Hlavní Neplodnost

Nejcitlivější těhotenský test před zpožděním

Abychom dnes diagnostikovali těhotenství v nejranějších stádiích dnes, není třeba navštívit gynekologa a provádět mnoho různých testů. Nejcitlivější těhotenský test před zpožděním pomůže tento problém určit..

Jak zjistit těhotenské rychlé testy?

Moderní testy pro stanovení těhotenství jsou jednoduché, pohodlné a lze je provádět samostatně, takže jsou mezi ženskou polovinou lidstva tak populární. Různé druhy testů vám umožní vybrat si od nejjednodušších a nejlevnějších až po testy podobné laboratorním systémům.

Hlavním a určujícím důvodem pro výběr konkrétní značky rychlé diagnostiky těhotenství, bez ohledu na cenu testu, je však jeho schopnost rychle a přesně určit těhotenství, jinými slovy citlivost testu..

Pokud jde o schopnost testu určit těhotenství u ženy, znamená to jeho schopnost rozlišovat přítomnost hCG v těle (lidský chorionický gonadotropin). HCG se objevuje v ženské moči a krvi pouze po početí a objevení se embrya. Test, jehož citlivost je 10 Mme / ml, je schopen stanovit těhotenství po 6-9 dnech. Testujte s citlivostí 20 Mme / ml po dobu 9–12 dní. Proto lze použít hypersenzitivní diagnostiku bez očekávání zpoždění menstruačního cyklu..

V současné době se někteří výrobci uchycují k nejjednoduššímu marketingovému postupu, což nadhodnocuje citlivost provedených testů. Takže některé z nich pochopíme.

Německá kvalita - FRAUTEST testy

Podle hodnocení jsou nejznámějšími a nejdůvěryhodnějšími testy FRAUTEST testy. Vyrábí je v Německu společnost Human Gesellshaft. Různé testy prezentované na trhu jsou skvělé. Existují proužky s průměrnou cenou 70–80 rublů, tabletové testy 110–130 rublů a inkoustové testy dosahující až 400 rublů.

Pro testování v počátečních stadiích těhotenství se používají testy FRAUTEST Express a FRAUTEST Double Control. Schopnost hCG být stanovena výrobcem zkoušky je 15 Mme / ml a vyšší, takže je lze použít bez čekání na zpoždění menstruačního cyklu..

Hlavními výhodami těchto testů jsou snadné použití, spolehlivé výsledky a nízké náklady. Autodiagnostika pomocí testů může být provedena dva dny před očekávaným zpožděním. Díky přecitlivělosti FRAUTEST zaručuje přesnost a rychlost detekce.

EVITEST - nejcitlivější test

Další populární těhotenský test je EVITEST, který v Německu vyrábí Helm. Nejpřesnější a nejvhodnější pro stanovení časného těhotenství u všech typů Helmových testů je test. " Jedná se o kazetový těhotenský test s odhadovanými náklady 200 - 300 rublů.

Test je prototypovou laboratoří pro stanovení těhotenství. Konstrukce navržená výrobcem podporuje rovnoměrnou distribuci moči přes činidlo, což zvyšuje přesnost studie. Citlivost testu je vysoká, takže i při hCG nad 10 Mme / ml detekuje těhotenství.

Zkouška zahrnuje speciální kazetu a pipetu. Na kazetu je umístěno speciální okno, do kterého musí pipetou kapat čtyři kapky moči. O pět minut později se v druhém okně zobrazí výsledek. Zvláštností takového zařízení je to, že vám umožňuje efektivněji interagovat s testovacím činidlem a močí, v důsledku toho je přesnější odhad hladiny hCG. Přestože je diagnostický postup komplikovanější než použití expresních proužků, je schopen detekovat těhotenství v počátečních fázích a má vysoké procento spolehlivosti výsledku.

Angličtina testy "CLEARBLUE"

Jedním z nejspolehlivějších způsobů, jak určit těhotenství, je použití testu CLEARBLUE, který vyrábí anglická společnost Unipath Ltd. Tato společnost je světovým lídrem ve výrobě expresní diagnostiky pro těhotenství. Produkty Unipath Ltd doporučené gynekology z mnoha zemí.

Ženy na celém světě preferují testy CLEARBLUE, protože mají vysokou přesnost a citlivost, rychlé výsledky, snadné použití a schopnost určit délku těhotenství. Test lze použít ve velmi raných stadiích těhotenství. Hlavní nevýhodou testů CLEARBLUE je jejich cena, která se pohybuje od 800 do 1 000 rublů..

K určení těhotenství před zpožděním menstruace je nutné použít testy „CLEARBLUE Plus“ a „CLEARBLUE DIGITAL“. Odborníci říkají, že přesnost těchto testů přesahuje 99% a kvalitu studie lze porovnat s laboratorními metodami. Studii lze provést 5-4 dny před očekávaným zpožděním.

BB Test - Francie

Nejcitlivější těhotenský test před zpožděním od francouzských výrobců je test BB. Vyrábí se v laboratoři Innotech a získala pozitivní recenze od žen po celém světě. Tato expresní diagnóza je stejně přesná kdykoli během dne, ale za účelem definitivního ověření těhotenství je nutné postup opakovat po dvou dnech.

Okamžik, kdy se žena dozví o jejím těhotenství, je zlomem celého jejího života. Vzhledem k vývoji odvětví rychlých těhotenských testů je dnes možné zjistit, že dívka se brzy stane matkou v nejbližším možném termínu as nejvyšší přesností. A proto nemusíte chodit do zdravotnického zařízení ani provádět speciální laboratorní studie. Stačí dostat zavedený těhotenský test. Koneckonců, čím dříve žena zjistí, že se stane matkou, tím více příležitostí se musí připravit na změny ve svém životě.

Nejcitlivější těhotenský test před zpožděním. Přehled nejlepších těhotenských testů

Jaké jsou nejcitlivější těhotenské testy před zpožděním? Na jakém principu pracují? Ukáže test těhotenství před zpožděním menstruace? Jaké testy existují? A proč se stane, že test uvede ženu v omyl tím, že vykazuje falešně negativní nebo falešně pozitivní výsledek? Odpovědi na tyto a mnoho dalších otázek naleznete v tomto článku..

Malý výlet do ženské fyziologie

Teoreticky je žena každý měsíc připravena k oplodnění. Každý měsíc, cyklus po cyklu v ženském reprodukčním systému, dochází ke kontinuálním a jasně zefektivňovaným procesům. Každá z nich je složitý mechanismus vynalezený samotnou přírodou..

Fáze cyklu. Folikulární

Ženský menstruační cyklus se skládá ze tří fází: folikulární, ovulační a luteální.

První se kryje se začátkem kritických dnů, trvá asi dva týdny. Během této doby se do krve uvolňuje velké množství estrogenu, rostou folikuly a děložní endometrium. Již v této první fázi cyklu se ženské tělo začíná připravovat na možné oplodnění a vytváří příznivé prostředí pro připoutání a další vývoj budoucího embrya.

Fáze cyklu. Ovulační a luteální

Druhá, nejkratší ze všech tří fází, trvá asi tři dny. Jednoduše řečeno, jedná se o ovulaci. Stejný proces, který se některé ženy snaží zjistit pomocí speciálních testů (podobných těm, které určují těhotenství), kalendáře a jejich vlastních pocitů. V této fázi menstruačního cyklu, pod vlivem hormonů, se folikul, který dozrál v první fázi, změní v plnohodnotné vajíčko. Ve skutečnosti jsou pouze tyto tři dny jedinou šancí pro ženy, které chtějí otěhotnět. Nástup ovulace může být také cítit malými bolestmi v dolním břiše od levého nebo pravého vaječníku. Spolu s tím vším může existovat světelný výboj, který má podobnou strukturu a strukturu jako vejce bílé.

