Hlavní Bolest

Krmení dítěte ve 3 měsících. Doplňkové potraviny můžete zadat do 3 měsíců?

Stává se tak, že se vší touhou matka nemůže krmit své dítě mateřským mlékem a je kojen. V současné době existuje mnoho upravených mléčných receptur. Přestože jsou nyní dobré a kvalitní, stává se, že kojencům chybí živiny a začnou se živit již za 3 měsíce.

Tento článek pojednává o tom, jak správně zavádět doplňková jídla a jaká jídla mohou být zahrnuta do dětské stravy po 3 měsících.

Indikace pro podávání

Dítě ve věku 3 měsíců se zavádí do potravy pro dospělé pouze podle údajů dětského lékaře.

Pokud je to nutné?

 • Pokud je tělesná hmotnost dítěte po narození zvýšena nejméně dvakrát, je nutné zavést jakékoli doplňkové potraviny. Pokud se dítě narodilo předčasně, měla by se hmotnost zvýšit nejméně třikrát.
 • Pokud se dítě narodilo s velkou hmotností a zároveň ho získává dobře, můžete zavést doplňková jídla, protože živiny získané ze směsi nebudou pro normální fungování stačit..
 • Neschopnost vyzvednout směs. Přestože v moderním světě existuje obrovský výběr přizpůsobených směsí, není vždy možné najít tu správnou pro dítě. Dítě má časté alergie, zatímco on přibírá na váze.
 • Špatná finanční situace rodičů. Existují situace, kdy rodiče jednoduše nemohou koupit upravenou směs pro dítě a začít krmit dítě kravským mlékem. V tomto případě můžete také zavést návnadu dříve..
obsah ↑

Možné potíže

Se zavedením doplňkových potravin v tak raném věku může dojít k řadě problémů. Nejčastější problémy se stolicí jsou u dítěte. Jeho barva a charakter se mohou změnit. A také zácpa, která způsobí dítěti vážné nepohodlí. Kromě toho existují případy alergií, regurgitace a dokonce zvracení. Také se zavedením doplňkových potravin po 3 měsících může dítě odmítnout jíst.

Je důležité si uvědomit, že se nedoporučuje, aby dítě začalo uvádět nové produkty ve věku 3 měsíců. Zde je nutné rozhodovat společně s pediatrem. Lékař v konkrétním případě poradí, kde začít s krmením..

Poté, co matka a odborník dosáhli konsensu v oblasti seznámení s novým jídlem. Pro zavedení doplňkových potravin je nutné zvolit příznivé období.

Základní pravidla

  V době krmení musí být dítě zdravé.
 1. Během tohoto období by dítě nemělo být očkováno.
 2. Výživa se obvykle zavádí při ranním krmení. Musíte začít s malou dávkou a postupně zvyšovat. Je také třeba věnovat pozornost dítěti a sledovat reakci na nový produkt.
 3. Dítě ve věku 3 měsíců by mělo být nabízeno v jednotné tekuté konzistenci. Protože dítě ještě nemá žvýkací schopnosti.
 4. K výživě by se měly používat pouze čerstvé a osvědčené produkty..
 5. Teplota jídla by měla být teplá a neměla by způsobit podráždění.
 6. Nezapomeňte dát vodu po celý den.
obsah ↑

Úvodní schéma

 • Džus. Nejčastěji jsou za 3 měsíce drobky vyzvány, aby to vyzkoušely. Musíte začít 2-3 kapkami a doplnit na 20 ml. To vše je třeba udělat postupně. První šťáva pro drobky je nejčastěji jablečná šťáva. Poté můžete zadat hrušky a další.

Protože nejprve je potřeba jen několik kapek, je lepší je vytlačit z běžného jablka. Tato šťáva bude přirozená a obsahuje více vitamínů a minerálů. První šťávu lze zředit vodou. Zavádění bramborové kaše. Nejčastěji se ovocná šťáva vstřikuje ovocným pyré. Obvykle začíná s jablky nebo hruškami. Nejprve nabídněte čajovou lžičku a poté postupně zvyšte na 30 g.

Nenabízejte miminko pyré z exotického ovoce, jako je ananas, kiwi. Bramborovou kaši si můžete sami vyrobit nebo zakoupit v obchodě. Zeleninové pyré. Zpočátku se připravoval z jednoho produktu. Nejčastěji je to cuketa nebo brokolice. Poté, co si dítě zvykne na tuto zeleninu, můžete postupně přidávat různé druhy zeleniny a připravovat pyré ze dvou složek.

Po 3 měsících můžete vařit pyré z několika produktů najednou. Protože zeleninové pyré nejsou sladké, dítě může přidat směs zeleninových pyré poprvé. Ovesná kaše. Je nabízen slabým dětem, které nemohou nijak přibrat na váze. Začínají také půl lžičkou a vzrůstají na 50 g. K vaření si můžete koupit zakoupenou kaši v obchodě nebo to udělat sami. Kaše se musí vařit na vodě.

Zpravidla se jedná o pohankovou nebo rýžovou kaši. Pokud je kaše zakoupena v obchodě, stačí ji naředit podle pokynů. Při nezávislém vaření musíte zrna nejprve brousit, aby pro dítě bylo výhodnější jíst.obsah ↑

Jak zahrnout základní potraviny do vaší stravy?

