Hlavní Testy

Friso Frisopre prebiotika, 400 g

Pokud se dítě narodilo před datem splatnosti a jeho tělesná hmotnost je menší než 2,5 kg, potřebuje zvláštní výživu. Ideální volbou pro něj by bylo mateřské mléko. Překvapivě, pokud žena nedosáhla svého data splatnosti, její mléko mírně mění složení a několikrát zvyšuje svou nutriční hodnotu.

Pokud je z objektivních důvodů kojení považováno za nemožné, vyvstává otázka, jak krmit předčasně narozené dítě směsí. Není obtížné rozpoznat takové výrobky podle řady výrobců - ve většině případů zkratka PRE označuje zvláštní složení.

Vlastnosti výživy pro předčasně narozené děti

Pro dítě, které spěchalo, aby se seznámilo s okolním světem, je nutná zvláštní výživa. Krmení předčasných směsí požadovaného složení jim umožní rychle a bezbolestně přistupovat ke standardním ukazatelům tělesné hmotnosti. Dětská výživa pro tyto děti se liší od konvenčně upravených směsí několika způsoby:

• Složení musí obsahovat dobře stravitelnou mléčnou bílkovinu a kasein - syrovátkovou bílkovinu.

• Maltodextrin a laktóza působí jako uhlohydrátové složky.

• Složení směsi musí být obohaceno o vitamíny a mikroelementy nezbytné pro plný vývoj - vápník, mangan, jód, selen, fosfor.

• Směsi pro lehké děti se vyznačují zvýšeným množstvím polynenasycených mastných kyselin.

• Vysoká nutriční hodnota a obsah kalorií - předpoklady pro rychlé přibírání na váze.

• Nepřípustný obsah sójových bílkovin ve směsi, což značně komplikuje proces trávení.

Vysoké procento živin významně snižuje možnou skladovatelnost. Krmení nedonošeného dítěte směsí speciálního složení vám umožní nejen rychle přibrat chybějící hmotnost, ale také zajistit její správný vývoj..

Systém předčasného kojení s nízkou porodní hmotností

Pokud jde o malou hmotnost jejich dítěte, rodiče se vždy zajímají o to, kolik předčasného dítěte by mělo jíst. Pediatrové se je snaží varovat před pokusem o krmení toho malého. Intervaly mezi denním krmením by měly být přibližně 2,5–3 hodiny, v noci o něco déle - 3–4 hodiny. Mnoho matek je přesvědčeno, že čím více jejich dítě jí, tím rychleji přibývají na váze. Měli byste však důvěřovat přirozené chuti dítěte, stanovené samotnou přírodou. To je si všiml toho jestliže dítě je přes sílu, jeho růst dokonce zpomalí..

Je důležité nejen zajímat, jaká směs krmí předčasně narozené děti, ale také zorganizovat správný systém výživy. Sázení není nutné na množství jednotlivých porcí, ale na obsah kalorií. Každý den je nutné zvyšovat energetickou hodnotu produktu, dokud se hmotnost dítěte nepřiblíží k potřebné hodnotě. Aby nedošlo k „nadměrnému krmení“ dítěte, začne kalorický obsah produktu postupně klesat.

Sortiment kojenecké výživy pro předčasně narozené děti

Mnoho matek se seznamuje s sortimentem moderních výrobců dětské výživy a snaží se zjistit, která směs je nejlepší pro předčasně narozené dítě. Hodně kompetentních se nebude spoléhat na názory ostatních rodičů, ale zkuste samostatně analyzovat produkty známých společností.

PRE Nutrilon

Směs má správný poměr složení vitamínů a minerálů. Kompozice obsahuje nukleotidy, které pomáhají posilovat imunitní systém dítěte. Pediatrové zaznamenávají nejmenší zatížení metabolického systému dítěte. Zpravidla nezpůsobuje alergickou reakci a dokonce podle poznámek rodičů snižuje počet regurgitací.

PRE NAN

Zvláštností směsi je vysoký obsah syrovátkové bílkoviny. Obsahuje esenciální mastné enzymy pro tělo dítěte. Směs se velmi dobře vstřebává a mnoho rodičů, když se zeptá, která směs je nejlepší pro předčasně narozené děti, s důvěrou poukazují na tento produkt.

Friso pre

Charakteristickým rysem Frisopre je přítomnost aminokyselin, nukleotidů a vysoké procento jodu. Podle rodičů tento produkt nezpůsobuje alergické reakce, střevní koliku nebo zácpu. Mezi nedostatky lze zaznamenat nepřítomnost lehkých tuků.

Nutrilak PRE

Dokonale vyvážené složení bílkovin, tuků a uhlohydrátů, vysoký obsah vitamínu E a kyseliny listové k prevenci anémie. Nutrilac Pre je ve svém složení vynikajícím příkladem toho, které směsi pro předčasně narozené děti pomáhají přibrat na váze s plným vývojem celého těla dítěte.

Similac Neo Sure

Neobsahuje palmový olej, obsahuje všechny potřebné vitamíny, minerály, mastné kyseliny a nukleotidy. Podporujte rychlý nárůst hmotnosti bez ztráty ve vývoji všech tělesných systémů.

Kojenecká výživa Friso PRE pro předčasně narozené a malé děti. Friso kojenecká výživa Znalecký posudek o počáteční kojenecké výživě

"Friesland foodds", Holandsko.

