Hlavní Testy

Folacin během těhotenství

Folacin nebo kyselina listová je ve vodě rozpustný vitamin, který ovlivňuje vývoj imunitního a hematopoetického systému. Kyselina listová má své vlastní deriváty, které jsou spolu s ní kombinovány v konceptu folacinu. Naše tělo syntetizuje endogenní kyselinu listovou, ale nestačí uspokojit potřeby těla. Exogenní kyselina listová se požívá s jídlem..

Kyselina listová je v těle nezbytná pro normální proces růstu a obnovy buněk. Kyselina listová se tedy podílí na procesu zrání červených krvinek z megaloblastů na normoblasty, na procesu obnovy buněk v tkáních, které rychle regenerují například buňky gastrointestinálního traktu. Kyselina listová hraje roli v syntéze DNA, RNA a řady biologicky aktivních látek.

Tento vitamin se stává obzvláště důležitým během těhotenství, protože jeho dostatečná hladina je klíčem ke správnému vývoji nervového systému plodu. Při normálním množství kyseliny listové u těhotné ženy je riziko vzniku malformací plodu sníženo. Kyselina listová je nezbytná pro tvorbu placenty, přenos dědičných vlastností, růst embrya. Potřeba kyseliny listové se zvyšuje během těhotenství, takže je nutné doplnit její rezervy, používání léků obsahujících tento vitamin.

Nedostatek kyseliny listové způsobuje rozvoj řady defektů u plodu, jako například:

 • hydrocefalus;
 • anencefálie;
 • mozková kýla;
 • zpomalení duševního a fyzického vývoje;
 • vrozené vady;
 • defekty páteře;
 • předčasné ukončení těhotenství;
 • narození mrtvého dítěte;
 • vývoj defektů - rozštěp rtu nebo rozštěpu patra;
 • malformace oběhového systému.

Užívání Folacinu pro těhotné ženy je klíčem k prevenci rozvoje nedostatku kyseliny listové, megaloblastické anémie, deprese, toxikózy.

Folacin v těhotenství - návod

Folacin je vitaminový přípravek, jehož aktivní složkou je kyselina listová. K dispozici v 5 mg tabletách..

Indikace pro použití léku Folacin:

 • během těhotenství, aby se zabránilo tvorbě defektů v nervovém systému plodu;
 • vývoj megaloblastické anémie během těhotenství a laktace;
 • anémie způsobená nedostatkem kyseliny listové;
 • nedostatek kyseliny listové.

Kontraindikace užívání drog Folacin:

 • nedostatek kobalaminu;
 • zhoubné novotvary;
 • citlivost na složky léčiva;
 • zhoubná anémie.

Folacin v těhotenství - dávkování

Během těhotenství je každodenní fyziologická potřeba kyseliny listové 0,4 až 0,6 mg. Doporučená dávka kyseliny listové pro těhotné ženy je 0,0004 g / den. Kyselina listová je předepsána, aby se zabránilo rozvoji malformací nervového systému. Lék je předepsán během prvních tří měsíců těhotenství.

Folacin před jídlem nebo po jídle?

Folacin se užívá perorálně po jídle..

Folacin nebo foliber

Folacin a Foliber jsou drogy obsahující kyselinu listovou ve svém složení. Folacin obsahuje 5 mg kyseliny listové a list obsahuje 400 μg kyseliny listové. Folacin je předepisován těhotným ženám, které dříve měly děti s malformacemi páteře, jejich potřeba kyseliny listové je vyšší než u těhotných žen bez takových patologií. Foliber je předepsán pro normální těhotenství a při plánování těhotenství pro ženy bez patologie předchozích těhotenství.

Otázka odpověď

Do které skupiny léků může ANGIOVIT ® patřit??

Lék ANGIOVIT® byl vytvořen jako speciální vitaminový komplex pro korekci hyperhomocysteinémie, s další intenzivní klinickou studií byly potvrzeny jeho angioprotektivní vlastnosti. ANGIOVIT ® podporuje strukturální a funkční normalizaci endotelu krevních cév.

Existují nějaké analogy ANGIOVIT ®?

ANGIOVIT ® nemá žádné kompletní analogy ve složení mezi domácími nebo zahraničními drogami. Vitaminy, které tvoří ANGIOVITA, jsou přítomny v mnoha vitamínových komplexech doporučovaných pro léčbu nemocí centrálního a periferního nervového systému, ale mají různé dávky účinných látek. Stejnou koncentraci účinných látek jako v ANGIOVITU® je možné dosáhnout pouze pomocí injekčních forem vitamínů B. Tyto postupy však nejsou pro pacienty vždy pohodlné a velmi bolestivé..

Jak používat ANGIOVIT ®?

Před použitím ANGIOVITU ® je vhodné se poradit s lékařem nebo si přečíst pokyny. Obvyklý režim léčiva pro terapeutické účely zahrnuje dvouměsíční průběh. Každý den se užívá 1 tableta perorálně, bez ohledu na jídlo nebo denní dobu. Po šesti měsících lze kurz opakovat. Jak předepisuje lékař, lze zvýšit jednorázovou dávku a průběh užívání léku.

Existují nějaká omezení týkající se užívání léku ANGIOVIT ® ?
Více než 10 let zkušeností s drogou nenastaly žádné případy předávkování. Přesto existuje řada kontraindikací: alergické reakce na složky léku, dětství, kojení, nedostatek sacharózy / isomaltázy, nesnášenlivost fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy.

Proč je v přípravku ANGIOVIT® taková dávka kyseliny listové? Existuje riziko předávkování?
Množství kyseliny listové při přípravě ANGIOVITU® překračuje obvyklé dávky tohoto vitamínu obsažené v jiných multivitaminových komplexech, protože ANGIOVIT® byl vytvořen jako léčivo. Její terapeutický účinek je dosahován přesně při navrhované dávce kyseliny listové a vitamínů B6 a B12. Dlouhodobé zkušenosti s klinickým užíváním léčiva ANGIOVIT®, včetně těhotných žen, prokázaly, že vedlejší účinky spojené s možným předávkováním léčiva jsou velmi nepravděpodobné. Podle literatury (K. Oster, 1988), denní příjem kyseliny listové v dávce 80 mg po dobu 8 let nevedl ke vzniku nežádoucích následků.

