Hlavní Analýzy

Kolik týdnů se mohu přihlásit k těhotenství a mohu současně stát v soukromé i veřejné nemocnici

Poté, co se žena dozví o své „zajímavé situaci“, měla by jít na schůzku s odborníkem. Může to být gynekologka okresních ženských konzultací nebo gynekologka soukromé kliniky..

Po vyšetření a potvrzení těhotenství by se nastávající matka měla přihlásit k těhotenství na klinice v místě svého skutečného bydliště nebo v místě registrace.

Postup registrace

Zpravidla by těhotná žena měla být registrována před dvanáctým týdnem těhotenství. To je nezbytné k identifikaci možných patologií v raných stádiích..

Při kontaktu s klinikou by žena měla mít s sebou následující dokumenty:

 • certifikační dokumenty;
 • číslo pojištění osobního účtu pojištěné osoby (SNILY);
 • neustálé zdravotní pojištění.

Na prenatální klinice jsou spuštěny dvě karty pro těhotné:

 1. Individuální karta těhotné ženy a ženy v porodu, po celou dobu těhotenství je uložena v kartovém souboru s gynekologem.
 2. Výměna karty. Toto je hlavní dokument budoucí ženy v porodu, který dostává od svého dohlížejícího gynekologa. Žena může dostat kartu do svých rukou po dobu 22-23 týdnů. Stojí za zmínku, že bez tohoto dokumentu nemohou být přijati na hlavní porodnici.

Na obou těchto kartách jsou uvedeny všechny informace o samotné těhotné ženě, průběhu těhotenství, výsledky ultrazvuku a další provedené testy. Ruská federace doposud stanovila standard pro nezbytné lékařské vyšetření během těhotenství, které se provádějí bezplatně.

Video o registraci:

Kde se přihlásit k těhotenství?

Každá těhotná žena žijící v Ruské federaci má právo na bezplatnou registraci na prenatální klinice bez ohledu na to, kde je registrována. Pokud má žena politiku, může ji prezentovat na kterékoli prenatální klinice, bez ohledu na to, ve kterém městě byla politika vydána.

Tuto normu poskytuje jednotný systém povinného zdravotního pojištění. Právo těhotných žen na poskytování veřejné zdravotní péče, bez ohledu na místo jejich bydliště, potvrzují zvláštní předpisy.

Při neexistenci politiky může žena v práci poskytnout pouze naléhavou pomoc v nouzi.

Je vhodné se zaregistrovat na prenatální klinice, na které žena dříve podstoupila systematické vyšetření. Důvodem je skutečnost, že tyto instituce již mají všechny informace o svém zdravotním stavu, včasných diagnózách a výsledcích lékařských vyšetření..

Pokud žena změnila prenatální kliniku, musíte být připraveni na možnost, že budou vynechána určitá onemocnění nebo patologie.

Registrace v soukromém zdravotnickém zařízení

Pokud těhotná žena vyjádřila přání být sledována na placené klinice, měla by se nejprve seznámit se všemi existujícími nuancemi. Nejprve musíte zjistit, zda vybraná konzultace má povolení k vydání výměnné karty a rodného listu.

Na soukromých klinikách s těhotnými ženami podepisují smlouvy

Koneckonců, těhotné ženy bez takových karet jsou přijímány pouze na observačních odděleních spolu s nemocnými a infikovanými ženami. Je také důležité, aby organizace měla právo vydávat nemocenskou dovolenou, bez níž ženy nebudou moci čerpat mateřskou dovolenou.

Mnoho těhotných žen věří, že soukromé pozorování má mnoho výhod v důsledku pozornějšího přístupu lékařů k budoucím matkám. Je třeba poznamenat, že na většině soukromých klinik s těhotnými ženami jsou uzavřeny příslušné smlouvy, jejichž náklady závisí na kvalifikaci personálu, vybraných službách a úrovni zdravotnického zařízení..

Jak se zaregistrovat?

Jak je uvedeno výše, v přítomnosti politiky může být žena zaregistrována v kterémkoli městě. Především by si těhotná žena měla vybrat zdravotnické zařízení, ve kterém bude sledována.

