Hlavní Analýzy

Proč je Fenistil jedním z nejlepších antihistaminik pro kojence?

Moderní medicína vynalezla účinné léky, které mohou rychle zvládnout příznaky alergií u dětí. Je však třeba si uvědomit, že ačkoli děti starší než měsíc již mohou užívat drogy, jako je Fenistil, jsou pro novorozence nebezpečné z důvodu možného zástavy dýchacích cest. Avšak dětem mladším než jeden rok by měly být tyto léky podávány s velkou péčí..

Kromě toho je důležité pochopit, že Fenistil je symptomatické činidlo, blokuje působení zánětlivých látek na tkáně, ale nesnižuje jejich tvorbu v oblasti zánětu. Proto musí být použití léčiva nutně kombinováno s opatřeními k eliminaci samotného alergenu.

Mechanismus účinku

Fenistil patří do skupiny antihistaminik. Blokuje histaminové receptory v tkáních - látku, která se během alergických reakcí uvolňuje ve velkém množství. Díky tomu lék rychle eliminuje alergické příznaky, jako je svědění kůže, vyrážky nebo návaly horka..

Fenistil má také schopnost snižovat propustnost cévní stěny. V důsledku toho je únik tekutiny do mezibuněčného prostoru zpomalen a otok tkání.

Struktura

Hlavní účinnou látkou přípravku Fenistil je dimetinden. Jedná se o uměle syntetizovanou látku, která může potlačit alergické reakce a odstranit projevy, jako je otok, svědění, zarudnutí..

Jeho obsah v roztoku, gelu nebo tobolkách se výrazně liší. Tabulka níže ukazuje dávkování dimethindenu v různých lékových formách Fenistilu.

Tabulka - Koncentrace účinné látky v lékových formách Fenistilu

Léková formaObsah Dimetinden
Kapky, 1 ml0,001 g
Gel, 1 g0,001 g
Emulze 1 g0,001 g
Kapsle0,004 g

Uvolněte formulář a podmínky skladování

Lék vyrábí švýcarský farmaceutický koncern NOVARTIS. V lékárnických řetězcích je Fenistil uveden v následujících lékových formách:

Fenistil v kapkách je k dispozici ve 20ml lahvích, používá se pro alergie u dětí ve věku od jednoho měsíce do roku a také k léčbě starších dětí. Pro snadné použití je k dispozici speciální dávkovač, pomocí kterého můžete rychle spočítat požadovaný počet kapek.

Gel se vyrábí ve zkumavkách po 30 g a 50 g a emulze ve skleněných lahvích po 8 ml. Fenistil 24 tobolek je v blistrech po 10 kusech.

Lék je lepší uchovávat na chladném místě, je nežádoucí vystavovat jej přímému slunečnímu záření. Nejlepší volbou by byly dveře chladničky, kde by láhev nebo zkumavka měla být vložena ihned po použití.

Indikace

Hlavní indikací pro použití fenistilu u dětí jsou různé alergické reakce, bez ohledu na jejich lokalizační zónu:

 • alergie na potraviny nebo drogy;
 • atopická dermatitida (diatéza);
 • sezónní senná rýma;
 • angioedém;
 • svědění kůže s alergickou nebo infekční příčinou;
 • reakce na kousnutí hmyzem;
 • prevence alergických chorob.

Existují také doporučení pediatrů ohledně užívání léku, aby se zabránilo vakcinaci alergickými reakcemi. To se však nezobrazí všem dětem. Tento léčivý přípravek je předepisován pouze pacientům s anamnézou hypersenzitivních reakcí na podání vakcíny nebo alergickým onemocněním. Potřeba užívání Fenistilu po očkování by měla být zkontrolována u svého lékaře.

Seznam indikací pro předepisování gelu a emulze je poněkud menší, protože se používají pouze externě, zejména k eliminaci projevů alergií. Indikace pro jejich použití jsou svědění a zarudnutí kůže různého původu:

 • na pozadí alergií;
 • s infekčními chorobami (zarděnkami, planými neštovicemi);
 • s neurodermatózou.

Jak brát lék v kapkách

Způsoby použití léčiv s dimethindenem pro vnitřní a vnější použití jsou výrazně odlišné. Znaky použití každé z těchto farmaceutických forem budou proto diskutovány níže..

Výpočet standardní dávky

Droga se doporučuje pro děti od měsíce staré. Kojenci, kojení, správné množství léku se nalije do lahvičky s mlékem nebo do vody. Nedoporučuje se přidávat léčivo do horké tekutiny, protože současně může ztratit své vlastnosti.

Děti starší tří let nemohou být naředěny přípravkem Fenistil, ale mohou být podávány v čisté formě. Podle pacientů to chutná docela dobře..

Užívají tento lék obvykle třikrát denně. Před podáním Fenistilu dítěti by měla být vyjasněna denní a jednorázová dávka. Ta se stanoví dělením denního množství léčiva na tři dávky. Níže uvedená tabulka vám pomůže vybrat správnou dávku pro vaše dítě..

Tabulka - Dávky feniklu pro děti různého věku

Dětský věkJedna dávka, kapkyDenní dávka, kapky
1 měsíc - 12 měsíců3-1010-30
Od 1 roku do 3 let10-1530-45
3 až 12 let15-2045-60

Individuální dávkování

Výpočet je založen na skutečnosti, že denní množství Fenistilu by mělo být 0,1 mg na kilogram tělesné hmotnosti dítěte. Rovněž se bere v úvahu, že 20 miligramů léčiva obsahuje jeden miligram účinné látky (dimethinden). Postup výpočtu je ve třech krocích...

