Hlavní Neplodnost

Flemoxin: popis léku, pravidla pro přijetí během kojení

Antibakteriální léky jsou široce používány v moderní medicíně. Antibiotika jsou účinná v boji proti závažným infekčním onemocněním způsobeným houbami a patogenními bakteriemi. Ničí však nejen patogenní, ale také prospěšné mikroorganismy, které narušují bakteriální flóru.

Flemoxin Solutab je univerzální antimikrobiální lék se širokým spektrem aktivity, který je předepsán pro infekční a zánětlivá onemocnění. Tento článek se bude zabývat popisem antibakteriálního léčiva, charakteristikou příjmu během kojení a těhotenství.

Antibiotický popis

Flemoxin Solutab je semi-syntetické antibiotikum ze skupiny penicilinů vyrobené farmaceutickou společností Astellas Pharma. Jedná se o lék s baktericidním účinkem, který je účinný proti grampozitivním a gramnegativním mikroorganismům. Účinná látka - amoxicilin.

Složky léčiva inhibují proteinovou syntézu bakteriální buněčné stěny. V důsledku toho se reprodukce zastaví, růst škodlivých mikroorganismů.

Lék se rychle vstřebává do těla, odolný vůči žaludeční šťávě. Snadno se vstřebává bez ohledu na příjem potravy. K maximální koncentraci amoxicilinu v krvi dochází po 2 hodinách. Lék se vylučuje pomocí ledvin (60%) a jater (15%). Pokud ledviny fungují dobře, pak poločas trvá 1,5 hodiny. Lék neinhibuje přirozenou bakteriální flóru střeva. To znamená, že riziko rozvoje dysbiózy je minimální. Proto se tento lék používá k léčbě dětí, během těhotenství a během kojení.

farmaceutický účinek

Solutab má široké spektrum účinku, léčivo je aktivní ve vztahu k velkému počtu podmíněně patogenních a patogenních mikroorganismů. Antimikrobiální lék má baktericidní účinek.

Antibakteriální lék je účinný proti stafylokokům, streptokokům, gonokokům, meningokokům, Escherichia coli, šigelám, salmonelám, chlamydiím, bakteriím Helicobacter pylori atd. Droga je součástí skupiny penicilinů, a proto nemůže β-laktamázy (enzymy, které rozkládají peniciliny).

Lék inhibuje růst a reprodukci patogenů, zastavuje vývoj infekce. Složky pronikají do buněk a chrání tělo před škodlivými účinky patogenních bakterií. Zlepšení stavu pacienta je pozorováno 2-3 dny po zahájení léčby.

Droga nepřetěžuje vnitřní výstelku žaludku, na rozdíl od antibiotik, která jsou dostupná ve formě tobolek. Před jídlem a po jídle tablet žvýkejte nebo rozpusťte ve vodě. Antimikrobiální lék mohou užívat děti i během těhotenství a během kojení.

Složení a léková forma

Rozpustné tablety se skládají z následujících složek:

 • amoxicilin trihydrát;
 • mikroskopická celulóza;
 • popsaná celulóza;
 • vanillin;
 • krospovidon;
 • Citronové a mandarínkové aromatické doplňky;
 • hořečnatá sůl kyseliny stearové;
 • sacharinát.

Lék je dostupný ve formě despargovatelných (rozpustných) tablet. Hmotnost tablety je 0,13 g, v každém balení 5 nebo 7 kusů. V balení 2 nebo 4 balení je také návod k použití.

Tablety o hmotnosti 0,25, 0,5 nebo 1 g jsou baleny v balení po 5 kusech. V balení 4 balení s pokyny.

Vzhled jsou to oválné tablety, které mají bílý nebo nažloutlý odstín. Každá tableta je uprostřed rozdělena na pásek, je zde digitální označení (23, 232, 234, 236) a logo Astellas Pharma.

Tablety se používají v moderní medicíně pro infekční onemocnění bakteriální povahy.

Indikace

Lék je koncentrován ve vysokých dávkách v dýchacích cestách, takže se často používá k léčbě dýchacích a ORL orgánů. Hlavní indikace: bronchitida, pneumonie, tracheitida, laryngitida, faryngitida atd..

Lék se používá pro infekce jade a genitourinary. To je vše, protože v ledvinách je pozorováno antibakteriální léčivo ve vysokých koncentracích, protože je vylučováno pomocí tohoto orgánu. V případě selhání ledvin se léčba nedoporučuje.

Asi 20% léčiva se vylučuje játry, a proto je v tomto orgánu koncentrována. Cholecystitida a cholangitida jsou léčeny antibiotikem..

Antibakteriální lék se používá k léčbě genitálních infekcí. Infekce dýchacího a močového systému lze léčit empiricky, pouze na základě symptomů, nikoli na základě výsledků testů. Infekční léze žlučových a reprodukčních systémů jsou léčeny až po laboratorních testech. To je nezbytné pro zjištění, jak citlivé bakterie jsou na Flemoxin. Lék se také používá k léčbě kapavky a vředů..

Dávkování a podávání

Flemoxin Solutab se užívá perorálně před jídlem nebo po jídle. Tableta je rozpuštěna nebo rozpuštěna v kapalině (čištěná voda nebo sirup).

 • děti od 1 do 3 let - 0,25 g dvakrát denně nebo 0,13 třikrát denně;
 • děti od 4 do 10 let - 0,25 g třikrát denně nebo 0,38 g dvakrát denně;
 • děti od 11 let a dospělí - od 0,5 do 0,7 g dvakrát denně.

Relapsy, chronická onemocnění nebo těžké infekce - důvody předepsat 1 g léku třikrát denně, ale toto rozhodnutí učiní pouze ošetřující lékař.

Pokud pacient trpí kapavkou, je dávka následující - 3 g léku 1krát denně. Pokud má pacient selhání ledvin, dávka léčiva je snížena. Pokud potřebujete užít velké dávky léku, použijte 1000 mg tablety. Během těhotenství a kojení tento lék pečlivě užívejte. Dávkování předepisuje pouze ošetřující lékař!

Kontraindikace

Antibiotikum není předepsáno pro přecitlivělost na složky léčiva..

 • lymfocytární leukémie;
 • Virová infekce Epstein-Barrové;
 • funkční porucha ledvin;
 • těžké infekce zažívacího traktu s následujícími příznaky: zvracení, průjem, dehydratace;
 • ulcerativní procesy ve střevě.

