Hlavní Testy

Jak ulehčit dítěti svědění způsobené alergiemi nebo kousnutím hmyzem? Fenistil pro děti je nejúčinnějším antihistaminikem

Alergie v dětství jsou považovány za zcela běžné. Při kontaktu s jakýmikoli dráždivými látkami: potravinami, pylem kvetoucích rostlin, prachem, kosmetikou a čisticími prostředky se mohou vyskytnout negativní reakce.

U pacientů jakéhokoli věku je hlavním příznakem alergie svědění kůže, které se může projevit ve formě pálení a mravenčení, proto by prostředky k odstranění příznaků měly mít nejen antihistaminický, ale i antipruritický účinek.

Jedním z léků používaných k eliminaci příznaků alergie je Fenistil. Droga neléčí samotnou nemoc, ale blokuje tvorbu histaminu a eliminuje svědění kůže, slzení, vyrážku a další příznaky alergických projevů.

V jakých případech je Fenistil předepsán novorozencům?

"Fenistil" lze použít jako symptomatický lék u všech onemocnění doprovázených alergickými projevy. Mezi tyto nemoci patří:

  • alergie na potraviny (včetně produktů, které přecházejí do mateřského mléka, pokud matka udělá chybu ve stravě pro kojící ženy);
  • alergie na léky;
  • chronická rýma se záchvaty exacerbace v období jaro-léto (doba kvetení rostlin a stromů);
  • kopřivka;
  • senná rýma (sezónní onemocnění, které kombinuje klinické projevy rýmy a zánět spojivek);
  • angioedém.

"Fenistil" může být předepsán ke snížení svědění kůže s planými neštovicemi, atopickou dermatitidou a jinými typy dermatóz alergické povahy.

Lék se účinně vyrovnává se svěděním a dalšími patologiemi, včetně:

  • ekzém;
  • infekční choroby (zarděnky, spalničky);
  • kousnutí netoxických členovců (pavouků) a hmyzu.

Pro profylaktické účely je léčivo předepsáno během vakcinačního období, aby se snížila pravděpodobnost alergie na podávané léčivo..

Uvolněte formy a složení

Fenistil je k dispozici ve čtyřech lékových formách:

  • kapsle pro orální podání (10 kusů v balení);
  • transparentní žlutý gel ve zkumavkách o hmotnosti 30 g;
  • kapky pro vnitřní použití v lahvičkách z tmavého skla pro lékařské účely (objem 20 ml).
  • tužková emulze pro místní použití.

Hlavní aktivní složkou léčiva ve všech lékových formách je dimethinden maleát. Tato látka má výrazný antipruritický a antialergický účinek a je antagonistou histaminu. K terapeutickému účinku dochází téměř okamžitě, protože hlavní složka má dobrou biologickou dostupnost (více než 70%) a rychle proniká do tělesných tkání, což blokuje práci histaminových receptorů.

Metabolity účinné látky se vylučují močí a žlučí..

Vlastnosti a terapeutický účinek

Složky Fenistilu snižují propustnost kapilár, zastavují produkci histaminu, látky zodpovědné za vznik alergických příznaků. Terapeutický účinek je pozorován po prvním použití: intenzita svědění u dítěte klesá, vyrážka je méně znatelná, pálení zmizí.

Návod k použití: dávkování a způsoby odběru kapek

„Fenistil“ v ​​jakékoli lékové formě může způsobit nežádoucí účinky, proto je důležité přísně dodržovat dávkovací režim a zabránit předávkování lékem.

Protože léčivo není systémovým lékem, není nutný stálý příjem léčiva: lékaři doporučují používat Fenistil pouze v případě nepříjemných symptomů.

Kapky: kolik dát dítěti?

Kapky "Fenistil" mají sladkou chuť, takže obvykle není problém s léčbou dětí jakéhokoli věku.

Pokud potřebujete dát dítěti kojence, můžete jej rozpustit v mateřském mléku nebo ve směsi, ale ve většině případů to není nutné. „Fenistil“ ve formě kapek lze dětem podávat od 1 měsíce - před dosažením tohoto věku je lepší použít gel nebo tužku.

Dávka léku závisí na věku dítěte a je následující (jsou uvedeny hodnoty pro jednu dávku):

  • první rok života (od 1 měsíce) - 3-10 kapek ne více než 3krát denně;
  • od 1 roku do 3 let věku - 10-15 kapek ne více než 3krát denně;
  • od 3 let do dospívání (12 let a starší) - 15–20 kapek ne více než 3krát denně.

Některé matky se snaží kapky zahřát, než je dají k dítěti. Nedělejte to, protože je možná ztráta léčivých vlastností.

Gel a emulze: jak brát?

„Fenistil“ ve formě tužky a gelu lze v případě potřeby použít od prvních dnů života. Lék se aplikuje na akné, kousnutí místa, puchýře (s ovčími neštovicemi) a další problémové oblasti v malé vrstvě 2 až 4krát denně.

Délka léčby závisí na závažnosti příznaků. Odborníci doporučují používat tento lék, dokud patologické příznaky a svědění úplně nezmizí, ale pokud není pozorována pozitivní dynamika po 3-4 dnech léčby, měli byste přestat užívat lék a vyhledat lékaře.

Při použití emulze a gelu "Fenistil" musíte dodržovat bezpečnostní opatření:

  • brát, zabránit tomu, aby se produkt dostal na sliznice (oči, ústa, pohlavní orgány);
  • po aplikaci léku nemějte na otevřeném slunci 2 hodiny;
  • nezahřívejte postiženou oblast (výlety do sauny, vany atd.).

Výrazného terapeutického účinku se obvykle dosáhne do konce druhého dne užívání přípravku Fenistil.

Prevence komplikací po očkování

Fenistil je často předepisován dítěti během očkovacího období, aby se předešlo komplikacím ve formě alergie na složky vakcíny..

Lék ve formě kapek je v tomto případě předepsán v minimální dávce věku podle následujícího schématu:

  • 2-3 dny před očkováním - 2krát denně;
  • v den očkování - 3x denně;
  • do 2-3 dnů po vakcinaci - 2-3krát denně (pokud příznaky alergie chybí, můžete použít lék k profylaxi jednou denně, při dodržení dávkovacího režimu v závislosti na věku dítěte).

Po očkování DTP můžete místo vpichu (ránu) namazat fenistilským gelem.

Kontraindikace a vedlejší účinky ve formě alergie

"Fenistil" je obvykle dobře snášen, ale nelze jej použít bez lékařského předpisu, protože lék má kontraindikace a může způsobit vážné vedlejší účinky.

Kapky "Fenistil" jsou kontraindikovány u dětí s následujícími chorobami:

  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • bronchiální astma;
  • novotvary v tkáních prostaty (u chlapců).

