Hlavní Výživa

Fenyuls

Dívky, řekni mi, prosím. nyní 3 denní zpoždění, druhý pruh je slabý, ale existuje.
Dnes prošel hCG, ale výsledek ještě nepřijel. Při plánování jsem pil fenyuls (1t. Denně) a kyselinu listovou. A včera jsem pořád pil.
Dostal jsem to dnes a v anotaci k tabletům jsem četl, že fenyuls by neměl být opilý v prvním trimestru, protože ovlivňuje to embryonální vývoj (a hematolog mi řekl, že to všechno můžete pít těhotenství a G důl, protože věděl, že v tomto cyklu začneme pracovat na dítěti, nezrušili jej)

Dnes to přestanu pít, nechám jen kyselinu listovou (pije každý stejně lid?). Ale už se bojí. neublížilo to to. (((Kdo čelil podobné situaci, prosím, řekněte.
P / S: To není panika, prostě nechci žádné problémy a druhý B byl úspěšný.

Fenyuls během těhotenství: účinný nástroj pro boj s anémií

Častým společníkem v těhotenství je anémie. Snížení hemoglobinu v krvi vede ke změně pleti, vzhledu zbarvení kůže, otupělosti a vypadávání vlasů. Tento problém není vždy způsoben nedostatkem železa. Důvody pro tento stav je mnoho. Pouze lékař může určit, co vedlo ke snížení hladiny hemoglobinu a zda by měl být léčen. V případě nedostatku stopových prvků, včetně železa, se předepisují speciální léky, například během těhotenství lze Fenyuls předepsat. Jedná se o kombinovaný produkt, který obsahuje vitamíny a železo. Fenyuls se doporučuje užívat nejen v období porodu dítěte, ale také po porodu, během kojení. Lék se osvědčil, má vysokou účinnost a minimální vedlejší účinky..

Charakteristika léčiva

Výrobek obsahuje dvojmocné snadno stravitelné železo, vitamíny skupin B a C. Posledně uvedené normalizuje metabolické procesy, podporuje účinnější absorpci železa a brání jeho oxidaci. Vitaminy B saturují tkáně a orgány kyslíkem.

Fenyuls je předepsán při plánování těhotenství, během těhotenství a kojení. Lék se doporučuje k odstranění anémie způsobené nedostatkem železa, je také předepsán pro nedostatek vitamínů, v kritických dnech, aby se zotavil ze závažného onemocnění, v rámci přípravy na chirurgický zákrok. Může být použit k prevenci nedostatku železa a posílení lidského imunitního systému. Složky produktu se uvolní během několika hodin. To vám umožní dávkovat příjem železa v krvi a vyhnout se tak nepříjemným účinkům, jako je kovová chuť v ústech, bolest břicha.

Výhody Fenyulsů:

 • optimální množství železa;
 • dlouhá akce;
 • navíc obsahuje vitamíny, které zvyšují vstřebávání železa;
 • málokdy má vedlejší účinek;
 • žádné riziko předávkování;
 • dostupná cena.

Indikace a kontraindikace

Indikace pro jmenování Fenyulsů jsou:

 • prevence a léčba anémie z nedostatku železa, včetně těhotenství a kojení;
 • nedostatek železa ve stravě;
 • příprava na chirurgii;
 • prevence a léčba nedostatku vitaminu B;
 • komplexní terapie v boji proti parazitům a infekčním onemocněním;
 • prevence hnisavých komplikací po císařském řezu.

Lék lze také předepsat těhotné ženě, pokud je hemoglobin v krvi na úrovni spodní hranice normy, pokud se očekává velký plod.

Pokyny pro léčivo obsahují informaci, že Fenyuls během těhotenství je kontraindikován v případě individuální nesnášenlivosti složek léčiva a zhoršené absorpce železa (hemochromatóza a hemosideróza), exacerbace žaludečních vředů a jiných gastrointestinálních chorob, urogenitálních infekcí v akutní fázi..

V důsledku používání přípravku může mít pacient nežádoucí účinky, jako jsou:

 • nevolnost;
 • zvracení
 • závrať;
 • zácpa nebo naopak volná stolice;
 • alergické reakce;
 • slabost.


Léčba fenyulsem vyžaduje pravidelné lékařské sledování krevního obrazu, takže tento lék může předepsat nebo zrušit pouze lékař. Je nežádoucí kombinovat užívání tohoto léku s jinými vitamínovými komplexy. Tato kombinace může vést k přebytku železa v krvi. Přípravky obsahující vápník nebo hořčík snižují vstřebávání železa. V tomto ohledu se nedoporučuje kombinovat je.

Je Fenyuls potřeba během těhotenství

Pokud jsou problémy spojené s nedostatkem železa v těle těhotné ženy, je nutné vzít speciální léky, které jim pomohou vyrovnat se s tím..

Nedostatek železa v období porodu dítěte může vést k:

Anémie je v období porodu plná komplikací, jako například:

Nedostatek železa v těle se projevuje:

 • slabost
 • tinnitus;
 • závrať
 • únava;
 • suchá kůže a sliznice;
 • křehkost a vypadávání vlasů;
 • snížený tělesný odpor.

Anémie může vést k poruchám nejen u matky, ale také u plodu. Kromě toho bude negativní dopad tohoto stavu na plod mnohem silnější než účinek na ženské tělo. Nedostatek železa v matce způsobuje u dítěte takové patologie, jako jsou intrakraniální zranění, podvýživa, malformace, nízká imunita, nitroděložní infekce.

V souladu s doporučeními WHO by žena ve druhé polovině těhotenství a prvních šest měsíců po narození dítěte a kojení měla dostat přípravek železa. Pokud vezmeme v úvahu problémy, které způsobuje nedostatek železa pro vývoj dítěte a zdraví ženy, pak otázka výhod Fenyulsů není pochyb..

