Hlavní Neplodnost

Folacin v těhotenství: podrobné pokyny a účinnost léčby

V procesu početí a následném devítiměsíčním těhotenství embrya v ženském těle dochází ke zvýšení zátěže na práci vnitřních orgánů, což vede k několikanásobnému nárůstu potřeby vitamínových příjmů..

Obzvláště důležitý je jejich další příjem v časném těhotenství, kdy se tvoří systémy podpory života a nitroděložní vývoj dítěte.

Jedním z důležitých prvků, které ovlivňují vývoj budoucího zdraví a proces formování různých systémů vnitřních orgánů dítěte, je kyselina listová. Jako každá látka má deriváty. Lék, ve kterém se kombinuje samotná kyselina a její deriváty, se jmenoval Folacin. Folacin v těhotenství není ničím jiným než zdrojem exogenního vitamínu B9, který posiluje zdraví matek a pomáhá chránit plod.

Význam a role přiřazená tělu

Kyselina listová je přírodní látka aktivně zapojená do životních procesů lidského života.

 1. Procesy tvorby zdravých struktur v oběhovém systému a kostní dřeni.
 2. Syntéza enzymů nukleových kyselin a aminokyselin.
 3. Metabolismus tuků, bílkovin a cholesterolu v procesu života.
 4. Stabilizace systémů zodpovědných za kardiovaskulární, imunomodulační a neurotransmiterové aktivity.
 5. Správná tvorba a funkce placentární membrány.
 6. Kompetentní vývoj embrya v nervové trubici.
 7. Podporuje metabolismus bez vadného dělení buněk.

Hrozí nedostatek kyseliny listové při porodu dítěte

Nástup předčasného porodu nebo prodloužené poporodní krvácení může být vyvolán nedostatkem vitamínu B9. Aby se tomu zabránilo, doporučuje lékařům předepsat lék Folacin. Pomůže embryu získat účinný ochranný bonus proti negativním účinkům vnějšího prostředí, včetně infekcí.

Praktické příklady studií prokazují, že užívání kyseliny listové při plánování těhotenství u mužů je klíčem k normálnímu vývoji oběhového, imunitního a nervového systému dítěte. Při plánování těhotenství u žen je flotacin garantem budoucího správného vývoje embrya a pohody matky.

Folacin během těhotenství jako profylaktický přípravek může zabránit následujícím patologickým stavům.

 1. Hydrocephalus.
 2. Ancephaly.
 3. Kýly v podobě kýly.
 4. Zpoždění embryonálního vývoje.
 5. Vrozené vady.
 6. Tvar skeletu a páteře s vadami.
 7. Porod mrtvého dítěte nebo nástup porodu během nepřiměřených hodin, předčasný porod.
 8. Malformace ve formě rozštěpu rtu nebo rozštěpu patra.
 9. Eliminuje srdeční choroby.

Pro ženu, Folacin, při plánování těhotenství, profylaxe patologií vývoje anémie různého původu, depresivních stavů a ​​toxikologických projevů. Nedostatek vitamínu B9 v nezbytném množství nepříznivě ovlivňuje průběh těhotenství a má následující negativní důsledky.

 • Nesprávná tvorba placentární bariéry.
 • Různá geneze anémie u matky a dítěte.
 • Oddělení placenty a vyvolání předčasného porodu.
 • Neurologické problémy.
 • Pocit slabosti a únavy, přerušovaný spánek.
 • Přechod z chronického průběhu nemocí na akutní a subakutní formy.
 • Neurologické problémy, deprese a beznaděj.

Návod k použití

Jak brát folacin najdete v pokynech k lékům. Nebo ve specializovaných lékařských průvodcích v sekci Folacin, návod k použití během těhotenství. Je k dispozici ve formě tablet a má patentované jméno:

Folacin 5 mg účinná látka kyselina listová.

Indikace pro použití jsou:

 1. Jako preventivní opatření při plánování těhotenství u mužů.
 2. Během období vývoje plodu jako opatření k zabránění vývoje nervového systému dítěte s vadami.
 3. Léčba anémie různého původu, včetně megaloblastů v období porodu a krmení dítěte.
 4. Stimulace syntézy endorfinu.
 5. Nedostatek vitaminu B9.

Dávka léčiva závisí na účelu jeho použití..

 • Při plánování těhotenství je folacin předepsán tři nebo více měsíců před plánovaným početí, dávka kyseliny listové během těhotenství je 0,5 tablety denně.
 • Folacin návod k použití během těhotenství doporučuje užívat lék v množství 5 mg denně.

Během těhotenství bude období, před kterým musíte brát lék, předepsáno lékařem, který sleduje budoucí matku, podle individuálních charakteristik plodu a celkového blaha ženy. Termín jmenování je tradičně prvním trimestrem. Užívání drogy po jídle.

Indikace a kontraindikace pro použití

Kolik musíte brát s drogou a včas, kolik pít Folacin při plánování nebo provádění těhotenství určí pouze ošetřující lékař. Závisí to na řadě faktorů: celkový stav těla, délka těhotenství, přítomnost chronických onemocnění a dědičnost.

Hlavní indikací pro použití této drogy je plánování těhotenství a příjem v raných stádiích, kdy dochází k hlubokému hormonálnímu redistribuci v těle a zárodek začíná jeho vývoj. Řada vědeckých experimentů prokázala, že zavedení dalších zdrojů vitaminu B9 významně snižuje pravděpodobnost malformací nervové trubice plodu a rozvoj míchy a kostry páteře v embryu..

Stejně jako všechny léky má i Folacin řadu kontraindikací. Předávkování vitaminovým lékem je téměř nemožné, dobře se vstřebává žaludkem v požadovaném množství, jeho přebytek je vylučován ledvinami..

Z vedlejších účinků je třeba poznamenat:

 • Ve vzácných případech dochází ke zvýšeným příznakům toxikózy.
 • Nadýmání.
 • Vzhled říhání, dušnost a suchý kašel.
 • Alergické reakce.
 • Závrať.

Úplný zákaz užívání a předepisování léku je přítomnost následujících chorob.

 • Přítomnost zhoubných nádorů nebo podezření na ně.
 • Vitamín s nedostatkem kobalminu.
 • Individuální nesnášenlivost.

