Hlavní Bolest

Fenyuls - návod k použití, analogy, recenze a formy uvolňování (tobolky a tablety 100, retard, zinek, kapky nebo sirupový komplex) léčiva pro léčbu nedostatku železa a anémie z nedostatku železa u dospělých, dětí a těhotenství. Struktura

V tomto článku si můžete přečíst pokyny k používání léku Fenyuls. Poskytuje zpětnou vazbu od návštěvníků webu - spotřebitelů tohoto léku, jakož i názory lékařských specialistů na používání fenyulů v jejich praxi. Velkou žádostí je aktivní přidání vašich recenzí o daném léku: lék pomohl nebo nepomohl zbavit se nemoci, jaké komplikace a vedlejší účinky byly pozorovány, možná nebyly oznámeny výrobcem v anotaci. Fenyulsovy analogy v přítomnosti dostupných strukturních analogů. Použití k léčbě nedostatku železa a chudokrevnosti nedostatku železa u dospělých, dětí i během těhotenství a kojení. Složení léku.

Fenyuls je přípravek železa s komplexem vitamínů pro orální podání, který se nachází v tobolce, která obsahuje mikrodialyzační granule a zajišťuje postupné uvolňování složek.

Lék se používá pro chronickou ztrátu krve, nedostatek potravního železa, zvýšenou potřebu železa.

Železo je nezbytné pro normální fungování hemoglobinu, myoglobinu, cytochromů, peroxidáz a kataláz. Jako strukturální součást hemu se podílí na hematopoéze.

Přítomnost kyseliny askorbové a vitamínů B v mikrodialýzních granulích v kombinaci se železem zlepšuje vstřebávání železa, zabraňuje prooxidačnímu účinku železa.

Thiamin se podílí jako kofaktor enzymů na metabolismu uhlohydrátů, fungování nervového systému.

Nikotinamid se podílí na buněčném dýchání.

Riboflavin - nejdůležitější katalyzátor pro buněčné dýchání a vizuální vnímání.

Pyridoxin jako koenzym se podílí na metabolismu aminokyselin, bílkovin a syntéze neurotransmiterů.

Pantothenát vápenatý - nedílná součást koenzymu A, se podílí na procesech acetylace a oxidace tuků a uhlohydrátů.

Vitaminy obnovují narušený metabolismus uhlohydrátů, bílkovin a tuků s rozvojem dystrofických poruch v těle způsobených latentním nedostatkem železa a nedostatkem vitamínů.

Struktura

Síran železitý + kyselina askorbová + riboflavin + thiaminmononitrát + nikotinamid + pyridoxin hydrochlorid + kyselina pantothenová + pomocné látky.

Síran železa + hydrochlorid pyridoxinu + kyselina listová + kyanokobalamin + monohydrát síranu zinečnatého + pomocné látky (fenyuls zinek).

Železo (ve formě síranu) + kyselina askorbová + pomocné látky (Fenyuls 100).

Farmakokinetika

Železo je absorbováno hlavně z duodena a jejuna. Maximální absorpce je pozorována při užívání železa na lačný žaludek. Absorpce se velmi liší a závisí na zásobách železa v těle a fyziologických potřebách. Ve stavech s nedostatkem železa je jeho absorpce zvýšena. Celkové množství asimilovaného železa v těle se zvyšuje se zvyšující se dávkou. Po absorpci se většina železa váže na transferrin a je transportována do kostní dřeně, kde je zachycena erytroidními buňkami kostní dřeně pro syntézu hemoglobinu; zbytek je obsažen v krvi a uložen v orgánech ve formě ferritinu, hemosiderinu nebo myoglobinu. Po cyklickém ničení molekuly hemoglobinu se z těla vylučuje malé množství železa.

Indikace

Anémie z nedostatku železa (léčba a prevence), způsobená různými důvody:

 • zvýšená potřeba železa během těhotenství a kojení, během intenzivního růstu a rekonvalescence po dlouhodobých závažných onemocněních;
 • prodloužené krvácení (včetně peptického vředu žaludku a dvanáctníku, hyperpolymenorea, metrorrhagie);
 • podvýživa a nevyvážená výživa.

Léčba a prevence stavů způsobených nedostatkem železa, zinku a kyseliny listové, včetně před, během a po těhotenství (během kojení) a u dětí.

Hypovitaminózy skupiny B.

V rámci komplexní léčby kožních onemocnění (juvenilní akné, alopecie areata, atopická dermatitida).

Uvolněte formuláře

Dlouhodobě působící retardované tobolky (Fenyuls Zinc).

Potahované retardované tablety (Fenyuls 100).

Kapky a sirup pro orální podání (Fenyuls Complex).

Návod k použití a dávkování

S latentním nedostatkem železa - 1 tobolka 1krát denně. Průběh léčby je 1 měsíc.

Pro prevenci latentního nedostatku železa (s těžkým a dlouhým obdobím) - 1 kapsle 1-2 dny před zahájením, během a 1-2 dny po ukončení menstruace.

Kapsle s prodlouženým uvolňováním

Uvnitř. Dávka léčiva a délka léčby závisí na závažnosti nedostatku železa. Denní dávka léčiva může být užívána 1krát denně. Užívejte s jídlem nebo ihned po jídle; pít vodu.

Léčba klinicky závažného mírného až středního nedostatku železa (anémie s nedostatkem železa): 2 tobolky denně po dobu 3–5 měsíců, aby se hladina hemoglobinu v krvi normalizovala. Po normalizaci hladiny hemoglobinu v krvi je na doporučení lékaře předepsána udržovací dávka.

Léčba kombinovaného nedostatku železa, zinku a kyseliny listové - 2 kapsle denně. Těhotné ženy by měly užívat 1-2 tobolky denně, dokud se hemoglobin normalizuje. Poté by měla léčba pokračovat v dávce 1 tobolka denně, alespoň do dodání, aby se obnovily zásoby železa.

Pro léčbu a prevenci latentního nedostatku železa, zinku a kyseliny listové, jako součást komplexní léčby kožních onemocnění (juvenilní akné, alopecia areata, atopická dermatitida), by pacienti měli užívat 1 kapsli denně.

Tablety Fenyuls 100 by se měly užívat perorálně před jídlem a zapít sklenicí vody. Tabletu nedrťte ani nežvýkejte.

Dospělí a teenageři starší 12 let

1 tableta 1-2krát denně, v závislosti na závažnosti anémie z nedostatku železa. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3-4 tablety denně ve dvou dávkách (ráno a večer) po dobu 3-4 měsíců (před doplněním zásob železa v těle).

