Hlavní Bolest

"Phlebodia" během těhotenství: návod k použití, indikace, recenze

Během porodu dítěte se ženy často potýkají s malátností. Mohou zhoršovat chronická onemocnění nebo se objevovat nové patologie. Nejčastěji jsou problémy spojeny s narušenou cévní funkcí a se zpomalením venózního výtoku. Tento stav nejenže matce přináší vážné nepohodlí, ale také negativně ovlivňuje vývoj dítěte. Proto je nutné zahájit léčbu včas. V současné době však nelze použít všechny léky. Během těhotenství je předepsána pouze „flebotie“, protože málokdy způsobuje nežádoucí účinky.

Problémy s žilou během těhotenství

U těhotných žen je často narušen venózní výtok a vznikají křečové žíly. V této době na spodní končetiny dopadá velmi velké zatížení. Chronická žilní nedostatečnost je proto poměrně častým jevem. Ženy trpí křečovými žilami, které způsobují bolest v nohou, křeče a těžkost. Děje se tak nejen díky skutečnosti, že rostoucí děloha tlačí na cévy umístěné v pánvi a zajišťuje krevní oběh dolním končetinám. V těle ženy během těhotenství se uvolňuje mnoho hormonů, které snižují elasticitu stěn krevních cév. To je nezbytné pro normální průběh porodu, ale negativně ovlivňuje zdravotní stav ženy.

Často v důsledku narušení žilního výtoku dochází k otokům nohou, k těžkému a pálivému pocitu. Mohou se objevit krevní sraženiny, což je velmi nebezpečné pro zdraví ženy a dítěte. Někdy se vyvinou křečové žíly stydkých pysků, díky nimž se mohou během porodu vyskytnout komplikace. Vzhled hemoroidů, který těhotným ženám způsobuje vážné nepohodlí, je navíc spojen se slabými žilami a zpomalením krevního oběhu..

Zpomalení venózního a lymfatického výtoku vede k narušení toku krve děložní a placentární. Tento stav se nazývá placentární nedostatečnost. Nepříznivě ovlivňuje vývoj dítěte: vede k hypoxii, retardaci intrauterinního růstu, vzniku různých anomálií a komplikacím během porodu. Lékaři proto mohou předepsat lék „Flebodia 600“ pro prevenci placentární nedostatečnosti.

Složení a forma léčiva

Tento produkt vyrábí francouzská farmaceutická společnost Lab.Innothera. Phlebodia tablety jsou předepsány během těhotenství, protože droga obsahuje složky, které jsou docela bezpečné pro ženy a děti. Hlavní účinnou látkou je diosmin. Zlepšuje mikrocirkulaci, posiluje stěny krevních cév a zabraňuje křehkosti kapilár. Proto diosmin patří do skupiny angioprotektivních léků, které chrání krevní cévy.

Množství hlavní účinné látky se odráží v názvu, proto se nazývá lék „Phlebodia 600“. Diosmin je klasifikován jako semi-syntetický flavonoid. Tato látka je extrahována z rostlin, ale je speciálně zpracována pro zvýšení její biologické dostupnosti. Proto málokdy způsobuje alergické reakce..

Kromě toho Phlebodia obsahuje pomocné složky: mastek, mikrokrystalickou celulózu, oxid křemičitý, kyselinu stearovou. Všechny tyto látky jsou bezpečné pro zdraví matky a dítěte. Lék se vyrábí ve formě potahovaných tablet, které obsahují barviva v minimálním množství. Tablety jsou kulaté, konvexní, narůžovělé barvy. Balení obsahující 15 kusů obvykle stojí asi 400 rublů.

Akční funkce

Některé ženy možná nevědí, proč je během těhotenství nutná flebie. A dokonce i se jmenováním lékaře se bojí brát drogu a věří, že to dítěti ublíží. Ve skutečnosti to však usnadňuje ženě během těhotenství, při níž často dochází k problémům s žilami. Poruchy oběhu mohou mít závažné důsledky pro zdraví žen a dětí. Ale ne všechny léky dostupné v této době jsou účinné..

A „Flebodia“ má následující vlastnosti:

 • zvyšuje tón žil;
 • snižuje roztažitelnost jejich stěn;
 • snižuje propustnost kapilár;
 • normalizuje odtok lymfy a krve;
 • zlepšuje krevní oběh;
 • ředí krev;
 • normalizuje průběh metabolických procesů v krevních cévách;
 • zmírňuje zánět;
 • odstraňuje toxiny a přebytečnou tekutinu;
 • zlepšuje výživu plodu.

Díky těmto vlastnostem se zastaví krevní stáza v žilách dolních končetin a v malé pánvi. Proto užívání přípravku „Flebodia“ během těhotenství snižuje riziko vzniku křečových žil, snižuje frekvenci exacerbací hemoroidů a zlepšuje krevní oběh v děloze, poskytuje dítěti vše potřebné a zabraňuje jeho hladovění kyslíkem. Zároveň dítě lépe přibírá na váze a správně se vyvíjí.

Kromě toho použití tohoto léku zabraňuje velkým ztrátám krve během porodu. Ale za tímto účelem musíte brát pouze podle pokynů, protože užívání drog bezprostředně před narozením, naopak, může způsobit těžké krvácení. Koneckonců, pomáhá ředit krev a urychluje krevní oběh.

Proč je Phlebodia předepsána během těhotenství?

Tato droga je mezi ženami velmi oblíbená díky své schopnosti zlepšit fungování žil. Obzvláště často se během těhotenství vyskytují problémy s venózním výtokem. Koneckonců, rostoucí děloha tlačí na dolní dutou žílu a narušuje odtok krve z dolních končetin. Mnoho těhotných žen je proto obeznámeno s patologiemi, jako jsou křečové žíly dolních končetin nebo hemoroidy. Porušení odtoku krve způsobuje nejen nepohodlí u matky, ale také značně poškozuje vývoj dítěte, protože vede k nedostatku kyslíku a zpomalení vývoje..

Proto je lék "Phlebodia" během těhotenství často předepisován. V zásadě, když se takové problémy objeví:

 • akutní hemoroidy;
 • křečové žíly;
 • vzhled krevních sraženin na nohou;
 • těžký edém;
 • lymfovenózní nedostatečnost;
 • porušení děložního oběhu;
 • placentární dysfunkce;
 • intrauterinní zpomalení růstu;
 • závažnost a bolest v nohou, zvýšená únava;
 • křehkost kapilár;
 • poruchy krevního oběhu.

Kromě toho je někdy léčivo předepsáno jako součást komplexní léčby, když se objeví určité patologie vývoje plodu spojené s poruchami oběhu. To může být fetoplacentální nedostatečnost, předčasné stárnutí placenty, zpomalení vývoje plodu nebo hypoxie plodu. U žen s podobnými patologiemi, které užívaly Flebodii, se dítě narodilo zdravé a během porodu nedošlo ke komplikacím..