Třetí a poslední, luteální fáze, nastává, pokud ovulace prošla, ale nedocházelo k oplodnění. Pod vlivem hormonů progesteronu a estrogenu u žen se objevuje zvláštní sada příznaků známá každému jako PMS (premenstruační syndrom). V průběhu luteální fáze, asi po dvou týdnech, mají zástupci spravedlivého pohlaví otok mléčných žláz, častou změnu nálady, podrážděnost nebo slzavost, zvýšenou chuť k jídlu. Protože těhotenství, na které bylo ženské tělo tak připraveno, neproběhlo, děloha se začne aktivně zbavovat zbytečné endometria a začíná menstruace.

Když dojde ke zpoždění?

Pokud menstruace nezačne v určitý den, můžeme mluvit o zpoždění, které začalo. Tento jev se může vyskytnout z několika důvodů: pokud je však vajíčko oplodněno a tělo se aktivně mění na „těhotnou“ cestu nebo s různými gynekologickými a zánětlivými chorobami, hormonálními poruchami v těle, zkušenostmi se stresem, prudkými změnami klimatu nebo například častými nachlazení a užívání jakéhokoli silného léku.

Nyní o nejdůležitější věci

Nejcitlivější těhotenský test před zpožděním existuje?

Tady je! Nejprve se ale podívejme, jak fungují..

Princip absolutně všech těhotenských testů pro domácí použití je zachycení hCG hormonu v ženské moči. Co je hCG? Jedná se o specifickou látku, která se vyrábí ve skořápce oplodněného vajíčka - vajíčka plodu. Produkce hCG hormonu začíná přesně od okamžiku, kdy proběhl implantační proces a vajíčko bylo úspěšně připojeno ke stěně dělohy..

V této době se koncentrace hormonu v ženském těle postupně zvyšuje a zvyšuje se každé dva dny. A kolem odhadovaného dne, kdy by měla menstruace začít, dosáhne slušné úrovně. Každý test může často zachytit tuto koncentraci hCG a dosáhnout výsledku.

Ukáže test těhotenství před zpožděním menstruace?

Ano, těhotenství lze určit před zpožděním. Je důležité zvolit test s nejvyšší citlivostí, s přibližně 10-20 MME. V těle zdravé ne těhotné ženy se koncentrace hormonu hCG pohybuje v rozmezí 0-5 MMU.

Existuje několik jednoduchých pravidel, která musíte dodržovat, abyste zajistili správný výsledek studie.

 1. Testování je vhodné ráno.
 2. Nádoba na moč by měla být čistá a suchá..
 3. Je nežádoucí večer nebo alespoň 5 až 6 hodin před testováním vypít velké množství tekutiny a také užívat diuretika.

Pokud tyto základní podmínky nejsou dodrženy, může i špatný výsledek ukázat i ten nejcitlivější těhotenský test před zpožděním (a po něm). Proto by se ke studii mělo přistupovat se vší odpovědností a neměly by být těmito podmínkami opomíjeny. V opačném případě může být výsledek nespolehlivý a test bude muset být opakován.

Nyní vezmeme v úvahu nejlepší těhotenské testy, které nám lékárny nabízejí, jakož i jejich výhody a nevýhody

Výrobce - Francie, citlivost - 10MME / ml, originální výrobní technologie. Činidlo kontrolního proužku obsahuje polyklonální a monoklonální konjugovaná tělíska na pevné fázi. Díky tomuto „složení“ zůstává rozmanitost ženských hormonů „bez pozornosti“ a hCG je velmi přesně zachycen, což výrazně zvyšuje spolehlivost těhotenského testu. Před zpožděním může být provedeno nejdříve tři dny.

Při použití se „BB-test“ neliší od jiných podobných. Malé množství moči je shromažďováno v čisté a suché nádobě, poté by měl být pruh spuštěn na označené místo. Poté musí být zkouška položena na rovnou plochu a vyčkat pět minut. Jeden proužek označuje nepřítomnost těhotenství, dva - jeho přítomnost.

Výhody testu: vysoká citlivost, snadné použití, spolehlivý výsledek.

Minusy: vysoké náklady.

2. Clearblue digital.

Ochranná známka Velké Británie, citlivost - 25 MMU / ml, originální a moderní výrobní technologie. Clearblue digital je digitální test s indikátorem a inteligentním duálním senzorem, který nejen ukazuje přítomnost těhotenství, ale také určuje dobu zajímavé polohy s přesností jednoho až dvou týdnů..

Při použití se tento test mírně liší od svého druhu. Odběr moči není nutný. Toto je inkoustový test. Před zahájením používání musíte odstranit modrý uzávěr a doslova na několik sekund umístit savý hrot pod proud moči. Poté se na obrazovce objeví kulaté hodinky. To bude znamenat, že výsledek se zpracovává. Studii lze považovat za dokončenou, jakmile se na displeji objeví slova Těhotenství / Těhotenství a číselná hodnota v týdnech (1 + / 2 + / 3 +).

Výhody testu: vysoká citlivost, snadné použití, informační obsah nejen z hlediska přítomnosti nebo nepřítomnosti těhotenství, ale také jeho trvání.

Minusy: vysoké náklady.

Americká značka, citlivost - 10MMU / ml, testovací kazeta. Sezam je sada speciální kazety a pipety. Jedná se tedy o prototyp této laboratoře, protože díky této konstrukci je interakce činidla a kapaliny nejúčinnější.

Jak provádět výzkum? V okně na testovací kazetě musíte kapat několik kapek moči, předem shromážděných v pipetě. Poté položte test na rovný povrch na několik minut. Výsledek se přečte v dalším okně. Jeden proužek - žádné těhotenství, dva - tam.

Výhody: vysoká citlivost, přesný výsledek.

Nevýhody: vysoké náklady, složitost použití.

Několik dalších možností

„Evi-test“ - citlivost 20 MMU / ml, výrobce - Německo. K dispozici ve třech variantách. Pásové proužky, ploché (kazeta), inkoustové.

Výhody: snadné použití, vysoká citlivost, lze provést před zpožděním.

Nevýhody: vysoké náklady na testy kazet a tabletů.

Fray-Test - citlivost 15-20 MMU / ml, výrobce - Německo. K dispozici ve třech typech.

Výhody: snadné použití, vysoká citlivost, lze provést před zpožděním.

Minusy: vysoké náklady.

Těhotenský test před zpožděním, Know-Now, s vysokou citlivostí 5 MIU / ml, výrobce - Kanada. Vyskytuje se ve formě širokých proužků a kazet.

Výhody: přecitlivělost, snadné použití, spolehlivé výsledky.

Minusy: ne všude prodávané.

Těhotenství před testem zpoždění, FemiTest, citlivost 25 IU / ml, výrobce UK. Vyrábí se ve třech typech.

Výhody: nízká cena.

Minusy: ne všude prodávané.

Kromě dovozu však existují i ​​naše domácí testy. Je obtížné je připsat nejlepším těhotenským testům, ale mezi ženami jsou stále populární..

Ruské přecitlivělé těhotenské testy

„Eva“ a „Vera“ - citlivost 25 MMU / ml, producent - Rusko. K dispozici ve formě proužků. Jsou relativně levné, ale někdy vedou k falešně pozitivním výsledkům..

„Určitě“ - citlivost 25 MMU / ml, výrobce - Rusko. Vydává se pouze ve formě proužků. Jejich cena je také nízká, ale tyto testy často leží..

"Narodil jsem se!" - citlivost 5-10 MMU / ml, výrobce - Rusko. K dispozici ve formě pásků, kazet a inkoustových modulů. Vysoká přesnost, poměr cena-kvalita. Možná je to nejlepší těhotenský test před zpožděním domácí produkce.

O nespolehlivých výsledcích testů

Bohužel někdy žena zpochybňuje spolehlivost těhotenského testu před zpožděním (a někdy i po něm). A ne nadarmo. Nakonec se stává, že i nejcitlivější těhotenský test před zpožděním ukazuje nesprávný výsledek. Důvodem je někdy nesoulad s nejjednoduššími pravidly a preventivními opatřeními při provádění studie. A někdy jsou na vině různé vnitřní problémy těla..