Střední až těžká anémie z nedostatku železa u těhotných žen

2 trimestry těhotenství: 1 tableta 1krát denně.

3 trimestru těhotenství: 1 tableta 1-2krát denně.

Léčba je dlouhá. Délka léčby závisí na závažnosti anémie z nedostatku železa a měla by být provedena před normalizací sérového ferritinu, obvykle nejméně 3 měsíce. Po normalizaci hladin hemoglobinu k obnovení vnitřních zásob železa by měla léčba pokračovat několik týdnů..

Prevence nedostatku železa během těhotenství a kojení

1 tableta jednou denně.

Vedlejší účinek

 • nevolnost, zvracení;
 • zácpa;
 • průjem;
 • bolest břicha;
 • kovová chuť v ústech;
 • tmavé zbarvení stolice v důsledku uvolňování neabsorbovatelného železa (nemá klinickou hodnotu);
 • ulcerativní léze jícnu;
 • stenóza jícnu;
 • alergické reakce (svědění, vyrážka);
 • hyperémie kůže;
 • bolest hlavy;
 • závrať;
 • slabost.

Kontraindikace

 • stenóza jícnu a / nebo obstrukční změny v zažívacím traktu;
 • vysoký obsah železa v těle (hemochromatóza, hemosideróza);
 • porušení využití železa (anémie olova, sideroblastická anémie), hemolytická anémie;
 • nedostatečná anémie (hemolytická anémie nebo megablastická anémie, anémie způsobená nedostatkem vitaminu B12);
 • dětský věk do 12 let (z důvodu nedostatku klinických údajů);
 • stav po resekci žaludku;
 • peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu;
 • krvácející
 • přecitlivělost na jakoukoli složku léku.

Těhotenství a kojení

Aplikace je možná podle dávkovacího režimu..

Použití u dětí

Kontraindikováno u dětí do 12 let.

speciální instrukce

Možné ztmavnutí stolice, které nemá klinický význam.

Tablety Fenulys lze užívat po jídle, pokud se vyskytnou dyspeptické příznaky z gastrointestinálního traktu (nevolnost, zvracení, zácpa, průjem, bolest břicha).

Lék by měl být užíván 1 hodinu před nebo 2 hodiny po užití produktů nebo jiných léků, které zhoršují absorpci železa. Vyvarujte se současného podávání s jinými léky obsahujícími železo (riziko předávkování).

Fenyuls je předepisován pouze pro anémii s nedostatkem železa a nelze jej použít pro anémii jiné etiologie.

Pokud vynecháte jednu dávku léku, měla by se užít co nejdříve, avšak pokud se čas podání vynechané dávky shoduje s dobou podání další dávky, měla by se užít pouze následující tableta, aniž by se zdvojnásobila dávka léku.

Léčba anémie z nedostatku železa by měla být prováděna pod kontrolou obsahu ferritinu v séru, celkové vazebné kapacity železa v séru.

Je třeba se vyhnout nápojům s obsahem etanolu (alkohol)..

Léková interakce

Fenyuls může snížit absorpci současně používaného enoxacinu, kyseliny klodronové, levodopy, methyldopy, penicilaminu, tetracyklinů, štítných hormonů a fluorochinolonů, včetně grefafloxacin, levofloxacin.

Antacida a přípravky obsahující vápník, uhličitany, hydrogenuhličitany, oxaláty nebo fosfáty snižují absorpci železa.

Nekompatibilní s přípravky železa pro parenterální podání.

Potravinářské výrobky - vejce, celozrnný chléb, cereálie, mléko a mléčné výrobky, čaj, káva snižují absorpci železa.

Současné použití jiných multivitaminových komplexů se nedoporučuje, aby nedošlo k předávkování.

Fenyuls by neměl být kombinován s následujícími léky: ciprofloxacin, doxycyklin, norfloxacin a ofloxacin.

Analogy drogy Fenyuls

Strukturální analogy účinné látky:

 • Polymaltózové železo;
 • Maltofer;
 • Sorbifer Durules;
 • Fenyulsův komplex;
 • Fenyuls 100;
 • Ferri;
 • Ferroplex;
 • Ferrum Lek.

"Fenyuls": návod k použití, indikace, složení, recenze

"Fenyuls" se skládá z vitamínů a minerálů nezbytných pro lidské tělo. Droga je také někdy předepisována ženám, které trpí dlouhodobou menstruací. Kromě toho je droga často předepisována nastávajícím matkám a matkám spravedlivého pohlaví, které kojí děti.

farmaceutický účinek

Ve složení "Fenyulsa" existuje nezbytná dávka doplňkových látek užitečných pro tělo. Lék je dostupný ve formě tobolky, pod pláštěm, ve které jsou jako pomocná látka obsaženy tzv. Cukrové zrna. Je to ona, kdo přispívá k postupné absorpci drogy.

Fenyuls: indikace pro použití

Tento nástroj se obvykle používá jako lék k léčbě a prevenci nedostatku železa. Lék je také předepisován pro hypovitaminózu skupiny B.

Tento lék se používá, pokud pacient trpí chronickou ztrátou krve nebo nedostatkem potravního železa. Je třeba věnovat pozornost hlavní složce kompozice Fenyuls.

Železo je základní látkou pro normální hladiny hemoglobinu. Tato složka také normalizuje výkon myoglobinu, kataláz a cytochromů. Samotné železo se uvolňuje z kapsle během průchodu gastrointestinálním traktem. Je pozoruhodné, že díky právě takové dávkové formě se ionty železa uvolňují postupně. V důsledku toho je negativní účinek na gastrointestinální sliznici snížen.

Další komponenty

Pokud otevřete návod k použití "Fenyulsa", pak ve složení léku můžete vidět spoustu užitečných složek. Například léčivý přípravek obsahuje kyselinu askorbovou a vitaminy B. Tyto látky zvyšují schopnost železa vstřebávat se do žaludečních stěn..

Je třeba podrobněji zvážit bohatý vitaminový komplex, který je součástí této drogy:

 • NA1 - Tento vitamin má pozitivní účinek na metabolismus uhlohydrátů. Kromě toho, In1 nezbytné ke stabilizaci funkčnosti nervového systému lidského těla.
 • NA2 - Riboflavin je katalyzátor, který se podílí na procesu tzv. Buněčného dýchání. Pozitivně působí také na zrakové orgány..
 • NA5 - nezbytné pro rychlou oxidaci uhlohydrátů a tuků.
 • NA6 - Je přímo zapojen do metabolismu aminokyselin a bílkovin. Tento vitamin má také pozitivní účinek na erytropoézu..
 • Nicotinamid - tato látka je nezbytná pro plné dýchání buněk.
 • Vitamin C. Kyselina askorbová má mnoho užitečných vlastností. Nejprve je zodpovědná za posílení stěn kapilár. Vitamin C je také nezbytný pro zlepšení ochranných funkcí těla..