"Fenistil" pro vnější použití nemá kontraindikace, s výjimkou individuální nesnášenlivosti složek. Vedlejší účinky, které se mohou objevit při používání místních forem, jsou spojeny s kožními problémy.

U dítěte se mohou rozvinout podráždění nebo alergické příznaky - v tomto případě je nutné okamžité stažení léčiva, opláchnutí místa aplikace velkým množstvím tekoucí vody a vyhledání lékařské péče..

Nežádoucí účinky při orální metodě užívání přípravku "Fenistil":

  • ospalost;
  • suchá ústa
  • záchvaty nevolnosti;
  • bolest hlavy;
  • kožní vyrážky;
  • otoky končetin a obličeje;
  • křeče
  • zvýšená nervová podrážděnost.

Vzhledem k poměrně závažným vedlejším účinkům Fenistilu ve formě kapek lékaři doporučují používat gel nebo emulzi pro menší alergické příznaky.

Předávkovat

Předávkování při použití lokálních forem drogy je téměř nemožné. Při použití kapek ve vysoké dávce jsou možné závažné důsledky, například:

  • křečový syndrom;
  • bušení srdce (tachykardie);
  • nervózní podrážděnost, agrese;
  • halucinace;
  • proplachování krve do tkání obličeje;
  • kolaps;
  • horečka;
  • potíže s močením.

Důležité! Pokud dítě náhodně dostalo zvýšenou dávku Fenistilu, je nutné mu podat aktivní uhlí v dávce specifické pro daný věk a vypláchnout žaludek teplým solným roztokem. Po první pomoci se poraďte s lékařem, protože dítě může potřebovat léky k udržení respiračních funkcí a srdečních funkcí..

Interakce s jinými léčivými přípravky

Léčba Fenistilem nelze kombinovat s následujícími skupinami léků:

  • Blokátory / inhibitory MAO;
  • prášky na spaní a sedativa;
  • přípravky obsahující ethylalkohol;
  • antidepresiva.

V rozporu s tímto doporučením je možná inhibice centrálního nervového systému a respiračního centra.

Analogy

Doposud neexistují strukturní analogy Fenistilu, ale v případě potřeby si můžete vybrat lék s podobným farmakologickým účinkem. Mezi bezpečné a doporučené léky pro děti patří:

  • Zirtek;
  • "Zodak";
  • "Tavegil" (v mnoha případech je droga volby);
  • Erius.

Mezi méně bezpečné, ale také dostatečné účinné léky patří:

"Fenistil" je lék na léčbu alergických symptomů, který se týká nové generace léků. Tento lék nelze považovat za zcela bezpečný, ale v případě potřeby jej lze předepsat i velmi malým dětem. Abyste se vyhnuli vedlejším účinkům, je nutné přísně dodržovat doporučení lékaře a řídit se pokyny pro dávkování a dávkovací režim.

10 odpovědí dětského alergika na hlavní rodičovské otázky týkající se Fenistilu

Od samého narození dítěte čelí matky a otcové nutnosti používat antihistaminika. Zda se jedná o přípravky pro očkování nebo neočekávané alergické vyrážky. Otázka, jak dát Fenistil dětem s alergiemi, tedy vůbec není nečinná. V tomto článku budeme analyzovat hlavní klinické situace, ve kterých je nutné brát antialergická léčiva přesně na příkladu Fenistilu, jako jednoho z nejpopulárnějších antihistaminik..

Co je tento lék - Fenistil?

Fenistil je zařazen do skupiny antihistaminik, které se obvykle dělí do dvou hlavních kategorií:

  • blokátory antihistaminových receptorů. Brání vzhledu a výrazně usnadňují průběh atopických procesů v těle. Existují dvě hlavní generace blokátorů histaminových receptorů. První generace zahrnuje klasické antihistaminika, které mají silný hypnotický účinek. Druhá generace zahrnuje silné antialergické léky, které mají slabý účinek na nervový systém. Fenistil (dimetinden) patří do skupiny léků první generace;
  • lokální antihistaminika. Obvykle je do této farmakologické skupiny léčiv zařazen fenolil gel. Tyto léčivé gely a emulze mají schopnost blokovat lokální tkáňové receptory biologicky účinnou látkou, snižovat propustnost kapilár a mají protizánětlivé účinky.

Význam účinku antihistaminů je vypnout receptory, kterými se histamin váže během alergické imunitní reakce. Histamin je biologicky aktivní látka, která způsobuje zvýšenou vaskulární permeabilitu.

Klinicky vidíme vznik vyrážek na jasně červeném pozadí. Účinek léčiva je rychlý, ale pro dosažení výrazného klinického účinku je nutná dostatečně velká dávka, protože vazba na receptorové proteiny je reverzibilní a kompetitivní.

To jistě vede k tomu, že tato skupina léků vyvolává nežádoucí a nebezpečné vedlejší účinky..

Tyto reakce jsou způsobeny následujícími faktory:

  • neselektivní blokáda receptorů, zejména m-cholinergních receptorů. Tento účinek se projevuje výskytem suchých sliznic, zvýšeným nitroočním tlakem;
  • možný vývoj komorové arytmie v důsledku působení chininu na srdeční sval;
  • inhibiční účinek na mozek s rozvojem nervozity, ospalosti a letargie.

Kdy mám dát Fenistil dětem s alergiemi?

V pediatrii není tolik případů, kdy můžete tento lék předepsat. Nejčastěji se jedná o přípravek pro očkování, léčbu atopické a alergické kontaktní dermatitidy, kopřivky, angioedému, alergii na hmyz.

V jakých případech je použití Fenistilu nebezpečné?

Existuje jen několik kontraindikací užívání drogy, ale měli byste si je být vědomi:

  • přecitlivělost na složky léčiva;
  • věk do jednoho měsíce;
  • předčasnost dítěte;
  • glaukom;
  • bronchiální astma;
  • zánětlivé hnisavé procesy na kůži (pro gel).

V jakých formách je Fenistil?

V dětské praxi se Fenistil používá ve formě kapek pro orální podání a gel pro vnější použití.

Jak dávkovat Fenistil ve formě kapek?

Lék lze doporučit dítěti od měsíce.

Dávku Fenistilu určuje lékař na základě tělesné hmotnosti dítěte a jeho zdravotního stavu. Existují schémata pro výpočet dávky tohoto léku pro předčasně narozené děti.

Maximální denní dávka léčiva ve formě kapek by neměla překročit dvě kapky na kilogram tělesné hmotnosti pacienta a měla by být rozdělena do tří dávek. Od prvního měsíce do jednoho roku věku se doporučují 3 až 10 kapek na dávku. Po 1 roce a až 3 letech se dávka zvýší na 15 kapek na příjem. Od tří let dejte 20 kapek.

