Hlavní Bolest

Důsledky porodu

V tomto článku podrobně popíšeme, jak se ženské tělo obnovuje po narození dítěte.

Na konci těhotenství je hmotnost dělohy asi 1 kg, při porodu žena ztratí přibližně 250 - 300 ml krve - a to je normální. Po porodu do dvou dnů se děloha stále stahuje, jako během porodu. Každá žena cítí tyto poporodní kontrakce svým vlastním způsobem..

Samozřejmě si nemyslíte, že po porodu se váš žaludek stane stejně jako před porodem. Je naprosto normální, že bude nějakou dobu trčet. Velikost břicha bude záviset na roztažení břišní stěny.

Děloha také zaujme svou obvyklou polohu, každý den dopadne na jeden prst. Již jsme psali o děložních kontrakcích, nejcitlivější kontrakce budou během kojení. Děloha se kontraktuje na dalších 6-7 týdnů.

Aby se stěny břišní dutiny rychle zotavily, nosí některé ženy speciální obvaz.

Po porodu se žena z pupku propustí, což se nazývá lochie. První dva týdny výběru budou nahnědlé a pak průhledné.

Po porodu věnujte těmto procesům ve svém těle zvláštní pozornost, pokud si všimnete těchto příznaků, musíte navštívit lékaře:

 • pokud máte po narození, vaginální výtok je intenzivní výboj hnědé nebo červené;
 • specifický nepříjemný zápach výboje;
 • horečka, zimnice.

Při kojení se ženy zotavují rychleji. Prolaktin je hormon, který zajišťuje produkci mléka v ženských mléčných žlázách, má pozitivní vliv na vaječníky. A pomozte rychleji obnovit menstruační cyklus.

Žena by si měla uvědomit, že po porodu v prvních dvou měsících je vysoká pravděpodobnost opětovného otěhotnění, i když nemáte menstruaci. Pokud je tedy těhotenství nežádoucí, je nejlepší použít antikoncepci.

Pokud se menstruace ženy neobnovila po porodu v průběhu roku nebo když přestane kojit, měli byste se poradit s lékařem.

Po těhotenství se může menstruace změnit. Například, pokud dříve vaše období byla doprovázena silnou bolestí, pak po porodu bolest zmizí, nebo tam bude mnohem méně.

Pokud jste během porodu měli slzy v děloze, dokud se stehy nevyléčí, pečlivě sledujte hygienu. Je nutné důkladně a jemně omýt, ujistěte se, že rozkrok nepodporuje, zejména v létě.

Těsnění často měňte. Je lepší spát bez povlečení. Zvláštní pozornost věnujte materiálu, ze kterého je vaše spodní prádlo šité, mělo by být vyrobeno z přírodních tkanin.

Poté, co jste sešívali, zkuste neprovádět náhlé pohyby. Různé masti mohou pomoci rychlému zahojení stehů. Zeptejte se svého lékaře, jaké masti byste měli používat..

Pro podporu tónu svalů dělohy lze provádět různá cvičení. Například cvičení, které posílí břišní svaly nebo drží moč na několik sekund při močení. Tato cvičení jsou užitečná nejen po porodu, ale také dříve.

Také nemusíte cítit nutkání k močení, nebojte se, bude to procházet, věnovat toaletu každé 2-3 hodiny, ať už chcete nezávislost nebo ne.

Postarejte se o sebe po porodu, pokuste se nezatěžovat své tělo a pak se zotavíte mnohem rychleji.

Co mohou být komplikace po porodu a lze jim zabránit?

V životě začíná téměř každá žena novou fázi života - těhotenství. Dítě je samozřejmě velké štěstí. Ale někdy se stává, že porod ženy při porodu nemusí skončit úplně příznivě. Po nich existuje šance na rozvoj možných komplikací, zejména při chybách při porodu.

Komplikace po přirozeném porodu a císařském řezu u žen

Doba zotavení po porodu závisí na individuálních vlastnostech ženského těla. Toto období může trvat 5 až 10 týdnů. Toto zotavení bohužel někdy nejde tak hladce a existuje riziko komplikací, zejména po patologickém porodu.

Jaké jsou komplikace žen po porodu:

1. Chorioamnionitida (zánětlivý proces membrány dělohy a plodu)

Chorioamnionitida je důsledkem předčasného prasknutí fetální membrány, ke kterému může dojít ve třetím trimestru těhotenství, v důsledku čehož do plodové vody vstupují různé mikroby a bakterie, což vede k rozvoji infekčního zánětlivého procesu. S příznaky komplikací, a to:

 • zvýšení tělesné teploty;
 • hnisavý výtok;
 • cardiopalmus;

Lékaři by měli přijmout opatření k okamžité stimulaci porodu, po ukončení mateřského procesu by specialisté měli zahájit léčbu zánětlivého procesu u žen.

2. Zánět mléčných žláz (poporodní mastitida)

Může se objevit pouze u kojících matek, původcem infekce je Staphylococcus aureus, který vstupuje do mléčných žláz trhlinami v bradavkách. Příznaky budou:

 • zvýšení tělesné teploty až o 40,0 ° C
 • bolest na hrudi při krmení, lisování;
 • edematózní zarudnutí mléčných žláz;
 • přítomnost bolesti hlavy, slabost.

Pokud se objeví příznaky, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc..

3. Zánět močové trubice

V prvním týdnu po porodu zažívá mnoho žen při močení bolest a pálení. Ale pokud to trvá dlouhou dobu po porodu, pak to naznačuje přítomnost zánětlivého procesu v močové trubici. Může to být způsobeno:

 • zranění způsobená porodními nástroji;
 • zavedení katétru během porodu;
 • poškození stěn močového měchýře během porodu.
 • bolest a pálení během močení na dlouhou dobu;
 • bolest v bederní oblasti;
 • horečka označuje zánět infekce.

4. Endometritida po porodu

Tento typ onemocnění se nejčastěji vyskytuje u žen, které měly císařský řez. Endometritida - je považována za důsledek chorioamnionitidy a je nejčastější poporodní komplikací a naznačuje zánět děložní sliznice, může v budoucnu u žen způsobit neplodnost.

Nemoc může nastat ve dvou formách:

 • závažné (projevuje se v prvním týdnu po porodu);
 • mírný (nezobrazí se okamžitě)

A být doprovázeny příznaky:

5. Komplikace s hojením stehů po porodu císařským řezem

Během císařského řezu porodníci dělají velké řezy a dokonce i ve sterilních podmínkách porodu v nemocnici může dojít k infekci rány.