Trochu o falešně pozitivních a falešně negativních výsledcích. Proč se to stalo?

Falešně pozitivní výsledek testu

Může to být z několika důvodů. Třináct nejčastějších příčin „testů selhání“:

 1. Kvalita samotného testu. Někdy narazíme na nejkvalitnější výrobky obsahující defekty. Bohužel, nikdo z toho není v bezpečí. Pokud existuje podezření na vadný test, musíte udělat ještě jednu kontrolu.
 2. Ovariální cysta nebo myom. S takovými problémy může ženská moč obsahovat malé množství hormonu hCG, u kterého bude výsledek testu pozitivní. Můžete mít podezření na cystu nebo fibroidní tkáň tahem bolesti v podbřišku, zpožděním a špinením. Je nutné konzultovat odborníka.
 3. Mimoděložní těhotenství. Stává se, že oplodněné vajíčko není implantováno na stěnu dělohy, ale dále. Například ve vejcovodu nebo břišní dutině. Mimoděložní těhotenství je možné diagnostikovat pouze ultrazvukem, protože někdy mohou dokonce i některé příznaky chybět. Takové porušení vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc, protože ohrožuje život a zdraví ženy.
 4. Nedávný potrat nebo potrat. V této situaci test reaguje na hormon hCG, který ještě neměl čas klesnout k normálu. Po potratu nebo potratu se hCG během následujících 6 týdnů stává normální.
 5. Činidlo. U některých testů si můžete všimnout druhého slabého bílo-šedého proužku. Toto je reagenční řada, skutečný druhý proužek vypadá jinak.
 6. Různé léky. Při užívání některých léků (diuretika, trankvilizéry, stimulanty ovulace a pro ženský reprodukční systém, antipsychotika, antikonvulziva, léky, antihistaminika a léky na Parkinsonovu chorobu) je možný nesprávný výsledek.
 7. Problémy a patologie hypofýzy.
 8. Problémy a poruchy fungování ledvin. HCG hormon někdy nemá čas se akumulovat v množství, které by test zachytil. To se děje u různých patologií ledvin a močových cest.
 9. Test byl proveden příliš brzy. HCG obvykle zdvojnásobuje každé dva dny. A roste podle tohoto schématu: 2, 4, 8, 16, 32, 64, 128 atd. Stává se však také, že hormon roste mnohem pomaleji než obvykle. V tomto případě je nutné test zopakovat po několika dnech nebo darovat krev na hCG v laboratoři.
 10. Nesrovnalosti v ženském menstruačním cyklu. Normálně k ovulaci dochází uprostřed cyklu. Stává se však, že z nějakého důvodu se mění jedním nebo druhým směrem. Někdy se dokonce stane, že ovulace nastane v menstruační dny. Poté se posunou všechna průměrná data a nemůžete odhadnout, kdy provést test. Pokud po negativním výsledku přetrvávají pochybnosti, je třeba provést další test s intervalem týdne.
 11. Pijte hodně. Možná, v předvečer studie, se vypila spousta přebytečné tekutiny, a tak se hladina hCG „zředila“. Nedoporučuje se pít tekutinu 5 hodin před testem.
 12. Pokud s jistotou víte, že existuje těhotenství a test tvrdohlavě ukazuje negativní výsledek, můžete mít podezření na mimoděložní těhotenství (stejně jako v případě falešně pozitivního výsledku), hrozba potratu nebo mrtvého těhotenství. Pak musíte jít na ultrazvukové vyšetření, aby rozptýlili své pochybnosti a obavy..
 13. Teplotní režim nebyl pozorován nebo byl test uložen při vysoké vlhkosti.

Ať už se ukáže jakýkoli test, neodkládejte návštěvu odborníka

Na základě výše uvedeného je jasná odpověď na otázku „Kolik dní před zpožděním ukazuje test těhotenství?“ Ne. Dokonce i ty hypersenzitivní testy diskutované v tomto článku se mohou mýlit. Navzdory zdánlivě přesnosti, značce a technologii výzkumu může každý z výše uvedených testů poskytnout falešný výsledek. Neodkládejte proto návštěvu prenatální kliniky. Pouze lékař během vyšetření, v kombinaci s ultrazvukovou diagnostikou a krevním testem na hCG, bude schopen poskytnout 100% přesnou odpověď - existuje těhotenství nebo ne. Nezdržujte okamžik, protože to je zdraví nejen možné budoucí matky, ale i dítěte. být zdravý!

Frautest pro těhotenství

Lékařské odborné články

Těhotenské testy jsou obzvláště populární, protože umožňují určit zřejmé důvody zpoždění od prvních dnů. Zvažte jeden z nejdostupnějších a nejpřesnějších testů - nejmenší.

Opožděná menstruace je prvním a jasným příznakem těhotenství. Ženy tedy sledují svůj cyklus, někdo čeká na početí a někdo se bojí. Pokud k menstruaci nedojde a neexistuje způsob, jak kontaktovat prenatální kliniku, stačí provést speciální test. Jedná se o jednoduchý, rychlý a cenově dostupný způsob, jak se dozvědět o počátcích početí doma. Všechny testy fungují na stejném principu: stanovení hladiny hCG v moči. Chorionický gonadotropin je vylučován plodem po připojení ke stěnám dělohy. Pokud má vysokou úroveň, je to pozitivní výsledek - dva proužky.

Výhodou nejpříjemnějších je vysoká citlivost a přijatelná cena. Ultracitlivá forma umožňuje určit těhotenství několik dní před zpožděním menstruace, přesnost testování je 99%. Dalším plusem je, že to lze provést na jakémkoli vhodném místě a v kteroukoli denní dobu, ale pro spolehlivost je lepší ráno, protože během tohoto období je maximální hladina hCG.

Existuje několik druhů nejpříjemnějších:

 • K určení ovulace

Výrazně usnadňuje proces plánování koncepce, eliminuje potřebu neustále měřit bazální teplotu. Abychom se dozvěděli o blížící se ovulaci, stačí 3-5 dnů uprostřed cyklu sledovat jas druhého pruhu. Jakmile se oba proužky stanou identickými, znamená to příznivý den pro početí. Tyto testy mají několik forem uvolňování: testovací proužky po pěti v balení, cartridge se speciální čepičkou a testy s kapacitou pro sběr moči.

Používá se k detekci nemoci, což vám umožňuje zvolit nejúčinnější a nejbezpečnější metodu léčby před vyhledáním lékařské pomoci.

 • Pro detekci bakteriálních-vaginálních infekcí

Test se provádí jako denní polštářek, který určuje úroveň kyselosti ve vaginálním prostředí. Pokud má žena infekci, je doprovázena hojným výtokem s nepříjemným zápachem, ale může být také asymptomatická. Včasná diagnóza nemoci zabraňuje další infekci urogenitální koule a infekci endometria.

To vám umožní získat rychlý a přesný výsledek, pokud neexistuje způsob, jak kontaktovat prenatální kliniku. Má několik forem uvolňování, které se liší cenou. Mezi nedostatky je možné rozlišovat pouze pravděpodobnost nepravdivého výsledku vzhledem k individuálním charakteristikám ženského těla.

 • Frautest express - jeden test na balení.
 • Frautest dvojitá kontrola - dva testovací proužky v balení.
 • Úžasný komfort - jeden test, který nevyžaduje oddělený odběr moči.
 • Frautest expert - jednorázový kazetový test.
 • Frautest ecsclusive - má vysokou citlivost, nevyžaduje sběr moči.

Indikace pro použití nejstrašší

Existuje mnoho typů testů k detekci těhotenství a všechny pracují na stejném principu. Při použití některých je nutné shromažďovat moč v nádobě, jiné vyžadují zavedení testovacího proužku na určitou úroveň v moči a na třetině musíte kapku moče kapat do zvláštního okna. Čekací doba na výsledky je jiná, obvykle však od 30 sekund do 3 minut.

