Hlavní Zdraví

Jaké byliny ovlivňují plod a těhotenství ženy?

Těhotenství je zvláštní období v životě ženy, kdy musíte být opatrní nejen při jídle, ale také při užívání léků. 9 měsíců čekání na dítě však není krátká doba a nikdo není v bezpečí před skutečností, že budoucí matka může onemocnět. Většina těhotných žen, aby nepoškodila dítě „prášky a jinými chemikáliemi“, se rozhodne léčit alternativními metodami: odvarem a infuzí bylin. Ale nespěchejte vařit to, co jste zvyklí pít dříve! Opravdu ani „prostředky babičky“ nemusí být v novém postavení žen tak neškodné. Jak mohou ublížit?

Obvyklé odvary a infuze, které obvykle používáme jako bylinné čaje nebo čaje s přísadami, mohou mít negativní vliv na zdraví matky, na nitroděložní vývoj dítěte a dokonce mohou způsobit hrozbu potratu, předčasného porodu nebo potratu. A proto musíte vědět, které byliny během těhotenství je lepší nepoužívat.

Byliny ovlivňující koagulaci krve

Některé byliny nelze během těhotenství pít, protože ovlivňují proces koagulace krve, a proto během porodu mohou vést k riziku krvácení. Tuto nemovitost vlastní:

 • krvácení z léků, které se používá při léčbě dýchacích a trávicích orgánů;
 • nesmrtelná - způsobuje zvýšení krevního tlaku;
 • kukuřičné stigmy používané jako choleretika a diuretika;
 • Kopřiva kopřivová - porušuje hladinu hormonů;
 • obyčejný kmotr - vede ke zvýšení srdeční frekvence, způsobuje sucho v ústech a je karcinogenní;
 • highlander bird - má silný účinek na koagulaci krve a vede ke kontrakci dělohy, což může způsobit potrat.

Byliny komplikující těhotenství

Mnoho bylin způsobuje nepříjemné příznaky, jako je pálení žáhy, nadýmání, nevolnost a zvracení. Abyste se nevystavili takovým „vzrušením“, pokuste se vyhnout použití takových bylin:

 • Valerian officinalis, který se používá pro normální fungování nervového systému. Při delším používání (déle než 2 týdny) nebo při vysokých dávkách se mohou objevit bolesti hlavy, poruchy fungování srdce a trávicích orgánů a nervový stav..
 • Palina se používá jako prostředek ke stimulaci chuti k jídlu, avšak při překročení dávky může způsobit halucinace a křeče.
 • Melilotus officinalis se používá jako projímadlo, expektorant a diuretikum pro nadýmání, bolest kloubů a poruchy spánku, je však jedovaté a může způsobit bolesti hlavy, závratě, ospalost a zvracení..
 • Celandin se používá k léčbě zažívacího ústrojí, je však také jedovatý a může způsobit nevolnost, průjem, zvracení, respirační depresi.
 • Marsh rozmarýn je jedovatý, a proto se používá v přísně definované dávce jako expektorant pro bronchiální astma. Navíc může díky vazodilataci stále snižovat krevní tlak.

Řada bylin může způsobit narušení hormonálního pozadí těhotné ženy a mezi nimi:

 • léčivý pampeliška;
 • pichlavý Eleutherococcus;
 • běžný ženšen;
 • Rhodiola rosea;
 • saflor levze;
 • Schisandra chinensis;
 • obyčejný chmel, který lze předepsat při léčbě ledvin a onemocnění nervového systému;
 • řebříček (kvůli jeho toxicitě může způsobit závratě a kožní vyrážky);
 • Melissa officinalis, která je předepisována pro nervové poruchy a pro zvýšení kojení kojících matek;
 • ořechový list může stále způsobovat křeče mozkových cév;
 • černý rybíz, používaný jako choleretikum, zdroj vitamínů a také pro ošetření nachlazení;
 • husí cinquefoil, používaný jako diuretikum a hemostatikum.

Kromě toho, že výše uvedené byliny mohou narušit hormonální pozadí těhotné ženy, stimulují také pohlavní žlázy, mohou způsobit nespavost, tachykardii, bolesti hlavy, nervozitu a vysoký krevní tlak.

Použití těchto bylin může také vést ke zvýšení krevního tlaku:

 • Hypericum perforatum (přispívá ke zúžení krevních cév a narušuje krevní oběh v placentě);
 • lékořice nahá (přispívá ke vzniku otoků způsobených zadržováním vody v těle);
 • slaměný písek (používá se k léčbě onemocnění jater a žlučníku).

Během těhotenství, kvůli nepříznivým účinkům na ledviny, použití:

 • kalamitní bažina,
 • šílené barvení,
 • zlatý rododendron,
 • chrpy modrá,
 • vonící celer,
 • kopr,
 • elecampane vysoký,
 • jalovcové bobulky.

Pomáhá zvyšovat svalový tonus a zvyšuje citlivost na bolest..

Vzhledem k pozdějšímu zadržování vody v těle, zejména ve třetím trimestru, by těhotná žena neměla infuzi březové houby (chaga).

Byliny, které mohou poškodit plod

Byliny mohou poškodit vyvíjející se plod, a proto by budoucí matka neměla jíst:

Jaké byliny můžete během těhotenství pít: rady lékaře

Těhotenství je významnou událostí v životě každé ženy. A každá nastávající matka má zájem o zdravé dítě. Proto během tohoto zvláštního období musí být člověk velmi opatrný a přesný jak v potravinách, tak při užívání léků. Samozřejmě, až devět měsíců je obrovské období, během kterého může budoucí máma onemocnět.

Mnoho, aby nedošlo k poškození dítěte lékárnou chemie, se snaží léčit pouze lidovými metodami - infuzemi a odvarem bylin. Ale tady musíte být velmi opatrní, protože to, co žena dříve zaujala ve svém novém postavení, nemusí být tak neškodné.

Takže, které byliny můžete během těhotenství pít a které z nich kategoricky ne? Zkusme na to přijít.

Co je dobré a ne tak dobré v bylinné léčbě v zajímavém postavení?

Téměř každý ví, že bylinné čaje a infuze jsou nejsilnějšími přírodními prostředky v boji proti velkému množství nemocí. Byliny mají prospěšné vlastnosti, které se používají ve velké skupině léčiv..

Významným plusem v používání léčby bylinkami je (zejména když žena očekává dítě, protože imunita je v tuto chvíli velmi něžná), že jejich původ je zcela přirozený. To je jejich rozdíl od syntetických analogů vyráběných farmaceutickými společnostmi. Ale ne všechno, co vyrostlo v lese nebo na poli, není zdaleka vždy stejně užitečné. Existují byliny, které jsou jasně zakázány pro ženy, které se připravují na matky.

Přísně podle pokynů!

A abyste pochopili, jaké byliny můžete během těhotenství pít, musíte pochopit některé důležité věci. Některé druhy rostlin mají tak silný účinek, že jejich příjem by měl být více než opatrný (předávkování může vést ke smutným důsledkům), nebo by se měly úplně opustit. Během těhotenství nemusí být bylinky vždy užitečné (i na první pohled by se to mohlo zdát nejjednodušší a nejznámější od dětství), protože jejich účinek na tělo těhotné ženy je takový, že mohou vést k negativním důsledkům pro vývoj dítěte..

Jaké byliny lze během těhotenství pít, pokud se však nastávající matka rozhodla léčit a pít infuze a odvary? Nejprve si musí pamatovat, že stejně jako u konvenčních léků by infuze měla být užívána pouze podle pokynů a neměla by se lišit od dávky v ní uvedené. Bude lepší, pokud se žena nepodílí na takové samoléčbě a poradí se s lékařem.

V žádném případě nepijte.!

Než pochopíme, jaké byliny lze během těhotenství vypít, trochu se zabýváme těmi, které nemohou být konzumovány za žádných podmínek. Opravdu v normálním stavu skutečně pomáhají a v tomto jemném období mohou poškodit nejen nastávající matku, ale ještě hroznější budoucnost arašídů, protože mohou vyvolat potrat, předčasný porod nebo narození nezdravého dítěte..

 • Předčasné narození nebo potrat může způsobit aloe, oregano, kudrnatou petrželku, tanguta rebarbora, dřišťál.
 • K predispozici k alergiím u dítěte může dojít díky lesním jahodám a třídílné sekvenci.
 • Vrozené malformace plodu jsou způsobeny mořským kale (v něm je hodně jódu), šťovík, zahradní špenát (hodně kyseliny šťavelové).
 • Mezi bylinky, které ovlivňují srážení krve, patří léčivé krvácení, kočičí tlapa, kopřiva dvojdomá, obyčejný kmotr.
 • Byliny, které narušují průtok děložního krve, jsou yzop a salvia officinalis (používá se ke stimulaci těhotenství, ale poté, co je kontraindikován, protože může vyvolat potrat v důsledku zvýšené kontraktilní aktivity dělohy).

Schváleno pro použití. Ach takhle zima!

Pravděpodobně jako nikdo jiný, nastávající matka je v ohrožení s její zvýšenou schopností chytit nachlazení. Její imunita během těhotenství je spíše oslabená, poměrně snadno ji lze napadnout různými infekcemi a viry. Během tohoto období jsou bohužel obvyklé léky a antivirová léčiva obecně zakázány, protože téměř všechny z nich mají závažné kontraindikace.

Jaké byliny lze během těhotenství vypít, aby nedošlo k negativním účinkům na nenarozené dítě?

Heřmánek je tedy farmaceutický. To je jedna z nejbezpečnějších bylin, které mohou konzumovat všechny ženy čekající na příjezd čápa. Heřmánek má vynikající celkový posilovací a protizánětlivý účinek. Infuze této byliny může kloktat bolest v krku. Pokud má budoucí matka narušený trávicí systém, heřmánkový čaj to pomůže opravit..

