Hlavní Výživa

První známky těhotenství před zpožděním

Těhotenství je jedním z nejkrásnějších a nezapomenutelných období v životě každé ženy.

Mnoho žen sní o mateřství od dětství, takže se těší na slyšení o těhotenství s velkou netrpělivostí.

Bohužel velké množství žen má často problémy s otěhotněním a ne každému se podaří otěhotnět poprvé..

Proto po dlouhých měsících plánování začíná žena poslouchat své vlastní tělo a snaží se rozpoznat těhotenství ještě před zpožděním menstruace..

Stav těhotenství je ve skutečnosti obrovský hormonální nárůst, který ovlivňuje činnost všech orgánů a systémů. A dokonce i několik dní po oplodnění vajíčka si můžete všimnout prvních příznaků, které signalizují, že došlo k těhotenství.

Citlivost prsu

Vzhledem k tomu, že mléčné žlázy jsou u žen sekundárními pohlavními orgány, jsou jedním z prvních, kdo reagoval na změny, které těhotenství přináší. Dlouho před narozením se mléčné žlázy začínají připravovat na laktaci. Začnou se zvětšovat téměř po ovulaci. U některých žen je tento jev pozorován každý měsíc, avšak s nástupem menstruace se hrudník vrací do předchozí podoby.

Pokud má žena před zpožděním známky těhotenství, pak prsa nadále roste. Navíc se to stává docela bolestivé, zejména když se dotknete. Ženy si také všimnou neobvyklé váhy v hrudníku, někdy se na povrchu kůže mohou objevit žíly. Velmi často existuje silná citlivost mléčných žláz, zejména v oblasti bradavek. V některých případech je tak silná, že žena je nucena opustit své obvyklé spodní prádlo ve prospěch měkčí bavlněné podprsenky.

Zvýšená bazální teplota

Jen málo žen ví, co je bazální teplota a jak ji měřit. Ale ona může dát potvrzení těhotenství ještě před začátkem zpoždění. Bazální teplota se měří, obvykle rektálně, méně často pomocí orální nebo vaginální metody. Měření by měla být prováděna denně, počínaje prvním dnem cyklu. Studie bazální teploty spočívá v tom, že musí být měřena přísně ve stejnou dobu - ráno, aniž by vstala z postele. Můžete tak získat nejpřesnější ukazatele..

Při pozorování její bazální teploty si žena může všimnout, že v druhé polovině cyklu je vyšší než v první. Normálně je tento rozdíl 0,4 stupně. Obvykle, pokud by došlo k menstruaci, začne bazální teplota klesat o několik dní dříve. Pokud je žena těhotná, udržuje na vysoké úrovni charakteristické pro druhou fázi cyklu. Nejčastěji je to 36,9-37,1 stupně. Ale po zpoždění můžete pozorovat další zvýšení o 0,2-0,3 stupně. Vysoká bazální teplota je důsledkem hormonu zvaného progesteron. Je to on, kdo je v počátečních fázích zodpovědný za normální průběh těhotenství.

Implantační krvácení

U těhotné ženy se příležitostně mohou vyskytnout drobné špinění během velmi raných stadií těhotenství. Nejčastěji se stávají jednou, méně často - vydrží pár dní. Přítomnost takových sekrecí neznamená vždy žádné onemocnění, nejčastěji se jedná o známku tzv. Implantační přílohy.

Po oplodnění začíná vejce cestou vejcovodů do děložní dutiny. Taková „cesta“ obvykle trvá asi týden. Během této doby pokračuje tvorba embrya, které se v této fázi nazývá blastocysta. Jakmile je uvnitř dělohy, blastocysta začíná napadat sliznici orgánu. Tento proces se nazývá implantace. Protože během implantace dochází k mikrodefinu malých krevních cév, někdy je doprovázeno drobným špinením. Podobný jev před začátkem zpoždění může způsobit, že žena pochopí skutečnost, že nastalo dlouho očekávané těhotenství.

Nevolnost

Nevolnost a změna chuťových preferencí jsou častými společníky prvního trimestru těhotenství. Někdy se tyto příznaky mohou objevit i ve 3 až 4 porodních týdnech, kdy ještě nedošlo k zpoždění menstruace.

V časných stádiích nauzea stále není příliš výrazná a zvracení nejčastěji chybí. Ve většině případů žena pociťuje nedostatek chuti k jídlu, její vkus se mění. Těhotné ženy tradičně preferují kořenitá a slaná jídla. To přitahuje mnoho lidí na marinády a okurky. Ráno se obvykle objeví pocit nevolnosti. Aby se situace zlepšila, doporučuje se jíst častěji, nikoli mezi přestávkami.

Kromě toho se může objevit zvýšená citlivost na zápach. Nejsilnějšími dráždivými látkami jsou aroma parfémů, domácích chemikálií, cigaretového kouře a také některé produkty: maso, ryby.

Obecná nevolnost

Stav těhotenství vždy znamená mírné snížení imunity. Aby tělo ženy neodmítlo plod, fungují ochranné vlastnosti během tohoto období v oslabeném režimu. Z tohoto důvodu jsou těhotné ženy obzvláště citlivé na různé infekce a viry. K největšímu snížení imunity dochází právě v raných stádiích, kdy se embryo teprve začíná formovat a připoutávat. Tento jev může být jedním z prvních příznaků těhotenství..

Snížení imunity ve velmi raných stádiích je charakterizováno skutečností, že žena může cítit neustálou slabost a že se také jeví jako velmi ospalý. Během tohoto období se tělesná teplota také často zvyšuje na subfebril. Přestože je takový jev považován za normu, způsobuje mnoho nepříjemností. Bolest hlavy, malátnost, zimnice - to vše může být známkou ne blížícího se nachlazení, ale těhotenství. Z tohoto důvodu by ženy, které jsou v aktivní fázi plánování s výskytem takových příznaků, neměly zneužívat drogy, protože mohou negativně ovlivnit zdraví nenarozeného dítěte..

Rychlé močení

Ve velmi raných týdnech těhotenství, kdy si žena ještě neuvědomuje svůj stav, si může všimnout symptomu, jako je časté močení. Současně je pociťován konstantní tlak na močový měchýř, velmi často se objevuje nutkání, zvláště v noci. Tento jev lze snadno vysvětlit..

Ihned po oplodnění vajíčka se tělo začne připravovat na nový způsob operace. Děloha roste ještě před implantací embrya a po této události začne růst ještě aktivněji. Tak komprimuje orgány umístěné v okolí. Zejména močový měchýř, který na to reaguje častěji močením.

