Hlavní Neplodnost

Feijoa během těhotenství

Feijoa je velké zelené bobule pocházející z Jižní Ameriky. Plody Feijoa mají příjemnou kyselou chuť a obsahují velké množství hodnotných živin. Jihoamerické bobule se doporučují pro použití při chorobách štítné žlázy, aterosklerózy a dalších metabolických poruch v těle.

Struktura

Feijoa je považována za rodiště Brazílie. Zelený bobule poprvé objevili Evropané na samém konci 19. století. Feijoa v současné době roste v zemích se subtropickým podnebím, včetně Argentiny, Uruguaye a některých regionech střední Asie. Feijoa se pěstuje také na Kavkaze a také v jižních oblastech Ruska.

Složení jihoamerického bobule obsahuje následující užitečné složky:

 • vitaminy: B, C, PP;
 • minerální prvky: jód, draslík, sodík, vápník, železo, měď, fosfor, zinek, mangan;
 • Kyselina Apple;
 • éterické oleje;
 • antioxidanty (kakhetin atd.)

Feijoa je velmi voňavé bobule, které chutná jako ananas a divoká jahoda současně. Vzhledem k vysokému obsahu snadno stravitelných bílkovin a uhlohydrátů je feijoa považován za dietní produkt a je povolen k použití v jakékoli fázi těhotenství. Kromě vaření se v kosmetologii používají i zelené bobule.

Příznivé vlastnosti

Feijoa je držitelem rekordu mezi plody pro obsah jódu. Feijoa může argumentovat s mořskými plody v koncentraci tohoto prospěšného mikroelementu. Jakmile je jód v těle, zajišťuje normální fungování štítné žlázy a vytváří podmínky pro produkci hormonů štítné žlázy. Nedostatek jódu během těhotenství může vést k rozvoji hypotyreózy a ke všem současným komplikacím této patologie (spontánní potrat, opožděný vývoj plodu atd.)

Další prospěšné vlastnosti feijoa:

 • zabraňuje rozvoji anémie během těhotenství (kvůli velkému množství železa);
 • normalizuje střevní motilitu a eliminuje zácpu;
 • stabilizuje krevní tlak;
 • chrání stěnu krevních cév a snižuje viskozitu krve;
 • zlepšuje stav pokožky, nehtů a vlasů;
 • má diuretický účinek a eliminuje otoky;
 • stimuluje pozornost a paměť;
 • zlepšuje náladu;
 • Má antioxidační účinek a snižuje riziko rakoviny;
 • zvyšuje celkový tón těla a zpomaluje proces stárnutí.

Při pravidelném používání feijoa příznivě ovlivňuje všechny metabolické procesy v těle. Zelené bobule snižují krevní tlak, snižují koncentraci cholesterolu v krvi a normalizují trávicí trakt. Feijoa bude těžit z aterosklerózy, hypertenze a střevní patologie. Během těhotenství se nevzdávejte s vývojem gestózy.

Feijoa je bohatá na éterické oleje a antioxidanty. Zelené bobule budou prospěšné pro nachlazení (chřipka, SARS). Feijoa je vynikající přírodní imunomodulátor a má také slabý antiseptický účinek. Použití Feijoa snižuje riziko vzniku infekcí, pomáhá vyrovnat se s již existujícím onemocněním a urychluje zotavení.

Feijoa je považována za dobrý způsob boje proti toxikóze v časném těhotenství. Kyselé bobule pomohou vyrovnat se s nevolností a zvracením, eliminují slinění a zvyšují chuť k jídlu. Esenciální oleje, které tvoří feijoa, stimulují imunitu a zvyšují celkovou odolnost proti infekcím, což bude přínosem také v prvním trimestru těhotenství.

Preventivní opatření

Přes jeho exotický původ, feijoa málokdy způsobuje alergické reakce. Nežádoucí účinky ve formě rozkladu stolice nebo kožní vyrážky se vyskytují pouze při zneužívání zralých bobulí. Těhotné ženy by si měly být tohoto opatření vědomy a neměly by ho feijoa nechat unést na úkor místních bobulí a ovoce..

Plody Feijoa se nedoporučují pro tyreotoxikózu, obezitu, diabetes mellitus a některé další metabolické poruchy. V případě pochybností není zbytečné konzultovat lékaře. Čerstvé bobule jsou kontraindikovány při exacerbaci gastritidy a peptického vředu.

Feijoa by se neměl jíst s mléčnými výrobky (zejména s plnotučným kravským mlékem). Tato kombinace může vést k průjmu, bolesti břicha a nadýmání..

Způsob použití

Feijoa nejlépe zachovává všechny prospěšné vlastnosti čerstvých. Optimální denní příjem je 5-10 bobule. Pokud se během používání feijoa objeví nepohodlí v pupeční oblasti nebo průjem, měl by se objem produktu zmenšit. Feijoa lze jíst na snídani nebo celý den jako lehké občerstvení..

Ovoce Feijoa se při vaření aktivně používá. Kompoty a ovocné nápoje se vyrábějí ze zelených bobulí, připravují se džemem, džemem nebo džemem. Zralé ovoce se přidává do salátů a dezertů. Feijoa lze použít jako náplň do sladkých koláčů. Feijoa ve směsi s medem nebo cukrem se po dlouhou dobu nezhoršuje a zachovává si všechny své prospěšné vlastnosti. Uchovávejte čerstvé nebo kandované bobule v lednici..

Feijoa lze použít spolu s kůrou, protože obsahuje většinu všech užitečných vitamínů a minerálních látek. Pokud je chuť slupky nepříjemná, můžete jíst pouze loupané bobule. Sušená slupka se přidává do čaje, ovocných nápojů, kompotů z jablek a jiných plodů. Feijoa může být skvělým doplňkem k masovým a zeleninovým pokrmům.

Feijoa, je to možné pro těhotné ženy? Unikátní výhody ovoce během těhotenství

Vítám vás na stránce mého blogu věnované super ovoce, také exotické! Ano, tohle je feijoa! Ovoce, které ne každý chápe, ale jen proto, že neví, jak ho sníst. Poté, co se naučil, jak to udělat, to může být výhodné pro mnoho! Tak proč je tak užitečný nebo naopak nebezpečný?! Pojďme na to! Kromě toho - navíc se naučíme nejen jíst, ale také si vybrat správný!

Každý ví, že žena, která je v zajímavém postavení, je prostě povinna jíst správně. Růst a vývoj malého muže v lůně závisí na tom, jak vyvážená je její strava. Protože ženské tělo zažívá během těhotenství potřebu živin a vitamínů, je nutné konzumovat co nejvíce zeleniny a ovoce. Feijoa bude skvělým doplňkem stravy těhotné ženy. Studna. Také vám doporučuji obrátit pozornost na dýně, černý jeřáb a zázvor.

