Hlavní Neplodnost

Sušené mléko "Frisolak Gold 1" - recenze, návod k použití a složení

Mléčný prášek samozřejmě ztrácí mateřské mléko, ale pokud není přítomen, může se stát zachráncem. Specialisté pečlivě přistupují k vývoji takové výživy, protože dětské žaludky jsou velmi citlivé a náchylné k jídlu..

Směs je obohacena všemi nezbytnými složkami, často složením podobným mateřskému mléku.

Obecně neexistují žádné stížnosti na směsi. Nově vytvořené rodiče se ale upadnou, když čelí policím s dětskou výživou. Obrovský sortiment je jednoduše matoucí, bez předchozí znalosti o směsích je obtížné učinit správný výběr..

Jedním z osvědčených mléčných receptur byl Frisolak Gold 1, zpětná vazba uživatelů na toto složení je pouze pozitivní. Na jeho recenzi a zastavit.

Funkce

Recenze "Frisolak Gold 1" doporučují tuto směs pro použití od narození. Přestože se produkt na regálech objevil relativně nedávno, výrobní společnost „Friso“ (Nizozemsko) existuje od roku 1966 a během této doby se významně osvědčila na trhu dětské výživy..

Sušený mléko Frisolak Gold 1 je dobré takto:

 1. Ve výrobě se provádí úplná kontrola kvality..
 2. Chutná jako mateřské mléko, takže dítě nebude tlačit jídlo pryč, ale rád ho sní do poslední kapky.
 3. Složení směsi splňuje mezinárodní normy, je naprosto bezpečné a vylučuje obsah GMO.
 4. Výživa byla oceněna ruskými pediatry;
 5. Při výrobě se používá pouze moderní vybavení.
 6. Pro získání zajímavých informací mohou rodiče kontaktovat specialisty horké linky, kteří jsou připraveni odpovídat na otázky 24 hodin denně.

Mnoho recenzí směsi Frisolak Gold 1 však odhaluje jednu nevýhodu produktu - příliš vysokou cenu. Cena jedné plechovky 400 g je 850–900 rublů. A s vysokou spotřebou (1 plechovka za 3 dny) se ukazuje režie. Během slev však můžete hodně ušetřit, pak cena jídla za pár stovek je levnější.

Struktura

Je to složení, kterému mladí rodiče věnují první pozornost, protože na tom závisí zdraví jejich dítěte. Stojí za zmínku, že v různých směsích, dokonce téže společnosti, ale pro různý věk je počet složek odlišný.

Složení „Frisolak Gold 1“ je blízko mateřskému mléku, díky čemuž je směs skutečně jedinečná. Hlavní složkou je trávená bílkovina, která se snadno vstřebává žaludkem dítěte. Kromě toho je přítomen kasein - hlavní mléčný prvek, který se nachází v mateřském mléce.

Dalším důležitým prvkem ve směsi je železo. Když vstoupíte do krve novorozence, tato složka snižuje riziko anémie, tj. Nedostatku kyslíku. Proto se Frisolak Gold velmi často doporučuje pro oslabené novorozence, i když je propuštěn z nemocnice, za předpokladu, že matka z nějakého důvodu nemůže kojit. Železo také normalizuje trávení a eliminuje riziko zácpy.

Nukleotidy jsou látky, které jsou odpovědné za tvorbu imunity a nervových vláken novorozence. Jejich přítomnost a množství jsou často uvedeny na přední straně plechovky..

Alfa kyseliny jsou další základní složkou v dětském mléce. Bez nich se mozek dítěte nebude plně rozvíjet. Taurin, přítomný ve směsi, je také zodpovědný za vývoj mozkových buněk..

aplikace

Mnoho rodičů, kteří poprvé pociťují novou roli, se obává, jak směs rozmnožovat a v jakém poměru.

 1. Prvním krokem je mytí rukou mýdlem.
 2. Druhou věcí, kterou musíte udělat, je opláchnout čisticím prostředkem a poté sterilizovat láhev, z níž dítě bude jíst. Voda by měla být převařena.
 3. S odměrnou lžičkou, která je v každé plechovce Frisolaka Gold 1 a pojme 30 g produktu, zalijte tolik směsi, kolik je třeba, podle věku dítěte. Všechny informace jsou v bance..
 4. Prášek se nalije požadovaným množstvím teplé vody.
 5. Směs se protřepává, dokud se prášek úplně nerozpustí ve vodě.
 6. Nyní můžete své dítě bezpečně krmit.

Dětská jídla musí být před každým krmením sterilizována..

Recenze matek o mléčné formule

Co říkají o „Frisolak Gold 1“ v hodnocení matek - hlavních kupujících mléčné směsi pro své děti? Podle jejich názoru je Frisolak Gold 1 dokonale přizpůsoben dětem, což eliminuje výskyt většiny zdravotních problémů..

Maminky říkají, že jejich děti jedí dobře a až do příštího krmení nemají hlad. V noci je situace podobná..

Mnoho žen navíc říká, že přešly na Frisolak Gold 1 s jinými směsmi, protože dítě bylo mučeno kolikou, zácpou nebo alergiemi. Se změnou výživy se tyto problémy „zaplavily zapomnění“, jak se říká.

Dalším příjemným pozorováním ze strany matek bylo to, že jejich děti přibírají na váze dobře a rovnoměrně z konzumace Friso..

Co říkají pediatři

Recenze pediatrů o "Frisolak Gold 1" jsou zcela pozitivní. Lékaři tuto směs velmi často doporučují těm dětem, které kvůli určitým okolnostem nebudou schopny konzumovat mateřské mléko.

Směs je absolutně hypoalergenní a snadno se vstřebává tělem dítěte. Citlivost je více než 90%, což je vynikající ukazatel pro mléčný výrobek..

Jak říkají dětští lékaři, dítě je tímto jídlem úplně nasyceno a chová se klidně až do příštího krmení.

Dalším důvodem, proč pediatrické recenze Frisolac Gold 1 pro novorozence jsou pozitivní při popisu vlastností léčiva, je absence kolických a jiných gastrointestinálních poruch..

Informace na závěr

Mléčná směs Frisolak Gold 1, jejíž recenze vylučují jakékoli stížnosti spotřebitelů, zakořenila v regálech ruských obchodů a lékárenských řetězců. Než však začnete nakupovat, měli byste si stále poslechnout názor svého dětského lékaře. Lékař může místo „Frisolak Gold 1“ doporučit jiný typ směsi - produkt výrobce nebo jiné značky.

Friso dětská výživa pro kojence: recenze, složení, cena, sortiment (zlato 1, 2, 3, Frisopep, hypoalergenní, Frisolac, bez laktózy)

Vyberte si z velkého počtu kojeneckých přípravků vhodných? Podívejte se blíže na produkty Friesland Foods. V tomto článku budeme diskutovat rozsah, složení a recenze potravin Friso.

Friso Food Sortiment

Rozsah směsí Friso je poměrně široký:

Friso Gold 1 (od narození do 6 měsíců)

Počáteční mléčná receptura pro zdravé novorozence. S touto směsí můžete kojit děti umělou i smíšenou výživou. Tento produkt je obohacen mastnými kyselinami, prebiotiky a dalšími živinami nezbytnými pro úplný vývoj dítěte prvního roku života.

Friso Gold 2 (6 až 12 měsíců)

Následující mléčná formule, která je vhodná pro děti bez zvláštních potravinových odchylek. S touto směsí můžete chovat různá jídla doplňkových potravin. Vývojáři tvrdí, že protein ve stravě má ​​snadnější úroveň vstřebávání a trávení. Mléko při přípravě tohoto typu potravin je zpracováváno speciální jemnou technologií..

Friso Gold 3 (od 12 měsíců)

Suchý mléčný nápoj s mastnými kyselinami a prebiotikem. Navrženo tak, aby vyhovovalo potřebám dětí po roce, má všechny důležité látky, které dítě tohoto věku potřebuje..

Frisolac 1 (0 až 6 měsíců)

Smíchejte v krabici. Obsahuje odstředěné mléko a demineralizovanou syrovátku. Jídlo má jednodušší složení než směsi označené zlatem.

Frisolac 2 (6 až 12 měsíců)

Určeno pro děti, které nemají patologie a jsou obohaceny syrovátkovými bílkovinami. Vitaminový komplex řeší problém nedostatečných stavů u dítěte.

Friso 3 junior

Mléko pro kojence (starší 12 měsíců). Na základě plnotučného mléka, které dítěti poskytuje dostatek vápníku a bílkovin. Má příjemnou chuť, která je co nejblíže chuti mateřského mléka.

Frisom s prebiotikem 1 (0-6 měsíců)

S malými poruchami ve střevech pomůže jídlo zvané Friso VOM. Speciální upravené složení pomáhá zajistit trávení a vyprazdňování dítěte. Díky prebiotikům je stolice dítěte normalizována a tvorba plynu je snížena.

Friso VOM 2 s prebiotikem (6-12 měsíců)

Směs pro děti do jednoho roku má pozitivní vliv na proces trávení potravy, má antirefluxní vlastnosti díky lepku stromu rohovníku. Prebiotika pomáhají eliminovat zácpu a koliku.

Frisolak 1 HA (od narození do šesti měsíců)

Pokud se u dítěte objeví alergie na bílkovinu krav, je nutné zakoupit speciální hypoalergenní směs Frisolacu s označením HA. Byl vytvořen na základě částečně hydrolyzovaného proteinu. Výrobci tvrdí, že v důsledku rozkladu bílkovin kravského mléka je riziko alergií sníženo tisíckrát.

Friso HA 2 (od 6 měsíců do roku)

Dobrá volba pro směsi pro dlouhodobé krmení. Výrobek obsahuje všechny potřebné látky, aby dítě rostlo zdravě a silně. Nukleotidy, které jsou součástí příznivého účinku na imunitní systém a snižují riziko alergických reakcí.

Frisolak Gold Pep (od narození do roku).

V tomto produktu je mléčná bílkovina zcela hydrolyzována, což pomáhá vyřešit problém mírné, střední a střední alergie na mléko a sójové bílkoviny. Výživa bez mléka může být používána po dlouhou dobu, což zajišťuje plný vývoj dítěte. Má příjemnou chuť s mírnou dochutí hořkosti díky úplné hydrolýze. Zavést do stravy pouze podle pokynů pediatra.

Frisolac Gold Pep AC (0 až 12 měsíců)

Doporučeno pro děti se závažnými alergickými reakcemi na bílkoviny krav. Odkazuje na dietní potraviny neobsahující laktózu. Má hořkou dochuť, kterou může předepsat pouze lékař po dobu nejvýše šesti měsíců. Obsahuje všechny potřebné aminokyseliny, vitamíny, minerály.

