Hlavní Výživa

Kam umístit postýlku

Při zřizování nového domova se mnoho moderních rodičů při objednávání služeb v oblasti designu interiéru na adrese http://houseform.com.ua/services/cafe-and-restaraunt-design/ zaměřuje na samostatnou ložnici pro dítě. Ale stojí za to v takovém spěchu a v tak raném věku oddělit drobky od jejich rodičů? Podle psychologů je pro úplný vývoj dítěte velmi nutný společný spánek dítěte s matkou.

Proto se doporučuje, aby prvních šest měsíců života dítěte používalo postýlku na minimum. Co to znamená? Dítě může strávit denní spánek a volný čas v postýlce, ale v noci je nejlepší spát vedle své matky v posteli rodičů, i když je stále velmi malý. Takže dítě cítí teplo, ochranu a vždy se může dotknout hrudi matky.

Kde je lepší umístit postýlku

Neméně důkladně by se mělo přistupovat k výběru umístění postýlky v ložnici. Nebudeme se hlouběji zabývat teorií Feng Shui, pouze zdůrazním některá důležitá pravidla.

1. Postýlka by měla být umístěna mimo topná zařízení: radiátory, kamna, topná tělesa, protože dítě se může snadno přehřát, což je velmi zdraví. Podle mnoha lékařů je lepší podchladit dítě než se přehřát. Ideální teplota pro dětský pokoj je +18 - + 22 ° C.

2. V blízkosti postele by neměly být různé alergeny ve formě koberce s prachem, knihami, měkkými hračkami. Všechny tyto věci jsou nejlépe odstraněny. Koneckonců, je prokázáno, že nebezpečné mikroby mohou být ve zdrojích domácího prachu: streptokoky, stafylokoky, salmonely.

3. Nezapomeňte na bezpečnostní problém: v blízkosti postýlky by neměly být žádné zásuvky, živé elektrické spotřebiče. Je také lepší nevěsit obrázky, fotorámečky a jiné dekorace na zeď nad postel.

4. Místnost, kde bude postel umístěna, by měla být dobře větraná. Pokud je místnost s přístupem na balkón prostě úžasná, protože čerstvý vzduch je prvkem temperování dítěte. Na balkon se však nesmí vyskytovat tabák. Pokud někdo z rodiny kouří, je lepší přenést proces kouření na jiné místo. A pár slov o čerstvém vzduchu: mělo by to být hodně, ale je důležité vyhnout se průvanu. Proto jako místo pro umístění postýlky vyberte stranu, kde nejsou žádné koncepty.

5. Postýlka by měla být na dobře osvětleném místě.

6. A další kontroverzní otázka: má být místnost, ve které je umístěna postýlka, izolována od hluku. Samozřejmě je jen na vás, abyste se rozhodli, ale jako doporučení bychom si měli uvědomit: pokud naučíte své dítě spát v naprostém tichu, pak to jen trpíte, protože budete muset chodit po špičkách. A pokud dítě prostřednictvím snu uslyší tiché hlasy, tichý hluk ulice, nebude se bát šustění. Ale důrazně se nedoporučuje zapnout televizi nebo rádio, aby dítě usnulo.

Zelená plocha v místnosti

Dnes je módní kupovat zvlhčovače vzduchu, což je v zimě velmi důležité, ale užitečnost tohoto zařízení je bodem. Zároveň si bez poškození zdraví a poškození rodinného rozpočtu můžete sami vytvořit zelenou zónu v místnosti, kde se nachází místo pro spaní dítěte. Přírodní ionizátory vzduchu jsou ficus, pelargónie. Je však nutné sledovat reakci dítěte: například pelargónie mohou vyvolat alergickou reakci.

Kam umístit postýlku

Umístění postýlky

Jak uspořádat lůžko pro dítě. Tipy Feng Shui.

Postel je snad nejdůležitějším prvkem školky. Konec konců, zdraví a nálada dítěte závisí na organizaci postele, bude veselá, energická nebo naopak letargická a neklidná. Postýlka by měla dát dítěti pocit bezpečí a míru. Chcete-li vytvořit takovou atmosféru, musíte ji správně umístit a vytvořit klidnou a klidnou atmosféru v zóně spánku. Za tímto účelem existuje mnoho jemností ve feng shui..

Nezáleží na tom, jaký betlém si vyberete. Existuje však několik požadavků na dětskou postel, které je třeba zvážit.

Za prvé, postel musí mít záda a pevná. Půlkruhové a pravoúhlé zády jsou považovány za příznivé a zkosené, zvlněné, drážkované, trojúhelníkové, měděné a tyčové zády jsou považovány za nepříznivé.

Za druhé, postel by neměla být příliš úzká. Děti se točí ve snu, a pokud je postel úzká, může z ní dítě spadnout.

Za třetí, nekupujte kulaté postele ani rozkládací postele pro děti: takové postele symbolizují nestabilitu a dítě vyroste nervózní a neklidné.

Postavte postýlku tak, aby dítě ležící na ní vidělo osoby vstupující do místnosti. Nejlepší pozice postele: u boční stěny, hlavou ke zdi a diagonálně v místnosti.

V žádném případě nedávejte postel přímo naproti dveřím: spaní v nohou s nohama ke dveřím je spojeno se smrtí (pamatujte na výraz „pohyb nohou vpřed“).

Pokud uspořádání místnosti neumožňuje jinou situaci, ujistěte se, že postel má dostatečně vysoké opěradlo na straně postele, nebo opřete postel od dveří pomocí obrazovky, nábytku nebo několika rostlin na podpěrách: hlavní věc je, že provizorní plot by měl být vyšší než postel.

Totéž by mělo být provedeno, pokud je postel na nohou nebo na hlavě okna. Poloha postele podél zdi společné se záchodem také nepřispívá k dobrému spánku: záchod je silným zdrojem negativní energie. V takovém případě musí být postel vzdálena od zdi nejméně o půl metru.

Jako dítě stála moje postel tak dlouho a já jsem na ni nechutně spal: buď jsem nemohl usnout, nebo jsem měl noční můry. Moji rodiče nevěděli nic o feng shui, v té době takové knihy ještě nebyly vydány, takže mi nemohli pomoci. A vy - víte, což znamená, že můžete pomoci svým dětem! Pamatujte na hlavní pravidlo: pokud dítě ve své postýlce nespí dobře, neustále k vám v noci běží, což znamená, že je vyžadována permutace.

Zásadní pro blaho dítěte je poloha během spánku. Proto je třeba k této otázce přistupovat vážně. Pokud spí hlavou správným směrem, nebude mít zdravotní problémy, jeho spánek bude silný a zdravý a jeho sny budou lehké a příjemné. Jinak osudem dítěte bude nespavost, strach, noční můry nebo nemoci.

