Hlavní Analýzy

Břicho dolů během těhotenství

"Žaludek upadl." Kdy porodit? “ - Tato otázka vzrušuje téměř všechny nastávající matky. Prolaps břicha je považován za předzvěstí raného porodu. Obvykle se vyskytuje po 38–40 týdnech. Když žaludek během těhotenství poklesne, je doprovázen určitými příznaky. Například dušnost, pálení záhy zmizí, vrací se chuť k jídlu, změny chůze. Z nepříjemných příznaků - časté močení, nepohodlí se objevuje v oblasti pánve, spánek je narušen. Tyto a některé další známky v souhrnu naznačují, že porod je velmi blízký. Jaký týden však nastávající matka snížila žaludek, ovlivňuje mnoho faktorů. Kdy porodit? Závisí to na celkovém zdravotním stavu a hormonálním pozadí, postavě a struktuře pánve, poloze plodu (subjektu nebo současnosti) a vlastnostech břišních svalů. Je velmi důležité vědět, kdy břicho sestupuje během těhotenství, kdy se to stane.

Pokud je prolaps dělohy doprovázen bolestí nebo nepohodlím, nastávající matka potřebuje odpočinek a je vhodné ležet na její straně, aby se zátěž rozložila. V žádném případě nemůžete brát léky proti bolesti sami, mnoho z nich je během těhotenství kontraindikováno. Nejlepší pomocník v této situaci je relaxační koupel se solí nebo bylinkami..

Jak pochopit, že žaludek padl

Změna tvaru břicha je velmi patrná. Aby každá nastávající matka mohla snadno pochopit, zda její žaludek upadl. A všimne si to, i když jsou jiné příznaky mírné. V pozdním těhotenství je břicho jako elastická koule nebo koule. Po pádu je spíše eliptický, již nepodporuje hrudník (dlaň se snadno vejde mezi hrudník).

První a druhé těhotenství

Počet předchozích těhotenství přímo ovlivňuje dobu, kdy břicho padá. Před porodem zbývalo několik dní ještě několik dětí. Ale vše je zde individuální. Když břicho sestoupí v primiparech, nelze říci. A v tomto případě také není jasné, jak brzy začne porod. Opomenutí může začít již uprostřed třetího trimestru, blíže k 36 týdnům. A ačkoli není žádný rozdíl v projevech (když břicho padá před porodem), u vícečetných příznaků je výraznější a rychlejší. Je to proto, že tělo je již přizpůsobeno těhotenství a porodu. Čas od výhřezu břicha do narození dítěte je čistě individuální a optimální pro tělo matky. Proto vám žádný lékař přesně neřekne, kolik břicha padá před porodem. Pokud se to však stalo dlouho před očekávaným datem, měli byste kontaktovat gynekologa a konzultovat obvaz. Pomůže uvolnit napětí od dolní části zad a zmírnit strie. Nejdůležitější věcí je zde vybrat vhodný obvaz, který nebude plod tlačit. Koneckonců, dítě už cítí nepříjemné pocity před narozením.

Po sestupu dělohy se nastávající matka stává mnohem snazší. Musí však pečlivě sledovat svoji intimní hygienu a vyloučit pohlavní styk, protože může způsobit předčasné narození a dokonce poškodit nenarozené dítě..

Jiné příznaky předčasného narození

Jak již bylo zmíněno, porod ne vždy následuje brzy po snížení břicha. Při porodu se objeví další příznaky. Například bolest v křížové kosti, narůžovělý výtok nebo výtok ze sliznice. Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste se poradit s lékařem. Pravděpodobně okamžitě pošle do nemocnice.

Falešné kontrakce

Falešné (nebo tréninkové) kontrakce začínají u budoucí matky téměř okamžitě po snížení břicha. S blížícím se narozením se postupně zvyšují. Toto je příprava těla na budoucí komplexní fyziologický proces. Falešné kontrakce nepředstavují pro dítě ani matku hrozbu a kromě toho jsou bezbolestné. Mechanismus falešných kontrakcí je jednoduchý - jedná se o krátkodobé kontrakce dělohy, které netrvají déle než dvě minuty. Břicho se napíná nebo „ztuhne“ a pak všechno prochází.

Příprava na porod

Po pádu žaludku budoucí matky, kdy porodit, se stává rétorická otázka. Nejdůležitější je řádně se připravit na nadcházející událost. Nejprve se musíte konečně rozhodnout, v které mateřské nemocnici se vaše dítě narodí, informujte o tom lékaře, který je těhotný. Poté musíte získat všechny potřebné dokumenty (směr, směna) a sbírat věci.

V posledním měsíci je důležité, abyste byli připraveni vzít vše, co potřebujete, a jít na porodnici, protože když se žaludek během těhotenství v posledních fázích snižuje, není možné s jistotou říci, ale čas porodu je již velmi blízko. Proto je lepší připravit několik balíčků předem - věci pro sebe a dítě, které budete potřebovat během svého pobytu v nemocnici, a věci, které budou přivedeny k propuštění. Je také lepší opustit cestu domů předem, aby nedošlo k obavám a nesnažte se horečně vzpomenout si na něco v posledních minutách před odjezdem.

Nyní si promluvíme podrobněji o tom, co bude budoucí matka v nemocnici potřebovat. Je třeba vzít s sebou nějaké župany z bavlněného materiálu, podprsenky větší než ty současné, na krmení (šálky na těchto modelech povlečení jsou rozepnuté), osobní hygienické prostředky, podšívka na bradavkách.

Stav před porodem

Poté, co se děloha zmenší a je jasné, že není dlouho před porodem, těhotná žena by měla zvláště pečlivě sledovat její stav. Především by měla zůstat klidná a také opatrná. Možná je lepší být hospitalizován předem - to přinese řadu výhod:

 • porod na již známém místě;
 • lékaři budou předem znát data ženy v porodu;
 • možnost „nechoďte do nemocnice“ je vyloučena.

Je užitečné konzultovat lékaře o předčasné hospitalizaci v případě, že něco představuje hrozbu pro nastávající matku a její dítě. Může to být vážné obecné onemocnění, možnost krvácení při porodu, pozdní toxikóza, úzká pánev, poloha plodu nebo nadměrná dávka. Ve všech těchto případech je nutné co nejvíce chránit sebe a své dítě.

Snížení břicha se tedy nemusí čeho bát. Stačí se řídit doporučeními lékařů, sledovat svůj zdravotní a psychický stav a být připraveni kdykoli na narození malého štěstí.

Jak pochopit, že těhotná žena před porodem snížila žaludek?