Když nemůžete vzít lék

Nedoporučuje se předepisovat si lék "Flebodia" během těhotenství. V tomto léku mohou být kontraindikovány dokonce i zdraví lidé. A při porodu dítěte může nekontrolovaný příjem léčiva nepříznivě ovlivnit stav ženy a plodu. Proto můžete tento přípravek užívat pouze podle pokynů svého lékaře. Přestože jedinou kontraindikací k léku "Phlebodia" během těhotenství je individuální nesnášenlivost jeho složek, měla by být stále pod vlivem lékaře opilá. Koneckonců je možný výskyt alergických reakcí nebo nepředvídaných komplikací.

Žena se proto nemůže sama rozhodnout, zda lze Phlebodia během těhotenství použít. Například v prvním trimestru před 12 týdny se nedoporučuje pít žádné tablety, včetně Phlebodie. V této době se vytvářejí všechny orgány a systémy dítěte. Kromě toho je zakázáno brát lék během kojení..

Při plánování těhotenství se někdy doporučuje vypít kurz „Phlebodia“. Droga pomůže zabránit vzniku problémů s žilami a zlepší stav, pokud existuje. Je však nutné léčbu ukončit několik dní před domnělou koncepcí.

Vedlejší efekty

Soudě podle recenzí a pozorování lékařů Phlebodie během těhotenství je téměř tolerována téměř všemi ženami. Pouze ve vzácných případech se mohou objevit alergické reakce. To naznačuje individuální nesnášenlivost ke složkám léku, ve kterých nemůžete tento lék užívat. Kromě toho jsou někdy možné bolesti hlavy, nevolnost, zvracení a porucha gastrointestinálního traktu. To se děje hlavně u žen s chronickými nemocemi. Pokud se vyskytnou vedlejší účinky, přestaňte lék užívat a vyhledejte lékaře.

Kromě toho může dojít k negativním reakcím na straně dítěte, pokud je droga užívána v prvním trimestru. Proto se nedoporučuje používat „Flebodia“ během těhotenství bez nutnosti nebo pro prevenci. V tomto případě je lepší používat bezpečnější výrobky, například kompresní prádlo, masti nebo stravu..

Návod k použití

Lék můžete používat pouze podle pokynů lékaře, protože existují různé režimy jeho podávání. Závisí to na existujících patologiích, zdravotním stavu ženy a termínu. Proto může pouze lékař určit, jak brát Phlebodia během těhotenství. Nejčastěji je lék předepsán 1 tableta 15 minut před jídlem ráno - 1krát denně. Tato technika je indikována pro porušení placentární cirkulace, křečových žil nebo otoků dolních končetin. Současně můžete užívat lék na dlouhou dobu - obvykle 2 měsíce v intervalech. Ale 2-3 týdny před narozením je léčba zastavena.

Pokud žena má zhoršené hemoroidy, může být dávkovací režim odlišný. Současně návod k použití „Phlebodia“ během těhotenství doporučuje vypít 1 tabletu 2-3krát denně, ale pouze týden. Nemělo by se užívat více než 3 tablety denně. Pokud zlepšení není významné, můžete pít lék po dobu dalších 1–2 měsíců, ale jeho dávka je snížena - ne více než 1 tableta denně. Každý léčebný režim s Phlebodia je předepsán individuálně. Nejčastěji se však používá jako součást komplexní léčby. Pouze občas se doporučuje použít lék k prevenci.

Funkce aplikace

Musíte si vzít tablety před jídlem nebo během jídla. Tím se sníží riziko nežádoucích účinků. Pro zvýšení účinnosti léčiva je nutné použít další léčebné metody. Například u křečových žil nosit kompresní oděvy, odmítat úzké boty a stát méně. U hemoroidů nezvedejte závaží, vyhněte se zácpě. A pro prevenci otoků nepijte v noci hodně tekutiny, nejezte slané, vyhýbejte se upchatým místnostem.

Tablety "Phlebodia" během těhotenství jsou často předepisovány ve spojení s přípravkem "Curantil". Taková léčba je velmi účinná při riziku rozvoje placentární nedostatečnosti. Tyto léky se navzájem doplňují a zlepšují, ředí krev a posilují stěny krevních cév. Při společném použití se zlepšuje krevní oběh a plod je zásobován kyslíkem a živinami, riziko krevních sraženin je sníženo a přebytečná tekutina je vylučována rychleji.

Analogy drogy

Existuje mnoho produktů na prodej s venotonickými a hagioprotektivními účinky. Ženy se často zajímají o to, co je lepší během těhotenství: Detralex nebo Phlebodia? Oba tyto léky obsahují diosmin, který zlepšuje žilní krevní tok v těle. Dertalex však ve svém složení kromě toho zahrnuje i další flavonoidy. Kromě toho je hlavní účinná látka ve svém složení lépe absorbována. To přispívá k vyšší účinnosti léku, ale vedlejší účinky po jeho užití jsou častější. Ale méně poškozuje gastrointestinální trakt. Detralex je pro některé lepší, Flebodia pro ostatní. To často závisí na charakteristikách patologie u ženy. Proto může být výběr léku svěřen pouze lékaři.

Existuje několik dalších podobných léků, které lze použít během těhotenství s podobnými problémy. Kompletní analogy Phlebodia jsou tablety Diosmin, Vazoket a Diovenor. Podobné přípravy jsou také v ruské produkci „Phlebofa“ a „Venolek“. Léky s jiným složením, ale s podobným účinkem, mohou být použity pouze podle pokynů lékaře:

 • „Venarus“ kromě diosminu obsahuje hesperidin;
 • „Ginkor“ se vyrábí na základě ginkgo biloba a troxerutinu;
 • "Antitax" má rostlinné složení;
 • Phleboton obsahuje troxerutin jako hlavní účinnou látku.

"Phlebodia" během těhotenství: recenze

Ženy jako je tento lék je dobře tolerován, téměř nezpůsobuje vedlejší účinky. Kromě toho si mnozí všimnou výhodnosti užívání - pouze jednou denně. Téměř každý si všiml, že během léčby nedošlo ke zhoršení žil. Mnoho z nich má významné zlepšení. Zmizení bolesti a těžkosti v nohou, čištění kůže z žilní sítě. Kromě toho je u hemoroidů pozorováno rychlé zlepšení.

Existují však i ženy, které drogy nelíbí. Je to hlavně kvůli skutečnosti, že jeho účinek nenastane okamžitě, ale aby se stav trvale zlepšil, musíte jej pít po dlouhou dobu. Kromě toho jsou někdy negativní recenze spojeny s poměrně vysokými náklady na léčbu. Balení léku lze zakoupit od 400 do 800 rublů, v závislosti na počtu tablet a lékárně.

