Hlavní Výživa

Fitolizin recenze těhotná

Fytolysin se předepisuje během těhotenství, obvykle k léčbě cystitidy a onemocnění ledvin (například pyelonefritidy, jak je uvedeno výše). Ale pro léčbu infekčních a alergických onemocnění ledvin (glomerulonefritida) je lék kontraindikován. Také nemůžete brát fytolysin, pokud je těhotná žena přecitlivělá na některou ze složek léku.

Fytolysin je schopen rychle zmírnit křeče a skrotit bolest způsobenou zánětlivými procesy. Současně má lék a diuretický účinek - zvyšuje se odtok moči, což znamená, že je zabráněno jeho stagnaci v močovém traktu a následné reprodukci patogenů. Kromě toho, že fytolysin má diuretický účinek, je také schopen rozdrtit močové kameny v ledvinách, což znamená, že poskytuje účinnou léčbu urolitiázy.

Je jasné, že během těhotenství musíte brát jakékoli léky s maximální opatrností. Týká se to také Fitolizinu, ačkoli riziko jeho použití v důsledku rostlinných složek ve složení léčiva je lékařem stanoveno jako minimální.

Fytolysin PRENATAL - recenze

Záchrana před otoky!

Minusy: nenalezeny.

Recenze: Při prvním otoku po 28 týdnech mi doktor řekl, abych vypil brusinkové nápoje. Ale něco, co se mi nelíbilo... vařit každý den, kupovat ty balíčky, které byly rozmrazeny pro rozmrazenou tání, pít v litrech, stále je cukr a bez cukru není chutné vařit vůbec... obecně se mi tento nápad nelíbil, pár jednou se pokusil a opustil. Můj přítel doporučil Fitolizin Prenatal. Během těhotenství vypila z cystitidy a řekla, že to také dobře pomohlo při otoku. Jako součást jednoho klíče... Přečíst více

Prevence otoků!

Pros: Účinnost a dobré složení!

Minusy: Nebyly detekovány.

Recenze: Mám problémy s ledvinami, proto pravidelně periodicky zvětšuji. Dříve jsem předepisoval různá diuretika v tabletách, také doporučovali pít brusinky nebo brusinky, ale kvůli gastrointestinálním problémům a vysoké kyselosti tyto bobule nemohu jíst. Tentokrát lékař předepsal fytolysin prenatální, který obsahuje brusinkový extrakt. Droga sama o sobě má vynikající močopudný účinek, otoky rychle ustupují a my musíme vzdát hold mému citlivému žaludku, droga vzala dobře. Proto jsem velmi... Přečíst více

Složitá akce.

Plusy: Komplexní akce, rychlá úleva od bolesti, dobrá diuretika.

Minusy: nenalezeny.

Recenze: Během těhotenství jsem se velmi bála chytit nachlazení a pokusila se „postarat se“. Ale stále nachlazený, byl jsem odfouknut v obchoďáku. Cystitida začala. Nechtěl jsem brát žádné léky a došel jsem k názoru, že jsem musel jít na kliniku. Během močení už byly silné bolesti a svědění. Lékař předepsal tobolky Fitolizin Prenatal. Rychle začal jednat a v doslovném smyslu mi poskytl sanitku. Vzal jsem si první tři dny, jednu tobolku třikrát denně, a pak jen jeden... Přečtěte si více

Fytolysinum během těhotenství

Během těhotenství se žena stává nejzranitelnější vůči zánětlivým onemocněním, která jsou spojena se změnou imunologických procesů, hormonální restrukturalizací a restrukturalizací těla jako celku. Pro období těhotenství jsou velmi charakteristické různé zánětlivé procesy v močovém traktu. Vznikají buď jako reakce na nedostatečnou hygienu, nebo v důsledku podchlazení. Kromě toho se žena může během těhotenství setkat s onemocněním ledvin, jako je pyelonefritida. Toto onemocnění může být vyvoláno expanzí genitourinárního traktu pod vlivem hormonů a tlakem dělohy na ledviny. Ale častěji se pyelonefritida cítí, pokud ji žena získala před těhotenstvím - během porodu dítěte se útoky vracejí.

Pro léčbu nemocí močových cest během těhotenství jsou ženám předepsány drogy Fitolizin; kromě toho je předepisován v kombinaci s jinými léky a proti otokům.

Je fytolysin možný během těhotenství??

Každá těhotná žena se okamžitě ptá: Je možné a stojí za to vzít fytolysin během těhotenství a zda to poškodí dítě rostoucí v lůně. Lékaři dávají jednoznačnou odpověď - v závislosti na uvedené dávce, a pokud se lék používá výhradně podle indikací po odpovídající konzultaci s lékařem, Fitolizin se může stát účinnou léčbou a nemá žádný negativní účinek na plod ani na nastávající matku.

Fytolysin je droga výhradně rostlinného původu. Zahrnuje složky, jako je přesličková tráva, zlatokop, výtažek z petrželky, odrůdy pšeničné trávy, cibule cibule, semena pískavice pískové, kýla, ptačí horská tráva, březové listy. Kromě toho jsou přítomny ve složení léčiva, které má vzhled pasty zelenohnědé barvy, přírodních rostlinných olejů - šalvěje, máty peprné, pomeranče, borovice.

Fytolysinum během těhotenství: poučení

Složky obsažené v kompozici fytolysinu v komplexu určují širokou škálu účinků léčiva. Má diuretický, antispasmodický a analgetický účinek. Fytolysin má vzhledem ke svému rostlinnému původu velmi specifickou chuť, a proto u mnoha těhotných žen může způsobit nevolnost. Mimochodem, nauzea je také snášena v možných nepříznivých reakcích na užívání léku. Zahrnuty jsou zde také alergické kožní reakce a průjem. Fytolysin se předepisuje během těhotenství, obvykle k léčbě cystitidy a onemocnění ledvin (například pyelonefritidy, jak je uvedeno výše). Ale pro léčbu infekčních a alergických onemocnění ledvin (glomerulonefritida) je lék kontraindikován, a to rozhodně musí být vzato v úvahu. Také nemůžete brát fytolysin, pokud je těhotná žena přecitlivělá na některou ze složek léku.

