Hlavní Neplodnost

Baby Friso se mísí

Dětskou směs často nelze vyzvednout poprvé: děti láhev odmítají, některé mají alergickou reakci, zácpu, hojnou regurgitaci. Taková reakce těla dítěte na umělé krmení nutí rodiče, aby si vybrali jiné možnosti s ohledem na možné alergické reakce a zažívací problémy. Mnozí doporučují zvolit směs Frisolac, která se podle výrobců liší od analogů ve své dobré toleranci..

O výrobci

Friso směsi vyrábí nizozemská společnost FrieslandCampina. Najednou absorbovala řadu společností s vlastními výrobními závody v Polsku, Německu a Belgii, v Rusku získala společnost jogurtovou továrnu ve Stupinu. Značka dětské výživy se však v Rusku nevyrábí - dováží se z Nizozemska.

Společnost spoléhá na používání složek šetrných k životnímu prostředí obecně a zejména na maximální zachování přirozených vlastností proteinu. Řada FrieslandCampina má také jídlo pro kojence s nesnášenlivostí laktózy, stejně jako pro alergiky a děti, které mají problémy s trávením a stravitelností..

FrieslandCampina věnuje zvláštní pozornost řetězci zpracování kravského mléka: zdraví zvířat je pečlivě sledováno, žijí výhradně na farmách společnosti a výsledné suroviny jsou podrobeny šetrnému tepelnému zpracování. Složka mléka si tak zachovává nezbytné stopové prvky pro vývoj dítěte..

Proteinová kvalita ve směsi Friso

Společnost zdůrazňuje, že při výživě je zvláštní pozornost věnována kvalitě bílkovin. Je nezbytný pro normální vývoj těla jako celku a pro správné fungování téměř všech orgánů.

Mnoho rodičů je však obtížné najít správného výrobce kvůli proteinům v mléčných formulacích. Podle pediatrů může nesprávná léčba nebo dávkování této složky vést k mnoha různým problémům: od zácpy a regurgitace po závažné poruchy trávení, které brání střevům absorbovat potřebné stopové prvky pro růst..

Mezitím přebytek bílkovin není o nic méně škodlivý než jeho nedostatek. To vysvětluje rozdělení dětské výživy do kategorií pro různé věkové skupiny: podle společnosti FrieslandCampina společnost přísně dodržuje vědecky prokázané standardy pro obsah bílkovin ve výrobcích. Technologie zpracování suroviny současně zaručuje plnou hodnotu proteinu, tj. Obsah aminokyselin v něm v množství a proporcích nezbytných pro každou věkovou skupinu, jakož i správný poměr proteinových frakcí (sérum a kasein). Podle výrobce jsou díky tomu směsi co nejblíže mateřskému mléku, což v zásadě nikdy nezpůsobuje trávicí potíže ani alergickou reakci..

Složení Frisolak

Všechny kojenecké výživy Friso obsahují komplex vitamínů, minerálů a nukleotidů. Vitaminy (skupiny A, B, C, D, E) jsou nezbytné pro vývoj a fungování různých orgánů, posílení kostí a zubů, imunitu, zrak a mnoho dalšího. Minerály (draslík, vápník, hořčík, sodík, železo, zinek, měď a další) slouží stejnému účelu. Nukleotidy jsou zase klíčovým zdrojem energie a také stimulují syntézu proteinů, podílejí se na metabolismu uhlohydrátů a slouží jako základ pro tvorbu DNA a RNA.

Mezi nukleotidové směsi Friso patří kyselina Cytidin-5-monofosforečná, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, inosin-5-monofosfát disodný, uridin-5-monofosfát disodný.

Frisoovy směsi pro novorozence

Nejširší výběr potravin Frisolac se vyrábí pro děti od 0 do 6 měsíců. Standardní volbou je mléčný recept Frisolak 1, který zahrnuje odstředěné mléko a demineralizovanou syrovátku. Jako prémiovou možnost nabízí společnost směs Frisolak Gold 1, která se svým složením mírně liší.

Na rozdíl od obvyklé, kojenecká výživa Frisolak Gold 1 obsahuje oleje z řepkového oleje a oleje z jader jader palmového oleje, galaktooligosacharidy, koncentrát syrovátkové bílkoviny, rybí olej, cholin bitartát, jednobuněčný olej a taurin. Komplex prebiotik pomáhá řešit zažívací problémy, společnost zajišťuje, že tato varianta výživy je absorbována lépe než analogy.

Pokud nebylo možné vyřešit problémy s trávením kvůli prebiotikům, rodičům je nabízena směs Friso VOM 1 - obsahuje karátovou fazuli, tj. Potravinový doplněk E410, který působí jako zahušťovadlo a zjednodušuje proces asimilace výživy tělem dítěte.

Frisolac 1 HA (HA) je vhodný pro děti, které jsou alergické na bílkoviny kravského mléka. Jako součást hypoalergenní směsi Friso je nahrazena hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny, který se tělem snáze vstřebává a nezpůsobuje alergie na potraviny. Výživa založená na této složce patří do kategorie terapeutických a profylaktických, například je předepisována pro nesnášenlivost lepku.

Zvláštní kategorie výživy - směsi pro novorozence a až 12 měsíců - zahrnují směsi

 • Frisosoy,
 • Frisolak Gold Pep,
 • Frisolak Gold Pep AS.

Frisosoy je speciálně navržen pro kojence s nedostatkem laktázy, je doplněn sójovým proteinem. Obě možnosti jídla Friso Gold Pep je bezlaktózový přípravek určený pro děti s alergií na bílkoviny kravského mléka. Ve standardní verzi je nahrazen hydrolyzátem syrovátkové bílkoviny a ve směsi Frisolac Gold Pep AS, hydrolyzátem hlubokého kaseinu.

Stravování od 6 měsíců

Pro děti starší šesti měsíců společnost nabízí čtyři druhy potravin. Směs Frisolak 2 se od první fáze liší pouze vyšším obsahem kalorií a rozdílným poměrem složek. Směs Friso Gold 2 obsahuje stejný komplex prebiotik jako předchozí krok.