Na oficiálních stránkách Friso Ukrajina najdete mírně odlišné typy směsí než na ruském. Navíc v ukrajinské linii existuje směs pro předčasně narozené děti s názvem Frisolac Premature.

Složení směsí Friso

Lékaři se domnívají, že složení přípravku Friso je dokonale vyvážené, přestože má některé pochybné složky. Tyto informace jsou uvedeny v tabulce na obalu produktu..

 • Odstředěné mléko (ne v hypoalergenním, Frisolak Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Hydrolyzát syrovátkové bílkoviny (pouze hypoalergenní, Frisolac Gold Pep);
 • Hydrolyzát hlubokého kaseinu (pouze Gold Pep AS);
 • Demineralizovaná syrovátka (nikoli ve Friso Gold 3, Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Sirup s pevnou glukózou (pouze ve Friso Gold 3, Frisolak GA, Frisolak Gold Pep, Gold Pep AS);
 • Rostlinné oleje (palmové jádro, slunečnice, palmy, řepky);
 • Laktóza, sacharóza (ve Friso Gold, Frisolak, Frisovoy);
 • Karobový lepek (pouze ve Frisovoy 1,2);
 • Galaktooligosacharidy (nikoli ve společnosti Friso Gold Pep AS);
 • Maltodextrin (pouze ve Friso Gold 1.2 a Frisolak);
 • Syrovátkový proteinový koncentrát (pouze ve Friso Gold, Frisovoy);
 • Rybí tuk;
 • Cholin;
 • Jednobuněčný olej;
 • Taurin;
 • Minerály
 • Vitamíny
 • Nukleotidy (ne v Junior 3).

Jak dávat směsi Friso?

Pokud je třeba zavést výživu této značky do dětské výživy, vyplatí se používat doporučení pro ředění suchých směsí, která najdete na obalu produktu a na oficiálních webových stránkách společnosti..

 1. Nezbytným a důležitým preventivním opatřením při přípravě kojenecké výživy je dezinfekce rukou a nádobí, ve kterých bude suchý prášek naředěn.
 2. Vařte speciální dětskou vodu a ochlaďte na 39˚.
 3. Doporučené množství vody a suchého prášku se vloží do láhve v závislosti na věku dítěte.
 4. Lahvičku pevně uzavřete a důkladně ji protřepejte. Zajistěte úplné rozpuštění směsi v teplé vodě.
 5. Optimální teplota pro krmení dítěte je 37˚.

Kde koupit směs Friso? Cena

Jídlo od společnosti Friso si můžete koupit v obchodech, lékárnách města a v internetových obchodech „Ship“, „Daughters-son“, „Detsky Mir“ za cenu 250 až 1400 rublů za 400 gramů. Prostřednictvím internetového prodeje můžete tento produkt zakoupit na skladě.

Friso nebo Nan: což je lepší?

Oba typy směsí obsahují palmový olej, řepkový olej a maltodextrin. Nan 1 a 2 neobsahují prebiotika, na rozdíl od Friso Gold. V sortimentu Friso není fermentované mléko, ale v Národní akademii věd je. Soubor vitamínů a minerálů je podobný.

Friso nebo Nutrilon: což je lepší?

Nutrilon Premium a Friso Gold jsou založeny na demineralizované mléčné syrovátce. Nutrilon má širší škálu produktů, pro děti narozené v předstihu existuje speciální řada. Oba typy potravin ve složení mají palmový olej, maltodextrin a prebiotika. Nutrilonovy náklady jsou však vyšší než náklady společnosti Friso.

Friso Nutrition Recenze

V hodnocení směsí Friso jsou kladné i záporné body:

 • Mnoho lékařů doporučuje směsi Friso pro ty děti, které mají pouze alergické příznaky. Nejčastěji lze takové důsledky zastavit správným menu, protože většina projevů alergických reakcí není spojena pouze s individuální nesnášenlivostí bílkovin kravského mléka, ale s poměrem složek směsi a metodami jejich zpracování..
 • Negativní bod ve výživě pediatrů nazývá přítomnost palmového oleje. Kromě toho v řadě dětských výrobků po roce najdete sacharózu.
 • Prebiotika jsou zastoupena pouze jedním druhem.
 • Výrobci se snaží udržovat blízkost směsí k mateřskému mléku..
 • Z celé řady směsí si můžete snadno vybrat přesně ten typ, který vyhovuje dítěti.
 • Výživa snižuje projevy alergických reakcí a zlepšuje funkci střev.
 • Rodiče berou na vědomí, že bohužel v celé škále produktů neexistují žádné směsi kyselého mléka.

Friso je dobrá volba pro krmení dítěte, ale rodiče si mohou snadno vybrat levnější analogy s podobným složením.

Jméno: Savchuk Larisa Vasilievna. Učitel základní školy. Vysokoškolské vzdělání. Institut ekonomie a humanitních věd Makeevka (Makeevka, Donetsk region).

Přehled směsí Friso (Frisolak a Friso Gold): složení dětské výživy a návod k použití

Friso - krmivo pro umělé krmení kojenců, jeho sortiment je poměrně široký. Výrobce nabízí směsi pro zdravé děti i pro ty, kteří potřebují speciální výrobky. Pochopíme odrůdy mléčné směsi z Friso a její ingredience. Musíte si jen vybrat to nejlepší.

O výrobci

Nejprve uveďte několik informací o výrobci. Friesland Foods Corporation je dnes jednou z předních společností pro kojeneckou výživu a její počátky sahají až do konce 19. století. Několik mléčných farem spojených do jednoho koncernu nejprve začalo vyrábět sušené mléko a kondenzované mléko a v polovině minulého století se specialisté společnosti začali zabývat vývojem receptury pro kojeneckou výživu (viz také: mohu pít kondenzované mléko při kojení?). Po chvíli se začala prodávat směs Frisolac, suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence v prvním roce života.

Druhy výživy Friso

Dětská výživa Friso je rozdělena do několika odrůd. Uvádíme základní produkty:

 • Frisolak, Friso Gold a Junior - směsi určené pro zdravé děti od 0 do 3 let. Pro každý věkový interval se vyrábí samostatný produkt - od narození č. 1, od 6 měsíců č. 2, od roku č. 3, od 3 let č. 4. Základem produktu jsou syrovátkové bílkoviny, odstředěné mléko a celá řada vitamínů a minerálů.
 • Frisovoy - přípravek s prebiotiky, určený dětem s gastrointestinálními problémy. Také ve svém složení je kobylka ze svatojánského chleba, která slouží k prevenci regurgitace.
 • Frisopep je směs pro děti náchylné na alergie. Ve svém složení hydrolyzovaný protein, který je tělem nejvíce absorbován, aniž by způsoboval alergickou reakci.
 • Frisosoy je produkt vyvinutý pro kojence trpící intolerancí bílkovin krav nebo nedostatkem laktázy (další podrobnosti viz: intolerance bílkovin krav u kojenců). Základem koncentrátu je sójový protein.

Přehled základních směsí Friso

Friso základní směsi jsou určeny pro kojence bez zvláštních potřeb. Tyto výrobky jsou rozděleny do směsi Frisolak, Junior - oba v kartonových krabicích 400 g, a Friso Gold - v kovových obalech o 400 a 800 g. V krabicích jsou prezentovány tři typy produktů:

 • suchý prášek pro přípravu jídla pro kojence od narození - Frisolak 1;
 • koncentrát určený pro děti ve věku šesti měsíců - Frisolak 2;
 • mléko používané k výživě dětí ve věku 1-3 let - Junior 3.

V plechovkách si můžete koupit produkt označený Zlato, který patří do prvotřídní třídy. Existují takové odrůdy tohoto koncentrátu:

 • směs pro kojence a děti do 6 měsíců - Friso Frisolak 1 Gold;
 • pro děti od 6 měsíců do 12 měsíců - Friso Gold 2;
 • mléko pro děti od 1 do 3 let - zlato 3;
 • mléko pro krmení dětí od 3 let - zlato 4.

Rodiče, kteří již použili směs Frisolak Gold 1 a 2, si všimli, že v poslední době se design plechových nádob změnil. Zvažte rozdíly mezi starým a novým obalem:

 • V novém balení se víčko otočí a pevně zaklapne.
 • Od roku 2016 se v bankách objevuje omezovač, s nímž je vhodné odstranit přebytečný prášek z odměrky.
 • Uvnitř banky je držák, na kterém je upevněna měřicí lžíce. Tato inovace vám umožní vyhnout se vniknutí prstů do prášku, což pozitivně ovlivňuje sterilitu hotového mléka.
 • Design obalu se stal jasnějším a viditelnějším, na fotografii je jasně vidět.

Kromě toho má nádoba se směsí pro každé věkové období vlastní barvu. Koncentrát pod číslem 1 je modrý, číslo 2 je zelené, číslo 3 je oranžové a pro nejstarší - fialové.

Z čeho se skládají směsi Frisso??

Dále pochopíme, jaké je základní složení směsi Frisolak. Výrobky pro zdravé kojence jsou založeny na speciálně připravených mléčných bílkovinách. Zpravidla se jedná o demineralizovanou syrovátku, syrovátkový proteinový koncentrát. Kromě toho jsou ve směsi přítomny laktóza a rostlinné oleje. Do koncentrátu se přidávají také stopové prvky a vitaminy nezbytné pro dítě v určitém věku.

Složení proteinů

Produkty Starter určené pro kojence a děti do jednoho roku, představované řadami Frisolac 1 a Friso Gold 1, mají poměr syrovátkových bílkovin k kaseinu v poměru 60:40. Tento poměr je optimální pro krmení dítěte prvního roku života. Ve směsích druhé fáze je tento poměr 50:50.

U produktů třetího stupně, které jsou určeny pro děti od jednoho roku (Frisolac směs 3), je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu odlišný - 20:80. Podobné složení je pozorováno v kravském mléce. U směsí pod číslem 4 není tento poměr u dětí od 36 měsíců vůbec uveden. K prášku se také přidá aminokyselina taurin.

Sacharidové složení

Sacharidy ve směsích pro novorozence a děti do jednoho roku jsou hlavně laktóza a maltodextrin. Laktóza je mléčný cukr a maltodextrin je kukuřičný škrob. Pomáhá, aby byl produkt sladší a uspokojivější. Tato látka se nenachází v mateřském mléce, považuje se však za bezpečný doplněk a často se používá v mléčných nápojích..

Výrobky pro kojence od šesti měsíců jako sacharidy obsahují laktózu, sacharózu a glukózu. Sacharóza není považována za zcela bezpečnou. Tato látka sama o sobě není alergenem, může však vyvolat reakci těla na účinky jiných alergenů. V tomto ohledu se dětem náchylným na alergie obvykle doporučuje krmit hypoalergenní směs..

