Hlavní Neplodnost

Fluomizin ® (Fluomizin ®)

Pro léčbu vagíny u mnoha běžných ženských onemocnění je předepsáno použití léku, jako je například čípek Fluomizin. Mají antiseptické a antimikrobiální účinky, jsou schváleny pro použití během těhotenství. Fluomizin se vstřikuje přímo do pochvy. Tento lék se používá podle předpisu lékaře, jeho použití se nedoporučuje.

Co je to fluomizinový čípek

Fluomizin je ovální vaginální tableta (6 ks / blister), zabalená v krabici s přiloženým návodem k použití. Léčivou látkou léčiva je dequaliniumchlorid. Předepisuje se k léčbě ženských infekcí, jak předepisuje gynekolog. Před zakoupením produktu se musíte poradit s lékařem, pouze on může určit diagnózu, rozhodnout o určení čípků a stanovit potřebné dávkování.

Struktura

Zvažte složení svíček Fluomizin, které poskytují antiseptický a antimikrobiální účinek. Účinná látka je hlavní složkou, která bojuje proti mikroorganismům způsobujícím určitá onemocnění. Pro zjednodušení zavedení přidávají výrobci pomocné látky. Tyto složky nejsou vždy zcela rozpuštěny sekrecí vaginálních žláz, což je třeba vzít v úvahu při používání léku. Složení svíček Fluomizin:

 • účinná látka je dequaliniumchlorid, 10 mg na vaginální tabletu;
 • monohydrát laktózy;
 • mikrokrystalická celulóza;
 • hořečnatá sůl kyseliny stearové.

farmaceutický účinek

Dequaliniumchlorid je čtvrtá amoniová sloučenina, která má široké spektrum antimikrobiální aktivity. Používá se k boji proti grampozitivním infekcím: streptokoky (zlaté, beta-hemolytické skupiny A, B, D, peptostreptokoky a další), listeria. Dequaliniumchlorid se také používá k léčbě nemocí v gynekologii způsobených gramnegativními mikroby: E. coli, zoubky, protea, bakteroidy, pseudomonády, gardnerella, fusobacteria. Působí také proti kvasinkovým hubám Candida a Trichomonas..

Když vstoupí na místo účinku, účinná látka obsažená v čípcích Fluomizin se tajně rozpustí v koncentraci 4 000 až 2 000 mg / l, zatímco minimální koncentrace pro mikroby je 90 mg / l. Hlavní část léku se přirozeně vylučuje. Zbytek, který překonává slizniční bariéru, vstupuje do krevního řečiště, je metabolizován na derivát kyseliny sírové a vylučován střevy. Dva dny po aplikaci se otok tkání a sliznice sníží, počet sekrecí klesá.

Indikace pro použití

Čípky fluomisinu se používají k antiseptickým účelům: léčí infekční onemocnění, plísně. Je předepsán pro gynekologické problémy, jako je kandidová vaginitida, bakteriální vaginóza, trichomoniáza. Lék Fluomizin se používá k profylaktickým účelům: bezprostředně několik hodin před porodem nebo operací k dezinfekci intravaginální oblasti. Podívejme se podrobněji na dva hlavní důvody, pro které jsou předepsány čípky fluomizinu. To je drozd a kolpitida..

S drozdem

Drozd je časté ženské onemocnění způsobené houbou skupiny Candida. Neškodí zdraví, ale přináší spoustu nepříjemných pocitů: svědění, pálení se objevuje v oblasti genitálu, objevuje se výboj bílých tvarohů. Pokud se při prvních známkách drozdu neléčí, vyvine se v chronické onemocnění, které se následně projeví oslabením imunitního systému, například po nachlazení. Fluomisinové čípky na drozd, které jsou součástí komplexní léčby, jsou jedním z léků, které úspěšně bojují proti tomuto problému..

S kolpitidou

Zánět ženských přívěsků se nazývá kolpitida. Je způsobena patogenními bakteriemi, které vstupují do vagíny a aktivují se, když tělo ztratí některé ze svých ochranných funkcí. Bez léčby se nemoc rychle šíří do děložního čípku, dělohy a vaječníků. V budoucnu lze dopad nemoci zjistit v neplodnosti, mimoděložním těhotenství, nádorech a dalších důsledcích. Terapie pro colpitis spočívá v užívání tablet, pomocí čípků, včetně fluomizinu, řady procedur. Čípky Fluomizin s kolpitidou předepisuje pouze lékař.

Návod k použití

Čípky fluomisinu předepisuje ošetřující gynekolog, ale lze je zakoupit v lékárně bez lékařského předpisu. Před použitím si přečtěte návod k použití, který je součástí kartonového obalu. Pro léčbu je jeden čípek injikován do pochvy těsně před spaním. Průběh léčby je 2 týdny. Během menstruace by léčba měla být přerušena a pokračovat v léčbě na konci ženských dnů. Pokud jde o preventivní opatření před operací a porodem, je zde dávkování stanoveno gynekologem individuálně.

Během těhotenství

Výsledky studie ukázaly, že vaginální tablety fluomisinu neovlivňují vývoj plodu ani kojeného dítěte. K léčbě dochází bez jakýchkoli nežádoucích účinků a dalších faktorů, které mohou negativně ovlivnit matku během krmení a dítěte. Dávkování a trvání léčby během tohoto období je předepsáno lékařem po absolvování testů. Bez jeho svolení je užívání drogy zakázáno.

V prvním trimestru

První trimestr je období těhotenství, kdy dochází k pokládání orgánů dítěte. V tuto chvíli byste měli být u všech léků opatrní, jak je to možné, to platí i pro tento lék. Svíčky Fluomizin během těhotenství předepisuje pouze lékař a v případě, že důsledky onemocnění pro plod a ženu převyšují možné důsledky užívání léku.