7. Potíže při následném porodu po císařském řezu

Riziko, že žena nebude schopna znovu porodit, je příště vysoké, stejně jako riziko ruptury dělohy.

8. Patologické krvácení jako komplikace po porodu u žen

Po narození se děloha ženy vrátí do své původní velikosti, během níž se z ní hojně uvolňuje krev. Celý proces připomíná menstruaci s těžkým krvavým výbojem.

Během normálního průběhu mají během týdne jasně červený odstín a hustou konzistenci a po 1,5–2 měsících se zbarví a úplně zmizí..

Ale někdy se stává, že poporodní „menstruace“ se mění v patologii charakterizovanou:

 • uvolnění hustých krvavých jasně červených sraženin, které se nezastaví po dobu dvou týdnů;
 • přítomnost ostrého nepříjemného zápachu;
 • se závažnou komplikací je přítomnost hnisavého výboje.

To ukazuje na přítomnost zánětlivého procesu v ženských pohlavních orgánech nebo reprodukčních orgánech. Při nejmenším podezření na patologické krvácení je nutné okamžité odvolání k gynekologovi.

Další komplikací může být zpoždění těchto krevních sekretů nebo jejich přítomnost, ale ve velmi malém množství to může být doprovázeno:

 • zvýšená tělesná teplota;
 • bolesti v břiše;
 • zimnice nebo horečka.

Tato komplikace je obvykle způsobena škodlivými bakteriemi, které vstupují do dělohy z vagíny nebo z infikovaného vnitřního orgánu.

Důsledky epidurální anestezie při porodu

Epidurální anestézie - zavedení léku, pro úlevu od bolesti během porodu a porodu. Tento postup výrazně snižuje bolest při porodu, ale může mít negativní důsledky..

1. Alergie

Žena, která dělá tento postup poprvé, by měla mít jistotu, že nemá alergii na podávané léky. Jinak mohou být důsledky nenapravitelné od výskytu vyrážky a otoku až po anafylaktický šok a smrt..

2. Neustálé bolesti hlavy a bederní bolesti

Během anestezie specialista propíchne meningy jehlou a trochu mozkomíšního moku vstupuje do epiduriálního prostoru. Bolest v zádech a hlavě obvykle začíná několik hodin po podání léku a může trvat několik měsíců.

3. Paralýza

Ve velmi vzácných případech může být léčivo absorbováno nesprávně a jako výsledek po porodu - komplikace u žen s nohama nebo spíše jejich úplná necitlivost.

4. Obtížné močení, snížený tón svalů močového měchýře

Potíže třetího trimestru. Trochu o gestóze a jejích důsledcích.

Kde bude první setkání s dítětem: soukromá nebo bezplatná porodnice. Jak si vybrat: http://budymamoi.ru/birth/hospital/chto-vliyaet-na-vybor-roddoma.html.

Důsledky předčasného porodu

Porody, které se vyskytly ve 22–37 týdnech těhotenství, jsou předčasné, podle statistik tvoří 5–10% všech narozených. Riziko komplikací je velmi vysoké, protože ženské tělo ještě není připraveno k narození dítěte.

1. Slzy měkké tkáně u ženy

Předčasné narození začíná zpravidla rychle. Tělo nemá čas se naladit, v důsledku toho se může objevit mezera v porodním kanálu.

2. Vyčištění stehů

V místě šití se někdy vyskytují zánětlivé procesy v důsledku množení bakterií v nich.

3.Sepsis

Vyskytuje se velmi zřídka, charakterizovaný obecným zánětem těla a otravou krví.

Tento druh narození představuje skutečné nebezpečí pro život dítěte, protože jeho tělo není připraveno žít mimo tělo matky, takže čím delší je těhotenství, tím lépe plod dozrává. Předčasný porod může mít stejné důsledky a komplikace jako normální, v této situaci dítě nejvíce trpí..

Prevence

Když se dozví, že čeká dítě, každá žena by měla změnit svůj životní styl na správnější a zdravější. Zde je několik tipů, které byste měli pamatovat na to, že komplikace po porodu u dítěte budou minimalizovány a porod samotný půjde bez komplikací:

 • vyhýbání se infekčním chorobám nastávající matkou (vyhýbání se podchlazení, dodržování pravidel osobní hygieny, návštěva lékaře u jakéhokoli příznaku nástupu choroby);
 • úplné odmítnutí všech špatných návyků (alkohol, kouření, drogy, časté přejídání, nadměrné pití kávy během těhotenství);
 • přítomnost mírné fyzické aktivity (chůze, gymnastika pro těhotné ženy, dechová cvičení);
 • povinné vyhýbání se: stres, nervové poruchy, obavy z jakéhokoli důvodu;
 • užívání vitamínů pro těhotné ženy může snížit riziko komplikací;
 • po správné stravě těhotné ženy, konzumaci velkého množství vlákniny, ovoce a zeleniny;
 • prevence poranění břicha (padání, bití, modřiny atd.).

Z pravidel prevence je zřejmé, že během těhotenství je nejdůležitější vést zdravý životní styl, dělat vše pro to, aby se dítě narodilo zdravé a silné.

Jaké je období po porodu, video:

Proč porod je nebezpečný pro zdraví žen

Porod je bolestný proces pro ženu, ale naprosto přirozený. Pouze líný nepřipomíná ženám, že jejich „posláním“ je být matkami, a řada gynekologů dokonce jedná na principu „porodit - a vše projde“..

Hormonální restrukturalizace a poté samotný proces porodu však pro většinu žen není snadné. Zatížení těla matky během těhotenství se neuvěřitelně zvyšuje, což může vyvolat výskyt různých problémů.

Během těhotenství je aktivován vnitřní mechanismus potlačování imunity. Plod a placenta začínají produkovat speciální látky a bílkovinné faktory, které jsou potřebné, aby ženské tělo nevnímalo dítě jako něco cizího. Ve skutečnosti neumožňují odmítnutí plodu, ale imunitní stav ženy je značně oslaben. Během tohoto období je žena zvláště náchylná k infekcím a virům..

Budoucí matka tělo intenzivně restrukturalizuje. Pánevní kosti jsou distribuovány, kvůli čemuž často dochází k narušení sedacího nervu a vzhledu ischias. Většina těhotných žen zažívá strie na boky, břicho, hrudník a záda. Strie jsou doprovázeny svěděním, bolestí a u mnoha žen jejich stopy zůstávají navždy.