Vedlejší účinky a kontraindikace

Poměrně zřídka po podání léku pacienti vykazují alergickou reakci. Mezi vedlejší účinky patří také výskyt zácpy nebo naopak průjem.

Tento nástroj je kontraindikován u lidí, kteří mají přecitlivělost na hlavní složky léku. Pokyny k použití přípravku „Fenyulsa“ také naznačují, že tento lék by neměl být podáván malým dětem. Nedoporučuje se pro osoby trpící hemosiderózou nebo hemochromatózou..

Co hledat

Je třeba poznamenat, že při užívání léku může moč získat jasně žlutou barvu. Podobný jev je považován za zcela normální. Lékaři to vysvětlují tím, že lék obsahuje riboflavin.

Pokud se přípravek „Fenyuls“ používá k léčbě nedostatku železa v těle s anémií, měli byste vždy sledovat hemoglobin.

Interakce s jinými drogami

„Fenyuls“ (lék, ve kterém je železo jednou z hlavních složek) není vhodný pro prevenci a léčbu, pokud pacient již užívá jiný multivitaminový komplex. Pokud kombinujete takové prostředky, je šance na předávkování poměrně vysoká.

Lék se také dobře nemíchá s antacidy, ve kterých jsou přítomny soli hořčíku, hliníku a dalších látek. V tomto případě bude absorpční kapacita železa značně snížena..

Rovněž se nedoporučuje užívat tobolky Fenyuls, pokud pacient již předepsal tetracyklinová léčiva. V tomto případě lék zpomalí jejich absorpci.

Za jakých podmínek se má droga uchovávat

Přípravek železa "Fenyuls" se doporučuje skladovat na tmavém místě při teplotě nejvýše 25 stupňů. Je také důležité zajistit, aby se malé děti nebo domácí zvířata nedostaly ke sladkým tobolkám..

Skladování je povoleno po dobu 3 let. Po uplynutí této doby by tobolky neměly být užívány. Je důležité zkontrolovat datum exspirace uloženého produktu.

Dávkování

Je třeba poznamenat, že tento lék je vydáván v lékárnách bez lékařského předpisu. Pokud mluvíme o dávkování, pak je vhodné pečlivě prostudovat návod k použití přípravku Fenyuls. Dávka léčiva zpravidla závisí na tom, jak vysoký je stupeň nedostatku železa. Pokud je léčivý přípravek předepsán jako profylaxe, obvykle stačí užít jednu tobolku několik dní před nástupem menstruace..

Pokud pacient trpí latentním nedostatkem železa, musíte pít 1 tobolku denně po dobu 30 dnů. Ale s diagnózou anémie z nedostatku železa musíte brát lék dvakrát denně. Průběh léčby může trvat až 5 měsíců. Poté je provedeno druhé vyšetření a vyhodnocen stav pacienta. Pokud lékař nevidí vážné změny, pak může doporučit pokračovat v užívání vitamínů "Fenyuls".

Rovněž stojí za zvážení dávkovacích funkcí pro těhotné ženy. Nejlepší ze všeho, pokud lékař sám určí, jak dlouho by měl léčebný průběh trvat a jak správně podat. Nicméně návod k použití přípravku „Fenyulsa“ obsahuje oddíl, který říká, že při přenášení dítěte můžete užívat lék během 1. až 3. trimestru těhotenství. V tomto případě si nástroj udrží normální hladinu sérového ferritinu. Během prvního trimestru může být tento lék užíván, pouze pokud s tím ošetřující lékař souhlasí.

Recenze

Podle odborníků je tento nástroj optimálně vhodný pro léčbu nedostatku železa. Berou na vědomí, že léky mohou být použity pro dlouhodobou léčbu, aniž by se obávaly vedlejších účinků. Rovněž podle jejich názoru je nespornou výhodou to, že léčivo může být předepsáno těhotným ženám během kojení. Obvykle během tohoto období je pro spravedlivý sex velmi obtížné vybrat si bezpečný nástroj, který by nepoškodil dítě.

Celkové recenze jsou pozitivní. Uživatelé si všimnou poměrně mírné akce produktu a jeho přijatelných nákladů. Lék lze zakoupit v jakékoli lékárně.

Pacienti sami také velmi pozitivně hodnotí účinek léku. Berou na vědomí, že když vezmete „Fenyulsa“, moč se skutečně zesvětlí a stolička může naopak zčernat. To však nemá vliv na celkový stav. Léčivý přípravek však nahrazuje nedostatek železa a má celkový posilovací účinek na tělo.

Předávkování znamená „Fenyuls“

Co může člověk trpět, pokud vezme lék nad povolenou dávku?

Zpravidla v tomto případě dochází k akutní intoxikaci, která probíhá ve 4 fázích. Během prvních 6 hodin osoba vykazuje silné zvracení, nevolnost (pravděpodobně s krví). Kůže se zbledne, objeví se studený pot. Pulz klesá. Pokud nebudou přijata žádná opatření, začne po 6 hodinách asymptomatická perioda. Může to trvat dalších 6 hodin. Pozdější selhání ledvin se projeví a potom existuje riziko globálního poškození tohoto orgánu. Proto v případě předávkování tímto lékem musíte zavolat sanitku co nejdříve.

Nenechte se proto příliš unášet léky, i když se jedná o vitamínové komplexy. Je velmi důležité vždy dodržovat pokyny a doporučení lékaře. Neléčte sami.

Fenyuls

Složení fenyulsů

Jako součást léku, sada vitamínů a minerálů. Jedna tobolka přípravku obsahuje: 45 mg železa, 50 mg riboflavinu, 2 mg monohydrátu thiaminu, 1 mg hydrochloridu pyridoxinu, 50 mg kyseliny askorbové, 15 mg nikotinamidu, 2,5 mg kyseliny pantothenové a další (pomocné) složky: ethylcelulóza, karmoisin supra granule Non Pareil.

Formulář vydání

Zelené tobolky jsou malé velikosti, na jedné straně průhledné, uvnitř jsou bílé, červené a oranžové granule, v blistrech po 10 tobolkách. V kartonových obalech po 10 nebo 30 kusech.

farmaceutický účinek

Vitaminový komplex. Používá se k odstranění nedostatku železa.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Přípravek železa také obsahuje multivitaminy. Terapeutický účinek léčiva je způsoben úspěšnou selekcí a kombinací jeho složek.