Jak správně vložit fluomizin

Fluomizin se vkládá přímo do pochvy. V některých případech nejsou pomocné látky, které tvoří vaginální tablety, úplně absorbovány tělem a některé z nich jsou narušeny ve formě hojných sekrecí. To je normální důsledek používání svíček. Doporučuje se oblékat si silné bavlněné prádlo a v noci používat hygienické vložky, aby se zabránilo skvrnám. Postupně budeme zvažovat, jak správně provést postup tak, aby léčba byla účinná:

 • Před zákrokem si musíte důkladně umýt ruce, ležet na boku a ohýbat si kolena k hrudi.
 • Opatrně vložte svíčku dovnitř. Pokud zavedení způsobuje nepohodlí způsobené suchostí v pochvě, doporučuje se nejprve vaginální tabletu nejprve na několik sekund snížit v teplé vodě..
 • Pro dokončení postupu. Po zavedení nemůžete vstát, jinak by rozpuštěná svíčka mohla vytéct dříve, než je předepsaný čas, a účinek ošetření bude neúplný.

Spalování po fluomizinu

Po zavedení čípku Fluomizin po třech až pěti minutách pocítíte mírný pocit pálení: je to normální, takže není třeba se obávat. Pokud je pocit pálení nesnesitelný, měl by být vytvořen klystýr z čisté převařené vody, aby se zbylé tablety vymyly z pochvy a ráno se poraďte s lékařem. Může tedy nastat alergická reakce na léčivo. Pokud pocit pálení doprovází otok a svědění sliznice, měli byste se poradit se svým lékařem. S největší pravděpodobností předepíše antihistaminikum, například Suprastin nebo Diazolin.

Vedlejší efekty

Spalování je hlavním vedlejším účinkem čípků fluomizinu. V místě použití se mohou na kůži objevit vyrážky a svědění. Někdy jsou pozorovány lokální dráždivé reakce podobné erozi: je to kvůli zánětu v důsledku infekce nebo nedostatku estrogenového hormonu. Ve velmi vzácných případech si pacienti, kteří jsou léčeni čípky Fluomizin, stěžují na horečku a zimnici.

Kontraindikace

Před použitím čípků Fluomizin musíte bezpodmínečně prostudovat pokyny, které naznačují kontraindikace. Tento lék není určen pro děti a dívky, které nedosáhly reprodukčního věku. Fluomisinové čípky jsou kontraindikovány u žen s diagnostikovanými vředy děložního hrdla a vaginálního epitelu nebo jiným narušením integrity vaginální sliznice.

Čípky nelze použít také pro ty, u kterých bylo zjištěno alergické reakce na léčivo nebo u kterých bylo zjištěno, že jsou individuálně netolerantní vůči dequalinchloridu nebo pomocným složkám čípků fluomizinu. Droga může být užívána pro ženy, které řídí auto nebo jsou zaneprázdněny prací, která vyžaduje zvýšenou pozornost a soustředění. O interakci léčiva s alkoholem neexistují žádné údaje z klinických studií.

Léková interakce

Interakce čípků Fluomizin pro intravaginální použití s ​​jinými léky nebyla identifikována. Pokud žena v době léčby tímto lékem bere jiné léky, měli byste o tom informovat svého gynekologa. Lék Fluomisin není kompatibilní pouze s aniontovými účinnými látkami, tj. Mýdlem. Lékaři nedoporučují mytí mýdlem později než hodinu před podáním.

Fluomizin

Fluomizin: návod k použití a recenze

Latinský název: Fluomizin

ATX kód: G01AC05

Účinná látka: Dequaliniumchlorid (Dequaliniumchlorid)

Výrobce: Rottendorf Pharma GmbH (Německo), MediNova (Švýcarsko)

Aktualizujte popis a fotografii: 10.26.2018

Ceny v lékárnách: od 494 rub.

Fluomisinum je topické antiseptické léčivo používané v gynekologii..

Uvolněte formu a složení

Dávková forma uvolňování přípravku Fluomizin - vaginální tablety: bílé, bikonvexní, oválné (v kartonovém svazku 1 blistr se 6 tabletami).

Složení 1 vaginální tableta:

 • účinná látka: dequaliniumchlorid - 10 mg;
 • pomocné složky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, stearát hořečnatý.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Dequaliniumchlorid je kvartérní amoniová sloučenina se širokým spektrem antimikrobiální aktivity. Aktivní proti většině grampozitivních bakterií Streptococcus spp. (včetně β-hemolytických streptokoků skupin A a B), Staphylococcus aureus, Listeria spp., gramnegativní bakterie Pseudomonas spp., Gardnerella vaginalis, Escherichia coli, Klebsiella spp., Serratia spp., Anaroba skupina D), prvoky (Trichomonas vaginalis), houby rodu Candida (Candida albicans, Candida tropicalis, Candida glabrata).

Farmakokinetika

V případě intravaginálního podání se dequaliniumchlorid absorbuje v extrémně malém množství do systémového oběhu sliznicí pochvy.

Metabolizovaný na derivát 2,2-dikarboxylové kyseliny.

Vylučuje se střevem v nekonjugované formě.

Indikace pro použití

 • bakteriální vaginóza;
 • candida / trichomonas vaginitida;
 • stavy před porodem a gynekologické operace (vaginální debridement).

Kontraindikace

 • ulcerativní léze epitelu děložního čípku a pochvy;
 • období před nástupem sexuální aktivity;
 • individuální nesnášenlivost jakékoli složky léčiva.

Návod k použití fluomizinu: způsob a dávkování

Vaginální tableta by měla být vložena hluboko do vagíny (v poloze na zádech s mírně ohnutými nohama) před spaním večer.

Doporučené použití: 1 vaginální tableta denně po dobu 6 dnů. Aby se předešlo recidivě, měla by být podána úplná léčba..

Léčba během menstruace by měla být přerušena, po jejím ukončení by mělo pokračovat používání fluomizinu.

Vedlejší efekty

Ve velmi vzácných případech jsou možné lokální reakce podráždění (eroze), svědění, zarudnutí nebo pálení vaginální sliznice (mohou být spojeny se známkami vaginální infekce, alergickými reakcemi, horečkou).

Předávkovat

Předávkování intravaginálním podáním je nepravděpodobné.