Před užitím léku ho můžete rozpustit v čaji, kompotu nebo mateřském mléce a vyhnout se zahřívání léku. Kapky chutnají dobře a jsou dobře snášeny i dětmi.

V jakých situacích se Fenistil gel používá u dětí s alergiemi?

Lék v gelové formě se používá u dětí s svědivými atopickými vyrážkami, kousnutím hmyzem a některými druhy kopřivek. S opatrností se Fenistil používá u předčasně narozených dětí. Fenistil gel se používá, když dítě dosáhne měsíce věku.

Dávkovací režim Fenistil gel u kojenců

Fenistil se aplikuje na oblasti kožní vyrážky až čtyřikrát denně. Při neexistenci účinku je žádoucí současné použití s ​​kapkami.

Jaké mohou být vedlejší účinky u dětí při užívání léku Fenistil?

V praxi alergisty se nejčastěji vyskytují vedlejší účinky při použití kapek pro orální podání. To je letargie, úzkost, závratě, nervozita.

Dítě může cítit nevolnost, sucho v ústech. Gel pro vnější použití může způsobit kontaktní dermatitidu, peeling, suchou pokožku. Všechny nežádoucí účinky je třeba nahlásit svému lékaři..

Co dělat v případě předávkování lékem Fenistil?

Předávkování Fenistilem se může projevit u dítěte s rozmazaným vědomím, vyjádřenou ospalostí, křečemi, poklesem krevního tlaku.

S použitím jakýchkoli léků je nežádoucí kombinovat použití fenistilu?

  1. Fenistil zvyšuje účinek tablet na spaní a psychotropních léků.
  2. Inhibitory MAO (antidepresiva), pokud se používají s blokátory histaminu, inhibují centrální nervový systém.
  3. Kombinace fenistilu s m-anticholinergními léčivy zvyšuje riziko vzniku nebo zhoršení glaukomu.

Co si pamatovat, když dáte dítěti Fenistil?

Je důležité dodržovat několik pravidel:

  • lék nepomůže, pokud je svědění způsobeno porušením jater;
  • Vyvarujte se vystavení slunečnímu záření na pokožce pomocí gelu Fenistil;
  • po zahřátí ztratí lék své léčivé vlastnosti, proto do horké tekutiny nepřidávejte kapky Fenistilu.

Jak používat Fenistil u různých nemocí?

  1. Použití fenistilu v přípravě na očkování. Děti v první polovině života s projevy atopie, plenkové dermatitidy, numulárního ekzému, ruly by měly být očkovány během remise onemocnění léky. Fenistil se předepisuje ve věkové dávce ve formě kapek dva dny před a do čtyř dnů po vakcinaci.
  2. Fenistil s atopickou dermatitidou. Používají se obě formy léku. Fenistil se obvykle předepisuje jako krátký průběh, aby se vyloučilo intenzivní svědění kůže a zlepšila se kvalita nočního spánku. Dlouhodobé nepřetržité používání fenistilu se nedoporučuje z důvodu zhoršené kognitivní funkce mozku u dětí. Pokud dítě také trpí bronchiálním astmatem a alergickou rinitidou, nebude použití Fenistilu kvůli jeho atropinovému účinku nevhodné..
  3. Fenistil pro různé typy kopřivek. Zahraniční autoři doporučují používat fenistil gel lokálně na puchýřech pro urtikárii způsobenou tlakem. Kapky fenistilu pomohou vyrovnat se s svěděním kůže s kopřivkami (puchýře).
  4. Fenistil gel pro alergie na kousnutí hmyzem u dětí. V letní sezóně mohou i novorozenci trpět výraznou alergickou reakcí na kousnutí hmyzem. Po kousnutí gelu s antihistaminickým účinkem bude místo kousnutí méně svědění a bobtnání. Fenistil gel lze nanášet na pokožku třikrát denně.

Zkoumali jsme tedy hlavní možnosti použití přípravku Fenistil u dětí.

"Fenistil" (kapky): návod k použití, indikace, dávkování pro děti a dospělé

Finestil (kapky) je umístěn jako antihistaminikum. Je to velmi často předepsáno lékaři a má pozitivní zpětnou vazbu od pacientů. Droga je na farmaceutickém trhu již dlouhou dobu a neztrácí svoji poptávku kvůli své účinnosti, bezpečnosti a snadnému použití. Díky optimální formě uvolňování je Fenistil vhodný i pro novorozence a dospělí si vyberou kapky, pokud dojde k potížím s polykáním tablet.

Složení léčiva

"Fenistil" - kapky z alergií, a proto je složení vhodné. Hlavní složkou je antihistaminikum. Droga sama o sobě vypadá jako silné řešení. Je průhledný a prakticky nemá žádnou chuť ani vůni. To přitahuje rodiče, protože kapky se dají dítěti docela snadno. Dospělí také dávají přednost léku, protože ne každý může vzít kapky, které mají ostrou chuť..

Pro pohodlný příjem je zabalen do malých kapátků (kapek). Instrukce poskytuje kompletní obraz o jejím složení, proto je důležité ji před jejím provedením pečlivě prostudovat. Hlavní účinnou látkou je syntetická složka dimethindan maleátu. Jedná se o derivát alkylaminu, který je první generací antihistaminika, což umožňuje, aby léčivo bylo účinné a bezpečné..

Obsahuje pomocné látky "Fenistil" (kapky). Instrukce hlásí tyto komponenty:

  • čištěná voda;
  • kyselina benzoová;
  • monohydrát kyseliny citronové;
  • edetát disodný;
  • dodekahydrát hydrogenfosforečnanu sodného;
  • propylenglykol;
  • sacharinát sodný.

Stojí za zmínku, že k absorpci hlavní složky v krvi dochází poměrně rychle. Po dvou hodinách je pozorována maximální koncentrace dimethindan maleátu v krevním séru.

Efekt vytvořen

S různými alergickými reakcemi vytváří příznivý účinek "Fenistil". Instrukce pro použití kapek je zcela kompletní, v ní můžete shromažďovat všechny potřebné informace. Je tedy známo, že po 30 minutách si pacient všimne zlepšení svého stavu a samotný lék pokračuje až do dne.

Terapeutického účinku je dosaženo vlivem na alergické receptory, hlavní složku a blokování účinků M-cholinergních receptorů, neurotransmiteru serotoninu a bradykininového peptidu.

Díky tomuto léku si pacienti všimnou změn v jejich stavu:

  • zmizení otoku;
  • odstranění svědění kůže;
  • snížení propustnosti kapilár, které je způsobeno přetrvávající reakcí na alergen;
  • snížení a úplné odstranění slzení a svědění očí.

Všechny tyto účinky jsou zaznamenány u pacientů s různými alergickými reakcemi a bez ohledu na věk..