Role železného železa, které se podílí na mnoha procesech v lidském těle, je velmi důležitá. Složka je součástí hemoglobinu, který přímo ovlivňuje kvalitu a množství krve, podporuje procesy tkáňového dýchání a úroveň vodíkového indikátoru biologické tekutiny. Železo se také aktivně podílí na redoxních reakcích, které se vyskytují v těle, na tvorbě červených krvinek v kostní dřeni (spolu s vitamíny B6 a B2).

Kombinace železa s kyselinou askorbovou a riboflavinem (další vitamíny této skupiny) snižuje negativní účinek železa na žaludeční sliznici. Lék se lépe vstřebává..

Vitamin B1 příznivě ovlivňuje strukturu a funkční aktivitu myokardu, aktivně se podílí na metabolických procesech. Další vitaminy B zlepšují vidění, vyživují buňky rohovky a sítnice, aktivují gastrointestinální trakt.

V důsledku formy uvolňování léčiva dochází k uvolňování živin postupně, v průběhu 12 hodin. Během jedné nebo dvou hodin po požití se dosáhne maximální koncentrace léčiva.

Indikace pro použití

Jakýkoli nedostatek železa a vitamínů B:

 • kojení a těhotenství; plánování těhotenství;
 • období aktivního růstu, zvýšeného duševního a fyzického stresu;
 • komplexní léčba pacientů se závažnými infekcemi a parazity;
 • příprava na provoz;
 • krvácení během menstruace.

Kontraindikace

 • hemochromatóza;
 • alergie na některé nebo všechny složky léčiva;
 • hemosideróza;
 • Malé děti.

Vedlejší efekty

Projevy vedlejších účinků jsou vzácné. Nejčastější

Návod k použití Fenyulsa (způsob a dávkování)

Podle pokynů pro přípravek Fenyuls je lepší tablety polykat celé, aniž by došlo k poškození nebo zahryznutí granulí. Omyté vodou.

Jak brát kapsle jako preventivní opatření?

Zpravidla se předepisuje jedna tableta denně. Před těžkou a dlouhodobou menstruací začnou užívat drogu za 2 dny a na konci další 2 dny.

Předávkovat

Dosud neexistují žádné údaje o případech předávkování. Možné zvýšené vedlejší účinky..

Interakce

Je lepší nekombinovat přípravek železa s léky obklopujícími žaludek, jako je almagel a maalox, kvůli snížení absorpce železa. Nerozbíjejte dva nebo více vitamínových komplexů současně..

Podmínky prodeje

K zakoupení produktu v lékárně není nutný předpis.

Podmínky skladování

Suché, tmavé místo, teplota ne vyšší než 30 stupňů.

Fenyuls - instrukce, cena, analogy a recenze na aplikaci

Fenyuls je antianemický lék obsahující železo a multivitaminový komplex.

Přípravek obsahuje železné železo, které se podílí na erytropoéze, zajišťuje dýchání tkání, má stimulační účinek na metabolismus v buňkách a tkáních a podílí se na udržování konstantní hladiny pH v krvi.

Díky vitaminům, které jsou součástí fenyulsů, lék podporuje lepší vstřebávání železa v lidském těle a také neutralizuje jeho prooxidační účinek.

Složení Fenyuls (1 tobolka):

 • Kyselina askorbová - 50 mg;
 • Bezvodý síran železitý - 150 mg;
 • Kyselina pantothenová (ve formě pantothenátu vápenatého) - 2,5 mg;
 • Thiaminmononitrát - 2 mg;
 • Pyridoxin hydrochlorid - 1 mg;
 • Nicotinamid - 15 mg;
 • Riboflavin - 2 mg;
 • Pomocné látky: Non Pareil granule, ethylcelulóza, šelak, karmoizin supra, velikost tobolky "1" zelená / transparentní.

Vitaminy B a kyselina askorbová brání rozvoji prooxidačního účinku železa a zlepšují jeho vstřebávání ze střeva.

Thiamin se podílí jako kofaktor enzymů na metabolismu uhlohydrátů, fungování nervového systému.

Nikotinamid se podílí na buněčném dýchání.

Riboflavin - nejdůležitější katalyzátor pro buněčné dýchání a vizuální vnímání.

Pyridoxinový hydrochlorid jako koenzym se podílí na metabolismu aminokyselin, proteinů a syntéze neurotransmiterů.

Kyselina pantothenová - nedílná součást koenzymu A, se podílí na procesech acetylace a oxidace tuků a uhlohydrátů.

Rychlá navigace na stránce

Cena v lékárnách

Informace o ceně fenyulsů v lékárnách v Moskvě a Rusku jsou převzaty z údajů online lékáren a mohou se mírně lišit od ceny ve vašem regionu.

Lék si můžete koupit v moskevských lékárnách za cenu: Fenyuls kapsle 30 ks. - od 259 do 371 rublů, cena 10 kapslí Fenyuls - od 157 do 299 rublů.

Skladujte na suchém a tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě nepřesahující 25 ° C. Datum vypršení platnosti 3 roky.

Podmínky lékárenské dovolené - volně prodejné.

Seznam analogů je uveden níže..

Co pomáhá Fenyulsům?

Droga Fenyuls se předepisuje v následujících případech:

 • Léčba a prevence anémie z nedostatku železa různého původu (během těhotenství, kojení, intenzivního intelektuálního a fyzického stresu, s latentním deficitem železa, prodlouženého menstruačního krvácení, přípravy na plánované chirurgické zákroky, v období intenzivního růstu);
 • Léčba a prevence hypo- a vitamínových deficitů skupiny B;
 • Komplexní léčba pacientů s infekčními a parazitárními chorobami;
 • Léčba a preventivní opatření v porodnické a gynekologické praxi.

Návod k použití Fenyuls, dávky a pravidla

Lék se užívá perorálně po jídle, tobolka se polkne celá bez žvýkání, omyje se čistou vodou. Denní dávka léčiva může být užívána 1krát denně.

Standardní dávky tobolek Fenyuls doporučené v návodu k použití:

 • V menstruačním období - 1 tobolka 1-2 dny před začátkem menstruace, během a 1-2 dny po jejím ukončení;
 • S latentním nedostatkem železa - 1 kapsle po dobu 30 dnů;
 • Před lékařským potratem - 1 kapsle po dobu 10 dnů;
 • S anémií s nedostatkem železa - 1 kapsle 2krát denně po dobu 3 měsíců;
 • S intenzivním množstvím - 1 kapsle po dobu 14 dnů.