Touha vidět své dítě co nejdříve je vlastní všem nastávajícím matkám. Zejména se to „zhoršuje“ v posledních stádiích těhotenství, kdy nastávající matky začnou horlivě sledovat všechny změny v jejich vzhledu, poslouchají všechny „volací značky“ svého těla. Sledují vše, včetně žaludku, který může také varovat před blížícím se narozením. Takže od starověku bylo obvyklé pozorovat břišní prolapsu, ke které dochází přibližně za 36-37 týdnů těhotenství (pokud se jedná o první narození). Pokud jste si všimli, že váš žaludek je pod normálem, můžete se do 2-4 týdnů naladit na vzhled dítěte. U mnohonásobných žen je břišní výhřez často pozorován bezprostředně před samotným narozením..

Jak přesně si všimnout, že žaludek padl nebo ne?

Abychom si nepřáli zbožné přání, musíte se nějakou dobu dívat do zrcadla. Když si břicho sklopíte, všimnete si zjevných změn jeho tvaru - bude to vypadat, jako by se zmenšilo. Také si všimnete opomenutí pod žebry (k tomu musíte přesně vědět, na jaké úrovni to bylo nedávno). Spolu s tím si také všimnete, že pro vás bylo konečně snadnější dýchat, což je vysvětleno snížením předchozí části plodu, jehož důsledkem je konec „okupace“ vaší bránice, žaludku a plic a můžete konečně plně dýchat a zapomenout na dušnost. Bolest v žeberech také zmizí, dítě vám už nebude ublížit v játrech a jeho pohyby vám už nebudou způsobovat žádné nepohodlí.

Spolu s úlevou dýchání se však objeví nové nepříjemné okamžiky, které jsou běžným prenatálním jevem:

 • zesílí se bolest v oblasti ochlupení;
 • vzhledem k tomu, že klesající plod začíná vyvíjet tlak na malou pánev, budete vyrušeni bolestmi v tahu (může to vypadat, jako by se kosti pánve začaly rozcházet);
 • při chůzi můžete začít trpět silnou bolestí;

Břicho dolů během těhotenství: je čas se sbalit v nemocnici?

Těhotenství končí. Všechny matky se zvláštním strachem poslouchají své pocity. Blíží se setkání s peanem. To je patrné nejen v těhotenském kalendáři, ale také ve vzhledu břicha matky. A někdy může žaludek padnout dlouho před stanoveným časem. Pokud břicho sestoupilo během těhotenství, znamená to včasný vzhled dítěte? A kolik času zbývá před dodáním?

Proč se můj žaludek mění? Jak to zjistit?

Prolaps břicha je považován za jeden z předzvěstí blížícího se porodu. Příroda není nikdy ve spěchu, na rozdíl od matek, které chtějí plánovat a vědět všechno předem.

Blíže k 37. týdnu těhotenství začíná období, kdy se tělo matky připravuje na dítě. Vzniká speciální hormon - relaxin. Šlachy a pojivové tkáně pánevních kostí změknou a změkčují se..

V této době se spodní část dělohy výrazně zvětšuje a dítě klesá. Nyní je jeho hlava fixována kostmi malé pánve, což také přispívá k otevření dělohy.

Vstup dítěte do této pozice je často doprovázen bolestí, že těhotné ženy, zejména ty, které očekávají prvorozené, se mýlí s prací. Na rozdíl od kontrakcí to netrvá dlouho a pak se vše uklidní.

A dítě se stalo dostatečně velké a je těžké, aby ho svaly udržely ve své původní poloze. Snížené břicho je jedním z prvních signálů pro nastávající matky, že je čas připravit se na cestu do nemocnice.

Ne všechny budoucí matky si všimnou, jak k tomu dochází, a obávají se, že budou chybět tak důležitý ukazatel nadcházející události. Spíše bude změna polohy břicha pociťována ženou hubené postavy - husté a fyzicky silné těhotné ženy příliš nesouhlasí s posunutou zátěží..

Existuje však několik způsobů a viditelných známek, které lze použít k identifikaci změn:

 • jeden z jednoduchých způsobů, jak se dozvědět o „pohybu“ bříško, je tento: na dveřích vytvořte značku se značkou na úrovni vašeho pupku; když padne žaludek, pupek bude nižší asi o 5 cm;
 • změřte vzdálenost mezi hrudníkem a žaludkem - nyní je zde dlaň;
 • chůze budoucí matky se znatelně mění - „pyšná kachní chůze“, to znamená, že těhotná žena se „valí“ z jedné nohy na druhou, chodí s hlavou zvednutou vysoko a záda rovně;
 • možnost úbytku hmotnosti budoucí matky do 2–3 kg;
 • tvar a vzhled samotného „puziku“ se mění: stává se tvrdým, visícím a vypadá jako hruška, výraznější strie;
 • pokud se těhotná žena rozhlédla ze všech stran, pak se po takových změnách objeví obrysy pasu zezadu.

Důležité! Pokud se váš žaludek začne potápět, řekněte to svému lékaři. Taška se všemi potřebnými věcmi pro dítě a matku by měla být sebrána a měla by být na nápadném místě. Nyní byste si měli vybrat porodnici, domluvit se s lékařem. Nepoužívejte dlouhé procházky, odcházejte daleko od domova. Těhotná žena by měla být pod neustálým dohledem blízkých.

Kdy by měl žaludek klesnout?

První těhotenství se může mírně lišit od těhotenství zkušených matek. Při prvním narození břicho klesne uprostřed 3. trimestru, 36 týdnů těhotenství. K tomu může dojít dříve. Samozřejmě musíte navštívit lékaře, abyste vyloučili možnost předčasného porodu. Nejčastěji je to však kvůli zvláštnostem postavy mé matky a lékař vám možná poradí s volbou obvazu.

Proto se umístění břicha, jako hlavního příznaku bezprostředního nástupu porodu, nemusí vždy opírat o.

Během druhého a následujících těhotenství břicho padne na 38 týdnů. U matek po narození jsou příznaky blížícího se porodu výraznější, mohou trvat výrazně méně času.

Každé těhotenství je velmi individuální a existují výjimky. V praxi lékařů existují případy, kdy břicho padá den před nástupem porodu. U některých matek tento proces trvá několik dní, zatímco jiné říkají, že se vše stalo za jednu noc..

Bohužel neexistují žádné přesné znaky a analýzy, které by předem určovaly, kdy by žena měla porodit. Proto musí být maminky připravené.

Důležité! Břicho tak jasně nespadá u těhotných žen, které mají plodný vzhled plodu.

Má posun břicha na zdraví mámy?

Jakékoli změny mají určité důsledky, dobré i nepříjemné. S hmotností dítěte roste zatížení těla matky, což je spojeno s nepříjemnými okamžiky.

Horší bolest zad.

Pohyb břicha dolů vytváří tlak na močový měchýř. Následně častěji musíte běžet na záchod a noc není výjimkou. Obzvláště trapné pro těhotné ženy je to, že nedovolené močení je možné při náhlých pohybech, smíchu, kašli. Není však čeho se obávat, je to normální u močových cest, které jsou vystaveny mechanickému tlaku, všechny problémy se po narození dítěte propadnou.