Flebodia (flebodia) s křečovými žilami během těhotenství. Pokyny, recenze, cena

Recenze použití flebodie během těhotenství naznačují účinnost a bezpečnost léku. Zastavuje vývoj křečových žil dolních končetin a snižuje projev placentární nedostatečnosti.

Lék také zmírňuje stav ženy a zabraňuje exacerbaci chronické žilní nedostatečnosti vyvolané vymačkáním rostoucí dělohy krevních cév pánevní oblasti.

Formy uvolňování a složení léčiva

Droga Phlebodia se vyrábí ve formě šedohnědých tablet potažených růžovou skořápkou. Jsou zapečetěny v blistru po 15 ks. Baleny v lepenkových krabicích a vybaveny návodem..

Léčivou látkou léčiva je diosmin, který je součástí skupiny angioprotektorů a korektorů krevní mikrocirkulace. 1 tableta Phlebodia ve formě sušiny obsahuje 600 mg diosminu. Zbývající objem léčiva je doplněn pomocnými složkami ve formě mikrokrystalické celulózy, barviv a enterosorbentů.

Další lékovou formou Phlebodia je gel na nohy pro nohy zabalený do plastových zkumavek o objemu 50 cm3.

Účinné látky jsou:

 • bioflavonoid diosmin;
 • mentol, který má chladivý účinek, zmírňuje bolest a otoky.

Krémový gel se také používá během těhotenství jako topický prostředek aplikovaný na postižené oblasti dolních končetin ke zmírnění stavu pacienta.

Farmakologické vlastnosti

Flebodie během těhotenství, jejíž recenze jsou pozitivní, zlepšuje odtok krve ze žil, posiluje tón krevních cév, zvyšuje odolnost stěn kapilár, snižuje jejich křehkost a propustnost. K tomu dochází v důsledku stimulace vazokonstrikčního účinku norepinefrinu a snížení žilní kapacity.

Tento lék předchází lymfatickému přetížení v pánevní oblasti zlepšením jeho drenáže, zvýšením počtu a intenzity kontrakcí lymfatických cév a snížením jejich průměru.

Klinické studie prokazují účinnost léčiva ve všech fázích vývoje žilní nedostatečnosti, včetně těžké formy, v níž se tvoří žilní vředy. Účinnost flebodie při léčbě patologických stavů spojených s arteriální cirkulací však nebyla stanovena.

Droga také:

 • zvyšuje absorpci kyslíku v kožních tkáních;
 • váže a neutralizuje tvorbu volných radikálů;
 • snižuje krevní hladiny tromboxanu, který je zodpovědný za trombózu;
 • částečně blokuje syntézu prostaglandinů, vyvolává předčasnou kontrakci dělohy a vyloučení plodu.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Tablety Phlebodia se začnou vstřebávat do střeva během 1-1,5 hodiny po podání, pokud neexistují patologie gastrointestinálního traktu. Maximální koncentrace aktivní složky v krvi je dosažena po 5 hodinách.

Diosmin má kumulativní účinek, selektivně se hromadí v oblasti žil dolních končetin, částečně v parenchymálních orgánech. Není schopen proniknout hematoplacentální bariérou, proto neovlivňuje hematopoézu plodu.

Lék se vylučuje z těla následujícími způsoby:

 • s močí - až 80%;
 • s výkaly - až 11%;
 • s žlučou - až 3%.

Poločas rozpadu drogy je v průměru 11 hodin.

Indikace pro použití

Phlebodia během těhotenství, jejíž recenze potvrzují prohlášení výrobce o účinnosti, se předepisuje pro tyto patologie:

 • flebeurysm;
 • akutní forma hemoroidů;
 • porušení krevní mikrocirkulace pánevních orgánů a dolních končetin;
 • periferní lymfatická nedostatečnost.

Během těhotenství se tento lék používá k eliminaci a prevenci narušení krevního zásobení placentou.

S ním můžete minimalizovat riziko:

 • fetální hypoxie;
 • inhibice tvorby a vývoje embrya;
 • intrauterinní infekce;
 • předčasný porod.

Droga Flebodia snižuje otoky nohou, eliminuje bolest, pocit těžkosti a pocit pálení, které se vyskytují u žen v období těhotenství.

Kontraindikace

Phlebodia není předepsána:

 • ženy ve stadiu laktace;
 • děti do 18 let;
 • s přecitlivělostí nebo nesnášenlivostí na složky léčiva.

Těhotenství není kontraindikací k použití flebodie. Nezávislé užívání léků bez konzultace s gynekologem nebo flebologem je však zakázáno.

Kontraindikací pro použití krémového gelu je přítomnost otevřených ran, popálenin, vředů a dalších kožních lézí. Vyvarujte se kontaktu se sliznicemi..

Je bezpečné používat lék během těhotenství?

Recenze Phlebodia během těhotenství prokazují bezpečnost léku s přísným dohledem lékaře. První 3 měsíce a poslední 3 týdny těhotenství jsou omezení užívání drogy.

Dávkování tablet a doba trvání podávání stanoví odborník s přihlédnutím k:

 • celkový fyzický stav pacienta;
 • stáří;
 • období těhotenství;
 • závažnost symptomů patologie;
 • možná rizika.

Je zakázáno ženám nezávisle upravovat dávku, kterou užívají, přerušovat nebo prodlužovat léčbu nebo nahrazovat Phlebodia jeho analogy. Negativní interakce tohoto léku s jinými farmakologickými a lidovými léčivy nebyla stanovena, ale jejich lékař by měl být informován o jejich společném použití..

Návod k použití během těhotenství, dávkování léku

V pokynech pro tablety jsou pokyny týkající se dávkování a délky jejich použití. V každém případě však musí odborník individuálně zvolit léčebný režim.

Název patologieDávkováníDélka kurzu
Křečové žíly dolních končetin, narušení krevního zásobení placentou1 tableta / den ¼ hodiny před jídlem
 • s mírným stupněm patologie - 60 dnů;
 • ve vážných případech od 90 do 120 dnů;
 • s trofickými vředy - až 6 měsíců.
Akutní stadium hemoroidů2-3 tablety / den s jídlem7-10 dní
Exacerbace chronických hemoroidů1 karta / den2 až 3 měsíce
Chronické stadium periferní lymfovenózní nedostatečnosti1 tableta / den po dobu 15 minut před jídlemPo celou dobu těhotenství, s výjimkou prvního trimestru a posledních 3 týdnů.

Krémový gel by se měl nanášet 2krát denně k čištění suché pokožky dolních končetin lehkými masážními pohyby směřující zdola nahoru. V oblasti silných vyboulených žil se lék vnáší do pokožky lehkými poklepáním prstů.