V procesu užívání léku je nutné kontrolovat hladinu hemoglobinu a železa v krvi.

Aby se předešlo anémii s nedostatkem železa u těhotných žen, jsou odebírány podle pokynů lékaře po absolvování nezbytných testů. Začněte od 15 do 6 týdnů, kdy začíná intenzivní růst plodu, a pokračujte v užívání 1 tobolky během těhotenství.

Funkce aplikace

Před použitím léku si přečtěte části návodu k použití týkající se kontraindikací, možných vedlejších účinků a dalších důležitých informací.

Vedlejší účinky Fenyuls

Návod k použití varuje před možností vzniku vedlejších účinků léku Fenyuls:

 • Z gastrointestinálního traktu - zvýšené slinění, těžká nevolnost, pálení žáhy, zvracení, bolesti žaludku, zácpa, nadýmání;
 • Ze strany nervového systému - závratě;
 • Z kardiovaskulárního systému - tachykardie;
 • Alergické reakce - kopřivka, vyrážka na kůži, svědění kůže, dermatitida.

Kontraindikace

Fenyuls je kontraindikován u následujících onemocnění nebo stavů:

 • Přecitlivělost na složky léčiva;
 • Hemochromatóza;
 • Hemosideróza;
 • Dětství.

Moč lze barvit jasně žlutou barvou, která nemá klinický význam a je vysvětlena přítomností riboflavinu.

Seznam analogů Fenyuls

Pokud je to nutné, vyměňte lék, jsou možné dvě možnosti - výběr jiného léku se stejnou účinnou látkou nebo léku s podobným účinkem, ale s jinou účinnou látkou.

Analogy Fenyuls, seznam léků:

Při výběru náhrady je důležité si uvědomit, že cena, návod k použití a recenze Fenyulsů se nevztahují na analogy. Před výměnou je nutné získat souhlas ošetřujícího lékaře a nikoliv samotný lék.

Lék neinhibuje rychlost psychomotorických reakcí a nenarušuje centrální nervový systém.

Zvláštní informace pro poskytovatele zdravotní péče

Interakce

Současné použití jiných multivitaminových komplexů se nedoporučuje, aby nedošlo k předávkování.

Neměl by být předepisován současně s antacidy obsahujícími hliník, hořčík, vápenaté soli - absorpce železa klesá.

Železo snižuje absorpci tetracyklinových léčiv.

Pyridoxin snižuje terapeutický účinek levodopy.

speciální instrukce

Pokud má osoba na pozadí užívání léku nepříjemné pocity v pravé hypochondrii, kovovou chuť v ústech, nezkrotné zvracení, je používání fenyulů okamžitě zastaveno.

Účinnost léčby by měla být sledována krevním obrazem a růstem hemoglobinu.

Fenyuls: návod k použití, analogy a recenze, ceny v lékárnách v Rusku

Fenyuls je přípravek železa s komplexem vitamínů, který se používá k vyrovnání nedostatku železa v těle a léčbě anémie..

Složení Fenyuls (1 tobolka):

 • síran železnatý 150 mg;
 • železo 45 mg;
 • vitamín C (kyselina askorbová) 50 mg;
 • Vitamin B1 2 mg;
 • vitamín B2 2 mg;
 • Vitamin B6 1 mg;
 • nikotinamid 15 mg;
 • kyselina pantothenová 2,5 mg.

Železo je nezbytné pro normální fungování hemoglobinu, myoglobinu, cytochromů, peroxidáz a kataláz. Jako strukturální součást hemu se podílí na hematopoéze.

Přítomnost kyseliny askorbové a vitamínů B zlepšuje vstřebávání železa, brání prooxidačnímu účinku železa.

Thiamin se aktivně podílí na fungování nervového systému a metabolismu uhlohydrátů..

Nikotinamid se podílí na buněčném dýchání.

Riboflavin - nejdůležitější katalyzátor pro buněčné dýchání a vizuální vnímání.

Pyrodoxin se podílí na syntéze neurotransmiterů a metabolismu bílkovin.

Pantothenát vápenatý se podílí na oxidaci tuků a uhlohydrátů.

Vitaminy obnovují narušený metabolismus uhlohydrátů, bílkovin a tuků s rozvojem dystrofických poruch v těle způsobených latentním nedostatkem železa a nedostatkem vitamínů.

Indikace pro použití

Co pomáhá Fenyulsům? Podle pokynů je lék předepsán k prevenci a léčbě anémie z nedostatku železa způsobené:

 • Zvýšení potřeby železa během intenzivního růstu, během těhotenství, kojení, rekonvalescence po těžkých a dlouhodobých nemocech;
 • Nevyvážená a podvýživa;
 • Dlouhodobé krvácení (žaludeční a dvanáctníkové vředy, metroragie, hyperpolymenorea);
 • Skupina hypovitaminózy B.

Používá se navíc při přípravě na plánované chirurgické zákroky s hákem.

Návod k použití Fenyuls, dávkování

Lék se užívá perorálně po jídle, omývá se čistou vodou (ne čajem!).

Standardní dávky doporučené v návodu k použití Fenyulsů, v závislosti na indikacích:

 • Léčba nedostatku železa - 1 kapsle od 1 do 2 krát denně, běh 1-2 měsíce;
 • Prevence nedostatku železa (prodloužené a těžké menstruační krvácení) - 1 tobolka denně po dobu 1–2 dnů před menstruací, během ní a 1–2 dny po menstruaci;
 • Prevence anémie z nedostatku železa u těhotných a kojících žen - 1 kapsle 1 čas denně během třetího trimestru.

Fenyuls lze užívat během těhotenství, ale před zahájením léčby musí žena podstoupit krevní test, aby vyhodnotila její klinický obraz.

Aby se zabránilo anémii z nedostatku železa u těhotných žen, začnou brát od 15-6 týdnů, kdy začíná intenzivní růst plodu, a během těhotenství pokračují v užívání 1 tobolky.

Pilulky Fenyuls 100

Užívejte perorálně před jídlem se sklenicí vody. Tabletu nedrťte ani nežvýkejte.

Standardní dávka pro dospělé je 1 tableta 1-2krát denně, v závislosti na závažnosti anémie s nedostatkem železa. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 3-4 tablety denně pro 2 dávky (ráno / večer) po dobu 3-4 měsíců (před doplňováním zásob železa v těle).

 • 2 trimestry těhotenství - 1 tableta 1 čas denně.
 • 3 trimestru těhotenství - 1 tableta 1-2krát denně.

speciální instrukce

Moč lze barvit jasně žlutou barvou, která nemá klinický význam a je vysvětlena přítomností riboflavinu v přípravku.

