Hlavní Testy

Vakcína proti rubeole

Vakcína proti rubeole pomáhá předcházet tomuto onemocnění, které je zvláště nebezpečné pro těhotné ženy..

Vakcína proti zarděnkám může mít pouze jednu složku - nazývá se živá atenuovaná vakcína proti zarděnkám. Tato vakcína je určena k použití u dětí od 12 měsíců a obsahuje živý atenuovaný virus zarděnky.

Existují také vakcíny (Priorix, MMR II), které kromě složky zarděnky obsahují složky pro očkování proti spalničkám a příušnicím.

Vícesložkové vakcíny se doporučují pro použití u dětí od 12 měsíců.

Očkování se podává dětem ve věku 1 roku a 6 let (podle Národního kalendáře preventivních očkování). Rovněž očkujte ženy ve věku 18 až 25 let, které neměly rubeolu, nebyly očkovány nebo byly očkovány jednou proti rubeole nebo nemají žádné informace o očkování proti této nemoci.

Vakcína proti rubeole

Dostupnost vakcín si ověřte u správců..

Rubeola - je virové infekční onemocnění, které není pro dítě nebezpečné.

Lidské tělo má nízkou citlivost na projevy tohoto viru, a proto ne všichni v mladém věku tuto nemoc tolerujeme. Nejvíce postižené děti jsou zpravidla ve věku od 2 do 9 let, zejména v období jaro-jaro.

K přenosu viru dochází během komunikace, příležitostně prostřednictvím infikovaných objektů. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od dvou do tří týdnů.

Po úplném vyléčení bude mít dítě, které onemocnělo, odpovídající imunitu až do konce svého života. Problém je však v tom, že jak vyrostete pod vlivem různých faktorů, může se rezistence těla vůči zarděnkám snížit. Z toho vyplývá, že skutečnost nemoci v dětství nebude jednoznačnou překážkou možnosti znovu ji chytit. Pouze očkování proti zarděnkám může zaručit úplnou ochranu..

Příznaky rubeoly

Hlavním projevem nemoci je vyrážka v celém těle. V některých případech se v počáteční fázi vývoje mohou objevit bolesti hlavy a výtok z nosu. Příznaky rubeoly jsou zvětšené lymfatické uzliny v krční a okcipitální oblasti. Vyrážka se objevuje nejprve na přední straně a na krku a poté během dne je již na těle vidět. Vývoj nemoci se může projevit zvýšením tělesné teploty na úroveň 38-38,5. Ve svém vzhledu lze vyrážku popsat jako červené skvrny se světlým odstínem, obvykle zmizí po třech dnech.

Vzhledem k obtížím při stanovení diagnózy, v případě dotyčného onemocnění (nejen to, že způsobuje vyrážku), lékaři obvykle pacienty doporučují k vyšetření krve. Odpoví na otázku, kde získat vakcínu proti zarděnkám..

Komplikace

Pokud jde o možné komplikace, rubeola není výjimkou mezi jinými infekčními chorobami a v relativně vzácných případech (1–5 000) může mít negativní vliv na mozek, proto je očkování proti rubeole pro děti a dospělé velmi důležitým lékařským postupem..

U dospělých pacientů se obvykle vyskytují komplikace, jako je encefalitida, meningitida. Tato nemoc je nebezpečná i pro těhotné ženy (zejména v rané fázi těhotenství), existuje nebezpečí mutací v nenarozeném dítěti. Důsledky mohou být katarakty, problémy se srdcem, mozkem. Potrat se může stát.

Vakcinační kontraindikace

 • Mít dítě;
 • Onemocnění související s krví;
 • Problémy s imunodeficiencí;
 • Rakovinové projevy;
 • Jakékoli potíže s dýcháním.

Výhody očkování u „Miracle Doctor“:

 • Používají se pouze vysoce kvalitní léky;
 • Očkování se provádí pouze na základě výsledků lékařského posudku (terapeut);
 • Tento přístup k očkování dává nejpozitivnější výsledek očkování, čímž se významně snižuje riziko komplikací.

Pečujte o své zdraví, vakcína proti zarděnkám vám s tím pomůže!

Vakcína proti rubeole

Očkování proti rubeole je součástí souboru preventivních opatření, která umožňují odolávat vývoji infekčních chorob, které často vedou ke komplikacím pro celé tělo. Během procedury se do těla zavádí lék, který stimuluje tvorbu protilátek, což v důsledku neutralizuje virus a předchází nemoci.

Klinika JSC "Medicine" v Moskvě nabízí očkování proti zarděnkám. Naše klinika má nezbytná povolení k provádění této manipulace a zkušení lékaři jsou obeznámeni se základními kritérii pro kompetentní a bezpečné očkování pro děti jakéhokoli věku..

Úvod do tématu

Imunita dospělého člověka má nezbytnou sílu pro boj s nemocemi infekčního původu. Při prvním vstupu virového mikroorganismu vznikají protilátky, které pomáhají vyhnout se sekundární infekci. Ale některé závažné nemoci mohou být při první infekci fatální. Potom umělá imunita, která se vytváří očkováním, pomáhá předcházet nemoci, zachraňuje lidské zdraví a život.

Imunitní síly u dětí dosud nejsou dostatečně formovány a protilátky z mateřského mléka nebo z placenty jsou charakterizovány pouze krátkodobým účinkem, nejsou schopny dlouhodobě chránit tělo dítěte. Očkování dětí způsobuje ve společnosti mnoho kontroverzí, nicméně, jak ukazují lékařské praxe a statistiky, očkování pomáhá předcházet závažným infekčním onemocněním.

Jak se podává vakcína proti zarděnkám?

Očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím umožňuje vyhnout se nemoci, která je zvláště nebezpečná pro těhotné ženy ve všech trimestrech..

Vakcína proti zarděnkám obsahuje jednu složku - jedná se o lék proti živé atenuované zarděnce. Může být použit u kojenců od 12 měsíců, protože obsahuje živý virus, ale s oslabeným účinkem.

Byly také vyvinuty vakcíny, které kromě této složky obsahují také látky pro boj proti spalničkám a příušnicím. Tyto komplexní přípravky mohou být podávány dětem od 1 roku.

V souladu s národním očkovacím kalendářem se očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím provádí po 1 roce a 6 letech. Rovněž by měly být očkovány ženy ve věku 18–25 let, které neměly tuto chorobu, nebyly očkovány dříve nebo provedly pouze jednu z nich, nebo které nemají údaje o přijatých preventivních opatřeních.

U rodičů často nemocných dětí je očkování na státních klinikách problematické, protože v době, kdy dítě není nemocné, je nutné být včas. Ale v tuto chvíli na klinice nemusí být nezbytné vakcíny. Optimálním řešením by proto bylo provedení procedury v JSC „Medicine“ (klinika akademika Roitberga), kde se můžete kdykoli přihlásit. Kvalifikovaný lékař vybere nejvhodnější den, kdy bude zákrok probíhat hladce a bez komplikací pro zdraví dítěte. V případě potřeby je naplánována konzultace s alergologem-imunologem, kterou si můžete zaregistrovat na klinice.

Indikace vakcíny proti zarděnkám

Očkování proti spalničkám a zarděnkám se provádí se souhlasem rodičů dítěte v prvním roce života, další revakcinace se provádějí v souladu s národním kalendářem, který zahrnuje povinnou imunizaci proti 10 infekčním chorobám a 5 dobrovolných očkování..