Fytolysinum během těhotenství - recenze na drogu

Fytolysin během těhotenství se často používá k léčbě pyelonefritidy. Toto onemocnění může komplikovat těhotenství v asi 30% případů.

Fytolysin se používá jako nezávislý nástroj nebo k léčbě komplexní léčby těchto chorob:

 • pyelonefritida;
 • cystitida;
 • nefrolitiáza (když se tvoří ledvinové kameny);
 • urolitiáza (tvorba kamenů v močovodu, močovém měchýři).

Odborníci častěji předepisují komplexní léčbu - to pomáhá předcházet rozvoji komplikací a infekce plodu. Žena si samozřejmě může položit zcela přirozenou otázku: je droga fytolysin bezpečná v její poloze, je možné ji pít, aniž by se obávala, jak to může ovlivnit ložisko dítěte. V průběhu těhotenství se samozřejmě o tyto otázky zajímá žena, odborníci v tomto ohledu dávají konkrétní odpovědi.

Pokud budete dodržovat dávkování a užíváte lék pouze podle pokynů lékaře, bude užívání tohoto léku bezpečným a nejdůležitějším účinným způsobem v boji proti nemoci. Je to vynikající nástroj pro léčbu zánětlivých onemocnění, nemá nepříznivý vliv na tělo nastávající matky a dítěte.

Pro vnější použití

Fytolysin je rostlinný přípravek, který dokáže léčit infekční a zánětlivá onemocnění. Její složky jsou hlavně přírodní léčivé byliny, jako například:

 • přeslička;
 • goldenrod;
 • ovocná petržel.

Fytolysin je vynikajícím prostředkem, který pomáhá proti otokům, které se často vyskytují během těhotenství, díky složkám jako:

 • cibule (její plevy);
 • goldenrod;
 • horský pták;
 • kořeny pšeničné trávy;
 • láska;
 • semena pískavice;
 • březové listy;
 • éterické oleje (šalvěj, máta, borovice, pomeranč).

Společně mají tyto rostliny diuretický, protizánětlivý, analgetický účinek. Tento lék zabraňuje tvorbě ledvinových kamenů, pomáhá omývat písek a ničit již vytvořené kameny. Důvodem je skutečnost, že je zvýšen odtok moči, a tím se zabrání stagnaci močových cest.

Na druhé straně se množení patogenů zpomaluje. Proto je fytolysin během těhotenství tak často předepisován. Další lék může být použit k léčbě vypadávání vlasů, nástroj hodně pomáhá, je účinný a relevantní zejména v těhotenství.

Včasné působení léku

Jak se ukázalo, důvodem jmenování specializovaného fytolysinu je zánětlivý proces nebo prevence patologie. Tento lék je předepsán v jakékoli fázi těhotenství, ale přísně podle potřeby. Lék je bezpečný v prvním i třetím trimestru..

Je to v případě chronické pyelonefritidy nebo cystitidy, že se tato onemocnění v prvním trimestru těhotenství zhoršují častěji, lék má terapeutický a hlavně efektivní účinek. Fytolysin zmírňuje křeče, bolest, lze jej kombinovat se stravou, zdravým životním stylem a užívat v raných fázích těhotenství. Zvláštní pozornost musí být samozřejmě věnována pravidlům osobní hygieny a dávat přednost procházkám na čerstvém vzduchu..

Fytolysin lze použít během těhotenství, pokud nebyly zjištěny žádné kontraindikace. V takovém případě nebudou mít na dítě žádné škodlivé účinky. Tento léčivý přípravek lze použít i jinými prostředky. Účinek jejich akce bude rychlejší a silnější.

Lék zvyšuje účinek expozice:

 • nesteroidní protizánětlivá léčiva;
 • hypoglykemická činidla;
 • léky, které mohou snížit koagulaci krve;
 • inhibitory monoaminooxidázy.

Stále fytolysin prodlužuje účinek léků proti bolesti, snižuje vstřebávání některých léků v tenkém střevě.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Přestože fytolysin sestává výhradně z přírodních ingrediencí, má kontraindikace jako všechny léky, může způsobit nežádoucí účinky, zejména pokud jej používáte během těhotenství, ne podle pokynů. Co tedy může žena očekávat:

 • alergické reakce na některé složky léku (zarudnutí, vyrážka);
 • glomerulonefritida (zánět glomerulů);
 • tvorba fosfátových kamenů;
 • částečná ztráta chuti;
 • nefrosis;
 • fotocitlivost (hlavně u těch, kteří mají zvýšenou citlivost na ultrafialové záření);
 • žaludeční choroby nebo exacerbace chronických chorob (gastritida, vředy atd.);
 • nevolnost;
 • průjem.

Kontraindikace k použití mohou zahrnovat:

 • onemocnění ledvin (selhání ledvin způsobené zánětlivými procesy v tubulárním aparátu ledvin, například nefritida, nefrosis; to platí zejména pro užívání léku v časném těhotenství);
 • srdeční selhání;
 • fosfátová lithiaza, glomerulonefritida.

Specifická chuť léku způsobuje zvracení podnětů u těhotných žen. Pokud jste si tedy dříve všimli slabosti, reakce na pachy a chutě, nemusí být náprava za to hodná.

Může být použit po celou dobu těhotenství

Pokud se žena během používání cítí zhoršující se nebo se necítí dobře, měla by být léčba zastavena a konzultovat s odborníkem.

Návod k použití

Lék se uvolňuje ve formě pasty. Během těhotenství je důležité postupovat podle pokynů pro použití fytolysinu. Podle doporučení je třeba zředit jednu čajovou lžičku látky v půl sklenici vody (měla by být teplá). V případě potřeby lze přidat cukr. Doporučená dávka je třikrát až čtyřikrát denně po jídle. Měl by se umýt velkým množstvím vody..

Průběh léčby může určit pouze odborník, vše bude záviset na:

 • závažnost onemocnění;
 • gestační věk;
 • její stav.

Kurz je obvykle od několika týdnů do 2 měsíců. V případě potřeby to opakujte.