Frisovom 2 (Friso Vom) se vyznačuje obsahem gumy ze svatojánského chleba. Z tohoto důvodu je tato Friso směs považována za antireflux a stimuluje střevní motilitu, která zachraňuje dítě před bolestivou kolikou. Směs Frisolac 2 HA (Friso HA 2) obsahuje částečně štěpený protein, který podle odborníků nejen snižuje riziko alergií, ale také pomáhá zvyknout si na bílkoviny kravského mléka. Současně výrobce zdůrazňuje, že tato verze dětské výživy obsahuje dokosahexaenové (DHA) a arachidonové (ARA) mastné kyseliny, jejichž účelem je vývoj kognitivních a psychomotorických funkcí těla a také imunomodulační účinek..

Pro děti od roku

Pro děti od jednoho roku společnost nabízí dvě možnosti pro mléčné nápoje..

 • Směs Friso Gold 3 obsahuje nejen komplex vitamínů, minerálů a nukleotidů, ale také probiotika - laktobacily a bifidobakterie. Obecně je hlavní rozdíl oproti předchozímu kroku vysoký obsah kalorií a jiný obsah bílkovin. Srdcem produktu je odstředěné mléko.
 • Friso 3 Junior Milk zase obsahuje karotenoidy, tj. Přírodní antioxidanty, které chrání buňky před volnými radikály. Vyrábí se také na základě odstředěného mléka..

V nabídce společnosti pro tuto věkovou skupinu nejsou žádná hypoalergenní ani bezlaktózová jídla.

Mléko pro děti od 3 let

Friso Gold 4 - nejnovější produkt společnosti, je vhodný pro děti starší tří let. Během tohoto období se tělo dítěte aktivně rozvíjí, včetně formování mentálních procesů. Složení směsi je vytvořeno tak, že dítě přijímá celou řadu živin a nezažívá nedostatek energie potřebné k pochopení světa. Toto jídlo obsahuje komplex prebiotik a probiotik, vitamínů a minerálů a polynenasycených mastných kyselin. Také v ceně - odstředěné mléko.

Způsob přípravy a doba použitelnosti

FrieslandCampina upozorňuje rodiče na správné pořadí přípravy kojenecké výživy, na které závisí prospěšné vlastnosti bílkoviny v ní obsažené. Ve drtivé většině případů je nutné přidat vodu do vody, než se ochladí na teplotu 37 až 40 stupňů. Důvodem je skutečnost, že horká voda mění strukturu proteinů a zbavuje je řady užitečných vlastností potřebných pro dítě.

Pravidla pro přípravu některých směsí společnosti se však liší. Například Frisovoy musí být zředěn ve vodě s teplotou asi 70 stupňů a pak počkat, až se zvětší. Každé balení dětské výživy obsahuje podrobná pravidla pro přípravu jednoho nebo druhého druhu. Obecně se postup vaření snižuje na následující:

 • Před přípravou jídla je nutné si důkladně umýt ruce pomocí antibakteriálních, ale hypoalergenních látek;
 • Dezinfikujte láhev, dudlík a víko;
 • Vařte vodu, nalijte požadované množství do láhve a jakýmkoli pohodlným způsobem vychladněte. Nelze použít převařenou vodu;
 • Přidejte požadované množství prášku do chlazené vody pomocí odměrné lžíce, která je součástí balení dětské výživy;
 • Směs důkladně promíchejte tak, aby v ní nezůstaly žádné hrudky. Je-li to nutné, můžete použít lžíci, ale předtím ji musíte také dezinfikovat;
 • Směs se ochladí na teplotu místnosti. Když dáte dítěti láhev, můžete si být jisti, že jídlo není horké.

Na obalech dětské výživy a na oficiálních webových stránkách společnosti jsou uvedeny tabulky, které lze použít při výpočtu počtu odměřených lžiček prášku pro děti různého věku. Tyto údaje jsou však pouze obecně přijímanými doporučeními, přesné množství směsi pro každé dítě určuje pediatr individuálně.

Skladovatelnost směsí v neotevřených obalech je 24 měsíců, ale po otevření se musí použít do 4 týdnů. Uchovávejte jej na chladném a suchém místě, ale ne v lednici..

Recenze Friso mix

Pediatrové často doporučují vyzkoušet směs Frisolac rodičům dětí, které mají první příznaky potravinové alergie. V některých případech nemusí být alergické reakce spojeny s proteinem jako takovým, ale se způsobem jeho zpracování a poměrem složek v konkrétní směsi..

Podle rodičovských recenzí Frisolac, zejména směs Frisolac Gold Pep, ve skutečnosti snižuje příznaky alergie. Kromě toho směs Friso v mnoha případech pomáhá zbavit se zácpy a koliky. Recenze na směs Friso Junior 3 naznačují dobrou saturaci aktivních dětí.

Mezi výhody patří nízká cena a dostupnost v obchodních řetězcích - partnery FrieslandCampina jsou obchody jako Detsky Mir, Ship and Daughters and Sons.

Nevýhodou jsou rodiče, kteří chtějí své dítě krmit směsí stejného výrobce, tvrdí, že v řadě Friso neexistuje žádný mléčný výrobek.

Dětská výživa Friso Frisolac 2

S překonáním první závažné bariéry - 6 měsíců života, dítě začíná znatelně přibývat na váze a aktivně konzumuje výrazně větší množství mléka. Ačkoli žádný umělý analog nemůže úplně nahradit mateřské mléko, když je zde nedostatek a problémy s přirozenou produkcí, rodiče začínají naléhavě hledat vhodnou alternativu. Ideální možností je kojenecká výživa Frisolak 2. Vyvážený komplex životně důležitých stopových prvků, mastných kyselin, vitamínů a minerálů je základem zdravého výživy. Toto je složení směsi Friso Gold 2. Ačkoli její cena může být o něco vyšší než cena dostupnějších konkurenčních analogů, díky vysoké kvalitě těchto produktů je takový nákup absolutní výhodou.

Preferované složení

Mléčná směs Frisolak 2 má složení, které je téměř identické s přírodním mateřským mlékem. Proto je produkt dokonale vstřebáván, aniž by u dítěte způsoboval jakékoli vedlejší problémy. Tyto úspěchy byly možné díky jedinečnému přístupu - použití přírodního kravského mléka z jeho vlastní produkce. Za tímto účelem společnost vytvořila ekologickou zónu, ve které zůstávají speciálně vybraná zvířata, která dodávají mléko výjimečné kvality. Kromě toho je tento faktor dalším důkazem, že mléko neobsahuje žádné pesticidy ani jiné nebezpečné toxiny..

