Hlavní Zdraví

Plánování těhotenství

http://209.51.133.66/%7Eserad/addons/sanatate.md/data/pic/articles/243/4600.jpegJeví se, že za účelem dosažení a udržení požadované úrovně kyseliny listové by měla žena užívat kyselinu listovou v průměru tři měsíce před očekávaným početí. a během prvních tří měsíců těhotenství. Vzhledem k tomu, že není vždy možné naplánovat těhotenství, a trvá několik měsíců, než si zdravý pár počne přirozeně, je velmi důležité nepřetržité užívání kyseliny listové. Od 12 týdnů těhotenství ženy často přecházejí na multivitaminové komplexy pro těhotné ženy, které již obsahují kyselinu listovou. Pokud žena bere multivitaminové komplexy, měla by navíc používat kyselinu listovou? Kyselina listová je součástí většiny multivitaminových komplexů v dávce 0,8 mg, což je dostatečné pro prevenci malformací nervové trubice. Proto je další příjem kyseliny listové oprávněn pouze podle přísných indikací (předchozí těhotenství s malformacemi nervové trubice, přítomnost dítěte s malformacemi nervové trubice, užívání protinádorových látek atd.) Požadovaná hladina kyseliny listové v plazmě ženy nesouvisí s hladinou kyseliny listové v plazmě muže. A protože vyvíjející se embryo dostane kyselinu listovou a její deriváty od matky, role otce při přenosu kyseliny listové na embryo chybí. Proto by muži neměli užívat kyselinu listovou za účelem plánování těhotenství. Některé studie však ukázaly, že užívání léků obsahujících kyselinu listovou, zinek a vitamín C může zlepšit kvalitu spermií u mužů trpících neplodností v důsledku nízkého počtu spermií, jakož i těch, kteří zneužívají kouření.

http://209.51.133.66/%7Eserad/addons/sanatate.md/data/pic/articles/243/3600.jpeg Co nastávající matka potřebuje: Hlavní věcí, kterou nastávající matka potřebuje, je jíst správně. Všechny látky, které jsou nezbytné pro vývoj dítěte, přicházejí k němu z těla matky. Máma nebude chytit železo, dítě to nedostane ve správném množství. A železo se vstřebává pouze za účasti vitamínů B. Zatímco žena nosí dítě a krmí ho, její tělo tráví hodně vápníku. Vápník musí být doplněn, ale nemůže být vstřebáván bez vitamínů D, skupina C B. Těhotné ženy potřebují kyselinu listovou, bez ní se děti nestanou inteligentní. Ukazuje se tedy, že těhotné ženy a kojící matky se v tomto období života neobejdou bez potravin bohatých na vitamíny.

Vedlejší účinky: Příjem kyseliny listové je zřídka doprovázen vedlejšími účinky, u některých žen se však může vyskytnout nevolnost, nadýmání, nespavost, hořká chuť v ústech a podrážděnost. V takových případech se obvykle snižuje dávka kyseliny listové. Kyselina listová může velmi vzácně vyvolat alergickou reakci. Při předávkování kyselinou listovou (více než 5 mg) se mohou vyskytnout silné bolesti břicha, nespavost, snížená chuť k jídlu a ve vzácných případech se mohou objevit křeče..

Proč ženy a muži potřebují kyselinu listovou při plánování těhotenství? Přínos a újma, přezkum léků

Kyselina listová je vitamin, který má pozitivní účinek na organismus. Lékaři důrazně doporučují použití během těhotenství a během jeho přípravy.

Kyselina listová nebo vitamin B9 má užitečné vlastnosti a má aktivní účinek na všechny životně důležité systémy lidského těla. Naše tělo bohužel nedokáže tuto kyselinu zcela vyrobit samo, a proto je nutné doplnit její rezervy zvenčí..

Proč pít vitamín B9, když plánujete početí?

V procesech, které připravují biosyntézu, zdvojnásobení nukleových kyselin, zajišťují dělení buněk a růst tkání, patří mezi nejdůležitější roli jeden z vitamínů B - kyselina listová. Dostatečná dostupnost kyseliny listové se stává důležitou ve velmi raných fázích rodícího se života.

Tento vitamin se podílí na tvorbě nervového systému plodu, je nezbytný pro dělení buněk, růst a vývoj všech orgánů a tkání, normální vývoj embrya a procesy tvorby krve. Podílí se na tvorbě červených krvinek, bílých krvinek a krevních destiček, tj. Všech krvinek.

Kde je obsaženo?

Kyselinu listovou lze získat nejen z léčiv, ale také z potravin.

 • Zelení (špenát, petržel, salát) a veškerá zelená zelenina (okurky, brokolice, květák).
 • Droždí.
 • Ořechy (kešu oříšky, lískové ořechy, vlašské ořechy, mandle atd.).
 • Luštěniny (hrach, čočka, fazole).
 • Pekařské výrobky z tvrdé mouky.
 • Játra.
 • Mléčné výrobky.
obsah ↑

Jaký to má dopad na ženy a muže?

Co dělá doplňování kyseliny listové? Vzhledem k tomu, že B9 hraje důležitou roli při vytváření a udržování tvorby nových buněk, ovlivňuje růst a vývoj všech tkání při provádění syntézy aminokyselin a enzymů. Kyselina listová je zvláště přínosná pro těhotné ženy nebo ženy, které se připravují na těhotenství.

Během těhotenství spotřebuje ženské tělo dvakrát tolik kyseliny listové, ale už to nestačí, takže musíte jíst potraviny obohacené o tento úžasný vitamín. Jeho nedostatek může vést ke zhoršení celkového stavu, výskytu psychózy, nervozity a stresových situací, což je kontraindikováno u žen v pozici. Tyto příznaky jsou často připisovány hormonálním vlnám, ale není to pravda..