Foliber nebo folacin

Obě léky v zásadě obsahují kyselinu listovou. Rozdíly jsou v obsahu látky, Folamin ji obsahuje o něco více, proto je její účinnost mnohem vyšší..

V souvislosti s tímto rozdílem předepisuji léky v závislosti na predispozici těla k nedostatku vitaminu B9 a přítomnosti patologií vývoje míchy ve vztahu.

Seznam přírodních zdrojů vitamínu B9

 • Zelení a luštěniny všech druhů a odrůd.
 • Citrusové plody.
 • Avokádo
 • Vepřová játra.
 • A kaviár všech druhů ryb.

Na závěr chci poznamenat, že užívání léku zaručuje snadné těhotenství. Cena léku v lékárnách města závisí na počtu tablet v balení.

Folacin během těhotenství

Kyselina listová je nezbytná pro normální fungování těla těhotné ženy a pro vývoj plodu. Pokud je kdykoli nedostatek, lékař může předepsat bezpečný lék Folacin.

"Folacin" je jedním z léků, jehož účelem by vás nemělo znepokojovat, protože se jedná pouze o skupinu vitamínů B, lépe známou jako kyselina listová. Během těhotenství je předepsáno poměrně často, jde na nastávající matku a dítě těží pouze, vstřebává se pouze v množství potřebném pro tělo.

Proč je Folacin předepisován těhotným ženám?

Kyselina listová je pro tělo nezbytná k metabolizaci. Aktivně se na nich podílí a přispívá k normální tvorbě krve. Během těhotenství má tato látka ochranný účinek, podporuje zrání a správné fungování placenty..

První známky nedostatku B9 jsou anémie, letargie a slabost. Nedostatek kyseliny listové je nejčastěji způsoben podvýživou nebo podvýživou. Navíc je vitamin B9 téměř úplně zničen tepelným zpracováním potravinářských výrobků a dokonce i při krájení zeleně se rychle rozkládá a ztrácí své cenné vlastnosti pro budoucí dítě. Folacin tablety účinně kompenzují nedostatek kyseliny listové.

Indikace pro užívání "Folacinu" během těhotenství

Během těhotenství je předepsán „Folacin“:

 • nahradit nedostatek kyseliny listové způsobené nevyváženou (podvýživou) výživou;
 • pro prevenci a léčbu anémie;
 • v případě rizika vrozených vad u dítěte.

V druhém případě se lék začíná užívat ještě před těhotenstvím - nejméně 4 týdny před plánovaným datem početí. Nebezpečí vzniku defektu nervové trubice, které snižuje Folacin, lze zjistit během vyšetření v plánovacím centru a odborníci tento léčivý přípravek předepíší předem. Po těhotenství je léčivo indikováno během prvního trimestru.

"Folacin" nebo kyselina listová?

V zásadě neexistuje žádný rozdíl mezi oběma léky kromě dávky. V jedné tabletě kyseliny listové obsahuje 2 mg vitaminu B9, a v tabletě "Folacin" - 5 mg. Doporučená denní dávka léčiva je 5 mg, pro profylaktické účely je předepsáno 2,5 mg denně. Odpověď je jednoduchá: „Folacin“ je pohodlnější pít. Nechcete to pít - pijte kyselinu listovou. Přesnost dávkování bude trpět pouze z pohledu matematiky, protože pokud pijete tři tablety kyseliny listové namísto jednoho "Folacinu", další gram jednoduše nemůže být absorbován tělem.

Kontraindikace a nežádoucí účinky „Folacinu“ během těhotenství

"Folacin" není předepisován pro přecitlivělost na jeho složky, v přítomnosti maligních nádorů, ani pro identifikaci nedostatku vitaminu B12 v těle. Jejich práce v těle je úzce propojena, proto ve druhém případě lékař, který předepisuje „Folacin“, také předepisuje injekce B12 a volí potřebné dávkování k udržení rovnováhy vitamínů.

Folacin během těhotenství

Obsah článku

Obsah Nebezpečí nedostatku kyseliny listové Dávkování Indikace Kontraindikace Dávkovací režimy folacinu Recenze, vedlejší účinky Ceny Co je to Foliber Přínosy léku Folacin a jeho vlastnosti Vlastnosti aplikace folátu ve fázi plánování Jaké produkty obsahují kyselinu listovou Farmakokinetika Doporučujeme přečíst si Terapeutický účinek folacinu během těhotenství...

Nebezpečí nedostatku kyseliny listové

Vitamin B9 je zodpovědný za tvorbu imunitního oběhového systému.

Nedostatek kyseliny listové je plný narozením dítěte se závažnými malformacemi.

Obzvláště důležité je užívat lék prvních 12 týdnů prvního trimestru po početí, kdy jsou hlavní orgány aktivně vytvářeny u plodu. Při plánování těhotenství je folacin předepsán, aby se zabránilo nedostatku kyseliny listové

Současně je žádoucí, aby partner užíval lék.

Dávkování

Balení obsahuje 30 tablet po 5 mg.

Instrukce pro tento lék přikazuje nastávajícím matkám, aby po jídle užívaly půl tablety denně. Stejná dávka platí pro muže..

Zvýšené dávkování folacinu během těhotenství je předepsáno, pokud:

 • žena dosáhla 35-40 let (s věkem se zvyšuje pravděpodobnost chromozomálních abnormalit);
 • účelu léku předcházelo užívání teratogenních léčiv nebo antagonistů kyseliny listové (Methotrexate, Primidon, Phenobarbital);
 • žena již porodila dítě s vývojovými vadami;
 • nastávající matka měla různé genetické mutace;
 • pokud pacient trpěl alkoholismem.

Indikace

Při plánování těhotenství je folacin předepsán:

 • pro léčbu, prevenci nedostatku vitaminu B9 v podvýživě, nevyvážená výživa;
 • pro léčení, prevence anémie způsobené různými faktory;
 • pro prevenci defektů neurální trubice u dítěte;
 • při dlouhodobé léčbě antagonisty kyseliny listové (methotrexát, kombinace trimethoprimu a sulfamethoxazolu), antikonvulziva (fenytoin, primidon, fenobarbital).