Když je zobrazen příjem

U různých alergických reakcí může být indikován fenistil (kapky). Pokyny pro použití u dospělých by měly být pečlivě prostudovány, protože lék je předepisován pouze jako lék pro symptomatickou léčbu. Jinými slovy, samotný lék a příčina alergické reakce, lék není schopen eliminovat. Pouze rychle a účinně odstraní všechny nepříjemné příznaky. Výsledkem je, že se pacient cítí ulevený, nepohodlí způsobené dráždivými složkami zmizí..

Indikace „Fenistil“ (kapky) na základě pokynů má tedy následující význam:

  • svědění a otok z kousnutí hmyzem;
  • příznaky alergie na potraviny nebo léky;
  • ekzém;
  • specifická hyposenzibilizace a její prevence;
  • různé druhy dermatóz s projevem svědění;
  • úleva od spalniček, planých neštovic nebo zarděnek;
  • alergická rýma, celoroční i sezónní;
  • kopřivka a horečka způsobená touto chorobou;
  • jako doplňková terapie pro sérovou nemoc nebo anafylaktický šok.

V každém případě je třeba si uvědomit, že tento nástroj rychle odstraní všechny nepříjemné jevy způsobené alergickou reakcí, ale v podstatě je třeba problémy řešit společně s ošetřujícím lékařem..

Kontraindikace

Navzdory mírnému účinku a možnosti novorozence má Fenistil určité kontraindikace. Návod k použití kapek obsahuje úplné a přesné informace o tomto. Proto je před přijetím, zejména u prvního, důležité prostudovat anotaci k lékům nebo získat lékařskou konzultaci.

Je třeba si uvědomit, že kapky je zakázáno používat v následujících případech:

  • přítomnost anamnézy bronchiálního astmatu;
  • během kojení;
  • s přetrvávající negativní reakcí na jakoukoli složku, která je součástí produktu;
  • pokud je diagnostikován glaukom s uzavřeným úhlem;
  • během prvních tří měsíců těhotenství, kdy je plod nejcitlivější na různé druhy drog;
  • ve věku dětí do jednoho měsíce (existuje riziko apnoe během spánku, při zástavě dýchání).

Interakce kapek "Fenistil" s jinými skupinami drog

Lék je povolen v mnoha případech a kombinován s různými léky. Existují však některé výjimky. Takže ve druhé polovině těhotenství může být lék v lékárničce ženy, ale je lepší získat souhlas svého gynekologa. Přípravek "Fenistil" se také může používat k léčbě lidí s epilepsií, ale pouze pod přísnou kontrolou.

Pokud jsou současně užívány jiné léky, je vhodné prodiskutovat s lékařem možnost křížení s následujícími skupinami léků:

  • antiemetika;
  • anticholinergika;
  • anxiolytika;
  • tricyklická antidepresiva;
  • Inhibitory MAO;
  • sedativa;
  • drogy obsahující alkohol;
  • opioidní léky proti bolesti.

Kombinace všech těchto typů léků s Fenistilom může vést k vedlejším účinkům. Přesný závěr však může poskytnout pouze odborník..

Kdy a kolik vzít

Pokyny k použití přípravku „Fenistil“ (kapky) jsou klasifikovány jako antihistaminika, které eliminují příznaky alergické reakce. Můžete použít lék v přítomnosti lékařských indikací a jmenování lékaře. Dávka se však striktně počítá podle věku pacienta. Odborníci vědí, že lék má řadu funkcí a pouze lékař je může hodnotit z profesionálního hlediska.

Dále zvažte, jak užívat „Fenistil“ (kapky). Dávkování se liší v závislosti na věkové kategorii a lze jej upravit podle přítomnosti chronických onemocnění.

Jmenování pro dospělé

Kapky mohou být předepsány, pokud máte potíže s polykáním. V tomto případě můžete pít od 60 do 120 kapek denně. Tato dávka v miligramech je normální, jmenovitě 3-6 mg.

Můžete vypít až 40 kapek najednou, ale minimální dávka, která může v těle vyvolat potřebné mechanismy, je 20 kapek.

V případě léčby starších osob neupravujte normu. Existují však určité nuance..

Pokud si pacient stěžuje na ospalost během dne, je lepší distribuovat léky následujícím způsobem:

  • ráno, ihned po probuzení - 20 kapek:
  • večer, těsně před spaním - 40 kapek.

Zbytek léčby se neliší od léčby ostatních pacientů.

Přiřazení dětem

Standardy pro děti se liší od standardů pro dospělé pacienty. Vše záleží na věku dítěte.

„Fenistil“ (kapky) pro děti do jednoho roku je předepsán na základě přesně vypočítané dávky. Lékař vyhodnocuje stav dítěte a jeho soulad se standardy růstu a hmotnosti. Pokud je vše v pořádku, můžete se řídit níže uvedenými doporučeními. Pokud se dítě narodilo předčasně, má v anamnéze různé nemoci nebo je pozadu, pak se lékař zaměřuje na skutečnou váhu.

Existuje tedy následující schéma: 20 kapek se rovná 1 mg roztoku. Proto by se 2 kapky nebo 0,1 mg měly vynásobit skutečnou hmotností novorozence v kilogramech. Dále je výsledná hodnota rozdělena do tří, což odpovídá třem recepcím denně. Výsledná hodnota znamená jednu dávku.

Dále zvažte, kolik kapek Fenistilu může být dáno za rok, ale i v jiném věku, na základě skutečnosti, že dítě je relativně zdravé:

  • Od 1 měsíce do roku se předepisují 3 až 10 kapek najednou. Denní dávka by neměla přesáhnout 30 kapek.
  • Jeden až tři roky je již nabízeno 10 až 15 kapek. Zároveň můžete vypít pouze 45 kapek denně. Toto je maximální dávka..
  • Od 3 let do 12 může dítě užít až 20 kapek najednou. Je však přísně zakázáno dávat více než 60 denně!
  • Dospívající ve věku 12 let a starší mohou na alergii použít až 40 kapek. Maximální dávka je 120 kapek za den.

Příklad výpočtu požadované dávky

Pokud není možné navštívit lékaře, může matka samostatně vypočítat potřebné dávkování pro své dítě. Pokud tedy dítě váží 10 kilogramů, musí být toto číslo vynásobeno 0,1. Získejte 1 mg nebo 20 kapek denně.

Tato částka musí být rozdělena do tří částí v následujících poměrech:

  • ráno po probuzení - 5 kapek;
  • na oběd před spaním - 5 kapek;
  • na noc - 10.

Jak je uvedeno výše, maximální objem v tomto případě je 30 kapek.

Proveditelnost odběru před očkováním

Pediatrové často doporučují dětem před očkováním „Fenistil“ (kapky), pokud dítě dříve mělo alergickou reakci. V tomto případě lze zabránit nepříznivým účinkům..