Neměli bychom zapomenout, že se produkuje tzv. „Hormon štěstí“ serotonin. A on zase pomáhá udržovat příznivé duševní zázemí. Adekvátní příjem B9 během prvního trimestru snižuje riziko vrozených malformací plodu. Jako:

 • rozštěp rtu;
 • patologie mozku a míchy;
 • hydrocyklie a další.

Kyselina listová je také dobrá pro muže. Zvyšuje množství a kvalitu spermií, které, jak víte, je neustále produkováno mužským tělem. Avšak nedostatečné množství tohoto vitaminu vede ke snížení produkce spermií a někdy k neplodnosti. Rovněž se zvyšuje šance na genové mutace a schopnost přenášet dědičné vady:

 • Downův syndrom;
 • schizofrenie;
 • epilepsie a další.

Jaké jsou léky a proč jsou předepisovány?

Dufaston

Gynekologové často předepisují těhotným ženám, aby užily Duphaston s kyselinou listovou.

Duphaston je syntetický hormonální lék, který nahrazuje náhražku ženského hormonu progesteronu. Užívá se během těhotenství i v dostatečném předstihu, pokud je to uvedeno, aby se zvýšila šance na otěhotnění. Ale i po početí může lékař doporučit, abyste pokračovali v pití Dufastonu a kyseliny listové, abyste snížili riziko potratu a ukončení těhotenství v pozdějších stádiích..

Jodomarin

Protože lékaři doporučují užívat kyselinu listovou spolu s dalšími důležitými vitamíny a minerály, nemůžete říci o výhodách používání jódu..

Jód je nejdůležitějším regulátorem fungování štítné žlázy, který syntetizuje hormony, které jsou zodpovědné za vývoj a růst člověka, který je zodpovědný za regulaci metabolismu. Deficit jodu tedy vede také k negativním důsledkům, a to: zhoršené reprodukční funkce u žen a rozvoj neplodnosti.

Profylaktické podávání přípravků obsahujících jód je zvláště nutné v regionech, kde je jeho nedostatek rozšířený a konstantní. Jodomarin v kombinaci s kyselinou listovou minimalizuje škodlivé účinky na životní prostředí a aktivně pomáhá tělu při přípravě na plod. Navíc je to vitamin B9, který má sklon přispívat ke zlepšení absorpce jódu..

Přínos a možné poškození

Mezi všechny prospěšné vlastnosti kyseliny listové lze identifikovat:

 1. Údržba syntézy všech orgánů, proteinů a aminokyselin.
 2. Obnova tělesných buněk: tvorba nových, jejich růst a udržování života.
 3. Normalizace krevního oběhu, zlepšení kardiovaskulárního systému.
 4. Posílení nervového systému, ochranný mechanismus, který pomáhá bojovat proti stresu a vyhnout se nervům.
 5. Zachování uvolňování hormonu serotoninu, který vám umožní udržovat dobrou náladu a vyhýbat se depresivním stavům.
 6. Normalizace menstruačního cyklu, zachování reprodukční funkce.
 7. Udržování pružnosti svalů, udržování pružnosti pokožky, růst vlasů a nehtů.
 8. Stabilizace krevního tlaku.
 9. Zlepšování funkce mozku: koncentrace, myšlení, paměť.

I přes obrovské výhody, které kyselina listová poskytuje, nepřekračujte ji užíváním drog, jejichž základem je.

Nadměrný příjem vitamínu B9 může také poškodit tělo:

 1. U závislých lidí je šance na rakovinu.
 2. Při neustálém používání těhotnou ženou existuje u dítěte riziko astmatu.
 3. Zvýšená agresivita a podrážděnost.
 4. Hyper aktivita, nadměrný nárůst energie.
 5. Zvracení, průjem.
 6. Mohou se objevit vyrážky a jiné alergické reakce..
 7. Záchvaty.
 8. Poruchy spánku, úzkost, úzkost, noční můry.

Souhrnně výše uvedené, význam kyseliny listové pro tělo nelze popřít. Vitamin B9 má obrovský dopad na životně důležité procesy, zejména na reprodukční procesy. Nezapomeňte však, že vše je v moderování dobré, protože nadbytek této látky může vést k řadě negativních důsledků.

Dufaston při plánování od 11 do 25 bodů

Doporučené příspěvky

Připojte se k našim diskusím!

Musíte být uživatelem, který zanechá komentář.

Vytvořit účet

Zaregistrujte se a získejte účet. Je to jednoduché!

Vejít do

Již zaregistrované? Přihlásit se zde.

Nyní prochází 0 členů

Žádní uživatelé si prohlíží tuto stránku..

Oblíbená témata

Zaslal: Фериде
Vytvořeno před 15 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 16 hodinami

Zaslal: * Medúza *
Vytvořeno před 8 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 20 hodinami

Zaslal: Лёля Candy
Vytvořeno před 18 hodinami

Zaslal: Mary754
Vytvořeno před 14 hodinami

Zaslal: Inina
Vytvořeno před 17 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 7 hodinami

Zaslal: Натали28
Vytvořeno před 9 hodinami

Zaslal: ТаняПарф
Vytvořeno před 8 hodinami

Klinická hodnocení

O webu

Rychlé odkazy

Populární sekce

Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

Zda to je těhotenství a zrušit Dufastona

Posledních pár měsíců jsem bral Duphaston ve druhé fázi cyklu. V tomto cyklu se po datu údajné ovulace objevily známky nachlazení, po týdnu nebo dvou dnech byl žaludek pevně zatažen a zastaven. Obvykle, před menstruací, hrudník hodně bolí, žaludek se táhne za týden a vylévá obličej, nyní jsou tyto příznaky sotva vyjádřeny nebo chybí, což se nikdy nestalo. Kromě toho se teplota udržuje na 37 ° C, vyvolává horečku, silná podrážděnost. Může to znamenat těhotenství a zrušit Dufastona? Gynekolog řekl, že když nastane těhotenství v cyklu, v němž byla odebrána, musí být přijata nepřetržitě. Až do dvoudenního zpoždění plánuji darovat krev na hCG

Chronická onemocnění: ne

O službě Zeptejte se lékaře je k dispozici online konzultace s gynekologem o jakémkoli problému, který se vás týká. Odborní lékaři poskytují konzultace 24 hodin denně a zdarma. Zeptejte se na vaši otázku a ihned si odpovězte!