Po rozhodnutí o prvním produktu musí matky postupně zavádět nové jídlo podle schématu z níže uvedené tabulky:

Čas produktu / Množství1 den2 dny5 dnítýdenMěsíc
Džus3-4 kapky zředěné vodou½ lžičky2-3 čajové lžičky20-30 mlDo 50 ml
Bramborová kašeNa špičku lžičky½ lžičky2/3 lžičky20 gramůAž 50 gramů
Ovesná kaše1/4 čajové lžičky½ lžičky1 lžička30 gramůAž 50 gramů
obsah ↑

Co je zakázáno dávat tříměsíční dítě?

 • Exotické ovoce (ananas, kiwi, tomel, meloun).
 • Zelenina, jako je cibule, česnek, rajčata.
 • Herkules, ovesná kaše.

Má se za to, že barva vybraných produktů by neměla být červená. Ale zde je hlavní věcí postupné zavádění nových produktů a pozorování reakce dítěte.

Tipy pro rodiče

 1. Představujeme nové produkty, které potřebujete zdravé dítě. A v dobré náladě.
 2. Výrobky vybírají pouze vysoce kvalitní vitamíny a minerály.
 3. Sledujte reakce vašeho dítěte na nové produkty.
 4. Pokud dítě kategoricky odmítne vyzkoušet nové jídlo, je nutné odložit známost a zkusit to znovu po týdnu.

Na závěr bych rád zdůraznil, že zavedení doplňkových potravin je důležitou událostí v životě dítěte a jeho rodičů. Seznámit tříměsíční dítě s novým jídlem je nutné pouze na radu a doporučení lékaře. Nespěchejte a nepředstavujte tento nebo ten produkt, protože to může poškodit zdraví dítěte.

Zahájení doplňkového krmení po 3 měsících IV

Mateřské mléko pro dítě je vždy zárukou správné výživy se všemi potřebnými vitamíny a minerály. Ale co když žena z nějakého důvodu nemůže provést mateřské mléko? Na záchranu přicházejí umělé směsi. Výrobce každé z nich zaručuje, že obsahují maximální počet všech stopových prvků pro normální vývoj dítěte. Jak však ukazuje praxe, není možné dosáhnout úplné identity s přírodním lidským mlékem. Proto je velmi důležité, aby se každá matka naučila správně sestavovat stravu svého dítěte na umělé výživě a zavést první krmení.

Co je návnada, co dá dítěti?

Zavedení nové výživy pro dítě by mělo být provedeno pouze po konzultaci s pediatrem. Pokud odborník provedl úplné vyšetření a vydal doporučení, můžete přistoupit k jeho zavedení.

Je třeba si uvědomit, že neexistuje žádná mřížka týkající se krmení řemeslníka, každé dítě se vyvíjí individuálně, má své vlastní vlastnosti, takže může být připraveno k zavedení nového jídla od 3 měsíců, nebo možná mnohem později.

Samotná návnada by měla poskytnout tělu dítěte potřebné živiny, které jsou potřebné pro úplný vývoj a správnou tvorbu všech orgánů a systémů těla.

Proč lékař může doporučit doplňková jídla?

Kojení dětí, které jsou krmeny mateřským mlékem, se nejčastěji doporučuje od 6 měsíců. Až do této doby je mateřské mléko vyvážené a plně splňuje všechny požadavky na tělo dítěte.
Existuje však několik důvodů, proč pediatr důrazně doporučuje zavádění doplňkových potravin v raných fázích vývoje:

 • dítě nezískává potřebnou hmotnost nebo odmítá brát prsa, jíst umělou výživu;
 • nedostatek umělé výživy stanovený normami. Tento problém je více pozorován u dětí, které mají při narození velkou tělesnou hmotnost;
 • alergické reakce na směsi.

Jakýkoli z důvodů vyžaduje povinnou konzultaci s lékařem. Pouze on bude schopen adekvátně posoudit současnou situaci a doporučit jim správný východ..

Jak připravit své dítě na zavedení nového jídla?

Krmení vyžaduje od dítěte určité dovednosti, takže před jeho zavedením je nutné provést malou přípravnou práci.

 1. Zvyknout si na lžíci. Lékaři důrazně odrazují od podávání lahví. Nejprve si můžete dát vařenou vodu z lžíce. To vám pomůže vyvinout ten správný reflex při polykání..
 2. Zavedení nové stravy by mělo začít několika kapkami. Je velmi důležité pozorovat reakci těla na nový produkt, protože některé děti mohou být alergické na konkrétní složku.
 3. Se zavedením doplňkových potravin musíte pít velké množství vody pro vaše dítě, abyste se vyhnuli zácpě nebo nadýmání.

Každá matka by si měla uvědomit, že zavádění nové výživy kojeného dítěte je složitý proces. Všechna nová jídla by měla být podávána pouze ve zředěné formě. Pokud dítě není alergické, můžete po několika dnech zadat jiný produkt. Pro tyto děti je nesmírně důležité, aby se nové jídlo podávalo v určitém časovém intervalu (3–5 dní). To vám umožní identifikovat alergen produktu v případě takové reakce..

První nástražné výrobky

První návnada se doporučuje po 3 měsících. Toto je období, kdy tělo dítěte dokáže vnímat přirozené jídlo. Existuje několik tipů od pediatrů, jak zavést doplňková jídla..

