Hlavní Výživa

Směs "Frisolak": recenze lékařů. "Frisolak hypoalergenní": recenze

Nejmenší členové rodiny zpravidla vyžadují největší pozornost a péči. V době narození dítěte k němu přicházejí problémy se světem: s péčí, spánkem, výživou. Ideální volbou pro novorozence jsou naprosto všichni lékaři zváží kojení. Bohužel ne všechny děti vyrůstají v tak přirozené stravě. Proto se do popředí dostává problém s krmením malého muže. Moderní sortiment mléčných výrobků je poměrně široký. Můžete si vybrat pro každý vkus a rozpočet. Většina produktů je úplnou náhradou mateřského mléka. Jedním z nich je dětská výživa Frisolak. Recenze mladých rodičů, kteří preferují toto jídlo pro své děti, nám umožnili klasifikovat tuto mléčnou směs jako nejbezpečnější. Zvažte existující typy a vlastnosti vzorce produktu.

Kojenecká výživa od narození

Pro mnoho výrobců dětské výživy je mateřské mléko referenčním materiálem. Při organizaci krmení novorozenců je obzvláště důležité zvážit blízkost složení směsi k přírodnímu produktu. Kompletní sada prvků nezbytných pro rozvoj mozkových procesů a vytvoření dětské imunity obsahuje směs Frisolaku.

Zpětná vazba od rodičů, kteří úspěšně používají tuto kojeneckou stravu, nám umožnila dospět k závěru, že produkt je vhodný pro kojená děti a pro novorozence vyrůstající ve smíšené verzi. Poměr složek ve složení této směsi je totožný se stejným indikátorem, což odráží počet takových složek v mateřském mléce. Pro novorozence náchylné k alergickým projevům byla vyvinuta speciální směs s názvem „Frisolak je hypoalergenní“. Hodnocení lékařských odborníků nám umožnilo použít tento vzorec pro kojence trpící přecitlivělostí na složky potravin. Podle lékařů použití této kompozice umožnilo minimalizovat alergická onemocnění, jako jsou novorozenci. a kojenci.

Unikátní složení mléčného výrobku pro děti

Kojení rodiče často čelí alergickým reakcím na své mléčné bílkoviny. Tato složka je součástí většiny kojeneckých vzorců. Výživa, ve které je bílkovina kravského mléka nahrazena hypoalergenním syrovátkovým výrobkem, je směsí Frisolak.

Hodnocení lékařů pozorujících malé pacienty nám umožnilo usoudit, že příjem výživy je poměrně nízký. Frisolak obsahuje kromě bezpečných bílkovin také polysaturované mastné kyseliny, které ovlivňují tvorbu mozkových buněk a vizuální analyzátory dítěte. Důležitou součástí této kojenecké výživy jsou nukleotidy podílející se na metabolických procesech a také prebiotika, která se rozkládají pouze v dolních střevech dítěte. Směs, jedinečná ve složení, přispívá k prodlouženému pocitu sytosti u dítěte, protože děti se po jídle cítí docela pohodlně po dlouhou dobu. Tato vlastnost této mléčné stravy je považována za nejdůležitější v době přechodu dítěte na nové typy krmení nebo při zavádění dalšího krmení, protože je minimalizováno riziko přehánění normy a zároveň způsobení pocitu těžkosti v žaludku..

Bezpečný dětský produkt

Je velmi důležité, aby každý rodič pochopil, že výživa, kterou používá pro své dítě, je nejen zdravá, ale absolutně bezpečná. Bohužel ne všechny kojenecké výživy se mohou pochlubit vysokou úrovní spolehlivosti a dostatečnou účinností. Směs, jejíž bezpečnost byla prokázána lékařským a nezávislým testováním, je Frisolak. Recenze lékařů o této stravě potvrzují nepřítomnost patogenních mikroorganismů a toxinů ve směsi, jakož i krystalické sacharózy. Rodiče, kteří si vybrali Frisolac, aby nakrmili své děti, se nemusí starat o bezpečnost svých malých dědiců.

Výhody výroby dětské výživy

Chuť mléčné směsi Frisolak je co možná nejpřirozenější. Má malé složení ve složení sladidel ve formě melasy - maltodextrinu. Měkká a příjemná dochuť usnadňuje trávení směsi. Výrobci doporučují při přípravě jídla Frisolak používat poměr 1: 7. Zpětná vazba rodičů, kteří se rozhodli pro tento vzorec, nám umožňuje dospět k závěru, že takový poměr je racionální, protože v tomto případě se mléko pro kojence získává v optimální hustotě a snadno se absorbuje dětmi. Tato směs se také snadno připravuje: stačí ji zředit převařenou a ochlazenou vodou na 40 stupňů. Současně se zachovávají všechny vitamíny, protože nejsou podrobeny vysokoteplotnímu ošetření, což je velmi důležité pro celý průběh biochemických a energetických procesů v těle dítěte. V tomto ohledu je nezbytná směs Frisolacu s nukleotidy. Hodnocení jeho použití potvrzují účinnost této výživy pro všechny metabolické procesy v těle dítěte.

Problémy s nočním spánkem a Frisolakem

Jedinečnost dětské výživy „Frisolak“ spočívá také v tom, že výrobci vzali v úvahu téměř všechny problémy s kojeneckým životem, včetně nočního odpočinku. Studie v oblasti spánku a vývoje mozku u dětí od narození do jednoho roku, které byly prováděny na Pediatrickém ústavu po mnoho let, se odrážejí v jedinečném složení noční směsi Frisolak. Recenze rodičů, kteří tento vzorec testovali, upozorňují na to, že jejich děti jsou mnohem klidnější. Po krmení spí. Noční směs Frisolaku je nasycena speciální aminokyselinou, která pomáhá vytvořit správné dětské biorytmy. V tomto složení dětské výživy je obsaženo stravitelné škroby v dostatečném množství, které zajišťuje pomalý a dlouhodobý příjem glukózy v těle dítěte. To přispívá k delšímu pocitu sytosti u dítěte po krmení Frisolakovou formulí „noční formule“. Recenze rodičů potvrzují, že dítě spí mnohem lépe a klidněji, protože necítí hlad a nepohodlí.

Vysoce přizpůsobená kojenecká výživa

Dětská výživa pro nejmenší by měla být nejen absolutně bezpečná, ale měla by být také co nejlépe přizpůsobena pro nedokonalé trávení. Vzhledem k pěti hlavním nukleotidům je Frisolak Gold považován za takovou směs. Recenze matek a otců novorozenců upozorňují na skutečnost, že tento vzorec také přispívá k pozitivní dynamice růstu a vývoje předčasně narozených dětí. Nukleotidy ve směsi Frisolak mají následující soubor zaměřených akcí:

 • inhibovat růst škodlivých bakterií ve střevě;
 • stimulovat hmotnostní přírůstek dítěte;
 • pomáhají posilovat imunitní systém;
 • stabilizovat reakci na očkování;
 • minimalizovat riziko střevních infekcí.

Děti, které vyrůstají na umělém krmení, se cítí mnohem pohodlněji při krmení směsí Frisolak. Recenze pediatrů vedla k závěru o normalizaci stolice a trávení novorozenců při používání tohoto produktu v jejich stravě.

Výživa pro kojence od 6 do 12 měsíců

Pediatrové upozorňují rodiče na skutečnost, že mateřské mléko by mělo být hlavní výživou dítěte po dobu až jednoho roku. V tomto případě je minimalizováno riziko výskytu a vývoje gastrointestinálních infekcí a patologií. Pokud je nedostatek nebo nedostatek mateřského mléka, měla by být krmná směs vybrána v závislosti na věku dítěte.

Producenti mléka Frisolak vyvinuli jídlo pro děti od narození do šesti měsíců a od šesti měsíců do roku. Obě tyto formule jsou co nejblíže mateřskému mléku, jsou vyráběny s ohledem na doporučení pediatrických lékařů. Frisolak-2 Gold mix je považován za vysoce přizpůsobený mléčný produkt, který je obohacen o vitamínové a minerální složky, aby se předešlo nedostatečným stavům a patologiím. V této Frisolakové formule jsou také obsaženy klíčové živiny pro normální fungování mozku a imunitního systému. Při použití mléčného výrobku věnujte pozornost dynamickému vývoji dětí.