Nízký tlak

Během těhotenství se ženy často obávají tlakových problémů. Pro některé začínají ve velmi raných stádiích, kdy menstruace ještě není zpožděna. Během tohoto období žena nejčastěji trpí hypotenzí - nízkým krevním tlakem. Podobný jev v časném těhotenství je spojen s antispasmodickým účinkem progesteronu. Pro některé může být pokles tlaku značný..

Při frekvencích 90/60 a méně může žena pociťovat závratě, silnou slabost. Tyto pocity jsou výrazně zesíleny v dusných místnostech, veřejné dopravě, s přepracováním. V některých případech je možné i omdlení. Abychom si v takovém období pomohli, doporučuje se zvýšit tlak pomocí jednoduchých a dostupných pravidel: pravidelné jídlo a procházka na čerstvém vzduchu.

Bolest v dolním břiše

Během těhotenství, a to i v raných stádiích, může žena v dolním břiše cítit různé neobvyklé pocity. Jsou spojeny s aktivním růstem dělohy, podvrtnutí. Nejčastěji dochází k mírnému mravenčení v jednom nebo několika bodech. Může být také přítomna bolest při kreslení..

V některých případech se těhotná žena může cítit plná v břiše, jeho mírné napětí. Tyto pocity, pokud jsou nekonzistentní a nezpůsobují nepohodlí, jsou normou. Pokud však dojde k ostré bolesti, je nejlepší navštívit lékaře, aby se vyloučily možné problémy.

Změna vaginálního výtoku

Vaginální výtok je jedním z hlavních ukazatelů zdraví žen. Jejich konzistence se mění v průběhu cyklu a závisí na určitých faktorech: hladina hormonů, stav mikroflóry vaginální sliznice.

V případě těhotenství je výtok obvykle hustší, krémový. Ve velmi častých případech, dokonce v časných stádiích, se u těhotných žen může rozvinout kandidóza nebo, jak se běžně říká, drozd. S drozdem se zvyšuje množství kvasinkových hub v nátěru. Nemoc se projevuje jako svědění a přítomnost hustého, hrudkovitého výtoku, který připomíná tvarohový sýr navenek. Přítomnost drozdu u těhotných žen je přirozeným fyziologickým procesem. Výskyt této patologie je způsoben změnou hormonálního stavu a oslabením imunity. Po porodu obvykle drozd zmizí beze stopy.

Pokud se u ženy ve druhé fázi cyklu objevily příznaky drozdu a v tuto chvíli plánovala těhotenství, nespěchejte k léčbě. Většina externích a interních látek, které pomáhají zbavit se kandidózy, je v prvním trimestru kontraindikována. Proto v tomto případě lékaři doporučují čekat na zpoždění, aby zjistili, jaké kroky je třeba podniknout.

Kterého lékaře mám kontaktovat pro léčbu?

Pokud po přečtení článku předpokládáte, že máte příznaky charakteristické pro tuto nemoc, měli byste vyhledat radu gynekologa.

První příznaky těhotenství v raných stádiích: příznaky těhotenství před menstruací a v prvních dnech

Každá žena sní o dítěti. Proto s plánovaným těhotenstvím vyvstává otázka, ale jak ji identifikovat? Jaké známky raného těhotenství existují? Co naznačuje tak dlouho očekávanou událost?

Může jich být spousta. Jsou zvláštní a individuální pro každou ženu. Samozřejmě, že se neobjeví najednou, takže se nenamáhejte a neznepokojujte se. Musíte však přesně vědět, kdy diagnostikovat. A co je nejdůležitější, pouze speciální test nebo krevní test může přesně potvrdit těhotenství.

První známky

Budeme tedy brát v úvahu ty příznaky, které se mohou objevit již před zpožděním menstruačního cyklu:

 1. Ospalost a celková slabost. Vždy budete chtít spát, i když budete dodržovat režim. Únava se také cítí mnohem dříve než obvykle..
 2. Ráno se může objevit nevolnost i ve velmi raných fázích..
 3. Vaše chuťové preference se mění. Chcete vyzkoušet něco, co jste nikdy nejedli, nebo máte podivné sklony a kombinace potravin.
 4. Stává se, že se velikost prsou po prvních týdnech početí výrazně zvyšuje.
 5. Stáváte se citlivými na různé pachy. Všimnete si těch odstínů, kterým jste předtím nevěnovali pozornost. Už se vám nelíbí vůně vašeho oblíbeného parfému. To je dobrý důvod k zamyšlení..
 6. Stali jste se více rozptýlenými a zapomněli jste dokonce na základní věci. Je pro vás obtížné zapamatovat si, co jste četli před několika minutami. Koncentrace je významně snížena.
 7. Krev může být uvolněna z pochvy před menstruací. Je to proto, že se embryo začíná přichytávat na stěnu dělohy..
 8. Obecná nevolnost. Imunita je významně snížena během těhotenství, takže i mírný chladný vánek může způsobit onemocnění. Mnoho žen si stěžuje na bolest v krku a těžký výtok z nosu. Měli byste se však zdržet užívání silných drog. Mohlo by to poškodit vaše nenarozené dítě..
 9. Horečka a bolesti hlavy. Tělesná teplota mírně stoupá. Objeví se migréna.
 10. Ve spodní části břicha a dolní části zad je cítit silnou bolest. Zvýší se průtok krve do dělohy, což významně ovlivňuje celkovou pohodu..
 11. Často navštěvujete toaletu.

Nemyslete si, že všechny tyto příznaky se vás okamžitě začnou trápit. Závisí to na individuálních vlastnostech ženského těla a jeho plodu..

Zvláštní rysy, které si jen zřídka všimnete

Existují náznaky, že mnoho žen ani nevěnuje velkou pozornost:

 1. Malá období. Mohou se vyskytnout i o něco dříve, než se očekávalo. Neměli byste si myslet, že těhotenství je úplným ukončením menstruačního cyklu. Krevní výtok může trvat jen několik dní. To je způsobeno skutečností, že plod se připojuje pouze ke stěně dělohy, což může způsobit poškození.
 2. Zatemnění kůže těsně pod pupkem. Obvykle tam stojí bílá čára. Těhotné hormony však mohou výrazně ovlivnit kvalitu kůže..
 3. Bradavky mohou ztmavnout a zvětšit se.
 4. U některých žen jsou tváře tmavší.
 5. Jako při menstruaci se mohou objevit křeče.
 6. Vaše přitažlivost k opačnému pohlaví zmizí.
 7. Někdy je pozorováno poškození zraku..
 8. Může dojít k extrémní únavě. Existují útoky silné touhy po jídle.
 9. Snížení tělesné hmotnosti, protože tělesný tuk živí plod.