Duphaston při plánování těhotenství

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?

Dobré odpoledne! Dívky mohou kdokoli narazit a mohou to říct. Mám v plánu těhotenství, 5 let nic, žijeme venku. Od loňského roku jsme tuto otázku brali vážně. Teď piju Vit. E a lid, navštívil dnes gynekolog, ukazoval grafy bazální teploty za poslední 3 měsíce, ona jmenovala vzít duphaston od 11 do 25 dnů. Přečtěte si více
+7 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')"> " marina dashtar17/17/201629698 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Majonéza
Nevím, jestli zde existuje takový recept, zkontrolujte vše.
Více informací "
Mascarpone doma.
Jak jsem slíbil, zkontroloval jsem nalezený recept mascarpone.
Více informací "
kysané zelí
Capus pro tento recept je fermentován několik dní a ukázalo se.
Více informací "
Nejchutnější zmrzlina
Jsou horké dny a moje dcera stále více žádá zmrzlinu.
Více informací "

Komentáře

To je problém, gynekolog říká, že skončí v den 25, ale myslím si, že v případě těhotenství potřebujeme další tři dny, udělat test a pak skončit

duphaston, stejně jako většina hormonů, má dlouhodobý účinek, až 6 dní, takže vše je v pořádku

Mám v pokynech pro hormonální lék. Možná je duphaston v těle méně, ale rozhodně se nevylučuje denně

Mám v pokynech pro hormonální lék. Možná je duphaston v těle méně, ale rozhodně se nevylučuje denně

Po perorálním podání se dydrogesteron rychle vstřebává z trávicího traktu, Cmax v plazmě se dosáhne po 2 hodinách.Vázání na plazmatické proteiny je 97%. Metabolismus v játrech nastává hydroxylací ketonových skupin 20. atomu uhlíku. Spolu s tím byla také pozorována hydroxylace methylových skupin 21. atomu uhlíku a ve velmi nevýznamném objemu 16 atom uhlíku. 56 až 79% se vylučuje močí; po 24 hodinách se vylučuje přibližně 85%, po 72 hodinách je proces eliminace téměř dokončen. Informace o zpoždění nebo zvýšeném účinku didrogesteronu s omezenou funkcí ledvin nebyly dosud hlášeny. Metabolity se v moči vyskytují hlavně ve formě konjugátů kyseliny glukuronové. Přítomnost nezměněné látky v moči nebyla detekována. (Z internetu)

autor, stejně jako já, myslím, že bude mít za následek, jak je předepsáno lékařem. ale červ pochybnosti jí))))

ano, já vím))), že tyto problémy nejsou na fórech vyřešeny)))) Doufám, že autor přečte, co je zde napsáno, a chápe, že lékař by měl mít zájem, ne o SM.
ačkoli. autor chápe, jak chce. a těší odpovědi, které chce číst.

Dnes jsem navštívil genetika, řekl: „pijte do 25 d.c., jakmile dokončíte CD (jak tomu rozumím, rušíte duphaston), a pokud už jsem těhotná, ale test to neukazuje? Může zrušit duphaston opravit potrat?“ mezi slovy pana a pokyny duphastonu. Protože pokyny jasně říkají, aby nepřerušovaly příjem v případě potratu..

ty. marně si mnoho antibiotik vezme hodiny?))) jsou stažena, ale akce zůstává)))

To je otázka, kterou byl duphaston předepsán pro začátek těhotenství a lepší připoutání dítěte, ale pokud nastalo těhotenství, bude potrat vyvolat zrušení duphastonu o 25 d.c?

Pil jsem stejné kurzy, ale ne měsíc, ale téměř šest měsíců. Vždy to skončilo 25. den. Možná se hromadí, rozhodně nevím. Obě těhotenství byla na něm, ale když ji použila, otěhotněla ve špatném cyklu. Doktor mi řekl, abych to definitivně přestal brát a pokud jí zavolají 2 proužky, řekne co a jak. S tímto duphastonem se věčné potíže nezastaví) Vydrž!

Pil jsem stejné kurzy, ale ne měsíc, ale téměř šest měsíců. Vždy skončila 25. den. Možná se hromadí, rozhodně nevím. Obě těhotenství byla na něm, ale když ji použila, otěhotněla ve špatném cyklu. Doktor mi řekl, abych to definitivně přestal brát a pokud jí zavolají 2 proužky, řekne co a jak. S tímto duphastonem se věčné potíže nezastaví) Vydrž!