Pokud je žena léčena pro zánětlivý proces v močovém měchýři, pak samotné užívání fytolysinu nestačí. Aby byla léčba účinnější, musí být fytolysinová pasta kombinována se speciální dietou. Během těhotenství musí žena pít hodně tekutin. To pomáhá odplavovat patogeny z těla, které vyvolávají nástup a rozvoj cystitidy..

Recenze těhotných žen

Moje těhotenství začalo výskytem cystitidy. Nebyla tam žádná krev, byla bolest, vytrvala, riskoval jsem, že piji léky proti bolesti. Trpěl jsem několik týdnů, pak jsem šel na antistatickou kliniku, abych se zaregistroval, byl jsem vyšetřen. V důsledku toho jim bylo doporučeno vzít několik léků (konzultováno s velmi dobrým odborníkem, řekl, že nepoškodí plod), kanefron nebo fytolysin. To by mělo být přijato před jídlem, zatímco on také řekl, že během těhotenství musíte pít šťávu z brusinek nebo Kalina. Čtvrtý den jsem se cítil dobře, ale celý kurz jsem vypil.

Tento lék mi byl předepsán. Jeho chuť je určitě hrozná. Udělal jsem to - vzal jsem si čajovou lžičku těstovin, polkl jsem, všechno to umyl šálkem sladkého čaje. Nemohl jsem to pít jiným způsobem. Léčba je úžasná, sůl z ledvin je okamžitě odstraněna, cystitida rychle prochází. Často jsem trpěl touto bolestí. Ale místní lékař mi poradil fytolysin. Nyní je vše v pořádku, porodilo zdravé dítě.

O tomto léku jsem slyšel už dlouhou dobu, ale během těhotenství se objevil důvod k ověření jeho účinnosti. Cena fytolysinu je docela rozumná, byly koliky, ale hodně bez nich během těhotenství (tato chuť samozřejmě pro amatérky). Hlavní věc je, že mi pomohl. Mé příznaky zmizely do konce týdne používání. Takže doporučuji.

O autorovi: Olga Borovikova

Fytolysin: jsou všechny přírodní produkty bezpečné pro nastávající matku?

Zdravotní problémy způsobené poruchou močového systému během těhotenství jsou způsobeny řadou přírodních příčin: změna hormonálního pozadí, zvyšování denního tlaku na růst dělohy a přibývání na pánevních orgánech, oslabení obranyschopnosti těla. Pokud se obeznámení s cystitidou nebo pyelonefritidou může vyhnout asi polovina těhotných žen, pak edém v pozdějších stádiích do jisté míry předstírá téměř každého. Současně je léčba nemocí močového systému u těhotných žen obtížná kvůli významnému zúžení škály léčiv: do skupiny přípustných patří pouze několik léků, převážně rostlinného původu, včetně všeobecně známé pasty Fitolizin..

Složení a účinek pasty

Účinek jakéhokoli léku je způsoben vlastnostmi jeho aktivních složek. Fytolysinová pasta je komplexní přípravek vytvořený na základě přírodních ingrediencí.

Fytolysinová pasta se skládá ze složek rostlinného původu

Jak však víte, ne všechny rostliny používané pro léčebné účely jsou pro těhotné ženy bezpečné. Podívejme se podrobněji na každou aktivní složku pasty Fitolizin z hlediska poměru léčivých vlastností v ní s bezpečnostními ukazateli pro plod a normální průběh těhotenství.

Tabulka: hodnocení účinku složek Fitolizinu

Název komponentyTerapeutický účinekJe použití bezpečné během těhotenství?
Petržel kořen
 • Diuretický;
 • projímadlo;
 • zlepšení trávicích procesů;
 • normalizace krevního tlaku;
 • snížení srdeční frekvence;
 • zvýšení kontraktilní aktivity vrstvy děložního svalu.
Vzhledem k tomu, že složka může během těhotenství, zejména v prvním trimestru, způsobit nadměrnou kontrakci dělohy, se použití této rostliny nedoporučuje..
Highlander pták (křídlatka)
 • Diuretický;
 • protizánětlivé;
 • hemostatický;
 • zabraňuje ukládání solí do močových cest;
 • pomáhá redukovat hladké svaly vnitřních orgánů (včetně dělohy).
Přeslička trávy
 • Silný diuretický účinek;
 • zabraňuje vstřebávání cholesterolu z trávicího traktu;
 • stimuluje produkci ženských pohlavních hormonů (zejména estrogenů).
Účinek sitosterolu na plod (látka, která je součástí přesličky) nebyl dostatečně studován, a proto by se užívání léků na základě této složky během těhotenství mělo léčit opatrně..
Lovage officinalis
 • Protizánětlivé;
 • hojení ran;
 • decongestant;
 • uklidňující;
 • zlepšuje přísun krve do pánevních orgánů.
Použití léku na lov je kontraindikováno během těhotenství z důvodu nežádoucího zvýšení průtoku krve do pánevních orgánů..
Semena pískavice
 • Anabolické (zlepšující syntézu proteinů);
 • sedativní;
 • protizánětlivé;
 • antispasmodické;
 • stimuluje chuť k jídlu;
 • pískavice - přírodní zdroj fytoestrogenů.
 • Použití semen pískavice pískové je odůvodněno pouze v posledním měsíci těhotenství: díky stimulaci produkce hormonu prolaktinu podporuje tvorbu laktace a také usnadňuje práci.
 • Účinek složky na přirozené metabolické procesy v těle před devátým měsícem těhotenství je nežádoucí.
Extrakt Goldenrod (Golden Rod)
 • Diuretický;
 • svíravý;
 • mikiny;
 • antiseptický;
 • antikoagulativní.
Bylinkáři považují tuto rostlinu za „mírně jedovatou“, což vyžaduje pečlivé dávkování. Proto se nedoporučuje brát s exacerbacemi renálních patologií a během těhotenství.
Pšeničné trávy Rhizome
 • Diuretický;
 • expektorant;
 • protizánětlivé;
 • choleretic;
 • hojení ran.
Pšenice zelená nemá žádné kontraindikace pro použití v jakékoli fázi těhotenství.
Bříza (listy)
 • Diuretický;
 • protizánětlivé;
 • antibakteriální;
 • čištění krve;
 • sedativní;
 • reguluje metabolismus voda-sůl.
Listy a pupeny břízy se používají k léčbě pozdní gestózy těhotných žen, doprovázené otoky a onemocněním ledvin. V raných stádiích je tato komponenta také zcela bezpečná pro nastávající matku a její dítě.
Oloupání cibule
 • Antivirotikum;
 • antibakteriální;
 • posiluje krevní cévy;
 • léčí hnisavé rány.
 • V lidovém lékařství byla k vyvolání menstruace použita koncentrovaná odvar slupky cibule, a ačkoli se věří, že tento lék nemůže těhotenství poškodit, stále ještě nestojí za to riziko. Proto byste se měli v prvním trimestru těhotenství zdržovat shromažďování finančních prostředků na základě slupky cibule, jakož i nebezpečí potratu, hypertonicity dělohy nebo jakýchkoli jiných problémů s ložiskem..
 • Při normálním těhotenství ve druhé polovině nebude cibule slupkou v malé koncentraci ublížit.
Esenciální oleje - šalvěj, máta peprná, borovice a pomeranč.
 • Vasodilator;
 • antispasmodické;
 • sedativní;
 • diuretický;
 • decongestant.
 • Mentolové, borovicové a šalvějové éterické oleje se během těhotenství nedoporučují.
 • Oranžový éterický olej nemá takové kontraindikace.