Vnější změny

Ještě před projevem vnitřních příznaků po početí je třeba věnovat pozornost některým vnějším příznakům oplodnění:

 1. Projevy nafouknutí. Otok obličeje, paží, nohou. Když je dlaň sevřena v pěst, změny jsou patrné zvláště. Otok nohou se projevuje tím, že známé boty se stávají stísněnými.
 2. V důsledku globálních hormonálních změn v těle se na obličeji objevuje akné, i když to dříve nebylo pozorováno..
 3. Poruchy trávení, které způsobují zácpu. Jak se chuť k jídlu zvedá, žena absorbuje více jídla. Z tohoto důvodu se zdá, že žaludek je oteklý a zvětšuje se..
 4. Na hrudi se objeví žilní pletivo.
 5. Prsa se zvětší o několik velikostí..
 6. Kolem bradavek je kůže tmavší.
 7. Kůže obličeje zčervená, což může zlepšit krevní oběh.
 8. Ve spodní části břicha se objeví hnědá čára.

Laboratorní změny

Změny vznikají na genetické úrovni. Níže vidíte charakteristické znaky:

 1. Zvláštní látka se objevuje v hlenu děložního čípku již několik dní po početí. Těmto příznakům však nelze diagnostikovat těhotenství ve všech případech. Protože se hladina této látky u každé ženy vyvíjí individuálně.
 2. Růst hormonu hCG se zvyšuje. Při darování krve pro analýzu ukazuje zvýšená hladina tohoto hormonu v krvi normální vývoj plodu.
 3. Může být růžový výtok z pochvy.
 4. V prvních týdnech po početí může dojít k zácpě a hemoroidům.
 5. Může se zvýšit bazální teplota a celková tělesná teplota.
 6. Někdy se může tělesná teplota snížit, v závislosti na individuálních vlastnostech ženského těla.
 7. V noci se mohou objevit křeče a bolesti nohou..
 8. Často snižuje krevní tlak, což může vést k mdloby.
 9. Imunita klesá.
 10. Žena má zvýšenou slinění, což je spojeno s častým zvracením a nevolností.
 11. Někdy je drozd.
 12. Zpoždění menstruace.

Pokud odložíte období o několik dní, měli byste zvážit, že jste těhotná. To může být často doprovázeno bílým výbojem a neobvyklými pocity v dolním břiše..

Fyziologické změny

Navenek mohou být tyto známky pozorovány:

 1. Může dojít k otoku obličeje, rukou, nohou. Nemůžete nosit běžné boty. Otok rukou je patrný zejména v případě, že sevřete ruce v pěst.
 2. Akné a akné se mohou objevit na kůži iu žen, které dříve netrpěly těmito problémy..
 3. Mohou se vyskytnout nadýmání a problémy se stolicí..
 4. Prsa se dramaticky mění. Na jeho povrchu se objeví žilní síť, která způsobuje obavy mnoha nastávajících matek.
 5. Hrudník se v prvních dnech po početí mnohem zvětší. Je pozoruhodné, že v této oblasti lze cítit silnou horečku..
 6. Kolem bradavek kůže ztmavne.
 7. Tvář zčervená a večer se kolem obličeje může objevit silné teplo.
 8. Na břiše se objeví hnědá čára.

Navštivte lékaře

Otázka zní, kdy je lepší konzultovat odborníka? To platí zejména v případě, že již máte jistotu v těhotenství a absolvujete příslušný test. Pokud se vaše lhůty prodlužují o více než dva týdny, můžete se obrátit na lékaře. Pak už můžete projít všechny potřebné studie, zjistit gestační věk a vlastnosti plodu.

Žádné příznaky

Ale co když neexistují žádné příznaky těhotenství? To je zvlášť děsivé, když žena chtěla mít toto dítě. Nebojte se dopředu. Můžete zjistit vše po zpoždění menstruace, pokud existuje. Několik týdnů po početí můžete navštívit gynekologa a přihlásit se k testům. Určitě pomohou určit těhotenství..

Změny v ženském těle se začínají plně projevovat až měsíc po domnělém početí. Do té doby byste se neměli bát marně, protože to může poškodit vaše budoucí dítě.

Pocity v prvním týdnu těhotenství

Příznaky těhotenství se nemusí objevit v prvním týdnu po početí. Pouze ve výjimečných situacích si ženy uvědomují, že v prvních dnech, dokonce před diagnózou, zažily neobvyklé pocity. Ale k tomu dochází jen zřídka. V prvních dnech je téměř nemožné zjistit těhotenství.

Příznaky ve druhém týdnu

Během tohoto období už můžeme hovořit o konkrétnějších příznacích. Vzhled zpoždění je nejvýraznějším ukazatelem. Po deseti dnech od početí si můžete vyzkoušet, zda je situace jistá.

Již ve druhém týdnu si můžete všimnout změn chuti, chuti k jídlu a celkového zdraví. V počátečních stádiích nastávající matka zhubne a stane se podrážděnější.

Jak zjistit těhotenství po zpoždění?

Nejvýraznějšími ukazateli jsou:

 1. Pozitivní těhotenský test, který byl proveden nejméně třikrát.
 2. Vyšetření gynekologem.
 3. Zvýšený těhotenský hormon v krvi.
 4. Ultrazvukové vyšetření dělohy.

V prvních týdnech početí je velmi důležité sledovat stav vašeho těla a sledovat nejmenší změny.

Příznaky početí dívky nebo chlapce

Většina budoucích rodičů chce vědět, komu se budou narodit: dívka nebo chlapec. Existuje mnoho známek, z nichž lze vyvodit některé závěry. Například existují rozdíly ve tvaru břicha a dalších vnějších ukazatelích: objevuje se akné, vzhled se zhoršuje a mnoho dalších. Stále je však těžké určit pohlaví dítěte v raných stádiích.

Známky početí chlapce

Mnoho žen zdůrazňuje tyto změny během těhotenství jako chlapec:

 1. Vzhled se zlepšuje.
 2. Často hází do tepla a nohy mrznou.
 3. Výrazně zvýšená chuť k jídlu.
 4. Dosud nebyla pozorována žádná toxikóza.
 5. Žádné emocionální výkyvy.
 6. Dolní břicho je konvexnější.