Mléko pocházející z farem je zpracováno jemně, podle speciální techniky, která vám umožní plně zachovat strukturu přírodních bílkovin, aniž by došlo k narušení jeho integrity, i když je suché. Jedná se o závažný argument ve prospěch vysoké hodnoty všech složek obsažených ve směsi Friso Gold 2. Kojenci rádi konzumují tuto mléčnou směs, po ní klidně spí a jen zřídka pláčou, protože nemají kolickou bolest, bolest břicha a nakonec úplně prasknou. a židle.

Naše nabídky

Pokud si chcete koupit mléčnou směs Frisolak 2, můžete si objednat jakékoli množství těchto produktů v našem obchodě. Nejlepší ceny, rychlé provedení objednávky, dodání do jakéhokoli regionu Ruska - to jsou výhody, které jsou dostupné pro každého klienta.

Smíchejte sušené mléko Friso Frisolac 2 ze 6 měsíců 700 g

Ceny v internetovém obchodě se mohou lišit od cen v maloobchodních prodejnách.

Všechny produkty značky Friso

O produktu

O produktu:

 • Sušte následnou mléčnou formu pro výživu dětí od 6 do 12 měsíců smíšeným nebo umělým krmením.
 • Pouze z čerstvého mléka získaného na vlastních farmách společnosti.
 • Splňuje všechny požadavky na kvalitu a bezpečnost *.
 • Obsahuje bílkoviny, které se snadno štěpí a absorbují..
 • Vyrábí se pomocí šetrných technologických režimů..
 • Poskytuje rostoucí potřeby dítěte staršího než 6 měsíců života.
 • Vhodné pro přípravu (chov) doplňkových potravin.

Složení Frisolac 2

Frisolac 2 obsahuje:

 • optimální poměr esenciálních polynenasycených mastných kyselin (linoleová / a-linolenová) nezbytných pro vývoj mozku;
 • vyvážený komplex antioxidantů;
 • pět hlavních nukleotidů pro podporu tvorby imunitního systému;
 • Vitamínový a minerální komplex, který vyhovuje rostoucím potřebám dítěte staršího než 6 měsíců.

Složení: odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), laktóza, maltodextrin, fosforečnan vápenatý, citrát draselný, uhličitan vápenatý, chlorid hořečnatý, askorbát sodný, fosforečnan hořečnatý, citrát sodný, chlorid sodný, cholin bitartrát, taurin, síran železa, hydroxid vápenatý, síran zinečnatý, kyselina cytidin-5-monofosforečná, DL-a-tokoferolacetát, uridin-5-monofosfát disodný, L-askorbylpalminát, nikotinamid, hydroxid draselný, adenosin-5-monofosforová kyselina, guanos disodný -5-monofo Sphat, D-pantothenát vápenatý, inosin-5-monofosfát disodný, síran měďnatý, kyselina citrónová, thiamin hydrochlorid, acetát retinolu, síran manganatý, riboflavin, pyridoxinový hydrochlorid, kyselina listová, fyttomadion, jodid draselný, seleničitan sodný, D-bioterin kyanokobalamin.

FRISOVO 2 Comfort Milk receptura od 6 do 12 m 400g 724340

Speciální vyvážená mléčná receptura pro děti s regurgitací, kolikou a zácpou, od 6 do 12 měsíců
Tvorba prospěšné střevní mikroflóry
Změkčení stolice a stimulace peristaltiky
Snížení frekvence a objemu regurgitace po první aplikaci správným výběrem objemu.
Účinné pro částečné zavádění do stravy: s jakoukoli směsí pro zdravé děti, s mateřským mlékem.
Složení FrisoVOM 2:

FrisoVOM 2 obsahuje:

Přírodní pryskyřičná guma bez tepelného zpracování. Přírodní zahušťovadlo získané z rohovníku.
nukleotidy, které podporují vývoj imunitního systému;
speciální mastné kyseliny (DHA / ARA) pro vývoj mozku a zraku u dětí;
prebiotika (galaktooligosacharidy) pro tvorbu zdravé střevní mikroflóry;
komplex vitamín-minerál, zajišťující rostoucí potřeby dítěte staršího než 6 měsíců.
Složení: odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, maltodextrin, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), laktóza, karrobový lepek, galaktooligosacharidy, fosforečnan draselný, citrát draselný, uhličitan vápenatý, askorbát sodný, chlorid hořečnatý, cholin bitartrát, rybí olej citrát sodný, fosforečnan hořečnatý, chlorid sodný, chlorid draselný, taurin, síran železitý, hydroxid draselný, síran zinečnatý, kyselina cytidin-5-monofosforečná, DL-a-tokoferolacetát, L-askorbylpalmitát, uridin-5-monofosfát disodný, nikotinamid hydro oxid draselný, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, D-pantothenát vápenatý, inosin-5-monofosfát vápenatý, síran měďnatý, kyselina citronová, retinol acetát, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý kyselina, jodid draselný, fyttomenadion, seleničitan sodný, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin.

Doručení kurýrem se provádí při nákupu zboží v hodnotě více než 2000 rublů.
Čas doručení:
Pondělí až pátek od 11:00 do 23:00
Sobota BEZ DODÁNÍ
Neděle od 11:00 do 23:00 hodin
Náklady na dodání zboží činí 200 rublů. v Moskevském okruhu do bytu / kanceláře.
Náklady na dopravu nad MKAD - 200 rublů + 20 rublů. za každý kilometr.
Náklady na doručení do placené parkovací zóny jsou 200 rublů + náklady na parkování.

Friso Frisolac 2 Sušené mléko od 6 měsíců, 350 ml

Mléčná směs Friso Frisolak 2 s 6 měsíci. 350 g. Sušte následnou mléčnou formu pro krmení dětí od 6 do 12 měsíců smíšeným nebo umělým krmením. Pouze z čerstvého mléka získaného na vlastních farmách společnosti. Splňuje všechny požadavky na kvalitu a bezpečnost. Obsahuje bílkoviny, které se snadno štěpí a absorbují. Vyrábí se pomocí šetrných technologických režimů. Poskytuje rostoucí potřeby dítěte staršího než 6 měsíců života.

