Hlavní Analýzy

Gedelix během těhotenství

Ze všech typů kašle je ten nejvíce otravný suchý, protože sputum, které mělo uniknout z průdušek, zůstává v těle hluboko v těle a stále ho trápí a vyčerpává dýchací systém častými útoky.

K zotavení je nutné přeměnit neproduktivní (suchý) kašel na produktivní (mokrý).

Pro těhotné ženy je to dvojnásob důležité, protože mokrý kašel je mnohem mírnější než suchý, což znamená, že pro plod je méně ohroženo. Chcete-li změnit „stav“ kašle, existuje mnoho možností: inhalace, hluboké kloktání, obklady a tření, ale všechny z nich budou neúčinné, pokud nezavedete do léčebného komplexu vnitřní prostředky.

Kašel je „hydratovaný“ a zahojený...

Jedním z nejúčinnějších léků pro vnitřní použití u lékařů je Gedelix - bylinný produkt bez složení chemikálií ve složení (to je absolutně), příjemný podle chuti, přítomný na trhu ve dvou formách - kapky a sirup.

Vykašlávací účinek se suchým kašlem se projevuje již třetí den po začátku léku, ale aby se toho dosáhlo co nejdříve, musíte dodržovat důležité pravidlo - neřeďte přípravek tekutinou.
Celý průběh léčby - 1–2 týdny.

Účinná látka

Základem léčiva je extrakt z listů břečťanu, pomocné látky jsou také přírodní - anýz, eukalyptus, máta peprná.

Droga se používá jako expektorans pro infekce horních cest dýchacích, zejména při kašli se sputem.

Zánětlivý proces v průduškách se běžně vyskytuje u těhotných žen a v tomto období není tolik metod účinné léčby, z nichž jedna užívá Gedelix.

Většina těhotných žen, které se dozvěděly, že tento léčivý přípravek je vyroben na bylinném základě, se absolutně nebojí následků, ale lékaři doporučují, aby byli opatrní ve všem a při užívání bylin, včetně.

Gedelix neobsahuje alkohol, cukr ani barviva - stoprocentní přírodní produkt. To však neznamená, že se lék může užívat, jak se mu líbí a jak moc se mu líbí - během těhotenství se může kterýkoli z „nebezpečných látek“ proměnit v nepříjemné překvapení pro matku nebo plod..

Co může být nebezpečná léčivá bylina?

Ivy, kromě toho, že má bezkonkurenční vykašlávání a kašel, je také jedovatá. Lékaři také varují těhotné ženy, že v případě „frivolního“ kašle, pro který nechtějí jít do nemocnice a nejsou považovány za povinné, se přesto dostaví ke konzultaci a „se nepředepisují“ bezpečně, nejprve podívejte se, bylinkový přípravek Gedelix nebo jiné prostředky, ve kterých je obsažen extrakt z břečťanu.

Ukázalo se, že tato léčivá rostlina má dvě tváře. Na jedné straně je nezbytný v boji proti vysilujícímu kašli, na druhé straně negativně ovlivňuje fungování gastrointestinálního traktu a proniká placentární stěnou..

Rozhodně - pro těhotné ženy může být břečťan nebezpečný, proto by užívání drogy mělo být přísně pod dohledem lékaře a nemělo by v dávkování umožňovat žádnou „amatérskou aktivitu“ - není známo, jak těhotné tělo bude reagovat na organické látky obsažené v extraktu z břečťanu.

Indikace

 • Infekční a zánětlivá onemocnění horních a dolních cest dýchacích;
 • sputum kašel.

Kontraindikace

Faktorem, který narušuje kompletní léčbu těhotné ženy, je notoricky známá alergie, která se vyskytuje v jedné nebo druhé podobě u většiny budoucích matek. Gedelix je jen jedním z těch léků, které mohou vyvolat alergické reakce, protože tento lék obsahuje řadu olejů (máta peprná, eukalyptus, anýz).

Kromě alergií zahrnuje seznam kontraindikací:

 • bronchiální astma;
 • nedostatek enzymu rginin sukcinát syntetázy;
 • predispozice k laryngospasmu (nedobrovolná kontrakce hrtanu);
 • individuální nesnášenlivost fruktózy.

Neužívejte Gedelix s jinými antitusickými léky, protože taková směs může být nepříjemně nepředvídatelná.

Vedlejší efekty

Nejčastější důsledky léčby Gedelixem:

 • nevolnost;
 • zvracení
 • bolest v žaludku (nebo nepohodlí).

Pokud se objeví alespoň jeden z těchto příznaků, těhotná žena by měla neprodleně konzultovat svého lékaře. Odborná konzultace je rovněž nutná, pokud po několika dnech po zahájení léčby není zaznamenán žádný účinek - kašel zůstává na stejné úrovni nebo se zintenzivňuje..

Gedelix do trimestru

1 trimestr

Až do dvanáctého týdne těhotenství by se budoucí matka měla dávat pozor a neměla by chytit žádné nemoci, protože léčba během tohoto období je nežádoucí iu nejnebezpečnějších jednoduchých přípravků třídy A (indikuje maximální bezpečnost pro těhotné ženy).

Gedelix na rostlinné bázi by v žádném případě neměl být podceňován a užíván v prvním trimestru - extrakty, které tvoří léčivo, patří mezi velmi silné terapeutické látky a mohou negativně ovlivnit vývoj plodu. Jak přesně - nejsou k dispozici žádné údaje, protože studie účinku látek, které tvoří léčivo na těhotné tělo, nebyly provedeny, a u neznámých je nutné být mnohem opatrnější.

2 trimestru

Ve třináctém týdnu těhotenství je plod již chráněn placentou a opustil stav embrya. Nyní je to malý muž, který stále musí růst a rozvíjet se, ale stal se méně zranitelný vůči nachlazením své matky, zejména proti kašli.

Ve druhém trimestru se výrazně snižuje riziko ukončení těhotenství v důsledku kašle. Ale ošetření je stále nutné. Lékaři předepisují Gedelix svým pacientům, kteří překročili práh druhého trimestru s téměř lehkým srdcem - lék má silný účinek v krátkém čase, a proto během 3 - 5 dnů léčby nemůže způsobit vážné poškození plodu.

3 trimestru

Těhotné ženy by měly mít na paměti, že ve třetím trimestru placenta začíná stárnout a výrazně snižuje její ochranné funkce. A pokud se některá z virových onemocnění objeví kvůli vaší nedbalosti, potom se dítě s vámi pro společnost (a to je plus) může nemocit, ale léky, které budete užívat prostřednictvím placenty, proniknou ještě více. A jejich účinek na plod je ve většině případů negativní (a to je mínus).

Vše o Gedelixu, pravidlech pro jeho použití během těhotenství a alternativních metod léčby kašle

Autor: fabrica · Zveřejněno 03/06/2019 · Aktualizováno dne 21.5.2019

Žena během těhotenství se stává velmi zranitelnou vůči různým virovým infekcím, protože její tělo utrácí hodně energie na vývoj dítěte a udržování procesu porodu. ARVI téměř vždy vyvolává výskyt kašle, který se těhotné ženy musí zbavit. Aby bojovali proti tomuto onemocnění, lékaři často předepisují Gedelix.