 1. Stanovte denní dávku. Příklad: hmotnost dítěte je 5 kg, proto 0,1 × 5 = 0,5 mg. Denní dávka je tedy 0,5 mg.
 2. Počítáme s počtem kapek za den. Příklad: 20 kapek × 0,5 mg = 10 kapek, denní množství Fenistilu bude deset kapek.
 3. Výpočet jedné dávky léčiva. Rozdělíme deset kapek do tří dávek, získáme přibližně tři kapky.

Trvání aplikace a preventivní dávky

Nejčastěji je délka podávání a způsob užívání přípravku Fenistil dětem určeno pediatrem. Obvykle je tento lék předepsán na pět až sedm dní.

Pokud se Fenistil užívá, aby se zabránilo post-vakcinační reakci, měla by být podána tři až pět dní před vakcinací a dva až tři dny po vakcinaci. Doporučené profylaktické dávky jsou uvedeny v tabulce..

Tabulka - Preventivní dávky Fenistilu pro děti různého věku

Dětský věkJedna dávkaMnohonásobnost příjmu
1 měsíc - 12 měsíců4-5 kapek2krát denně
1-3 roky10 kapek2krát denně
3-12 let20 kapek3krát denně

Fenistil gel, emulze

Jsou doporučovány pro děti jakéhokoli věku, včetně novorozenců. Fenistil se nanáší na suchou pokožku bez viditelných traumatických poranění (poranění, odření). Nejprve se z tuby vytlačí malé množství gelu a rovnoměrně se distribuuje s tenkou vrstvou na místě vyrážky nebo kousnutí hmyzem. Emulze se nanáší pomocí speciálního kuličkového aplikátoru. Postup se opakuje dvakrát až čtyřikrát denně.

Po aplikaci léku na kůži se nedoporučuje dlouho být na otevřeném slunci. Je také nutné zajistit, aby dítě nevložilo gel do úst nebo očí. To platí zejména tehdy, když je třeba zpracovat oblast obličeje..

Doba použití závisí na závažnosti kožních projevů alergií. Při výrazném svědění je možné kombinovat kapky gelu (emulze) a fenistilu.

Kontraindikace a vedlejší účinky: Je bezpečné používat Fenistil k léčbě novorozenců

Návod k použití nedoporučuje podávat kapky Fenistilu:

 • děti do jednoho měsíce. Za žádných okolností;
 • děti jakéhokoli věku. V přítomnosti alergií nebo individuální nesnášenlivosti na dimethinden a další složky léčiva.

Existují také kontraindikace pro použití léčiva pro bronchiální astma nebo přítomnost glaukomu.

Děti zpravidla dobře tolerují Fenistil, a proto se široce používá v pediatrické praxi. Vedlejší účinky se mohou vyskytnout velmi zřídka:

 • denní spavost;
 • nevolnost;
 • pocit sucha v ústní dutině;
 • závrať;
 • zvýšená nervová podrážděnost;
 • kožní vyrážky;
 • svalové křeče;
 • respirační poruchy, zejména u dětí mladších než jeden rok.

Rodiče dítěte musí jasně sledovat dávkování léku a v žádném případě jej nesmí překročit. Jinak se mohou objevit příznaky předávkování:

 • cardiopalmus;
 • křečovité záškuby;
 • zvýšení teploty;
 • zadržování moči;
 • buzení;
 • těžká ospalost.

Pokud se tyto příznaky objeví, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..

Kde získat lék

Kapky Fenistilu nebo gely si můžete koupit v maloobchodním řetězci lékáren. Lékařský předpis se obvykle nevyžaduje k jeho zakoupení. Před použitím Fenistilu k léčbě dítěte, zejména mladšího než 1 roku, je však třeba se poradit s pediatrem.

Průměrné náklady na lék v lékárnách jsou:

 • Kapky feniklu, 20 ml - 370 rublů;
 • Fenistil gel, 30 g - 390 rublů;
 • Fenistil gel, 50 g - 490 rublů;
 • Fenistilní emulze, 8 ml - 380 rublů.

Cena je uvedena od června 2017.

Lékárníci mohou také nabídnout levnější analogy obsahující jinou účinnou látku (loratadin, cetrin, difenhydramin, diazolin)..

Fenistil je poměrně účinný lék, který může u malých dětí zastavit alergické projevy a svědění kůže. Vnější formy Fenistilu jsou zvláště dobré: pro kojence a novorozence jsou také vhodné jako pro dospělé. Ale když berete lék dovnitř, musíte přísně dodržovat dávkování a frekvenci podávání. Pouze tak bude minimalizována pravděpodobnost vedlejších účinků a pozitivní vlastnosti Fenistilu pomohou eliminovat alergické příznaky..

Kapky "Fenistil": návod k použití pro děti

Kapky "Fenistil" je antihistaminikum 1. generace. Je účinný při prevenci a léčbě alergií u dětí starších než 1 měsíc..

"Fenistil": návod k použití pro děti

Fenistil pro děti je moderní antihistaminikum. Je to docela efektivní a bezpečné, což umožňuje použití přípravku "Fenistil" pro děti do jednoho roku.

Struktura

Hlavní účinnou látkou, která je součástí Fenistilu - dimetinden maleátu - je sedativum a antipruritikum. Blokuje H1 histaminové receptory, které způsobují alergické příznaky, jako je otok tkáně a svalové křeče..

Drogová akce

Kapky „Fenistilu“ co nejrychleji potlačují tvorbu histaminu, což vám umožňuje odstranit svědění, zarudnutí dítěte, odstranit alergický edém a v důsledku toho snížit kapilární propustnost. To znamená, že Fenistil vylučuje:

 • nosní přetížení;
 • otok tkání;
 • svědění a kožní vyrážky.