Známky početí

Pokud nastávající matka je těhotná s dívkou, jsou pozorovány tyto změny:

 1. Vzhled se znatelně zhoršuje.
 2. V dolních končetinách se cítí chladně, ruce zůstávají teplé.
 3. Je tu nedostatek chuti k jídlu a touha jíst sladkosti.
 4. Těžká toxikóza.
 5. Nálada se dramaticky změní.
 6. Velikost břicha se dlouho nemění.

Příznaky vícenásobného těhotenství

Pokud žena vyvine dvě plody současně, jsou pozorovány příznaky:

 1. Vzhled se výrazně zhoršuje.
 2. Časté močení.
 3. Chuť k jídlu je vysoká, díky čemuž se žena rychle zotavuje.
 4. Nevolnost.
 5. Nálada je špatná, což ovlivňuje výkon.
 6. Velikost plodu se v raných stádiích významně zvyšuje..

Příznaky abnormálního těhotenství v raných stádiích

Prvními příznaky problémového těhotenství může být těžká bolest dělohy a výrazné zvýšení teploty. To může znamenat nebezpečné stavy, které mohou vést k abnormálnímu vývoji plodu nebo potratům..

Koncepce před menstruací

Tato otázka zajímá mnoho žen. Početí dítěte před menstruací závisí na vlastnostech těla, protože menstruační cyklus může být nepravidelný. Pokud je cyklus nepravidelný, je poměrně obtížné určit ovulaci. V důsledku toho může být vajíčko kdykoli oplodněno..

Měsíčně po početí

Po početí by obvykle neměla být menstruace. Je však třeba poznamenat, že po oplodnění je možné ovulační krvácení, které se vyznačuje vnitřním poškozením během ovulace. Také může dojít ke krvácení během připojení plodu k děloze..

Pokud je pozorováno špinění, může to znamenat pravděpodobnost potratu. Současně jsou pozorovány další příznaky: zimnice a mnoho dalších.

Menstruace může během těhotenství přetrvávat v důsledku různých hormonálních poruch a patologických stavů. Menstruace je také pozorována během mimoděložního těhotenství..

V tomto případě lze pozorovat následující příznaky: horečka, zimnice, zvýšený krevní tlak. V takovém případě je lepší okamžitě vyhledat lékaře..

Shrnutí

Pokud se ocitnete alespoň u některých výše uvedených příznaků, musíte přemýšlet o tom, jak tyto informace přesně ověřit. Nejpřesnější způsob je poskytnout krev pro analýzu. Lze tak učinit již v prvních týdnech po početí. Můžete si také zakoupit těhotenský test v jakékoli lékárně a zjistit jeho přítomnost ještě před zpožděním menstruace. Pokud jde o zpoždění menstruace, vyplatí se zaregistrovat ultrazvuk.

Po dokončení všech testů byste měli pečlivě sledovat celý těhotenský proces. Můžete tak zajistit zdraví a pohodu svého budoucího dítěte.

První známky těhotenství před menstruací

Příznaky těhotenství - je možné pociťovat první známky těhotenství před zpožděním? Článek je určen zejména těm, kteří nechtějí čekat na zpoždění menstruace.

My všichni, dívky, jsme různí, individuální a jedineční. A totéž lze říci o našem těle.

Někdo opravdu začne pociťovat těhotenství jen pár měsíců po početí a pro někoho jsou první dny oplodnění dostačující k tomu, aby zažily toxikózu a malátnost.

Příznaky těhotenství

Ženy často naslouchají intuici nebo přijdou s náznaky pro sebe. Může nastávající matka cítit něco během raného těhotenství?

Nejspíš vím všechno o prvním příznaku - ráno je to nevolnost a dokonce i zvracení. Možná budete chtít obejmout porcelánového přítele několikrát denně, ale toxikóza příliš často vyžaduje léčbu.

Druhým nejčastějším příznakem je slabost, ospalost a obecně špatné zdraví..

Zdálo by se, že se zdravím je vše v pořádku, dobře spíte a nepracujete, ale vždy vás to přitahuje k lehnutí nebo spánku. Pokud pro to neexistuje jiné vysvětlení, může to být v těhotenství..

A slabost je charakteristická při menstruaci.

Když má žena časné období těhotenství a před tím, než je toto období zpožděno, je stále ještě brzy, často se objeví stav, jako by měla nachlazení. Důvodem je skutečnost, že se imunitní systém snížil, tělo je oslabeno a s různými viry bojuje horší. Žena se může cítit buď zima, někdy i horečka, nebo se opravdu trochu zraní.

Časté běhy malým způsobem. To je normální, když nastane těhotenství, ale diabetes mellitus má stejné příznaky..

Mezi příjemné změny patří zvýšení velikosti prsou. Je pravda, že mléčné žlázy jsou při dotyku citlivější a bolestivější..

Tento jev je častý u příznaků PMS a ovulace. Prsa zvětšuje týden po početí, a pokud bradavky také ztmavnou, ale opravdu jste v raných fázích.

Mezi rané známky početí patří změna vnímání zápachu a zvláštních chuťových preferencí. Dívka si může vyvinout netoleranci k určitým vůním a dokonce ke zhoršení pohody..

Citlivý čich je spojen se změnou chutí v jídle. Ne každý chce solené a kyselé, ale ryby smíšené se zmrzlinou nebo jinými nestandardními kombinacemi potravin mohou být dobře.

Hodně slin v ústech znamená těhotenství. To je poněkud nepříjemné znamení předčasného oplodnění..

Z tohoto důvodu dívky rychle ztratí ne další libry, časté polykání velkého množství slin vede k zánětlivým procesům v žaludku.

Těhotenství v raných fázích, můžete snadno krok s PMS.

Psychologické znamení raného těhotenství

Během zrání plodu prochází tělo restrukturalizací, mění se hormonální pozadí. Progesteron „ožívá“ a zasáhne psychiku budoucí matky.

Těhotenství se stane slzným, podrážděným, dotykovým, rozptýleným a zapomnětlivým. Často může dojít ke stavu apatie.

Všechny tyto problémy postupně přecházejí spolu s vyrovnáváním hormonálního pozadí. Není však neobvyklé, že se dámy chovají před menstruací takto.

Příznaky těhotenství - o propuštění a drozdu

Když došlo k početí dítěte a ještě není zpoždění při menstruaci, věnujte pozornost svému vaginálnímu propuštění. Mohou být mírně načervenalé, ale nemělo by jich být mnoho. Může to být skvrna nebo pár kapek na prádlo.