Léčba anémie z nedostatku železa by měla být prováděna pod kontrolou hladiny hemoglobinu a koncentrace železa v krevním séru.

Současné použití jiných multivitaminových komplexů se nedoporučuje, aby nedošlo k předávkování.

Vedlejší efekty

Instrukce upozorňuje na možnost vzniku následujících nežádoucích účinků při předepisování Fenyulsů:

 • Epigastrická bolest
 • Průjem nebo zácpa;
 • Nevolnost, zvracení;
 • Ulcerace jícnu;
 • Stenóza jícnu;
 • Alergické reakce (svědění, vyrážka);
 • Závrať.

Kontraindikace

Je kontraindikováno jmenování Fenyulsů v následujících případech:

 • Individuální nesnášenlivost složek léčiva;
 • Věk do 14 let;
 • Peptický vřed žaludku a dvanáctníku v akutním stadiu;
 • Stenóza jícnu a / nebo obstrukční změny v zažívacím traktu;
 • Hemochromatóza;
 • Hemosideróza.

Lék je předepsán pouze pro anémii s nedostatkem železa a nelze jej použít pro anémii jiné etiologie.

Předávkovat

Nejsou k dispozici žádné údaje o předávkování. Možné zvýšené vedlejší účinky..

Analogs Fenyuls, cena v lékárnách

V případě potřeby můžete Fenyuls nahradit terapeuticky účinným analogem - jedná se o přípravky železa:

Samostatně lze multivitaminové komplexy rozlišit:

Při výběru analogů je důležité si uvědomit, že návod k použití Fenyulsů, ceny a recenze se nevztahují na léky podobného účinku. Je důležité získat lékařskou konzultaci a nečinit nezávislou změnu drog.

Cena v lékárnách v Moskvě a Rusku: Fenyuls kapsle 10 ks. - od 121 do 210 rublů, podle 693 lékáren.

Skladujte na suchém a tmavém místě nepřístupném dětem při teplotě nepřesahující 25 ° C. Datum vypršení platnosti 3 roky.

Fenyuls droga: recenze, anémie a vedlejší účinky

Tělo každého člověka je velmi složitý a soudržný mechanismus. Kvůli nedostatku určitých vitamínů a minerálů, stejně jako kvůli mnoha dalším faktorům, může dojít k selhání. Například může dojít k anémii v důsledku nedostatku železa (nesoulad s normou hemoglobinu v krevní jednotce) a příčinou může být také chronická ztráta krve, strava chudá na vitamíny a minerály. Správné fungování myoglobinu, cytochromů, kataláz, peroxidáz, hemoglobinu je přímo závislé na železe.

Složení léku Fenyuls

Lék obsahující tento mikroelement a celý komplex multivitaminů je schopen tento nedostatek vyplnit. Jmenuje se Fenyuls. Uvolňovací forma - tobolky, tablety, sirupy, kapky.

Mezi účinné látky patří:

 • Theamin (B1) - 2 mg;
 • Nikotinomid - 15 mg;
 • Riboflavin (B2) - 2 mg;
 • Pyridoxin (B6) - 1 mg;
 • Pantothenát vápenatý - 2,5 mg
 • Síran železitý - 150 mg;
 • Železo - 45 mg;
 • Vit C - 50 mg;
 • Pomocné látky.

Indikace pro použití

 • Anémie z nedostatku železa (léčba, prevence);
 • Příprava na chirurgii, pooperační období;
 • Vodní dýmka;
 • Hypovitaminóza skupiny B (léčba, prevence);
 • Profylaktické cíle pro nedostatek železa u těhotných a kojících žen;
 • Terapie infekčních a parazitárních chorob;
 • Krvácení (prodloužené), stejně jako při menstruaci, žaludečních vředech atd.
 • Terapie kožních chorob;
 • Aktivní růst, duševní a fyzická aktivita.

Anémie může způsobit vypadávání vlasů. Fenyuls lékařství se s tímto problémem vypořádá.

Finyuls, Fenyuls (Ranbaksi), Phenylux: návod k použití

Fenyuls (Ranbaksi) a Phenylyuks jsou přijímány podobně jako Fenyuls v kapslích:

 • Léčba latentní nedostatečnosti - 1kap. 1 čas, 1 měsíc;
 • Prevence při menstruaci - 1 čepice. 1 čas, počínaje 2 dny před a končící 2 dny po;
 • Prevence během těhotenství a kojení - 1 čepice. 1 čas, celé těhotenství a HB;
 • Léčba během těhotenství:
 • 2 trimestry (od 13 do 26 týdnů) 1 čepice. 1 krát;
 • 3 trimestr (27-40 týdnů) 1 kap. 2krát.

K detekci skrytého nedostatku se provádí analýza k identifikaci obsahu ferritinu (bílkoviny železa) v krvi, v tomto stádiu anémie stále chybí a hemoglobin je normální. Anémie může být způsobena hladinami feritinu, které překračují nižší normu..

Ošetření se provádí, dokud se protein železa nevrátí do normálu. Hemoglobin se vrací k normálu dříve. Na základě toho pokračuje eliminace anémie i při normalizovaném hemoglobinu. Anémie se považuje za vyléčenou, když se feritin a hemoglobin vrátí k normálu. Proto záruka bez relapsu - od 5 let.

Fenyuls 100 (tablety):

 • Léčba nedostatku železa u těhotných žen, dospělých a dětí od 12 let - 1tab. 1 krát.
 • Léčba anémie u žen, mužů a dětí od 12 let - 1tab. až 3x, 3-5 měsíců (v případě potřeby - 4tab., 2 ráno - 2 večer).
 • Léčba u těhotných žen: 2 trimestru (13 - 26 týdnů) - 1 tab. 1 čas, 3 trimestry (od 27 do 40 týdnů) - 1tab. 2krát.
 • Při kojení - 1tab. 2krát, na úroveň hemoglobinu, pak 1tab. 1krát, až do ukončení laktace.

Fenyuls Complex, návod k použití (kapky):

 • Léčba anémie u dětí: předčasná - ve vztahu k tělesné hmotnosti až 2 kapky na 1 kg tělesné hmotnosti, 1krát, korekce každé 2 týdny, průběh 3 až 5 měsíců; děti do jednoho roku - 10–20 kapek 1krát, až do odstranění anémie; od 1 roku do 12 let - 20-40 kapek 1krát, až do odstranění anémie + 1 měsíc;
 • Dospělí a děti od 12 let - 40 - 120 kapek 1krát;
 • Těhotné - 80-120 kapek 1krát, od 2 měsíců. + 1 měsíc.