Těhotné a kojící matky mohou užívat toto antibiotikum až po jmenování lékařem.

Vedlejší efekty

 • Změna chuti, nevolnost, zvracení, průjem, plynatost, kolitida atd..
 • Tubulointersticiální nefropatie (zánět intersticiální tkáně a renálních kanálků).
 • Oslabení imunitního systému, predispozice ke krvácení, hemolytická anémie.
 • Vyrážka, angioedém, anafylaxe.

Při použití antibiotika nebyly pozorovány vedlejší účinky centrálního nervového systému.

Flemoxin během kojení a těhotenství

Podle pokynů se antibiotikum nedoporučuje pro těhotenství a kojení. Lék se užívá v případech, kdy očekávaný pozitivní účinek převyšuje riziko vedlejších účinků. Lékař musí neustále sledovat stav pacienta.

Po požití část účinné látky přechází do mateřského mléka, a proto je při kojení lepší dát přednost bezpečnějším lékům nebo přenést dítě na umělou výživu.

Použití Flemoxinu Solutab během těhotenství a kojení

Latinský název: lemoxin Solutab
Kód ATX: J01CA04
Účinná látka: amoxicilin
trihydrát
Výrobce: Astellas Pharma Europe B. V.
(Holandsko)
Stav dovolené v lékárně: Předpis

Flemoxin Solutab je antibiotikum penicilinové skupiny, částečně syntetické. Má běžný baktericidní účinek, je účinný proti grampozitivním a negativním patogenům. Ničí membrány a hasí syntézu následujících mikroorganismů:

 • Pneumokoky
 • Clostridia
 • Streptococcus
 • Anaerobní gonokok
 • Moraxella
 • Meningokokové bakterie
 • Listeria
 • Helicobacter pylori
 • Stafylokoky
 • Haemophilus influenzae.

Flemoxin je často předepisován k potírání střevních infekcí, i když jeho účinnost je nižší: shigella, enterokok, E. coli, salmonella, protea mirabilis, virus cholery. Není aktivní proti mikroorganismům produkujícím beta-laktamázu: pseudomonas, ind-pozitivní protea, zoubkování, enterobakterie.

Hlavní výhodou léčiva je to, že je vhodný k léčbě během těhotenství, používá se během kojení. Osvědčená bezpečnost tablet umožňuje jejich použití ve druhém a třetím trimestru. V počátečních stádiích je terapie přijatelná pro těžká onemocnění.

Kompatibilita flemoxinu s těhotenstvím a kojením

Po početí dítěte se imunita ženy prudce snižuje, což může způsobit zhoršení některých nemocí. O otázce jmenování léků rozhoduje pouze lékař na základě stavu budoucí matky a na základě aktuálního trimestru. Jednoduché a bezpečné léky nejsou vždy vhodné, v mnoha případech je obtížné obejít se bez antibiotika.

Flemoxin je považován za jedno z nejúčinnějších a nejjemnějších léků, které vylučuje škodlivé bakterie a předchází komplikacím. Protože se skupina cyfalosporinů a semisyntetických penicilinů liší od ostatních antibiotik jen nepatrným účinkem na plod, je tento lék vhodný pro potlačení zánětů ve 2. a 3. trimestru. V tomto případě je potenciální riziko pro dítě nízké a pozitivní účinek pro matku je odůvodněný.

Hlavním faktorem ve prospěch tablet je zabránit proliferaci pojivové tkáně. Tento proces vede k poškození průdušek nebo snížení funkce ledvin..

V 1. trimestru se Flemoxin používá méně často, je předepsáno, pokud je nemožné to udělat bez naléhavé expozice bakteriím. Režim a dávkování pro těhotné ženy a během kojení je stanoven výhradně předním lékařem, ale neměl by překročit 750 mg denně. Při dvojnásobném příjmu je nutné vydržet 12hodinovou přestávku.

Indikace pro těhotenství a kojení

Flemoxin Solutab je předepsán k léčbě patologií spojených s organismy citlivými na složky. S pomocí tablet se provádí léčba infekčních a zánětlivých procesů, včetně těhotenství, kojení:

 • Rozmnožovací systém
 • Močové a žlučové cesty
 • Žaludek a střeva
 • Svaly a epidermis
 • Dýchací a sluchové orgány.

Struktura

Flemoxin Solutab obsahuje hlavní látku - amoxicilin trihydrát (125, 250, 500 mg, 1 g). Dalšími složkami jsou rozpustná celulóza (4,5 - 34 mg), citrusová sladidla, sacharin, hořčík. Dezintegrantem pro uvolňování aktivních prvků je krospovidon. Dietní vláknina pro čištění tenkého střeva - celulózy v mikrokrystalických granulích.

Léčivé vlastnosti

Po perorálním podání flemoxin pokračuje k eliminaci hlavních buněčných stěn polymerních struktur nezbytných k vytvoření jádra. K tomuto procesu dochází během reprodukce bakterií. Lék má vysokou biologickou dostupnost, ukazatel 95% je zaměřen na terapeutické účely.

Po podání je léčivo absorbováno v žaludečním a střevním systému a okamžitě absorbováno. Maximální obsah látek v plazmě je dosažen po hodině a půl. Nezávisí na příjmu potravy. Komponenty pronikají do buněk a sliznic těla a rovnoměrně se šíří tekutinami. Spojení s proteiny je 17%. Dochází k částečnému metabolismu v játrech, orgán je vylučuje o 10-15%. Zbytek (50-70%) opouští ledviny, aniž by změnil vzhled.

S anurií se poločas zvyšuje na 8,5 hodiny.

V plodové vodě těhotných žen dosahuje maximální hladina 25–30% celkového množství plazmy. Během kojení se v malém množství vylučuje mateřským mlékem..

Uvolněte formuláře

Flemoxin se vyrábí ve formě tablet bílé nebo krémové barvy, oválné. Velikost závisí na dávkování. Lék je balen do blistru z hliníkové fólie a polyvinylové fólie, každý v 5 nebo 7 jednotkách. Balení kartonu, bílé barvy s modrým a modrým pruhem. Do pole vložte anotaci, 2 nebo 5 desek. Charakteristickým rysem tablet je dělicí proužek na jedné straně (pro rozbití), který umožňuje upravit dávkování. Na zadní straně je logo společnosti a digitální značky:

 • 125 mg tableta - index 231
 • 250 mg - 232
 • 500 mg - 234
 • 1 000 mg - 236.