Stejná otázka mě trápí, takže jsem v tomto vláknu uveden.
Piju od 17. dne cyklu, lékař řekl přesně 10 dní, pak uděláme test, pokud je test prázdný - zrušit. ale můj normální cyklus může být 31 a 33 dní, to znamená, že v den 27 test nemusí nic ukázat. Četl jsem na internetových hororových příbězích, že nemůžete náhle přestat brát progesteron, protože na pozadí prudkého poklesu hladiny tohoto hormonu je vysoká pravděpodobnost potratu, a nebudete rozumět v tak rané době, myslím, že CD dorazilo. právě teď druhý cyklus odešel, dnes beru 4 dny, všechny na pochybách

Stejná otázka mě trápí, takže jsem v tomto vláknu uveden.
Piju od 17. dne cyklu, lékař řekl přesně 10 dní, pak uděláme test, pokud je test prázdný - zrušit. ale můj normální cyklus může být 31 a 33 dní, to znamená, že v den 27 test nemusí nic ukázat. Četl jsem na internetových hororových příbězích, že nemůžete náhle přestat brát progesteron, protože na pozadí prudkého poklesu hladiny tohoto hormonu je vysoká pravděpodobnost potratu, a nebudete rozumět v tak rané době, myslím, že CD dorazilo. právě teď druhý cyklus odešel, dnes beru 4 dny, všechny na pochybách

Stejná otázka mě trápí, takže jsem v tomto vláknu uveden.
Piju od 17. dne cyklu, lékař řekl přesně 10 dní, pak uděláme test, pokud je test prázdný - zrušit. ale můj normální cyklus může být 31 a 33 dní, to znamená, že v den 27 test nemusí nic ukázat. Četl jsem na internetových hororových příbězích, že nemůžete náhle přestat brát progesteron, protože na pozadí prudkého poklesu hladiny tohoto hormonu je vysoká pravděpodobnost potratu, a nebudete rozumět v tak rané době, myslím, že CD dorazilo. právě teď druhý cyklus odešel, dnes beru 4 dny, všechny na pochybách

Pil jsem až do 25. dne, pak jsem se zastavil. Když jsem si to uvědomil,

Také mi bylo přiděleno totéž. Pil jsem až do 25. dne, pak jsem se zastavil. Když si uvědomila, že je těhotná, zavolala doktorovi, řekla, aby pokračovala v užívání drogy. Zrušení všeho, dokud není zjištěno těhotenství, nevyvolá. Mnoho z nich otěhotnělo na duphastonu.

Měl jsem takový test. B nebyla, vzala si duphaston, zavolala svému onkologovi, řekla, že se to může stát na pozadí duphastonu. To je ze slov doku, já sám nejsem doktor.

Proč je tedy takový plán předepsán během plánování od 11 do 25 dnů? Ty. v tomto systému přijímání je přestávka?

Jsem zmatený! Co dělat?

Jsem zmatený! Co dělat?

poslouchejte svého lékaře a dodržujte všechny její schůzky, pokud jí věříte, pokud máte pochybnosti, jděte na další.. (otěhotněla jsem na duphastonu)

Řekněte mi, zkontrolovali jste potrubí na kříži?
Můj manžel má dobrý spermogram?
Bylo provedeno folikulometrie? Proces ovulace pod ultrazvukovou kontrolou

5 let je už hodně.
Nyní, po 1 roce neplodnosti, mají manželé nárok na bezplatnou ekologickou péči (v Rusku).
Ty. oficiálně uznáno, pokud pár nemůže otěhotnět déle než jeden rok, je třeba provést vážnější vyšetření

Přeji vám všechno, aby se s duphastonem pracovalo. Ale pokud to nebude fungovat, vyplatí se projít kompletnějším vyšetřením.

odpad je chyba. rozumím ti

Obecně neposlouchejte přítelkyně na úkor přemýšlení. To je hloupost! Nemůžete myslet na rok, maximálně na dva.
A pak. Takže nemůžete myslet až do důchodu, kdy bude příliš pozdě

Jak jsi teď starý?

Dobrý den, díky za přání! Oficiální diagnóza neplodnosti je 2., nejsme v Rusku, nemáme eko zdarma. Speriogram je dobrý, existuje ovulace ultrazvukem, hormony fungují dobře! Připojili spermogram k mému hlenu při 12 a 14 ° C, je to také normální, moje tělo nezabíjí sperma! Požádám svého pana, abych změřil bazální teplotu ve dnech Oh. Láska a nic. Pan řekl dva měsíce duphastonu a poté na stimulaci?! Ale proč ?! Pokud jsou ultrazvuk i bazální Oh, jsou. Řekl, že možná to bude lepší, pár vajíček zraje, bude více šancí. A za pět let medicíny pravděpodobně jedla již se třemi třemi litrovými plechovkami. Kamarádky říkají, že to nevadí, hodit to na vlastní pěst, nemysli. Ale proč ne !! Menstruace je vnímána jako stres. Na dveře už klepe. Oh, omlouvám se, že jsem úplně nasáklý.

Četl jsem tě. Velmi podobné situaci jako já
Také šel k lékařům a pil pilulky
Dokud mi jedna moudrá žena neřekla zkontrolovat dýmky
Pokud trubky nejsou průchodné - NIKDY nebudete otěhotnět
Vždy jsem měl perfektní hormony, ovulaci, můj manžel měl dobré spermie, testy dobré kompatibility
atd. Ale když byly trubky zkontrolovány, nebyly průchodné. Smyslem tedy bylo otrávit tablety atd.?
Pokud nejsou průchodné, pak pouze eco, nebo foukání dýmek nebo něco jiného v závislosti na diagnóze

Nyní chápu, že dýmky jsou první věcí ke kontrole

Účinnost užívání Dufastonu při plánování těhotenství

Těhotenství je tak krásný a dlouho očekávaný čas. Ale co když se neobjeví vyhledávané koncepce? Duphaston během plánování těhotenství pomáhá vyrovnat nedostatek takového nezbytného hormonu, jako je progesteron, a přispívá k bezpečné fixaci embrya v děložní dutině..