Indikace pro očkování proti spalničkám a zarděnkám jsou:

 • epidemické indikace. Obyvatelé potenciálně nebezpečných oblastí potřebují pomocnou imunizaci proti tularemii, encefalitidě, antraxu a dalším infekcím;
 • očkování před cestou k ochraně dítěte před nemocí. Provádí se po určitou dobu před cestou podle pokynů lékaře;
 • nouzové očkování se provádí v případě epidemií nebo nehod, kdy se zvyšuje riziko infekce;
 • při plánování těhotenství se doporučuje očkování proti příušnicím a zarděnkám, aby se chránily samy sebe a dítě žen, které nemají nezbytnou úroveň imunity.

Kontraindikace

Klinika JSC „Medicine“ zaměstnává zkušené odborníky, kteří po úvodní konzultaci určí kontraindikace a sestaví osobní očkovací plán. Kontraindikace mohou zahrnovat:

 • závažná reakce nebo komplikace po první vakcinaci (horečka, otok, křeče);
 • imunodeficience;
 • chřipka se studenou horečkou;
 • exacerbace chronického onemocnění ledvin, diabetes;
 • nedávná krevní transfúze;
 • předčasnost dítěte a pomalý vývoj;
 • rakovinná onemocnění;
 • individuální citlivost na kvasinky a vaječné bílkoviny.

Lékaři, kteří dostanou ránu do rány

V naší klinice je očkování proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím prováděno zkušenými lékaři pouze po konzultaci, v některých případech je nutná další diagnostika a testy.

Exkluzivně testované, vysoce kvalitní vakcíny se používají pro spalničky, zarděnky a příušnice, domácí i zahraniční produkci. Specialisté sledují nejnovější farmaceutické výrobky a nabízejí nejlepší a nejnebezpečnější léky. Můžete být očkováni v jakémkoli vhodném čase po domluvě s odborníkem.

Kde získat vakcínu proti zarděnkám?

tady jsem to nastavil včera (15. listopadu)

Závisí to na vakcíně. Yanchuk (TsSM) mi to řekl - 2 měsíce.

Přesto jsem zapomněl. Na dveře kabiny očkování (Diagnostic on uralmash) je uvedena cena za očkování proti zarděnkám - 120 re. Udělali mi to zdarma (v místě bydliště). Takže tam můžete a bude se účtovat. 120 pe - je to levné!

Zde je z webu Diagnostické centrum:

Vakcínu můžete získat v rámci Národního očkovacího kalendáře zdarma nebo podle epidemiologických indikací kontaktováním očkovacích místností v pracovních dnech :? 1 - od 8,00 do 14,00 v diagnostickém centru a? 331? od 8,00 do 18,00 na teritoriální klinice. Zveme vás k očkování proti klíšťové encefalitidě a hepatitidě B, které se v současné době konají celoročně. Všechny otázky o očkování, které vás zajímají, můžete položit voláním na číslo 372-74-32 a 338-06-37 ve všední dny od 8:00 do 16:00..

Správce MU "EKDC"

[Zpráva upravená uživatelem dne 11.16.2011 13:41]

Potřebuji vakcínu proti zarděnkám pro dospělé?

Potřeba očkování proti zarděnkám u dospělých způsobuje mnoho kontroverzí. Pokud jde o rubeolu, mnoho lidí si myslí, že by měly být očkovány pouze dospívající dívky a ženy plánující těhotenství. Celkově to platí, ale pro některé kategorie dospělých je taková vakcína nezbytná.

Zkusme zjistit, kdo v dospělosti potřebuje vakcínu proti zarděnkám. A také - kdy a kde se to uvádí, jaké vakcíny se k tomu používají, zda je třeba posilovací přípravek. Jak je tolerován a jaké vedlejší účinky a komplikace mohou způsobit.

Když dospělí potřebují vakcínu proti zarděnkám

Rubeola se nepovažuje za zvlášť nebezpečné onemocnění, které ohrožuje lidský život. Představuje největší nebezpečí pro těhotné ženy a přesněji pro nenarozené dítě. Rubeola přenášená v trimestrech Ι a causes způsobuje vážné abnormality ve vývoji embrya a může vést k potratu nebo vážným defektům orgánů a systémů. Očkování žen plánujících porod proti zarděnkám je proto primárním problémem v oblasti veřejného zdraví..

Druhým úkolem je nejen zabránit infekci těhotných žen, ale také zcela eradikovat virus zarděnek z lidské populace. Tento scénář je možný a dokazuje to úplné vymizení nemoci, jako jsou například neštovice. Protože tento virus cirkuluje pouze mezi lidmi, lze tohoto cíle dosáhnout. Je nezbytné zavést povinné očkování proti zarděnkám nejen mezi dětmi a těhotnými ženami, ale také mezi dospělými.

Zarděnka, i když vzácné onemocnění u dospělých, ale pokud k němu dojde, je to docela obtížné, a co je nejdůležitější, s komplikacemi. Intoxikace těla je výraznější než u dětí, vyrážka je hojnější a má odlišnou povahu, onemocnění je často komplikováno artritidou, encefalitidou, snížením hladin krevních destiček v krvi.

Je tedy pro dospělé nezbytné očkování proti zarděnkám? - ano, nutné. Očkování také chrání dospělého před závažným průběhem nemoci a jejími komplikacemi. Očkování také pomůže odstranit tuto nemoc ze seznamu lidských onemocnění v průběhu času..

Očkování proti rubeole zdarma, pravděpodobně mezi 1 rokem a 18 lety. Ženy ve věku od 18 do 25 let, které neměly onemocnění v dětství, nebo které byly očkovány pouze jednou nebo zcela nevakcinovány, mají rovněž právo na bezplatné očkování. V této kategorii musíte kontaktovat kliniku a vyjádřit své přání. Vnitrostátní očkovací kalendář stanoví očkování v těchto kategoriích populace..

Kdo jiný by chtěl získat tuto vakcínu?

 1. Osoby pracující v předškolních vzdělávacích zařízeních.
 2. Muži, kteří plánují doplnění rodiny s partnerem.
 3. Všichni členové rodiny žijící se ženou plánující těhotenství.

Za tyto kategorie lidí se platí očkování..

Jak staré je očkování proti zarděnkám pro dospělé? U žen se to provádí do věku 35 let. Zbývající kategorie dospělých mohou být očkovány v jakémkoli věku, pokud mají v úmyslu kontaktovat nevakcinovanou a nemocnou těhotnou ženu. Rubeola je dětská infekce a její získání v dospělosti je vzácností. Ale dospělí jsou nositeli viru, což je nebezpečnější, protože přeprava je asymptomatická.

Jaké vakcíny se používají proti zarděnkám

Očkování dospělých zarděnek je možné dvěma způsoby:

 • za použití kombinovaných vakcín (Priorix, MMR II);
 • pomocí jednozložkových vakcín (Rudivax, Hervevax).

Výše uvedené léky jsou registrovány a schváleny pro použití v Ruské federaci. Všechny jsou importovány. Existuje také domácí kombinovaná vakcína, ale na rozdíl od dovážených vakcín je dvousložková a obsahuje pouze antigeny zarděnky a příušnic.

Kombinované vakcíny se používají hlavně k očkování dětí. A monovakcíny jsou pro dospělé. Ženy plánující těhotenství by také měly upřednostňovat kombinované vakcíny, protože kromě imunity proti zarděnkám dostanou také ochranu proti spalničkám a příušnicím.

Všechny vakcíny proti zarděnkám obsahují živé viry, které byly oslabeny speciálními chemikáliemi.

Dávka vakcíny je 0,5 ml. U dospělých je umístěn subkutánně do subkapulární oblasti nebo do ramene. To není umístěno do hýždí, protože u dospělých na tomto místě je podkožní tuk příliš výrazný. A absorpce léků v něm je horší.