 • 3 měsíce. Zavedené šťávy (nejlépe ze zeleného jablka) 3-4 kapky, zředěné stejným množstvím převařené vody. Poté se podává směs pro umělé krmení..
 • 3 měsíce a 1 týden. Šťáva nebo dužina z ovoce (jablko) se podává - 0,5 lžičky. Zde můžete stále ředit šťávu vodou, aby nedošlo k bolesti žaludku nebo zácpě. Nezapomeňte doplnit směsí.
 • 3 měsíce a 2 týdny. Šťávy, šťouchaná zelenina. Hmotnost doplňkových potravin je upravena na 100 gramů. Ujistěte se, že směs krmíte po.
 • 3 měsíce a 3 týdny. Šťávy, šťouchaná zelenina a cereálie - 100 gramů. Toto krmení může zcela nahradit jedno umělé krmení..

Nezapomeňte, že zavedení nové výživy do dětské výživy by se mělo provádět pouze ve dne od 10 do 14 hodin. To vám umožní okamžitě kontaktovat pediatra v případě alergické reakce a získat kvalifikovanou pomoc.
Doporučení obsahují přibližné množství jídla, které by dítě mělo jíst. Vše bude záviset na individuálních vlastnostech a doporučeních pediatra..

Jak vařit první návnadu, která jídla je lepší použít?

Poprvé zavedení nových potravin - stres pro tělo. Můžete použít hotové výrobky pro skladování jako krmivo nebo připravit šťávu nebo pyré z čerstvého ovoce. Pro 3 měsíce staré dítě je lepší dát šťávu z jablka nebo hrušky, zředěnou napůl převařenou vodou.
Od druhého - třetího týdne můžete dát ovocné pyré. Někteří pediatrové doporučují zavádění šťouchaného ovoce a zeleniny pro řemeslníky, kteří rychle přibírají na váze..
Je přísně zakázáno zavádět exotické ovoce při prvním krmení - jedná se o nejsilnější alergeny.
Jako zeleninový pyré pro první nástrahu se používá cuketa nebo brokolice. Nedávejte současně dvě zeleniny, gastrointestinální trakt může na takové jídlo chybně reagovat.

Kolik dát zeleninové pyré?

Pediatr a dítě odpoví na tuto otázku. Poprvé bude stačit pyré na špičce malé lžíce. Následující den se množství tohoto pyré zdvojnásobí. Na konci 3 měsíců může dítě jíst 50 gramů šťouchané zeleniny. Během takové stravy je vhodné pečlivě sledovat reakce těla dítěte. Dítě by se nemělo cítit nepohodlně, nemělo by mu bolet žaludek a měly by se objevit alergické reakce.

Brambory jako zeleninová strava se do dětské výživy zavádějí až od 6 měsíců. Nedávejte to dříve, protože obsahuje hodně škrobu, škodlivého pro dítě za 3 měsíce.

Kolik dát dceřinové kaši dítěti?

Pokud má dítě při umělém krmení problémy s přibýváním na váze, může pediatr doporučit zavedení obilovin. Nejlepší možností by byla rýže nebo pohanka, která se vaří ve vodě.
Dnes jsou v porcelánových řetězcích a lékárnách k dispozici obiloviny pro běžného řemeslníka, který nemusí být vařen, ale jednoduše zředěn ve vařené vodě. Můžete mlít krupici v mlýnku na kávu a vařit ve vodě. Pokud dítě při umělém krmení není alergické na mléko, můžete jej použít jako základ.

Po 3 měsících - může to být malá lžička, o 4 měsíce - množství kaše by mělo být do 50 gramů. Se správným zavedením a přípravou kaše bude dítě šťastně jíst předepsanou normu a maminka bude moci nahradit jedno krmení směsí.

Jaká reakce dítěte by měla být signálem k zastavení krmení?

U umělého krmení existuje mnoho problémů se zaváděním doplňkových potravin. Každá matka umělce by měla pečlivě sledovat reakce těla dítěte, konzultovat s pediatrem a řídit se všemi jeho pokyny. Pokud má dítě následující reakce, je naléhavé zastavit novou dietu a zavolat lékaře doma.

 1. Dítě neustále pláče, jsou zaznamenány bolesti žaludku. Při umělém krmení - to je nejčastěji důsledek nesprávné volby produktů nebo rodiče nerespektovali doporučení lékaře: co a kolik dávat při krmení.
 2. Trávicí problémy: zvracení, průjem, zácpa. U kojeného dítěte mohou nové potraviny způsobit řadu poruch. V takovém případě musíte naléhavě konzultovat lékaře a vyšetřit dítě, zjistit, na jakém produktu se taková reakce vyskytla.
 3. Alergické reakce na kůži, horečka, dušnost jsou příznaky otravy jídlem. V tomto případě musíte naléhavě zavolat sanitku. Po příjezdu lékaře musí rodič jasně vysvětlit: co a kolik dítě jedlo.
 4. Vývoj nemocí vnitřních orgánů. Zavedení včasné výživy může způsobit takové problémy, proto se nedoporučuje zahájit zavádění doplňkových potravin samostatně.
 5. Neformované reflexy polykání jídla. Dítě může mít kašel a vždy existuje šance, že se dítě bude dusit.

Co a kolik dát vašemu dítěti jako doplňkové stravy je známo pouze pediatrovi, který sleduje vývoj od narození. Je třeba si uvědomit, že se jedná o správné provádění doporučení, dodržování všech pravidel výživy - to je klíč k budoucímu zdraví dítěte. Nezapomeňte, že WHO doporučuje doplňkové krmení nejdříve 6 měsíců.