Střeva také pociťují nepohodlí, mohou se objevit problémy s častými stolicemi. Ve skutečnosti je to dobré, protože tímto způsobem je tělo osvobozeno od zbytečných.

V důsledku změny polohy dítěte může matce pociťovat nějaké nepříjemné pocity v perineu. Obzvláště pokud se jedná o druhé nebo další těhotenství.

Ve spodní části břicha se objevují nepříjemné, tahající se jemné bolesti. Některé maminky je často berou na první zápas. Pokud ale bolest zesílí, stane se posedlá, je lepší jít do nemocnice.

Tón dělohy se zvyšuje, díky čemuž je možný výboj (zvýšení jejich objemu), podobně jako drozd. Pokud je výtok šarlatový nebo nahnědlý, měli byste také kontaktovat svého lékaře..

 1. Těhotné cítí úlevu a celkovou pohodu.
 2. Když bříško klesá, tlak na zažívací orgány, plíce a ledviny se snižuje;
 3. Pálení žáhy, rychlý puls, bolest žaludku zmizí;
 4. Dýchavičnost, která je často pozorována během těhotenství, také přestává mučit nastávající matku;
 5. Dítě se stává méně pohyblivým, nemůže se převrátit, zůstává pouze pohybem paží a nohou;

Pokud dítě během těhotenství často změnilo polohu, nyní může být máma klidná, že se již připravila na úspěšné narození.

P.S. Proces posunu břicha dolů lze porovnat s nízkým startem u běžce na dálku. Nový člověk se chystá vstoupit na náš svět - poslední dny, kdy matka a dítě zůstanou jedním. Samozřejmě, že budou spolu dlouho spjati. Matky však na tyto okamžiky nikdy nezapomenou a po dlouhou dobu si budou pamatovat s láskou a úsměvem.

Kolik dní před narozením obvykle břicho padá a na čem závisí?

Opomenutí břicha během těhotenství nastávajícími matkami je zcela oprávněně považováno za první známku bezprostředního přístupu k porodu. Ale ne všechny ženy, zejména primiparous, jsou si jisty, že mohou přesně rozpoznat okamžik břišního prolapsu.

V tomto článku budeme hovořit o období před porodem, aby bylo možné očekávat prolaps břicha a proč k tomu dojde..

Spouštěcí mechanismus

Děloha je orgán, který je velmi elastický, během těhotenství se zvětší téměř 500krát. Právě tyto míry růstu jsou fyziologicky schopné poskytnout dostatečný prostor uvnitř orgánu nezbytný pro růst a vývoj dítěte.

Velká děloha s dítětem uvnitř, téměř půl kilogramová placenta a fetální močový měchýř naplněné plodovou tekutinou znatelně „narušují“ sousední orgány, které každý den, díky zvětšení velikosti dítěte, dělohy, je v břišní dutině stále méně místa..

Na rozdíl od reprodukčního orgánu, břišní dutina během těhotenství nemůže zvětšit, jeho objem je fixovaný. Výsledkem je, že reprodukční orgán stlačuje střevní smyčky, má kompresní účinek na spodní část žaludku, což způsobuje, že žaludeční šťáva je hozena do jícnu. Močový měchýř a močovodníci zažívají nepříjemnosti, jejich reprodukční ženské orgány se stlačují shora. Děloha komprimuje žlučník, slinivku břišní.

Existence orgánů ve stísněných podmínkách je obdobou přežití v obtížných podmínkách. Přizpůsobují se, ale již nemohou normálně fungovat, ačkoli dysfunkce se zdají být kompenzované.

Díky tlaku na bránici je narušeno normální dýchání, žena se nemůže zhluboka nadechnout, trpí dušností i při malé fyzické námaze, chůze.

Pálení žáhy, bez ohledu na stravu, ho trápí, výtok žluči je narušen, problém zácpy a zvýšené tvorby plynu je charakteristický pro téměř každou nastávající matku a téměř 100% žen ve třetím trimestru těhotenství má časté močení.

V posledním měsíci těhotenství začne dítě poslouchat nevysvětlitelné signály ženského těla ve správné poloze v děloze, vhodné pro následný průchod porodním kanálem..

Hlavou je tlačen k východu z břišní dutiny do malé pánve, zatímco plod je zcela umístěn do děložní dutiny na úrovni nižší než během všech předchozích měsíců těhotenství..

Děloha se stává protáhlejší, oválná, její dno se snížením dítěte také klesá pod. Z tohoto důvodu vypadá žaludek níže, zdá se, že linie pupku se „dívá dolů“..

Břicho padá obvykle 3-4 týdny před narozením nebo později. U některých žen je dítě tlačeno k východu do pánve jen týden před porodem.

Závisí to na stupni připravenosti ženského těla a na podobném ukazateli plodu, který se blíží očekávanému datu narození.

Bříško nemusí vůbec padat v jiných fetálních polohách, než je normální hlava - s pánevní polohou dítěte, kdy jsou hýždě dominantní částí, s příčnou polohou nebo šikmou polohou drobků vzhledem k výstupu z děložní dutiny.

Diagnostické ukazatele a příznaky

Abychom pochopili, zda došlo k výhřezu břicha, musí se těhotná žena častěji dívat do zrcadla. Zrcadlo by mělo být v plné výšce. Některé ženy každý týden fotografují své odrazy na mobilním telefonu a sledují, jak roste jejich žaludek. Taková „galerie“ fotografií pomůže rychle pochopit, že se žaludek snížil. V tomto případě bude břicho vizuálně o něco menší než před týdnem. Jeho tvar se také trochu mění..

Když dojde k opomenutí, lze si předpoklady ověřit jednoduchým manuálním testem. Pokud mezi spodní linií mléčných žláz a nejvyšším bodem reprodukčního orgánu - dno dělohy, žena snadno umístí svou vlastní dlaň, nemělo by být pochyb o tom - došlo k opomenutí.

Kromě toho téměř okamžitě po opomenutí lze pozorovat následující změny v pohody:

 • je znatelně snazší dýchat dovnitř a ven, dýchavičnost klesá nebo úplně zmizí;
 • žebra neublíží tolik jako předtím;
 • pohyby dítěte se stávají méně bolestivými, dítě je většinou „hozeno“ a je aktivní v podbřišku, nikoli pod žebra, jak tomu bylo dříve;
 • močení, aby se stalo častějším a intenzivnějším;
 • příznaky symfýzy (bolest v ochlupení kosti, ochlupení) jsou výraznější;
 • zácpa se stává častější a silnější;
 • chůze se stává těžší a těžší.

V tomto okamžiku často dochází k nárůstu tréninkových bojů, při nichž jsou svaly dělohy napjaty a zcela spontánně uvolněny. Takové kontrakce nenaznačují začátek porodu. Není třeba se jich bát.

Co ovlivňuje načasování?

Prolaps břicha po 36 týdnech těhotenství je považován za normální a aktuální..