Pokud je plán vakcína, pak je lék předepsán 3 dny před ním a v závislosti na stavu pokračuje v užívání dalších 2 nebo 3 dnů. Je však třeba si uvědomit, že podle doporučení WHO je taková terapie povinná pouze ve výjimečných případech - v přítomnosti přetrvávajících alergií..

Akce pro alergiky

Pokud dojde k alergické reakci, je třeba kapky užít okamžitě.

Příznaky mohou být takové projevy:

  • slzení
  • svědění kůže a očí;
  • rýma a kýchání;
  • kožní vyrážky.

Také „Fenistil“ musí být použit po kontaktu s dráždivou látkou, která může být potenciálním alergenem. Pokud jsou na kůži zaznamenány alergické reakce, lze kapky kombinovat s gelem stejné značky. Působí lokálně a drogy se navzájem úspěšně doplňují. V tomto případě je však důležité upravit dávkování za pomoci lékaře.

Před nebo po

Pacienti často přemýšlejí, kdy vzít kapky: před jídlem nebo po jídle. Skutečností je, že návod na léčivo takové informace neobsahuje. Můžeme proto dojít k závěru, že v tomto případě na tom nezáleží.

Stojí za to vysvětlit možnost vzít kapky malými dětmi a kojenci. Existují dvě možnosti, které jsou stejně účinné a bezpečné:

  • Rozpusťte v mateřském mléce, směsi nebo vodě. Nabídka v lžíci nebo nalít do láhve.
  • Podejte v čisté, nerozpuštěné formě s malou lžičkou.

Protože tento lék nemá chuť, děti obvykle drogy neodmítají.

Přípustná data přijetí

Anotace rovněž neobsahuje informace o přijatelných termínech pro přijetí. Potřebné trvání léčby by proto mělo být prodiskutováno pouze s lékařem. Je třeba si uvědomit, že vše je individuální a načasování se liší..

Trvání terapie může být ovlivněno:

  • závažnost příznaků;
  • typ reakce na alergen;
  • doba expozice dráždivé látky pro pacienta;
  • tělesné schopnosti;
  • stáří.

Obvykle trvá trvání léčby od týdne do 10 dnů. Pokud alergie nabývá chronické formy, pak se Fenistil používá v kapkách pro průběžné podávání, přičemž se udržuje interval 5 dnů..

Možné negativní důsledky

Přes poměrně bezpečné složení má Fenistil (kapky) stále vedlejší účinky. Hlavní nevýhodou léku je vyvolání ospalosti u dospělých pacientů a dětí. Proto je tato informace důležitá při přijímání a správě složitých mechanismů. Je lepší zdržet se řízení během léčby.

Kromě toho může užívání léku vyvolat další nežádoucí účinky:

  • bolest hlavy;
  • nevolnost
  • závrať;
  • suchá ústa
  • alergický na jakoukoli složku léku, ale paradoxně to může znít.

Pokud máte nepříjemné pocity, je lepší dočasně přestat pít kapky a diskutovat o možné výměně s odborníkem.

Léky s podobným účinkem

"Fenistil" (kapky) mají analogy a jsou velmi rozdílné. Všechny jsou však různé a pouze lékař si může vybrat ten pravý na základě shromážděné anamnézy. Mezi podobnými prostředky jsou také kapky.

Co tedy může nahradit Fenistil (kapky)? Analogy na trhu farmakologie lze identifikovat takto:

  • „Zodak“, kde jako účinná látka působí cetirizin dihydrochlorid.
  • „Alerzin“, kde hlavní složkou je levocetirizin.
  • Suprastin je populární droga. Účinná látka - chloropyramin.
  • „Zirtec“, kde hlavní látkou je cetirizin dihydrochlorit.
  • "Allergolik", ve složení kterého - levocetirizin.

Jaký lék zvolit, rozhodnout pro pacienta společně s lékařem.

Fenistil kapky návod k použití, recenze

Aby se eliminovaly příznaky alergických reakcí, alergista vybírá antihistaminika se zaměřením nejen na projevy onemocnění, ale také s ohledem na věk pacienta. Fenistil v kapkách je univerzální lék, to znamená, že může být použit jak při léčbě dětí mladších jednoho roku, tak při léčbě alergických onemocnění dospělých..

Indikace pro použití

Fenistil v kapkách je předepisován pacientům s:

  • Alergická onemocnění. Droga pomáhá vyrovnat se s projevy senné rýmy, kopřivky, drogové a potravinové alergie, Quinckeho edém, lze použít v kurzech k léčbě celoroční rýmy.
  • Svědění kůže, která se vyskytuje v důsledku ekzému, svědění dermatóz, kousnutí hmyzem. Pro děti se kapky fenistilu často předepisují jako lék na svědění s planými neštovicemi, kůrou, zarděnkami.

Lék se používá při hypersenzitivní terapii k prevenci možných alergických reakcí..

Klinická a farmakologická skupina

Fenistil je antialergický lék, podle mechanismu účinku je blokátorem histaminu H1.

Podle působení hlavní účinné látky na organismus jsou kapky Fenistilu blíže lékům první generace.

Toto antihistaminové léčivo z léků první generace se však vyznačuje nižším stupněm vývoje sedativního účinku, delším trváním účinku a dostatečně vysokou antialergickou aktivitou.

Mechanismus účinku

Kapky fenistilu po požití blokují hlavní látku produkovanou během vývoje alergické reakce, tj. Histamin.

  • Prostupnost malých kapilár je snížena;
  • Zánětlivé změny a bolest jsou sníženy;
  • Přenos nervových impulzů je zpomalen, což snižuje intenzitu svědění.

Lék se dobře vyrovnává s otokem sliznic a kůže, eliminuje kýchání, ucpání nosu, slzení a oční svědění, zabraňuje dalšímu výskytu alergických příznaků.

Maximální antialergický účinek se vyvíjí, když se Fenistil používá kapky dvě hodiny po podání, po 6 hodinách se léčivo začne postupně vylučovat z těla.

Složení léku

Antihistaminikum Fenistil je k dispozici v různých lékových formách, ale všechny obsahují hlavní účinnou látku - dimethinden maleát..

Kromě této složky existuje několik dalších kapek: hydrogenfosforečnan sodný dodekahydrát - 16 mg, edetát disodný - 1 mg, sacharinát sodný - 0,5 mg, monohydrát kyseliny citronové - 5 mg, kyselina benzoová - 1 mg, propylenglykol - 100 mg, čištěná voda - 888,5 mg.

1 mg tekutiny obsahuje 1 mg dimethinden maleátu.

Fenistil v kapkách se prodává v lahvích z tmavého skla, každá z nich obsahuje 20 ml léku. Lahve jsou vybaveny kapátkovým dávkovačem, který usnadňuje proces užívání léků.