Mimochodem, takový čaj je povolen i novorozencům od prvních dnů života. Uklidní arašídy, pokud mají v bříšku koliku nebo jsou příliš nadměrné.

Když je kašel v nesprávný čas

Velmi důležitým tématem je skutečnost, že téměř všechny tradiční přípravky pro usnadnění vykašlávání jsou kontraindikovány, a které byliny lze během těhotenství opít od kašle. V této obtížné situaci přichází na záchranu nastávajících matek šalvěj, heřmánek a lipový květ. Odvar z lipového květu, přípravků na bázi termopsis, heřmánku lékárny a trávy podbělku můžete provádět pouze v malém množství. Rovněž jsou povoleny výplachy v ústech bezpečné pro těhotné ženy s měsíčkem, eukalyptem, heřmánkem nebo šalvějí..

K uklidnění podrážděného krku a rychlého dosažení protizánětlivého účinku lze provádět inhalace s odvarem jitrocele, šalvěje a všechnyho heřmánku.

Černý rybíz - chutný a zdravý

Jaké byliny můžete pít během těhotenství s nachlazením v raných stádiích, kdy je nenarozené dítě tak bezbranné a je na samém začátku vývoje?

Pokladem stopových prvků a vitamínů je čaj z listů černého rybízu. Až přijde období nachlazení, takový čaj nebo odvar podpoří imunitní systém budoucí matky. Vzhledem k tomu, že v takovém pití je hodně vitamínu C, pomůže to, pokud se žena onemocní, tuto infekci porazit. Kromě toho, rybízy jsou schopné udržovat správné fungování ledvin, protože složky v něm obsažené stimulují kůru nadledvin.

Šípky a zázvor porazí každou zimu

Těhotné ženy s chřipkou a nachlazením mohou také pít čaj s přídavkem zázvoru. To je jedna z mála bylin, které při čekání na pití dítěte je nejen možné, ale také nutné. Ginger obsahuje vitamíny, které mají vynikající oteplovací účinek. A pokud matky v časných stádiích těhotenství trpí nevolností, čaj s přídavkem zázvoru tyto příznaky odstraní.

Imunostimulační účinek bude mít budoucí matku odvar šípky. A skutečnost, že má obrovské množství vitamínů a minerálů, má pozitivní účinek na celé ženské tělo.

Otok? Nepotřebujeme je!

Během těhotenství mnoho žen trpí edémem. Je to proto, že ledviny mají během tohoto období příliš mnoho stresu, v důsledku čehož pracují s určitým selháním. A to se stává hlavní příčinou skutečnosti, že v těle budoucí matky je přebytečná tekutina zpožděna.

Jaké diuretické byliny mohu během těhotenství pít, abych se vyhnul otoku? Nezbytným nástrojem bude odvar bobule brusinky. Kromě toho má brusinka hodně minerálů a vitamínů, takže přinese hmatatelné výhody jako obecný regenerační prostředek i jako pomoc při léčbě nachlazení. Nastávající matka si musí pamatovat jednu věc: použít jakékoli diuretikum, i když je rostlinného původu, je nezbytné pouze v souladu s dávkováním. Samoléčení je v tomto případě zakázáno..

Jaké byliny mohu pít během těhotenství s otoky, s výjimkou brusinek? Další zcela neškodnou diuretickou rostlinou jsou brusinky. Jen mějte na paměti, že brusinková šťáva přispívá k alergiím, takže byste ji neměli příliš používat..

Čerstvý ovocný džus z plátků okurky, mrkve, červené řepy a několika listů petrželky dává další dobrý výsledek (petržel nemusí být příliš unesena). Všechny složky se berou ve stejných poměrech..

Klid, jen klid

Během těhotenství je každá žena velmi znepokojená. Důvodů může být mnoho: jak se dítě vyvíjí, jaké to je pohlaví, co je třeba udělat, aby se dítě vyvíjelo správně, a mnoho dalších.

Jaké uklidňující byliny lze během těhotenství pít bez poškození nenarozeného dítěte? Nádherným sedativem je, kromě úplně neškodných, lípa. Stále jej lze použít při nachlazení a při výskytu otoku: Lípa má vynikající protizánětlivý a diuretický účinek.

Použití uklidňujících čajů je také bezpečné. Mají minimální dávku bylin. Nepoškodí plod, ale budou mít příznivý účinek na nervový systém. Můžete také použít přípravky z mateří a valeriánu, ale pečlivě a po konzultaci s odborníkem.

Zdravý čaj

Jaké byliny můžete pít během těhotenství místo čaje? Je velmi užitečné, když je na porodu čas pít čaj s přídavkem malinových listů. Pomůže to změkčit vazy a připraví dělohu pro narození dítěte. Ale na samém začátku těhotenství se takové čaje a odvary nedoporučují, protože maliny jsou rostliny, které jsou v těhotenství kontraindikovány, protože mohou vyvolat předčasný porod..

Poměrně často (zejména v prvních měsících těhotenství) žena pociťuje silné bolesti hlavy. Důvodem je skutečnost, že je stále obtížné přizpůsobit se jejímu změnám, ke kterým v jejím těle dochází. Co by měla dělat, protože lékařský zásah v tomto období je nežádoucí? Jaké byliny můžete pít během těhotenství z bolesti hlavy?

Bylinné odvar a infuze, které zahrnují mátu, měsíček, heřmánek, meduňky, šípky, pomohou zmírnit nebo úplně odstranit bolesti hlavy. Můžete je sebrat sami, nebo si je můžete koupit v lékárně.

Vaření je také velmi jednoduché: vezměte si několik polévkových lžic bylin (nebo směsí bylin), nalijte dvě sklenice vroucí vody, vařte čtvrt hodiny a nechte vařit po dobu 60 minut. Užívejte před jídlem dvakrát až třikrát denně. Takové odvary pomáhají dobře, ale musíte je brát pravidelně.

Směs máty, lípy a balzámu citronu umožní relaxaci a usínání. Čaj má velký přínos pro migrénu, protože spánek pomáhá s tímto křečem..

Na závěr

Mnoho bylin může být pro budoucí matku mnohem nebezpečnější než tradiční léky, protože jejich složení je stále špatně pochopeno v závislosti na mnoha faktorech (například kde tato tráva rostla, jaké bylo léto, v jakém období bylo vybráno) Pokud budoucí matka Nejsem si jistý, zda je schopna připravit bylinnou infuzi sama, je lepší ji riskovat, protože pokud porušíte technologii přípravy, můžete velmi snadno získat značné předávkování léčivou složkou této byliny. Některé nepředvídatelné účinky mnoha bylin, možnost přijímat vedlejší účinky neočekávané nastávající matkou patří mezi faktory, které činí používání těchto rostlin v období očekávání dítěte nepřijatelným..

Postarejte se o sebe, drahé ženy, a pokuste se učinit pouze správná rozhodnutí!

Bylinná medicína během těhotenství - další výhody nebo poškození

Vážení přátelé, v tomto článku chci varovat všechny těhotné matky, které se rozhodly zbavit těhotenství pomocí bylin - nedělají vyrážka. Neexistuje pevné přesvědčení, že byliny vyřeší všechny vaše problémy, ale ochromení vašeho zdraví a zdraví dítěte je možné. Proto dále podrobněji řeknu, které byliny během těhotenství nelze použít uvnitř a které lze.

Fatální byliny

Šťastné těhotenství vede k mateřské zodpovědnosti za zdraví dítěte. V této době je žena vedena přirozenou touhou chránit budoucí dítě před negativními účinky vnějšího prostředí. To je důvod, proč většina žen dodržuje přirozenou výživu a odmítá užívat syntetické drogy, přičemž upřednostňuje přírodní léčiva..

Tento přístup lze považovat za přiměřený, pokud rozšířené přesvědčení, že byliny během těhotenství jsou zcela neškodné, nebylo špatné. Nekontrolovaný příjem léčivých a potravinářských rostlin může způsobit řadu onemocnění ženy a jejího dítěte a v některých případech může ohrozit jejich život.

Obvykle jsou všechny byliny s negativním dopadem rozděleny na způsobující:

 • Stimulace hladkého svalstva dělohy následovaná potratem nebo předčasným porodem.
 • Porucha srážlivosti a placentární cirkulace.
 • Změny krevního tlaku.
 • Nerovnováha v zažívacím systému.
 • Hormonální nerovnováha.
 • Poruchy centrálního nervového systému (žena a dítě).
 • Vrozené vady dítěte.
 • Alergická onemocnění dítěte.
 • Tělová toxická reakce.
 • Bylinkové potraty!

V prvním trimestru těhotenství, kdy dochází k položení hlavních orgánů a systémů dítěte, se obecně doporučuje odmítnout všechny bylinky. Ale hlavní nebezpečí v tomto období jsou ta, která způsobují kontrakci svalů dělohy. Jejich použití může vyvolat krvácení a způsobit potrat. Je třeba poznamenat, že tyto byliny jsou zahrnuty v různých léčivých poplatcích a dokonce i v malém množství jsou schopné toxických účinků..

Tato skupina zahrnuje:

 • Oregano officinalis (kategoricky kontraindikovaný v souvislosti se schopností výrazně zvýšit tonus dělohy), aloe treelike (způsobuje příval krve do pánevních orgánů), calamus marsh, horolezecká ledvina, obyčejná tlama, yzop officinalis (zvýšení tonusu dělohy) léčivý kostival, petrklíč nebo primrose ( zvýšení kontrakce dělohy), Adonis vernalis, Melilotus officinalis, měsíček, vyhýbavá pivoňka, šalvěj.

Rostliny s projímavým účinkem mají podobný účinek. Senna, projímavá rakytník (kohout), zahradní kopr a rebarbora, tónování střev, nepřímo ovlivňují posílení dělohy.

Také během tohoto období je lepší zdržet se konzumace bazalkové zeleniny a petrželky.