Tobolky jsou rozpustné, rychle se mísí s vodou, dodávají nápoji příjemnou citrusovou chuť, která je důležitá během těhotenství - nezpůsobují nevolnost. Také se dají dětem snadno pít. Antibiotikum je vhodné používat, díky své chuti může být žvýkáno, vypráno a rozpuštěno.

Stojí lék od 200 do 500 rublů v balení (tablety nebo tobolky).

Vyrábí se v Nizozemsku, pouze v jiných zemích. Jedno balení je dostačující pro úplnou léčbu.

Metody aplikace

Flemoxin je určen k perorálnímu podání. Bez ohledu na příjem potravy se může pít před, během nebo po jídle. Dávka se nastavuje individuálně na základě závažnosti a klinického obrazu onemocnění, délky těhotenství, charakteristik krmení dítěte (prsa nebo umělé), citlivosti patogenu na složky.

Pro mírné až střední záněty a infekce se doporučuje užívat tablety podle následujícího schématu:

 • Těhotná ve druhém a třetím trimestru - 2 kusy dvakrát denně pro 500-100 mg nebo 3krát denně pro 250-500 mg
 • U chronických patologií, opakujících se ukazatelů, závažných onemocnění se množství zvyšuje o 0,75 mg
 • S kapavkou se lék opije ihned po užití probenecidu - 3 g najednou.

Průměrný průběh léčby těhotných žen je 50–7 dní, terapeutická potřeba stafylokoka se zvyšuje na 10 dní. Po odstranění zjevných příznaků pokračuje podávání dalších 48 až 72 hodin.

Kontraindikace a bezpečnostní opatření

Nedoporučuje se užívat tablety se zvýšenou citlivostí na složky léčiva a alergické reakce na látky penicilinu, skupiny cefalosporinů.

Tento léčivý přípravek se používá opatrně u viru Epstein-Barr způsobujícího mononukleózu. Dávka je snížena pro nastávající matky s určitými problémy ve střevech a žaludku (kolitida).

Křížové lékové interakce

Řada látek inhibuje schopnost ledvinových kanálků přenášet vylučování z krve do moči.

Antagonismus se objevuje při současném podávání se sulfanilomidem.

Allopurinol je schopen způsobit kožní vyrážky..

Kyselina askorbová zlepšuje adsorpci, projímadla a antacida, naopak, nižší.

Vedlejší efekty

Reakce se projeví pouze u některých těhotných žen.

Flemoxin může způsobit svědění, kožní vyrážky a dermatitidu. Lékař předepisuje antihistaminika.

S patologiemi jater, žaludku a střev je zvracení, nevolnost, dysbióza, průjem.

Lékaři zaznamenali u některých pacientů pseudomembranózní kolitidu.

Ve vztahu k nervové soustavě, závratě, nespavosti, může začít úzkost..

Nastávající matky s chronickými onemocněními urogenitálních orgánů měly vaginální kandidomykózu, krystalurii a sníženou rezistenci.

Předávkovat

Při nadměrné akumulaci léku se může v těle objevit nevolnost a zvracení. Nesmí se zaměňovat s toxikózou v časném nebo pozdním těhotenství..

Průjem narušuje rovnováhu vody a elektrolytů.

Aby se eliminovaly nepříjemné jevy, lékař předepisuje enterosorbenty a manipulace k obnovení hydratace těla.

Podmínky skladování

Flemoxin je vhodný po dobu pěti let. Musí být uchováván na tmavém místě nepřístupném dětem bez vlhkosti. Tablety se při teplotě 25 ° C nezhoršují.

Analogy

Existuje skupina léků, která mají podobnou účinnost jako Flemoxin. Je třeba poznamenat, že během těhotenství má tento lék přednost, další léky jsou předepisovány pouze v případě, že terapeutický účinek převládá nad možnými riziky a negativními účinky na plod:

Gramox

Výrobce: Sti-Med-Sorb, Rusko

Cena: 150-200 rublů - láhev s práškem 250 mg

Antibiotikum ze skupiny penicilinů narušuje syntézu bakteriálních membrán. Aktivní pro anaerobní grampozitivní a negativní patogeny. Mikroorganismy syntetizující penicilinázu vykazují rezistenci vůči léčivu. Je předepsán pro infekce sluchových a dýchacích orgánů, genitourinární systém, gastrointestinální zánět, meningitidu, sepsu.

K dispozici v práškové formě. Baleno v 250 mg v hnědých lahvích. Při použití zřeďte vyčištěnou vodou po značku. Výsledná suspenze působí po 15 minutách, což trvá 8 hodin. Vhodný pro prevenci endokarditidy.

Klady:

 • Má vysokou absorpci
 • Používá se k léčbě těhotných žen (jak je uvedeno).

Minusy:

 • Mezi kontraindikace patří bronchiální astma a alergická diatéza
 • Otevřená suspenze musí být použita do 5 dnů. Skladujte při teplotě + 5 ° C.

Amosin

Výrobce: Synthesis OJSC, Russia

Cena: Tablety 250 mg č. 10 - 30 rublů.

500 mg č. 10 - 50 rublů.

Hydroxylový analog ampicilinu, princip účinku je založen na inhibici peptoglykanů, což vede k rozpuštění membrán bakteriálních buněk. Lék není ničen v žaludku, je zcela vstřebáván. Maximální obsah v krvi dosahuje 2 hodiny po podání. Léčí zánětlivá onemocnění dýchacích cest a sluchu, urologické a genitální infekce a je vhodná k odstranění bakterií v žaludku a střevech. Je povoleno používat v terapii pro těhotné ženy, ale v období dalšího krmení je lepší opustit antibiotikum.

Dostupné ve formě tablet potažených bílou pevnou vrstvou s dělicí linií na jedné straně. Tobolky jsou baleny ve fóliovém blistru po 10 kusech. Kartonová krabice obsahuje 2 talíře.

Klady:

 • Jíst nemá vliv na biologickou dostupnost a absorpci
 • Účinné 15 minut po podání
 • Dostupná cena.

Minusy:

 • Nelze kombinovat s metranidozolem
 • Nedoporučuje se žvýkat, mělo by se umývat velkým množstvím vody.