Friso Frisopre směs pro předčasně narozené děti, 400g.
Předčasně - mléčná výživa pro předčasně narozené a malé děti.
NOVÉ prebiotika a PUFA.
Používejte podle doporučení lékaře od narození.
Nejlepší výživa pro vaše dítě je mateřské mléko. Před začátkem
použití směsi konzultujte s pediatrem.
Friso vyvíjí prémiové výrobky pro dětskou výživu na adrese
na základě nejnovějších vědeckých důkazů podporujících procesy
normální růst a vývoj dítěte. Frisopre mix speciálně
Navrženo pro předčasně narozené děti s nízkou porodní hmotností
speciální potřeby živin a energie.
Může být používán od narození, dokud dítě nedosáhne hmotnosti 3,5 kg.
Po konzultaci s lékařem můžete Frisopre nahradit běžnou směsí
Friso-1.
Vhodné pro napájení sondy.
Friso nabízí novou formulaci mléčné receptury Frisopre speciálně pro
předčasná a lehká miminka, aby jim poskytla přirozené a
aktivní začátek života.
Vzhledem ke zvláštním potřebám předčasně narozených dětí, směs
Frisopre obsahuje unikátní složení ingrediencí:
polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (dokosahexaenová a
arachidonic) - nezbytný stavební materiál pro vývoj mozku
nedonošené dítě.
Antioxidační komplex (B-karoten, vitamíny C, E, selen),
posílení imunitního systému.
Galactooligosacharidy - (GOS), stimulující rozvoj prospěšné bifidoflory
a zlepšení trávení.
Pozornost:
Je důležité přísně dodržovat pokyny pro použití této směsi..
Doporučujeme vařit před použitím..
Nepoužívejte směs zbylou z předchozího krmení.
Uvnitř plechovky vždy používejte suchou a čistou lžíci..
Sklenici pevně uzavřete pouze plastovým víčkem..
Uchovávejte sklenici na chladném a suchém místě (ale ne v lednici).
Obsah otevřené nádoby používejte po dobu 4 týdnů.
Složení:
Sušené odstředěné mléko, demineralizované mléko
syrovátka, rostlinné oleje, maltodextrin, sacharóza,
galaktooligosacharidy, fosforečnan draselný, rybí olej, kyselina L-glutamová,
uhličitan vápenatý, citrát draselný, askorbát sodný, mesoinositol, chlorid
hořčík, L-arginin, citrát sodný, L-tryptofan, chlorid sodný, hydroxid
hydroxid draselný, hydroxid vápenatý, taurin, DL-a-tokoferol acetát, síran
železo, cholin chlorid, síran zinečnatý, nikotinamid,
kyselina cytidin-5-monofosforečná, uridin-5-monofosfát diodia,
L-askolbilapalmitát, D-pantothenát vápenatý, adenosin-5-monofosforečný
kyselina, disodná sůl guanosin-5-monofosfátu, disodná sůl inosin-5-monofosfátu,
síran měďnatý, retinol acetát, pyridoxin hydrochlorid, thiamin
hydrochlorid, riboflavin, síran manganatý, kyselina listová, B-karoten,
jodit draselný, fyttomenadion, D-biotin, cholekalciferol, seleničitan sodný,
kyanonokobalamin.
Nutriční hodnota na 100 g hotové směsi: 2,2 g proteinu; tuky 4,3 g; uhlohydráty
8,2 g.
Energetická hodnota na 100 g hotové směsi: 80 kcal.
Datum vypršení platnosti 2 roky.

Friso - krmivo pro umělé krmení kojenců, jeho sortiment je poměrně široký. Výrobce nabízí směsi pro zdravé děti i pro ty, kteří potřebují speciální výrobky. Pochopíme odrůdy mléčné směsi z Friso a její ingredience. Musíte si jen vybrat to nejlepší.

O výrobci

Nejprve uveďte několik informací o výrobci. Friesland Foods Corporation je dnes jednou z předních společností pro kojeneckou výživu a její počátky sahají až do konce 19. století. Několik mléčných farem spojených do jednoho koncernu nejprve začalo vyrábět sušené mléko a kondenzované mléko a v polovině minulého století se specialisté společnosti začali zabývat vývojem receptury pro kojeneckou výživu (viz také :). Po chvíli se začala prodávat směs Frisolac, suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence v prvním roce života.

Druhy výživy Friso

Dětská výživa Friso je rozdělena do několika odrůd. Uvádíme základní produkty:

 • Frisolak, Friso Gold a Junior - směsi určené pro zdravé děti od 0 do 3 let. Pro každý věkový interval se vyrábí samostatný produkt - od narození č. 1, od 6 měsíců č. 2, od roku č. 3, od 3 let č. 4. Základem produktu jsou syrovátkové bílkoviny, odstředěné mléko a celá řada vitamínů a minerálů.
 • Frisovoy - přípravek s prebiotiky, určený dětem s gastrointestinálními problémy. Také ve svém složení je kobylka ze svatojánského chleba, která slouží k prevenci regurgitace.
 • Frisopep je směs pro děti náchylné na alergie. Ve svém složení hydrolyzovaný protein, který je tělem nejvíce absorbován, aniž by způsoboval alergickou reakci.
 • Frisosoy je produkt vyvinutý pro kojence trpící intolerancí kravských bílkovin nebo nedostatkem laktázy (více v článku :). Základem koncentrátu je sójový protein.

Upozorňujeme, že v koncernu jsou zaměstnáni odborníci zapojení do vývoje a implementace nových produktů pro krmení kojenců. Směsi jsou vytvářeny na základě ingrediencí vyrobených ve stejné společnosti a každá fáze výroby je přísně kontrolována. Společnost se může pochlubit přítomností certifikátů HACCP a ISO pro své výrobky.

Přehled základních směsí Friso

Friso základní směsi jsou určeny pro kojence bez zvláštních potřeb. Tyto výrobky jsou rozděleny do směsi Frisolak, Junior - oba v kartonových krabicích 400 g, a Friso Gold - v kovových obalech o 400 a 800 g. V krabicích jsou prezentovány tři typy produktů:

 • suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence od narození - Frisolak 1;
 • koncentrát určený pro děti ve věku šesti měsíců - Frisolak 2;
 • mléko používané k výživě dětí ve věku 1-3 let - Junior 3.

V plechovkách si můžete koupit produkt označený Zlato, který patří do prvotřídní třídy. Existují takové odrůdy tohoto koncentrátu:

 • směs pro kojence a děti do 6 měsíců - Friso Frisolak 1 Gold;
 • pro děti od 6 měsíců do 12 měsíců - Friso Gold 2;
 • mléko pro děti od 1 do 3 let - zlato 3;
 • mléko pro krmení dětí od 3 let - zlato 4.

Suchá směs Friso Gold 3

Rodiče, kteří již použili směs Frisolak Gold 1 a 2, si všimli, že v poslední době se design plechových nádob změnil. Zvažte rozdíly mezi starým a novým obalem:

 • V novém balení se víčko otočí a pevně zaklapne.
 • Od roku 2016 se v bankách objevuje omezovač, s nímž je vhodné odstranit přebytečný prášek z odměrky.
 • Uvnitř banky je držák, na kterém je upevněna měřicí lžíce. Tato inovace vám umožní vyhnout se vniknutí prstů do prášku, což pozitivně ovlivňuje sterilitu hotového mléka.
 • Design obalu se stal jasnějším a viditelnějším, na fotografii je jasně vidět.

Kromě toho má nádoba se směsí pro každé věkové období vlastní barvu. Koncentrát pod číslem 1 je modrý, číslo 2 je zelené, číslo 3 je oranžové a pro nejstarší - fialové.

Z čeho se skládají směsi Frisso??