Složení tuku

Všechny produkty Friso obsahují komplex rostlinných olejů, stopy mléčného tuku. Směsi v plechovkách se mohou pochlubit dalšími složkami - rybí olej a jednobuněčný houbový olej Mortierella alpina. První z nich pomůže vyrovnat nedostatek polynenasycených mastných kyselin, druhý je zdrojem kyseliny arachidonové.

Komplexem rostlinných tuků v kojenecké výživě Friso jsou palmové, řepkové a slunečnicové oleje (více viz článek: kojenecké směsi na bázi bílkovinného hydrolyzátu). Výrobky ze zlata mají také olej z palmových jader. Podle studií může palmový olej - zdroj kyseliny palmitové, pomoci snížit absorpci vápníku (doporučujeme přečíst: seznam dobrých směsí bez palmového oleje). V tomto případě palmové jádro a kokosové oleje obsahují kyselinu laurovou. V tomto ohledu si společnost vyhrazuje právo na výměnu oleje z palmových jader za kokos v koncentrátu.

Řepkový olej je pro některé spotřebitele problémem. Je známo, že jedna z jeho složek - kyselina eruková má toxický účinek na srdce. Výrobky Friso však obsahují pouze olej s nízkým obsahem kyseliny erukové, s minimálním obsahem nebezpečné látky. Podle odborníků může být jeho přítomnost nakonec zanedbána.

Další komponenty

Výrobce tvrdí, že všechny produkty Friso obsahují množství vitamínů a minerálů, které dítě potřebuje v určitém věku. To znamená, že pokud krmíte dítě směsí Frisolac, dostane přesně stejné množství užitečných živin jako dítě, které používá mléko z plechovky.

Uvádíme, co ještě mohou produkty společnosti obsahovat:

 • Ve všech směsích, s výjimkou Junior 3, existuje sada pěti nukleotidů - látek nezbytných pro růst a konstrukci buněk. Tyto sloučeniny se účastní různých metabolických procesů v těle a pozitivně ovlivňují imunitu. Nukleotidy se v těle téměř nevytvářejí a potřeba pro rostoucí dítě je velmi vysoká.
 • Směsi pro děti do jednoho roku neobsahují látky určené k aromatizaci, vyskytují se pouze ve výrobcích určených dětem starším než jeden rok. Kromě toho mléko pro děti od 1 roku obsahuje sójový lecitin a směsi v lepenkových obalech obsahují kyselinu citronovou jako regulátor kyselosti.
 • Prvotřídní produkty obsahují prebiotika, látky, které vytvářejí příznivé podmínky pro růst prospěšné mikroflóry ve střevě, což pomáhá založit její práci. Prebiotika jsou představována oligosacharidy a fruktooligosacharidy.
 • Probiotika se přidávají do směsi zlata ve třetím a čtvrtém kroku. To jsou živé mikroorganismy - bifidobakterie a laktobacily, které obývají naše střeva. Jejich přítomnost v těle vám umožní vyhnout se problémům se žaludkem - dysbióza, zácpa, zvýšená tvorba plynu. Probiotika fungují skvěle s prebiotiky.
 • Všechny produkty Friso mají vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg a směs číslo 4 má ještě vyšší parametry - 440 mOsm / kg. To je indikátor toho, jak výrazný je vliv kapalných složek koncentrátu na osmotický tlak dítěte. Čím vyšší je osmolalita, tím je pravděpodobnější, že si tělo udrží sodík, což je obtížné transportovat ledvinami. Tato situace je pozorována u dětí prvního roku života.

Rozdíly „Friso Gold“ od ostatních typů směsí

Uváděli jsme hlavní složky, které vytvářejí směsi v lepenkových obalech a plechovkách. Jejich hlavní rozdíly jsou v tom, že u prémiových produktů jsou navíc přítomny:

 • probiotika a prebiotika;
 • rybí tuk;
 • palmojádrový olej a jednobuněčný houbový olej.

V jiných typech firemních produktů tyto komponenty chybí. Kromě toho je celé spektrum vitamínů a minerálů totožné..

Jak vařit směs?

Pokyny pro přípravu kojenecké výživy Frisolak standard. Nejprve musíte umýt ruce a také sterilizovat nádobí, ve kterém bude prášek naředěn. Poté potřebujete:

 • vařit vodu na mléko po dobu 5-7 minut;
 • chladit kapalinu, dokud její teplota nepřesáhne 40 ° C;
 • změřte požadovaný objem, nalijte do láhve;
 • pomocí odměrné lžičky nalijte do vody správné množství prášku rychlostí 1 lžíce na 30 ml vody;
 • lahvičku dobře protřepejte, dokud tekutina nezíská jednotnou barvu;
 • krmte dítě teprve poté, co se mléko ochladilo a přiblížilo se tělesné teplotě;
 • po 1 hodině nedojte dítě směsí;
 • nemůžete chovat mléko předem, je to lepší těsně před krmením.
Hypoalergenní směs Friso (Frisolak)

Zvažte dávkování prášku a vody pro přípravu dětského mléka. V popisu se uvádí, že k přípravě 100 ml produktu je třeba vzít 90 ml vody a přidat tři odměrky prášku. Všechny informace jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka pro kojence od narození do šesti měsíců:

Věk / hmotnostVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
Od narození do 14 dnů / 3 kg602 / 8.67
14 dní - 30 dní / 4 kg903/126
4-8 týdnů / 4-5 kg1204/17.26
2-4 měsíce / 5-6 kg1505/21,55
Od 4 měsíců / 6 kg a více1806/25,85

Tabulka dávek pro kojence po šesti měsících:

StáříVodní mlSuchý prášek, odměřené lžíce / gPočet krmení denně
Od šesti měsíců do 8 měsíců1806/30 g4
Více než 8 měsíců1806/30 g3

Úložný prostor

Je velmi důležité jasně dodržovat podmínky skladování prášku. Pokud není plechovka nebo krabička otevřená, může být skladována při teplotě vzduchu nejvýše 25 ° C a vlhkost by neměla být vyšší než 75%. Balení můžete umístit do skříně, kde nespadá slunce. Neměli byste skladovat směs v lednici - vlhkost uvnitř komory je obvykle vyšší než je obvyklé, navíc prášek rychle absorbuje pachy produktů, které jsou u ní uloženy, na stejné polici.

Pokud je balíček již otevřený, použijte obsah do jednoho měsíce. Výrobce uvádí, že prášek lze skladovat 24 měsíců od data výroby.

Sušená mléčná směs Friso Gold 1 LockNutri, 1200g

Upravená výchozí mléčná směs pro smíšené nebo umělé krmení dětí od narození do 6 měsíců.

Friso GOLD 1 obsahuje klíč. více informací

Upravená výchozí mléčná směs pro smíšené nebo umělé krmení dětí od narození do 6 měsíců.

Friso GOLD 1 obsahuje klíčové živiny pro vývoj mozku a tvorbu imunitního systému:
- speciální mastné kyseliny DHA & ARA pro vývoj mozku a zraku u dětí;
- prebiotika (galaktooligosacharidy) pro tvorbu zdravé střevní mikroflóry;
- nukleotidy pro podporu imunitního systému;
- všechny ingredience pro harmonický růst a vývoj dítěte od narození do 6 měsíců.

Podmínky skladování.
Doporučujeme uchovávat neotevřenou nádobu při teplotě 0 až +25 stupňů Celsia a relativní vlhkosti ne více než 75%..
Vyvarujte se přímého slunečního záření na sklenici. Uchovávejte sklenici na chladném a suchém místě (ale ne v lednici).
Obsah otevřené nádoby použijte do 4 týdnů po otevření. Použijte směs do 1 hodiny po přípravě.

Složení: Nízkotučné mléko, Demineralizovaná syrovátka, Rostlinné oleje (palmový, řepkový olej s nízkým obsahem eruky, palmové jádro, slunečnice), laktóza, galaktooligosacharidy, maltodextrin, syrovátkový proteinový koncentrát, rybí olej, cholín bitartrát, jednobuněčný olej (Mortere, Calcella Minorte) uhličitan, citran draselný, chlorid hořečnatý, citrát sodný, fosforečnan vápenatý, chlorid sodný, chlorid draselný, síran železitý, hydroxid vápenatý, síran zinečnatý, síran měďnatý, síran manganatý, jodid draselný, seleničitan sodný), vitaminy (L-Asko) baht sodný, L-askorbylpalmitát, DL-a-tokoferylacetát, nikotinamid, D-pantothenát vápenatý, hydrochlorid thiaminu, acetát retinolu, hydrochlorid pyridoxinu, kyselina listová, fytenadion, D-biotin, cholekalciferol), nukleotidy 5-cytofin kyselina, kyselina adenosin-5-monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, inosin-5-monofosfát disodný, uridin-5-monofosfát disodný).

Friso práškové mléčné přípravky jsou formulovány speciálně pro zdraví dítěte. Kojenecká výživa je vyvinuta specialisty společnosti FrieslandCampina, se sídlem v Nizozemsku. Vědci z vlastního střediska společnosti kontrolují a kontrolují složení výživy a vyvíjejí a vybírají přípravky, které jsou optimální pro kojence.

Pediatrové a odborníci na dětskou výživu doporučují směsi Friso, protože jsou dobře absorbovány tělem dítěte. To přispívá k růstu a vývoji dítěte od prvních dnů života.

Směsi jsou uzpůsobeny pro různý věk a jsou vhodné pro kojence s různými vlastnostmi zažívacího systému. Hypoalergenní a mléčné směsi Friso s nízkým obsahem laktózy, bez laktózy a obsahují složky, které nejlépe odpovídají složení mateřského mateřského mléka.

Porovnejte Nutrilon a Frisolak | Určete nejlepší kombinaci.

Pro dítě není nic prospěšnějšího než mateřské mléko. Pouze obsahuje v nejdůležitějších množstvích všechny nejdůležitější vitamíny, minerály, bílkoviny, tuky a uhlohydráty. Současné trendy jsou však takové, že stále více matek nemůže krmit své děti mateřským mlékem.

Problémy s laktací mohou být způsobeny řadou faktorů, mezi nimiž je - stav životního prostředí, stres, nemoc a další problémy. A pak směs mléka přijde k záchraně. Samozřejmě to není plnohodnotná, absolutní alternativa k mateřskému mléku, ale zároveň může velmi dobře pomoci vychovat zdravé dítě..

Ale které mléčné složení je lepší? Navíc jsou nyní na regálech prezentovány desítky jejich odrůd. Nejpopulárnější jsou však Nutrilon a Frisolak. Pojďme zjistit, která směs je lepší.