Co je to za drogu??

Duphaston je analogem přírodního ženského hormonu progesteronu, který se vytváří v laboratoři. Je co nejblíže svému přirozenému protějšku a je pro ženy zcela bezpečný.

Nedostatek této látky může vést k následujícím důsledkům:

 • silné bolesti hlavy;
 • migréna;
 • nepravidelný cyklus;
 • těžká a bolestivá období;
 • podrážděnost;
 • únava
 • ostrý přírůstek na váze;
 • nadměrné vlasy.

V pokročilých případech může nedostatek progesteronu vést k úplné neplodnosti ženy.

Hlavní sférou vlivu hormonu je reprodukční systém žen. Je tedy zodpovědný za:

 • příprava sliznice dělohy k fixaci plodu v děloze;
 • zajištění optimálních podmínek pro vývoj embryí;
 • růst děložního těla podle potřeb plodu.

Kromě reprodukční funkce hormon ovlivňuje libido ženy, reaguje na vývoj svalové tkáně a řídí tvorbu mazu. Specialisté to často předepisují, aby stimulovali početí.

Role hormonu při plánování těhotenství

Páry často přicházejí k lékaři, který po dlouhou dobu nemůže otěhotnět, a pokud nastane těhotenství, končí potrat brzy. V tomto případě se ženě doporučuje provést analýzu množství progesteronu. Pokud se podle výsledků prokáže nedostatek složky, odborník předepíše substituční terapii umělým hormonem.

Pokyny k použití drogy mají následující doporučení pro přijetí:

 • nedostatek progesteronu;
 • endometrióza;
 • neplodnost na pozadí luteální nedostatečnosti;
 • krvácení z dělohy.

Duphaston neléčí neplodnost ani jiné patologie, které nejsou spojeny s nedostatkem progesteronu.

Kromě tohoto léku může být navíc předepsána kyselina listová, což bude prevence různých malformací embrya.

Pravidla přijímání pro plánování

Jasná doporučení, jak brát syntetický hormon při plánování těhotenství, může dát pouze kvalifikovaná odbornice, protože při nesprávném přístupu může lék hrát opačnou roli a stát se kontraceptivním. Je to kvůli zvláštnostem fází menstruačního cyklu..

V ideálním případě by léčivo mělo být zahájeno okamžitě po ovulaci. Vzhledem k individuálním charakteristikám ženy by tablety měly být opilé počínaje 11. dnem cyklu. Jsou možná i jiná doporučení. Například, pokud je měsíční cyklus pacienta mnohem delší než standardní cyklus za 28–33 dní, může být Dufaston spotřebován 16. den.

Začátek cyklu je považován za první den menstruace.

Pro stimulaci oplodnění se doporučuje užívat 1 tabletu denně. Průběh léčby může trvat 3 až 6 měsíců. Je důležité to dělat současně. Obvykle v tomto období dlouho očekávaná koncepce.

Jak zjistit, zda již došlo k těhotenství

Samozřejmě je spolehlivé dát odpověď na to, zda je žena těhotná nebo ne, možná doktorka po vyšetření na gynekologickém křesle. Mnozí začínají dělat těhotenské testy před zpožděním menstruace, což je neinformativní..

Pak už nezbývá nic jiného, ​​než poslouchat vlastní tělo a zaznamenat jakékoli změny. Nejčastější příznaky těhotenství:

 1. Menstruační zpoždění.
 2. Prolomení prsou, jejich zvýšená citlivost.
 3. Nevolnost.
 4. Nevolnost.
 5. Závrať.
 6. Ostré výkyvy nálad.

Uvedené příznaky se považují za klasické, ale vyskytují se i neobvyklejší možnosti, například změna chuťových preferencí, neobvyklá reakce na pachy a poruchy spánku. Předpoklady těhotenství jsou čistě individuální, některé ženy necítí vůbec žádné změny.

Těhotenství přišlo, co bude dál

Zde přichází dlouho očekávané těhotenství, test ukázal 2 proužky a porodník-gynekolog potvrdil skutečnost zajímavé situace. Ve většině případů odborník doporučí, abyste pokračovali v užívání Duphastonu, abyste se vyhnuli nebezpečí přerušení.

V tomto případě, kolik tablet k pití a v kolik hodin je nastaveno individuálně, v závislosti na vlastnostech těla. Nyní je role progesteronu následující:

 • snížení děložního tónu;
 • zlepšení endometria;
 • zpomalení procesu odstraňování tuku pro úspěšné nošení dítěte;
 • stimulace přichycení vajíčka plodu a prevence spontánního potratu;
 • příprava mléčných žláz na výrobu mléka.

Produkce progesteronu se zvyšuje s každým týdnem těhotenství a pokračuje až do samotného porodu. Užívání léku je cenné až po 20 týdnech, dokud placenta nezačne reagovat na produkci progesteronu.

Během tohoto období lékař předepisuje postupné zvyšování počtu tablet Duphastonu. Po 20 týdnech by mělo být léčivo přerušeno. Je nutné užívat lék současně, například v 8 ráno a 8 v večer.

Přestaňte užívat lék hladce a postupně snižujte jeho množství.

Těhotenství se po zrušení Duphastonu stále vyvíjí, ale aby se předešlo negativním důsledkům, mělo by se kontrolovat množství progesteronu.

Může si každý vzít Duphaston

Duphaston, i když je synteticky analogický s přírodním hormonem, může mít stále některé vedlejší účinky. V některých případech se tedy může objevit žena:

 • bolesti hlavy;
 • svědění kůže;
 • loupání kůže.

Pokud hrozba potratů přetrvává i po 20 týdnech, měl by Duphaston pokračovat..

