Hlavní Bolest

Dítě odmítá láhev se směsí

Některé matky jsou nuceny přejít na kojeneckou výživu, když kojení není možné. Zde však mohou rodiče čelit problému, když dítě směs nejí. Ale toto jídlo je nesmírně důležité pro drobky, i když již přechází na doplňková jídla. Objem doplňkových potravin na začátku nestačí pro dítě, takže by měl být doplňován mateřským mlékem nebo směsí, dokud se dítě úplně nepřepne na dospělé jídlo. Kromě toho se některé děti před krmením přepnou na umělé krmení..

Umělé krmení

Moderní kojenecká výživa je vyvíjena podle nových technologií a je nejvíce přizpůsobena složení mateřského mléka. Dnes vyrábějí různé druhy potravin, které jsou vhodné pro různé kategorie kojenců, včetně novorozenců, alergiků, předčasně narozených dětí a dětí s nízkou hmotností, dítěte bez vitamínů nebo živin.

Mateřské mléko samozřejmě nemůže nahradit žádná směs, ale někdy rodiče nemají jinou možnost. V tomto případě je důležité zvolit správnou výživu pro drobky a organizovat umělé krmení. Když dítě nejí směs nebo dítě odmítne mateřské mléko, nejí a nedostane důležité prvky a živiny, které dítě potřebuje pro harmonický růst a vývoj. V tomto článku se naučíme, co dělat, když dítě směs odmítne..

Především je důležité pochopit, proč dítě nechce jíst. Poté, co to určíte, můžete odstranit příčinu a potom bude dítě jíst řádně a plně, podle normy a doporučení pediatrů. Pojďme se blíže podívat na důvody, proč dítě směs odmítá.

Vlastnosti výživy kojenců

Dítě často nemá hlad a nepotřebuje tolik výživy. Děti starší 4–5 měsíců již přecházejí na vzácnější krmení, intervaly mezi nimi se prodlužují, ale současně se zvyšuje jeden objem porce. Proto v době krmení podle starého režimu nemusí mít dítě hlad.

Jak ukazuje praxe, novorozenec jí asi sedm až osmkrát denně s intervalem tří hodin. Dětská výživa pro drobky za 4-6 měsíců může být podávána každých 3,5–4 hodiny. Pokud se dítě cítí dobře, normálně se vyvíjí a roste, je v pořádku, že bude jíst méně, ne. Pokud dítě odmítne jíst, nabídněte směs znovu po 30-40 minutách.

Nepřekrývejte dítě. Díky nadměrnému krmení dítě nejenže odmítne další krmení, ale také se bude cítit nepříjemně. V důsledku toho se nadýmání zvyšuje a zvyšuje se hmotnost, může se objevit bolest břicha, nevolnost a zvracení. U některých dětí se může rozvinout potravinová alergie, obezita a dokonce i cukrovka. Jezte zdravou stravu, abyste se vyhnuli komplikacím..

Denní norma směsi pro dítě do čtyř týdnů je až 120 ml. U dětí od jednoho do tří měsíců dosahuje 150–180 ml, za tři až pět měsíců se zvyšuje na 180–200 ml. Po čtyřech až pěti měsících se zavedením doplňkových potravin se denní objem směsí postupně snižuje.

První návnada

Mnoho dětí nejí směs se začátkem doplňkových potravin. Chuť dospělého jídla se může pro děti zdát zajímavější a rozmanitější než čerstvé mléko. V tomto případě se doporučuje snížit objem směsí, ale tyto doplňky nelze zcela odmítnout.!

První návnada pro řemeslníky začíná být zavedena již za čtyři až pět měsíců. Jako první dospělá jídla zahrnuje dětské menu zeleninové pyré a bezlepkové obiloviny bez mléka, potom se dítěti začnou dostávat ovocné pyré, džusy a ovocné nápoje. Jak správně zavádět doplňkové potraviny do dětské výživy, bude na krmném stole pro umělé výživy uvedeno.

Přechod z kojení na umělé krmení

Po kojení, nedostatku mateřského mléka, se závažným onemocněním, oddělení od matky a z jiných důvodů jsou rodiče nuceni přenést dítě na umělé krmení. Potom může být dítě vrtošivé a nebere žádnou směs mléka. V tomto případě musíte být trpěliví, vybrat si správné jídlo a chuť, které osloví dítě a nezpůsobí zažívací potíže..

Pokud je to možné, udržujte alespoň částečné kojení a střídavé krmení pomocí výživy a mléka. Kromě toho je lepší kojit v noci a během dne dát vařené jídlo. Pokud nemůžete kojit, přeneste dítě na umělé krmení postupně a hladce. Jak to udělat správně, viz článek „Jak přenést dítě do směsi“.

Zdravotní problémy

Zdravotní problémy snižují chuť k jídlu nebo nutí strouhanku úplně odmítat jídlo. Mezi tyto problémy může patřit běžná nachlazení a horečka. Koneckonců, dospělí během chřipky nebo akutních virových infekcí dýchacích cest také chtějí jíst méně a mnozí nemohou jíst vůbec. Kojenci a děti do 3 až 5 měsíců navíc často trpí kolikou a nadýmáním.

Mezi další problémy v této kategorii patří bolest v uších a krku, kdy je pro dítě bolestivé spolknout. Dítě nemůže pohodlně jíst mléčnou směs z láhve a se zablokovaným nosem. V tomto případě se používají speciální aspirátory pro novorozence, které snadno a pohodlně odstraňují nahromaděné tekutiny a hlen z nosních cest. Při nachlazení, krku a bolestech v krku, čelisti, těžkém žaludku, se poraďte s pediatrem!

Řezání zubů a bolesti dásní jsou častou příčinou odmítnutí dítěte jíst. Během této doby dítě pociťuje bolest a zánět, kvůli kterému se cítí nepohodlně a nemůže normálně jíst. Některé děti dokonce zažívají průjem nebo nevolnost, což také způsobuje odmítnutí jídla.

Jíst a najít láhev s dudlíkem v ústech jen zesiluje negativní pocity. V takovém případě musíte počkat a nezatěžovat strouhanku. Mimochodem, speciální dětské zubařky snižují bolest a nepohodlí.

Výběr a příprava směsi

Nesprávně vybraná a připravená směs je častým důvodem, proč děti nejí dobře. Dnes výrobci nabízejí mnoho různých směsí a je důležité zvolit správnou výživu. Pamatujte, že složení může u dětí vyvolat alergie, narušit fungování enzymů. Kromě toho nemusí chutnat. Kojení je zvláště obtížné přejít na umělé směsi, pokud byly dlouhodobě v GV.