Kontraindikace

Lék Fenistil v kapkách není předepsán všem lidem trpícím alergickými reakcemi. Lék je kontraindikován, pokud pacienti:

  • Bronchiální astma;
  • Glaukom s uzavřeným úhlem;
  • Přecitlivělost na jednu nebo více složek léku.

Lék je kontraindikován pro použití při léčbě dětí mladších jednoho měsíce.

Při předepisování kapek Fenistilu lidem s chronickými onemocněními dýchacího systému je třeba postupovat opatrně při výběru dávky.

Rovněž je třeba mít na paměti, že sedativní účinek léku může vést k epizodám noční apnoe u dětí mladších než jeden rok. Proto, pokud je dítě ohroženo zástavou dýchacích cest, musíte zvolit jiný antihistaminikum.

Vedlejší efekty

Hlavní nežádoucí účinky možné při užívání přípravku Fenistil Drops:

  • Ospalost - sedativní účinek je nejvýraznější v prvních dnech terapie;
  • Závratě, bolesti hlavy, agitovanost;
  • Suché sliznice, nevolnost;
  • Poškozená respirační funkce;
  • Alergické reakce - vyrážky, otoky, svalové křeče.

Použití Fenistil kapek pro děti, dávkování

Dávkování léku Fenistil klesne a doba jeho podávání stanoví lékař. Existují také standardní léčebné režimy pro různé věkové kategorie..

Pro novorozence a kojence do 1 roku

Jedna dávka je od 3 do 10 kapek denně - 9-30. Droga se užívá třikrát denně..

Od 1 roku ano 3 roky

Jedna dávka od 10 do 15 kapek, denně od 30 do 45. Frekvence užívání léku Fenistil - třikrát denně.

3 až 12 let

Jedna dávka - 15–20 kapek, denně - 45–60.

Více než 12 let

Dětem, které dosáhly věku 12 let, je předepsáno 60 - 120 kapek léku Fenistil denně, denní dávka by měla být rozdělena do tří dávek.

Předávkovat

Předávkování kapkami fenistilu u dospělých pacientů vede k depresi centrálního nervového systému, což se projevuje hlavně ospalostí. U dětí může naopak předávkování způsobit silné agitace..

Užívání větší dávky kapek navíc způsobuje tachykardii, silné sucho v ústech, halucinace, ataxii a horečku.

U některých pacientů jsou zaznamenány poklesy krevního tlaku, retence moči, klonické nebo tonické křeče.

Léčba začíná výplachem žaludku. Poté podejte slané projímadlo, aktivní uhlí nebo jiný enterosorbent.

V případě potřeby použijte léky k udržení funkce dýchacího a kardiovaskulárního systému. Nepoužívejte analeptika.

Těhotenství a kojení

Lék Fenistil není předepsán ženám v prvním trimestru těhotenství. Ve druhém nebo třetím trimestru může být léčivo použito, pouze pokud je předepsáno lékařem.

Pokud je během období laktace nutná léčba Fenistilem, je kojení po dobu léčby přerušeno.

speciální instrukce

Při předepisování přípravku Fenistil dětem mladším než 6 let je třeba mít na paměti, že tento lék může zvýšit jejich vzrušivost.

Kapky během skladování by neměly být vystaveny vysokým teplotám. V případě potřeby použijte správnou dávku roztoku v lahvi s vodou nebo kojeneckou výživou.

Lék může být podán neředěný z lžíce. Měl by být přísně sledován, aby dávka léku nebyla vyšší než dávka předepsaná lékařem..

Fenistil nepomůže při svědění, ke kterému dochází při cholestáze.

Droga by měla být používána s opatrností pro řidiče a lidi, jejichž speciality jsou spojeny s potřebou spravovat složitá zařízení, může být pozornost oslabena.

Podmínky skladování, prázdniny v lékárnách

V lékárnách se Fenistil prodává v kapkách bez lékařského předpisu. Lék by měl být uchováván v původní lahvičce a na místech, kde teplota neklesne nad 25 stupňů. Datum vypršení kapky - 2 roky od okamžiku vydání.

Výrobce uvedený níže.

Analogy kapek Fenistil

Kapky Fenistil neobsahují žádné analogy obsahující přesně stejnou účinnou látku. Proto jsou tyto antihistaminika s podobným mechanismem účinku považovány za analogy, jedná se o:

  • ZIRTEK JAKO DROP A TABLETY. Droga pomáhá vyrovnat se s příznaky alergické rýmy, zánět spojivek, kopřivka. Zirtek je stejně jako Fenistil účinný při léčbě pollinózy a Quinckeho edému. Lék ve formě kapek lze použít od 6 měsíců dítěte.
  • ZODAK. Používá se k léčbě konjunktivitidy, rýmy, kopřivky, Quinckeho edému, pomáhá vyrovnat se s kožní vyrážkou a reakcí na kousnutí hmyzem. Lék Zodak je předepsán jako součást komplexní léčby bronchiálního astmatu, ekzému. Lze použít od jednoho roku.
  • PARLAZIN. Lék je k dispozici ve formě kapek a tablet. Eliminuje otoky, svědění, zánět způsobený alergickou reakcí. Antihistaminická akce začíná 20 minut po podání a trvá jeden den. V tekuté formě může být léčivo na rozdíl od kapek Fenistilu použito od jednoho roku, v tabletách od 6 let.
  • LORAGEHAL. Lék je k dispozici v tabletách, sirupu, suspenzi. Je předepsán pro alergickou rýmu, pollinózu, kopřivku, Quinckeho edém, svědění dermatóz. Antihistaminický účinek začíná půl hodiny po užití jedné dávky a pokračuje po celý den. Droga je schválena pro použití od dvouletého dítěte, ale pouze ve formě sirupu.
  • LOMILAN. Na rozdíl od přípravku Fenistil, který je k dispozici pouze v tekuté formě, vstupuje Lomilan do lékáren pouze ve formě tablet. Terapeutický účinek léčiva nastává 30 minut po použití a trvá jeden den a dosahuje svého vrcholu 8 až 12 hodin po podání. Lomilan je zbaven sedativního účinku, je předepisován pouze od dvou let.

Recenze na lék Fenistil

"Můj syn začal mít těžkou alergii ve věku asi 3 měsíců, s největší pravděpodobností to byla reakce na novou směs Nutrilon Pepti.

Celé tělo bylo tečkované, dítě mělo strach a prakticky nespalo. Zavolala doktora do domu a předepsala nám kapky Fenistilu na 10 dní. Lék dal 5 kapek třikrát denně a hned řeknu, že nám tyto kapky pomohly.

Třetí den vyrážka téměř úplně zmizela, zůstaly jen šupinaté skvrny, takže jsem dal synovi lék další tři dny.

Z mínusů mohu poznamenat, že Fenistil způsobuje těžkou ospalost - moje dítě neustále spalo, a to pravděpodobně není příliš dobré pro nervový systém. Proto bych bez doporučení pediatra nedoporučoval podávat tento lék. “.