Žádné předávkování.

speciální instrukce

Složení fluomizinu zahrnuje další složky, které v některých případech nejsou úplně rozpuštěny ve vagíně. V tomto ohledu lze zbytky tablety nalézt na spodním prádle, které neovlivňuje účinnost léku.

Při nadměrné suchosti vagíny ve vzácných případech existuje šance, že tableta zůstane nerozpuštěná. Aby se tomu zabránilo, musí být vaginální tableta před aplikací navlhčena vodou (uchovávejte pod tekoucí vodou po dobu 1 sekundy).

Během terapie se doporučuje častěji vyměňovat spodní prádlo a vycpávky. Pokud po ukončení léčby přetrvávají klinické příznaky infekce, mělo by být provedeno opakované mikrobiologické vyšetření k identifikaci patogenu a potvrzení diagnózy..

Během používání fluomizinu se doporučuje vyhnout se pohlavnímu styku. Aby se zabránilo urogenitální reinfekci, je indikována současná léčba sexuálních partnerů.

Těhotenství a kojení

Těhotenství a období kojení nejsou kontraindikací pro použití fluomizinu.

Použití v dětství

Podle pokynů není fluomizin předepisován dívkám před nástupem sexuální aktivity.

Léková interakce

Lék je nekompatibilní s mýdlem a jinými aniontovými povrchově aktivními látkami..

Analogy

Analogy fluomizinu jsou: Macmirror, Neo-Penotran, Hinofucin, Wagisept, Betadin, Hexicon, Metrovagin, Klion.

Podmínky skladování

Uchovávejte mimo dosah dětí při teplotách do 25 ° C.

Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze o Fluomizine

Recenze o fluomizinu jsou většinou pozitivní. Droga může být použita pro ženy během těhotenství / kojení. Obaly určené k ošetření.

Mezi nedostatky ukazují vysoké náklady na léčivo, stejně jako hojný výboj během léčby a (v některých případech) nedostatečný nebo krátkodobý účinek. Vedlejší účinky, včetně alergických reakcí, jsou hlášeny zřídka.

Cena fluomizinu v lékárnách

Přibližná cena fluomizinu (6 ks v balení) je 728–850 rublů.

Fluomizin: ceny v online lékárnách

Fluomizin 10 mg vaginální tablety 6 ks.

Tablety fluomizinu vaginální. 10mg 6 ks.

Vzdělání: První moskevská státní lékařská univerzita pojmenovaná po I.M. Sechenov, specialita "Všeobecné lékařství".

Informace o drogě jsou zobecněny, jsou poskytovány pro informační účely a nenahrazují oficiální pokyny. Samoléčení je pro zdraví nebezpečné.!

Člověk užívající antidepresiva ve většině případů bude opět trpět depresí. Pokud se člověk vyrovná s depresí sám, má šanci na tento stav navždy zapomenout..

Lidský žaludek odvádí dobrou práci s cizími předměty a bez lékařského zásahu. Je známo, že žaludeční šťáva rozpustí i mince..

U 5% pacientů způsobuje antidepresivum klomipramin orgasmus..

První vibrátor byl vynalezen v 19. století. Pracoval na parním stroji a měl za úkol léčit ženskou hysterii..

Průměrná délka života levice je menší než pravotočivá.

Vzdělaný člověk je méně náchylný k mozkovým onemocněním. Duševní činnost přispívá k tvorbě další tkáně, která kompenzuje nemocné.

Většina žen má větší potěšení z rozjímání o svém krásném těle v zrcadle než ze sexu. Ženy tak usilují o harmonii.

Kaz je nejčastější infekční nemoc na světě, se kterou ani chřipka nemůže konkurovat..

Práce, kterou člověk nemá rád, je mnohem škodlivější pro jeho psychiku než obecně nedostatek práce.

Během provozu tráví náš mozek množství energie, které se rovná 10w žárovce. Takže obraz žárovky nad vaší hlavou v době objevení zajímavé myšlenky není tak daleko od pravdy.

Ve snaze dostat pacienta ven, lékaři často zacházejí příliš daleko. Tak například nějaký Charles Jensen v období od roku 1954 do roku 1994. přežil více než 900 operací odstranění nádoru.

Pokud se usmíváte pouze dvakrát denně, můžete snížit krevní tlak a snížit riziko srdečních infarktů a mozkových příhod.

Ve Velké Británii existuje zákon, podle kterého může chirurg odmítnout provedení operace na pacientovi, pokud kouří nebo má nadváhu. Člověk by se měl vzdát špatných návyků, a pak možná nebude potřebovat chirurgický zákrok.

Lidská krev „protéká“ cévami pod obrovským tlakem a pokud je narušena její integrita, může střílet až do 10 metrů.

Játra jsou nejtěžší orgán v našem těle. Její průměrná hmotnost je 1,5 kg.

Komplexy lékařských vyšetření na dálku jsou inovativním vývojem, který umožňuje optimalizovat výdaje společnosti na neproduktivní výrobky a.

Fluomizin

Struktura

účinná látka: 1 tableta vaginální 10 mg dequaliniumchlorid

pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza stearát hořečnatý.

Léková forma

Základní fyzikální a chemické vlastnosti: bílý nebo téměř bílý oválný bikonvex.

Farmakologická skupina. Antimikrobiální a antiseptická činidla používaná v gynekologii. ATX kód G01A C05.

Farmakologické vlastnosti

Fluomisinum obsahuje dequaliniumchlorid - kvartérní amoniovou sloučeninu se širokým antimikrobiálním spektrem účinku proti různým grampozitivním a gramnegativním bakteriím, houbám a protozoovým jednobuněčným organismům (Trichomonas vaginalis). Aktivita dequaliniumchloridu in vitro byla stanovena proti následujícím mikroorganismům významným pro vaginální místo. Tato aktivita je vyjádřena jako IPC (MIC).