Revakcinace rubeoly u dospělých se provádí každých 10–20 let. Během tohoto období imunita v průměru trvá. Plánovače těhotenství by měly být očkovány, pokud od poslední imunizace uplynulo více než 5 let. Důvodem je skutečnost, že každý člověk je jednotlivec - někdo si může vyvinout celoživotní imunitu, zatímco u jiných pouze 5 let.

Jak se chovat před a po očkování

Při přípravě vakcíny proti zarděnkám je třeba vzít v úvahu následující body..

 1. Kontrola chronických onemocnění, alergií, onemocnění nervového systému (očkování se provádí na pozadí bez exacerbací).
 2. Částečné uvolnění gastrointestinálního traktu (doporučuje se vakcinovat napůl hladověním).
 3. Doporučuje se provést testy na imunoglobuliny (ochranná těla) na zarděnky. Pokud se objeví, nemusíte být očkováni.
 4. Vyloučit infekci SARS.
 5. Přestaňte používat imunoglobuliny tři měsíce před očkováním a krevními produkty za 2 týdny.

Jak se chovat po očkování?

 1. Je nutné omezit kontakty s velkým počtem lidí, aby se chránili před možností infekce infekčními chorobami. Po očkování bude imunitní systém fungovat v plné síle, takže se může rychle vyčerpat a způsobit zranitelnost těla..
 2. Po očkování do jedné hodiny je vhodné být v blízkosti zdravotnického zařízení, ve kterém byla umístěna.
 3. Je vhodné, abyste místo injekce během dne nenamočili. To může narušit reakci..

Kontraindikace vakcíny proti zarděnkám

Vzhledem k tomu, že vakcína proti zarděnkám obsahuje Neomycin a protein z kuřecích vajec, je pro lidi alergické na tyto složky absolutně kontraindikována.

Pokud během předchozí imunizace kombinovanou nebo jednosložkovou vakcínou proti rubeole byla pozorována závažná reakce ve formě zvýšení teploty až do 40 ° C, křečového syndromu, kolapsu, anafylaktického šoku, kopřivky nebo Quinckeho edému, pak je určitě nemožné vyrobit další vakcínu..

Exacerbace chronických chorob, stejně jako přítomnost akutní infekce horečkou, je také kontraindikací vakcíny proti zarděnkám a vyžaduje, aby byla na chvíli odložena..

Při léčbě rakoviny se často používají imunosupresiva (léky potlačující imunitu). V tuto chvíli není možné očkovat. Vakcína obsahuje živé viry, které mohou u těchto lidí způsobit zarděnky. Po ukončení imunosupresivní léčby může být očkování provedeno o šest měsíců později.

Možné vedlejší účinky

Lékaři se nejvíce obávají vývoje alergických reakcí na tuto vakcínu. A přesněji na jeho součásti. Virus sám je v tomto ohledu méně nebezpečný. Alergie mohou způsobit neomycin a kuřecí protein jako součást vakcíny. Kromě toho je v něm přítomen formaldehyd, který může také vyvolat alergickou reakci. Naštěstí jsou tyto vedlejší účinky vzácné..

U dospělých se někdy mohou na očkování proti zarděnkám objevit následující reakce:

 • zvýšení teploty na 39–39,5 ° C;
 • slabost, zimnice, bolest svalů;
 • zvětšené lymfatické uzliny;
 • vyrážka ve formě skvrn;
 • lokální reakce ve formě necitlivosti a bolesti;
 • bolest kloubů.

Komplikace po očkování proti zarděnkám pro dospělé jsou stavy, které jsou zdraví škodlivé, což může mít na člověka negativní důsledky. Tyto zahrnují:

 • těžké alergie;
 • křeče doprovázené teplotou;
 • meningitida;
 • zánět nervových vláken;
 • narušená koordinace pohybů;
 • zánět zrakového nervu;
 • hluchota;
 • zánět spojivek;
 • erytém.

Takové komplikace po očkování jsou velmi vzácné. Můžeme říci, že se jedná o izolované případy pro všechny roky používání vakcíny..

Důsledkem očkování proti zarděnkám u dospělých je vysoce kvalitní imunita. Je tvořen v 95% očkovaných. Ochranná těla, která se v těle vytvoří po očkování, jsou dostačující pro dobrou a rychlou imunitní reakci, když vstoupí virus zarděnek.

Vakcína proti rubeole

SlužbaCena, rub.
Prevence rubeoly (Rudivax, Francie)1300
Očkování proti rubeole780
Očkování proti rubeole s předběžným vyšetřením lékařem1910
Vakcína proti zarděnkám a zarděnkám700
Očkování proti rubeole (s předběžným vyšetřením praktickým lékařem) doma3800
Vakcína proti viru PRIORIX (Belgie)650
Vakcína proti rubeole775
Živá vakcína proti rubeole (Rusko)550
Zavedení živé vakcíny proti zarděnkám (Rusko)400
Vakcína proti rubeole (Indie)1200

Vakcína proti rubeole - očkování proti akutnímu infekčnímu onemocnění postihujícímu sliznici, mízní uzliny a kůži. Rubeola je přenášena vzduchovými kapičkami, které se projevují intoxikací těla, respiračními poruchami a specifickou vyrážkou na kůži. Nositelem viru je člověk. K zotavení dochází často dostatečně rychle a bez vážných následků na zdraví osoby, která měla infekci. Pokud virus postihuje těhotnou ženu, poškozuje tkáně plodu, což způsobuje potrat nebo narození dítěte se závažnými vadami.

Rubeola je kontrolovaná infekce kvůli skutečnosti, že očkování bylo v medicíně používáno dlouhou dobu, aby bylo chráněno před tímto onemocněním. Osoba očkovaná proti viru je chráněna sama sebou a je neškodná z hlediska infekce pro osoby kolem sebe. K infekci dochází, pouze pokud osoba nebyla znovu očkována. Infekce obvykle nevede k závažným komplikacím, ale v pokročilém stádiu onemocnění a se oslabeným imunitním stavem pacienta může způsobit encefalitidu, meningitidu, pneumonii a artritidu..

Nyní je známo, že i přes bezpečnost viru u dospělých infikovaných pacientů způsobuje závažnější onemocnění, která jsou zpravidla nevratná.

Lékaři doporučují očkování:

 • muž, když pár plánuje otěhotnět dítě;
 • členové rodiny žijící s těhotnou ženou;
 • osoby pracující v předškolních vzdělávacích zařízeních.

Neoplazmy, rakovina krve, alergie na vakcíny a primární imunodeficience jsou důvodem pro odmítnutí imunizace.

Jak se připravit na postup

Při přípravě vakcíny proti zarděnkám musí dospělý navštívit praktického lékaře, být vyšetřen na chronická onemocnění a vyloučit možnost infekce SARS. Vyhněte se jídlu bezprostředně před očkováním..

Před injekcí nemají děti žádná přípravná opatření. Zákroku předchází pouze konzultace s pediatrem a měření tělesné teploty.

Dlouho se věřilo, že proti rubeole by měla být očkována pouze jednoletá miminka, děti ve věku 6 let, dívky ve věku 13 let a ženy plánující těhotenství..

Imunizace je pro děti a dospívající od 1 roku do 18 let zdarma. Ženy ve věku 18–25 let, které neměly dětskou nemoc, nebyly nikdy očkovány ani očkovány pouze jednou, a to také zdarma. Všechny ostatní kategorie dospělé populace jsou očkovány v jakémkoli věku na placeném základě..

Světová zdravotnická organizace doporučuje vakcinaci proti rubeole v tomto věku:

 • od 9 do 15 měsíců (primární);
 • od 15 do 18 měsíců nebo od 4 do 6 let (sekundární).