Hiconcil

Výrobce: Krka (Slovinsko)

Cena: Kapsle 250 mg č. 16 - 400 rublů.

500 mg č. 16 - 500 rublů.

Prášek pro suspenzi 250 mg - 300 rublů.

Lék má širokou bakteriální kontrakci, způsobuje rozklad patogenních buněk. Odstraňuje infekce a záněty v zažívacím traktu, urologických a reprodukčních systémech. Bojuje proti mikroorganismům ovlivňujícím dýchací a sluchové orgány. Vhodný pro ošetření kožních abscesů synoviálního vaku. Přiřazeno během těhotenství.

Droga se prodává ve formě dvoutónových tobolek, které jsou baleny v 8dílných červech. Každá krabička obsahuje dvě destičky s hnědočervenými válci s léčivým práškem. Také zabaleno v potemnělých skleněných lahvích pro zavěšení. Díky chuti citronu chutná dobře.

Klady:

 • Snadné použití, lze dát dětem k pití
 • Kategorie účinku na plod je nízká, předepsaná během těhotenství.

Minusy:

 • V průběhu kurzu je nutné kontrolovat orgány krvetvorby
 • Přecitlivělost na penicilin je kontraindikací.

Antibiotika pro kojení: účinnost a vlastnosti použití

Ne jediná kojící matka není v bezpečí před vstupem patogenních bakterií do jejího těla. Pokud se žena během laktačního období nakazí bakteriální infekcí, je zapotřebí antibiotické léčby, aby se zabránilo rozvoji komplikací. Mnoho žen však zvažuje užívání těchto léků neslučitelných s kojením. V některých případech je však během kojení nutná antibiotická terapie, takže ženy musí vědět, jak se chránit sebe a dítě před negativními důsledky..

Charakteristika a vlastnosti antibiotik

Zásadní rozdíl mezi antibiotiky a jinými drogami spočívá v tom, že jejich působení je zaměřeno přímo na bakterie, narušení jejich životaschopnosti a překážka v reprodukci.

Neexistuje univerzální lék, který by ovlivňoval všechny bakterie. Některé léky ovlivňují několik desítek patogenů, jiné ovlivňují dva nebo tři druhy..

Bakterie lze podmíněně rozdělit do dvou skupin:

 • přenášené vzduchovými kapičkami a ovlivňující dýchací cesty. Nejčastěji se jedná o streptokoky, stafylokoky, meningokoky atd. Penicilin a erytromycin jsou schopné takové bakterie ovlivňovat;
 • padající přes špinavé ruce, vodu a jídlo do úst. Nejčastěji to bude Escherichia coli a úplavice, Salmonella atd. Polymyxin zde bude účinný..

Například například Ceftriaxon a Ampicilin budou účinné v boji proti bakteriím obou podmíněných skupin..

Hlavním cílem antibiotika je dostat se do ohniska infekce v určité koncentraci. Současně má každý lék vlastní rozsah aktivity. Je důležité, aby byl tento nástroj fatální pro mikroorganismy, které způsobily nemoc. Proto je výběr antibiotika pouze lékařskou výsadou. Vlastní označení je nepřijatelné, zejména během laktace.

Léky kojení

Během laktace se používá několik běžných antibiotik. Někdy může lékař předepsat lék, který bude vyžadovat dočasné zastavení kojení. Neboj se toho.

Většina lékařů souhlasí s tím, že u některých patogenů vzniká rezistence (rezistence) na lokální antibakteriální léčiva. V budoucnu to může vést k neprůkazné léčbě tímto antibiotikem v jakékoli formě..

Flemoxin Solutab

Flemoxin Solutab je antimikrobiální látka patřící do penicilinové skupiny. Širokospektrální antibiotikum. Léčivou látkou flemoxinu je amoxicilin. Účinná látka léčiva Flemoxin Solutab - amoxicilin

Lék je indikován na infekční a zánětlivá onemocnění:

 • dýchací orgány;
 • genitální a močové systémy;
 • orgány gastrointestinálního traktu;
 • kůže.

Absolutní kontraindikací je pouze individuální nesnášenlivost složek léčiva. Pokyny naznačují, že během kojení by mělo být léčivo používáno s opatrností.

Droga může vyvolat projev takových vedlejších účinků, jako jsou:

 • nevolnost, zvracení, průjem, otupělost chuti;
 • alergická reakce ve formě vyrážky.

Interakce amoxicilinu s některými léky může oslabit jeho účinek nebo vést k jiným negativním reakcím. Je proto nezbytné, abyste informovali svého lékaře o již užívaných lécích, včetně perorálních kontraceptiv..

Průběh léčby je stanoven lékařem a pohybuje se od 5 do 10 dnů. Četnost podávání a dávkování určuje také odborník v závislosti na klinickém obrazu..

Vylučovací doba - 8 hodin.

Je třeba poznamenat, že cena léku Flemoxin Solutab je přibližně 300 rublů. Zatímco jeho absolutní analogový amoxicilin stojí až 100 rublů.

Ceftriaxon

Ceftriaxon je širokospektrální antibiotikum, které patří do skupiny cefalosporinů, které lékaři naší země nejčastěji předepisují při léčbě bakteriálních infekcí. Ceftriaxon není kompatibilní s kojením

Lék je k dispozici v práškové formě pro výrobu roztoku, který se následně podává intramuskulárně nebo intravenózně.

Ceftriaxon je indikován pro bakteriální infekce:

 • orgány břišní dutiny a gastrointestinálního traktu, včetně: tyfus, salmonely;
 • dýchací trakt;
 • kostní systém, klouby, kůže;
 • genitourinary system;
 • centrální nervový systém: meningitida atd..

Kontraindikace pro použití léku je individuální nesnášenlivost, stejně jako období laktace. Pokyny naznačují, že během užívání léku byste měli kojení ukončit.

Opatrnost by měla být věnována chronickým onemocněním jater a ledvin, orgánů gastrointestinálního traktu.

Doba vylučování ceftriaxonu je 48 hodin. Obvykle se předepisuje během 7-10 dnů..

Užívání léku může být doprovázeno následujícími nežádoucími účinky:

 • závratě, bolesti hlavy;
 • cardiopalmus;
 • krevní tok z nosu;
 • bolest břicha, nevolnost, zvracení;
 • vyrážka, soud;
 • bolest v místě vpichu.

Ceftriaxon je nekompatibilní s jinými antimikrobiálními látkami a látkami obsahujícími alkohol..