O drogě

Lék má následující účinek:

 • antispasmodické;
 • mukolytický;
 • expektorant.

Gedelix přispívá k:

 1. řídnoucí viskózní sputum;
 2. zlepšené dýchání;
 3. zmírnit kašel.

Neobsahuje cukr, alkohol, barviva ani konzervanty. Nedostatek cukru umožňuje použití sirupu i pro diabetiky.

Vytvořil Gedelix v Crevel Moyserbach v Německu.

Formulář vydání

Dávkovou formu Gedelixu tvoří sirup a kapky.

 1. Sirup se plní do barevného skla s plastovou zátkou nahoře. Na láhev se našroubuje uzávěr s prvním ovládacím systémem otevírání. Samotná láhev, odměrka a instrukce jsou umístěny v kartonové krabici společnosti.
 2. Tvar kapek je reprezentován lahví z tmavého skla vybavenou plastovým kapátkem na krku. Láhev je přišroubována nahoře s ochranou proti náhodnému otevření. Kapátko s instrukcemi zabalenými v krabici s logem.

Struktura

Sirup pomocných látek:

 • hydroxyethylcelulóza;
 • ovocný olej z anýzu hvězdice;
 • makrogol glycerylhydroxystearát;
 • propylenglykol;
 • nekrystalizující roztok sorbitolu;
 • čištěná voda.

Pomocné složky kapek:

 • glycerol;
 • propylenglykol;
 • mátový olej;
 • Eukalyptový olej;
 • levomenthol;
 • badyánový olej.

V obou dávkovacích formách je nažloutlá až žlutohnědá kapalina se specifickým zápachem. Při delším skladování bez použití se na dně lahvičky vytvoří sediment, který při protřepání způsobuje zákal kapaliny.

Indikace pro použití

Gedelix je předepsán těhotným ženám s chorobami, jako jsou:

 1. bronchitida;
 2. zápal plic;
 3. bronchospasmus nebo bronchiektáza.

Používá se hlavně k ředění sputa, které je obtížné oddělit..

Mohu otěhotnět?

Lékaři však často předepisují těhotným ženám, aby léčili kašel, protože droga je bylinná a pravděpodobnost vedlejších účinků ve vztahu k dítěti je zanedbatelná.

Byliny však mohou mít také negativní účinek, jehož pravděpodobnost závisí na vlastnostech konkrétní osoby. Jakou dávku Gedelixu a jak dlouho může určitá těhotná žena užívat, by měl určit pouze lékař.

V raných fázích

V prvním trimestru těhotenství je vhodné zdržet se užívání jakéhokoli léku, a to i na rostlinné bázi. Není známo, zda alespoň jedna složka Gedelixu negativně ovlivňuje dítě, protože nebyly provedeny žádné klinické studie..

To naznačuje, že v 1. trimestru musíte být opatrní, jak je to možné, dokonce iu relativně bezpečných léků, protože plod se právě formuje a je příliš citlivý na vnější faktory. Gedelix by proto měl předepisovat pouze lékař po posouzení stavu ženy a možných důsledků pro plod.

Ve 2. trimestru

Během tohoto období je dítě již dobře chráněno placentou, takže takové podmíněně neškodné léčivo, jako je Gedelix, pravděpodobně neovlivní další vývoj dítěte. Pomáhá při kašli asi za 4-5 dní, pokud neexistují skryté komplikace. Proto po takovou dobu nezpůsobí újmu, zejména pokud je dávka zvolena lékařem a striktně ji dodržuje těhotná žena..

Ve 3 trimestru

Třetí trimestr je charakterizován výskytem tréninkových kontrakcí, rychlým zvětšením a snížením břicha. Pokud je během tohoto období kašel ignorován, může neustálé křeče během kašle vést k předčasnému porodu.

Nejbezpečnější a v tomto trimestru bude bylinný přípravek Gedelix. Lékaři to často předepisují a vysvětlují, že syntetické léky jsou během těhotenství nebezpečné, a nezaznamenal se žádný vliv na plod z Gedelixu. Při dostatečně předepsané terapii Gedelix nepoškodí ani matku, ani dítě.

Jak brát sirup?

 • Sirup se má užívat 5 ml (1 odměrka) 3krát denně v nezředěné formě.
 • Kapky by měly být také odebrány neředěné, ale zaplaveny sklenicí vody. Dospělí by měli vypít 31 kapek 3krát denně. Před použitím dobře protřepejte lék..

Trvání terapie je stanoveno individuálně lékařem, ale obvykle je nejméně 7 dní. Poté, co kašel zmizí, by měla léčba pokračovat několik dní.

Kontraindikace

Těhotné ženy kontraindikují užívání sirupu, pokud:

 1. přecitlivělost na složky Gedelixu;
 2. deficit arginin sukcinát syntetázy;
 3. fruktosurie.

Kapky jsou kontraindikovány v:

 1. přecitlivělost na složky;
 2. predispozice k laryngospasmu;
 3. bronchiální astma;
 4. deficit arginin sukcinát syntetázy.

Je možné vzít tento lék pro konkrétní ženu během těhotenství jen lékař může říct.

Nežádoucí účinky

Z možných důsledků užívání Gedelixu stojí za zmínku takové nemoci, jako jsou:

Pokud se objeví některý z popsaných nežádoucích účinků nebo se objeví jiný, který není popsán v pokynech, měli byste se okamžitě poradit s lékařem.

Analogy

Existuje mnoho podobných přípravků se stejným výtažkem z listů břečťanu. Tady jsou některé z nich:

 • Gelisal (Polsko).
 • Gedekhil (Bělorusko).
 • Herbion (Slovinsko).

Použití u těhotných žen není zakázáno, ale vzhledem k nedostatku údajů se stále nedoporučují. Přesto je lékaři aktivně používají v jakékoli fázi těhotenství.

Nahraďte léky na bázi břečťanu následujícími:

 • Sběr prsou - expektoranci, kdykoli povolen.
 • Mukaltin - extrakt z Althea, povolen.
 • Sirup Dr. Tyss - používá se v jakémkoli gestačním věku.
 • Pektussin - léčí horní cesty dýchací, není těhotným ženám zakázán.

Lidové léky a metody prevence

Mezi lidovými léky na kašel během těhotenství lze rozlišovat:

 1. 3 banány protřepejte sítem, přeneste do pánve, přidejte 320–350 ml vody, zalijte 2 polévkové lžíce. l cukr a zapálit. Vaří se po dobu 5 minut a poté se ochladí. Užívejte 50 ml 3krát denně před jídlem. Tím se zlepší vykašlávání sputa..
 2. Pijte horké mléko s medem. Nelze přidat med přímo do horkého mléka, mělo by být konzumováno samostatně ze lžíce.
 3. 1 polévková lžíce. l přidejte sušenou šalvěj do sklenice mléka a vařte po dobu 5 minut na mírném ohni. Poté, co potřebujete vychladnout a vzít před spaním.

Prevence kašle u těhotných žen:

 • procházky na čerstvém vzduchu v parku, pokud je poblíž;
 • vyhnout se stresu a přítomnosti kuřáka v okolí;
 • jíst správně a nezpochybňovat nákup kvalitních vitamínů pro těhotné ženy;
 • pravidelně větrejte místnost a umývejte podlahy;
 • dělat lehká cvičení.