Specialized Baby Formula

Na pozadí moderní ekologie se rodí stále více dětí s rizikem vzniku alergií na potraviny. Některé děti netolerují dokonce mateřské mléko. Totéž platí pro nejvíce přizpůsobené směsi. Pro tyto děti je speciálně vyvinut vzorec „Frisolak je hypoalergenní“. Recenze neonatologů umožnila široce používat tento vzorec pro kojence, kteří jsou náchylní k nesnášenlivosti určitých složek výživy. Směs je obohacena o všechny nezbytné minerály a vitamíny pro plný růst a vývoj dítěte. Proteiny kravského mléka způsobují reakci, podrobují se speciálnímu dvojitému ošetření v tomto vzorci, což významně snižuje alergickou aktivitu proteinu. stabilitu tvoří také prebiotika ve směsi Frisolak GA, jejíž recenze vedly k závěru nejen o bezpečnosti tohoto produktu, ale také o vysoké ochranné funkci pro malé spotřebitele.

Trávicí problémy a frisolac

Mnoho rodičů dětí do jednoho roku upozorňuje lékaře na skutečnost, že jejich dítě má často problémy se stolicí. Většinou k tomu dochází v případech, kdy děti vyrůstají při umělém krmení. Nejčastěji drobní pacienti trpí zácpou, protože střevní motilita během absorpce upravené kojenecké výživy se stává neaktivní, což vede k narušení včasného vyprazdňování. Lékaři v takových případech doporučují výměnu krmné směsi. Často nabízejí alternativní vzorec „Frisolak“. Recenze rodičů, kteří se řídili radami lékařů, tvrdí, že tento produkt jemně stimuluje motilitu střeva, což pomáhá změkčit stolici. K tomuto procesu dochází díky racionálně dostupné směsi železa, známé svým projímavým účinkem, a také prebiotiky, které pomáhají udržovat normální pohyblivost. Stejná zvláštnost má i směs „Frisolak Night Formula“. Recenze pediatrů ukazují, že krmení tohoto produktu nevede ke správné a vyvážené kombinaci přísad k uvolnění nebo nadměrnému upevnění stolice..

Směsi Frisolacu s nukleotidy

Rozmanitost receptur na trhu s moderní kojeneckou výživou umožňuje rodičům zvolit pro dítě nejoptimálnější a ekonomicky nejvýhodnější směsi. Výrobci Frisolaku také diverzifikovali své výrobky. Zároveň si můžete koupit produkt nejen ve sklenici. Zvláštní pozornost by měla být věnována směsi Frisolak v krabici. Přezkum těch, kteří takový produkt používají k výživě dětí, nám umožňuje dospět k závěru, že je dobře absorbován tělem dětí. Zároveň někteří spotřebitelé věnují pozornost skutečnosti, že Frisolak, obohacený o nukleotidy, je v některých případech vhodný pro děti náchylné k alergickým reakcím, lepší než směs označená „GA“..

Výběr jídla zpravidla závisí na individuálních vlastnostech těla dítěte. Ve prospěch směsi Frisolak v lepenkových obalech často hovoří o její dostupnosti. Tento mléčný výrobek stojí téměř polovinu ceny. Výrobci věnují pozornost skutečnosti, že rozdíly ve složení produktů pod označeními Frisolak a Frisolak Gold jsou zanedbatelné, a proto mohou být děti bezpečně přenášeny z jednoho přípravku do druhého. Aktivní antioxidační komplex pomáhá chránit buňky těla před škodlivými účinky, což také říká výhoda vysoce kvalitní kojenecké výživy, která je směsí Frisolak.

Hodnocení lékařů o produktu v kartonové krabici naznačuje, že tento vzorec je snadno absorbován tělem dítěte, aniž by způsoboval nežádoucí účinky a projevy. Jakýkoli produkt ze série Frisolak je zpravidla pro malé děti naprosto bezpečný. Výrobci zároveň vzali v úvahu potřeby kojenců po jednom roce věku. Směs Frisolak-3 je vyvinuta speciálně pro kategorii dětí od 12 měsíců. Složky, které jsou součástí, jsou vybírány s ohledem na naléhavé potřeby rostoucího těla dítěte, které jim poskytuje dobrou výživu.

Baby Frisolak se mísí

Frisolak směsi jsou doporučovány mnoha pediatry a matky. A nejde jen o rozšířenou reklamu, popularizaci produktů této značky. Většina radí Frisolacovi, zaměřuje se na jejich zkušenosti a zajišťuje, aby bylo toto jídlo vyvážené, zdravé a absolutně bezpečné pro tělo dítěte. Značkové směsi Friso jsou vhodné jak pro novorozence (existují přizpůsobené dětské suché směsi), tak pro děti starší 6 měsíců, které potřebují další zdroj užitečných a nezbytných stopových prvků, vitamínů, živin.

Pár slov o výrobcích

Frisolac je nizozemská značka. FrieslandCampina Corporation vyrábí dětské suché směsi, které mají několik závodů v různých částech Evropy. Jeden z nich je ve Stupinu otevřený, ale směsi se zde nevyrábějí. Vyrábějí se v Nizozemsku a pro ruského spotřebitele se výrobky dodávají přímo z Nizozemska.

Společnost Frisolak vytváří produkty pro děti z ekologických složek, využívá pokročilé technologie zpracování, takže suché směsi Friso zachovávají vitamíny a živiny (zejména jsou zachovány prospěšné vlastnosti proteinu). Společnost má vlastní farmu, takže je možné zcela ovládat technologický řetězec: od příjmu po zpracování surovin.

V dnešní době obsahuje produktová matrice více než 10 různých směsí pro novorozence a děti různého věku: starší než šest měsíců, jeden rok a tři roky. Směsi se dodávají v plechovkách různých objemů: od 350 gramů do 800 gramů. Výrobky s čísly „2“ a „3“ jsou kaloričtější, liší se složením, rozdíly v proporcích složek.

Funkce produktu Frisolac

Pediatrové a specialisté doporučují Frisolac z mnoha důvodů. Za prvé, kvalitní výroba. Za druhé úplná kontrola výroby. Za třetí, jedinečné složení. V této kojenecké výživě je kompletní komplex vitamínů, minerálů, bez kterých není možný normální růst zubů, buněk atd. Pokud jde o vitamínový komplex, existují vitaminy skupin A, B, C, D, E, které jsou důležité pro imunitu, růst a vývoj různých orgány. Co se týče minerálů, ve stravě je zinek, měď, sodík, železo, draslík, hořčík, vápník, měď a další Frisolak obsahuje nukleotidy, které se podílejí na metabolismu uhlohydrátů, syntéze bílkovin a jsou hlavním zdrojem energie, jakož i nezbytným v procesu tvorba RNA a DNA.

Friso směsi (pro zdravé novorozence, děti se speciálními potřebami, starší děti)

Nejvíce zastoupené produkty pro novorozence. Je jim přiděleno číslo „1“. U dětské výživy je nutné mít odstředěné mléko, demineralizovanou syrovátku. Pokud jde o prémiové produkty, do složení se přidává rybí olej, galaktooligosacharidy, taurin, prebiotika a cholinový bitart. Pro kojence starší než 6 měsíců jsou nabízeny standardní, upravené a specializované prášky i hypoalergenní směsi. Výrobce nezbavil pozornost starších dětí a představil také výběr jídla doporučovaného od 12 měsíců a od tří let.

Základní jídlo:

 • Frisolac1 - standardní výživa pro umělé a smíšené krmení;
 • Friso1 HA - hypoalergenní produkt;
 • Frisolac1 Gold - upravená výživa s prebiotiky;
 • Friso1 VOM - výživa prebiotiky pro kojence s citlivým trávením;
 • Frisolac1 PEP - bezlaktózové krmivo pro kojence trpící nesnášenlivostí kravského mléka;
 • Frisolac1 PepGoldAC - dietní jídlo;
 • Frisosoy - specializované jídlo s nukleotidy, určené pro kojence s identifikovaným deficitem laktózy;
 • Frisolac2 - standardní mléčné jídlo pro smíšené krmení;
 • Friso2 VOM - výživa s prebiotiky;
 • Friso2 Gold - přizpůsobená výživa;
 • Friso2 HA - hypoalergenní produkt;
 • Friso3 Gold - suchý mléčný nápoj;
 • Friso3 Junior - mléčná výživa s antioxidanty;
 • Friso4 Gold - nápoj pro posílení imunitního systému, který vám umožní získat celou řadu prebiotik a probiotik, polysaturovaných mastných kyselin.