Pokud nastávající matka zjistí, že břicho změnilo tvar a začalo se usazovat dříve, je nezbytné informovat ošetřujícího lékaře o jejích pocitech a pozorováních. To je důležité, aby se vyloučila pravděpodobnost předčasného porodu a snížila se související rizika..

Proces snižování břicha je velmi individuální a závisí na mnoha důvodech. Klíčovou roli hraje prezentace plodu. Ale složení těla těhotné ženy a velikost její pánve, stav svalové tkáně břicha, také ovlivňují.

Hlavní otázka, že se ženy a ženy ptají lékařů, kteří mají žaludek před stanoveným časem a nemysleli si, že půjdou dolů, znamená, že porod může být odložen, že těhotenství bude odloženo?

Odpočítávání týdnů před narozením dítěte není vždy závislé na okamžiku břišního prolapsu. Když žena nese dvojčata nebo trojčata, je opomenutí fyziologicky nemožné nebo je tak zanedbatelné, že to nebude možné určit okem..

Pokud nastávající matka nese velké nebo obří dítě, jehož odhadovaná hmotnost před porodem se odhaduje na 4 kg nebo více, snížení břicha také nemusí čekat.

Žena s polyhydramniemi si také nevšimne významné změny - její děloha se zvětší více, než je obvyklé v důsledku nadměrného objemu plodové vody.

V primiparous a multiparous

Příprava těla na blížící se narození ve druhém, třetím a každém následujícím těhotenství vždy probíhá rychleji než v prvním. To se týká absolutně všech aspektů - zrání děložního čípku, průběhu latentního období, stejně jako výhřezu břicha..

U žen, které čekají na prvorozence, se tedy břicho začíná snižovat dříve než u multiparousů.

Po projevení takového znamení nemusí zkušené maminky obvykle čekat dlouho - znamení se objeví týden nebo dva před narozením dítěte a někdy i jen několik dní. V porodnictví se vyskytují případy, kdy břicho vícečetné ženy upadá pouze s nástupem porodu.

V každém případě začíná porod nejen tehdy, když je dítě tlačeno hlavou k východu k malé pánvi. Musí být splněny četné podmínky - hladina oxytocinu by se měla zvyšovat a progesteron by měl klesat, v děložních buňkách by se mělo tvořit dostatečné množství proteinu aktomyosinu, vazy, které drží dělohu, by se měly co nejvíce uvolňovat pod vlivem hormonového relaxinu, děložní čípek by měl být měkčí, hladší, kratší. Pouze v případě, že jsou splněny všechny výše uvedené podmínky, začínají pracovní bolesti.

Je nutné komplexně posoudit váš stav, zvážit všechny související příznaky - „prekurzory“.

Patří mezi ně zvýšená bolest zad, bolesti zad, tíže, sliznice, které blokují děložní hrdlo, nespavost, hnízdní syndrom, zvýšená úzkost, bezpříčinná úzkost, výkyvy nálad, změny v povaze vaginálního výtoku.

Pokud existují nějaké, rodící se po opomenutí, může mnohočetná žena očekávat v nejbližších dnech nebo dokonce hodinách. Těhotná žena, která očekává narození svého prvního dítěte, může čekat déle - od 2 do 4 týdnů. Změkčení děložního čípku, příprava porodního kanálu při porodu prvního těhotenství trvá déle.

Na dalším videu se dozvíte, jak rozumět poloze dítěte v bříšku.

Musím před narozením snížit žaludek a pochopit, že se to stalo

Ženy čekající na prvorozence se obávají, zda se žaludek musí před porodem nutně snížit. Studují relevantní literaturu a zajímají se o ně známé. Na konci těhotenství dítě již výrazně vzrostlo, je zde jen velmi malý prostor pro pohyb. Pokud matka, která čeká dítě, má břicho, které změnilo polohu nebo tvar, věří se, že brzy bude malý muž šťastný pro mnoho.

Jak pochopit, že břicho padlo do primiparous

Pokud je plod malý, pak i na konci těhotenství je dostatek prostoru pro aktivní pohyb. Za takových podmínek je téměř nepostřehnutelné, že břicho je nižší. Jeho povrch se obvykle stává těžším. Jak dlouho před narozením břicho padne, z různých důvodů, z ústavy ženy, průběhu těhotenství.

Proč se to stane

Dítě se snaží poznat svět, přestěhuje se do oblasti, kde je pohodlný. Když je plod blízko kostí pánve, je připraven k narození. V závislosti na tom, jak dítě leží, je poblíž vchodu hlava nebo kněz. Tělo mámy je obvykle také ve stavu připravenosti. Dále se mohou objevit další harengaři bezprostředního porodu..

Žena, která se chystá stát se matkou, musí být v pohotovosti

Obvykle vyjde sliznice. Může se objevit okamžitě ve formě nápadné sraženiny nebo vystupovat v malých částech. Stává se, že její odjezd zůstává bez povšimnutí. Amniotická tekutina praskla.

Je to vždy vynecháno

Nastávající matka nemusí objevit skutečnost, že žaludek změní svůj tvar. Proto existuje u žen při porodu důvěra v to, že žaludek zůstává na svém původním místě až do narození dítěte. Když se břicho sníží před porodem v primiparasu, zdravotní stav se zlepší:

 • dýchání mnohem jednodušší;
 • ztráta dechu;
 • pálení žáhy zmizí.

Plod umístěný v děloze nekomprimuje orgány umístěné poblíž, zejména žaludek. Trávení se proto zlepšuje. Vyčerpání pálení záhy náhle ustoupí. Obvykle to trápí více než jeden měsíc. Její zmizení je proto neuvěřitelně šťastné.

Mohou začít tréninkové zápasy. Od skutečných se liší tím, že se objevují v různých intervalech. Neexistuje žádný vzor nebo sekvence. Pokud se kontrakce začnou objevovat po stejném časovém období a postupně klesají, pak čekání není dlouhé. Dítě je připraveno k narození.

Kontrakce se mohou obtěžovat každou půl hodinu nebo se mohou okamžitě vyskytnout s frekvencí 5-7 minut. Hlavní věc je, že doba mezi bolestí je stejná.

Kontrakce - první fáze porodu

Kolik k tomu dojde před dodáním

Čekání na dítě je plné napětí. Po tom, kolik musíte porodit, pokud se žaludek snížil, to vzrušuje každého. Když se připojí další předchůdci, znamená to, že zbývá jen velmi málo času na čekání.

Břicho se často snižuje předem, ale kolik týdnů před narozením se proces odehrává, záleží na několika faktorech. Tyto zahrnují:

 • ústavní rysy žen;
 • dětské parametry;
 • pořadí narození.

Během řad je nutné se vyhnout frustraci a nepokojům. S nástupem práce se musíte sbalit a dýchat. V klidu vše proběhne rychle a bezbolestně.