Během těhotenství pomůže zámořské ovoce vyrovnat nedostatek základních vitamínů a minerálů v těle. Bude to skvělý doplněk k nabídce těhotné ženy. Má výraznou chuť a je skutečným skladištěm užitečných vitamínů a minerálních látek, což je nezbytné pro těhotnou ženu a její dítě.

Exotické bobule feijoa je středně velké ovoce. V chuti připomíná směs kiwi, ananasu a lesní jahody. Má tmavě zelenou barvu. Délka může dosáhnout 5-7 cm. Tvar je protáhlý. Jedná se však o přibližný popis, konkrétně níže.

Feijoa - co je to ovoce, chemické složení a nutriční hodnota

Feijoa je tropické ovoce rodiny guava, které má podlouhlý tvar a tmavě zelenou barvu. Roste na keřech nebo rozlehlých stromech až do výšky 4 metrů. Ovoce chutná jako kombinace tomel, jahod a ananasu s jemným tónem jódu. Plody padají ze stromů ještě nezralých, takže se téměř vždy přepravují zeleně. Feijoa má měkkou želatinovou dužinu a uprostřed ovoce jsou jedlá semena.

Exotické ovoce si můžete koupit pouze od konce podzimu do poloviny zimy. Feijoa vlast je Jižní Amerika, ale to je také pěstováno v zemích takový jako Ázerbájdžán, Turkmenistán, to je, v oblastech kde převládá subtropické klima. Ovšem i přes termofilitu je toto ovoce schopné odolávat poměrně nízkým teplotám (až 14 stupňů pod nulou), aniž by ztratilo svou prezentaci a užitečnost..

Lékaři zpravidla doporučují ženám schopným jíst místní ovoce, které roste v klimatických podmínkách, ve kterých těhotná žena žije. Exotika by měla být užívána s opatrností. Ale ne pokud jde o feijoa.

Doporučuji sledovat užitečné video od Dr. Komarovského, kterému například věřím:

Ovoce je jednoduše přeplněné nejrůznějšími užitečnými, chemickými a organickými sloučeninami. Dokonale si zachovává své vlastnosti, není zkáze, je proto častým hostem v obchodech a na trhu. Vzhledem k tomu všemu lékaři doporučují používat feijoa, jejíž složení a obsah kalorií dokonale obohacují stravu. Ovoce obsahuje:

 • 49 kcal. 10, 6 g uhlohydrátů.
 • 1, 9 g proteinu.
 • 0,8 g tuku.

Výkon se může lišit podle stupně..

Feijoa - chemické složení

Ovoce zahrnuje téměř celou tabulku prvků, což je vlastně vzácnost. Myslím, tak užitečné a přístupné v každém smyslu. Složení je toto (jsem si jistý, že budete nyní příjemně překvapeni):

 • Vápník 7 mg.
 • Hořčík 9 mg.
 • Sodík 3 mg.
 • Draslík 155 mg.
 • Fosfor 20 mg.
 • Železo 0,08 mg.
 • Jód 0,07 mg.
 • Zinek 0,04 mg.
 • Měď 0, 055 mg.
 • Mangan 0,085 mg.

Kromě těchto je třeba si všimnout také sloučenin jako jsou katechiny, organické cukry, pektin, vláknina. Tyto komponenty podporují správné a nepřetržité fungování systémů a orgánů ženského těla. Tento okamžik je zvláště důležitý v období těhotenství, kdy nastávající matka často zažívá, je v neustálém emočním stresu.

Feijoa - složení vitamínů

Nyní zjišťujeme, jaké vitaminy nám nabízí, ale jsou nezbytnou součástí. Bohužel jsme zvyklí plnit nedostatek vitamínů syntetickými drogami z lékárny a mnozí to považují za správné. Tato možnost je přijatelná, ale mnohem užitečnější - přírodní látky, zejména během těhotenství. Je mnohem lepší jíst rozmanité, vše získávat z jídla. Při obohacení její stravy o mikroelementy by měla nastávající matka věnovat pozornost feijoa, složení těchto vitamínů vypadá takto:

 • Vitamín C (kyselina askorbová);
 • Vitamin B1 (thiamin) 0,008 mg.
 • Vitamin B2 (riboflavin) 0,032 mg.
 • Vitamin B5 (kyselina pantothenová) 0,228 mg.
 • Vitamin B6 (pyridoxin) 0,05 mg. Vitamin B9 (kyselina listová) 38 mcg.
 • Vitamin C 20,3 mg.
 • Vitamin PP (ekvivalent niacinu) 0,289 mg.

Feijoa je užitečná v tom, že pomáhá posilovat imunitu a předcházet rozvoji mnoha nemocí. Jeho použití snižuje hladinu špatného cholesterolu, stimuluje zažívací trakt a zabraňuje rozvoji nedostatku vitamínů, onemocnění štítné žlázy a deprese. Šťáva a dužina tohoto tropického ovoce mají příznivé účinky na pokožku a působí protizánětlivě..

Je feijoa možné během těhotenství??

Feijoa by měly konzumovat všechny těhotné ženy, a to vše proto, že obsahuje jód. Tento stopový prvek je velmi důležitý pro duševní vývoj plodu..

Štítná žláza dítěte se začne tvořit ve 4 až 5 týdnech těhotenství. A po 12 týdnech je tělo matky jediným zdrojem jódu pro dítě. Proto během těhotenství se zvyšuje potřeba jódu. Proto je užitečné začít používat feijoa od druhého trimestru těhotenství, samozřejmě, pokud žena nemá hypertyreózu.

Ovoce je velmi bohaté na rostlinná vlákna. Mají příznivý vliv na střevní motilitu a zbavují ženy tak nepříjemného jevu během těhotenství, jako je zácpa. Feijoa obsahuje vitamín C, který posiluje imunitu a pomáhá těhotnému tělu odolávat virům v tak zásadní době života.

Kromě toho ovoce obsahuje vitaminy B nezbytné pro fungování nervového systému těhotné ženy a pro úplný vývoj plodu. Feijoa je také bohatá na životně důležité prvky jako zinek, železo, hořčík, fosfor, mangan, které mají příznivý vliv na zdravotní stav těhotné ženy a vývoj nového organismu..

Vzhledem k zákazu velkého množství produktů v procesu porodu dítěte si žena klade otázku, zda lze feijoa během těhotenství jíst. Lékaři dávají kladnou odpověď. Bobule má mírnou alergenicitu. Vývoj reakce těla na jeho použití je prakticky vyloučen. Ale ve vzácných případech je to zaznamenáno.