Po rozpuštění vaginální tablety Fluomisinum (10 mg dequaliniumchloridu) v přibližně 2,5–5 ml vaginální tekutiny byla koncentrace dequaliniumchloridu ve vaginální tekutině 4 000 až 2 000 mg / l, což je vyšší než MIC 90 pro všechny testované patogeny. Nebyl hlášen žádný vývoj rezistence mikroorganismů na dequalinchlorid. Stejně jako u jiných povrchově aktivních látek je hlavním mechanismem působení dequalinchloridu zvýšení permeability buněk a následné ztráty enzymatické aktivity, což vede k buněčné smrti. Dequaliniumchlorid ve vaginálních tabletách působí lokálně ve vagíně. K viditelnému snížení sekrece a zánětu obvykle dochází po 24-72 hodinách.

Protože vaginální absorpce je zanedbatelná, neexistují žádné údaje o farmakokinetice lidského dequalinchloridu.

Klinické vlastnosti

 • Vaginální infekce bakteriálního a houbového původu (např. Bakteriální vaginóza a kandidóza).
 • Trichomoniáza.
 • Sanace před gynekologickými zásahy a porodem.
 • Přecitlivělost na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku.
 • Vaginální a krční vředy.
 • Nepoužívat pro mladé dívky v pubertě.

Interakce s jinými léky a jiné typy interakcí.

Interakce s jinými léky nejsou známy. Pokud potřebujete současně užívat nějaké léky, měli byste se poradit se svým lékařem.

Fluomizin je nekompatibilní s mýdlem a jinými aniontovými povrchově aktivními látkami..

Funkce aplikace

Fluomizin obsahuje pomocné látky, které se úplně nerozpustí. Zbytkové prášky lze někdy najít na spodním prádle. To neovlivňuje účinnost fluomizinu..

Někdy v případech, kdy je pozorována vaginální suchost, existuje možnost, že se vaginální tableta nerozpustí a je vyloučena celá z vagíny. Výsledkem je, že takové ošetření není účinné. Abyste tomu zabránili, můžete tabletu před podáním, když je vagina suchá, navlhčit tabletu trochou vody.

Pacienti by měli používat hygienické vložky nebo denní vložky. Droga nemění barvu prádla. Pacientům by mělo být doporučeno, aby si každý den vyměňovaly spodní prádlo a flanel a prali je při teplotě nejméně 80 ° C..

Používejte během těhotenství a kojení

Fluomizin lze použít během těhotenství a kojení. Nicméně, stejně jako v případě léků obecně, je třeba při předepisování fluomizinu těhotným ženám v prvním trimestru těhotenství postupovat opatrně. Údaje získané z použití dequaliniumchloridu u těhotných žen v průběhu klinického hodnocení a ve studii užívání léku Fluomizin naznačují, že neexistují žádné nežádoucí účinky dequaliniumchloridu na těhotenství nebo zdraví plodu / novorozence..

Údaje z post-marketingových studií provedených během užívání léku během těhotenství (odhadem 1,1 milionu případů) ukazují na neexistenci nežádoucího účinku dequalin chloridu na průběh těhotenství nebo na zdraví plodu / novorozence.

Neexistují žádné údaje o pronikání dequaliniumchloridu do mateřského mléka.

Vzhledem k nedostatečné absorpci a skutečnosti, že léčba trvá pouze 6 dní, jsou nežádoucí účinky na plod nebo novorozence nepravděpodobné..

Schopnost ovlivnit rychlost reakce při řízení vozidel nebo jiných mechanismů

Dávkování a podávání

Doporučuje se používat 1 vaginální tabletu denně po dobu 6 dnů. Večer před vstupem do postele vložte vaginální pilulku hluboko do vagíny. Je lepší to udělat, když ležíte na zádech a mírně ohýbáte nohy.

Během menstruace by měla být léčba přerušena a měla by pokračovat i po jejím ukončení.

Je nutné pokračovat v léčbě, i když již nepohodlí (svědění, výtok, zápach). Léčba, která trvá méně než 6 dní, může vést k relapsům. Průběh léčby je 6 dní.

Nedoporučuje se pro děti..

Předávkovat

Nebyly hlášeny žádné případy předávkování léky..

Nežádoucí účinky

Celkové poruchy a lokální reakce v místě vpichu

Ve vzácných případech se může objevit svědění, pálení nebo zarudnutí. Tyto nežádoucí účinky však mohou být také spojeny s příznaky vaginální infekce..

V jednotlivých případech jsou možné lokální podráždění, jako je krvácení z vaginální eroze. V těchto případech bylo pozorováno předběžné poškození povrchu vaginálního epitelu v důsledku nedostatku estrogenu nebo lokálního zánětu.

Velmi zřídka hlášená horečka.

Možné reakce z přecitlivělosti.

V případě jakýchkoli nežádoucích účinků by měl přestat užívat lék a nezapomeňte se poradit s lékařem.

Skladovatelnost

Podmínky skladování

Uchovávejte v původním obalu při teplotě nepřesahující 30 ° C, mimo dosah dětí..

Obal

6 tablet v blistru, 1 blistr v krabici. 2 tablety v blistru pro

1 blistr v krabičce.

Kategorie dovolené

Výrobce

Medinova AG / Medinova AG.

Umístění výrobce a adresa místa podnikání

Eggbuhlstrasse 14 8050 Curych, Švýcarsko / Eggbuhlstrasse 14 8050 Curych, Švýcarsko.

Informace a recenze o Fluomizinu

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Fluomizin se používá k léčbě vaginálních infekcí a dysbakteriózy, která je důsledkem dlouhodobé lékové terapie, a může ji také použít těhotná žena k opravě porodního kanálu..

Farmakodynamika

Léčivou látkou, která je součástí léčiva Fluomizin, je dequaliniumchlorid, který má rozsáhlou antimikrobiální aktivitu. Dequaliniumchlorid je účinný proti většině gramnegativních, grampozitivních bakterií a prvokům..

Farmakokinetika

Určité množství dequaliniumchloridu během intravaginálního podání je absorbováno přes sliznici do vagíny; pak přechází do krevního řečiště, poté prochází metabolickým procesem a je vylučován střevním systémem.

Indikace

 • Bakteriální vaginóza.
 • Trichomonas vaginitida.
 • Zánět vaginitidy.
 • Sanace pochvy před různými gynekologickými operacemi nebo porodem.

