Hlavní Zdraví

Návod k použití přípravku Fluomisin® (Fluomisin®)

Fluomisinové čípky patří do klinicko-farmakologické skupiny léků antiseptických léčiv pro lokální použití. Používají se v gynekologii k léčbě infekční patologie struktur urogenitálního traktu u žen..

Popis dávkové formy, složení

Čípky (vaginální tablety) Fluomizin má oválný tvar, hladký povrch a bílou barvu. Hlavní účinnou látkou léčiva je dequaliniumchlorid, jeho obsah v jedné svíčce je 10 mg. Jeho složení také zahrnuje pomocné pomocné látky, které zahrnují:

 • Stearan hořečnatý.
 • Monohydrát laktózy.
 • Mikrokrystalická celulóza.

Svíčky fluomizinu jsou baleny v blistrovém balení po 6 kusech. Kartonové balení obsahuje jedno balení blistrového proužku a návod k použití léku.

Terapeutické účinky, farmakokinetika

Hlavní aktivní složkou čípků Fluomizin Deucaliniumchlorid je amoniová sloučenina. Vede ke smrti patogenních (patogenních) a podmíněně patogenních mikroorganismů. Lék má široké spektrum účinku, je účinný proti různým gram-pozitivním (stafylokoky, streptokoky) a gram-negativním (Escherichia coli, Proteus, gonokoky). Rovněž ničí specifické bakterie a prvoky, jednobuněčné mikroorganismy, původce infekcí pohlavních orgánů (chlamydie, trichomonády, mykoplazmy, ureaplasmy).

Po intravaginálním podání čípku Fluomizin může být aktivní složka v malém množství absorbována do systémové cirkulace. V těle se metabolizuje na neaktivní sloučeninu, která se vylučuje střevy..

Indikace pro použití

Použití čípků Fluomizin je indikován u žen s různými infekčními a zánětlivými patologiemi struktur urogenitálního traktu, které zahrnují:

 • Bakteriální vaginóza - porušení poměru mikroflóry vaginální sliznice se zvýšením počtu oportunních bakterií.
 • Kandidiáza vaginitida je zánětlivý proces vaginální sliznice způsobený významným zvýšením počtu buněk podmíněně patogenní houby rodu Candida.
 • Trichomonas vaginitis - zánět pochvy, což je jeden z projevů genitální infekce způsobené specifickými protozoami, jednobuněčné mikroorganismy trichomonads.

Droga se také používá k dezinfekci vaginální sliznice před provedením různých invazivních postupů nebo chirurgických zákroků na strukturách urogenitálního traktu..

Kontraindikace

Absolutní lékařské kontraindikace pro použití čípků fluomizinu jsou ulcerativní léze sliznice pochvy nebo děložního čípku, jakož i individuální nesnášenlivost kterékoli ze složek léčiva. Užívání drogy u dívek před nástupem sexuální aktivity se nedoporučuje. Před použitím svíček je důležité vyloučit přítomnost lékařských kontraindikací.

Správné použití, dávkování

Fluomizinové čípky jsou určeny pro intravaginální použití. Za tímto účelem se svíčka vstřikuje hluboko do vaginální dutiny, obvykle před spaním v poloze na zádech. Doporučená terapeutická dávka je 1 čípek 1krát denně. Průměrná doba trvání léčby je 6 dní (je důležité neukončit užívání léku dříve, protože není vyloučeno zhoršení infekčního procesu). Během menstruace by měl být léčebný cyklus přerušen a pokračoval i po jeho ukončení.

Vedlejší efekty

Obecně jsou čípky fluomizinu dobře tolerovány. Někdy je na pozadí jejich použití možný vývoj lokálních reakcí ve formě pálení, svědění v pochvě, zarudnutí sliznice (hyperémie). Takové projevy jsou často klinickým příznakem infekčního procesu a po ukončení léčby zmizí. Velmi vzácně se mohou objevit příznaky alergických reakcí (kožní vyrážka, svědění, otok, kopřivka, Quinckeho angioedém) a tělesná teplota. V takovém případě by mělo být užívání léku přerušeno a požádat o radu lékaře.

Vlastnosti použití

Před použitím čípků Fluomizin je důležité si pečlivě přečíst anotaci a věnovat pozornost několika doporučením týkajícím se správného užívání léku:

 • Čípky obsahují pomocné složky, které se mohou špatně rozpustit na sliznici pochvy, jejich stopy se mohou objevit na spodním prádle. Současně se účinnost léčiva nesnižuje, protože účinná složka se rychle a úplně rozpustí.
 • Velmi zřídka se čípek Fluomizin nemusí rozpustit, je to kvůli nadměrné suchosti sliznice a vyžaduje konzultaci s gynekologem.
 • V průběhu léčby se doporučuje častěji vyměňovat spodní prádlo nebo vycpávky..
 • Pokud po ukončení léčby léčivem přetrvávají příznaky infekčního procesu, vyhledejte lékaře.
 • Během používání čípků se doporučuje zdržet se pohlavního styku..
 • Léčba sexuálních partnerů může být někdy vyžadována, aby se zabránilo opětovné infekci..
 • Lék nemá přímý vliv na rychlost psychomotorických reakcí ani na schopnost soustředit se.