Aby se předešlo negativním důsledkům, měla by žena během těhotenství postupně zavádět feijoa. To platí zejména pro ženy, které předtím nic podobného nezkusily. Po důkladném promytí nakrájejte malý plátek, jedte buničinu. Po pozorování po dobu několika hodin, bez svědění, zarudnutí kůže, vyrážky, můžete postupně zvýšit objem bobulí ve stravě. Pokud jde o informace o používání feijoa během těhotenství, kolik kusů denně mohou být konzumovány, lékaři povolují 1-2 bobule, ne více než 1krát týdně.

Feijoa při plánování těhotenství

Některé ženy sdílející osobní zkušenosti tvrdí, že toto ovoce pomohlo rychle otěhotnět. A je to možné. Lékaři vysvětlují tuto skutečnost bohatým, rozmanitým složením a vysokým obsahem jodu. Feijoa pro početí mohou využít dívky, které mají problémy s endokrinním systémem.

Hormonální nerovnováha je častou příčinou dlouhodobé absence těhotenství. V takových případech je nutné přesně stanovit faktor, který vedl k vývoji situace. Pouze integrovaný přístup, správné zacházení vám umožní stát se matkou. V tomto případě musí dívka sama přísně dodržovat přijaté lékařské pokyny a doporučení..

Kdy je feijoa indikováno během těhotenství??

 • Pokud se vyskytne problém s štítnou žlázou, nedostatek jódu rychle a efektivně pomůže nahradit lahodné zelené ovoce zvané feijoa.
 • V případě poruchy funkce gastrointestinálního traktu: Denní použití feijoa pomůže zlepšit fungování gastrointestinálního traktu a vyrovnat se se zácpou..
 • Pro posílení imunitního systému Během těhotenství je imunitní systém snížen. To je přirozené a je nezbytné, aby tělo embryo neodmítlo. V důsledku snížené imunity těhotné ženy často pociťují nachlazení. Feijoa pomáhá imunitnímu systému bojovat s viry.

Výhody Feijoa pro těhotné ženy

Jak již víme, ovoce samo o sobě je neuvěřitelně bohaté na užitečné mikroelementy, hlavním je vitamin C. Díky současnému vitamínu PP se vitamin C vstřebává mnohem lépe. Doporučuje se používat feijoa ve 12. týdnu těhotenství, kdy se vytvářejí orgány dítěte. Pokud máte problémy s štítnou žlázou, před použitím se poraďte se svým lékařem.

Určitě víte, že těhotná žena by měla být velmi opatrná na své zdraví, neměla by onemocnět a měla by se chránit před infekcí. Ale není tak snadné vyhnout se infekčním chorobám, které se u nás často vyskytují. Vzhledem k tomu, že feijoa je bohatá na vitamin C, její pravidelné používání vám pomůže odolávat nebezpečným virům. V plodech feijoa je obrovské množství rostlinných vláken, které jsou vynikající prevencí zácpy a nadýmání u těhotných žen. Je to nádherný bobule, která je vhodná k očištění střev od toxinů a normalizaci trávení..

I když nejste fanouškem feijoa, při absenci kontraindikací se vyplatí přidat do vaší stravy 1–2 ovoce denně, aby se předešlo různým onemocněním. To prospěje nejen mladé matce, ale i jejímu dítěti. Feijoa může bezpečně soutěžit s mořskými plody v obsahu jodu a nedostatek tohoto mikroelementu může vést k rozvoji hypotyreózy. Těhotná žena pravidelně pečuje o své zdraví pravidelně, používá feijoa, zabraňuje různým patologickým stavům a riziku potratu. Často kvůli špatné výživě během tvorby plodu jsou možné patologické vývojové tendence. Pokud pravidelně konzumujete ovoce, tomuto problému lze zabránit. Nezapomeňte, že všechno, co jíte, je stavební materiál pro buňky dítěte, takže si vyberte správné produkty a vypijte více čisté vody bez plynu.

Feijoa také pomáhá stabilizovat krevní tlak, což je velmi důležité pro pohodu mladé matky. Je to také vynikající prevence nemocí spojených s oběhovým systémem. Stopové prvky přítomné v tomto bobulovině dokonale snižují viskozitu krve, zlepšují stav vlasů, pokožky a nehtů mladé matky. Pro vývoj plodu často přicházejí všechny užitečné látky z ženského těla jako stavební materiály, v důsledku toho se zhoršuje její zdraví, klesá její aktivita, vyvíjejí se různé nemoci. Pokud si vytvoříte dietu, můžete se tomuto problému vyhnout..

Vzhledem k tomu, že ledviny ženy jsou během těhotenství značně zatíženy, je možné otoky, ale tento problém můžete eliminovat, pokud budete jíst 1–2 bobule Feijoa denně. Těhotné ženy a jejich okolí často trpí výkyvy nálad. Jezte feijoa a během těhotenství budete mít dobrou náladu. Stejně tak lze zmírnit příznaky toxikózy a zlepšit paměť..

Poté, co jsme hovořili o ovoci jako celku, je třeba zdůraznit a zjistit, jaké pozitivní aspekty lze zaznamenat, když ho budou jíst budoucí matky. Poukazují na to, jak by mělo být nazýváno prospěšné feijoa pro těhotné ženy:

 1. Vysoký obsah jodu. Množstvím tohoto mikroelementu je bobule srovnatelná s mořskými plody. Obzvláště užitečné pro ženy s problémy se štítnou žlázou.
 2. Leukanthocin, katechiny, jsou nejsilnější antioxidanty. Zaveďte metabolické procesy v těle, jsou profylaktickými látkami proti onemocněním virové etiologie. Pomocí feijoa během těhotenství se žena chrání.
 3. Esenciální oleje mají výrazný antibakteriální a antimykotický účinek..
 4. Železo zabraňuje rozvoji anémie, která je v důsledku zvýšené zátěže na kardiovaskulární systém běžná u těhotných žen. Feijoa v současném těhotenství zvyšuje hemoglobin na normální hodnoty.
 5. Velké množství vitamínů B, příznivý účinek na fungování nervového systému. Zkušenosti, stres se vyskytují méně často, nervozita, agitovanost klesá.

Vzhledem k těmto údajům může být feijoa pro těhotné ženy vynikajícím a vyváženým produktem. S jeho pomocí můžete mít nejen sousto, ale také získat užitečné minerály potřebné pro budoucí dítě. Když matka doplní svou zásobu v těle, pomáhá se cítit lépe nejen pro sebe, ale také pro své malé dítě. Plod se formuje a roste správně.