Může to být hlavně v raných stádiích, kdy se embryo připojí k děloze. Potlačený výtok nebo drozd, také častý společník těhotných žen, a to nejen. Důvodem je nárůst vodíkových iontů ve vaginálním prostředí.

O horečce, bolestech hlavy a tlaku

Před zpožděním menstruace, kdy je těhotenství velmi brzy, žena snižuje krevní tlak. Přesto, z žádného důvodu, může tělesná teplota stoupat a bolest hlavy.

Bolest hlavy však není přímým znakem početí, protože pro její výskyt existuje mnohem více důvodů..

Hemoroidy, bolest dolní části zad a těžkosti v děloze

Časné známky toho, že došlo k početí, lze považovat za zvýšení průtoku krve do pánevních orgánů.

Dívka více než kdy jindy cítí, že má lůno a že se v ní něco děje. U žen, které již porodily více než jednou, se hemoroidy často vyskytují v raných stádiích. Po celou dobu devíti měsíců může stále „střílet“ v pánevní a dolní části zad.

Nadýmání, zácpa a trávení

Častým časným znamením, že těhotenství znamená, je nadýmání. Trávicí systém se zpomaluje a rychlost pohybu potravin se snižuje..

Z tohoto důvodu může nastat trávení, ale častěji zácpa. Stále máte dojem, že se žaludek zvětšil. Ale to vše je způsobeno plynem ve střevech. Ztráta chuti k jídlu.

Příznaky těhotenství - o sexuální touze

Může klesat nebo dokonce propast. Důvod je stále stejný: globální restrukturalizace těla a hormonální fluktuace. Postupem času se však sexuální přitažlivost může naopak ještě více zvýšit.

O nafouknutí

V raných fázích těhotenství může mít dívka těžko zaťatou pěst a uvolnit ji. To se stane, když se zadržují soli a přebytečná tekutina..

Co ukazuje graf bazální teploty

Pokud pečlivě a dlouho sledujete bazální teplotu, neměli byste vynechat rané období početí. Ve druhé části menstruačního cyklu si všimnete prudkého poklesu teploty, který trvá jeden den.

Tomu se také říká implantační stažení. Potom se bazální teplota zvýší na 37 stupňů Celsia a bude nadále udržovat. Tyto skoky jsou způsobeny snížením progesteronu a poté zvýšením estrogenu.

Příznaky raného těhotenství, které jsou považovány za „lidové“:

 • Chuť kovu v ústech;
 • Chrápání ve snu;
 • Vaskulární síť na hrudi.

Ať už to bylo cokoli, ale první příznaky těhotenství před zpožděním a načasování by měl stanovit lékař. Navíc jsou jednoduše zaměňováni s jinými vážnými nemocemi a nemocemi.

V každém případě, pokud si všimnete symptomů neobvyklých pro sebe, pak se nemusíte zdržovat při návštěvě k lékaři.

Nejjednodušším způsobem je počkat, až přijde zpoždění, a koupit si těhotenský test, aby se váš mozek znovu nezaložil a neusmál se očekáváním. Pak budou jen dvě možnosti: příchod menstruace nebo nový život ve vás.

Existují spolehlivé známky těhotenství, které se objevují před zpožděním menstruace?

Touha otěhotnět nutí ženu častěji poslouchat její tělo a hledat změny, které v něm nastanou. Někdy přichází hledání dlouho očekávaných „známek“ do komiksu, ale pokud se koncepce očekává dlouho a bezvýsledně, není obtížné porozumět nastávající matce.

Samozřejmě chce zjistit, zda existují známky těhotenství před zpožděním menstruace. A pokud ano, tak co. Koneckonců, čím rychleji se dozví o svém novém stavu, tím více úsilí vynaloží na to, aby unesla a porodila zdravé dítě. Zjistíme, zda je možné odhadnout počátek těhotenství v časných stádiích, než dojde ke zpoždění.

Nejčasnější příznaky před menstruační prodlevou

Případy, kdy je menstruace stále daleko a žena si všimne prvních příznaků těhotenství, jedná se spíše o výjimku z pravidla. Takové „příznaky“ obvykle znamenají nepřímé, to znamená pochybné příznaky:

 • únava bez příčin;
 • nevolnost a zvracení
 • nepochopitelné - ať už bolestivé, nebo prostě nepříjemné - pocity v podbřišku;
 • špinění, které vypadá jako pravidelné, ale méně intenzivní a ne včas.

K tomu může dojít při implantaci zygoty do endometria, která je u některých žen doprovázena mírným krvácením. Místo krvácení může nastat bílý, růžový nebo jiný výboj, což také neznamená vždy početí.

Úplně první známky

V raných fázích můžete získat přesné známky těhotenství. Pokud absolvujete těhotenský test několik dní před očekávanou menstruací, může to dát pozitivní odpověď, protože hladina hCG v 7-8. Den od početí získá dostatečnou koncentraci v moči. Pokud je test negativní, doporučuje se to provést znovu za několik dní, nejlépe s jiným testerem, aby se vyloučila možnost chybného výsledku..

Omeny

Z vědeckého hlediska první příznaky rozpoznatelné populárními příznaky nedrží vodu, ale mnoho žen tyto metody stanovení těhotenství stále zažívá. Neuvěřitelná popularita článků s tituly jako „33 příznaků těhotenství před zpožděním“ je způsobena touhou žen dozvědět se o jejich těhotenství před lékaři a testy.

Ti, kteří jsou připraveni empiricky ověřit autentičnost lidových metod, mohou použít několik tipů „od lidí“. Doporučujeme, abyste se zdrželi návrhů, jako je žvýkání hořké trávy nebo vroucí moči a hledání „vloček“..

Používejte metody, které jsou bezpečné pro vaše zdraví a méně extrémní:

 • dávejte pozor na sny - některé budoucí ženy v práci tvrdohlavě sní o rybách (například pstruh, reprodukující vejce), jiné sní o zesnulých příbuzných, kteří dokonce nazývají přibližné datum narození;
 • obsazení šarže - neloupanou cibuli nakrájejte na polovinu, jednu polovinu označte písmenem „B“ (těhotná) a druhou „H“ („ne“); vložte poloviny do nádoby s vodou s uchem dolů, pokud roste rychleji ten, který je označen „B“, jste těhotná;
 • Při chůzi po ulici dávejte pozor na to, zda se na vás cizí lidé nedívají, říkají, že rané těhotenství dělá ženu zvláště atraktivní;
 • zda se vám váš manžel začal zdát neobvykle sexy, nebo pokud vás přitahovala obnovená ráznost - tento pocit je připisován také znamením narození nového života;
 • u některých žen naopak naopak během těhotenství zmizí zájem o intimní vztahy, tradiční medicína se domnívá, že se jedná o přesný ukazatel těhotenství.