Funkce:

 • Obsahuje mastné kyseliny Omega-3 a Omega-6, základní stavební kameny pro správný vývoj mozku.
 • Vyvážený antioxidační komplex.
 • 5 jádrových nukleotidů pro podporu tvorby imunitního systému.
 • Vitamín-minerální komplex odpovídající rostoucím potřebám dítěte staršího než 6 měsíců.
 • Vhodné pro přípravu (chov) doplňkových potravin.

Pokyny k vaření: Důkladně si umyjte ruce a veškeré příslušenství. Láhev a dudlík vařte 3 minuty. Vařte vodu po dobu 5 minut a ochlaďte na 40 ° C. Nalijte požadované množství vody do láhve. Přidejte 1 odměrku suchého prášku na každých 30 ml vody. Lahvičku protřepejte, dokud se prášek úplně nerozpustí. Začněte s krmením, jakmile se směs ochladí na tělesnou teplotu (37 ° C). Použijte směs do 1 hodiny po přípravě. Nepoužívejte směs zbylou z předchozího krmení..

Složení: odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, rostlinné oleje (palmový, řepkový olej s nízkým obsahem eruky, palmové jádro, slunečnice), laktóza, maltodextrin, taurin, minerály (fosforečnan vápenatý, citrát draselný, uhličitan vápenatý, chlorid hořečnatý, fosforečnan hořečnatý, citrát sodný, chlorid sodný chlorid draselný, síran železitý, hydroxid vápenatý, síran zinečnatý, hydroxid draselný, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, selinit sodný) kyselina citrónová (regulátor kyselosti), vitamíny (L-askorbát sodný (C), cholin bitartrát, DL- ? -tokopher la acetát (E), askorbylpalmitát (C), niacin, D-pantothenát vápenatý, acetát retinolu (A), thiamin hydrochlorid (B1), riboflafin (B2), pyridoxin hydrochlorid (B6), kyselina listová, fyttomenadion (K), D-biotin, cholekalciferol (D), kyanokobalamin (B12)), nukleotidy (kyselina cytidin-5-monofosforečná, uridin-5-monofosfát disodný, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosforečnan disodný, inosin-5-inosin disodný) ).

"Frisolak 1": složení, typy, návod k použití, recenze

Mix pro umělé krmení kojenců "Frisolak" je nabízen v různých sortimentních řadách. Všechny směsi této řady jsou vytvářeny s ohledem na potřeby rostoucího a vyvíjejícího se organismu dětí. Existují prášky na krmení zdravých dětí a výrobce také nabízí své výrobky pro děti s jakýmikoli vlastnostmi těla. Směs Frisolak 1 je skvělou cestou ven pro ty děti, které ještě nedosáhly věku šesti měsíců.

O znepokojení

Pár slov o výrobní společnosti, která se stará o naše děti. Friesland Foods je dnes jednou z předních společností podílejících se na výrobě kojenecké výživy. Společnost začala svou cestu na konci 19. století. Zpočátku to byly mléčné farmy a výroba sušeného a kondenzovaného mléka. Teprve v polovině minulého století začali specialisté vyrábět dětskou výživu. Takže v domech, kde se objevily novorozenci, se začala objevovat mléčná receptura Frisolak 1.

Zabezpečení nejvyšší úrovně

V současné době společnost nemění svá vlastní pravidla a tradice. Suchá dětská výživa jde cestou „Od trávy ke sklenici“ - jedná se o přibližný překlad hesla značky. Společnost zajišťuje, že mléčné komponenty jsou primárně bezpečné pro kojence. Dětská výživa Frisolac 1 potvrzuje svou bezpečnost přítomností příslušných certifikátů.

Všechny výrobky pro přípravu kojenecké výživy jsou dodávány v poměrně širokém sortimentu. Každá odrůda záměrně řeší problémy s doplňováním potřebných stopových prvků dítěte. Zvláštní pozornost věnujte směsi "Frisolak 1". Podrobněji se podíváme na charakteristické aspekty složení mléčné výživy. To nabízí výrobce novorozenců..

Jaký je v tom rozdíl?

 • Kojenecká výživa Frisolak 1 je navržena tak, aby krmila děti od narození do šesti měsíců. Výživa je vhodná pro umělé krmení nebo smíchání. Směs má pět nukleotidů. Určeno pro děti, které nemají zvláštní potřeby pro další příjem obohacených potravin. Kartonové obaly.
 • „Frisolak Gold 1“ má podle recenzí šťastných rodičů bohatší složení. Do této mléčné směsi se zavádějí prebiotika, která jsou obohacena mastnými kyselinami. Jsou tak nezbytné v prvním roce života dítěte. Tyto prvky přispívají k vytváření silnější imunity u dětí a také poskytují potřebnou výživu pro mozek, v důsledku čehož je jeho vývoj rychlejší. Specifikovaná kategorie produktu je co do složení co možná nejpodobnější mateřskému mléku, a proto se zvyšuje cena směsi. Balení - plechovka. Pediatrové mají sklon věřit, že výživa Frisolac Gold 1 je pro novorozence výhodnější než jiná formule suchého mléka..

Ve zbývajících okamžicích je nutné se rozhodnout, jakou výživu dávat dlani, jen se spoléhat na individuální preference dítěte. Jak již bylo zmíněno, všechny směsi se vyrábějí z čerstvého kravského mléka. Jsou opakovaně testovány v každé fázi výroby, takže kojenecká výživa splňuje všechny úrovně bezpečnosti a kvality suché kojenecké výživy.

V hodnocení mnoho rodičů uvádí, že směs Frisolak Gold 1 je vhodná pro kojence, aniž by způsobovala nežádoucí reakce. Je vhodný pro umělé i smíšené krmení. Děti jí to s chutí k jídlu a zůstávají dlouho plné.

Pokud jde o směs Frisolak 1 (v lepenkové krabici), její recenze jsou kontroverznější. Úplně zařídila pro někoho, ale tam byly stížnosti, že nebyla příliš plná. Některá z dětí, které ji konzumovaly, trpěla bolestí v břiše a silně žvýkala. Kromě toho je směs v plechovce mnohem pohodlnější k použití a skladování než v kartonové krabici.