Před předepsáním syntetického progesteronu musí lékař zajistit:

 • nedostatek alergických reakcí na složky léčiva;
 • stabilní funkce ledvin.
 • nedostatek poruch kardiovaskulárního systému.

Četné studie a statistiky úspěšně dokončených těhotenství prokázaly účinnost užívání přípravku Dufaston během plánovacího období. A bezpečnost tohoto léku mu umožnila stát se nejpředepisovanějším lékem, aby bylo dosaženo a udrženo těhotenství.

Jaké dávkování pít kyselinu listovou při plánování těhotenství

Možná každý pár, který chce otěhotnět, ví o vitaminu zvaném kyselina listová. Kromě toho gynekologové důrazně doporučuje zahájit kurz vitaminu B9 (jiné jméno pro „lid“) těsně před těhotenstvím. Ženské tělo se svou pomocí připravuje na početí.

Hnojení Vitamin

Při jakém dávkování by ženy měly při plánování těhotenství užívat kyselinu listovou? Tento problém vyžaduje podrobné posouzení..

Moderní ženy se pečlivě připravují na vzhled drobků (přečtěte si článek o fázích plánování těhotenství). Splňují-li doporučení lékaře, podstoupí lékařskou prohlídku a složí testy. Bez ohledu na jejich výsledky vám gynekolog doporučí pít kyselinu listovou při plánování těhotenství.

Žena, která plánuje otěhotnět, by měla při plánování těhotenství učinit z vitamínů nedílnou součást svého života. Je důležité používat léky, které obsahují syntetické vitamíny a jíst potraviny bohaté na přírodní stopové prvky. Ovlivňuje početí a způsob života mladých rodičů: v této době je důležité opustit špatné návyky.

Než začnete užívat syntetické vitamínové komplexy, musíte se poradit s gynekologem. Jejich nekontrolované použití může způsobit poruchu normálního fungování ženského těla. V tomto případě mohou vitamíny spíše poškodit než pomoci..

Jejich význam však nelze ignorovat. Například kyselina listová je nezbytná pro početí.

Uvádíme seznam vlastností folacinu:

 • pomáhá trávení bílkovin;
 • podporuje dělení buněk;
 • ovlivňuje krevní oběh;
 • neumožňuje rozvoj aterosklerózy;
 • zlepšuje chuť k jídlu a celkovou pohodu.

Čekání na zázrak

Při plánování těhotenství je kyselina listová potřebná jak pro nastávající matku (pro hormonální hladiny), tak pro nenarozené dítě. V časných stádiích se tento vitamin podílí na tvorbě nervové trubice. Navíc, abyste mohli rychle otěhotnět a žít bez problémů v tomto šťastném čase, musíte pít mnohem více vitamínu B9 než vždy.

Gynekologové jednomyslně souhlasí s tím, že kyselina listová pomáhá otěhotnět. Kromě toho „lid“ pomůže eliminovat mnoho odchylek od normálního fungování plodu v těle matky.

Vady plodu se objevují v prvních týdnech těhotenství, kdy ženy obvykle neví o početí. Proto je důležité začít užívat kyselinu listovou při plánování těhotenství, a ne poté, co k němu došlo..

Pokud ženské tělo před početí nenakumulovalo potřebné množství folacinu, bude těhotná žena čelit mnoha dalším potížím, které mohou nastat při nedostatku kyseliny listové:

 • placentární narušení;
 • potrat v raných stádiích;
 • zmrazené těhotenství;
 • výskyt více malformací.

Příjem „lidí“ před těhotenstvím přispívá ke správnému růstu a vývoji buněk a tkání.

Hodnota vitamínu B9

Pokud je v potravě nedostatek vitamínů, výsledek bude patrný za několik měsíců: v těle se začne rozvíjet chudokrevnost folikulu. Vyvolává výskyt nezralých červených krvinek a snížení hladiny hemoglobinu. Z tohoto důvodu se žena stává podrážděnou, její chuť k jídlu klesá, rychle se unavuje a trpí depresí.

Tyto charakteristické příznaky mohou být po chvíli doplněny vypadáním vlasů, zvracením a průjmem..

Folacin nemá kumulativní vlastnosti, proto je vždy zapotřebí vitamín. Žena musí pravidelně doplňovat rezervy B9, aby tělo správně fungovalo a aby nedošlo k selhání reprodukčního systému.

Při plánování těhotenství by měla být kyselina listová v těle ve správném množství 2-3 měsíce před počátkem početí.

Gynekologové naznačují, že žena bude mít dostatek času, takže nedostatek vitamínu neovlivní těhotenství.

Při plánování těhotenství je však zvoleno dávkování kyseliny listové s přihlédnutím k charakteristikám těla každé ženy.

Kontraindikace

Stejně jako všechny léky má B9 řadu kontraindikací. Zejména přecitlivělost na tento vitamin.

Pokud má žena v anotaci uvedené nemoci, pak příjem kyseliny listové během plánování těhotenství a jeho dávkování určí ošetřující gynekolog.

Pokyny ukazují, že folacin nelze kombinovat s určitými léky (kliknutím zvětšíte pokyny).

Ne vždy brát folacin pomůže plodu správně tvořit. To může být způsobeno neúplnou absorpcí vitamínu.

Tělo „nepřijímá“ folacin nebo ho částečně asimiluje za následujících podmínek:

 • žena kouří;
 • trpí závislostí na alkoholu;
 • žije v pravidelném stresu;
 • nemá dostatek spánku;
 • bere hormonální drogy;

Jak a kolik toho vzít

Norma kyseliny listové je 200 mcg každý den (za předpokladu, že osoba je absolutně zdravá). Pokud žena chce otěhotnět, měla by se dávka kyseliny listové zvýšit.