Očkování v prvním a šestém roce života vám umožní získat imunitu proti nemoci před pubertou. Ve věku 15–17 let se znovu očkují. Ženy ve věku 18–35 let, které plánují těhotenství, musí být očkovány, pokud od předchozího uplynulo nejméně 5 let.

Vakcína proti rubeole

Rubella je běžná dětská nemoc, ale dospělí ji mohou chytit. Samotná nemoc není nebezpečná, ale může vést k závažným komplikacím. Neriskujte zdraví blízkých. Získejte očkování proti zarděnkám pro děti a dospělé členy rodiny na klinice SANMEDEXPERT. Pamatujte: léčba nemoci neexistuje. Doktor může pouze zmírnit příznaky onemocnění předepsáním antipyretik a analgetik pacientovi..

Proč je potřeba očkování proti zarděnkám

Toto onemocnění způsobuje virus viru rubeoly. Nejprve se nemoc podobá ARI:

 • začíná suchý kašel;
 • teplota stoupá;
 • zvýšení lymfatických uzlin;
 • oči zčervenají a jsou vodnaté;
 • bolest v krku a na hlavě.

Po 2 dnech se objeví výrazná vyrážka. Vypadá to dobře. Ale toto onemocnění vede k vážným komplikacím. U těhotných žen toto onemocnění způsobuje potraty a intrauterinní infekci plodu. Dítě se může narodit hluché, slepé nebo se slabým zrakem, s vrozenými vadami kardiovaskulárního systému. Tyto vady se projevují jednotlivě i v kombinaci. Pokud dítě nebylo očkováno proti zarděnkám a bylo nakaženo, může se na pozadí onemocnění rozvinout progresivní panencefalitida. Toto onemocnění obvykle vede k smrti. Jsou možné další bakteriální komplikace: pneumonie, zánět středního ucha, léze kardiovaskulárního systému, gastrointestinální trakt. Riziko infekce je vysoké, takže nemůžete kontaktovat pacienta:

 • během posledního týdne inkubační doby;
 • během aktivní fáze, která trvá 7 dní;
 • první týden rehabilitačního období.

Očkování proti rubeole - kontraindikace a komplikace

Očkování není provedeno, pokud pacient:

 • těžká alergie na složky léčiva;
 • onkologie;
 • zhoršená virová nebo chronická onemocnění;
 • HIV.

Očkování proti zarděnkám se nepodává těhotným ženám. Po očkování je možné:

 • nízká teplota, slabost;
 • bolest kloubů
 • oteklé lymfatické uzliny pod paží nebo krkem;
 • červená nebo fialová vyrážka.

Příznaky zmizí za několik dní..

Očkování proti rubeole u dětí a dospělých: vlastnosti postupu

 • Levná, ale účinná domácí vakcína.
 • Komplexní vakcína proti spalničkám, zarděnkám a příušnicím „Priorix“ vyrobená v Belgii.

První očkování se provádí za 1 rok. Obvykle používejte komplexní „trojitou“ vakcinaci „Priorix“ nebo její analogy. Revakcinace - po 6 letech. Pokud není možné očkovat dítě za rok, lze tak učinit později. Interval mezi primární a revakcinací je 6 let. Jednorázové očkování chrání 6 až 11 let. Po dvou injekcích imunita trvá až 20 let. Dívkám se doporučuje opakovat očkování ve věku 12–14 let, aby se vyloučila rizika během těhotenství. Tento postup nevyžaduje zvláštní přípravu:

 • Musíte projít lékařským vyšetřením, mluvit o alergiích a nedávných nemocech..
 • Několik dní před očkováním byste měli co nejvíce omezit své kontakty s ostatními lidmi. Snižujete tak riziko chřipky nebo ARI.
 • Alergistům se doporučuje užívat antihistaminika 2-3 dny před zákrokem..

Populární dotazy

Když můžete po očkování otěhotnět?

Odpověď: Počkejte alespoň 2 měsíce, ještě lépe.

Má smysl být očkován, pokud je ve třídě již nemocné dítě?

Odpověď: Je třeba provést test na protilátky. Pokud je test pozitivní, dítě již bylo nakaženo. Nemusíte být očkováni. Je-li negativní, bude vakcína chránit před infekcí..

VACCINE PROTI SNÍŽENÍ

 1. Domov
 2. Očkování dětí
 3. VACCINE PROTI SNÍŽENÍ

Náklady v lékařském centru

Náklady doma

Priorix (pro zarděnky, spalničky a příušnice)2 100 rub.5 100 rub.Vakcína proti rubeole (Rusko)1 800 rub.4 800 rub.

Zarděnka je běžná virová infekce, která se projevuje jako kožní vyrážka, celková intoxikace a poškození lymfatických uzlin. Ona představuje největší riziko pro těhotné ženy v 1-2 trimestru, protože to způsobuje patologické změny plodu.

Podle Národního preventivního očkovacího kalendáře se očkování proti zarděnkám provádí:

Očkování pro děti do jednoho roku

ve věku 1-1,5 let

Před vstupem do školy

Zvýšit odolnost vůči infekci

Pro vakcinaci lze použít jednotlivé vakcíny nebo vakcíny obsahující několik typů atenuovaných virů..

Kdy získat vakcínu proti zarděnkám?

Očkování se doporučuje ženám, které dosáhly reprodukčního věku. To vám umožní zabránit infekci během těhotenství a vyloučit patologie plodu. Mužům mladším 40 let se také doporučuje, aby si nechali střílet zarděnky. To pomáhá snížit cirkulaci patogenu v populaci. Imunita trvá 10 let.

První vakcína proti zarděnkám se podává před dosažením věku jednoho roku. Přeočkování je nezbytné pro vytvoření stabilní imunity, provádí se ve věku 6-7 let a ve věku 15-16 let. U dospělých se revakcinace provádí každých 10–20 let. Při plánování těhotenství je vhodné, aby od přijetí vakcíny neuplynulo více než 5 let.

Ohrožené skupiny

Vakcína proti zarděnkám se doporučuje těm, kteří nebyli očkováni v dětství, včetně:

 • vysokoškolští a vysokoškolští studenti;
 • zaměstnanci předškolních vzdělávacích institucí;
 • zdravotnický personál;
 • častí cestovatelé;
 • ženy v reprodukčním věku (20-35 let).

Je vhodné podat vakcínu proti zarděnkám všem členům rodiny ženy, která je těhotná. Budoucímu otci se také doporučuje, aby se nechal očkovat..

Kontraindikace vakcíny proti zarděnkám

Imunizaci nelze provést:

 • historie komplikací jiných vakcín;
 • alergie na složky, které tvoří léčivo;
 • stavy imunodeficience (krevní nemoci, HIV, onkopatologie);
 • těhotenství
 • kojení;
 • akutní infekce nebo relaps chronických infekčních chorob;
 • přijímání imunosupresiv (chemoterapeutika, kortikosteroidy);
 • krevní transfúze přenesená před několika měsíci;
 • období zotavení po těžkých operacích;
 • imunizace prováděná během předchozích 3-4 týdnů.

V lékařském centru „LECON“ můžete získat vakcínu proti zarděnkám pro dítě a dospělého. Používáme jednosložkovou vakcínu, která vám umožní vybudovat imunitu proti této nemoci. Je dobře tolerován a málokdy způsobuje vedlejší účinky..

Po očkování proti zarděnkám se imunita vytváří u 98% lidí. Chcete-li zjistit, zda ochrana proti viru zůstala po předchozí vakcinaci, můžete provést krevní testy na protilátky a poté rozhodnout o přeočkování.

