Hlavní Bolest

Regurgitace kojenců od narození do roku: norma a odchylky, jaký je důvod

Proč je dítě řítí a stojí za to se starat? Ve většině případů ne. Existuje však řada situací, kdy plivání u novorozenců může znamenat onemocnění nebo poruchu zažívacího traktu..

Příčiny regurgitace u kojenců

Dítě může plivat z jednoho důvodu nebo z několika současně. Až 6 měsíců je regurgitace u dětí považována za normu a je to kvůli zvláštní struktuře gastrointestinálního traktu. Příčiny regurgitace u kojenců do šesti měsíců se nazývají fyziologické. Tyto zahrnují:

 • krátký jícen;
 • nedostatečně vyjádřil zúžení jícnu;
 • svalový svěrač není dobře vyvinut (část těla, která reguluje přechod potravy z jednoho orgánu na druhý);
 • nedostatečně vytvořený systém propagace potravin v zažívacím traktu.

Když se po každém krmení mateřským mlékem vyplivne dítě, je to také normální, počínaje věkem od dvou měsíců do jednoho roku..

? Od čtyř měsíců by dítě nemělo zvracet více než jednou denně. Existuje řada důvodů, které jsou způsobeny chybami v péči o děti. V těchto případech je třeba chyby rychle opravit a poté se plivání zastaví. Tyto důvody zahrnují:

 1. Požití potravinářským vzduchem. Stává se to, když dítě saje nesprávně: ne úplně ovinuje rty kolem bradavky nebo hrudníku, jí ve špatné poloze, špatnou bradavku, nedostatečně zkroucené víčko lahve. Abyste se těmto důvodům vyhnuli, musíte se ujistit, že dítě zcela uchopí matku bradavku, aby jeho láhev byla vždy pevně zavřená a v ní nebylo nic než směs.
 2. Přejídání. Dalším běžným důvodem. K tomu může vést krmení dítěte na požádání a nikoli podle plánu. Podobné experimenty je třeba minimalizovat okamžitě.
 3. Kolika a plyn. Bubliny plynu tlačí na stěny žaludku a střev, což způsobuje odmítnutí jídla.
 4. Nesnášenlivost mateřského mléka. Vzácná příčina způsobená podvýživou matek. V tomto případě musíte jít k lékaři, jsou jim předepsána vhodná směs.
 5. Nadměrná činnost. Nedotýkejte se dítěte ihned po jídle.
Fyziologická regurgitace po krmení

Druhy regurgitace

Je jich několik. Všechny z nich jsou způsobeny různými důvody, některé naznačují nebezpečí onemocnění a některé jsou pro dítě přirozené. Každý z nich je lepší se učit více, protože dítě může jít z jednoho druhu na druhý. Takový přechod může být způsoben jak přírodními, tak nebezpečnými změnami v zažívacím traktu.

"Fontána" říhání

Tento typ regurgitace je velmi nebezpečný. Pokud si to matka všimla u svého dítěte, měla by se okamžitě poradit s lékařem. To je věřil, že dítě může trpět až do smrti (to může jednoduše dusit). Mimochodem, Komarovsky popírá nebezpečí ani takových typů regurgitace s tím, že dítě je schopno se dusit, pouze pokud leží na zádech. Tak či onak, v takových případech může pomoci pouze specialista. Příčiny regurgitace fontánou zahrnují:

 • vážné problémy se zažívacím traktem;
 • porodní poranění;
 • otrava nebo infekce.
 • dysfagie (poruchy trávení).
Roztržení fontány je pro dítě nebezpečné

Proražení nosem

Stává se také, že novorozenec vyplivne nosem. To také není norma. Tento typ regurgitace vede k vývoji polypů. Integrita sliznic nosu je narušena. Chcete-li pomoci novorozence, musíte se poradit s lékařem.

? Důvod regurgitace nosem je často způsoben nesprávným krmením. Je nutné zajistit, aby dítě jíst ve správné poloze a přesně podle hodin, správně uchopilo bradavku. Chcete-li pomoci dítěti, můžete si ho dát na břicho nebo provést speciální masáž. To pomůže dítěti přestat škytat..