Je důležité vybrat si směs podle věku a potřeb dítěte. Při výběru vezměte v úvahu vlastnosti těla drobků a poraďte se s pediatrem. Připravte jídlo podle pokynů a prášek nařeďte správně!

Změna směsi a chuti, ke které se dítě používá, často vede k tomu, že jí málo nebo odmítá jíst. Pokud tedy najdete vhodnou směs, neměňte produkty, pouze pokud to podle věku nebude nutné. Ale ve vzácných případech se to stává a naopak, když jsou drobky již unavené chutí. Potom zkuste vybrat jiný produkt. Ale před změnou, ujistěte se, konzultovat s pediatrem!

Pokud má vaše dítě alergii, vyberte hypoalergenní směs na základě kozího mléka označeného „GA“. Pro novorozence a kojence jsou vybírány až šest měsíců vysoce přizpůsobené a přizpůsobené produkty s označením „1“. Pro děti starší 6 měsíců jsou vhodné částečně upravené a kaseinové směsi označené „2“.

Pro kojence starší než jeden rok jsou vybírány „3“ mléčné receptury a pro předčasně narozené dítě s nízkou hmotností - výrobek „0“ nebo „Pre“. Směsi kyselého mléka jsou klasifikovány jako terapeutická výživa a jsou podávány dětem s častou zácpou a regurgitací, poruchami stolice a poruchami trávení. Více informací o tom, jak vybrat a připravit směs pro kojence, stejně jako o hodnocení nejlepších produktů najdete zde.

Nevhodná bradavka

Pokud dítě odmítne láhev se směsí, může být nepohodlné jíst drobky. Nesprávně vybraná nebo nová, stále tuhá bradavka může snížit vaši chuť k jídlu. Najděte pohodlnou měkkou bradavku s vhodným tvarem a středně velkým otvorem. Příliš velká díra povede ke zvýšenému průtoku mléka, protože drobky se během krmení dusí a spolknou přebytečný vzduch. Mimochodem, to vede k nadýmání a častému hojnému říhání.

Příliš malá díra naopak komplikuje tok mléka. Výsledkem je, že dítě nemá dostatek síly, vzduchu a samotné výživy. Je vhodné použít stejný model bradavky, na kterou je dítě zvyklé. Při výběru dále dodržujte doporučení pro věk dítěte, která jsou uvedena na obalu produktu.

Co dělat, když při kombinovaném krmení dítě nejí a směs odmítne

Pokud dítě odmítá mléčnou formu, měla by být matka na pozoru. Je pravděpodobné, že v této situaci existují určité problémy. Jak porozumět této situaci mladé matky, musíte zjistit podrobně, protože nekvalitní složky produktu, chuť a nemoci dětí jsou všechny běžné jevy, které by se měly okamžitě řešit.

Vlastnosti procesu krmení

Postup při krmení dítěte je vždy spojen s množstvím nuancí. Všem těmto bodům by měla být věnována zvláštní pozornost, protože každá kojící žena se s nimi může setkat:

 1. Smíšené krmení vyžaduje výběr vhodných potravin pro kojence (tělo musí jíst a absorbovat jídlo).
 2. V mladém věku se doplňkové potraviny a doplňky zavádějí postupně, přičemž se vždy střídají s kojením.
 3. Před zavedením nových produktů do dětské výživy se mamince doporučuje poradit se s lékařem.
 4. Směsi jsou vybírány na základě zdravotního stavu dítěte a jeho potřeb potravy.
 5. Potraviny pro dospělé mají vyšší obsah kalorií, a proto se děti rychleji sytí.
 6. S poskytovanými produkty byste neměli neustále experimentovat, protože mladé tělo se rychle nepřizpůsobuje různým vkusům.

Během přechodu na jinou stravu (odmítnutí z kojení) začnou zuby u kojenců řezat a navíc se mohou objevit poruchy trávení a další důvody, které přispívají k odmítnutí výživy. Přesný důvod může vyvolat pouze odborník, který provedl příslušné vyšetření.

Mladým matkám se nedoporučuje hledat cesty ven ze situace samy, protože to může situaci jen zhoršit a následně ovlivnit zdraví dítěte..

Příčiny problému

Pokud dítě nejí mléčnou směs dobře, je pozorován určitý nedostatek. Zvažte hlavní důvody, proč dítě může jíst špatně:

 • v těle dítěte jsou vrozené rysy, které narušují vnímání potravy pro dospělé;
 • skus dítěte vám nedovolí jíst bradavkou nebo je tento prvek nepříjemný a musíte jej změnit;
 • existují problémy s dýchacími cestami nebo špatná chuť k jídlu (potraviny pro dospělé mají více kalorií);
 • ve směsi jsou přítomny nepřirozené nebo nestandardní složky, díky nimž tělo odmítá jídlo;
 • dítě má citlivost na počasí, díky kterému je slabá chuť k jídlu;
 • dítě je velmi zvídavé, což mu neumožňuje dobře konzumovat a absorbovat jídlo;
 • při přechodu z mateřského mléka na směs dochází k bolesti v břiše v důsledku nemoci nebo zažívacího ústrojí;
 • existují další nemoci těla, které jsou důvodem pro odmítnutí zdravé výživy;
 • objevují se zuby, díky nimž jsou bolestivé pocity, které vyvolávají odmítnutí jídla.

Předčasně narozené děti často odmítají jíst mléčné směsi nebo jiné výrobky pro dospělé, protože jejich tělo má vývojovou retardaci v důsledku předčasného porodu.

Pokud dítě nejedí dobře, měla by tato situace matku upozornit a vyvolat identifikaci skutečného důvodu odmítnutí jíst mléčnou formu (to často vyžaduje odbornou radu)..

Vrozené rysy

Rostoucí tělo dítěte vyžaduje při krmení náležitou pozornost, protože často projevuje vrozené rysy, které vám neumožňují snadno vnímat jiné potraviny kromě mateřského mléka. Pro řešení takových situací musíte být trpěliví, protože přechod na směs je natažený.

Je také nutné předem konzultovat lékaře ohledně nepřítomnosti vrozených chorob..

Pokud je dítě zcela zdravé, signalizuje to potřebu delšího krmení. K vrozeným vlastnostem těla dítěte patří také dědičné faktory, které jsou přenášeny z otce nebo matky na genetické úrovni a projevují se od mladého věku. Pokud existují v těle a vývoji dítěte výrazné rysy, pomůže odborník mamince vybrat nejlepší možnost úplného přechodu na směs a také poradí, které stačí si vybrat jídlo, které se má krmit.

Nevhodná bradavka

Pokud dítě často směs odmítne, může být příčina pokryta nepříjemnou bradavkou..