Účinná látka "Fenistila" je schopna rychle pronikat do tkání. Účinek se začíná objevovat téměř okamžitě, takže se používá v případě potřeby pohotovostní péče, například u Quinckeho edému. Maximální účinek léku nastane asi dvě hodiny po jeho podání.

Jednou z hlavních výhod tohoto antihistaminika je to, že je bezpečné a pohodlné dávat je dětem.

DŮLEŽITÉ!
Tento lék neléčí alergie, ale snižuje závažnost jeho příznaků a výrazně zlepšuje kvalitu života..

V návodu k použití se uvádí, že Fenistil je předepisován dětem starším než 1 měsíc s:

 • projevy alergií na potraviny;
 • příznaky alergie způsobené jinými léky;
 • dermatózy;
 • ekzém
 • kopřivka;
 • senná rýma;
 • alergická rýma;
 • svědění způsobené kousnutím hmyzem;
 • spálení od slunce a domácí popáleniny;
 • nachlazení s podrážděným hrdlem;
 • zarděnky, spalničky, plané neštovice;
 • laryngitida ke snížení otoku nosohltanu.
 • prevence alergických reakcí na očkování;
 • redukce zubů.

Použitím

Lék může být použit jako:

 • antialergenní;
 • lék proti bolesti;
 • antipruritický;
 • sedativní.

Uvolněte formuláře

Fenistil je k dispozici pro děti v několika formách:

 1. Ve formě 0,1% kapek do 20 ml láhve s kapátkem.
 2. Ve formě 0,1% gelu ve zkumavce 30 mg.
 3. Ve formě emulze.
 4. Ve formě pilulek.

Nejvhodnější jsou kapky. „Fenistil“ ve formě kapek má sladce sladkou vůni a chuť. Je k dispozici v tmavé lahvi s dávkovačem, který vám umožní rychle a přesně změřit dávku.

aplikace

Tento lék je velmi vhodný k použití: Fenistil (kapky pro děti do jednoho roku) lze přidat do láhve s teplou kojeneckou výživou, čajem nebo převařenou vodou před dalším krmením. Její sladká chuť také pomáhá matkám: děti se nevzdávají léků.

DŮLEŽITÉ!
Kapky by měly být přidány do teplého, ale nikoli horkého nápoje.

Dávkování

Dávkování Fenistilu závisí na věku dítěte a jeho hmotnosti a vypočítává se podle vzorce: 2 kapky drogy na 1 kg hmotnosti dítěte od 1 do 36 měsíců. Takto se získá denní norma, která je rozdělena do tří dávek. Užívejte lék každých 8 hodin, bez ohledu na čas jídla.

"Fenistil" kapky pro děti: kolik kapek dát dítěti.

StáříDenní dávkaJedna dávka
Od 1 měsíce do 1 roku9 až 30 kapek3 až 10 kapek
Od 1 roku do 3 let30 až 45 kapek10 až 15 kapek
Od 3 do 12 let45 až 60 kapek15 až 20 kapek
Více než 12 let60 až 120 kapek20 až 40 kapek

Předpokládejme, že dítě váží 6 kg. Vypočítáme, kolik kapek Fenistilu dát dítěti. Vynásobením hmotnosti 2 kapkami / kg navrženými v pokynu dostaneme 12 kapek. Rozdělte na 3 dávky a dejte dítěti do lahvičky 4 kapky v každé dávce, protože instrukce pro Fenistil pro děti klesá až do roku.

Úložný prostor

Fenistil, stejně jako jakýkoli jiný lék, musí být uchováván mimo dosah dítěte. Lék můžete skladovat při teplotách pod 25 ° C, nejlépe v původním obalu. Doba použitelnosti - 2 roky, datum výroby je uvedeno na obalu.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace jsou:

 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • bronchiální astma;
 • věk do 4 týdnů;
 • předčasnost;
 • individuální nesnášenlivost.

Také si musíte pamatovat výrazný sedativní účinek léku. Při užívání léku pro děti po dobu jednoho roku je důležité přísně dodržovat pokyny lékaře a nepřekračovat dávku.

Vedlejší efekty

Lék v kapkách je dobře tolerován dětmi všech věkových skupin. Stejně jako u každého léku však může mít i Fenistil nežádoucí účinky. Mezi hlavní patří:

 • ospalost;
 • letargie;
 • závrať;
 • slabost, únava;
 • bolest krku;
 • pocit sucha v ústech;
 • dušnost;
 • bronchospasmus;
 • tachykardie.

U dětí náchylných k bronchospasmu lze lék užívat pouze podle předpisu stálého lékaře dítěte s přísnou kontrolou dávkování.

Překročení denního objemu Fenistilu ohrožuje výskyt vedlejších účinků léku.

Fenistil se také používá profylakticky před pravidelným očkováním, aby se zabránilo alergickým reakcím..

Některé případy předepisování Fenistilu zdravým dětem

Fenistil před očkováním

Aby se snížily škodlivé účinky očkování na tělo dítěte, lékaři doporučují dítě připravit pomocí léku Fenistil. Lékař vám může doporučit preventivní kurz pro vaše dítě. Takový kurz by měl být zahájen 3-5 dnů před navrhovaným očkováním a pokračovat 3–4 dny po očkování..

"Fenistil" kapky pro děti před očkováním: dávkování.

Dětský věkPočet kapek na recepci
1-12 měsíců4-5 kapek
12-36 měsíců (1-3 roky)10 kapek
3 roky a starší20 kapek

Frekvence přijímání - dvakrát denně.