Pokud jde o úřední lékařství, má ve vztahu k uvedeným příznakům jednu odpověď - neměly by být považovány za spolehlivé ukazatele.

Speciální projevy s cyklem 21 dnů

Nezávisí na tom, jaká je doba cyklu, když se první známky objeví před zpožděním regulace. Těhotenství je mimořádně vzácné před zpožděním, proto není nutné očekávat, že s krátkým cyklem se příznaky objeví dříve.

Ačkoli by mělo být uznáno, že početí u ženy s krátkým cyklem (21 dní) může nastat již 5 dnů od začátku menstruace, neexistují žádné standardy týkající se příznaků těhotenství až do zpoždění další menstruace. Pro ženu, která se chce otěhotnět, je užitečné naučit se zůstat v klidu a čekat a po prodlení - provést test a poradit se s lékařem.

Může cystitida a drozd signalizovat těhotenství?

První projevy těhotenství se často nazývají častým močením (nejen nutkáním), ale podle odborníků k takovému příznaku může dojít až za 13 týdnů. V této době se úroveň plazmové filtrace ledvinami zdvojnásobila, což vedlo ke zvýšené močení. Výskyt takového příznaku v raných stádiích může znamenat cystitidu a neměl by být považován za známku těhotenství. Cystitida sama o sobě s normálně se vyskytujícím těhotenstvím je stejná zánětlivá patologie močového měchýře jako mimo těhotenství. Potřebuje zvláštní zacházení..

Totéž lze říci o drozdu, který se také nedoporučuje jako znamení těhotenství. Říká se, že v důsledku inhibice imunity v časných stádiích těhotenství může mít žena vaginální kandidózu nebo drozd, které mohou vypuknout nebo se znovu objevit. Ale tady je to, co říká slavný porodník-gynekolog E. Berezovskaya - s těhotenstvím by se na rozdíl od všeobecného přesvědčení mělo zacházet jako se zvýšenou imunitou. Vědci již dlouho objevili imunologický paradox těhotenství, který spočívá v boji dvou protikladných procesů v těle budoucí matky - potlačení a současně stimulaci imunitní obrany. Pokud by byla imunita těhotné ženy potlačena, nemohla odolat jediné infekci a musela by být zcela izolována od ostatních.

Jaké změny v těle naznačují početí?

Moderní medicína tvrdí, že faktory raného těhotenství (před výskytem hCG) mohou být detekovány v ženské krvi doslova 24-48 hodin po početí. Je možné, ale zda je to nutné - lékaři pochybují, protože těhotenství končí pouze 20% koncepcí. Ačkoli to nikoho nešokuje, 80% oplodněných vajíček není schopno implantovat do dělohy a dále se vyvíjet. Tomu se říká přirozený výběr, který si žena nevšimne, protože nižší vajíčko plodu je děloží nezávisle vyloučeno ve formě menstruace, často se zpožděním. Takže všechny pokusy žen určit těhotenství včasnými známkami před zpožděním nemají smysl.

Pálení žáhy

Výskyt pálení žáhy u těhotných žen je obvykle spojen s vývojem gastroezofageálního refluxu. Vyskytuje se v důsledku relaxace dolního svěrače jícnu, způsobené vlivem progesteronu. Tento příznak je však charakteristický pro druhou polovinu těhotenství, takže pálení žáhy by nemělo být nazváno prvním projevem těhotenství. Chcete-li se tohoto příznaku zbavit, vypracujte opravu životního stylu a výživy. Pálení žáhy, které trápilo těhotnou ženu, obvykle zmizí brzy po porodu. Pokud jste neustále mučeni, kontaktujte svého gastroenterologa.

Průjem

Průjem nebo průjem není zdaleka častým společníkem v těhotenství. Může to být reakce ženského těla na zvýšení hladin progesteronu. Lékaři však nedoporučují považovat průjem za známku těhotenství, zejména před odložením regulace. Nejedná se o známku, ale o určitou odchylku, kterou lze považovat za fyziologicky odůvodněnou, pokud frekvence pohybů střev není více než 2krát denně, a to ani při volné stolici. Pokud vám průjem způsobí, že se dostanete na toaletu 4-5krát denně a častěji a fekální záležitost má obzvlášť nepříjemný zápach, musíte se poradit s lékařem.

Bolest hlavy

Podle některých zpráv má každá pátá těhotná žena pravidelně bolesti hlavy, které mohou být spojeny s různými patologiemi:

 • migrény;
 • napětí hlavy;
 • arteriální hypotenze;
 • arteriální hypertenze;
 • sinusitida
 • glaukom.

Přestože je bolest hlavy častým těhotenským společníkem, nelze ji považovat za spolehlivou známku těhotenství.

Horečka

Během těhotenství, zejména na samém začátku, se teplota často zvyšuje, což je spojeno s hormonálními změnami v ženském těle. Mnoho zdrojů nazývá horečku časným příznakem těhotenství, ale může sloužit pouze jako nepřímý příznak, protože existuje velké množství patologických stavů doprovázených horečnatými a subfebrilními teplotami.

Při vysokých teplotách se poraďte s lékařem

Zácpa

Obtížnost defekace nebo zácpy se týká stejných nespecifických příznaků jako všechny výše uvedené. To může nebo nemusí být, místo toho se mohou objevit jiné dyspeptické příznaky - nevolnost, zvracení, průjem. Nic z výše uvedeného však nelze považovat za časné známky těhotenství až do opožděné regulace.

Akné

Hormonální restrukturalizace je často doprovázena porušením metabolismu tuků, a proto se na obličeji objevují akné, akné a pustuly. To nemusí nutně souviset s nástupem těhotenství, ačkoli u mnoha nastávajících matek se vyskytuje v raných stádiích těhotenství. Tradiční medicína říká, že pokud má budoucí matka na obličeji akné, je to známkou toho, že dívka roste v žaludku, ale to není úplně prokazatelné a není propojeno. Akné je reakce naší pokožky na aktivní tvorbu mazu. Problém těhotenství akné je obvykle dočasný a zmizí po porodu..

Zimnice

V reakci na aktivní produkci progesteronu může tělo těhotné ženy reagovat se zvýšenou teplotou a pocitem chladu. Chlazení v časném těhotenství lze považovat za nepřímé znamení gestačního nástupu a považuje se za normální, pokud:

 • tělesná teplota se nezvýší na 38 stupňů (jinak to může znamenat virovou nebo bakteriální infekci;
 • krevní tlak se nezvyšuje;
 • močení není doprovázeno bolestivým pocitem (který by naznačoval zánět močového měchýře).