I přes účinnost léku a široké spektrum jeho použití, jeho cena nemůže překvapit - pod 50 rublů.

Cefotaxime

Cefotaxim je antibiotikum, jako je Ceftriaxon, které patří k cefalosporinům. Forma uvolňování produktu - prášek pro injekce pro intravenózní nebo intramuskulární injekce.

Způsob aplikace a dávku volí lékař individuálně pro každého pacienta.

Cefotaxim je indikován pro choroby, jako jsou:

 • infekce plic a horních cest dýchacích;
 • meningitida;
 • rinitida, faryngitida, sinusitida, laryngitida;
 • infekce v kostech a kloubech;
 • kapavka.

V části kontraindikace v pokynech pro léčivo je uvedena individuální přecitlivělost těla na složky léčiva, těhotenství a kojení..

Použití léku může být doprovázeno projevem vedlejších účinků, jako jsou alergie, bolesti hlavy, gastrointestinální poruchy.

Nekompatibilní s jinými léky, například antibiotiky, ve stejné stříkačce nebo kapátku. Při současném podávání s léky, které blokují tubulární sekreci, se doba eliminace léku zvyšuje. Při současném použití s ​​nesteroidními protizánětlivými léčivy se zvyšuje riziko krvácení.

Cena tohoto antibiotika je menší než 100 rublů.

Vilprafen

Vilprafen je antibiotikum ze skupiny makrolidů, které má antibakteriální (zabíjení bakterií nebo inhibici jejich vitální aktivity) a baktericidní (způsobující smrt bakterií) působení. Wilprafen je antibiotikem makrolidové skupiny, která má široké spektrum účinku a používá se při léčbě mnoha infekčních chorob.

Vilprafen je předepsán pro infekční onemocnění, jako jsou:

 • angina;
 • zánět hltanu;
 • zánětlivé procesy v uchu;
 • sinusitida, laryngitida, angína;
 • záškrt, šarlatová horečka;
 • bronchitida, pneumonie, černý kašel;
 • infekce kůže;
 • prostatitida, syfilis, kapavka;
 • pyelonefritida.

Kontraindikace při používání tohoto léčiva je citlivost na antibiotika makrolidové skupiny a zhoršená funkce jater.

Mezi vedlejší účinky patří:

 • nevolnost, zvracení, průjem, ztráta chuti k jídlu;
 • pruritus, kopřivka.

Léčba Vilprafenem by neměla být kombinována s užíváním určitých antibiotik, antihistaminik a dalších léků. Proto je při předepisování tohoto léku nezbytné informovat lékaře o dalších užívaných lécích.

Trvání léčby a dávkování určuje lékař. Průběh užívání přípravku Vilprafen zpravidla trvá nejméně 10 dní.

Vylučuje se po 12 hodinách.

Lék se nedoporučuje používat během kojení, protože účinek účinné látky (josamycinu) na složení a kvalitu mateřského mléka nebyl prokázán. V praxi je však tento nástroj předepisován kojícím matkám poměrně často.

Vilprafen může předepisovat pouze lékař samostatně. Cena této drogy je asi 500 rublů.

Erythromycin

Dalším antibiotikem makrolidové skupiny je erytromycin. Jeho použití v období laktace je považováno za bezpečnější. Erytromycin se v období laktace používá opatrně.

Jmenován stejným označením jako Vilprafen, průběh 7-10 dnů.

Mezi nežádoucí účinky patří:

 • nevolnost, zvracení, průjem;
 • negativní účinek na játra;
 • kožní reakce (vyrážka, svědění).

Mezi kontraindikace: přecitlivělost na složky léku a selhání jater.

Cena erythromycinu se pohybuje od 10 do 25 rublů.

Faktory ovlivňující načasování vylučování léčiva z těla

Načasování eliminace antibiotik je ovlivněno:

 • sada složek, které tvoří lék. Důvodem je chemická struktura látek;
 • způsob vstupu do těla. Například injekce jsou rychlejší než tablety;
 • věk pacienta (čím starší je člověk, tím je tento proces pomalejší);
 • stav vnitřních orgánů (například onemocnění ledvin a jater zpomalují stahování léků z těla);
 • antibiotický příjem spojený s jídlem (před, po nebo během jídla). Pacienti často těmto pokynům v pokynech nevěnují pozornost, ale pokud se jich nedodrží, můžete zpomalit proces odstraňování léčiva z těla;
 • použití velkého množství tekutiny, což proces urychluje.

Doporučení pro užívání antibiotik kojení

Obecná doporučení, která by měla kojící matka během léčby antibiotiky dodržovat:

 • nemedikovat;
 • nezapomeňte upozornit svého lékaře, že vaše dítě je kojeno;
 • pokud užíváte jiné léky - nezapomeňte to uvést při jmenování lékaře;
 • buďte opatrní při užívání drog, sledujte reakci vašeho těla a stav dítěte;
 • neupravujte dávkování, frekvenci podávání a trvání léčebného cyklu navržené lékařem;
 • konzultujte s lékařem, jak změnit taktiku léčby, pokud se vyskytly vedlejší účinky při užívání antibiotika, nebo po 48 hodinách není účinek léčby pozorován.

Dokonce i antibiotika povolená lékařem mohou způsobit, že dítě bude mít negativní reakci, například problémy se stolicí. Proto, pokud to harmonogram užívání tohoto léčiva dovoluje, je vhodnější užívat jej bezprostředně před krmením. Během doby, kdy dítě sní, nebude mít čas proniknout do mléka, ale před dalším krmením uplyne maximální doba.

Pokud je potřeba kojení dočasně přerušit - berte to jako samozřejmost. Po ošetření pokračujte v laktaci..

Video: Dr. E.O. Komarovsky o užívání antibiotik kojení

Recenze kojících matek

Obě moje děti během stráží silně reagovaly na antibiotikum. Starší je nyní alergický na všechny ty cefazolinicko-pinicilinové. Mladší, ttt, ještě nebyl „zkontrolován“. Já bych se nekrmil. Najednou jsem to udělal a nelituji. Kdyby byly pravidelně vyjadřovány, pak by gardy nikam nechodily. Starší měl potíže se střevy až tři roky a mladší bylo mnohem lepší, na rozdíl od toho staršího jsem ho během antibiotických kurzů nekrmil.