Na kolik dní nebo týdnů před narozením se břicho potápí, rozhodně nelze odpovědět. Změny mohou předcházet měsíc před narozením dítěte. Možná dřívější změna pozice nebo později. Rozdíl v podmínkách je způsoben stavem plodu, ženy v porodu, její pletí.

Tento proces je bezprostřední, ale může se stát, že si ho nevšimnete.

Jak dochází k opomenutí

Pokud je dítě připraveno setkat se s příbuznými, hledá pohodlné místo, odpočívá hlavou vzhůru a méně často kořistí. V důsledku toho se spodní část dělohy pohybuje dolů, což vyvolává pokles břicha. Klesne k porodu, o kolik před zahájením kontrakcí tento proces není znám, není předem znám. Může se pohybovat velmi pomalu dolů.

Jak zjistit, že žaludek padl před porodem, řekne gynekolog. Při prohlídce sleduje dělohu, konkrétně měří výšku jejího dna. Pokaždé, když je třeba tento ukazatel změřit. V průběhu těhotenství se jeho význam postupně zvyšuje. Ve 34-37 týdnech je nejčastěji zaznamenán skok, který ukazuje pokles hodnoty indikátoru.

Jak to vypadá

Jak vypadá břicho před porodem, pomozte vysvětlit zkušené ženy rodící. Pro ty, kteří očekávají první narození v životě, je každá změna znepokojivá. Proto se často obávají, jak pochopit, zda se břicho před porodem snížilo. Snadno vizualizované u maminek:

S jinými charakteristikami je prolaps břicha před porodem u prvorozených bez povšimnutí. Pás je obvykle vizualizován, který byl dříve skrytý kulatým břichem. Boky se rozšiřují, je také jasně vidět. Když je tělo připraveno k porodu a dítě je v pohodlné poloze, nastávající matka ztrácí na váze několik kilogramů.

Před porodem ztrácí břicho svůj kulatý tvar a vypadá jako hruška.

Pro výpočet, žaludek zůstal ve své původní poloze nebo došlo k pohybu, pomůže ruka shromážděná v pěst. Pokud pro něj existuje dostatek prostoru na hrudi, pak už se všechno stalo. Břicho se pohlo. Pozice pupku se také mění, směr, kterým se dívá. Dříve to bylo umístěno vodorovně, po spuštění vypadalo dolů. Abyste to mohli vidět, musíte se postavit rovně a otočit do strany k zrcadlu. Čím je dítě menší, tím výraznější jsou změny. Pokud je ovoce velké, nemusíte ho vidět. Znalost těchto metod eliminuje otázku, jak zjistit, zda se žaludek snížil před porodem..

Existují nějaké rysy snižování břicha v multiparous

Prolaps břicha před porodem u multiparů často nenastává předem, ale také závisí na matce pleti. Úplná sada neumožňuje vidět změny.

Druhé zrození není vůbec jako první, všechno se děje mnohem rychleji, proto se příznaky projevují před samotným procesem. Hlavním důvodem je oslabení svalů pobřišnice v důsledku prvního narození. Když je břicho spuštěno před porodem, dítě bude brzy v rukou matky, zbývající čas lze změřit pomocí hodin.

V tomto případě potřebujete:

 • chodit, nejdou do postele;
 • stojí ve sprše.

Tím se sníží bolest kontrakcí, relaxace a klidu. Druhé zrození je rychlejší než první. Když břicho sestoupilo, závisí počet porodů na porodní aktivitě nastávající matky, na kontrakci. Pokud není nutná další stimulace, všechno jde přirozeným způsobem, dítě se brzy setká s matkou.

Kdy porodit, je-li žaludek snížen

Průměrná doba těhotenství je asi 38 týdnů nebo 40, pokud počítáte od posledního menstruačního cyklu.

Těhotenství je rozděleno do tří důležitých období, která se nazývají trimestry, a každé tři měsíce. Toto oddělení je způsobeno skutečností, že v různých obdobích dochází k různým procesům tvorby orgánů a systémů dítěte.

Během těhotenství by nastávající matky měly navštěvovat speciální třídy, které studují fyziologii těhotenství. To je důležité, protože v posledním trimestru by měla být aktivně připravena na nadcházející narození. Je nutné sledovat změny v pohody a stavu, včas zjistit příznaky, že porod začne brzy. Jedním z nejdůležitějších a snadno identifikovatelných prekurzorů je opomenutí těhotného břicha..

Je velmi důležité, aby bylo možné určit, kdy porodit, pokud se žaludek snížil, protože datum určené lékařem je pouze přibližné a vypočítává se pro předběžné plánování. Poté, co si všimli předchůdců, je třeba se připravit na porod a být hospitalizováni, protože v nemocnici budou zajištěny nejpohodlnější a nejbezpečnější podmínky pro tak důležitou událost, jako je narození dítěte.

Mechanismus těhotenství a břišní prolapsu

Během těhotenství plod roste a jeho hmotnost roste. Proto se děloha postupně protahuje a lehce tlačí orgány z břišní dutiny. Výsledkem je, že těhotné ženy mají v břiše řadu poruch trávení, plynatosti a těžkosti. Často trpí dušností a pálením žáhy v důsledku komprese a přemístění žaludku a plic..

Krátce před koncem třetího trimestru, asi po 33–34 týdnech, však žaludek postupně klesá. Uvolňuje se břišní tisk a postupný prolaps dělohy směrem k pánevní dutině. Stává se to proto, že v této době dochází k postupné přípravě porodního kanálu a plod zaujímá specifické postavení, které porodníci nazývají prezentací.

Pokud k těmto změnám dojde ve správný čas, znamená to, že těhotenství se vyvíjí normálně a není důvod k vzrušení. Před nastávajícím narozením je třeba věci klidně zabalit a připravit se na hospitalizaci a také relaxovat.

Pokud ke snížení břicha došlo dříve, měli byste kontaktovat svého lékaře, protože existuje riziko předčasného porodu. Pro kontrolu je nutné provést vyšetření děložního čípku.

Jak zjistit, že se žaludek snížil?

Poté, co se děloha posune dolů, tlak na orgány umístěné v břišní dutině a plicích se snižuje. V důsledku toho žena cítí, že je pro ni snadnější dýchat, může se zhluboka nadechnout s plnými prsy, aniž by pociťovala pocit těžkosti. Trávení také normalizuje..

Pálení žáhy klesá, říhání zmizí a u mnoha těhotných žen se chuť k jídlu zlepšuje. Aby bylo možné objektivně určit snížení břicha, měli byste se pravidelně zkoumat v zrcadle. Ženy si zpravidla berou na vědomí, že žaludek, který kdysi začínal přímo z hrudníku, po jeho spuštění začal o 5-10 centimetrů níže.