Poloha hlavy na sever je považována za ideální, protože v tomto případě člověk leží podél magnetických linií Země. Tato situace přispívá k klidu, dobrému zdraví a rychlému uzdravení z nemocí..

Je dobré spát hlavou na východ, po cestě nebeských těl. Východ je dlouhodobě spojován s růstem, vývojem, prosperitou, to je těžiště mysli a mentálních sil. Energie tohoto směru jsou proto pro dítě prospěšné. A v letním vedru tato situace vyvolává pocit chladu..

Spaní s hlavou na západ zvyšuje citlivost, dělá dítě emotivnějším a citlivějším. Toto je ideální místo pro kreativně nadané děti..

Pokud však ve snu hlava dítěte směřuje na jih, bude pravděpodobně špatně spát a často onemocní. Pokud během spánku nemůžete změnit svou polohu (například dítě leží s nohama ke dveřím), připojte malé zrcadlo směřující na jih k hlavě dítěte, na vnější stranu čelní desky: zmírní se tím nepříznivé účinky..

Při výběru směru spánku se můžete také řídit příznivými a nepříznivými směry vašeho dítěte.

Je důležitá nejen poloha postele vzhledem k předním dveřím a směr, ve kterém dítě spí, ale také směr, kterým je. Stává se, že některý sektor místnosti není energeticky vhodný pro konkrétní dítě. Na takovém místě se nezotavuje, zažívá velké nepohodlí a v důsledku toho se začíná chovat jako „obtížné“. Takže vám ukáže, že je špatný a neví, jak tento problém vyřešit. V takovém případě zkuste změnit uspořádání místnosti podle příznivých a nepříznivých směrů. Ve Feng Shui se věří, že tyto oblasti začnou fungovat od 10 let, ale kdo ví, možná je vaše dítě výjimkou z tohoto pravidla. Nechte ho účastnit se permutací a vyberte si místo, kde spát. Děti cítí energetická pole a zachycují signály intuice lépe než dospělí, takže místo označené dítětem bude pravděpodobně úspěšné.

Jak vytvořit dobré podmínky pro dětský spánek v dětském pokoji

Šest „NE“ pro školku

Aby dítě během spánku opravdu odpočívalo a získalo sílu, nestačí správně umístit postel a položit hlavu správným směrem. Role hraje také zbývající zařízení - a neméně významné. Některé věci vytvářejí napětí, nedovolují dítěti odpočívat: měly by být odstraněny ze spánkové zóny. S dětmi je spojeno několik tabu.

1. Vedle postýlky by neměla být žádná zrcátka. Obtížnost zaspání, noční můry, obavy - příčinou všech těchto onemocnění může být přítomnost zrcadla v zóně spánku. Zrcadlo, pokud je ve školce, by mělo být umístěno tak, aby se v něm postel neodrážela: když se dítě vidí v zrcadle, může být vystrašeno z ospalých časů. Obecně platí, že vše, co má reflexní povrch, by se mělo udržovat v dostatečné vzdálenosti od postýlky. Dokonce i televizor může hodně ublížit. Pokud je v dětském pokoji, zakryjte obrazovku v noci.

2. Prostor pod postelí by měl zůstat volný. Nepokládejte tam krabice, kufry, knihy, hračky. Neměl by tam být umístěn ani noční hrnec. Cokoli pod postelí vytváří stojatou energii, škodlivé účinky, které bude dítě během spánku vystaveno.

3. Nad čelem by nemělo být nic: žádné obrazy, žádné lampy, žádná zrcadla, žádné skříňky, žádné police. Během spánku budou dítě rušit. To platí také pro vestavěné nábytkové dutiny. Duté prostory vyzařují na spící osobu negativní energii a vyvíjejí tlak na hlavu a krk. A to je záruka neklidného spánku a nervových poruch. Upozorňuji na skutečnost, že některé dětské náhlavní soupravy nebyly navrženy dobře: aby se ušetřil prostor, je postýlka zabudována do stojanu nebo nábytkové zdi a police nebo skříň visí nad dětskou postýlkou. Vyhněte se takovému nábytku. I u dítěte se stabilní psychikou se může rozvinout fobie kvůli nevědomému strachu z rozdrcení. Tyto náhlavní soupravy rovněž neposkytují manévrovací prostor při přemísťování nábytku. Pokud se ukáže, že tento směr spánku není pro dítě dobrý, je obtížné jej změnit.

4. Nemůžete spát pod stropním paprskem a v místnosti se skloneným stropem: tyto struktury emitují destruktivní energii, která může vážně poškodit zdraví dítěte. Například paprsek, který vede přes postel, vyvolává onemocnění těch částí těla, nad nimiž leží. Pokud není možné přestavbu a změnu místnosti, bude nejefektivnějším řešením zavěšený strop. V tomto případě paprsek doslova zmizí. Ale realizovat takový projekt není vždy možné. Alternativním řešením je „uzavřít“ paprsek pomocí plíživých rostlin nebo věnce malých hraček, chrastítek. Ačkoli takové opatření nevylučuje energetické zatížení vytvářené paprskem, oslabí tok destruktivní energie emitované okraji paprsku. Dalším způsobem je zavěšení velkého větrného zvonu s pěti dutými trubkami na paprsek. Ale bude to fungovat pouze ve východní a jihovýchodní místnosti. V jiných směrech bude destruktivní energie paprsků zničena dvojicí dutých bambusových tyčinek svázaných červenou nití. Tyčinky jsou zavěšeny od okrajů paprsku na obou stranách paprsku (dvě tyčinky na jedné straně žebra a dvě na druhé straně) s otvory směrem dolů v úhlu 30-40 stupňů k paprsku. Červená nit aktivuje vodivé vlastnosti stonku bambusu. Když protéká hůl, z ní vychází nepřátelská energie, která se již proměnila v pozitivní.

5. Ujistěte se, že v blízkosti postýlky nejsou žádné ostré rohy. Ostré úhly vysílají proudy negativní energie, nazývané ve Feng Shui „jedovaté šípy“. Zaměřené na dítě ho nenechají usnout a energicky ho zbavit energie, což následně vede k různým nemocem.

„Jedové šípy“ vyzařují ostré rohy nábytku - skříňky, skříně, nábytek ve tvaru písmene L, římsy na stěnách, špičaté předměty. Pokud tyto rohy nelze ze spací zóny odstranit, zakryjte je lezeckou rostlinou (lépe umělou, protože živé rostliny poblíž postele v noci budou sát energii ze spícího dítěte) nebo rouška. A je nejlepší „zavěsit“ rohy věnec hraček nebo zvonků.