Byliny na srážení krve

Budoucí matky a jejich prostředí by měly vzít v úvahu, že těhotenství často vede k narušení krevního oběhu v těle, což může být zhoršeno použitím bylin. Odpovídající odchylky mohou vést k tak závažným komplikacím, jako je zhoršení uteroplacentální cirkulace, rozvoj nitroděložní hypoxie plodu nebo zpomalení jeho vývoje..

Koagulace krve je umocněna pastýřskou taškou, písčitou nesmrtelnou, obyčejnou kalinou, pepřem horolezcem, bramborem horolezcem, arnikou, chrpy, stigmami kukuřice, kopřivy dvouhlavé, řebříčkem, dvojitě krvácením. Navíc, tyto byliny během těhotenství jsou nebezpečné kvůli zvýšenému tonusu dělohy.

Rostliny na zkapalňování krve - česnek, ženšen, gingko biloba. Jejich příjem není žádoucí během těhotenství, protože mohou způsobit porod během porodu..

Byliny ovlivňující úrovně tlaku

Kolísání krevního tlaku během těhotenství je extrémně nebezpečnou podmínkou pro ženu i dítě. Jejím důsledkem může být narušení děložního toku krve a narušení placenty. Příčinou prudkého zvýšení tlaku je často použití léčivých rostlin - adaptogeny stimulující imunitní systém - ženšen, Rhodiola rosea, Schisandra chinensis, Echinacea.

Rostliny, které snižují krevní tlak - oregano, mateřská voda, pelyněk, běžná kalina - by se měly přijímat v krátkých kurzech a pod přísným lékařským dohledem.

Vliv bylin na zažívací trakt

Pro normální průběh těhotenství je důležitý zdravý stav zažívacího systému. Léčivé byliny používané jako protizánětlivé, proti chladu (ledum, dub, melilot, celandin) mají vedlejší účinky podráždění sliznic žaludku a dvanáctníku. U těhotných žen je to doprovázeno nevolností, zvracením a průjmem..

Byliny a ovoce s projímavým nebo zpevňujícím účinkem lze použít k normalizaci stolice, ale v doporučených dávkách.

Pro relaxaci jsou vhodné fíky, švestky, broskve. Pro upevnění - granáty, černý rybíz.

Byliny na vyvažování hormonů

Některé byliny obsahují látky podobné lidským hormonům - fytoestrogeny. Jejich příjem může vést až k ukončení těhotenství k hormonální nerovnováze.

Takové nebezpečné vlastnosti jsou vlastní Hypericum perforatum, šalvěji, běžnému chmelu, lékořice, meduňce léčivému, řebříčku, kukuřičným stigmatům, mátě. Adaptogeny také narušují hormonální rovnováhu v těle těhotné ženy a intenzivně stimulují pohlavní žlázy.

Byliny CNS

Stav nervového systému těhotné ženy v první řadě ovlivňuje zdraví dítěte. Proto je vyvážená nálada, dobrý sen klíčem k narození silného klidného dítěte. Nadměrné rozrušení nervového systému, nespavost, palpitace, bolesti hlavy - další nežádoucí účinek rostlin - adaptogeny.

Valerian officinalis, používaný k uklidnění, s dlouhým průběhem a vysokými dávkami, způsobuje bolesti hlavy, narušuje srdce a působí opačně jako „zvyšující se nervozita“.

Byliny pro vrozené vady

Některé rostliny jsou pro těhotné ženy přísně zakázány z důvodu jejich teratogenity (způsobující deformitu) a škodlivých účinků na plod. Mořské řasy jsou kontraindikovány kvůli riziku předávkování jódem. Šťovík a špenát - kvůli vysokému obsahu kyseliny šťavelové, která může narušit tvorbu kostí. Kavkazská čemeřice vyvolává srdeční vady, léčivé šalvěje - hormonální selhání plodu.

Byliny - Alergeny

Téměř každá rostlina může vyvolat alergickou reakci, zejména v přítomnosti alergických chorob a jejich predispozice. Těhotná žena by měla začít užívat jakoukoli bylinu s malými dávkami. Toto preventivní opatření je vysvětleno zvýšením citlivosti těla během tohoto období na mnoho látek, které mohou sloužit jako podnět k rozvoji alergií.

Použití některých léčivých a potravinářských rostlin může u dítěte tvořit obecnou alergickou predispozici. Tyto vlastnosti mají divoké jahody, třídílná sekvence a všechny rostliny s vysokým obsahem éterických olejů (jalovec, citrusové plody).

Běžné toxické byliny

Moderní medicína prokázala, že řada rostlin má toxický účinek na tělo ženy čekající dítě. Nejčastěji se to projevuje nad přípustnou dávku nebo průběh podávání. Matka-nevlastní matka, Valerian officinalis, máslo ve velkých dávkách mají agresivní účinek na játra a ptáci s jahodami, brusinkami a horolezci s nadměrným použitím vyvolávají zánět a bolest v močovém systému.

Je třeba mít na paměti, že kompetentní použití přírodních léčiv může v mnoha případech poskytnout neocenitelnou pomoc. Jejich účinek na tělo je poměrně mírný a má méně vedlejších účinků než léčiva. Použití specifické byliny během těhotenství však vyžaduje předchozí lékařskou pomoc..

Zdravé byliny

A teď je čas zmínit, které byliny můžete použít během těhotenství.

Po nástupu těhotenství se ženské tělo přizpůsobí podmínkám narození nového života v ní. Neobvyklý fyziologický proces ovlivňuje pohodu, někdy se projevuje specifickými příznaky časné toxikózy - nevolnost, zvracení, nadměrné slinění, averze k jídlu, podrážděnost. Těžké formy tohoto stavu vyžadují přísný lékařský dohled s užíváním drog.

Žena se dokáže vyrovnat s mírnou formou toxikózy sama. V tomto případě jsou některé bylinky během těhotenství bezpečným a účinným způsobem, jak odstranit nepříjemné příznaky..

Příčinou ranní nemoci je výrazně rostoucí hladina estrogenu v těle, což přispívá k pomalému čištění žaludku. Bylinné prostředky, které jemně ovlivňují ženské tělo, se s tímto stavem vyrovnají. Příjem všech bylinných čajů, infuzí a odvarů se doporučuje začít mini dávkou (2 - 3 polévkové lžíce), aby se vyloučila nežádoucí reakce.

 • Infuze máty. Jeho listy obsahují velké množství vitamínů C a P, provitaminu A a minerálních solí. Chcete-li připravit 1 polévkovou lžíci máty, nalijte sklenici vroucí vody a nechte 30 minut. Infuze lze kombinovat s šťávou z granátového jablka (zdroj železa, vitamín C), medem, citronem.
 • Šípková infuze - nejoptimálnější léčivá rostlina pro těhotnou ženu. Šípky v rekordním množství jsou nasyceny vitaminem C, který zvyšuje metabolismus těla a čistí jej od škodlivých metabolických produktů. Další cennou vlastností je posílení stěn krevních cév a kapilár ženy a dítěte. K přípravě nalijte 1 polévkovou lžíci ovoce se 2 šálky vroucí vody, zahřejte 15 minut ve vodní lázni a trvat hodinu v termoskách.
 • Džusy a ovocné nápoje z brusinek i citrusových plodů mají podobný účinek jako šípky. Ale na rozdíl od růžových boků, jejich příjem vyžaduje opatrnost, aby se vyloučily alergie.
 • Jsou-li na odpoledne pozorovány více nevolnost, zvracení, bolesti hlavy, pak je pravděpodobné, že to způsobují psychogenní faktory - únava, napětí. Fytoterapeuti doporučují během těhotenství následující byliny, které jsou doprovázeny těmito příznaky: zázvor, heřmánek, farmaceutický, valeriánský.
 • Zázvorový čaj uklidňuje, zmírňuje bolesti hlavy a zlepšuje pohodu. Chcete-li si dát drink, musíte vařit 50 g zázvoru ve sklenici vroucí vody a nechat 10 minut. Pozitivní účinek se zvyšuje přidáním citronové šťávy, medu.
 • Heřmáneková lékárna je známá svými uklidňujícími, antispasmodickými a antiseptickými vlastnostmi. Vzhledem k absenci nežádoucích vedlejších účinků je heřmánkový čaj možný během těhotenství. Při nákupu v lékárně nebo v obchodě musíte věnovat pozornost nedostatku přísad.
 • Valerian officinalis má uklidňující účinek na zlepšení spánku. Jeho poněkud štiplavý zápach může být dalším dráždivým prostředkem pro zhoršenou vůni těhotné ženy. Proto je lepší jej používat v bylinných přípravcích..
 • Bylinná sklizeň: lístky máty, kořen Valerian, květy heřmánku - ve stejných částech.
 • Při slinění se doporučuje charakteristika časné toxikózy, vypláchnutí ústní dutiny odvarem z dubu, heřmánku, šalvěje.

Při užívání bylin během těhotenství věnujte pozornost datu exspirace, vzhledu a nepřítomnosti nečistot. V případě jakékoli negativní reakce z těla se důrazně doporučuje přestat užívat léčivé rostliny.

V této souvislosti téma uzavírám a doufám, že mnoho žen po přečtení článku, který čeká dítě, bude brát své zdraví vážněji a odpovědněji!

Bylinné medicíny a těhotenství. Indikace a kontraindikace

Bylinná medicína nebo bylinná medicína je zcela samostatná věda, která už nějakou dobu zapomíná. Rostlinná medicína dnes prochází oživením a získává na popularitě. Z tohoto článku se dozvíte, které byliny pít během těhotenství a které nikoli..

Léčivé byliny pro úspěšné těhotenství

Nejlepší je, když bylinná medicína byla zahájena ještě před početí dítěte. V tomto případě bude mít nejlepší vliv na průběh těhotenství a zdraví nenarozeného dítěte. Není však příliš pozdě začít na začátku nebo uprostřed období. Fytoterapie během těhotenství je užitečná zejména u žen, které mají chronická zánětlivá onemocnění pohlavních orgánů, dýchacích cest a zažívacího ústrojí, jakož i problémy s nosením. Pro ty, kteří nemají žádné zdravotní problémy, bylinné medicíny pomohou odolávat včasné a pozdní toxikóze a otokům v druhé polovině těhotenství a udržují imunitu na dostatečné úrovni.