U mužů je užívání léku indikováno, aby se zabránilo tvorbě vadného spermatu, ke kterému může dojít při nedostatku vitaminu. Pokud jeden z nich oplodní vajíčko, může to způsobit problémy s ložiskem, ovlivnit zdraví dítěte. Po průběhu užívání Folacinu se kvalita spermií u mužů zlepší.

Kontraindikace

Folacin má určité kontraindikace. Jeho přijetí by proto mělo předcházet konzultace s lékařem nebo alespoň pečlivé přečtení pokynů.

Dávkování se stanoví na základě výsledků předběžného vyšetření. Závisí to na stupni nedostatku kyseliny listové u žen, mužů.

Režimy folacinu

Při léčbě megaloblastické anémie způsobené nedostatkem vitaminu B9 se předepisuje denně 5 mg folacinu (1 tableta) po dobu 4 měsíců před navrhovaným početí. Aby se zabránilo této poruše, je tato dávka snížena na polovinu.

Při léčbě a prevenci poruch absorpce v tenkém střevě, doprovázených makrocytickou anémií, v přítomnosti střevních infekcí a zánětů, podvýživy, se folacin opije třikrát denně, 1 tableta na dávku.

Pokud má budoucí plod riziko rozvoje defektu nervové trubice, je z důvodu prevence předepsán půl tablety denně, měsíc před navrhovanou koncepcí. Folacin potom pokračuje v prvním trimestru těhotenství.

Recenze, vedlejší účinky

Recenze o folacinu u těhotných žen jsou většinou pozitivní. Ženy plánující početí obvykle preferují tento lék před podobnými drogami.

Užívání drogy je doprovázeno velmi malým počtem vedlejších účinků, které jsou poměrně vzácné. Tablety mohou vyvolat nepříjemné příznaky zažívacího systému (hořkost v ústech, nevolnost, nadýmání), které lze považovat za projevy časné toxikózy.

Vedlejší účinky u žen, které plánují těhotenství, se mohou objevit také ve formě alergických reakcí: svědění, vyrážky, erytém, bronchospasmus.

Folacin není nejlevnějším lékem, ale finanční možnosti obyvatel Ruské federace vám stále umožňují jeho nákup podle pokynů lékaře. Cena koncentrátu vitamínu B9 v lékárnách se pohybuje od 104 do 196 rublů. pro balení. Průměrné náklady na folacin jsou 120 - 130 rublů.

Podle lékařů může být nedostatek B9 kompenzován jinými léky, například tabletami běžné kyseliny listové

Tato možnost má výhodu: je to nejlevnější způsob, jak nahradit nedostatek důležitého stopového prvku. Hlavní věc je dodržování dávkování a pravidelnosti příjmu, protože B 9 se v těle nehromadí

Co je foliber

Foliber je komplex vitamínů B. Patří do skupiny léků, které ovlivňují krevní systém - antianemický. Jako součást léku Foliber je minimální denní preventivní dávka vitamínů B9 a B12, které se doporučují při plánování těhotenství.

Složení léku Foliber:

 • Kyanocobolamin (B12). Poskytuje „zachycení“ kyseliny listové a její asimilaci.
 • Kyselina listová (B9). Poskytuje kompletní proces dělení buněk. Je nezbytný pro normální vývoj plodu, zejména v krátkém těhotenství, kdy se nervová trubice právě formuje.
 • Pomocné složky: stearát hořečnatý, sodná sůl karboxyškrobu, MCC, citrát trisodný, kyselina citronová, maltodextrin.

Farmakologickým účinkem přípravku Foliber je zajistit výskyt normálních metabolických procesů v buňkách, odstranění metabolické blokády.

S pomocí kyseliny listové prochází přenos dědičných parametrů a buněčného dělení nezbytný pro rychlý růst plodu, jakož i pro tvorbu placenty. Jeho hlavním úkolem je vytvoření a správný vývoj nervového systému nenarozeného dítěte. S nedostatkem kyseliny listové jsou možné různé patologie plodu.

Výhody léků

Kyselina listová je nejdůležitější složkou, která vám umožňuje normalizovat životní procesy v těle, podílí se na krvetvorbě. Foliber je droga, která obsahuje vitamin B9 v kombinaci s kyanokobalaminem.

Oba léky mají na organismus stejný účinek. U některých pacientů však stačí vzít pouze kyselinu listovou, která se dokonale vstřebává při absenci gastrointestinálních chorob. Ostatní lidé budou potřebovat pouze Foliber. Je to proto, že vitamin B12 podporuje lepší absorpci vitamínu B9..

Pokud lékař předepsal přípravek Foliber, aby jej užíval, neměli byste jej nahradit běžnou kyselinou listovou. Protože všechny schůzky jsou prováděny pouze po předběžné diagnóze pacienta.

Kyselina listová se obvykle užívá 3-4krát denně. Foliber obsahuje stejný vitamin B9 ve vysoké koncentraci. Proto jsou tablety předepisovány pro použití během těhotenství, kdy se zvyšuje potřeba vitamínů.

Je přísně zakázáno brát kyselinu listovou a Foliber pro profylaktické účely, pokud nejsou uvedeny indikace. Protože předávkování může vyvolat opačný účinek..

Folacin a jeho vlastnosti

Folacin je léčivý přípravek, který je koncentrovaným ve vodě rozpustným vitaminem B9, nezbytným pro správný růst a vývoj plodu. Lékaři předepisují tento lék všem ženám bez výjimky, které vážně plánují těhotenství, asi několik měsíců před plánovaným oplodněním.

Léčivá kompozice obsahuje folát (kyselinu listovou), kterou je obtížné získat ve správném množství při jídle. Aby oslabené tělo ženy v pozici netrpělo nedostatkem tohoto vitaminu, lékaři nejen předepisují, aby užívali folacin při plánování těhotenství, ale také v samém stádiu těhotenství. Obzvláště důležité jsou první trimestry, během nichž rostoucí systémy tvoří hlavní systémy a orgány a budoucí matka potřebuje sílu více než kdy jindy.