Očkování dospělých proti zarděnkám: plán, druhy vakcín a možné nežádoucí účinky

Rubeola je infekční choroba, která se přenáší vzduchovými kapičkami a vyvíjí se nejčastěji u dětí. Zároveň je velké riziko infekce u dospělého. Očkování proti této nemoci v dětství je povinné.

Očkování proti zarděnkám se podává také dospělým. Je užitečné okamžitě pochopit, kdo a kdy je imunizace indikována a jaké vedlejší účinky se mohou v důsledku toho objevit..

Účel očkování

Přestože je léčba zarděnky přímočará, lékaři důrazně doporučují očkování proti tomuto onemocnění. Důvodem je skutečnost, že na pozadí jeho vývoje jsou často pozorovány velmi závažné důsledky.

Po zavedení vakcíny proti zarděnkám do těla imunita začíná aktivní produkci protilátek. Z tohoto důvodu se vytváří ochranná bariéra vývoje nemoci..

Imunizace je účinná preventivní metoda. I když infekce vstupuje do těla, dokáže odolávat.

Kdo je imunizován?

Za účelem úplného zničení infekce mezi populací je imunizace proti této nemoci zahrnuta do povinného očkovacího plánu. Lék se podává dětem i dospělým..

Existují také určité skupiny lidí, kteří v první řadě potřebují očkování:

 • mateřští a školní pracovníci;
 • zdravotničtí pracovníci porodnic a dětských klinik, nemocnic;
 • Příbuzní ženy nesoucí dítě, které s ní žije ve stejné místnosti;
 • ženy plánující těhotenství.

Jak staré je očkování?

Pro vakcinaci mužů neexistují věkové limity. Maximální věk ženy, která může být očkována, je 36 let. V pokročilém věku již ženy nejsou imunizovány.

Místo imunizace

Očkování lze provádět na komunitní klinice.

Před zákrokem provede lékař vyšetření a při absenci kontraindikací povolí aplikaci vakcíny.

Očkování se provádí také na soukromých klinikách, které obdržely povolení k provádění těchto manipulací..

Kolikrát

Frekvence očkování dospělých je deset let. Revakcinace se provádí každých deset let. Je nezbytné dodržovat tyto lhůty, aby se vyvinula silná imunita vůči nemoci.

Vlastnosti postupu

Příprava na základní manipulace zahrnuje vyšetření terapeutem. Nejprve se musíte ujistit, že neexistují žádné zdravotní problémy. Vakcinační plán zahrnuje zavedení léčiva dospělým pacientům v oblasti ramene nebo subkapulární oblasti.

Během řízení je nesmírně důležité dodržovat následující pravidla:

 1. Veškeré manipulace musí provádět zdravotnický personál s přísným dodržováním hygienických a hygienických norem..
 2. Injekce se provádí pomocí sterilní jednorázové injekční stříkačky vybavené zkosenou jehlou.
 3. Než je vakcína podána, sestra ji pečlivě prohlédne. Pokud barva suspenze změnila barvu, její použití je přísně zakázáno.
 4. Ampule je ošetřena antiseptikem a otevřena těsně před očkováním.
 5. Kůže je ošetřena antiseptikem.
 6. Zavedení drogy.

Trvání vakcíny

Po zavedení léku do těla začíná aktivní syntéza protilátek. Jejich koncentrace je na správné úrovni po dobu deseti let. Po uplynutí této doby se doporučuje navštívit zdravotnické zařízení s cílem revakcinace. Neexistuje žádná trvalá imunita vůči nemoci a je třeba ji znovu vyvinout.

Očkování žen

Zavedení léku proti zarděnkám je nezbytné pro ženy v reprodukčním věku, které nemají správné množství protilátek proti infekci v krvi. Důvodem je skutečnost, že v případě těhotenství existuje riziko, že dítě bude mít vrozenou zarděnku. V takovém případě bude dítě nositelem infekce po celý první rok života.

Dospělým ženám se doporučuje imunizovat nejméně tři měsíce před plánovaným početím. Optimální období je půl roku. Během prvních tří měsíců po vakcinačním období je třeba je chránit. Pokud došlo k oplodnění, neexistují žádné náznaky potratu.

Funkce očkování těhotných žen

Období těhotenství je absolutní kontraindikací k zavedení vakcíny. To je uvedeno v pokynech pro léčivo..

V některých případech je však těhotná žena imunizována:

 • žijící v místě, kde je zaznamenáno ohnisko choroby, analýza přítomnosti protilátek proti infekci současně ukázala jejich nedostatečnou koncentraci;
 • lidé, kteří mají kontakt s nositelem nemoci, žijí s těhotnou ženou;
 • žena je zaměstnancem zařízení péče o děti, kde byly zaznamenány případy zarděnek.

Optimální doba podávání léčiva je dokončení druhého trimestru. Do této chvíle je placenta již plně formována a rizika komplikací jsou minimalizována..

Druhy použitých vakcín

Základem léčiv jsou oslabené virové částice. Po zavedení léku proniká patogen do krevního řečiště a vyvolává tvorbu protilátek. Pozastavení působí tak, že vyvolává imunitní odpověď na cizí tělesa, která do těla vstupují. Tím se vyvine imunita vůči patologii.

Imunizace se provádí následujícími vakcínami:

 1. Kombinované (PDA, MMR a Priorix). Léky se skládají z několika druhů virů. Jejich použitím se imunita vůči těmto nemocem okamžitě vytváří. Po zavedení vakcíny se vytvoří překážka pro vývoj příušnic, spalniček a zarděnek. Nedostatek séra se považuje za zvýšenou reaktogenitu. V post-vakcinačním období jsou často pozorovány vedlejší účinky.
 2. Monovakcin (Rudivax, Hervevax a živá vakcína proti zarděnkám). Suspenze je založena pouze na virových částicích nemoci. Vakcína je tolerována poměrně snadno a pouze ve vzácných případech vyvolává výskyt nežádoucích účinků. Obvykle se uchylují k jeho použití při očkování dospělých.

Vlastnosti přípravy na postup

Zvláštní příprava před očkováním by neměla být.

Pro minimalizaci vedlejších účinků léku stačí dodržovat následující doporučení:

 • vyhýbejte se návštěvě přeplněných míst týden před plánovaným postupem;
 • s tendencí k rozvoji alergií tři dny před zavedením léku, začněte užívat antihistaminika;
 • do dvou týdnů se uchýlit k užívání léků na krev;
 • měsíc před zákrokem přerušte léčbu pomocí imunoglobulinu.

Alkohol po očkování

Lékaři nedoporučují pít alkohol tři dny po očkování. Důvodem je skutečnost, že během tohoto období dochází k aktivní syntéze protilátek. Pod vlivem alkoholu je tento proces neutralizován a očkování je neúčinné..

Kromě toho existuje po očkování zvýšené riziko komplikací. Tělo je již oslabeno v důsledku pronikání cizích těles. Alkoholické nápoje situaci jen zhoršují..

Jak je vakcína tolerována

Očkování dospělých je zpravidla snadno tolerováno a v post-vakcinačním období nejsou pozorovány žádné negativní změny. Přesto se v některých případech v důsledku očkování objevují vedlejší účinky.

Komplikace jsou zřídka pozorovány. Jejich výskyt je nejčastěji způsoben nedodržováním lékařských doporučení a zanedbáváním existujících kontraindikací.

Vedlejší efekty

Reakce těla na vakcínu je považována za normální možnost. To je druh imunitní reakce na cizí tělo..