Jak vidíme, pasta Fitolizin má silný diuretický účinek - díky diuretickým vlastnostem většiny složek, které tvoří složení. To přispívá k odstranění otoků a také k vyluhování škodlivých mikroorganismů z močových cest. Protizánětlivé a antimikrobiální vlastnosti jednotlivých složek navíc pomáhají v boji proti infekci..

Pokud jde o bezpečnost užívání léku těhotnou ženou, na základě analýzy vlastností jednotlivých složek by se při předepisování pasty Fitolizin měly vzít v úvahu následující body:

 • gestační věk;
 • individuální charakteristiky průběhu těhotenství a těla ženy (hypertenze, děloha v minulosti atd.);
 • poměr očekávaných přínosů užívání léčiva s možným rizikem alergických reakcí a dalších vedlejších účinků.

Je možné brát fytolysin během těhotenství, a to i v časných stádiích

Oficiální pokyny pro léčivo Fitolizin varují nastávající matky před léčbou tímto nástrojem. Existuje však také výhrada: taková opatření nesouvisejí s prokázaným teratogenním účinkem, ale se skutečností, že klinická hodnocení použití Fitolizinu u těhotných žen nebyla provedena..

Mezitím se v lékařské praxi tento lék úspěšně používá po mnoho let v jakékoli fázi těhotenství k vyřešení dvou skupin problémů:

 1. Akutní a chronická infekční zánětlivá onemocnění močových cest:
  • pyelonefritida (zánět ledvin);
  • cystitida (zánět močového měchýře);
  • uretritida (zánět močové trubice).
 2. Nemoci doprovázené tvorbou močových kamenů (kamenů):
  • nefrolitiáza (onemocnění ledvinového kamene);
  • urolitiáza (urolitiáza).

Poměrně často je fytolysin předepsán pro otoky těhotných žen, protože jeho složky mají silný diuretický účinek.

Pokyny pro správné použití

Délka léčby fytolysinem se zpravidla pohybuje od dvou do šesti týdnů. Droga je předepsána k přijetí několikrát denně v pravidelných intervalech. Léčebný režim sestavuje lékař individuálně, přičemž se bere v úvahu dávkování a trvání kurzu:

 • závažnost choroby, která sloužila jako indikace pro jmenování drogy;
 • riziko vedlejších účinků;
 • gestační věk.

Způsob aplikace Fitolizinu je následující:

 1. Správné množství pasty se smíchá ve 100 ml teplé sladké vody.
 2. Výsledná suspenze se použije po jídle.

Během léčby fytolysinem se nedoporučuje používat solené, uzené, nakládané, konzervované potraviny a alkohol. Současně by se měl zvýšit objem opilé tekutiny - neměl by být menší než dva litry denně.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Stavy a nemoci, ve kterých je léčba Fitolizinum zakázána podle pokynů pro léčivo:

 • selhání ledvin;
 • srdeční selhání;
 • glomerulonefritida;
 • fosfátová urolitiáza (forma urolitiázy);
 • věk do 18 let;
 • přecitlivělost na složky léku.

Těhotenství a kojení nejsou přímou kontraindikací pro použití pasty Fitolizin, výrobce však nedoporučuje použití tohoto léku pro budoucí a kojící matky kvůli nedostatečnému studiu účinků jeho použití na plod a dítě. Navzdory rozšířenému použití Fitolizinu k léčbě těhotných žen v lékařské praxi se považuje za vhodné nepoužívat lék v prvním trimestru těhotenství, pokud to není nezbytně nutné. Rozhodnutí o jmenování Fitolizinu ve druhém a třetím trimestru by mělo být ponecháno na lékaři doprovázející těhotenství.

Vedlejší účinky léčby fytolysinem jsou určeny především individuálními vlastnostmi těla, mezi nimi:

 • individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • nevolnost;
 • jevy fotocitlivosti (výskyt fotoalergických, fototoxických a zánětlivých ložisek na kůži) se zvýšenou citlivostí na ultrafialové paprsky.

Fytolysinová pasta má spíše specifickou chuť a vůni, a proto může být její příjem obtížný nebo zcela nemožný, zejména během těhotenství, kdy se zhoršují chuťové a čichové vjemy..

Co může nahradit fytolysin

Kromě pasty Fitolizin mohou lékaři předepisovat další bylinné přípravky k léčbě nemocí močových cest u nastávajících matek. Jejich složení se však liší, proto nejde o úplné analogy Fitolizinu. Kromě toho by o vhodnosti užívání léků během těhotenství měla rozhodnout specialista.