Vzhledem k tvorbě fetální kostní tkáně těhotné tělo často postrádá vápník. Stav vlasů, nehtů a zubů se zhoršuje. Kosti ženy se také stávají křehčí, což může vést k častým zlomeninám. Těhotenství je často doprovázeno tak nepříjemnými jevy, jako jsou křečové žíly, otoky, hemoroidy, skoky v krevním tlaku.

Pokud žena dříve trpěla chronickými chorobami, může těhotenství dobře vyvolat jejich exacerbaci. Ale i relativně zdravá žena se může během těhotenství vyvinout nebezpečná onemocnění, jako je diabetes mellitus, pankreatitida (kvůli zvýšené zátěži slinivky břišní), hypertenze a obezita..

Rizika narození

I při ideálním těhotenství se v průběhu samotného porodu mohou objevit patologie, které ohrožují zdraví plodu a matky. V tomto článku nebudeme mluvit o nebezpečích pro dítě, budeme mluvit pouze o hlavních problémech, kterým může čelit žena v práci.

Roztržení perineum a vagíny. Mezery mohou být spontánní nebo násilné, způsobené činností lékařů. Malé mezery v procesu porodu jsou nevyhnutelné a nepovažují se za patologii. Násilné praskliny mohou nastat v důsledku použití porodních kleští, vakuové extrakce plodu. Porodníci někdy provedou umělý řez v perineu, tzv. Perineotomii nebo epiziotomii, aby se vyhnuli hlubokému spontánnímu roztržení. Tyto řezy jsou následně šity a zahojeny mnohem rychleji a snadněji než slzy..

Ale v některých případech mohou být mezery značné, což představuje hrozbu pro zdraví a život ženy. Příčiny spontánních ruptur jsou obvykle rychlé zrození v kombinaci s úzkou pánví nebo vaginou. Spontánní vaginální ruptury jsou velmi často pokračováním ruptury jiných částí porodního kanálu. Taková zranění jsou často velmi závažná, zejména pokud se jedná o prasknutí dělohy nebo jejího krku. Takové mezery mohou vést k úmrtí ženy a dítěte. Roztržky dělohy jsou možné, pokud žena během předchozího porodu porodila císařskou řez nebo pokud existuje jizva z jakékoli jiné operace na děloze. Když se děloha roztrhne, porod se okamžitě zastaví, žena v porodu je hluboce anestetizována a jsou provedeny nezbytné lékařské postupy. V případě rizika prasknutí provede lékař pohotovostní císařský řez, aby zachránil matku a dítě.

Porodní krvácení. K tomuto typu patologie může dojít jak při porodu, tak v časném poporodním období. Představuje vážné nebezpečí pro ženu i pro plod. Nejčastější příčinou krvácení jsou problémy způsobené placentou. Existuje riziko jejich výskytu v případě ruptury dělohy, pokud má žena chronická zánětlivá onemocnění děložní sliznice, pánevní poranění (i „stará“), děložní jizvy, myomy, hormonální nerovnováhy, endokrinní nebo kardiovaskulární onemocnění, a dokonce i některé patologie ledvin a jater. Příčinou krvácení během porodu jsou často zranění způsobená během těhotenství nebo velké množství předchozích potratů, porodu nebo potratů..

Pokud krvácení začalo, lékaři udělají vše pro to, aby zachránili život ženy při porodu a dítěti. Prostřednictvím velkých tepen, krevních přípravků a speciálních roztoků bude do ní injikována plazma nebo červené krvinky. Ujistěte se, že sledujete krevní tlak, saturaci kyslíkem ženské krve, srdeční frekvenci.

Poporodní krvácení. Někdy dochází ke krvácení dost pozdě, do měsíce po porodu. To je vážná porodnická komplikace, která často vede k úmrtí ženy. Vyžaduje okamžitou akci, v některých případech je operace provedena. Příčinou pozdního krvácení může být snížení děložního tónu - hypotenze nebo jeho úplná absence - atonie. Atonie je obzvláště nebezpečná, protože děloha v tomto případě není schopna stahovat se a je prakticky ochromena. Atonie způsobuje masivní krvácení, které nereaguje na konzervativní terapii.

Navíc poporodní krvácení může být způsobeno porušením oddělení placenty. Pokud jeho malá část zůstane v děloze, je schopna způsobit hojné krvácení i měsíc po narození, s celkovou pohodou ženy. V tomto případě je nutná hospitalizace a kyretáž dělohy, aby se odstranily fragmenty placenty.

V procesu porodu mohou nastat další závažné komplikace způsobené fyziologickými charakteristikami a zdravotním stavem konkrétní ženy. Proto byste se měli rodit pouze pod dohledem zkušených porodníků. Domácí porod, i když je ideální těhotenství, je velmi nebezpečný - pokud se něco pokazí, pak v nepřítomnosti lékařů budou nezbytné léky a vybavení pro záchranu ženy velmi obtížné.

Ano, pro dívky to není snadný osud a kočka samozřejmě potřebuje zvýšit demografii v zemi. Všechno se určitě uzdraví (jak říkají lékaři), ale bohužel ne zítra! Ale rolníci odvedli svou práci a chodili odvážně, neporušují nic nebo kde a dávají jim sex na zítřek.

Sakra, není zbytečné, že se nechci rodit, když mi o tom řeknou, dojde k nervovému zhroucení. Jak mám pocit, že mi to nic dobrého neslibuje.

Po přečtení tohoto článku jsem byla já, matka dvou dětí, vyděšená, abych neřekla nic o těch, kteří se nikdy nenarodili. Zdá se, že všechno je správně napsáno, jsou zde takové komplikace, jsou smrt... Ale dívám se na svého syna, objímám svou dceru a chápu, že jsem své zdraví nezranil zbytečně. Musíte pouze věřit, dělat vše, co je v našich silách (jíst správně, vést zdravý životní styl, nekřičit během porodu, ale poslouchat, co říkají lékaři), a, Bože ochotný, všechno bude v pořádku jak s vámi, tak s vašimi dětmi.

To je pravda, a kvůli tomu, co se na sebe posmívat? Pokud chcete děti víc než život - pak ano, ale pokud ne - co sakra? Raději bych spáchal sebevraždu, než abych prošel celým tímhle peklem. Ale - mám přes 40 let, všechno je v pořádku, jsem spokojený se svým životem.
Obecně mě překvapuje, že se takové pravdivé články objevují na webu. Protože nebyly zakázány, je to zázrak. Koneckonců bychom měli vrhat ženské mozky, podvádět ji, všemi prostředky nakloněnými produkci dalšího krmného děla.