Nejčastěji jsou pozorovány následující změny:

 • zarudnutí, ztvrdnutí v místě vpichu, pálení a svědění v této oblasti;
 • hypertermie;
 • vyrážky na kůži;
 • obecná nevolnost;
 • zvracení a nevolnost;
 • průjem;
 • oteklé a citlivé lymfatické uzliny;
 • bolest ve svalech a kloubech;
 • rýma
 • kašel;
 • snížení koncentrace krevních destiček;
 • závrať;
 • problémy s citlivostí;
 • bolesti hlavy.

Normálně taková symptomatologie zmizí sama do tří dnů a nevyžaduje léčbu. Důvodem kontaktování zdravotnického zařízení je značné zhoršení stavu.

Komplikace

Komplikace jsou trvalá porušení, která významně ovlivňují kvalitu života a vedou k negativním důsledkům.

Následující jsou velmi vzácné:

 • anafylaktický šok;
 • Guillain-Barré syndrom;
 • Quinckeho edém;
 • kopřivka;
 • narušená koordinace pohybu (ataxie);
 • meningitida;
 • křečovitý stav, který není doprovázen hypertermií;
 • erytém;
 • hluchota;
 • zánět spojivek;
 • zrakové postižení.

Aby se předešlo těmto komplikacím, je nesmírně důležité striktně dodržovat lékařská doporučení a nevyhýbat se imunizaci, pokud existují kontraindikace tohoto postupu..

Vakcinační kontraindikace

Očkování se neprovádí za přítomnosti následujících kontraindikací:

 • vývoj komplikací po zavedení předchozích vakcín proti zarděnkám;
 • přítomnost alergie na složky léku;
 • HIV
 • rak;
 • těžká krevní onemocnění;
 • trombocytopenie;
 • těhotenství;
 • období laktace;
 • akutní infekční choroby;
 • relaps chronických chorob;
 • nízká koncentrace destiček v krvi;
 • bronchiální astma;
 • použití léků, které způsobují imunosupresivní stav;
 • provádění chemoterapie;
 • krevní transfúze byla provedena v příštích několika měsících;
 • období po operaci zotavení;
 • jiné vakcíny byly zavedeny před méně než měsícem.

Je nesmírně důležité připravit se na očkování předem a přísně dodržovat doporučení lékaře v období po očkování. Díky tomu bude možné zabránit výskytu vedlejších účinků a komplikací. V převážné většině případů je vakcína dobře tolerována a po jejím podání nedochází k žádným negativním změnám..

Lidské zdraví

Devět desetin našeho štěstí je založeno na zdraví

Dostaňte ránu do rány

> Kde v Moskvě získat vakcínu proti zarděnkám pro dospělé

Kde jsou očkováni?

Pokud je třeba očkovat proti zarděnkám, měli byste kontaktovat místního lékaře na místní klinice. Na světě existuje pět typů vakcín proti zarděnkám. Jedná se o chorvatskou, indickou, francouzskou rudivax a dvě kombinované vakcíny - Priorix a MMRII. Na klinice však často nejsou žádné vakcíny a v budoucnu se neočekává. V takových případech lidé chodí do soukromých zdravotnických středisek. Pouze tam by měla jít s hotovou analýzou nepřítomnost protilátek proti zarděnkám v těle.
Vakcína může být vyrobena rychle a bez problémů v Centrálním očkovacím centru. V tomto středisku se provádí očkování vydáním mezinárodního osvědčení, což je dobré při cestách do zahraničí. Centrum se nachází na ulici. Trubnaya, d.19, budova 1, informační telefon: +7 (495) 621 94 65. Můžete také zavolat lékaře a očkovat doma. Pro tento postup byste měli zavolat na +7 (495) 621 23 70. Centrum je otevřené ve všední dny od 8:00 do 20:00. Každá třetí sobota v měsíci je pracovní den od 9:00 do 14:00.
Vakcína a sérový výzkum mohou být podány dospělé vakcíně proti zarděnkám; Mechnikov ", který se nachází na ulici. Malý Kazenny pruh, 5a. Všechny otázky, které vás zajímají, by měly být položeny telefonicky +7 (495) 917 08 91. NIIIViS funguje ve všední dny od 9:00 do 18:30..
Očkování je také nabízeno v Centrálním výzkumném ústavu epidemiologie, v jeho jednotce v Centru pro molekulární diagnostiku. Můžete si domluvit schůzku na víceřádkovém telefonu +7 (495) 788 00 01. Centrum se nachází na ulici. Novogireevskaya, 3a. Otázky by měly být položeny na e-mailovou adresu [email protected] Centrum přijímá denně od 7:30, ve všední dny je otevřeno do 20:00, v sobotu do 19:00, v neděli do 17:00.
Středisko by mělo být svoláno předem a domluveno. Terapeut musí změřit teplotu, podívat se na celkový stav a teprve poté ji odeslat k očkování. Cena za očkování a očkování nepřesahuje 1 000 r. Očkování lze samozřejmě provádět v soukromých centrech levněji a rychleji. Státní centra však mají neotřesitelnou dobrou pověst, mnohaleté zkušenosti a inspirují větší důvěru..

Vakcinační přípravek

Očkování proti zarděnkám se podává ženám v plodném věku před plánovaným těhotenstvím a mužům mladším 40 let, takže ve společnosti není virus zarděnek.
Pokud má osoba alergie, chronická onemocnění a neurologická onemocnění, měla by být vakcína podána během úplné remise patologie a měl by být sledován stav po injekci. Po očkování by ženy neměly otěhotnět do 3 měsíců.
Očkování se snadno snáší, když je stav napůl hladový a příjem potravy je omezený, zejména alergický. Je také nutné minimalizovat kontakt s lidmi, aby se zabránilo různým nachlazením..

Vakcína proti rubeole

Dostupnost vakcín si ověřte u správců..

Rubeola - je virové infekční onemocnění, které není pro dítě nebezpečné.

Lidské tělo má nízkou citlivost na projevy tohoto viru, a proto ne všichni v mladém věku tuto nemoc tolerujeme. Nejvíce postižené děti jsou zpravidla ve věku od 2 do 9 let, zejména v období jaro-jaro.

K přenosu viru dochází během komunikace, příležitostně prostřednictvím infikovaných objektů. Inkubační doba onemocnění se pohybuje od dvou do tří týdnů.

Po úplném vyléčení bude mít dítě, které onemocnělo, odpovídající imunitu až do konce svého života. Problém je však v tom, že jak vyrostete pod vlivem různých faktorů, může se rezistence těla vůči zarděnkám snížit. Z toho vyplývá, že skutečnost nemoci v dětství nebude jednoznačnou překážkou možnosti znovu ji chytit. Pouze očkování proti zarděnkám může zaručit úplnou ochranu..

Příznaky rubeoly

Hlavním projevem nemoci je vyrážka v celém těle. V některých případech se v počáteční fázi vývoje mohou objevit bolesti hlavy a výtok z nosu. Příznaky rubeoly jsou zvětšené lymfatické uzliny v krční a okcipitální oblasti. Vyrážka se objevuje nejprve na přední straně a na krku a poté během dne je již na těle vidět. Vývoj nemoci se může projevit zvýšením tělesné teploty na úroveň 38-38,5. Ve svém vzhledu lze vyrážku popsat jako červené skvrny se světlým odstínem, obvykle zmizí po třech dnech.

Vzhledem k obtížím při stanovení diagnózy, v případě dotyčného onemocnění (nejen to, že způsobuje vyrážku), lékaři obvykle pacienty doporučují k vyšetření krve. Odpoví na otázku, kde získat vakcínu proti zarděnkám..