Jak snížit regurgitaci u dítěte po jídle

Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je počkat. Novorozenec by měl přestat říkat ve věku šesti měsíců. Neexistuje žádný způsob, jak tento proces uměle zastavit - neexistují žádné univerzální prostředky pro regurgitaci. Vše, co může matka udělat pro své dítě, je pokusit se tento proces omezit, učinit jej bezbolestným. Za tímto účelem existuje řada konkrétních opatření, zejména ta, která by měla brát v úvahu matky, jejichž děti se ve dne i v noci chovají neklidně.

 • Není třeba příliš krmit dítě. Jídlo musí být vyvážené a podle plánu..
 • Nedoporučuje se krmit dítě ve vodorovné poloze. Ideální by byla poloha v úhlu šedesáti stupňů.
 • Je nutné zajistit, aby dítě bradavku zcela uchopilo. U IV je důležité sledovat kvalitu směsi a správné plnění lahve.
 • Při jídle je nutné sledovat polohu dítěte, jeho hlava by měla být umístěna nad trupem.
 • Před krmením můžete z dítěte udělat lehkou masáž břicha. Můžete dát dítěti malou lež na břiše, čímž se sníží tvorba plynu a kolika.
 • Po krmení je dítě přepravováno ve svislé poloze, dokud nezačne praskat.
 • Během spánku můžete pod hlavu dítěte umístit několik plenek, čímž zvednete hlavu a usnadní regurgitaci.
 • Mléčná směs by měla být teplá. Musíte krmit dítě současně. Je nutné zajistit, aby směs nebyla stočená, nezahřívejte ji příliš dlouho.
 • Nekrmte plačící dítě. Po jídle byste měli opustit činnost.
 • Před spaním můžete dítěti dát figurínu, což trochu uvolní koliku a stimuluje střeva.
Správná poloha podávání

Masáž před krmením

Před jídlem by měla být prováděna lehká masáž. Trvá to asi pět minut. Nejprve je žaludek pohladen lehkými uklidňujícími pohyby, zatímco během masáže byste se neměli dotýkat oblasti pravé hypochondrium, v játrech je játra. Poté lehce přitlačte pohyby rukou zprava doleva. Následující pohyby se provádějí shora dolů podél střední části břicha. Pak je jedna ruka ponechána na břiše a druhá je pohladěna nejprve vlevo, pak na pravé straně.

Nyní hladí jednu ruku dolů a druhou současně nahoru. Potom se břicho dítěte pohladí do kruhu. Nejprve jednou rukou, poté dvěma rukama. Můžete masírovat dítě a "P" figurativní pohyby. Nejprve zleva doleva, potom zleva doprava, potom shora dolů a tak dále.

?Po masáži se doporučuje pomoci dítěti uvolnit přebytečné plyny ohýbáním nohou a zatlačením na žaludek na třicet sekund.?

Samotná masáž musí být provedena ve směru hodinových ručiček. Každý pohyb musí strávit asi 1,5 minuty.

Jak se chovat po krmení

Skutečnost, že dítě po jídle praští, je naprosto nevyhnutelná. Takže jsi dala svému dítěti něco k jídlu. K plivání by mělo dojít asi po dvaceti minutách. Poté, co se to stane, vyměňte dětské oblečení. Uklidněte dítě, nechte ho lehnout si na bok. Pokud škytavka začala, pomůže vařená voda v malém množství. Pokud dojde ke zvýšení teploty nebo má odmítnuté mléko zvláštní barvu, musíte zavolat lékaře.

Po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze

Příčiny patologické regurgitace

Patří sem gastrointestinální choroby, infekce, otravy, zranění a další. Příčiny patologické regurgitace jsou obecně uvedeny v seznamu na základě počtu mikrobů:

 • vývojové zpoždění;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • kolika nebo nadýmání;
 • zácpa, dysbióza;
 • abnormální vývoj žaludku;
 • neurologické abnormality.

Právě o takových patologiích lze říci, pokud jde o časté, hojné a těžké regurgitace u dětí. Nyní podrobněji.