Způsob přípravy směsí

Výrobce dále upozorňuje rodiče na skutečnost, že je nutné dodržovat doporučení pro přípravu dětské výživy, protože na tom závisí zachování užitečných vlastností produktu. Balení obsahují velmi podrobné pokyny a obecně je způsob přípravy přípravku Friso následující:

 • dezinfekce lahví, uzávěrů, bradavek;
 • ohřev čisté pitné vody na 40-70 ° С (doporučuje se vařit vodu pouze jednou - je lepší nepoužívat převařenou vodu znovu, protože se může tvořit vodní kámen);
 • přidání prášku do láhve pomocí odměrné lžíce;
 • důkladné promíchání: ujistěte se, že nezůstaly žádné hrudky, směs je úplně rozpuštěna.

Frisolak se mísí: skladovatelnost

Obal rovněž poskytuje informace o době použitelnosti. Obvykle lze všechny směsi Frisolac skladovat v neotevřených obalech po dobu 24 měsíců. Po otevření plechovek by měl být prášek spotřebován do čtyř měsíců podle základních doporučení. Například musíte produkty Frisolac skladovat na tmavém a suchém místě (protože prášek může absorbovat vlhkost, která může poškodit základní vlastnosti produktu).

Na konci doby použitelnosti není možné dát dětem Friso jídlo, i když si produkty na první pohled zachovaly své vlastnosti. Možné otravy a v závažné formě. Proto sledujte datum vypršení platnosti i ve fázi nákupu zboží: je lepší koupit jídlo, jehož datum vypršení uplyne nejdříve po 6 měsících.

Směs Friso Frisolak 1 hypoalergenní 400 g od 0 měsíců

Všechny produkty značky Friso

O produktu

Frisolak 1 HA s DHA - suchá hypoalergenní směs pro děti od 0 do 6 měsíců s rizikem vzniku potravinových alergií.

Frisolac 1 HA směs s DHA / ARA je preventivní hypoalergenní směs v důsledku částečné hydrolýzy syrovátkového proteinu. Směs je obohacena o všechny potřebné živiny, stopové prvky a minerály, vitamíny nezbytné pro optimální růst a vývoj dítěte.

 • Částečně hydrolyzovaný protein snižuje riziko potravinových alergií a současně přispívá k rozvoji potravinové tolerance („závislost“) na bílkovinách kravského mléka
 • Speciální omega-3 a omega-6 mastné kyseliny (ARA / DHA) podporují mozek a zrak
 • Nukleotidy podporují zrání imunitního systému a stimulují rozvoj prospěšné střevní mikroflóry, která příznivě ovlivňuje imunitní stav dítěte a zvyšuje ochranné vlastnosti jeho těla
 • Prebiotika ve směsi přispívají k převahě bifidobakterií a laktobacilů ve střevní mikroflóře, které hrají důležitou roli při tvorbě imunitní rezistence vůči potravinovým alergenům
 • Směs je obohacena o všechny potřebné živiny, minerály a minerály, vitamíny nezbytné pro harmonický růst a vývoj dítěte v tomto věku.

Složení produktu: laktóza, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový), syrovátkový proteinový hydrolyzát, maltodextrin, galaktooligosacharidy, nukleotidy, směs vitamínů, minerální soli a stopové prvky, taurin, cholin, karnitin.

DŮLEŽITÉ! Pro krmení malých dětí je vhodnější kojení. Před rozhodnutím o použití kojenecké výživy byste se měli poradit s pediatrem.

Friso Frisolak Gold 1 Baby Mix: Přehled

Kojenecká výživa Friso Frisolak Gold 1 (Friso Frisolak Gold 1) má vážné variace složení. Obsahuje o 25% méně železa, než je uvedeno na obalu, a výrazně méně draslíku a popela. Množství popela naznačuje nedostatečnou mineralizaci směsi. Má DHA a ARA, prebiotika a nukleotidy, ale bez probiotik. Mezi jeho výhody patří také příjemná chuť, rychlá rozpustnost ve vodě a přesná měřicí lžíce.

Směs Friso Frisolak Gold je nabízena také v následujících typech:

Komponenty - 3.6

Naše studie ukázaly, že v suché směsi Friso Frisolak Gold 1 - skutečné složení se výrazně liší od složení uvedeného na etiketě. Draslík ve směsi je o 20% více, vápník je o něco méně než 6%. Nejvýznamnější odchylkou je nedostatek železa: namísto 6 mg / 100 g bylo nalezeno pouze 4,5 mg! To je o 25% méně, než bylo uvedeno. Vitamin C v kompozici je o 14% vyšší, než je uvedeno, a je 80 mg / 100 g směsi. Denní příjem vitamínu C u dítěte mladšího 6 měsíců by měl být vyšší než 30 mg / den, výrobce tento požadavek překročil o 160%.

Směs se vyrábí z palmového oleje - je zdrojem mastných kyselin, díky čemuž se složení Friso Frisolak Gold 1 blíží složení mateřského mléka. Dnes je však přístup k této složce nejednoznačný a ani odborníci nemohou dospět k jednoznačnému závěru o výhodách a nebezpečích palmového oleje..

Poměr vápníku k fosforu ve Friso Frisolak Gold 1 je 1,67: 1. Podle odborníků je optimální poměr 2: 1.

Popel ve směsi namísto 2,4% hmotnostních je pouze 1,98%, což je o 18% méně, než je uvedeno. Množství popela odráží množství minerálů ve směsi.

Zahrnuty jsou také:

Syrovátkové bílkoviny (60%) - bílkoviny, které na rozdíl od kaseinu (těžkého proteinu) z kravského mléka jsou kojenci snadno absorbovány.

DHA a ARA jsou polynenasycené mastné kyseliny, které jsou užitečné pro mozek a vidění dítěte..

Nukleotidy - účastníci mnoha biochemických a energetických procesů v lidském těle.

Prebiotika jsou oligosacharidy, které nejsou náchylné k štěpení v žaludku a střevech a slouží jako výživa pro prospěšné mikroorganismy v dolní části střeva..

Složení neobsahuje probiotika - živé kultury prospěšných mikroorganismů, které se aktivují při vstupu do střeva a přispívají k normalizaci trávení.

Samostatně stojí za zmínku, že ve mléčné směsi Friso Frisolak Gold 1 je velmi malé množství maltodextrinu (4,3%). Jedná se o melasu, která má sladkou chuť (od 0,1 do 0,25 sladkosti sacharózy) a je určena ke zvýšení periody "sytosti" dítěte. Maltodextrin ve velkých množstvích zvyšuje sladkost produktu, a proto je podle našich odborníků nežádoucí složkou. V případě Friso Frisolak Gold 1 - maltodextrin nemá vliv na hodnocení.

Zabezpečení - 5.0

Směs je bezpečná - naši odborníci dospěli k tomuto závěru. Ve složení nejsou žádné patogenní mikroorganismy a toxiny. Chybí také krystalická sacharóza ve směsi.

Chuť a snadnost chovu - 4.3

Podle zpětné vazby našich ochutnávek má směs Friso Frisolak Gold 1 přirozenou chuť a příjemnou dochuť. Hodnotili ji jako „dobrou“. Na dobré úrovni je schopnost směsi rozpustit se ve vodě.

Výrobce doporučuje při rozpouštění Friso Frisolak Gold 1 dodržovat hmotnostní poměr 1: 7. Pro každý gram směsi by mělo být 7 ml převařené a ochlazené na 35-40 stupňů vody. Pamatujte, že při chovu suché směsi při vyšší teplotě se z ní ztratí vitaminy.

Balení a jeho pohodlí - 3.7

Suchá směs Friso Frisolak Gold 1 se prodává v kovovém balení po 400 g. Vzhledem k průměrným nutričním potřebám dítěte ve věku 4–6 měsíců by to mělo stačit na 4 dny.

Balení je kvalitní a pohodlné. Měkká kovová membrána nezpůsobuje nepříjemnosti při otevírání plechovky. Plastové víko je pevné a vzduchotěsné, ulpívá na nádobě, chrání směs nejen před prachem, ale také před oxidací směsi, spory plísní a mikroorganismy. Stojí za povšimnutí, že sklenice by neublížila přítomnosti odměřovací škrabky, která vám umožní odstranit sklíčko z odměrky.