Objevený kašel může nepostradatelně přejít na bronchitidu nebo zápal plic, zejména u těhotných žen s oslabenou imunitou. Proto byste měli okamžitě informovat lékaře o kašli a bude s nimi zacházeno, jak uzná za vhodné..

Gedelix během těhotenství: je tento lék bezpečný?

Při prvních příznacích nachlazení většina lidí předepisuje léčbu sama, protože existuje mnoho účinných léků, které mnozí zažili a vědí, že jim určitě pomohou. Těhotné ženy jsou zvláštní kategorií, protože při užívání léku dodávají plodu užitečné (nebo škodlivé) látky. Jak bude dítě reagovat, pokud během těhotenství žena vezme lék Gedelix?

Charakteristika léčiva

Gedelix je obvykle předepisován pro komplexní léčbu respiračních onemocnění infekční povahy, ke kterým dochází při tvorbě hustého, viskózního sputa, které je obtížné vykašlávat.

Pozornost a povědomí o všech nuancích je to, co těhotná žena potřebuje, pokud jde o domácí léčbu. Než začnete Gedelix užívat z nachlazení, musíte se seznámit s jeho vlastnostmi. Stojí za zmínku, že lék by měl předepisovat nastávající matce lékař.

Gedelix je bylinný lék, který má vykašlávání. Lék se vyrábí na základě listů břečťanu. Obsahují organické, jablečné, kyselinu mravenčí, flavonoidy, tanin, karoten, vitamíny B, C, E, stopové prvky.

Gedelix má vykašlávání, působí na dýchací systém, lék ředí sputum v průduškách, uvolňuje svaly a obnovuje normální fungování.

Struktura

Složení léčiva zahrnuje výtažek z břečťanu a anýzový olej. Anis působí jako změkčovadlo a vykašlávání. Jeho vlastnosti zvyšují účinek břečťanu, zatímco je schopen snížit tělesnou teplotu. V přípravku nejsou žádné alkoholové přísady a cukr.

Někteří výrobci přidávají do kompozice mátu, aby se zvýšil protizánětlivý účinek. Ve vlastnostech je podobný břečťanu a anýzu, takže při jejich kombinaci dávají nejsilnější účinek.

Indikace

Lék je předepsán pro:

 • akutní zánět průdušek;
 • angína;
 • bolest krku;
 • zánět hrtanu;
 • tracheitida;
 • chřipka
 • zápal plic.

Gedelix není univerzální lék, který léčí všechny nemoci. Její účinek je soustředěn na zaměření zánětlivého procesu, to je hodnota a účinnost léku.

Formulář vydání

Gedelix se uvolňuje ve formě sirupu a kapek. Sirup je hnědá tekutina s příjemnou vůní a chutí. V kapkách je koncentrace břečťanu vyšší, takže způsob aplikace se také liší od sirupu. Předpokládá se, že kapky mají účinnější účinek, takže jsou předepsány i u chronické formy bronchitidy, protože existují způsoby, jak výrazně zředit hlen..

Je možné Gedelix používat během těhotenství? Dávkování

I přes všechna opatření není žena v bezpečí před nachlazením během těhotenství. Proto je vzhledem ke zvláštnímu stavu nutné velmi pečlivě přistupovat k výběru léčivých přípravků.

Návod k použití jasně uvádí, že užívání Gedelixu během těhotenství je kontraindikováno. Faktem je, že výrobci léčiv jsou zajištěni, včetně tohoto bodu v pokynech, protože jako profylaktický je to opravdu nežádoucí. V případě nouze může ošetřující lékař předepsat dávku Gedelixu striktně podle indikací, stanovení potřebné dávky a frekvence podání.

Během těhotenství lékař obvykle předepíše sirup Gedelix k léčbě nachlazení a kašle. Podle pokynů k použití bude terapie účinná a nepoškodí matku ani dítě.

Pokud dojde k alergické reakci, je odmítnutí užívání Gedelixu povinné, což je důkazem individuální nesnášenlivosti léku. Neriskujte a neprekračujte předepsané dávkování, abyste urychlili proces hojení..

Kontraindikace

Hlavní výhodou a hodnotou Gedelixu je, že je vyroben pouze z komponentů závodu. Ale ani přirozený původ léku nezaručuje jeho 100% neškodnost pro těhotné.

Ženy proto musí vědět o kontraindikacích užívání tohoto léku:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
 • Nedostatek arginin sukcinát syntetázy, speciální dědičný enzym v těle.
 • Neschopnost použití v kombinaci s jinými drogami.

Pokud nejsou dodrženy normy používání Gedelixu, je možný výskyt nežádoucích účinků:

 • Snížení krevního tlaku. Přečtěte si více o nízkém krevním tlaku během těhotenství →
 • Zvracení, průjem.
 • Alergická reakce v různých projevech: svědění, zarudnutí kůže, vyrážky.
 • Zvýšení teploty.

Analogy drogy

S individuální nesnášenlivostí vůči Gedelixu u těhotné ženy může lékař předepsat analoga léku:

 • Bronchicum C ve formě sirupu. Produkce: Francie. Má expektoranční vlastnosti, vyrobené na základě tymiánu.
 • Dr. IOM (sirup). Vyrábí se v Indii. Má širokou škálu účinků, včetně pomoci při odstraňování zánětlivých procesů v průduškách.
 • Sirup Althea. Vyráběno v Chorvatsku, předepsáno jako expektorant..
 • Rozlité. Vyrábí se v Německu ve formě sirupu. Uvolňovací forma - lahve o objemu 100 nebo 200 ml. Předepisován jako expektoranta, odstraňuje sputum z průdušek.

Všechny výše uvedené prostředky jsou klasifikovány jako volně prodejné a v lékárnách jsou ve veřejné doméně vynechány, to však neznamená, že po přečtení informací o farmakologických vlastnostech léku mohou těhotné ženy zásobovat Gedelix nebo jeho analogy. Konzultace s lékařem a dodržování pravidel použití - hlavní podmínky pro zaručené zdraví nastávající matky a dítěte.

Autor: Nina Pleshakova, sestra,
speciálně pro Mama66.ru

Je možné Gedelix užívat během kašle během těhotenství a jaká doporučení jsou dána k léčbě v 1., 2., 3. trimestru?

Během těhotenství je oslabena imunita ženy a je zvláště citlivá na nachlazení a virová onemocnění, která jsou často doprovázena kašlem.

Vzácná nastávající matka nedokáže onemocnět za 9 měsíců. Dále se budou brát v úvahu pravidla pro použití léku na kašel Gedelix během těhotenství..

Je Gedelix možný během těhotenství??

V anotaci k léčivu se uvádí, že z důvodu nedostatku klinických studií se nedoporučuje používat Gedelix během těhotenství. Rozhodnutí vzít Gedelix proti kašli v různých stadiích těhotenství by měl učinit lékař.

Složení kapek a sirupu

Gedelix je prostředek proti kašli s expektorančním, mukolytickým a antispasmodickým účinkem. Vyznačuje se rostlinným původem: jeho hlavní účinnou látkou je výtažek z listů břečťanu. Můžete si vzít lék ve formě sirupu nebo ve formě kapek. Sirup má velkou sadu prvků než kapky.