Takže se radujte dále ze svého zbytečného těla. Jako dutý květ na okurkách, rozkvetl a spadl, aniž by ještě vytvořil to, které znovu a znovu přinese ovoce. M-ya... Nejsi tak chytrý, SMART. Vlastní článek, nebo co? Všechno je proti přírodě, osudu a přikázání - každá křik linií - nemnoží, nemnoží, nemiluje děti, nebojí se jich porodit, milovat jen sebe.
Brzy zůstanou některé narcisy. A také se vší současnou tolerancí a homo k narcisům navíc. Takže umřete všechny kurva.
Mám 2 syny. Na světě není větší štěstí, než když vezmete své novorozené dítě do náručí a podíváte se do očí, ve kterých veškerá moudrost světa neznají všechny ohavnosti a špínu sobeckých egoistů a goonů. A bolest, ta bolest... Nejsme dány víc, než co můžeme nést. A zapomínáte na bolest při narození v okamžiku, kdy se narodí váš milovaný MIRACLE.

jsi tak ošklivý! Zavolej jiným lidem dutinu, okamžitě uvidíš, která z tebe je šťastná matka.

Spolužák zemřel při porodu - její manžel odmítl podepsat dokumenty, které odkazovaly na jeho souhlas s vedením COP. Řekl: "Každý rodí sám a ona porodí." Stále se lidem líbí fráze „Neprodal jsem - ne žena.“ Dokud lékař problém vyřešil, nemohlo to vydržet srdce pacienta. A co člověk: „Zemřel? Je mi to jedno - najdu další. “ Ne všechny ženy, jejichž chovný instinkt zakazuje zdravý rozum

Mutanti otěhotní, děláte všechno dobře. úcta!

Vyděsíte budoucí matky takovým článkem! A tolik těhotných žen je působivých, a díky takovým textům jsou rozhodně nervózní a díky tobě zachovávají hrom! S porodem není nic špatného, ​​jedná se o normální fyziologický proces a takové patologie jsou extrémně vzácné

maminky se zbláznily. je to kus, článek lží... ale ve skutečnosti je tento článek čistá pravda. ale není zde napsána ani polovina všech odpadků během těhotenství.

Proč, určitě nebudu porodit děti. Můj manžel a já jsme všechno probírali a dali jsme to před skutečnost. Proč rodit ještě, když je tolik zbytečných opuštěných dětí? Děti, jak říkají, nejsou cizinci.

16 hlavních příčin porodních komplikací

Porod je zcela přirozený proces, je to logické dokončení dlouhého období porodu dítěte, vytvořeného samotnou přírodou. Někdy však existují různé „odchylky od ideálního kurzu“, které prodlužují a komplikují pracovní aktivitu...

Elizaveta Novoselova
Porodník-gynekolog, Moskva

Normálně porod začíná přesně poté, co jsou dokončeny všechny procesy vývoje plodu a je připraven na nezávislý život. Stejně jako všechny přirozené procesy nevyžaduje normální porod žádné další zásahy. Hlavním úkolem zdravotnického personálu během porodu je sledovat stav budoucí matky a dítěte. Pokud se však něco pokazí, doktoři budou schopni včas poskytnout nezbytnou pomoc. Pokusme se pochopit příčiny narušení práce a pracovní komplikace.

1. Nesprávná poloha plodu

V době narození je dítě obvykle umístěno v lůně matky podélně, hlavou dolů. Pokud dítě leží napříč, jeho postup v porodním kanálu je nemožný. V tomto případě neexistuje žádná část plodu (hlavy), která by normálně měla vyvíjet tlak na děložní hrdlo během porodu, a v tomto případě se děložní hrdlo prakticky neotevře a stěny stahující dělohy vyvíjejí tlak na příčnou páteř dítěte, která je plná těžkých poranění při porodu.. Existuje také nestabilní nebo šikmé nesprávné umístění plodu - v tomto případě, jak se kontrakce zesilují, může jít také na příčný, což je nebezpečné pro dítě, nebo k podélnému - pak vše půjde podle obvyklého scénáře, bez komplikací při porodu.

Další variantou nesprávného umístění plodu je pánevní prezentace, kdy dno není hlava, ale hýždě nebo nohy drobků. Kromě toho porod přirozeným porodním kanálem může dobře projít bezpečně a bez jakýchkoli komplikací při porodu. Proces porodu s pánevní prezentací je ovšem samozřejmě delší a komplikovanější. Riziko komplikací při porodu s pánevním projevem zvyšuje velkou hmotnost plodu (více než 3600 g) nebo pánev úzké matky. Velký význam má pohlaví dítěte. Vzhledem k tomu, že pohlavní orgány chlapců výrazně vystupují mezi hýždě u chlapců a dochází k „pánevnímu“ porodu, zvyšuje se riziko zranění a vývoje poruch v oblasti genitálií v budoucnosti výrazně.

2. Anatomické rysy pánve

V praxi se nejčastěji vyskytuje rovnoměrné zúžení pánve, které se vyznačuje symetrickým poklesem všech velikostí. V tomto případě existují čtyři stupně zúžení. V prvním stupni - snížení všech velikostí pánve do 2 cm - se ve většině případů rodí přirozeně bez jakýchkoli komplikací. Druhý stupeň je charakterizován snížením všech velikostí o 2–4,5 cm, v tomto případě je narození přirozeně možné, ale průběh procesu porodu je častěji komplikovaný. Třetí stupeň zahrnuje snížení velikosti pánve o 4,5-6 cm a čtvrtý - více než 6 cm (to je velmi vzácné). Tyto stupně zúžení pánve se jinak nazývají absolutně úzkou pánev, a v tomto případě je dodání přirozeným porodním kanálem nemožné..

3. Klinicky úzká pánev

Úzká pánev je klinicky pánev, která brání porodu nebo zabraňuje jejich toku, bez ohledu na jeho velikost. Klinicky úzká pánev je koncept označující nesoulad mezi skutečnými rozměry stěn porodního kanálu a hlavy plodu. Takový nesoulad se může vyvinout se správným tvarem a normální velikostí pánve v následujících případech:

 • velké ovoce nebo velká hlava plodu;
 • přenesený plod (kosti hlavy jsou hustší a postrádají schopnost konfigurace, to znamená přizpůsobit se velikosti pánve);
 • nesprávné zasunutí hlavy plodu, při které se zvětšuje příčná velikost hlavy, například při čelním a obličejovém uspořádání v porodním kanálu (správné zasunutí hlavy je týlní, to je její nejmenší velikost).