Dále pochopíme, jaké je základní složení směsi Frisolak. Výrobky pro zdravé kojence jsou založeny na speciálně připravených mléčných bílkovinách. Zpravidla se jedná o demineralizovanou syrovátku, syrovátkový proteinový koncentrát. Kromě toho jsou ve směsi přítomny laktóza a rostlinné oleje. Do koncentrátu se přidávají také stopové prvky a vitaminy nezbytné pro dítě v určitém věku.

Složení proteinů

Produkty Starter určené pro kojence a děti do jednoho roku, představované řadami Frisolac 1 a Friso Gold 1, mají poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu v poměru 60:40. Tento poměr je optimální pro krmení dítěte prvního roku života. Ve směsích druhé fáze je tento poměr 50:50.

U produktů třetího stupně, které jsou určeny pro děti od jednoho roku (Frisolac směs 3), je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu odlišný - 20:80. Podobné složení je pozorováno v kravském mléce. U směsí pod číslem 4 není tento poměr u dětí od 36 měsíců vůbec uveden. K prášku se také přidá aminokyselina taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích pro novorozence a děti do jednoho roku jsou hlavně laktóza a maltodextrin. Laktóza je mléčný cukr a maltodextrin je kukuřičný škrob. Pomáhá, aby byl produkt sladší a uspokojivější. Tato látka se nenachází v mateřském mléce, považuje se však za bezpečný doplněk a často se používá v mléčných nápojích..

Výrobky pro kojence od šesti měsíců jako sacharidy obsahují laktózu, sacharózu a glukózu. Sacharóza není považována za zcela bezpečnou. Tato látka sama o sobě není alergenem, může však vyvolat reakci těla na účinky jiných alergenů. V tomto ohledu se dětem náchylným na alergie obvykle doporučuje krmit hypoalergenní směs..

Složení tuku

Všechny produkty Friso obsahují komplex rostlinných olejů, stopy mléčného tuku. Směsi v plechovkách se mohou pochlubit dalšími složkami - rybí olej a jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. První z nich pomůže vyrovnat nedostatek polynenasycených mastných kyselin, druhý je zdrojem kyseliny arachidonové.


Směs Friso Frisopep AC

Komplex rostlinných tuků v dětské výživě Friso je palmový, řepkový a slunečnicový olej (více viz článek :). Výrobky ze zlata mají také olej z palmových jader. Podle studií může palmový olej - zdroj kyseliny palmitové, pomoci snížit absorpci vápníku (doporučujeme přečíst :). V tomto případě palmové jádro a kokosové oleje obsahují kyselinu laurovou. V tomto ohledu si společnost vyhrazuje právo na výměnu oleje z palmových jader za kokos v koncentrátu.

Řepkový olej je pro některé spotřebitele problémem. Je známo, že jedna z jeho složek - kyselina eruková má toxický účinek na srdce. Výrobky Friso však obsahují pouze olej s nízkým obsahem kyseliny erukové, s minimálním obsahem nebezpečné látky. Podle odborníků může být jeho přítomnost nakonec zanedbána.

Další komponenty

Výrobce tvrdí, že všechny produkty Friso obsahují množství vitamínů a minerálů, které dítě potřebuje v určitém věku. To znamená, že pokud krmíte dítě směsí Frisolac, dostane přesně stejné množství užitečných živin jako dítě, které používá mléko z plechovky.


Mléčná receptura Friso Frisolak „Noční receptura“

Uvádíme, co ještě mohou produkty společnosti obsahovat:

 • Ve všech směsích, s výjimkou Junior 3, existuje sada pěti nukleotidů - látek nezbytných pro růst a konstrukci buněk. Tyto sloučeniny se účastní různých metabolických procesů v těle a pozitivně ovlivňují imunitu. Nukleotidy se v těle téměř nevytvářejí a potřeba pro rostoucí dítě je velmi vysoká.
 • Směsi pro děti do jednoho roku neobsahují látky určené k aromatizaci, vyskytují se pouze ve výrobcích určených dětem starším než jeden rok. Kromě toho mléko pro děti od 1 roku obsahuje sójový lecitin a směsi v lepenkových obalech obsahují kyselinu citronovou jako regulátor kyselosti.
 • Prvotřídní produkty obsahují prebiotika, látky, které vytvářejí příznivé podmínky pro růst prospěšné mikroflóry ve střevě, což pomáhá založit její práci. Prebiotika jsou představována oligosacharidy a fruktooligosacharidy.
 • Probiotika se přidávají do směsi zlata ve třetím a čtvrtém kroku. To jsou živé mikroorganismy - bifidobakterie a laktobacily, které obývají naše střeva. Jejich přítomnost v těle vám umožní vyhnout se problémům se žaludkem - dysbióza, zácpa, zvýšená tvorba plynu. Probiotika fungují skvěle s prebiotiky.
 • Všechny produkty Friso mají vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg a směs číslo 4 má ještě vyšší parametry - 440 mOsm / kg. To je indikátor toho, jak výrazný je vliv kapalných složek koncentrátu na osmotický tlak dítěte. Čím vyšší je osmolalita, tím je pravděpodobnější, že si tělo udrží sodík, což je obtížné transportovat ledvinami. Tato situace je pozorována u dětí prvního roku života.

Rozdíly „Friso Gold“ od jiných typů směsí

Uváděli jsme hlavní složky, které vytvářejí směsi v lepenkových obalech a plechovkách. Jejich hlavní rozdíly jsou v tom, že u prémiových produktů jsou navíc přítomny:

 • probiotika a prebiotika;
 • rybí tuk;
 • palmojádrový olej a jednobuněčný houbový olej.

V jiných typech firemních produktů tyto komponenty chybí. Kromě toho je celé spektrum vitamínů a minerálů totožné..

Jak vařit směs?

Pokyny pro přípravu kojenecké výživy Frisolak standard. Nejprve musíte umýt ruce a také sterilizovat nádobí, ve kterém bude prášek naředěn. Poté potřebujete:

 • vařit vodu na mléko po dobu 5-7 minut;
 • chladit kapalinu, dokud její teplota nepřesáhne 40 ° C;
 • změřte požadovaný objem, nalijte do láhve;
 • pomocí odměrné lžičky nalijte do vody správné množství prášku rychlostí 1 lžíce na 30 ml vody;
 • lahvičku dobře protřepejte, dokud tekutina nezíská jednotnou barvu;
 • krmte dítě teprve poté, co se mléko ochladilo a přiblížilo se tělesné teplotě;
 • po 1 hodině nedojte dítě směsí;
 • nemůžete chovat mléko předem, je to lepší těsně před krmením.