Podle údajů obsažených v pokynech pro Fenyuls je lék během těhotenství výhodnější než analogy, protože kromě síranu železnatého existují také vitaminy. Ve prospěch řeči a cenové dostupnosti.

Je třeba poznamenat, že stejně jako jeho protějšky, může lék vyvolat vedlejší účinky. Jak ukazují recenze pacientů, Fenyuls má během těhotenství negativní vedlejší účinky mnohem méně často než podobné léky.

Když už mluvíme o potřebě fenyulsů v období porodu dítěte, stojí za zmínku význam prevence anémie, která musí začít od prvních týdnů těhotenství. Prevence nedostatku železa zahrnuje dobrou výživu a každodenní procházky na čerstvém vzduchu.

Vlastnosti použití během těhotenství

Profylaxe nedostatku železa se doporučuje od 14. týdne těhotenství. Za tímto účelem si vezměte 1 tabletu Fenyulsů denně s jídlem, zapijte ji vodou, nejlépe ráno. Pokud lék způsobuje vedlejší účinky gastrointestinálního traktu, doporučuje se užívat po jídle. Kurz trvá 2 týdny, pak je nutná týdenní přestávka.

Dávka léku určuje lékař, řídí se údaji krevního testu. V těžkých případech jsou povoleny 2 tablety denně a doba léčby je nastavena, dokud se nezlepší krevní obraz. Pokud jste z nějakého důvodu vynechal lék, pak příště nemůžete pít dvojitou dávku, protože přebytečné železo stále nebude absorbováno.

Při plánování těhotenství můžete zabránit anémii tím, že budete užívat 1 tabletu Fenyuls denně.

Užívání drogy je povoleno pouze od 14. týdne těhotenství. Podle vašeho uvážení nemůžete Fenyuls použít pro těhotnou ženu. V 1. trimestru jsou přípravky pro železo extrémně předepsány těhotným ženám, protože jejich příjem může vyvolat poruchy vývoje plodu.

Při užívání přípravku Fenyuls se doporučuje snížit používání kávy, čaje, vajec, obilovin, mléka, protože tyto produkty snižují vstřebávání železa.

Potřeba drog obsahujících železo někdy přetrvává i po porodu. Během tohoto období hladina železa v krvi stále klesá. Tento proces je spojen se ztrátou krve během porodu. Na pozadí anémie probíhá regenerace těla mnohem pomaleji. V takových případech se doporučuje Fenyuls užívat po porodu dítěte na doporučení ošetřujícího lékaře.

Protože tělo každého člověka je individuální, těhotná žena, která užívá Fenyuls, je třeba naslouchat jejich zdraví. Reakce na stejný lék se může u každého pacienta lišit. Pokud jsou zaznamenány závratě, nevolnost, zvracení, bolest břicha, průjem nebo zácpa, měli byste o tom informovat svého poskytovatele zdravotní péče..

Nedostatek železa v období porodu dítěte je běžný a nebezpečný jev, který ohrožuje zdraví ženy a plodu. Proto je důležité včasné prevenci a léčbě anémie. Fenyuls je moderní droga, která se s takovými úkoly dokáže vypořádat. Vzhledem k tomu, že lék má ve vzácných případech vedlejší účinek, je předepisován těhotným ženám a ženám, které porodily.

Je třeba si uvědomit, že užívání léku je zakázáno v 1. trimestru těhotenství. Kromě toho, stejně jako všechny léky, vyžaduje i Fenyuls správně zvolené dávkování a může způsobit negativní reakce těla. Proto se nedoporučuje předepisovat lék samostatně, lze jej použít pouze po konzultaci s lékařem.

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Jak brát Fenyuls během těhotenství? Návod k použití

Ahoj, milí a milí naši čtenáři!

Po potvrzení těhotenství musí být nastávající matka zaregistrována za účelem pravidelných vyšetření na klinice a absolvování řady testů.

To je nezbytné ke sledování stavu dítěte v děloze a zdraví pacienta. Ve výsledcích těchto testů u těhotné ženy se velmi často vyskytuje nízká hladina hemoglobinu, což ukazuje na vývoj anémie s nedostatkem železa v těle.

Tato patologie je nebezpečná pro matku a plod, proto lékař předepisuje léčebný režim, který dnes bezesporu zahrnuje jeden z nejúčinnějších přípravků železa - Fenyuls návod k použití během těhotenství, který bude podrobněji rozebrán později v článku.

Charakteristika přípravku Fenyuls: formy uvolňování a jejich složky

Fenyuls je lék obsahující železo obsahující vitamínovou kompozici. Je určen k perorálnímu podání. V lékárnách najdete lék ve formě kapek, tablet a kapslí. V tekuté formě má léčivo tmavě hnědou barvu a koncentraci síranu železa 50 mg na 1 ml látky.

Aktivní složkou je pouze jeden prvek - sůl polymaltózy hydroxidu železa [III]. Lékárna nabízí kapky v objemu 30 ml a sirup ve 150 ml balení. Tablety fenyulsů mají kulatý, bikonvexní tvar a hnědou vrstvu s červeným nádechem.

Koncentrace síranu železa je 100 mg na 1 pilulku. Kompozice obsahuje ethylcelulózu a kyselinu askorbovou. Baleno v tabletách po 10, 30 nebo 60 kusech. Nejbohatší složení je pozorováno v tobolkách.

Tato forma léku je bohatá na:

 • kyselina askorbová;
 • riboflavin;
 • kyselina pantothenová;
 • thiaminmononitrát;
 • karmuazin výše;
 • nikotinamid a pyridoxin hydrochlorid.

Tobolky mají barvu zelené skořápky, která uvnitř drží červené, oranžové a mléčné granule. Síran železa se používá v objemu 150 mg na kapsli. Můžete si koupit balení, které obsahuje 10 nebo 30 tobolek.

Indikace pro použití: v jakých případech lékaři předepisují Fenyuls během těhotenství a proč?