Tabulka: léky na otoky, cystitidu a pyelonefritidu předepsané v různých trimestrech těhotenství

TitulAktivní komponentyAktFormulář vydáníIndikaceKontraindikaceTěhotenství
Kanefron N
 • Kentaurová tráva;
 • kořenová láska;
 • listy rozmarýnu.
 • Protizánětlivé;
 • antispasmodické;
 • antibakteriální.
 • Tablety;
 • kapky.
 • Cystitida;
 • pyelonefritida;
 • intersticiální nefritida;
 • glomerulonefritida;
 • formace ledvinového kamene.
 • Nesnášenlivost součástí;
 • peptický vřed (relaps);
 • selhání srdce a ledvin.
Možná, jak je předepsáno lékařem po vyhodnocení poměru rizika a prospěchu
Cyston
 • Double-stalked;
 • rákosí saxifrage;
 • vydatné šílenství;
 • filmy membranózní;
 • hrubá jahoda;
 • onosma bract;
 • Vernonia ashen;
 • mumie;
 • vápno silikát.
 • Diuretický;
 • protizánětlivé;
 • antimikrobiální;
 • antispasmodický.
Tablety
 • Infekce močového ústrojí;
 • urolitiáza;
 • krystalurie.
Nesnášenlivost složek léčivaJmenování lékaře
Brusniver
 • Posloupnost;
 • šípky;
 • Třezalka tečkovaná
 • listy brusinky.
 • Diuretický;
 • antimikrobiální;
 • protizánětlivé.
Rostlinné suroviny
 • Urolitiáza;
 • cystitida;
 • uretritida;
 • pyelitida;
 • chronický zánět ledvin a močových cest;
 • zvlhčování postele.
PřecitlivělostBez omezení
Rovatinex
 • Anethol;
 • borneol;
 • kafr;
 • alfa, beta pinen;
 • fenhon;
 • cineol.
 • Lék proti bolesti;
 • diuretický;
 • droga pomáhá rozebrat a odstranit ledvinové kameny.
Kapsle
 • Urolitiáza (nefrolitiáza, urolitiáza);
 • prevence ledvinových kamenů a kamenů močových cest, pokud jsou náchylné.
 • Individuální přecitlivělost, alergie nebo nesnášenlivost na jakoukoli složku léčiva;
 • první trimestr těhotenství;
 • období kojení;
 • závažná závažnost renální koliky.
Nepoužije se v prvním trimestruCystenal
 • Salicylát hořečnatý;
 • tinktura zbarveného kořenového barvení;
 • éterické oleje;
 • olivový olej.
 • Antispasmodické;
 • protizánětlivé;
 • diuretický účinek;
 • lék přispívá k uvolňování ledvinových kamenů, které se skládají ze solí hořčíku a vápníku.
Kapky
 • Urolitiáza, doprovázená sekundárními zánětlivými změnami;
 • krystalurie;
 • křeče močových cest.
 • Akutní a chronická glomerulonefritida;
 • přítomnost ledvinových kamenů, doprovázená pyelonefritidou a zhoršenou funkcí ledvin.
Možná podle pokynů lékaře

Fotogalerie: léky pro léčbu nemocí močových cest, kontraindikovány pro nastávající matky

Důležité! Pokud infekční nemoc postupuje, pak jako náhrada za fytolysin je oprávněné, aby lékař jmenoval závažnější léky - antibiotika.

Dámské recenze

Tento lék mi byl předepsán během těhotenství. Nemluvě o tom, že jsem špatně nabobtnal. Prsty však začaly bobtnat a tak, aby se otok nerozšířil do dolních končetin, nasadili mě na přísnou stravu a navíc předepisovali Fitolizin jako diuretika. Pila jsem to týden, otok neodešel. Myslel jsem: no, proč to potřebuji? Ano, a zastavil se. Ale vyloučil jsem ze stravy sůl a rajčata (a byla to velká oběť, miluji rajčata) a otok téměř zmizel a stav se už nezhoršoval.

Chertovka22
http://irecommend.ru/content/ne-znayu-kak-ot-tsistita-ot-otekov-pri-beremennosti-tochno-ne-pomogaet-no-na-vkus-eto-chto

Od samého začátku to nefungovalo s testy v mém prvním těhotenství a počet leukocytů neustále skákal. Udělal jsem to, co jsem šel znovu. Chtěli se dostat do nemocnice, ale položili se až po odchodu z mateřské dovolené. Dále lékař předepsal lék, jako je Fitolizin. Musím to hned říct a doktor mě varoval, že chuť je vzácná. Co ale nemůžete udělat pro zdraví, a pak si na tento vkus zvyknete. Dokonce mi dali diagnózu: chronická pyelonefritida, to znamená problémy s ledvinami. Faktem však je, že když mě už poslali na ultrazvuk ledvin, odborník řekl, že nemám žádnou pyelonefritidu a že s ledvinami je normální. A komu věřit? Pak jsem jen napil tento lék před každou analýzou 4. dne v řadě. A vážně, už jsem neměl nadbytek bílých krvinek!

yasechka
http://otzovik.com/review_800764.html

Na konci prvního trimestru mě začaly otoky během těhotenství trápit. Kanefron předepsaný lékařem neposkytl viditelné výsledky, s výjimkou dobrých testů. A já sám jsem ji doplnil Fitolizinem. Doktor souhlasil. Následně jsem se úplně přestěhoval do této drogy a Kanefron a "ledvinové" čaje pily jen příležitostně. Phytolysin se mi líbil z několika důvodů: 1.... Účinek nemusí čekat dlouho, další den již existují vylepšení, opuchy opuchů. 2. Přirozené složení... 3. Důrazně vám doporučuji vyzkoušet lék pro ty, kteří trpí otoky, zejména těm, kterým předepsané „ledvinové čaje“ a Kanefron nepomáhají. Moje zkušenost s používáním déle než 5 měsíců budu pokračovat dál.