Zde jsou zřejmé následující problémy:

 • dítě má nesprávné sousto;
 • příliš velká díra v bradavce;
 • po HB (kojení) se dítě nemůže odstavit z hrudníku;
 • bradavka je vyrobena z materiálu, který je pro dítě nepříjemný;
 • bradavka je příliš tuhá na to, aby dítě kouslo.

Chcete-li tento problém vyřešit, musíte změnit podávací zařízení. Doporučuje se, abyste si zpočátku koupili trochu jinou bradavku, abyste určili, která z nich je při krmení lépe vnímána. Zpravidla je odmítnutí dětí jíst v takových situacích, pokud již bylo krmení provedeno, a dítě není příliš hladové.

Špatné dýchání, špatná chuť k jídlu

Pokud novorozenec nejí dobře, matka by měla věnovat pozornost jeho dýchání. To může být hlavním důvodem, proč nejíst. Problémy s dýchacími cestami obvykle ukazují na vrozené onemocnění nebo infekci. Nejčastěji, jsou-li tyto dva příznaky přítomny, jsou nutně doplněny dalšími příznaky. Dítě může mít teplotu, rychlé nutkání na záchod, odmítnutí jídla. Pokud je tento příznak identifikován, musí žena okamžitě navštívit lékaře, protože může být vyžadována léčba dítěte.

Nestandardní jídlo

Při krmení se od matek požaduje, aby pravidelně sledovaly kvalitu potravin poskytovaných dětem. Pokud dítě náhle přestane jíst směs, může to znamenat následující:

 • produkt se v důsledku expirace zhoršil;
 • směs obsahuje produkty, které jsou špatně absorbovány;
 • existují spíše umělé než přírodní složky;
 • dětská výživa se v důsledku nesprávného skladování zhoršila;
 • složení složek směsi se změnilo.

Všechny tyto body lze sledovat, pokud věnujete pozornost datu výroby a součástkám zahrnutým v nákupu. Pokud je směs připravena nezávisle, měla by být věnována pozornost také kvalitě a čerstvosti použitých produktů. Tělo dítěte okamžitě nevnímá nové chutě, díky čemuž děti v počátečních fázích zavádění jiných produktů často odmítají jídlo.

Citlivost na počasí

Dítě jí špatně - může to znamenat změnu počasí, protože ne všechny mladé organismy jsou silné a odolné vůči poklesu atmosférického tlaku. Tento okamžik je zpravidla zděděn. Pokud má rodina předky, kteří pociťují změnu povětrnostních podmínek, existuje pravděpodobnost přechodu této funkce na dítě.

Při identifikaci podobného problému musí matka pozorovat chuť dítěte v různých dnech, kdy se počasí mění. V případě, že se změny projeví v chuti dětí, můžete odkazovat na změny tlaku nebo teploty. Pokud projev nezávisí na počasí, musíte hledat další problém a také se poradit s odborníkem.

Zvědavost

Zvýšený zájem dětí může také vést k odmítnutí jídla. Pokud dítě pravidelně nepřijímá jídlo, zatímco jeho hravost a veselá nálada jsou viditelné, může být důsledkem odmítnutí jídla zvědavost. V tomto případě neexistují žádné další příznaky a ve chvíli, kdy má dítě hlad, bude se ptát, jíst a nebýt rozmarný.

Bříšková bolest

Pokud dítě nechce jíst, zatímco je neustále zlobivé, existuje možnost, že má bolesti břicha.

Důvody projevu bolesti jsou následující:

 • poruchy trávení (časté krmení často vede k poruchám trávení, které způsobují bolestivé pocity);
 • nadbytek výživy (děti vyžadují určité množství kalorií, jejich nadměrné množství se může projevovat bolestmi břicha);
 • přítomnost nemocí trávicího traktu (tělo dítěte je zranitelné, a proto se každá nemoc projevuje rychle);
 • časté stolice nebo zvracení (tyto přirozené projevy mohou také způsobit bolest žaludku).

S bolestí se bude dítě chovat opatrně a objeví se také snížení chuti k jídlu a častý nedostatek nálady. Kromě toho bolest břicha často způsobuje horečku..

Projevem takových příznaků je příležitost okamžitě kontaktovat specialistu za účelem vyšetření a konzultace, po kterém je nutné zajistit rovnováhu dětské výživy.

Poruchy příjmu potravy

Řada nemocí může způsobit, že dítě odmítne jíst. Zvažte hlavní problémy, které mohou způsobit narušení příjmu potravy:

 • infekční, nachlazení a virová onemocnění;
 • poruchy trávicího systému;
 • patologie vnitřních orgánů dítěte;
 • změny oběhového systému;
 • výrazné vady kousnutí a čelisti.

U každého jednotlivého onemocnění je charakteristická přítomnost řady symptomů, mezi něž patří přítomnost a odmítnutí jídla. Maminky by se měly okamžitě poradit s odborníkem a také ukázat dítěti ke kontrole.

Zuby jsou odříznuty

Dalším důvodem pro odmítnutí výživy je výskyt mléčných zubů. Jak víte, během této doby musí dítě zažít vážnou bolest. Tento přirozený proces je doprovázen vzácným jídlem. Aby dítě neztratilo na váze a také nedostalo potřebný počet kalorií, je nutné ho krmit častěji.

Také v tuto chvíli byste měli pravidelně navštěvovat lékaře, abyste vyloučili výskyt jiných nemocí. Kromě toho bude odborník sledovat správný růst zubů a vývoj okluze u dítěte.

Jiné důvody

Existují také další problémy, pokud dítě nejí dobře. Nedostatek nálady nebo dočasná nevolnost. Tyto body vedou k dočasnému zastavení výživy. Za těchto okolností jsou detekovány pouze dočasné poruchy, které se nevyznačují periodicitou a pravidelností, kvůli kterým by matka neměla vydávat poplach a okamžitě vyhledat radu odborníka. Neexistují žádné další příznaky. Pokud je však v přítomnosti slabé chuti k jídlu charakteristická frekvence, doporučuje se dítě ukázat lékaři k mimořádnému vyšetření..

Problémy u slabých předčasně narozených dětí

Pokud se dítě narodí předčasně, může to být pozorováno jeho vývojem a nedostatkem váhy. Je typické, že takové děti odmítají jíst a jsou také rozmarné.

Mají následující vyslovené problémy:

 • sklon k neustálým projevům nemocí;
 • slabý imunitní systém;
 • citlivost na změny počasí;
 • periodický nedostatek nálady a chuti k jídlu;
 • časté přirozené pohyby střev;
 • nedostatek zájmu a zvědavosti;
 • tělo většinu směsí nevnímá.

Takové problémy nejsou typické pro všechny předčasně narozené děti, ale jsou dost běžné, a proto by matka během předčasného porodu měla své dítě ukazovat častěji. Předčasně narozené děti zaostávají za svými vrstevníky ve vývoji, díky čemuž je pro ně vybrána samostatná strava, takže tělo může růst rychleji.