Pro prevenci anémie:

 • Děti do jednoho roku - 6-10 kapek / den;
 • Od roku do 12 let - 10–20 kapek / den;
 • Děti od 12 let a dospělí - 20–40 kapek / den;
 • Těhotná - 40 kapek / den.

Prevence nedostatku železa (kurz 1-2 měsíce):

 • Děti do jednoho roku - až 4 kapky / den;
 • Od roku do 12 let - 4-6 kapek / den;
 • Od 12 let a starší - až 6 kapek / den;
 • Těhotná - 6 kapek / den.

Mezi léky by měla být přestávka 1-2 měsíce.

Vedlejší efekty

Stejně jako všechny ostatní léky má Fenyuls nežádoucí účinky. Tyto zahrnují:

 • Bolest břicha;
 • Průjem, zácpa, zvracení, nevolnost, pálení žáhy;
 • Migréna, závratě;
 • Zvýšený výtok slin, chuť kovu;
 • Černá stolička;
 • Slabost;
 • Alergie;
 • Tachykardie.

Analogy drogy

Nyní v lékárnách najdete jakýkoli lék a jeho analog. Fenyuls není výjimkou. Na každé peněžence jsou drahé analogy a levné.

Hlavními náhradníky jsou:

 • Ferrum Lek (kapky, tablety);
 • Maltofer (kapky, tablety, sirup, roztok);
 • Ferroplex (dragee);
 • Hemofer (kapky);
 • Totem (řešení).

Recenze o drogě

Od dětství trpím anémií, lékař vždy předepisuje Fenyuls. Je to skvělá práce. Bydlím tiše několik let.

Najednou vlasy začaly vypadávat. Co jsem prostě neudělal: a masky pro posílení vlasů a vitamínů. Rozhodně nic nepomohlo. No, já jsem Rus, odložil jsem chodit do nemocnice až do poslední, až jsem skoro zůstal plešatý. Úspěšné vyšetření, ukázalo se, anémie. Doktor předepsal léky, na které jsem byl alergický. Při mé poslední návštěvě nařídil Fenyuls. Vlasy začaly růst.

Začal jsem holohlavý, pomyslel jsem si: všechno, buď budu holohlavý, nebo si ostříhám vlasy. Šel jsem do nemocnice a složil testy. Ukázalo se, že to byl prostě nedostatek železa. Zacházel s ním Ferroplex, protože od Fenyulsy zvracel. Nyní je všechno jako v pohádce.

Během menstruace velmi často trpím bolestí. Můj gynekolog mi poradil pít železné přípravky. Koupil jsem Fenyuls (za cenu, mimochodem, není drahý - asi 250 rublů). Piju už šest měsíců. Cítit se dobře.

Recenze jsou většinou pozitivní, vhodné pro absolutně jakýkoli věk. Vynikající zvýšení hladiny hemoglobinu, zejména u předčasně narozených dětí. Stížnosti na vedlejší účinky přípravku Finulus nebyly prakticky identifikovány.

Fenyuls

Ceny v online lékárnách:

Fenyuls je antianemický lék. Doplňuje nedostatek železa a vitamínů.

Uvolněte formu a složení

Fenyuls je k dispozici ve formě tobolek: velikost č. 1, s průhledným pouzdrem a zeleným víkem; obsah tobolek - pelety bílé, červené a oranžové barvy (10 ks v blistrech, v kartonovém svazku po 1, 3, 9 nebo 10 blistrech).

Kompozice 1 tobolka:

 • účinné látky: bezvodý síran železitý - 150 mg, kyselina askorbová - 50 mg, riboflavin - 2 mg, nikotinamid - 15 mg, pantothenát vápenatý - 2,5 mg, thiaminmononitrát - 2 mg, pyridoxinhydrochlorid - 1 mg;
 • pomocné složky: ethylcelulóza, karmoizin supra, šelak, isopropylalkohol, nevarvové granule, velikost tobolky č. 1 zelená / transparentní.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Fenyuls je přípravek železa s komplexem vitamínů. Aktivní složky jsou v tobolce ve formě mikrodialýzních granulí, což zajišťuje postupné uvolňování účinných látek. Lék se používá k nedostatku výživy železa, chronické ztrátě krve a zvýšené potřebě železa.

Železo v lidském těle je nezbytné pro normální fungování myoglobinu, hemoglobinu, kataláz, peroxidáz a cytochromů. Železo je součástí hemu, čímž se podílí na hematopoéze.

Vitaminy B a kyselina askorbová, které jsou také přítomny v granulích léčiva, zlepšují vstřebávání železa a brání jeho prooxidačnímu účinku.

Thiamin se podílí na fungování nervového systému a metabolismu uhlohydrátů jako kofaktor enzymu.

Nicotinamid je nezbytný pro buněčné dýchání.

Pyridoxin působí jako koenzym v metabolismu bílkovin, aminokyselin a syntéze neurotransmiterů.

Riboflavin je nezbytným katalyzátorem pro vizuální vnímání a buněčné dýchání..

Pantothenát vápenatý, který je součástí koenzymu A, se podílí na oxidaci a acetylaci uhlohydrátů a tuků.

Vitaminy ve složení léčiva Fenyuls obnovuje narušený metabolismus bílkovin, tuků a uhlohydrátů s dystrofickými poruchami v těle v důsledku nedostatku vitamínů a latentního nedostatku železa.

Farmakokinetika

Díky speciální formě uvolňování léčiva dochází k uvolňování aktivních složek postupně, do 12 hodin po užití kapsle. Maximální koncentrace je dosaženo 1–2 hodiny po perorálním podání léku.

Indikace pro použití

Fenyuls se používá k léčbě a prevenci hypovitaminózy skupiny B a latentního nedostatku železa během prodloužené a / nebo těžké menstruace, během těhotenství a kojení..

Kontraindikace

 • hemochromatóza (pigmentovaná cirhóza);
 • hemosideróza (ukládání hemoglobinogenního pigmentu v tkáních);
 • dětství;
 • přecitlivělost na kteroukoli složku léku.

Dávkování a podávání

Fenyuls užívaný perorálně v následujících dávkách:

 • léčba latentního nedostatku železa: 1 kapsle denně po dobu jednoho měsíce;
 • prevence latentního nedostatku železa: 1 tobolka 1 nebo 2 dny před nástupem menstruačního krvácení, během menstruačního cyklu a 1 nebo 2 po ukončení krvácení.