Hypoalergenní směs Friso (Frisolak)

Zvažte dávkování prášku a vody pro přípravu dětského mléka. V popisu se uvádí, že k přípravě 100 ml produktu je třeba vzít 90 ml vody a přidat tři odměrky prášku. Všechny informace jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka pro kojence od narození do šesti měsíců:

Tabulka dávek pro kojence po šesti měsících:

Úložný prostor

Je velmi důležité jasně dodržovat podmínky skladování prášku. Pokud není plechovka nebo krabička otevřená, může být skladována při teplotě vzduchu nejvýše 25 ° C a vlhkost by neměla být vyšší než 75%. Balení můžete umístit do skříně, kde nespadá slunce. Neměli byste skladovat směs v lednici - vlhkost uvnitř komory je obvykle vyšší než je obvyklé, navíc prášek rychle absorbuje pachy produktů, které jsou u ní uloženy, na stejné polici.

Pokud je balíček již otevřený, použijte obsah do jednoho měsíce. Výrobce uvádí, že prášek lze skladovat 24 měsíců od data výroby.

Dnes chci mluvit o směsi pro předčasně narozené a malé děti FrisoPre, což dovoleno Zvyšte hmotnost mého dítěte 7,5krát . A také odhalit PĚT DŮLEŽITÉ FUNKCE péče a ošetřovatelství ZVLÁŠTNÍ DĚTSKÉ , přispívá k nejlepší hmotnosti.

1. Účel a cíle rodičů předčasně narozených dětí.

1. Účel a cíle rodičů předčasně narozených dětí

Moje dítě se narodilo hluboce předčasné šest měsíců při 26 týdnech těhotenství o hmotnosti 1050 ga výšce 38 cm. Po strávení tří měsíců v perinatálním centru jsme se odhlásili domů s hmotností 2270 ga dlouhým propuštěním do nemocnice.

Lékaři perinatálního centra verbálně varovali, že dítě má vysoké riziko rozvoje hodnocení (s částečnou nebo úplnou ztrátou zraku), opakovaná pneumonie a dětská mozková obrna. Doporučení z výpisu obsahovala seznam událostí:

Podlehnout strachu a hrůze byl nepřípustný luxus. Náš slogan té doby byl: „Dělejte, co musíte a co se stane“.

hlavním cílem rodiče předčasně narozeného dítěte - přiveďte ho podle věkové normy : podle hmotnosti a výšky, zraku a sluchu, mentální a motorické činnosti.

Plnohodnotný vývoj u novorozence zahrnuje takovou normu, jako je zvýšení jeho hmotnosti třikrát (třikrát) za rok. U předčasně narozených dětí s gestačním věkem menším než 32 týdnů a tělesnou hmotností (při narození) menším než 1 500 g je úkol obtížnější: ZVÝŠIT HMOTNOST od narození o 7 (sedm) ČASŮ, aby byla zajištěna intenzivnější míra růstu ve srovnání s běžnými dětmi.

Na doporučení lékařů perinatálního centra a známých matek, které opouštěly předčasně narozené děti, jsme jako dětskou výživu vybrali směs suchého mléka Friso PREmature (FRISO PRE).

2. Hlavní vlastnosti směsi FrisoPre.

Čistá hmotnost: 400 g.

Cena a kde koupit.

V době psaní recenze je cena 600 - 700 s. Koupit tato směs může být řetězec obchodů "Detsky Mir" nebo objednat v lékárně.

Co píše výrobce na sklenici směsi:

„Frisopre mix je speciálně vytvořen pro kojeneckou výživu pro předčasně narozené a malé děti, aby zajistil jejich zvláštní výživové a energetické potřeby.

Frisopre lze použít od narození dokud dítě nedosáhne hmotnosti 3500 g. Po konzultaci se svým lékařem můžete nahradit Frisopre obvyklou směsí Frisolak1 Gold. “

Je třeba poznamenat, že překlad původního zdroje (text na plechovce směsi) NEBUDE OBSAHOVAT omezení týkající se příjmu směsi před dosažením hmotnosti 3500 g.

Doslovný překlad této věty má jiný význam: „Frisopre může být použit od narození, pokud dítě není kojeno (plně)“.

„Sušené odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový, kokosový olej), maltodextrin, sacharóza, galaktooligosacharidy, fosforečnan vápenatý, rybí olej, kyselina L-glutamová, uhličitan vápenatý, citrát draselný, askorbát sodný, mesinozin chlorid hořečnatý, L-arginin, citrát sodný, L-tryptofan, chlorid sodný, hydroxid draselný, hydroxid vápenatý, taurin, DL-alfa-tokoferolacetát, síran železnatý, cholin chlorid, síran zinečnatý, nikotinamid, kyselina cytidin-5-monofosforečná, disodný uridi -5-monofosfát, L-askorbylpalmitát, D-pantothenát vápenatý, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, inosin-5-monofosfát disodný, síran měďnatý, acetát retinolu, hydrochlorid pyridoxinu, thiamin síran manganatý, kyselina listová, beta-karoten, jodid draselný, fyttomenadion, D-biotin, cholekalciferol, seleničitan sodný, cyanonokobalamin. "

Zde stojí za to zaplatit Speciální pozornost Metriky klíčových slov z analýzy produktů: „energie 80 kcal“ a „proteiny 2,2 g“, charakterizující nutriční hodnotu 100 ml hotového produktu. Tyto ukazatele jsou výrazně vyšší než u směsí stejného výrobce pro výživu ne malých dětí. Oni dělají hlavně směs zvláštní..

Vzhled a konzistence směsi.

Prášek směsi má mléčně žlutý nádech. Po zředění se ukáže, že směs je znatelně silnější než směs Frisolak 1 Gold pro kojence.

Návod k použití.

Je rozpustný v horké vodě (t = 60 °) snadno a bez hrudek.

3. Funkce péče a ošetřování předčasně narozených dětí.

V extraktu (viz fotografie v první části recenze) lékař doporučil jako výživu dítěte VÝHRADNĚ mateřské mléko ve formě kojení (dále jen HB) a exprimovaného mléka..

ALE. Kojení vyžaduje další energii od dítěte pro „booty write“ na rozdíl od výživy z láhve. A obsah kalorií mateřské mléko a jeho obsah bílkovin, Výrazně nižší než u speciálních směsí pro malé děti. Porovnejte tyto ukazatele na příkladu viníka z odvolání:

 1. kalorie na 100 ml: v mateřském mléce - 67-74 kcal, ve FrisoPre - 80 kcal;
 2. obsah bílkovin na 100 ml: v mateřském mléce - 0,8 - 0,9 g, ve FrisoPre - 2,2 g.