"Fenistil v kapkách je neustále uložen v mé domácí lékárničce." Moje děti jsou často alergické na určitá jídla, kousnutí hmyzem a léky..

Jakmile si všimnu vyrážky nebo jiných příznaků, okamžitě podám dávku kapek podle věku a další dva dny zpívám s tímto lékem.

Zdá se mi, že jen díky tomu se nám stále podařilo vyhnout se závažné alergické reakci. “.

"Od šesti měsíců mého dítěte měla pravidelně peeling a vyrážku na tvářích." Náš pediatr řekl, že to byla alergie a předepsal nám Fenistil v kapkách.

Neviděl jsem zvláštní antialergický účinek z tohoto léku, i když jsme to brali téměř měsíc. Její tváře se začervenaly a znovu se staly obvyklými. Při této léčbě byla dcera pravidelně vzrušená a nemohla usnout, i když by to mělo být opačně, protože lék způsobuje sedativní účinek.

Musel jsem si domluvit schůzku s jiným alergologem a teď nám předepsal léčbu, která opravdu pomohla. A už nebudu kupovat Fenistil. “.

Angelina, 25 let.

"Moje dítě mělo atopickou dermatitidu téměř od narození, takže lékař nám ​​doporučil vzít antihistaminikum pokaždé před plánovaným očkováním.".

Zvolil jsem si Fenistil v kapkách, za prvé, jsou vhodné dávkovat a za druhé, roztok chutná dobře, takže dítě pije léky bez problémů.

Lék začal dávat dva dny před očkováním a moje dítě nemělo žádné negativní reakce, včetně teploty. “.

"Po zavedení prvního krmení se u syna vyvinula alergie ve formě vyrážky na těle a žaludeční nevolnosti." Byli jsme propuštěni, abychom zmírnili příznaky Fenistilu v kapkách.

Druhý den používání se tváře zčervenaly a dítě je donekonečna poškrábal. Zavolala doktora a řekla nám, že to byla alergie na lék.

To znamená, že na léčivo, které by mělo zmírnit příznaky alergie, došlo k alergické reakci. Byli jsme nahrazeni léčbou a já si nekoupím další Fenistil. “.

"Od dětství mám sennou rýmu, takže jsem použil desítky různých alergických léků.".

Další exacerbace onemocnění se časově shodovala s obdobím kojení a, jak víte, v současné době je užívání většiny drog zakázáno.

Můj ošetřující alergista doporučil používat kapky Fenistilu, jsou povoleny při léčbě dětí od jednoho měsíce, a proto v zásadě nemohou ublížit dítěti.

Použití této drogy, i když to úplně nevylučuje všechny příznaky, ale dovolil vydržet kvetoucí období obilovin bez velkého zhoršení pohody..

Z mínusů jsem si všiml vysokých nákladů a nutnosti používat kapky třikrát denně. “.

Alla Dmitrievna, 46 let.

"Alergie na můj obličej ve formě červené skvrny a malý počet vyrážek, které jsem poprvé objevil před dvěma lety.".

Stále nedokážu zjistit, na co tělo reaguje, a není čas jít na kvalifikovaného alergika.

Když mi Fenistil poprvé pomohl, stálo za to vypít 25 kapek této drogy ráno, když večer všechny vnější projevy téměř úplně zmizely. A tak mě Fenistil zachránil téměř tři roky.

Ale naposledy se vyrážky na tváři zvětšily a objevily se jasněji, přičemž kapky je prakticky nezmenšily.

Musel jsem si koupit účinnější nástroj. Proto mohu říci, že Fenistil je vhodný, když se musíte vyrovnat pouze s menší alergií, se závažnější reakcí, tento lék nemá smysl. “.

Tatyana, 24 let.

"Zpočátku nás Fenistil předepsal pediatrovi v ARI kapkách." Jak vysvětlil, antihistaminikum zmírní otok nosní sliznice a usnadní dítěti dýchání. Opravdu, po vzetí kapek, moje dcera spala téměř celou noc.

Fenistil nám pomohl dobře a když se po nadměrné konzumaci mandarinek na těle objevily skvrny.

Věřím, že tento lék musí být v domě, kde jsou malé děti, protože i běžná alergie, pokud se neléčí, může rychle dojít k Quinckeho edému. “.

Výhody a nevýhody drogy

Fenistil v kapkách je jedním z nejpopulárnějších léků používaných při léčbě alergií u malých dětí.

Mezi hlavní výhody léku patří:

  • Možnost použití od jednoho měsíce dítěte;
  • Příjemná chuť, která usnadňuje podávání léku dítěti;
  • Pohodlný dávkovač na obalu, který vám umožní přesně změřit správné množství léku;
  • Dlouhá trvanlivost.

Ale Fenistil má také nevýhody, soudě podle recenzí, toto:

  • Vysoké náklady na kapky. Jedna láhev stojí kolem 500 rublů;
  • Nevýznamný terapeutický účinek při těžkých alergických reakcích;
  • Vysoká pravděpodobnost vedlejších účinků. Ve většině případů je to ospalost a u dětí zvýšená podrážděnost.

Aby léčba přípravkem Fenistil přinesla maximální užitek, je nutné před použitím alergen konzultovat.

Alergická reakce se ne vždy vyrovná s jednou kapkou, takže lékař musí předepsat komplexní léčbu.

Jak aplikovat Fenistil kapky na děti a dospělé

Drops Fenistil - lék určený k zastavení příznaků alergií. Rychle zmírňují podráždění kůže, zmírňují svědění a otoky. Lék se také používá v oftalmologii a ORL praxi k léčbě alergické konjunktivitidy a rýmy u dětí a dospělých..

Složení a forma uvolňování

Kapky fenistilu jsou čirou bezbarvou kapalinou bez zápachu pro orální podání. Aktivní složkou odpovědnou za léčivé vlastnosti je dimethinden maleát. Pomocné látky ve složení:

  • čištěná voda;
  • sacharinát sodný;
  • propylenglykol;
  • hydrogenfosfát dodekahydrát;
  • edetát disodný;
  • monohydrát kyseliny citronové;
  • kyselina benzoová.

Lék se uvolňuje v tmavě zbarvených lahvích s kapátkem. V jednom kartonovém balení, 1 lahvička o objemu 20 ml, shrnutí aplikace. Výrobce také vyrábí fenistil ve formě tobolek a gelu.

farmaceutický účinek

Lék má antialergický a antipruritický účinek. Dimethinden maleát blokuje receptory histaminu, to znamená, že brání přenosu signálu do buněk, což podporuje uvolňování účinných látek, které způsobují příznaky alergických reakcí (svědění, vyrážka, otoky). Antialergický účinek je také spojen se zvýšením propustnosti kapilární stěny, ke které dochází u alergií.