Feijoa během těhotenství - poškození a kontraindikace

Používání ovoce během tohoto období je přípustné. Je však třeba mít na paměti, že stejně jako jiné produkty během těhotenství je třeba jíst feijoa s opatrností, což je za určitých okolností možné. Podle lékařských pozorování je během těhotenství zakázáno používat feijoa s:

 • jakýkoli stupeň individuální nesnášenlivosti;
 • diabetes mellitus;
 • náchylnost ke zvýšené tělesné hmotnosti;
 • hypertyreóza.

Mnoho lidí se obává, že feijoa v naší oblasti neroste a je považován za exotické bobule, alergické reakce na něj jsou však velmi vzácné. Trávení a kožní vyrážky se mohou objevit pouze v případě, že žena konzumuje příliš mnoho bobulí a neanalyzuje, jak tělo reaguje na určité potraviny. Ujistěte se, že zkuste nejdříve jíst polovinu bobule a sledujte svoji pohodu..

Feijoa se nedoporučuje těhotným ženám, které trpí cukrovkou nebo mají metabolické poruchy. Pokud máte nejmenší pochybnosti, nezapomeňte se poradit se svým lékařem. Používání čerstvých bobulí je kontraindikováno u dívek a žen trpících gastritidou nebo vředy. Nejezte feijoa s mléčnými výrobky, protože to může vést k průjmu nebo nadýmání. Je vhodné jíst bobule odděleně od hlavních jídel, aby se zabránilo bolesti v žaludku.

Způsoby použití

Čerstvé: Ideální možností je jíst čerstvé ovoce. Právě oni mají ve svém složení největší množství živin a vitamínů.

Peel: Nebojte se jíst slupky feijoa. Může být přidán do čaje nebo jíst přímo syrový..

Bramborová kaše a konzervy: Mnoho hospodyňek vyrábí domácí konzervy nebo bramborovou kaší z exotického ovoce.

V kombinaci s jiným ovocem a zeleninou Feijoa dokonale doplňuje mrkvová jídla a dobře se hodí také k mnoha citrusovým plodům. Pokud mluvíme o ovocném salátu s feijoa, pak byste měli jako dresing zvolit nízkotučný jogurt nebo zakysanou smetanu.

Feijoa s medem Mnoho lékařů doporučuje konzumovat směs ovoce a medu ve všech třech trimestrech těhotenství. V této kombinaci výrobky dokonale doplňují prospěšné vlastnosti navzájem. Zejména zázračná směs zlepšuje vstřebávání jódu a umožňuje vám doplnit vitaminy a minerály v těle ženy.

Jak připravit směs?

Na malé kousky rozemeleme feijoa a rozmělníte mixérem. Přidejte 150 gramů medu a míchejte do hladka. Skladujte směs v chladničce. Vezměte 1-2 lžičky denně. Ideálně - přidejte do čaje.

Na med může být alergie, i když tam předtím nebyla! Proto pokud se objeví svědění, zarudnutí a podráždění kůže, neměli byste tuto směs užívat.

Kolik můžete jíst?

Navzdory skutečnosti, že mnoho žen si pochutnává na exotickém ovoci, některé těhotné ženy nemají chuť a vůni. Lékaři se však domnívají, že byste neměli úplně opustit feijoa. Doporučuje se jíst 1-2 zralé plody denně. To bude dost pro to, aby se dítě normálně vyvíjelo a těhotná žena sama byla zdravá, energická a plná síly.

Ženy plánující těhotenství by se také měly nechat pravidelně hýčkat lahodným ovocem, aby nasycily tělo živinami a vitamíny..

Průměrně by počet bobulí neměl přesáhnout 2-3 ks. Vždy sledujte, jak vaše tělo reaguje na exotické bobule, v případě nepohodlí by mělo být množství sníženo. Vždy můžete najít jiné zdroje vitamínů, takže se pokuste zaměřit na potřeby vašeho konkrétního těla. Jíst bobule k snídani, protože za den můžete strávit kalorie a také použít ovoce jako zdravé a chutné občerstvení. Tyto bobule se také často doporučují dívkám a jejich mužům před početí, aby nasycily tělo vitamíny a připravily se na bezpečné těhotenství..

Jak si vybrat feijoa?

Jezte výhradně zralé a dobře vyzrálé plody tmavě zelené barvy a jemnou vůni ananasu nebo jahod. Ovoce by mělo být na dotek měkké.

Zralé feijoa je velmi něžné a rychle se zhoršuje. Proto v obchodech nejčastěji prodávají lehce zelenavé ovoce. Aby získal maximální užitek z takového ovoce, potřebuje několik dní, aby „dospěl“ a dozrál. Hotová feijoa je velmi jemná a její maso připomíná želé.

Video: které feijoa si vybrat?

Nabízím vám video o výběru feijoa. Užijte si sledování!

Při nákupu feijoa byste měli věnovat pozornost vzhledu ovoce. Špatným znakem jsou důlky a tmavé skvrny na slupce, které svědčí o znehodnocení produktu a jeho nevhodnosti pro konzumaci v potravinách..

To je vše, co jsem s tebou chtěl tentokrát sdílet. Spěchám, abych ti ještě jednou připomněl, mé dobré, nejzákladnějším pravidlem při konzumaci zahraničních plodů je znát opatření! Aby nedošlo k poškození vašeho těla a těla nenarozeného dítěte, je vhodné konzumovat malé množství ovoce v zralé formě. A dávka živin je vám poskytována! A nezapomeňme na příznivé účinky ovoce na vaše tělo a na arašídy v bříšku!

Uvidíme se! Byl bych Vám vděčný, kdybyste sdíleli příspěvek na sociálních sítích! Váš názor je pro mě také velmi zajímavý! Napište mi do komentářů!

Mohou těhotné ženy jíst feijoa?

Těhotné ženy by měly být ohleduplné ke svému zdraví a pečlivě přezkoumávat svůj jídelníček, zda obsahuje dostatek nezbytných látek pro nošení dítěte. Během tohoto období se doporučuje, aby do svého menu zahrnuli více různých druhů zeleniny a ovoce. Je třeba věnovat pozornost takovému exotickému ovoce, jako je feijoa: jaké jsou jeho přínosy a možné poškození, kontraindikace a doporučené normy příjmu, způsoby stravování.

Mohou těhotné ženy jíst feijoa?

Během těhotenství se mění metabolismus a produkce hormonů. V tomto ohledu roste potřeba minerálů, jako je vápník, železo, zinek, jód, jakož i vitamíny skupiny B (kyselina listová, B6, B12)..