6. Je vhodné, aby dětský pokoj neměl televizi ani počítač: tato zařízení vytvářejí škodlivé elektromagnetické vířivé proudy. Pokud je nemůžete vyjmout, vytáhněte zástrčku ze zásuvky alespoň na noc.

Dětský pokoj Feng Shui: jak harmonizovat prostor

Doslovně přeloženo, čínsky Feng Shui znamená „vítr a voda“. Cílem této starověké čínské filozofie je nasměrovat přirozené toky energie qi správným směrem, v praxi vytvořit energetickou rovnováhu-chi, příznivou pro člověka. Harmonizace prostoru pro konkrétní osobu je to, o co se rodiče snaží při zdobení školky ve Feng Shui. V energeticky vyváženém prostoru Feng Shui bude dítě cílevědomě, klidně, sebevědomě a svobodně růst.

Harmonizace prostoru - hlavní úkol Feng Shui v interiéru

Rozložení místnosti

Podle čínské filozofie znamená východ růst a rozvoj, včetně osobních kvalit. Energie na východě jsou zodpovědné za rozvoj kreativních schopností a dobrého zdraví. Číňané se proto snaží uspořádat dětské pokoje ve východní části svých domů a bytů.

Pozornost! Optimálně, pokud je jedna zeď školky kombinována s ložnicí rodiče, bude dítě cítit tok rodičovské energie, který ji chrání a zachovává, zatímco rodičovská péče nebude nadměrná a ohromující..

Pokud bude jedna ze stěn školky kombinována s místností rodičů

Kde byste neměli mít dětský pokoj:

 • uprostřed domu - to vyprovokuje dětinský egoismus;
 • naproti rodičovské ložnici - dítě bude nevědomky pod tlakem rodičovské pozornosti;
 • naproti předním dveřím - do vnějšího prostoru uniká dětská energie, dítě bude špatně růst;
 • naproti kuchyni nebo záchodu - negativně ovlivňuje vývoj dítěte, bude unavený a zlobivý, nepostřehnutelně ztrácí energii.

Podle čínské filozofie je nejlepším místem pro dětský pokoj východ

Tvar dětského pokoje

Ve vícepodlažní budově je ovšem obtížné předem určit, jakou formou bude školka. Je však vhodné vzít dítě to nejlepší z prostorné, světlé místnosti s 1-2 okny. Nuance: školka nepotřebuje pevné římsy, výklenky, příčky - to vše narušuje rovnoměrné rozložení toku energie. Různé úrovně stropů a pódií jsou také kontraindikovány..

Velká a světlá místnost s jednoduchou geometrií je nejlepší volbou pro dítě

Osvětlení

Podle čínských tradic přírodní světlo stimuluje tok čchi. Proto by dětský Feng Shui měl:

 • mít 1-2 okna;
 • parapet by neměl být vynucen řadou pokojových rostlin, které blokují a odvádějí světlo;
 • závěsy by měly být lehké, tenké.

Nic v dětském pokoji by nemělo bránit pronikání slunečního světla, proto je lepší uspořádat okno světelnými závěsy a osvobodit parapet od velkých rostlin

Umělé osvětlení je však stále nutné, zejména v období podzim-zima. Pro udržení rovnováhy energií a harmonizaci Šen-čchi, který je zodpovědný za zdraví, je nezbytné:

 • samostatně osvětluje každou část místnosti - hru, pracovnu nebo ložnici;
 • pověsit jasný lustr uprostřed místnosti;
 • používat lampy, včetně úspor energie, teplých barev a mírného jasu.

Pro děti je vhodné mírné teplé umělé světlo.

Interiér

Energie Yang a Yin jsou spojeny v každém dítěti. Jak správně ozdobit interiér tak, aby koordinoval takové konfliktní energetické toky, řekne Feng Shui.

Yangova energie je zodpovědná za aktivitu, zvědavost, pohyb a vývoj dítěte. Yang je charakteristický pro všechny jasné, vícebarevné. Jiná energie je však klidná a uvolňující.

Podle Feng Shui je barva stěn pro dětský pokoj výhodnější než lehká a klidná.

Pohlaví dítěte v čínské filozofii nehraje roli. Proto by měla být obklad stěn (tapeta nebo malba) neutrální měkké odstíny - béžová, krémová, olivová, růžová nebo modrá.

Pozornost! Ale některé akcenty ve hře a tréninkové zóně (záclony, koberec, doplňky) mohou být nasyceny jasnými barvami, které stimulují tok Yan.

Územní

Místnost je nutné správně rozdělit do zón, určit místo spánku, odpočinku a výchovné aktivity dítěte. Centrum pokoje by mělo být ponecháno volné.

 1. Místo školení. Energetická zóna Yang. Nachází se na severozápadě místnosti. Stůl by měl být naproti dveřím. Za sedící osobou bude jistě zeď - funguje jako energetická podpora. Pokud není možné tímto způsobem umístit stůl pro třídy, pak před dítě nad jeho hlavou musíte zavěsit zrcadlo odrážející dveře. Podle východní filosofie tabulka pod oknem nezakrývá qi, takže se dítě nebude moci soustředit a dělat dobře. V tomto případě je lepší položit stůl co nejdále od lůžka.

Pro úspěšné a produktivní třídy neumisťujte před okno školicí místo

Moderní vzdělávací proces je nemyslitelný bez počítače, který ve Feng Shui nepříznivě ovlivňuje harmonii přírodních prvků.

Na poznámku! Ničivou sílu technických zařízení můžete neutralizovat živou rostlinou nebo malým akváriem v oblasti školení.

 1. Spací prostor. Čínští mudrci dávají zdravé místo zdravému spánku v harmonickém proudu shen-qi. Jaká by měla být správná poloha:
 • odpovídají růstu dítěte, není vhodné kupovat postel „pro růst“;
 • postel by měla být pevná, pohodlná, odolná, nejlépe dřevěná;
 • v posteli by neměla být prázdnota, proto jsou nepřijatelné mřížky nebo kované záda a ostré rohy směřující ke spícímu dítěti;

Hlava postele by měla být pevná, pevná, bez dutin

 • energie proudí volně pod postel, takže postel by neměla stát těsně na podlaze;
 • hračky a věci nemohou být uloženy pod postel, to také zabraňuje volnému průchodu qi;
 • police, zrcadla, obrazy nelze umístit kolem postele a nad ní.

Při výběru postele byste měli věnovat pozornost modelům s nohama

Dětský Feng Shui může být navržen pro dvě děti. Čínští mudrci jim však nedoporučují, aby je spali na palandě. Dítě spící na vyšší úrovni bude zbaveno energetické podpory a dítě dole bude potlačeno tokem energie shora. To vše ovlivní jejich chování a seberealizaci..