Poruchy trávení

 • Dysbakterióza může způsobit regurgitaci v raném věku. Může to být způsobeno antibiotiky nebo podvýživou dítěte. V důsledku toho je narušena střevní mikroflóra, dochází k nerovnováze prospěšných a škodlivých mikroorganismů.
 • Různé infekce jsou provázeny horečkou, letargií, úzkostí, průjmem, těžkou kolikou. U odmítnutých hmot lze pozorovat nečistoty hlenu..
 • Alergie na potraviny, pokud jde o VI, se vyskytují na bílkovinách kravského mléka. V tomto případě musí být dětské sérum nahrazeno jiným. Pokud je dítě na GV, musí matka lépe sledovat její stravu.
 • Nedostatek laktázy je způsoben nedostatkem laktázy v těle dítěte. V této situaci lékaři předepisují dítěti speciální směsi a vitamíny..
 • Nadýmání a zácpa. Lze se tomu vyhnout, pokud jde o HB. Matka prostě musí ze své stravy vyloučit vše sladké a plynotvorné.
Poruchy trávení - příčiny regurgitace

Vrozená gastrointestinální patologie

 • Pylorická stenóza. Zúžení průchodu mezi žaludkem a částí střeva, což vede ke stagnaci jídla. Výsledkem je, že dítě začne zvracet první dva týdny jednoduše hojně, pak fontánou a po jiném čase začne zvracení. Masa regenerovaná dítětem má často tvarohu. Patologie patří do skupiny nebezpečných a dítě potřebuje hospitalizaci.
 • Pylorospasmus. Stejné zúžení jako u pylorické stenózy, ale způsobené křečí pylorických svalů. V tomto případě musíte projít lékařskou konzultací, přejít na směsi, které předepisuje, a na další léky.
 • Rozšíření svěrače. Otvor mezi žaludkem a jícnem je příliš široký. Lékař předepisuje vitamíny a vápník, další léky. Jídlo se bere ve zlomcích. Je přijatelné jíst malé množství tvarohu.
Struktura jícnu a žaludku u dítěte

Neurologie

 • Dítě se narodilo předčasně. U těchto dětí je svěrač méně rozvinutý, v tomto případě bude dítě i nadále plivat až šest měsíců, dokud se nedopustí svých vrstevníků ve vývoji gastrointestinálního traktu..
 • Patologie vznikající během vývoje plodu. Jedná se o poruchy centrálního nervového systému a poruchy spánku, zvýšený intrakraniální tlak, vysoká vzrušivost zvracení a další.
 • Poškození krční páteře. Během porodu by mohlo být dítě zraněno komplikacemi. Léčbu zde předepisuje neurolog, jedná se o speciální masáž, fyzioterapii, léky.

Jaké vyšetření je třeba, pokud existují obavy?

Aby se zajistilo, že regurgitace není nebezpečná, je nutné podstoupit následující vyšetření: rentgen, ultrazvuk, krevní test a fekální analýza. Všechny tyto postupy předepisuje neurolog nebo pediatr. V některých případech mohou být nutné další vyšetření..

Proč se dítě během krmení a po něm vyplivne?

Když dítě vyplivne směs nebo mateřské mléko, mladí rodiče se začínají bát, pokud je s dítětem v pořádku. Důvod obvykle leží ve fyziologii, nezralosti trávicího systému. Normalizace režimu krmení pomáhá vyrovnat se s problémem a omezit jeho projevy.

Z tohoto článku se dozvíte

Kojení přirozeně krmeno

Děti do jednoho roku zvracejí po jídle. Obvykle je to způsobeno tím, že trávicí systém se i nadále tvoří a nepředstavuje ohrožení zdraví, života dítěte.

Proč dítě vyplivne po mateřském mléce:

 • Přejídání. Nenabízejte prsa, jakmile dítě pláče. Možná je dítě nepříjemné, chladné, horké nebo znuděné. Dítě může být narušeno kolickými řeznými zuby. A křičení je přirozený způsob, jak upoutat pozornost mámy..
 • Nesprávná technika krmení. Je důležité, aby dítě uchopilo celou bradavku. Pokud uslyšíte šmouhy, dítě spolkne vzduch. Nahromaděné bubliny jsou schopny vytlačit část jídla v důsledku regurgitace.
 • Cítí intenzivní tlak na žaludek. Stává se to, pokud rodiče podporují těsné zavěšení nebo používají těsné, ne velké oblečení s elastickými pásy, pásy.
 • Poruchy trávicího systému. Každé třetí dítě trpí kolikou, začíná ve věku dvou týdnů a končí po 3-4 měsících. Dítě je zlobivé, když jí, klepe na nohy. Pláč padá na večer a noc. Masáž, použití teplých plenek do žaludku, usnadňuje jeho stav.