Plody Feijoa jsou vynikajícím zdrojem pro těhotné ženy s tak důležitým stopovým prvkem, jako je jód, a budou velmi užitečné pro nastávající matku.

Podle doporučení WHO by měla žena očekávající dítě spotřebovat 200–250 mikrogramů jódu denně, ale skutečná spotřeba je často nižší než tyto normy.

Jód se podílí na štítné žláze, na hormonech, na nichž závisí syntéza bílkovin a tvorba nervového systému a kostry dítěte v žaludku matky. Nedostatek jódu může vést k fetálním abnormalitám, kretinismu, hypotyreóze. Spotřeba Feijoa ochrání nově vznikající organismus dítěte a jeho matky před strumou.

Výhoda

Výhody tohoto ovoce jsou díky jeho složkám:

 • 100 g feijoa obsahuje až 8 mg jodu, což je 53 plných dávek potřeby tohoto prvku u normálního dospělého;
 • obsahuje hodně kyseliny askorbové, která je nezbytná pro fungování imunitního systému a posílení krevních cév, vstřebávání železa;
 • v malém množství jsou vitaminy skupiny B (včetně kyseliny listové, B6, B12), E, ​​PP, karoteny;
 • mezi minerály je také draslík, vápník, hořčík, fosfor, železo, zinek, měď, které jsou také nezbytné pro tělo těhotné ženy a plodu, ale jejich množství není tak významné, a proto by Feijoa měla být považována za zdroj jódu a kyseliny askorbové;
 • použití ovoce feijoa pomůže zlepšit metabolické procesy a hormonální hladiny, posílit krevní cévy, zvýšit imunitu a bude vynikající prevencí onemocnění štítné žlázy. Obsahují fenolické sloučeniny, které mají antioxidační vlastnosti a pomáhají chránit tělo před rakovinou..

Pro preventivní účely je nejlepší brát od 12. týdne těhotenství, protože během tohoto období dochází k tvorbě endokrinního systému.

Kontraindikace a poškození

Ačkoli feijoa je zdravý bobule, v některých případech to může být škodlivé. Pro konzumaci této složky existují kontraindikace:

 • alergie. Vyjadřuje se jako průjem, vyrážky na kůži, rýma, otoky atd.;
 • během těhotenství a kojení musí ženy jíst toto ovoce v omezeném množství;
 • diabetes;
 • thyrotoxikóza, jejíž příčinou je nadbytek jódu;
 • při některých metabolických poruchách je třeba postupovat opatrně;
 • exacerbace gastrointestinálních chorob.

Kolik kusů denně

Během porodu dítěte se ženě nedoporučuje zahrnout do své stravy exotické ovoce, které předtím nejedla. Ale pro feijoa může být udělána výjimka kvůli vysokému obsahu jodu v ní, jehož organická forma bude tělem dobře absorbována..

Měli byste začít používat s malým množstvím a začít s, je nutné se poradit se svým gynekologem o použití a doporučených normách.

Pokud se v pupku nebo žaludku naštvaného objeví alergické reakce nebo nepohodlí, mělo by být toto ovoce vyloučeno z potravy a mělo by se zvážit i jiné potraviny bohaté na jód. Feijoa bobule jsou velmi užitečné čerstvé. Nejlépe se jedí ráno na snídani nebo se používají jako malé občerstvení po celý den. Můžete jíst 2-3 plody najednou, ale neměli byste to dělat často. Toto ovoce by se nemělo konzumovat neustále. Nejlepší je jíst v sezóně - na podzim.

Způsoby použití

Vůně a chuť feijoa je podobná jahodám, ananasu a kiwi. Pokud jste si koupili nazelenalé ovoce tohoto ovoce, mělo by být odloženo, dokud nezraje a neukáže to nejlepší. Při čerstvém se ovoce rozřeže na dvě stejné části a lžičkou se vybere šťavnatá dřeň. Vláknina může být konzumována samostatně jako nezávislé jídlo a jako taková může být použita:

 • pro výrobu zmrzliny, pudinku, ovocných salátů a jiných dezertů;
 • z těchto bobulí připravte dušené ovoce, ovocné nápoje, džem, džem, připravte náplň na koláče;
 • feijoa dává neobvyklou chuť masovým a zeleninovým pokrmům;
 • protože ve slupce ochutnávky koláčů je mnoho užitečných prvků, je toto ovoce často používáno jako přísada pro výrobu salátů nebo koktejlů. Feijoa současně důkladně umyl, nakrájíme na kostičky spolu s kůrou;
 • Je užitečné připravit strouhaný feijoa dezert s cukrem. Takový dezert zachovává téměř všechny užitečné vlastnosti čerstvých bobulí a je dokonale uložen na polici chladničky po dobu několika měsíců;
 • pokud po zpracování tento bobule kůže zůstává, může být použita jako přísada při přípravě kompotu nebo čaje.

S plným mlékem je čerstvá feijoa tělem špatně absorbována, takže může způsobit průjem, nadýmání. Feijoa je užitečná pro těhotné ženy, protože obsahuje hodně jódu, vitamínů a antioxidantů. Nejlepší je začít konzumovat pro preventivní účely od druhého trimestru, kdy se u plodu tvoří štítná žláza..

Měl by se však konzumovat s opatrností a ne každý den, aby nedošlo k nadbytku jódu a alergické reakci..

Feijoa během těhotenství - výhody a poškození

Specifické funkce

Feijoa je podlouhlá zelená bobule původně pěstovaná v Jižní Americe. Dnes je rozšířená v mnoha regionech světa se subtropickým a tropickým podnebím. Feijoa je obzvláště populární na Sicílii, Španělsku, Itálii a Gruzii. Navenek to vzdáleně připomíná zelený ořech.

Rostlina byla poprvé objevena v Brazílii na konci 19. století portugalským průzkumníkem Juanem de Silva Feijo, na jehož počest byly plody pojmenovány. Později byl feijoa přiveden do Francie a odtud se přesunul na Kavkaz. Letos na podzim je teplomilná rostlina a maximální mráz, který může přežít, je až -10 ° C.

Nejchutnější věc z ovoce feijoa je maso. Je velmi šťavnatý a výživný a není srovnatelný s bobulemi typickými pro kontinentální klima. Šupka plodu je také jedlá, ale chutná trochu slabě, takže mnozí ji raději odstraňují. Obsahuje však více vitamínů a minerálů než v buničině.