Vedlejší efekty

Phlebodia během těhotenství (recenze ukazují, že droga je dobře tolerována většinou žen) ve vzácných případech způsobuje krátkodobé nežádoucí účinky, které nevyžadují stažení drogy:

 • bolesti hlavy;
 • mírná nevolnost
 • krátkodobá bolest v epigastrické oblasti;
 • jednorázová průjem.

Pokud však dojde k alergickým reakcím, které jsou doprovázeny otoky tkání, slzení nebo kožními vyrážkami, je třeba léčbu zastavit a okamžitě vyhledat lékaře..

Abyste zabránili výskytu alergických reakcí během používání krémového gelu, měli byste nejprve aplikovat malé množství na zápěstí nebo ohyb lokte. Vzhled svědění, pálení nebo zarudnutí bude znamenat individuální nesnášenlivost léků.

Předávkovat

Případy předávkování Phlebodií nebyly hlášeny..

speciální instrukce

Účinnost léku Phlebodia v léčbě chronické žilní nedostatečnosti se dosahuje v kombinaci s následujícími pravidly:

 • pravidelná, dobře vybraná odborná fyzická činnost;
 • odmítnutí alkoholu a nikotinu;
 • omezení času stráveného na přímém slunci;
 • dobrá výživa, vyjma potravin, které přispívají k tvorbě cholesterolových plaků a mají toxický účinek na tělo;
 • kontrola tělesné hmotnosti;
 • udržování vodní rovnováhy;
 • nošení kompresního prádla.

Při léčbě akutního stadia hemoroidů se tento lék používá jako součást komplexní terapie.

Droga neovlivňuje rychlost reakce, takže ji lze použít při řízení vozidel a při práci na zařízení, které vyžaduje pozornost a rychlost reakce.

Léková interakce

Tablety Phlebodia zvyšují účinky adrenalinu a norepinefrinu a zvyšují vazokonstrikční účinek. Během těhotenství je však užívání těchto drog zakázáno, protože může vyvolat předčasný porod.

Analogy

Phlebodia během těhotenství, recenze, které ve většině případů jsou pozitivní, má několik analogů (generika).

Vazoket

Léčivou látkou tablet Vazoketu je diosmin, takže jejich účinek je zcela totožný s Phlebodia. Liší se pouze seznam pomocných složek, které mohou hrát rozhodující roli při výběru léku v přítomnosti alergií na ně.

Náklady na Vazoket č. 30 se pohybují od 635 do 804 rublů.

Diosmin

1 tableta Diosminu obsahuje 500 mg účinné látky se stejným názvem.

Jako pomocné látky se používají:

 • dihydrát hydrogenfosforečnanu vápenatého, který je dalším zdrojem vápníku;
 • hyprolosa, zabraňující separaci tablet získaných lisováním;
 • stearát hořečnatý, který příznivě ovlivňuje činnost nervového, kardiovaskulárního, muskuloskeletálního a trávicího systému;
 • mikrokrystalická celulóza, odstraňující toxické látky ze střev a nadbytek cholesterolu, ale zadržující tekutinu;
 • oxidy železa, což jsou barviva a současně zvyšují hladinu hemoglobinu v krvi.

Účinek Diosminu na lidské tělo je podobný léku Phlebodia. Cena Diosminu č. 30 se pohybuje od 530 do 680 rublů.

Detralex

Účinná látka přípravku Detralex je komplex sestávající z 90% diosminu a 10% hesperidinu. Hesperedin je bioflavonoid, který zvyšuje účinek diosminu v důsledku prevence jeho předčasné destrukce v lidském těle.

Má následující vlastnosti:

 • stimulace produkce kolagenu;
 • zlepšení periferní cirkulace;
 • eliminace alergických symptomů;
 • inhibuje syntézu histaminu;
 • snižuje cholesterol;
 • zabraňuje úbytku kostní hmoty;
 • urychluje regeneraci tkání a hojení ran;
 • zmírňuje bolest;
 • zlepšuje odtok lymfy;
 • má mírný choleretický účinek.

Vedlejší účinky kromě dyspeptických jevů charakteristických pro diosmin v hesperidinu jsou:

 • náhlé změny krevního tlaku;
 • poruchy spánku
 • rychlý puls, vznikající i při nepřítomnosti fyzické aktivity;
 • nepřiměřená podrážděnost, následovaná slzami nebo apatií.

Náklady na Detrolex č. 30 se pohybují od 725 do 900 rublů.

Phlebopha

Tablety Flebof 600 jsou ruským analogem Flebodia 600. Jejich farmakologické účinky, indikace, kontraindikace a dávkování jsou zcela identické. Cena Phleboff č. 30 je od 625 do 800 rublů.

Antistax

Fytopreparace Antistak, vyráběná ve formě tablet, není druhem Phlebodia, ale má angioprotektivní a venotonickou vlastnost. Jeho aktivní složkou je extrakt ze suchých červených hroznových listů..

Indikace pro použití:

 • flebopatický syndrom;
 • eliminaci příznaků chronických křečových žil;
 • pooperační léčba chronické žilní nedostatečnosti v kombinaci s jinými léky.

Během těhotenství může být Antistak užíván se souhlasem lékaře. Při cukrovce je lepší ji nahradit analogem neobsahujícím glukózu. Cena Antistaxu č. 20 je od 600 do 750 rublů.

Tanakan

Bylinný přípravek Tanakan je k dispozici ve formě roztoku a tablet. Léčivou látkou je výtažek z listů ginkgo biloba.

Má na tělo následující účinek:

 • zlepšuje krevní oběh v periferních cévách;
 • stimuluje mozkovou aktivitu;
 • zabraňuje adhezi destiček;
 • inhibuje tvorbu kyslíkových radikálů;
 • zmírňuje otoky.

Lék se smí používat jak během těhotenství, tak během kojení, což je jeho nepochybná výhoda oproti jiným analogům. Cena tablet Tanakan č. 30 je od 495 do 562 rublů a roztok 30 ml - od 525 do 584 rublů.

Venozol

Tablety a tobolky venosolu obsahují kromě diosminu a hesperidinu rostlinné extrakty z lískových oříšků a kaštanů.

Účinek léku je:

 • zvýšený žilní tón;
 • zvýšený průtok lymfy;
 • normalizace krevního oběhu dolních končetin;
 • eliminaci příznaků žilní nedostatečnosti;
 • brání tvorbě křečových uzlů.

Venozol je také dostupný ve formě gelů a mastí, které se používají ve formě lokálních léků na křečové žíly, otoky, únavu a křeče dolních končetin. Náklady na tablety Venozol No. 60 se pohybují od 620 do 670 rublů. Cena zkumavky z gelu nebo masti o objemu 50 ml - od 125 do 145 rublů.

Anavenol

Léčivými látkami tablety Anavenolu jsou:

 • dihydroergokristin mesylát;
 • esculin trihydrát;
 • rutosid trihydrát.