Kyselina listová podporuje syntézu velkého počtu aminokyselin, které jsou životně důležité. Podílí se na tvorbě molekul DNA a RNA, které nesou dědičné informace a zajišťují správné dělení buněk. S narušením jejich struktury se vytvářejí různé patologie vývoje plodu. Folacin chrání tělo nenarozeného dítěte před negativními vlivy a přispívá ke správné tvorbě nervové trubice v počátečních fázích. Kromě toho samotná placenta zraje správně pouze pod vlivem vitamínu B9. Vzhledem k jeho nedostatku jsou možné negativní důsledky pro dítě až do potratu.

Folacin je tedy nejdůležitějším vitaminem, který pomáhá ženě připravit se na mateřství, zajistit správnou tvorbu nervového systému dítěte, vyhnout se genetickým patologiím a minimalizovat riziko potratu..

Vlastnosti aplikace folátu ve fázi plánování

Přípravky obsahující kyselinu listovou se užívají přesně podle pokynů lékaře v souladu s jeho zvoleným schématem. Nejprve je pár vyzván, aby provedl testy, podle výsledků kterých se provádí úprava dávky. Pokud není zjištěn nedostatek folacinu, je denní dávka od 400 mcg do 1 mg. Při závažném nedostatku kyseliny listové se lékař rozhodne zvýšit dávku na 3 až 5 mg denně. Nejčastěji se to stane, pokud budoucí rodiče (nebo dokonce jeden z nich):

 • pít alkohol nebo kouř;
 • nejíst dost zelených a zelenin;
 • mít střevní problémy.

Ve vzácných případech vyžaduje nedostatečná absorpce vitaminu B9 v těle více než 5 mg denně, ale rozhodnutí zůstává na lékaři. Samoléčení je nebezpečné.

nové záznamy
Je možné dát zrcadlo: jak se chránit před špatnými známkami? Je známo, jaký vliv mají buněčné věže na lidské zdraví. Je možné jíst banány zakoupené v Rusku?

Protože různé léky obsahují nerovnoměrné množství látky, systém předepsaný lékařem závisí na vybraném léku. Například tableta o hmotnosti 1 mg může být předepsána jednou denně po snídani nebo může stanovit několik dávek se zvýšenou dávkou.

Neodporúčejte nutně oběma budoucím rodičům konzumovat stejné množství folátu denně. Muži zpočátku potřebují vyšší dávku než ženy, a pokud testy prokáží nedostatek, musíte dávku upravit nahoru. Nebo naopak mamince doporučí zvýšené množství vitaminu B9 denně a ponechají minimum nezbytné pro jejich otce.

Kurz pro ženy je obvykle asi šest měsíců - 3 měsíce před početí a celý první trimestr těhotenství. Po úspěšném početí mohou lidé přestat pít vitamíny. Ale k hnojení nedochází vždy v plánovaném čase, pak vitamínová terapie vyžaduje snížení dávky, aby se zabránilo nadbytku kyseliny listové, což je také nežádoucí.

Jaká jídla obsahují kyselinu listovou?

Pokud u budoucích rodičů nenalezneme významný nedostatek folacinu, bude jim jako profylaxi předepsáno minimální množství léků

Doporučují však jíst potraviny s vysokým obsahem tohoto vitaminu důležité pro početí

Lékaři ne vždy předepisují okamžitě vysoké dávky kyseliny listové, někdy zavádění produktů obsahujících vitamin do stravy téměř úplně pokrývá nedostatek B9.

Potraviny, které obsahují velké množství vitamínu B9 - kyseliny listové:

 • greeny - salát a kopřivy, špenát a máta, pampeliška a šafrán, bazalka a petržel;
 • zelenina - všechny luštěniny (zejména čočka), rajčata a dýně, zelí (zejména brokolice) a pórek, řepa a okurky;
 • citrusové plody - citron a pomelo, grapefruit a pomeranč;
 • bobule a ovoce - hrozny, hrušky, meruňky a jablko, jahody a meloun, maliny, meloun, rybíz;
 • exotické ovoce a ovoce - banán a papája, data, granátové jablko a avokádo;
 • ořechy - arašídy a ginkgo, lískové ořechy (les), vlašské ořechy a mandle;
 • obiloviny - žito, pohanka, oves, ječmen, sója;
 • ryby - losos a tuňák, tresčí játra;
 • maso a droby - kuře, hovězí, jehněčí a vepřové maso, stejně jako játra krav a kuřat;
 • mléko a mléčné výrobky - čerstvě dojené kravské mléko, tvaroh a různé sýry;
 • houby - hříbky, medové agariky a žampiony;
 • semena - slunečnice a len;
 • celozrný chléb.

Farmakokinetika

Po perorálním podání je kyselina listová, kombinující se v žaludku s Castleovým vnitřním faktorem (specifický glykoprotein), dobře a úplně absorbována v zažívacím traktu. Téměř úplně se váže na plazmatické proteiny.

Je uložen a metabolizován v játrech za vzniku kyseliny tetrahydrofolátové (v přítomnosti kyseliny askorbové působením enzymu dihydrofolát reduktázy). Proniká skrz BBB, placentu a do mateřského mléka. Cmax v krvi je dosaženo po 30-60 minutách. Vylučují se ledvinami v nezměněné formě (pokud přijatá dávka významně převyšuje denní potřebu) a ve formě metabolitů. Vylučuje se hemodialýzou. 5 mg kyseliny listové podané perorálně se vylučuje po 5 hodinách.

Doporučujeme přečíst si

Dívky a kde začít připravovat, pít kyselinu listovou po dobu tří měsíců? A také pít základní vitamínyPlánování těhotenství: analýza a vyšetření, početí, neplodnost, potrat, léčba, IVF. Vitamin E. Dívky, radíme! Na LCD mi doktor předepsal 2 kapsle vitaminu E denně. Celé těhotenství jsem pil 10 dní za 10 dní. Věřím, že…

Kyselina listová Kyselina listová, při plánování a v prvním trimestru těhotenství, je nutná v terapeutických dávkách - 3 až 4 mg denně. Prosím, řekněte mi, je to kyselina listová kyselina listová? Mám to uvedeno v vitaminech, které užívám.

Proč pít folic? a proč se oba páry připravují na početí. Plánování těhotenství. Kyselina listová. Ahoj! Sdělte tmě, proč při přípravě na těhotenství doporučují pít kyselinu listovou.