Pacienti, kterým Fenyuls pomohl, před vyšetřením na klinice a potvrzením anémie z nedostatku železa zaznamenali výskyt následujících příznaků:

 • těžká únava po celý den a únava;
 • časté závratě;
 • svalová slabost;
 • neustálá touha spát;
 • poruchy spánku;
 • hluk v uších;
 • poruchy stolice, častěji - zácpa.

Recenze mnoha těhotných žen potvrzují, že se rozhodly jít na kliniku kvůli poškození kůže, vlasů a nehtů.

Faktem je, že nedostatek železa také vede ke snížení obranyschopnosti těla, v důsledku čehož zasychá kůže rtů, deformují se sliznice, upravují se nehtové destičky a vlasová linie. Vezměte Fenyuls ke zvýšení hladiny hemoglobinu a normalizaci stavu ženy, která nosí dítě pod srdcem.

Vlastnosti použití Fenyulsů: návod k použití a dávkování

Lék je předepisován od 14. týdne těhotenství. Jakákoli forma uvolňování se užívá perorálně se sklenicí vody před jídlem nebo po jídle. Denní dávka může být užívána jednou ráno nebo večer. Můžete jej také rozdělit na dvě nebo tři části a pít během dne s přestávkami 3-4 hodiny. Frakční použití zahrnuje každou dávku s jídlem.

Podrobněji jsou pokyny pro použití pro každou formu uvolňování léku následující:

 • kapky jsou typem fenyulsů určených k léčbě dětí. Předčasně narozeným dětem je předepsána dávka 1 - 2 kapky na kilogram tělesné hmotnosti. Roztok se smíchá s dětským mlékem nebo tekutým jídlem a podává se jednou denně. Trvání terapie je od tří do pěti měsíců. U dětí ve věku 1–2 roky je tento léčivý přípravek předepsán 20–40 kapek denně a průběh trvá do úplného vyléčení nemoci. Užití kapek těhotnou ženou také dává dobré výsledky. Dávkování je v tomto případě 80 až 120 kapek denně po dobu 2 měsíců;
 • tobolky - léčba latentního nedostatku železa vyžaduje užívání 1-2 kusů denně po dobu jednoho měsíce, a aby se zabránilo rozvoji patologie, musí žena používat jednu věc denně před menstruací, během kritických dnů a několik dalších dnů po jejich skončení. Na otázky dívek, jak používat tobolky, když je anémie již diagnostikována, je dávkování uvedeno v pokynech, a to - 1 malá věc každý den ve 2 trimestrech a tobolka dvakrát denně, pokud existují 3 trimestry, délka kurzu je 1 měsíc;
 • tablety - brát 1-3 kusy denně po dobu 3 až 5 měsíců. Lékař vypočítá schéma a dávkování individuálně pro každého pacienta.

Pevné formy léčiva nelze žvýkat ani předem rozdrtit, ale pouze spolknout celé a zapít tekutinou. Lék na lékařský předpis není nutný k nákupu léku.

Kontraindikace a vedlejší účinky: existují nějaké „temné stránky“ pro Fenyuls?

Návod k použití léku obsahuje varování, že je zakázáno používat jej, pokud jste přecitlivělí na některé složky přípravku, přítomnost akutních infekčních patologií pohlavních orgánů, onemocnění gastrointestinálního traktu nebo v případě diagnózy narušené absorpce železa.

Pokud tato doporučení ignorujete, mohou nastat nepříjemné vedlejší účinky, například:

 • alergické reakce;
 • nevolnost a zvracení;
 • slabost v těle a závratě.

Analogy drogy: existuje levnější a bezpečnější varianta?

Přestože je Fenyuls považován za spolehlivý a bezpečný, vzhledem k minimálnímu seznamu kontraindikací a nežádoucích účinků si pacienti často musí koupit lepší náhradu.

Populární analogy léku, jehož cena se moc nekouše, jsou:

 • „Feron-Forte“ - tobolky obsahující karbonyl železa;
 • „Hemoferon“ - přípravek ve formě roztoku s citrátem železitým jako aktivní složkou;
 • „Ferrum-Lek“ - tabletová forma, sirup a injekční roztoky. Lékaři předepisují tablety Fenyuls nebo Ferrum Lek v závislosti na reakci pacienta na jednotlivé složky.

Přímým analogem Fenyulsů je lék Sorbifer. V posledně jmenovaném případě je koncentrace železa vyšší, ale složení vitamínů je vzácnější. Co si vybrat - Sorbifer nebo Fenyuls - určí lékař po přečtení výsledků pacientových testů.

Naštěstí můžete vyléčit anémii z nedostatku železa při přenášení dítěte pomocí relativně bezpečných léků. Další věc je, když žena slyší vážnější větu, jako je endometrióza, myomy nebo hyperplazie. Panika a starosti nutí je myslet alespoň - operace.

Video přednášky lékaře porodníka a gynekologa s mnohaletými zkušenostmi na téma „Endometrióza, fibroidy, hyperplázie - řezané nebo léčené?“ Pomůže vám to k sobě a dozvíte se více o takových závažných stavech..

zjištění

Nízká hladina hemoglobinu během těhotenství je poměrně častým jevem. Ale jsou chvíle, kdy anémie dosáhne ohrožujících výsledků pro zdraví matky a dítěte, a to by se nemělo opomenout. Při pečlivém dodržování všech doporučení ošetřujícího lékaře můžete snadno překonat nemoc a porodit zdravé a silné dítě.

Doporučte tento užitečný článek pro čtení na sociálních sítích, proveďte pokusy a řekněte, co čtete všem svým známým, přátelům a kolegům při práci nebo studiu. Pokud nás čtete poprvé a článek vás zajímá, připojte se k našemu pravidelnému publiku! sbohem!

S pozdravem Katherine Grimová, matka nádherné dcery!