Komplikace

Pokud jde o možné komplikace, rubeola není výjimkou mezi jinými infekčními chorobami a v relativně vzácných případech (1–5 000) může mít negativní vliv na mozek, proto je očkování proti rubeole pro děti a dospělé velmi důležitým lékařským postupem..

U dospělých pacientů se obvykle vyskytují komplikace, jako je encefalitida, meningitida. Tato nemoc je nebezpečná i pro těhotné ženy (zejména v rané fázi těhotenství), existuje nebezpečí mutací v nenarozeném dítěti. Důsledky mohou být katarakty, problémy se srdcem, mozkem. Potrat se může stát.

Vakcinační kontraindikace

 • Mít dítě;
 • Onemocnění související s krví;
 • Problémy s imunodeficiencí;
 • Rakovinové projevy;
 • Jakékoli potíže s dýcháním.

Výhody očkování u „Miracle Doctor“:

 • Používají se pouze vysoce kvalitní léky;
 • Očkování se provádí pouze na základě výsledků lékařského posudku (terapeut);
 • Tento přístup k očkování dává nejpozitivnější výsledek očkování, čímž se významně snižuje riziko komplikací.

Pečujte o své zdraví, vakcína proti zarděnkám vám s tím pomůže!

> Vakcína proti rubeole

Důsledky a kontraindikace

Důsledky vakcín proti zarděnkám nejsou komplikace - jedná se o normální reakci těla, která ukazuje na vznik imunitní odpovědi. Ve většině případů si osoba nevšimne žádné změny, ve zbytku se mohou objevit následující příznaky:

 • mírná nevolnost jednoho dne;
 • horečka;
 • vyrážka mírná;
 • mírné křeče;
 • zvýšení zadních krčních lymfatických uzlin o více než 2 až 3 dny.

Očkování se provádí živým očkováním proti zarděnkám, protože inaktivovaný neprokázal účinnost. V tomto ohledu existuje několik kontraindikací k použití vakcíny, které jsou rozděleny na trvalé a dočasné.

 • silné reakce a výskyt komplikací během první vakcinace;
 • imunodeficience, leukémie, lymfomy, maligní onemocnění, doprovázená snížením buněčné imunity;
 • alergie na pomocné látky, které tvoří vakcínu.

Dočasné kontraindikace zahrnují akutní onemocnění, exacerbace chronických onemocnění, akutní respirační virové infekce, střevní infekce. Těhotná žena také není očkována. Lékaři doporučují, aby ženy čekaly těhotenství 3 měsíce po očkování. Kojení není kontraindikací k očkování..

Přihlaste se k očkování na klinice NIARMEDIK

Klinika NIARMEDIK provádí pravidelné a neplánované očkování pro lidi jakéhokoli věku. Pacientům, kteří nemají informace o očkování, se podává speciální sada testů. Pro kojence se vyvíjí vakcinační kalendář, který zohledňuje individuální vlastnosti a přítomnost kontraindikací.

Vakcína proti zarděnkám se podává dětem a dospělým, zejména ženám, které plánují těhotenství. Pacientka může podstoupit tuto proceduru jako součást programu přípravy na těhotenství nebo samostatně při registraci na naší kliniku. Podle výsledků výzkumu v roce 2016 byla klinika NIARMEDIK zařazena do deseti nejvíce doporučovaných soukromých klinik v Moskvě v řadě aspektů - technické vybavení, úplnost poskytovaných služeb, kvalita personálu a služeb.

Výběrem očkování proti zarděnkám na naší klinice získáte následující výhody:

 • Kontrola před očkováním. Mezi jeho úkoly patří identifikace kontraindikací, současných zánětlivých nebo chronických onemocnění, senzibilizace na pomocné složky vakcíny (alergeny z hovězí želatiny, kvasinek a vajíček ovalbuminu). Pacienti provádějí testy krve a moči a podle jejich indikací jsou v případě potřeby předepsány další studie.
 • Vysoce kvalitní domácí i zahraniční vakcíny. Vedení kliniky sleduje trendy na farmaceutickém trhu a vybírá nejpokročilejší a nejúčinnější vakcíny. Dnes používáme belgickou vakcínu proti rubeole, spalničkám a příušnicím Priorix. Jedná se o vysoce purifikovaný imunobiologický přípravek, včetně atenuovaných kmenů. Má vysokou imunogenitu a vytváří stabilní imunitu, zatímco počet reakcí po vakcinačním typu je snížen.
 • Vysoká profesionalita personálu - správná formulace vakcíny, eliminace subkutánního podání a tvorba hrboly, speciální přístup k dítěti, které se bojí injekcí.

Pokud jsou zjištěny kontraindikace, odborníci NIARMEDIC převedou očkování na pozdější datum. To vyžaduje vytvoření individuálního očkovacího kalendáře, zejména pro dítě. Chcete-li se zaregistrovat pro očkování, použijte formulář na webových stránkách nebo nám zavolejte. Všechny zajímavé otázky můžete položit telefonicky.

Očkování

K dnešnímu dni je nejúčinnějším preventivním opatřením pro řadu nachlazení a infekčních nemocí očkování - zavedení antigenního materiálu za účelem vyvolání imunity vůči nemoci, která zabrání infekci nebo zmírní její účinky.
Na „SM klinice“ můžete získat preventivní očkování pro všechny příležitosti: sezónní očkování a očkování pro cestující, očkování pro lidi s chronickými chorobami, očkování osob ohrožených určitým onemocněním.
V období podzim-zima jsou nejdůležitější záběry chřipky. Naše kliniky používají inaktivované vakcíny schválené WHO. Více o záběrech chřipky
Výhody očkování a očkování jsou nepopiratelné, ale někteří lidé jsou vůči očkování skeptičtí. Důvodem je zejména skutečnost, že očkování může být doprovázeno nežádoucími reakcemi a komplikacemi..
Důvodem je to, že nejčastěji se vakcinace provádí bez zohlednění imunitní reaktivity pacienta a individuálních charakteristik reakce jeho imunitního systému na vakcínu..
Každá osoba reaguje na zavedení očkovacího přípravku svým vlastním způsobem, což je způsobeno individuálním souborem genů pro histokompatibilitu, stavem osoby a jeho imunitním systémem během očkování, jakož i kvalitou samotné vakcíny. Pokud je očkování podáno na pozadí nespecifické aktivace imunitního systému, zvyšuje se riziko po vakcinačních komplikacích.
Dnes je díky inovativnímu vývoji vědců možné očkování a očkování bez komplikací!
Lékaři na klinice SM spoléhají na nejnovější vývoj v oblasti imunologie a nabízejí svým pacientům „očkovací test“ - speciální diagnostickou studii „ELI-B-test“. K tomu stačí darovat krev na analýzu. Studie se provádí pomocí enzymatických imunosorbentových testovacích metod skupiny ELI-Test založených na technologii Immunkulus. Provedení podobného testu před očkováním vám umožní posoudit stav imunity (identifikovat obecnou nespecifickou aktivaci imunitního systému a autoimunitních poruch), posoudit pravděpodobnost rizika po vakcinačních komplikacích a předpovídat účinnost očkování.
Lékaři multidisciplinárního zdravotnického centra „SM-Clinic“ si toho jsou dobře vědomi a při své práci to berou v úvahu!

Výhody očkování na SM Clinic:

 • používají se vysoce kvalitní dovážené drogy
 • očkování se provádí až po vyšetření lékařem
 • existuje možnost očkování bez komplikací po speciální diagnostické studii („ELI-B-test“) a po konzultaci s imunology.
 • speciální očkovací programy pro děti

Takový přístup k očkování vám umožňuje dosáhnout maximálního účinku během imunizace a výrazně snížit nebo úplně zabránit riziku možných komplikací.
Pečujte o své zdraví předem, proveďte preventivní očkování!