Zoubkovaný fenistil

Droga může pomoci dítěti snáze snášet toto obtížné období, eliminuje otoky a snižuje svědění. K vyřešení otázky vhodnosti užívání léku a jeho dávkování vyžaduje výuka Fenistilu pro děti do jednoho roku povinnou konzultaci s lékařem.

Analogy

Hlavními analogy Fenistilu jsou Suprastin, Tavegil, Zirtek a Zodak.

Zirtek a Zodak nezpůsobují ospalost. Jsou dobrou alternativou k Fenistilu, ale stojí mnohem více. Další nevýhodou je, že nejsou předepisovány dětem mladším než jeden rok..

„Suprastin“ a „Tavegil“ jsou k dispozici pouze v tabletách a jejich použití pro děti je obtížné.

Fenistil kapky pro novorozence, jak dát. Kolik dní a jak dát dětskému fenistilu

Složení a forma uvolňování

Dimentindena maleát je aktivní složkou antialergických kapek pro kojence a děti do 12 let. Účinná látka rychle zužuje kapiláry, snižuje tvorbu histaminu, má aktivní antipruritický účinek.

Složení léčiva - ethanol 96%, kapalný sorbitol, čištěná voda, další složky. U mnoha dětí způsobuje droga ospalost..

Kapky s antialergickým účinkem jsou ve vhodné lahvičce. Měření správného množství léku je snadné díky dávkovači kapek. Množství alergického léku - 20 ml.

Lék se vyrábí ve zkumavkách z hliníku, zabalených v krabici. Na prodej v lékárnách jsou zkumavky, které obsahují 30 nebo 50 gramů gelu uvnitř. Uvnitř zkumavky tohoto léčiva obsahuje průhlednou gelovou látku bez barvy a téměř bez zápachu.

Hlavní složkou tohoto léčiva je dimetinden maleát, který obsahuje 100 mg ve 100 gramech gelu, tj. Jeho koncentrace je 0,1%. Dalšími sloučeninami jsou voda, hydroxid sodný, propylenglykol, karbomer, benzalkoniumchlorid a edetát disodný.

Existuje několik možností balení léku:

 • kapky;
 • gel;
 • emulze;
 • tobolky (tablety).
Lék Fenistil je přítomen v různých formách uvolňování

V lékárnách najdete další poddruh - krém Fenistil Pencivir. Je to antivirus, ne antihistaminikum. Účelem tohoto krému je odstranit opary na rtech. Níže se budeme zabývat každým typem drogy samostatně.

Co léčí Fenistil?

Fenistil dnes předčí mnoho antihistaminik (Suprastin, Tavegil), a to jak v oblibě, tak v pohodlí. Dobrou přípravou je, že možnost jeho použití se rozšiřuje i na novorozence.

Pomocí tohoto léku úspěšně odstraníte alergické projevy:

Je důležité si uvědomit, že lék nevyléčí nemoc, ale pouze zmírní její příznaky. Neodstraňuje příčinu alergie. Tato droga byla vyrobena ve Švýcarsku společností Novartis Consumer Health. V lékárnách se prodává bez lékařského předpisu..

Návod k použití a dávkování

Četnost přijetí, dávkování určuje pediatr v závislosti na závažnosti příznaků, věku malého pacienta. Je požadována hmotnost dítěte: na kilogram tělesné hmotnosti se nesmí užívat více než 0,1 mg účinné látky. Denní dávka by měla být rozdělena do tří dávek, je zakázáno překračovat normu.

 • Nemíchejte lék s horkou tekutinou;
 • nejlepší možností je dát dítěti správné množství kapek neředěné nebo přidat do teplého mateřského mléka (v lahvi) / do živné směsi;
 • v prvních dnech přijetí musíte dítě pozorovat: sedace u některých dětí způsobuje rozvoj apnoe v noci;
 • s tendencí k ospalosti by měla být rozdělena jedna dávka: část kapek by měla být podána před spaním, druhá polovina léku by měla být podána před ranním krmením.

Frekvence a dávkování fenistilových kapek:

 • věk od 1 do 12 měsíců. Třikrát denně dejte dítěti 3 až 10 kapek;
 • od roku do tří let - od 10 do 15 kapek ráno, odpoledne a večer;
 • věk 4-12 let - dávkování je vyšší: třikrát denně od 15 do 20 kapek.
 • na 1 kg hmotnosti stačí 0,1 mg účinné látky;
 • účinná látka v množství 1 mg je 20 kapek.
 • dítě váží 5 kg, věk - 4 měsíce;
 • denní dávka: 0,1 mg účinné látky x tělesná hmotnost (5 kg). Ukázalo se, že 0,5 g mg dimentindenu nebo 10 kapek;
 • užívejte antialergikum třikrát denně. U jedné dávky se ukázalo 10: 3 = 3 kapky.

Mnoho pediatrů před vakcinací předepisuje bezpečné a účinné léčivo ke snížení rizika nežádoucích účinků a alergických reakcí. Je důležité, aby rodiče koordinovali akce s místním lékařem.

 • preventivní medikace by měla být zahájena 5 dní před vakcinačním obdobím;
 • po vakcinaci podejte antialergikum po dobu dalších tří až pěti dnů;
 • optimální frekvence přijímání je ráno a večer;
 • pro prevenci negativní reakce těla na kojence do jednoho roku stačí 4–5 kapek, od 12 do 24 měsíců - 10, po třech letech - 20 kapek stačí.

Nepřekračujte doporučené dávkování:
droga často způsobuje ospalost, je možné náhlé zpoždění dýchání (noční apnoe). Z tohoto důvodu musíte přísně dodržovat normu, změřit množství tekutiny kapátkem.