Ulia

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=6916&sid=e002f12f4afd96687b35d7096a60205f&start=15

Měl jsem bolest v krku, Aminka měla 4 měsíce, pil Amoksiklav, nic strašného se nestalo. Nedala ani nic konkrétního malého (ve smyslu linex a společnosti). Fed jako obvykle. Souhlasím s dívkami, že převod do směsi ovlivní zdraví významněji než při užívání antibiotika. Hlavní věc je klid mámy a důvěra ve správnost rozhodnutí. Hodně štěstí!

ERIKA

http://www.komarovskiy.net/forum/viewtopic.php?f=15&t=6916&sid=e002f12f4afd96687b35d7096a60205f&start=15

Bylo mi předepsáno schválené antibiotikum pro HB. Vilprafen se nazývá. Udělal jsem to - kojení, poté, co jsem dekantoval všechno ostatní z obou prsou a vložil to do ledničky. Okamžitě jsem si vzal pilulku. Dalším krmením je mléko z ledničky. Současně byla opět zcela dekantována a nalita do dřezu. Příště jsem kojil a tak dále. Musíte se podívat do pokynů pro dobu nejvyšší koncentrace léku v krvi, a tedy v mléce. U této drogy to bylo 1-2 hodiny, zdá se, že si přesně nepamatuji. Proto bylo takové krmení pro nás vhodné. Dítě nemělo problémy.

Julia Lokhmytko

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/antibiotik_mame_pri_gv/

Zpočátku byla laktostáza dvakrát, pak začala mastitida, pila amoxiclav a krmila se. Všechno bylo dobré. Ach, svatý pro mě. Ale dítě na sis)) doktor mi řekl, že amoxiclav a stráže jsou kompatibilní. Viděl sníženou dávku 5 dní.

Scum

https://deti.mail.ru/forum/nashi_deti/kormim_grudju/antibiotik_mame_pri_gv/

Můj přítel předepsal antibiotikum a některé těžké léky (kapátko), nejsou kategoricky kompatibilní s HB (můj syn měl 3 měsíce, jen asi), přešel na směs (asi 1,5 týdne), pak ještě několik dní (dokud nebude léčivý přípravek stažen), pak uplynul další týden a úplně vrátili GV - směs byla úplně vyloučena za týden.

Hlavní věcí je tu nálada mámy a máma nepochybovala, že se všechno vrátí

Tatyana Gorina

https://www.babyblog.ru/community/post/breastfeed/1721257

Když byl zub vytažen, předepsali Amoxiclav. Řekl jsem doktorovi, že krmím, dávám, co je možné s GV... A já sedím a přemýšlím, dobře, právě teď to začne. Vzdát se! Nejsou povolena žádná antibiotika a bla bla bla... “A ona je tak klidná:„ Neboj se! Jsou povoleny během laktace! “... ale moje bylo tehdy rok a 2 měsíce.

Valentinka

https://www.babyblog.ru/community/post/breastfeed/1721257

Viděl jsem amoxiclav kvůli problémům s poporodními stehy. Byl jsem předepsán 1t a 2krát denně. Před jmenováním konzultovala pediatra, řekla, že morče nemůžete otočit, ale dejte bifidumbakterinu dítěti dvakrát denně, aby nedošlo k problémům s bříškem. 1 den přijetí a já jsem byl v pohodě s dítětem, druhý den bylo dítě přehrabováno všude. Jak později zjistili alergickou vyrážku. V důsledku toho jsem musel toto antibiotikum zrušit

Alice

https://www.babyblog.ru/community/post/breastfeed/1721257

Pokud tedy kojící žena onemocní a po návštěvě u lékaře se ukáže, že k produktivní léčbě je zapotřebí antibiotikum, je nutné zahájit terapii okamžitě, dodržovat bezpečnostní opatření a přísně dodržovat doporučení lékaře.

Flemoxin Solutab pro kojení

Během těhotenství a kojení je třeba pečlivě užívat všechna antibakteriální činidla. Někdy existují situace, že bez těchto léků není možné se s touto chorobou vypořádat. Potřeba přijetí a výběr antibiotik by měl být stanoven lékařem. Flemoxin solutab během kojení není výjimkou.

Dávkování a délka léčby by neměly být stanoveny samostatně.

Složení a mechanismus účinku léku

Tento lék se týká širokospektrálních antibiotik. Flemoxin potlačuje grampozitivní a gramnegativní flóru. Představuje jednu z nejrozšířenějších skupin antibakteriálních léků: penicilinovou řadu. Flemoxin má baktericidní a bakteriostatický účinek. Při použití v odpovídajících dávkách snižuje růst mikrobů, ničí patogenní buňku.

Proto se široce používá při léčbě akutních a chronických onemocnění..

Solutab je dostupný ve formě speciální dávkové formy. To znamená, že lék je dobře vstřebáván, rychle vstřebáván. Výhodou této formy uvolňování je možnost požití nebo rozpuštění ve vodě. Tím je dosaženo vysoké adherence pacienta k léčbě..

Hlavní účinnou látkou flemoxinu je amoxicilin trihydrát. Mezi pomocné složky léčiva patří: dispergovatelná a mikrokrystalická celulóza, sacharin, krospovidon, stearát hořečnatý. Ke zlepšení chuti se přidávají potravinářské citrony a mandarinky. Existují dávky 500,1 000 mg (dospělí), 250, 125 mg (děti). Tablety mají vhodný prodloužený tvar. Uprostřed je riziko pro snadné dávkování.

Indikace a kontraindikace

Flemoxin pro kojení je předepsán pro jiná antibiotika. Mnoho léků má schopnost přecházet do mateřského mléka. Flemoxin není výjimkou. Jeho charakteristickým rysem je krátké eliminační období. To je důležitý faktor při kojení..

Amoxicilin, který je hlavní účinnou látkou flemoxinu, se vylučuje z těla po dobu asi 3 až 4 hodin. Proto žena může po tomto čase kojit své dítě. Potom pro dítě nehrozí žádné riziko.