Kyselina listová Kyselina listová. Vitamíny Plánování těhotenství. Konference "Plánování těhotenství". "Plánování těhotenství." Sekce: Vitamíny (Dívky, ahoj! Slyšel jsem, že se doporučuje vzít kyselinu listovou před početí....

Kyselina listová Kyselina listová je vitamin B9, který se doporučuje užívat před 12. týdnem těhotenství, protože kyselina listová se může vyvinout, pokud je nedostatečná. Ahoj všichni. Tady jsem z dovolené. Říkají, že je to velmi nebezpečné během těhotenství, protože se špatným...

Opět folic to - Opět folic to - to. Léky. Plánování těhotenství. Farmakokinetika kyseliny listové není jasná. Je známo, že kyselina listová je absorbována spíše ve formě jednoduchých hydrolyzátů než v konjugované formě..

Kyselina listová Kyselina listová. Příprava na početí. Plánování těhotenství. Ahoj! Sdělte tmě, proč při přípravě na těhotenství doporučují pít kyselinu listovou.

Vitamíny během početí Kyselina listová během těhotenství, vliv na vývoj embrya a plodu, zdraví těhotné ženy

A pak: „nezáleží na tom, zda plánujete nebo ne“, tj.

všichni pijí například Maternu a jejího manžela (protože jsem to četl při plánování...

Předávkování kyselinou listovou?Vitamíny Plánování těhotenství. Příjem kyseliny listové ve velkých dávkách až do 800 mg denně po dobu 3 měsíců nebo déle snižuje obsah vitamínu B v těle ?? Nepamatuji si, který z nich vede atd. Nakonec, pokud pijete kyselinu listovou ve velkém...

Terapeutický účinek folacinu během těhotenství

Použití kyseliny listové ve správný čas a ve správném dávkování nejen zaručuje těhotné ženě dobré zdraví, ale také eliminuje většinu patologií, které mohou zpochybnit životaschopnost plodu:

 • hydrocefalus;
 • úplná nebo částečná absence mozkových hemisfér;
 • kraniocerebrální kýla;
 • vrozené estetické a funkční vývojové defekty;
 • hrubá porušení ve vývoji kostry a páteře;
 • Vrozená srdeční vada;
 • slabá imunita.

Úmyslná příprava těhotenství a včasné použití Folacinu navíc zaručují plnou tvorbu placenty a její nepřetržitou činnost ve prospěch nenarozeného dítěte..

Jak pít foliber

Lék je malá tableta v balení po 28 kusech. Obvyklá dávka je jedna tableta denně. Pokud máte otázku, jak pít pilulky, podívejte se na pokyny: doporučuje užívat drogu před jídlem s trochou vody. Ale prášky jsou malé, takže některé je prostě polykají bez pití.

Kolik foliber pít během těhotenství - lékař rozhodne. Lékaři však často doporučují užívat ji na dlouhou dobu, někdy i do konce kojení.

Mimochodem, je vhodné si vzpomenout na budoucí otce: ačkoli foliber není předepsán mužům oficiálně, je také užitečné pro muže pít tyto pilulky: normalizace hladin vitamínů B9 a B12 v těle pomáhá zmírnit stres a zlepšit náladu. Pocit ztráty síly a únavy zmizí. Táta musí být vzhůru!

Foliber má málo kontraindikací. Tyto vitamíny mohou podle návodu k použití užívat téměř všechny ženy, které se stále chystají stát matkami, a poté během těhotenství. Nemůžete pít pouze ženy, které:

 • jsou alergické na vitaminy B;
 • jsou přecitlivělí na laktózu nebo celulózu nebo na kyselinu citronovou (tyto látky jsou součástí léku jako pomocná látka).

Pro zbytek je nejhorší, co se může stát, vyrážka nebo svědění v důsledku možného předávkování lékem. Potom ji budete muset dočasně přestat užívat.

Jaký je rozdíl mezi kyselinou listovou a folacinem při plánování těhotenství

Lékaři předepisují kyselinu listovou těhotným ženám nejčastěji, ale není neobvyklé, doporučují pít folacin. Pokud jde o lékárnu, ženy zjistí, že oba léky mají stejnou účinnou látku. Jaký je tedy rozdíl mezi nimi??

Kyselina listová a folacin mají celkově stejný terapeutický účinek. Mezi těmito léky však stále existuje určitý rozdíl.

Rozdíl mezi kyselinou listovou a folacinem:

 1. Zaprvé, rozdíl spočívá ve složení. Pokud obyčejná kyselina listová obsahuje pouze B9 a glukózu, pak je v seznamu Folacin seznam pomocných látek poměrně velký.
 2. Dávka kyseliny listové je ve folacinu větší, kupodivu. Pokud je dávka pravidelné kyseliny listové denně asi tři tablety, pak je Folacin předepsán pouze na polovinu.
 3. Výrobci tvrdí, že díky pečlivě vybraným pomocným látkám je Folacin snadněji stravitelnou složkou pro tělo..
 4. Rozdíl spočívá na výrobci. Pokud je kyselina listová produkována domácí společností, pak se Folacin vyrábí v zahraničí.
 5. Folacin tableta výrazně převyšuje velikost kyseliny listové. Přípravky se liší chutí a strukturou. Pokud je domácí přípravek sladký a snadno rozložitelný, má Flacin méně příjemnou chuť a rozpadá se na částice..

Také rozdíl spočívá v ceně. Folacin je dražší než kyselina listová.

Hodnota vitamínu B9

Pokud je v potravě nedostatek vitamínů, výsledek bude patrný za několik měsíců: v těle se začne rozvíjet chudokrevnost folikulu. Vyvolává výskyt nezralých červených krvinek a snížení hladiny hemoglobinu. Z tohoto důvodu se žena stává podrážděnou, její chuť k jídlu klesá, rychle se unavuje a trpí depresí.

Tyto charakteristické příznaky mohou být po chvíli doplněny vypadáním vlasů, zvracením a průjmem..

Folacin nemá kumulativní vlastnosti, proto je vždy zapotřebí vitamín. Žena musí pravidelně doplňovat rezervy B9, aby tělo správně fungovalo a aby nedošlo k selhání reprodukčního systému.

Gynekologové naznačují, že žena bude mít dostatek času, takže nedostatek vitamínu neovlivní těhotenství.