Proč používání masa a mléčných výrobků vede k rozvoji hyperhomocysteinémie?
Hyperhomocysteinémie se v těle vyvíjí s nedostatkem kyseliny listové, vitamínů B6 a B12, které se podílejí na metabolismu aminokyseliny methioninu, který je bohatý na maso a mléčné výrobky. Homocystein je intermediární látkou metabolismu methioninu, která se při absenci výše uvedených vitamínů nepřevádí na konečné metabolické produkty, ale hromadí se v buňkách a ničí je.

Proč vegetariánství přispívá k hyperhomocysteinémii?
Vyloučení ze stravy bílkovinných potravin vede k nedostatku vitaminu B12, který je stejně jako kyselina listová nezbytný pro výměnu methioninu.

Proč se při pití hodně kávy a čaje rozvíjí hyperhomocysteinémie?
Kofein v čaji a kávě ničí kyselinu listovou.

Je možné pomocí přípravku ANGIOVIT ® snížit hladinu cholesterolu v krvi?
Lék ANGIOVIT® nesnižuje hladinu cholesterolu v krvi. Jeho působení však vylučuje faktor, který poškozuje cévní endotel, a tím zabraňuje ukládání cholesterolu na cévních stěnách..

Vlastnosti užívání drog Angiovit a jeho analogů

Angiovit je kombinovaný vitaminový přípravek, který obsahuje mnoho vitamínů B..

Toto léčivo podporuje aktivaci hlavních enzymů..

Má schopnost kompenzovat nedostatek vitamínů v lidském těle a zároveň normalizovat hladinu homocysteinu, což je jeden z hlavních faktorů ovlivňujících riziko rozvoje aterosklerózy, infarktu myokardu, diabetické angiopatie, ischemické mozkové mrtvice.

Tím, že vezme tento lék, pacient zlepšuje jeho celkový stav s výše uvedenými typy onemocnění. V článku se také vezmou v úvahu analogy Angiovitu.

Indikace pro použití

Lék je předepsán pro použití u pacientů, kteří trpí cerebrovaskulární nedostatečností, jakož i s ischemickou chorobou srdeční.

Angiitidu lze předepsat také pacientům s diabetickou angiopatií a hyperhomocysteinémií. U těchto nemocí se používá komplexně, jako v jiných případech.

Způsob aplikace

Angiovit je určen pouze k perorálnímu podání..

Tablety se musí užívat bez ohledu na příjem potravy, přičemž se vypije velké množství tekutin. Přerušení integrity skořápky, žvýkání a mletí tablety se nedoporučuje.

Trvání léčby, jakož i dávky nezbytné k užívání, by měl být předepsán výhradně ošetřujícím lékařem. Pro dospělou kategorii lidí se jedna tableta Angiovitu zpravidla předepisuje jednou denně..

Léčba může v průměru trvat 20 až 30 dní. Na základě stavu pacienta v době léčby může lékař změnit příjem tohoto léčiva.

Vedlejší účinky a předávkování

Tento lék málokdy způsobuje jakékoli nežádoucí účinky..

Existují ojedinělé případy, kdy si pacienti stěžují:

 • alergické reakce;
 • nevolnost;
 • bolest hlavy.

Po celou dobu užívání této drogy nebyl nalezen jediný případ předávkování.

Kontraindikace

Tento lék může být kontraindikován u lidí s nesnášenlivostí k samotnému léčivu nebo jeho jednotlivým složkám..

Analogy Angiovitis

Neuromultivitida

Neuromultivitida ve složení má velké množství vitamínů B, z nichž každý vykonává mnoho funkcí zaměřených na zlepšení stavu člověka..

Vitamin B1 hraje důležitou roli v metabolismu bílkovin, uhlohydrátů a tuků a je také aktivní v procesech nervové excitace v synapsích..

Vitamin B6 je zase nezbytnou součástí pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému. A vitamin B12 je nezbytný pro kontrolu procesu tvorby krve a zrání červených krvinek..

Lék Neromultivit musí být užíván v komplexní terapii u lidí, kteří mají taková onemocnění:

 • polyneuropatie;
 • trigeminální neuralgie;
 • intercostal neuralgia.

Droga se používá výhradně uvnitř, zatímco se nedoporučuje žvýkat tabletu nebo ji rozdrtit. Používá se po jídle, zatímco pije hodně vody..

Tablety se užívají jednou až třikrát denně a délku léčby stanoví lékař. Vedlejší účinky způsobené drogou Neromultivit, projevující se ve formě alergických reakcí.

Aerovit

Farmakologický účinek léčivého přípravku Aerovit je způsoben vlastnostmi komplexu vitamínů B, které jsou zase regulátory metabolismu uhlohydrátů, bílkovin a tuků v těle. Lék má také metabolické a multivitaminové účinky na lidské tělo..

Lék Aerovit je indikován pro použití s:

 • prevence nedostatku vitaminu, který je spojen s nevyváženou stravou;
 • nemoc z pohybu;
 • dlouhodobé vystavení vysokým hladinám hluku;
 • při přetížení;
 • při sníženém barometrickém tlaku.

Tento lék se užívá výhradně ústy, jedna tableta denně, zatímco se musí omýt dostatečným množstvím vody. Při zvýšeném zatížení těla se doporučuje používat dvě tablety denně. Průběh léčby je od dvou týdnů do dvou měsíců.

Lék je kontraindikován pro použití s:

 • těhotenství
 • laktace;
 • menšina;
 • přecitlivělost na lék nebo na jeho jednotlivé složky.