Kolik pít kyselinu listovou při plánování těhotenství? Na tuto otázku odpoví pouze osobní gynekolog. Lékař po vyšetření určí správné množství vitamínu pro konkrétní ženu.

Ženy, které mají zhoršenou funkci gastrointestinálního traktu, potřebují velké množství kyseliny listové. Nevyvážená strava je dalším důvodem, proč se folacin v těle neabsorbuje..

Kyselina listová je součástí mnoha multivitaminových komplexů a doplňků, takže se její množství v tabletách liší. Při absenci zvláštních lékařských doporučení je nutné při plánování hnojení brát každý den 400 mikrogramů listů. Pokud během předchozích těhotenství došlo k patologickým vývojům plodu, může být dávka zvýšena na 1200 mcg. Lékař by však měl předepsat léčebnou dávku. Je vhodné začít s užíváním tři až šest měsíců před početí, nejméně měsíc předem. Pokud dojde k těhotenství, je třeba pokračovat v příjmu vitamínů po dobu nejméně 12 týdnů. S alfa tokoferolem to jde dobře..

Lékaři říkají, že předávkování B9 je docela obtížné, protože jeho přebytek je vylučován z těla. Proto je lepší mírně překročit dávku, než vytvořit nedostatek.

Léky, které obsahují fololacin

Existuje mnoho komplexů, které mají ve svém složení „lid“. Obsah B9 v nich je odlišný: od profylaktické dávky po terapeutickou.

Gynekolog poradí pacientovi požadované léčivo, protože pouze lékař může spočítat, kolik kyseliny listové žena potřebuje..

 • "Kyselina listová". Tento léčivý přípravek obsahuje 1 mg vitaminu B9..
 • Příprava folia je při plánování těhotenství velmi oblíbená. Jeho popularita je způsobena tím, že obsahuje folacin a jód. Jsou nezbytné pro správný vývoj plodu a pro blaho budoucí matky. Dávkování těchto stopových prvků je profylaktické, takže většina žen je úspěšně používá k vyrovnání nedostatku kyseliny listové.
 • "Folacin" a "Apo-folic" - léky s kyselinou listovou. Obsah vitamínů v nich je zvýšen. Jsou přijímány, když je zjištěn nedostatek folacinu. To znamená, že dávka obsažená v těchto přípravcích je terapeutická.
 • Všechny multivitaminové komplexy pro těhotné ženy zahrnují kyselinu listovou.

Vitamin B9 v potravinách

Kromě profylaktických dávek vitaminu A je důležité do vaší stravy zahrnout také potraviny bohaté na foláty..
Jedná se o čerstvou zeleninu, zeleninu a luštěniny. Spousta tohoto vitamínu v dýně a pohanky, stejně jako v některých plodech. V produktech živočišného původu je také folacin, ale mnohem méně.

Množství folacinu se během vaření snižuje, takže je lepší jíst salát se zelenými listy než libru vařených bobů.

Řiďte se všemi doporučeními ošetřujícího gynekologa, poslouchejte touhy svého těla, vést zdravý životní styl. Pak se vy a vaše dítě nebudete potýkat se žádnými zdravotními problémy..

Duphaston při plánování těhotenství


Narození dítěte je událost, o kterou se snaží mnoho žen. Bohužel ne všechno se děje samo o sobě a budoucí rodiče se často potýkají s problémy i ve fázi početí. Je však možné pomoci tělu ženy pomocí prostředků, které normalizují hormonální pozadí. K těmto lékům také patří známý duphaston. Užívání duphastonu při plánování těhotenství má smysl, pokud je prokázán nedostatek progesteronu. Uvidíme, jak to pít, v jakých případech a zda existují alternativy k tomuto léku.

O Progesteronu

Nejprve je třeba pochopit roli takového hormonu jako progesteronu v reprodukčním zdraví žen. To je produkováno vaječníky a nadledvinky, se odkazuje na steroidní hormony. Je obtížné přeceňovat její hodnotu, je to jeden ze základních ženských hormonů, který reguluje menstruační cyklus, pomáhá konsolidovat a nést plod během těhotenství. Norma progesteronu v těle ženy není stabilní, její hladina se mění v závislosti na fázi cyklu, jakož i na přítomnosti nebo nepřítomnosti těhotenství..

Pokud pár po porodu antikoncepce nemůže otěhotnět dítě do jednoho roku (podle jiných zdrojů - dva roky), měli by oba manželé podstoupit vyšetření. Problém nemusí ležet v ženském, ale v mužském těle. Pokud jde o budoucí matku, úplný obraz její připravenosti na těhotenství není viditelný bez podrobné analýzy hormonů. Deficit progesteronu je jednou z běžných příčin neplodnosti, mezi které patří také obstrukce vejcovodů a endometrióza. Nedostatek progesteronu také vede k ukončení těhotenství v raných stádiích, protože povrch dělohy je nepřipraveným prostředím pro plod a odmítá jej.

Analýza progesteronu je uvedena v druhé polovině menstruačního cyklu, někdy po nástupu ovulace. Pak se obvykle koncentrace progesteronu zvyšuje v důsledku skutečnosti, že korpus luteum, který se objevil na místě bývalého folikulu, začne produkovat progesteron. Pod jeho vlivem je vnitřní povrch dělohy uvolněn, sliznice je propíchnuta sítí cév určených k dodávání živin do oplodněného vajíčka. Pokud je hladina hormonů pro tyto změny nedostatečná, je prognóza vývoje těhotenství nepříznivá. U některých žen je dokonce diagnostikována „obvyklá potrat“ - to znamená, že plod umírá v raných stádiích, a tak několikrát.