Nutrilon

Pod značkou Nutrilon se vyrábí velké množství odrůd mléčných směsí, které se liší složením a rozsahem použití. Kromě běžného krmení Nutricia vyrábí produkty pro děti s citlivým trávením, s alergiemi nebo s rizikem jejího projevu (včetně nesnášenlivosti laktózy), jakož i speciální možnosti pro malé nebo předčasně narozené děti.

Jejich složení se samozřejmě liší. Například Nutrilon Pre, určený pro malé děti, obsahuje obrovské množství prebiotik, mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Toto složení poskytuje správnou výživu novorozencům, kteří potřebují bohatší stravu, než je tomu v mateřském mléce.

Řada produktů pro děti s citlivým trávením zahrnuje následující produkty:

Nutrilon Comfort na bázi částečně hydrolyzovaných proteinů. Jsou mnohem jednodušší v metabolismu, a proto je organismem snadno stravitelné, aniž by „nakládaly“ citlivá střeva dítěte. Díky snadno strávitelným proteinům zabraňuje zácpě a kolice;

"Nutrilon Fermented" s obsahem bakterií mléčného kvašení. Jsou nezbytné pro normální fungování střev. Proto je tato možnost doporučena pro děti, které trpí poruchami trávení, včetně koliky a nadýmání;

„Nutrilon bez laktózy“, který neobsahuje mléčné bílkoviny, a proto je vhodný pro děti s individuální intolerancí laktózy. Hlavní látkou v kompozici je kaseinát vápenatý, který je doplněn komplexem mastných kyselin;

"Nutrilon Antireflux", určený k výživě dětí s regurgitačním syndromem. Pomáhá zbavit se tohoto nepříjemného jevu díky začlenění přírodních zahušťovadel, která současně příznivě ovlivňují trávicí systém dítěte;

"Nutrilon Pepti Gastro" na bázi plně hydrolyzovaných proteinů. Je velmi snadno stravitelný, má nízkou alergenitu a uspokojuje energetické potřeby dítěte.

Všechny tyto přípravky jsou však součástí terapeutické výživy, a proto je před použitím musíte konzultovat s lékařem.

Pro zdravé děti se doporučuje Nutrilon Premium nebo Nutrilon SuperPremium. Liší se složením. „SuperPremium“ obsahuje prospěšnější mastné kyseliny, vitamíny a minerály, ale není stejně dobře tolerován všemi dětmi.

Organoleptické vlastnosti Nutrilonu se liší v závislosti na konkrétní odrůdě, ale mají podobné vlastnosti:

V hotové formě má Nutrilon poměrně tekutou konzistenci, díky čemuž je docela vhodný pro krmení, bez ohledu na typ láhve;

Nemá charakteristickou sladkou chuť charakteristickou pro mateřské mléko. To je důvod, proč některé děti jej mohou odmítnout použít, zejména při přechodu z HB na náhradu nebo doplňování HB.

Na druhé straně, po „Nutrilonu“ je mnohem snazší vrátit se kojení, protože mateřské mléko se stává pro dítě příjemnějším.

Takže shrnout.

Výhody

Široká škála možností pro různé případy, včetně problémů se zažívacím systémem nebo nesnášenlivostí laktózy;

Dostatečně tekutá konzistence, která zjednodušuje vaření i krmení;

Po smíchání je mnohem snazší se vrátit kojení, protože dítě bude chutnat mateřské mléko.

nevýhody

Absence výrazné chuti, v důsledku čehož syn nebo dcera nemusí okamžitě začít jíst;

Většina produktů neobsahuje DHA (kyselinu dokosahexaenovou), která je nezbytná pro vývoj mozku dítěte.

Stojí za zmínku, že druhá nevýhoda je docela kontroverzní. Obecně platí, že novorozenec bez vývojových patologií dostává všechny látky potřebné pro vývoj mozku z mateřského mléka nebo standardních mléčných přípravků. DHA je vyžadováno pro dítě, které se narodí předčasně nebo s nízkou hmotností. Speciální přípravky Nutrilon pro tyto děti obsahují tuto kyselinu. Ale jeho odůvodnění ve složení výrobků pro dítě s normální hmotností nebo narozených za normálních podmínek je docela kontroverzní.

Frisolac

Frisolak (také známý jako Friso pro některé produkty) je také komplexní značkou mléčných receptur. Její nabídka samozřejmě není tak velká jako u konkurence, ale stále zahrnuje jak standardní, tak specializované produkty..

Hlavní výhodou Frisolaku je to, že má hustou texturu a sladkou chuť. Z tohoto důvodu je přechod na tuto mléčnou směs po kojení mnohem snazší. Dítě to bude moci vnímat jako alternativu k mateřskému mléku. Návrat kojení však může být mnohem obtížnější..

Za zmínku stojí také bohaté složení Frisolaku. Téměř ve všech jeho variantách, s výjimkou velmi vysoce specializovaných, jsou obsaženy mastné kyseliny DHA a ARA. Tělo dítěte je vyžaduje pro normální vývoj, má pozitivní účinek na kostní tkáň a kůži a na nervový systém a na mozek.

„Frisolak“ v sérii od prvního dne života je uveden v následujících možnostech:

„Frisolak Friso Gold 1“ - standardní složení čerstvého mléka, obsahující velké množství vitamínů, minerálů a mastných kyselin nezbytných pro vývoj dítěte. DHA také zahrnuta;

"Frisolak 1" založený na speciálně zpracovaném proteinu, snáze stravitelný. Obsahuje také esenciální mastné kyseliny, antioxidanty a nukleotidy pro vývoj mozku;

"Frisolak Friso VOM 1" s komplexem prebiotik zaměřených na zlepšení trávení. Pomáhá řešit všechny problémy asimilace, včetně zácpy, koliky a regurgitace;

"Frisolak Friso HA 1" pro citlivé trávení. Hypoalergenní, na bázi částečně štěpeného proteinu, obsahující mastné kyseliny, prebiotika a nukleotidy.

Zvláště stojí za zmínku, že specializované směsi Frisolak pro citlivé trávení nebo děti s funkčními poruchami trávení skutečně prokazují svou účinnost v boji proti kolice, zácpě a regurgitaci. Galactooligosacharidy se používají ke zlepšení absorpce produktu..

Organoleptické vlastnosti Frisolaku se liší v závislosti na konkrétním druhu, ale mají společné znaky:

Poměrně hustá konzistence, která je srovnatelná s mateřským mlékem nebo se může dokonce zdát trochu silnější;

Sladká chuť. Díky tomu bude po kojení mnohem jednodušší přejít na směs - dítě nerozlišuje mezi mateřským mlékem a Frisolakem. Návrat k GV však může být docela obtížný..

Matky obecně poznamenávají, že děti s velkou radostí jedí Frisolak a u dětí neexistují žádné negativní jevy z trávicího systému..

Takže shrnout.

Výhody

Příjemná chuť, díky níž bude dítě šťastně jíst „Frisolak“, i když jste k němu museli přejít po období kojení;

Vysoká účinnost specializovaných přípravků při léčbě a prevenci funkčních poruch trávení - kolika, zácpa, regurgitace;

Široká škála odrůd, včetně odrůd zaměřených na terapeutickou výživu;

DHA se nachází téměř ve všech variantách.

nevýhody

Žádné produkty neobsahující laktózu. I hypoalergenní obsahují mléčné bílkoviny, i když v částečně zpracované formě;

Po Frisolaci může být obtížné vrátit se kojení..

Obecně jsou nedostatky směsí čistě nominální. Rodiče dětí s nesnášenlivostí laktózy by však měli věnovat pozornost produktům jiných výrobců..

Srovnání

Nejlepší směs je ta doporučená pediatrem. Nezávislá volba alternativy kojení se nedoporučuje, a to ani WHO, a proto není vhodné převádět dítě do směsi podle libosti..

Nutrilon i Frisolak mají podobné silné a slabé stránky. V některých ohledech se však tyto směsi liší.

Směsi Friso a Frisolak: složení a druhy dětské výživy (zlato, pepř)

Druhy směsí Friso pro zdravé děti

Rozdělují se na Friso Gold, Frisolak Gold, Friso Junior a Frisolak. První dvě se vyrábějí v kovových nádobách o čisté hmotnosti 400 a 800 g, druhé dvě se vyrábějí v papírových krabičkách o čisté hmotnosti 400 g..

Všechny směsi Friso pro zdravé děti mají v závislosti na věku dítěte tzv. Číslo kojenecké výživy, které je označeno čísly: 1,2,3,4. Každý pokoj má své vlastní složení, vybrané v závislosti na potřebách živin a energie dítěte v určitém věku.

Sortiment kojenecké výživy v kovových nádobách označených „Zlato“ zahrnuje produkty jako:

 • Frisolac Gold Nové začátky 1 suchá kojenecká výživa pro kojence od narození do 6 měsíců;
 • suché mléčné mléko „Friso Gold First Step 2“ pro děti od 6 do 12 měsíců;
 • suchý mléčný nápoj „Friso Gold Young Explorer 3“ pro děti od jednoho roku do tří let;
 • suchý mléčný nápoj „Friso Gold Bright Star 4“ pro děti od tří let.

V papírových krabicích jsou pouze tři směsi:

 • suché mléčné krmivo „Frisolac 1“ pro děti od narození do 6 měsíců;
 • suchá následná mléčná směs "Frisolac 2" pro děti od 6 do 12 měsíců;
 • dětské mléko „Friso Junior 3“ pro děti od jednoho do tří let.

Design zlata pro směsi prošel v roce 2016 významnými změnami.

 1. Kromě vzhledu se víko na nádobě změnilo - zavěšilo se západkou.
 2. Uvnitř je speciální plastová úroveň, po které můžete pomocí lžíce se směsí snadno odstranit přebytek.
 3. Po použití se odměrná lžíce umístí na držák uvnitř nádoby, aby se z ní dala snadno vyjmout, aniž by došlo ke znečištění rukou ve směsi, což je bezpochyby plus z hlediska hygieny procesu vaření.
 4. Balení směsí se stalo jasnějším, krásnějším a viditelnějším..

Nyní se každý vzorec směsi liší nejen počtem, ale také barvou:

 • modrá - vzorec 1;
 • zelená - vzorec 2;
 • oranžová - vzorec 3;
 • fialová - směs vzorce 4.

Složení směsí "Friso"

Tyto výrobky mají dobré složení, které je vybíráno v souladu s moderními představami o složení lidského mléka. Směsi jsou založeny na výrobcích získaných z kravského mléka (demineralizovaná syrovátka, odstředěné mléko, koncentrát syrovátkové bílkoviny).