Fenyuls - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Fenyuls - složení, forma uvolnění a název léku

V současné době jsou k dispozici tři odrůdy drogy Fenyuls - jedná se o tyto:
1. Fenyuls;
2. Fenyuls 100;
3. Fenyulsový komplex.

Každý typ léčiva je k dispozici ve své lékové formě. Fenyuls je tedy dostupný v tobolkách, Fenyls 100 - v tabletách a Fenyuls Complex - ve formě sirupu. Názvy "Fenyuls 100" a "Fenyuls tablety" často používané v každodenní řeči se tedy vztahují na rozmanitost léku, který správně nazývá Fenyuls 100. Název "kapsle Fenyuls" označuje odrůdu, která se správně nazývá jednoduše Fenyuls. Fenyulsův komplex se však zpravidla nazývá děti v každodenní řeči, protože léková forma sirupu je vhodná pro použití malými dětmi, a proto je předepisována pediatry. Fenyuls Complex však mohou užívat i dospělí. V dalším textu použijeme indikaci pro lékovou formu k označení odrůd fenyulsů. Například Fenyuls 100 se bude nazývat tablety, Fenyuls Complex - kapky a Fenyuls - tobolky.

Složení každé odrůdy Fenyulsa nezbytně zahrnuje sloučeninu železa nezbytnou k zaplnění deficitu nebo vysoké poptávky po tomto prvku. Kromě železa obsahuje každá další odrůda Fenyuls různé další komponenty, které určují rozdíly mezi nimi. Zvažte složení každého druhu fenyulsů samostatně, aby nedošlo k záměně.

Následující účinné látky jsou tedy součástí tobolek Fenyuls:

 • Síran železitý - 150 mg;
 • Thiamin (vitamin B1) - 2 mg;
 • Riboflavin (vitamín B2) - 2 mg;
 • Kyselina askorbová (vitamin C) - 50 mg;
 • Kyselina pantothenová (vitamín B5) - 2,5 mg;
 • Pyridoxin (vitamín B6) - 1 mg.

Tablety Fenyuls 100 obsahují jako aktivní složky pouze 100 mg síranu železnatého a 60 mg kyseliny askorbové. A v kapkách obsahuje komplex Fenyuls jako účinnou látku pouze jednu složku - sůl polymaltózy hydroxidu železitého [III] v koncentraci 50 mg / ml. To znamená, že v tobolkách obsahuje 150 mg železa, v tabletách - 100 mg a v kapkách - 50 mg v 1 ml.

INN Fenyuls a fotografie

Zkratka INN znamená mezinárodní nechráněné jméno, které má jakýkoli lék. INN léčiva je název účinné složky (účinné látky), který je uveden v jakékoli příbalové informaci s návodem k použití, takže není těžké zjistit.

Fenyuls má také INN, je však o něco obtížnější stanovit, protože v tabletách a kapslích je obsažena nejen jedna aktivní složka, ale několik. V takové situaci je obvykle uveden celý seznam aktivních složek léčiva, což bude celková INN léčiva.

Avšak ve vztahu k Fenyulsům je možné omezit se pouze na jedno jméno INN, přičemž se sloučenina železa jako hlavní účinná látka podmiňuje. A je to jméno železa, které je součástí sloučeniny, které bude INN každé odrůdy Fenyuls. Například pro Fenyuls a Fenyuls 100 INN bude bezvodý síran železa a pro kapky polymorfózy hydroxidu železitého [III].

Níže je fotografie balení odrůd Fenyuls.

Terapeutický účinek

Kapsle Fenyuls

Tobolky Fenyuls obsahují síran železa, vitaminy B a kyselinu askorbovou, kombinované ve speciálních mikrodialyzačních granulích, které zajišťují postupné uvolňování těchto látek.

Kvůli síranu železa, kapsle Fenules účinně kompenzují nedostatek tohoto prvku v těle dětí a dospělých se ztrátou krve, nedostatkem železa v potravě nebo zvýšenou potřebou (například těhotné ženy, sportovci atd.). To znamená, že tobolky Fenyuls zvyšují koncentraci hemoglobinu v krvi u lidí, u nichž je snížena, a udržují ji na normální úrovni v případě zvýšených výdajů na tento prvek během těhotenství, těžké fyzické námahy, těžké menstruace atd. Kyselina askorbová zlepšuje vstřebávání železa ze střev do krevního řečiště.

Vitaminy B normalizují metabolismus tuků, bílkovin a uhlohydrátů, což je narušeno dystrofickými procesy spojenými s nedostatkem železa a vitamínů. Thiamin tak zlepšuje fungování nervového systému a normalizuje metabolismus uhlohydrátů. Riboflavin zlepšuje vidění a buněčné dýchání. Pyridoxin zlepšuje metabolismus aminokyselin a syntézu proteinů, zatímco kyselina pantothenová normalizuje metabolismus tuků.

Pilulky Fenyuls 100

Fenyuls 100 tablet kompenzuje nedostatek železa v lidském těle tím, že normalizuje koncentraci hemoglobinu nebo ji udržuje na normální úrovni se zvýšeným výdajem tohoto prvku, například během těhotenství, kojení, těžké menstruace, tvrdé fyzické práce atd..

Tablety Fenyuls 100 mají speciální porézní strukturu, díky čemuž je zajištěno pomalé a postupné uvolňování síranu železa, což snižuje podráždění žaludku a zlepšuje vstřebávání prvku ve střevě. Kyselina askorbová, která je součástí tablet, také zlepšuje absorpci železa ze střeva do krevního řečiště a převádí jej z Fe 3+ na Fe 2+.