Současně spodní část dělohy klesá asi o 2-3 centimetry. Vzhledem k tomu, že se děloha posunula na stranu malé pánve, je také zintenzívněno vymačkání močového měchýře, takže těhotné ženy budou cítit zvýšenou nutkání k močení. V některých případech je možná i močová inkontinence se zvýšeným tlakem uvnitř břišní dutiny, například při smíchu, kašli nebo kýchání. Kvůli tlaku plodu mohou být v dolním břiše nepříjemné tažné bolesti.

Pánevní kosti začínají pociťovat zvýšený stres a trochu se od sebe oddělují, takže si pacienti mohou stěžovat na bolest při veřejné ochlupení. Z tohoto důvodu mohou mít specifickou „kachní chůzi“.

Žaludek padl. Kdy porodit?

Navzdory skutečnosti, že neexistují žádné jasné rozdíly v prenatálních procesech vyskytujících se u primiparů au žen, které již porodily, stále existují určité rozdíly.

Pokud žena již porodila, jsou výše uvedené procesy o něco rychlejší. Současně u primogenních matek může mezi prolapsem dělohy a porodu uplynout přibližně dva týdny a samotný proces nastane uprostřed posledního trimestru.

Samozřejmě jsou možné situace, kdy u primogenních matek sestoupí břicho jen několik dní před narozením, ale je to pravděpodobně výjimka z pravidla. Ve vícečetném případě k vynechání dělohy často dochází krátce před porodem. V tomto případě se mohou objevit výčnělky v oblasti pupku a hlava plodu někdy zůstává mobilní.

Další známky blízkého porodu

Musíte také vědět, že brzy po propuknutí dělohy může nastávající matka podstoupit výcvik nebo falešné kontrakce. Porodníci jim říkají Brexton-Hicksovy zápasy. To je součástí běžného procesu přípravy porodního kanálu a jak se skutečné porodnosti blíží, síla a frekvence takových kontrakcí vzroste.

Spolehlivé známky bezprostředního nástupu procesu porodu zahrnují průchod korku z hlenu. U vícerozměrných dětí může jít ven jen pár hodin před porodem a u primiparousů může trvat týden nebo dva.

S příchodem kontrakcí dochází k výbuchu močového měchýře a je pozorován průchod fetální vody. Před narozením se také zpomaluje pohyb plodu, stává se méně aktivním, což vidí těhotné ženy..

Někdy během dne před porodem se u žen může vyskytnout těžká nevolnost, zvracení, falešné nutkání k vyprázdnění nebo průjem. Důvodem je zvýšená produkce prostaglandinů, které stimulují pohyb střeva, díky čemuž se zmenšuje jeho objem a objevuje se další prostor pro dítě, aby se pohybovalo podél porodního kanálu.

Některé ženy si na dolních končetinách všimnou necitlivosti a pocitu plíživé husičky. Je to proto, že sestupná děloha je komprimována neurovaskulárními svazky..

Žaludek padá před porodem. Známky Co dělat?

Vynechání břicha (vynechání dělohy) je předzvěstí skutečnosti, že dítě brzy uvidí světlo. U každé ženy se to děje v různých časech, i když samotný proces opomenutí je doprovázen stejnými pocity. Obecně se uznává, že u žen těhotných s prvním dítětem se břicho blíží 36 týdnů. Při opakovaném těhotenství k tomu dochází 3 dny před nástupem porodu. To znamená, že s normálním, zdravým těhotenstvím, pár týdnů nebo několik hodin po snížení břicha, začne práce.

Mnoho však záleží na individuálních vlastnostech těla matky. Například: jak jsou trénovány břišní svaly. Pokud jsou uvolněné, plod nemusí být fixován v pánevní dutině. Každé další narození oslabuje svaly pobřišnice, což znamená, že nejsou schopny zadržet dospělé dítě. Tato podmínka není důvodem paniky, protože v žádném případě neovlivňuje proces porodu: plod jen klesá trochu dopředu.

Pokud plod leží bokem nebo nastávající matka má příliš úzkou pánev nebo vícečetné těhotenství, nemusí žaludek padnout.

Jakmile je dítě plně formováno a připraveno opustit matčino lůno, dochází v těle ženy k mnoha změnám. Je přirozené, že ovlivňují pohodu budoucí matky. Pociťuje, že se žaludek snížil, může se žena shromáždit v porodnici, připravit se na nadcházející událost fyzicky i psychicky.

Změny v těle těhotné ženy s prolapsem břicha

Krátce před porodem se v těle ženy vyskytuje řada změn, které vedou k výhřezu břicha. Poté se zdá, že se žaludek zmenšuje, což je patrné zejména u oděvů nebo při pohledu na žaludek shora dolů. Nastávající matka by měla na tento jev adekvátně reagovat. Následující znamení jsou také základem pro očekávání předčasného narození:

 1. Reprodukční tělo se vrací do své původní polohy a pohybuje se o 5 cm dolů.
 2. Plod mění své umístění ve stejnou dobu jako děloha, tlačí na něj hlavu (pokud je dítě v lůně ve správné poloze).
 3. Plod se nachází v pánevní dutině, kde se nachází před zahájením porodu. Tento jev lze porovnat s nastávající polohou sportovce před startem..
 4. Dítě se nyní posunulo dolů, takže membrána již nebude mačkat a narovnat se. Nakonec můžete zapomenout na dušnost a bolest v mezidruhu. Ale nyní jsou v ochlupení cítit naléhavé bolesti.
 5. Trávicí orgány v posledních měsících, stlačené přerostlým plodem, zaujímají normální polohu, začínají plně fungovat. Nastávající matka nyní při každém pohybu drobků nevykřikne z bolesti. Pálení žáhy, říhání, nevolnost, pocit „kamene“ v žaludku zmizí.
 6. Dítě přitlačí na močový měchýř a konečník. Z tohoto důvodu se budoucí maminky stávají častějším močením, zácpou.
 7. Pokud je dítě velké, vyvíjí tlak na nervové zakončení, což vede k prasknutí, bolestivým pocitům při sezení nebo chůzi. Při nárazu kostí pánve, dolní části zad a dolních končetin. Často to vede ke změně chůze: žena se začíná pohybovat v malých krocích, padala dolů, aby alespoň snížila bolestivost. Podobná procházka se jmenovala „kachní krok“.

Po projevech výše popsaných příznaků by měla být žena připravena na skutečnost, že po několika hodinách mohou začít kontrakce.

Přeskočení břišního posunu je docela obtížné, protože žaludek, který začal pod samotným prsem, sestupuje k pupku. Abyste se ujistili, že došlo k opomenutí, můžete si položit ruku do mezery mezi hrudníkem a žaludkem. Pokud se vám hodí volně, můžete v nemocnici shromáždit „alarmový případ“.

Některé maminky používají starou osvědčenou metodu. Od 8. měsíce těhotenství byste měli jít ke dveřím a udělat si značku křídou nebo tužkou na úrovni pupku. Nyní můžete pokaždé, když projdete dveřmi, věnovat pozornost tomu, zda došlo ke změnám.