V případě předávkování se může celkový stav zhoršit: zvracení, bledost kůže, ospalost, nevolnost.

Kombilipen

Tento nástroj je kombinovaný multivitaminový komplex, který obsahuje mnoho vitamínů B..

Combilipen se používá v komplexní terapii k léčbě takových neurologických onemocnění:

 • trigeminální neuralgie;
 • bolest spojená s onemocněním páteře;
 • diabetická polyneuropatie;
 • alkoholická polyneuropatie.

Lék se podává intramuskulárně ve dvou mililitrech každý den po dobu jednoho týdne.

Poté se do sedmi dnů po dobu dvou týdnů zavedou další dva mililitry dvakrát až třikrát. Trvání terapie by však mělo být předepsáno výhradně ošetřujícím lékařem a je vybíráno individuálně na základě závažnosti symptomů onemocnění..

Lék je kontraindikován pro použití s ​​citlivostí na lék nebo jeho jednotlivé složky, jakož i u těžkých a akutních forem dekompenzovaného srdečního selhání.

Tento nástroj může způsobit různé alergické reakce, jako jsou: svědění, kopřivka. Může se také vyskytnout zvýšené pocení, přítomnost vyrážky, Quinckeho edém, nedostatek vzduchu v důsledku potíží s dýcháním, anafylaktický šok.

Pentovit

Pentovit je komplexní přípravek, který obsahuje mnoho vitamínů skupiny B. Účinky tohoto léku jsou dány součtem všech vlastností složek, které jsou součástí.

Předepisuje se v komplexní terapii k léčbě onemocnění periferního nervového systému, centrálního nervového systému, vnitřních orgánů, astenického stavu a pohybového aparátu. Droga je pilulka, která se užívá výhradně perorálně, dva až čtyři kusy třikrát denně po jídle, zatímco pije hodně vody.

Průběh léčby je v průměru tři až čtyři týdny. Lék je kontraindikován pro použití s ​​přecitlivělostí na lék nebo jeho jednotlivé složky.

Folicin

Folicin obsahuje ve svém obsahu velké množství vitamínů B. Lék pomáhá stimulovat erytropoézu, podílí se na syntéze aminokyselin, histidinu, pyrimidinů, nukleových kyselin, na výměně cholinu.

Folicin se doporučuje k použití pro:

 • léčba, jakož i prevence s vytvořeným deficitem kyseliny listové, který vznikl na pozadí nevyvážené stravy;
 • léčba anémie;
 • prevence anémie;
 • pro léčbu a prevenci anémie během těhotenství a laktace;
 • dlouhodobá léčba antagonisty kyseliny listové.

Lék je kontraindikován pro použití s:

 • přecitlivělost na lék samotný nebo na jeho jednotlivé složky;
 • zhoubná anémie;
 • nedostatek kobalaminu;
 • zhoubné novotvary.

Obvykle se předepisuje jedna tableta denně. Průměrná délka kurzu je od 20 dnů do měsíce.

Druhý kurz je možný pouze po 30 dnech po skončení předchozího kurzu. Při dlouhodobém užívání tohoto léčiva se doporučuje kombinovat kyselinu listovou s kyanokobalaminem.

Folicin velmi zřídka způsobuje jakékoli nežádoucí účinky. Někdy se projevuje nevolnost, nadýmání, ztráta chuti k jídlu, nadýmání, plácnutí hořkosti v ústech. Se zvýšenou citlivostí na lék a jeho složky se mohou objevit různé alergické reakce: kopřivka, svědění, kožní vyrážka.

Související videa

Návod k použití léku Combilipen ve videu:

Angiovit je vitaminový komplex vyráběný v potahovaných tabletách. Používá se během těhotenství, srdeční ischémie, diabetické angiopatie atd. Existuje mnoho analogů pro tento nástroj, takže pokud je to nutné, výběr nejvhodnější možnosti nebude obtížný.

Přehled léků Angiovit a Femibion Co si vybrat

Angiovit a Femibion ​​jsou komplexní přípravky obsahující vitamíny, které jsou předepisovány během plánování těhotenství a během těhotenství. Mají významné rozdíly v mechanismu účinku a jsou určeny pro různé indikace. Zkoumali jsme, v jakých situacích by budoucí matky měly upřednostňovat konkrétní nástroj.

+ Používá se k léčbě a prevenci nemocí CCC na pozadí hyperhomocysteinémie

+ Předepisuje se při plánování těhotenství a až do 12 týdnů těhotenství

+ Doplňuje nedostatek vitamínu B

+ Dobře tolerovaný, nemá žádné závažné kontraindikace

+ Pohodlný plán příjmu - jednou denně

- Může vyvolat alergickou reakci.

+ Před a během těhotenství je předepsáno vyplnit nedostatek vitamínů.

+ Nemá žádné kontraindikace a vedlejší příznaky

+ Pohodlné schéma přijímání

+ K dispozici ve dvou verzích - Natalka I a Natalka II - do 12 týdnů těhotenství a po 12 týdnech

- Jedná se o doplněk stravy, proto z kontraindikací bude nesnášenlivost látek obsažených v kompozici

- Může způsobit alergie.

Popis Angiovit

Multivitaminový komplex Angiovit odkazuje na mikrocirkulační korektory a angioprotektory, proto se používá hlavně k léčbě a prevenci onemocnění CVD, které jsou spojeny se zvýšenou hladinou homocysteinu. Doplňuje nedostatek vitamínů B. Obsahuje pyridoxin, kyanokobalamin a kyselinu listovou (B6, B9, B12). V Rusku se vyrábí altayvitaminy.

Homocystein je faktor poškození cév, který zvyšuje pravděpodobnost patologií CVD. Angiovit se používá k léčbě a prevenci nemocí, které jsou spojeny s jeho nárůstem. Nadbytek homocysteinu je pozorován při nedostatečném příjmu vitamínů B..