Bakteriální vaginóza

Bakteriální vaginóza (jiné jméno je gardnerelóza) je infekce, ke které dochází v důsledku vaginální dysbiózy. Normálně je v pochvě přítomna laktobacilární flóra. Pokud dojde k narušení vztahu mezi prospěšnými a škodlivými bakteriemi, anaerobní a aerobní bakterie postupně vytlačí laktobacily a dojde k onemocnění.

Gardnerelóza je přenášena od sexuálních partnerů k sobě navzájem. Toto onemocnění je velmi nakažlivé (tj. Nakažlivé).

Historie tohoto onemocnění v medicíně je následující. Dříve lékař diagnostikoval „nespecifickou vaginitidu“ v případě, že hnisavá cervicitida, kandidóza a trichomoniáza byly laboratorními metodami vyloučeny. Později, když dosud nebyl prokázán obrovský vliv anaerobních mikroorganismů na průběh nemoci, byla zohledněna pouze bakterie Gardnerella vaginalis. Proto byla tato choroba nazývána gardnerelóza. V současné době se termín „bakteriální vaginóza“ v medicíně aktivně používá.

Příčiny vaginózy

Hlavní příčinou onemocnění je narušení mikrobiocenózy v pochvě. Při takovém narušení je zdravá flóra inhibována patogenem, který začíná růst a množit se.

Mezi další faktory přispívající k výskytu vaginózy patří: snížená imunita; hormonální nerovnováha; dlouhodobé užívání antibiotik, imunosupresiv, hormonů; urogenitální infekce.

Nepřímou příčinou této choroby může být nošení syntetického spodního prádla; časté vaginální sprchy; přičemž cytostatika potlačuje rakovinné buňky.

Jak udržovat normální vaginální biocenózu?

Klíčové prvky vyváženého ekosystému: vaginální flóra a vaginální epitel. Jsou přirozenou obranou vagíny proti patogenům..

Epitel musí být neporušený, musí obsahovat dostatečné množství glykogenu, což vytvoří dobré podmínky pro množení bakterií mléčného kvašení. Pokud je množství těchto bakterií 98% celkové mikroflóry, bude pH udržováno na požadované úrovni - 4,0 - 4,3.

Příznaky

 • Vaginální výtok, který v důsledku rozkladu aminů produkovaných anaerobními bakteriemi, má vůni shnilých ryb. Jsou hojné, mají bílou nebo šedou barvu..
 • Při svědění a nepříjemném pocitu ve vagíně se může při pohlavním styku objevit bolest.
 • Zánět vaginální sliznice.

Diagnóza gardnerelózy se provádí laboratorními metodami (mikroskopické vyšetření nátěru z vagíny, vyšetření pH pH vaginálního výtoku).

Důsledky nemoci, pokud se neléčí: nepohodlí, přetrvávající svědění, silný výtok; výskyt endometritidy (po řezu císařským řezem, po potratu, po porodu); riziko předčasného porodu nebo potratu v pozdějších fázích.

Bakteriální vaginitida

Zánětlivý proces, který se šíří po vaginální sliznici, se nazývá bakteriální vaginitida (nebo kolpitida). Toto onemocnění se objevuje v důsledku abnormálního růstu jednoho nebo více typů mikroorganismů obsažených ve vagíně. Toto onemocnění postihuje většinu všech žen, které se s různými stížnostmi obracejí na gynekologa. Vaginitida od vaginózy se liší v tom, že ve druhém případě nedochází ke vzniku zánětu.

Příznaky

 • Nepohodlí v pochvě.
 • Bolest v dolním břiše bolavé a tahající postavy.
 • Bohatá vaginální výtok s nepříjemným zápachem.

Všechny tyto příznaky mohou být závažné nebo mírné, záleží na stupni šíření zánětu. V těžkých případech stoupá teplota, zesílení genitálií, bolest a pálení. Nejtrvalejší a dlouhodobý symptom je svědění, horší při chůzi; po podání žádosti; během menstruace.

Druhy vaginitidy:

 • Trichomonas.
 • Aerobik.
 • Alergický.
 • Kandidóza.

Trichomonas vaginitida je běžná forma onemocnění..
Příznaky: únik z vagíny tekutého purulentního pěnivého výboje, někdy s krevními pruhy. Průběh nemoci se může bez zjevného důvodu zhoršovat nebo ustupovat..

Příčinou aerobní vaginitidy je požití aerobní mikroflóry na sliznici se současným snížením počtu laktobacilů. Průběh nemoci je nerovnoměrný, někdy příznaky vymizí, někdy zhoršují (zejména po menstruaci).

Vývoj alergické vaginitidy vyvolává použití orálních antikoncepčních prostředků nebo činidel k léčbě sexuálně přenosných chorob.

K kandidické vaginitidě dochází v důsledku patologického množení a usazování hub z rodu Candida.

Pro diagnostiku vaginitidy jsou nezbytné takové laboratorní výzkumné metody, jako jsou: PCR diagnostika pro detekci urogenitálních infekcí; nátěr na flóře, který se odebírá z močové trubice a vagíny; bakterioza pro stanovení citlivosti mikroorganismů na antibiotika.

Důsledky nemoci, pokud nejsou léčeny včas: rozsáhlé šíření mikroorganismů v horní části genitourinárního systému, což vede ke komplikacím a sekundární infekci; špatný přísun krve do pochvy; vznik cervikální eroze; zánět vnitřních vrstev dělohy.

Sanace (čištění) porodního kanálu

Pro ochranu dítěte při průchodu porodním kanálem před infekcí v jeho očích, ústech, nosu je nutná náprava; v opačném případě dojde k infekci. Kromě toho reorganizace snižuje riziko vzestupné infekce, pokud žena podstoupí časté vaginální vyšetření (například před gynekologickou operací).

Kontraindikace

 • Nadměrná citlivost na látky, které tvoří léčivo.
 • Ulcerace cervikální a vaginální epiteliální vrstvy.

Je nežádoucí používat lék před sexuální aktivitou.

Používejte během těhotenství

Lék se smí používat ve všech stádiích těhotenství a při kojení..