Byliny pro zachování těhotenství

Velmi častými těhotenskými problémy jsou toxikóza a hrozba potratu nebo předčasného porodu. Aby takové podmínky eliminovali, předepisují fytoterapeuti bylinné přípravky z různých bylin.

Například to může být kolekce bylin:

 • malinové větve,
 • Husa tykev tráva,
 • jitrocel list.

Tyto byliny mají schopnost zmírnit křeče hladkých svalů, takže jsou jedním z nejlepších přírodních prostředků, jak se zbavit tónu, eliminovat svalové napětí stěn dělohy. Díky těmto prospěšným vlastnostem tyto poplatky snižují riziko předčasného ukončení těhotenství a předčasného porodu a jsou zvláště doporučovány pro ženy, které trpí potratem a mají v minulosti několik potratů..

U toxikózy je nutný sběr z jiných rostlin:

 • Melissa,
 • levandule,
 • sedmikrásky květiny,
 • máta peprná,
 • malinové ovoce.

Uvedené byliny ve formě odvarů účinně bojují proti nespavosti, a pokud k této kompozici přidáte valeriány, získáte dobrý lék na nervové napětí a depresi.

Byliny pro onemocnění dýchacích orgánů u těhotných žen

Během těhotenství často dochází k exacerbaci různých chronických onemocnění, například bronchitida, sinusitida, angína a dokonce i pneumonie. V takových případech budou užitečné poplatky z bylin, které mají protizánětlivé účinky:

 • farmaceutický heřmánek,
 • listy eukalyptu,
 • listy podběl,
 • marsh rosemary,
 • letní dubová kůra.

Kromě toho může takový rostlinný lék normalizovat krevní tlak a trávení a také zmírnit bolesti hlavy, závratě a slabost..

Léčba pyelonefritidy během těhotenství

Případy exacerbace tohoto onemocnění, které mohou vážně komplikovat průběh těhotenství a porodu, jsou poměrně časté a lékaři obvykle trvají na chemoterapeutické léčbě, zatímco bylinná medicína může mít terapeutický účinek bez poškození plodu..

Při léčbě chronické pyelonefritidy jsou účinné sbírky následujících bylin:

 • květy heřmánku,
 • Jitrocel listy, brusinky, podběl,
 • Březové pupeny,
 • tráva řebříčku, skořice, přesličky,
 • kořen pampelišky,
 • plody maliny.

Tyto byliny během těhotenství mimo jiné přispívají k eliminaci otoků a normalizaci močení.

Byliny pro léčbu chřipky a nachlazení u těhotných žen

Těhotné ženy jsou často náchylné k různým infekčním a virovým onemocněním dýchacích cest. A obvykle jako léčba nezbývá nic jiného než horký nápoj s medem, citronem a malinovým džemem, protože antibiotika a antivirová léčiva mohou dítěti v děloze ublížit. Proto je vhodné, aby každá těhotná žena věděla, že je velmi užitečné přidat k takové léčbě lipový květ, heřmánek a šípky, které snižují intoxikaci těla během nemoci a brání rozvoji možných komplikací způsobených protizánětlivými, antivirovými a antibakteriálními účinky. Předpokládá se také, že tyto byliny chrání dítě před vývojem nitroděložní infekce. Je také důležité, aby je těhotná žena mohla vzít jako profylaxi onemocnění během epidemie.

Pozornost! Během těhotenství jsou kontraindikovány:

Třezalka tečkovaná, horolezec, horolezec, pelyněk, kopřiva, oregano, pastýřská taška, jetel sladký, jmelí bílá, šalvěj, aloe, miláček, jalovec obyčejný, vlaštovičník, medvědice, černé bezinky, řebříček, rozmarýn obyčejný, řasa, řebříček polní, tymián, anýz, máta, koště, jahoda, zelený hrnec, mordovian.
Tyto byliny mají schopnost tónovat hladké svaly, a proto jsou potenciálně nebezpečné vyvolávat kontrakce dělohy kdykoli během těhotenství. Kromě toho obsahují fytoestrogeny - analogy ženských pohlavních hormonů, které mohou mít nepříznivý vliv na přirozený průběh těhotenství. Některé z těchto bylin, například měsíček nebo křídlatka, však mohou být použity ve sbírkách s jinými bylinami, které mají antispasmodický účinek. Kromě toho absence dalších bylin na tomto seznamu neznamená, že mohou být „předepsány“ pro sebe a nekontrolovaně přijaty..

Jak vidíte, existuje dostatečný počet nuancí a odchylek, proto před použitím jakékoli léčivé rostliny je třeba se poradit s lékařem!

Bylinkový čaj během těhotenství

Během porodu dítěte žena pečlivě sleduje její stravu a do své obvyklé stravy začíná přidávat mnoho vitamínů. Kromě výživy je důležité určit režim pití a typ povolených nápojů. Níže řekneme, jaký bylinkový čaj je během těhotenství a zda může být opilý. Pokud ano, jaký čaj může těhotné ženy a jak to pít.

Co to je

Bylinkový čaj pro těhotné ženy je léčivý nápoj, který je pro těhotné ženy podmíněně povolen. Doporučuje se použít k odstranění toxikózy. Poplatky mohou povzbudit a nasycení těla užitečnými stopovými prvky, posílit imunitu a zvýšit odolnost těla vůči infekcím.

Bylinný čaj je dobrou náhradou za obvyklou zelenou a černou (obsahují kofein, který je v těhotenství škodlivý). Čajníky lze žvýkat jako žvýkačky.

Beze strachu si můžete vzít bílý čaj. Nemá kofein. Má antibakteriální, regenerační vlastnost. Je schopen zvýšit imunitu a zabránit tvorbě nádorů, zlepšuje sklovinu a zabraňuje křehkosti cév.

Je třeba zdůraznit, že otázka bezpečného používání bylinného čaje je kontroverzní. Fytoterapeuti se zasazují o pozitivní stránku tohoto problému. Vědci však dosud nezkoumali otázku bezpečnosti při neustálém používání..

Povolené druhy a složení

Uklidňující čaj pro těhotné ženy je jedinečný terapeutický lék. Používá se proti otokům a prevenci těhotenských komplikací. Existuje mnoho druhů a složení přípravků a směsí, takže byste se měli podrobněji zabývat povolenými složkami.

Seznam povolených součástí obsahuje následující položky:

 1. zázvor, který dokáže zvracením, zácpou dokonale odstranit nevolnost;
 2. šípky plné hořčíku, vápníku, fosforu a železa;
 3. máta s uklidňujícím a uvolňujícím účinkem;
 4. pampeliška, která dokáže odstranit přebytečnou vodu z těla;
 5. ibišek nebo ibišek, který může pomoci vyrovnat se s nachlazením a normalizovat krevní tlak;
 6. Ivan čaj, který je plný manganu a různých skupin vitamínů. Doporučeno v případě potratu.

Zázvor lze konzumovat s medem a citronovou šťávou. Šípky lze pít s brusinkami a brusinkami. Máta, ibišek a pampeliška lze užívat v kombinaci se zázvorem a šípky. Ivan čaj lze kombinovat s rybízovými a brusinkovými listy.

Pokud jde o komplex, v každém dobrém bylinném čaji bude směs fialek, brusinek a květů měsíčku. Při výběru složení byste měli věnovat pozornost těmto složkám, protože mají baktericidní a protizánětlivé vlastnosti..

Jako doplněk k tématu, které byliny lze během těhotenství opít, se vyplatí poukázat na fytonutrient z kopru, lípy, šípku a maliny. Nepijte kopřivy. Může to způsobit krvácení.

Vliv

Bylinný čaj je užitečný díky velkému množství minerálů, vitamínů a antioxidantů. Příznivě působí na ženské tělo, snižuje stres a úzkost. Odstraňuje nevolnost a připravuje dělohu na příznivé narození. Působí na plod pozitivně, rozvíjí jeho tělo a posiluje tělo.

Ne všechny poplatky jsou prospěšné pro těhotnou ženu a její dítě. Musíte vědět, které komponenty můžete pít a které je lepší nepoužívat.

Zakázáno

Některé z nejužitečnějších bylin mohou často poškodit zdraví těhotné ženy. Bylinné čaje zakázané na základě:

 • zlatý rododendron;
 • zapáchající rue;
 • securinegi;
 • modřina obecná;
 • guma;
 • hořčice;
 • činění sumaku;
 • deštník susak;
 • ergot;
 • plíživý tymián;
 • tymián a termopsis.

Uvedené složky mohou vyvolat krvácení, potrat, zvýšit krevní tlak, způsobit otoky, negativně ovlivnit hormony, zvýšit srážení krve, způsobit děložní kontrakce a negativně ovlivnit játra a ledviny..

Pod přísným zákazem je zimolez, pelyněk a lastura. Mají toxicitu. Může vést k ochrnutí životně důležitých orgánů.

Nelze pít třezalku tečkovanou, chmel a lékořice. Inhibují funkci produkce hormonů. Nedoporučuje se pít oregano s měsíčkem, petrželkou, šalvějí a šarlatou v jakékoli sbírce kvůli zvýšené stimulaci průtoku krve do dělohy..

Kromě tématu, které byliny by se během těhotenství neměly opíjet, stojí za zmínku, že některé mohou ublížit dítěti budoucí matky. Rebarbora Tangut, díky velkému množství kyseliny šťavelové, brání rozvoji kostí dítěte.

Série - vede k nitroděložnímu vývoji alergie u dítěte. Toxické pro dítě je také měkkýš s mordvií, ledem, jetelem, jmelí a brčálem.