Rozpoznání předávkování je snadné: dítě má negativní příznaky:

 • zrudlou tvář;
 • dochází ke křečím;
 • horečka se vyvíjí;
 • dítě je přecitlivělé, špatně spí;
 • potíže s močením;
 • nízký krevní tlak.

Jak eliminovat následky předávkování? V případě negativních příznaků po nadměrném podání antihistaminika dejte dítě co nejdříve lékaři,
se závažnými příznaky, zvláště u dětí do jednoho roku, zavolejte sanitku.

Gel i kapky jsou pro děti zakázány do 1 měsíce, tj. Novorozenci.

Jednou z hlavních výhod Fenistil kapek je, že mohou být podávány kojencům od 4 týdnů věku. Při správném použití jsou kapky bezpečné pro léčbu nejmenších pacientů a snadno se používají..

Protože Fenistil v kapkách je často předepisován pro kojence, lze jej pro snadné použití přidat do láhve s teplou kojeneckou výživou, čajem nebo převařenou vodou před dalším krmením. Lék lze užívat neředěný, kapky mají sladkou chuť, příjemné pro kojence.

Dávkování Fenistilu závisí na věku dítěte a jeho aktuální hmotnosti. Návod k použití uvádí, že dávka léku pro děti se vypočítá podle vzorce: 2 kapky léku na 1 kg hmotnosti dítěte. Konečným výsledkem je denní norma, která by měla být rozdělena do tří metod. Přestávka mezi dávkami - 8 hodin, bez ohledu na jídlo a denní dobu.

Tabulka ukazuje průměrnou dávku léku Fenistil s ohledem na věk dítěte.

Pojďme analyzovat na konkrétním příkladu, kolik kapek fenistilu dát dítěti, se zaměřením na přesnou váhu. Například dítě váží 8 kg. Podle vzorce z pokynů vypočítáme dávku léčiva denně: 8 kg × 2 kapky = 16 kapek. Výsledek rozdělíme ve formě 16 kapek na tři dávky a (průměrně) 5 kapek v jedné dávce.

Aby se předešlo náhodnému použití, měl by být lék uložen v lékovce nebo na dveřích chladničky, tj. mimo dosah dítěte. Nezapomeňte uschovat originální obal spolu s pokyny pro dobu používání tohoto léčivého přípravku. Skladovací teplota kapek by neměla přesáhnout 25 ° C. Doba použitelnosti Fenistilu v kapkách je 2 roky.

Důležité!
Kapky
Fenistil je volně dostupný v lékárnách bez lékařského předpisu, ale měly by být použity u dětí (zejména kojenců) pouze podle pokynů lékaře, který vaše dítě sleduje..

Fenistil kapky jsou k dispozici pro děti od 1 měsíce.

Jak aplikace uvádí, denní dávka pro děti do jednoho roku je následující:

 • až 12 měsíců - od 3 do 10 kapek;
 • od 1 do 3 let - od 10 do 15 kapek;
 • od 3 do 12 let - 15 nebo 20 kapek;
 • od 12 let a starší - od 20 do 40 kapek.

Lék se užívá třikrát denně, konečná dávka je popsána pediatrem po diagnóze.

Denní dávku léků na alergie si můžete spočítat sami:

  Dávka se stanoví výpočtem 1 kg hmotnosti / mg dimethindenu.

Například hmotnost dítěte je 5 kg, potom by dítě mělo dostat 5 (kg) x (mg) = mg dimetindenu do 24 hodin.

 • 1 ml přípravku obsahuje 1 mg hlavní složky, takže dítě by mělo dostat ml léku.
 • 1 ml přípravku obsahuje 20 kapek, ml x 20 = 10 kapek denně.
 • Denní dávka je rozdělena na 3 časy: 10 kapek: 3 dávky = 3 kapky.
 • Pacient s hmotností 5 kg by tedy měl vzít 3 kapky Fenistilu třikrát.

  Lék se podává před jídlem nebo po něm. Před použitím by se lék neměl zahřívat, protože jeho účinnost se sníží.

  U dětí ve věku 1 měsíce se přípravek zředí mateřským mlékem nebo konzistencí po dobu 6 měsíců, dítě, džus nebo kompot.

  Děti od 12 měsíců a starší si kapí v čisté formě, dobře chutnají.

  Fenistil se používá, dokud nezmizí projevy alergie, čím kratší je terapeutický průběh, tím lépe. Gel se používá pro novorozence k odstranění vnějších příznaků alergií.

  Pravidla pro zavedení gelu:

   Aby se odstranily vyrážky na kůži, je prostředek aplikován v úzké vrstvě na poškozené místo..

  Násobnost postupu - 2 až 4krát za 24 hodin.

 • Po zpracování se vyhněte slunci..
 • Pouze pokožka je ošetřena gelem (čelo, tváře, brada), produkt se nemusí dostat na sliznice.
 • Léčba pokračuje, dokud příznaky zcela nezmizí. Pokud se po 4 dnech podávání gelu stav pacienta nezlepší, měli byste se poradit s pediatrem.
 • Před nanesením gelu na jemnou pokožku dítěte je třeba ruce očistit baktericidním mýdlem.

  Fenistil kapky pro děti: způsob podání, dávkování a skladování léků

  V závislosti na formě uvolnění bude přiřazen jiný způsob použití. Důležitou otázkou je také to, jak brzy dojde k působení léku. Droga, užívaná orálně, začne svou aktivní práci za půl hodiny. Doba trvání účinku je asi 12 hodin. Po vnějším použití léku bude viditelný výsledek patrný okamžitě. Vrcholová aktivita masti nastává 4 hodiny po aplikaci.