Co dělat v takových situacích

Pokud dítě nejí dobře, nebo mu často chybí chuť k jídlu, musí mu matka věnovat zvláštní pozornost a porozumět situaci.

V takových případech byste zpravidla měli postupovat takto:

 • pravidelně sledovat zdraví dítěte;
 • krmit dítě častěji pomocí směsí;
 • vybrat lepší produkty;
 • vyberte si směs vhodnější pro chuť vašeho dítěte;
 • pravidelně konzultovat s odborníkem;
 • provádět rutinní vyšetření dítěte;
 • v případě potřeby provést terapeutická opatření;
 • prevence nemocí a trávení.

Pokud matka bude tato doporučení pravidelně dodržovat, nebudou mít problémy s výživou dítěte, protože poroste silným a zdravým, zatímco pravidelně konzumuje potřebné množství jídla pro svůj věk..

Zdraví dítěte závisí na správné výživě; kojící žena musí k řešení tohoto problému přistupovat odpovědně, protože v mladém věku jsou organismy dětí slabé a vyžadují odpovídající péči.

Frekvence podávání

Krmení dítěte směsí se provádí přísně každou hodinu, stejně jako mateřskou hrudí. Mezi každým jídlem by měla být zachována doba 3-3,5 hodiny. Na jeden den by mělo dítě jíst 6-7krát, což přispívá k normálnímu vývoji. Pokud děti odmítají jídlo, nemělo by se krmení odkládat. Máma by měla přinést dítěti láhev za hodinu..

Frekvence krmení dítěte zpravidla závisí na následujících faktorech:

 • úroveň vývoje dítěte;
 • věk, který dítě dosáhlo po narození;
 • hmotnost, stejně jako přítomnost dětské chuti k jídlu;
 • spotřebované množství produktu při jednom jídle;
 • doporučení lékaře.

Vzhledem k těmto bodům je strava stavěna a udržována po přechodu z kojení na použití mléčné receptury z láhve.

Maminky musí dodržovat stravovací stravu, protože vývoj a zdravotní stav dětí na tom přímo závisí.

Délka jídla

Výpočet množství směsi pro jednu spotřebu dítětem je založen na řadě faktorů. Vezměte v úvahu hlavní body, kterým musíte věnovat pozornost při výpočtu délky jídla:

 • věk ošetřeného dítěte;
 • počet kalorií přítomných ve směsi;
 • chuť k jídlu dítěte (jak rychle je dítě nasyceno);
 • krmení dítěte směsí;
 • hmotnost krmeného dítěte;
 • přítomnost nebo nepřítomnost zdravotních problémů;
 • doporučení odborníka na krmení.

Při výpočtu doby krmení je nutné vzít v úvahu všechny výše uvedené body, které vám umožní vytvořit optimální stravu, když dítě dostane maximum užitečných látek pro tělo.

Čas jídla pro zdravé dítě je 10-15 minut, pokud požadované množství jídla končí dříve, pak se krmení zastaví až do dalšího jídla.

Pomocí smyčky

Tady mluvíme o tkáňovém zařízení, které vám umožní pohybovat dítětem, zatímco simuluje kojení, které příznivě ovlivňuje krmení dětí pomocí mléčných směsí. Od narození a prvního krmení si dítě zvykne na matčiny paže a hrudník. Zároveň prak vytváří napodobení mateřské podpory a kojení, což umožňuje dítěti lépe vnímat poskytované produkty pro výživu.

Zvažte hlavní výhody praku:

 • dítě se rychle přepne na mléčnou směs;
 • dítě sebevědoměji vnímá nový vkus;
 • matka nemusí dítě podporovat;
 • adaptace umožňuje matce, aby se méně podílela na krmení.

Navzdory pozitivním vlastnostem zařízení se často nedoporučuje používat, protože si děti rychle zvyknou na podporu a následně mohou být bezmocní a bez něj mohou jíst..

Máma odpočívá

V období mezi krmením, které je 5-7krát denně, se matka může odtrhnout a relaxovat. Chcete-li to provést, musíte dát dítě k odpočinku, nebo přesunout dohled nad ním na jinou osobu. Při krmení je nutný odpočinek pro ženu, zejména pokud není úplné odmítnutí kojení dokonalé.

Přestávka vám umožní vzít si jídlo sama, stejně jako uniknout z neustálé péče a péče. Doporučuje se, aby se proces řídil několika tipy:

 • během přestávek by matka měla být rozptylována cizími věcmi;
 • mír se vyžaduje, aby se mléko lépe zotavilo;
 • je třeba věnovat pozornost osobní výživě.

Také mezi krmením má matka příležitost dělat domácí práce. Kromě toho se během těchto přestávek připravuje nová směs pro další krmení..

Pokud si žena nedá odpočinek, může to také nepříznivě ovlivnit zdraví dítěte, protože v malém věku mají děti a jejich matky neviditelné spojení.

Noční krmení

V mladém věku, pro rychlý vývoj a růst, tělo dítěte vyžaduje neustálé nabíjení. Z tohoto důvodu je nutné provést jedno krmení v noci. Po dosažení určitého věku jsou děti postupně opuštěny, ale v raných fázích vývoje je tento okamžik povinný. Ošetřování v noci je vyžadováno v následujících situacích:

 • dítě je nemocné a podstupuje léčbu;
 • první měsíce po narození, je-li vyžadována větší výživa;
 • uprostřed noci se dítě probudí a je zlobivé;
 • je pozorován nedostatek hmotnosti;
 • existují jiné zdravotní odchylky od normy.

Pravidelné krmení v noci pomáhá dítěti zbavit se všech těchto potíží..

Uprostřed noci se nedoporučuje více než jedno krmení, protože dítě si na něj může rychle zvyknout a neustále žádat o jídlo.

Odmítnutí zabalit

Maminky se často starají o zdraví svého dítěte, aniž by si myslely, že zneužívání oblečení může ovlivnit jejich zdraví a chuť k jídlu.

Neustálý přebytek oblečení vede k následujícímu:

 • dítě se přehřívá, a proto jí špatně;
 • dítě zažívá neustálé nepohodlí způsobené teplem;
 • imunitní systém se zhoršuje;
 • zvyšuje se riziko výskytu infekčních chorob;
 • dítě je často zlobivé a vykazuje nespokojenost;
 • v dítěti jsou bolestivé pocity;
 • unaví se rychle a spí neustále.

Vybavte své dítě oblečením v souladu s povětrnostními podmínkami. Pokud je na ulici vysoká teplota, doporučuje se zdržet se přebytečného oblečení. Nadměrná péče, stejně jako zanedbávání, může vést k negativním důsledkům, které se v budoucnu projeví ve formě nepříjemných symptomů nebo nemocí.