Hlavní indikací pro použití nejprimeranějšího je podezření na těhotenství, to znamená zpoždění menstruace. Různé testy zobrazují jejich výsledky odlišně. Frautest má dva ukazatele:

 • První sloupec nebo kontrolka indikuje použitelnost.
 • Druhý proužek, tj. Indikátor těhotenství, označuje jeho přítomnost (objeví se pás) nebo nepřítomnost (pásek chybí).

V tomto případě nezáleží na barevné intenzitě dutiny, to znamená, že dokonce i světlý indikátor označuje početí. Mnoho výrobců doporučuje postup opakování několik dní po prvním výsledku. Přesnost takové analýzy závisí na správnosti a včasnosti její aplikace..

Pravdivost výsledků je založena na takových faktorech, jako jsou:

 • Před testováním zkontrolujte datum exspirace a pečlivě si přečtěte pokyny.
 • Nespěchejte interpretovat výsledky. Podle studií jsou nejpřesnější výsledky získány po 7-10 minutách.
 • Testování by mělo být prováděno pouze ranní močí, protože obsahuje nejvyšší hladinu hCG. Před výkonem nepijte alespoň 2-3 hodiny žádnou tekutinu..
 • Každé balení je pouze pro jedno použití. Pro správnou diagnózu se doporučuje provést nejméně dvě analýzy v intervalu 5–7 dní. To je způsobeno kolísáním hladiny hormonů v ženském těle..

Pozitivním výsledkem je příležitost kontaktovat gynekologa a potvrdit váš stav. Nezapomeňte však, že existují falešně pozitivní a falešně negativní výsledky. Zpravidla se objevují kvůli nesprávnému použití testu, protože nejpříhodnější je mezi analogy považován za nejspolehlivější.

Formulář vydání

Existuje několik typů těhotenských testů, které mají odlišnou formu uvolňování, citlivost a samozřejmě náklady. Zvažte hlavní typy těhotenství:

Pruh impregnovaný činidlem na plastovém substrátu. Pro výzkum musí být proužek ponořen do nádoby s močí po dobu 5-10 sekund a po 3-5 minutách, aby se získal výsledek. Každé balení má jeden testovací proužek. Cena: 10-20 UAH.

 • Frautest dvojitá kontrola

Dva proužky k určení početí. To vám umožní ověřit výsledek a minimalizovat psychický stres. Cena: 20-30 UAH.

Balení obsahuje kazetu s pipetou. Originální design testu a způsob jeho implementace zaručují přesnost výsledků. Na kazetě jsou dvě okna: jedna kapka moči kape do jednoho pomocí pipety a druhá se objeví ve druhém. Cena: 25-40 UAH.

Výhodou této zkoušky je její hygiena a pohodlné používání. Může se provádět kdykoli během dne a není třeba shromažďovat moč. Originální konstrukce kazety chrání před porušením výzkumných metod, což umožňuje získat přesný výsledek. Cena: 35-50 UAH.

Inkoustový testovací systém s pohodlným a hygienickým designem. Analýza může být provedena kdekoli a kdykoli. Má vysokou citlivost, což zaručuje přesný výsledek. Cena: 60-100 UAH.

Extrémně citlivé těhotenství

Všechny nejpřímější jsou vysoce citlivé. Umožňují vám určit početí od prvních dnů opožděné menstruace.

 • Ultrazvuková těhotenská frautest 10-15 mIU / ml se používá pro diagnostiku ještě před nástupem opožděné podezření na menstruaci. Pro získání spolehlivých výsledků se doporučuje provést další studii v intervalu 5-7 dnů.
 • Spolehlivost testovacích systémů s vysokou citlivostí nad 99%. Analýza může být provedena kdykoli během dne, ale nezapomeňte, že maximální koncentrace hCG je pouze v ranní moči. Před testováním je lepší se vyhnout pití tekutin nebo diuretik..
 • Nejcitlivější frautest je speciální kazeta a pipeta pro sběr moči. V okně náplně je nutné kapat několik kapek moči a vyčkat, až se výsledek objeví 3-5 minut. Vezměte prosím na vědomí, že výsledek je považován za spolehlivý do 10 minut po uplynutí času, data by se neměla brát v úvahu.

Kontraindikace

Těhotenské testy, stejně jako jakýkoli jiný diagnostický postup, mají určitá omezení chování. Kontraindikace, které se mají použít, závisí na typu testu a úrovni jeho citlivosti. Domácí výzkum s běžnými proužky se nedoporučuje před začátkem menstruace, ale klastrové systémy lze použít od prvních dnů navrhované koncepce. Pro jistotu výsledku se doporučuje provést druhý test za 5-7 dní.

Během studie je třeba se vyhnout následujícím chybám:

 • Nedotýkejte se reakčních zón rukama..
 • Před testováním nesmí být páska nebo kazeta vystavena nečistotám nebo vlhkosti..
 • Nepoužívané testy vypršely.
 • Cizí látky se nesmí dostat do vzorku moči.

Existuje mnoho důvodů, které mohou vést k falešným výsledkům výzkumu:

 • Diagnóza je příliš brzy.
 • Nejedná se o test kvality s datem exspirace nebo s porušenými teplotními podmínkami.
 • Včasné posouzení.
 • Přítomnost nemocí (onkologie), které zvyšují hladinu hCG.

Pokud jste provedli několik testů v týdenním intervalu, ale pochybujete o výsledcích, měli byste kontaktovat gynekologa. Pro srovnání můžete provést další analýzu pomocí testu od jiného výrobce. Můžete měřit bazální teplotu (ráno, aniž byste vstali z postele), pokud je nad 37 stupňů, pak to znamená těhotenství. Dále se doporučuje darovat krev na hCG, podstoupit ultrazvuk a samozřejmě vyšetření u lékaře.

Citlivost na těhotenství

Spolehlivost testu je určena jeho citlivostí. Tento indikátor označuje minimální množství hCG, na který test reaguje. Typicky je toto číslo v rozmezí 10 mIU / ml až 30 mIU / ml. Citlivost nejpříznivější na těhotenství na úrovni 10 mIU / ml, tj. Odpovídá nejnižší hladině hCG. S jeho pomocí lze zjistit těhotenství ještě před zpožděním menstruace. Analýza může být provedena 5 až 7 dní po pravděpodobné koncepci. Tyto testy jsou velmi citlivé..

Pokud má diagnostický proužek 25 mIU / ml, pak to znamená průměrnou úroveň citlivosti. To znamená, že takový test nepřinese skutečné výsledky, dokud se nečeká zpoždění. Je lepší provést poté, co menstruace nepřijde včas. Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, že u některých vzorků neexistují žádné údaje o citlivosti, ale podle konstrukce zkoušky a jejího obalu lze ji stanovit nezávisle..

 1. Testovací proužky (testovací proužky) jsou oblíbené díky své nízké ceně, jejich citlivost je 25 nebo více mIU / ml. Patří k první generaci diagnostických metod početí a mohou dávat falešné výsledky..
 2. Testovací kazeta (tablet) - chcete-li získat výsledek ve zvláštním okně, musíte kapku moče kapat několik kapek. Odkazuje na druhou kategorii testů, citlivost 10-25 mIU / ml.
 3. Inkoust - mají vysokou citlivost 10 až 15 mIU / ml a jsou velmi pohodlné, protože pro sběr moči nevyžadují pipetu ani speciální nádobu..
 4. Elektronika je typ inkoustu. Vyznačují se vysokou citlivostí a možností opětovného použití. Pozitivní výsledek vypadá jako „+“ nebo „těhotná“.

Podle studií jsou testovací proužky Frautest papírové, kazetové testy Frautest Expert a inkoustové testy Frautest Exclusive obzvláště oblíbené..