Pokud je místnost určena pro dvě děti, pak by každé dítě mělo mít vlastní volně stojící postel

Jak dát postel do místnosti:

 • nejlépe v blízkosti zdi - to zajistí další ochranu energie;

Postel by měla být pevně uchycena ke zdi

 • diagonálně vzhledem ke dveřím - ten, který leží na posteli, vidí ty, kteří vstupují do dveří svého pokoje a celé místnosti;
 • pokud vám velikost místnosti neumožňuje položit postel, musíte zavěsit zrcadlo, abyste viděli dveře;
 • nemůžete mít lůžko, takže dítě leží u nohou ke dveřím - podle Feng Shui je to považováno za špatnou možnost, která nepřinese zdravý spánek.

Pokud dítě nespí dobře, zkuste najít vhodné místo k odpočinku a přeskupení postýlky.

Podle pravidel feng shui je postel umístěna šikmo od dveří

Každá část světa má své silné stránky, položí hlavu spát v určitém směru světa, člověk dostává během odpočinku silnou energetickou výživu určité přírody. Jak orientovat hlavu postýlky k světovým stranám závisí na charakteru dítěte a na potřebě posílit některé jeho vlastnosti:

 • jih - zvyšuje psychologickou stabilitu;
 • North - zlepšuje intuitivní schopnosti;
 • západ - pomáhá produkovat potomstvo;
 • Na východ - uvolňuje stres, uvolňuje.

Hlava postele může směřovat do kterékoli části světa, vše záleží na přání rodičů posílit určité vlastnosti dítěte

 1. Místo hry. Dětský pokoj ve Feng Shui by měl mít zvláštní místo pro dětské hry. Jihozápadní část areálu je přiřazena k herní zóně, as zde se vynoří kreativní energie dítěte, interakce s energií Yan.

Hřiště Feng Shui se nachází na jihozápadě

Co aktivuje tok energie qi:

 • skleněné nebo kovové otevřené police s podsvícením, kombinují energii kovu a prvků Země;
 • pozitivní plakáty a krajiny na zdi;
 • dětská řemesla, ceny vystavené za prohlížení;
 • živé rostliny;
 • akvárium.

Feng Shui vítá územní prostor

Kovové zvonky přitahují a harmonizují energetické toky. Také je dobré pověsit dveře do školky, aby v nich zůstal tok qi..

Pokud je místnost malá a není možné vymezit zóny světelnými přepážkami, obrazovkou nebo otevřenými policovými poli, vyplatí se zdobit a zdobit stěny:

 • v rekreační oblasti - v klidných barvách;
 • pro studium a hraní - ve světle.

Dámský časopis Woman-ID

V dětském pokoji pro spaní dítěte musíte mít zvláštní místo. Při rozhodování, kam umístit postýlku, nezapomeňte, že spánek je nejbezbrannějším stavem člověka (a ještě více tak dítě).

Tato podmínka je však velmi důležitá pro růst a vývoj dítěte. Vzpomínáte si, co nám jiné matky řekly: teď spíte - a vyrostete? Spolehlivá ochrana dítěte - jeho rodiny, blízko.

Mnoho moderních rodin si může dovolit samostatnou ložnici pro dítě. Ale nespěchejte, abyste tam „přemístili“ dítě. V dnešní době jsou dětští psychologové přesvědčeni, že pro dobrý duševní, duševní a fyzický vývoj potřebuje dítě spát se svou matkou.

Je proto vhodné, aby se alespoň v prvních šesti měsících nebo roce života dítěte postel nevyužívala vždy: v noci je lepší, aby dítě spalo u matky v posteli rodičů.

Nebojte se, že dítě je již zvyklé spát s rodiči - jednoho dne bude chtít být nezávislý, spát pouze ve své postýlce.

Nicméně, i když vezmeme v úvahu všechny výše uvedené, musíte zodpovědně přistupovat k výběru místa a rozhodnout se, kam umístit postýlku. Postupujte podle několika jednoduchých pravidel.

Teplota ve školce

Kotviště by mělo být umístěno co nejdále od topných zařízení (topení, kamna atd.), Protože dítě se snadno přehřívá. Pediatrové se domnívají, že je „lepší“ podchladit dítě než přehřátí.

Mějte na paměti, že při teplotě pod 18 ° C je téměř nemožné přehřát dítě, protože nadměrné teplo při dýchání zmizí. Pokud je teplota nad 22 ° C, je snadné dítě přehřát, ale při této teplotě je prostě nemožné podchladit.

Ideální teplota pro dětský pokoj, ve kterém je umístěna postýlka, je 18 _ 22 о С.

Co dát blíže k postýlce a co dál?

Okamžitě omezte kontakt dítěte s alergeny: v blízkosti postýlky by neměly být koberce „sběrače prachu“ (prach z nich nelze úplně odstranit). Čisté knihy na prosklených policích. Vědci prokázali, že extrémně nebezpečné patogenní mikroby mohou dlouho žít v prachových zdrojích: streptokoky, stafylokoky, salmonely atd..

A samozřejmě, žádný cigaretový kouř! Pokud hlava rodiny kouří na balkóně, s přístupem na balkon přes místnost, kde dítě spí, pečlivě naznačte, že je lepší, když kouří na schodišti..

Některé pokojové rostliny jsou přírodní ionizátory vzduchu. Známý pelargónie a ficus tedy mají užitečné vlastnosti. Je skvělé, když takový zástupce flóry začne růst v místnosti, kde je jesle.

Ujistěte se však, že rostliny nejsou pro děti toxické a škodlivé (například begonie a oleandr). Rovněž je třeba mít na paměti, že některé rostliny (dokonce i užitečné pelargónie) mohou u dětí způsobovat alergické reakce se sklonem k alergiím na rostliny..

Místo, kde je umístěna postýlka, by mělo být dobře osvětlené.

Je dobré, když má dítě skvělou „recenzi“ - všechno je pro něj tak zajímavé a nemusíte si nic nechat ujít. Chce vidět všechny a všechno kolem.!

Větrání

Místnost, ve které bude dítě spát, by měla být dobře větraná - to je předpoklad. Pokud má místnost, kam chcete umístit postýlku, přístup na lodžii nebo balkon.

Nelze přeceňovat roli čerstvého vzduchu. Jedná se o důležitý prvek fyziologického kalení, který v konečném důsledku zvyšuje odolnost proti akutním infekcím dýchacích cest, akutním virovým infekcím dýchacích cest a jiným nachlazením. Navíc spánek na čerstvém vzduchu dokonale uklidňuje dítě, příznivě ovlivňuje nervový systém dítěte.