Podrobnosti naleznete a přihlaste se k očkování telefonicky: +7 (495) 292-39-72.

Ceny za základní služby SM-Clinic

Název službyCena, rub.) *
Očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím1300
Vakcinace tetanem (AU)600
Očkování proti lidskému papilomaviru (GARDASIL)11 000
Vakcinace proti klíšťové encefalitidě (Kleshch-E-Vak 0,25 ml, Rusko)1 500
Očkování proti rubeole600
Očkování proti tyfu1300
Očkování proti poliomyelitidě (POLIORIX, Belgie / IMOVAX POLIO, Francie)1200
Vakcína proti virové hepatitidě A (Algavak M)1 500
Očkování proti černému kašlu, záškrtu, tetanu, dětské obrně, hemofilické infekci a hepatitidě B (INFANRIX HEXA, Belgie)4 800
Vakcinace rotaviry3 800
Vakcína proti spalničkám a příušnicím (duální vakcína)600
Vakcína proti chřipce1100
Očkování proti herpesu800
Očkování proti spalničkám600
Vakcína proti dětské obrně, živá600
Očkování příušnic600
Očkování proti úplavici (SHIGELLVAK, Rusko)1100
Očkování proti meningokokové infekci (MENACTRA, USA)6 000
Tuberkulinový test (Mantouxův test)600
Tuberkulinový test (Diaskinův test)1300
Očkování proti spalničkám, zarděnkám, příušnicím (M-M-II, USA)2 200
Vakcinace proti klíšťové encefalitidě (Kleshch-E-Vak 0,5 ml, Rusko)1 500
Vakcína proti Hemophilus influenza (ACT-HIB, Francie)1 400
Vakcinace proti klíšťové encefalitidě (FSME-Immun Junior, Rakousko)1 500
Vakcinace proti klíšťové encefalitidě (FSME-Immun Inject, Rakousko)1600
Vakcinace proti hepatitidě A (Algavak M 1,0 ml, Rusko)1600
Vakcinace proti hepatitidě A (HAVRIX 1440 jednotek)3 300
Vakcinace proti hepatitidě A (AWACSIM 80, Francie)2300
Vakcinace proti hepatitidě A (AWACSIM 160, Francie)4 000
Vakcína proti hepatitidě typu B (REGEVAC 0,5 ml, Rusko)1 000
Vakcína proti hepatitidě typu B (REGEVAC 1,0 ml, Rusko)1 000
Vakcína proti hepatitidě typu B (Euwax B, Korea)1 500
4-valentní vakcína proti chřipkové vakcíně (Ultrix Quadri, Rusko)1 400

Přijímáme kreditní karty VISA, MASTERCARD, MAESTRO
Kompletní ceník najdete na recepci nebo se zeptejte na telefonu +7 (495) 292-39-72.

* Správa kliniky přijímá veškerá opatření k včasné aktualizaci ceníku zveřejněného na webových stránkách. Abychom se však vyhnuli nedorozuměním, doporučujeme vám objasnit náklady na služby v registru nebo v kontaktním centru telefonicky +7 (495) 292-39-72.

Uvedená cena není nabídkou. Lékařské služby jsou poskytovány na základě dohody.

Vakcína proti rubeole

Velká síť klinik Vakcíny jsou certifikovány v Ruské federaci Žádné fronty Registr kvalifikovaných lékařů pro očkování

Zarděnka je akutní infekční onemocnění. Když je těhotná žena nakažena, riziko porodu dítěte s deformitami je až 90%. Pro dosažení vysoké imunity v lidské populaci je nutné očkovat všechny děti, které nemají kontraindikace, proti zarděnkám.

Informace o nemoci

Rubeola je způsobena vysoce nakažlivým virem. Distribuuje se ve vzduchových kapičkách a každodenními způsoby: slinami během konverzace, kašlem a kýcháním, jakož i běžnými jídly a hračkami. V riziku infekce:

 • velké rodiny;
 • zdravotníci;
 • mateřští a školní pracovníci;
 • neočkovaní lidé, kteří neměli rubeolu;
 • imunokompromitovaní lidé - nízké ochranné protilátky.

Asymptomatické období je 10-21 dní. Toto onemocnění začíná zvýšením teploty na 38-39 ° C. Hypertermie je doprovázena:

 • obecná slabost;
 • bolest hlavy;
 • slzení
 • fotofobie;
 • rýma
 • bolest v krku a kašel;
 • oteklé lymfatické uzliny;
 • vyrážka.

Náklady na imunizaci

ImunoprofylaxeCena
Vakcína proti rubeole (Rusko)400 rub.
MMR (USA)500 rub.
Priorix (Belgie)1 200 rub.
Náklady na vyšetření před očkováním jsou 800 rublů.

* Předběžná kontrola se platí zvlášť.

Diagnóza je pomocí obecných a enzymatických krevních testů. Rubeola je léčena lékařem infekčních chorob. S komplikacemi: encefalitida, nefritida, artritida, bakteriální infekce, exacerbace chronických patologií - je indikována hospitalizace.

Neexistuje žádná specifická léčba zarděnek: v medicíně je dostupná pouze symptomatická léčba. Proto je mimořádně důležité očkovat proti zarděnkám u dětí v souladu s národním kalendářem - po 1 roce a 6 letech. Kromě toho je účinné podávat vakcínu dospívajícím dívkám a ženám v plodném věku, které plánují mít děti ve věku 18–25 let nebo více..

Vakcíny proti rubeole a jejich použití

Pro prevenci onemocnění se používají živé monovalentní imunopreparace Meruvax a Rudivax. Trivalentní vakcína Priorix je velmi oblíbená - proti zarděnkám, spalničkám a příušnicím. Lék stimuluje tvorbu specifické imunity po dobu 3 dnů. Účinnost vakcíny Priorix proti patogenu zarděnek - 99,3%.

Droga málokdy způsobuje post-vakcinační reakce: zarudnutí, otok a bolest v místě vpichu, otok slinných a příušních žláz. Příznaky podobné SARS jsou velmi vzácné..

Před manipulací by mělo dítě podstoupit lékařskou prohlídku, aby se zjistily možné kontraindikace. Dospělé ženy by měly nejprve projít hladinami protilátek proti původci nemoci. Po očkování proti zarděnkám se doporučuje omezit kontakt s potenciálními nositeli infekce. Týden před imunizací a do 2 týdnů po očkování je nutné vyloučit použití krevních produktů. Pokud pacient dostává imunoglobuliny, měla by být léčba přerušena na 3 měsíce před vakcínou proti zarděnkám.

Ceny vakcíny proti rubeole jsou uvedeny v ceníku. Máme recepci bez dní volna. Chcete-li objasnit náklady na službu v našich centrech a přihlásit se k vakcíně proti zarděnkám, zavolejte na určené telefonní číslo.

Můžete se přihlásit k očkování v lékařském středisku nebo zavolat zkušeného imunologa do organizace telefonicky v Moskvě: 8 (495) 374-79-43 a 8 (495) 921-36-47 nebo prostřednictvím níže uvedeného formuláře

Povězte mi prosím, je možné během kojení očkovat matku proti zarděnkám? Je to pro dítě nebezpečné? A jak dlouho po vakcinaci se doporučuje naplánovat těhotenství, aby se zcela vyloučila pravděpodobnost infekce plodu?

Dobré odpoledne! Očkování kojících žen živými virovými vakcínami se neprovádí. Po očkování proti zarděnkám musí být chráněny nejméně 3 měsíce těhotenství.

Články O Neplodnosti