Kdy navštívit lékaře

Život malého dítěte je často spojován s pravidelnými vyšetřeními odborníky, ale měli byste zvážit okamžiky, kdy matka musí okamžitě vyhledat lékařskou pomoc:

 1. Dítě nejí dobře (nedostatek chuti k jídlu).
 2. Objevují se další příznaky.
 3. Existují vrozená onemocnění (pravidelné sledování lékařem).
 4. Časté nálady a odmítnutí nabízeného jídla.
 5. Problémové spaní.
 6. Dítě často chodí na záchod.
 7. Divné chování.
 8. Dítě dává přednost spánku většinu času.

Každý z těchto okamžiků je příležitostí navštívit lékaře a poradit se, protože to mamce umožní uklidnit se, pokud je vše v pořádku, nebo včas zjistit odchylku a začít ji odstraňovat. Malé děti potřebují stálou péči a dohled. Procesy v jejich těle se rychle vyvíjejí, a proto je třeba vše kontrolovat, aby nedošlo k vážným odchylkám.

Krmení dětí má pro matku řadu obtíží. Kojenci často odmítají jíst po kojení. Jakákoli změna vyžaduje maximální pozornost, protože rostoucí organismus je křehký a vyžaduje stálou péči o matku. Pokud se matka nedokáže vypořádat se situací sama o sobě, musí vyhledat pomoc odborníka nebo dodržovat řadu doporučení lékařů a zkušených matek.

Izotova

Dítě nejí směs

Zveřejněno Izotovou dne 5. března 2013

36,148 zhlédnutí

Opět jsem pro tebe dívky pro radu.

Moje dítě odmítá jíst směs. Je jí 4 měsíce, na IV od 2 měsíců. Tolik směsí už bylo vytříděno, hrůza. Byli tam: Frisov, Frisolak, alergický, přešel na Nanny, začal plivat, přešel na Humanu, alergii, Semper, alergii, teď jíme Cabritu v kozím mléku. Alte 2 plechovky, alergie zmizí, žádná regurgitace. ALE! Dítě začalo odmítat jídlo. Nemůže jíst 5-6 hodin, pak bude plakat, jíst 50-60 gr a to je vše. Pouze v noci jí 120-150 gr. Obecně na jeden den jí 600 gramů, místo 900.

Nevím, co mám dělat. Zdá se, že směs byla vyzvednuta a to je vše. Obávám se, že příští kontrolou vážící se u lékaře moje dcera nejen přibírá, ale dokonce zhubne..

11 příčin špatné chuti k jídlu u novorozence - co dělat, když novorozenec žere špatně?

5 minut na čtení

Problémy jako špatný spánek, nízký přírůstek na váze a špatná chuť k jídlu často dělají maminky a tatínky v prvních měsících života dítěte starosti.

Ale mladí rodiče by se neměli bát a paniky! Odpovědní dospělí musí najít příčinu problému a opravit ji..

Obsah článku:

11 příčin špatné chuti kojenců - proč novorozenec nejí dobře?

Dítě může jíst špatně z mnoha důvodů, z nichž nejzávažnější jsou zdravotní problémy. I s mírným onemocněním chuť k jídlu zmizí iu dospělých - co můžeme říci o nezralých dětských organismech!

Chcete-li zjistit, o co se dítě bojí, musíte znát hlavní příznaky nejběžnějších dětských onemocnění.

 1. U zánětu středního ucha dítě křičí, zavrtí hlavou a nedovolí dotýkat se základny uší. Pokud máte podezření na toto konkrétní onemocnění, pak se poraďte s odborným lékařem a při neustálém pláči a úzkosti dítěte volejte sanitku.
 2. Pokud má dítě koliku, pak trhne nohama, ohýbá se a neustále monotónně křičí. Chcete-li pomoci dítěti vyrovnat se s produkcí plynu, musíte:
  • Používejte přípravky ze simikonu nebo koprové infuze Na bříško naneste teplé předměty, například žehlící plenu nebo ručník. Dejte dítě na břicho v ruce, třepejte a lehce se protřepte. Vibrace pomáhají plynům odcházet.
  • Lékaři doporučují provádět masáž: krouživým pohybem kolem pupku ve směru hodinových ručiček rukou, aby se břicho pohladilo a kolena se ohýbala k hrudníku. Takové manipulace pomáhají dítěti nejen jít na záchod, ale také jen prd.
 3. Pokud má dítě uzel - je to okamžitě jasné. Dítě křičí nosem a z nosní dírky vytéká hlen. Lékaři doporučují za studena zvlhčení a větrání místnosti, aby suchý a horký vzduch nevysychal nosní sliznici. Je také užitečné vštípit fyziologický roztok do každé nosní pasáže. Vasokonstrikční kapky jsou však pro novorozence zakázány, lze je použít až po roce.
 4. Při onemocněních ústní dutiny je sliznice v ústech pokryta buď zakřiveným plakem nebo bílými skvrnami. S touto drobivkou je těžké polykat a sát, takže odmítá jídlo. Tradiční medicína doporučuje namazat poškozenou sliznici roztokem sody. Chcete-li však předepsat odpovídající léčbu, musíte se poradit s pediatrem.
 5. Důvodem špatné chuti k jídlu může být změna výživy kojící matky. Faktem je, že chuť některých produktů se může měnit. Takže po česneku, koření, alkoholu nebo kouření děti nejčastěji opustí svá prsa. Držte se svého jídelníčku a chuť vašeho dítěte nebude problém.
 6. Příčinou může být také kosmetika. Koneckonců, děti mají rádi, jak matka mává, a ne deodoranty, parfémy a kosmetické oleje. Nepřehánějte to parfémem ve snaze o krásu.
 7. Novorozenec může nejíst jen málo, ale úplně odmítnout prsu. Jedná se o úplnou katastrofu při kojení, protože v této situaci dítě rychle zhubne a neustále pláče od hladu. Selhání může nastat v důsledku použití láhve, když dítě pochopí, že je mnohem snazší z něj sát mléko a zvolí jednoduchý způsob stravování. Bradavka také přispívá k odmítnutí prsu. Stejně jako v situaci s lahví, dítě věří, že je snazší cucat bradavku a odmítá jíst přirozeným způsobem. Řešení tohoto problému zdaleka není snadné, proto je lepší hledat pomoc u kojících konzultantů, kteří mají dostatečné znalosti a zkušenosti, aby mohli prokázat krmení takto nevyzpytatelných dětí.
 8. Špatná chuť k jídlu může být důsledkem napjaté psychologické situace v rodině. Pokud máte neshody ve vztazích s domácnostmi nebo pokud vaše rodina překonává potíže, pak je vše, co je potřeba, uklidnit a věnovat více času dítěti. Dítě se bude cítit klidnější a jeho chuť k jídlu se vrátí..
 9. Nebo je možná dítě jen malé dítě? Mnoho rodičů a lékařů je založeno na tabulkových sazbách přírůstku na váze a množství mléka konzumovaného podle věku, ale každé dítě je individuální. Proto stojí za to pustit vaše pochybnosti a nekrmit dítě násilím. Navíc, pokud neexistují žádné viditelné důvody k obavám, dítě je veselé a hravé, dobře spí a má pravidelné stoličky.
 10. Dalším důvodem může být nepříjemnost krmení. Při správné poloze těla by matka měla sedět nebo ležet velmi uvolněně, zatímco dítě je v kontaktu s bříškem matky.
 11. Mnoho dětí také ruší stravování a mává rukama. V takovém případě musíte dítě před krmením zavěsit.