Dětská strava

Jen málo věcí v životě se dá srovnávat se zázrakem narození dítěte. Avšak v prvních letech života je dítě zcela bezbranné proti nebezpečí okolního svátku, vyžaduje zvláštní péči a zvýšenou pozornost na jeho stav. Rodiče se zkušenostmi mohou sdílet mnoho tajemství a komplikací péče o dítě. V článku se také pokusíme některé z nich odhalit čtenáři. Zejména dáváme tipy na další výživu dítěte.

Další kojenecká výživa.

Mateřské mléko je jedinou a nejlepší výživou pro dítě od narození do tří měsíců. V případě nedostatku mléka můžete použít speciální mléčnou směs. Kromě toho musí dítě získat čistou převařenou vodu. Můžete dát vodu lžičkou nebo lahví. Kromě toho lze dítěti dát speciální kompot, který dítěti poskytne vitamíny. Příkladem přípravy takového kompotu je vaření dvou nebo tří bobulových bobulí ve 200 ml vody s přídavkem půl čajové lžičky cukru. Děti se zpravidla líbí nápojům, které jim mohou dát i lžíce i dětská láhev.

Šťávy pro novorozence od 3 měsíců

Od tří měsíců může dítě začít dávat šťávy. Džusy z obchodů, i když se zvláštními známkami vhodnosti pro tělo dítěte, však nebudou fungovat. Nejlepší možností je koupit odšťavňovač a vyrábět šťávu sami. Začněte zelenou jablečnou šťávou. V případě neexistence odšťavňovače můžete použít následující metodu. Jablko může být zahříváno a poté otřeno strouhankou. Výsledná hmota se vytlačí sterilní gázou. Pokud dítě odmítne pít takovou šťávu, můžete do ní přidat malé množství cukru. Je vhodné pečlivě sledovat a zabránit výskytu příznaků alergické reakce na těle dítěte. Pokud takové reakce ve formě kožních vyrážek nejsou pozorovány, může se do jablečné šťávy pro dítě přidat trochu mrkve. Obvyklá konzistence takové směsi je 20 ml mrkve na 80 ml jablečné šťávy. Pokud nedochází k žádné alergické reakci, lze tento poměr zvýšit na stejné.

Ovocné pyré od 4 měsíců

Dítě od čtyř měsíců může začít dávat zeleninové nebo ovocné pyré. Doplňková výživa zpravidla začíná ovocným pyré. Nejčastěji se bere banán nebo jablko. Všechny součásti se otírají na jemném struhadle, ale šťáva z nich není vymačkaná. Ze zeleniny mohou být dány brambory, mrkev, cuketa, malá cibule a květák. Můžete přidat měkký chléb. Všechny ingredience jsou otírány na struhadle. Možná přidání velmi malého množství soli. Je vhodné sledovat reakci dítěte a být připraven na dlouhou závislost na zeleninových potravinách.

Vše o prvním krmení od 3 měsíců s kojením - podrobný plán

Pro mumie v naší zemi stále existuje velká otázka, kdy začít s doplňkovým krmením pro vaše dítě. A přestože Světová zdravotnická organizace dlouhodobě stanovila normu šesti měsíců, starší generace ráda mluví o prvních doplňkových potravinách od tří měsíců. Jaký je důvod tohoto názoru? Jaké by mělo být správné krmení pro tříměsíční dítě? Dnes vám jasně a podrobně řekneme o prvním prvním krmení pro kojení, v tomto programu nám pomůže systém od 3 měsíců od narození dítěte.

Jak je lidské tělo za 3 měsíce?

Než dáte doplňkové jídlo 3měsíčnímu dítěti, měli byste přemýšlet o potřebě těchto akcí. Měli byste jasně vědět, co se v tomto období děje v těle vašeho dítěte. Vývoj ve věku tří měsíců je teprve ve fázi zrání. Žaludek právě začal produkovat kyselinu chlorovodíkovou, která ovlivňuje rozklad enzymů, a střeva nejsou schopna vůbec trávit nic jiného než mateřské mléko nebo kojeneckou výživu, v případě vážných problémů je dokonce pravděpodobnější alergická reakce.

To vše ve spojení se slabou imunitou, nevyvinutými obrannými mechanismy a neschopností spolknout husté jídlo naznačuje, že dítě je zcela připravené na změnu výživy a zavedení předčasného krmení. Slabý trávicí trakt dítěte takové změny nepotřebuje a jen příležitostně se objevují situace, kdy je nutné, abyste podávali doplňková jídla, a právě takové případy budeme dnes zvažovat..

Proč byste měli zavést včasné krmení?

Příroda uspořádána tak, aby člověk mohl od narození přijímat všechny potřebné vitamíny a minerály spolu s mateřským mlékem.

Tuky, bílkoviny a další živiny v mateřském mléce pro dítě ve věku 3 měsíců jsou jedinými důležitými složkami výživy, takže není třeba nic přidávat. V některých případech, kdy má matka problémy, je však dítě převedeno do umělého mléka. A právě pediatrové někdy předepisují první umělé krmení pro první výživu..