Co je duphaston?

Duphaston při plánování těhotenství je předepsán jen pro nedostatek vlastního progesteronu v těle ženy. Léčivou látkou tohoto léčiva je dydrogesteron, uměle syntetizovaný progestogen. Struktura molekuly dydrogesteronu je blízká přirozenému hormonu. Duphaston může být předepsán lékařem pro PMS, nepravidelnou menstruaci, hrozbu potratu, endometriózu, se substituční terapií během menopauzy.

K dispozici ve formě 10 mg tablet, v blistrovém balení po 20 ks. Dávkování se počítá individuálně v závislosti na použité historii. Obvykle se jedná o 1 tabletu 2krát denně. S diagnózou „obvyklého potratu“ - 2 tablety.

Duphaston během plánování je užíván od 14. do 25. dne cyklu, ale toto schéma pracuje s běžným 28denním cyklem s ovulací přesně uprostřed. V některých případech je vhodné identifikovat den ovulace měřením bazální teploty nebo speciálních lékárenských testů.

V každém případě může duphaston předepsat gynekolog pouze po odpovídajícím vyšetření. Kontraindikace pro jmenování duphastonu jsou následující: přítomnost alergie na progesteronová léčiva, neurologické svědění kůže během předchozích těhotenství. Během kojení se nedoporučuje používat duphaston.

Na rozdíl od svých předchůdců jedná duphaston docela jemně a bez viditelných vedlejších účinků. Ty drogy, které byly použity dříve, způsobily metabolické poruchy, zčervenání hlasu, nadměrný růst vlasů mužského typu, protože byly syntetizovány na základě testosteronu.

Co dělat po jmenování?

Lékař píše plán léku a délku léčby. Obvykle je to 3-6 měsíců (cykly). Během plánování těhotenství mohou být do léčebného plánu zahrnuty další léky (kyselina listová, různé vitamíny). V některých případech je léčivo zrušeno po 3-6 měsících podávání a po několika měsících dojde k přerušení, po kterém musí být analýza znovu provedena za účelem identifikace zlepšení nebo neměnnosti hormonálního pozadí. Pokud těhotenství není pozorováno do jednoho roku, lékař pravděpodobně zvýší dávku nebo změní taktiku a předepíše další lék na pozadí dalších vyšetření.

Inkompatibilita duphastonu s jinými léky nebyla identifikována. Rovněž nemá vedlejší účinky, které ovlivňují soustředění pozornosti při práci se složitými mechanismy, takže to nenarušuje řízení nebo jiné činnosti.

Pokud během příjmu duphastonu dojde k žádoucímu těhotenství, neměli byste náhle přestat užívat lék. Placenta dítěte, která převezme funkci generování potřebného progesteronu, se dosud nerozvinula. Prudký pokles hladiny hormonů může mít smutné následky. Proto by mělo dojít k postupnému snižování dávky duphastonu pod dohledem odborníka. V případě hrozby ukončení těhotenství lék pokračuje až do 20 týdnů těhotenství. Syntetický hormon a potom progesteron produkovaný placentou vytváří příznivé prostředí pro nalezení plodu, uvolňuje svaly dělohy a střev, připravuje mléčné žlázy pro nadcházející laktaci.

V některých případech se může při užívání duphastonu objevit průlomové krvácení z dělohy. To naznačuje, že dávka by měla být zvýšena po včasné konzultaci s lékařem. Další možné nežádoucí účinky: nevolnost, závratě nebo bolesti hlavy, alergie, otoky končetin.

Duphastonovy analogy

Podobný účinek při plánování těhotenství má i Utrozhestan. Jeho hlavní rozdíl je v tom, že utrozhestan neobsahuje syntetický progesteron, ale přírodní, vyrobený z rostlinných materiálů.

Mezi výhody „konkurenta“ patří skutečnost, že je povoleno vstoupit do pochvy. To je zvláště výhodné pro ženu trpící toxikózou v prvním semestru těhotenství, která je doprovázena nevolností a nezkrotným zvracením. Ale je tu také mínus - Utrozhestan, na rozdíl od duphastonu, má sedativní účinek, to znamená, že může způsobit ospalost, letargii. Zahájení užívání této drogy vyžaduje také předběžnou schůzku s gynekologem..

Je duphaston bezpečný?

Mnoho žen je vděčných lékařům, kteří jim předepisovali duphaston při plánování těhotenství. Právě tato droga jim pomohla vydělat zdravé dítě. Existují však kritické závěry o duphastonu, což také nelze ignorovat..

Například ve Velké Británii opustili tuto drogu a v roce 2008 její výrobu odstranili. To není důvod k obavám z hrozných vedlejších účinků. Důvodem byla deklarovaná neprokázaná účinnost progestinů v léčbě neplodnosti. Existují důkazy o účinku léků této řady, ale vycházejí z teoretických výpočtů, které nejsou praxí potvrzeny..

Příjem jakýchkoli hormonálních léčiv by měl být podle indikací, a nikoli za účelem prevence. Nekontrolované užívání duphastonu může mít dlouhodobé následky ve formě hormonální nerovnováhy. Syntetické látky se blíží vlastnostmi a působením endogenním hormonům (produkovaným samotným tělem přirozeným způsobem). Neexistují žádné rozsáhlé studie, které by spolehlivě naznačovaly jejich bezpečnost.

To však neznamená, že se musíme rozloučit s duphastonem. Je nutné naslouchat renomovaným odborníkům. A pamatujte, že duphaston není všelék, ale jeden z prostředků, které mohou být jak na úkor, tak i na dobro.

Články O Neplodnosti