Lžíce obsažená v soupravě Friso Frisolak Gold 1 by měla měřit 4,3 gramu směsi. Studie ukázaly, že 4,3 až 4,6 g se umístí do lžíce bez sklíčka, což se mírně odchyluje od údajů výrobce. Doporučujeme však zkontrolovat přesnost v kuchyňské stupnici..

Frisov antirefluxní směs: popis, složení

Antirefluxní výživa pro kojence je specializovaná strava určená ke snížení nepříjemných účinků krmení - regurgitace a koliky.

Jak funguje protirefluxní směs??

To nezbytně obsahuje speciální zahušťovadlo, které, jak se dostane do žaludku dítěte, zabraňuje směsi „uniknout“ zpět nosem a ústy, což je často případ regurgitace.

Frisovoy antirefluxní směs je jednou z mnoha na trhu specializované dětské výživy.

Co je na tom zvláštního a jak se liší od konkurence?

Směs Frisovoy Antireflux v podstatě obsahuje svatojánskou gumu, díky této konkrétní složce je dosaženo antirefluxního účinku.

Svatojánský chléb má navíc blahodárný vliv na fungování dětských střev a zabraňuje zácpě.

Složení Frisovoy Antireflux také obsahuje:

 • Sušené odstředěné mléko a syrovátka.
 • Laktóza jako zdroj uhlohydrátů.
 • Prebiotika ve formě galaktooligosacharidů, stimulují růst prospěšných bakterií ve střevě a pomáhají tak správně fungovat.
 • PUFA Omega-3 a Omega-6 - jsou užitečné pro rozvoj vidění dítěte.
 • Skupina užitečných nukleotidů nezbytných pro rozvoj mozku a trávicího traktu malého člověka.
 • Maltodextrin pro další zahušťování, ve střevě se rozkládá na glukózu.
 • Komplex rostlinných olejů (palmový, řepkový, s nízkým obsahem kyseliny erukové, slunečnice a jednobuněčného oleje).
 • Vitamíny a minerály v dostatečném množství a ve správném poměru, jakož i rybí olej, kyselina citronová, cholín, taurin.

Obsahuje antirefluxní směs Frisovom

Poměr syrovátkových bílkovin a kaseinu - 60/40.

Konzistence tohoto jídla je velmi hustá, což je dobré - protože účelem jeho použití je přesně udržení konzumované směsi.

Na druhé straně je to tak silné, že některé matky jsou nuceny používat dudlík pro láhev s širší dírou, než je obvyklé. To však není takový problém.

Smíchejte Frisovoy Antireflu k se smísením s Frisolak Gold - dalším výrobkem stejného výrobce. Proč míchat dětské výživy? K dosažení potřebné hustoty hotových potravin.

Toto jídlo není léčivé a společnost Friso říká, že tuto směs můžete krmit tak dlouho, jak je to vhodné pro mámu.

Recenze směsi Frisovoy Antireflux souhlasí s tím, že děti na této stravě dobře přibírají.

Jak vyrobit směs proti zpětnému toku

Výrobce důrazně doporučuje připravit Frisovoy Antireflux přísně podle pokynů.

Voda na ředění směsi by tedy měla být 75 - 80 °, to je důležité, protože při této teplotě začíná hlavní složka fungovat - karobová guma.

Poté, co je směs naředěna ve vodě, musíte počkat několik minut, než guma nabobtná a zhoustne jídlo.

Nedoporučuje se skladovat hotová jídla a je třeba připravit směs bezprostředně před krmením.

Více o antirefluxních směsích v naší sekci - Antirefluxní směsi.

Zjistěte více o kojenecké výživě Frisolak: jaké druhy výživy existují a jak vybrat správný produkt?

Základ zdraví a úspěšného rozvoje je položen od dětství. Jednou z důležitých podmínek je řádná a vyvážená strava. Proto je správná volba směsi tak důležitá, že poskytne dítěti všechny potřebné látky a stopové prvky.

Jednou z nejoblíbenějších značek přizpůsobených směsí je Friso, jehož sortiment je nabízen jako směsi pro zdravé kojence a pro děti se zvláštními nutričními potřebami..

Informace o výrobci

Dětská výživa Friso vyrábí společnost FrieslandCampina v Nizozemsku. Výhodou této společnosti je dostupnost vlastních farem, z nichž se kravské mléko dodává pro výrobu směsí. Výrobce klade vysoké nároky na zdraví krav, jejich podmínky a kvalitu mléka.

Samostatně stojí za zmínku, že tato společnost má certifikáty HACCP a ISO pro svůj produkt.

Friso suchá výživa je dobře tolerována díky vysoké kvalitě proteinové složky. FrieslandCampina zahájila svou cestu k ideální bílkovině s úplnou kontrolou nad celým výrobním řetězcem, od kravského mléka po finální produkt, který si rodiče koupí pro své dítě..

Populární názory

Výrobce nabízí rozmanitý výběr směsí v závislosti na konkrétních potřebách a věku dítěte.

Zlato 1, 2, 3, 4

Směs první fáze je určena pro děti od narození do 6 měsíců, druhá fáze - od 6 do 12 měsíců, třetí fáze - od 1 roku do 3 let a čtvrtá fáze - pro děti od 3 let a starších.

Mezi výhody této dětské stravy patří příjemná mléčná chuť, rychlá rozpustnost a nepřítomnost hrudek v hotové směsi. Friso Gold směsi zahrnují prémiové přísady, jako jsou DHA a ARA - polynenasycené mastné kyseliny pro vývoj mozku, prebiotika pro tvorbu střevní mikroflóry, 5 hlavních nukleotidů pro zlepšení imunity.

Prémiové jídlo Friso Gold je snadno stravitelné a stravitelné, je dobře tolerováno speciálně zpracovaným proteinem. Tato směs se prodává v plechovkách o obsahu 400 a 800 gramů, cena od 370 rublů a 690 rublů.

Víko plechovky je opatřeno pevným těsněním pro ochranu směsi a speciální úrovní pro vyrovnání směsi v lžíci, která je součástí sady.

Frisolac 1, 2

Směs první fáze je určena pro kojence od 0 do 6 měsíců, druhá fáze - od 6 do 12 měsíců. Výživa Frisolac 2 je vhodná pro chov doplňkových potravin. Dětská výživa Frisolak je u dětí dobře vstřebáván a tolerován pomocí šetrných technologických režimů.

Základem je demineralizovaná syrovátka. Kromě toho kompozice obsahuje omega-3 a omega-6 mastné kyseliny pro vývoj mozku, vyvážený komplex antioxidantů, 5 hlavních nukleotidů, komplex vitamín-minerál.

Tato směs se vyrábí v lepenkových krabicích o hmotnosti 350 a 700 gramů, cena začíná od 278 a 436 rublů, resp..

Výživa Frisolac kategoricky není vhodná pro děti s intolerancí na bílkoviny kravského mléka.

Dětské mléko junior

Suchý mléčný nápoj je určen dětem starším než 1 rok. Friso 3 Junior obsahuje přírodní karotenoidy - antioxidanty, které zvyšují odolnost těla vůči volným radikálům.

Nápoj poskytuje dítěti vitamín-minerální komplex, mikroelementy, polynenasycené mastné kyseliny pro plný růst a vývoj.

Forma vydání: kartonové krabice na 350 a 700 gramech.

Cena za malý box začíná od 279 rublů, za velkou - od 479 rublů.

Friso VOM 1, 2

Tato směs patří k léčbě a je předepisována dětem se sklonem k regurgitaci, zácpě a kolice. První fáze výživy je určena kojencům od 0 do 6 měsíců, druhá fáze - od 6 měsíců do 1 roku.

Kompozice obsahuje přírodní zahušťovadlo (svatojánská guma), které eliminuje trávicí potíže u dětí od narození. Kromě toho obsahuje směs nukleotidy pro udržení imunity, prebiotika pro tvorbu střevní mikroflóry, polynenasycené mastné kyseliny DHA / ARA pro vývoj mozku, vitaminový a minerální komplex.

Friso VOM je k dispozici ve 400 gramových plechovkách. Víko plechovky je opatřeno pevným těsněním pro ochranu směsi a speciální úrovní pro vyrovnání směsi v lžíci, která je součástí sady.