Budoucí žena v práci by dále měla napsat prohlášení vedoucímu lékaři kliniky se žádostí o dodržování této organizace. V žádosti musí být uvedena adresa, kde byla pojistná smlouva vydána, a adresa skutečného místa bydliště.

Podle zákona nemá zdravotnické zařízení při provádění výše uvedených úkonů právo odmítnout registraci ženy. V případě odmítnutí může kontaktovat ministerstvo zdravotnictví nebo ministerstvo zdravotnictví.

Všimli jste si chyby? Vyberte to a řekněte nám stisknutím kláves Ctrl + Enter.

Kdy se přihlásit k těhotenství

Těhotenství je celá „věda“. Existuje tolik různých nuancí, ve kterých je snadné se zmást nebo zmeškat něco důležitého. Například registrace. Každý ví, že těhotné ženy musí jít k lékaři a zaregistrovat se. Ale když je to nejlepší - názory se liší. Opravdu, někdo obecně nebude „chodit k doktorům“ před koncem těhotenství, zatímco jiní se s pomocí gynekologa ujistí, že se v bříšku usadil maličký muž, a tam jsou ti, kteří se prakticky „stěhují“ na prenatální kliniku po celou dobu těhotenství..

Nespěcháme z jednoho extrému do druhého a střízlivě diskutujeme o otázce registrace pro těhotenství.

Proč se musíte přihlásit k těhotenství?

Hlavním argumentem ve prospěch včasného započítání těhotenství je záruka zdraví nastávající matky a jejího dítěte. V prvním trimestru těhotenství se tvoří téměř všechny orgány plodu. A pokud má žena nějaké zdravotní odchylky, může se to velmi negativně odrazit na jejím budoucím dítěti. Ale s včasnou diagnózou nemoci - existuje každá šance, jak se chránit před mnoha problémy. Již při prvním vyšetření v nejbližším možném termínu může lékař určit možný průběh těhotenství. Od samého začátku „zajímavé situace“ je velmi důležité projít všemi nezbytnými vyšetřeními:

 • Stanovení krevní skupiny a faktoru Rh;
 • Obecná analýza krve;
 • Obecná analýza moči;
 • Bakteriální kultura moči;
 • Screening na HIV, syfilis;
 • Diagnostika virové hepatitidy B;
 • Nátěr pro cytologické vyšetření;
 • První ultrazvuk.

Váš lékař také změří krevní tlak, váhu a velikost pánve. Po shromáždění všech údajů určí nebo vyvrátí jakoukoli rizikovou skupinu, určí gestační věk a odhadovaný den narození.

Kromě toho již při registraci dostanete výměnu a rodný list, který bude nezbytný při vstupu do nemocnice. V průběhu těhotenství budou informace o průběhu, výsledcích analýz a vyšetření zaznamenány na výměnné kartě. Na vaší individuální těhotenské kartě budou zaznamenány vaše osobní údaje a všechny podrobnosti o anamnéze.

Kdy se zaregistrovat?

Optimální doba registrace je od 7 do 12 týdnů. Mnoho lékařů to nedoporučuje dříve, i když je těhotenství potvrzeno. Až 8 týdnů, vysoká pravděpodobnost libovolného potratu. A ačkoli praxe ukazuje, že od prvních týdnů se žena snaží chránit požadované dítě, je stále lepší důvěřovat matce přírodě. A po 8 týdnech můžete bezpečně přistoupit k provedení všech nezbytných testů a podstoupit vyšetření u správných lékařů. První ultrazvuk se obvykle předepisuje po 11 týdnech, poté je žena zaregistrována. Mimochodem, podle ruského práva je ženě, která se zaregistrovala k těhotenství před 12 týdny, vyplácen jednorázový příspěvek (od 1. ledna 2012 je její částka 465,20 rublů)..

Jak se registrovat?