Není příliš mnoho vzduchu, ale je třeba dbát na to, aby v dětském pokoji nekráčely průvany. Je třeba poznamenat, že tento problém lze snadno vyřešit - stačí zavřít stranu postýlky hustou tkaninou.

Zvukotěsná místnost s postýlkou

Nejkontroverznějším okamžikem je, zda by ložnice, ve které je postel umístěna, měla být zcela izolována od hluku. Nelze jednoznačně říci - a ne proto, že by se o této otázce vedla prudká vědecká debata, ale protože je jen na vás, abyste se rozhodli.

Jste to vy, kdo vás naučil, jak spát v naprostém tichu, tím trpět, chodit po špičkách celý svůj život. Pokud dítě neizolujete od vnějšího hluku, uslyší prostřednictvím snu tiché hlasy, pouliční hluk.

Dítě si na ně zvykne a nebude se bát. Bude schopen klidně spát a budete klidně dělat domácí práce. Ale samozřejmě nejde o křičící hudební centrum nebo televizi.

Poloha postýlky by měla být klidná a klidná.

Bezpečnost

Při přemýšlení o umístění postýlky nezapomeňte na bezpečnostní otázky. V blízkosti by neměly být zásuvky, elektrické spotřebiče. Na postýlku nezavěšujte dekorace na zeď.

Postavte postýlku na chráněné místo. Neumisťujte je před dveře ani do uličky.

Věnujte pozornost objektům, které obklopují postýlku. Rohy stěn a nábytku by neměly směřovat k postýlce (bisektoru).

A nepokládejte postýlku pod trámy nebo police skříňky. Tato situace může způsobit, že dítě bude neklidné, bolestivé a slzavé..

Kam umístit dětskou postýlku ve studiu: nalezeno řešení

Když se v domě objeví malý zázrak, změní se nejen principy rodiny, ale především situace v bytě. Je dobré, když mladá maminka a táta jsou šťastnými majiteli dvou nebo třípokojových bytů. V tomto případě bude mnohem méně problémů s nábytkem, protože pro novorozence může být vyhrazena samostatná místnost. Ale kam umístit postýlku v jednom pokoji - problém je o něco globálnější. Neměli byste se však bát problému malých metrů čtverečních: všechno má své vlastní řešení.

I přes omezený prostor je nutné byt v zóně zarovnat tak, aby v něm bydleli jak rodiče, tak i dítě. V takové místnosti je obývací pokoj zároveň ložnicí, takže majitelé často používají rozkládací pohovku jako místo na spaní, které lze snadno proměnit v postel.

Druhou možností uspořádání je oddělit obývací pokoj od ložnice pomocí příček, nábytku, záclon atd. V tomto případě se majitelům podaří dát postel pro dospělé, vedle nich postýlku a malou pohovku v prostoru obývacího pokoje..

Pokud matka kojí dítě, pak v prvních měsících pro oba bude vhodné uspořádání postýlky, která je co nejblíže ložnici rodičů.

Pokud má byt výklenek, stává se to vynikajícím řešením pro umístění místa odpočinku pro rodiče.

A naopak, můžete si vytvořit místo pro postýlku ve výklenku.

Někteří rodiče raději oddělují prostor dospělých od dítěte okamžitě, a v tomto případě také oddíly přicházejí k záchraně. Zároveň je pro velmi malé drobky nejlepší umístit kolébku odděleně od baterií a okna, a když dítě vyroste, je vhodné přenést dětskou zónu do lehčí části bytu.

Pokud je v místnosti televizor, je lepší chránit dítě před zářením a nadměrným světlem.

Úspěšné rozvržení umožní i již dospělému dítěti přidělit celou dětskou zónu v jednom pokoji.

Zastánci uspořádání objektů v domě Feng Shui by měli vědět, že je nejlepší umístit postýlku na východní nebo západní stranu místnosti. Nejdůležitější věcí, kterou si nově vyrobené maminky a tatínky musí pamatovat, je především bezpečnost a pohodlí dítěte.

Kde a jak dát dětskou postýlku

Po prvních šesti měsících nebo roce již musíte pečlivě přemýšlet o tom, jak do pokoje umístit postýlku? A bez ohledu na to, jak je stanoveno, základní pravidla stále existují?

Základní pravidla pro umístění dětské postýlky

1. Dětská postýlka by neměla stát vedle topných spotřebičů, aby nedošlo k opětovnému přehřátí dítěte. Místnost by měla být důkladně větraná, ideální teplota se považuje za 18 až 22 ° C.

2. Pokud je na koberci pro děti mnoho knih, je vhodné provádět mokré čištění každý den, aby dítě nevdechovalo prach.

3. Pokud jsou v rodině a v místnosti, kde dítě spí, kuřáci, je zde balkon, je lepší kouřit na ulici nebo na schodišti.

Pár slov o vrchlíku pro postýlku

Ale jak položit baldachýn na postýlku? Před zakoupením vrchlíku se poraďte s prodejcem ohledně nuancí instalace. Většinu z nich lze snadno sestavit a nevyžadují zvláštní dovednosti, navíc k záchraně přijdou pokyny. Když je na postýlce nainstalován baldachýn, je dítě méně slyšitelné vůči cizím zvukům a existuje riziko, že si ho zvykne umlčet. Kromě toho je třeba je mýt téměř každé 2-3 týdny, protože se na něm usadí prach a dítě s ním dýchá. Přemýšlejte, jestli to v zásadě potřebujete.

Postali jsme postel ve Feng Shui

Vraťme se k otázce, kde je lepší dát dětskou postýlku, aby v ní bylo dítě nejpohodlnější a nejklidnější? Z bezpečnostního hlediska zvažte umístění, v blízkosti by neměly být žádné elektrické spotřebiče a zásuvky. Visí na zdi dětské obrázky a fotografie dítěte. Je dobré, pokud je místnost vyzdobena pokojovými rostlinami, například fíkusem nebo pelargónií, budou sloužit jako dobré přírodní ionizátory vzduchu. Teď o tom, jak postavit postýlku do Feng Shui? Dětská lůžko by mu mělo poskytnout pocit bezpečí a pohodlí. Chcete-li to provést, musíte vědět, jak postavit postýlku a vytvořit klidné prostředí ve Feng Shui, zejména pokud jde o dětský pokoj pro dítě.

Pravidla Feng Shui

1. Postel by měla být zády, ale vždy pevná! Obdélníkové zády jsou považovány za příznivé, ale nepříznivé - zvlněné, trelizované.

2. Dětská postel by neměla být úzká a dětské postýlky symbolizují nestabilitu. Předpokládá se, že děti spící v takových postelích budou neklidnější.