Proto rys 1: dynamika přírůstku na váze bude lepší, když bude jíst na směsi bez HB a exprimovaného mléka než na dietě obsahující pouze mateřské mléko nebo mateřské mléko + směs.

Vybrali jsme dětskou stravu výhradně na mix 7x denně, objem podávání 50 ml.

První 2 dny váha buď stála, nebo odmítl. Lékaři nám vysvětlili tuto dynamiku. dětská neschopnost nezávisle udržet v teple. Doporučili vzít v úvahu vlastnost 2: je-li teplota v místnosti pod 28 ° C, je nutné: kapota na hlavě dítěte + druhý kabát oděvů přes slip oblek / topení v dětském pokoji / držení dítěte v náručí dospělého blízko jeho těla.

Během týdne doma poháněné FrisoPre a u kapoty dítětepřidáno 245 g , což je průměrně 35 g denně. A to je o 10 g více, než se dařilo dítěti denně přidávat v perinatálním centru na směs PreNutrilon (Nutrilon Prenatal 1).

Týden po propuštění nás navštívil pulmonolog z poliklinik a zaznamenal přítomnost dítěte dušnost (podle pulzního oxymetru). Doktor řekl, že 18 dní na mechanickém větrání neprojde beze stopy, a respirační selhání (diagnóza - mírná BPD) může být vážnou překážkou přibírání na váze. Proto znak 3: je žádoucí odstranit nedostatky dýchacího systému pomocí kompresního inhalátoru a přípravků předepsaných pulmonologem. To umožní směsi „pracovat v plné síle“..

První měsíc doma na směsi FrisoPre, v čepici a při inhalaci předepsané pulmonologem, dítě dodalo 1 kg 150 g, což je průměrně 38 g za den.

Poté, co se ujistil o stabilitě zvýšení dítěte, bylo rozhodnuto ukázat ji kompetentnímu neurologovi, aby vyřešil další důležitý problém. Konkrétně: stimulovat rozvoj motorické činnosti, která přímo ovlivňuje růst a vývoj dítěte. Takže po ultrazvuku mozku a důkladném vyšetření bylo dítě předepsáno: nootropika, masáže (po regresní hodnocení) a vodní procedury.

Všechna tato opatření byla povolena doslovný a obrazný smysl předčasně narozeného dítěte „postaveného na nohy“:

 • v 1 roce dosáhla hmotnost dítěte 7 kg 940 g. Nebo jinými slovy:v průběhu roku vzrostla hmotnost dítěte 7,5krát
 • dítěseděl v 11 měsících, vstal na nohy za 1 rok a tři měsíce, šel za 1 rok a čtyři měsíce

Proto rys 4: stav mozku přímo ovlivňuje vývoj a růst předčasně narozeného dítěte. Bez včasné masáže a užívání léků předepsaných neurologem bude dosažení stanovených cílů znatelně obtížnější..

Nemůžete jít kolem těch ARVI a ARI, které se tak či onak dotýkají rodičů předčasně narozených dětí. Není třeba vysvětlovat, že nemoc samozřejmě "inhibuje" vývoj předčasného narození dítěte a přibývání na váze. To vede k rysu 5: ochranný režim, úmyslné očkování (po třech letech), křemen a zvlhčení obývacího pokoje pomohou zachovat a nepřímo zvýšit zdraví a hmotnost SPECIÁLNÍHO dítěte.

Trochu o bolesti, zácpě:

Zácpa u předčasně narozených dětí je bohužel častým jevem. Je to především kvůli nezralosti mozku a vnitřních orgánů předčasně narozeného dítěte. Zácpa přímo zasahuje do tělesné hmotnosti dítěte..

Stejně jako mnoho jiných rodičů jsem měl nápad pomáhat dítěti tím, že uvedl FrisoVom do jídla paralelně s FrisoPre nebo úplně změnil FrisoPre na Frisolak 1 Gold atd. Neopakujte mé chyby: všechny tyto metody problém nevyřeší, ale pouze zpomalí dynamiku nárůstu hmotnosti. Zácpa tedy není důvodem k odmítnutí směsi přípravku FrisoPre. Protože problém zmizí, až přijde čas: když dítě začne chodit svými vlastními nohama. A před tímto úžasným okamžikem pomůže překonání zácpy pomoci: laktobacil a bifidobakterie a glycerinové čípky.

Dítě si vzalo tuto směs až 1 rok. Během tohoto období nevznikly problémy s regurgitací a alergiemi na produkt. Ve věku jednoho roku dítě často začalo „podvyživovat láhev“, a tak sama ukázala, že je čas přejít na jinou stravu. A snadno jsme přešli na Frisolak 1 Gold.

 • tuk „plus“ FrisoPre je jeho složení, které umožňuje ZVÝŠIT HMOTNOST pro předčasně narozené a malé děti;
 • „Mínus“ je také jeden - cena směsi je přibližně rovnocenná s analogy, ale téměř dvojnásobně převyšuje náklady na směs u krátkodobých dětí..

FrisoPre jsem dal pět a 110 "plusy". Díky této směsi jsme dosáhli požadovaného dítěte)))

DĚKUJEME za pozornost, doufám, že REVIEW pro vás byla užitečná. Buďte zdraví))

Frisosoy je speciálně navržen pro kojence s nedostatkem laktázy, je doplněn sójovým proteinem. Obě možnosti jídla Friso Gold Pep je bezlaktózový přípravek určený pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka. Ve standardní verzi je nahrazen hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny a ve směsi Frisolac Gold Pep AS, hydrolyzátem hlubokého kaseinu.

Stravování od 6 měsíců

Pro děti starší šesti měsíců společnost nabízí čtyři druhy potravin. Směs Frisolak 2 se od první fáze liší pouze vyšším obsahem kalorií a rozdílným poměrem složek. Směs Friso Gold 2 obsahuje stejný komplex prebiotik jako předchozí krok.

Frisovom 2 (Friso Vom) se vyznačuje obsahem gumy ze svatojánského chleba. Z tohoto důvodu je tato Friso směs považována za antireflux a stimuluje střevní motilitu, která zachraňuje dítě před bolestivou kolikou. Směs Frisolac 2 HA (Friso HA 2) obsahuje částečně štěpený protein, který podle odborníků nejen snižuje riziko alergií, ale také pomáhá zvyknout si na bílkoviny kravského mléka. Současně výrobce zdůrazňuje, že tato verze dětské výživy obsahuje dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) mastné kyseliny, jejichž účelem je vývoj kognitivních a psychomotorických funkcí těla a také imunomodulační účinek..