Složení a jedinečné vlastnosti feijoa

Feijoa, stejně jako mnoho jiných bobulí, je plná vitamínů a prospěšných složek. Ve složení je kyselina jablečná a listová. V buničině dominují snadno stravitelné tuky a bílkoviny, díky nimž je bobule považována za dietní. Lékaři doporučují, aby těhotné ženy používaly feijoa jako svačinu a nahradily ji vysoce kalorickým jídlem. To nejen obohatí tělo živinami, ale také elementární pro uspokojení hladu.

První věc, kterou feijoa slaví - nejvyšší koncentrace jódu, která může být pouze v rostlinném produktu - od 8 do 30 mg na 100 g ovoce. To je mnohokrát vyšší než jeho výkon v mořských plodech. Vzhledem k tomu, že jód je ve vodě rozpustné formě, je absorbován téměř 100%. Podle statistik více než 80% těhotných žen trpí nedostatkem jódu, takže přidání feijoa do stravy zabrání rozvoji patologie štítné žlázy. Bobule je zvláště užitečná po dobu 12 týdnů těhotenství, protože v této době leží fetální štítná žláza. Předávkování jódem však není o nic méně nebezpečné, proto při přepravě dítěte nejedte feijoa v nekontrolovatelném množství. Optimální - 1-2 ks. ve dne.

Co jiného je na feijoa bohaté:

 1. Leukanthocin a kakhetin obsažené v kůře, považované za silné antioxidanty. Je zodpovědný za inhibici rozvoje rakoviny, ale těhotné ženy je potřebují k posílení imunity..
 2. Rostlinná vlákna, která zlepšují přirozenou střevní motilitu. Zabraňují zácpě, která postihuje většinu žen v dané situaci.
 3. Vitamin C, který je také nezbytný pro odolnost organismu vůči bakteriálním a virovým infekcím..
 4. Vápník, zodpovědný za normální vývoj těhotenství. Rostoucí plod ji potřebuje pro růst zubů a kostí, pro vytvoření zdravého nervového a kardiovaskulárního systému.
 5. Vitamin B1, který hraje klíčovou roli v metabolických procesech. Thiamin se účastní nervového systému, zlepšuje krevní oběh, normalizuje mozek.

Kontraindikace

I přes bohaté složení má feijoa nebezpečné vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu:

 1. Bobule je kontraindikována u žen trpících hypertyreózou (hyperteriózou). Důvodem je vysoká koncentrace jodu v jeho složení..
 2. Vzhledem k vysokému obsahu cukru není nutné jíst u těhotných žen s nadváhou a cukrovkou.
 3. Feijoa nelze kombinovat s kravským mlékem, protože to povede k rozrušení střeva.

Je vhodné vyzkoušet tento exotický bobule před těhotenstvím. To vám umožní sledovat jednotlivé reakce a možnou nesnášenlivost produktu. V případě alergie je lepší Feijoa odmítnout. Děti by měly dostat bobule opatrně, počínaje čtvrtinovou lžičkou.

Feijoa při vaření

Džem, džemy, kompoty se nejčastěji připravují z podivných bobulí a používají se jako jedna ze složek salátu. Jedním z nejjednodušších receptů je kombinace feijoa a medu. Ovoce umýt, oloupat a smíchat zbývající dužinu s jednou lžičkou medu. Výsledné jídlo může být okamžitě konzumováno nebo může být složeno do sklenice a kombinováno se sušeným ovocem. Pro těhotnou ženu je to skvělá alternativa k zakoupeným sladkostem, ve kterých je velmi velké procento rafinovaného cukru.

V feijoa salátech to dobře dopadá na jablka, citrusové plody, avokádo, vařenou mrkev a řepu. Je lepší sezonovat salát s přírodním domácím jogurtem.

Slupka bobule může být jemně oloupána a usušena a následně přidána do čajových listů. To obohatí chuť nápoje, učiní ho nasyceným.

Využití feijoa v kosmetologii

Výběr a skladování feijoa

Sklizeň feijoa ještě předtím, než bobule dozraje, protože to zjednodušuje přepravu. Hlavním pravidlem při výběru je vyzkoušet ovoce dotykem. Měl by být dostatečně měkký a na jeho povrchu by nemělo být žádné poškození. Pokud je v prodeji pouze pevná feijoa, můžete si ji koupit a dát ji do papírového sáčku s banány. Banány vylučují hormon ethylen, což urychluje zrání ovoce, které je vedle nich. Pouze obal musí být pevně utěsněn.

Abyste se ujistili, že feijoa je zralá, můžete ji pouze oříznout. Pokud má buničina barvu písku, znamená to, že je přezrálá nebo dokonce shnilá. Pokud je bílé, pak je ovoce stále zelené, není nutné ho jíst. V zralých bobulích by měl být průhledný a něžný..

Nejlepší je uchovávat feijoa v lednici v odděleních pro zeleninu a ovoce. Maximální doba, po kterou může lhát, je 14 dní. Vše záleží na stupni zrání bobule. V ideálním případě by bobule měla být skladována po dobu nejvýše 7 dnů, zejména pokud byla v době nákupu zralá. Jak feijoa ztrácí vlhkost, stává se sladší.

Je možné použít feijoa pro těhotné ženy - užitečné vlastnosti a kontraindikace

Ovoce Feijoa je jemné a velmi zdravé exotické ovoce, které chutná jako aromatické jahody a ananas. Je známá vysokým obsahem jódu, vitamínů a dalších prvků ve složení. Ovoce můžete jíst jak surové, tak tepelně upravené. Stejně jako u každého produktu se doporučuje konzumovat ovoce v určitých množstvích. Existují také omezení pro těhotné ženy - je možná alergická reakce.

Během těhotenství žena začíná přemýšlet o tom, jaká jídla může jíst. Feijoa - zdravé ovoce, které se doporučuje zahrnout do stravy.

Zelené ovoce je známé svými blahodárnými vlastnostmi. Složení plodu zahrnuje následující prvky:

 1. 1. Kyselina listová. Nedostatek vitaminu B9 může způsobit malformace ve vývoji nervové trubice a centrálního nervového systému plodu. Feijoa doplňuje nedostatek tohoto vitaminu v těle ženy. Deriváty kyseliny listové jsou velmi důležité pro těhotnou ženu. Jsou úzce propojeny se železem. Při nedostatku těchto prvků se může vyvinout anémie..
 2. 2. Jód. Ve 100 g ovoce se množství jódu pohybuje od 8 do 35 mg. Jód, který je součástí feijoa, získal snadno stravitelnou formu. To vám umožní snadno a rychle dodat prvek plodu. Vzhledem k nedostatku jodu v těle ženy jsou možné patologické stavy dítěte.
 3. 3. Vitamin C. Tento vitamin je přírodní antioxidant. Posiluje imunitní systém, bojuje s viry a bakteriemi. Feijoa během těhotenství pomůže udržet imunitu a překonat nachlazení.
 4. 4. Železo. Tento prvek je nutný k prevenci anémie u těhotných žen. Nemoc může ženu předjet kdykoli. Je nebezpečný při narušení děložního oběhu, který vede k hypoxii, asfyxii a malformacím plodu. Feijoa během těhotenství působí jako prevence nedostatku železa.
 5. 5. Vitamin PP. Tento vitamin nebo kyselina nikotinová pomáhá vstřebávat vitamin C.
 6. 6. Vlákno. Další stejně důležitý prvek během těhotenství. Mnoho žen může mít při porodu problémy se zácpou. Feijoa pomůže zbavit se obtížných pohybů střev.