Pokud se opakovaná regurgitace podobá tvarohu, objem výtoku nepřesahuje 1 - 2 polévkové lžíce, není důvod k obavám. Je důležité vyhodnotit blaho dítěte. Pokud je dítě ostražité, aktivní, jí s chutí k jídlu, přibírá na váze, pravidelnou stolici, regurgitace je přirozený proces. Postupem času se dítě stává silnějším, přizpůsobuje se prostředí a zastavuje se.

Proč dítě plivá směs

Ideální strava pro dítě do šesti měsíců je mateřské mléko. Ke krmení dětí se používají také speciální směsi. Byly vyvinuty standardy, které musí být dodržovány pro chov upraveného produktu. Nestojí za to ustupovat od doporučení, budete muset krmit dítě do hodiny.

Pokud techniku ​​vaření zanedbáte, přidejte nedostatečné množství vody, prášek špatně promíchejte, dítě praští. To je obvykle známkou toho, že se pro něj přejídá nebo jí hodně. Když dítě nezvládne porci, příště připravte méně, ale živte se častěji, aniž byste se odchýlili od doporučené denní normy..

Proč dítě plivá po upravené směsi:

 • Díra na bradavkách pro láhev je velká, proto dítě spolkne vzduch.
 • Dítě zvolenou směs netoleruje. I drahé zboží nemusí být pro konkrétní dítě vhodné..
 • Doporučuje se zvolit náhradu výživy společně s pediatrem. Je nutné postupně přenést dítě z jedné směsi do druhé, aniž by došlo k novým trávicím problémům.
 • Náhlé zastavení přirozeného krmení.

Děti „řemeslníků“ mají také koliku, která může vést k regurgitaci.

U dětí se často vyskytuje zácpa, která ovlivňuje trávení..

Děti, které jedí směsi, by měly být přidány do vody. To by mělo být provedeno, i když neexistují žádné viditelné problémy s trávením..

Dítě může plivat vodu, faktory to vyvolávají:

 • Dítě pilo příliš mnoho tekutiny.
 • Zuby jsou u dětí kojeny, což má za následek hojné slinění. Vodní říhání - slintání, které si dítě nedokáže poradit.
 • Nedokonalý trávicí systém, který je normální u kojenců při absenci dalších příznaků. Regurgitace podobná vodě může být částečně tráveno mateřským mlékem. Jsou téměř průhledné, objevují se 1,5 až 2 hodiny po jídle.

Správné jednání rodičů

Pokud se dítě často vyplivne, neberte si dítě do paží, třepejte jej ani po jídle nepřevracejte. Doporučují upřednostňovat tiché aktivity. Je nutné dát dítě na bok, na břicho, aby se dítě neudusilo, ne dusit.

I když není technika krmení přerušena, dítě snědlo optimální množství jídla, může spolknout vzduch. Je lepší dát dítěti po jídle svislou polohu, zvlhčit „sloupcem“:

 • Uspořádejte dítě tak, aby prsa byla na úrovni ramene mámy nebo otce.
 • Lehce pohladte dítě po zádech, čímž napomáháte vzduchu.

Příznaky úzkosti

Když je dítě měsíc, vyplivne z různých důvodů. Hlavní věc je, že se dítě cítí dobře, vypadá zdravě, chování se neliší od normálu.

Po 6 měsících se Belching stává méně častým. Do roku postupně mizí. Rodiče by měli být upozorněni, že dítě po 12 měsících vyplivne. Pak se musíte obrátit na pediatra, abyste vyloučili vývoj patologií.

Stojí za to si dělat starosti, pokud dítě neustále plivá fontánu. Předpokládá se, že k tomu dochází jednou denně a dítě přibírá na váze. Alarmující příznak, když se po každém krmení vyskytne hojná regurgitace, která se rovná objemu jedeného jídla.