Lék posiluje stěny krevních cév, zlepšuje krevní oběh v periferních částech oběhového systému, zabraňuje tvorbě žilních stáz.

Indikace pro použití:

 • porušení odtoku krve v žilách;
 • tromboflebitida;
 • pre-varikózní syndrom;
 • poškozený oběh nohou způsobený zraněním.

Lék Anavenol je povolen po 12. týdnu těhotenství pouze pod dohledem lékaře. Náklady na dražé Anavenol č. 60 se liší od 170 do 200 rublů.

Podmínky prodeje a skladování

Tablety Phlebodia by měly být skladovány na tmavém místě při teplotě nepřesahující 27 ° C. Doba použitelnosti je 24 měsíců od data vydání. Krémový gel lze použít do šesti měsíců po otevření zkumavky. Současně musí být uložen na chladném místě, ale nesmí zamrznout..

Nákup obou lékových forem léku v lékárnách nevyžaduje lékařský předpis.

Cena v lékárnách v Moskvě, Petrohradu, regionech

Cena tabletek Phlebodia v Moskvě je:

 • Č. 15 - od 523 do 594 rublů;
 • Č. 30 - od 912 do 930 rublů;
 • Č. 60 - od 1594 do 1600 rublů.

Náklady na lék v Petrohradě:

 • Č. 15 - od 561 do 609 rublů;
 • Č. 30 - od 909 do 1017 rublů;
 • Č. 60 - od 1633 do 1815 rublů.

Cena krémového gelu v zemi je v průměru 345 až 554 rublů. pro 1 zkumavku.

Na základě hodnocení pacientů užívajících lék Flebodia během těhotenství se ceny v jiných regionech mohou lišit v důsledku zvýšení nebo snížení přepravních nákladů na jejich doručení..

Design článku: Vladimír Veliký

Video o drogě Phlebodia

Indikace pro použití tablet Phlebodia:

Phlebodia 600: populární venotonic během těhotenství

Je nepravděpodobné, že těhotná žena bude schopna přežít devět měsíců, aniž by vypila jednu pilulku. Otázka je jiná - jak určit linii, když se bez pilulky neobejdete. Ruští lékaři mají tendenci „léčit“ nastávající matky. Budeme mluvit o Flebodii 600 - je možné brát léky pro těhotné ženy v různých časech? Budeme se zabývat pokyny, analogy a recenzemi.

Otázka účinnosti flebodie 600

Během těhotenství je ženské tělo vystaveno obrovskému zatížení všech orgánů a systémů. Nové postavení - nastávající matka - může být doprovázeno nejen radostnými okamžiky, ale také exacerbací starých ran nebo vznikem nových. Onemocnění varixů různého stupně je poměrně častým společníkem těhotné ženy. Podle statistik je navíc v 89% případů jedním z vyvolávajících faktorů rozvoje chronické žilní nedostatečnosti (CVI) právě těhotenství..

Phlebodia 600 a další venotonické léky jsou léky s neprokázanou účinností v ložisku a kompetentní lékaři jsou předepisováni s velkou péčí. Prioritní metody léčby křečových žil u těhotných žen jsou uznávány jako pravidelné nošení kompresního punčochového zboží a korekce životního stylu.

Progresivní lékař, porodník-gynekolog E.P. Berezovskaya, považuje Phlebodia 600 za falešný lék. Přezkum žen na síti o pozitivním výsledku v procesu léčby křečových žil zároveň ukazuje opak. Ať už jednáme o pochybném nebo účinném léku, vědecké lékařství bude stále třeba vyřešit..

Při léčbě křečových žil je důležitý integrovaný přístup. Pokud se těhotná žena na radu lékaře rozhodla vzít Phlebodia 600, pak je nutné nosit kompresní punčochové zboží, provádět speciální fyzická cvičení, navštěvovat fyzioterapii, dodržovat správnou výživu atd..

Stagnace krve v cévách může vést k expanzi žil a později k tvorbě krevních sraženin v žilách

Co je to za drogu?

Flebodia 600 je obchodní název venotonické drogy od francouzského výrobce. Aktivní složkou léčiva je diosmin, rostlinný flavonoid. Diosmin se používá k léčbě žilních chorob, jako jsou CVI a hemoroidy.

Díky hlavní složce má Phlebodia 600 na tělo následující účinky:

 • snižuje rozšiřitelnost žil;
 • narušuje krevní stázi;
 • zlepšuje lymfodrenáž;
 • zvyšuje mikrocirkulaci;
 • zmírňuje zánět;
 • obohacuje tkáně kyslíkem;
 • znásobuje vazokonstrikční účinek adrenalinu.

Účinek léčiva má účinek závislý na dávce. Ukázalo se, že Diosmin je účinný ve všech stádiích žilní nedostatečnosti a významně zlepšuje kvalitu života pacientů..

Phlebodia 600 je k dispozici pouze ve formě tablet pro orální podání. Jakmile je v těle, léčivo se rychle vstřebává z trávicího traktu a dosahuje maximální saturace v krvi po 5 hodinách.

Mohu použít v různá data

Úřední pokyn zakazuje vzít Flebodia 600 v prvním trimestru těhotenství z důvodu nedostatečných studií a omezených zkušeností. Pokusy na zvířatech však ukázaly, že léčivo nemá teratogenní účinek na plod.

Prvních 13 týdnů proběhne pokládání hlavních orgánů a tkání dítěte, takže hrubé vniknutí do přirozeného procesu je spojeno s nepředvídatelnými následky. Během této doby by měl být maximální příjem jakýchkoli léků omezen..

Po 13 týdnech placenta zraje, což částečně přebírá funkci ochrany dítěte před negativními vlivy vnějšího prostředí. Použití Flebodia 600 ve druhém a třetím trimestru je povoleno pouze na základě rozhodnutí lékaře. Výrobce standardně uvádí, že lék by se měl užívat v případech, kdy je účinek na matku vyšší než riziko pro plod. Výrobce však také uvádí, že v klinické praxi neexistovaly žádné informace o negativních důsledcích používání léku u těhotných žen.

Dnes Flebodia 600 nepatří do žádné kategorie FDA.

Indikace pro jmenování nastávajících matek

Výrobce tvrdí, že lék Flebodia 600 může být použit jako součást kombinované terapie a je schopen:

 • blokovat známky žilní nedostatečnosti nohou: otok, těžkost, pálení, únava, bolest;
 • pomáhají léčit mikrocirkulační poruchy;
 • omezit projevy akutních hemoroidů (symptomatická terapie).

Lékaři také předepisují lék těhotným ženám s diagnózou fetoplacentální nedostatečnosti. Porušení dodávky krve do placenty je závažná patologie, která vede ke zpoždění vývoje plodu a dokonce i smrti. Prostřednictvím dočasného orgánu dostává dítě kyslík a výživu. Pokud placenta nefunguje dobře, plod trpí, zaostává ve vývoji, nezískává dostatečnou váhu.