Způsob aplikace

Doporučená denní dávka - 1 tableta.

Tableta se podává intravaginálně, tj. vloží se do pochvy. Je nutné do pilulky vstoupit hluboko, zatímco byste měli ležet na zádech, roztáhnout nohy a ohýbat je na kolenou. Když nastane menstruace, pilulka se zastaví až do konce cyklu.

Průběh terapie je navržen na šest dní. Je nežádoucí přerušit ho bez dobrého důvodu, protože je možné relapsu onemocnění.

Léková interakce

Použití fluomizinu nelze kombinovat s použitím mýdla, sprchového gelu a jiných povrchově aktivních aniontových látek.

Vedlejší efekty

Někdy se může objevit eroze, lokální reakce podráždění, pálení, svědění nebo hyperémie sliznice v pochvě. Tyto příznaky však mohou být také příznaky samotné vaginální infekce, takže je velmi obtížné je od sebe odlišit..

Alergické reakce nebo horečka se mohou objevit jako nežádoucí účinky..

Předávkovat

U intravaginální metody aplikace je nepravděpodobný jev předávkování.

speciální instrukce

Lék ve své kompozici obsahuje pomocné látky. Tyto komponenty se nemusí úplně rozpouštět uvnitř vagíny a vytékat z ní, což na spodním prádle vytváří stopy. Tato skutečnost však neovlivňuje účinnost léku.

Ve výjimečných případech, kdy je pozorována nadměrná suchost pochvy, může tableta zůstat nerozpuštěná. Chcete-li tomu zabránit, můžete tabletu navlhčit vodou, ale musíte to udělat opatrně, protože velmi vlhká tableta se může zcela rozdrobit ve vašich rukou a nemůže být použita, jak bylo zamýšleno.

Během léčby fluomisinem se doporučuje častěji vyměňovat spodní prádlo a kalhotky. Pokud projevy infekce přetrvávají i po ukončení léčby, je třeba mikrobiologické vyšetření opakovat, aby se ověřila správnost diagnózy..

Během terapie je indikována abstinence od sexuálního styku. Aby se zabránilo opětovnému šíření infekce, měli by být oba partneři léčeni souběžně. U mužů je předepsáno další ošetření..

Fluomizin neovlivňuje rychlost reakcí a koncentrace, proto neexistují žádná omezení pro řízení vozidel nebo provádění nebezpečných a složitých činností.

Formulář vydání

Lék je k dispozici ve formě vaginálních tablet 10 mg, 6 kusů v jednom balení, určených pro léčebnou kúru.

Doba použitelnosti od data výroby je tři roky. Teplotní skladování fluomizinu není vyšší než 25 stupňů. V lékárnách je lék předepsán.

Výhody fluomizinu ve srovnání s léky jiných skupin

Chlorhexidin bigluconateFluomizin
Aplikace: prevence pohlavně přenosných chorob, léčba cervicitidy a vaginitidy. Čípek je tekutý, v důsledku čehož je spodní prádlo velmi špinavé. Měl by být používán 2krát denně, což není příliš pohodlné. Pacienti mohou kvůli nepříjemnostem porušit předepsaný režim použití, což vede ke zhoršení terapeutického účinku. Jedno balení léku nestačí na celou léčebnou kúruAplikace: léčba vaginitidy, vaginózy, vaginální debridement. Je to účinné antiseptikum se širokým spektrem účinku. Tablety se dokonale rozpustí ve vagíně a prakticky nevytečou. Pacienti lék dobře snášejí. Použití: jednou denně, v noci, což je velmi výhodné. K dispozici je dostatek obalů pro celou léčebnou kúru.
Přípravky obsahující prednisonFluomizin
Léčivou látkou této skupiny léčiv je hormon kortikosteroid. Farmakokinetika prednisonových přípravků nebyla studována. Nystatin obsažený v přípravcích není prakticky účinný proti houbám Candida, protože u těchto hub se na ně vyvinula rezistence.
Farmakokinetika fluomisinu byla studována. Neinhibuje reprodukci prospěšných laktobacilů, proto se používá při léčbě dysbiózy. Lék se používá více než dvacet let a rezistence patogenů na něj se nevyvinula. Ve vztahu k hub je droga vysoce aktivní..
ClindamycinFluomizin
Aplikace - pouze při léčbě bakteriální vaginózy, tj. úzké spektrum aktivity. Po léčbě dochází k drozdu v důsledku výsledné dysbiózy. Má systémový účinek, výskyt nežádoucích účinků - až 10%.Drozd po ošetření vaginózou nedochází, protože léčivo aktivně inhibuje růst a vývoj plísní. Kromě toho se léčivo neabsorbuje do obecného krevního řečiště, nemá systémový účinek. Průměrný výskyt nežádoucích účinků je menší než 1%.
Povidon jodFluomizin
Přípravky, které obsahují jód, mají mnoho kontraindikací. Zejména jsou zakázány pro použití lidmi trpícími poruchami štítné žlázy, stejně jako těhotnými ženami. Často způsobují alergické reakce. Silně zašpiní spodní prádlo pacienta.Lék je schválen pro použití během těhotenství.
Mikonazol a metronidazolFluomizin
Léky mají systémový účinek, jsou běžnou příčinou poruch trávení. Nežádoucí reakcí je podráždění vaginální sliznice. Během užívání drog je zakázáno používat alkoholické nápoje. Léky mají mnoho kontraindikací, mezi něž patří také těhotenství..Užívání alkoholu během léčby není omezeno.

Recenze

Angelina, 42 let.
Nikdy jsem nevěděl, že mám vaginózu, myslel jsem si, že je to taková fyziologie, že během vaginálního sexu zažívám bolest. Žádné další příznaky nebyly, takže jsem si nemyslel, že tato nemoc je taková. A pak se náhodou stěžovala na lékaře, kterého znala, radila konzultovat gynekologa k vyšetření. Poté, co mi byla diagnostikována vaginóza, začal jsem být léčen. Gynekolog mi napsal předpis pro Fluomizin. Pomohlo to třetí nebo čtvrtý den. A bolestnost zmizela, jsem s tím spokojená.