Lesní jahody, léčivá yzop, křehký rakytník, léčivé oregano, obyčejná dřišťál a námela mají aborativní účinek. Stejný účinek byl prokázán v důsledku konzumace hemoptýzy, chřástal, kalina, ženšenu, pastýřské tašky, řebříčku, žížaly, mandrake, maliny a bobkového listu. Tyto rostliny jsou však pro těhotnou ženu nebezpečné pouze v bujónu.

Normy

Je užitečné pochopit rozdíl mezi obyčejným černým a zeleným čajem od bylinného odvarku. V běžném čaji je kofein, jehož spotřeba musí být snížena na minimum těhotné ženy. To pomůže vyhnout se výskytu pavoučích žil, krevnímu tlaku, arytmiím, nespavosti a nepříjemným problémům s porodem dítěte..

Proto jej musíte vypít asi 2-3 hrnky za týden. Přesnou normu v konkrétní situaci může uvést ošetřující lékař.

Pokud jde o bylinné odvarky, bezpečná míra jeho spotřeby je 1 šálek denně - 200 g. Kromě toho je důležité si uvědomit, že stejná infuze by se neměla užívat každý den.

Je třeba střídat spotřebu bylin a vařit nové každý den. Jinak existuje riziko otravy a dalších potíží..

Bezpečnostní předpisy

Bez ohledu na to, jak bezpečné bylinné čaje jsou, musí být konzumovány podle pravidel. Nemůžete se tedy unést konkrétním druhem nebo sbírkou trávy. Musí se střídat.

Po týdnu si udělejte sedmidenní přestávku. To je nezbytné, aby se zabránilo předávkování v důsledku akumulace účinných látek. Rovněž nezneužívejte léčivé tinktury, navzdory jejich chuti a vůni.

Moderování ve všem by mělo být zlatým pravidlem pro ženu, která čeká dítě. Proto při použití připravené kolekce pro očekávání dítěte je nezbytné snížit sílu infuze na polovinu.

Pokud je například uvedena 1 lžíce na 1 šálek, přidejte 1 lžičku. Pouze tak lze zabránit negativním důsledkům.

Pro 100% důvěru v bezpečnost pití čaje pro těhotné ženy byste se měli poradit se svým lékařem a gynekologem. Existuje možnost osobní nesnášenlivosti určité složky a přítomnost nepostřehnutelně tekoucí alergie.

Bylinkový čaj je obecně užitečným doplňkem obvyklé stravy těhotné ženy. K otázce výběru bylin a poplatků je třeba přistupovat opatrně, protože i zdravé byliny mohou velmi poškodit plod a těhotenství.

Měli byste pečlivě prostudovat složení poplatků od výrobce a dávkovat spotřebu bylinných nápojů. Nezapomeňte použít výše uvedená doporučení, abyste se vyhnuli negativním důsledkům..

Byliny kontraindikované během těhotenství

Je bylinná léčba pro těhotné ženy bezpečná??

Mnoho žen, které během těhotenství přestanou užívat léky, najdou cestu v přírodních léčivých přípravcích - bylinách. Tyto výrobky jsou přirozené, protože jsou vyráběny přírodou, což je však nezajišťuje..

Jaké byliny jsou nebezpečné pro těhotné

Léčivé byliny mohou během těhotenství pomoci zbavit se řady onemocnění. Některé rostliny jsou však kontraindikovány u těhotných nebo kojících žen, nebo jejich použití musí být omezeno. V první třetině těhotenství se vyhněte použití léčivých rostlin, s výjimkou rostlin, které mají nejmenší účinky, například heřmánku a zázvoru.

Buďte zvlášť opatrní s čínskými bylinkami.!!

Byliny jsou stejný lék; ovlivňuje vaše tělo a dítě stejným způsobem jako jakýkoli jiný lék. Existují silné byliny, které mohou poškodit plod (například vést k potratu). Je známo, že způsobují průjem, zvracení a bušení srdce. Proto se ponořte do „přírody“ s opatrností.

Byliny mohou být ještě nebezpečnější než léky předepsané pro vás. Byliny nejsou kontrolovány na těhotné ženy a na jejich obalu nenajdete odpovídající značky. Neexistuje žádná jistota, že byly vyrobeny za uspokojivých podmínek a pod nezbytnou kontrolou. Jsou baleny různými způsoby, v různých poměrech: některé mohou být docela slabé, jiné mohou být neuvěřitelně silné. A mnoho obsahuje infekční prvky, jako jsou části hmyzu, opylovače, plísně a dokonce i toxické látky, jako je olovo nebo arsen..

Některé byliny během těhotenství mohou způsobit kontrakce dělohy a vyvolat potrat, takže je zkuste nepoužívat. Neužívejte: čínská aralia, dřišťál, oregano, kanadský žlutý kořen, kořen života, kořen bavlny, krokus, jalovec, muškátový oříšek, máta, bílá jmelí, samčí kapradina, řebříček, feverfew, pelyněk, pelyněk, pelyněk, pelyněk rutu, tání, hellebore green, velká lastovička.

Navzdory skutečnosti, že česnek, echinacea, čínský gingko a ženšen jsou mnohými rozšířeny a konzumovány, neexistuje důkaz, že jsou bezpečné pro těhotné ženy. Obvykle se nedoporučuje brát je, a pokud tak učiníte, pak jste zodpovědní.

Bylinné čaje pro těhotné ženy

Byliny během těhotenství se nejlépe užívají ve formě potravinářských přídatných látek a bylinného čaje: mají nejmenší účinek.

Zrzavý. Čaj nebo perník cookies pomůže zmírnit ranní nevolnost. Náklady na pití čaje v malých šálcích po celý den můžete do pečeně přidat také čerstvě nastrouhaný zázvor.

Zelí. Odstraňuje otoky. Zabalte kotníky vařenými a chlazenými listy zelí a lze je také položit na hrudník pro zmírnění bolesti.

Malinové listy Toto je ideální nástroj pro přiblížení k porodu. Listy maliny zjemňují vazy kolem porodního kanálu, což přispívá k kontrakcím dělohy a urychluje proces porodu. Pozor: vezměte je pouze v posledních 8 týdnech těhotenství, ne dříve! Mohou způsobit předčasný porod..

Heřmánek. Má mírný účinek na tělo. Může být užíván po celou dobu těhotenství, snižuje tvorbu plynu, nadýmání a zmírňuje zácpu. Heřmánkový čaj byste však měli pít maximálně dvakrát denně. Kromě toho heřmánkový čaj pomůže relaxovat..

Koriandr. Pomáhá připravit tělo na porod. Jezte 3 nebo 4 koriandrové výhonky se salátem nebo si ze semen připravte čaj. Začněte užívat koriandr 2 týdny před očekávaným datem narození.

Kalina. Uvolňuje svaly díky antispasmodickým a sedativním vlastnostem. Ve formě odvarů nebo tinktury se používá ke zmírnění bolestivých kontrakcí během porodu. Upozornění: neužívejte před porodem: stimuluje kontrakce dělohy.

Fenykl. Čaj může zmírnit ranní nevolnost, ale pití více než 2 šálků denně se nedoporučuje. K jídlu můžete přidat fenyklové žárovky - uvolňuje to nevolnost.

Česnek. Přidávejte jídlo během vaření, abyste udrželi stabilní krevní tlak. Pomáhá také posilovat imunitu a snižuje riziko krevních sraženin. Podporuje normální růst a vývoj dítěte, protože stimuluje krevní oběh.

Lékořice. Žvýkací tyčinky na lékořice pomohou zbavit se nevolnosti..

Tinktury z levandule, měsíčku a třezalky tečkované přispívají k procesu hojení, zejména pokud existují poporodní švy.

Koření. Kmín, kopr a fenykl přispívají k tvorbě mléka při kojení.

Šalvěj snižuje produkci mléka při odstavení dítěte nebo při kojení.

Alfalfa, kořen lopuchu, mořské řasy, kopřiva - zdroje vitamínů a minerálů.

Šípky jsou bohaté na vitamín C, pomáhají v boji proti infekcím.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Byliny pro léčbu neplodnosti a těhotenství

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Svět léčivých bylin je obrovský. Pokud před bylinnou medicínou, to znamená, bylinná léčba byla považována za velmi pochybnou vědu, pak se dnes používá spolu s tradičními léčebnými metodami. Bylinná medicína se stala tak populární, že moderní lidé stále více kupují v lékárně, nikoli pilulky, ale bylinné přípravky a infuze. To není překvapivé, protože mnoho z těchto poplatků má řadu léčivých vlastností..
Je možné léčit neplodnost pomocí bylinné medicíny?
Je přijatelné používat léčivé rostliny v boji proti patologickým stavům těhotenství?
Jaké byliny lze použít v boji proti neplodnosti a těhotenství?
Odpovědi na všechny tyto otázky najdete v tomto článku..

Neplodnost - definice pojmu

Neplodnost je neschopnost dospělého organismu reprodukovat potomstvo. Neplodnost lze říci pouze tehdy, pokud se pár do jednoho roku od nechráněného pohlavního styku nedokázal otěhotnět. Podle statistik je přibližně 8% párů neplodných. Nezapomeňte, že neplodnost může být 2 typů, a to absolutní a relativní. V prvním případě je patologický stav považován za nevyléčitelný. Vyskytuje se v důsledku zranění pohlavních orgánů nebo fyzických defektů v jejich vývoji. Ve druhém případě mluvíme o neplodnosti, jejíž léčba je možná. Je také důležité si uvědomit, že neplodnost může být jak mužská, tak ženská, a proto by oba sexuální partneři měli provést úplné vyšetření se zbytečnými pokusy o otěhotnění..

Z důvodů, které mohou vést k neschopnosti ženského těla se rozmnožovat, jsou nejběžnější z nich:

 • problémy s ovulací;
 • časná menopauza;
 • děložní nemoc nebo její absence;
 • patologie vaječníků nebo jejich absence;
 • ucpání nebo absence vejcovodů;
 • hormonální poruchy;
 • poruchy imunitního systému;
 • polypy;
 • cervikální eroze;
 • chromozomální abnormality vajíčka;
 • psychologické problémy.