  V přiloženém návodu k použití je dávka léčiva jasně vymalována. Je povoleno používat Fenistil pro novorozence, kteří již překonali měsíční práh. V mladším věku jsou kapičky zakázány..

  StáříJedna dávka (v kapkách)Maximální dávka za den (v kapkách)
  Děti do jednoho roku3-10třicet
  1 rok - 3 roky10 až 1545
  Od 3 let do 1215-2060
  Teenageři od 12 let20-40120
  Fenistil je pro novorozence zakázán - lze jej použít až po prvním měsíci života

  Ukazatele v tabulce jsou průměrovány. Tato částka by měla být vypočtena individuálně pro každé dítě. Můžete si vypočítat dávku za den sami. Na 1 kg hmotnosti dítěte se odebere 0,1 mg dimethindenové látky. Po výpočtu denní sazby vydělte toto číslo třemi a získejte celkovou částku, kterou by dítě mělo vzít najednou.

  Dávka za den se vypočítá takto: 0,1 mg (dimethinden) x 5 (kg) = 0,5 mg = 10 kapek. Jednorázová dávka: 10 (uzávěr): 3 (vstupné) ≈ 3 (kapky). Prostřednictvím jednoduchých výpočtů jsme zjistili, že dítě s takovou hmotností by mělo dostat tři kapky najednou. Podobně můžete vypočítat jednorázový objem léku pro svého maličkého.

  1. Recepce nezávisí na době jídla. Je možné podat jednu dávku před a po krmení, ale je stále optimální dávat kapky před jídlem.
  2. Nezahřívejte lék před užitím, takže zabijete všechny jeho léčivé vlastnosti.
  3. Je důležité se naučit pravidla pro používání produktu. V jednom měsíci kapejte lék do směsi nebo do mateřského mléka. Přidejte starší dítě (šest měsíců) do kompotu nebo džusu. Je vhodné, aby dítě jednoho roku dalo lék nezředěný lžičkou. Děti to jedí dobrovolně, protože sirup chutná dobře.
  4. Při plánování použití kapek pro starší děti byste měli pamatovat na sedativní účinek, který mají. Pokuste se svěřit své dítě úkolům, které vyžadují rychlou reakci.
  5. Jak dlouho je kapka povolena? Lékaři mají sklon k minimálním podmínkám. Například, k úlevě od akutních příznaků, pediatr může doporučit podání léku na týden, ale pokud příznaky zmizí dříve, lék by měl být okamžitě zastaven.
  6. Kapky zmírňují akutní alergické projevy, neměli byste je proto dlouho používat. Nejrozumnějším použitím bude krátkodobé podávání se závažnými příznaky. Takže budete chránit tělo před závislostí a nepoškozujete dítě.

  Tuto formu uvolnění mohou používat děti starší 12 let. Zde jsou hlavní tipy pro užívání tablet a tobolek:

  1. Děti nad 12 let a dospělí dostávají jeden denní příjem drogy - 1 tableta. Nástroj trvá celý den.
  2. Po užití přípravku Fenistil je u dítěte pozorován zdravý spánek. Chcete-li se vyhnout ospalosti ve dne, měli byste užít tablety nebo tobolky večer.
  3. Způsob podání: tableta jako celek se omyje vodou.
  4. Je důležité si pamatovat dobu používání těchto formulářů - maximálně 25 dní.

  Aplikace gelu

  Gel se osvědčil jako účinný nástroj pro zmírnění alergických příznaků a pro jakékoli jiné kožní vyrážky u dětí. Zde jsou pravidla pro použití gelu:

  1. Přítomnost vyrážek alergické nebo infekční povahy vyžaduje ošetření problémových oblastí tenkou vrstvou masti. Kolikrát je aplikace možná? Musíte to udělat 2 až 4 krát denně.
  2. Ošetřená oblast musí být chráněna před slunečním zářením..
  3. Je možné použít gel na obličej? Možné ošetření čela, brady a tváří. Při nanášení buďte opatrní, nenechte produkt vniknout do sliznice. Oči, nos a ústa dítěte by neměly spadat do ošetřované oblasti.
  4. Masť používejte i nadále, dokud nejsou zcela odstraněny vnější příznaky. Poté, co si všimnete absence pozitivního účinku i po 4 dnech, poraďte se s lékařem a předepište další lék.
  Drogy musíte používat, dokud nejsou zcela odstraněny vnější projevy nemoci

  Většina pediatrů radí matkám, aby před očkováním daly drobky Fenistilu. Takové preventivní opatření pomůže tělu snáze se vypořádat s cizími agenty..

  Tyto příznaky nutí rodiče dítěte k návštěvě lékaře. Alergie drogy zmírňují pouze část nepříjemných následků. Pediatr může doporučit snížení teploty s Nurofenem. Doporučenou formou aplikace jsou svíčky. Někdy může lékař předepsat Solutab.

  Před plánovaným podáním antihistaminika před očkováním DTP je třeba dodržovat následující pravidla:

  1. Kapky začínají 3-5 dní před zákrokem.
  2. Děti do 1 roku jsou předepsány 4 - 5 kapek 2krát denně, 2leté děti berou 10 kapek 2krát denně. Věk tři roky - až 20 kapek třikrát denně.
  3. Po zákroku by léčivo mělo pokračovat 3-5 dnů.
  Odborníci nemají jednoznačný názor na užívání antihistaminik před DTP vakcinací

  Kontraindikace a vedlejší účinky

  Formulář vydáníKapkyGelEmulze
  Kontraindikace
  v dětství
  věk do 1 měsíce
  přecitlivělost na složky léku
  glaukom s uzavřeným úhlem
  bronchiální astma--

  Z vedlejších účinků u mnoha dětí je první léčba charakterizována ospalostí. Pravděpodobně se objeví také následující příznaky:

  • bolest hlavy;
  • sucho v krku nebo v ústech;
  • nevolnost a závratě;
  • svalové křeče;
  • respirační selhání;
  • vyrážka.