Farmakokinetika

Po použití je léčivo rychle absorbováno přes sliznici gastrointestinálního traktu. Jeho maximální hladina v plazmě je pozorována po 2 hodinách. Biologická dostupnost léčiva (část léčiva, která se do krve nezměnila) je asi 70%. Aktivní složka se váže na krevní proteiny o 90% a má vysoký stupeň penetrace do tkání.

Proces dezintegrace léčiva probíhá v játrech, metoxylací, hydroxylací. Složky léčiva jsou vylučovány ledvinami močí a žlučí. Asi 90% se vylučuje jako metabolity, zbytek se nezmění.

Indikace

Bez ohledu na formu léku jsou indikace pro jeho použití:

  • droga, potravinová alergie;
  • kopřivka;
  • senná rýma;
  • alergické reakce po zavedení vakcín;
  • alergická rýma;
  • svědění kůže spojené s atopickou dermatitidou, kousnutím hmyzem, spalničkami, planými neštovicemi, ekzémem, zarděnkami;
  • angioedém;
  • alergická konjunktivitida.

Lék se také používá k léčbě přecitlivělosti, aby se zabránilo alergickým projevům..

Kontraindikace

Lék má řadu omezení pro použití, která zahrnují:

  • bronchiální astma;
  • individuální nesnášenlivost ke složkám léčiva, které tvoří léčivo;
  • první trimestr těhotenství;
  • dětský věk do jednoho měsíce;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • období kojení;
  • proliferace buněk prostaty.

Návod k použití a dávkování

Účinek léku je patrný 15 až 20 minut po podání. Lék ve formě kapek je určen pouze pro orální podání, nemůže být pohřben v očích a uších. 20 kapek je 1 ml tekutiny, která obsahuje 1 mg účinné látky - dimethinden maleátu. Pro snadné dávkování je láhev vybavena speciální kapátkovou tryskou.

Pro dospělé

Dávkování pro dospělé, včetně dětí starších 12 let, je od 60 do 120 kapek za den (od 3 do 6 mg). Denní norma je rozdělena do tří dávek, tj. 20 až 40 kapek na dávku. Lidé, kteří jsou náchylní k ospalosti, se doporučuje pít 40 kapek před spaním a 20 ráno, ihned po probuzení. U osob starších 65 let není nutná změna dávky..

Pro děti

Kapky mohou být podány dětem, které dosáhly 1 měsíce. Mohou být přidány do mateřského mléka nebo exprimovaného mateřského mléka, starší děti mohou být podány neředěné, protože mají sladkou chuť a děti se nevzdávají léků. Dávkování pro kojence od 1 měsíce do 1 roku volí lékař v závislosti na důvodu jmenování a závažnosti alergického procesu..

Dávkování pro děti od jednoho roku do 12 let závisí na tělesné hmotnosti - 2 kapky na 1 kg hmotnosti. Celkový počet kapek za den je rozdělen do 3 dávek. Dávkování pro děti starší 12 let je stejné jako pro dospělé.

Recenze použití dětí

Vedlejší efekty

Negativní reakce se objevují jen zřídka a častěji se projevují ve formě:

  • bolest hlavy;
  • únava
  • nervozita
  • ospalost
  • závrať
  • suchá ústa
  • nevolnost.

Poruchy trávení, úzkost, anafylaktoidní reakce, které se projevují otoky obličeje a hrtanu, svalové křeče, dušnost, jsou velmi vzácné. Pokud se tyto příznaky objeví, musíte přestat užívat lék a konzultovat odborníka.

Předávkovat

Příznaky předávkování se objevují při systematickém překročení počtu kapek za den a překročení doby používání. Příznaky

  • spláchnutí obličeje;
  • horečka;
  • kolaps;
  • ataxie;
  • rozšířené zornice;
  • snížení krevního tlaku;
  • tachykardie;
  • křeče (tonické, klonické);
  • halucinace;
  • zadržování moči;
  • buzení;
  • suchá ústa.

Tyto příznaky jsou stejné pro děti i dospělé. V případě předávkování je nutné z těla odstranit zbývající lék - pít enterosorbent (například Polysorb, aktivní uhlí) a slané projímadlo.

Léková interakce

Tricyklická antidepresiva, m-anticholinergika (včetně antispasmodických a bronchodilatačních léků) zvyšují pravděpodobnost zvýšeného nitroočního tlaku a retence moči. Nedoporučuje se užívat Fenistil současně s prokarbazinem. Droga zvyšuje účinek ethanolu na organismus..

Lék zvyšuje účinek anxiolytik, pilulek na spaní a léků, které mají tlumivý účinek na centrální nervový systém. Mezi tyto léky patří: inhibitory MAO, antipsychotika, opioidní analgetika, antihistaminika, antikonvulziva a antiemetika, antidepresiva, skopolamin).

speciální instrukce

Lék se nedoporučuje zahřívat, protože může ztratit své terapeutické vlastnosti. Při léčbě dětí mladších 6 let je třeba mít na paměti, že léky s antihistaminickým účinkem mohou způsobit nadměrnou vzrušivost. Fenistil není účinný pro svědění kůže, jehož vývoj je spojen s cholestázou. Překročení dávky předepsané lékařem nebo uvedené v pokynech je zakázáno, protože to ohrožuje příznaky předávkování nebo výskyt vedlejších účinků.

Při pěstování kapek by kapalina měla mít pokojovou teplotu. Kapky je třeba ředit pouze před použitím, je nepřípustné je přidávat do směsi předem. Během období léčby drogou je možné oslabení pozornosti a koncentrace, což je třeba mít na paměti při řízení vozidel, práci s mechanismy a při jiných pracích vyžadujících zvýšenou koncentraci a pozornost.

Skladování, prodej, skladovatelnost

Lék si zachovává své léčivé vlastnosti po dobu dvou let od data výroby kapek, které jsou uvedeny na obalu nebo láhvi. Výrobek skladujte mimo dosah dětí a slunce při teplotě nepřesahující 25 ° C. Kapky si můžete koupit v lékárně bez lékařského předpisu..

Analogy

V případě potřeby, například, pokud se vyskytnou vedlejší účinky, může být Fenistil nahrazen podobnými léky. Nejoblíbenější jsou:

Levné analogy Fenistilu jsou: Nezulin, Gistan, Akriderm, Psilo-balm. Cena těchto léků je od 30 do 100 rublů.

Recenze pro dospělé

Kapky Fenistil je antialergický lék, který pomáhá rychle se zbavit příznaků alergie, které jsou spojeny s různými příčinami. Na základě recenzí odborníků a lidí, kteří tento lék užívali, můžeme říci, že droga je velmi účinná a kromě toho se vedlejší účinky projevují ve velmi vzácných případech, nejčastěji ve formě ospalosti.

Články O Neplodnosti