Výrobní linka

Výrobní společnost potěší své mladé spotřebitele několika dalšími druhy dětské výživy. Tyto mléčné prášky jsou poskytovány dětem různých věkových kategorií a také dětem, které mají problémy (nesnášenlivost jedné nebo druhé látky, alergické reakce těla):

 • "Frisolak 1", "Frisolak Gold 1", "Junior" - tato kategorie je plně vyvinuta pro krmení zdravých dětí. V závislosti na druhu jídla se tyto směsi podávají dětem od narození do tří let věku. Každé období růstu má svou vlastní výživu. Od narození - výživa s číslem 1, od šesti měsíců věku - 2, od jednoho roku - 3 a od tří let - 4. Všechny produkty této kategorie sestávají z syrovátkových bílkovin, odstředěného mléka a minerálů nezbytných pro růst těla. Výrobce nezapomněl na vitamíny.
 • "Frisovoy" - směs pro přípravu jídla pro děti náchylné k častému plivání. Jídlo má lepivější konzistenci, a proto není pro dítě tak snadné náhodně plivat jídlo.
 • "Frisopre" - děti, které mají od narození podváhu. Výživa má vysoký obsah kalorií a je snadno strávitelná..
 • „Frisopep“ - je nezbytný pro děti, které nesnášejí bílkoviny krav.
 • „Frisolak hypoalergenní“ - má jedinečné složení, v souvislosti s nímž pomáhá dětskému tělu vyrovnat se s různými alergickými reakcemi.

Předtím, než se rozhodnete pro výběr toho či onoho dětského jídla, se poraďte se svým pediatrem!

Příprava krmné směsi

Ve skutečnosti není při přípravě kojenecké výživy Friso line nic složitého. Člověk musí pouze dodržovat určitou posloupnost a nezapomenout na pravidla hygieny. V průměru netrvá déle než tři minuty na dokončení všech úkonů souvisejících s přípravou dítěte na krmení zředěné směsi:

 1. Povinný postup před každou přípravou směsi je mytí rukou. Děláme to teplou vodou pomocí mýdla. Dlaně důkladně mýdlo a nezapomeňte na místo pod nehty.
 2. Láhev dítěte, stejně jako dudlík, musí být dezinfikována. Je lepší to udělat pomocí speciálního sterilizátoru.
 3. Vařte vodu určenou pro kojeneckou výživu. Nyní maloobchodní řetězce nabízejí dobrý výběr takové speciální vody.
 4. Ochlaďte na 38 až 40 stupňů.
 5. Nalijte vodu do dětské láhve. Pozorně sledujte její úroveň.
 6. Nalijte doporučené množství prášku do láhve s vodou. Poměry jsou uvedeny na obalu produktu. Jsou počítány na základě věku dítěte a jeho hmotnosti.
 7. Uzavřeme láhev na krmení. Směs se protřepává, dokud se veškerý prášek nerozpustí v teplé vodě. Matky se v tomto bodě často obávají pěny. Ale s pěnou není nic špatného.
 8. Doporučuje se krmit dítě směsí, která dosáhla teploty 37 stupňů. Nezapomeňte zkontrolovat jídlo, aby nebylo příliš horké..

Friso Hypoalergenní směs Frisolac GA 2 s prebiotiky a nukleotidy 400 g

Hypoalergenní směs Frisolac GA 2 je profylaktická hypoalergenní
směs v důsledku částečné hydrolýzy syrovátkového proteinu. Směs
je určen pro umělé a smíšené krmení dětí se zvýšeným obsahem
riziko potravinových alergií s nedostatkem nebo úplnou nepřítomností
mateřské mléko.

Funkce:

 • Směs je způsobena částečnou hydrolýzou syrovátkové bílkoviny
  preventivní hypoalergenní směs a je určena pro umělé a
  smíšené krmení dětí se zvýšeným rizikem alergií na potraviny s nedostatkem nebo úplnou nepřítomností mateřského mléka
 • Směs je obohacena o všechny důležité živiny, minerály a minerály.
  látky, vitamíny nezbytné pro optimální růst dítěte
 • Obsahuje částečně hydrolyzovanou bílkovinu, která snižuje riziko potravinových alergií a současně přispívá k rozvoji potravinové tolerance vůči bílkovinám kravského mléka
 • Obsahuje polynenasycené mastné kyseliny, které přispívají k optimálnímu účinku
  vývoj a vidění mozku
 • Obsahuje antioxidanty a imunomodulační složky, které stimulují vývoj imunitního systému a chrání tělo před volnými radikály
 • Prebiotika ve složení směsi přispívají k převahě ve střevní mikroflóře
  bifidobakterie a laktobacily, které hrají důležitou roli při tvorbě imunitního systému
  tolerance potravinového alergenu

  Složení: laktóza, glukózový sirup, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), syrovátkový proteinový hydrolyzát, maltodextrin, galaktooligosacharidy, nukleotidy, směs vitamínů, minerální soli a stopové prvky, taurin, cholin, L-karnitin, inositol.

  Je nutná odborná konzultace.
  Mléčná směs je určena k výživě dětí od 6 měsíců.

  Friso Frisolak 2 Gold mléčná receptura od 6 do 12 měsíců. 400 g

  Vzhled produktu se může lišit. ?

  Název značky: Friso [Friso]

  Kód produktu: 170008688

  Doporučeno pro kojence od narození od 6 do 12 měsíců.

  Friso mléčná výživa Frisolak 2 GOLD - mléčná výživa pro děti po 6 měsících. V tomto věku se potřeby rostoucího těla dítěte výrazně mění. Směs obsahuje všechny důležité živiny, vitamíny a minerály nezbytné pro harmonický růst a vývoj dítěte. Pokud je dítě kojeno, lze směs použít k výrobě obilovin.

  Funkce:

  • aktualizovaný vzorec - složení vychází z nejnovějších vědeckých doporučení;
  • „Zlatá“ kombinace živin - nukleotidy, prebiotika, DHA (kyselina dokosahexaenová), ARA (kyselina arachidonová);
  • přizpůsobeno složení mateřského mléka - obsahuje 5 základních nukleotidů, které inhibují růst škodlivých bakterií ve střevě, zlepšují růst a přírůstek hmotnosti u předčasně narozených dětí; posílit imunitu a zlepšit reakci na očkování; snížit výskyt střevních infekcí;
  • obsah prebiotik (galaktooligosacharidů), které stimulují růst prospěšných bakterií ve střevě; vytvářením normální mikroflóry podporují imunitní systém; zabránit rozvoji střevních infekcí; přispívají k optimální funkci střev - dobrá pohyblivost a měkká stolice;
  • obsah důležitých mastných kyselin (DHA, ARA), které mají pozitivní vliv na psychomotorický vývoj dětí; zlepšit kognitivní funkce a schopnost učení; zlepšit zrakovou ostrost.