V lékárenské síti jsou čípky fluomizinu vydávány bez lékařského předpisu. Pokud máte pochybnosti o použití tohoto léku, doporučujeme se poradit s lékařem.

Předávkovat

Dosud neexistuje důkaz o předávkování fluomizinovými čípky. Při správném intravaginálním podání je předávkování nepravděpodobné.

Analogové svíčky Fluomizin

Podobným složením a terapeutickým účinkem pro čípky fluomizin jsou přípravky devcaliniumchloridu, decamine karamel.

Správné skladování

Datum exspirace svíček Fluomizin je 3 roky od data výroby. Je důležité je skladovat v jejich původním obalu, na tmavém a suchém místě při teplotě vzduchu ne vyšší než + 25 ° C..

Cena fluomizinových svíček

Průměrné náklady na balení svíček Fluomizin v lékárnách v Moskvě se liší od 693 do 753 rublů.

Čípky Fluomizin: užívání drogy

Pro léčbu vagíny u mnoha běžných ženských onemocnění je předepsáno použití léku, jako je například čípek Fluomizin. Mají antiseptické a antimikrobiální účinky, jsou schváleny pro použití během těhotenství. Fluomizin se vstřikuje přímo do pochvy. Tento lék se používá podle předpisu lékaře, jeho použití se nedoporučuje.

Co je to fluomizinový čípek

Fluomizin je ovální vaginální tableta (6 ks / blister), zabalená v krabici s přiloženým návodem k použití. Léčivou látkou léčiva je dequaliniumchlorid. Předepisuje se k léčbě ženských infekcí, jak předepisuje gynekolog. Před zakoupením produktu se musíte poradit s lékařem, pouze on může určit diagnózu, rozhodnout o určení čípků a stanovit potřebné dávkování.

Struktura

Zvažte složení svíček Fluomizin, které poskytují antiseptický a antimikrobiální účinek. Účinná látka je hlavní složkou, která bojuje proti mikroorganismům způsobujícím určitá onemocnění. Pro zjednodušení zavedení přidávají výrobci pomocné látky. Tyto složky nejsou vždy zcela rozpuštěny sekrecí vaginálních žláz, což je třeba vzít v úvahu při používání léku. Složení svíček Fluomizin:

 • účinná látka je dequaliniumchlorid, 10 mg na vaginální tabletu;
 • monohydrát laktózy;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • hořečnatá sůl kyseliny stearové.

farmaceutický účinek

Dequaliniumchlorid je čtvrtá amoniová sloučenina, která má široké spektrum antimikrobiální aktivity. Používá se k boji proti grampozitivním infekcím: streptokoky (zlaté, beta-hemolytické skupiny A, B, D, peptostreptokoky a další), listeria. Dequaliniumchlorid se také používá k léčbě nemocí v gynekologii způsobených gramnegativními mikroby: E. coli, zoubky, protea, bakteroidy, pseudomonády, gardnerella, fusobacteria. Působí také proti kvasinkovým hubám Candida a Trichomonas..

Když vstoupí na místo účinku, účinná látka obsažená v čípcích Fluomizin se tajně rozpustí v koncentraci 4 000 až 2 000 mg / l, zatímco minimální koncentrace pro mikroby je 90 mg / l. Hlavní část léku se přirozeně vylučuje. Zbytek, který překonává slizniční bariéru, vstupuje do krevního řečiště, je metabolizován na derivát kyseliny sírové a vylučován střevy. Dva dny po aplikaci se otok tkání a sliznice sníží, počet sekrecí klesá.

Indikace pro použití

Čípky fluomisinu se používají k antiseptickým účelům: léčí infekční onemocnění, plísně. Je předepsán pro gynekologické problémy, jako je kandidová vaginitida, bakteriální vaginóza, trichomoniáza. Lék Fluomizin se používá k profylaktickým účelům: bezprostředně několik hodin před porodem nebo operací k dezinfekci intravaginální oblasti. Podívejme se podrobněji na dva hlavní důvody, pro které jsou předepsány čípky fluomizinu. To je drozd a kolpitida..

S drozdem

Drozd je časté ženské onemocnění způsobené houbou skupiny Candida. Neškodí zdraví, ale přináší spoustu nepříjemných pocitů: svědění, pálení se objevuje v oblasti genitálu, objevuje se výboj bílých tvarohů. Pokud se při prvních známkách drozdu neléčí, vyvine se v chronické onemocnění, které se následně projeví oslabením imunitního systému, například po nachlazení. Fluomisinové čípky na drozd, které jsou součástí komplexní léčby, jsou jedním z léků, které úspěšně bojují proti tomuto problému..

S kolpitidou

Zánět ženských přívěsků se nazývá kolpitida. Je způsobena patogenními bakteriemi, které vstupují do vagíny a aktivují se, když tělo ztratí některé ze svých ochranných funkcí. Bez léčby se nemoc rychle šíří do děložního čípku, dělohy a vaječníků. V budoucnu lze dopad nemoci zjistit v neplodnosti, mimoděložním těhotenství, nádorech a dalších důsledcích. Terapie pro colpitis spočívá v užívání tablet, pomocí čípků, včetně fluomizinu, řady procedur. Čípky Fluomizin s kolpitidou předepisuje pouze lékař.