Seznam příčin, které mohou vést k mužské neplodnosti, může zahrnovat:
 • nedostatek spermií;
 • špatná pohyblivost spermií;
 • abnormální struktura spermií;
 • zhoršená funkce spermií;
 • překážka nebo nepřítomnost vas deferens;
 • nedostatečný sestup varlat do šourku;
 • nedostatečný rozvoj pohlavních žláz;
 • zánětlivá a infekční onemocnění;
 • křečové žíly spermatického kordu;
 • poruchy endokrinního systému;
 • přehřátí nebo nedostatečná výživa spermatického kordu;
 • radiační poškození;
 • nedodržování pravidel zdravého životního stylu.

Byliny pro léčbu ženské neplodnosti

Bylinkáři nabízejí obrovské množství léčivých rostlin, se kterými můžete bojovat proti ženské neplodnosti. Právě teď vás upozorníme na jejich seznam a recepty na výrobu speciálních léků z nich.

1. Infuze trávy tráva: důkladně nasekejte 1 polévková lžíce. l suroviny a naplňte jej 1,5 šálky vroucí vody. Po 120 minutách filtrujte infuzi a vypijte ji místo čaje během dne;
2. Infuze orthil jednostranný: 1 lžíce. l Suroviny plníme do termosky a plníme ji 1 šálkem vařené vody. Po 40 minutách filtrujte infuzi a použijte ji k perorálnímu podávání 0,25 šálků čtyřikrát denně 60 minut před jídlem. Průběh léčby je 2 až 4 týdny;
3. Infuze od horolezce ptáků: 1 sklenice surovin se napařuje v 1 litru vroucí vody. Necháme infuzi po dobu 1 hodiny, abychom trvali na tom, filtrujeme ji a pijeme místo čaje;
4. Infuze šalvěje: 1 lžička. suroviny po dobu 40 minut, napařené v 1 šálku vroucí vody, poté produkt zfiltrujeme a vezmeme 1 sklenici denně. Je třeba poznamenat, že tento nástroj by měly mít ženy starší 35 let;
5. Infuze rosy: 1 polévková lžíce. l doplňte suroviny 250 ml vroucí vody a ponechte na teplém místě po dobu 60 minut. Poté se výsledný produkt zfiltruje a odebere se 2 lžíce. l třikrát denně;
6. Odvar z jitrocelu: 1 lžička. vařené suroviny vařené po dobu 10 minut v 1 šálku vroucí vody. Poté vývar nechte vychladnout, zfiltrujte ho a použijte k perorálnímu podání 1 polévková lžíce. l třikrát denně. Průběh léčby trvá 12 dní. Po týdenní přestávce se doporučuje léčbu opakovat;
7. Infuze hrušky okrouhlé: sušené suroviny v množství 2 lžičky. nalijte 1 šálek převařené vody a nechte po dobu 50 minut na teplém místě trvat. Potom filtrujeme infuzi a vypijeme ji v 0,25 šálku ráno, na oběd a večer před jídlem;
8. Tinktura hruškové rotundifolia: 50 g. Nalijte sušené suroviny s 0,5 l vodky a nechte 14 dní na tmavém místě trvat. Pak filtrujeme tinkturu a vypijeme ji 30 až 40 kapek třikrát denně. Je důležité si uvědomit, že před použitím by se požadované množství tinktury mělo zředit malým množstvím vody;
9. Odvar Adamova kořene: 2 lžičky. vařené suroviny vařené po dobu 5 minut v 1 šálku vařené vody. Potom vývar nechte dalších 120 minut, aby trval na tom, filtrujte ho a vezměte 1 polévkovou lžíci. l 3-4 krát denně;
10. Odvar adonis: v 1 šálku vařené vody, pára 1 lžíce. l sušená tráva. Po 2 hodinách filtrujte infuzi, rozdělte ji na 3 porce a pijte po celý den;
11. Bylinná sklizeň číslo 1: smíchejte 20 g. květy léčivých měsíčků, stejný počet listů podbělů, každý po 10 g. Deštník Centaury bylinky a Melilotus officinalis, stejně jako 20 g. květy heřmánku. 1 polévková lžíce. l výsledné suroviny se vaří 1 minutu v 1 sklenici vody. Necháme vývar po dobu další půl hodiny trvat, filtrovat a brát půl sklenice třikrát - čtyřikrát denně 10 minut před jídlem;
12. Bylinná kolekce číslo 2: smíchejte 20 g. listy léčivé šalvěje a jitrocel velké 10 g. kvetoucí vrcholky bažinového rozmarýnu a stejné množství trávy brčál malé. 1 polévková lžíce. l výsledná směs se vaří v 1 šálku vroucí vody. Nechte vývar vařit po dobu 1 minuty, poté jej necháme vyluhovat dalších 60 minut. Výsledný produkt filtrujte a používejte jej k perorálnímu podávání 0,25 šálku 3-4 krát denně před jídlem.

Bylinná léčba mužské neplodnosti

 • Recept číslo 1: smíchejte stejné množství pepřové trávy a manžety. K 2-mind Art. l k výsledné směsi se přidá 1 lžička. skořicový prášek a 3 hrášky černého pepře. Nalijte směs 0,5 l vody a vařte ji po dobu 5 minut. Jakmile se vývar ochladí, filtrujte a pijte místo vody;
 • Recept číslo 2: musíte smíchat 1 svazek petrželských kořenů s 1 hlavou celeru, 1 polévkovou lžičkou. l listy velkého jitroce a se stejným množstvím trávy bluehead. Výslednou směs nalijte 2 litry vroucí vody a vařte na mírném ohni, dokud se celer nevaří. Výsledný vývar se filtruje a bere do 0,3 šálků 3x denně po jídle;
 • Recept číslo 3: vložte do termosky 2 lžíce. l černé bezinky a zalijeme suroviny 0,5 litru vroucí vody. Po 30 - 40 minutách filtrujte infuzi, přidejte do ní trochu citronové šťávy a medu a pijte během dne místo vody;
 • Recept číslo 4: smíchejte stejné množství vrcholů borovic, ořechových listů, islandského mechu, bílé moruše. K 2-mind Art. l k výsledné směsi se přidá 1 lžička. lněná semínka a vařte v 0,5 l vroucí vody po dobu 10 minut. Vývar dáváme k ochlazení, filtrování a brát 0,5 šálků 3-4 krát denně v teplé formě;
 • Recept číslo 5: vezměte ve stejném množství kvetoucí vrcholy bazalky a řebříčku. 100 g. nalijte sušenou směs do 1 litru kvalitního vína a nechte 21 dní vyluhovat na tmavém a chladném místě. Poté tinkturu zfiltrujte a vezměte ji při 30 - 50 g. třikrát denně 30 minut po jídle;
 • Recept číslo 6: nalijte 2 litry hroznového vína 100 g. kopřivy semeno. Tinkturu necháme trvat 3 týdny, pravidelně ji třepáme, poté ji uvedeme do varu a vaříme na mírném ohni po dobu 5 minut. Po vychladnutí zfiltrujte a použijte k perorálnímu podání 50 g. třikrát denně před jídlem;
 • Recept č. 7: 1 lžíce. l nalijeme palinu obyčejnou 300 gr. vařící vodou a nechte 4 hodiny trvat. Poté infuzi vařte, filtrujte ji a vezměte dvakrát sklenici dvakrát denně.

Patologie těhotenství. Co mohou být?

Každá maminka chce, aby se její dítě narodilo úplně zdravé. V zásadě je to možné, ale zďaleka vždy těhotenství probíhá přesně tak, jak chceme. Docela často se budoucí matky setkávají s různými patologickými stavy, které, bohužel, ohrožují jak jejich život, tak život plodu..

Mezi nejčastější patologie těhotenství patří:
1. mimoděložní těhotenství;
2. anémie (anémie) matky a plodu;
3. toxikóza těhotných žen;
4. nedostatečný vývoj plodu;
5. různé patologické stavy placenty;
6. potrat;
7. hemolytické onemocnění plodu;
8. gestóza;
9. různá zánětlivá onemocnění.

1. Mimoděložní těhotenství: charakterizované jak přilnutím, tak vývojem plodu mimo děložní dutinu. Ve většině případů se takové těhotenství vyvíjí ve vejcovodech, odkud přišlo pojetí „těhotenství v tubusu“. Embryo je někdy připojeno k jiným místům, konkrétně k vaječníkům, děložnímu čípku a také k různým orgánům břišní dutiny. Při tubálním těhotenství se růst plodu stává příčinou protahování a následného ničení stěn vejcovodu. V důsledku toho se trubice zlomí, zatímco způsobí vývoj velmi silného vnitřního krvácení nebo odmítnutí vyvíjejícího se plodu. Tento jev je nejčastěji pozorován ve 4 - 8 týdnech těhotenství a je doprovázen dostatečně silnou bolestí v dolním břiše. Kromě toho si pacienti stěžují na příznaky vnitřního krvácení, jmenovitě na silnou slabost, závratě, ztrátu vědomí a blanšírování kůže. Zvýšené riziko vzniku mimoděložního těhotenství lze připsat především všem představitelům slabšího pohlaví, kteří trpí chronickými onemocněními vnitřních pohlavních orgánů, protože právě oni mají nejčastěji překážky při přesunu vajíčka do děložní dutiny;

2. Anémie matky a plodu: tento patologický stav je pozorován zejména v těhotenství. Její vývoj je způsoben především nedostatkem minerálů a vitamínů v těle nastávající matky, v důsledku čehož plod postrádá kyslík. Je třeba poznamenat, že někdy i při normální výživě nedostává ženské tělo všechny nutriční složky, které potřebuje. Ve většině případů se anémie vyvíjí v důsledku nedostatku kyseliny listové a železa. Všechny těhotné ženy trpící anémií zaznamenávají nadměrnou křehkost vlasů a nehtů, výskyt trhlin na rtech, které se dlouho nezhojí, a suchou pokožku. S anémií se plod vyvíjí mnohem pomaleji. V některých případech se jeho vývoj obecně zastaví. Zejména akutní nedostatek kyslíku pociťuje centrální nervový systém, v důsledku čehož se dítě může narodit s různými poruchami mozku;