Přes užitečnost všech výše uvedených je důležité si uvědomit, že hlavním příznakem prolapsu břicha je vyšetření porodníkem-gynekologem, který sleduje těhotenství. Obeznámená s vlastnostmi těla matky a průběhu těhotenství, odborník změří potřebné parametry a přesně řekne, zda je dítě připraveno k narození. Průměrný obvod břicha v této fázi je 100 cm a dno dělohy je sníženo o 5 cm níže než dříve.

Pokud jsou předpoklady potvrzeny lékařem, můžete úzce přistoupit k přípravě dětského věna pro děti, k přípravě dětského vybavení. Je velmi důležité postavit se pozitivním způsobem, nikoli vzdát se panických myšlenek. Lékaři říkají: příznivý výsledek porodu závisí výhradně na náladě matky.

Je nutné normalizovat kvalitu spánku: vyrovnat se s nespavostí, vybrat nejpohodlnější pózu atd. Pro relaxaci je vhodné večer si lehnout s mírně zvednutými nohami. Za tímto účelem vložte pod končetiny speciální válečky nebo polštáře.

Pokud není opomenutí potvrzeno a konec termínu je již blízko, měli byste se více pohybovat a chodit, abyste dítě povzbudili k přesunu do porodního kanálu. Ale je lepší odmítnout fyzickou aktivitu. Mohou způsobit kontrakce, což je nežádoucí pro dítě, které ještě není připraveno opustit lůno.

Znepokojivé okamžiky

Pokud k prolapsu dělohy došlo před 35. týdnem, porod může začít dopředu. Je důležité o tom vyprávět gynekologovi, který dá nastávající matku do oddělení, poskytne nezbytnou pomoc.

Často dochází k prolapsu na pozadí vysokého tónu dělohy, doprovázeného silnou bolestí v dolním břiše. V tomto případě by měla žena zaujmout vzpřímenou pozici a zavolat sanitku.

Po nevyhnutelné hospitalizaci se ženě injekčně podávají léky, které uvolňují svaly pohlavních orgánů. Lékaři dělají vše pro to, aby zabránili předčasnému porodu, a zpravidla se jim to podaří..

Video šlo před narozením dolů

Pozornost! Užívání jakýchkoli léčivých přípravků a doplňků stravy, jakož i použití jakýchkoli terapeutických metod, je možné pouze se souhlasem lékaře.

žaludek dolů

Předchůdci porodu obvykle zahrnují:
- snížení dolní části dělohy (ženy říkají: "padl žaludek"),
- zvýšený vaginální výtok (obvykle průhledný),
- stabilizace nebo dokonce hubnutí těhotné,
- tréninkové souboje,
- cervikální zrání,
- výtok hlenu z korku.

Musím říci, že ne každá těhotná žena dostává všechny tyto předchůdce. Stává se, že žena začne rodit a včas, bez čekání na některý z výše uvedených příznaků blížícího se porodu. A přesto budeme každou z nich podrobněji zvážit, abychom pochopili, jak může naše tělo signalizovat bezprostřední setkání s dítětem.

1. Snížení dna dělohy obvykle nastává 10 až 20 dní před narozením, kdy dítě sestoupí blíže ke vchodu do pánve a někdy do něj může hlava vstoupit i v malém segmentu. Lidé v okolí obvykle říkají ženě: „Ach, tvůj žaludek klesl.“ Cítí to, protože jí usnadňuje dýchání. Kromě toho, nastávající matky si uvědomují, že v posledních týdnech mohly jedly jen velmi málo najednou s jedním jídlem, a nyní je možné „jíst správně“. To je pochopitelné, klesající děloha přestává mačkat žaludek a bránici, takže dýchání a stravování jsou snazší.

2. K uvolňování velkého množství průhledného hlenu dochází v důsledku jeho aktivnější produkce žlázami umístěnými ve sliznici cervikálního kanálu. Vysoká aktivita těchto žláz je spojena s měnícím se hormonálním pozadím..

3. V posledních dvou až třech týdnech před porodem si ženy, které jsou pravidelně váženy, zaznamenají zastavení přírůstku hmotnosti nebo dokonce snížení hmotnosti. Důvodem je skutečnost, že pod vlivem měnícího se hormonálního pozadí je voda vylučována z těla.

4. Většina těhotných žen v předvečer porodu cítí tzv. Tréninkové kontrakce. U některých žen se navíc vyskytují v posledních dvou až třech dnech, zatímco v jiných je lze cítit po dobu dvou až tří týdnů. Obvykle se to děje večer před spaním. Těhotná žena má pravidelné pocity usrkávání, lokalizované v podbřišku nebo v dolní části zad, nejčastěji bezbolestně. Jak odlišit tréninkové zápasy od těch skutečných, protože u většiny žen a v prvních hodinách porodu budou pocity úplně stejné? Skutečně objektivní posouzení stavu může provést pouze lékař nebo porodní asistentka na základě vaginálního vyšetření. Faktem je, že tréninkové kontrakce obvykle nevedou k vyhlazení děložního hrdla, otevření hltanu a tvorbě močového měchýře (kulatý výčnělek membrán s plodovou vodou vyčnívající z otevřeného krku). V důsledku skutečných kontrakcí na začátku porodu dochází ke všem těmto změnám, které jsou detekovány při vaginálním vyšetření. Samotná těhotná žena obvykle nemůže takové změny v těle sledovat, takže je lepší na chvíli čekat. Radím vám, abyste jen počkali, ne aby se rozčiloval. Pokud kontrakce začaly během dne, lehněte si na odpočinek nebo si zahřejte koupel, pokud večer nebo v noci zkuste usnout nebo alespoň zdřímnout. Tréninkové zápasy postupně skončí, skutečné se znatelně zvýší, budou delší a bolestivější a intervaly mezi nimi se naopak naopak snižují. Pak si budete jisti, že porod rozhodně začal, ale zároveň šetřete energii, protože prvních pár hodin se nezlobilo, ale pokusilo se odpočinout.

5. Dalším předzvěstem porodu je průchod sliznice. K tomu obvykle dochází den nebo dva před narozením, i když někdy mohou dva nebo tři týdny uplynout od okamžiku, kdy je korek izolován..

Sliznice je hlen velmi husté konzistence, který během těhotenství vyplňuje krční kanál a slouží jako jedna z bariér bránících jakékoli infekci vniknutí do dítěte. Pokud si představíme dělohu ve formě cévy, otočenou vzhůru nohama v těle ženy, pak si lze snadno představit, že děložní čípek je ten samý krk, a nazývá se mu sliznice, která pevně blokuje výstup z cévy, stejně jako jakákoli zástrčka láhev.