3. Nepokládejte dětskou postýlku před přední dveře, je považována za nejlepší umístění poblíž boční stěny.

Jak umístit postýlku v ložnici s rodiči

Pojďme mluvit podrobněji o tom, kam umístit postýlku, pokud je umístěna v ložnici rodičů?
Pokud je v místnosti zrcátko, musí být umístěno mimo postýlku, jinak by dítě mohlo mít potíže se usnutím a nočním strachem. Obecně platí, že vše, co má reflexní povrch, je třeba držet mimo postel. Pokud je v místnosti televizor, je lepší v noci zakrýt obrazovku látkou. Nedávejte pod postel, ani nočník, žádné věci, to vše vytváří během spánku stojatou energii.

Tipy pro návrh

Takže, kam dát dětskou postýlku v ložnici rodičů, rady od návrhářů. Nezapomeňte, že postel ve vašem pokoji je dočasným jevem, nejdéle po dobu tří let, takže je vhodné naplánovat design tak, aby nebyl ústředním prvkem, v jehož nepřítomnosti bude něco chybět v interiéru... Kam vložit postýlku do ateliéru, tak aby se zabránilo účinkům negativní energie.

Pokud je byt jednopokojový...

Je vhodné, aby v místnosti, kde dítě spí, nebyl televizor ani počítač. Ale protože to není možné v jednompokojovém bytě, vytáhněte zástrčku ze zásuvky alespoň na noc. Pokud má byt pouze jeden pokoj, není těžké odpovědět na otázku, kam umístit dětskou postýlku v jednom pokoji - blízko postele rodičů..

Postupujte podle důležitých pravidel „ne“ a vše bude v pořádku s vámi a vaším dítětem!

Příprava postýlky pro novorozence: kam ji položit a jak ji položit?

Mít dítě je důležitá a šťastná událost. Doporučuje se na to připravit předem. Ještě předtím, než se dítě narodí, stojí za to se starat o to, aby pro něj bylo vytvořeno lůžko.

Pro mladé rodiče je užitečné vědět, kam dát a jak položit postýlku pro novorozence.

Kam umístit postýlku novorozence?

Dětský lékař Evgeny Olegovič Komarovsky poznamenává, že místo spánku má určitý vliv na vývoj dítěte. Rodiče musí vědět, kam umístit dětskou postýlku. Známý pediatr tvrdí, že dítě by mělo spát ve stejné místnosti s mámou a tátou až rok.

Ložnice s dětskou postýlkou

Nesprávný výběr umístění postýlky je pro dítě tak závažný:

 • zvýšený výskyt nachlazení a jiných nemocí;
 • povrchní, citlivý spánek;
 • potíže s usínáním;
 • snížená motorická aktivita;
 • zvýšená nervová dráždivost;
 • trauma.

Při výběru místa pro postýlku byste měli dodržovat následující doporučení odborníků:

 • umístit lůžko mimo regály, neuzavíratelné skříňky, měkké hračky. V prašných věcech se hromadí bakterie a mikroby, které mohou u novorozenců způsobit určité nemoci;
 • Nepokládejte dětskou postel do blízkosti topných zařízení nebo otevřených oken. Je důležité, aby neexistoval žádný koncept. Postel by neměla být na linii dveří dveří. Pro dítě jsou podchlazení a přehřátí nebezpečné. Optimální teplota pro novorozence se pohybuje mezi + 18-22 stupňů;
 • rodiče by měli mít volný přístup do postýlky;
 • je lepší spát dítě v pokoji s balkonem. Čerstvý vzduch má dobrý vliv na usínání. Pravidelné větrání místnosti zvyšuje odolnost těla vůči různým patogenům;
 • Postavte postýlku novorozence do strany ke zdi. Potom se dítě bude cítit chráněné;
 • v místnosti, kde dítě spí, by nemělo být absolutní ticho. Jinak se drobky v budoucnu probudí ze všech šustění. Rodiče by měli učit své dítě, aby spalo na ulici a mluvilo. Je lepší vyjmout počítač, TV, hudební centrum z místnosti. Tato technika negativně ovlivňuje nervový systém novorozence;
 • umístit dětskou postýlku na dobře osvětlené místo, kde se otevírá maximální viditelnost. Potom dítě se zájmem prostuduje prostor kolem něj. To bude mít příznivý dopad na jeho vývoj;
 • Neumisťujte dětskou postýlku do blízkosti elektrických zásuvek. Nad ním by neměly být žádné lampy. Je důležité pamatovat na bezpečnost dětí!

Jak si vybrat dětské povlečení?

Pro novorozence a kojence je důležité kupovat kvalitní a bezpečné lůžkoviny. Děti jsou velmi citlivé. Nesprávný výběr soupravy může vést k rozvoji alergických reakcí, špatnému spánku, řadě dalších problémů.

Povlečení pro dítě musí splňovat následující požadavky:

 • přirozenost. Je důležité, aby byl materiál hypoalergenní, hygroskopický, prodyšný. Postel z bavlny, kaliko, saténu, flanelu a batistu se hodí pro novorozence. Doporučuje se zvolit tkaninu povlečení s ohledem na roční období a vnitřní klima;
 • nedostatek drahokamů, korálků, korálků, knoflíků, knoflíků, mašlí a dalších drobných detailů. Jsou vhodné pro starší děti. Pro novorozence mohou být takové prvky nebezpečné: existuje riziko, že dítě omylem spolkne knoflík nebo korálek. Luky a stuhy mohou způsobit nepohodlí během spánku u dítěte;
 • shoda s normou státní normy. Domácí výrobci mají právo vyrábět dětské povlečení pouze z přírodních tkanin. Zahraniční společnosti mohou přidávat syntetická vlákna. Před zakoupením soupravy je důležité prostudovat štítek;
 • kvalita vnitřních švů. Měly by být jemné, hladké, aby nedaly dítěti nepříjemné pocity.

Při výběru ložního prádla pro novorozence byste měli věnovat pozornost těmto bodům:

 • Barva. Nemělo by to být jasné. To má stimulační účinek na nervový systém. Je lepší dát přednost sadám pastelových odstínů. Je důležité vzít v úvahu pohlaví dítěte. Jemné růžové barvy jsou vhodné pro dívky a modré pro chlapce. Univerzální je bílá, krémová a béžová podestýlka. Je povolen malý vzor;
 • velikosti soupravy. Pro novorozence je vhodný povlečení o šířce 112 a délce 147 cm, list by měl být vybrán o rozměrech 110x150 cm. Před odesláním do úložiště pro ložní prádlo je důležité změřit postýlku. V kolébce si musíte vybrat kit o něco menší;
 • výrobní firma. Je lepší dát přednost známým značkám. Solidní a populární společnosti pravděpodobně nebudou vyrábět výrobky pro děti s nízkou kvalitou;
 • dostupnost dokumentů potvrzujících kvalitu dětské postýlky. Doporučuje se požádat distributora, aby poskytl certifikát pro prodávané zboží..