Přirozené složení obou forem tohoto léku proti kašli nezahrnuje:

Gedelix je předepsán během těhotenství hlavně kvůli svému přirozenému složení.

Mechanismus účinku

Gedelix pomáhá rychleji odebrat sputum tím, že uvolňuje svaly průdušek a ředí sputum.

To vše pomáhá snižovat intenzitu kašle a jeho frekvenci, pomáhá zmírňovat bolest a křeče a také eliminovat ložiska zánětu. V důsledku toho je dýchání usnadněno a je aktivován expektorační účinek..

Co říkají ženy ve svých recenzích o drogě?

Recenze ohledně užívání Gedelixu během těhotenství jsou neutrální až pozitivní. Nevýhodou užívání tohoto léku je chuť sirupu příliš sladká, takže budoucí matky častěji preferují užívání léku ve formě kapek.

V průměru začne lék působit následující den, kdy během kašle dojde k úlevě. Kašel sám odejde po 4-5 dnech, což v mnoha případech pomáhá vyhnout se užívání antibiotik, která jsou tak nežádoucí během těhotenství.

Co je kašel a proč?

Gedelix je předepsán pro kašel se sputem, které je obtížné oddělit, ke kterému dochází během infekčních a zánětlivých onemocnění horních cest dýchacích, a to:

Často je předepsán pro bronchospasmus a bronchiektázi..

Během těhotenství je léčba kašle nutností. Pokud tento problém ignorujete, může to kromě zhoršení horních cest dýchacích způsobit zvýšení tonusu dělohy, krvácení z dělohy a dokonce vést k hypoxii plodu..

Návod k použití

Pokud nedochází k individuální nesnášenlivosti léku nebo jeho složek, pak se Gedelix užívá 3x denně, dokud příznaky zcela nezmizí. Nedoporučuje se míchat Gedelix s jinými tekutinami. Pokud ani po 4-5 dnech po odeznění příznaků nezmizí nebo se zhorší stav pacienta, je nutné léčbu zastavit.

Trvanlivost korkové láhve s léčivem je 4 roky, po otevření se doporučuje uchovávat léčivo po dobu nejvýše šesti měsíců.

Pokyny pro použití Gedelixu během těhotenství se shodují s pravidly pro použití u dospělých. V případě potřeby lékař upraví dávku pro přijetí.

Jak brát kapky?

Počet kapek v jedné dávce by neměl překročit 31. Vzhledem k tomu, že Gedelix během těhotenství kašle, měla by být žena velmi pozorně věnována reakci svého těla. Nemůžete vzít lék s individuální nesnášenlivostí ke složkám kapek (zejména extrakt z břečťanu).

Jak pít sirup?

Sirup se užívá v 5 ml každé dávce (při nákupu léku je připojena odměrná lžíce). Před přijetím je třeba zvážit následující funkce:

 • individuální nesnášenlivost složek sirupu (měli byste věnovat pozornost nejen výtažku z břečťanu, ale také mátovému oleji, který je silným alergenem);
 • sklon k průduškám a laryngospasmu.

Užívání obou forem léčiva je kontraindikováno v případě alergie na fruktózu a deficience syntetázy sukcinátu argininu (nedostatek enzymu v cyklu močovinového cyklu).

Jaká forma léku je výhodná pro těhotné ženy v různých trimestrech?

Výrobce neposkytuje konkrétní údaje o užívání této nebo této formy Gedelixu u těhotných žen. Častěji je založena na preferencích chuti nastávající matky: sirup chutná sladce a může se zdát, že se blíží.

Prvních 12 týdnů

1. trimestr je nejobtížnějším a rozhodujícím obdobím, kdy dochází k tvorbě životně důležitých orgánů nenarozeného dítěte. Během tohoto období je třeba se vyhnout použití jakýchkoli léků, a to i těch nejbezpečnějších, protože mohou způsobit neočekávanou reakci. Užívání Gedelixu během těhotenství v prvním trimestru by proto mělo být přísně dohodnuto s lékařem. Váš lékař může předepsat minimální dávku, aby se minimalizovalo riziko alergií..

2. trimestr

Další 3 měsíce se týkají klidnějšího období, kdy je sníženo riziko zmeškaného těhotenství. V případě kašle lze Gedelix užívat během těhotenství ve 2. trimestru bez zvláštních omezení.

6–9 měsíců

Ve 3. trimestru začíná stárnutí placenty a plod se připravuje na narození. Proto je před porodem Gedelixu během těhotenství ve 3. trimestru vhodné konzultovat se svým lékařem.

Užitečné video

Jaké léky lze a nelze během těhotenství dělat? Naučte se užitečné informace z tohoto videa:

GEDELIX

Klinická a farmakologická skupina

Účinná látka

Vypouštěcí forma, složení a balení

◊ Sirup ve formě husté kapaliny ze žluté na pálené, zvláštní vůně; možná oblačnost a srážky.

100 ml
extrakt z listů břečťanu (2.2-2.9: 1)800 mg

Pomocné látky: makrogolglycerylhydroxystearát - 0,5 g, ovocný olej z anýzu hvězdice - 0,015 g, hyetelóza - 0,15 g, roztok sorbitolu 70% (nekrystalizující) - 50 g, propylenglykol - 13,877 g, glycerol - 10 g, čištěná voda - 39,9605 g.

100 ml - lahve z tmavého skla s uzávěrem trysky (1) doplněné odměrnou lžičkou - kartony.

farmaceutický účinek

Lék je rostlinného původu. Má expektoranční, mukolytický a antispasmodický účinek díky přítomnosti saponinů.

Indikace

 • jako expektorant pro infekční a zánětlivá onemocnění horních cest dýchacích a průdušek, doprovázený kašlem s obtížně oddělitelným sputem.

Kontraindikace

 • přecitlivělost na složky léku.

Sirup Gedelix by neměl být užíván s dědičnou intolerancí fruktózy, nedostatkem arginin sukcinát syntetázy.

Dávkování

Pokud lékař nestanovil jinou dávku, měl by být Gedelix užíván perorálně (po jídle)..

Věk a frekvence přijetíJedna dávkaDenní dávka
Dospělí a děti starší 10 let
3krát denně
5 ml15 ml
Děti od 4 do 10 let
4krát denně
2,5 ml10 ml
Děti od 1 do 4 let
3krát denně
2,5 ml7,5 ml
Děti od 0 do 1 roku
1 čas / den
2,5 ml2,5 ml

Balení obsahuje odměrku. 1 naběračka odpovídá 5 ml.

Dospělí a dospívající Gedelix se doporučuje užívat nezředěný.

Pro kojence a malé děti se doporučuje Gedelix ředit malým množstvím vody..

Trvání užívání léku závisí na závažnosti onemocnění, ale mělo by být alespoň 7 dní. Po zmizení příznaků onemocnění se doporučuje pokračovat v léčbě lékem po dobu 2 až 3 dnů.

Vedlejší efekty

Možné: alergické reakce, nevolnost, zvracení, průjem.

Ve vzácných případech: epigastrická bolest.

Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků uvedených v pokynech zhorší nebo pokud jsou zaznamenány jakékoli nežádoucí účinky neuvedené v pokynech, měli byste o tom informovat svého lékaře..