Patologie, které lze tímto lékem léčit, zahrnují:

 • Nemoci horních cest dýchacích: faryngitida, laryngitida, tracheitida.
 • Onemocnění oka a ucha: skleritida, zánět středního ucha.
 • Zánětlivé procesy trávicího traktu. Cholecystitida, kolitida, pankreatitida.
 • Nemoci dolních cest dýchacích: pneumonie, plicní abscesy, pleuropulmonální procesy, bronchitida.
 • Furunkulosa a karbunkulosa.
 • Těžké popáleniny, pooperační komplikace.
 • Pohlavně přenosné nemoci: kapavka, syfilis.
 • Exacerbace autoimunitních chorob.
 • Septické - toxické nemoci.
 • Zánětlivé procesy ledvin a jater: pyelonefritida, cystitida, hepatitida.

Během léčby flemoxinem se může rozvinout dysbióza. Tento lék ovlivňuje patogenní a normální mikroflóru. Proto je žádoucí brát současně prebiotika: linex, acipol.

Flemoxin se vylučuje močí. To vytváří jeho vysokou koncentraci v tkáni ledvin. Používá se proto při onemocnění ledvin (glomerulonefritida, dědičná nefritida). Moč je filtrována pomaleji. Proto se doba eliminace léku zvyšuje. To musí brát v úvahu matky, které kojí. Pokud má žena takové anamnézy v anamnéze, bude možné dítě krmit nejdříve 10 - 12 hodin po užití flemoxinu.

Kontraindikace pro užívání tohoto antibiotika je individuální nesnášenlivost. Flemoxin by neměli užívat pacienti s astmatem. Ti, kteří měli alergické reakce na pecillillin, by si také neměli zvolit léčbu..

Dávkování a podávání

Pokyny pro léčivo naznačují, že flemoxin by měl být používán během těhotenství a kojení pouze ve výjimečných případech.

Studie na lidech nebyly provedeny. Studie na zvířatech neodhalily abnormality u plodu.

Flemoxin pro gv se používá perorálně (uvnitř). Lék můžete použít rozpuštěním v malém množství vody nebo jen polykáním tablety.

Dávkování je následující: jmenujte 500 mg x 3krát denně pro mírné infekce. V těžkých případech se doporučuje užívat 1 g třikrát denně.

Těhotenství a kojení by se mělo užívat ve stejné dávce..

Délka léčby flemoxinem pro hepatitidu B by měla být stanovena odborníkem. Kojící žena by neměla tento lék užívat bez lékařského předpisu. Délka přijímání během kojení se může lišit: od 5 do 14 dnů.

Vedlejší efekty

Vedlejším účinkem flemoxinu mohou být následující projevy:

 • Kopřivka, alergické svědění kůže
 • Nadýmání, nadýmání, nevolnost.
 • Poruchy stolice ve formě průjmu

Flemoxin solutab s HB může u dítěte způsobit řadu komplikací. Tyto zahrnují:

 • Alergické projevy.
 • Atopická dermatitida.
 • Kandidóza úst.
 • Průjem, dysbióza.

Také u kojenců je možný vývoj tolerance (rezistence) na tento typ antibiotika.

Aby nedošlo k takovým komplikacím při konzumaci flemoxin solutabu během kojení, je možné se během léčby vyjádřit. Po absolvování se laktace zcela zotaví.

Chcete-li se vyhnout vedlejším účinkům, musíte během kojení dodržovat následující bezpečnostní opatření:

 • Neměli byste užívat tento lék s ARVI, neovlivňuje virus.
 • S rozvojem vedlejších účinků by měl být flemoxin okamžitě vysazen.
 • Výběr antibiotika nemusí být prováděn nezávisle. To by měl provádět lékař s přihlédnutím ke všem charakteristikám těla..
 • Nedoporučuje se používat během těhotenství.

Pokud je to možné, je lepší používat při kojení lokální antibiotika..

Dítě je méně ovlivněno drogami, jako je izofra nebo bioparox. Při lokální aplikaci je snížena penetrace účinné látky do mateřského mléka. V důsledku toho se snižuje riziko vedlejších účinků u dítěte.

Flemoxin Solutab ® (Flemoxin Solutab ®)

Účinná látka

Farmakologická skupina

Nosologická klasifikace (ICD-10)

Složení a forma uvolňování

Rozpustné tablety1 karta.
amoxicilin (jako amoxicilin trihydrát)125 mg
250 mg
500 mg
1000 mg
pomocné látky: dispergovatelná celulóza; MCC; krospovidon; vanillin; aroma mandarinky; citronová příchuť; sacharin; stearát hořečnatý

v blistru 5 ks.; v krabičce 4 blistry (125, 250, 500, 1000 mg) nebo v blistru 7 ks; v krabičce 2 blistry (125 mg).

Popis lékové formy

Dispergovatelné tablety od bílé do světle žluté, oválné s logem společnosti a digitálním označením na jedné straně a rizikem rozdělení tablety na polovinu na druhé straně. Digitální označení: Flemoxin Solutab® (125 mg) - "231"; Flemoxin Solutab® (250 mg) - "232"; Flemoxin Solutab® (500 mg) - "234"; Flemoxin Solutab® (1000 mg) - "236".

Charakteristický

Širokospektrální antibiotikum rezistentní na baktericidní kyseliny ze skupiny polosyntetických penicilinů.

farmaceutický účinek

Farmakodynamika

Aktivní proti takovým gram-pozitivním a gram-negativním mikroorganismům, jako jsou Streptococcus pyogenes, Streptococcus pneumonia, Clostridium tetani, C.welchii, Neisseria gonorrhoeae, Neisseria meningitidis, Staphylococcus aureus (neprodukující beta-laktamázu), Bacillus anthracises, Heriato Listeria, Heriaceria bakterie Listeria Méně aktivní proti Enterococcus faecalis, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Salmonella typhi, Shigella sonnei, Vibrio cholerae. Neaktivní proti mikroorganismům produkujícím beta-laktamázy, Pseudomonas spp., Indole-pozitivní Proteus spp., Serratia spp., Enterobacter spp..

Farmakokinetika

Po perorálním podání je absorbován rychle a téměř úplně (asi 93%), odolný vůči kyselinám. Po perorálním podání v dávce 500 mg Cmax účinná látka v plazmě je 5 μg / ml a je pozorována v krevní plazmě po 2 hodinách. Se zvýšením nebo snížením dávky léku 2krát Cmax v krevní plazmě se také mění 2krát. Jíst prakticky nemá vliv na absorpci léčiva.