Uděláno s láskou
http://irecommend.ru/content/skazhite-net-otekam-vo-vremya-beremennosti

Během těhotenství jsem našel pyelonefritidu. Proto mi doktor jmenoval tuto nechutnou pastu - Fitolizin. Poté, co začal brát fytolysin, byl tento pocit opravdu lepší. Spím celou noc, neběží do mého oblíbeného pokoje, dobře, možná půjdu celou noc dolů. Necítím žádné nepohodlí, všechno je v pořádku, pah-pah. A to se znatelně zlepšilo po prvním dni používání. Tento bahno chutná velmi nepříjemně. Ale je to docela tolerantní, netřese se a nedochází k obrácené reakci.

báječný
http://otzovik.com/review_1315796.html

Fitolizin mi opravdu pomohl! Zpočátku jsem tomu nevěřil. Byl jsem v 16. týdnu, kdy se zhoršila cystitida, přidaly se otoky a toxikóza. Hrozný Šel jsem k hlavnímu lékaři a ona předepsala Fitolizin. Okamžitě jsem to koupil, vypil. Večer jsem pil druhý a už v noci jsem se cítil lépe, bolest a bolest zmizely. V noci jsem pil víc a do rána začala ustupovat cystitida. Trvalo mi 8 dní, než jsem se zbavil bolesti. Kromě toho také opuch zmizel..

Jeanne
http://nedeli-beremennosti.com/fitolizin-pri-beremennosti/

Video: nemoci močových cest u nastávajících matek

Fytolysin je droga, která se osvědčila v boji proti celé řadě chorob močového systému. Jeho hlavními výhodami jsou relativně nízké náklady a přirozené složení. Použití Fitolizinu během těhotenství je přípustné. Při léčbě tímto lékem by však nastávající matka měla přísně dodržovat všechny pokyny lékaře.

Fytolysin Prenatal během těhotenství z otoku. Instrukce, jak brát, analogy

Fytolysin Prenatal je potravinový doplněk, který je předepsán ženám všech věkových skupin a během těhotenství se také používá jako dekongesant. Složení fytolysinu obsahuje účinné látky přírodního původu, neporušují vývoj plodu a přispívají k obnovení vodní rovnováhy v těle ženy.

Indikace pro použití

Fytolysin Prenatal je interní lék založený na přírodních složkách. Přestože se nejedná o lék, jeho terapeutické vlastnosti přispívají k normalizaci ledvin a dalších orgánů vylučovacího systému..

Fytolysin Prenatal je určen k použití během těhotenství, pokud se u ženy vyskytnou tyto zdravotní problémy:

 • rozsáhlý otok dolních a horních končetin a měkkých tkání umístěných v oválné oblasti obličeje;
 • narušení odtoku tekutiny spotřebované během pití nebo jídla;
 • prodloužené zadržování tekutin, když po dobu 3-4 hodin těhotná žena nezažívá nutkání močit, a vizuálně je patrné, že měkké tkáně těla se začínají postupně zvětšovat;
 • bakteriální vaginóza vyvolaná infekcí orgánů reprodukčního systému patogenními mikroorganismy;
 • akutní a subakutní stádia zánětu vnitřních pohlavních orgánů, které jsou způsobeny prodlouženou hypotermií, bakteriální invazí plísní nebo jinými důvody;
 • obnovení rovnováhy bakteriální mikroflóry orgánů reprodukčního systému a gastrointestinálního traktu, pokud byla dysbióza vyvolána dlouhodobou antibiotickou terapií;
 • normalizace ledvin a močového měchýře s cílem odstranit přebytečnou tekutinu z těla a zabránit vzniku otoků;
 • nespecifická forma kolpitidy, která vznikla na pozadí hormonální nerovnováhy;
 • recidivující cystitida doprovázená edémem, zánětem a narušením močového ústrojí;
 • urolitiáza chronické formy průběhu, nebo která je v akutním stadiu (Fitolizin Prenatal působí jako bezpečný prostředek, který nepoškodí plod a zároveň eliminuje bolestivé příznaky choroby);
 • snížení lokální imunity orgánů genitourinárního systému způsobené podchlazením těla, infekcí bakteriálními mikroorganismy nebo je to důsledek narušení rovnováhy pohlavních hormonů.

Fitolizin Prenatal - lék předepisuje během těhotenství pouze gynekolog, u kterého je žena registrována.

Nejedná se pouze o přírodní protizánětlivý biologicky aktivní doplněk, který eliminuje otoky a normalizuje vodní rovnováhu v těle, ale také zdroj vitamínu C, stejně jako proantokyanidiny. Tyto látky mají imunostimulační a obecné posilující vlastnosti..

Struktura

Fytolysin Prenatal (v těhotenství je biologicky aktivní doplněk předepsán jako bezpečný a účinný lék, který nepoškozuje tělo ženy a vyvíjející se plod) obsahuje hlavní složky, které jsou přirozené povahy původu a pomocné prvky chemické etiologie.

Tyto látky nemají toxické vlastnosti a nemají nepříznivý vliv na zdraví matek a dětí. Níže uvedená tabulka popisuje kvalitativní a kvantitativní složení přípravku Fitolizin Prenatal.

Aktivní a pomocné látkyVlastnosti a účinky na ženské tělo
Extrakt z brusinekJe to hlavní součást nástroje. Koncentrace této látky je 25: 1.

Extrakt získaný z brusinkových plodů obsahuje vitamín C a proanthocyanidiny, které mají v kombinaci s pomocnými látkami antiedematózní a mírně diuretický účinek..

Po obdržení extraktu z brusinkových plodů v těle těhotné ženy poskytuje protizánětlivé účinky na tkáň ledvin i na celý genitourinární systém.

Účinná látka stimuluje činnost vylučovacích orgánů, což zabraňuje hromadění přebytečné tekutiny a vzniku otoků..

Těhotné ženy, které mají oslabený imunitní systém, náchylné k častým nachlazením, extrakt z brusinkových plodů pomáhá posilovat obranyschopnost těla a působí také jako profylaktický přípravek proti bakteriálním a plísňovým infekcím.