Hyperhomocysteinémie nebude jedinou indikací pro použití multivitaminů. Angiovitida je také indikována při plánování těhotenství u rizikových žen. Věc je taková, že hyperhomocysteinémie může způsobit vrozené abnormality plodu a potrat. Rovněž byl navázán vztah s nástupem deprese, Alzheimerovy choroby a senilní demence..

Výzkum a účinnost

Při studiu účinku angiovitidy na hladiny homocysteinu bylo zjištěno, že při ischémii během dvouměsíční léčby významně snižuje její rychlost o 25%. U původně normálního obsahu látky nedošlo k žádným změnám. U těžké hyperhomocysteinémie klesá ukazatel ještě intenzivněji - asi o 31%.

Kromě snižování hladiny homocysteinu vede používání Angiovitu k celkovému zlepšení pohody. Pacienti s ischemií mají příležitost vykonávat významnější fyzickou práci. Žádné vedlejší účinky z užívání.

Vitaminový komplex Angiovit může být doporučen pro ischémii ke snížení hladin homocysteinu a ke zlepšení klinického obrazu onemocnění.

Zdroj: Použití multivitaminového léku Angiovit pro korekci hyperhomocysteinémie u srdečních chorob. Kostyuchenko G.I. Altivitaminy. Farmaceutická společnost. Na základě materiálů z časopisu TERRA MEDICA. 2005.

Kontraindikace

Angiovit má pouze jednu kontraindikaci. To je nesnášenlivost jednotlivých složek. V tomto případě mohou nastat reakce přecitlivělosti..

Vedlejší efekty

Při užívání angiovitidy existuje možnost vzniku alergie. K tomu dochází jen zřídka. Zbytek produktu je bezpečný a dobře snášen..

Dávkování

Angiovit je předepsán 1 tableta denně v kteroukoli denní dobu, bez ohledu na jídlo. Délka kurzu je až měsíc a může být upravena lékařem.

Pro koho je vhodný

Angiovit se používá pro následující indikace:

terapie a prevence onemocnění CVD, které jsou spojeny s vysokou hladinou homocysteinu;

sklerotické poruchy oběhu v mozku;

vaskulární onemocnění při cukrovce;

oběhové selhání mezi plodem a placentou.

Popis Femibionu

Femibion ​​je dostupný v tabletách a kapslích od společnosti Merck KGaA v Německu. Jedná se o vitaminový komplex, který je předepisován během plánování těhotenství, během těhotenství a po porodu. Lék zahrnuje kombinaci kyseliny listové, jodu a metafolinu. Hlavním účelem tohoto léku je doplnění vitamínů B u těhotných žen.

Kyselina listová má pozitivní vliv na normální vývoj plodu a průběh těhotenství. U těhotných žen je potřeba látky zvýšena, proto je důležitý její další příjem spolu s vitamínovými komplexy, jako je Femibion..

Metafolin je aktivní forma folátu, vstřebává se lépe než kyselina listová. Tato kombinace ve složení léčiva poskytuje nezbytný příjem vitaminu B12.

Femibion ​​také obsahuje jód, stopový prvek, který je rozhodující pro normální růst a funkci štítné žlázy. Lék obsahuje 9 vitamínů, včetně skupin B, C, E. Složení také zahrnuje biotin, pantothenát, nikotinamid.

Výzkum a účinnost

Užívání přípravku Femibion ​​přispívá k normálnímu porodu plodu ak narození zdravého dítěte. Je určen k plánování a během těhotenství i po porodu.

Použití přípravku Femibion ​​snižuje riziko nedostatečnosti fetoplacentálního komplexu několikrát vzhledem k nedostatku včasné terapie. Užívání komplexu ve druhém trimestru těhotenství snižuje frekvenci gestózy se známkami placentární nedostatečnosti. Taková terapie má imunokorektivní a angiogenní účinek..

Pro nápravu gestačních komplikací je efektivní používat analogy progesteronu v 1. trimestru a Femibionu, počínaje 2. trimestrem. To platí zejména pro ženy se zatíženou gynekologickou historií..

Zdroj: Hodnocení komplexní terapie, včetně Femibionu 2, v prevenci a nápravě primární placentární nedostatečnosti. Malanina E.N. 2011.

Kontraindikace

Komplex Femibion ​​není předepisován ženám, pokud existuje individuální nesnášenlivost kompozice. Neexistují žádná další omezení, ale lékař by měl lék předepsat na základě výsledků testů a dostupných rizikových faktorů.

Vedlejší efekty

Femibion ​​může vyvolat alergické reakce. Jedná se o vzácný jev a ženy zaznamenávají dobrou toleranci doplňků stravy bez nežádoucích projevů..

Dávkování

Femibion ​​je k dispozici ve dvou verzích - Natalka I a Natalka II. První je pro ženy při plánování těhotenství a do 12 týdnů, druhý - od 13 týdnů. Natalka I se skládá pouze z tablet, Natalka II se skládá z tablet a tobolek, které se užívají současně..

Femibion ​​se užívá s jídlem v 1 tobolce nebo tobolce s tabletou. Omyje se vodou. Doporučuje se užívat tobolku a tabletu s jedním jídlem. Sled podávání nemá terapeutický význam a neovlivňuje účinnost léčiva.

Během těhotenství se nedoporučuje překračovat doporučené dávkování. Doplňky stravy nelze použít jako náhradu za správnou výživu.

Pro koho je vhodný

Femibion ​​je předepisován během plánování těhotenství, s plodem plodu a nějakou dobu po porodu. Délka léčby by měla být stanovena lékařem..

Angiovit a folic, který je lepší

Související a doporučené otázky

3 odpovědi

Hledání na webu

Co mám dělat, když mám podobnou, ale jinou otázku?