Předpoklady pro to mohou být:

 • předčasnost;
 • nedostatečný přírůstek na váze;
 • růstové problémy;
 • nezdravé stoličky a nadýmání;
 • vývojové zpoždění;
 • alergie na mléko a směsi.

To je s takovými problémy, že předčasné krmení je nejen možné, ale nezbytné k obnovení nebo udržení zdraví dítěte.

Váš ošetřující pediatr by vás měl informovat, že musíte začít zavádět první krmení za 3 měsíce.

Špatná stránka předčasného krmení

Ze všeho výše uvedeného můžete vyvodit závěry o tom, proč doplňkové potraviny jsou skutečně škodlivé pro 3měsíční dítě, ale zobecníme se, abychom vám usnadnili porozumění. Vzhledem k tomu, že se žvýkací polykání reflex u kojenců objevuje pouze za 4–5 měsíců, ve 3 nemůže stále vzít jídlo z lžíce, aniž by ho vyplivl, což s největší pravděpodobností může vést k udušení. Prostupnost střevní sliznice se snižuje, což, jak jsme již řekli, pravděpodobně povede k alergické reakci. No, ta nejnepříjemnější věc pro vás, a zejména pro dítě - kolika.

Je to tento jev, který ukazuje, že dítě vyvíjí střeva a gastrointestinální trakt jako celek, a kolika se může objevit iu přírodních mateřských HS, nemluvě o umělých směsích. Bolest v břiše ze dvou předchozích prostor však nelze srovnávat s bolestí z jídla neobvyklého pro tělo. Stručně řečeno, stojí za to říci, že krmení dítěte od 3 měsíců je nebezpečná a nepříjemná věc, která se nejlépe provádí, pouze pokud je to nezbytně nutné, a pokud neexistuje, můžete počkat další tři měsíce.

Co začíná brzy návnada??

Pokud jste se vy a vaši lékaři již rozhodli, že vy a vaše dítě potřebujete doplňkové potraviny již od 3 měsíců, měl by se tento proces provádět od samého začátku. Každý chápe, že lidé jsou různí, a proto by měl být přístup ke krmení individuální. Matky si v zásadě vybírají ovocné nebo zeleninové pyré pro první krmení. Zde musíte být opatrní, protože některé produkty u dítěte mohou být alergické od narození, což znamená, že je velmi důležité podívat se na reakci těla a dítěti dávat nejdéle polovinu lžičky..

Pokud si nepřejete podstoupit mnoho rizik a zároveň si všimnete, že dítě nezískává na váze, měly by být upřednostněny obiloviny. Kaše bez mléka v běžné vodě nejen doplní nezbytný přísun uhlohydrátů a dalších užitečných látek obsažených v pohanky, rýži, ovesných nebo kukuřičných krupinách, ale nezpůsobí alergii, kterou může dítě mít na mléko a mléčné směsi.

Kromě obilovin a bramborové kaše byla dříve k dispozici i šťáva. Maminky daly lžíci ovocné nebo bobule dětské šťávy, aby dítě přizpůsobily jídlu pro dospělé nejjednodušším způsobem. Nyní však pediatrové tvrdí, že ovocné kyseliny v těchto šťávách mohou být velmi škodlivé pro žaludeční sliznici, nemluvě o možné individuální alergické reakci. Šťáva může být zavedena jako doplňková výživa pro dítě, ale teprve od 5 do 6 měsíců, kdy je tělo více či méně zvyklé na jiné potraviny a žaludek zesílil..

Důležitá pravidla krmení

Důležitější než kde začít s časným krmením, jak začít. Zde je několik tipů, které vám pomohou vyhnout se chybám, kterých se dopouštějí mladé matky:

 1. Nejprve si uvědomte, že další „dospělé“ jídlo musí být podáváno bezprostředně před pravidelným krmením. To je důležité jak pro doplňkové krmení po 3 měsících s kojením, tak pro umělé krmení, protože po normálním jídle již dítě nebude schopno užít jiné jídlo, a proto ho jednoduše nepřijme..
 2. Bez ohledu na to, co se rozhodnete zahájit zavádění doplňkových potravin ve věku 3 měsíců, musí být zvolené jídlo převedeno do formy stravitelné tělem dítěte. V důsledku mechanického zpracování byste měli dostat tekutý neviditelný produkt bez jakýchkoli pevných kousků, jinak to dítě nebude chtít spolknout, nebo dokonce nebude moci.
 3. Vyzkoušejte různá jídla, ale ne současně. Sledujte reakci vašeho dítěte: v případě zarudnutí, vyrážky, nadýmání, problémů se stolicí nebo obecně zjevné malátnosti v podobě únavy, okamžitě zastavte krmení vybraného produktu, počkejte, až příznaky zmizí a zkuste další produkt.
 4. Navzdory skutečnosti, že pro 3 měsíce staré dítě je lžíce nepochopitelným nástrojem, je lepší začít s krmením přesně pomocí její pomoci: bude pro vás pohodlnější zvládnout to a dítě si na to trochu zvykne. Kromě toho se bude měřítkem množství podaného jídla lžíce.
 5. V žádném případě byste neměli být zvyklí na nové výrobky v době, kdy je dítě nemocné, protože jeho imunita je již oslabena. Také udržujte období tři dny před očkováním a tři dny po očkování. Vždy počkejte, až zmizí příznaky..