Při plánování těhotenství je však zvoleno dávkování kyseliny listové s přihlédnutím k charakteristikám těla každé ženy.

Návod k použití folacinu během těhotenství

Pokud se vrhnete do „střev“ farmakokinetiky léčiva, tělo podává účinnou látku Folacinu následujícím způsobem: vitamin B9 je absorbován z dutiny gastrointestinálního traktu a je koncentrován v jaterních tkáních. Asi po hodině prochází prospěšná látka spolu s krevními proteiny placentární bariérou a začíná působit..

Tělo utrácí denní dávku léku podle svého uvážení a absorbuje přesně to, co potřebuje. Zbytky kyseliny listové ledvinami se vylučují močí. Folacin je zcela bezpečný lék, protože jeho předávkování je v zásadě nemožné.

Jak brát folacin během těhotenství

Kolik folacinu brát a jak dlouho se má léčit závisí na cílech terapie. Podle pokynů by měla být tableta po jídle vypita.

Standardní dávka folacinu během těhotenství je 1 tableta (5 mg) denně. U některých budoucích matek to může být hodně, a v takových případech je během těhotenství předepsána 1/2 tablety Folacinu. A pokud žena trpí nějakým autoimunitním onemocněním, cukrovkou nebo má příbuzné s malformacemi nervového systému, lékař zvyšuje denní dávku Folacinu individuálně.

Specialista také určí, kolik pít Folacin během těhotenství pro nastávající matku. Na tomto skóre jsou dva zcela opačné úhly pohledu..

Někteří lékaři se domnívají, že tělo matky během těhotenství zažívá potřebu kyseliny listové pouze po dobu 12–14 týdnů, a pak by měla být ženě předepsána multivitaminy nezbytné v její poloze. Jejich odpůrci tvrdí, že kyselina listová je potřebná pro krásnou polovinu lidstva po celý život, takže není nutné odmítnout vzít Folacin po 12 týdnech těhotenství.

Vedlejší účinky užívání folacinu během těhotenství

Negativní reakce v důsledku léčby přípravky kyseliny listové a zejména folacinu jsou možné, jsou však velmi vzácné. Vyskytují se následující poruchy:

 • nadýmání;
 • závrať;
 • dušnost;
 • suchý kašel;
 • dyspepsie: říhání, hořká chuť na jazyku;
 • alergie;
 • zvýšená toxikóza.

Srovnávací vlastnosti folátu a kyseliny listové

V tabulce vidíte, jak se folacin liší od kyseliny listové.

Léčba anémie - 5 mg / den;

prevence nemocí a plánování těhotenství - 2,5 mg / den (půl tablety);

terapie stavů akutního nedostatku - až do 15 mg / den.

Přípravky vyrábějí různí výrobci a každý vkládá své pokyny do obalu.

Doporučení se mezitím neshodují:

 • od 0,4 mg do 1 mg denně během těhotenství;
 • jako udržovací terapie - 1 - 2 mg / den;
 • léčba hypovitaminózou - až 5 mg / den.

Závěr: Optimální dávka léčiva musí být dohodnuta s ošetřujícím lékařem.

FolacinKyselina listová
Jadran JSC, ChorvatskoVyrábí ji různé společnosti. V lékárnách jsou prezentovány hlavně produkty ruských farmaceutických podniků a továren v Běloruské republice.
Kyselina listová 5 mgKyselina listová, 1 mg
Pomocné komponenty
Monohydrát laktózy, MCC, krospovidon, povidon, stearát hořečnatý.Práškový cukr, monohydrát glukózy, talek atd..
Excipienty jsou pojiva a dezintegrační směsi, které vytvářejí hustou látku a přispívají k rychlému rozpuštění léčiva. Práškový cukr v tabletě s kyselinou listovou dává této tabletě příjemnou nasládlou chuť, zatímco Folacin vypadá neutrálně, nemá chuť.
Dávkování a podávání
Cena za balení
70–100 rub. pro balení 30 tablet, určené pro 1-2 měsíce podání.30–40 rublů pro 50 tablet. Balení je dostatečné na 10–20 dní v závislosti na doporučené denní dávce.
Kontraindikace
Individuální nesnášenlivost na složky, nedostatek kobalaminu, malignity, zhoubná anémie.
Varování
Dlouhodobý příjem kyseliny listové více než 1 mg denně způsobuje snížení koncentrace vitaminu B12 v krvi, což doplňuje, které komplexní doplňky jsou předepsány.

Pokud je složení léčiv identické, jaký je rozdíl mezi folátem a kyselinou listovou? Pouze v množství účinné látky v jedné tabletě se proto poraďte se svým lékařem nebo gynekologem o denní dávce. Pokud vám bylo předepsáno 5 mg denně, bude vhodnější užívat folacin, pokud lze 2, 5 nebo 3 mg - „polovinu“ folacinu nahradit 3 tabletami kyseliny listové. Úspory z hlediska měsíční sazby budou nevýznamné, pouze 30 - 40 rublů.

Kyselina listová je přesný analog folacinu s dávkou účinné látky 5 mg. Průměrná cena je 60 rublů za balení 20 tablet.

 • https://womanadvice.ru/folacin-pri-beremennosti
 • https://www.beremennost-po-nedeliam.com/planirovanie/foliber-otzyvy.html
 • http://beremennim.net/chem-lechitsya/lekarstva-i-tabletki/foliber-dlya-planiruyushhix-beremennost.html
 • http://mamafm.ru/beremennost/bolezni/folatsin-i-folievaya-kislota-v-chem-raznitsa
 • http://pillsman.org/26061-chto-luchshe-foliber-ili-folievaya-kislota.html
 • http://drvitaminkin.com/vitaminnye-kompleksy/pri-beremennosti/v-chem-raznitsa-mezhdu-folatsinom-i-folievoj-kislotoj.html

Složení folátu a kyseliny listové návod k použití

Kyselina listová a folacin obsahují stejný vitamin B9. Proto je během těhotenství možné použití obou léků. V každém případě však před výběrem léků musíte vyhledat lékaře.

Droga Folacin je velmi populární. Obsahuje kyselinu listovou a pomocné látky, jako je krospovidon, laktóza, stearát hořečnatý, povidon a celulóza.