Pokud narazíte na jiné rušivé příznaky, kromě zimnice, musíte vyhledat lékařskou pomoc.

Studený

Existují časté případy, kdy počatá žena pociťuje příznaky nachlazení, a to navzdory skutečnosti, že ve dvoře je výška léta. S největší pravděpodobností je nachlazení v tomto případě nepřímým příznakem těhotenství, ale žena by se měla ujistit, že opravdu nezachytila ​​nachlazení. Pro zlepšení pohody se doporučuje pít hodně nápojů, mít dostatek odpočinku a čerstvý vzduch v místnosti. Jakékoli pokusy o lékařské ošetření by měly být koordinovány s gynekologem..

Burácení

Jedním z běžných onemocnění těhotných žen je říhání, které se vyskytuje ve velmi raných stádiích. Nezdá se to vůbec, ale pouze u 40–45% budoucích žen v práci, proto se za to, že se zaměřit na grgání jako znamení těhotenství, nestojí. Navíc za tímto příznakem mohou být skutečné zdravotní problémy:

 • gastritida;
 • GERD (gastroezofageální refluxní choroba);
 • onemocnění jater, močového měchýře, slepého střeva a dalších.

Belching lze považovat za fyziologický jev, pokud není konstantní, není doprovázen uvolňováním škodlivých pachů z úst, kyselé nebo hořké pachuti.

Bolest dolní části zad

Některé těhotné ženy mají bolesti dolní části zad na začátku funkčního období, proto jsou považovány za časné známky těhotenství. Stejně jako u jiných nespecifických příznaků lze tento faktor přičíst pouze příznakům těhotenství. Bederní bolest může být způsobena řadou patologií páteře, gynekologických a urologických onemocnění.

Krev z nosu

Nepříznivé a občasné krvácení z nosu na začátku těhotenství lze považovat za normální, protože jsou vyvolány expozicí progesteronu. Krev z nosu by neměla být považována za známku těhotenství, tento nespecifický projev se nevyskytuje u všech těhotných žen a může mít fyziologickou i patologickou povahu. Pro prevenci krvácení z nosu je vhodné, aby se žena zdržela přehřátí, poranění nosu, prodlouženého pobytu v místnosti se zaschlým vzduchem..

Žízeň

Pokud je těhotná žena žíznivá, neznamená to, že takové znamení se nutně objeví u dalších nastávajících matek. Žízeň může být reakcí těla na působení „těhotenských hormonů“ a může signalizovat dehydrataci, onemocnění ledvin a jater a vysokou hladinu cukru v krvi.

Nadýmání

Pokud je nadýmání bolestí, nespěchejte, abyste to považovali za známku těhotenství. Vzpomeňte si, co jedli den předtím, neměli příliš pozdě na večeři, nepili hodně sycených nápojů. Všechny tyto faktory mohou způsobit zvýšenou tvorbu plynu..

Vybít

Pokud se před zpožděním objeví neobvyklý výtok, je vhodné provést analýzu vaginální nátěr. Možná je to důkaz bakteriální nebo plísňové infekce genitálního traktu. Avšak neobvyklý výtok lze vnímat jako rozpoznávání těhotenství před zpožděním menstruace, pokud se objevily 7-8 dní po domnělé početí a jsou zbarveny růžově nebo krvavě hnědou.

Když se první známky objeví během těhotenství?

Jedním z nejdůležitějších a nejspolehlivějších příznaků těhotenství je zpoždění v regulaci, resp. Jejich absence v očekávané době. To je hlavní faktor, který ukazuje, že něco ovlivňuje pravidelnost cyklu a může to být těhotenství. Ale pokud je to ještě dlouhá cesta ke zpoždění (od početí do zpoždění, může to trvat 14-16 dní) a tělo již vydává nějaké signály, lze s nimi zacházet jako s prvními příznaky těhotenství před zpožděním menstruace.?

Potenciální těhotné ženy budou muset přijmout a asimilovat skutečnost, že před zpožděním regulace nemá velká většina žen žádné známky, které by bylo možné popsat jako projevy těhotenství. Je to velmi vzácné, možná jedna z tisíců nastávajících matek může pociťovat určité pocity, které je obtížné popsat. S největší pravděpodobností se jedná o subjektivní pocit vzniku nového života v sobě, který se žádným způsobem neprojevuje.

Známky, které mnozí autoři nazývají úplně první, se zpravidla objevují po zpoždění regulace. Jsou jasně viditelné a hmatatelné:

 • růžový nebo krvavý vaginální výtok;
 • únava, nachlazení, horečka, pokles krevního tlaku;
 • bolest v podbřišku;
 • emoční nestabilita (výkyvy nálad, slza nebo agresivita).

Týdenní včasné známky

Pokud sledujeme chronologii výskytu časných nepřímých příznaků dříve a častěji po zpoždění menstruace o týdny, dostanete něco jako tento „plán“:

 • ve 2-3. týdnu po oplodnění (tj. ne dříve, ale po zpoždění) se může častěji vyskytovat bezbolestná nutkání močit, což se vysvětluje aktivním proudem krve do pánevních orgánů;
 • ve 2-4 týdnech a později - změna chuti a čichových preferencí (například averze k oblíbeným jídlům nebo pachům);
 • na rozdíl od averze k vašemu oblíbenému jídlu, za 2-3 týdny a později se může objevit zvýšená chuť k jídlu, někdy k neobvyklým kombinacím potravin;
 • současně se může objevit nevolnost a zvracení - také považováno za jeden z prvních projevů v raných stádiích: 90% těhotných žen se cítí nemocně, zvracení se vyskytuje u 25–50%;
 • pocit „plnosti“ v mléčných žlázách a otok bradavek se objevuje v době, kdy se objevují další první příznaky, ale nejsou vždy spojeny s nástupem těhotenství.

Citlivost mléčných žláz, mravenčení a pocit plnosti se obvykle objevují po 6 týdnech porodnictví, tj. Po zpoždění regulace. K otoku prsu dochází u mnoha žen před menstruací (zejména u FCM), proto by se tento faktor neměl používat jako absolutní známka těhotenství..

14 prvních známek těhotenství

Každá žena ví: nevolnost ráno, závratě a opožděná menstruace jsou prvními příznaky těhotenství. Zajímalo by mě však, zda je možné zjistit koncepci před zpožděním. Ukázalo se, že můžete.