Předávkovat

Příznaky: možná nauzea, zvracení, průjem, gastroenteritida.

Léčba: stažení léčiva, symptomatická terapie.

Léková interakce

speciální instrukce

Při absenci léčebného účinku na pozadí užívání léku po dobu 4-5 dnů nebo zhoršení stavu pacienta (výskyt astmatických záchvatů, hnisavé sputum, horečka) byste měli okamžitě vyhledat lékaře.

Pokyny pro diabetes

Vzhledem k tomu, že Gedelix neobsahuje cukr, mohou jej používat pacienti s diabetem. 1 odměrka (5 ml) obsahuje 1,75 g sorbitolu (což odpovídá 0,44 g fruktózy), což odpovídá 0,15 XE.

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Užívání drogy neovlivňuje schopnost řídit vozidla a zapojovat se do jiných potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí.

Gedelix během těhotenství: výhradně přírodní, téměř bezpečný

Gedelix označuje novou generaci léků, která kombinuje účinnost antibiotik, ale při správném užívání neovlivňuje všechny tělesné systémy..

Tento lék lze předepsat již od prvních dnů života dítěte, ale pomocí následujících informací zjistíme, jak je bezpečný pro těhotné ženy..

Informace o drogách

Struktura

Mezi hlavní komponenty Gedelix vyniknout:

 • extrakt z listů břečťanu;
 • propylenglykol;
 • malá dávka ethanolu, naprosto bezpečná pro použití;
 • přírodní anýzový olej;
 • celulóza vodní povahy;
 • roztok sorbitolu bez tvorby krystalů;
 • malé množství glycerinu, které neovlivňuje reakci;
 • čistá lékařská voda.

Výrobek má sladkou chuť, příjemnou vůni a nezanechává pocity hořkosti, což vám umožňuje používat jej bez dalších tekutin.

Indikace

Mezi hlavní použití drogy patří:

 • komplexní léčba akutních respiračních infekcí;
 • komplexní léčba akutních respiračních virových infekcí;
 • suchý nebo mokrý kašel;
 • zánět průdušek, včetně chronických;
 • komplexní léčba bronchitidy v počátečním stádiu.
 • Pokud se během léčby lékem přidá horečka k těmto příznakům, sputum začne odcházet s krví nebo hnisem, bude pociťovat akutní bolest v krku a na hrudi, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a vyjasnit si diagnózu..

  Pokud nedojde ke zlepšení do 7 dnů po užití Gedelixu, měli byste vyhledat radu, jak předepsat účinnější lék.

  Díky své přirozené povaze nemá Gedelix vážný účinek na důležité tělesné systémy. Jakmile je léčivá látka v ústní dutině, okamžitě začíná svou činnost a poskytuje antiseptický a protizánětlivý účinek.

  Prostřednictvím malých cév proniká Gedelix do průdušek, kde začíná proces hojení. Břečťan a anýzový olej způsobují vypouštění sputa a postupně čistí dýchací cesty. Sputum se vylučuje velmi jemně, aniž by došlo k poškození nových buněk..

  Současně s úlevou od kašle se zvyšuje imunita těla a dochází k hygienické ochraně dýchacích cest..

  Jaké je nebezpečí (a je to nebezpečné?) Léku pro těhotné ženy?

  Kontraindikace

  Mezi kontraindikace použití Gedelixu se nazývá pouze individuální nesnášenlivost složek léčiva.

  To může být předepsáno od prvních narozenin dítěte, ale je velmi důležité sledovat průběh zotavení.

  Pokyny také zakazují užívání léku těhotnými ženami, protože jednoduše neexistují spolehlivé údaje o průniku účinných látek Gedelixu placentou a jejich vlivu na tvorbu plodu..

  Přesto většina terapeutů souhlasí s tím, že tento lék může být předepsán během porodu dítěte, protože neobsahuje agresivní složky..

  Vedlejší efekty

  Vedlejší účinky užívání drog jsou velmi vzácné a jsou spojeny výhradně s nesnášenlivostí Gedelixu nebo s velkou dávkou přijatého sirupu..

  Mezi registrované nežádoucí účinky patří:

 • zvýšený kašel;
 • kožní vyrážky;
 • Nadměrné pocení;
 • cardiopalmus;
 • silné zvracení a nevolnost;
 • žaludeční nevolnost;
 • dušnost;
 • svědění po celém těle;
 • bolest hlavy uprostřed jiných příznaků;
 • otok obličeje a končetin;
 • nadýmání a nepohodlí na hrudi.
 • Pokud se vyskytne několik opakujících se příznaků, je nutné přestat užívat lék a vyhledat pomoc lékaře, aby se předešlo komplikacím těhotenství..

  Dávkování a doba podávání

  Při předepisování léku během těhotenství se bere v úvahu celkový stav pacienta, jakož i složitost průběhu nemoci.

  Gedelix lze předepsat v následujících dávkách:

   v časných stadiích těhotenství a s mírným kašlem se jednou denně užívá 2,5 ml sirupu;

  ve druhém trimestru as mírným stupněm kašle je předepsáno 2,5 ml sirupu třikrát denně;

 • ve třetím trimestru může být dávka stejná jako ve druhém. Povoluje se předepisování léku v dávce 2,5 ml čtyřikrát denně.
 • V závislosti na průběhu nemoci a snášenlivosti Gedelixu s těhotnou ženou může být dávka větší nebo menší než obvyklé.

  Funkce aplikace

  První trimestr

  V prvních 12 týdnech porodu dítěte je Gedelix předepsán ve velmi vzácných případech, protože v této době se pro odstranění problému doporučují odrůdy heřmánku a jiných rostlin.

  Při povinném lékařském předpisu je dávkování léku minimální a současně se vyplatí neustále sledovat váš stav, aby nedošlo k výskytu vedlejších účinků.

  Druhý trimestr

  Ve druhém trimestru není Gedelix tak nebezpečný jako v prvním trimestru a lze jej předepsat jako hlavní terapii v minimálních a středních dávkách.

  Zároveň by doba užívání léku neměla překročit dobu 7-10 dní.

  Třetí trimestr

  V posledním trimestru těhotenství mohou lékaři bezpečně předepsat maximální dávku léku a také ho použít s komplexní terapií. Čas užívání léku během tohoto období je také 7-10 dní.

  Protože ve třetím trimestru je pravděpodobnost otoků vysoká, měli byste své zdraví pečlivě sledovat.

  Analogy Gedelix

  Bylinkový sirup z bylin. Má podobné složení a může být předepsáno během těhotenství, pokud to okolnosti vyžadují..

  Bez strachu může být Herbion použit ve třetím trimestru, protože v této době je riziko pro plod minimální a lék je snadno tolerován těhotnou.

  Průběh léčby sirupem je stejný jako u Gedelixu a pohybuje se od 5 a v těžkých případech až do 10 dnů.

  Extrakt z listů břečťanu. Silnější lék na léčbu kašle, protože obsahuje mnohem větší dávku extraktů z rostliny.

  Používejte opatrně během prvního trimestru a také sledujte nežádoucí účinky. Léčba léky může pokračovat po dobu 7 dnů.

  Rozlité. Bylinkový přípravek. Může být používán s opatrností ve druhém a třetím trimestru těhotenství.