Pokud jste nenašli potřebné informace mezi odpověďmi na tuto otázku nebo pokud se váš problém mírně liší od uvedeného, ​​zkuste položit lékaři další otázku na stejné stránce, pokud se jedná o téma hlavní otázky. Můžete také položit novou otázku a po chvíli na ni naši lékaři odpoví. Je to zdarma. Na této stránce nebo na stránce vyhledávání na webu můžete také vyhledat relevantní informace o podobných problémech. Budeme velmi vděční, pokud nás doporučíte svým přátelům na sociálních sítích.

Lékařský portál 03online.com poskytuje lékařské konzultace v korespondenci s lékaři na místě. Zde získáte odpovědi od skutečných odborníků ve vašem oboru. V současné době poskytuje stránka poradenství v 50 oblastech: alergolog, anesteziolog, resuscitátor, venereolog, gastroenterolog, hematolog, genetik, gynekolog, homeopat, dermatolog, dětský gynekolog, pediatrický neurolog, pediatrický urolog, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatrický chirurg, pediatr, specialista na infekční choroby, kardiolog, kosmetolog, logoped, ENT specialista, mamolog, lékařský právník, narkolog, neurolog, neurosurgeon, nefrolog, výživový odborník, onkolog, onkolog, ortopedický trauma chirurg a, oftalmolog, pediatr, plastický chirurg, proktolog, psychiatr, psycholog, pulmonolog, revmatolog, radiolog, androlog, zubař, tricholog, urolog, lékárník, fytoterapeut, flebolog, chirurg, endokrinolog.

Odpovídáme na 96,6% otázek..

Angiovit a Folio

Gynekolog předepsal 2 tablety angiovitidy a 1 folio denně. Existuje spousta lidí najednou?

Folio: 1 tableta obsahuje kyselinu listovou - 400 mcg, jodid draselný - 200 mcg.

Angiovit:
hydrochlorid iridoxinu (vitamin B6) 4 mg;
kyselina listová (vitamin B9) 5 mg;
kyanokobalamin (vitamin B12) 6 mcg.

3 měsíce pila angiovitidu v jedné tabletě. Měsíc byl přestávka.

Náš výběr

Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

Doporučeno

První známky těhotenství. Ankety.

Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

Angiovit návod k použití (tablety)

Angiovit návod k použití léku

Obchodní název přípravku: Angiovit ®
Název skupiny: Pyridoxin + Kyselina listová + Kyanokobalamin
Dávková forma: potahované tablety.

Angiovit návod k použití (tablety):

Více než 10 let zkušeností s používáním Angiovitu v široké klinické praxi svědčí o vysoké účinnosti léčiva v trombotických lézích tepen různé lokalizace.
Ukázalo se, že dlouhodobé požití léku Angiovit eliminuje GHC u více než 85% pacientů s kardiovaskulární patologií, která je doprovázena zvýšením perfuze myokardu, zlepšením klinického stavu pacientů s ischemickou chorobou srdeční a cerebrovaskulárními ischemickými lézemi a prognózou chirurgických zákroků na koronární a periferní cévy.
Kromě toho jsme prokázali, že terapie korigující homocystein zvyšuje tkáňovou citlivost na inzulín a snižuje hladinu glukózy v krvi u pacientů s cukrem
cukrovka typu 2.
Zásadní význam má podle našeho názoru skutečnost, že Angiovit je schopen ovlivnit intenzitu vaskulární zánětlivé reakce, snižující markery zánětlivé reakce (hsCRP a IL-6) a poškození endotelu (ET-1) v krvi..

Kostyuchenko G.I. a kol. „Aterothrombóza, role chronického vaskulárního zánětu“ // Ateroskleróza. - 2011. - T. 7. - Ne. 2. - S. 49-56.

Složení a vlastnosti Angiovit

Složení na tabletu:

 • účinné látky: kyselina listová - 5 mg, pyridoxin-hydrochlorid - 4 mg, kyanokobalamin - 0,006 mg;
 • pomocné látky pro výrobu jádra tablety o hmotnosti 0,20 g: sacharóza (granulovaný cukr) - 118,761 mg, bramborový škrob - 47,528 mg, sodná sůl kroskarmelosy (primelóza) - 18,705 mg, mastek - 4 000 mg, stearát vápenatý - 2 000 mg;
 • pomocné látky pro výrobu skořápky o hmotnosti 0,14 g: sacharóza (granulovaný cukr) - 72,477 mg, pšeničná mouka - 30,637 mg, bazický uhličitan hořečnatý - 29,140 mg, oxid titaničitý - 6,6655 mg, methylcelulóza - 0,405 mg, želatina - 0,306 mg, slunečnicový olej - 0,162 mg, včelí vosk - 0,143 mg, talek - 0,075 mg.

Hmotnost tablety: 0,340 g.

Popis: Kulaté, bikonvexní bílé potahované tablety. V průřezu jsou vidět dvě vrstvy.

Farmakoterapeutická skupina: multivitamin.

ATX kód: A11BA

Farmakologické vlastnosti

Farmakologické vlastnosti léčiva Angiovit v důsledku působení vitamínů B obsažených v jeho složení.

Kyselina listová snižuje riziko spontánního potratu v časném těhotenství a také zabraňuje výskytu vrozených nitroděložních malformací kardiovaskulárního a nervového systému plodu a malformací končetin spojených s nedostatkem příjmu kyseliny listové během nitroděložního vývoje.

- účastní se mnoha metabolických procesů nezbytných pro syntézu DNA.

Kyanokobalamin se podílí na tvorbě myelinu, složky pláště nervových vláken; s nedostatkem kyanokobalaminu během těhotenství u plodu může dojít ke zpomalení tvorby nervového obalu myelinu.

Zvyšuje odolnost erytrocytů vůči hemolýze.

Zvyšuje schopnost regenerace tkáně.

- účastní se metabolismu; nezbytné pro normální fungování centrálního a periferního nervového systému.