Feijoa během těhotenství nemůže způsobit zvláštní újmu, pokud ji použijete s mírou. Negativní důsledky lze připsat pouze alergické reakci. Pokud však těhotná žena není alergická na exotické ovoce (ananas, tomel), lze feijoa použít beze strachu.

Feijoa pro těhotné ženy - přírodní zdroj jódu

Dobrým doplňkem stravy těhotné ženy je feijoa - malé zelené ovoce, které je pro nás stále exotické. Má neobvyklou jasnou chuť a je velmi užitečný, protože obsahuje kyselinu listovou, která je nezbytná během těhotenství. Plus - v Feijoa, minimální obsah tuků a bílkovin, ale hodně uhlohydrátů. Ovoce feijoa je navíc bohaté na vitamin C.

Přehled Feijoa

Feijoa patří do kategorie tropických plodů rodiny guava, má tmavě zelenou barvu a vejčitý tvar. Feijoa roste na rozlehlé stromy nebo keře vysoké asi 3 metry.

Chuť ovoce kombinuje chuť jahod, ananasu a tomel. Plody rostou na keři a padají dříve, než dozrají, takže je přepravují téměř vždy zeleně.

Plody se také vyznačují měkkou želatinou a její střed je plný nestabilních jedlých semen..

V nezpracované formě může ovoce ukládat své vlastnosti nejdéle na týden, takže pokud jste to začali zkoušet a pochopili, že během týdne vše nepřekonáte, je lepší ho brousit cukrem, připravit šťávu atd..

Stejně jako jakékoli jiné ovoce se feijoa prodává v určitou dobu, konkrétně od poloviny listopadu do začátku ledna. Jeho domovinou je Jižní Amerika, feijoa roste v Brazílii, Uruguayi, Kolumbii a rostla také v Ázerbájdžánu v Turkmenistánu, tj. V zemích, kde vládne subtropické klima..

Toto ovoce je odolné vůči mrazu, protože vydrží až minus 14 stupňů bez poškození a ztráty vitamínových vlastností.

V tomto článku je uveden seznam věcí pro novorozence v nemocnici..

Výhody feijoa během těhotenství

Feijoa obsahuje mnoho vitamínů - PP, B1, B2, B5 a B9, C. Obsahuje také kyselinu listovou, železo, hořčík, fosfor, sodík, zinek, měď, mangan, vápník, jód.

Šupka tohoto ovoce je užitečná v tom, že obsahuje katechiny a leukoanthocyaniny, které působí jako přírodní antioxidanty.

Feijoa pomáhá očistit tělo toxinů a toxinů vlákninou a pektinem. Kromě výše uvedeného obsahuje toto ovoce mnoho užitečných látek, jejichž množství činí celkem asi 93 prvků.

Nedostatek kyseliny listové a jodu u těhotných žen může způsobit anémii nebo různé vrozené vady, protože folát hraje zásadní roli při tvorbě krvinek.

Škodlivé feijoa během těhotenství

Feijoa nezpůsobuje těhotným ženám mnoho újmy, pokud ji použijete s mírou. Negativní účinky tohoto ovoce jsou možné jako projevy alergických reakcí..

Ale pokud nejste alergičtí na ananas a tomel, pak feijoa můžete volně konzumovat..

Jak se klystýr dělá před porodem a proč se to dělá, řekneme vám v tomto článku.

Indikace feijoa během těhotenství

Feijoa lze použít jako profylaxi k posílení imunity, protože éterický olej z těchto plodů pomáhá vyrovnat se s virovými chorobami..

Použití feijoa je ideální pro prevenci onemocnění štítné žlázy, aterosklerózy a nedostatku vitamínů, zlepší fungování gastrointestinálního traktu a zlepší celkovou pohodu těhotné ženy.

Feijoa zlepšuje stav pokožky a odstraňuje její zánět antioxidanty.

Také, pokud jste náchylní k zácpě a tato nepříjemná okolnost vás občas obtěžuje, pak feijoa zlepší práci žaludku, protože je nasycen rostlinnými vlákny.

Kontraindikace

Feijoa se nevztahuje na alergenní přípravky, proto u jeho použití u těhotných žen neexistují žádné specifické kontraindikace.

Způsoby použití

Feijoa bude mít největší užitek, bude-li konzumován v surové formě. Když bobule uvnitř změkly a získaly průhlednou barvu, znamená to, že dozrála a můžete ji bezpečně jíst.

Je také užitečné použít kůru ovoce, někteří ji používají k dalšímu vaření v čaji a někteří ji prostě jedí v čisté formě..

Můžete připravit šťouchanou feijoa buničinu, zahájit koláč nebo salát atd. Feijoa používané v džusech, džemech nebo kompótech.

Preventivní opatření

Při používání feijoa se ujistěte, že je čerstvý a neobsahuje vnější vady. Snažte se nejíst nezralé ovoce, je lepší počkat, dokud sama nezraje doma.

Může být feijoa těhotná? Názor lékaře

Během těhotenství dochází v životě každé ženy k mnoha změnám a omezením. Během tohoto období by měla být věnována zvláštní pozornost produktům, které spadají do stravy. Jídlo budoucí matky by mělo být rozmanité a vyvážené, aby měl plod možnost správně se vyvíjet. Proto je třeba stravu vymyslet tak, aby obsahovala co nejvíce živin..

Skvělým doplňkem stravy ženy během těhotenství bude feijoa - zelené vejce ve tvaru ovoce, malé velikosti. Má neobvyklou chuť připomínající směs tomel, jahod a ananasu. Budeme se podrobněji zabývat tím, zda mohou feijoa jíst těhotné ženy..

Výhody Feijoa během těhotenství, indikace k použití

Toto ovoce je velmi užitečné, protože obsahuje širokou škálu vitamínů a mikro a makro prvky. Zvláště stojí za zmínku užitečnost feijoa, vzhledem k vysokému obsahu kyseliny askorbové. Obsahuje také hodně vitamínu PP, který přispívá k absorpci vitamínu C. Plod obsahuje také vitamíny B. Kyselina listová v ní obsažená má pozitivní vliv na ložisko dítěte..