3. Těhotná toxikóza: je bolestivý stav, ke kterému dochází, když jsou exogenní nebo endogenní toxiny vystaveny tělu. Přidělte časnou a pozdní toxikózu. V prvním případě se vyskytují v prvních 20 týdnech těhotenství a netrvají dlouho a ve druhém případě se vyvíjejí v posledních 20 týdnech těhotenství. Nejčastěji je jejich vývoj způsoben různými metabolickými poruchami, které jsou během těhotenství časté. Toxikóza se také může vyvinout v důsledku alergických nebo imunitních reakcí. Mírné formy tohoto stavu jsou charakterizovány nevolností, zvracením a zvýšenými slinami. Kromě toho si budoucí matky mohou stěžovat na svědění kůže, vývoj bronchiálního astmatu nebo ekzému. Pokud jde o pozdní toxikózu, jsou mnohem nebezpečnější, protože jsou doprovázeny narušeným fungováním všech vnitřních orgánů. Mozek, ledviny a kardiovaskulární systém jsou zvláště postiženy. Navíc nastávající matky mají stálý nárůst krevního tlaku, otoků a eklampsie (křečový stav). Nefropatie je další komplikací pozdní toxikózy, při které je zaznamenáno poškození ledvin a zpoždění v těle velkého množství solí a vody. Po nefropatii se může také vyvinout arteriální hypertenze, charakterizovaná křečí krevních cév;

4. Nedostatečný vývoj plodu: nedostatečný vývoj plodu je považován za výsledek různých porušení jeho nitroděložního vývoje. Je známou skutečností, že kvalita mateřského organismu určuje kvalitu zásobování plodu kyslíkem i nezbytnými nutričními složkami. Vzhledem k této skutečnosti může být vývoj embryí ovlivněn jakoukoli patologií nebo nedostatečným stavem nastávající matky. Jedním z těchto stavů je kretinismus - endokrinní onemocnění doprovázené nedostatkem hormonů štítné žlázy nebo jodu. Tělo plodu není schopno tyto hormony samostatně produkovat, proto je odebírá z mateřské krve. Pokud má žena nějaké onemocnění štítné žlázy, pak její tělo produkuje mnohem méně těchto hormonů, v důsledku čehož se vývoj plodu zastaví. Hormony štítné žlázy jsou nezbytné zejména pro normální vývoj kostí a nervového systému, a proto kretinismus způsobuje narušení růstu kostí a mentální retardaci dítěte. Růst kostry plodu může být přerušen kvůli nedostatku vápníku v těle;

5. Patologické podmínky placenty: takové podmínky mohou být velmi rozmanité. Nejčastěji dochází během těhotenství k předčasnému odloučení placenty, které se vyznačuje příliš časným oddělením od stěny dělohy a rozvojem krvácení. Krvácení v takových případech je výsledkem narušení integrity uteroplacentálních cév. Kromě krvácení může těhotná žena pociťovat bolest břicha a nadměrný stres dělohy. Pokud jde o plod, má v takových případech výrazné porušení srdeční činnosti. Existuje mnoho důvodů pro předčasné přerušení placenty. Jedná se o patologie cév dělohy nebo placenty a zánětlivé nebo infekční nemoci a zneužívání alkoholu a kouření a autoimunitní stavy a alergické reakce na léky a přímé poranění břicha a další;

6. Potrat: spontánní potrat a odmítnutí vyvíjejícího se plodu. Mezi nejčastější příčiny spontánního potratu patří intrauterinní fetální patologie, hormonální poruchy, řada zánětlivých onemocnění pohlavních orgánů, jakož i nedostatek vitamínů a minerálních složek. Pokud k potratu došlo před 12. týdnem těhotenství, mluvíme o předčasném potratu. Pokud k tomu došlo od 12. do 20. týdne, pak je na tváři pozdní nedobrovolné potraty. Fenomén ukončení těhotenství po dobu delší než 28 týdnů se nazývá předčasný porod. Jde o to, že po 28 týdnech lze často zachránit život plodu, ale pouze tehdy, je-li mu poskytnuta včasná lékařská péče. Proces odmítnutí plodu probíhá v několika fázích. Zpočátku žena pociťuje bolest v podbřišku, připomíná kontrakce a také zaznamenává krvavé vypouštění z genitálního traktu. Poté dochází k částečnému oddělení vajíčka plodu. Během tohoto období lze ještě zachránit těhotenství. Poté se bolest zesiluje a dojde k úplnému oddělení plodu, v důsledku čehož je vyloučena z děložní dutiny. Existují také případy, kdy je potrat komplikován narušenými funkcemi vnitřních orgánů ženy nebo infekčními procesy;

7. Hemolytické onemocnění plodu: toto onemocnění se vyvíjí, pokud nastávající matka je nositelkou negativního Rh faktoru, ale její plod je Rh-pozitivní. Organismy takových těhotných žen rozpoznávají krvinky jako cizí, v důsledku čehož začnou syntetizovat protilátky, aby tyto buňky zničily. Vyrobené protilátky pronikají fetální krví a přispívají k ničení jejích červených krvinek. Ve vážných případech to vede k úmrtí plodu. Nejčastěji se hemolytické onemocnění vyskytuje během 2. těhotenství. Je velmi důležité včas stanovit skupinové přidružení krve matky a plodu. To umožňuje řádně vést celé těhotenství;

8. Gestóza: patologický stav charakterizovaný porušením správných reflexních reakcí těla matky v reakci na podráždění dělohy impulsy, které se odchylují od embrya. Seznam zjevných příznaků vývoje tohoto stavu zahrnuje zvracení a nevolnost, pálení žáhy, horečku, slinění, otoky a zvýšení množství bílkovin v moči. Těžké formy tohoto stavu se považují za známku předčasného porodu. K dnešnímu dni existuje řada teorií o příčinách, které vyvolávají vývoj tohoto jevu. Zejména se často vyvíjí gestóza na pozadí chronických patologií, stejně jako po dřívějších potratech. Stejně důležitý je postoj ženy k jejímu těhotenství;

9. Zánětlivá onemocnění: jejich seznam je obrovský. V tomto případě můžeme hovořit o běžných nachlazeních i zánětlivých onemocněních dýchacích cest nebo urogenitálního traktu. Může to být cystitida a pyelonefritida, bronchitida, angína, atd..

Závěrem poznamenáváme, že častěji než ne, kompetentní sledování průběhu těhotenství může zabránit rozvoji těchto patologických stavů nebo výrazně usnadnit jejich průběh. V tomto případě odborníci používají léčiva i léčivé byliny, které jsou také velmi účinné a mají šetrný účinek na tělo budoucí matky a plodu.

Byliny pro těhotenskou toxémii

Bylinná medicína pro hrozbu potratu

Hrozba potratu může nastat v kterékoli fázi těhotenství. Ve všech případech můžete po předchozí konzultaci s odborníkem použít následující léčivé přípravky:

1. Odvar kořenů pampelišky: 1 lžička. nasekané suroviny, nalijte 1 šálek vroucí vody a vařte 2 až 3 minuty. Potom se vývar filtruje a používá se pro orální podávání 0,25 šálku 4krát denně. Příjem tohoto nástroje musí být proveden před jídlem;
2. Infuze třezalky tečkované a květů měsíčku: smíchejte stejné množství trávy a květů, po kterém 1 lžíce. l Výsledná směs se napařuje v 1 šálku vroucí vody. Po 30 minutách filtrujte infuzi a vypijte ji po dobu 2-3 šálků denně. Uvědomte si, že před použitím tohoto nástroje musíte přidat trochu medu. Kromě toho je důležité vzít ji v teplé formě;
3. Odvar z kůry kalina: 1 lžička. drcené sušené suroviny, nalijte 100 ml vroucí vody, vařte 5 minut nebo 30 minut, uchovávejte ve vodní lázni. Po dalších 10 minutách se vývar filtruje, upraví se na původní objem a 1 - 2 lžičky. l třikrát - čtyřikrát denně 10 až 15 minut po jídle;
4. Infuze různých bylin: smíchejte 10 g. byliny máty, mateří, meduňky, valeriánu, kořene calamus a pastýřské tašky. Zde přidáme 5 gr. semena koprového a kmínu a 20 g. tráva přeslička, řebříček, třezalka tečkovaná a šípky. 2 lžíce. l výsledný soubor se nalije 500 ml vody a nechá se vyluhovat po dobu 120 minut. Potom filtrujeme infuzi a vezmeme ji v 0,5 šálku 3x denně 30 minut před jídlem. Před použitím přidejte 1 lžičku k požadovanému množství infuze. Miláček. Průběh léčby tímto nástrojem je 2 měsíce;
5. Tinktura elekampanu: 2 - 3 lžíce. l nasekané kořeny rostlin se umístí do láhve a zalijeme 1 šálek vysoce kvalitní vodky. Po 14 dnech periodického třepání filtrujeme tinkturu a vezmeme ji po dobu 10-15 kapek na 1 polévkovou lžičku. l voda třikrát - čtyřikrát denně. Průběh léčby by měl pokračovat 1 měsíc;
6. Léčivá sbírka č. 1: smícháme 2 části byliny Angelica officinalis se stejným počtem květů měsíčku lékařského, zelenými stonky žitných semen, jakož i 1 částí dvojdomých listů kopřivy, 1 částí odrůd vzpřímeného a stejného množství budra trávy. Výsledná směs v množství 2 lžíce. l nalijte 500 ml vroucí vody a nechte 3 hodiny vyluhovat. Infuzi filtrujeme a vezmeme ji v půl sklenici 3krát denně 30 minut před jídlem;
7. Sběr léčiv č. 2: smíchejte 3 díly lékořice a elecampanu, 2 díly ovoce z černého rybízu a 1 díl dvojdomé kopřivy a kořeny skořice. 2 lžíce. l výsledný soubor se nalije 500 ml vroucí vody a nechá se 15 minut vařit na mírném ohni. Poté nechte vývar vychladnout a filtrujte. Vezměte tento nástroj by měl být 0,5 šálku třikrát denně půl hodiny před jídlem.