  Struktura:

  Sušené odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, maltodextrin, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnice), laktóza, galaktooligosacharidy, fosforečnan vápenatý, citrát draselný, uhličitan vápenatý, askorbát sodný, cholin bitartrát, chlorid hořečnatý, rybí olej, citrát sodný, hydrofosfát, chlorid sodný, chlorid draselný, taurin, síran železa, hydroxid vápenatý, síran zinečnatý, kyselina cytidin-5-monofosforečná, uridin-5-monofosfát disodný, DL-a-tokoferolacetát, L-askorbylpalmitát, nikotinamid, hydroxid draselný, adenosin -5- kyselina monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, D-pantothenát vápenatý, inosin-5-monofosfát disodný, síran měďnatý, kyselina citrónová, thiamin hydrochlorid, retinol acetát, síran manganatý, riboflavin, hydrochlorid pyridoxinu, kyselina listová draselná, seleničitan sodný, D-biotin, cholekalciferol, kyanokobalamin.

  • Neotevřenou nádobu skladujte při teplotě nepřesahující +25 ° C na chladném a suchém místě, ale ne v chladničce;
  • používat obsah otevřené nádoby do 4 týdnů po otevření;
  • expirace: 2 roky.

  Pozornost! Před rozhodnutím o použití kojenecké výživy byste se měli poradit s pediatrem!

  Přehled směsí Friso (Frisolak a Friso Gold): složení dětské výživy a návod k použití

  Friso - krmivo pro umělé krmení kojenců, jeho sortiment je poměrně široký. Výrobce nabízí směsi pro zdravé děti i pro ty, kteří potřebují speciální výrobky. Pochopíme odrůdy mléčné směsi z Friso a její ingredience. Musíte si jen vybrat to nejlepší.

  O výrobci

  Nejprve uveďte několik informací o výrobci. Friesland Foods Corporation je dnes jednou z předních společností pro kojeneckou výživu a její počátky sahají až do konce 19. století. Několik mléčných farem spojených do jednoho koncernu nejprve začalo vyrábět sušené mléko a kondenzované mléko a v polovině minulého století se specialisté společnosti začali zabývat vývojem receptury pro kojeneckou výživu (viz také: mohu pít kondenzované mléko při kojení?). Po chvíli se začala prodávat směs Frisolac, suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence v prvním roce života.

  Druhy výživy Friso

  Dětská výživa Friso je rozdělena do několika odrůd. Uvádíme základní produkty:

  • Frisolak, Friso Gold a Junior - směsi určené pro zdravé děti od 0 do 3 let. Pro každý věkový interval se vyrábí samostatný produkt - od narození č. 1, od 6 měsíců č. 2, od roku č. 3, od 3 let č. 4. Základem produktu jsou syrovátkové bílkoviny, odstředěné mléko a celá řada vitamínů a minerálů.
  • Frisovoy - přípravek s prebiotiky, určený dětem s gastrointestinálními problémy. Také ve svém složení je kobylka ze svatojánského chleba, která slouží k prevenci regurgitace.
  • Frisopep je směs pro děti náchylné na alergie. Ve svém složení hydrolyzovaný protein, který je tělem nejvíce absorbován, aniž by způsoboval alergickou reakci.
  • Frisosoy je produkt vyvinutý pro kojence trpící intolerancí bílkovin krav nebo nedostatkem laktázy (další podrobnosti viz: intolerance bílkovin krav u kojenců). Základem koncentrátu je sójový protein.

  Přehled základních směsí Friso

  Friso základní směsi jsou určeny pro kojence bez zvláštních potřeb. Tyto výrobky jsou rozděleny do směsi Frisolak, Junior - oba v kartonových krabicích 400 g, a Friso Gold - v kovových obalech o 400 a 800 g. V krabicích jsou prezentovány tři typy produktů:

  • suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence od narození - Frisolak 1;
  • koncentrát určený pro děti ve věku šesti měsíců - Frisolak 2;
  • mléko používané k výživě dětí ve věku 1-3 let - Junior 3.

  V plechovkách si můžete koupit produkt označený Zlato, který patří do prvotřídní třídy. Existují takové odrůdy tohoto koncentrátu:

  • směs pro kojence a děti do 6 měsíců - Friso Frisolak 1 Gold;
  • pro děti od 6 měsíců do 12 měsíců - Friso Gold 2;
  • mléko pro děti od 1 do 3 let - zlato 3;
  • mléko pro krmení dětí od 3 let - zlato 4.

  Rodiče, kteří již použili směs Frisolak Gold 1 a 2, si všimli, že v poslední době se design plechových nádob změnil. Zvažte rozdíly mezi starým a novým obalem:

  • V novém balení se víčko otočí a pevně zaklapne.
  • Od roku 2016 se v bankách objevuje omezovač, s nímž je vhodné odstranit přebytečný prášek z odměrky.
  • Uvnitř banky je držák, na kterém je upevněna měřicí lžíce. Tato inovace vám umožní vyhnout se vniknutí prstů do prášku, což pozitivně ovlivňuje sterilitu hotového mléka.
  • Design obalu se stal jasnějším a viditelnějším, na fotografii je jasně vidět.

  Kromě toho má nádoba se směsí pro každé věkové období vlastní barvu. Koncentrát pod číslem 1 je modrý, číslo 2 je zelené, číslo 3 je oranžové a pro nejstarší - fialové.

  Z čeho se skládají směsi Frisso??

  Dále pochopíme, jaké je základní složení směsi Frisolak. Výrobky pro zdravé kojence jsou založeny na speciálně připravených mléčných bílkovinách. Zpravidla se jedná o demineralizovanou syrovátku, syrovátkový proteinový koncentrát. Kromě toho jsou ve směsi přítomny laktóza a rostlinné oleje. Do koncentrátu se přidávají také stopové prvky a vitaminy nezbytné pro dítě v určitém věku.