Mnoho nově vyrobených rodičů zajímá, kolik sad povlečení potřebuje novorozenec. Pokud bude dítě spát v plence, stačí 2-3 kopie. Pokud plánujete spát dítě bez plenky, budete potřebovat více sad.

Jak správně ležet?

K tomu, abyste si vytvořili místo pro dětský spánek, potřebujete pár olejových ubrusů, matraci, ložního prádla, přikrývky. Pokud připravíte postýlku na odpočinek nesprávně, povede to k řadě problémů.

Jak si vyrobit postel pro novorozence:

 • vložte do postýlky matraci. Doporučuje se zvolit střední tvrdost. Je důležité, aby plnivo bylo přirozené. Matrace by měla odpovídat velikosti lůžka;
 • nahoře nasaďte olejovou utěrku. I když dítě spí v plence, je zde možnost, že matrace zmokla v důsledku úniku pleny;
 • naneste na plátěný hadřík list. V létě je lepší použít kalico av zimě - kolo;
 • položte další plenu (polovinu nebo celou postel). To je nezbytné pro ty děti, které jsou uloženy bez plenky..

Tipy pro rodiče

Mnoho mladých rodičů neví, zda je pro novorozence třeba polštář. Její pediatrové se nedoporučují dávat dítě do postýlky. Tato věc se vyplatí koupit dětem starším než jeden rok. Tělo novorozence je křehké. Polštář může způsobit vážné poškození páteře..

V sovětských časech dětští lékaři doporučili novorozence místo polštáře, aby si plenku složili 4krát. V důsledku toho byla hlava dítěte mírně zvednutá. Toto nepoškozilo páteř drobků, takže plivání bylo bezpečné.

 • Dětská přikrývka by měla být lehká a měkká. Doporučuje se zakoupit si jízdní kolo na léto a vlnu na zimu;
 • Nezavěšujte strany do tří měsíců věku. Tyto prvky narušují cirkulaci vzduchu v postýlce;
 • stojí za to pověsit baldachýn nad kotvištěm dítěte. Hlavním účelem této věci je ochrana před prachem. V létě může písek, špína, prach pronikat do místnosti přes otevřené okno. I při pravidelném mokrém čištění zůstává ve vzduchu stále určité množství prachu;
 • dětská postýlka musí být očištěna žehlenou podestýlkou.

Související videa

Jak vybavit dětskou postýlku:

Kvalita spánku, zdravotní stav a vývoj tedy závisí na tom, jak dobře je dětská postel umístěna a položena. Pro rodiče je důležité najít nejvhodnější a nejbezpečnější místo pro odpočinek dítěte. Měli byste si koupit kvalitní lůžkoviny od známých výrobců. Novorozená postýlka by měla být v blízkosti rodičů.

Existuje řešení: Kam umístit postel do školky

Pokud ne podél zdi, tak kde? Ukážeme 7 vlastních rozvržení

1. Postel "v domě"

Umístění: New Moscow
Autoři projektu: Marina Biryukova a Elizaveta Golubtsova, BIGO

Tato místnost byla vytvořena pro malou holčičku a rodiče mě požádali, abych okamžitě vytvořil interiér s rozpětím, abych za pár let radikálně přestavěl. Vybrali si jemnou, ale zároveň klidnou, téměř dospělou paletu. Postel byla umístěna zpět ke zdi a rámovala modul Lago v podobě domu. Další dům přidělil místo pro třídy - blíže k oknu. A několik dalších domů se opakovalo na zdi a malovalo její části mezi postelí a stolem - celé město dopadlo.

Lampa ve tvaru klobouku a stojací lampa Karman

Děti velmi rádi staví všechny druhy domů a přístřeší a díky „střechám“ kolem postele je místo pro spánek pohodlnější. Domy mohou být vyplněny dalšími policemi a úložnými prvky: mohou být zavěšeny nebo odstraněny podle situace. Například nyní je kompozice uspořádána tak, aby následovala večerní rituál pokládání - s povinným čtením v noci (a policí pro několik oblíbených knih a hraček po ruce).

Veselá kresba na stěnách byla vytvořena samotnou majitelkou domu.

3 - 4. Lůžka v pokojích dvou teenagerů

Umístění: St. Petersburg
Autoři projektu: Olga Dianová a Lilia Temerbulatova, architekti D&T

Zákazníci chtěli přestavět dvě místnosti pro teenagery: dívku a chlapce. Návrháři byli požádáni, aby ponechali velikost místnosti nezměněnou, aby nezměnili úložné systémy a podlahy. A celá oprava elektrikářem a kompletní sadou muselo být dokončeno za dva měsíce. "Obvykle nevyvíjíme oddělené místnosti, ale dětské pokoje většinou vyžadují kvalitní aktualizaci, protože jejich majitelé stárnou. Pro dospělé děti je důležité mít osobní prostor pro asimilaci informací a událostí, soustředění na jejich zájmy a relaxaci, “říká Lilia Temerbulatova.

Po rozhovoru s budoucími majiteli pokojů jsme se rozhodli pro koncepci každého interiéru. Bylo proto důležité, aby dívka rozdělila místnost na funkční zóny: místo pro odpočinek, studium, lekce klavíru, samotu. Bylo nutné vyčlenit prostor pro tanec a komunikaci s přáteli (a možnost umístit je v noci).

Spací část byla přidělena na odlehlém místě, nad postel byla postavena dřevěná konstrukce připomínající pergolu. Hraje roli přepážky, úložného systému a je spojen s stropními lampami na zdi, které jsou regulovány pomocí stmívače. S jejich pomocí může hostitelka místnosti vytvořit vhodnou atmosféru..

Dívka požádala, aby našla místo pro kokonovou židli, která byla zavěšena vedle přepážky u postele.

Pro obě místnosti si designéři vybrali přírodní odstíny v kombinaci s achromatickou paletou, které jsou stejně výhodné pro děti obou pohlaví..

Kam lépe umístit postel do školky

Nastává chvíle, kdy rodiče stojí před vážnou otázkou: umístění nábytku do dětského pokoje. Se správným uspořádáním je dítě vybaveno pohodlím, útulností a zdravým spánkem. Proto je velmi důležité vědět, kde a jak umístit postýlku. Široká škála modelů vám umožní vybrat si správnou postýlku pro každé dítě. Existuje však několik obecných doporučení pro výběr - postel by neměla být úzká a postel musí mít záda.

Důležité: Dětská postýlka na kolečkách dává dítěti pocit úzkosti, protože se může kdykoli pohnout. Proto takové postýlky nejsou bezpečné pro psychický stav dítěte.