Zabraňuje rozvoji nevolnosti a zvracení s toxikózou těhotných žen.

Doplňuje nedostatek pyridoxinu, ke kterému může dojít v případě užívání perorálních kontraceptiv před těhotenstvím.

Vitaminy B (kyselina listová, B6 a B12) hrají důležitou roli v metabolismu homocysteinu..

Angiovit má schopnost aktivovat v těle klíčové methioninové trans-sírové a remethylační enzymy - methylenetetrahydrofolát reduktázu a cystation-B-syntetázu, což vede ke zrychlení metabolismu methioninu a ke snížení koncentrace homocysteinu v krvi.

Homocystein je prediktorem patologických změn v lidském těle (kardiovaskulární onemocnění, těhotenství, neuropsychiatrické poruchy).

Na pozadí komplexního používání těchto vitamínů se hladina homocysteinu v krvi normalizuje.

Farmakokinetika

Kyselina listová se rychle vstřebává v tenkém střevě, podléhá redukci a methylaci na 5-methyltetrahydrofolát, který je přítomen v cirkulaci portálů.

Maximální plazmatická koncentrace je pozorována 30-60 minut po podání.

Vitamin B12 je absorbován poté, co interaguje v žaludku s „Castleovým vnitřním faktorem“, glykoproteinem, který je vylučován parietálními buňkami žaludku.

Maximální plazmatická koncentrace je pozorována po 8 - 12 hodinách.

Stejně jako u kyseliny listové podléhá vitamin B12 významné enterohepatické recirkulaci..

Obě složky se převážně vážou na plazmatické proteiny, přebytek se hromadí v játrech.

Denně se 4-5 μg folátu vylučuje močí ve formě kyseliny listové, 10-formyltetrahydrofolátu a 5-methyltetrahydrofolátu. Folát se také vylučuje do mateřského mléka..

Průměrný poločas vitaminu B12 je asi 6 dní.

Část podané dávky se vylučuje močí během prvních 8 hodin, většina se vylučuje žlučí.

V průměru se 25% metabolitů vylučuje do stolice..

Vitamin B12 prochází placentou a je přítomen v mateřském mléce..

Vitamin B6 se snadno vstřebává v gastrointestinálním traktu a mění se v játrech na pyridoxalfosfát (aktivní forma tohoto vitamínu).

Neenzymatická přeměna pyridoxinu na pyridoxamin se provádí v krvi, po které se vytvoří část konečného metabolického produktu, 4-pyridoxylová kyselina,.

Ve tkáních je pyridoxin přeměňován fosforylací na pyridoxin fosfát, pyridoxalfosfát a pyridoxamin fosfát..

Produktem přeměny pyridoxalu jsou 4-pyridoxylové a 5-fosfopyridoxylové kyseliny.

Oba tyto přípravky jsou vylučovány močí ledvinami..

Indikace Angiovit

Prevence nedostatku vitamínů, které tvoří léčivo; hyperhomocysteinémie.

Aplikace angiovitu (metoda, dávky)

Uvnitř 1 tableta denně, bez ohledu na příjem potravy.

Průběh léčby je 20-30 dní.

Pokud je to nutné, opakujte léčbu podle pokynů lékaře.

Kontraindikace Angiovit

 • přecitlivělost na složky léčiva;
 • dětský věk, období kojení;
 • deficit sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy.

Nežádoucí účinky Angiovit

Lékové interakce

Kyselina listová

Snižuje účinek fenytoinu (vyžaduje zvýšení jeho dávky).

Analgetika (dlouhodobá terapie), antikonvulziva (včetně fenytoinu a karbamazepinu), estrogeny, perorální antikoncepční prostředky zvyšují potřebu kyseliny listové.

Antacida (včetně přípravků hliníku a hořčíku), colestyramin, sulfonaminy (včetně sulfasalazinu) snižují absorpci kyseliny listové.

Methotrexát, pyrimethamin, triamteren, trimethoprim inhibují dihydrofolát reduktázu a snižují účinek kyseliny listové.

Pyridoxin hydrochlorid

Zvyšuje účinek diuretik; oslabuje aktivitu levodopy.

Isonikotin hydrazid, penicilamin, cykloserin a orální antikoncepční přípravky obsahující estrogen oslabují účinek pyridoxinu.

Dobře to funguje u srdečních glykosidů (pyridoxin pomáhá zvyšovat syntézu kontraktilních proteinů v myokardu), s kyselinou glutamovou a aspartamem (zvyšuje odolnost vůči hypoxii).

Kyanokobalamin

Aminoglykosidy, salicyláty, antiepileptika, kolchicin, draselné přípravky snižují absorpci kyanokobalaminu.

Zvyšuje riziko alergických reakcí s thiaminem.

Nelze jej kombinovat s léky, které zvyšují koagulaci krve.

speciální instrukce

Během těhotenství a kojení

Během těhotenství se lék používá podle indikací, aby se zabránilo rozvoji vrozených malformací plodu s hyperhomocysteinémií, s anamnézou defektu nervové trubice..

Kyselina listová přechází do mateřského mléka.

Během kojení se užívání léku nedoporučuje.

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů

Droga neovlivňuje schopnost řídit vozidla nebo pracovat s nebezpečnými stroji.

Předávkovat

Zvýšené příznaky vedlejších účinků léku - kožní vyrážky, svědění, erytém, nauzea, závratě.

První pomoc spočívá v mytí gastrointestinálního traktu, užívání aktivního uhlí, symptomatická terapie.

jiný

Uvolňovací forma a baleníPotahované tablety. 10 tablet v blistrech.
6 blistrů spolu s návodem k použití jsou uloženy v kartonu.
Podmínky skladováníSkladujte při teplotě nepřesahující 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí!
Skladovatelnost3 roky. Nepoužívejte lék po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Podmínky lékárny
Přes pult
VýrobceCJSC Altaiwi Tamins, Rusko

Pokyny Multivitaminy Angiovit v tabletách (verze pro skenování)

Stáhněte si naskenovanou verzi oficiálních pokynů pro lékařské použití drog Angiovit, výrobce Altaivitaminů CJSC.