Pokud mluvíme o způsobu použití Folacinu, pak vám podrobně řekne návod k použití nebo ošetřující lékař. Obvykle se však předepisuje dávka půl tablety denně. Musíte vzít lék před jídlem.

Chtěl bych také mluvit o tom, kdy je třeba vzít kyselinu listovou nebo Folacin. Koneckonců, tento lék je předepisován nejen během těhotenství.

Pokud je potřeba fololacin:

Je velmi důležité užívat Folacin během plánování těhotenství a při porodu plodu. To zabrání rozvoji malformací a abnormální tvorbě nervové trubice plodu..
B9 je také vyžadován během kojení.

Zachrání kojící matku před vývojem anémie různých typů.
Folacin je také předepisován pro anémii, která je způsobena nedostatkem kyseliny listové..

Kyselina listová se také používá pro řadu dalších problémů s tělem. V žádném případě však nesouvisí s těhotenstvím..

Budete překvapeni, ale existují kontraindikace při užívání Folacinu. Nejsou tak běžní, ale stejně je třeba tyto nuance vzít v úvahu.

Kontraindikace při užívání Folacinu:

 • Kyselinu listovou nelze pít s nedostatkem látky, jako je kobalamin;
 • Folacin také nemůžete použít v přítomnosti maligních nádorů v těle;
 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva je také kontraindikací.

Přes všechny výhody folacinu mohou být některé z jeho vedlejších účinků škodlivé, pokud existují kontraindikace. Proto se před užitím těchto léků poraďte s lékařem.

Dávkování a správa

Jak brát folacin při plánování těhotenství? Je nutné určit, jak vysoký je nedostatek vitaminu B9 v těle. Na základě studií složení krve a dalších diagnostických opatření rozhodne lékař o určení konkrétního léčebného režimu. Celkově existují tři trajektorie (uvedené v pokynech), podél nichž je droga užívána perorálně:

 • K léčbě anémie způsobené kritickým poklesem kyseliny listové se předepisuje celá tableta (5 mg) jednou denně. Kurz trvá do 4 měsíců až do početí. S tendencí k megaloblastické anémii připisuje lékař 1/2 tablety (2,5 mg) denně. jako preventivní terapie.
 • Aby se korigovala nesprávná absorpce vitaminu B9 v souvislosti s makrocytickou anémií, gastrointestinálními chorobami a špatnou výživou, měl by být tento lék opíjen 3x denně: 5 mg ve třech dávkách, tj. 15 mg denně.
 • Pro snížení rizika patologických stavů fetální nervové trubice a struktury placenty, folacinu, musíte začít užívat půl tablety denně pár měsíců před početí, tj. 2,5 mg denně. Po fixaci plodu pokračuje průběh až do konce 1. trimestru podle upravených dávek pro každou konkrétní situaci.

Je nutné zvážit všechna doporučení odborníků a nezasahovat do léčebného režimu samostatně. Rovněž stojí za to informovat, zda žena trpí alkoholismem, má chronická onemocnění nebo užívá léky proti záchvatu, protože to jsou faktory, které ovlivňují průběh léčby.

Je lepší koupit folacin samostatně, a ne jako součást multivitaminu, protože může obsahovat nedostatečná množství, která zaplní nedostatek a normální průběh těhotenství. Totéž platí pro spotřebu produktů obsahujících kyselinu listovou. Je to nestabilní sloučenina, která se rychle rozkládá světlem nebo tepelným zpracováním. Zásoby vitamínu B9 jsou vyčerpány po dobu tří měsíců, takže nejlepší řešení budou pravidelné prášky..

Dále si všímáme kontraindikací pro užívání kyseliny listové, která by si měla být vědoma jakékoli ženy, která se brzy stane matkou.

Podobné jako levnější léky, ale levnější

Pokud chcete své tělo co nejvíce podporovat a máte pocit, že samotná kyselina listová nestačí (a lékař to potvrzuje), můžete hledat levnější analog folibru. Někteří to nazývají feminion jako takový. Ano, ve složení a akci se podobá folibru, ale jeho cena zdaleka není vždy nižší. Někdy naopak: může stát až 500 rublů.

Vyberte si foliber nebo femibion? Před nákupem byste se měli poradit se svým lékařem. Femibion ​​je komplexnější vitamínový komplex, vyvinutý s ohledem na potřeby těhotné a kojící ženy. Nejpravděpodobněji mu lékař poradí v pozdějším stadiu těhotenství a do konce laktace.

Levné analogy foliberu lze nalézt v lékárnách. V seznamu můžete spočítat nejméně tucet. Nejoblíbenější:

 1. angiovitida (asi 240 rublů);
 2. hexavit (48 - 50 rublů);
 3. Revit (54 rublů).

Všechna tato léčiva obsahují kyselinu listovou a pomocné složky..

Folacin návod k použití, dávky během těhotenství

Folacin je lék, který stimuluje hematopoézu a vyrovnává nedostatek kyseliny listové v těle. K dispozici ve formě žlutých válcových tablet s zkosením nebo rizikem na jedné straně.

Farmakodynamika

Kyselina listová je vitamin skupiny B. V těle se přeměňuje na kyselinu tetrahydrofolovou - koenzym nezbytný pro úplnou tvorbu normoblastů a zrání megaloblastů a účast na různých metabolických procesech..

S nedostatkem kyseliny listové v těle se vyvíjí megaloblastický typ tvorby krve. Kyselina listová se také podílí na syntéze aminokyselin (včetně glycinu, serinu a methioninu), pyrimidinů, purinů, nukleových kyselin, při výměně histidinu a cholinu a stimuluje erytropoézu..

Během těhotenství chrání plod před škodlivými a teratogenními faktory. Podporuje správné zrání a fungování placenty.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se kyselina listová kombinuje se specifickým glykoproteinem (Castleův vnitřní faktor) v žaludku a je zcela absorbována v gastrointestinálním traktu.

Působením enzymu dihydrofolát reduktázy v přítomnosti kyseliny askorbové se depozice a metabolizuje za vzniku kyseliny tetrahydrofolátové v játrech.

Téměř úplně vázán na plazmatické proteiny.