  V případě naléhavé potřeby lze lék předepsat v prvním trimestru, pokud je to bezpečné pro plod a matku.

  Poskytuje pouze obecný popis režimu bez ohledu na individuální průběh těhotenství a přítomnost jakýchkoli chorob v historii.

  Někdy je nutné upravit dávkování léku tak, aby měl správný účinek.

  Rovněž je třeba si uvědomit, že u těhotných žen trpících gastritidou nebo žaludečním vředem je před použitím jakéhokoli léku nutné použít gastroenterologa..

  Mohu Gedelix užívat během těhotenství??

  Gedelix během těhotenství: je tento lék bezpečný?

  Při prvních příznacích nachlazení většina lidí předepisuje léčbu sama, protože existuje mnoho účinných léků, které mnozí zažili a vědí, že jim určitě pomohou. Těhotné ženy jsou zvláštní kategorií, protože při užívání léku dodávají plodu užitečné (nebo škodlivé) látky. Jak bude dítě reagovat, pokud během těhotenství žena vezme lék Gedelix?

  Charakteristika léčiva

  Gedelix je obvykle předepisován pro komplexní léčbu respiračních onemocnění infekční povahy, ke kterým dochází při tvorbě hustého, viskózního sputa, které je obtížné vykašlávat.

  Pozornost a povědomí o všech nuancích je to, co těhotná žena potřebuje, pokud jde o domácí léčbu. Než začnete Gedelix užívat z nachlazení, musíte se seznámit s jeho vlastnostmi. Stojí za zmínku, že lék by měl předepisovat nastávající matce lékař.

  Gedelix je bylinný lék, který má vykašlávání. Lék se vyrábí na základě listů břečťanu. Obsahují organické, jablečné, kyselinu mravenčí, flavonoidy, tanin, karoten, vitamíny B, C, E, stopové prvky.

  Gedelix má vykašlávání, působí na dýchací systém, lék ředí sputum v průduškách, uvolňuje svaly a obnovuje normální fungování.

  Složení léčiva zahrnuje výtažek z břečťanu a anýzový olej. Anis působí jako změkčovadlo a vykašlávání. Jeho vlastnosti zvyšují účinek břečťanu, zatímco je schopen snížit tělesnou teplotu. V přípravku nejsou žádné alkoholové přísady a cukr.

  Někteří výrobci přidávají do kompozice mátu, aby se zvýšil protizánětlivý účinek. Ve vlastnostech je podobný břečťanu a anýzu, takže při jejich kombinaci dávají nejsilnější účinek.

  Lék je předepsán pro:

  • akutní zánět průdušek;
  • angína;
  • bolest krku;
  • zánět hrtanu;
  • tracheitida;
  • chřipka
  • zápal plic.

  Gedelix není univerzální lék, který léčí všechny nemoci. Její účinek je soustředěn na zaměření zánětlivého procesu, to je hodnota a účinnost léku.

  Formulář vydání

  Gedelix se uvolňuje ve formě sirupu a kapek. Sirup je hnědá tekutina s příjemnou vůní a chutí. V kapkách je koncentrace břečťanu vyšší, takže způsob aplikace se také liší od sirupu. Předpokládá se, že kapky mají účinnější účinek, takže jsou předepsány i u chronické formy bronchitidy, protože existují způsoby, jak výrazně zředit hlen..

  Je možné Gedelix používat během těhotenství? Dávkování

  I přes všechna opatření není žena v bezpečí před nachlazením během těhotenství. Proto je vzhledem ke zvláštnímu stavu nutné velmi pečlivě přistupovat k výběru léčivých přípravků.

  Návod k použití jasně uvádí, že užívání Gedelixu během těhotenství je kontraindikováno. Faktem je, že výrobci léčiv jsou zajištěni, včetně tohoto bodu v pokynech, protože jako profylaktický je to opravdu nežádoucí. V případě nouze může ošetřující lékař předepsat dávku Gedelixu striktně podle indikací, stanovení potřebné dávky a frekvence podání.

  Během těhotenství lékař obvykle předepíše sirup Gedelix k léčbě nachlazení a kašle. Podle pokynů k použití bude terapie účinná a nepoškodí matku ani dítě.

  Pokud dojde k alergické reakci, je odmítnutí užívání Gedelixu povinné, což je důkazem individuální nesnášenlivosti léku. Neriskujte a neprekračujte předepsané dávkování, abyste urychlili proces hojení..

  Kontraindikace

  Hlavní výhodou a hodnotou Gedelixu je, že je vyroben pouze z komponentů závodu. Ale ani přirozený původ léku nezaručuje jeho 100% neškodnost pro těhotné.

  Ženy proto musí vědět o kontraindikacích užívání tohoto léku:

  • Individuální nesnášenlivost složek léčiva.
  • Nedostatek arginin sukcinát syntetázy, speciální dědičný enzym v těle.
  • Neschopnost použití v kombinaci s jinými drogami.

  Pokud nejsou dodrženy normy používání Gedelixu, je možný výskyt nežádoucích účinků:

  • Snížení krevního tlaku. Přečtěte si více o nízkém krevním tlaku během těhotenství →
  • Zvracení, průjem.
  • Alergická reakce v různých projevech: svědění, zarudnutí kůže, vyrážky.
  • Zvýšení teploty.

  Analogy drogy

  S individuální nesnášenlivostí vůči Gedelixu u těhotné ženy může lékař předepsat analoga léku:

  • Bronchicum C ve formě sirupu. Produkce: Francie. Má expektoranční vlastnosti, vyrobené na základě tymiánu.
  • Dr. IOM (sirup). Vyrábí se v Indii. Má širokou škálu účinků, včetně pomoci při odstraňování zánětlivých procesů v průduškách.
  • Sirup Althea. Vyráběno v Chorvatsku, předepsáno jako expektorant..
  • Rozlité. Vyrábí se v Německu ve formě sirupu. Uvolňovací forma - lahve o objemu 100 nebo 200 ml. Předepisován jako expektoranta, odstraňuje sputum z průdušek.

  Všechny výše uvedené prostředky jsou klasifikovány jako volně prodejné a v lékárnách jsou ve veřejné doméně vynechány, to však neznamená, že po přečtení informací o farmakologických vlastnostech léku mohou těhotné ženy zásobovat Gedelix nebo jeho analogy. Konzultace s lékařem a dodržování pravidel použití - hlavní podmínky pro zaručené zdraví nastávající matky a dítěte.

  Autor: Nina Pleshakova, sestra,
  speciálně pro Mama66.ru

  Užitečné video o léčbě nachlazení během těhotenství

  Gedelix během těhotenství: výhradně přírodní, téměř bezpečný

  Gedelix označuje novou generaci léků, která kombinuje účinnost antibiotik, ale při správném užívání neovlivňuje všechny tělesné systémy..

  Tento lék lze předepsat již od prvních dnů života dítěte, ale pomocí následujících informací zjistíme, jak je bezpečný pro těhotné ženy..

  Informace o drogách

  Mezi hlavní komponenty Gedelix vyniknout:

  • extrakt z listů břečťanu;
  • propylenglykol;
  • malá dávka ethanolu, naprosto bezpečná pro použití;
  • přírodní anýzový olej;
  • celulóza vodní povahy;
  • roztok sorbitolu bez tvorby krystalů;
  • malé množství glycerinu, které neovlivňuje reakci;
  • čistá lékařská voda.