Dávkování a podávání

Pro získání spolehlivých výsledků má těhotenský test specifickou metodu aplikace. Před testováním si důkladně umyjte ruce a odeberte vzorek ranní moči. Opatrně otevřete obal a odstraňte pruhový pás a vytáhněte jej z natřené strany. Pruh ponořte do nádoby s močí na vyznačenou značku po dobu 7-10 sekund, odstraňte jej na vodorovnou plochu a očekávejte výsledek. Pokud máte kazetu, stačí do kulatého okna kapku pár kapek moči.

Vyhodnocení výsledků je stejné pro všechny typy testů:

 • Negativní - po přiděleném čase v kontrolní zóně pouze jeden proužek.
 • Pozitivní - po 5-10 minutách po testování se objeví dva pruhy: diagnostické a kontrolní. V tomto případě dokonce i slabý proužek v diagnostické zóně naznačuje početí.
 • Chybné - pokud dojde k porušení metodiky a pravidel výuky, neexistuje jediný proužek. K tomu dochází velmi zřídka a zpravidla z důvodu nedostatečné moči nebo nesprávné testovací polohy.
 • Falešně pozitivní nebo falešně negativní - tyto výsledky se objevují při testování u žen, které podstupují léčbu neplodnosti léky proti HCG, v přítomnosti rakoviny, nedávných potratů, patologií kardiovaskulárního systému, ledvin nebo pitné tekutiny před analýzou..

6 nejlepších těhotenských testů

Dnes jsou těhotenské testy prezentovány v široké škále. Existuje několik typů testů:

 • Testy na proužky: speciální proužky, které je třeba spouštět do nádoby s močí, práh citlivosti je 10-25 mIU / ml (množství hCG v 1 ml moči).
 • Tableta: plastové pouzdro, ve kterém je okno s látkou citlivou na hCG. V tomto okně musíte přidat několik kapek moči. Prahová hodnota citlivosti 10-25 mIU / ml.
 • Inkoust: nevyžadujte sběr moči v oddělené nádobě - ​​těhotenský test lze provést přímo během močení, přičemž analyzátor se nahradí proudem. Prah citlivosti od 10 mIU / ml.
 • Elektronický (digitální): má několik odrůd a může být určen pro opakované použití nebo stanovení gestačního věku atd..

Každý typ testu má své výhody a nevýhody. A které těhotenské testy jsou nejlepší, zkusíme to zjistit hned.

Frautest Express Ultra Sensitive

Náklady na balení s jedním proužkovým testem jsou asi 85 rublů.

Citlivost těhotenského testu Frautest Express začíná 15 mMKE / ml a podle výrobce může být použit bez čekání na zpoždění menstruace a 2 dny před datem, kdy (možná) začíná odpočítávání od „zmeškaného“ prvního dne menstruace. Test stanoví výsledky 3-5 minut po vyjmutí proužku z nádoby močí..

Nevýhody. Potřeba hledat nádobu na moč, plnit ji, vydržet v ní test na proužky po dobu 10 sekund a pak přemýšlet o tom, jak zlikvidovat naplněnou nádobu, není v podmínkách mimo domov příliš pohodlná.

Výhodou tohoto těhotenského testu je snadné použití a vysoká spolehlivost výsledků (až 99%). Nebudeme předstírat, že na nákladech nezáleží. Dostupná cena - obrovské plus.

Zjištění. Jeden z nejlepších těhotenských testů. Zasloužené skóre 10 bodů z 10.

Recenze "Test této společnosti jsem koupil již dvakrát, nebo spíše, tentokrát to můj manžel koupil, a on to nezklamal znovu. Můj názor je, že není třeba kupovat drahé testy, i když mají tendenci ukazovat počet týdnů. Tento těhotenský test je spolehlivý, prodáván ve všech lékárnách, je vhodné používat a atraktivní za cenu “.

Nejpodivnější plánování

Náklady na sadu 5 testů s proužky pro stanovení ovulace, 2 za těhotenství a 7 jednorázových nádob na sběr moči jsou asi 380 rublů.

Další „nominantka“ maďarské společnosti Human vstupuje na přední místo v žebříčku nejlepších těhotenských testů. Frautest Planning je vynikajícím nástrojem pro ženy, které plánují těhotenství a chtějí „ujistit se o jeho výskytu“ (dobře nebo o nutnosti pokračovat v pokusu) „bez opuštění pokladny“.

Promyšlené vybavení této sady pásů vám umožní pokrýt celé období od pravděpodobného data začátku ovulace a „chytit“ do okamžiku, kdy potřebujete otěhotnět, až do určení těhotenství (test můžete zahájit 2 dny před očekávaným dnem zpoždění). Dalším bonusem jsou jednorázové nádoby na sběr moči, které se snadno likvidují a umožňují vám provést test za jakýchkoli podmínek..

Nevýhody. Jedinou nevýhodou jsou vysoké náklady. Ale to je pouze na první pohled: stejná sada, ale „rozptýlené“ v jednotlivých obalech bude stát o 70 rublů více.

Zjištění. Nejlepší těhotenský test pro ty, kteří se zajímají nejen o správný životní styl od prvních dnů těhotenství, ale také chápou důležitost plánování tohoto rozhodujícího okamžiku. Zasloužil si deset!

Recenze "Několikrát jsem se mýlil, když jsem použil ovulační testy a těhotenské testy od různých výrobců." Následky byly, mírně řečeno, bolestivé pro můj nervový systém. 3 měsíce po použití Frautestu pro plánování se konečně dostala do správného „rozvrhu“. Sečteno a podtrženo - čtvrtý měsíc těhotenský test potvrdil, že se můžete radovat. Velmi doporučuji - je to drahé, ale je to spolehlivé a nezaměňuje falešné výsledky. “.

Clearblue digital

Náklady na balení s 1 digitálním testem jsou asi 480 rublů.

Výhody. Pokud vezmeme jako jednotku kvality procentuální přesnost, s jakou test určuje přítomnost těhotenství, pak Clearblue Digital získá neuvěřitelně vysokou tyč: nad 99%. Až stoprocentní přesnost a tento test je zdaleka nejspolehlivější. Ale to není vše. Kromě značky o přítomnosti / nepřítomnosti těhotenství („+“ - ano, „-“ - ne) se v okně objeví číslo označující gestační věk v týdnech. Formát ukazatelů odpovídá rozsahu 1–2 týdnů, 2–3 týdnů a více než tři (na displeji se objeví obrázek „3+“). Pokud se koncepce stále vyskytuje, pak je přesnost stanovení termínu podle výsledků výrobce a výzkumu 92%. Působivé, že??

Se zpožděním menstruace lze test použít od prvního dne očekávaného začátku. Pokud však „čekáte nesnesitelně“ a tělo naléhá na vaši zajímavou situaci jinými způsoby (například touhou po jídle persimony, které ji předtím rozšířily zubní pastou), pak je možné test provést 4 dny před datem možného zpoždění..

Nevýhody. Ne každý bude považovat určení gestačního věku za nezbytnou funkci. Přesto je zde návštěva u lékaře, ultrazvukové vyšetření a krevní testy - v souhrnu to vše stanoví termín bez testu. Připomeňme však na „překvapení“ těhotenství, která mohou klidně existovat s pravidelnou menstruací. V tomto případě je často důležité, aby žena porozuměla: jak je dlouhá a zda má dostatek času na to, aby šla na předporodní kliniku a zaregistrovala se. Klasickým příkladem je dlouhá služební cesta nebo služební cesta, když dilema „házet všechno a jít domů vs stále existuje čas, můžete počkat“ přeruší všechny plány. Je tedy na vás, zda je to nevýhoda nebo ne.

Zjištění. Vzhledem k tomu, že ne každý má zájem o stanovení přesného data, aniž by šel k lékaři, ale tato funkce způsobí, že cena bude „kousnout“, hodnocení je 9 z 10.