Co dělat, když novorozenec jí špatně - krmí tipy na špatnou chuť k jídlu u kojenců

 • Hlavním doporučením je chodit více. Protože čerstvý vzduch a kyslík stimulují hlad.
 • Nepřiměřujte dítě. Pokud k vám hosté často přicházejí ošetřovat novorozence (a to se děje v prvních měsících života), měli byste zakázat návštěvu, dokud nebudou vyřešeny problémy s krmením..
 • Věnujte větší pozornost dítěti, vezměte si ho na ruce, houpejte se. Po porodu se dítě cítí osamělé. Koneckonců, jeho starý svět se zhroutil, ale na nový ještě není zvyklý. Když kůži dítěte přijde do styku s kůží matky, zdá se, že se dítě vrací do stavu plodu. Znovu uslyší tlukot srdce, cítí teplo těla své matky a uklidňuje se z toho.
 • Při koupání přidejte do vody odvar z provázku a heřmánku. Mají uklidňující účinek na nervový systém dítěte, a proto má dítě chuť k jídlu rychleji. Viz také: Byliny pro koupání novorozenců - výhody bylinných koupelí pro kojence.

Pokud vám důvod odmítnutí jídla není jasný, poraďte se s pediatrem! Společně můžete pomoci vašemu dítěti a vrátit se k němu dlouho očekávaná chuť k jídlu.

Co dělat, když dítě konzumuje mléko nebo mléko špatně?

Špatná chuť k jídlu novorozence a dítěte je vážným důvodem rodičovské úzkosti. Mnoho matek se bojí, protože je nesmírně obtížné pochopit, proč dítě jí špatně. A novorozenci a děti ve 4 měsících nedokážou vysvětlit a sdělit, s čím nejsou zvlášť pohodlné. Projevují svou nespokojenost pomocí křiků a slz, nebo jednoduše tichým odmítnutím a neochotou kojit prsa nebo vypít směs. Také to komplikuje možnost stanovení příčin špatné chuti k jídlu, protože odborníci identifikují mnoho negativních faktorů, kvůli kterým malé dítě může začít být vrtošivé, plakat a odmítat jíst.

Proč dítě jíst špatně?

Že novorozené dítě, že dítě ve věku 5 měsíců může jíst špatně z mnoha důvodů, mezi které patří charakteristické rysy laktace u matky, zdravotní problémy, fyziologické vlastnosti při narození a mnohem, mnohem více.

Problémy s mlékem

Pokud dítě nebude kojit dobře, lze předpokládat „problémy“ při laktaci. Například některé kojící matky mají nadbytek sekrece mléka, zatímco jiné naopak naopak chybí.

V prvním případě dítě jednoduše dusí kvůli příliš silnému „proudu“ mléka, v důsledku čehož může odmítnout prsu. V této situaci musí matka před krmením trochu vyjádřit. A pak, když se zvýší chuť k jídlu pro děti (například za 2 týdny), potřeba tohoto postupu zmizí.

Opačná situace nastává, když dítěti chybí mléko. V tomto případě musí matka přijmout všechna opatření povolená a schválená pediatrem, která zlepšují laktaci:

 • častější připevnění dítěte k hrudi;
 • dekantace po krmení;
 • pít hodně tekutin;
 • pití speciálního čaje, který zlepšuje separaci mléka.

Ženy někdy nejsou zcela zodpovědné za vlastní stravu a konzumují potraviny, které mění mateřské mléko. Například, ostrá zelenina (cibule, česnek) mění chuť tajemství prsu, v důsledku čehož dítě odmítá prsa. Řešení je velmi jednoduché - přistupujte k menu se vší odpovědností..

Vlastnosti procesu krmení

Existují časté případy, kdy důvodem, že dítě málo jí, je nesprávné připevnění k hrudi. Obzvláště často se to stane nezkušeným rodičům, kteří živí své prvorozené.

Řešení je velmi jednoduché - žena by měla vyhledat pomoc odborníka na kojení, nebo se zeptejte personálu v mateřské nemocnici, aby jasně ukázaly, jak správně umístit dítě na matčině prsa..

Dítě samozřejmě zůstává hladové, což je zcela nepřijatelné. Obvykle se děti po jednom či dvou dnech přizpůsobí a přizpůsobí, ale ve výjimečných případech, pokud se situace nezlepší, může dětský lékař doporučit použití speciálního obložení bradavek..

Vrozené rysy

Děti se často rodí v předstihu. Výsledkem je, že se vrozený sací reflex nevytváří do té míry, že by dítě mohlo bez problémů kojit. To znamená, že předčasné dítě neodmítá jíst, ale prostě není schopno získat mléko, protože nemá dostatečnou sílu.

Přirozeně, v takové situaci by maminka měla problém vyřešit. V tom jí pomůže krmení lahví (je snazší sát), stříkačkou nebo lžičkou. Mělo by být zřejmé, že zvyk jíst ze speciální nádoby je plný úplného odmítnutí matčiny hrudi.

Kromě toho může být anorexie způsobena jinými vrozenými rysy. Obvykle se takové anomálie vyskytují i ​​v porodnici, kde jsou napraveny právě tam, ale to není vždy možné..

 1. Anomálie ve struktuře ústní dutiny. Vrozené vady ústní dutiny, které se běžně nazývají „rozštěp rtu“ nebo „rozštěp patra“, mohou také způsobit, že dítě bude jíst špatně a přibývá na váze. Obvykle se operace provádí okamžitě (pokud to zdraví dětí umožňuje), ale pokud je postup odložen na pozdější datum, může být pro krmení vyžadována zvláštní podšívka..
 2. Krátká jazyková uzda. Pokud se dítě narodí s krátkým filmem spojujícím spodní část úst s kořenem jazyka, bude pro něj nepříjemné sát mléko. Při sání můžete dokonce slyšet charakteristický řev. Obvykle je problém vyřešen snadno - chirurg uřízne uzdu a novorozené dítě (a dítě do 5 měsíců) necítí bolest vůbec.