4. Velké ovoce a porod

Pod pojmem „velký plod“ se rozumí, že odhadovaná hmotnost dítěte při narození přesahuje 3600 g. Samozřejmě čím větší je plod, tím obtížnější je pro budoucí matku a druhé období porodu spojené s povýšením přes porodní kanál. S hmotností vyšší než 4 500 g může být i normální pánev příliš velká pro velký plod a při narození přirozeným způsobem - příliš riskantní pro zdraví. Rozhodující význam pro prognózu porodu však není odhadovaná hmotnost plodu, ale odhadovaná velikost jeho hlavy - nejtěžší a největší část těla dítěte. Často se stává, že s těžkou hmotností má plod plodu relativně malou hlavu. V tomto případě, při neexistenci jiných kontraindikací, je přirozený porod možný a vůbec nutně spojený s rizikem komplikací. Přes působivou hmotnost dítěte jsou jeho kostní struktury úměrné velikosti pánve matky a riziko poranění při porodu je nízké. Naopak, pokud je při normální hmotnosti velikost hlavy stanovena jako příliš velká (vzhledem k velikosti pánve matky), může být prognóza přirozeného porodu nepříznivá.

Příprava na porod předem. Chcete-li se zbavit strachu z porodu, naučit se relaxovat, ovládat emoce a správně se chovat během porodu, můžete si přečíst populární literaturu o přípravě na porod (knihy, časopisy pro těhotné ženy) a přihlásit se do speciálních mateřských škol organizovaných během porodnic, mateřství domy nebo rodinné kluby pro rodiče a batolata. Komunikace s odborníky a dalšími matkami, možnost položit všechny otázky, které vás obtěžují a ovládají techniku ​​úlevy od bolesti při porodu, vám pomohou vyrovnat se s nezodpovědným strachem a pojistit se proti většině porušení práce a jiným komplikacím porodu..

5. Vícečetné těhotenství

Pokud má žena dvě nebo více dětí, pak je taková zátěž často vážným testem jejího zdraví, rizika porodu se zdvojnásobí (nebo ztrojnásobí úměrně počtu plodů). Přirozený porod s vícenásobným těhotenstvím je možný, ale jakékoli, i ty nejvýznamnější „nuance“ spojené se stavem matek a kojenců, jsou mnohem pravděpodobnější, že vyvolají vývoj komplikací při porodu. Nejčastějšími porodními komplikacemi v tomto případě jsou předčasný porod, předčasný výtok vody, slabá práce a abrazi placenty.

6. Vlastnosti struktury dělohy

Jedná se především o neobvyklé formy dělohy: sedlo, bicorn, jednorožec, infantilní. Nepravidelný tvar dělohy se často stává příčinou vývoje slabé práce, šikmého nebo laterálního postavení plodu při porodu, krvácení. Dalšími nepříznivými strukturálními vlastnostmi dělohy, které ovlivňují vývoj porodních komplikací, jsou septa (spojovací tkáňové šňůry) a septa v děložní dutině, fibroidy (sférický růst děložního svalu) a pooperační jizvy na stěně dělohy. Tyto formace zhoršují vedení nervového impulsu ve svalech dělohy, díky kterému mohou nastat různé poruchy, zejména slabost nebo nekoordinace práce. V přítomnosti septy a septy se významně zvyšuje riziko poranění plodu a hlavním rizikem spojeným s přítomností jizvy na děloze je její prasknutí v důsledku kontrakcí nebo pokusů.

7. Vícenásobné zapletení kabelů

Mnohonásobné zapletení pupečníkové šňůry vede ke značnému zkrácení její délky a zhoršení krevního zásobení plodu. Kromě toho četné (více než tři) pupeční šňůry zasahují do normální polohy plodu v děloze a brání jejímu pohybu, což narušuje normální průběh práce. Pokud dítě nemá schopnost provádět potřebné pohyby - například ohýbat, ohýbat a otáčet hlavou, jsou poranění při narození nevyhnutelná i při normální velikosti pánve a plodu..

8. Změna množství vody

Normálně na konci těhotenství obsahuje fetální močový měchýř asi 800 - 1500 ml plodové vody. S některými běžnými nemocemi nastávající matky, těhotenskými patologiemi se však množství vody může výrazně lišit. Je zde výrazný nedostatek vody a významné polyhydramnie. To i další podmínka je odchylkou od normy a může nepříznivě ovlivnit růst, vývoj a proces porodu dítěte..

Velmi často u polyhydramnios (množství vody přesahuje 2 litry) dochází k předčasnému vypouštění plodové vody. V důsledku přetížení děložní stěny velkým objemem vody se často vyvíjí slabost a diskoordinace (dysregulace) pracovních sil. Okamžik prasknutí fetálního močového měchýře je nebezpečný: plodová voda, která se vylévá během polyhydramnií velkým a silným paprskem, se často nese podél pupeční šňůry a malých částí plodu - plod se může usadit v příčné nebo šikmé poloze..

9. Porod

Porod v nízkých vodách (množství vody je menší než 800 ml) má také své vlastní tokové charakteristiky. Otevírací doba děložního čípku je obvykle zpožděna, protože neexistuje správný tlak na močový měchýř. Často se vyvíjí primární a sekundární slabost patrimoniálních sil. Současně jsou kontrakce bolestivé, ale od samého počátku neproduktivní. V následujícím a časném poporodním období (první dvě hodiny po porodu) dochází často k krvácení.

10. Těhotenské komplikace

Jakékoli odchylky od normálního průběhu těhotenství jsou v zásadě spojeny s vývojem komplikací při porodu, ale hlavními příčinami těhotenství jsou tři hlavní patologie těhotenství: gestóza, fetoplacentární nedostatečnost a narušená hemostáza.

Gestóza se nazývá pozdní těhotenská toxikóza, při které je narušena práce ledvin. Tato patologie těhotenství se vyznačuje zvýšením krevního tlaku - příznakem, který je při porodu extrémně nebezpečný. Na pozadí preeklampsie se může rozvinout předčasné placentární abrazi, krvácení během porodu nebo v časném poporodním období a dokonce i eklampsie (konvulzivní syndrom, který je mimořádně nebezpečný pro život matky)..

Při placentární nedostatečnosti je krevní oběh v cévách placenty narušen a v důsledku toho je dodáván kyslíku plodu. Během porodu to může vést k nedostatku kyslíku drobky..