Protein

Frisolac Gold Nové začátky 1 a Frisolac 1 počáteční formule suchého mléka mají poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu v poměru 60:40, což je optimální pro zralé mateřské mléko; v následných směsích mléka Friso Gold First 2 a Frisolac 2 je tento poměr je 50:50.

Výrobky Friso pro děti staršího věku již nejsou náhradami mléka, proto se zde již nezachovává poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu jako v mateřském mléce a je stejný jako v kravském mléce 20:80 a ve Friso Gold Bright Star 4 není vůbec uvedeno.

Aminokyselinové složení proteinu ze všech směsí Friso je obohaceno o aminokyselinu taurin.

Ne všechny děti mohou tolerovat bílkovinu kravského mléka, která se liší od bílkovin lidského mléka. Pro tyto děti byly vyvinuty speciální směsi Friso s hydrolyzovaným proteinem nebo na bázi sójového proteinu..


Sacharidy

Uhlohydrátové složení směsí Friso pro děti mladší jednoho roku je zastoupeno laktózou (mléčný cukr), maltodextrinem a oligosacharidy. Laktóza a maltodextrin dodávají tělu hlavně energii a oligosacharidy (prebiotika) jsou nezbytné ke stimulaci růstu a ke zvýšení aktivity prospěšných střevních lakto- a bifidobakterií.

Jedinou nepřirozenou složkou pro lidské mléko je maltodextrin. Získává se hydrolýzou škrobu. Maltodextrin je bezpečný uhlohydrát, který se používá v dětské výživě, díky čemuž je směs hustší a uspokojivější. Pokud dítě často regurgituje, pak v linii Friso existuje směs proti regurgitaci.

Po roce obsahují produkty Friso mezi uhlohydráty laktózu, glukózu a sacharózu. Sacharóza je látka, která může zvýšit účinek potravinových alergenů. V tomto ohledu, pokud je dítě náchylné k alergiím, stojí za zvážení důsledků nákupu těchto výrobků.

Důležité! Prebiotika se vyskytují pouze ve směsích „Friso“ označených „Gold“.

Tuky

Mléčný tuk z kravského mléka má jiné složení než mateřské mléko, takže při přípravě mléčných směsí jej většina výrobců odstraňuje a nahrazuje je tuky a oleje, které obsahují potřebné mastné kyseliny. Existují však směsi, ve kterých je záměrně ponechán mléčný tuk v malém množství, například směsi Nutrilak.

Složení tuku všech směsí Friso zahrnuje rostlinné oleje a také stopové množství mléčného tuku. Taková důležitá složka, jako je rybí olej, bohatý na polynenasycené mastné kyseliny, jakož i jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina), bohatá na kyselinu arachidonovou, je přítomna pouze ve směsích označených „zlato“..

Důležité! Všechny směsi „Friso“ označené jako „Gold“ obsahují rybí olej a jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina).

Rostlinné oleje ve směsích představují palmový olej, řepkový olej s nízkým obsahem řepky, slunečnicový olej a směsi zlata jsou doplněny olejem z palmových jader. Všechny směsi Friso tak obsahují palmový olej, který podle posledních studií může snížit absorpci vápníku a způsobit zácpu. Přečtěte si více o směsích bez dlaně zde..

Olej z palmových jader je bohatý na kyselinu laurovou, což je také docela hodně v kokosovém oleji, takže jeden z těchto olejů lze přidat do výběru výrobce..

Mnoho rodičů se často obává přítomnosti řepkového oleje ve směsi, vyděšeného takovou složkou, jako je kyselina eruková (je známo, že má toxický účinek na srdeční sval). Friso směsi obsahují pouze řepkový olej s nízkým obsahem eruky, ve kterém je koncentrace kyseliny erukové minimální a není schopna poškodit dítě.


Ostatní komponenty

Všechny potřebné vitamíny a minerály jsou vybírány ve směsích Friso tak, aby vyhovovaly potřebám dětí jejich věkové skupiny. Bez ohledu na to, zda zvolíte směs označenou „zlato“ nebo bez ní, ujistěte se, že novorozenec dostane základní nezbytné minerály a vitamíny.

Všechny mléčné receptury Friso, s výjimkou Friso Junior 3, jsou obohaceny o pět typů základních nukleotidů mateřského mléka. Požadavky na nukleotidy v kojeneckém věku jsou vysoké a tělo je samo o sobě nedokáže syntetizovat v dostatečném množství, takže je nutný další příjem z vnějšku. Tyto sloučeniny se podílejí na mnoha biochemických procesech v těle a mají příznivý účinek na imunitu a prospěšnou mikroflóru..

V sortimentu směsí Friso obsahují pouze směsi po roce vůni identickou s přírodním vanilinem a sójovým lecitinem (E476). Počáteční a následné upravené směsi „Friso“ tedy neobsahují toto aromatické a potravinářské přídatné látky. Směsi neoznačené „Zlato“ obsahují regulátor kyselosti - kyselinu citronovou (E330).

Probiotika - prospěšné laktobacily a bifidobakterie (Lactobacillus paracasei, obsahují 1x105 KOE / g, Bifidobacterium BB12, obsahují 1x105KOE / g) jsou užitečné přísady ve směsích Friso Gold Bright Star 4 a Friso Gold Young Explorer 3.

Počáteční a následné směsi Friso mají poměrně vysokou osmolalitu 310 mOsm / kg, zatímco ve směsi Friso Gold Bright Star 4 dosahuje toto číslo 442 mOsm / kg. Osmolalita je součet rozpustných složek, které ovlivňují osmotický tlak. Vysoká osmolalita, způsobuje retenci sodíku v těle díky snížené schopnosti ledvin dítěte transportovat jej až do konce prvního roku života.

 • Alergie na směs u dítěte
 • Jak vybrat nejlepší směs pro novorozence
 • Kolik mateřského mléka nebo směsi by mělo dítě jíst

Jaký je rozdíl mezi směsmi Friso Gold od ostatních směsí Friso pro zdravé děti

Abych to shrnul, hlavní rozdíly mezi těmito směsmi. Za tímto účelem si všimneme, které komponenty ve směsích Friso bez zlaté značky.

 1. Prebiotika.
 2. Rybí tuk.
 3. Jednobuněčný houbový olej (Mortierella alpina).
 4. Olej z palmových jader.
 5. Probiotika.

Je možné obejít se bez těchto komponent? Stávající TR TS 033/2013 „O bezpečnosti mléka a mléčných výrobků“ odkazuje na volitelné obohacení mléčných směsí mastnými kyselinami s dlouhým řetězcem. To znamená, že přidání rybího oleje do upravených mléčných přípravků zůstává na uvážení výrobce. Totéž platí pro přidání jednobuněčného houbového oleje (Mortierella alpina), probiotik a prebiotik.

Bylo však prokázáno, že tělo dětí v prvních týdnech života nemůže díky svým vlastnostem syntetizovat kyseliny eikosapentaenové a dokosahexaenové z kyseliny linolenové, jejichž zdrojem je rybí olej. To znamená, že přítomnost těchto kyselin je zásadně důležitá ve směsích pro děti do šesti měsíců věku..

Pokud jde o olej z palmových jader (nezaměňovaný s palmovým olejem), bohatý na kyselinu laurovou, zde výrobce formálně také nic neporuší. Regulována je pouze hladina kyseliny laurové celkem s kyselinou myristovou - nejvýše 20% celkového obsahu tuku. Ve skutečnosti složení olejů uvedených na obalu nemůže reprodukovat stejný obrázek kvantitativního složení mastných kyselin jako v mateřském mléce. Řepkový, slunečnicový a palmový olej neobsahují nebo neobsahují dostatek kyseliny laurové.

Získejte ceny za kojenecké směsi Friso v internetovém obchodě pro porodníky

Možná, že závěry o tom, že dáte dítěti směs „Frisolac 1“, „Frisolac 2“ a „Friso Junior 3“, nebo ne, udělejte to sami.

Způsob přípravy a doba použitelnosti

FrieslandCampina upozorňuje rodiče na správné pořadí přípravy kojenecké výživy, na které závisí prospěšné vlastnosti bílkoviny v ní obsažené. Ve drtivé většině případů je nutné přidat vodu do vody, než se ochladí na teplotu 37 až 40 stupňů. Důvodem je skutečnost, že horká voda mění strukturu proteinů a zbavuje je řady užitečných vlastností potřebných pro dítě.

Pravidla pro přípravu některých směsí společnosti se však liší. Například Frisovoy musí být zředěn ve vodě s teplotou asi 70 stupňů a pak počkat, až se zvětší. Každé balení dětské výživy obsahuje podrobná pravidla pro přípravu jednoho nebo druhého druhu. Obecně se postup vaření snižuje na následující:

 • Před přípravou jídla je nutné si důkladně umýt ruce pomocí antibakteriálních, ale hypoalergenních látek;
 • Dezinfikujte láhev, dudlík a víko;
 • Vařte vodu, nalijte požadované množství do láhve a jakýmkoli pohodlným způsobem vychladněte. Nelze použít převařenou vodu;
 • Přidejte požadované množství prášku do chlazené vody pomocí odměrné lžíce, která je součástí balení dětské výživy;
 • Směs důkladně promíchejte tak, aby v ní nezůstaly žádné hrudky. Je-li to nutné, můžete použít lžíci, ale předtím ji musíte také dezinfikovat;
 • Směs se ochladí na teplotu místnosti. Když dáte dítěti láhev, můžete si být jisti, že jídlo není horké.

Na obalech dětské výživy a na oficiálních webových stránkách společnosti jsou uvedeny tabulky, které lze použít při výpočtu počtu odměřených lžiček prášku pro děti různého věku. Tyto údaje jsou však pouze obecně přijímanými doporučeními, přesné množství směsi pro každé dítě určuje pediatr individuálně.

Skladovatelnost směsí v neotevřených obalech je 24 měsíců, ale po otevření se musí použít do 4 týdnů. Uchovávejte jej na chladném a suchém místě, ale ne v lednici..

Zabezpečení nejvyšší úrovně

V současné době společnost nemění svá vlastní pravidla a tradice. Suchá dětská výživa jde cestou „od trávy ke sklenici“ - jedná se o přibližný překlad hesla značky. Společnost zajišťuje, že mléčné komponenty jsou primárně bezpečné pro kojence. Dětská výživa Frisolac 1 potvrzuje svou bezpečnost příslušnými certifikáty.

Jaký je rozdíl mezi fermentovaným mlékem a mlékem? Jaký je rozdíl mezi směsí kyselého mléka a obvyklým způsobem??