  Složení proteinů

  Produkty Starter určené pro kojence a děti do jednoho roku, představované řadami Frisolac 1 a Friso Gold 1, mají poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu v poměru 60:40. Tento poměr je optimální pro krmení dítěte prvního roku života. Ve směsích druhé fáze je tento poměr 50:50.

  U produktů třetího stupně, které jsou určeny pro děti od jednoho roku (Frisolac směs 3), je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu odlišný - 20:80. Podobné složení je pozorováno v kravském mléce. U směsí pod číslem 4 není tento poměr u dětí od 36 měsíců vůbec uveden. K prášku se také přidá aminokyselina taurin.

  Sacharidové složení

  Sacharidy ve směsích pro novorozence a děti do jednoho roku jsou hlavně laktóza a maltodextrin. Laktóza je mléčný cukr a maltodextrin je kukuřičný škrob. Pomáhá, aby byl produkt sladší a uspokojivější. Tato látka se nenachází v mateřském mléce, považuje se však za bezpečný doplněk a často se používá v mléčných nápojích..

  Výrobky pro kojence od šesti měsíců jako sacharidy obsahují laktózu, sacharózu a glukózu. Sacharóza není považována za zcela bezpečnou. Tato látka sama o sobě není alergenem, může však vyvolat reakci těla na účinky jiných alergenů. V tomto ohledu se dětem náchylným na alergie obvykle doporučuje krmit hypoalergenní směs..

  Složení tuku

  Všechny produkty Friso obsahují komplex rostlinných olejů, stopy mléčného tuku. Směsi v plechovkách se mohou pochlubit dalšími složkami - rybí olej a jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. První z nich pomůže vyrovnat nedostatek polynenasycených mastných kyselin, druhý je zdrojem kyseliny arachidonové.

  Komplexem rostlinných tuků v kojenecké výživě Friso jsou palmové, řepkové a slunečnicové oleje (více viz článek: kojenecké směsi na bázi bílkovinného hydrolyzátu). Výrobky ze zlata mají také olej z palmových jader. Podle studií může palmový olej - zdroj kyseliny palmitové, pomoci snížit absorpci vápníku (doporučujeme přečíst: seznam dobrých směsí bez palmového oleje). V tomto případě palmové jádro a kokosové oleje obsahují kyselinu laurovou. V tomto ohledu si společnost vyhrazuje právo na výměnu oleje z palmových jader za kokos v koncentrátu.

  Řepkový olej je pro některé spotřebitele problémem. Je známo, že jedna z jeho složek - kyselina eruková má toxický účinek na srdce. Výrobky Friso však obsahují pouze olej s nízkým obsahem kyseliny erukové, s minimálním obsahem nebezpečné látky. Podle odborníků může být jeho přítomnost nakonec zanedbána.

  Další komponenty

  Výrobce tvrdí, že všechny produkty Friso obsahují množství vitamínů a minerálů, které dítě potřebuje v určitém věku. To znamená, že pokud krmíte dítě směsí Frisolac, dostane přesně stejné množství užitečných živin jako dítě, které používá mléko z plechovky.

  Uvádíme, co ještě mohou produkty společnosti obsahovat:

  • Ve všech směsích, s výjimkou Junior 3, existuje sada pěti nukleotidů - látek nezbytných pro růst a konstrukci buněk. Tyto sloučeniny se účastní různých metabolických procesů v těle a pozitivně ovlivňují imunitu. Nukleotidy se v těle téměř nevytvářejí a potřeba pro rostoucí dítě je velmi vysoká.
  • Směsi pro děti do jednoho roku neobsahují látky určené k aromatizaci, vyskytují se pouze ve výrobcích určených dětem starším než jeden rok. Kromě toho mléko pro děti od 1 roku obsahuje sójový lecitin a směsi v lepenkových obalech obsahují kyselinu citronovou jako regulátor kyselosti.
  • Prvotřídní produkty obsahují prebiotika, látky, které vytvářejí příznivé podmínky pro růst prospěšné mikroflóry ve střevě, což pomáhá založit její práci. Prebiotika jsou představována oligosacharidy a fruktooligosacharidy.
  • Probiotika se přidávají do směsi zlata ve třetím a čtvrtém kroku. To jsou živé mikroorganismy - bifidobakterie a laktobacily, které obývají naše střeva. Jejich přítomnost v těle vám umožní vyhnout se problémům se žaludkem - dysbióza, zácpa, zvýšená tvorba plynu. Probiotika fungují skvěle s prebiotiky.
  • Všechny produkty Friso mají vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg a směs číslo 4 má ještě vyšší parametry - 440 mOsm / kg. To je indikátor toho, jak výrazný je vliv kapalných složek koncentrátu na osmotický tlak dítěte. Čím vyšší je osmolalita, tím je pravděpodobnější, že si tělo udrží sodík, což je obtížné transportovat ledvinami. Tato situace je pozorována u dětí prvního roku života.

  Rozdíly „Friso Gold“ od ostatních typů směsí

  Uváděli jsme hlavní složky, které vytvářejí směsi v lepenkových obalech a plechovkách. Jejich hlavní rozdíly jsou v tom, že u prémiových produktů jsou navíc přítomny:

  • probiotika a prebiotika;
  • rybí tuk;
  • palmojádrový olej a jednobuněčný houbový olej.

  V jiných typech firemních produktů tyto komponenty chybí. Kromě toho je celé spektrum vitamínů a minerálů totožné..

  Jak vařit směs?

  Pokyny pro přípravu kojenecké výživy Frisolak standard. Nejprve musíte umýt ruce a také sterilizovat nádobí, ve kterém bude prášek naředěn. Poté potřebujete:

  • vařit vodu na mléko po dobu 5-7 minut;
  • chladit kapalinu, dokud její teplota nepřesáhne 40 ° C;
  • změřte požadovaný objem, nalijte do láhve;
  • pomocí odměrné lžičky nalijte do vody správné množství prášku rychlostí 1 lžíce na 30 ml vody;
  • lahvičku dobře protřepejte, dokud tekutina nezíská jednotnou barvu;
  • krmte dítě teprve poté, co se mléko ochladilo a přiblížilo se tělesné teplotě;
  • po 1 hodině nedojte dítě směsí;
  • nemůžete chovat mléko předem, je to lepší těsně před krmením.
  Hypoalergenní směs Friso (Frisolak)

  Zvažte dávkování prášku a vody pro přípravu dětského mléka. V popisu se uvádí, že k přípravě 100 ml produktu je třeba vzít 90 ml vody a přidat tři odměrky prášku. Všechny informace jsou uvedeny v tabulce..