Postup zavádění předčasného krmení

Pokud jste se již rozhodli zahájit zavádění doplňkových potravin od 3 měsíců, pak musíte vědět, jaké produkty a v jaké době je vhodné zavádět postupně. Jak jste již pochopili, je třeba začít s doplňkovými potravinami buď se zeleninovým pyré nebo bezlepkovou cereálií (rýže, pohanka, kukuřice, ovesné vločky).

Pokud jste si pro trénink vybrali zeleninové pyré, měli byste zvolit nej hypoalergenní variantu a nenajdete lepší zeleninovou dřeň. Kromě toho ji pediatři doporučují pro předčasně narozené děti..

Kromě cukety jsou pro vás vhodné i květák a mrkev. Počínaje jednou zeleninou, za týden se můžete přejít na další. To nejen diverzifikuje stravu dítěte, ale také vás informuje, zda je alergický na tento nebo na tento produkt. Nezapomeňte, že po 3 měsících by nemělo být donuceno dítěti to, co jeho tělo odmítá, i když prostě tento produkt podle svého vkusu nelíbí..

Po pouhých dvou týdnech takové výživy, pokud je vaše dítě dobře obeznámeno s novými potravinami, můžete mu začít nakládat šťouchané ovoce. Mezi ty, u nichž je méně pravděpodobné, že způsobí alergii nebo naštvaný gastrointestinální trakt, lze rozlišit: švestky, bílý rybíz, hrušky, třešně a zelená kyselá jablka.

Již blížící se tři a půl měsíce jsou zaváděny obiloviny a je třeba je vařit ve speciální dětské vodě. Je důležité, aby jejich konzistence byla co nejmenší tekutina pečlivým třením obilovin. Děje se tak, aby dítě nenarazilo na pevné hrudky. Kaše poskytne potřebné množství živin, které posilují tělo dítěte.

Samozřejmě nemůžete úplně odmítnout hlavní výživu, můžete krmit pouze dítě a do obvyklé stravy přidávat další složky, které se s mateřským mlékem příliš nekonzumují. Je na kojení, že úkolem je poskytnout látky nezbytné pro normální vývoj, takže by krmný režim 3,5 měsíce měl vypadat asi takto:

 • první ranní návnada - HS a kaše;
 • druhé ráno - standardní GW;
 • oběd - HS a ovocné nebo zeleninové pyré;
 • první večer - standardní teplá voda;
 • druhý večer - GV a ovocné nebo zeleninové pyré.

5 - minimální počet krmení pro kojící matky od 3 měsíců po kojení. Někteří pediatrové dokonce doporučují přidat další oběd, aby dítě mohlo přibrat na váze. Bude to také užitečné po měsíci, kdy si dítě začne zvykat na takovou stravu, začne dávat trochu hypoalergenní šťávy po přestávkách.

Předkrmový stůl

Určitě už jste přesně pochopili, jak stojí za to začít si zvykat své dítě na nové jídlo. Specialisté mají plán na první krmení při kojení od 3 měsíců do roku, což vám pomůže tento problém vyřešit. Aby vám nedošlo k záměně v různých potravinách a počtu měsíců, tabulka vám pomůže nejlépe. Zde jsou požadovaná data:

Měsíce3456789-12
Zeleninové pyré,5-5050-100150150170180200
Ovocné pyré, g5-3045-5050-6060708090-100
Kashi, g-50-100100-150150180200200
Šťáva, ml5-3040-5050-6060708090-100
Kefir, ml---100200200400-500
Curd, g--10-30404040padesáti
G---3-551010-15
Chléb, g----5510

Funkce pro ošetřovatelskou směs

Krmení po 3 měsících umělého krmení vypadá trochu jinak. Faktem je, že mléčné přípravky se u dětí vstřebávají mnohem déle, a proto by ve stravě nemělo být více než pět jídel denně. Ujistěte se, že krmení dítěte ve 3 měsících umělou výživou se provádí nejdříve 3 a půl hodiny po poslední. Takovému dítěti by nemělo být podáváno více než 800-900 ml směsí a 30-60 g nebo ml dalšího produktu denně. Totéž se vyplatí říci o jedné dávce: ne více než 150-200 ml obecně a první a poslední dávka by neměla být krmena.

Při výběru způsobu, jak můžete své dítě krmit během krmení směsí, byste se měli obrátit na cereálie, zejména pokud máte zjevný nedostatek váhy. Dbejte však na individuální stav vašeho dítěte. Pokud vidíte, že dítě začalo trpět zácpou, okamžitě jděte na zeleninové pyré. Od zácpy také dokonale pomůže umělé návnady z prořezaného pyré. Můžete také zkusit broskvové pyré. Rovněž stojí za to vědět o možnosti přidání rostlinného oleje do bramborové kaše pro větší změkčení a zvýšení konzistence tekutin..

Závěr

Abychom shrnuli náš článek, chci shrnout všechny výše uvedené. Když přemýšlíte o tom, zda je možné, aby vaše dítě dostalo takové včasné krmení vašemu třetímu měsíci života, nezapomeňte, že to může vést k velmi nežádoucím důsledkům ve formě gastrointestinálního rozrušení, kazení stolice, koliky, zvracení a mnoha alergických symptomů, jako je dermatitida, peeling a bronchiální astma. Není tedy nutné zvykat si na „dospělé“ jídlo.