  Když dítě vezme Fenistil ve spojení s jinými sedativními nebo sedativními léky, bude účinek na nervový systém ještě silnější. Ospalost se také zvýší..

  Ospalost je jedním z vedlejších účinků užívání Fenistilu u kojenců a starších dětí.

  Studie účinku dimentindenu na organismus ukázala, že antialergická látka Fenistil ve formě kapek málokdy způsobuje negativní reakce. Závažné projevy zaznamenané v ojedinělých případech.

  U dětí se nejčastěji vyskytují následující příznaky:

  • suchá ústa
  • ospalost;
  • bolest hlavy;
  • svalové křeče;
  • nadexcitace;
  • nevolnost;
  • otok tkání;
  • kožní vyrážky.

  Na poznámku!
  Aby se zabránilo rozvoji vedlejších účinků, pomůže pozorné sledování reakce dítěte na antialergické léčivo Fenistil. V případě negativních změn v pohody, chování dítěte, vyhledejte lékaře.

  Vzhledem k vynikající toleranci tohoto antihistaminika kojencům je třeba říci, že v některých případech může Fenistil způsobit ospalost (na začátku léčby), sucho v ústech, bolesti hlavy a agitovanost. V ojedinělých případech může tento nástroj vyvolat otok, svalové křeče nebo kožní vyrážku..

  Pediatrové si vzpomínají, že jediným jistým způsobem, jak se zbavit svého dítěte alergickými reakcemi, je včasná identifikace a odstranění zdroje alergií. Postarej se o své děti!

  Alergie v dětství se nejčastěji projevují reakcí na kůži, takže k eliminaci jejích příznaků se používají drogy s lokálním účinkem ve formě gelů nebo mastí. Jedním z populárních drog je Fenistil Gel, což je velmi populární antihistaminikum..
  Mohu použít v dětství a jak to udělat správně?

  Droga v kapkách je kojenci a batolata od roku dobře snášena. V některých případech se však mohou objevit vedlejší účinky, které se obvykle projeví v případě náhodného předávkování lékem nebo individuální nesnášenlivosti jedné ze složek:

  • ospalost;
  • letargie;
  • závrať;
  • slabost / únava;
  • bolest krku;
  • pocit sucha v ústech;
  • dušnost;
  • bronchospasmus.

  Dokonce i jediný přebytek denního objemu Fenistilu hrozí výskytem vedlejších účinků léku. V takovém případě musíte okamžitě zavolat sanitku, abyste detoxikovali a odstranili příznaky předávkování.

  Fenistil kapky pro děti: způsob podání, dávkování a skladování léků

  1. Maminka snědla „něco není v pořádku“ a kojené dítě bylo pokryto pupínky. Alergické léky nemusí mít čas ani na pomoc, protože alergeny se dostávají do těla dítěte stejně rychle, jak jsou eliminovány. Pokud se ovšem moje matka samozřejmě neopírá o zakázaná jídla.

  Snižte teplotu místnosti na 18 ° - 21 ° C;

  Větrejte a hydratujte;

  Koupejte své dítě ve vodě ne více než 37 ° C a postupně snižujte o stupeň.

  3. akné novorozenci

  Jedná se o vyrážku, která se objeví na tvářích a krku dítěte asi třetí týden od narození. Asi 20% dětí trpí pupínky a jejich vzhled je způsoben hormony mámy. Akné neléčí ani Fenistil ani jiné léky - zmizí po 2-3 týdnech.

  Jak jsme zjistili, ve většině případů se během novorozeneckého období můžete obejít bez léků. Ale neléčte dítě sami, vždy kontaktujte pediatra!

  Kapky feniklu jsou čirou tekutinou se sladkou vůní a chutí. Lék je k dispozici v tmavé lahvi s rozprašovačem, který vám umožní rychle a přesně změřit dávku. 20 mg léčiva obsahuje 1 mg dimethinden maleátu, účinné látky, která blokuje H1-histaminové receptory.

  • Kapky fenistilu po perorálním podání ve zrychleném režimu potlačují produkci histaminu v těle. To je nezbytné k odstranění nepříjemného svědění, zarudnutí u dítěte, odstranění vzniklého otoku a nakonec ke snížení propustnosti kapilár.
  • Dimetinden má schopnost rychle proniknout do tkání, takže účinek kapek je patrný během prvních 15 minut, což je důležité s nezbytnou pohotovostní péčí (například u Quinckeho edému)..
  • Léčivo dosáhne maximální koncentrace do dvou hodin. Eliminační poločas může být od 6 hodin.

  Stejně jako jiné léky nemusí být kapky fenistilu pro dítě vhodné v případě individuální nesnášenlivosti složek ze směsi. Tento nástroj také nelze použít v přítomnosti některých nemocí:

  1. s glaukomem s uzavřeným úhlem;
  2. s bronchiálním astmatem.

  Fenistil nelze použít u dětí mladších 1 měsíce, zejména u předčasně narozených dětí. U dětí mladších než jeden rok se lék používá s opatrností, pokud je to nutné kvůli sedativním účinkům.

  Poznámka!
  V žádném případě byste neměli svévolně překračovat doporučenou dávku léku.