Porušení hemostázy, tj. Stabilní stav krve, při porodu může vyvolat vícenásobné krvácení nebo trombózu - obě koagulační poruchy bohužel představují hrozbu pro život matky a dítěte.

11. Předčasné a opožděné narození

Existují dvě možnosti předčasného nástupu: předčasný porod (před 36. týdnem těhotenství), ke kterému došlo výrazně dříve, než je přirozený termín dítěte pro ukončení, a opožděné porodu, když je těhotenství zpožděno, počínaje později než očekávaný termín.

S předčasným porodem se proces často stává příliš intenzivním a porod probíhá v „zrychleném“ režimu. Taková vysoká rychlost porodu je zajištěna příliš silnými a častými kontrakcemi dělohy, což výrazně převyšuje přirozenou odolnost tkání porodního kanálu. V důsledku tohoto „porodního tlaku“ je plod doslova vytlačen z mateřského těla, nemá čas se přizpůsobit náhle se měnícím podmínkám prostředí (tlak v dutině dělohy, v pochvě a na výstupu z porodního kanálu je desetkrát odlišný) a zanechává značné poškození porodního kanálu matky.

Přeexpozice není jen těhotenství trvající déle než 40 týdnů, jak mnozí mylně věří. Při nadřazování placenta a fetální membrány „stárnou“ a postupně ztrácejí schopnost chránit dítě a udržovat si život v matčině těle. Stárnutí placenty a membrán postupně vede k kyslíkovému hladovění plodu, ke snížení výživy a metabolismu a ke snížení množství plodové vody. V takových případech dochází k častému vývoji nesprávného zavedení hlavy plodu v důsledku vysoké hustoty kostí lebky, slabosti práce kvůli oligohydramniím, nedostatku kyslíku plodu během porodu kvůli poruchám oběhu v placentě..

12. Biologická nezralost porodního kanálu

Tento termín označuje nesoulad mezi stavem děložního čípku a stěnami pochvy během těhotenství. Normálně se před narozením děložní hrdlo postupně zkracuje a začíná se mírně otevírat, tkáně pochvy a děložního čípku se stávají měkkými a elastickými. Pokud je děložní čípek hustý a dlouhý během celodenního těhotenství a zralého plodu, jako je tomu v polovině těhotenství, a děložní hrdlo zůstává uzavřené, mohou být i tréninkové kontrakce velmi bolestivé a děložní hrdlo se otevírá při porodu mnohem déle a komplikovaněji, často doprovázeno prasknutím.

13. Fyzická únava ženy při porodu

To je hlavní a nejčastější důvod rozvoje takové komplikace při porodu, jako je slabost práce. Porod je významnou zátěží a vážným testem pro tělo budoucí matky, a aby mohly bezpečně projít, potřebujete sílu. Pokud je žena na začátku procesu fyzicky vyčerpaná (nejčastěji je to kvůli narušení spánku na konci těhotenství kvůli úzkosti před porodem, nočním „předstupňovým“ kontrakcím nebo jiným fyziologickým a domácím příčinám), tělo nemá dostatek energie k regulaci a rozvoji práce. V tomto případě se vyvíjí slabost pracovních sil - komplikace při porodu, při níž se kontrakce prakticky nezintenzivňují a k otevření dochází extrémně pomalu nebo vůbec nezvyšuje. V tomto případě se porod prodlužuje, což ohrožuje vývoj hypoxie plodu a krvácení po porodu..

14. Chronická onemocnění matky

Přítomnost závažných onemocnění u ženy při porodu výrazně zvyšuje riziko komplikací při porodu, protože organismus oslabený chronickým onemocněním je méně odolný vůči stresu. Lékaři věnují největší pozornost onemocněním ledvin a kardiovaskulárního systému, protože pokud jsou tyto orgány narušeny, mohou se vyvinout nejnebezpečnější komplikace při porodu, což vede ke krvácení matky a zhoršenému dýchání plodu. U endokrinních nemocí charakterizovaných hormonální nerovnováhou se často rozvíjí slabost porodních sil, nebo naopak rychlý a rychlý průběh porodu.

15. Věk budoucí matky

Lékaři věnují více pozornosti těhotným ženám, zejména když se žena chystá stát se matkou poprvé. Porodníci zahrnují takové nastávající matky ohrožené vývojem různých komplikací porodu - jak na straně ženy, tak na straně plodu. Bohužel, minulé roky k nám přidávají nejen znalosti, ale také různé zdravotní problémy. Existuje další důvod pro vyšší riziko komplikací při porodu po 30 letech - postupné změny hormonálního pozadí, charakteristické pro tento věk, často vyvolávají slabost práce. Samotný věk ženy při porodu však samozřejmě není známkou nezbytného vývoje komplikací při porodu, ani důvodem pro další zásahy do procesu porodu..

16. Psychologická nepřipravenost na porod

Samozřejmě v předvečer porodu a během nich každá žena zažívá silné vzrušení, strach o sebe a dítě. Pokud si však nastávající matka zároveň nedokáže představit, co se s ní během porodu přesně stane, strach z neznáma se připojí k uvedeným starostem.

To může sloužit špatné službě nastávající matce. Ve skutečnosti je to právě stav paniky, nadměrného nervového systému ženy při porodu, který vede k vývoji různých komplikací při porodu, především - diskoordinace kontrakcí. V důsledku „nervových selhání“ jsou signály koordinující práci nerovnoměrné, mohou oslabit nebo naopak prudce zvýšit. Kvůli narušení nervové regulace práce se kontrakce stávají bolestivými a neproduktivními. Bohužel často takové kontrakce negativně ovlivňují nejen blaho nastávající matky, ale také zdraví dítěte: časté intenzivní kontrakce dělohy narušují normální průtok krve v placentě, nezbytné pro dýchání dítěte a začínají trpět nedostatkem kyslíku. Proto, spolu s důkladným lékařským vyšetřením během plánování a během těhotenství, lékaři doporučují, aby všechny nastávající matky pečovaly o psychologickou a praktickou přípravu na porod předem.

Za nejčastější příčinu komplikací při porodu je považována psychologická nepřipravenost nastávající matky na porod.

Důsledky přirozeného porodu

# 1 Off Olga Lapteva

Ocenění

Zda následky vznikly po přirozeném porodu, pro dítě je lepší císařský řez nebo přirozený porod, pokud pro císařský řez neexistuje lékařská indikace. Můj známý, úplně zdravá dívka, šel porodit, ale když začaly kontrakce, požadovala, aby ji lékaři vyléčili, byla prostě vyděšená.