Zuby

Snížení chuti k jídlu nebo jeho úplná absence u kojenců ve věku 5 měsíců může být způsobeno tím, že první zuby vyjdou ven. V této situaci se odmítnutí jídla stává přirozeným a dočasným jevem..

Chuť dítěte nejen klesá, ale dásně začnou bobtnat a teplota stoupá. Dítě také cítí bolest, takže je nutná pomoc. Takže v případě teploty můžete dát protizánětlivé a antipyretické činidlo.

Aby dítě mohlo jíst co nejdříve s chutí k jídlu, je nutné několikrát denně rozmazávat jeho dásně speciálními gely s chladícími, uklidňujícími a analgetickými vlastnostmi. Doporučujeme také zakoupit speciální zubní masážní masáž dásní..

Bolest břicha

Pokud si měsíční dítě bere hrudník špatně, neustále ho hází, pokouší se mu stisknout nohy na břicho a hlasitě vykřikne, můžeme předpokládat, že se bojí střevní koliky. V tomto případě by rodiče měli být trpěliví a měli by vědět, jak tento stav zmírnit..

Odborníci radí dítěti, aby si na břicho vmáčklo teplou plenu, masírovalo pupek a dalo speciální antikolika. Tím se zlepší fungování nedokonalého trávicího systému a přibližně za 4 měsíce nepříjemné příznaky samy vymizí..

Stává se také, že dítě začíná sát mléko, ale pak odmítá prsu se slzami. Pravděpodobně špatná chuť k jídlu u dítěte a bolestivý stav je způsoben dysbiózou způsobenou tím, že matka užívá antibakteriální léky.

Jiné nemoci

Dítě ve věku 3 měsíců, které má 11 měsíců, může kvůli malátnosti odmítnout mateřské mléko. Častým problémem pro děti v prvním roce života je drozd. Rozeznává se jednoduše - bílými skvrnami na dětském jazyce, dásních a patrach.

U kojenců existuje orální kandidóza z následujících důvodů:

 • infekce matky během průchodu porodním kanálem (typická pro novorozence);
 • brát antibiotika pro dítě (pro starší děti);
 • slabá imunita dětí;
 • použití špinavých dudlíků nebo malých lahví pro krmení;
 • špatná hygiena prsu.

Pokud novorozenec sní z důvodu drozdu málo, je lepší vyhledat pomoc u lékaře, který vám řekne, jaké léky nebo lidová léčiva lze v konkrétním případě použít. Nejjednodušší způsob je ošetření dutiny ústní sody nebo solným roztokem.

Stejným nástrojem musí maminka léčit její ňadra, aby se zabránilo relapsům. Kromě toho musíte v budoucnu dbát na čistotu hraček a krmných zařízení a posílit imunitu dětí, zejména pokud se dítě narodí předčasně.

Pokud například dítě v jedenácti měsících jedí špatně, těžce dýchá během krmení, čichá, hází ňadra a pláče, přetížení hlenu narušuje jeho normální dýchání. Ke zmírnění stavu je třeba velmi pečlivě vyčistit nosní průchody vatovými tyčinkami nebo bičíkem.

Dalším důvodem, proč novorozenec žere špatně, je zánět a strach. Dítě by chtělo jíst, ale sání vede k nepříjemným pocitům, takže může odmítnout prsa. V tomto případě musíte kontaktovat dětského lékaře a požádat o léčbu.

Použití láhve

Pokud dítě nejí mateřské mléko dobře, musíte přemýšlet o tom, jak často používáte nádoby na krmení a dudlíky. Bylo zjištěno, že děti sají směsi z láhve a mateřských prsou zcela odlišným způsobem, přičemž používají různé množství svalu.

Je to proto, že tekutina volně proudí z nádoby, takže dítě nevyvíjí žádné úsilí, aby ji extrahovalo. Musí se však získat mateřské mléko. Pokud je to problém, musí matka znovu naučit dítě brát prsa.

Citlivost na počasí

Dalším důvodem, proč dítě nejí dobře, může být kvůli zvýšené citlivosti na změny povětrnostních podmínek. Prudký skok atmosférického tlaku může u dítěte vyvolat bolest hlavy, snížení chuti k jídlu a další negativní příznaky.

Pokud jsou tyto příznaky příliš výrazné, měli byste se poradit s pediatrem a neurologem. Pravděpodobně zdroj problému spočívá ve vysokém intrakraniálním tlaku. Pak musíte brát určité léky.

Zvědavost

Novorozeně se obvykle zajímá pouze o krmení a spaní, ale špatně reaguje na vnější podněty. Další věcí je šestiměsíční dítě, které je aktivnější, zvědavější a ochotnější znát svět kolem sebe..

Během jídla může dítě rozptýlit jakýkoli podnět: hlasitý hluk, jasná nebo nová hračka, domácí zvíře, osoba, která vstoupila. Přepínání pozornosti dětí na krmení není snadné, proto byste měli před jídlem vytvořit nejpohodlnější atmosféru..

Kromě toho může být špatná chuť k jídlu u malého novorozence způsobena špatnou náladou. Pokud nezapadají vzlykající dítě hned po prvních slzách, začne plakat ještě víc. Když je tedy přiveden na hrudník, nemůže kvůli nadměrné excitaci jednoduše zachytit bradavku.

V tomto případě se uklidnění dítěte všemi dostupnými prostředky stane prvořadým úkolem. Lze ji hladit, políbit, nabídnout figurínu, trochu zatřepat a teprve poté nabídnout hrudník. Uklidněné dítě obvykle rychle začne jíst.

Často se vyskytují případy, kdy dítě kvůli individuálním charakteristikám nejí příliš mnoho. Takové děti se také nazývají „malé děti“. Pokud lékař zjistí, že dítě je aktivní a veselé, vyvíjí se podle věkových standardů, tak proč se obtěžovat?

Proč dítě sníst směs špatně?

Toto číslo je uvedeno v samostatné části, ačkoli některé aspekty související s výživou řemeslníků se časově shodují s problémy přirozeně krmených dětí. Přesto umělá miminka mají své vlastní důvody pro odmítnutí jídla..

Hlavním problémem je správná volba směsi. Není příliš snadné zvolit náhradu za mateřské mléko, které by vyhovovalo vkusu dítěte a zároveň nepoškozovalo trávení dítěte. Směs přizpůsobená speciálně pro nejmenší je tedy vhodná pro novorozence.