Kukuřičný škrobJe to pomocná látka, která je součástí skořepiny tobolky. Používá se jako přírodní produkt, který se účinkem zažívacích enzymů rozpustí a hlavní složka ve formě extraktu z brusinkového ovoce vstupuje do gastrointestinálního traktu.
Oxid křemičitýStabilizátor chemického složení produktu, který zlepšuje jeho farmakologické vlastnosti a také je udržuje po celou dobu skladování.
Oxid titaničitýJe to potravinářské barvivo, které se také používá ve farmaceutickém průmyslu. Vytvoří kapsli biologicky aktivních přísad ve vhodném barevném tónu.
GlycerolPotravinářské činidlo, které je také pomocnou látkou. Poskytuje zadržování vlhkosti a zabraňuje tvorbě hrudek prášku uvnitř tobolky.
Čištěná vodaDestilovaná voda, která se používá při tvorbě farmakologického vzorce léčiva, jakož i míchání aktivních a pomocných prvků biologicky aktivní přísady.
Kyselina L-askorbováPomocná složka (od 20 do 60 mg v každé tobolce), která zvyšuje prospěšné vlastnosti extraktu z brusinek, má tonický, protizánětlivý a imunostimulační účinek.

Podílí se na mechanismu odstraňování otoků u těhotných žen.

Hlavní výhodou biochemického složení přípravku Fitolizin Prenatal je jednoduchost jeho farmakologického vzorce. Nástroj nemá složité sloučeniny, které by mohly narušit játra, žaludek, střeva nebo vyvolat krátkodobé metabolické poruchy v těle.

V jaké formě se vyrábí

Fytolysin Prenatal (v průběhu těhotenství by lék měl předepisovat pouze gynekolog podle výsledků komplexního vyšetření ženy) - jedná se o biologicky aktivní doplněk, který je k dispozici ve formě tobolek vyrobených z potravinové pochvy.

Jsou měkké na dotek a skládají se ze dvou polovin, které jsou snadno oddělitelné mechanickým působením. Každá tobolka obsahuje 840 mg potravinového doplňku s hlavní a pomocnou složkou. Energetická hodnota 1 tobolky je 2,23 kcal.

Fytolysin Prenatal v těhotenství je doplněk stravy, který pomáhá zbavit se otoků

Obsahuje také asi 0,024 g proteinových sloučenin, 0,513 g sacharidů a asi -096 lipidů.

Farmakodynamika

Poté, co fytolysin vstoupí do dutiny žaludku, je jeho tobolka vystavena agresivním účinkům žaludeční šťávy a trávicích enzymů. Pod jejich vlivem je potravní membrána zničena a extrakt z brusinek a kyselina askorbová již vstupují do střeva, které se rychle vstřebává do jeho stěn a spolu s krevním oběhem jsou distribuovány v celém těle.

Když se dostanou do tkání orgánů genitourinárního systému, je zajištěn následující farmakologický účinek:

 • úroveň zánětu sliznice a tkání je snížena;
 • je stimulována práce ledvin, která zajišťuje rychlé odstranění přebytečné tekutiny a odstranění otoků;
 • patogenní aktivita bakteriální mikroflóry je potlačena;
 • bolest a pálení během močení jsou eliminovány;
 • zvyšuje odolnost imunitního systému vůči bakteriálním, virovým a houbovým mikroorganismům.
Fytolysin Prenatal obsahuje extrakt z brusinek a vitamín C, které jsou známé svými dekongesantními a antioxidačními vlastnostmi.

Extrakt z brusinkového ovoce a kyselina askorbová obsažené v přípravku působí nejen jako látky zabraňující uvolňování, antibakteriální a protizánětlivé látky, ale působí také jako přírodní antioxidant.

Je zajištěna prevence předčasného stárnutí a rozvoje nemocí ženského reprodukčního systému. Těhotenství probíhá bez komplikací, otoků a zánětlivých procesů.

Farmakokinetika

Charakteristickým rysem farmakokinetických vlastností přípravku Fitolizin Prenatal je, že léčivo dosáhne maximální koncentrace v krevním séru a tkáních vnitřních orgánů 1 hodinu po požití..

Extrakt z brusinkového ovoce a kyselina askorbová jsou absorbovány v tenkém střevě. Jakmile jsou v krevním oběhu, pronikají primárně do složení leukocytů, krevních destiček, tkáně jater a oční čočky. Potom se dostanou žlázy s vnitřní sekrecí, vaječníky a další orgány reprodukčního i močového systému.

V tkáních jater dochází k metabolickému rozkladu aktivních a pomocných složek přípravku Fitolizin Prenatal. Kyselina askorbová a extrakt z brusinek jsou převedeny na kyselinu diketogulonovou a oxalooctovou. Asi 75% látek potravinového doplňku, které se rozkládají v jaterní tkáni, jsou vylučovány ledvinami močí.

Zbytek vstupuje do střev a poté se likviduje společně s výkaly. Pokud žena kojí novorozence s prsa, může asi 10% účinných látek přípravku Fyolysin Prenatal projít do mléka. Ve svém složení přicházejí ve formě metabolitů a askorbátu..

aplikace

Fytolysin Prenatal během těhotenství se používá jako bezpečný regenerační, protizánětlivý, antibakteriální a dekongestant.

Může být také použit pro ženy všech věkových skupin, kteří mají chronická nebo subakutní onemocnění orgánů reprodukčního a vylučovacího systému. Použití biologicky aktivních přísad je následující.

Pro děti do 18 let

Fitolizin Prenatal nemá žádné kontraindikace k jeho použití jako hlavního nebo pomocného prostředku při léčbě dětí ve věku 3 let a starších.

Mladší dítě by se mělo zdržet užívání této drogy. Doporučené dávkování pro děti ve věku 3 až 18 let je 1 tobolka přípravku Fitolizin Prenatal denně.

Pije se s jídlem a omyje se dostatečným množstvím tekutiny. Je určen k použití jako imunostimulační a obecné zpevňující činidlo. Může být použit jako součást obecné léčby infekčních chorob urogenitálního systému dívek. Průměrná doba léčby dětí je 10-15 dní.

Pro dospělé

Pacienti ve věkové skupině dospělých užívají Fitolizin Prenatal 1 tobolku 1krát denně. Je vhodné, aby se nástroj používal současně. Doplněk stravy se podává při snídani nebo obědě..

Absorpce aktivních složek léčiva je snížena večer iu pacientů s gastritidou, vředy, dysbiózou. Průměrná doba léčby dospělých pacientů je od 10 do 25 dnů, ale konečný termín může být ošetřujícím lékařem upraven a závisí na typu základního onemocnění.