Všechny diskuse: Stránka mamochki22.ru - Fórum - Přirozené narození

Poslední úprava: Anna Pitaleva, 12. dubna 2017 - 05:43

# 2 Off OLK @

Čestný rezident fóra

 • Uživatelé
 • 6 113 příspěvků
  • Děti: Artyom, 11/25/2005. Andrey, 21. 2. 2012
  • Z: Barnaul, Moskva, Muscat (Omán)

  Ocenění

  # 3 Off Annabelle

  Ocenění

  # 4 Off Annabelle

  Ocenění

  # 5 Off Tatyana Grishina

  • Evgeniya_Shahvorostova se to líbí

  # 6 Off Elena Sokolova

  # 7 Off Olga Lapteva

  Ocenění

  # 8 Off Annabelle

  Ocenění

  # 9 Off Olga Lapteva

  Ocenění

  Můj známý řekl, že požádala, aby se přidržel a deja. doktor souhlasil, protože byla velmi vyděšená, že se porodila.
  Podle jejích slov nebyl pro tuto operaci žádný důkaz..

  Věnujte mi prosím, pokud císařský řez pak dítě nedostane porodní poranění, jeho lékaři netahají porodními kleštěmi, nepoužívají jiná zařízení, proto mu při komplikovaných porodech nezpůsobují žádné trauma. Co je bezpečnější pro dítě, aby mělo přirozený porod nebo císařský řez?

  # 10 Off Svetlana Yakovleva

 • Uživatelé
 • 421 příspěvků
  • 0
  • Děti: Danil - 08.08.08, Nastya - 11.12.10
  • Od: Barnaul, Sunny

  # 11 Off Svetlana Yakovleva

 • Uživatelé
 • 421 příspěvků
  • 0
  • Děti: Danil - 08.08.08, Nastya - 11.12.10
  • Od: Barnaul, Sunny

  A zde je několik informací o císařském řezu (http://www.rodi.ru/d. Y / cesarean.html):
  Císařský řez - chirurgický zákrok, při kterém je plod odstraněn řezem do přední břišní stěny a dělohy..

  Předpokládá se, že název operace je spojen se jménem Guy Julius Caesar, který byl extrahován částí břicha. První spolehlivá zpráva o císařském řezu na žijící ženě byla v roce 1610. Operaci provedl J.Trautman z Wittenborgu. V Rusku provedl první císařský řez I. Erasmus v Pernově (1756) a V. M. Richter (1842) v Moskvě.

  Císařský řez se provádí, když je porod přirozeným porodním kanálem nemožný nebo nebezpečný pro život matky a plodu. V Moskvě je caesarean sekce asi 15% všech narozených.
  Stejně jako každá chirurgická operace se císařský řez provádí přesně podle indikací. Mohou být ze strany matky, když porod představuje ohrožení jejího zdraví, a ze strany plodu, když pro něj je proces porodu břemeno, které může vést k poranění a hypoxii plodu. Během těhotenství a porodu se mohou objevit indikace císařského řezu.
  Indikace císařského řezu během těhotenství:
  Placenta previa. Placenta (místo pro dítě) se nachází ve spodní části dělohy a překrývá vnitřní hltanu (vstup do dělohy z vagíny). To hrozí vážným krvácením, což je nebezpečné jak pro život matky, tak pro plod. Operace se provádí po 38 týdnech těhotenství nebo dříve, pokud se objeví krevní výtok.
  Předčasné oddělení normálně umístěné placenty. Obvykle je placenta oddělena od děložní stěny po narození dítěte. Někdy se to stane během těhotenství, pak začíná těžké krvácení, které ohrožuje život matky a plodu a vyžaduje okamžitou operaci.
  Úpadek jizvy dělohy po císařském řezu nebo jiných operacích na děloze. Jizva dělohy je považována za insolventní, pokud je podle ultrazvuku její tloušťka menší než 3 mm, kontury jsou nerovnoměrné a dochází k inkluzi pojivové tkáně. Složitý průběh pooperačního období po první operaci (horečka, zánět dělohy, prodloužené hojení stehu na kůži) také naznačuje selhání jizev dělohy
  Dvě jizvy na děloze nebo více po císařských řezech. Předpokládá se, že dvě nebo více císařských řezů zvyšuje riziko ruptury dělohy ve jizvě během porodu. Proto je před porodem proveden císařský řez.
  Anatomicky úzký stupeň pánve II - IV. Každá žena během těhotenství měří velikost pánve. Porodníci mají jasná kritéria pro normální velikost pánve a úzké pánve podle stupně zúžení.
  Nádory a deformace pánevních kostí. Mohou být překážkou narození dítěte..
  Malformace dělohy a vagíny. Nádory dělohy, vaječníků a dalších orgánů pánevní dutiny zakrývající porodní kanál.
  Velký plod v kombinaci s jinou patologií. Ovoce se považuje za velké, pokud má hmotnost 4 kg nebo více
  Těžká syfyzitida. Symptomitida nebo syfyziopatie je nesrovnalost v ochlupení kostí. V tomto případě výrazné potíže a bolest při chůzi.
  Mnohočetné děložní myomy velkých rozměrů, podvýživa myomatózních uzlin.
  Těžké formy gestózy a nedostatek léčebného účinku. Preeclampsia je těhotenská komplikace, u které existuje porucha funkce životně důležitých orgánů, zejména cévního systému a krevního oběhu. Závažné projevy gestózy jsou preeklampsie a eklampsie. V tomto případě je narušena mikrocirkulace v centrálním nervovém systému, což může vést k závažným komplikacím jak pro matku, tak pro plod..
  Těžká onemocnění Onemocnění kardiovaskulárního systému s jevy dekompenzace, onemocnění nervového systému, diabetes mellitus, vysoká myopie se změnami fundusu atd.)
  Těžké zúžení děložního hrdla a pochvy. Může se vyskytnout po předchozí operaci nebo porodu. To vytváří nepřekonatelné překážky pro otevření děložního hrdla a protažení stěn vagíny, které jsou nezbytné pro průchod plodu.
  Stav po plastické chirurgii na děložním čípku a vagíně, po šití genitourinární a střevo-genitální píštěle. Fistula je nepřirozená komunikace mezi dvěma sousedními dutými orgány.
  Perineální ruptura III u předchozích narození. Pokud se při porodu zlomí, kromě kůže a svalů perineu, svěrače (svalu, který uzavře konečník) a / nebo sliznice konečníku, pak je to trhlina perineum III. Stupně, může špatně zašívaná mezera vést k inkontinenci plynů a fekálií.
  Výrazné rozšíření žil v pochvě. Při spontánním porodu může krvácení z těchto žil ohrozit život
  Příčná poloha plodu.
  Tavená dvojčata.
  Pelvicní prezentace plodu v kombinaci s hmotou plodu vyšší než 3600 ga menší než 1500 g, jakož i se zúžením pánve. Při pánevní prezentaci se zvyšuje riziko poranění při narození hlavy plodu.
  Oplodnění in vitro, umělé oplodnění v přítomnosti dalších komplikací matky a plodu.
  Chronická hypoxie plodu, podvýživa plodu, odolnost proti drogám. V tomto případě plod dostává nedostatečné množství kyslíku a pro něj je proces porodu zátěží, která může vést k poranění.
  Věk primiparous nad 30 let v kombinaci s jinou patologií.
  Prodloužená neplodnost v kombinaci s jinou patologií.
  Hemolytické onemocnění plodu s nepřipraveným porodním kanálem. U rhesus (méně často - skupinové) nekompatibility krve matky a plodu se vyvíjí hemolytické onemocnění plodu - ničení červených krvinek (erytrocytů). Plod začíná trpět nedostatkem kyslíku a škodlivými účinky rozkladných produktů červených krvinek. Pokud se plod zhorší, provede se císařský řez.
  Diabetes mellitus, je-li to nutné, včasné dodání a nepřipravený porodní kanál.
  Odložené těhotenství s nepřipraveným porodním kanálem a v kombinaci s jinou patologií. Proces porodu je také břemeno, které může vést k poranění plodu..
  Rakovina jakékoli lokalizace.
  Exacerbace herpes genitálu. U genitálního herpesu je indikací císařského řezu přítomnost herpesu vesikul na vnějším genitálu.
  Indikace pro císařský řez v porodu:
  Klinicky úzká pánev. Jedná se o nesoulad mezi hlavou plodu a pánví matky.
  Předčasné vypouštění plodové vody a nedostatek účinku ze vzrušení z práce. Když se voda vylije před počátkem kontrakcí, snaží se je nazvat léky (prostaglandiny, oxytocin), ale to nevede vždy k úspěchu.
  Anomálie práce, neschopné lékové terapie. S rozvojem slabosti nebo nekoordinace a práce se provádí drogová terapie, která také nevede vždy k úspěchu..
  Akutní hypoxie plodu. Příznakem akutní hypoxie plodu je především výrazný pokles srdeční frekvence plodu, který se neobnovuje.
  Oddělení normální nebo nízké lokalizované placenty. Obvykle je placenta oddělena od děložní stěny po narození dítěte. Někdy se to stane během kontrakcí, pak začíná těžké krvácení, které ohrožuje život matky a plodu a vyžaduje okamžitou operaci.
  Ohrožení nebo začátek ruptury dělohy. Musí být lékařem včas rozpoznán, protože pozdní operace může vést k úmrtí plodu a odstranění dělohy..
  Prezentace nebo ztráta smyček pupeční šňůry. Pokud v příštích několika minutách nemáte císařský řez, pokud ztratíte pupeční šňůru a máte plodovou prezentaci, může dítě zemřít.
  Nesprávné vložení plodu. Když je hlava v nesouvislém stavu (frontální, obličejová prezentace), stejně jako vysoké přímé postavení hlavy.