Frisolac HA 1.2

Výživa označená jako HA je léčebná a je předepisována dětem se sklonem k rozvoji potravinových alergií. Friso HA 1 je vhodný pro děti od narození do 6 měsíců, Friso HA 2 - následná směs od 6 měsíců do 1 roku.

Směs je založena na částečně stráveném proteinu, který snižuje riziko alergií a přispívá ke závislosti na bílkovinách kravského mléka. Kompozice také zahrnuje nukleotidy, polynenasycené mastné kyseliny, prebiotika, komplex vitamínů a minerálů.

Směs se vyrábí v plechovkách po 400 gramech, cena plechovky od 635 rublů. Sada obsahuje odměrku pro snadné dávkování. Víko plechovky je opatřeno těsným těsněním pro ochranu směsi a speciální úrovní pro vyrovnání směsi v lžíci.

Frisosoy

Tato směs patří do klinické výživy a je určena pro děti se symptomy nedostatku laktázy. Směs se vyrábí na základě izolátu sójového proteinu. Kromě toho kompozice obsahuje nukleotidy, mastné kyseliny Omega 3 a Omega 6, komplex vitamín-minerál.

Rozdíl mezi touto směsí a ostatními sériemi výživy spočívá v tom, že se podle věku nerozděluje do etap - tento produkt je určen k výživě dětí od narození do 1 roku. Kojenecká výživa Frisosa se dodává do obchodů v plechovkách po 400 gramech..

Cena začíná od 311 rublů za plechovku.

Frisolac Gold Pep

Směsi jsou zařazeny do terapeutické kategorie a jsou předepisovány pediatrem pro děti alergické na bílkoviny kravského mléka. Vhodné pro krmení od narození do 1 roku. Frisolac Gold Pep je založen na hydrolyzátu syrovátkové bílkoviny a Frisolac Gold Pep AC je založen na hlubokém kaseinovém hydrolyzátu..

Kompozice obsahuje nukleotidy, polynenasycené mastné kyseliny, komplex vitamínů a minerálů. Na rozdíl od jiných směsí Friso ochucených přírodním mlékem má výživa Frisolac Gold Pep a Frisolac Gold Pep AC hořkou chuť. Směs se vyrábí v plechovkách po 400 gramech, cena plechovky od 835 rublů.

Sada obsahuje odměrku pro snadné dávkování. Víko plechovky je opatřeno těsným těsněním pro ochranu směsi a speciální úrovní pro vyrovnání směsi v lžíci.

Jak vařit?

Při přípravě směsi je důležité přesně dodržovat pokyny, na tom závisí blaho a zdraví dítěte. Pokud překročíte správné množství prášku, pak bude jídlo příliš silné a těžké na trávení a asimilaci, mohou se vyskytnout problémy se zažívacím traktem - zácpa. V případě nedostatečného suchého prášku nebude dítě plné, nebude schopno odolat doporučeným časovým intervalům.

K přípravě směsi budete potřebovat láhev s odpovídajícím věkem v bradavce, vodu zakoupenou v láhvi nebo předem přefiltrovanou z kohoutku, odměrku pro správnou dávku a samotný sušený mléko v prášku.

Není nutné vařit vodu z láhve, z kohoutku je třeba vařit vodu. Pro správné vaření by měla být teplota vody 50 stupňů, při vyšší teplotě zemře prospěšné bakterie.

 1. Potřebné množství vody se nalije do láhve a množství suchého prášku se nalije podle stáří..
 2. Poté se láhev pevně uzavře a její obsah se protřepává, dokud se hrudky úplně nerozpustí.
 3. Než dáte dítěti lahvičku se směsí, je nutné zkontrolovat teplotu hotového nápoje. Měl by být blízko tělesné teplotě - 37 stupňů. Ke kontrole teploty mléka stačí kapku pár kapek na zápěstí - směs nebude cítit. Pokud je teplota příliš vysoká, lze láhev umístit do studené vody..

Pro pohodlí při přípravě směsi můžete použít následující tabulku poměru vody ke směsi podle věku dítěte.

Počet krmení podle věku

0 až 6 měsíců

Hmotnost / věkPočet krmeníVodaPočet kopeček
6 kg /> 4 měsíce51806

Po 6 měsících

StáříPočet krmeníVodaPočet kopeček
6-8 měsíců41806
8-12 měsíců31806
1-3 roky2-31805
> 3 roky2-31805

Tipy pro výběr

 • Doporučujeme zakoupit dětskou výživu ve specializovaných prodejnách, kde jsou stanoveny správné podmínky pro skladování zboží.
 • Nezapomeňte sledovat soulad věku dítěte a úrovně směsi.
 • Pokud je nutné krmit dítě lékařskou směsí, musíte postupovat podle doporučení pediatra. Kvalifikovaný odborník vám pomůže vybrat nejlepší možnost krmení.
 • Věnujte pozornost datu exspirace uvedenému na obalu..
 • Zkontrolujte obal sám: musí být neporušený, s uvedením data exspirace a data výroby, složení musí být předepsáno. Všechna slova a obrázky by měly být jasně napsány. Jinak existuje riziko získání falešného produktu..
obsah ↑

Podmínky skladování

Požadovaná teplota skladování není vyšší než 25 stupňů, vlhkost není vyšší než 75%. Po otevření musíte prášek použít po dobu 4 týdnů. Pokud se směs používá v plechovce, musí být její víko pevně uzavřeno.

Užitečné video

Pro lepší seznámení s produktem není zbytečné sledovat video recenzi:

Závěr

Široká nabídka produktů Friso vám umožňuje vybrat si směs pro každé dítě na základě jeho individuálních potřeb. A vysoká evropská kvalita potvrzená certifikáty může zaručit bezpečnou a vyváženou stravu, která zajistí zdraví, plný růst a vývoj vašeho dítěte..

Pokyny pro FRISO Mix Frisovom 1 s prebiotiky 400g

Prázdninové podmínkyPřes pult
VýrobceFRIZELANDCAMPINA
Formulář vydáníobal

Frisovom 1 dětský mléčný prášek (Frisovom) je speciálně navržen pro děti, které se obávají regurgitace, zácpy a jiných poruch trávení.

Směs může být nabízena od prvních dnů života dítěte, ale protože se jedná o produkt speciální dietní výživy, je nutné ji před použitím konzultovat s pediatrem. Díky přírodní svatojánské gumě je směs mléčného mléka Frisovom (Frisov) hustší a rovnoměrnější, snáze se tráví tělem dítěte a snižuje riziko poruch příjmu potravy. Může být kombinován s obvyklou směsí Frisolac Gold 1 (Frisolak Gold), která je pro dítě obvyklá, v jakémkoli poměru, nebo, pokud jsou kolika, regurgitace a zácpa pro dítě docela znepokojující, podávejte jej pouze při každém krmení. Směs se svým složením co nejvíce přibližuje přirozenému mateřskému mléku a obsahuje následující užitečné složky:

 • nukleotidy - pro správný vývoj mozku a vytvoření silného imunitního systému;
 • prebiotika - galaktooligosacharidy (GOS) - přispívají ke správnému trávení a tvoří také užitečnou střevní flóru;
 • esenciální mastné kyseliny (linoleová a alfa-linolenová) - podílejí se na správné tvorbě a vývoji mozku dítěte;
 • komplex vitamínů a minerálů pro zdraví dítěte (vitamíny A, B, C, E, stejně jako selen, taurin, cholín a železo) - poskytuje ochranu před volnými radikály, je zodpovědný za rozvoj myšlení, zraku, paměti a dalších důležitých mechanismů.
Nutriční hodnota:
 • proteiny - 1,8 g na 100 ml hotové směsi;
 • sacharidy - 8,9 g na 100 ml hotové směsi;
 • tuky - 2,9 g na 100 ml hotové směsi.
Složení: odstředěné mléko, demineralizovaná syrovátka, rostlinné oleje (palmový, řepkový, slunečnicový olej), laktóza, karrobový lepek, galaktooligosacharidy, maltodextrin, citrát draselný, uhličitan vápenatý, rybí olej, chlorid hořečnatý, citrát sodný, askorbát sodný, fosforečnan vápenatý, cholin bitartrát, chlorid sodný, chlorid draselný, taurin, síran železitý, hydroxid vápenatý, síran zinečnatý, kyselina cytidin-5-monofosfátová, DL-alfa acetát, L-askorbylpalmitát, uridin-5-monofosfát disodný, nikotinamid, hydroxid draselný, kyselina denosin-5 monofosforečná, guanosin-5-monofosfát disodný, D-pantothenát vápenatý, inosin-5-monofosfát disodný, síran měďnatý, kyselina citrónová, acetát retinolu, thiamin hydrochlorid, pyridoxin hydrochlorid, síran manganatý, folát draselný, seleničitan sodný, D-biotin, cholekalciferol. Vezměte prosím na vědomí, že mléčná směs Frisovom (Frisovoy) musí být nalita horkou vodou (asi 75 stupňů), v poměru 3 odměrky na 90 ml vody, pak ji nechte trochu uvařit; a teprve poté, co je směs přirozeně ochlazena na tělesnou teplotu (asi 36-37 stupňů) - nabídněte ji dítěti. Uzavřený obal skladujte na suchém místě chráněném před sluncem, při teplotě nepřesahující 25 stupňů, a pokud je již otevřený, zkuste jej používat po dobu 3 týdnů. Balení: plechovka, 400 g. Výrobce: Friesland Campina, Nizozemsko. Spropitné:
 • Vezměte prosím na vědomí, že pro tuto směs si musíte zvolit dudlík s velkou dírou, protože po nabobtnání přírodních vláken rohovníkové gumy může být pro něj obtížné jíst pravidelným dudlíkem.
 • Nepoužívejte běžnou vařenou vodu k přípravě mléčné směsi, stejně jako vody z vodovodu, ze studny, studny a jiných zdrojů - může to být nebezpečné pro zdraví dítěte. Používejte pouze speciální dětskou vodu nebo v extrémních případech pravidelnou balenou pitnou vodu..
 • Před použitím jakékoli mléčné receptury se poraďte s pediatrem. Pomůže vám vybrat nejlepší směs pro dítě a také určit frekvenci krmení a požadované množství směsi pro každé krmivo..

Související články

Frisopep AC (Friso pep AC), léčivý přípravek od narození FRISO, NOVÝ DESIGN!!

Věk: 0 až 12 měsíců

Objem: 400 g.

Spotřeba:

Typ: Terapeutická, vysoce hydrolyzovaná směs (plný hydrolyzát). Na základě hydrolýzy kaseinu.

Frisopep AS (alergická péče) je terapeutická směs pro děti s alergiemi na kravské mléko a sójové bílkoviny. Od 0 do 12 měsíců Určeno pro děti se středně závažnými a závažnými projevy alergií (není-li mateřské mléko přítomno nebo je málo). Navrženo na základě hydrolyzátu hlubokého kaseinu. Jedná se o kompletní směs pro dlouhodobé použití, protože obsahuje všechny komponenty nezbytné pro správný vývoj dítěte.

Nejlepší jídlo pro vaše dítě je mateřské mléko..

Kaseinový hluboký hydrolyzát (nahrazuje bílkoviny kravského mléka)!

Značka: Friso

Vlastnosti: Druh balení - W / can; Druh směsi - léčivý; Spotřebitelský věk (obecný majetek) - od narození (0+); Sezóna (Obecné vlastnictví) - Celoroční;

Směs Frisopep AS (АС = Allergy Care) je určena pro lékařskou výživu dětí se středně závažnou a těžkou formou alergie na bílkoviny kravského mléka v případě absence nebo nedostatku mateřského mléka.

Substituce Frisopep AS je založena na hlubokém kaseinovém hydrolyzátu a je určena k terapeutické výživě dětí se středně závažnými a těžkými formami potravinové alergie, nesnášenlivostí na bílkoviny kravského mléka. Vysoký stupeň hydrolýzy kaseinu eliminuje téměř všechny alergenní determinanty bílkovin kravského mléka. Lékařská směs Frisopep AS se používá jako základ pro stravu neobsahující mléko a mléko, pokud je nutné přenést dítě na hypoalergenní výživu.

Důležitá vlastnost: směs Frisopep AS, stejně jako jakákoli jiná směs založená na hlubokých bílkovinných hydrolyzátech, má charakteristickou hořkou chuť.

UŽITEČNÉ SLOŽENÍ MIXTURE FRISOPEP AC:

hluboký kaseinový hydrolyzát (nahrazuje bílkoviny kravského mléka);

nukleotidy (zvyšují imunitu);

omega-3, omega-6 esenciální mastné kyseliny (přispívají k rozvoji mozku a orgánů vidění);

bez laktózy (pro pohodlnou práci břicha u dětí se závažnými projevy potravinové alergie).

 • 100% kasein hydrolyzát, prakticky bez antigenní aktivity.
 • Nízká laktóza.
 • Optimální distribuce peptidů zajišťuje nepřítomnost zbytkové antigenicity
 • Díky malému množství volných aminokyselin je zajištěno optimální využití absorpční kapacity tenkého střeva..
 • Směs má vyvážený obsah železa se správným poměrem vitamínu C / železo.
 • Obsahuje taurin (podle modelu mateřského mléka), nezbytný pro vývoj mozku, orgány zraku, pro plný růst.
 • Podporuje normální vývoj kostní tkáně a zubů (vápník, fosfor, vitamín D).
 • Obsahuje celou řadu antioxidantů (b-karoten, vitamíny E a C, zinek, mangan, selen).

Složení: hydrolyzát kaseinu, rostlinné oleje, glukózový sirup, směs vitamínů, minerálních solí a stopových prvků, taurin, cholín, karnitin.

Správně naneste směs Frisopep AC

Je velmi důležité používat směs Frisopepu AC správně. Před použitím léčebné směsi Frisopep AS se u svého pediatra poraďte nebo kontaktujte poradní linku FRISO. Pouze při správném použití bude směs Frisopep AS schopna uplatňovat svůj terapeutický účinek.

Vlastnosti aplikace směsi Frisopep.

Směs Frisopep AS se postupně zavádí do dětské výživy.

Významné zlepšení je zaznamenáno 3–4 týdny od okamžiku úplného přechodu na Frisopep AS.

Trvání léčebného cyklu je nejméně 6 měsíců.

Zatímco léčebný průběh pokračuje, měly by být z dětské výživy vyloučeny všechny ostatní mléčné výrobky.

Při použití léčivých směsí se zpravidla zaznamenají charakteristické změny ve stolici: mohou být zaznamenány neobvyklé barvy (šedavé, hnědé, nazelenalé), charakteristický zápach, časté a řídnoucí stolice. Tyto změny neovlivňují blaho dítěte a nevyžadují zrušení směsi. („Pokud dítě dostane speciální směs, bude mít také speciální židli“).

Mateřské mléko je pro vaše dítě to nejlepší jídlo. Před rozhodnutím o použití kojenecké výživy byste se měli poradit s pediatrem nebo alergologem!

Horká linka pro používání kojenecké výživy "FRISO":

Pondělí - pátek: 8 (017) 287-82-20, 287-82-21, 8 (029) 895-61-33 (MTS), 8 (044) 754-44-78 (A1) od 10-00 do 17-00.

Děkujeme, že jste si nás vybral.!

O AR mixech

„Rozhodl jsem se vytvořit samostatné téma. Pokud to moderátoři považují za zbytečné, můžete je zkombinovat s tématem„ Mixes “. Najednou se jedna z matek hodí později. V každém případě bych za takové informace byl vděčný v pravý čas. Ne všechny začínající maminky dokážou správně interpretovat informace o bankách. Často se řídíme čistě popisem a složení nevenujeme pozornost.