Nemůžete odložit návštěvu pediatra, pokud má dítě příznaky:

 • Belching začal po 6 měsících, nezastavil se po roce.
 • Dítě má horečku, je tu volná stolička.
 • Dítě spí úzkostně, probouzí se bez zjevného důvodu a ukazuje úzkost ve dne.
 • Výtok má nepříjemný zápach, barva se změnila, zčervenala se a objevil se hlen.

Podobné příznaky mohou naznačovat patologie ve vývoji gastrointestinálního traktu, doprovázet zánětlivé procesy. Pokud je dítě rozrušené nebo letargické, letargické, při pláči se chvění brady dítěte, je nutná konzultace s neurologem. Lékař vyloučí nebo potvrdí problémy v nervovém systému.

Jak se zbavit regurgitace po krmení

Pokud dítě vypije mléko nebo upravenou směs, je třeba dodržovat několik doporučení:

 • změnit techniku ​​krmení. Hlava dítěte by měla být umístěna nad tělem, byla zvednutá. Při kojení se ujistěte, že bradavka s halo je v ústech dítěte. U „umělých“ dětí by měla být bradavka zcela naplněna směsí;
 • nakrmit dítě, než začne křičet, mít hlad.

Správně zvolený okamžik vyloučí úzkost a provokuje skutečnost, že dítě je nervózní, rozptýlené a spolkne vzduch;

 • zkontrolujte, zda je bradavka na láhvi věkem dítěte. Jsou označeni výrobci, aby rodiče při výběru neměli otázky. Příliš velká díra není vhodná pro kojence. Pokud otočíte láhev, kapka klesne ze správné bradavky za sekundu;
 • nehrajte si s dítětem po jídle, nebrzděte, neházejte, zpožďujte gymnastiku, masáž;
 • Nepřekrývejte dítě. Při krmení směsí se opírejte o doporučení vybraná podle věku, hmotnosti dítěte. Pokud dítě pije mateřské mléko, nenabízejte ňadra v žádném případě, snažte se ji uklidnit;
 • vyměňte směs pod dohledem pediatra.
 • Pokud se objeví alarmující příznaky, dítě přestane přibírat na váze, vyplatí se navštívit lékaře. Podle popisu můžete sledovat, zda má dítě dostatek jídla. Je dobré, když jich je více než 10 za den. Pokud jde o hmotnost, obvykle se zvyšuje nejméně o 125 gramů týdně a 0,5 kilogramů za měsíc..

  Prevence regurgitace u novorozenců

  Vyhněte se praskání, tipy na pomoc:

  • Nekrmte dítě, když sedí na autosedačce nebo leží ve zvlněné poloze.
  • Ujistěte se, že oblečení, plenky, plenky netlačí na žaludek.
  • Při jídle vytvořte klidné prostředí, jinak se dítě začne nervózně rozptylovat od jídla.
  • Po jídle se zdržte cestování, aktivních her.
  • Před jídlem rozprostřete dítě na břicho. Zejména pokud se večer večer stane napjatým, má dítě obavy z koliky. Doporučujeme masáž, kruhové údery v břiše.

  Mladí rodiče by měli vědět, jak pomoci dítěti při regurgitaci. Je důležité pochopit, kdy se jedná o přirozený proces, který probíhá, jak dítě stárne, a v takovém případě nemůžete odložit návštěvu u lékaře. Musíte věnovat pozornost chování dítěte, alarmujícím příznakům, objemům regurgitace, změnám hmotnosti.

  Vyprazdňování novorozenců po krmení - druhy, příčiny a metody prevence

  Přečtěte si také:

  Galaktosémie u novorozenců - léčba a prevence

  Zvětšená ledvinová pánev u novorozence - co to znamená a co dělat

  Dropsy varlat u novorozence - co to je a jak zacházet

  Dobrý den, milí čtenáři! Jak se máte? Můj přítel a já jsme nedávno prohlíželi fotografie našich dětí, mezi nimi je zachycen moment - dcera přítele s mlékem na rtech. Okamžitě jsem si vzpomněl na prvních šest měsíců dítěte. Neustálá plivání u novorozenců po krmení - důvody se mohou lišit.