Kapky Fenyuls Complex

Chemická sloučenina dextrinu v komplexu Fenyuls je velmi podobná přirozeným bioorganickým molekulám, které se nacházejí v lidském těle a obsahují atomy železa. Díky této struktuře se železo z komplexu Fenyuls uvolňuje ve střevě velmi pomalu a vstřebává se do krevního řečiště pouze aktivní difúzí, což znemožňuje předávkování. To znamená, že i když vezmete velké množství kapek komplexu Fenyuls, u člověka se nebude předávkování železem vyvíjet. Díky takové důležité kvalitě je kapka Fenyuls Complex velmi pohodlná a bezpečná..

Třetí výhodou Fenyulsových komplexních kapek oproti jiným přípravkům železa je to, že nemají schopnost aktivovat oxidační procesy.

Díky vlastnostem účinku a chemické struktuře aktivní složky Fenyuls Complex rychle klesá nedostatek železa v těle a normalizuje koncentraci hemoglobinu v krvi..

Indikace pro použití

Protože každá odrůda Fenyulsů má určité vlastnosti terapeutického účinku, spektrum indikací pro použití je poněkud odlišné, ačkoli všechna léčiva se používají k odstranění nedostatku železa a léčbě anémie. Důvodem je právě aspekt terapeutického účinku, který je nejúčinnější v různých variantách průběhu anémie a počátečních stavů těla. Proto je každá odrůda Fenyulsů indikována pro použití v určité formě anémie a stavu lidského těla, ve kterém je nejúčinnější. Indikace pro použití všech tří odrůd fenyulsů jsou uvedeny v tabulce.

Indikace pro použití tobolek FenyulsIndikace pro použití tablet Fenyuls 100Indikace pro použití kapek Fenyuls Complex
Léčba a prevence nedostatku železa při těžké menstruaci, těhotenství nebo kojeníLéčba a prevence anémie z nedostatku železa způsobené zvýšenou potřebou železa během těhotenství, kojení, v období intenzivního růstu nebo zotavení se ze závažných onemocněníLéčba anémie z nedostatku železa jakéhokoli původu u kojenců a předškolních dětí
Nedostatek vitaminu BLéčba a prevence anémie z nedostatku železa způsobené chronickou ztrátou krve, jako je těžká menstruace, děložní krvácení nebo krvácení ze žaludku a dvanáctníkuEliminace nedostatku železa u kojenců a předškolních dětí
Léčba a prevence anémie z nedostatku železa způsobené nevyváženou výživouNaplnění potřeby železa v období intenzivních výdajů během těhotenství, kojení, dárcovství krve, během intenzivního růstu
Zajištění přiměřené úrovně příjmu železa u vegetariánů a starších osob

Uvedená separace indikací pro použití různých variant Fenyulsů je spíše svévolná, proto v zásadě, pokud je to nutné, k odstranění nedostatku železa v těle nebo k léčbě anémie, lze použít jakýkoli lék, který je v současné době k dispozici. Pokud však existuje možnost, je lepší použít druh fenyulsů, který se doporučuje k léčbě stavu nebo nemoci člověka.

Návod k použití

Fenyuls - jak brát prášky, tobolky a kapky

Jakákoli forma léčiva by měla být užívána perorálně, zaplavena malým množstvím vody (nejméně půl sklenice). Celková denní dávka léčiva může být užívána najednou (například ráno nebo večer) nebo rozdělena do několika dávek (například 2 až 3 krát denně).

Při pravidelné výživě se doporučuje rozdělit denní dávku na početkrát odpovídající četnosti jídla. Například člověk pravidelně jedí 3krát denně. V tomto případě je optimální rozdělit denní dávku Fenyulsů na tři stejné části a podle toho brát 3krát denně po každém jídle. Pokud člověk nejí pravidelně, je lepší užít celou denní dávku Fenyulsů po prvním jídle během dne.

Během jednoho léčebného cyklu můžete změnit pořadí užívání Fenyulsy. To znamená, že část kurzu může být opilá, přičemž denní dávka se podává jednou denně, poté se Fenyuls užívá 2-3krát denně atd. Pořadí léčby můžete změnit podle vlastního názoru tolikrát, kolikrát budete chtít během jednoho léčebného cyklu.

Tablety a tobolky Fenyuls by se měly polykat celé, bez žvýkání nebo drcení jiným způsobem, zapít malým množstvím jakéhokoli nápoje (kromě alkoholu). Kapky se nejlépe smíchají s jakoukoli tekutinou, například čistou vodou, džusem, ovocným nápojem, mléčnou směsí, kompotem atd. K rozpuštění kapek můžete použít nápoj, který má dítě nejraději, protože jeho živiny neovlivňují vstřebávání a aktivitu Fenyulsů.

Pro správné dávkování sirupu Fenyuls Complex potřebujete vědět, že 1 ml sestává z asi 20 kapek média. To znamená, že k měření 1 ml sirupu potřebujete kapat 20 kapek, 2 ml - 40 kapek atd..

Fenyuls - před nebo po jídle?

Dávkování a délka léčby tobolkami Fenyuls

V případě latentního nedostatku železa je třeba, aby se eliminoval, je třeba brát 1 kapsli 1krát denně po dobu jednoho měsíce. Existuje pouze jeden způsob, jak odhalit skrytý nedostatek železa - stanovením koncentrace ferritinu v krvi, protože anémie v této fázi stále chybí, a proto je hladina hemoglobinu v rámci normálních limitů. Pokud je však koncentrace ferritinu pod normálem, má člověk nedostatek železa, který musí být odstraněn, protože jinak povede po chvíli k rozvoji anémie.

Aby se zabránilo rozvoji latentního nedostatku železa během těžké a dlouhodobé menstruace u žen, doporučuje se užívat 1 kapsli během menstruace, jakož i 1 až 2 dny před začátkem a po něm. Takový profylaktický příjem fenyulsů by měl být prováděn v každé menstruaci, dokud není možné snížit objem ztracené krve nebo jejich trvání.

Aby se předešlo anemii z nedostatku železa během těhotenství a kojení, doporučuje se užívat Fenyuls 1 tobolku 1krát denně. Lék může být užíván během těhotenství a kojení bez přerušení, až po odstavení dítěte z hrudníku.