Moje dítě začalo chrlit fontánu na druhý vteřinu. Zpočátku jsme byli na kombinovaném krmení, nyní je dítě 2,5 měsíce staré a my jsme téměř úplně na směsi (prsa několikrát denně), takže otázka výběru směsi je zásadní.
1. Frisovom (suchá mléčná směs pro děti s pliváním koliky a zácpy)
Protože naším prvním jídlem bylo Frisolak GA (krmili se v nemocnici), nejprve jsem se této linii věnoval. Také jsem se obával koliky-gaziki a vybral jsem si Frisov. O něm je na fóru samostatné [skryté před hosty].
Pediatr souhlasil s výběrem, řekl, že směs je dobrá a není alergenní, můžete ji nakrmit. Je třeba poznamenat, že oficiálně směs léčba není a výrobce deklaruje schopnost krmení tak dlouho, jak je požadováno. Kromě toho, jako u konvenčních směsí, existuje 1 (od 0 do 6 měsíců) a 2 (od 6 měsíců)
Poměr kaseinu / syrovátkové bílkoviny: 40 až 60, což je průměrný dobrý ukazatel pro směsi a nachází se nejčastěji (o tomto důležitém poměru se budu podrobněji zabývat níže)
Pro 100 ml hotové směsi:
Veverky - 1,4 g
Tuky - 3,5 g
Sacharidy - 6,8 g
laktóza - 6,5 g
maltodextrin - 0,26 g
Trávicí vlákno :
polysacharidy kobrobového lepku - 0,46
galaktooligasacharidy - 0,17
Maltodextriny jsou enzymaticky štěpené škroby, které jsou snadno stravitelné a nezpůsobují žaludeční komplikace. Trávicí trakt se rozkládá na glukózu.
Nebudu se podrobněji zabývat vitamíny a minerály, protože všechny moderní upravené mléčné receptury obsahují dostatek z nich.
Mezi „zajímavé“ ve směsi patří nukleotidy (potravinové látky, které podporují rozvoj imunitního systému) a prebiotika (vláknina Galactooligosacharidy z potravy pro lepší trávení)
Antirefluxního účinku je dosaženo díky hustotě směsi. Karobová guma bobtná a zabraňuje zpětnému toku obsahu žaludku do jícnu, navíc zvyšuje střevní motilitu, činí stolici „objemnější“, díky čemuž zabraňuje zácpě.
Směs je skutečně konzistencí homogenní tekuté kaše nebo hustého kefíru. Chuť je docela příjemná, sladká, ale s mírou. Na této směsi dítě přibývalo na váze dobře (před přechodem na podváhu), stolice byla téměř normální, regurgitace zcela zastavena, na směs nebyla alergie (ačkoli má mírnou tendenci k tomu, někdy se může v mateřském mléce objevit diatéza v závislosti na mé stravě) ), dítě jí to dobře. Ty. S výsledky aplikace směsi jsem byl spokojen.
Názory pediatrů na husté směsi se liší, někteří říkají, že je lepší se pokusit zavést směs obvyklé konzistence v čase. Jiní říkají, že ji můžete použít, když ji potřebujete, a problém regurgitace zmizí se zavedením doplňkových potravin a vertikalizací dítěte.
Mimochodem, Frisov může být konkrétně smíchán v jedné láhvi s Frisolak Gold. Výrobce to umožňuje zvolit individuální konzistenci. Možná to pro nás nebylo užitečné. na více tekuté směsi se regurgitace obnovila. Ať už v objemu, který předtím. Existuje také schéma krmení pro děti s regurgitačním syndromem: na začátku krmení dejte malé množství Frisovomy a poté tekutý Frisolak. Upřímně řečeno, neměl jsem dost.
Kousek vaření a velký mínus je způsob vaření.
Frisovoy vaří velmi dlouho. Je nutné dodržovat technologii vaření a ohřát vodu na 75-80 stupňů (aby karobová guma, která se přidává jako zahušťovadlo, bobtná), a poté promíchat a důkladně vychladnout. Směs plní své funkce s technologií. Nejen to, že jsem se po celou dobu obával teploty (s teploměrem to bylo pořád hádka), ale také kvůli zachování vitamínů a dalších dobrot. Po vaření směs ochlaďte. I když je po ruce studená voda, nelze to rychle provést v plastové lahvi. Někteří maminky používají další způsob vaření. Požadované množství směsi se naplní horkou (75 až 80 °) vodou na polovinu objemu a doplní se na plný objem studenou vařenou vodou. Tato metoda má také své vlastní jemnosti. Za prvé, ještě musíte počkat několik minut, aby dásně správně bobtnaly v horké vodě. Za druhé, po zředění z nějakého důvodu se ukázalo, že je méně hustá.
Jedním slovem, problematické podnikání. Není vždy možné odvádět pozornost od dítěte na dlouhou dobu, ale je nemožné vyrobit směs předem. v hotové podobě je možné ji uložit nejvýše jednu hodinu. Někdy se stane, že dítě už má plné požadavky na jídlo a já stále jedu s jídlem. Už jsme si téměř zvykli vařit 20 minut X hodin a živili se každou hodinu, ale existuje vyšší moc. Problém je také vzít si s sebou (existuje taková potřeba), protože někde na silnici není způsob, jak najít 75-80 stupňů vody a studené vody pro chlazení. Proto se snažíme přísně pohybovat mezi krmením, což není příliš pohodlné. Ano, nezapomeňte vyměnit dudlík na lahvi. Protože je směs hustá, otvor v bradavce by měl být tak velký, aby poskytoval dítěti „nepřerušovanou“ výživu, a ne bojovat za každou kapku.
Právě výše uvedené jemnosti přípravy mě přiměly udělat krok k nahrazení směsi. Závidím matkám, které za 3 minuty připraví směs pro dítě a vždy si mohou vzít láhev s teplou vodou v termo-bundě a nádobu se směsí. V každém případě můžete dítě rychle krmit.
Stále naštvaná, že v linii Friso neexistuje směs kyselého mléka. Přesto bych to v budoucnu rád představil, abych normalizoval střevní flóru.


Další směsí, kterou jsem začal pozorně sledovat, byl slavný Nutrilon.
2. Nutrilonový antireflux s nukleotidy (od narození a bez specifické věkové hranice). Nejvíc ze všeho mě zajímala možnost konečně ne „uvařit“ směs, ale jednoduše nalít vodu pouze na 40 stupňů.
Jako zahušťovadlo také používá bezpečnou svatojánskou gumu..
Směs patří do speciálního „lékařského“. Výrobce nedoporučuje krmení této směsi po dlouhou dobu. To však nic nenasvědčuje. Myslel jsem, že pouze díky dásni (jako v případě Frisovom) je zajištěn účinek proti regurgitaci. Z popisu: „guma zanechává střevo nezměněné a plní svou funkci dodávání živin gastrointestinálním traktem.“ Všechno se ukázalo být trochu jinak. Nepříjemně zasáhl web výrobce, kde chybí údaje o úplném složení, energetické hodnotě a způsobu přípravy směsí. Konzultant výživy pro výživu mi pomáhal s informacemi o metodě přípravy, poskytl mi informace o pravidlech pro změnu směsi, ale nemohl jsem pomoci se složením s tím, že stránka nemá tyto informace a je pouze na bance. Myslím, že jsem nebyl informován o všech vlastnostech této směsi.
Výrobce píše:
„Proteiny a zahušťovadlo ve směsi Nutrilon® Antireflux pomáhají lehce srážet mléčnou směs v žaludku - vytvoří se první vločky a poté hustá hmota, která zabrání zpětnému refluxu. V důsledku sníženého obsahu tuku se výsledná hmota rychleji evakuuje ze žaludku do střev dítěte, což také snižuje riziko regurgitace. Zahušťovadlo zavedené do směsi udržuje na rozdíl od směsí s jinými zahušťovadly silnou konzistenci žaludku a následně střevní obsah po delší dobu. “
Jedním slovem, musel jsem si objednat tento džbán. Udělám rezervaci, že toto je nejdražší ze směsí prezentovaných na AP ráně. 1/3 dražší než frisom.
Pouze v bance jsem sledoval úplné složení.
Poměr kaseinu / syrovátkové bílkoviny: 80 až 20 !
Pro 100 ml hotové směsi:
Proteiny - 1,6 g
Tuky - 3,5 g
Sacharidy - 7,0 g
laktóza - 6.1
(* zde jsem jako amatérka úplně nerozuměl tomu, co 0,9 g uhlohydrátů stále představovalo)
Trávicí vlákno (karobová guma) - 0,4 g
Ty. ve skutečnosti jde o kasein. Kasein je stejný záhadný protein, o kterém výrobce píše. Skutečně se krčí v žaludku a zabraňuje regurgitaci, ale tato směs není upravena. Ty. taková kompozice ji nezbavuje mateřského mléka. Proto je nežádoucí krmit ji po dlouhou dobu. A to je přesně to, co jsem měl slyšet nebo číst na webových stránkách výrobce.
Cituji z celosvětového webu:
„Lidské mléko obsahuje více syrovátkové bílkoviny, výjimečně bohaté na esenciální aminokyseliny. V kravském mléce naopak převládá jiný typ bílkovin - kasein, který ve velkém množství způsobuje alergickou reakci u mnoha dětí. Obsah esenciálních aminokyselin pro člověka je výrazně nižší. Takže zatímco proteiny mateřského mléka v raném věku obsahují 70% syrovátkové bílkoviny a 30% kaseinu, pak je v kravském mléce tento poměr zcela odlišný - 18% syrovátkové bílkoviny a 82% kaseinu. ““
Ty. regurgitace zabraňuje, ale vzhledem ke zvýšenému obsahu kaseinu se vstřebává pomaleji, může být potenciálně alergennější, může vést k zácpě.
V kaseinu nemusí být nic hrozného, ​​ale proč neposkytnout spotřebiteli tyto informace jasněji? Toto jídlo bych si nekoupil, a to jen proto, že dítě má citlivé trávení.
Nemohl jsem odolat a rozdělit směs. Kasein dává zvláštní chuť, poněkud připomínající škrob (ve směsi není žádný škrob). Ve srovnání s Frisovom méně sladké, méně silné. Je však stále silnější než běžné směsi. Dostane se rozvádět v teplé vodě docela snadno, bez hrudek..
Pak jsem se rozhodl podívat na další směsi Antireflux, které jsou na trhu.