Pro děti od roku

Pro děti od jednoho roku společnost nabízí dvě možnosti pro mléčné nápoje..

 • Směs Friso Gold 3 obsahuje nejen komplex vitamínů, minerálů a nukleotidů, ale také probiotika - laktobacily a bifidobakterie. Obecně je hlavní rozdíl oproti předchozímu kroku vysoký obsah kalorií a jiný obsah bílkovin. Srdcem produktu je odstředěné mléko.
 • Friso 3 Junior Milk zase obsahuje karotenoidy, tj. Přírodní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Vyrábí se také na základě odstředěného mléka..

V nabídce společnosti pro tuto věkovou skupinu nejsou žádná hypoalergenní ani bezlaktózová jídla.

Mléko pro děti od 3 let

Friso Gold 4 - nejnovější produkt společnosti, je vhodný pro děti starší tří let. Během tohoto období se tělo dítěte aktivně rozvíjí, včetně formování mentálních procesů. Složení směsi je vytvořeno tak, že dítě přijímá celou řadu živin a nezažívá nedostatek energie potřebné k pochopení světa. Toto jídlo obsahuje komplex prebiotik a probiotik, vitamínů a minerálů a polynenasycených mastných kyselin. Také v ceně - odstředěné mléko.

Způsob přípravy a doba použitelnosti

FrieslandCampina upozorňuje rodiče na správné pořadí přípravy kojenecké výživy, na které závisí prospěšné vlastnosti bílkoviny v ní obsažené. Ve drtivé většině případů je nutné přidat vodu do vody, než se ochladí na teplotu 37 až 40 stupňů. Důvodem je skutečnost, že horká voda mění strukturu proteinů a zbavuje je řady užitečných vlastností potřebných pro dítě.

Pravidla pro přípravu některých směsí společnosti se však liší. Například Frisovoy musí být zředěn ve vodě s teplotou asi 70 stupňů a pak počkat, až se zvětší. Každé balení dětské výživy obsahuje podrobná pravidla pro přípravu jednoho nebo druhého druhu. Obecně se postup vaření snižuje na následující:

 • Před přípravou jídla je nutné si důkladně umýt ruce pomocí antibakteriálních, ale hypoalergenních látek;
 • Dezinfikujte láhev, dudlík a víko;
 • Vařte vodu, nalijte požadované množství do láhve a jakýmkoli pohodlným způsobem vychladněte. Nelze použít převařenou vodu;
 • Přidejte požadované množství prášku do chlazené vody pomocí odměrné lžíce, která je součástí balení dětské výživy;
 • Směs důkladně promíchejte tak, aby v ní nezůstaly žádné hrudky. Je-li to nutné, můžete použít lžíci, ale předtím ji musíte také dezinfikovat;
 • Směs se ochladí na teplotu místnosti. Když dáte dítěti láhev, můžete si být jisti, že jídlo není horké.

Na obalech dětské výživy a na oficiálních webových stránkách společnosti jsou uvedeny tabulky, které lze použít při výpočtu počtu odměřených lžiček prášku pro děti různého věku. Tyto údaje jsou však pouze obecně přijímanými doporučeními, přesné množství směsi pro každé dítě určuje pediatr individuálně.

Skladovatelnost směsí v neotevřených obalech je 24 měsíců, ale po otevření se musí použít do 4 týdnů. Uchovávejte jej na chladném a suchém místě, ale ne v lednici..

Předčasně narozené děti tvoří 5–10% z celkového počtu narozených dětí. Takové děti potřebují zvláštní výživu. Výrobci dětské výživy vyrábějí speciální receptury pro předčasně narozené děti. Článek sbíral materiál o tom, jaké směsi existují pro předčasně narozené děti a jaká je zvláštnost těchto produktů. Poskytuje také tabulku s přehledem nejpopulárnějších kojeneckých přípravků pro lehké a předčasně narozené děti.

Mléčná výživa pro předčasně narozené děti: složení

Směsi pro předčasně narozené a malé děti se radikálně liší ve složení od ostatních. Tento pozoruhodný rozdíl je způsoben tím, že děti narozené předčasně potřebují více kalorií a minerálů než děti narozené včas.

Směsi pro předčasně narozené děti obsahují:

 • Velké množství bílkovin. Tento „stavební“ materiál pomůže dítěti posílit a rozvinout svalovou a tukovou hmotu.
 • Kasein je syrovátkový protein, který je snadno a rychle absorbován malým organismem..
 • Maltodextrin a laktóza. Jedná se o snadno stravitelné uhlohydráty, které dodávají energii a rozvíjejí mozkovou aktivitu..
 • Vitamíny a minerály. Směs by měla obsahovat vitaminy B, A, E, K a také železo, měď, jód, mangan. Obsah fosforu a vápníku je nezbytný pro posílení kostní tkáně dítěte.
 • Probiotika jsou prospěšné bakterie, díky kterým funguje gastrointestinální trakt bez přerušení a „zušlechťuje“ střevní mikroflóru.
 • Polynenasycené kyseliny, které jsou velmi důležité pro tvorbu imunity a zraku.

Také speciální formule mléka zvýšila energetickou hodnotu pro rychlý přírůstek hmotnosti..

Jaké směsi pro předčasně narozené děti jsou lepší - přehled populárních značek dětské výživy

Díky rozmanitosti směsí pro lehké děti dnes rodiče vážně přemýšlejí před nákupem dětské výživy. Každý výrobce se snaží inzerovat svůj produkt s dobrými argumenty. Kvalita směsi však nezávisí na ceně, ale na jejím složení. Různé směsi mohou také vyhovovat různým dětem. Zvažte populární značky, které obsahují různé komponenty, které ovlivňují tělo dítěte.

Přehled směsí pro předčasně narozené a malé děti

Název směsi pro předčasně narozené děti / výrobceCena, rub.Struktura Výhody nevýhody
Friso pre250Prezentovaná směs má nejváženější složení pro lehké děti. Směs obsahuje proteiny, včetně kaseinu a uhlohydráty, tuky, aminokyseliny, taurin, karatin, stopové prvky, které přispívají k rychlému přírůstku hmotnosti drobků.Friso Pre je přizpůsoben pro mateřské mléko a snadno se vstřebává tělem dítěte.

Z nedostatků - vysoké náklady.

NAN Pre450Obsahuje největší množství syrovátkové bílkoviny 70%. To je nejvyšší ze všech směsí. Obsahuje také moderní mastnou složku..Pros: podporuje rychlé přibírání na váze, jako děti.

Nevýhody: obsahuje palmový olej, smíšený nevyvážený poměr zinku a mědi, vysoké náklady.