Odpoví na otázku, jak zavést doplňková jídla z prvních měsíců tabulky, která dokonale popisuje všechny fáze krmení, počínaje dětmi od 3 měsíců a končícími jednoletými. Nejprve můžete začít zeleninovým nebo ovocným pyré, v některých případech obilovinami bez lepku a ve vodě pro děti. V opačném případě závisí druh doplňkových potravin pro vaše dítě ve věku 3 měsíců na vašem ošetřujícím pediatrovi. Udržujte své dítě zdravé a nemoci!

Krmení po 3 měsících kojení: bramborová kaše, cereálie a šťávy

Tento článek byl přečten 9 minut..

Všichni rodiče chtějí, aby jejich děti rostly zdravě. Zajímají se tedy o to, kdy je třeba začít, kromě mateřského mléka, krmit je dalšími jídly, aby se dítě dítěte postupně přizpůsobovalo vývoji potřebných látek pro trávení. Jaká doplňková jídla po 3 měsících už jsou pro dítě vhodná?

Co je to kojenecká výživa

Krmení je postupná změna ve stravě kojícího dítěte. Začněte se třemi měsíci by měl být doporučen pouze lékařem. Může být předepsán pro určité indikace. Důvodem je obvykle nízká hmotnost dítěte, které kojí nebo kojí.

Existují však normy přijaté Světovou zdravotnickou organizací, včetně věku začátku krmení. To však neznamená, že musí být dodržovány slepě a přísně. Koneckonců, všechny děti jsou jiné. Některé děti se rodí s hmotností vyšší než 4,5 kg, zatímco jiné sotva tahají 2,5. A také přibývají na váze někdy úplně jinak.

To platí také pro vývoj trávicích orgánů a jejich funkční činnost. A není divné, že u některých dětí bude zcela normální začít s doplňkovými jídly po 3 měsících kojení..

Proto je nutné pečlivě sledovat celkový stav a vývoj dítěte. Pokud nemá sebemenší zdravotní problémy a úžasnou imunitu, což je pravděpodobně dědičný faktor, a trávicí systém téměř dokončil jeho tvorbu, můžete začít zvykat dítě na jídlo pro dospělé. To bude určitě vyžadovat svolení specialisty, je lepší se nezúčastnit amatérských představení a ještě více neposlouchat mnoho různých poradců.

Jak děti tráví jídlo za 3 měsíce

V zájmu pochopení toho, co se lékaři řídí předepisováním doplňkových potravin pro kojence, by rodiče měli alespoň obecně nastínit fyziologické vlastnosti těla dítěte. Podrobněji je třeba zmínit následující body..

 1. V žaludku dítěte se teprve začíná zavádět mechanismus výroby kyseliny chlorovodíkové, která je součástí trávicí šťávy. Má stimulační účinek na fungování trávicích enzymů..
 2. Orgány gastrointestinálního traktu dítěte nejsou zcela formovány a nefungují jako u dospělých.
 3. Střeva nejsou schopna trávit žádné jídlo. Jeho stěny mohou snadno postrádat mnoho molekul, dokonce i velmi velké. A to je plné vývoje alergické reakce.
 4. Mechanismus polykání u dítěte není dostatečně vyvinut. Protože dokáže dobře spolknout pouze tekuté jídlo.
 5. Imunitní systém, který chrání tělo, je také stále v plenkách. A nemůže plně chránit tělo dítěte.

Tyto rysy fyziologie kojeneckého organismu nejsou zdaleka kompletní seznam. Ale i na jejich základě si lze představit, že příliš brzy na krmení může způsobit vážné poruchy.

Nejen žaludek a střeva, ale také ledviny a játra jsou nadměrně zatíženy, s nimiž se dosud nedokáží vyrovnat. Jejich normální vývoj je opožděný, jsou pomalejší a horší se přizpůsobují potravě dospělých. Následně se u dítěte mohou vyskytnout střevní poruchy, časté zvracení, zánětlivé procesy na sliznicích trávicích orgánů, akutní bolest břicha.

Změny ve stravě dětí v kojeneckém věku

Poté, co si zvykl na nové neznámé jídlo, mateřské mléko potřebuje méně, zvláště pokud se rychle začne cítit plný. A v tomto věku není jídlo lepší než mateřské mléko, pouze to může plně poskytnout tělu dítěte vše potřebné.

Kromě toho sytost není ukazatelem dostatečného množství jídla. A dítě nemusí mít hmotnost. Kromě toho může dítě po zahájení krmení začít horší konzumaci mateřského mléka nebo ho úplně opustit. A matka to vyrobí mnohem méně a brzy se laktace úplně zastaví.

Je však také možné, že se pro dítě od raného věku stanou nezbytnými doplňkové potraviny. Pokud to lékař předepíše, má k tomu dobrý důvod..

Během Sovětského svazu byly doplňkové potraviny předepisovány dětem ve věku přesně tří měsíců. Proto v dnešní době mnoho babiček trvá na správnosti této metody. Někdy však mladá matka slyší spoustu tipů, často zcela opačných. A rozhodnout se, které z nich jsou správné a které nikoli, jí může pomoci pouze odborník..

Kojení po 3 měsících

V současné době lékaři doporučují začít kojit děti, které dostávají mateřské mléko od šesti měsíců věku. Dobrým vodítkem je vzhled prvních zubů a touha dítěte sedět samostatně.