Ivanka, 33 let.
Byl jsem léčen lékařem pro vaginální dysbiózu, Fluomizin mi hodně pomohl. A předtím trpěla více než rok, kolikrát byla léčena, na krátkou dobu zmizely příznaky a pak se znovu vrací.

Anna, 29 let.
Při léčbě vaginálního zánětu mi lékař napsal předpis pro Fluomizin. Když jsem ho po týdnu přišel na vyšetření, pak ultrazvukové vyšetření ukázalo výrazný pokles zánětu. Doporučuji všem! A potom je zánět lehce dosažitelný, ale je těžké ho vyléčit...

Lisa, 30 let.
Díky dlouhodobému používání antibiotik se vyvinula dysbióza. Kdokoli se s touto bolestí setkal, ví, jak je těžké ho vyléčit a obnovit normální flóru. Byl mi předepsán Fluomizin a pak, abych udržel flóru, lék Simiter. Opravdu pomohl !! Radím všem ženám s podobnými problémy.

Fluomysin

 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Vedlejší efekty
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými drogami
 • Předávkovat
 • Formulář vydání
 • Podmínky skladování
 • Struktura
 • dodatečně

Složení fluomisinu je účinnou látkou dequaliniumchloridu, což je kvartérní amoniová sloučenina s velkým rozsahem antimikrobiální aktivity. Dequaliniumchlorid působí na gram-pozitivní mikroby: streptokoky různých druhů, včetně beta-hemolytických streptokoků skupin A a B, jakož i D, peptostreptococcus, Staphylococcus aureus, Listeria; Gramnegativní mikroorganismy: gardnerella, Escherichia coli, fusobakterie, zoubkování různých druhů, Klebsiella, pseudomonády, bakteroidy, Proteus. Působí proti kvasinkovým hubám rodu Candida (C. tropicalis, C. albicans, C. krusei, C. glabrata), jakož i proti prvokům: vaginální trichomony.
Při intravaginálním podání se fluomisinová tableta rozpustí ve vaginální tekutině a vytvoří v ní koncentraci 4 000 až 2 000 mg / l, což je vyšší než minimální prahová koncentrace 90 pro všechny mikroby, na které byla stanovena citlivost.

Dequaliniumchlorid je povrchově aktivní látka (povrchově aktivní látka), zvyšuje propustnost buněčných membrán mikroorganismů, vede ke ztrátě buněčné enzymatické aktivity a další destrukci buněk, její účinek je omezen vaginou. Velmi malá dávka dequaliniumchloridu prochází integumentárním epitelem vaginální sliznice do celkového krevního řečiště, kde je metabolizována na derivát kyseliny sírové a vylučována střevním traktem v nenavázané formě. Účinnost léku se projevuje po 2-3 dnech a je doprovázena snížením otoků tkání vagíny, sliznice a snížením počtu leucorrhoea.

Indikace pro použití

Bakvaginóza s možností použití léku až do získání výsledků testů, candida colpitis, trichomonas colpitis, nespecifická vaginitida a vulvovaginitida, je-li před porodem nutná vaginální hygiena, gynekologické a chirurgické zákroky.

Způsob aplikace

Doporučená frekvence podávání je 1 vaginální tableta v noci po dobu 6 dnů. Tablety Fluomizin se podávají hlouběji do pochvy, zatímco leží na zádech, před spaním. V případě menstruace je léčba zastavena a procedury jsou obnoveny po jejím ukončení.
Doba trvání léčby je minimálně 6 dní, snížení v průběhu léčby přispívá k opětovnému výskytu infekce, možnému výskytu rezistentních mikroorganismů.

Vedlejší efekty

Je však třeba poznamenat, že tyto příznaky jsou také charakteristické pro vaginální infekci..
Byly ojedinělé případy lokální reakce podráždění typem povrchového krvácení z vnitřní výstelky pochvy na pozadí hypoestrogenismu nebo zánětu, kožních vyrážek.
Jiné: velmi zřídka - horečka; alergie u lidí citlivých na určité složky léku.

Kontraindikace

Individuální nesnášenlivost účinné látky nebo jiných složek léčiva, erozivní poškození stratifikovaného spinocelulárního epitelu lemujícího stěny vagíny a děložního čípku. Nedoporučuje se pro dívky před sexuální aktivitou..

Těhotenství

Během těhotenství je užívání léku možné. Výsledky studií nezjistily škodlivé účinky dequaliniumchloridu na zdraví plodu a novorozence.
Nejsou k dispozici žádné informace o proniknutí účinné látky do mateřského mléka, použijte pouze po konzultaci s lékařem.

Interakce s jinými drogami

Neznámý Není kompatibilní s detergenty, jinými aniontovými povrchově aktivními látkami.

Předávkovat

Údaje o případech předávkování nejsou známy. Vzhledem k zanedbatelnému vstupu léku do celkového krevního řečiště je předávkování nepravděpodobné.

Formulář vydání

Vaginální tablety 10 mg. V blistru 6 ks. Lepenkové balení.

Podmínky skladování

Skladujte při teplotě nepřesahující 25 stupňů Celsia. Na konci doby použitelnosti vyznačené na blistru a kartonu nepoužívejte. Udržujte mimo dosah dětí. Skladovatelnost 48 měsíců.

Struktura

Dequaliniumchlorid v jedné vaginální tabletě 10 mg.
Pomocné látky: monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, hořečnatá sůl kyseliny stearové.

Čípky Flumizin z drozdu: návod k použití

Najít lék, který může rychle pomoci s drozdem, není snadný úkol. Pokud se spoléháte na recenze, Fluomizin je lék, který vám pomůže rychle se vypořádat s mikroby a má stabilní antiseptický účinek. Přes uvolňování tablet, které způsobuje určité obtíže při jeho užívání, jsou vaginální tablety v gynekologii považovány za bezpečný lék určený k léčbě těhotných, kojících žen a pacientů s mírnými i pokročilými formami kandidózy. Hlavními výhodami léku jsou absence škodlivých toxických účinků, lokální absorpce léčiva a okamžité zmírnění symptomů kandidózy.