Video o Angiovitu

Angiovitská lékařská tajemství

Angiovit v programu Zdraví s Elenou Malyshevou

Angiovit ® (Angiovit)

Účinná látka:

Obsah

Farmakologické skupiny

Nosologická klasifikace (ICD-10)

3D obrázky

Složení a forma uvolňování

Potahované tablety1 karta.
pyridoxin hydrochlorid (vitamin B6)4 mg
kyselina listová (vitamin B9)5 mg
kyanokobalamin (vitamin B12)6 mcg

v blistrovém balení po 10 kusech; v kartonu 6 balení.

Popis lékové formy

Bílé tablety, kulaté, bikonvexní, v průřezu viditelné dvě vrstvy.

Charakteristický

Vitaminový komplex pro prevenci a léčbu kardiovaskulárních chorob spojených se zvýšenou hladinou homocysteinu, což je jeden z faktorů poškozujících stěny krevních cév.

Zvýšená hladina homocysteinu v krvi (hyperhomocysteinémie) se nachází u 60–70% srdečních pacientů a je jedním z hlavních rizikových faktorů pro aterosklerózu a arteriální trombózu, včetně s infarktem myokardu, ischemickou mrtvicí, diabetickým vaskulárním onemocněním. Výskyt hyperhomocysteinémie přispívá k nedostatku kyseliny listové, vitamínů B v těle6 a B12.

Kromě toho je hyperhomocysteinémie jedním z faktorů vzniku chronického (obvyklého) potratu těhotenství a vrozené patologie plodu. Vztah hyperhomocysteinémie s výskytem různých druhů depresivních stavů, senilní demence (demence), Alzheimerovy choroby.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Aktivuje metabolické cykly metabolismu methioninu pomocí komplexu těchto vitamínů, normalizuje hladinu homocysteinu v krvi, zabraňuje progresi aterosklerózy a vaskulární trombózy, usnadňuje průběh srdečních a ischemických chorob mozku a diabetickou angiopatii.

Farmakokinetika

Po perorálním podání se rychle absorbuje..

Indikace Angiovit ®

léčba a prevence kardiovaskulárních chorob spojených se zvýšenými hladinami homocysteinu v krvi: angina 2-3 stupně, infarkt myokardu, ischemická mrtvice, sklerotická cerebrovaskulární příhoda, diabetické vaskulární léze;

poruchy fetoplacentální cirkulace (krevní oběh mezi plotem a placentou) v časných a pozdějších stádiích těhotenství.

Kontraindikace

Alergické reakce na složky léčiva.

Vedlejší efekty

Dávkování a podávání

Uvnitř 1 stůl. bez ohledu na jídlo. Průběh léčby je 20-30 dní.

Skladovací podmínky pro Angiovit ®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Angiovit®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Angiitida

Složení Angiovitu

Formulář vydání

Bílé dvouvrstvé (viditelné v řezu) bikonvexní potahované tablety v buněčném balení po 10 kusech. V kartonové krabici - 6 konturovacích blistrů (60 tablet v krabici). Tablety mohou být také baleny do polymerových plechovek, každá po 60 kusech, a poté v lepenkovém obalu.

Farmakologický účinek

Angiovit je kombinovaný farmaceutický přípravek obsahující vitaminy B, jehož účinek je primárně zaměřen na metabolismus methioninu (alifatické, nenahraditelné alfa-aminokyseliny obsahující síru). Biologické účinky přispívají k aktivaci enzymů cystation-B-syntetázy a methylenetetrahydrofolát reduktázy, které tuto aminokyselinu transfuzují a remethylují. To může výrazně urychlit metabolismus methioninu a snížit koncentraci volného homocysteinu v krevní plazmě.

Vitaminový komplex tak zabraňuje rozvoji následujících onemocnění (hyperhomocysteinémie a zvýšené koncentrace metioninu v plazmě jsou klíčovým prvkem v patogenezi 60–70 procent všech kardiovaskulárních chorob):

 • ateroskleróza velkých cév;
 • arteriální trombóza;
 • ischemická mozková mrtvice;
 • infarkt myokardu;
 • diabetické angiopatie;
 • chronické (obvyklé) gestační těhotenství;
 • vrozená patologie plodu.

Nedávné studie ve farmakologii homocysteinu prokazují, že vysoké koncentrace této aminokyseliny v plazmě jsou spojovány s komplexními nemocemi, jako je senilní demence nebo demence u starších lidí, depresivní stavy, Alzheimerova choroba.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Vitaminový komplex se po perorálním podání rychle vstřebává.

Indikace pro použití Angiovit

Dlouhodobá prevence a léčba onemocnění kardiovaskulárního systému:

 • ischemická choroba srdeční;
 • funkční třídy anginy II-III;
 • infarkt myokardu;
 • cévní mozková příhoda;
 • sklerotická cerebrovaskulární příhoda;
 • diabetické vaskulární onemocnění.

Samostatně stojí za zdůraznění, že se lék používá k normalizaci fetoplacentální cirkulace (výměna krve mezi plotem a matkou během intrauterinního období vývoje)..

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost nebo přecitlivělost na složky léčiva nebo jejich komplexní použití.

Vedlejší efekty

Vitaminy jsou zpravidla dobře tolerovány tělem, zejména v období jaro-léto a podzim, kdy je zaznamenána jejich nedostatečnost. V některých klinických případech se však mohou vyskytnout alergické reakce obecné nebo místní povahy (angioedém, kopřivka, svědění atd.) Nebo jiné nežádoucí projevy (bolest hlavy, závratě, zvýšená citlivost kůže, příznaky narušených fyziologických spánkových cyklů). Popsány jsou také dyspeptické symptomy ve formě nauzey, zvracení, epigastrické bolesti, říhání nebo nadýmání po intenzivním průběhu vitaminu..