  Někdy se císařský řez provádí podle kombinovaných indikací, které jsou kombinací několika komplikací těhotenství a porodu, z nichž každá jednotlivě neslouží jako indikace císařského řezu, ale společně vytvářejí skutečné ohrožení života plodu..

  # 12 Off Svetlana Yakovleva

 • Uživatelé
 • 421 příspěvků
  • 0
  • Děti: Danil - 08.08.08, Nastya - 11.12.10
  • Od: Barnaul, Sunny

  A to je o tom, co je lepší než císařský řez nebo EP:
  Studium dětí narozených v císařském řezu však rozptyluje mýtus o síle jejich charakteru. Podle západních psychologů tedy u dětí, které neprošly fází kontrakcí, existuje strach ze změny, nadměrná dotyk, temperament a úzkost, tendence zveličovat složitost situace, rozptýlení, snížení schopnosti plánovat a sebekontroly..

  Mezi Caesarea se častěji setkávají hyperaktivní děti s deficitem pozornosti. To je spojeno se slabostí: dítě chce a může dělat jen to, co je pro něj zajímavé. A není schopen překonat potíže, i ty malé..

  Kromě toho není provozní způsob porodu lhostejný k fyzickému zdraví novorozence. Během normálního porodu, které prochází porodním kanálem, se dítě postupně přizpůsobuje působení atmosférického tlaku, je osvobozeno od fetální tekutiny, získává mateřské laktobacily, které mu nejprve pomáhají chránit se před patogenními mikroby.

  S císařským řezem dítě okamžitě čelí novému prostředí, krizi oddělení od matky a řezání pupeční šňůry s účinkem anestezie. Kromě velkého rizika traumatizace dítěte se již dlouho uvádí, že adaptivní reakce jsou narušeny u císařů, neurologických a respiračních patologií, častější jsou alergie na potraviny.

  Děti podstupující chirurgický zákrok pomocí endotracheální anestézie mají nejnižší koncentrace hormonu kortizolu, který je odpovědný za reakci těla na stres, a hormony štítné žlázy.

  Neznámost a kratší délka života neutrofilů, leukocyty - „obránci“. Během chirurgického zákroku, kvůli rychlému přechodu z nitroděložní na mimomaternicovou existenci, není dostatečná produkce hormonů, které normálně aktivují plicní lymfatický tok.

  Dýchací trakt nemá vždy čas se osvobodit od plodu, tj. fetální tekutina. V této situaci se zvyšuje počet komplikací, především infekčních, z dýchacích cest. Kromě toho se v průběhu císařského řezu používá anestézie pomocí silných léků, které mohou inhibovat respirační centrum.

  Vědci z Norského institutu veřejného zdraví v Norsku, kteří zkoumali 2 803 dětí, nedávno zjistili, že u dětí narozených pomocí císařského řezu je 7krát vyšší pravděpodobnost alergických reakcí na jídlo. Vědci se domnívají, že je to kvůli charakteristice mikroflóry gastrointestinálního traktu. Císařský řez způsobuje zpoždění ve vývoji střevní mikroflóry, což vede k narušení procesů asimilace potravin.

  Články O Neplodnosti