3. Nan Antireflux (eliminuje regurgitaci, posiluje imunitní systém)
(suchá směs od narození a bez omezení věku dítěte)
Poměr kaseinu / syrovátkové bílkoviny není uveden na Nan Antireflux Food Bank. Je psáno jednoduše „veverky“. V popisu banky je uvedeno, že obsahuje částečně hydrolyzovanou syrovátkovou bílkovinu, která by měla pomoci předcházet alergiím. Mimochodem, směs je slušně hořká a chuť je nepříjemná, ale výrobce upřímně píše, že hydrolyzát proteinu dává produktu specifickou chuť.
Na webu Nestle píšou o výživě Nan takto:
„Většina mléčných směsí se vyrábí na základě kravského mléka, které je k tomu speciálně„ připraveno “: z něj se odstraní přebytek určitých minerálů a přidají se chybějící. Kromě toho se při výrobě kojenecké výživy mění složení proteinu („optimalizuje se“), přičemž se snižuje jeho množství. Pro děti v prvních měsících jejich života jsou nejlepší směsi, v nichž převládají syrovátkové proteiny, a množství bílkovin je z hlediska množství blízké mateřskému mléku. “ Konkrétně jsem nemohl přečíst o Nan Antireflux na webových stránkách výrobce (na webových stránkách s touto stránkou byly nějaké problémy), nenašel jsem tam podrobné složení, které také rozrušilo.
Veverky - 1,2 g
Tuky - 3,4 g
Sacharidy - 7,8 g
laktóza - 5,1 g
škrob - 2,7 g
Znepokojuje nás použití bramborového škrobu jako zahušťovadla. I když je škrob vysoce čištěný a nemá žádný vztah k GMO.
To mě zmátlo. Z webu:
"Škrob se nedoporučuje pro děti do 4 měsíců, protože." aktivita amylázy, enzymu, který štěpí škrob, dosahuje významné úrovně až po třech až čtyřech měsících života. „Včasné zavedení produktů obsahujících škrob do dětské výživy může vést k nežádoucím účinkům na gastrointestinální trakt (zvýšená tvorba plynu a kolika)“
Škrob je jedním ze sacharidů a přispívá k nasycení, ale může mít fixační účinek. Navíc se zdá, že velké množství sacharidů není pro kojence příliš užitečné..
Jedním slovem se také bojím dát této směsi dítěti. Za prvé, kvůli specifické chuti (obávám se, že prostě odmítám jíst po sladkém frisomu), a za druhé kvůli velkému množství škrobu v kompozici, protože dítě má sklon (a věk) k gaziki. Chtěl bych se také vyhnout zácpě. Spravedlivě stojí za zmínku, že do složení byly zavedeny bifidobakterie, které by měly pozitivně ovlivnit trávení, ale z nějakého důvodu mě to nezjistilo.
Metoda vaření je opravdu jednoduchá. Jídlo je nutné naplnit vodou o 37 stupních, stále však existují drobné hrudky. Hustota je přibližně stejná jako Frisovoy, tj. jako tekutá kaše.
Náklady mezi Frisovem a Nutrilonem Antirefluxem.

4. Humana Antreflux (mléčná receptura přizpůsobená antirefluxu pro výživu kojenců od narození a starších, náchylných k regurgitaci)
Byl jsem potěšen spíše informativní webovou stránkou výrobce. Uvádí se kompletní složení, nutriční hodnota, způsob přípravy.
Metoda vaření je jednodušší než Frisovoy. Je nutné naplnit směs vodou 50 stupňů. To není 40 (jako Nutrilon), ale ne 75-80 (jako Frisovom).
Poměr kaseinu / syrovátkové bílkoviny ve směsi: 45 až 55
Jejich obvyklý vzorec se stále liší. V Humana1 je poměr 40 ku 60
Na 100 ml hotové směsi :
Veverky - 1,4 g
Tuky - 3,4 g
Sacharidy - 7,7 g
glukóza - 0,1 g
laktóza - 5,1 g
sladový cukr - 0,1 g
dextrin - 2.2
škrob - 0,3
Dietní vláknina (guma) - 0,5 g
Tady jsem poněkud zmatený různými uhlohydráty. Ačkoli ve skutečnosti 0,1 glukózy a 0,1 maltózy (přírodní disacharid, sladový cukr) jsou zanedbatelné pro paniku. Ale dextrin (uhlohydrát vytvořený jako meziprodukt v procesu trávení škrobu působením enzymu amylázy) je více - 2.2. Protože nejsem odborník, je pro mě těžké pochopit jeho nezbytnost. Předpokládám, že jako další zahušťovadlo (má takovou vlastnost). Ve směsi uhlovodíků Humana1 je 7,8 ga všechny z nich v laktóze.
Ve skutečnosti škrob ve 100 ml pouze 0,3 g, který odlišuje tuto směs od Nan Antireflux. Hlavním zahušťovadlem je guma.
Trochu smutné kvůli nedostatku dalších nástrojů (nukleotidů, probiotik atd.) Ve směsi je Humana AR ve stejné cenové kategorii jako Frisovom. Další nevýhodou je nízká prevalence (konkrétně směs AR). Nakupování v offline obchodech není tak snadné.
Stejně jako frisovoy směs je umístěna pro zažívací problémy: „Polysacharidy žvýkačky a jejich deriváty působí na receptory tlustého střeva a stimulují jeho peristaltiku, vytvářejí mírně zvýšený osmotický tlak ve střevním lumenu, zajišťují retenci další tekutiny v chyme, což přispívá k ředění chymu, což usnadňuje „pohyb střev pomáhá zmírnit zácpu a snížit koliku s tím spojenou.“ Ve jménu se na rozdíl od Frisovomy objevuje pouze antirefluxní efekt.
Obecně byl učiněn dojem, že Humana zavedla do své AR jen trochu směsi. Žvýkačka, mírně větší množství kaseinu (45), lehce škrob. Situace se sacharidy je alarmující. Upřímně řečeno, nevím, jak kritický je obsah malých množství glukózy a maltózy. Zajímalo by mě, jak se rozvedla.
Zbytek antirefluxní směsi prostě nebyl zvažován kvůli skutečnosti, že všechny (známé mi) mají škrob jako zahušťovadlo.

Byl bych velmi vděčný, kdyby někdo sdílel své myšlenky na složení, jakož i recenze na použití těchto směsí. Chtěl bych vědět, kdy se vaše děti znovu vzbouřily, jak jste s nimi bojovali a s čím jste přišli? Je trochu zklamáním, že všude je dost odborníků na kojení, ale umělé nemůžete najít. Děti na IV a tak jsou trochu zbaveny. Mnozí říkají, že pediatr by měl tato doporučení dávat, ale ve skutečnosti se lékaři jen zřídka hádají o své pozici nebo nevědí dostatečně dobře problém. Konzultanti na horkých linkách výrobce jsou někdy také zasaženi nekompetentností nebo jednostrannými doporučeními..

Články O Neplodnosti