  Tabulka pro kojence od narození do šesti měsíců:

  Věk / hmotnostVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
  Od narození do 14 dnů / 3 kg602 / 8.67
  14 dní - 30 dní / 4 kg903/126
  4-8 týdnů / 4-5 kg1204/17.26
  2-4 měsíce / 5-6 kg1505/21,55
  Od 4 měsíců / 6 kg a více1806/25,85

  Tabulka dávek pro kojence po šesti měsících:

  StáříVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
  Od šesti měsíců do 8 měsíců1806/30 g4
  Více než 8 měsíců1806/30 g3

  Úložný prostor

  Je velmi důležité jasně dodržovat podmínky skladování prášku. Pokud není plechovka nebo krabička otevřená, může být skladována při teplotě vzduchu nejvýše 25 ° C a vlhkost by neměla být vyšší než 75%. Balení můžete umístit do skříně, kde nespadá slunce. Neměli byste skladovat směs v lednici - vlhkost uvnitř komory je obvykle vyšší než je obvyklé, navíc prášek rychle absorbuje pachy produktů, které jsou u ní uloženy, na stejné polici.

  Pokud je balíček již otevřený, použijte obsah do jednoho měsíce. Výrobce uvádí, že prášek lze skladovat 24 měsíců od data výroby.

  Související články

  Frisolak GA-2, hypoalergenní mléčná směs od 6 do 12 měsíců FRISO

  Věk: 6 až 12 měsíců

  Objem: 400 g.

  Spotřeba:

  Typ: Terapeutická a profylaktická směs HA (parciální hydrolyzát). Na základě částečné hydrolýzy proteinů.

  Pro děti s rizikem vzniku potravinových alergií vyvinuli odborníci FRISO speciální hypoalergenní profylaktické směsi založené na parciálním proteinovém hydrolyzátu - Frisolak 1 GA a Frisolak 2 GA. Vzhledem k tomu, že se zde protein částečně rozkládá, je zbytková alergenicita Frisolak 1 HA téměř 1000krát nižší ve srovnání s konvenčními mléčnými směsmi. Kromě toho, s použitím preventivní hypoalergenní směsi Frisolak 1 HA, je tělo dítěte „vyškoleno“ a v budoucnu bude moci snadno přejít na běžné mléčné výrobky.

  Nejlepší jídlo pro vaše dítě je mateřské mléko..

  Směs FRISOLAK 2 HA je určena pro děti s mírnou alergií!

  Značka: Friso

  Vlastnosti: Druh balení - W / can; Typ směsi - terapeutický a profylaktický (GA);

  Frisolak GA-1 je k dispozici v cínovém balení po 400 gramech.

  Věk - od 6 do 12 měsíců

  Proteinová alergie na kravské mléko je nejčastějším typem alergie u dětí v prvním roce života. Zároveň existují děti patřící do tzv. „Rizikové skupiny“. Pravděpodobnost alergií u těchto dětí je mnohem vyšší než u ostatních. „Riziková skupina“ zahrnuje ty děti, které mají rodiče trpící potravinovou alergií, které mají sourozence s alergiemi. Takovým dětem, pokud matka nemá nebo nemá dostatečné mateřské mléko, se doporučuje dětem krmit speciální hypoalergenní směsi..

  Pro děti s rizikem vzniku potravinových alergií vyvinuli odborníci FRISO speciální hypoalergenní profylaktické směsi založené na parciálním proteinovém hydrolyzátu - Frisolak 1 GA a Frisolak 2 GA.

  FRISOLAK 2 HA - PRO PŘEDCHOZÍ ALERGIE!

  Pro děti od 6 do 12 měsíců.

  Tento produkt je k dispozici ve 400 gramových plechovkách.
  Frisolak 2 HA - hypoalergenní směs určená pro děti s vysokým rizikem alergií.

  Vzhledem k tomu, že se protein v této směsi částečně štěpí, je zbytková alergenicita Frisolac 2 HA téměř 1000krát nižší ve srovnání s konvenčními mléčnými směsmi. Kromě toho, s použitím preventivní hypoalergenní směsi Frisolak 2 HA, je tělo dítěte „vyškoleno“ a v budoucnu bude moci snadno přejít na běžné mléčné výrobky.

  Moderní medicína doporučuje použití preventivních hypoalergenních směsí u dětí s vysokým rizikem vzniku alergií na potraviny během prvního roku života. Až 6 měsíců se používá Frisolac 1 HA a po 6 měsících Frisolac 2 HA.

  Frisolak 2 HA směs je kompletní směs pro dlouhodobé použití, protože obsahuje všechny složky nezbytné pro správný vývoj dítěte.
  Frisolak 2 HA má navíc příjemnou chuť (to je důležité, protože většina směsí vyvinutých na základě proteinových hydrolyzátů má hořkou pachuť).

  UŽITEČNÉ SLOŽENÍ MIXTURE FRISOLAK 2 HA:

  částečně hydrolyzát syrovátkového proteinu (zajišťuje prevenci alergií);
  nukleotidy (zvyšují imunitu);
  prebiotika (pomáhají zlepšovat střevní mikroflóru, usnadňují proces trávení);
  DC PUFA (DHA / ARA) - speciální mastné kyseliny (přispívají k rozvoji mozku a orgánů vidění);
  vyvážený komplex vitamínů a minerálů pro děti od narození do 6 měsíců.

  Kojenecká výživa Friso prošla četnými testy. Všechny výrobky našeho obchodu jsou certifikovány a schváleny lékaři. Vyberte pouze prověřené a kvalitní produkty. Postarejte se o blaho svých dětí.

  Mateřské mléko je pro vaše dítě to nejlepší jídlo. Před rozhodnutím o použití kojenecké výživy byste se měli poradit s pediatrem nebo alergologem!

  Horká linka pro používání kojenecké výživy "FRISO":

  Pondělí - pátek: 8 (017) 287-82-20, 287-82-21, 8 (029) 895-61-33 (MTS), 8 (044) 754-44-78 (A1) od 10-00 do 17-00.

  Děkujeme, že jste si nás vybral.!

 • Články O Neplodnosti