Lékaři moskevského regionálního výzkumného ústavu porodnictví a gynekologie provedli studii o použití Phlebodia 600 u těhotných pacientů s fetoplacentální nedostatečností. Výsledky ukázaly, že lék zlepšuje průtok krve děložním placentem, snižuje ztrátu krve po porodu a také snižuje projevy pozdní gestózy.

Phlebodia 600 může také pomoci při prevenci křečových žil a hemoroidů. Ohroženy jsou ženy s vhodnou dědičností, nadváhou, které vedou sedavý životní styl.

Křečové žíly dolních končetin jsou běžným problémem, kterému těhotné ženy čelí

Když je droga škodlivá

Mezi kontraindikace, oficiální instrukce vede:

 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • laktace
 • I trimestru těhotenství;
 • věk do 18 let.

Abstrakt nám říká, že takový jev, jako je přecitlivělost na diosmin, se objevuje ve velmi vzácných případech. Lék je dobře snášen těhotnými ženami. Z negativních reakcí, které se mohou objevit:

Pokud si těhotná žena během podávání Flebodia 600 všimla těchto reakcí, a ještě více jejich zhoršení nebo nějaké jiné negativní důsledky, mělo by být užívání léku zastaveno a vyhledat radu lékaře. Negativní reakce nevyžadují zvláštní léčbu, postačuje vysazení léku.

Funkce aplikace

Účel Flebodia 600 závisí na typu patologie. V případě příznaků křečových žil a CVI doporučuje výrobce užívat 1 tabletu ráno před jídlem. Délka kurzu je až dva měsíce. Na základě rozhodnutí lékaře může být doba přijetí prodloužena. Lékaři zpravidla zruší lék 2-3 týdny před porodem.

U akutních hemoroidů užívejte 2-3 tablety denně s jídlem po dobu až 7 dnů. Dávka může být upravena podle uvážení lékaře.

V případě fetoplacentální nedostatečnosti infekčního původu je doporučená dávka léku „Flebodia 600“ 1200 mg denně..

Oddělení porodnictví a gynekologie

https://medi.ru/info/10910/

V lékařské praxi existují případy kombinovaného použití Phlebodia 600 s jinými léky, například Curantil, což je indikováno pro placentární nedostatečnost.

Pro odstranění příznaků křečových žil se obvykle předepisuje jedna tableta Phlebodia 600 denně

Při předepisování Phlebodia 600 těhotné ženě, která používá vazokonstrikční kapky v nose, by měl lékař vzít v úvahu, že diosmin zvyšuje vazokonstrikční účinek epinefrinu, norepinefrinu, serotoninu, a tím může zvýšit riziko zúžení cév placenty.

Strukturální a funkční analogy

Následující přípravky jsou analogy ve složení Phlebodia 600:

Uvedené léky jsou založeny na diosminu, mají podobné indikace pro použití během těhotenství, tj. Po prvním trimestru.

Analogy podle svědectví Flebodie 600 jsou:

Tabulka: Srovnávací charakteristika analogů Flebodia 600

názevStrukturaFormulář vydáníKontraindikaceFunkce užívání během těhotenstvíVýrobceCena, rub
Detralex
 • diosmin;
 • hesperine.
Tablety
 • vysoká citlivost na komponenty;
 • laktace.
Pro těhotné ženy neexistují žádná omezení. V průběhu studií teratogenních účinků na plod nebylo prokázáno.FrancieOd 700 v závislosti na počtu tablet v balení
VenorutonRutosidKapslePřecitlivělost na složku.Omezeno na použití u těhotných žen v prvním trimestru.ŠpanělskoOd 669 v závislosti na lékárně
PhlebophaDiosminTablety
 • nesnášenlivost diosminu;
 • laktace;
 • věk do 18 let.
Experimentální údaje nezjistily teratogenní účinky na plod.RuskoOd 800 v závislosti na lékárně
VenolekDiosminTablety
 • nesnášenlivost diosminu;
 • laktace;
 • věk do 18 let.
Experimentální údaje nezjistily teratogenní účinky na plod.RuskoOd 346

Fotogalerie: Flebodia 600 analogů

Recenze těhotenství

Pila jsem phlebody, tak jsem to všechno posypala, pak se ukázalo, že to bylo kvůli barvivům, která jsou ve skořápce, je jich spousta! takže vám radím, abyste si vybrali lék na přirozenějším základě.

Julie

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1702962

Také mi lékař předepsal flebodii a kardonát. Mluví za placentu a že krev vstupuje do pupeční šňůry, ale po vašich komentářích se strašně pije, obávám se krvácení.

Anna

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1702962

Piju teď, žíly se plazily ven z levé dolní končetiny zevnitř a pod kolenem. I když neexistuje žádný viditelný efekt, ale nezdá se, že by se zhoršoval. Na začátku těhotenství pila Detralex podle předpisu svého G, nebylo to od něj jistě lepší. Phlebodia říká vylepšený nový lék, který je pro dítě neškodný.

Vera

https://www.baby.ru/blogs/post/54996493–38219515/

Také jsem pil 30 dní až 33 týdnů. Pomáhá při otoku a těžkosti v nohou. Dobrý lék!

Olya

https://www.baby.ru/blogs/post/54996493–38219515/

Během prvního těhotenství jsem začal mít křečové žíly, po čtyřech letech, kdy operovali, ale není to úplně úspěšné, žíla se znovu objevila na místě operace, poté otěhotněla a zhoršila se. Pila a flekotie a detralex během těhotenství přinesly úlevu, ale křečové žíly se nezmenšily, nosily speciální punčochy, porodily také v kompresním úpletu. Teď ne nohy, ale hrůza. Šetřím peníze na operaci, protože už nevěřím v bezplatnou medicínu.

Natalka

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/devochki_kto_preparat_flebodia_600_pil/

Droga Flebodia 600 je schválena pro použití u těhotných žen po 13 týdnech na základě rozhodnutí lékaře. Navzdory velkému počtu pozitivních recenzí a zkušeností v porodnictví není bezpečnost a účinnost léku stále dobře známa. Odpovědnost za život a zdraví dítěte leží na matce, proto musí být zváženo a odůvodněno rozhodnutí o potřebě léčby. Pokud vaše znalosti nestačí, můžete vždy najít několik zkušených lékařů, kterým má smysl důvěřovat.

Co je flebodie pro těhotné ženy?