Pátý měsíc života je úplně jiné věkové období, proto by se měla změnit také výživa. Koneckonců, dítě rostlo, což znamená, že jeho potřeba obsahu kalorií v potravě rostla. Kromě toho se v tuto chvíli obvykle zavádí první návnada pro řemeslníky..

Kromě nesprávně vybrané směsi existují další důvody, proč dítě ve 3 měsících špatného stravování:

 • nepříjemné bradavky. Dokonce i malé děti již mají své vlastní preference. Někdo má rád hustší latexové trysky, zatímco jiní dávají přednost silikonovým bradavkám. Rodiče by si měli zakoupit několik zařízení najednou, aby si dítě mohlo vybrat to nejlepší;
 • ostrý posun k náhradě mléka. Pokud je dítě zvyklé jíst výhradně mateřské mléko, může přechod na umělou výživu vést k negativnímu nebo dočasnému odmítnutí směsi. V tomto případě je důležité postupné přizpůsobování se jiné stravě;
 • nutriční hodnota směsi. Mléčná náhrada je výživnější, navíc ji tělo vstřebává déle. V důsledku toho se dětský umělec nebude cítit hlad po 2,5 hodinách, ale zhruba po 4 hodinách. Tento aspekt by měl být také zvažován, aby dítě nepřekrmovalo..

Přibývání na váze

Dítě se rodí s instinktivně reflexivním typem chování. To znamená, že všechny jeho činy podléhají určitým instinktům, mezi něž patří i sací reflex. Dítě stále neví, jak se přejídat, takže obvykle jí tolik, kolik je třeba. Pokud matka věří, že dítě jí špatně, musíte zkontrolovat, zda přibírá na váze.

Specialisté vyvinuli speciální tabulky, které uvádějí, kolik gramů by mělo dítě přidat každých 7 dní, každých 30 dní a každých 12 měsíců. Sladění se standardy umožňuje rodičům pochopit, jak dobře zorganizované jídlo je, zda je mléko dost na drobky, nebo zda je třeba krmit.

Zvažte průměrný přírůstek hmotnosti za prvních 12 měsíců:

 • až 3 měsíce - průměrný nárůst je 800 gramů za měsíc, protože dítě neustále spí a nestráví mnoho energie;
 • od 4 měsíců do 6 měsíců - dítě se začíná učit svět, otočí se, posadí se (po 5 měsících). Zvýšení za 4 měsíce a starší - 500 - 800 gramů;
 • od šesti měsíců do 9 měsíců - dítě se aktivně plazí, posadí se, vstane v posteli, dostane doplňkové jídlo. Hmotnostní přírůstek je 300 - 600 gramů měsíčně;
 • od 9 do 12 měsíců - dítě studuje svět kolem sebe a utrácí téměř všechny kalorie. Průměrný přírůstek hmotnosti je 100 - 500 gramů za měsíc.

Menší přírůstek na váze neznamená, že dítě má problémy. Tyto ukazatele jsou velmi svévolné, protože vše závisí na vlastnostech dítěte.

Jak již bylo uvedeno, špatná chuť k jídlu neznamená vždy bolest a patologii. V každém případě může zkušený lékař rozptýlit všechny starosti..

Oprava situace

Dítě jí špatně, co mám dělat? S touto otázkou se mnoho matek obrací ke specialistům. Už jsme hovořili o některých způsobech řešení problému, je čas mluvit o konkrétnějších a konkrétnějších případech.

Frekvence podávání

Otázka, proč dítě neustále kojí, není úplně správná, pokud jde o novorozence. Velmi malé děti jedí velmi často - alespoň každé 2 až 2,5 hodiny. Taková funkce musí být „využita“.

Pokud dítě nechce jíst právě teď, pak možná při příštím krmení bude chtít vyzkoušet mléko nebo směs. Měli byste dočasně zvýšit počet jídel, abyste zachytili okamžik, kdy je dětská chuť k jídlu optimální.

Délka jídla

Pokud jste předtím vypočítali dobu, během které bylo dítě blízko hrudníku, měli byste nyní tuto praxi opustit. Pokuste se prodloužit dobu krmení, nechte dítě sát mléko tempem, které je pro něj typické dnes.

Noční krmení

Pokud dítě nechce jíst během dne nebo v tuto chvíli není jeho chuť k jídlu příliš dobrá, zkuste si ho v noci dát na hruď. Dejte dítě do postele, aby se vy i dítě dostalo do okamžiku krmení v nejpohodlnějším stavu.

Je zvláštní, že hormon prolaktin, který je zodpovědný za produkci mléka, je aktivněji sekretován přesně v noci, takže taková krmení lze považovat za produktivnější. Možná bude dítě v noci jíst více jídla..

Odmítnutí zabalit

Pokud novorozenec nejí, pokuste se ho během krmení nezabalit. Naopak, tělesný kontakt s mateřskou kůží umožní, aby se stala aktivnější. Tato metoda je zvláště vhodná pro ospalé a „inhibované“ děti..

Chová se dítě pasivně blízko hrudníku? Sejměte z něj vesty (stačí jen přikrýt záda), odhodit horní část vašeho oblečení a tím vytvořit těsnou tělesnou interakci.

Slingová aplikace

Jak víte, chuť k jídlu roste při pohledu nebo vůni oblíbeného jídla. U novorozenců je situace úplně stejná. Pokud jsou neustále umístěny vedle matčiny hrudi, budou často chtít jíst.

Zkuste své dítě nosit v takzvaném praku - tkáňovém obvazu, který vám umožní vzít si s sebou své dítě téměř všude a zároveň uvolnit ruce. Kromě toho neustálý pohyb matky nedovolí dítěti během krmení usnout.

Máma odpočívá

Další užitečné rady, které, bohužel, není vždy snadné implementovat, se týkají mateřského odpočinku. Toto doporučení však může skutečně zlepšit kvalitu laktace. Zkuste se tedy více uvolnit.

Pokuste se věnovat více času sobě: prodloužte dobu procházek, zkuste spát během dne, využijte každou příležitost k odpočinku alespoň trochu. K tomu samozřejmě musíte získat podporu rodiny a přátel.

Výhody takového přístupu jsou zřejmé: pokud máma dobře spí a odpočívá, pak se sníží množství stresových hormonů, které zpomalují sekreci mléka. Výsledkem je lepší laktace a zmizení některých problémů s krmením.

Na závěr pár slov

Snížená chuť k jídlu u kojence tak může být způsobena řadou fyziologických nebo psychologických příčin..

Máma se s některými problémy dokáže vyrovnat sama, v jiných situacích se člověk nemůže obejít bez kvalifikované lékařské pomoci. Situaci lze snadno napravit, pokud dítě pečlivě sledujete a reagujete na každou změnu jeho reakcí..

Články O Neplodnosti