  Výrobek má sladkou chuť, příjemnou vůni a nezanechává pocity hořkosti, což vám umožňuje používat jej bez dalších tekutin.

  Mezi hlavní použití drogy patří:

 • komplexní léčba akutních respiračních infekcí;
 • komplexní léčba akutních respiračních virových infekcí;
 • suchý nebo mokrý kašel;
 • zánět průdušek, včetně chronických;
 • komplexní léčba bronchitidy v počátečním stádiu.
 • Pokud se během léčby lékem přidá horečka k těmto příznakům, sputum začne odcházet s krví nebo hnisem, bude pociťovat akutní bolest v krku a na hrudi, měli byste okamžitě vyhledat lékaře a vyjasnit si diagnózu..

  Pokud nedojde ke zlepšení do 7 dnů po užití Gedelixu, měli byste vyhledat radu, jak předepsat účinnější lék.

  Díky své přirozené povaze nemá Gedelix vážný účinek na důležité tělesné systémy. Jakmile je léčivá látka v ústní dutině, okamžitě začíná svou činnost a poskytuje antiseptický a protizánětlivý účinek.

  Prostřednictvím malých cév proniká Gedelix do průdušek, kde začíná proces hojení. Břečťan a anýzový olej způsobují vypouštění sputa a postupně čistí dýchací cesty. Sputum se vylučuje velmi jemně, aniž by došlo k poškození nových buněk..

  Současně s úlevou od kašle se zvyšuje imunita těla a dochází k hygienické ochraně dýchacích cest..

  Jaké je nebezpečí (a je to nebezpečné?) Léku pro těhotné ženy?

  Kontraindikace

  Mezi kontraindikace použití Gedelixu se nazývá pouze individuální nesnášenlivost složek léčiva.

  To může být předepsáno od prvních narozenin dítěte, ale je velmi důležité sledovat průběh zotavení.

  Pokyny také zakazují užívání léku těhotnými ženami, protože jednoduše neexistují spolehlivé údaje o průniku účinných látek Gedelixu placentou a jejich vlivu na tvorbu plodu..

  Přesto většina terapeutů souhlasí s tím, že tento lék může být předepsán během porodu dítěte, protože neobsahuje agresivní složky..

  Vedlejší efekty

  Vedlejší účinky užívání drog jsou velmi vzácné a jsou spojeny výhradně s nesnášenlivostí Gedelixu nebo s velkou dávkou přijatého sirupu..

  Mezi registrované nežádoucí účinky patří:

 • zvýšený kašel;
 • kožní vyrážky;
 • Nadměrné pocení;
 • cardiopalmus;
 • silné zvracení a nevolnost;
 • žaludeční nevolnost;
 • dušnost;
 • svědění po celém těle;
 • bolest hlavy uprostřed jiných příznaků;
 • otok obličeje a končetin;
 • nadýmání a nepohodlí na hrudi.
 • Pokud se vyskytne několik opakujících se příznaků, je nutné přestat užívat lék a vyhledat pomoc lékaře, aby se předešlo komplikacím těhotenství..

  Dávkování a doba podávání

  Při předepisování léku během těhotenství se bere v úvahu celkový stav pacienta, jakož i složitost průběhu nemoci.

  Gedelix lze předepsat v následujících dávkách:

   v časných stadiích těhotenství a s mírným kašlem se jednou denně užívá 2,5 ml sirupu;

  ve druhém trimestru as mírným stupněm kašle je předepsáno 2,5 ml sirupu třikrát denně;

 • ve třetím trimestru může být dávka stejná jako ve druhém. Povoluje se předepisování léku v dávce 2,5 ml čtyřikrát denně.
 • V závislosti na průběhu nemoci a snášenlivosti Gedelixu s těhotnou ženou může být dávka větší nebo menší než obvyklé.

  Funkce aplikace

  První trimestr

  V prvních 12 týdnech porodu dítěte je Gedelix předepsán ve velmi vzácných případech, protože v této době se pro odstranění problému doporučují odrůdy heřmánku a jiných rostlin.

  Při povinném lékařském předpisu je dávkování léku minimální a současně se vyplatí neustále sledovat váš stav, aby nedošlo k výskytu vedlejších účinků.

  Druhý trimestr

  Ve druhém trimestru není Gedelix tak nebezpečný jako v prvním trimestru a lze jej předepsat jako hlavní terapii v minimálních a středních dávkách.

  Zároveň by doba užívání léku neměla překročit dobu 7-10 dní.

  Třetí trimestr

  V posledním trimestru těhotenství mohou lékaři bezpečně předepsat maximální dávku léku a také ho použít s komplexní terapií. Čas užívání léku během tohoto období je také 7-10 dní.

  Protože ve třetím trimestru je pravděpodobnost otoků vysoká, měli byste své zdraví pečlivě sledovat.

  Analogy Gedelix

  Bylinkový sirup z bylin. Má podobné složení a může být předepsáno během těhotenství, pokud to okolnosti vyžadují..

  Bez strachu může být Herbion použit ve třetím trimestru, protože v této době je riziko pro plod minimální a lék je snadno tolerován těhotnou.

  Průběh léčby sirupem je stejný jako u Gedelixu a pohybuje se od 5 a v těžkých případech až do 10 dnů.

  Extrakt z listů břečťanu. Silnější lék na léčbu kašle, protože obsahuje mnohem větší dávku extraktů z rostliny.

  Používejte opatrně během prvního trimestru a také sledujte nežádoucí účinky. Léčba léky může pokračovat po dobu 7 dnů.

  Rozlité. Bylinkový přípravek. Může být používán s opatrností ve druhém a třetím trimestru těhotenství.

  V případě naléhavé potřeby lze lék předepsat v prvním trimestru, pokud je to bezpečné pro plod a matku.

  Poskytuje pouze obecný popis režimu bez ohledu na individuální průběh těhotenství a přítomnost jakýchkoli chorob v historii.

  Někdy je nutné upravit dávkování léku tak, aby měl správný účinek.

  Rovněž je třeba si uvědomit, že u těhotných žen trpících gastritidou nebo žaludečním vředem je před použitím jakéhokoli léku nutné použít gastroenterologa..

  Gedelix® pro těhotenství proti kašli

  Většina lidí, když se objeví první příznaky nachlazení, zkuste předepsat léčbu samostatně, protože zažili mnoho léků, které jim pomohly. Těhotné ženy patří do zvláštní kategorie a v tomto případě bychom v žádném případě neměli mluvit ani o možnosti samoléčení. Opravdu, během užívání určitého léku, dodávají plodu látky - škodlivé nebo užitečné, v závislosti na konkrétním případě.

  Nastávající maminky mají často kašel. To je příznak mnoha chorob, jako je bronchitida, angína, alergická reakce, akutní respirační virové infekce, chřipka, pneumonie atd. Mnoho nastávajících matek neužívá žádný lék proti kašlu, protože se bojí poškodit zdraví svých dětí. Nechápou, že předčasné léčení nemocí může vést k vážným komplikacím. Kašel během těhotenství tedy může vyvolat:

  • hypertonicita dělohy a předčasné ukončení těhotenství;
  • krvácení z dělohy, ke kterému může dojít v důsledku pravidelného napětí dělohy při kašli;
  • riziko hypoxie plodu v důsledku nedostatku kyslíku se zvyšuje porušení bronchopulmonálního systému.