Pojďme změnit tuto otázku - jaký je rozdíl mezi směsí kyselého mléka a všemi ostatními?

Struktura samozřejmě. K fermentovaným mléčným směsím se přidávají speciální fermentované mléčné bakterie, které zlepšují trávení..

Obvyklá směs, ať už je na bázi kravského nebo kozího mléka nebo dokonce hydrolyzovaného proteinu, může být dětskými střevy špatně absorbována kvůli nízké enzymatické aktivitě.

Kvasená mléčná směs díky své struktuře normalizuje trávicí procesy a dokonce pomáhá s gastrointestinálními patologiemi u dítěte.

Výživa obsahuje prebiotika a laktobacily, normalizují střevní mikroflóru. Laktobacily jsou odolné vůči různým změnám vnějších podmínek, dlouhodobě si zachovávají své prospěšné vlastnosti.

Kromě přítomnosti živých bakterií se změnila také struktura bílkovin a tuků ve fermentovaných mléčných směsích, takže je snadněji vstřebává nejprudší rostoucí organismus..

Směsi kyselého mléka se obvykle předepisují pro kojence s různými poruchami a onemocněním žaludku a střev, v případech, kdy dítě má průjem po dlouhou dobu nebo naopak zácpu, jakož i kolické a střevní infekce.

Friso směsi (pro zdravé novorozence, děti se speciálními potřebami, starší děti)

Nejvíce zastoupené produkty pro novorozence. Je jim přiděleno číslo „1“. U dětské výživy je nutné mít odstředěné mléko, demineralizovanou syrovátku. Pokud jde o prémiové produkty, do složení se přidává rybí olej, galaktooligosacharidy, taurin, prebiotika a cholinový bitart. Pro kojence starší než 6 měsíců jsou nabízeny standardní, upravené a specializované prášky i hypoalergenní směsi. Výrobce nezbavil pozornost starších dětí a představil také výběr jídla doporučovaného od 12 měsíců a od tří let.

Základní jídlo:

 • Frisolac1 - standardní výživa pro umělé a smíšené krmení;
 • Friso1 HA - hypoalergenní produkt;
 • Frisolac1 Gold - upravená výživa s prebiotiky;
 • Friso1 VOM - výživa prebiotiky pro kojence s citlivým trávením;
 • Frisolac1 PEP - bezlaktózové krmivo pro kojence trpící nesnášenlivostí kravského mléka;
 • Frisolac1 PepGoldAC - dietní jídlo;
 • Frisosoy - specializované jídlo s nukleotidy, určené pro kojence s identifikovaným deficitem laktózy;
 • Frisolac2 - standardní mléčné jídlo pro smíšené krmení;
 • Friso2 VOM - výživa s prebiotiky;
 • Friso2 Gold - přizpůsobená výživa;
 • Friso2 HA - hypoalergenní produkt;
 • Friso3 Gold - suchý mléčný nápoj;
 • Friso3 Junior - mléčná výživa s antioxidanty;
 • Friso4 Gold - nápoj pro posílení imunitního systému, který vám umožní získat celou řadu prebiotik a probiotik, polysaturovaných mastných kyselin.

Recenze zkušených rodičů

Směs Frisolak Gold 1, jejíž recenze jsou pouze pozitivní, je velmi žádaná u matek, které z jakéhokoli důvodu nemohly zahájit laktační proces. Rodiče berou na vědomí, že tato dětská výživa je zcela vyvážená, má složení co nejblíže mateřskému mléku, příjemnou chuť. Děti rádi pijí tuto směs. Je však docela výživná, nemusíte vstávat každou hodinu v noci, abyste nakrmili hladové dítě. Stačí 2-3 noční krmení.

Můžete si také všimnout vhodné nádoby, která se pevně uzavře. Může se transportovat a nebojí se, že se směs rozpadne. Tento produkt získal nezávislý program nákupu testů..

Ze záporných bodů lze konstatovat vysokou cenovou politiku. Také není příliš vhodné uchovávat odměrku ve směsi. Je vhodné, aby si vytvořila samostatný kontejner.

Druhy výživy Friso

Dětská výživa Friso je rozdělena do několika odrůd. Uvádíme základní produkty:

 • Frisolak, Friso Gold a Junior - směsi určené pro zdravé děti od 0 do 3 let. Pro každý věkový interval se vyrábí samostatný produkt - od narození č. 1, od 6 měsíců č. 2, od roku č. 3, od 3 let č. 4. Základem produktu jsou syrovátkové bílkoviny, odstředěné mléko a celá řada vitamínů a minerálů.
 • Frisovoy - přípravek s prebiotiky, určený dětem s gastrointestinálními problémy. Také ve svém složení je kobylka ze svatojánského chleba, která slouží k prevenci regurgitace.
 • Frisopep je směs pro děti náchylné na alergie. Ve svém složení hydrolyzovaný protein, který je tělem nejvíce absorbován, aniž by způsoboval alergickou reakci.
 • Frisosoy je produkt vyvinutý pro kojence trpící intolerancí bílkovin krav nebo nedostatkem laktázy. Základem koncentrátu je sójový protein.

Suchá směs Friso Gold 3

Rodiče, kteří již použili směs Frisolak Gold 1 a 2, si všimli, že v poslední době se design plechových nádob změnil. Zvažte rozdíly mezi starým a novým obalem:

 • V novém balení se víčko otočí a pevně zaklapne.
 • Od roku 2016 se v bankách objevuje omezovač, s nímž je vhodné odstranit přebytečný prášek z odměrky.
 • Uvnitř banky je držák, na kterém je upevněna měřicí lžíce. Tato inovace vám umožní vyhnout se vniknutí prstů do prášku, což pozitivně ovlivňuje sterilitu hotového mléka.
 • Design obalu se stal jasnějším a viditelnějším, na fotografii je jasně vidět.

Kromě toho má nádoba se směsí pro každé věkové období vlastní barvu. Koncentrát pod číslem 1 je modrý, číslo 2 je zelené, číslo 3 je oranžové a pro nejstarší - fialové.

Co jsou obiloviny bez lepku?

Pravděpodobně jste věnovali pozornost krabicím s dětskou výživou se speciální ikonou - přeškrtnutou klásek. Výrobci obilovin bez lepku tak označují své výrobky. Tyto směsi jsou ideální pro první krmení díky jejich vyváženému a hypoalergennímu složení. A vaření tohoto jídla je neuvěřitelně jednoduché. Zbývá jen zjistit, jaká je kaše. Tak:

 1. Pohanka. Je to její dětští lékaři, kteří doporučují zavést dítě do stravy jako první. Je právem považován za nejužitečnější díky bohaté sadě živin, vitamínů a stopových prvků, které tvoří jeho složení. Pohanka se velmi dobře tráví, odborníci na výživu doporučují dítěti připravit pohanka pouze ve vodě, aniž by přidalo mléko.
 2. Kukuřice. Vyznačuje se nízkým obsahem kalorií a velkým množstvím škrobu. Obsahuje bílkoviny, železo a vlákninu a další užitečné látky. Nezávislé vaření vyžaduje delší vaření. Kukuřičná kaše je velmi užitečná pro trávení a pro střevní potíže, zácpu.
 3. Rýže. Představeno o něco později než ostatní. Doporučeno pro děti s nestabilní stolicí. Pomáhá odstraňovat toxiny z těla, velmi zřídka způsobuje alergie.

Výhody a nevýhody

Maminky kojící děti se směsí Frisolak 1 rozlišují mezi nutričními výhodami následující:

Věděli jste, že je prokázáno, že mateřské mléko matek chlapců je více nasyceno bílkovinami a tuky než mléko matek dívek?.

 • nezpůsobuje alergickou reakci;
 • podporuje trávení;
 • netvoří koliku a otok;
 • směs je snadno rozpustná;
 • dítě je vnímáno jako chutná;
 • nízké náklady.
 • individuální nesnášenlivost složek výživy;
 • přítomnost palmového oleje.

Jaký je rozdíl mezi směsí Nan a Nestogenem??

Směsi Nan a Nestogen vyrábí jeden výrobce - společnost Nestle. Tyto dva produkty však mají významné rozdíly..

Za prvé, Nan je vysoce adaptivní směs. To znamená, že obsahuje hydrolyzovaný protein, který prošel zvláštním zpracováním. Nestabilní - částečně adaptivní směs a její protein je těžší trávit malým organismem, vyžaduje více času.

Za druhé, produkty se liší v poměru proteinů. Nan má více syrovátkové bílkoviny a Nestogen je směs kaseinu, má více kaseinu.

Zatřetí, nespornou výhodou obou směsí je přítomnost prebiotik v nich. Liší se však složkami. Nan obsahuje laktobacily a bifidobakterie a galaktooligosacharidy jsou nestabilní.

To je všechno o složení. Nan a Nestogen se také liší v balení. Nan se prodává v plechovkách a Nestogen v lepenkových krabicích. Částečně následuje další rozdíl - v ceně. Směs v bankách je asi jeden a půlkrát dražší.

Z hlediska konzistence není směs Nan tak hustá jako Nestogen a nemá tak sladkou chuť..

A konečně poslední. Linie směsí Nan má více jmen než její „soupeř“.

Funkce produktu Frisolac

Pediatrové a specialisté doporučují Frisolac z mnoha důvodů. Za prvé, kvalitní výroba. Za druhé úplná kontrola výroby. Za třetí, jedinečné složení. V této kojenecké výživě je kompletní komplex vitamínů, minerálů, bez kterých není možný normální růst zubů, buněk atd. Pokud jde o vitamínový komplex, existují vitaminy skupin A, B, C, D, E, které jsou důležité pro imunitu, růst a vývoj různých orgány. Co se týče minerálů, ve stravě je zinek, měď, sodík, železo, draslík, hořčík, vápník, měď a další Frisolak obsahuje nukleotidy, které se podílejí na metabolismu uhlohydrátů, syntéze bílkovin a jsou hlavním zdrojem energie, jakož i nezbytným v procesu tvorba RNA a DNA.

Jak dát dítě

Výsledná výživa musí být ochlazena na tělesnou teplotu. Teplotu můžete zkontrolovat kapkou z láhve na zápěstí. Jídlo by mělo být teplé, ale ne teplé. Pokud dítě při krmení spolkne vzduch, počkejte několik minut a nechte ho prasknout, zatímco jej držíte svisle.

Důležité! Jakmile dítě přestane sát láhev, dojeďte: tělo samotného dítěte cítí potřebnou saturaci.

Kritéria výběru

Pokud nevíte, kterou hypoalergenní směs zvolit, musíte se nejprve poradit se svým lékařem. Bude pravděpodobně pojmenovat několik produktů vhodných pro vaše dítě. Prohlédněte si recenze pediatrů a maminek na nich - to vám umožní udělat objektivní názor na výživu, zvážit výhody a nevýhody.