  Fenistil pro kojence

  Od 1 měsíce do 1 roku se děti nazývají kojenci. Instrukce říká, že s tímto antialergickým lékem je možné kojit děti, ale pouze pod dohledem pediatra.

  Zřeďte v lahvi a podávejte s teplou dětskou směsí;

  V nezředěné formě dát z lžíce (kapky mají příjemnou chuť).

  Gel se nanáší bodově, protože kojenci nemohou být aplikováni na velké části těla.

  Pokud je pokožka silně zanícená a krvácí, gel se také nepoužívá..

  Obzvláště dávejte pozor, aby dítě nemohlo olíznout ošetřené oblasti kůže, proto je zakryjte oděvem a na ruce neaplikujte gel.

  Rodiče, kteří zacházeli s dětmi s Fenistilem, o něm psali pozitivní recenze. Většinou spokojeni s rychlostí jejího působení a efektivitou.

  Každý, kdo zažil alergii, ví, jak nepříjemné jsou příznaky tohoto onemocnění a jak narušuje celý život. Alergie však postihuje nejen dospělé, ale i novorozence, a nemoc se může objevit náhle, což znamená, že Fenistil pro novorozence by měl být vždy přítomen v lékárničce pečujících rodičů. Návod k použití se týká tohoto léku s antihistaminiky, které účinně zvládají alergické příznaky.

  Fenistil kapky pro děti: způsob podání, dávkování a skladování léků

  Účinná látka fenistilu je složkou dimethinden maleátu. Tento léčivý přípravek je k dispozici ve formě gelu, kapek nebo tobolek. Specialisté radí dětem, aby si brali tento lék v kapkách. Současně 20 kapek obsahuje 1 mg účinné látky. V kapalině je také propylenglykol, kyselina benzoová a edetát disodný. V případě kožních vyrážek předepisují pediatrové pro kojence a 0,1% fenistil gel.

  Top 5 analogů léku Fenistil

  S ohledem na něžný věk dítěte není v této kategorii dětí tolik léků na zmírnění alergických symptomů. Analogy Fenistilu v tomto ohledu lze považovat za prostředky Suprastin, jakož i Cetirizine. Tyto léky však mohou u novorozenců způsobovat vedlejší účinky, zatímco Fenistil má šetrný účinek na tělo dítěte.

  V kapkách fenistilu je hlavní účinnou látkou dimethinden maleát. Mezi antihistaminiky pro děti neexistuje žádný jiný podobný lék s podobnou formou uvolňování a principem účinku. Taková nenahraditelnost kapek Fenistilu je však spojena s poměrně vysokou cenou (od 450 rublů za láhev 20 ml), takže stále existují alternativní prostředky. Níže je uveden stručný přehled populárních antihistaminik známých jako Fenistilovy analogy.

  Zodak

  Běžný antihistaminikum pro léčbu alergií za nízkou cenu (od 250 rublů). Uvolněte formulář - kapky. Aktivně se používá v pediatrii u dětí od 1 roku, je dobře tolerován dětmi, má malý seznam kontraindikací.

  Zirtek

  Jeden z moderních léků pro prevenci a léčbu alergických reakcí u dětí. Recepce Zirtek je přijatelná od 6 měsíců. K dispozici ve formě kapek. Má rychlý účinek - zmírňuje první příznaky alergií po 15 minutách. Antihistaminický účinek po podání přetrvává 24 hodin. Přes výhody má velký seznam vedlejších účinků a vysoké náklady (od 500 rublů)..

  Suprastin

  Cenově dostupný nástroj k eliminaci alergických projevů u dětí (až 200 rublů). Tabletová forma uvolňování není příliš vhodná pro použití u kojenců, je třeba pečlivě vypočítat dávku. Proto se Suprastin často podává dětem ve věku 2, 3 a více let. Pokud není možné použít analogy, předepisuje se dětem do jednoho roku s opatrností u 1/4 tablety.

  Cetrin

  Tsetrin se etabloval jako levný lék nové generace (od 150 rublů) pro léčbu alergických symptomů, které neovlivňují centrální nervový systém. Droga nezpůsobuje ospalost, jako většina antihistaminik. Dostupné v tabletách a používané u dětí, které již mají 1 rok..

  Tavegil

  Antialergický přípravek pro děti starší jednoho roku s cílem odstranit příznaky alergie: svědění kůže, dermatitida, kopřivka (od 150 rublů). Platí až 12 hodin, má mírný uklidňující účinek. K dispozici v tabletách.

  Fenistilové kapky pro děti mají dvojí účinek: mají cílený účinek na příčinu alergie a také eliminují její příznaky - zarudnutí, svědění nebo otok. Proto je Fenistil jedním z nejběžnějších antihistaminik předepsaných pediatry jako bezpečný, účinný a pohodlný k použití od prvních měsíců života.

  Dávkovací režim

  Rodiče by si měli pamatovat, že pokud si vezmete kapky Fenistilu pro novorozence, doporučuje se používat pokyny k dosažení měsíce života. Takže u kojenců od 1 měsíce do roku pediatrové doporučují dávat 3-10 kapek drogy až třikrát denně. U dětí ve věku od 1 do 3 let se dávka Fenistilu zvyšuje na 10–15 kapek tři r / den.

  U dětí do 12 let je antihistaminikum předepsáno v dávce 20 kapek. Tento lék můžete také užívat tři r / den. Pediatrové věnují pozornost tomu, že při neexistenci terapeutického účinku po 2-3 dnech přijetí byste měli konzultovat svého lékaře, který vám poradí jiný, vhodnější lék.

  Články O Neplodnosti