  Vzhledem k těmto rizikům lékaři předepisují lék Gedelix® během těhotenství k léčbě kašle.

  Jak se droga

  Gedelix® je bylinný přípravek s expektorančním účinkem, který se používá k léčbě různých patologií bronchopulmonálního systému. Při požití má protizánětlivé, vykašlávání a mukolytické účinky.

  Gedelix®a účinné látky - flavonoidy, které zlepšují mikrocirkulaci, a saponiny - mají tendenci inhibovat růst kolonií patogenní mikroflóry.

  Při požití se lék chová takto:

  • uvolňuje svaly průdušek a rozšiřuje je;
  • podporuje zkapalňování sputa, zvyšuje tekutost a usnadňuje vypouštění;
  • aktivuje propagaci sputa z průdušek do průdušek;
  • stimuluje vykašlávání.

  Díky komplexnímu účinku na tělo se usnadňuje dýchání a pohodu pacienta a potlačuje se možnost vzniku infekce v plicích. Vylučuje se střevy a ledvinami.

  Indikace pro použití

  Nastávající matky Gedelix® mohou používat v takových patologických stavech:

  • komplexní léčba akutních respiračních virových infekcí;
  • bronchitida;
  • bronchiektatické onemocnění;
  • bronchospasmus;
  • zápal plic.

  Lék může být také použit k léčbě jiných nemocí, které se vyznačují obtížným oddělením sputa v plicích..

  Složení léku

  Existují dvě formy uvolňování Gedelixu - sirup a kapky. Složení léčiva se v každém z nich mírně liší..

  Hlavní složky sirupu jsou:

  • extrakt z břečťanu;
  • čištěná voda;
  • anýzový olej;
  • glycerol;
  • sorbitol;
  • makrogol glycerolhydroxid stearát;
  • propylenglykol.

  Složení kapek Gedelix® je následující:

  • extrakt z břečťanu;
  • mátový olej;
  • propylenglykol;
  • glycerol.

  V jedné i v jiné formě léku neexistují konzervační látky, barviva, cukr a alkohol. To je důvod, proč může být doporučeno ženám na pozici.

  Jak užívat Gedelix® pro těhotné ženy

  Pokyny k použití Gedelixu během těhotenství ukazují, že sirup a kapky se užívají bez ohledu na jídlo bez ředění vodou. Trvání léčby je 7 dní. Pokud po tomto zlepšení nedojde, lze prodloužení použití dohodnout pouze s lékařem.

  Tento lék se užívá perorálně, třikrát denně. Jedna dávka kapek - 30, sirup - 5 ml. Gedelix® by měl být po podání užíván s velkým množstvím tekutin.

  Lék v otevřené lahvi může být skladován po dobu maximálně 6 měsíců při pokojové teplotě na tmavém místě. Trvání neotevřeného skladování je 4 roky, v místě, kde není jasné světlo, při teplotě + 5–25 ° С.

  Použití v trimestru

  1 trimestr

  Budoucí matky během tohoto období musí být opatrné, aby nezachytily žádné onemocnění, protože i ty nejbezpečnější drogy před 12 týdny těhotenství, kdy dochází k pokládání orgánů, je nežádoucí.

  Nelze podceňovat skutečnost, že rostlinné extrakty, které jsou součástí léku, jsou docela účinnými terapeutickými činidly a mohou mít v tomto období negativní vliv na vývoj plodu. Který z nich není k dispozici, protože nebyly provedeny žádné studie účinků těchto látek na těhotnou ženu. Proto buďte opatrní s tímto lékem v prvním trimestru těhotenství, alespoň si jej vezměte až po jmenování lékařem.

  2 trimestru

  Plod již ve 13. týdnu těhotenství embryo opouští. Nyní je to dítě, které má stále další růst a vývoj, ale už není tak zranitelný vůči nachlazením své matky, včetně jejich příznaků, jako je kašel. Proto se od druhého trimestru těhotenství snižuje riziko možného ukončení těhotenství v důsledku kašle. Přesto však žena potřebuje léčbu. Lékaři předepisují Gedelix® během těhotenství ve 2. trimestru poměrně často - droga je schopna dosáhnout požadovaného účinku v krátké době (v průměru 3–5 dní), proto nemůže poškodit plod.

  3 trimestru

  Ve třetím trimestru těhotenství začíná stárnutí placenty, proto se její ochranné funkce odpovídajícím způsobem snižují. A pokud jste stále chytili virové onemocnění, pak během tohoto období mohou léky snadno proniknout placentou, takže to musí být při léčbě zohledněno.

  V tabulce je tedy uvedeno všechno, co se týká použití Gedelixu v trimestrech těhotenství:

  Může to být přijato, ale s mimořádnou péčí pod dohledem lékaře.

  Může být přijata, má dobrý účinek..

  Může se to vzít, ale je třeba mít na paměti, že díky stárnutí placenty může droga snadno proniknout skrz něj..

  Kontraindikace

  Následující kontraindikace použití Gedelixu pro nastávající matky lze rozlišit:

  • individuální nesnášenlivost jedné ze složek léku, v důsledku čehož se mohou vyskytnout alergie;
  • citlivost na fruktózu - sorbitol, který je součástí produktu, může vyvolat projímavý účinek;
  • sklon k laryngospazmu;

  Pokud nedojde ke zlepšení po dobu několika dnů nebo se zhorší stav pacienta, je nutné přestat užívat lék. Léčba Gedelix®om není kombinována s antitusickými léky, protože v tomto případě je vypouštění sputa z průdušek obtížné.

  Při zahájení léčby tímto nástrojem mějte na paměti, že nebyly provedeny speciální testy, které by prokázaly možnost poškození vyvíjejícího se plodu. Výrobce tuto skutečnost jasně uvádí v pokynech pro léčivo. Mnoho lékařů však tento lék doporučuje nastávajícím matkám, pokud mají silný kašel. Pokud výhoda užívání léku přesáhne možné poškození, mohou ho ženy v dané pozici zaujmout, ale ujistěte se, že sledujete reakce svého těla pečlivě podle pokynů lékaře, jako každý jiný lék. Jakmile se objeví jakékoli podezřelé příznaky, informujte svého lékaře.

  Vedlejší efekty

  Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že břečťanová tráva může mít kromě svého vynikajícího vykašlávání někdy i negativní vliv na tělo. Vedlejší účinky při používání Gedelixu během těhotenství jsou vzácné. Lze pozorovat:

  • nevolnost nebo retching;
  • porucha trávení;
  • zácpa a průjem;
  • tachykardie;
  • dušnost;
  • svědění kůže, vyrážka podle typu kopřivky;
  • otok;
  • hypotenzivní účinek.

  Pokud se objeví takové příznaky, musíte přestat užívat lék.

  Analogy Gedelix®

  Pokud má těhotná žena individuální nesnášenlivost se složkami léčiva, může lékař doporučit analogii Gedelix®a. S těmito drogami se můžete seznámit v tabulce:

  Články O Neplodnosti