Pamatujte: přechod z jedné směsi na druhou je velmi dlouhý a nežádoucí podnik, proto je lepší zvolit nejlepší možnost od začátku. Co hledat?

Vždy vyberte jídlo vhodné pro dítě podle věkové stupnice. Jak roste, potřeba živin se mění. Obsah produktů pro různá období se tedy bude lišit. Vyhledejte čísla na obalu:

-"1" - hypoalergenní směsi pro kojence od narození do šesti měsíců; - "2" - od 6 měsíců do 1 roku; - "3" - po 1 roce.

Pokud zvolíte mezi drahou a levnou směsí s podobným složením, nestojí to vždy za přeplatek. Mnozí se domnívají, že prémiové výrobky mají vyšší kvalitu. V praxi se ukazuje, že tělo dítěte nepřijalo luxusní výrobky, ale na masový trh reagovalo pozitivně.

Toto výběrové kritérium by vás tedy nemělo zmást, ačkoli se můžete orientovat při pohledu na hodnocení hypoalergenních směsí, kde jsou uvedeny přibližné ceny.

To je jedna z nejdůležitějších možností. Pokud se blíží doba použitelnosti vytištěná na obalu, měli byste nákup odmítnout. Od okamžiku, kdy je balení otevřeno, dokud není zcela spotřebováno, může uplynout 2-3 týdny a zboží bude muset být zlikvidováno, protože vyprší jeho platnost. Vezměte si tento produkt pro budoucí použití také nestojí za to. Nakupujte malé balíčky.

Věnujte pozornost všem těmto bodům a vyberte si kvalitní, vysoce kvalitní kojeneckou výživu na dlouhou dobu krmení. To vám umožní při hledání nejlepší možnosti neprovádět řazení mezi různými značkami..

Ano, a pro malý žaludek, drobky budou lepší, pokud si zpočátku zvykne na jakýkoli produkt, který se později nemusí měnit. Přechod z normální směsi na hypoalergenní je přece jen obtížný: tento proces bude vyžadovat spoustu času.

Připravte směs správně

Příprava kojenecké výživy Frisolak je poměrně jednoduchá. To vám zabere maximálně 2-3 minuty. Níže jsou uvedeny podrobné pokyny:

 1. Důkladně si umyjte ruce teplou mýdlovou vodou..
 2. Sterilizujte dětskou lahvičku a bradavku. K tomu můžete použít speciální zařízení.
 3. Vařte dětskou vodu („Agusha“, „Téma“).
 4. Ochlaďte na teplotu 38 - 40 ° C.
 5. Prověřte doporučené poměry pro přípravu nápoje na plechovce.
 6. Opatrně nalijte vodu do láhve.
 7. Změřte správné množství odměřených lžic směsi a nalijte ji do vody.
 8. Zavřete láhev. Dobře protřepejte, dokud se prášek úplně nerozpustí.
 9. Když teplota směsi dosáhne 37 ° C, krmte dítě.

Mnoho lidí si uvědomuje, že směs trochu pění, není čeho se obávat.

Mléko pro děti od 3 let

Friso Gold 4 - nejnovější produkt společnosti, je vhodný pro děti starší tří let. Během tohoto období se tělo dítěte aktivně rozvíjí, včetně formování mentálních procesů. Složení směsi je vytvořeno tak, že dítě přijímá celou řadu živin a nezažívá nedostatek energie potřebné k pochopení světa. Toto jídlo obsahuje komplex prebiotik a probiotik, vitamínů a minerálů a polynenasycených mastných kyselin. Také v ceně - odstředěné mléko.

Výsledky testů dětské výživy

 • Nejlepší směsí pro novorozence podle výsledků testu byl Humana Expert 1. Složení směsi se prakticky neliší od deklarované směsi a obsahuje nezbytné mikro a makro prvky, prebiotika a nukleotidy pro růst. Mezi mínusy jsme zaznamenali nepřítomnost probiotik - bakterií, které podle studií normalizují trávení dítěte.
 • Nejhorší podle výsledků testu byla kojenecká výživa Baby Istrinsky 1. Laboratorní testy ukázaly, že dítě potřebuje méně minerálů, než bylo uvedeno na obalu. Kromě toho neobsahuje polynenasycené mastné kyseliny (DHA), jednu ze složek mateřského mléka, které se podílejí na tvorbě nervového systému. Ve složení rovněž nejsou žádné nukleotidy - látky nezbytné pro vývoj nervového, trávicího a imunitního systému.
 • Nejlepší kombinace ceny a kvality ukázala směs HiPP Combiotic 1. Cena 100 gramů mléčné směsi stojí jen 100 rublů. Ve složení jsme nenašli žádné významné odchylky, neobsahuje škodlivé látky, dobře chutná a je doplněna přesnou lžičkou. Můžete čelit směsí Bibicall NENNI 1 - za cenu 200 rublů za 100 gramů v ní jsme zjistili velkou odchylku v obsahu minerálů (méně o 39%!) A nadbytek obsahu vápníku (o 10%). Pokud dítě sní takovou směs nasycenou vápníkem, nemělo by mu být podáván potravinový doplněk s vysokým obsahem tohoto minerálu..
 • Během zkoušek jsme zjistili, že lžíce připojená ke směsi není vždy přesná. Největší odchylka je dána lžičkou Agushi Gold 1. Zvedne směs o 28% více, než je nutné. U takové lžíce bude hotová směs silná a to může přetížit jemný trávicí systém dítěte.

výsledky testů, fotografie a recenze směsí najdete v našem hodnocení kojeneckých směsí.

Zde se můžete seznámit s pravidly pro použití výsledků testů produktů uvedených na webu..

Rozdíly jedné směsi od druhé

Mnoho rodičů, kteří čelí potřebě koupit směs Friso, se nemůže rozhodnout, který druh je nejlepší. Jaký je rozdíl mezi Frisolak 1 a Frisolak 1 Gold? Rozdíl je pouze v balení nebo v něčem jiném? To jsou možná nejoblíbenější otázky. Výrobci poskytují úplné informace o tomto tématu. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma typy směsí je ve složení.

Frisolac Gold obsahuje prebiotika a speciální mastné kyseliny. Jsou odpovědné za utváření imunity a vývoje mozku dítěte. Díky těmto složkám je směs co nejblíže mateřskému mléku. Cena zboží proto není nízká.

Frisolak mix je také plně přizpůsoben. Ve svém složení však obsahuje pouze 5 nukleotidů.

Přední dětští lékaři doporučují krmení Frisolac Gold směsí dětí do 6 měsíců věku. Klinické studie jasně ukázaly, že u dětí, kterým byla podána podobná směs, je imunita mnohem vyšší.

Proteinová kvalita ve směsi Friso

Společnost zdůrazňuje, že při výživě je zvláštní pozornost věnována kvalitě bílkovin. Je nezbytný pro normální vývoj těla jako celku a pro správné fungování téměř všech orgánů.

Mnoho rodičů je však obtížné najít správného výrobce kvůli proteinům v mléčných formulacích. Podle pediatrů může nesprávná léčba nebo dávkování této složky vést k mnoha různým problémům: od zácpy a regurgitace po závažné poruchy trávení, které brání střevům absorbovat potřebné stopové prvky pro růst..

Mezitím přebytek bílkovin není o nic méně škodlivý než jeho nedostatek. To vysvětluje rozdělení dětské výživy do kategorií pro různé věkové skupiny: podle společnosti FrieslandCampina společnost přísně dodržuje vědecky prokázané standardy pro obsah bílkovin ve výrobcích. Technologie zpracování suroviny současně zaručuje plnou hodnotu proteinu, tj. Obsah aminokyselin v něm v množství a proporcích nezbytných pro každou věkovou skupinu, jakož i správný poměr proteinových frakcí (sérum a kasein). Podle výrobce jsou díky tomu směsi co nejblíže mateřskému mléku, což v zásadě nikdy nezpůsobuje trávicí potíže ani alergickou reakci..

Jsou možné negativní důsledky?

Nepříjemné situace, jako je nesnášenlivost léku nebo jeho obtížná stravitelnost, se mohou vyskytnout jak během prvního krmení, tak v následujících. Proto se před rozhodnutím o koupi této nebo té kojenecké výživy je nutné poradit se s pediatrem: je to on, kdo bude schopen správně vybrat směs vhodnou pro vaše dítě.

Výhody této směsi

Pro ty, kteří se rozhodnou používat kojeneckou výživu, mnoho zkušených rodičů doporučuje Frisolak Gold 1. Jeho složení je skutečně jedinečné, je co nejblíže mateřskému mléku. Kromě toho však existují i ​​další pozitivní aspekty:

 • Plně přizpůsobeno. Vhodné pro použití jako hlavní jídlo a pro pěstování obilovin.
 • Je ideálně absorbován tělem dítěte, aniž by současně utrácel další energii a rezervy.
 • Jeho složení je 90% v blízkosti mateřského mléka.
 • Má příjemnou chuť..
 • Vyvážené složení.

Mezi negativní aspekty lze ve srovnání s jinými podobnými směsmi rozlišit pouze vysoké výrobní náklady.

Klíčové parametry při výběru hypoalergenních směsí

 1. Stáří. Dnes je výběr dětské výživy tak velký, že při prvním nákupu produktu byste se měli podívat na to, k jakému věku je určen. Tato informace musí být uvedena na obalu. Je důležité vybrat si jídlo, které vyhovuje dítěti podle věkové škály, protože s tím, jak dítě roste, se potřeba živin mění. Obsah směsí pro různá období se tedy bude lišit.
 2. Struktura. Dále se podíváme na složení. Neměla by obsahovat produkty, které mohou u dítěte vyvolat alergickou reakci.
 3. Cena. Pokud je volba mezi levnou a drahou nádobou se stejným obsahem, pak byste neměli přeplatit, protože drahý produkt bude lepší. Existuje mnoho případů, kdy tělo dítěte neberlo drahé směsi, ale reagovalo pozitivně na levné. Vysoká cena proto není ukazatelem vyšší kvality..
 4. Datum výroby je také důležitým parametrem výběru. Musí být uvedeno na krabici. Pokud se končí doba použitelnosti dětské výživy, neměli byste si ji koupit, protože od otevření balení může trvat několik týdnů, než bude směs zcela spotřebována. Během této doby platnost produktu vyprší. Také byste neměli kupovat kojeneckou výživu pro budoucí použití. Naopak je lepší koupit nejmenší balení. Vždy existuje šance, že se jídlo bude muset změnit, pokud se u novorozence najednou objeví reakce ve formě nadměrného plivání, příliš časté stolice nebo zácpy, kožní vyrážky, plyn nebo kolika.