Recenze "Cítil jsem, že něco není v pořádku, jakmile jsem odletěl k odpočinku." S mým plovoucím a nepravidelným měsíčním cyklem jsem předpokládal, že těhotenství už nemusí být v počátečních fázích. Test Ciablo ukázal, že jsem v pozici déle než tři týdny. Omezil jsem se na jízdy a další aktivní zábavu a když jsem se o týden později vrátil a šel k lékaři, doba už byla 6 týdnů. Test nezaváděl “.

Evitest důkaz

Náklady na balení jedním testem na tabletu jsou asi 190 rublů.

Výhody. Hlavní výhoda se týká spíše návrhu testu: model tablety umožňuje rovnoměrnější distribuci moči na povrch substrátu pomocí činidla, což v důsledku toho zvyšuje spolehlivost výsledků. Druhým plusem je „čistota“ výsledků. Je nemožné dotknout se činidla, které se nachází ve výklenku okna, prsty i náhodou, proto je vyloučeno možné znečištění vzorku (mimochodem fantastická událost)..

Nevýhody. Možná se budete cítit jako profesor v chemické laboratoři, který opatrně a pečlivě umístí speciální povrch (moč) na povrch testovaného objektu (test), aby nedošlo k explozi. Nic opravdu nevybuchne, kromě snad vaší trpělivosti, pokud jste nervózní a vaše ruce se chvějí. Proto je lepší provádět „experimenty“ doma, kde si můžete dovolit relaxovat (nebo alespoň předstírat) a dokončit to, co jste začali.

Zjištění. Jeden z nejlepších těhotenských testů tablet, pokud jde o přesné výsledky. A to je hlavní důvod, proč jste se rozhodli koupit, že? Takže, dát mu hodnocení 10 z 10 bude správné a spravedlivé.

Recenze "Dlouho jsem byl léčen pro neplodnost a použil jsem pouze tento test." Nevím ani proč - ona se pověrčivě bála vyměnit za jiného. A po 2 letech, poprvé ukázal pozitivní výsledek! Pozitivní a správné “.

Prémiová diagnostika

Náklady na balení jedním testem jsou asi 120 rublů.

Výhody. Rychlý a přesný výsledek (až do 99% - pokud je test proveden po prvním dni zpoždění), u kterého není třeba odebírat moč - vynikající alternativa k „stripovacím“ tradicím. Současně je v kazetě uspořádáno kontrolní okno, což je test. Bez ohledu na to, zda je výsledek pozitivní nebo ne - pokud se v kontrolním okně objeví červený pruh - byl test proveden správně.

Nevýhody. Schopnost provést test bez nutnosti shromažďovat moč pro někoho se ukáže jako velmi užitečná kvalita testu, pro někoho nepříjemného. Ale jak se říká, nebudete hodní pro každého - nebudeme to klasifikovat jako mínus.

Zjištění. Vynikající těhotenský test, který splní svůj účel jak v útulném domácím prostředí, tak i v „cestování“, kdy není čas ani příležitost prohledat a naplnit nádrž na moč. Podle našeho názoru je 10 bodů dobře zaslouženou známkou.

Recenze "Dostal jsem se do nemocnice a téhož dne jsem si vzpomněl, že už došlo ke zpoždění o 2 dny." Požádal jsem svého manžela, aby si koupil test, přinesl mi Premium Diagnostics. Bál jsem se, že kvůli velkému množství drog v těle test nebude fungovat. Test však fungoval tak, jak má! “.

Lady test

Náklady na balení obsahující 1 test s proužky jsou asi 15 rublů.

Výhody. Cena je samozřejmě první věc, která se začne líbit. Druhým je kompaktnost samotného testu: jednotlivé zapečetěné obaly se vejdou do nejmenší kapsy a dokonce do přihrádky na peněženku a jste vždy plně vyzbrojeni.

Nevýhody. Prahová hodnota citlivosti testu začíná na 20 mIU / ml. To znamená, že v časných stádiích nebo pokud jste před testem pili hodně tekutiny a koncentrace hCG v moči klesla - nemusíte se vždy spolehnout na spolehlivý výsledek.

Zjištění. Přijatelná (dokonce velmi!) Cena na jedné straně a na druhé straně - pro potvrzení výsledků může být nutné provést řadu testů. To znamená, že možná budete muset koupit několik takových testů na proužky najednou, což celkově převýší náklady jednoho, ale citlivějšího, od jiného výrobce. Skóre je tedy 8 z deseti.

Recenze "Ještě před svatbou jsem měl různé testy." Mezi všemi testy byl tento, lady test. Cena je penny. Uvnitř je modrý pruh. Z levných těhotenských testů je to nejlepší. Spolehlivě ukázal dva pruhy, z nichž jsem byl velmi šťastný. Zbytek testů ukázal, že druhý je velmi slabý nebo žádný, a tenhle je jasný “.

Jak funguje těhotenský test??

Okamžik, kdy žena zjistí, že se stane matkou, je zlomem v životě jakékoli ženy. Menstruační kalendář ne vždy říká pravdu: často teprve ve 3 - 4 měsících těhotenství nastávající matka začne mít podezření, že je.

Ultrazvuk a další výzkumné metody nejsou vždy schopné odhalit těhotenství v raných stádiích. Začarovaný kruh? Možná. Ale můžete to namočit pomocí těhotenských testů.

Lidský chorionický gonadotropin (hCG) je hormon, který je produkován membránou fetálního vajíčka, počínaje okamžikem, kdy se váže na stěnu dělohy. To znamená 6-8 dní po početí. V krvi se tato látka objevuje téměř okamžitě v moči - o 2-3 dny později. Krevní testy však vyžadují čas a není to vždycky. Ale test, který lze koupit na cestě z práce, s menší jistotou určí těhotenství ve velmi raných fázích. A čím dříve se nastávající matka dozví o těhotenství, tím rychleji změní svůj životní styl, přičemž vezme v úvahu její postavení.

Nejcitlivější těhotenský test

Různé moderní těhotenské testy vám umožní vybrat si od nejjednoduššího, nejlevnějšího až po pokročilejší a pohodlnější. Rozhodujícím faktorem při výběru testu je však stále jeho citlivost.

Když mluvíme o citlivosti testu, máme na mysli jeho schopnost „detekovat“ hCG na nejnižší úrovni.

HCG - lidský chorionický gonadotropin, látka vylučovaná chorionem, tj. Přítomná v krvi a moči ženy pouze během těhotenství (s výjimkou některých nemocí a užívání hormonálních léků).

Hladina hCG mimo těhotenství je obvykle 0-5 Mme / ml. Ale poté, co došlo k početí, začne rychle stoupat.

Je třeba poznamenat, že koncentrace hCG v krvi je mnohem vyšší než v moči. Proto bude krevní test v tomto smyslu mnohem více informativní. Stanovení těhotenství v moči však lze provést pouze 10–15 dní po početí.

Citlivé těhotenské testy určují hCG v koncentraci 10-25 Mme / ml. Čím nižší je tato hodnota, je test považován za vysoce citlivý, to znamená, že může být použit v nejranějších termínech (od prvního dne očekávané menstruace)..

Zkouška s citlivostí 10 Mme / ml slibuje spolehlivý výsledek již 7-10 dnů po početí, s citlivostí 25 Mme / ml - po 10-14 dnech. Další rozdíl mezi nimi: vysoce citlivé testy lze použít bez čekání na zpoždění menstruace a testy s citlivostí 25 Mme / ml a vyšší - nejdříve po prvním dni očekávané menstruace.

Ale tady to není tak jednoduché. Mnoho výrobců těhotenských testů deklaruje citlivost 20 nebo dokonce 10 Mme / ml. Ve skutečnosti se jedná o běžný marketingový tah, nic víc, ostatní ujišťují. Protože absolutně všechny vysoce citlivé testy mají citlivost nejméně 25 jednotek. 10 a 20 jsou již beletrie.