Vazba na plazmatické proteiny je asi 20%. Amoxicilin dobře proniká do sliznic, kostní tkáně, nitrooční tekutiny a sputa v terapeuticky účinných koncentracích. Koncentrace amoxicilinu v žluči dvakrát až čtyřikrát převyšuje jeho koncentraci v krevní plazmě. V plodové vodě a v pupečních cévách je koncentrace amoxicilinu 25–30% jeho hladiny v krevní plazmě těhotné ženy.

Špatně proniká skrz BBB, ale se zánětem meninges je koncentrace v mozkomíšním moku asi 20% koncentrace v krevní plazmě.

Částečně metabolizovaná většina jejích metabolitů je neúčinná proti mikroorganismům.

Eliminuje se hlavně ledvinami, asi 80% tubulární exkrecí, 20% glomerulární filtrací. Při nepřítomnosti zhoršené funkce ledvin T1/2 je 1–1,5 hodiny. U předčasně narozených dětí, kojenců a dětí mladších 6 měsíců, 3–4 hodiny.

Farmakokinetika ve zvláštních klinických případech.

T1/2 amoxicilin se nemění s poškozenou funkcí jater.

V případě zhoršené funkce ledvin (Cl kreatinin ≤ 15 ml / min), T1/2 amoxicilin se může zvýšit a dosahuje 8,5 hodiny při anurii.

Indikace Flemoxin Solutab ®

Infekční a zánětlivá onemocnění způsobená mikroorganismy citlivými na léčivo:

respirační infekce;

genitourinary system;

kůže a měkké tkáně.

Kontraindikace

Přecitlivělost na lék a jiná beta-laktamová antibiotika.

polyvalentní přecitlivělost na xenobiotika;

anamnéza gastrointestinálních chorob (zejména kolitida spojená s užíváním antibiotik);

Těhotenství a kojení

Je možné předepsat lék během těhotenství a kojení, pokud očekávaný pozitivní výsledek z užívání léku převyšuje riziko vedlejších účinků. V malém množství se amoxicilin vylučuje do mateřského mléka, což může vést k rozvoji senzibilizačních jevů u dítěte..

Vedlejší efekty

Z trávicího traktu: zřídka - změna chuti, nevolnost, zvracení, průjem; v některých případech mírné zvýšení aktivity jaterních transamináz; extrémně vzácný - pseudomembranózní a hemoragická kolitida.

Z močového systému: velmi zřídka - vývoj intersticiální nefritidy.

Z hemopoetického systému: agranulocytóza, neutropenie, trombocytopenie, hemolytická anémie jsou možné, ale jsou také velmi vzácné.

Vedlejší účinky nervového systému při použití amoxicilinu v lékové formě dispergovatelných tablet nejsou registrovány.

Alergické reakce: kožní reakce, zejména ve formě specifické makulopapulární vyrážky; zřídka - erythema multiforme exudative (Stevens-Johnsonův syndrom); v některých případech - anafylaktický šok, angioedém.

Interakce

Probenecid, fenylbutazon, oxyphenbutazon, v menší míře kyselina acetylsalicylová a sulfinpyrazon, inhibují tubulární sekreci penicilinů, což vede ke zvýšení poločasu a ke zvýšení koncentrace amoxicilinu v krevní plazmě. Baktericidní antibiotika (včetně aminoglykosidů, cefalosporinů, vankomycinu, rifampicinu), přičemž mají synergický účinek; antagonismus je možný, pokud je užíván s určitými bakteriostatickými léčivy (např. chloramfenikol, sulfonamidy). Současné podávání s perorálními kontraceptivami obsahujícími estrogen může vést ke snížení jejich účinnosti a ke zvýšenému riziku krvácení z průniku). Souběžné podávání s alopurinolem nezvyšuje frekvenci kožních reakcí, na rozdíl od kombinace alopurinolu s ampicilinem.

Dávkování a podávání

Uvnitř, před, během nebo po jídle. Tableta může být polykána celá, rozdělena na části nebo žvýkána sklenicí vody nebo zředěna ve vodě za vzniku sirupu (ve 20 ml) nebo suspenze (ve 100 ml)..

Dospělí a děti starší 10 let (s mírnými až středně závažnými infekcemi) - 500–750 mg 2krát denně nebo 375–500 mg 3krát denně.

Děti od 3 do 10 let - 375 mg 2krát denně nebo 250 mg 3krát denně; od 1 roku do 3 let - 250 mg 2krát denně nebo 125 mg 3krát denně. Denní dávka pro děti (včetně dětí do 1 roku) je 30-60 mg / kg / den, rozdělena do 2-3 dávek.

Při léčbě závažných infekcí, jakož i infekcí těžko dosažitelnými ložisky (například akutní zánět středního ucha), je výhodná trojitá dávka léčiva.

U chronických onemocnění, relapsů, těžkých infekcí: dospělí - 0,75–1 g 3krát denně, děti - do 60 mg / kg / den ve 3 rozdělených dávkách.

Při akutní nekomplikované kapavce - 3 g, jednou, v kombinaci s 1 g probenecidu.

U infekcí mírné až střední závažnosti se léčba provádí po dobu 5-7 dnů, u infekcí způsobených Streptococcus pyogenes, nejméně 10 dní.

Při léčbě chronických onemocnění, těžkých infekcí by měla být dávka léčiva stanovena na základě klinického obrazu onemocnění. Lék pokračuje 48 hodin po zmizení příznaků nemoci.

U pacientů s kreatininem Cl pod 10 ml / min je dávka snížena o 15–50%.

Předávkovat

Příznaky: nevolnost, zvracení, průjem, nerovnováha voda-elektrolyt.

Léčba: výplach žaludku, jmenování aktivovaného uhlí, slané projímadla, korekce rovnováhy voda-elektrolyt.

speciální instrukce

Anamnéza erytrodermie není kontraindikací pro podávání Flemoxinu Solutab®.

Je možná zkřížená rezistence s penicilinovými přípravky a cefalosporiny..

Stejně jako u jiných penicilinových léků je i superinfekce možná.

Výskyt silné průjmy, která je charakteristická pro pseudomembranózní kolitidu, je známkou pro vysazení léku.

Předepište lék pacientům s infekční mononukleózou a lymfocytární leukémií s opatrností, protože vysoká pravděpodobnost výskytu exantému nealergické geneze.

Podmínky skladování léčiva Flemoxin Solutab®

Udržujte mimo dosah dětí.

Doba použitelnosti léčiva Flemoxin Solutab®

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Články O Neplodnosti