Pro léčbu anémie u těhotných žen se Fenyuls doporučuje užívat 1 tobolku 1krát denně v trimestru II (13 až 26 týdnů těhotenství) a 1 tobolku 2krát denně v trimestru III (27 až 40 týdnů těhotenství). Terapie se provádí až do normalizace koncentrace feritinu v krvi. Hemoglobin obvykle vstupuje do normálního rozmezí před ferritinem, protože železo, které vstupuje do těla, je primárně utraceno na tvorbu hemu. A až bude uspokojena potřeba hemoglobinu, začne se ukládat železo ve formě ferritinu, což vytváří rezervu pro různé situace. Proto může být užívání Fenyulsů k léčbě anémie prováděno na pozadí normalizovaných hladin hemoglobinu. Terapie obvykle trvá nejméně tři měsíce. Toto trvání léčby je určeno kritérii pro léčbu anémie, která byla schválena a doporučena WHO. V současné době je tedy podle mezinárodních standardů anémie považována za vyléčenou, pokud není normalizována pouze koncentrace hemoglobinu, ale také hladina ferritinu, protože to zaručuje absenci recidivy onemocnění po dobu nejméně pěti let..

Dávkování a délka léčby tabletami Fenyuls 100

K léčbě latentního nedostatku železa (nízký feritin na pozadí normální koncentrace hemoglobinu) a prevenci anémie u těhotných žen, dospělých a dospívajících starších 12 let se doporučuje užívat 1 tabletu Fenyuls 100 jednou denně..

Pro léčbu již existující anémie se doporučuje těhotným ženám, mužům a dospívajícím ve věku nad 12 let užívat 1 tabletu 1 až 3 krát denně po dobu 3 až 5 měsíců bez přerušení. V případě potřeby lze dávku zvýšit na 4 tablety denně, které se doporučuje užívat ráno a večer po 2 kusech. Léčba se provádí, dokud není koncentrace hemoglobinu normalizována, a poté užijí Fenyuls další měsíc, aby obnovili zásoby železa v těle a zvýšili koncentraci ferritinu..

Terapie anémie u těhotných žen se provádí ve druhém a třetím trimestru v různých dávkách. Ve druhém trimestru (13 - 26 týdnů) by měl být Fenyuls 100 užíván 1 tableta jednou denně a ve třetí - 1 tabletě dvakrát denně. Během období kojení Fenyuls užívá 1 tabletu 2krát denně, dokud se hladina hemoglobinu normalizuje, a poté pokračuje v užívání 1 tablety 1krát denně, dokud není dítě odstaveno.

Pro urychlení eliminace anémie mohou těhotné ženy užívat 1 tabletu 2 až 3krát denně, dokud se koncentrace hemoglobinu normalizuje. Poté, aby se zabránilo opakování anémie, pokračují v užívání Fenyuls 100, 1 tableta denně až do porodu.

Trvalé podávání léku by mělo být prováděno, dokud není koncentrace ferritinu normalizována, i když těhotenství nebo období kojení již skončilo. Pokud není možné sledovat koncentraci ferritinu, pokračuje léčba měsíc po normalizaci hladin hemoglobinu v krvi. To je nezbytné pro vytvoření přísunu železa v těle, což zaručuje, že po několik let nedochází k recidivě anémie.

Dávkování a délka léčby kapkami Fenyuls Complex

K léčbě anémie u dětí různého věku se musí kapky Fenyuls Complex užít v následujících dávkách:

 • Předčasně narození novorozenci - dávka se počítá individuálně podle tělesné hmotnosti na základě poměru 1 - 2 kapky na 1 kg hmotnosti. Vypočítaná denní dávka se rozpustí v mléce nebo kojenecké výživě a podává se dítěti najednou. Úprava dávky podle hmotnosti se provádí každé 1 - 2 týdny a příjem komplexu Fenyuls pokračuje 3 - 5 měsíců.
 • Děti od narození do 1 roku užívají Fenyuls Complex 10 až 20 kapek denně, dokud hladina hemoglobinu normalizuje.
 • Děti od 1 do 12 let užívají komplex Fenyuls 20 až 40 kapek denně. Kromě toho musí být droga přijata před normalizací koncentrace hemoglobinu a plus další měsíc.

K léčbě anémie dospělí a dospívající nad 12 berou 40 až 120 kapek denně a těhotné ženy berou 80 až 120 kapek denně. Trvání léčby je alespoň dva měsíce a je určeno rychlostí normalizace koncentrace hemoglobinu. Po zvýšení hladiny hemoglobinu na normální hodnoty se doporučuje užívat Fenyuls Complex po dobu nejméně dalšího měsíce, aby se vytvořila rezerva..

Pro léčbu latentního nedostatku železa, u kterého anémie stále chybí, ale hladina ferritinu je již pod normálem, je nutné užívat Fenyuls Complex v následujících dávkách v závislosti na věku:

 • Děti od narození do 1 roku - vezměte 6 až 10 kapek denně;
 • Děti od 1 do 12 let - vezměte 10 až 20 kapek denně;
 • Děti od 12 let a dospělí - užijte 20 až 40 kapek denně;
 • Těhotné ženy - vezměte 40 kapek denně.

Délka léčby latentního nedostatku železa závisí na míře normalizace koncentrace feritinu v krvi. To znamená, že Fenyuls se nadále užívá, dokud hladina ferritinu nedosáhne normálních limitů.

Aby se zabránilo poklesu nedostatku železa, může být Fenyuls Complex užíván v kurzech trvajících 1 až 2 měsíce v následujících dávkách:

 • Děti od narození do 1 roku - 2 až 4 kapky denně;
 • Děti 1-12 let - 4-6 kapek denně;
 • Děti od 12 let a dospělí - 4 až 6 kapek denně;
 • Těhotné ženy - 6 kapek denně.