  A kolik zkušeností z nevědomosti! Vzpomínám si, jak jsem se poprvé bála, když jí její mléko prošlo ústy. Víš to? Pokud již jste matkou a nechápete, proč k tomu dochází, nebo se chystáte porodit nejdůležitější osobu v životě, doporučujeme vám přečíst si tento článek.

  1. Proč novorozenec vyplivne

  Po narození má dítě dlouhou cestu. Ale v počátečním stádiu se drobky ani úplně nevytvořily ani neposílily vnitřní orgány. Totéž platí pro svěrače, který se nachází mezi jícnem a malou komorou dítěte..

  Statistiky ukazují, že plivání u novorozenců trvá až šest měsíců, a pak zmizí (protože tělo dítěte si zvykne na životní prostředí, orgány jsou silnější, dítě se učí správně jíst).

  Tento účinek po krmení by často neměl rodiče obtěžovat. Doplnit zavazadla podle svých znalostí a zjistit, proč se dítě často vyplivne - nebude to zbytečné..

  2. Regurgitace u dítěte je normální

  Pozorná matka si může všimnout, že dítě systematicky vyplivne, obvykle po každém krmení. Takový proces je pro novorozence zcela přirozený.

  Také by měl rodič sledovat chování svého dítěte a povahu jeho regurgitace:

  • Je přirozené, že dítě vypije malé množství mléka (přibližně 2 polévkové lžíce). Pokud je objem mnohem větší - stojí za to si dělat starosti.
  • Pokud novorozenec stále přibírá na váze (denní přírůstek hmotnosti rovný 20 gramům se považuje za normu) - alarm nezazní. Stojí váha v klidu? Opatrný.

  Regurgitace dítěte je jiná, rozlišují se pouze 2 typy:

  3. Funkční regurgitace a jejich příčiny

  Funkční regurgitace je naprosto normální a pravděpodobně fyziologická, což je vlastní každému novorozenci. Tento druh dítěte nezpůsobuje obavy a je absolutně bezpečný..

  Jejich důvody jsou však odlišné, nejčastější z nich:

  • Velký objem mléka, přejídání. Dítě má velmi silné spojení s matkou, potřebuje její teplo a náklonnost. Proto je kojení (taktilní komunikace) pro dítě velmi důležité. Vzhledem k tomu, že se dítě nemůže odtrhnout od hrudi (má rád tento proces) - může jíst více mléka, než je jeho malý žaludek připraven absorbovat. Přebytečné mléko (které se neabsorbuje), plivá.
  • Nesprávné připevnění k hrudi. V počáteční fázi je pro matku velmi obtížné zjistit, jak správně kojit své dítě. Pokud novorozenec zachytí pouze bradavku ústy (aniž by zasáhl dvorce) - existuje vysoká pravděpodobnost vniknutí nadbytečného vzduchu. Odtud pochází - vzduch prostě vychází a spolu s ním i trochu mléka.

   Naučte své dítě správným způsobem, jak „sát kundu“ a také zachytit dvorku bradavky. Vždy sedět co nejpohodlněji, abyste se Vy i vaše dítě cítili pohodlně.
  • Problém bradavky. Podobně jako v druhém bodě se může v bradavce hromadit vzduch, který dítě spolkne s mlékem. Belching je pouze důsledek. Navíc si můžete všimnout, že vaše dítě škytá hodně - je to také kvůli vstupu vzduchu do potravinových kanálů..
  • Směs. Zde není nic pozoruhodného. Právě zvolená směs mléka není pro dítě vhodná. Věnujte pozornost složení produktu a jeho popisu. Často na obalu píšou: „odstranit koliku a omezit regurgitaci.“ Možná vám takový produkt bude vyhovovat víc?
  • Neplatný režim. Dítě je po krmení příliš aktivní. Takové činy vyvolávají regurgitaci. Pamatujte, babičky nám často říkaly: „Po jídle si musíte lehnout, aby začal tuk.“ Takže dítě musí po jídle odpočinout, aby nezpůsobilo negativní účinek.