Text Olga Fomina 31. července 2019

Uvažuje se o normálním zpoždění menstruace o týden nebo dva. To znamená, že 14denní zpoždění od harmonogramu ještě není ukazatelem nástupu těhotenství, v žádném případě z lékařského hlediska. Pokud však tyto lhůty nejsou delší, je to příležitost k návštěvě lékaře, ultrazvuku a komplexní prohlídce. Nejde jen o to, že opravdu můžete být těhotná, a období 4–6 týdnů je nejnebezpečnější, když se nejčastěji vyskytují potraty, ale také to, že dlouhé zpoždění může být příznakem gynekologického onemocnění. Člověk však může rozlišovat jeden od druhého ještě před zpožděním. Otázkou je, jak.

1. Bolest na hrudi

Před menstruací hrudník často bolí a netoleruje dotyk. Kromě toho mléčné žlázy mírně bobtnají. Během těhotenství však prsa začíná růst téměř od prvního týdne. Jde o to, že ženské tělo začne produkovat progesteron a estrogeny ve velkém množství. Z tohoto důvodu se nejen zvětší prsa, ale i jiné měkké tkáně. Proto se žena cítí oteklejší než v běžné ICP. Hrudník se stává citlivější a při stisknutí se uvolní neurčitá barevná tekutina.

2. Bolest v zádech a žaludku

Kreslení bolesti v dolní části břicha a dolní části zad jsou častými společníky PMS. Ale tady je bolest stále trochu jiná. Je to způsobeno hormonálními změnami a růstem dělohy. Když se oplodněné vajíčko připojí ke stěně dělohy, roztahuje se, a tím bolest.

3. Skvrnité krvácení

Když se vajíčko připojí ke stěně dělohy, může dojít k mírnému krvácení. Takže pokud si všimnete, že vaše doba byla kratší a ne tak hojná jako obvykle, stále existuje důvod jít do lékárny na test. K krvácení obvykle dochází 6-12 dní po početí. A to je příležitost jít k lékaři: je nutné vyloučit možnost potratu, mimoděložního těhotenství nebo infekce.

4. Únava

V prvních dnech a týdnech po početí se tělo doslova opotřebovává na podporu těhotenství. Potřebuje více energie, srdce začne pracovat s pomstou a dodává do dělohy další kyslík. Únava je normální reakce těla na další velmi silnou zátěž. Zdravá strava, dostatečné množství tekutin a vitamínů pomůže s tím vyrovnat se. A odpočinek - více.

5. Změna barvy bradavky

Hormony produkované během těhotenství ovlivňují aktivitu melanocytů - buněk, které jsou zodpovědné za barevný pigment. Bradavky během těhotenství začnou ztmavnout a někdy dokonce zčervenají. Ale stará barva rozhodně nebude.

6. Nevolnost

Toxikóza může začít ještě před zpožděním. Obecně 85% žen zažívá tento ošklivý příznak. Ale v raných stádiích můžeme mluvit o nemoci z pohybu jako o počátečním příznaku těhotenství. Můžete se houpat v autě, v letadle - ačkoli předtím bylo všechno v pořádku. A některé kolébky i při chůzi. Tento stav se vyvíjí ve druhém týdnu těhotenství. Je to proto, že progesteron zpomaluje trávicí procesy. Hormon hCG dodává teplo - čím vyšší je jeho hladina, tím horší se cítíte.

7. nadýmání

Jeans najednou přestal sbíhat na břiše? Ano, pomalý trávení může hrát takový vtip. To se také děje během PMS - zvyšuje se hladina progesteronu a začíná nadýmání. Na začátku období tento příznak obvykle zmizí. A během těhotenství - ne.

8. Často chcete používat toaletu

Rychlé močení je test nejen pro poslední měsíce těhotenství, kdy dítě vyvíjí tlak na močový měchýř svou hmotností. To se také děje v prvních týdnech. Nejen že děloha začíná růst a vyvíjí tlak na močový měchýř, takže ledviny začnou pracovat ve vylepšeném režimu, což vás nutí běžet na záchod každou půl hodinu.

9. Obžerství

Odpusť nám za toto slovo. Ale to vše kvůli únavě - tělo potřebuje více energie, takže často v raných fázích těhotenství chcete nezdravé jídlo, ale více. Rychlé občerstvení dává rychlou energii, která v tomto období bohužel chybí..

10. Bolest hlavy

Zlepšování krevního oběhu je dobré. Ale někdy může krevní výtok do mozku způsobit bolest. To se děje v prvních několika týdnech těhotenství - bolest je obvykle mírná, ale častá. Navíc se často vyskytují, pokud nepijete dostatek vody nebo máte problémy s krví - stojí za to provést testy. V průběhu času „těhotné migrény“ vymizely.

11. Zácpa

Křehký problém, o kterém se nepřijímá, že bude projednán nahlas. Ale co když existuje? Zpomalující trávení, nadýmání, další logický krok - problémy se stolicí. Špatnou zprávou je, že zácpa není migréna. V průběhu těhotenství to nezmizí, ale zhoršuje se. Proto má smysl upravit stravu tak, aby odrážela tuto nepříjemnost..

12. Změna nálady

Není to za nic, co říkají o měnícím se počasí, že se „mění jako nálada těhotné ženy“. Od úplného zoufalství a deprese po lehkost a jiskru - ani krok, ale malý krok. Jakmile se hladina hCG začne zvyšovat, staneme se senzitivnější téměř okamžitě..

13. Změna bazální teploty

Některé monitorují bazální teplotu pro výpočet doby ovulace. Obvykle v tuto chvíli teplota stoupne asi o jeden a půl stupně. Zůstane tak, dokud nezačne menstruace. Pokud si všimnete, že teplota zůstává zvýšená déle než dva týdny, může to znamenat, že jste těhotná.

14. Rýma

Problémy s nosem - to je možná nejvíce neočekávaný příznak těhotenství. Přetížení nebo naopak navždy mokrý nos, v některých případech dokonce i krvavé výboje - to vše může být spojeno s vaší novou pozicí. Existují dva důvody. Za prvé, zvýšený průtok krve vytváří tlak na krevní cévy. Za druhé, hormonální estrogen může způsobit otok sliznic v nose..

Co jiného?

- ráno je v ústech hořkost;

- měnící se chuťové preference a preference - touha po exotických a nečekaných kombinacích produktů;

- snížená sexuální touha;

- averze k určitým zápachům;

- neočekávané tepelné útoky následované zimnicí;

Články O Neplodnosti