Doporučení pro umístění postýlky

Postel by měla být umístěna tak, aby dítě mohlo vidět všechny příchozí. Pro dítě je velmi důležité, aby se okamžitě podíval na dveře, aby se nemusel bát, kdo k němu přišel. Nemůžete mít postel naproti dveřím. Perfektní umístění podél boční stěny nebo diagonálně. Pokud je zeď sousedící s toaletou, je také nesprávné umístit postel na tuto zeď kvůli negativní energii přicházející z toalety..

Aby se dítě cítilo pohodlně, nemůžete instalovat kolébku vedle baterie. Bude horký, vzduch suchý a dítě se často probudí. Všechny sběrače prachu musí být odstraněny z dětského pokoje. To výrazně ovlivňuje zdraví dítěte. Musíte umístit postýlku tam, kde v okolí nejsou žádné zásuvky.

Postel v dětském pokoji

Nad postelí by nemělo být nic: to platí pro skříňky, police a jiné závěsné předměty. Obrazy a lampy jsou také mezi zakázanými předměty nad hlavou dítěte. Existují také další doporučení:

 1. V žádném případě by neměla být povolena zrcátka vedle postýlky. To je velmi vzrušující představivost dítěte a může sloužit jako noční můry..
 2. Pod postelí by nemělo být nic. Prostě prázdné místo. I malé předměty, například hrnec, mohou vytvářet stojatou energii. Dítě je na to velmi citlivé..
 3. Pokud je na stropě trám nebo je strop šikmý, nedoporučuje se umístit na toto místo postýlku.
 4. Ostré rohy poblíž postýlky - také emitují negativní energii. Proto je lepší, pokud nejsou vedle postýlky.
 5. Elektromagnetická škodlivá pole vytvářejí elektrické spotřebiče. Je velmi důležité, aby nebyly v místnosti. To platí pro televizor i počítač..
 6. Je velmi důležité, v jaké poloze dítě usne. Směr hlavy je rozhodující. Hlavou na sever je perfektní řešení. Na východě bude také. Ale v žádném případě byste neměli položit své dítě hlavu na jih.

Každý rodič je důležitý pro klidný spánek dítěte. Pokud dítě neklidně spí, stojí za zvážení, zda je vše v dětském pokoji správně umístěno. Pokud ne, naléhavě přeinstalujte vše.

Kam umístit dětskou postýlku? Důležité zásady pro výběr místa

Mnoho moderních rodin si může pro své dítě dovolit samostatnou ložnici. Nespěchejte však, aby se tam „dítě přemístilo“. Nyní psychologové souhlasí s tím, že pro zdravý duševní, fyzický a duševní vývoj potřebuje dítě společný spánek se svou matkou. Je proto žádoucí, aby alespoň v prvních šesti měsících nebo roce života dítěte nebyla postel plně využita, v noci je lepší spát vedle matky v posteli rodičů.

To ovšem samozřejmě vyžaduje neméně důkladný přístup k výběru umístění postýlky. Hlavní věc je dodržovat několik důležitých pravidel..

Postýlka by měla být umístěna mimo topná zařízení: kamna, kamna atd., Protože dítě je snadno přehřáté. Lékaři dokonce věří, že je lepší podchladit dítě než se přehřát. Je důležité si uvědomit, že při teplotě pod 18 ° C je téměř nemožné přehřát dítě, protože nadměrné teplo během dýchání odchází. Pokud je teplota nad 22 ° C, je snadné dítě přehřát, přičemž při této teplotě není možné podchladit. Ideální teplota v místnosti, kde je postýlka - od 18 do 22 ° C.

Je lepší okamžitě omezit možnost kontaktu s dítětem s alergeny: u postýlky by neměly být koberce s prachem, což je téměř nemožné úplně z nich odstranit, je lepší dát knihy do skleněných skříní. Je prokázáno, že mikroby s velmi nepříjemnými názvy mohou zůstat ve zdrojích domácího prachu po dlouhou dobu: stafylokoky, streptokoky, salmonely atd..

Samozřejmě, žádný tabákový kouř. Pokud otec kouří na balkóně a výstup na balkon je právě přes místnost, kde dítě spí - je lepší jemně požádat otce, aby kouřil na schodišti.

Místnost, ve které bude dítě spát, by měla být dobře větraná. Ideálně, pokud má místnost, ve které bude postýlka, přístup na balkon. Je obtížné přeceňovat roli čerstvého vzduchu. Je to prvek kalení, který zvyšuje odolnost proti nachlazení. Současně spánek na čerstvém vzduchu dokonale uklidňuje dítě, příznivě ovlivňuje nervový systém.

Měl by být hodně čerstvého vzduchu, ale je důležité, aby místnost, kde není postýlka, byla průvanem. Problém však lze snadno vyřešit zakrytím strany postýlky silným hadříkem.

Jedním z nejkontroverznějších problémů je, zda by měla existovat místnost s postýlkou, zcela izolovaná od hluku. Zde není možné jednoznačně říci, co je lepší. Ne proto, že by se kolem toho vedla intenzivní vědecká debata, ale proto, že je na vás a vy, abyste se rozhodli - konec konců, vy jste to, kdo poté, co jste své dítě naučili spát v naprostém tichu, toto trpělo a po zbytek vašeho života se vám vytratí. Pokud dítě neizolujete od všech cizích zvuků a prostřednictvím jeho spánku uslyší tiché hlasy, hluk ulice - dítě si na ně zvykne, nebude se bát a bude klidně spát a můžete pokračovat v domácí práci. Ale samozřejmě nemluvíme o křičící televizi nebo rádiu. Umístění postýlky by mělo být klidné. Mimochodem, v sekci si přečtěte o negativních důsledcích situace, kdy dítě spí pod televizí.

Když přemýšlíme o umístění postýlky, nesmíme zapomenout na bezpečnostní problémy. V blízkosti by neměly být elektrické zásuvky ani elektrické spotřebiče. Je lepší nevěsit nástěnné dekorace nad postel.

Některé rostliny jsou přírodní ionizátory vzduchu. Například všechny známé fikusy a pelargónie mají podobné vlastnosti. Je velmi dobré, pokud jeden z těchto zástupců flóry „bude žít“ v místnosti, kde je jesle. Ujistěte se však, že vaše domácí zvířata nejsou toxická, jako je begonie a oleandr. Je třeba také poznamenat, že některé rostliny, jako je stejný pelargónie, mohou vyvolat alergické reakce.

Postýlka by měla být na dobře osvětleném místě. A je dobré, pokud má dítě široký „přehled“ - konec konců, má zájem o všechno, nemusíte nic nechat ujít, chcete vidět všechno a všichni kolem! :)

Články O Neplodnosti