Návod k použití

Čípky fluomisinu předepisuje ošetřující gynekolog, ale lze je zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Před použitím si přečtěte návod k použití, který je součástí kartonového obalu. Pro léčbu je jeden čípek injikován do pochvy těsně před spaním. Průběh léčby je 2 týdny. Během menstruace by léčba měla být přerušena a pokračovat v léčbě na konci ženských dnů. Pokud jde o preventivní opatření před operací a porodem, je zde dávkování stanoveno gynekologem individuálně.

Během těhotenství

Výsledky studie ukázaly, že vaginální tablety fluomisinu neovlivňují vývoj plodu ani kojeného dítěte. K léčbě dochází bez jakýchkoli nežádoucích účinků a dalších faktorů, které mohou negativně ovlivnit matku během krmení a dítěte. Dávkování a trvání léčby během tohoto období je předepsáno lékařem po absolvování testů. Bez jeho svolení je užívání drogy zakázáno.

V prvním trimestru

První trimestr je období těhotenství, kdy dochází k pokládání orgánů dítěte. V tuto chvíli byste měli být u všech léků opatrní, jak je to možné, to platí i pro tento lék. Svíčky Fluomizin během těhotenství předepisuje pouze lékař a v případě, že důsledky onemocnění pro plod a ženu převyšují možné důsledky užívání léku.

Jak správně vložit fluomizin

Fluomizin se vkládá přímo do pochvy. V některých případech nejsou pomocné látky, které tvoří vaginální tablety, úplně absorbovány tělem a některé z nich jsou narušeny ve formě hojných sekrecí. To je normální důsledek používání svíček. Doporučuje se oblékat si silné bavlněné prádlo a v noci používat hygienické vložky, aby se zabránilo skvrnám. Postupně budeme zvažovat, jak správně provést postup tak, aby léčba byla účinná:

 • Před zákrokem si musíte důkladně umýt ruce, ležet na boku a ohýbat si kolena k hrudi.
 • Opatrně vložte svíčku dovnitř. Pokud zavedení způsobuje nepohodlí způsobené suchostí v pochvě, doporučuje se nejprve vaginální tabletu nejprve na několik sekund snížit v teplé vodě..
 • Pro dokončení postupu. Po zavedení nemůžete vstát, jinak by rozpuštěná svíčka mohla vytéct dříve, než je předepsaný čas, a účinek ošetření bude neúplný.

Spalování po fluomizinu

Po zavedení čípku Fluomizin po třech až pěti minutách pocítíte mírný pocit pálení: je to normální, takže není třeba se obávat. Pokud je pocit pálení nesnesitelný, měl by být vytvořen klystýr z čisté převařené vody, aby se zbylé tablety vymyly z pochvy a ráno se poraďte s lékařem. Může tedy nastat alergická reakce na léčivo. Pokud pocit pálení doprovází otok a svědění sliznice, měli byste se poradit se svým lékařem. S největší pravděpodobností předepíše antihistaminikum, například Suprastin nebo Diazolin.

Vedlejší efekty

Spalování je hlavním vedlejším účinkem čípků fluomizinu. V místě použití se mohou na kůži objevit vyrážky a svědění. Někdy jsou pozorovány lokální dráždivé reakce podobné erozi: je to kvůli zánětu v důsledku infekce nebo nedostatku estrogenového hormonu. Ve velmi vzácných případech si pacienti, kteří jsou léčeni čípky Fluomizin, stěžují na horečku a zimnici.

Kontraindikace

Před použitím čípků Fluomizin musíte bezpodmínečně prostudovat pokyny, které naznačují kontraindikace. Tento lék není určen pro děti a dívky, které nedosáhly reprodukčního věku. Fluomisinové čípky jsou kontraindikovány u žen s diagnostikovanými vředy děložního hrdla a vaginálního epitelu nebo jiným narušením integrity vaginální sliznice.

Čípky nelze použít také pro ty, u kterých bylo zjištěno alergické reakce na léčivo nebo u kterých bylo zjištěno, že jsou individuálně netolerantní vůči dequalinchloridu nebo pomocným složkám čípků fluomizinu. Droga může být užívána pro ženy, které řídí auto nebo jsou zaneprázdněny prací, která vyžaduje zvýšenou pozornost a soustředění. O interakci léčiva s alkoholem neexistují žádné údaje z klinických studií.

Léková interakce

Interakce čípků Fluomizin pro intravaginální použití s ​​jinými léky nebyla identifikována. Pokud žena v době léčby tímto lékem bere jiné léky, měli byste o tom informovat svého gynekologa. Lék Fluomisin není kompatibilní pouze s aniontovými účinnými látkami, tj. Mýdlem. Lékaři nedoporučují mytí mýdlem později než hodinu před podáním.

Články O Neplodnosti