Gestóza. Jaké byliny přijdou na záchranu?

Tradiční léčitelé nabízejí řadu speciálních bylinných přípravků určených jak pro prevenci, tak pro léčbu gestózy v druhé polovině těhotenství. Zde je seznam některých z nich:

 • Sbírka číslo 1: smíchejte stejné množství malinových listů, přesličkové trávy a šňůry květin, květů slaměnka a lněných semen. 2 lžíce. l Výsledná směs se důkladně pomele v mlýnku na kávu, umístí se do termosky a naplní se 500 ml vařené vody. Následující ráno zfiltrujte infuzi a vezměte ji do 1/3 šálku 3x denně. Průběh terapie trvá 2 až 3 měsíce;
 • Kolekce číslo 2: vezměte stejné množství březových a borůvkových listů, lučních květů a šípků. Všechny komponenty jsou důkladně promíchány a poté 2 lžíce. l směs se rozemele a nalije se 0,5 l vařené vody. Po 12 hodinách zfiltrujte infuzi a vezměte ji do 0,25 šálků čtyřikrát denně. Průběh léčby je 2 až 3 měsíce;
 • Shromáždění č. 3: je třeba smíchat mátou, lopuchu a mateří tráva, jitrocel a listy brusinek, plody horských popelů, kořen lopuchu a květy lučních luk. Mleté všechny ingredience v mlýnku na maso, pak 2 lžíce. l výsledná směs se napařuje v půl litru vařené vody. Necháme infuzi přes noc trvat a další ráno ji filtrujeme a používáme ji k perorálnímu podávání 0,25 šálku třikrát - čtyřikrát denně po dobu 2 měsíců;
 • Sbírka č. 4: stejné množství listů podbělů, máty peprné, lipových a měsíčkových květů, jakož i čaje Kuril, nejprve smíchané a poté nasekané v mlýnku na kávu. Výsledný poplatek ve výši 2 lžíce. l zalijeme 0,5 l převařené vody, poté nalejeme vše do termosky a necháme trvat na tom přes noc. Doporučuje se užívat takovou infuzi 0,25 sklenic ráno, na oběd, večer a před spaním po dobu 3 měsíců;
 • Sbírka č. 5: smíchejte 1 část květů mulleinů, listů fireweed, borůvek a rybízu, trávy přesličky, máty a čekanky. 2 lžíce. l Výsledná směs se napařuje v 500 ml vařené vody. Po 12 hodinách zfiltrujte infuzi a vezměte ji do 1/3 šálku 3x denně. Průběh léčby by měl pokračovat asi 2 až 3 měsíce..

Byliny pro léčbu cystitidy během těhotenství

Cystitida je patologický stav charakterizovaný zánětem močového měchýře. Za zjevné příznaky vývoje tohoto onemocnění se považuje bolest v podbřišku, horečka, celková nevolnost, bolest při močení, zakalení moči, časté močení atd. Bohužel tato patologie může být často diagnostikována během těhotenství. Protože použití mnoha léčiv je pro budoucí matky kontraindikováno, odborníci jim často často předepisují zvláštní poplatky, které zahrnují různé léčivé rostliny.

Zde jsou recepty na některé z těchto opravných prostředků:

 • Recept číslo 1: je třeba vzít 2 lžíce. l nasekané a sušené trávy přesličkové pole a napařit do 250 ml vroucí vody. Výsledná infuze se filtruje a odebere se v 50 - 70 ml čtyřikrát denně;
 • Recept číslo 2: dušená v 1 šálku vařené vody 20 g. nasekané kořeny chřestu. Po 20 minutách filtrujte infuzi a použijte ji k perorálnímu podání v polovině sklenice 4krát denně;
 • Recept číslo 3: rozemelte kořen šípky, pak 2 lžíce. l Získali jsme suroviny ve vodní lázni po dobu 15 minut v 1 sklenici vody. Necháme vývar po dobu dalších 60 minut trvat na tom, filtrovat a vzít půl sklenice čtyřikrát denně po dobu čtvrt hodiny před jídlem;
 • Recept číslo 4: nalijte 1,5 litru vroucí vody 20 g. kvetoucí máta tráva. Vaříme vývar po dobu 5 až 10 minut, poté ho necháme vychladnout, přelijeme a vypijeme 1 skleničku třikrát denně. Průběh léčby je 1 měsíc;
 • Recept číslo 5: smíchejte 1 díl bobule brusinky s 3 díly bobulí červené jeřabiny. 1 polévková lžíce. l výsledná sbírka se vaří 3 až 4 hodiny ve 250 ml vody. Výsledný vývar zfiltrujte a vezměte třikrát sklenku - čtyřikrát denně půl hodiny před jídlem. Chuť tohoto odvarování můžete zlepšit přidáním 1 lžičky. Miláček.

Bylinná léčba pyelonefritidy u těhotných žen

Pyelonefritida je zánětlivá patologie ledvin, doprovázená poškozením ledvinové pánve, kalichu a parenchymu ledvin. Během těhotenství je toto onemocnění pozorováno obzvláště často, protože téměř všechny nastávající matky mají oslabení imunity na pozadí vysokých výdajů na vitalitu a mikroelementy. Ve většině případů se tato patologie vyvíjí během prvního těhotenství. To se děje kvůli nedostatečné adaptaci imunologického a hormonálního systému na změny, které se v nich vyskytují. Pyelonefritida se zpravidla vyskytuje na konci 2. - začátku 3. trimestru těhotenství, protože v tomto období dochází k významnému kolísání hormonálních poměrů.

Pokud jde o léčivé rostliny, které se během těhotenství používají k léčbě tohoto patologického stavu, můžete do seznamu přidat:

 • kopřiva kopřivová;
 • lesní jahody;
 • Bříza
 • léčivý chřest;
 • fenykl;
 • zapáchající celer;
 • zahradní petržel;
 • modrá chrpa;
 • lingonberry;
 • anýz;
 • obyčejná kyselá;
 • přeslička;
 • kostival lékařský;
 • láska;
 • bearberry;
 • vosk;
 • calendula officinalis.

To samozřejmě nejsou všechny léčivé rostliny, které mohou být použity k pyelonefritidě během těhotenství. A co je nejdůležitější, vždy pamatujte, že tělo každé ženy je individuální, a proto různé byliny mohou být používány pouze tak, jak je předepsáno specialistou..

Bylinný kašel během těhotenství

Pokud je budoucí matka obtěžována suchým kašlem, pak odborníci doporučují pít a dýchat přes pár odvarů a infuzí z jitrocelu, květu lípy, heřmánku, třílistých hodinek a šalvěje. Všechny tyto léčivé rostliny mají sklon k uklidňujícímu účinku na podrážděnou sliznici dýchacích cest. Kromě toho působí protizánětlivě a pomáhají změkčit průdušky a hrtan. Po pouhém 2 až 3 dnech, kdy kašel zvlhne a začne se vypouštění sputa, můžete přejít k odvarům bylin, které jsou vybaveny expektorančním, sušicím a svíravým účinkem. Seznam těchto bylin může zahrnovat listy brusinky a eukalyptu, trávu Ledum, sukcesi a řebříčku, jakož i květiny hada. Pokud kašel po 7 dnech takové terapie nepřestane, pak se ujistěte, že jste navštívili specialistu, abyste vyloučili možnost pneumonie..

Co dělat, když teplota stoupne?

V případě prudkého zvýšení teploty během těhotenství, které je také doprovázeno zimnicí, je třeba co nejdříve lehnout pod přikrývky a vypít 2 až 3 skleničky teplých čajových sáčků. Doporučuje se nanášet vyhřívané podložky jak na dlaně, tak na podrážky, což umožní rozšířit zúžené cévy pokožky a tím zlepšit přenos tepla. Jakmile se vám podaří udržet v teple, zahřejte žhavé teplo.
Léky tradiční babičky jsou pro to skvělé: zřeďte 3% ocet ve vodě a výsledným lékem otřete celé tělo. Tělo můžete brousit běžnou vodkou.

Pokud jde o bylinný čaj, jeho recept je následující: vezměte 2 lžíce. l suché maliny, stejné množství oregano, 3 lžíce. l jitrocel a 4 lžíce. l listy podbělů. Smíchejte všechny ingredience a vařte je jako čaj. Pití tohoto čaje se doporučuje po celý den..

Existuje další recept na bylinkový čaj, který zahrnuje vaření v 1 šálku vařené vody 1 lžička. drcená bílá vrba kůra. Po 20 minutách může být výsledný produkt filtrován a odebírán po dobu 1 lžíce. l čtyřikrát za den.

Můžete si také předem připravit speciální jehličnatý koktejl. Chcete-li to provést, brousit 100 gr. mladé výhonky jedle nebo borovice pupeny a 50 g. malinové kořeny. Nalijte všechny přísady do skleněné nádoby a nalijte 100 g. Sahara. Doplňte sklenicí 1 lžíce. l převařenou vodu a nechte směs na den. Následující den ji zahřejeme ve vodní lázni a necháme ji vařit další 2 dny. Díky tomu získáte jasnou malinovou šťávu, která by měla být vypuštěna a uložena na chladném tmavém místě. Take takový koktejl se doporučuje za 1 lžíce. l 4 až 5 krát denně před jídlem.

Autor: Pashkov M.K. Koordinátor obsahu projektu.

Články O Neplodnosti