Mezi preventivními cykly užívání Fenyulsů musíte udělat přestávky 1 - 2 měsíce.

speciální instrukce

Všechny odrůdy fenyulsů mohou barvit černé výkaly, což je normální. Fenullové tobolky mohou z důvodu přítomnosti riboflavinu, což je také normální, zabarvovat moč do jasně žluté nebo oranžové barvy..

Lék by neměl být užíván společně s jinými prostředky obsahujícími železo, protože může dojít k předávkování. Fenyuls se musí užívat 1 hodinu před nebo 2 hodiny po užití léků, které narušují absorpci železa, například antacida (Almagel, Maalox, Renny atd.) Nebo sorbenty (Polyphepan, Polysorb, Enterodes atd.).

Pokud jste vynechali jednu dávku Fenyulsů, měli byste vypít co nejdříve tabletu, tobolku nebo kapky. Pokud se však příjem vynechané dávky Fenyulsů shoduje s dobou užívání další tablety nebo tobolky, měla by se vypít pouze jedna dávka léku, aniž by se zdvojnásobil..

Optimální je léčit anémii a latentní nedostatek železa pod kontrolou koncentrací hemoglobinu a feritinu v krvi a také celkové vazebné kapacity železa v séru.

Předávkovat

Předávkování Fenyulsem je možné a probíhá ve čtyřech fázích:
1. Včasné příznaky se objeví do 6 hodin po předávkování. Člověk je znepokojen nevolností, zvracením, průjmem s krví, bolestmi břicha, bledostí kůže, chladem, lepivým potem, slabým pulsem, hypotenzí, tachykardií, depresí centrálního nervového systému, křečemi, srážením krve;
2. Asymptomatické období začíná 6 až 12 hodin po předávkování. V tuto chvíli se člověk cítí normálně;
3. Opožděné příznaky se objevují 12 až 48 hodin po předávkování. U člověka dochází k selhání a zhroucení ledvin a jater, jakož i ke zvýšení tělesné teploty;
4. Pozdní příznaky se objevují několik týdnů po předávkování. Osoba rozvíjí poškození jater a tvoří se střevní zúžení.

Pokud se objeví nějaké příznaky předávkování, měli byste okamžitě přestat užívat Fenyuls, opláchnout žaludek a střeva, dát syrové vejce a mléko k jídlu, které váže nadbytek iontů železa. Poté proveďte symptomatickou léčbu zaměřenou na udržení fungování životně důležitých orgánů a systémů. Při těžkých otravách, které ohrožují smrt, se podává deferoxamin..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Tobolky Fenyuls by neměly být užívány s jinými multivitaminovými komplexy, aby nedošlo k předávkování vitamíny..

Všechny odrůdy fenyulsů by neměly být užívány současně s antacidy a sorbenty, protože snižují jeho absorpci. Je třeba užívat Fenyuls 1 hodinu před nebo 2 hodiny po antacidách nebo sorbentech.

Fenyuls snižuje absorpci tetracyklinových antibiotik, takže tato léčiva nemohou být užívána současně. Je optimální brát antibiotika jednu hodinu před nebo 2 hodiny po Fenyulse.

Tobolky a tablety Fenyuls snižují terapeutický účinek Levodopy, Methyldopy, Penicilaminu, fluorochinolonů a hormonů štítné žlázy, proto se doporučuje distribuovat jejich příjem v čase 1 - 2 hodiny.

Všechny odrůdy fenyulsů nelze užívat současně s ciprofloxacinem, doxycyklinem, normfloxacinem a Ofloxacinem.

Je také třeba si uvědomit, že vejce, mléko a mléčné výrobky, celozrnné cereálie, čaj a káva snižují absorpci železa. Proto při konzumaci těchto produktů v potravinách je třeba mít na paměti, že průběh léčby může být prodloužen.

Fenyuls během těhotenství a kojení

Obecná ustanovení

Fenyuls mohou užívat těhotné ženy v jakémkoli gestačním věku, a to jak pro účely léčby, tak pro prevenci nedostatku železa a anémie. V důsledku zvýšené spotřeby železa se těhotným ženám často vyvine anémie, které je třeba předcházet nebo je léčit pravidelným užíváním Fenyulsů nebo jiného podobného léku.

Těhotné ženy mohou užívat jakýkoli druh Fenyulsů - tobolky, tablety nebo kapky, přičemž si vyberou možnost, která se nejvíce líbí z jakýchkoli subjektivních důvodů. Pokud však žena užívá multivitaminový komplex pro těhotné ženy, doporučuje se zvolit kapky nebo tablety Fenyulsů, protože tobolky obsahují kromě železa také vitamíny. A současný příjem multivitamínového komplexu a vitaminů ve složení Fenyulsů může vyvolat jejich předávkování.

Těhotným ženám se doporučuje, aby užívaly Fenyuls až po jídle, protože to minimalizuje riziko podráždění žaludeční sliznice a tím i výskyt nepříjemných symptomů nebo zvýšenou toxikózu..

Fenyuls během těhotenství - návod k použití

Těhotné ženy mohou užívat Fenyuls ve třech možných případech:
1. anémie;
2. latentní nedostatek železa v těle;
3. Prevence anémie.

Aby se předešlo těhotenské anémii, doporučuje se užívat 1 kapsli, 1 tabletu nebo 6 kapek jednou denně až do porodu. Pokud žena plánuje kojit své dítě, může preventivní příjem Fenyulsů pokračovat i po porodu ve stejných dávkách. Droga je užívána nepřetržitě, dokud dítě není odstaveno.