Složení, farmakologický účinek

Téměř všechny ženy jsou obeznámeny s vaginální kandidózou. Symptomy patologie způsobují fyzické a emoční nepohodlí, takže se chci z nemoci rychleji léčit. Medicína nabízí obrovský seznam léčivých přípravků určených k terapii. Přípravky se prodávají bez lékařského předpisu, ale jejich jmenování bez konzultace s odborníkem je zakázáno. Některé sloučeniny mohou vyvolat alergické reakce nebo zhoršit průběh nemoci, protože nejprve u lékaře a poté léčbě.

Jedním z nejúčinnějších prostředků je fluomizin. Během několika hodin, odstranění sekrecí, svědění, pálení, za několik dní zcela odstraní všechny příznaky nemoci a je dobrým profylaktickým prostředkem pro drozd.

Fluomizin označuje léčiva s lokálními antiseptickými a antibakteriálními účinky. Jedno balení obsahuje 6 tablet, které jsou k dispozici ve formě bikonvexních tablet, což je dostatečné pro jeden léčebný cyklus.

Aktivní složkou v kompozici je dequaliniumchlorid. Toto není přesně antibiotikum, ale spíše širokospektrální antimikrobiální sloučenina. Jako pomocné složky jsou přítomny monohydrát laktózy, stearát hořečnatý a mikrokrystalická celulóza. Dequaliniumchlorid poškozuje širokou škálu gramnegativních a grampozitivních bakterií, nejjednodušších jednobuněčných organismů a plísňových spór, které způsobují vaginální kandidózu.

Kontraindikace, návod k použití

Fluomisin tablety nejsou indikovány k léčbě drozdu u všech pacientů. Měli byste vědět, za jakých chorob a pro které není Fluomizin povolen, návod k použití kategoricky zakazuje použití tablet, čípků pro individuální nesnášenlivost k léku a erozivní léze epitelu děložního čípku, vagíny. Kromě toho se čípky fluomizinu nepoužívají v pediatrické praxi, jmenování se provádí až po dosažení puberty..

Pokud jde o to, zda lze čípky fluomizinu použít během těhotenství, vše záleží na stavu pacienta. Léčivá látka, která je součástí léku, neproniká placentární bariérou a nepoškozuje vývoj plodu, proto lékaři dovolují lék Fluomizin během těhotenství, laktace. Je třeba přísně dodržovat všechny předpisy lékaře. Nesprávné použití léku může vést k negativním nežádoucím účinkům u těhotných žen, zejména v 1. trimestru. V průběhu těhotenství je často zakázáno používat v 1. trimestru jakékoli čípky, tablety vaginálního typu, lékař volí jiné léčebné režimy. Během laktace by měla být věnována pozornost také skutečnosti, že bezpečnost léčiva pro zdraví novorozenců nebyla zcela prokázána, což vyžaduje opatrnost při používání přípravku..

Pro Fluomizin existuje několik neměnných pravidel prokazujících jeho účinnost v drozdech:

 1. Během cyklu by se léčivo nemělo používat, jako jakékoli jiné širokospektrální antibiotikum. Pokud je léčba přerušena cyklem, na konci terapie začíná od samého začátku.
 2. Je přípustné navlhčit tabletu ve studené vodě, aby se rozpustila rychleji, ale pacienti často říkají, že je velmi obtížné vložit lék do pochvy později. Je lepší používat pilulku ihned po sprše, jak by měla být, v noci.
 3. Chcete-li zabránit opakované infekci, měli byste po celou dobu léčby ukončit sexuální aktivitu.
 4. Čípky nelze používat déle než 6 dní. Delší léčba může mít negativní účinky na část těla žen.

Důležité! Při správné medikaci neexistují žádné vedlejší účinky. Projevy ve formě svědění, pálení, horečky diktují okamžité ukončení léčby a povinnou návštěvu u lékaře. Složení léku je takové, že ho lze kombinovat s jinými léky, ale měli byste odmítnout umýt intimní místa mýdlem - alkalické prostředí může snížit celý terapeutický účinek. Pro intimní hygienu je lepší nahradit mýdlem gelem.

Analogy drogy, recenze

Výběr analogů fluomizinu není tak snadné, úplné analogy neexistují. Existují fondy trochu podobné fluomizinu, jejich složení a způsob účinku jsou následující:

Všimněte si, že mnoho léků je levnějších než Fluomizin, kolik stojí lék, je lepší se poradit s lékárnou, přibližná cena je 12-25 $. Navzdory nákladným nákladům je produkt populární díky své účinnosti, což potvrzují hodnocení pacientů.

Recenze

Použil jsem prášky, nebyly tam žádné vedlejší účinky. Léčila jsem vaginózu přesně 6 dní, jak řekl doktor. Po uplynutí zadaného času uběhlo všechno a nezůstala žádná stopa. Hlavní věc je neběhat, takže nemusíte řešit komplikace.

Dokud jsem se poprvé setkala s vaginózou v těhotenství, netušila jsem, jak je to těžké. Lékař předepsal fluomizin. Používá se pod dohledem, hlásí každý symptom. Všechno šlo dobře, dítě se narodilo zdravé. Překvapilo mě, že za pouhých 6 dní prošla celá bolest. Dobrý lék.

Ekaterina, 32 let:

Chci říci, že během těhotenství je tento lék docela bezpečný. Prášky mi pomohly, teď byly předepsány mé sestře, je těhotná, první trimestr, malá vaginóza - rozhodli se hrát bezpečně. Hlavní věc není vzdát se léčby po zmizení příznaků - prochází po první pilulce, ale musíte být léčeni.

Natalia, 23 let:

Obecně je droga normální, ale všimla si velkého množství sekrecí. Je nepříjemné vkládat tablety, ale nemůžete je navlhčit - já je navlhčím, celá tableta se mi zhroutila v mých rukou, nemůžu je vložit vůbec. Vkládání svíček je výhodnější, ale tablety se hojí rychleji. Všechny příznaky drozdu zmizí téměř okamžitě..

Články O Neplodnosti