Nutrilon Pre
397-430Obsahuje nukleotidy, vápník a železo v dostatečném množství. Stejně jako vitamin E.Plusy: „rychlá“ směs pro předčasně narozené děti, nezpůsobuje alergie, po jejím použití děti méně žvýkaly.

Nevýhody: hodně mědi ve vztahu k zinku.

Nutrilac Pre450Obsahuje stravitelné tuky, kyselinu listovou. Dobrý poměr proteinů: Vitamin E je přítomen jako prevence anémie..Plusy: skvělé pro děti, snadno stravitelné.

Nevýhody: obsahuje palmový olej, neobsahuje dostatek minerálů a vitamínů. Vápník, železo, fosfor obsahují minimální množství.

Humana 0
500Přizpůsobená směs pro předčasně narozené děti, která obsahuje potřebné komponenty pro normalizaci hmotnosti.Plusy: obsahuje pouze laktózu z uhlohydrátů, neobsahuje krystalický cukr, je dobře tolerován dětmi, aniž by způsoboval regurgitaci, koliku, alergie.

Mínus: vysoké náklady.

Alprem
340Zahrnuje snadno stravitelné tuky, železo.Směs je dítětem dobře tolerována.

Z minus - nízký obsah vápníku a fosforu. Je to také nízkokalorický produkt (70 kcal). U předčasně narozených dětí by měl být tento ukazatel nejméně 80 kcal.

Bellact243Zvláštností této směsi - obsahuje nukleotidy lidského mléka, stejně jako širokou škálu vitamínů, které pomáhají dětem rychle se zotavit.Bellact zabraňuje rozvoji dýchacích potíží, je snadno stravitelný.

Mínus - vysoký maltodextrin.

Nadeya250Složení odpovídá všem normám a standardům.Směs je docela rozpočet. Vhodné pro děti s hmotností vyšší než 2 kg.

Ve směsi není dostatek kalorií, bílkovin a taurinu.

Samper Lemolac300Obsahuje méně proteinu, než je nutné. Odpovídá všem standardům GOST. Vhodné pro dlouhodobé děti s nízkou hmotností.Plusy: skvělé pro děti, které mají nadýmání, časté plivání.

Nevýhody: palmový olej, rýžový škrob není vhodný pro všechny děti.

Enfamil prematura340-400V kompozici dominuje dostatečné množství všech složek, zejména železa a vitamínu E. Je určen speciálně pro malé děti.Plusy: nezpůsobuje alergie, kolické a žaludeční problémy, snadno snáší, neobsahuje palmový olej.
Hipp pre370-450Obsahuje prebiotika a prospěšné bakterie. Kompozice obsahuje laktózu.Plusy: nemá krystalický cukr, je dobře tolerován dětmi, zvyšuje imunitu. Jak blízko mateřského mléka.

Nevýhody: vysoká cena, nízkokalorický obsah - 65.

Kolik směsi by mělo předčasné dítě jíst?

Pro předčasně narozené děti je důležité získat svalovou hmotu a posílit kosterní systém. Cílem specializovaných směsí je zvýšení těchto ukazatelů. Pediatr pozorující dítě musí připravit stravu drobky. Množství směsi, které by dítě mělo jíst, závisí na jeho hmotnosti. Denní sazba směsi je 1/5 hmotnosti dítěte. To znamená, že pokud dítě váží například 2,4 kg, bude denní dávka 2400/5 = 480 ml. V důsledku toho bude dítě spotřebovat 480 ml denně, tj. 60 ml na krmivo.

Pokud předčasně narozené dítě váží méně než 1,8 kg, je podle situace lékař informován o dietě.

Na balení směsí je uvedena standardní dávka spotřeby mléka. Například se nedoporučuje zvyšovat dávku a krmení každou hodinu, protože směs je výživnější a nasycená než mateřské mléko a její nadbytek může negativně ovlivnit tělo dítěte.

Existuje optimální výpočet množství směsi, které by se mělo postupně zvyšovat s růstem a hmotností drobků..

 • První týden dítěte musíte krmit 8 ve vzácných případech 10krát denně, 60 ml.
 • Druhý týden - ne více než 90 ml, zatímco režim krmení je 6-7krát.
 • Třetí a čtvrtý týden - 120 ml 6-7krát denně.
 • 1-2 měsíce - snížíte příjem potravy 5-6krát denně, čímž se zvýší dávka směsi na 150 ml.
 • 2-4 měsíce - krmte 5-6krát denně, vždy 180 ml.
 • Ve věku 4 až 6 měsíců byste měli dítě krmit 4–5krát denně a dávat 200–210 ml mléka najednou..
 • Po 6 měsících musí být dítěti podáno 240 ml mléka 4-5krát denně.

Názor odborníků na směsi pro předčasně narozené děti

Pediatrka Svetlana Ogorodniková radí:

Moderní směsi pro předčasně narozené děti by měly kromě známých bílkovin, tuků a uhlohydrátů obsahovat složky, jako jsou omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které podporují vývoj mozku a vidění, nukleotidy, které pomáhají imunitnímu systému. Nedávno se objevily zprávy, že pokud směs obsahuje palmový olej, může to u dítěte vyvolat zácpu. Složení směsi pro umělou výživu dětí by proto mělo být podrobeno podrobné studii, protože správná výživa je klíčem ke zdraví a normálnímu vývoji dítěte..

Slavný lékař Komarovsky říká, že není nutné překrmovat dítě směsí, protože to může způsobit drobky obezity:

Nyní se všem mladým matkám doporučuje, aby krmily novorozence, když o to požádá. U předčasně narozených dětí je to nepřijatelné. Konec konců, dítě je tak slabé, že nebude moci dát své matce signál, že má hlad. Interval mezi krmením by zpravidla neměl přesáhnout tři hodiny. To platí také pro noční krmení. Pokud je dítě velmi slabé, může doporučení zahrnovat častější krmení, ale žádné nadměrné krmení!

Doktor lékařských věd V. A. Skvortsová:

Nukleotidy jsou zahrnuty do kompozice, která plně odpovídá potřebám dítěte moderních speciálních směsí (například Frisopre), což přispívá k rychlejšímu somatickému růstu a posiluje imunitní systém dětí.

Složení mastných kyselin ve směsích pro předčasně narozené děti je také nesmírně důležité, především proto, že mají omezenou endogenní syntézu nejdůležitějších polynenasycených mastných kyselin s dlouhým řetězcem - arachidonové a dokosahexaenové. Ty jsou zaváděny do některých produktů (Frisopre, Pre NAS, Humana 0-HA) a hrají významnou roli ve struktuře a funkci biologických membrán, jsou podstatnými složkami mozkových fosfolipidů, fotoreceptorů sítnice.