  4. Organická regurgitace - není bezpečná

  Povaha takové regurgitace se projevuje v jejich hojnosti. Dítě je mučeno častým zvracením, stává se neklidným, začne plakat a být vrtošivý. Máma si může všimnout, že dítě je nemocné mlékem smíchaným se žlučí nebo dokonce krví. Takové příznaky naznačují zdravotní problémy a nejsou přijatelné u novorozenců..

  Existuje několik běžných příčin organické regurgitace, podívejme se na každou z nich podrobněji..

  4.1. Poškození nervového systému

  Všimli jste si, že dítě zvrací vážně, i když nejedlo? Pláče a nemůže se uklidnit? Snižuje se hmotnost, ale aktivita dítěte zmizí? Dítě má problémy s nervovým systémem.

  Důvody mohou být různé:

  • Je pravděpodobné, že takový problém vznikl ve stadiu těhotenství. Možná v této fázi nastávající matka neustále trpěla toxikózou nebo vedla nesprávný životní styl (to platí i pro nesprávnou výživu, která není vhodná pro nenarozené dítě). Nebo poškození zdraví drobků může být způsobeno nesprávnou ekologií a také dlouhodobým stresem v matce.
  • Těžký a dlouhodobý porod (nebo rychlý; předčasný; umělý) může také novorozence poškodit.
  • Dědičnost. Je možné, že dítě adoptovalo takovou genetiku od příbuzných (matek, otců, babiček atd.). Pro tuto nemoc je charakteristická regurgitace kašny u dítěte po jídle, úzkostný spánek, obavy a strach z hlasitých zvuků.

  4.2. Infekce

  V důsledku infekčního onemocnění se může dítě změnit v chování. Ale nejzákladnější příznaky vznikajícího onemocnění jsou:

  • silná regurgitace (silná);
  • nepřetržité zvracení (i během spánku dítěte);
  • horečka;
  • průjem.

  Všechny tyto příznaky naznačují možnou dehydrataci. Proto je nesmírně důležité vyhledat lékařskou pomoc co nejdříve..

  4.3. Gastrointestinální problémy

  Ani nejchytřejší matka nedokáže dítě diagnostikovat sama (pokud není profesí lékař). Pouze lékař může diagnostikovat patologické stavy spojené s gastrointestinálním traktem. Pokud se obáváte o frekvenci krupování, jejich hojnosti a obavách o dítě - poraďte se s lékařem.

  Pediatr Komarovsky mluvil hodně o regurgitačním syndromu. Snadno vysvětlí, které příznaky jsou přijatelné a které příznaky naznačují patologii:

  5. Jak pomoci dítěti

  Jakmile se rodiče potýkají s problémem regurgitace drobků, objeví se v hlavě mnoho otázek: co dělat, jak pomoci dítěti, jak zabránit zvracení, kam se obrátit, co dávat z léků atd..

  Pro poruchy se novorozencům doporučuje užívat Motilium, rehydron nebo Smecta. Je však lepší dávat dítěti jakýkoli lék až po jmenování lékařem.

  Lékař také předepíše pro dítě hojný nápoj k obnovení rovnováhy vody.

  6. Preventivní opatření

  Pokud novorozenec vyplivne ne kvůli následkům nemoci, ale z fyziologických důvodů, je docela možné jim zabránit:

  1. postavte dítě na krmení a držte se ho;
  2. pokuste se novorozence nepřekrmovat;
  3. neměli byste dítěti dávat hrudník, jakmile začne vzlykat - to může vést k vývoji reflexu (jedl - burped, připevněný k hrudníku - burped);
  4. nemačkejte novorozence ihned po krmení.

  Být v blízkosti dítěte, snažit se být nervózní a chovat se zdrženlivě, se děti často učí od svých rodičů svého vnitřního stavu (protože vztah dítěte s mámou a otcem je docela silný).

  A pamatujte, matky, zdraví vašeho dítěte je primárně ve vašich rukou. Rodič si jako první všiml jakýchkoli odchylek v blahobytu svého dítěte. Nebojte se zavolat lékaře nebo se zeptejte svého lékaře na radu - nemoci je vždy snazší zabránit než vyléčit.

  Přihlaste se k odběru mého blogu a sledujte všechny novinky. A rozloučím se s tebou, sbohem!

  Články O Neplodnosti