Phlebodia během těhotenství

Snižuje stagnaci
krev a otok

Zlepšuje tón
žíly se zlepšují
žilní oběh

Phlebodia 600 použití v těhotenství -
jak brát s křečovými žilami, hemoroidy

Křečové žíly tvoří během těhotenství poměrně významnou součást extragenitální patologie. Důvodem je:

 • vysoká frekvence výskytu;
 • zhoršení procesu během těhotenství

Na jedné straně je výskyt křečových žil během těhotenství podporován zvýšením venózního tlaku v pánevní oblasti. Na druhé straně je vývoj této patologie spojen se změnou hormonálního stavu žen během těhotenství, což má za následek oslabení hladkých svalů žil..

Ne všechny léky mohou být užívány během těhotenství, protože mohou mít negativní vliv na plod. Diosmin, účinná látka léku Flebodia, je schválen pro použití během těhotenství, po 13 týdnech. Podle pokynů lékaře!

Je důležité přestat brát diosmin 2-3 týdny před očekávaným narozením. Během kojení se Phlebodia také nebere kvůli nedostatečně studovanému účinku léku u kojících žen..

Droga Phlebodia:

 • zvyšuje žilní tón a zlepšuje žilní oběh,
 • eliminuje krevní stázy a otoky,
 • zlepšuje mikrocirkulaci

Hemoroidy jsou považovány za jeden z nejčastějších problémů v kategorii poporodní komplikace a přináší ženám další stres a nepohodlí..

Pravděpodobnost hemoroidů u žen se zvyšuje s následujícími hlavními faktory:

 • těhotný věk;
 • počet těhotenství a porodu;
 • dědičná predispozice;
 • těhotenské komplikace;

Příčiny hemoroidů během těhotenství mohou být:

 1. Obtíže s odtokem krve
 2. Zácpa
 3. Snížená motorická aktivita
 4. Patrimoniální pokusy

Léčba hemoroidů během těhotenství a po porodu se provádí pouze po konzultaci s lékařem. Nezapomeňte na prevenci hemoroidů. Více informací

Phlebodia 600: populární venotonic během těhotenství

Je nepravděpodobné, že těhotná žena bude schopna přežít devět měsíců, aniž by vypila jednu pilulku. Otázka je jiná - jak určit linii, když se bez pilulky neobejdete. Ruští lékaři mají tendenci „léčit“ nastávající matky. Budeme mluvit o Flebodii 600 - je možné brát léky pro těhotné ženy v různých časech? Budeme se zabývat pokyny, analogy a recenzemi.

Otázka účinnosti flebodie 600

Během těhotenství je ženské tělo vystaveno obrovskému zatížení všech orgánů a systémů. Nové postavení - nastávající matka - může být doprovázeno nejen radostnými okamžiky, ale také exacerbací starých ran nebo vznikem nových. Onemocnění varixů různého stupně je poměrně častým společníkem těhotné ženy. Podle statistik je navíc v 89% případů jedním z vyvolávajících faktorů rozvoje chronické žilní nedostatečnosti (CVI) právě těhotenství..

Phlebodia 600 a další venotonické léky jsou léky s neprokázanou účinností v ložisku a kompetentní lékaři jsou předepisováni s velkou péčí. Prioritní metody léčby křečových žil u těhotných žen jsou uznávány jako pravidelné nošení kompresního punčochového zboží a korekce životního stylu.

Progresivní lékař, porodník-gynekolog E.P. Berezovskaya, považuje Phlebodia 600 za falešný lék. Přezkum žen na síti o pozitivním výsledku v procesu léčby křečových žil zároveň ukazuje opak. Ať už jednáme o pochybném nebo účinném léku, vědecké lékařství bude stále třeba vyřešit..

Při léčbě křečových žil je důležitý integrovaný přístup. Pokud se těhotná žena na radu lékaře rozhodla vzít Flebodia 600, pak je nutné nosit kompresní punčochové zboží, provádět speciální fyzická cvičení, navštěvovat fyzioterapii, dodržovat správnou výživu atd. Stáza krve v cévách může vést k rozšíření žil a později - krevní sraženiny v žilách

Co je to za drogu?

Flebodia 600 je obchodní název venotonické drogy od francouzského výrobce. Aktivní složkou léčiva je diosmin, rostlinný flavonoid. Diosmin se používá k léčbě žilních chorob, jako jsou CVI a hemoroidy.

Díky hlavní složce má Phlebodia 600 na tělo následující účinky:

 • snižuje rozšiřitelnost žil;
 • narušuje krevní stázi;
 • zlepšuje lymfodrenáž;
 • zvyšuje mikrocirkulaci;
 • zmírňuje zánět;
 • obohacuje tkáně kyslíkem;
 • znásobuje vazokonstrikční účinek adrenalinu.

Účinek léčiva má účinek závislý na dávce. Ukázalo se, že Diosmin je účinný ve všech stádiích žilní nedostatečnosti a významně zlepšuje kvalitu života pacientů..

Phlebodia 600 je k dispozici pouze ve formě tablet pro orální podání. Jakmile je v těle, léčivo se rychle vstřebává z trávicího traktu a dosahuje maximální saturace v krvi po 5 hodinách.

Mohu použít v různá data

Úřední pokyn zakazuje vzít Flebodia 600 v prvním trimestru těhotenství z důvodu nedostatečných studií a omezených zkušeností. Pokusy na zvířatech však ukázaly, že léčivo nemá teratogenní účinek na plod.

Prvních 13 týdnů proběhne pokládání hlavních orgánů a tkání dítěte, takže hrubé vniknutí do přirozeného procesu je spojeno s nepředvídatelnými následky. Během této doby by měl být maximální příjem jakýchkoli léků omezen..

Po 13 týdnech placenta zraje, což částečně přebírá funkci ochrany dítěte před negativními vlivy vnějšího prostředí. Použití Flebodia 600 ve druhém a třetím trimestru je povoleno pouze na základě rozhodnutí lékaře. Výrobce standardně uvádí, že lék by se měl užívat v případech, kdy je účinek na matku vyšší než riziko pro plod. Výrobce však také uvádí, že v klinické praxi neexistovaly žádné informace o negativních důsledcích používání léku u těhotných žen.

Dnes Flebodia 600 nepatří do žádné kategorie FDA.

Indikace pro jmenování nastávajících matek

Výrobce tvrdí, že lék Flebodia 600 může být použit jako součást kombinované terapie a je schopen:

 • blokovat známky žilní nedostatečnosti nohou: otok, těžkost, pálení, únava, bolest;
 • pomáhají léčit mikrocirkulační poruchy;
 • omezit projevy akutních hemoroidů (symptomatická terapie).

Lékaři také předepisují lék těhotným ženám s diagnózou fetoplacentální nedostatečnosti. Porušení dodávky krve do placenty je závažná patologie, která vede ke zpoždění vývoje plodu a dokonce i smrti. Prostřednictvím dočasného orgánu dostává dítě kyslík a výživu. Pokud placenta nefunguje dobře, plod trpí, zaostává ve vývoji, nezískává dostatečnou váhu.