Musí být doplněn latentní nedostatek železa v těle, protože jinak to povede k anémii po určité době. V zásadě lze latentní nedostatek železa podmíněně připsat počátečnímu stadiu anémie, kdy je hemoglobin stále normální, ale pokud se nic neděje, jeho koncentrace se po chvíli nutně sníží. K detekci latentního nedostatku železa je nutné stanovit koncentraci ferritinu v krvi. Pokud je snížena, trpí žena latentním nedostatkem železa. Zatímco je tento deficit kompenzován a hemoglobin je udržován v normálních mezích, ale po chvíli, kdy dojde k úplnému vyčerpání rezerv, se bude vyvíjet anémie.

K léčbě latentního nedostatku železa během těhotenství je nutné užít Fenuli 1 tobolku, 1 tabletu nebo 40 kapek denně, dokud není koncentrace ferritinu v krvi normalizována. Po normalizaci hladiny ferritinu můžete pokračovat v užívání Fenyulsů až do konce těhotenství nebo kojení v preventivních dávkách..

K léčbě anémie během těhotenství je nutné užít 2 až 3 tablety, 2 až 3 tobolky nebo 80 až 120 kapek Fenyulsů denně, dokud koncentrace hemoglobinu nedosáhne normálních hodnot. Poté pokračuje příjem Fenyulsů v nižších dávkách - 1 tableta, 1 tobolka nebo 40 - 80 kapek denně, což je nezbytné k nasycení těla železem a vytvoření malého depa. Ve skutečnosti je druhou fází léčby anémie, počínaje okamžikem normalizace hladiny hemoglobinu, odstranění latentního nedostatku železa. Tato fáze obvykle trvá nejméně 1 měsíc a optimálně - až do normalizace koncentrace ferritinu v krvi. Po ukončení léčby anémie se těhotné ženy mohou v profylaktických dávkách přepnout na Fenyuls a pokračovat v tom až do narození nebo do konce kojení..

Fenyuls pro děti

U dětí k nedostatku železa obvykle dochází během období aktivního růstu, po těžkých onemocněních nebo při nevyvážené stravě. K odstranění nedostatku železa a léčbě anémie u dětí do 12 let lze použít pouze kapky komplexu Fenyuls. Doporučené dávky Fenyulsů pro děti různého věku jsou uvedeny v tabulce.

Dětský věkPrevence anémieLéčba latentního nedostatku železaLéčba anémie
Předčasně narozené děti2 - 4 kapky denně6 až 10 kapek denněDávka se počítá podle hmotnosti - 1 - 2 kapky na 1 kg hmotnosti
Od narození do 1 roku2 - 4 kapky denně6 až 10 kapek denně10 - 20 kapek denně
1 až 12 let4 až 6 kapek denně10 - 20 kapek denně20 - 40 kapek denně

K prevenci nedostatku železa se kapky odebírají během 1 - 2 měsíců. K léčbě latentního nedostatku železa - dokonce i normalizaci hladiny ferritinu v krvi nebo během 2 až 3 měsíců. A pro léčbu anémie u dětí s plným výkonem - až do normalizace hladiny hemoglobinu a plus dalších 1 - 2 měsíce. U předčasně narozených dětí léčba anémie pokračuje 3 až 5 měsíců, každé 1 až 2 týdny upravuje dávkování Fenyulsů podle zvyšující se tělesné hmotnosti.

Vedlejší efekty

Kontraindikace

Fenyuls - analogy

Synonyma pro Fenyuls jsou léčiva obsahující stejné aktivní složky. Analogy zahrnují přípravky obsahující jiné účinné látky, avšak s nejpodobnějšími terapeutickými účinky. V tabulce jsou uvedena synonyma a analogy tří odrůd Fenyuls..

Fenyuls se tvoříSynonymaAnalogy
Kapsle FenyulsFerrovit tabletyActiferrin Drops, Capsules and Sirup
Ferrovit forte tabletyTotem řešení
Ferlatum faul řešení
Ferro vitální tablety
Ferro-Folgamma tobolky
Ferroplexové tablety
Pilulky Fenyuls 100Tablety Sorbifer DurulesHemofer kapky
Hemofer prolongatum dragee
Tablety Tardiferon
Feramidové tablety
Ferrogradumet tablety
Kapky Fenyuls ComplexKapky Maltofer, roztok, tablety nebo sirupFerulační roztok
Ferry sirup
Ferrum Lek sirup a prášky

Recenze

Převážná většina recenzí Fenyulsů (více než 90%) je pozitivních, což je způsobeno vysokou účinností léku, jeho dobrou tolerancí a relativně nízkými náklady. Mnoho lidí, kteří zanechali kladné recenze na Fenyuls, poznamenává, že tento lék vyrovnává nedostatek železa a velmi rychle a účinně eliminuje anémii. Výhodou léku je také jeho schopnost být použit pro děti, včetně předčasně narozených dětí, ve formě pro orální podávání, a nikoli pro intravenózní nebo intramuskulární podání, což je velmi důležité z hlediska dobré snášenlivosti a snadnosti použití.

Negativní recenze zanechali lidé, kteří drogu netolerovali, a proto ji nemohli použít..

Fenyuls - recenze lékařů

Fenyuls během těhotenství - recenze

Sorbifer nebo Fenyuls?

Tablety Fenyuls obsahují 2 a 2,5krát méně železa než Sorbifer. Proto s mírnou anémií nebo latentním nedostatkem železa je výhodné použít Fenyuls, který má mírnější účinek a lepší toleranci. Ale s těžkou anémií je výhodnější Sorbifer, který obsahuje velkou dávku železa, a proto rychlejší vyrovnává nedostatek tohoto prvku v lidském těle..

Každý člověk má však své vlastní jedinečné vlastnosti, a proto je reakce těla na každý lék také individuální. Z tohoto důvodu někteří lidé lépe tolerují Fenyuls, zatímco jiní naopak Sorbifer. V takové situaci, bez ohledu na terapeutické vlastnosti, je nutné zvolit léčivo, které je lépe tolerováno.

Fenyuls - cena v Rusku a na Ukrajině

Kde mohu koupit?

Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

Články O Neplodnosti