To je další argument ve prospěch krevního testu hCG ke stanovení těhotenství. Přesto je testem test v Africe. Je vždy rychlejší a pohodlnější..

TOP 10 nejlepších těhotenských testů

Většina žen se alespoň jednou setká s těhotenským testem. Jedná se o pohodlný, jednoduchý nástroj, který vám umožní naučit se doma o přítomnosti zajímavé situace v raných fázích. Zkouška nemůže zaručit 100% výsledek, ale je nezbytné v případech, kdy není možné navštívit gynekologa nebo podstoupit ultrazvukové vyšetření. Při výběru nejlepšího těhotenského testu, spolehlivého a pohodlného použití, zvažte podrobněji hlavní typy a jejich vlastnosti.

Druhy rychlých testů pro stanovení těhotenství

Existuje mnoho testerů, které se liší cenou a způsobem použití. Přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství je určována hladinou hCG hormonů (lidský choriový gonadotropin) v moči. Všechny testery jsou rozděleny do 4 kategorií: proužkové testy, inkoustové, tabletové, elektronické.

Proužkové testy

Tenké proužky speciálního papíru, na jehož konci je naneseno speciální činidlo. Pruh musí být ponořen do nádoby s močí na několik minut a poté ponechán 2-3 minuty ve vodorovné poloze. Výsledkem je, že uživatel uvidí jeden nebo dva proužky. Pásové testery nejsou dostatečně přesné. Jejich citlivost je 25 mIU / ml, avšak za přijatelnou cenu, a proto zcela běžná.

Jejich výhody jsou následující:

 • Dostupnost. Prodává se v jakékoli lékárně.
 • Nízká cena.
 • Snadnost použití.
 • V některých případech jsou mnohem přesnější než drahé analogy.

Proužky však mají určité nevýhody. Pro co nejpřesnější výsledek musí být postup proveden ráno a pokud držíte proužek v moči déle, než je stanovený čas, jsou možné chybné hodnoty. Tato metoda není příliš pohodlná a hygienická, vhodná pouze pro testování doma.

Inkoust

Pro tento test nepotřebujete speciální kontejner, protože pásek je nahrazen přímo pod proudem moči. Inkoustové testery jsou vysoce citlivé (od 10 mMU / ml), ale budou stát dražší.

Mezi výhody vynikají:

 • Hygiena, snadné použití.
 • Vysoká citlivost.
 • Aplikace kdykoli během dne.

Z nedostatků je třeba zdůraznit pouze náklady.

Tableta

Malé zařízení s plastovým pouzdrem. Má dvě speciální okna: s reagentem citlivým na hCG as výsledky těhotenského testu. Na první se pomocí pipety dodané v soupravě aplikuje několik kapek moči a druhá ukazuje výsledek. Citlivost takových zařízení se pohybuje od 10 do 25 mIU / ml.

Výhody tabletových testů:

 • Důvěryhodnost.
 • Pohodlí použití.
 • Ne příliš vysoká cena.

Takové testy jsou mnohem účinnější než proužky, ale méně přesné než inkoustové..

Elektronický

Používají se mnohem méně často než jiné typy, ale jejich zřejmou výhodou je možnost opětovného použití. Digitální zařízení určí nejen přítomnost těhotenství, ale také načasování, přibližné datum narození (u některých modelů). Pokud je výsledek negativní, zařízení zobrazí nejvýhodnější dny pro početí..

Výhody elektronických zařízení:

 • Jedinečnost výsledku.
 • Vysoká citlivost.
 • Připojte se k počítači a ukládejte a zpracovávejte přijaté informace.
 • Opětovné použití.

Nevýhodou elektronického testu je vysoká cena, nedostatečná prevalence, možnost nesprávného čtení v důsledku selhání v elektronice.

Kupujícímu jsou nabízeny i testery tuzemských nebo zahraničních výrobců. Což je lepší, je těžké určit. Chybné informace mohou být někdy ukázány všemi testy provedenými v Rusku nebo Německu, zejména v případě porušení pravidel pro skladování nebo používání.

Dokonce i nejlepší tester dokáže zjistit těhotenství pouze 5-7 dní po oplodnění.

Jak a kdy je nejlepší udělat těhotenský test

Aby bylo ověření co nejpřesnější, musíte vědět, kdy a za jakých podmínek je nejlepší provést test. Pokud nebudou pravidla dodržena, kupující utratí peníze navíc, ale nebude si zcela jistý výsledkem..

Pravidla testu:

 1. Přečtěte si pečlivě tyto pokyny a postupujte podle nich.
 2. Vyberte si tester s vysokou citlivostí.
 3. Zkontrolujte to ráno, protože vaše hladiny hormonů jsou nejvyšší ráno. Pokud výrobce uvede, že je povoleno tento postup kdykoli provést, doporučujeme vám dodržovat toto pravidlo.
 4. Před testováním nepijte tekutinu, nejezte hodinu nebo dvě.
 5. Jen v případě, proveďte dva testy najednou s přestávkou 1-2 dny, takže hodnoty budou nejpřesnější. Pokud oba testeři vykazují odlišné výsledky - neztrácejte čas a nervy. Udělejte si krevní test, abyste určili těhotenství.
 6. Zkontrolujte najednou jeden / dva proužky. V průběhu času se hodnoty mohou měnit (i po 20 minutách)
 7. U nemocí urogenitálního systému doprovázených horečkou, bolestmi v podbřišku nebo krví v moči nebude výsledek přesný.
 8. Užívání určitých léků také ovlivňuje účinnost testu. Mezi nimi: prášky na spaní, sedativa, léky na zvýšení plodnosti, antikonvulziva.
 9. Při nákupu dbejte na datum výroby expresního testu. Zboží, jehož platnost vypršela, nezaručuje přesné výsledky.

Pokud jste viděli dva proužky, radujte se brzy. Zvýšená hladina hCG hormonu může být pozorována při mrtvém nebo mimoděložním těhotenství. Nezapomeňte navštívit gynekologa co nejdříve. Pozitivní test je také pozorován v přítomnosti ovariálního nádoru..

Pokuste se koupit testery v lékárnách, nikoli v supermarketech, protože poskytují podrobnější kontrolu produktů, podmínky skladování jsou splněny.

Pokud si chcete koupit levný nebo nejpřesnější tester, který vám poskytne klid, podívejte se na kompilované hodnocení nejoblíbenějších produktů podle hodnocení zákazníků.

Nejlepší těhotenské testy

Clearblue digital

Digitální nástroj, který poskytuje nejpřesnější výsledky. Jeho hodnoty jsou 99% spolehlivé díky integrovanému inteligentnímu duálnímu senzoru, který se výrazně liší od většiny levnějších testerů.

Zařízení této společnosti je schopno ukázat nejen přítomnost těhotenství (znaménko „+“ - je „-“ - ne), ale také přibližná období v rozmezí 1–2, 2–3 a 3+ týdnů.

Používá se od prvního dne zpoždění a ve zvláštních případech 4 dny před očekávaným datem menstruace.

Pohodlné a hygienické. Balíček obsahuje podrobné pokyny k použití, takže ani mladé dívky, s nimiž se takové věci potýkají poprvé, nebudou mít problémy.

Hlavní nevýhodou je vysoká cena. Většina žen potřebuje znát pouze přítomnost nebo nepřítomnost těhotenství a kolik týdnů uplynulo od početí, je snazší to zjistit návštěvou gynekologa (stále k němu musíte jít).

EVITEST Plus

Dobrý test německého výrobce, který určuje těhotenství po 1-2 dnech zpoždění. Jeho hlavní výhodou je, že v balení jsou dva proužky najednou. Pokud počáteční indikace způsobují pochybnosti, opakujte test po dvou dnech, protože množství hormonů hCG se zdvojnásobí do 48 hodin..

Funkce EVITEST Plus:

 • Průměrná citlivost 20 mU / ml.
 • 99% přesnost obdržených informací.
 • Odpověď 1-3 minuty po testování.
 • Prevalence. Nachází se v jakékoli lékárně, stejně jako na regálech supermarketů, obchodů s kosmetikou.