Lékaři moskevského regionálního výzkumného ústavu porodnictví a gynekologie provedli studii o použití Phlebodia 600 u těhotných pacientů s fetoplacentální nedostatečností. Výsledky ukázaly, že lék zlepšuje průtok krve děložním placentem, snižuje ztrátu krve po porodu a také snižuje projevy pozdní gestózy.

Phlebodia 600 může také pomoci při prevenci křečových žil a hemoroidů. Ohroženy jsou ženy s vhodnou dědičností, nadváhou, které vedou sedavý životní styl. Křečové žíly dolních končetin jsou běžným problémem, kterému těhotné ženy čelí

Když je droga škodlivá

Mezi kontraindikace, oficiální instrukce vede:

 • nesnášenlivost složek léčiva;
 • laktace
 • I trimestru těhotenství;
 • věk do 18 let.

Abstrakt nám říká, že takový jev, jako je přecitlivělost na diosmin, se objevuje ve velmi vzácných případech. Lék je dobře snášen těhotnými ženami. Z negativních reakcí, které se mohou objevit:

 • pálení žáhy;
 • nevolnost;
 • bolení břicha;
 • bolest hlavy.

Pokud si těhotná žena během podávání Flebodia 600 všimla těchto reakcí, a ještě více jejich zhoršení nebo nějaké jiné negativní důsledky, mělo by být užívání léku zastaveno a vyhledat radu lékaře. Negativní reakce nevyžadují zvláštní léčbu, postačuje vysazení léku.

Funkce aplikace

Účel Flebodia 600 závisí na typu patologie. V případě příznaků křečových žil a CVI doporučuje výrobce užívat 1 tabletu ráno před jídlem. Délka kurzu je až dva měsíce. Na základě rozhodnutí lékaře může být doba přijetí prodloužena. Lékaři zpravidla zruší lék 2-3 týdny před porodem.

U akutních hemoroidů užívejte 2-3 tablety denně s jídlem po dobu až 7 dnů. Dávka může být upravena podle uvážení lékaře.

V případě fetoplacentální nedostatečnosti infekčního původu je doporučená dávka léku „Flebodia 600“ 1200 mg denně..

Oddělení porodnictví a gynekologie

https://medi.ru/info/10910/

V lékařské praxi existují případy kombinovaného použití Phlebodia 600 s jinými léky, například Curantil, což je indikováno pro placentární nedostatečnost. Pro odstranění příznaků křečových žil se obvykle předepisuje jedna tableta Phlebodia 600 denně

Při předepisování Phlebodia 600 těhotné ženě, která používá vazokonstrikční kapky v nose, by měl lékař vzít v úvahu, že diosmin zvyšuje vazokonstrikční účinek epinefrinu, norepinefrinu, serotoninu, a tím může zvýšit riziko zúžení cév placenty.

Strukturální a funkční analogy

Následující přípravky jsou analogy ve složení Phlebodia 600:

 • Vazoket;
 • Phlebof;
 • Diosmin;
 • Venolek;
 • Diovenor 600.

Uvedené léky jsou založeny na diosminu, mají podobné indikace pro použití během těhotenství, tj. Po prvním trimestru.

Analogy podle svědectví Flebodie 600 jsou:

 • Venuše;
 • Detralex
 • Ginkor;
 • Venaruton a kol.

Tabulka: Srovnávací charakteristika analogů Flebodia 600

názevStrukturaFormulář vydáníKontraindikaceFunkce užívání během těhotenstvíVýrobceCena, rub
Detralex
 • diosmin;
 • hesperine.
Tablety
 • vysoká citlivost na komponenty;
 • laktace.
Pro těhotné ženy neexistují žádná omezení. V průběhu studií teratogenních účinků na plod nebylo prokázáno.FrancieOd 700 v závislosti na počtu tablet v balení
VenorutonRutosidKapslePřecitlivělost na složku.Omezeno na použití u těhotných žen v prvním trimestru.ŠpanělskoOd 669 v závislosti na lékárně
PhlebophaDiosminTablety
 • nesnášenlivost diosminu;
 • laktace;
 • věk do 18 let.
Experimentální údaje nezjistily teratogenní účinky na plod.RuskoOd 800 v závislosti na lékárně
VenolekDiosminTablety
 • nesnášenlivost diosminu;
 • laktace;
 • věk do 18 let.
Experimentální údaje nezjistily teratogenní účinky na plod.RuskoOd 346

Fotogalerie: Flebodia 600 analogů

Recenze těhotenství

Pila jsem phlebody, tak jsem to všechno posypala, pak se ukázalo, že to bylo kvůli barvivům, která jsou ve skořápce, je jich spousta! takže vám radím, abyste si vybrali lék na přirozenějším základě.

Julie

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1702962

Také mi lékař předepsal flebodii a kardonát. Mluví za placentu a že krev vstupuje do pupeční šňůry, ale po vašich komentářích se strašně pije, obávám se krvácení.

Anna

https://www.babyblog.ru/community/post/living/1702962

Piju teď, žíly se plazily ven z levé dolní končetiny zevnitř a pod kolenem. I když neexistuje žádný viditelný efekt, ale nezdá se, že by se zhoršoval. Na začátku těhotenství pila Detralex podle předpisu svého G, nebylo to od něj jistě lepší. Phlebodia říká vylepšený nový lék, který je pro dítě neškodný.

Vera

https://www.baby.ru/blogs/post/54996493–38219515/

Také jsem pil 30 dní až 33 týdnů. Pomáhá při otoku a těžkosti v nohou. Dobrý lék!

Olya

https://www.baby.ru/blogs/post/54996493–38219515/

Během prvního těhotenství jsem začal mít křečové žíly, po čtyřech letech, kdy operovali, ale není to úplně úspěšné, žíla se znovu objevila na místě operace, poté otěhotněla a zhoršila se. Pila a flekotie a detralex během těhotenství přinesly úlevu, ale křečové žíly se nezmenšily, nosily speciální punčochy, porodily také v kompresním úpletu. Teď ne nohy, ale hrůza. Šetřím peníze na operaci, protože už nevěřím v bezplatnou medicínu.

Natalka

https://deti.mail.ru/forum/v_ozhidanii_chuda/beremennost/devochki_kto_preparat_flebodia_600_pil/

Droga Flebodia 600 je schválena pro použití u těhotných žen po 13 týdnech na základě rozhodnutí lékaře. Navzdory velkému počtu pozitivních recenzí a zkušeností v porodnictví není bezpečnost a účinnost léku stále dobře známa. Odpovědnost za život a zdraví dítěte leží na matce, proto musí být zváženo a odůvodněno rozhodnutí o potřebě léčby. Pokud vaše znalosti nestačí, můžete vždy najít několik zkušených lékařů, kterým má smysl důvěřovat.

Články O Neplodnosti