Návod k použití Angiovit (způsob a dávkování)

Vitaminový komplex se podává orálně. Tablety lze užít před jídlem i po jídle a vypít velké množství vody. Měli byste být opatrní s obalem, který nemůže být poškozen užíváním drogy, to znamená, že nežvýkejte ani neomelujte tablety, protože tímto způsobem můžete snížit farmakologický účinek angiovitidy. Trvání konzervativního průběhu léčby určuje ošetřující lékař, obvykle je to 20 až 30 dnů, v závislosti na individuálních indikacích a stavu pacienta.

Instrukce pro Angiovit také stanoví, že jedna tableta by měla být užívána denně, nejlépe ráno, aby se chránilo tělo po celý den. Lékaři poznamenávají, že léčba může začít dvěma kapslemi při příliš vysokých hladinách homocysteinu a methioninu.

Předávkovat

Nebyly zjištěny žádné případy předávkování léky, avšak v případě nekontrolovaného užívání komplexu vitamínů a nevyvážené stravy lze pozorovat příznaky hypervitaminózy:

 • zhoršená koordinace jemných pohybových schopností horních končetin, částečná necitlivost částí těla s přebytkem vitamínu B6;
 • přetrvávající křeče, zejména v lýtkových svalech (důsledky zvýšené koncentrace vitaminu B9);
 • trombóza malých cév a dokonce i anafylaktický šok s hypervitaminózou B12.

Interakce

Kyselina listová (vitamin B9), která je součástí komplexního přípravku Angiovit, významně snižuje účinnost fenytoinu (antiepileptika a antiarytmika), což vyžaduje zvýšení jeho denní dávky. Přesné indikace doporučené kvalifikovaným lékárníkem nebo lékařem.

Antacidové přípravky z hliníku a hořčíku (farmakologická skupina proti vředům), kolestyramin, sulfonaminy snižují účinnou absorpci komplexu vitamínů (farmakokinetická nekompatibilita), což se projevuje oslabením příznivého účinku léčiva.

V metabolickém stadiu přeměny vitaminu B9 jeho farmakologické účinky snižují léčiva, která inhibují dihydrofolát reduktázu. Neužívejte například Angiovit v kombinaci s Methotrexátem, Triamterenem nebo Pyrimethaminem..

Pyridoxin-hydrochlorid (B6) výrazně zvyšuje účinek thiazidových diuretik (již malý podíl moči klesá, počet močení se zvyšuje zejména ve dne), ale oslabuje aktivitu Levadopy (antiparkinsonika, která ovlivňuje adrenergní a dopaminergní receptory centrálního nervového systému).

Následující léky oslabují účinky vitaminu B6:

Zvláště je třeba zdůraznit, že pyridoxin přispívá ke zvýšené tvorbě kontraktilních myokardiálních proteinů, což se projevuje zvýšenou odolností srdečního svalu vůči hypoxii, pokud je vitaminový komplex Angiovit předepsán společně se srdečními glykosidy.

Aminoglykosidová antibiotika, antiepileptika, salicyláty, kolchicin a draslík snižují absorpci kyanokobalaminu žaludkem.

Kombinované použití thiaminu a kyanokobalaminu zvyšuje riziko alergických reakcí a nežádoucích projevů (viz nežádoucí účinky).

V žádném případě byste neměli kombinovat vitaminový komplex Angiovit s léky, které ovlivňují krevní koagulační systém. To může vést ke zvýšení jeho viskozity, stagnaci a dokonce i trombóze malých tepen..

Podmínky prodeje

V lékárně se vydávaly kiosky bez prezentace formy receptoru.

Podmínky skladování

Angiovit by měl být skladován na suchém místě nepřístupném dětem, chráněn před přímým slunečním světlem při konstantním teplotním režimu (od 15 do 25 stupňů Celsia)..

Skladovatelnost

Synonyma

Angiitida během těhotenství

Recenze Angiovitu během těhotenství potvrzují, že komplexní konzervativní profylaxe zabraňuje fatální hypovitaminóze vitamínů B, a proto brání rozvoji tak závažných fetálních patologií, jako jsou:

 • srdeční vady;
 • fyzické nevyvinutí cévního systému;
 • slabost imunitního systému;
 • mentální retardace.

Je třeba také poznamenat, že Angiovit je doporučován pro použití při plánování těhotenství, protože farmaceutický přípravek má pozitivní vliv na vývoj centrálního a periferního nervového systému nenarozeného dítěte, přispívá ke správnému pokládání embryonálních listů ak jejich fyziologickému vývoji během intrauterinní ontogeneze..

Recenze o Angiovit

Recenze na různých farmaceutických fórech naznačují produktivitu vitamínového komplexu. Stav kardiovaskulárního systému se postupně stabilizuje a několik vedlejších účinků se zpravidla zastavuje léky. Angiovitida je stále více začleněna do kombinovaného systému prevence a léčby koronárních onemocnění, protože regulační účinek biologicky aktivních látek přispívá ke zvýšení kvality a střední délky života, zejména u osob s predispozicí k onemocnění kardiovaskulárního systému..

Recenze Angiovitu při plánování těhotenství také potvrzují pozitivní účinek léčby vitaminy. Tělo matky je tímto konzervativním ošetřením posíleno a je připraveno na budoucí narození. Lék by však měl být užíván pod přísným lékařským dohledem, aby kvalifikovaní odborníci správně korigovali vnitřní rovnováhu iontů a metabolismus hlavních látek.

Cena AngioVita

Cena Angiovitu v Ruské federaci se pohybuje od 200 do 240 rublů za balení.

Na Ukrajině je cena vitamínového komplexu asi 200 hřiven za tabletu v polymerové nádobě.

Články O Neplodnosti