Způsob, jakým používáte EVITEST, se neliší od použití jiných proužků. Je vhodné provést ji doma, protože pro postup je nutné připravit nádobu s močí.

Každé balení obsahuje podrobné pokyny. Na proužky jsou naneseny čiré pruhy, což usnadňuje testování ženám, které to poprvé zažívají..

Je nutné provést postup v první polovině dne, jinak se zvyšuje pravděpodobnost chyby.

Po 5-10 minutách, po proceduře, mohou být výsledky již neplatné.

Test na ledviny

Test, který vám umožní určit nástup dlouho očekávaného těhotenství 1-2 dny před očekávaným nástupem menstruace.

Existuje několik druhů Kiddyho testu: pravidelné, ve formě proužků s naneseným činidlem, inkoustové, vhodnější k použití, klasické se dvěma proužky k potvrzení výsledků.

Test Kiddy je cenově dostupný, s vysokou citlivostí a poměrně přesný. Pohodlné k použití, určí těhotenství v raných fázích. To je důležité pro ženu, aby mohla začít jíst hned v předstihu, aby se zabránilo vysoké zátěži, nervům a starala se o zdraví budoucího dítěte..

Frautest

Pruhový test ve formě proužku impregnovaného speciální kompozicí. Jeden z nejpopulárnějších a cenově dostupných. Není to příliš drahé, zaručuje spolehlivý výsledek v 98% případů. Ve srovnání s většinou analogů dělá zřídka chyby.

Mezi výhody lze identifikovat:

 • Vysoká citlivost při 15 mIU / ml. Z tohoto důvodu je možné provádět testování 2 dny před očekávaným zpožděním.
 • Získání přesných informací za 3-5 minut.
 • Používejte kdykoli během dne.
 • Jasný výsledek. Test nevykazuje jeden a půl proužků nebo jeden jasný a druhý je bledší. Pouze přesná odpověď: jedna nebo dvě.
 • Snadné použití.
 • Žádné zvláštní podmínky skladování.
 • Dostupná cena.

Stejně jako většina takových testerů má i některé nevýhody. Především je potřeba hledat nádobu na moč, která komplikuje testování mimo domov. Vzhledem k charakteristikám ženského těla nemusí zdravotní problémy prokázat přítomnost těhotenství.

Při nákupu pásů s proužky vždy existuje možnost nákupu vypršeného nebo vadného zboží, zkontrolujte datum výroby a trvanlivost zboží.

Nejúžasnější ultra expert

Ultra citlivý test typu trysky s přesností 99,5%. Zasloužil si pozornost žen z důvodu snadného používání a také zjišťování těhotenství dlouho před očekávaným zpožděním.

Mezi výhody testu značky Femitest vynikají:

 • Získání výsledků 3-4 dny před očekávaným začátkem menstruace.
 • Přesnost srovnatelná s laboratorními testy.
 • Vysoká citlivost - 10 mIU / ml.
 • UK Made.

Testy s inkoustem jsou o něco složitější než běžné proužky. Uvnitř je vláknitá tyč, sestávající z mnoha malých tubulů, podél nichž kapalina postupně stoupá k oddělení s činidlem. Při kontaktu s hCG zčervená a ukazuje jeden / dva proužky.

Femitest je vhodný vzhledem ke skutečnosti, že nevyžaduje sběr moči v kontejneru. Jednoduše položte zařízení pod proud moči, potom jej položte na vodorovnou plochu a po 3 minutách zjistěte dlouho očekávané zprávy.

Jetel

Levný, ale spolehlivý test s citlivostí 12,5 mIU / ml. V lékárnách jsou běžné a inkoustové testy tohoto výrobce, s jedním nebo dvěma testery na balení. Pokud hledáte nejlevnější variantu, víte, jak používat tento produkt - získejte test v blistru, bez krabičky a pokynů.

Proužky mají podobný vzhled jako Evitest, ale budou stát mnohem méně. Při použití po zpoždění se objevují první možné příznaky úspěšného početí, které ukazují přesný výsledek, ale při použití pár dní před údajnou menstruací mohou ženu uvést v omyl, aniž by ukazovaly zajímavou polohu.

Většina uživatelů pozitivně reaguje na Clover, ale pokud chcete dosáhnout rychlého a 99% přesného výsledku, je lepší koupit zahraniční produkt.

Test tuzemského ruského výrobce, prakticky ne nižší než zahraniční protějšky. Jeho přesnost je o něco nižší, ale pokud hledáte cenově dostupný levný nástroj, přesně to potřebujete. Jeho citlivost je 25 mIU / ml.

Vlastnosti testeru Vera jsou následující:

 • Indikátorové proužky jsou jednotlivě baleny ve vakuu.
 • Získání výsledku do 5 minut (maximálně 10 minut).
 • Skladováno při pokojové teplotě.
 • Aplikováno po 1 den zpoždění.

Použití tohoto testeru nebude potěšit každého. Před zákrokem je nutné odebrat moč a namočit po dobu 20 minut při pokojové teplotě. Poté proužek v nádobě ponořte na vyznačenou značku po dobu 5 minut.

Navzdory velkému počtu pozitivních recenzí je pravděpodobnost chybných údajů stále vysoká kvůli nízké citlivosti.

Po otevření vakuového balení musí být proveden test do 2 hodin.

buďte ujištěni

Nástroj určený k rychlému stanovení obsahu hCG v moči, který vám umožní určit přítomnost těhotenství v rané fázi.

Vlastnosti „Určitě“:

 • Deklarovaná citlivost je 25 mIU / ml. Není to nejvyšší indikátor, takže test ukáže přesnější výsledky několik dní po začátku menstruace.
 • Spolehlivost získaných výsledků testu - 99%.
 • Jedna fáze.
 • K dispozici ve dvou verzích: jeden blistr, sada dvou pruhů.
 • Levný.
 • Možnost provádět postup kdykoli během dne.
 • Výsledek za 2-3 minuty.

Stejně jako jakékoli jiné netestovací proužky nejsou příliš vhodné k použití, zejména pokud je to nutné, k naléhavému provedení testu v práci nebo za jiných nepředvídaných podmínek. Tester lze zakoupit v jakékoli lékárně.

U-test

Expresní test pro přesné stanovení obsahu hormonu hCG v moči, který vám umožní zjistit těhotenství, když se objeví první příznaky. Poskytuje přesné výsledky o 99% v prvních dnech po zpoždění a v některých případech 1-2 dny před zpožděním.

Yu-test má následující vlastnosti:

 • Citlivost - 25 mIU / ml.
 • Získání spolehlivých informací 3 minuty po zahájení postupu.
 • Dostupná cena.
 • Zboží od ruského výrobce.
 • V případě potřeby si můžete zakoupit jeden proužkový test nebo sadu dvou proužků.

Často se nachází na policích lékáren. Yu-test je levný, ale pokud se nedodržují pravidla použití, nemusí vždy poskytovat přesné hodnoty.

Milatest

Cenově dostupný gynekologický test. Jeho kvalitu kontroluje francouzská laboratoř Laboratoires Treffe. Umožňuje včasné zjištění přítomnosti těhotenství na základě ukazatelů množství hCG v moči. Milatest má následující výhody:

 • Umožňuje určit přítomnost nebo nepřítomnost početí 2-3 dny před zpožděním.
 • Citlivost je 12,5 mIU / ml.
 • Mnoho variant: běžný testovací proužek, balení se dvěma indikátorovými proužky, inkoustové a kazetové možnosti.
 • Pohodlná tabulka.

S výhradou všech pravidel použití uvedených v návodu poskytne přesný a rychlý výsledek. Někdy však druhý proužek potvrzující přítomnost těhotenství není jasně zbarven, proto je lepší provést několik testů.

Články O Neplodnosti