Kyselina listová přechází do mateřského mléka a placentou. Maximální koncentrace v krvi je dosaženo po 30-60 minutách po použití. Pokud použitá dávka přesáhne požadovanou denní dávku, vylučuje se ledvinami, a to jak ve formě metabolitů, tak v nezměněné formě.

Indikace pro použití léku Folacin

Podle pokynů se folacin používá pro:

 • léčba a prevence nedostatku kyseliny listové v důsledku podvýživy nebo nevyvážené výživy;
 • léčba a prevence anémie způsobené nedostatkem kyseliny listové: leukopenie a anémie, které jsou způsobeny ionizujícím zářením a léky, hyperchromní anémie, post resekční anémie, megaloblastická anémie, anémie spojená s malabsorpčním syndromem, spru a nemoci tenkého střeva, sideroblastická anémie u starších osob;
 • zabránit vzniku defektů nervové trubice plodu.

Folacin se používá k dlouhodobé léčbě antagonisty kyseliny listové (trimethoprim, kombinace sulfamethoxazolu, methotrexátu), antikonvulzivy (fenobarbitál, primidon, fenytoin)..

Folacin se také používá během těhotenství a v období laktace k léčbě a prevenci anémie.

Kontraindikace

Podle pokynů je folacin kontraindikován v:

 • zhoubná anémie;
 • přecitlivělost na kteroukoli ze složek léčiva;
 • nedostatek kobalaminu;
 • zhoubné novotvary.

Vedlejší efekty

Podle recenzí může Folacin vyvolat alergické reakce: kožní vyrážky, svědění, erytém, bronchospasmus. Podle recenzí Folacinu lze také pozorovat z gastrointestinálního traktu nevolnost, anorexii, hořkost v ústní dutině a nadýmání..

Interakce s jinými drogami

Absorpce kyseliny listové klesá při současném podávání s tetracykliny, polymyxiny, neomycinem a chloramfenikolem.

Při současném použití folacinu snižuje účinky ethanolu, methotrexátu, chloramfenikolu, primidonu, fenytoinu, glutethimidu a cykloserinu, sulfasalazinu, antikoncepčních prostředků pro vnitřní použití.

Dávky a způsob aplikace

Folacin se používá perorálně.

Pro prevenci megaloblastické anémie způsobené nedostatkem kyseliny listové v těle se po dobu čtyř měsíců používá 2,5 miligramu folacinu denně, k léčbě - 5 miligramů denně.

Pro léčbu a prevenci makrocytické anémie na pozadí podvýživy nebo nevyvážené výživy, střevních zánětů a malabsorpce se Folacin užívá 15 miligramů denně..

Folacin v těhotenství se užívá, aby se zabránilo rozvoji defektů nervové trubice u plodu. Měl by být konzumován 2,5 miligramů po dobu čtyř týdnů před zamýšleným těhotenstvím a během prvního trimestru těhotenství..

speciální instrukce

Pacientům s hemodialýzou by měly být podávány vyšší dávky kyseliny listové..

Při dlouhodobém užívání folacinu, zejména při zvýšených dávkách, se může koncentrace kyanokobalaminu (vitaminu B12) v krvi snížit, a proto, pokud potřebujete kyselinu listovou dlouhodobě užívat, je předepsáno také použití vitaminu B12..

Jak brát folacin při plánování těhotenství?

Autor: Rebenok.online · Publikováno 03.5.2017 · Aktualizováno 05.22.2019

Nedostatek kyseliny listové v ženském těle může způsobit nedostatek početí. S touto podmínkou existuje riziko rozvoje anémie. Je nemožné zbavit se této choroby v krátkém čase.

Kromě toho může nedostatek kyseliny listové vyvolat patologie u budoucího plodu. K doplnění této složky lékaři předepisují různé léky, včetně Folacinu..

obecná informace

Hlavní účinnou složkou folacinu je kyselina listová (vitamin B9). Tato složka hraje důležitou roli pro imunitní systém a oběhový systém. Užívání drogy může nejen eliminovat důsledky některých nepříznivých faktorů, které ztěžují otěhotnění, ale také vytvořit nejpříznivější podmínky pro budoucí plod v ženském těle.

Folacin se předepisuje za přítomnosti následujících faktorů:

  věk ženy nebo obou rodičů je starší než 35 let;

Jak to pomáhá s plánováním těhotenství?

Při plánování těhotenství je folacin předepsán odborníkem pro léčebné účely. Faktem je, že doporučená denní dávka kyseliny listové je 400 mcg (není-li v těle nedostatek vitaminu) a v 1 tabletě Folacinu obsahuje 5 mg (5000 mcg).

V souladu s tím je užívání vitaminu B9 v takovéto zaváděcí dávce nezbytné pouze podle pokynů lékaře.

Folacin lze předepisovat nejen ženám, ale i mužům. Potenciální zdraví nenarozeného dítěte je ovlivněno zdravotním stavem obou rodičů.

Nedostatek vitamínu je nejčastější příčinou nedostatku těhotenství po dlouhou dobu. Tento lék může účinně vyřešit řadu problémů..

Folacin vylučuje následující faktory:

  důsledky podvýživy;

Jak používat?

Při plánování těhotenství je folacin předepsán odborníky čtyři měsíce před potenciálním početí. Během této doby se nejen doplní zásoba kyseliny listové, ale také se posílí imunitní systém a krevní cévy budou fungovat.

Nahrazení vitaminu B9 přírodními produkty je téměř nemožné, takže pokud zjistíte nedostatek živin, neměli byste samoléčovat.

Dávkování folacinu závisí na důvodu potřeby přijetí:

  s nedostatkem kyseliny listové během plánování těhotenství odborníci předepisují užívat 1/2 nebo 1 tabletu jednou denně po dobu čtyř měsíců pro muže i ženy;

Kontraindikace a vedlejší účinky

V ojedinělých případech se vyskytují vedlejší účinky folacinu. U pacientů se může objevit hořkost v ústech, záchvaty nevolnosti, zvracení, alergická reakce nebo nadýmání. K těmto stavům dochází pouze při užívání léku v přítomnosti kontraindikací, které jsou uvedeny v návodu k použití Folacinu. V lékařské praxi nebyly zaznamenány případy předávkování.

Kontraindikace při užívání Folacinu mohou být:

  individuální nesnášenlivost složek přípravku tablet;

Články O Neplodnosti