Pokud se po zavedení nové stravy cítí maličká dobře a nedochází k negativním změnám, můžete vyhledávání bezpečně zastavit.

Alergie je téměř nepředvídatelný jev. Může se například vyskytnout u mléčných bílkovin. Sojové směsi bez mléka jsou pak vhodné pro krmení. Mají sladkou, příjemnou chuť. Kromě toho je výběr skvělý:

 • má-li dítě náchylnost k nesnášenlivosti kravského mléka, jsou pro něj určeny profylaktické možnosti bez mléka;
 • s mírným projevem alergií - terapeutický a profylaktický;
 • ve vážných případech - terapeutické.

Poslední dva typy směsí dítěte nejsou krmeny nepřetržitě, ale pouze do odstranění příznaků alergie..

Frisolak Gold 1: recenze, složení, doporučení lékařů

Před zakoupením této nebo té směsi je nutné se poradit s pediatrem. Protože každé dítě je individuální, pak dětská výživa není vhodná pro každého. Mnoho rodičů se rozhodlo pro směs Frisolak Gold 1. Komentáře lékařů o ní jsou pouze pozitivní. Díky vyváženému složení je snadno kojen..

Hlavní výhodou této směsi je to, že kravský protein v ní je nahrazen syrovátkovým produktem. Tím se eliminuje výskyt alergických reakcí u dětí. Pediatrové si uvědomují přítomnost mastných kyselin ve složení, pozitivně ovlivňují vývoj mozku a vidění dítěte.

Důležitým rysem je obsah nukleotidů a prebiotik, které umožňují střevům lépe strávit spotřebovaný produkt. To eliminuje výskyt zácpy, koliky u dětí.

Lékaři také berou na vědomí, že směs je dobře absorbována dětmi, získají správnou váhu.

Sortiment dětské výživy bez alergií

Směsi obsahující sóju

Pro novorozence s nesnášenlivostí na kravské mléko byly vytvořeny směsi na bázi sóji. Nejlepší, podle rodičovských recenzí, v této skupině jsou:

 • „Similak Isomil“ - Dánsko;
 • Nan Soya - Švýcarsko;
 • "Friso-soy" (FrieslandCampina) a "Nutrilon Soy" (Nutricia) - Holandsko;
 • „Humana SL“ (Humana) - Německo;
 • Enfamil Soya (Mead Johnson Nutritionals) - USA;
 • „Bellact Soya“ - Bělorusko;
 • "Detolact Soya" - ukrajinská značka.

Někteří netolerují mléko, zatímco jiné - sójové. Asi třetina novorozenců je alergická na sójové proteiny. Proto je lepší předem konzultovat odborníka ohledně jakéhokoli druhu dětské výživy. Pokud hodláte své dítě krmit sójovými směsmi, lékař se určitě zeptá, zda mají vaši blízcí příbuzní alergie na luštěniny.

Ale i když je sójová směs vhodná pro drobky, můžete jí dávat nejdříve 5 měsíců. Tato nová výživa by měla být zavedena postupně, střídavě s obvyklým mateřským mlékem, což zvyšuje množství během týdne. V tomto případě by nabídka dítěte neměla obsahovat fermentované mléčné výrobky, ani sýr nebo máslo.

Samozřejmě existují alergie na sójové bílkoviny - pak byste měli zvážit další možnosti.

Směsi s proteinovými hydrolyzáty

Pro děti, které nesnášejí výživu sóji, mohou být vhodné produkty s proteinovými hydrolyzáty. Jedná se o novou generaci směsí s hypoalergenními vlastnostmi. Jsou vybíráni, pokud má dítě narušený gastrointestinální trakt, například existují problémy s absorpcí živin ve střevech.

 • Nutramigen a Pregestimil (Mead Johnson Nutritionals) - USA;
 • „Friso PEP AC“ (FrieslandCampina) a „Nutrilon Pepti Allergy“ (Nutricia) - Holandsko;
 • Alfare (Nestle) - Švýcarsko,
 • Humana (H.A.1, H.A.2 a H.A.3);
 • „Similac Hypoallergenic“ a „Similac Alimentum“;
 • HiPP Combiotic (HA1 a HA2, HiPP) - Rakousko;
 • „Nutrilak PEPTIDI SCT“ a „Téma 1 nebo 2 H.A.“ (Unimilk) - Rusko.

Pokud má dítě vrozenou tendenci k alergiím, mohou být směsi vyrobené s použitím proteinových hydrolyzátů zahájeny i v nemocnici.

Ale mějte na paměti, že jejich zavedení do stravy novorozence není snadné: matky v recenzích na rodičovských fórech píší, že směsi tohoto typu mají specifickou hořkou chuť, na kterou si děti postupně zvykají.

Směsi kozího mléka

Tuky a bílkoviny z kozího mléka jsou kojenci lépe absorbovány než krávy. Navíc je užitečné naprosto všechny drobky, bez ohledu na to, zda trpí alergiemi nebo ne.

Nyní tento druh dětské výživy s jistotou získává vedoucí postavení. Nejoblíbenější produkty v řadě jsou: Cabrite a Nanny.

Pravidla krmení

Aby si dítě zvyklo na hypoalergenní směs, musí znát vlastnosti jejího použití.

 1. Je zakázáno dávat takové produkty bez jmenování pediatrem. Pouze on, na základě výzkumu a zdravotního stavu dítěte, může určit, zda je možné neustále krmit dítě hypoalergenní směsí. Pokud je to v přírodě pouze preventivní, pak to sotva stojí za to. Pokud je nemoc příliš velká a je naléhavé zmírnit příznaky, občas musíte dítě dát na takovou stravu až do přechodu na tabulku pro dospělé (1,5–2 roky).
 2. Pokud je dítě od narození umělé a matka předem ví, že má náchylnost k alergiím, musí o tom informovat lékaře. Možná okamžitě umožní použití preventivního nebo terapeutického produktu..
 3. Pokud se nemoc neprojeví okamžitě, matka by měla studovat schéma přechodu na hypoalergenní směs. To se provádí postupně. Nejprve se do druhého krmiva přidá spolu s obvyklým jídlem 30 ml nového produktu. Poté se dávka postupně zvyšuje. Nejprve je vyměněn celý druhý a poslední zdroj. Pak už - všichni ostatní.
 4. Pokud jde o otázku, je možné smíchat hypoalergenní směs s obvyklou, rozhodně ne. Nejprve známý produkt v samostatné láhvi. Po tom - doplňkové nutriční ošetření v jiné kapacitě.
 5. Výsledky léčby budou patrné až po 2-3 týdnech.

A další velmi důležitý bod by měli zvážit všichni rodiče. Otázka, zda může být alergie na hypoalergenní směs, se zdá být pro některé absurdní a hloupá, i když tomu tak není..

Pokud má dítě reakci na sóju a zakoupíte si sójový produkt speciálně pro něj, nemůžete se vyhnout vyrážkám a dalším projevům nemoci. Totéž se může stát s dalšími přísadami..

"Pravidla pro krmení novorozence v čase a množství".

Seznam hypoalergenních směsí pro novorozence vám pomůže se správným výběrem, abyste se neztratili v různých značkách a značkách dětské výživy. Provede vás ve výrobních zemích a cenovém rozpětí..

Jedná se o výrobky, které se osvědčily v tomto výklenku, dostaly řadu vděčných recenzí od mladých matek, absolvovaly klinická hodnocení a získaly schválení pediatrů..

Hypoalergenní směsi pro novorozence

 1. Alfare Nestlé. Švýcarsko. 19 dolarů.
 2. Friso Pep AC. Friesland Foods. Holandsko. 16 $.
 3. Friso Pep. Friesland Foods. Holandsko. 16 $.
 4. Frisolac GA 1. Friesland Foods. Holandsko. 11 dolarů.
 5. HiPP Combiotic HA 1. HiPP. Německo. 11 dolarů.
 6. Hipp HA 1. HiPP. Německo. 11 dolarů.
 7. Humana GA 1. Humana. Německo. 14 $.
 8. Kabrita. Hyproka. Holandsko. 14 $.
 9. NAN GA 1. Nestlé. Švýcarsko. 10 $.
 10. Nestogen. Nestlé. Švýcarsko. 8 $.
 11. Nutramigen Medovina Johnson Nutrition. USA. 6 $.
 12. Nutrilak GA. Nutritek. Rusko. 8 $.
 13. Nutrilak peptidy STC. Nutritek. Rusko. 9 $.
 14. Nutrilon GA 1. Nutricia. Holandsko. 10 $.
 15. Alergie na Nutrilon peptidy. Nutricia Holandsko. 14 $.
 16. Nutrilon Pepti TSC. Nutricia Holandsko. 16 $.
 17. Pregestimil. Medovina Johnson Nutrition. USA. 6 $.
 18. Similac Alimentum. Abbott. Irsko / Dánsko / Španělsko. 9 $.
 19. Similac hypoalergenní. Abbott. Irsko / Dánsko / Španělsko. 11 dolarů.
 20. Chůva. Bibikol. Nový Zéland. 11 dolarů.

Nyní víte, jak se hypoalergenní směs liší od obvyklé: v tom je alergen (nejčastěji bílkovina kravského mléka) nahrazen jinou, mírnější a bezpečnější složkou.

Může to být syrovátková bílkovina, kasein, sójové nebo kozí mléko. Zachraňuje děti, které od prvních dnů života trpí touto nemocí a jsou nuceny používat specializovanou - lékařskou a preventivní výživu, aby se zabránilo komplikacím.

Jak si vybrat a vařit bezlepkovou kaši?

Dnes se nabízí široký výběr hotových výrobků pro kojeneckou výživu. Co musíte věnovat pozornost:

 • zkontrolovat složení a skladovatelnost produktu, těsnost balení;
 • upřednostňovat směsi bez lepku obohacené vápníkem a vitamínem D;
 • vybrat produkty, které jsou vhodné pro věk vašeho dítěte;
 • nekupujte potraviny, které obsahují fruktózu a sacharózu, sušené mléko a konzervační látky, vanilin a jiné nebezpečné přísady.

Kojenci vaří kaši pouze ve vodě, bez soli.

Nejlepší výrobci obilovin bez lepku

Pokud právě začínáte zavádět do svého dítěte doplňková jídla, můžete použít doporučení zkušenějších rodičů. V budoucnu si můžete sami snadno určit, zda je tento produkt vhodný pro vaše dítě. Mezitím vám doporučujeme seznámit se se seznamem nejlepších výrobců dětské výživy:

Články O Neplodnosti