Vedlejší efekty

Během používání přípravku Fenyuls se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • epigastrická bolest, průjem nebo zácpa, zvracení;
 • závrať;
 • alergické reakce.

Předávkovat

K dnešnímu dni neexistuje důkaz o předávkování lékem. V případě náhodného předávkování může dojít ke zvýšení nežádoucích účinků.

speciální instrukce

Během léčby Fenyulsem může moč pacienta získat jasně žlutou barvu. Tento znak je způsoben obsahem riboflavinu v tobolce a nemá klinický význam..

Při léčbě anémie z nedostatku železa je nutné kontrolovat koncentraci železa v séru a hladinu hemoglobinu.

Těhotenství a kojení

Během těhotenství a kojení se lék používá podle indikací.

Použití v dětství

Používání fenyulsů u dětí a dospívajících do 18 let je zakázáno.

Léková interakce

Aby nedošlo k předávkování, nedoporučuje se používat lék současně s jinými multivitaminovými komplexy.

Absorpce železa je snížena v kombinaci s antacidy obsahujícími hořčík, hliník a vápenaté soli.

Kombinace s tetracyklinovými léčivy se nedoporučuje, protože železo snižuje jejich absorpci.

Pyridoxin snižuje terapeutický účinek levodopy.

Analogy

Fenyulsovy analogy jsou: Gemsineral-TD, Hemoferon, Actiferrin, Totem, Sorbifer Durules, Ranferon-12, Ferropleks, Feron forte.

Podmínky skladování

Skladujte na tmavém a suchém místě při teplotě nepřesahující 25 ° C. Udržujte mimo dosah dětí..

Datum vypršení platnosti - 3 roky.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Recenze o Fenyuls

V pozitivních hodnoceních Fenyulsů je uvedena jeho vysoká účinnost s nedostatkem železa, výhodný dávkovací režim, dobrá tolerance a dostupnost ve srovnání s podobnými léky..

Droga pomáhá s anémií různé závažnosti u těhotných žen, což dokazují četné klinické studie (nárůst hemoglobinu je až 90%). Negativní recenze drogy na fórech se nevyskytují.

Cena fenyulsů v lékárnách

Cena fenyulsů v balení po 10 ks. (jeden blistr v lepenkovém svazku) je 100 - 130 rublů. Lék v balení po 30 ks. (tři blistry v kartonovém svazku) sahá od 190 do 215 rublů.

Našli jste v textu chybu? Vyberte ji a stiskněte Ctrl + Enter.

FENUL

 • Indikace pro použití
 • Způsob aplikace
 • Vedlejší efekty
 • Kontraindikace
 • Těhotenství
 • Interakce s jinými drogami
 • Předávkovat
 • Podmínky skladování
 • Formulář vydání
 • Struktura

Fenyuls je léčivo obsahující multivitaminy v kombinaci se železným železem. Působení léku je součtem účinků jeho složek. Dvojmocné železo v lidském těle je součástí hemoglobinu, čímž zajišťuje dýchání tkání a udržuje konstantní pH krve, hraje důležitou roli při erytropoéze, je součástí oxidačních enzymů, které stimulují metabolické procesy v buňkách a tkáních. Kyselina askorbová (vitamin C) spolu s vitaminy B zlepšuje vstřebávání železa, snižuje negativní účinek železného železa na sliznici gastrointestinálního traktu a neutralizuje prooxidační účinek železa. Lék obsahuje denní normu thiaminmononitrátu (vitaminu B1), který zlepšuje trofismus strukturních jednotek myokardu a jejich kontraktilitu, což je důležité pro anemickou dystrofii myokardu, a vitamin B1 se také podílí na metabolismu uhlohydrátů, tuků a bílkovin. Riboflavin (vitamin B2) zlepšuje výživu rohovkových a sítnicových buněk, normalizuje aktivitu gastrointestinálního traktu a spolu s pyridoxinhydrochloridem (vitamin B6) se podílí na syntéze hemoglobinu. Tobolky s mikrodialýzními granulemi v gastrointestinálním traktu se postupně rozpouštějí, čímž se snižuje pravděpodobnost podráždění sliznice, jejích popálenin a vzniku erozivních jevů. Mechanismus uvolňování osmotického železa udržuje konstantní koncentraci železitých iontů v krevní plazmě po dobu 12 hodin po užití léku.
Maximální koncentrace léčiva v krvi je dosažena během 1-2 hodin.

Indikace pro použití

Fenyuls se používá k prevenci a léčbě anémie z nedostatku železa různého původu, včetně při dlouhodobém menstruačním krvácení, těhotenství, včetně při plánování, laktaci, intenzivním fyzickém a intelektuálním stresu, latentním nedostatku železa, přípravě na plánované operace, v období intenzivního růstu. Prevence a léčba hypo- a vitamínových deficitů skupiny B. Použití léčiva se doporučuje při komplexní léčbě pacientů s parazitárními a infekčními patologiemi, při terapeutických a preventivních opatřeních v porodnických a gynekologických postupech..

Způsob aplikace

Fenyuls se používá perorálně:
V menstruačním období - 1 tobolka. 1-2 dny před začátkem menstruace, během a 1-2 dny po ukončení;
S latentním nedostatkem železa - 1 kapsle. do měsíce;
Před lékařským potratem - 1 tobolka. do 10 dnů;
S anémií z nedostatku železa - 1 kapsle. 2krát denně po dobu 3 měsíců;
Při intenzivním zatížení - 1 čepice. do 2 týdnů.

Vedlejší efekty

Z nežádoucích účinků užívání drogy Fenyuls, dyspeptické poruchy, závratě, alergické reakce jsou vzácné.

Kontraindikace

Kontraindikace při užívání léku Fenyuls jsou: zvýšená individuální citlivost, hemochromatóza, hemosideróza.

Těhotenství

Lék Fenyuls se užívá od 14 týdnů těhotenství (užívání léku dříve, je možné pouze podle pokynů lékaře), 1 tobolka. Do 2 týdnů si pak udělejte týdenní pauzu a opakujte kurzy před dodáním.

Interakce s jinými drogami

Antacida obsahující hydroxid hlinitý a hořečnatý (Maalox, Almagel), jakož i přípravky obsahující vápník, snižují vstřebávání železného železa z gastrointestinálního traktu.

Předávkovat

V současné době nebyly hlášeny žádné případy předávkování lékem Fenyuls..

Podmínky skladování

Na suchém a chladném místě.
Skladovatelnost - 3 roky..

Formulář vydání

Kapsle 10 ks. v blistrech, 1, 3, 9 nebo 10 blistrech v krabičce.

Články O Neplodnosti