Tuková složka řady produktů (Humana 0-HA, Pre-Nutrilak, Frisopre, Pre NAS) zahrnuje triglyceridy se středním řetězcem, které zajišťují vstřebávání tuku bez lipázy, vysokou absorpci tuku ve střevě, lepší vstřebávání vápníku a zinku.

V uhlohydrátové složce je obsah laktózy mírně snížen, aby se zabránilo nadměrnému zatížení gastrointestinálního traktu malých dětí (které se vyznačují omezenou schopností absorbovat mléčný cukr). Kromě laktózy existuje v řadě produktů (Humana 0-HA, Pre-Nutrilak, Pre NAS) glukózový polymer - dextrin-maltóza a v některých - polysacharidy jako součást glukózového sirupu (Frisopre, Pre-Nutrilon)..

Energetická hodnota směsí pro předčasně narozená kojence je zpravidla o něco vyšší a pohybuje se v rozmezí 75–80 kcal / 100 ml, ačkoli některé produkty jsou navrženy k použití ve dvou standardních ředěních, zatímco dostávají buď více či méně koncentrovanou výživu (například: Pre NAS, Enfamil, Frisolak Prematur).

V 21. století je „pozvednutí“ předčasně narozeného dítěte mnohem snazší a téměř vždy pozitivní výsledek. Potřebuje jen pečlivější péči a stravu.

Friso Frisopre směs pro předčasně narozené děti 400 g

Nejlepší výživa pro dítě je mateřské mléko! To je nepopiratelné, ale často existují situace, kdy je kojení nemožné, nebo mateřské mléko prostě nestačí k uspokojení potřeb dítěte. Potom přijdou na pomoc dětské výživy.

Frisopre - speciální mléčná receptura pro předčasně narozené a malé děti používaná od narození. Balení - plechovka 400g

Frisopre je speciálně vytvořen tak, aby vyhovoval zvláštním potřebám předčasně narozených dětí a dětí s nízkou porodní hmotností. Složení produktu bere v úvahu nezralost zažívacího systému nedonošeného dítěte a obsahuje hlavní živiny ve snadno stravitelné formě..

Friso Frisopre Sušené mléko pro předčasně narozené děti od 0 měsíců., 400 g

Popis

Od narození 400 let vyvíjí mléčná výživa Friso Frisopre prémiové kojenecké výživy na základě nejnovějších vědeckých údajů, které zajišťují normální růst a vývoj dítěte. Frisopre je speciálně vytvořen pro předčasně narozené a malé děti, aby poskytoval jejich zvláštní výživové a energetické potřeby. Může být používán od narození, dokud dítě nedosáhne hmotnosti 3,5 kg. Po konzultaci se svým lékařem můžete nahradit Frisopre obvyklou směsí Frisolac 1 Gold. Friso nabízí nový vzorec Frisopre pro předčasně narozené a malé děti, které jim poskytují přirozený a aktivní začátek života. Vzhledem ke zvláštním potřebám předčasně narozených dětí obsahuje směs Frisopre jedinečné složení složek: polynenasycené mastné kyseliny s dlouhým řetězcem (dokosahexaenová a arachidonová) - nezbytný stavební materiál pro vývoj mozku nedonošeného dítěte; komplex antioxidantů (B-karoten, vitamíny C, E, selen), který pomáhá posilovat imunitní systém; galaktooligosacharidy (GOS), které stimulují vývoj prospěšných bifidoflor a zlepšují trávení.

 • Obsahuje mastné kyseliny DHA a ARA.
 • Obsahuje prebiotika.

Složení: sušené odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový, kokosový), maltodextrin, sacharóza, galaktooligosacharidy, fosforečnan draselný, rybí olej, kyselina L-glutamová, uhličitan vápenatý, citran draselný, askorbát sodný, mesino chlorid hořečnatý, L-arginin, citrát sodný, L-tryptofan, chlorid sodný, hydroxid draselný, hydroxid vápenatý, taurin, DL-a-tokoferolacetát, síran železnatý, cholin chlorid, síran zinečnatý, nikotinamid, kyselina cytidin-5-monofosforečná, Uridin-5-mo disodium ofofosfát, L-askolbilapalmitát, D-pantothenát vápenatý, kyselina adenosin-5-monofosforečná, disodná sůl guanosin-5-monofosfátu, disodná sůl inosin-5-monofosfátu, síran měďnatý, acetát retinolu, pyridoxinhydrochlorid, thiaminhydrochlorfluorid kyselina, B-karoten, jodit draselný, fyttomenadion, D-biotin, cholekalciferol, seleničitan sodný, kyanonokobalamin.

Návod k použití

Důkladně si umyjte ruce a všechny potřebné předměty, aby se směs připravila. Vařte všechny potřebné předměty po dobu 3 minut. Vařte vodu a ochlaďte na 75 ° C. Bezprostředně před použitím opláchněte láhev a bradavku horkou vodou. Nalijte požadované množství vody do láhve. Přidejte 1 odměrku suchého prášku na každých 30 ml vody. Směs se míchá v láhvi nebo protřepává, dokud se prášek úplně nerozpustí. Začněte s krmením, jakmile se směs ochladí na 37 ° C. Použijte směs do 1 hodiny po přípravě. Nepoužívejte směs zbylou z předchozího krmení..

Podmínky skladování

Neotevřenou nádobu se doporučuje skladovat při teplotě 0 až + 25 ° C a relativní vlhkosti ne více než 75%. Vyvarujte se přímého slunečního záření na sklenici. Uchovávejte sklenici na suchém a chladném místě (ale ne v lednici). Obsah otevřené nádoby použijte do 4 týdnů po otevření.

Upozorňujeme, že pokyny ke zboží se mohou lišit. Aktuální informace naleznete v původních pokynech..

 • Nakupujte Friso Frisopre sušené mléko pro předčasně narozené děti od 0 měsíců., 400 g ve městě Lyubertsy, můžete v lékárně vhodné pro vás zadáním objednávky na Megaptek.ru
 • Cena za Friso Frisopre Sušené mléko pro předčasně narozené děti od 0 měsíců., 400 g ve městě Lyubertsy
 • Návod k použití přípravku Friso Frisopre Sušené mléko pro předčasně narozené děti od 0 měsíců., 400 g

Nainstalujte bezplatnou mobilní aplikaci Megapteka.ru

Zašleme na vaše sms číslo s odkazem na instalaci

Články O Neplodnosti