Feijoa má hodně železa a asi 80% žen zažívá nedostatek železa během těhotenství. Spolu s granátovým jablkem feijoa může být právem považován za spolehlivý zdroj tohoto stopového prvku během těhotenství. Je bohatý na ovoce a jód a je ve formě, která se snadno vstřebává, čímž se urychluje proces přijímání tohoto stopového prvku do plodu. Feijoa se během těhotenství lépe používá od 12. týdne těhotenství, protože právě v tomto období se u budoucího dítěte vyvíjí štítná žláza. Je třeba si uvědomit, že nadbytek jódu je horší než nedostatek, proto konzultace s lékařem v tuto chvíli nebude zbytečná. Ovoce také obsahuje zinek, fosfor, sodík, vápník, hořčík, mangan, měď.

Feijoa pomáhá současně řešit několik problémů, které se objevují v těle budoucí matky. Pomáhá zlepšovat imunitu, chrání před sezónními alergiemi a nachlazením, má antioxidační vlastnosti a pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Pomáhá stabilizovat funkce zažívacích orgánů, zabraňuje zácpě kvůli vysokému obsahu rostlinných vláken.

Potaš obsažený ve složení feijoa má pozitivní vliv na srdeční aktivitu, účinně ovlivňuje krevní tlak a umožňuje normalizovat zvýšenou i zvýšenou hladinu. U žen, které pravidelně používají feijoa při přepravě dítěte, neexistuje hormonální nerovnováha. Díky optimálnímu poměru minerálů a vitamínů potřebných během tohoto období je produkce hormonů efektivní.

Feijoa je skutečný kosmetický produkt, protože pomáhá zvyšovat pružnost pokožky, eliminuje všechny druhy zánětlivých procesů. Používá se v maskách na vlasy, posiluje a léčí..

Stravování a recepty

Jak používat feijoa? Stejně jako jakékoli jiné ovoce, různými způsoby. Ale hlavní podmínkou je měkkost jejího jádra.

Plody z keře feijoa začnou padat ne zcela vyzrálé, což usnadňuje přepravu na velkou vzdálenost. Zrání plodu nastává poté, co nedošlo k poškození chuti nebo přínosu. Proto si můžete bezpečně koupit solidní zelené ovoce, ale pozorně se dívejte, aby na jejich povrchu nebyly žádné tmavé skvrny a promáčknutí.

Každá žena může jíst ovoce jakýmkoli způsobem. Ovoce můžete nakrájet a jíst lžičkou ze slupky, připravit šťouchané brambory, přidat do salátů, pečiva nebo kompotů. Semena Feijoa jsou také jedlá. Ovoce je někdy sušeno, drceno a přidáno do čaje - získá se příjemný nápoj. Ale největší výhodou feijoa během těhotenství je její použití v syrové formě. Takto mají budoucí matky příležitost získat maximální množství vitamínů, které jsou v tomto ovoci.

Nezapomeňte, že je velmi bohatá na vitamíny a minerály, nejen maso, ale také kůži „zeleného bobule“. Proto se doporučuje vařit tzv. „Syrový džem“. Za tímto účelem je feijoa mletá bez loupání. Chcete-li získat výživné látky z kůže, můžete ji také jen žvýkat..

Výběr a skladování ovoce

Co hledat při výběru ovoce feijoa?

 • Velké ovoce se považuje za užitečnější..
 • Nezapomeňte vybrat zralé feijoa. Jsou roztrhané zelené a během přepravy dochází k procesu zrání. Pokud je plod nezralý, má spíše hrubou a málo chutnou dužinu. Ale pokud se s nimi stále setkáváte, odložte je na několik dní stranou a budou postupně zrát.
 • Při výběru nezapomeňte zaměřit se na vzhled ovoce. Jejich kůže by měla být tmavě zelená. Pečlivě sledujte, zda nejsou poškozené, tmavé skvrny. Nekupujte ovoce, jehož vzhled vás pochybuje.
 • Pokud máte pochybnosti, požádejte prodávajícího, aby snížil feijoa na polovinu. Pokud je maso hnědé, ovoce je rozmazlené.

Po zakoupení je důležité feijoa správně uložit. Mohou být při pokojové teplotě několik dní. Pokud potřebujete delší skladování, můžete ovoce uložit do chladničky. Chcete-li to provést, vložte je do plastové nádoby nebo celofánového sáčku. Takže mohou být kolem 1 týdne. Nebo vložte feijoa do mrazničky - tam mohou být asi 3 měsíce.

Škody a kontraindikace

Navzdory bohatému složení vitamínů a minerálů feijoa nejen prospívá, ale také poškozuje během těhotenství. Pokud je nastávající matka alergická osoba, neměli byste ji riskovat a jíst toto ovoce, zejména pokud to děláte poprvé. Existuje také řada patologických stavů, při kterých by neměly být Feijoa použity.

Pokud je jód kontraindikován, nemůžete tyto plody zahrnout do stravy pro hypertyreózu a jiná onemocnění.

Někdy může být trávicí systém špatně tolerován. Jeho použití pro exacerbace gastrointestinálních onemocnění není ukázáno. Nedoporučuje se jíst toto ovoce s mléčnými výrobky..

S opatrností je nutné konzumovat ovoce s gestačním diabetem. V tomto případě je nutné hladinu cukru v krvi kontrolovat i po požití malého množství ovoce.

Feijoa by se měla používat opatrně, pokud existuje taková patologie:

 • různé nervové poruchy;
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • selhání ledvin;
 • chronické onemocnění jater;
 • nízký cholesterol;
 • krevní koagulace.

Kojení a Feijoa

Každá žena věnuje zvláštní pozornost své stravě, pokud kojí. Konec konců, všechno, co matka přijímá s jídlem, přichází na její drobky. Může být Feijoa použito pro kojení? Samozřejmě, pokud se rozhodnete vyzkoušet toto exotické ovoce, navzdory jeho užitečnosti, nezapomeňte dodržovat umírněnost. Koneckonců každý nový produkt ve stravě kojící matky může u dítěte způsobit diatézu.

Takže, navzdory výhodám feijoa během těhotenství, velmi pečlivě přidejte do své stravy, pečlivě sledujte reakci vašeho těla. Při pozorování moderování nebudete moci ublížit ani tělu, ani plodu, ale naopak můžete z tohoto ovoce získat maximální užitek.

Tento článek také zní:

Články O Neplodnosti