V předvečer porodu krk prochází určitými změnami - stává se měkčí, drobivější, díky čemuž se kanál umístěný ve středu mírně otevírá, v důsledku čehož začne vycházet sliznice. A pak některé ženy mohou ve svých kalhotkách najít korek, který vyjde celý (hrudka hustého hlenu, který je zbarven hnědý kvůli přítomnosti krvinek v něm), nebo ve formě nátěrů (v případě, že zanechává části). A některé těhotné ženy si vůbec nic nevšimnou, protože jejich sliznice, která opouští krční kanál, zůstane v pochvě a vyjde, možná jen ve druhé fázi porodu s narozením dítěte.

Uzavření sliznice je podle mého názoru z hlediska informací nejvýznamnějším předchůdcem. Na rozdíl od všech ostatních lze jej interpretovat jednoznačně - za výtokovým korkem v příští den - dva skutečně začnou proces porodu. Takže ženy, které mají štěstí, že vidí jejich sliznici, mohou tomuto signálu důvěřovat.

6. Poslední předzvěst porodu - „zrání“ děložního hrdla - je stanovena pouze na základě gynekologického vyšetření. Pokud je žena vaginálně vyšetřena v předvečer porodu (u prvorozených dětí za jeden až dva dny, u vícečetných dětí za jeden až dva týdny před porodem), pak můžete najít známky cervikální zralosti: nachází se na ose pánve, je velmi měkká, zkrácená, ve vícečetném krčku kanál prochází prstem.

Ať už příroda vysílá signály o blížícím se porodu nebo vás nechá úplně ignorovat změny v těle, tento dlouho očekávaný okamžik přesto přijde. Takže kde začíná porod??

Porod začíná nejčastěji prací. Kontrakce, jak jsem řekl, táhnou pocity, které jsou pravidelné povahy. Většina žen cítí tyto kontrakce v podbřišku. Objevená bolest je poněkud podobná bolesti během menstruace, ale liší se od ní právě tím, že má začátek, určité trvání a zlomeniny úplné bezbolestnosti. Některé ženy pociťují bolest během kontrakcí v křížové kosti nebo dolní části zad a velmi zřídka je taková bolest lokalizována na vnitřním nebo vnějším povrchu stehen. Při takové lokalizaci bolesti je žena zmatená a ne vždy rozpozná nástup práce v čase. Nicméně opakující se po nějaké době a rostoucí bolest dříve či později stále dává signál o nutnosti jít do nemocnice. Mimochodem, mnoho žen se mě ptá, kdy je správné jít do nemocnice, jaké kontrakce by měly být v trvání, mezery mezi nimi. Vždycky odpovídám na stejnou otázku: „Musíte se jít do porodnice, když se žena bojí zůstat doma, protože žena v práci v procesu porodu by měla být ve stavu strachu co nejméně!“ Je zřejmé, že pak jedna žena vstoupí do nemocnice s harckerem, druhá s dilatací děložního hrdla 2 cm a třetí - 7 cm.

Druhou možností pro nástup porodu je předčasné vypuštění plodové vody. V tomto případě bude žena, která ještě nezažila žádné kontrakce, čelit skutečnosti, že z její vagíny vytéká tekutina. To se může stát ve snu a pak se probudí na mokrém povlečení nebo za jiných okolností ve dne. První myšlenka na ženu nepřipravenou na takový vývoj událostí je, že možná má inkontinenci a sama se jednoduše popsala. Lze to snadno ověřit - stačí čichat a podívat se na barvu vytékající tekutiny. Amniotická tekutina, jinými slovy, plodová voda je čirá, může být mírně narůžovělá, ale nikdy slámově žlutá jako moč. Vůně je velmi specifická, ale opět se liší od vůně, která je nám známa z dětství..

Zjistili jste tedy, že z vás přesto vytekla plodová voda, což znamená, že se začalo rodit. Na rozdíl od kontrakcí se v tomto případě musíte pospíchat do nemocnice. Za prvé, protože období bez vody začíná vypouštěním vod. Ve skutečnosti by z pohledu úředního lékařství nemělo trvat déle než 12 hodin a možná budete potřebovat nějakou formu stimulace. A pokud se stále můžete hádat s tímto porodním postulátem, pak je druhý důvod, proč se opravdu potřebujete dostat do nemocnice co nejdříve, přesněji k gynekologickému křeslu, kde budete vyšetřeni, opravdu vážný. Faktem je, že když praskne bublina a takzvaná přední voda úplně vytéká (plodová voda, která byla před hlavou dítěte), je velmi důležité určit části těla dítěte, které vycházejí. Pokud tedy porodník najde korunu při východu z dělohy, pak je vše v pořádku, ale pokud je dítě umístěno směrem k východu, je třeba přijmout opatření, protože při prezentaci obličeje není možný samostatný výstup. Také by měl lékař vyloučit možnost vniknutí do prostoru před hlavou smyček pupeční šňůry. Pokud k tomu dojde, pak v nepřítomnosti vody v tomto prostoru začne hlava dítěte tlačit pupeční šňůru, čímž se sníží průtok krve (a tedy kyslíku a živin) nenarozenému dítěti. Po vyšetření a vyloučení všech výše uvedených situací, které se naštěstí stávají velmi zřídka, lékař určí stav vašeho krku. Po získání všech nezbytných informací si vybere jeden nebo druhý plán narození a doufám, že s vámi o tom bude diskutovat.

Na závěr bych rád poznamenal, že porod obvykle začíná večer, v noci nebo brzy ráno. To je způsobeno každodenními hormonálními biorytmy. Obecně je pro celý svět zvířat normální, že ženy dávají přednost porodu, když jejich příbuzní spí, pak je mnohem snazší odejít do důchodu. Skutečnost je taková, že činnost procesu narození do značné míry závisí na tom, zda někdo sleduje, co se děje, nebo zda je žena v tuto chvíli úplně sama..

Žena v procesu porodu se z velké části příliš neliší od jakékoli ženy, která porodila své mládě, a potřebuje také samotu. Nechápej mě špatně. Když mluvím o této podobnosti, mám velký respekt k přirozeným, přirozeným, instinktivním principům jakékoli ženy. Vše, co nastávající matka obdržela od společnosti v důsledku výchovy a vzdělávání, se během porodu často stává zbytečným a dokonce, bohužel, může výrazně ovlivnit její porod. Informace o porodu, získané z beletrie, televizních pořadů nebo příběhů hojně publikovaných na zvláštních fórech, mohou výrazně zvýšit strach z porodu, což znamená, že ženské tělo se může velmi zdůraznit a možná dokonce zablokovat. Výchova „slušné dívky“, která si nikdy nebude stěžovat, se může projevit v tom, že žena při porodu se bude stydět se svým tělem, nedovolí, aby se dokonce pomalu sténala, čímž by narušovala přirozený proces porodu. To nejlepší, co si můžete říci na začátku porodu, je: „Miláčku, zapomeň na všechno, co o porodu víš, nebojte se a nehanbí se! Dnes se vaše dítě narodí a vy ho porodíte a vy budete hlavními postavami na jevišti života! “

Články O Neplodnosti