Pro těhotné

Těhotné ženy nesmí užívat tobolky přípravku Fitolizin Prenatal. Aktivní složky léčiva jsou zdrojem dalších množství vitamínu C, přispívají k eliminaci otoků, normalizují reprodukční systém.

Fytolysin Prenatal během těhotenství by měl předepisovat pouze lékař

Jmenování doplňku stravy by měl provádět gynekolog. Optimální dávka je vzít 1 tobolku po dobu 10-25 dnů.

Pro seniory

Starší pacienti užívají kapsle Fitolizin Prenatal za stejných podmínek jako dospělí. Doporučené dávkování je 1 tobolka 1krát denně s jídlem. Při pokojové teplotě se omyje sklenicí vody.

Jediná varování a omezení při doplňování stravy jsou spojena s možnou přítomností chronických onemocnění trávicího, endokrinního, genitourinárního systému, které vznikly v souvislosti se změnami tkání vnitřních orgánů souvisejícími s věkem. Trvání užívání přípravku Fitolizin Prenatal je až 25 dní.

Kontraindikace

Fytolysin Prenatal je dobře tolerován u většiny pacientů, ale jeho použití stále přetrvává. Doplněk stravy se nepoužívá u žen, které jsou individuálně nesnášenlivé s brusinkovým ovocem a jsou náchylné k alergické reakci na kyselinu askorbovou v tabletách..

Fytolysin Prenatal je předepisován s opatrností pacientům s gastritidou, žaludečními vředy a duodenem. Výrobek nelze použít jako prvek monoterapie závažných bakteriálních infekcí orgánů ženského genitourinárního systému.

Předávkovat

Pokud je doporučená dávka fytolysinprenatalu překročena, mohou se při současném užívání 3 nebo více tobolek léku objevit následující příznaky:

 • bolest ve střední části břišní dutiny;
 • dunění v žaludku;
 • nevolnost a zvracení;
 • bolest hlavy, fyzická slabost a závratě;
 • průjem;
 • suchá ústa
 • ztráta chuti k jídlu.

Po předávkování biologicky aktivní přísadou musíte vypít co nejvíce teplé vody a vyvolat zvracení. Je vhodné vzít alespoň 0,5 litru tekutiny.

Poté by měl být použit jeden z následujících přípravků sorbentu:

 • 6 až 10 tablet aktivního uhlí;
 • 1 polévková lžíce. l Enterosgel;
 • 1 sáček Atoxilu nebo Smecta rozpuštěný ve 200 ml teplé vody.

Jakmile se připraví sorbent, měli byste zavolat sanitku a zaujmout vodorovnou polohu. Po příjezdu lékařského týmu musí být informováni o názvu doplňku stravy a počtu přijatých tobolek. Ambulance provede vyšetření, posoudí závažnost pacienta a rozhodne o hospitalizaci..

Vedlejší efekty

Fytolysin Prenatal prakticky nezpůsobuje žádné vedlejší účinky, s výjimkou alergických reakcí u pacientů, kteří nesnášejí brusinkové plody, a kyseliny askorbové.

Pokud se v břiše objeví svědění a zarudnutí, přestaňte lék užívat a vyhledejte lékaře

V tomto případě jsou možné následující nežádoucí účinky:

 • zarudnutí epiteliální plochy těla;
 • časté močení;
 • nepohodlí ve střevech;
 • nadýmání;
 • nedostatek chuti k jídlu;
 • svědění kožního povrchu břicha;
 • červená vyrážka, která je lokalizována na předloktí horních končetin, hrudníku, krku, zad a břicha;
 • kopřivka.

Výskyt vedlejších účinků naznačuje netoleranci na aktivní nebo pomocné složky léčiva. Je nutné přestat užívat fytolysin Prenatal a vyhledat další radu od svého lékaře, který předepsal použití biologicky aktivního doplňku.

Léková interakce

Fitolizin Prenatal je dobře kombinován s léky jiných farmakologických skupin.

Současné podávání tohoto léku a vitamínových komplexů obsahujících vitamín C se však nedoporučuje. Současná léčba diuretiky vyžaduje výběr a úpravu dávky, aby nedošlo k vyvolání dehydratace těla.

Podmínky skladování

Fytolysin Prenatal by měl být skladován v původním obalu v suchu, chladu a chráněn před přímým sluncem. Teplota okolního vzduchu by neměla přesáhnout +25 ° C. Optimální vlhkost - ne více než 70%.

Při dodržení uvedených podmínek skladování neztrácí biologicky aktivní přísada své terapeutické vlastnosti do 2 let. Používání produktu po uplynutí doby použitelnosti je přísně zakázáno.

Podmínky lékárny

Předepisování není vyžadováno pro pořízení kapslí fytolysinu Prenatal. Zboží se prodává v maloobchodních lékárnických řetězcích. Průměrné náklady na produkt jsou 450 rublů.

Analogy

Analogy Fitolizin Prenatal zahrnují následující biologicky aktivní přísady.

Ovlivňují také genitourinární systém, mají protizánětlivé a diuretické vlastnosti, ale mají odlišný farmakologický vzorec:

 • Fitolizin Pasta - na základě produktu se připravuje pitná suspenze (1 lžička pasty pro 150 ml teplé vody, užívaná 3x denně);
 • Fitolizin Aktiv - obsahuje ve svém složení extrakt z velkoplodých brusinek, který se užívá 1 kapsle denně po dobu 4 týdnů;
 • Fytolysin Nephrocapsules - komplex výtažků ze 7 léčivých bylin, který obnovuje ledviny a zabraňuje vzniku otoků způsobených systémovou dysfunkcí (užívá se 1 kapsle 2krát denně po dobu 1 měsíce).

Fytolysin Prenatal je doplněk stravy, který je určen k začlenění do každodenní stravy během těhotenství i během kojení. Tento nástroj má přirozené složení aktivních složek, které není nebezpečné pro zdraví nastávající matky a vyvíjejícího se plodu.

Přijímání biologicky aktivních doplňkových látek je možné pouze podle pokynů gynekologa a pod jeho dohledem. Samoléčení je kontraindikováno a může způsobit nežádoucí účinky..

Video o doplňcích stravy

Fytolysin Prenatal během těhotenství:

Články O Neplodnosti