V tomto věku je trávicí trakt dostatečně vyvinut pro trávení potravy pro dospělé. Játra, ledviny, žaludek, střeva jsou již výrazně zformována. A také se začíná aktivovat produkce trávicích enzymů. Výrobky jsou proto lépe vstřebávány a tělo je schopné používat živiny obsažené v nich. To samozřejmě neplatí pro všechny děti, protože nemůžete slevu na individuální vlastnosti těla.

Někdy se ze zdravotních důvodů mohou doplňkové potraviny předepisovat také od 3 měsíců po kojení. Důvodem může být nedostatečný růst a přírůstek hmotnosti, nedostatek mateřského mléka. Doplňkovým jídlům v tak raném věku lze předepsat předčasně narozeným dětem. To se stává nezbytnou nutností, které nelze vynechat. Samotné uchýlení se k němu je však nepřijatelné, rozhodně o tom musí rozhodnout lékař, který dítě pozoruje od narození.

Krmení od 3 měsíců umělým krmením

Pokud jde o děti na umělém krmení, tady je jiná situace. Koneckonců není kojenecká výživa srovnatelná s mateřským mlékem, které je ideální pro tělo dítěte. A proto vnímá neobvyklé jídlo jinak. Kromě toho směsi, i ty nejlepší, nemohou tělu poskytnout všechny potřebné látky. A musíte začít s doplňkovými jídly od 3 nebo 4 měsíců života dítěte.

Začátek doplňkových potravin: co používat

Lure je bezpochyby velmi zodpovědný krok. A musíte to začít zodpovědně a promyšleně. Budoucí stav zdraví dítěte do značné míry závisí na tom..

Hlavním vodítkem pro zahájení krmení je nárůst hmotnosti. Samozřejmě je lepší se do toho nespěchat, takže vnitřní orgány jsou vytvářeny způsobem, který je nezbytný. Pokud ale přesto bylo rozhodnuto o jeho zahájení ze zdravotních důvodů, měli byste jasně pochopit, jak to udělat správně. Nejprve se musíte rozhodnout pro výběr produktů.

Dětské šťávy

V dřívějších dobách se věřilo, že je nejlepší začít dávat kojeneckou šťávu od 3 měsíců a zavést je do stravy několika kapkami. Ale v dnešní době už lékaři toto nepovažují za správné rozhodnutí. Koneckonců je možná silná alergická reakce. Kyselina ovocná je velmi často vnímána tělem dítěte..

Dětské pyré

Nyní doporučují začít lákat se šťouchanou zeleninou. Může to být dýně, cuketa, někdy se doporučuje použít květák, i když ne všichni pediaři podporují vhodnost jeho použití..

Pokud si vyberete z ovoce a bobulovin, musíte vědět, že jsou prakticky nealergenní, jako jsou broskve, hrušky, zelená jablka, stejně jako bílé třešně, bílý rybíz. Lze použít i švestky. Obzvláště v případě zácpy u dítěte, které se často vyskytuje u dětských umělců. Pomůže uvolnit bříško..

Při krmení ovocným pyré je třeba mít na paměti, že následně může rostlinné pyré a obiloviny odmítnout. I když samozřejmě tento okamžik do značné míry závisí na individuálních vlastnostech těla dítěte, je třeba tuto možnost vzít v úvahu.

Dětská kaše od 3 měsíců

Dávat dětské pyré od 3 měsíců je tím pravým rozhodnutím zahájit doplňková jídla. Nebo vyzkoušejte dětské cereálie od 3 měsíců (bezlepková tekutina z pohanky, rýže, ovsa, kukuřice) ve vodě. Kaše bude nejlepší volbou v případě znatelné podváhy u dítěte.

Můžete si je zakoupit v obchodě nebo je vařit sami pomocí vysoce kvalitních produktů. Jemně nakrájenou zeleninu je třeba vařit a brousit pomocí síta nebo mixéru. Pokud dítě některý produkt odmítlo, nedávejte jej znovu. První dávka by měla být přibližně čtvrtina lžičky. A během 6-7 dnů by se to mělo trochu zvýšit.

Při absenci alergií nebo jiných negativních reakcí můžeme dojít k závěru, že produkt je vhodný pro dítě. Kromě toho se naučí polykat tlustší jídla. A až poté, co si na tento produkt zvykne, je dovoleno začít zkoušet další, a to počínaje velmi malými dávkami. To odhalí, na které produkty dítě není alergické..

Jak často dávat doplňkové potraviny v prvních měsících

Výživa je dána dítěti v prvních dnech pouze jednou denně. Měl by být podáván těsně před hlavním krmením. Během asi 2 týdnů by měla být dávka upravena na 2 polévkové lžíce. A jedno doplňkové krmení postupně nahradí jedno kompletní krmení..

Je nutné krmit tříměsíční dítě 5 nebo 6krát denně. Návnada se podává každý den ve stejnou dobu během tohoto období. Není přípustné dělat to více než jednou denně. Kromě toho je vysoce nežádoucí používat pro naše regiony exotické ovoce. Je téměř nemožné předvídat, jak na ně bude dítě reagovat.

Je dovoleno začít s doplňkovými potravinami, pouze když je dítě naprosto zdravé. A nezapomeňte pečlivě sledovat jeho stav. Při nejmenší změně stolice by měla být doplňková strava přerušena. V případě alergické reakce byste kromě toho měli okamžitě kontaktovat pediatra.

Články O Neplodnosti