Stačí jít na jakoukoli předporodní kliniku s pasem a povinným zdravotním pojištěním (nevypršela!) A napsat prohlášení určené vedoucímu. Zároveň nezáleží na registraci vašeho pobytu. Můžete být sledováni v jakémkoli zdravotnickém zařízení naší země. Pokud se nezaregistrujete na LCD v místě bydliště, budete také muset poskytnout výpis z vaší ambulantní karty a potvrzení o zrušení registrace na prenatální klinice v místě vašeho bydliště. Máte také veškeré právo být sledován na kterékoli placené klinice, která vám určitě musí dát směnku, se kterou porodíte ve 20-22 týdnech těhotenství.

Těhotenství není jen potěšením, ale také spoustou starostí. Jsme si jisti, že se se vším vyrovnáte a porodíte silné zdravé dítě! Hodně štěstí!

Registrace pro těhotenství: data, důležité dokumenty a pravidla

Každá žena, která se dozvěděla, že se brzy stane matkou, se ptá: jak a kdy se přihlásit k těhotenství, kdo bude provádět její lékařské sledování. A nejběžnější možností je řízení těhotenství na prenatální klinice. Co potřebujete vědět pro nastávající matku o této instituci před její první návštěvou?

Lyudmila Spitsyna
Porodník-gynekolog, Moskva

Proč se přihlásit k těhotenství?

Není přehnané říkat, že být těhotná je věda. Od budoucnosti se matce často vyžadují takové praktické znalosti a dovednosti, o kterých předtím netušila. Náš článek vám pomůže najít odpověď na klíčové otázky: kde se přihlásit k těhotenství a na jak dlouho. Včasná registrace těhotenství pomůže vyhnout se komplikacím, vydržet a porodit zdravé dítě.

Kde se přihlásit k těhotenství?

Nejprve se nastávající matka musí přihlásit k těhotenství u porodnice-gynekologa. Kde se přihlásit k těhotenství: na prenatální klinice, v obchodním zdravotním středisku, v lékařském středisku v porodnici - rozhodnete se. Vše záleží na vašich preferencích a materiálních schopnostech..

Pro těhotenství se můžete bezplatně zaregistrovat na prenatální klinice v místě registrace nebo v místě skutečného bydliště, bez ohledu na registraci. Chcete-li se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, musíte předložit cestovní pas a povinné zdravotní pojištění. Existence pojistky, bez ohledu na to, kde byla vydána, umožňuje pacientovi ji prezentovat na jakékoli prenatální klinice nebo porodnici, kde musí být uznána za platnou - poskytuje jednotný systém povinného zdravotního pojištění. Existují normativní akty potvrzující právo na státní lékařskou péči bez ohledu na místo pobytu. V případě neexistence politiky vám bude poskytnuta pouze pohotovostní lékařská péče..

Je lepší se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, na které jste byli pozorováni již několik let, aby nedošlo k narušení kontinuity lékařského dohledu. Koneckonců, jsou tam všechny údaje o vašem zdraví, jsou zaznamenány diagnózy, výsledky vyšetření, léčby atd. To vše chybí na novém místě, takže některé nemoci zůstávají bez povšimnutí. Musíme se také zaměřit na místo pozorování: je dobré, pokud je vhodné se dostat ke konzultaci. Pokud není možné tyto dva požadavky kombinovat, můžete na antatologické klinice, kde jste byli dříve pozorováni, vzít výpis o předchozích nemocech, operacích.

Stává se, že žena je registrována (registrována) v jedné části města a žije v jiné oblasti. V tomto případě se můžete přihlásit k těhotenství v místě bydliště. Pacientky na prenatálních klinikách jsou zpravidla sledovány porodníkem-gynekologem přiřazeným k určitému místu, ale je třeba mít na paměti, že máte právo si vybrat jakéhokoli porodnicko-gynekologa pracujícího v této prenatální klinice. Pokud jste se z nějakého důvodu nedohodli s lékařem, můžete svého lékaře změnit.

Těhotenství lze pozorovat také v komerčních lékařských centrech. Je zde mnoho možností - samotná centra i rozsah poskytovaných služeb. Vyberete si centrum (nezapomeňte zjistit recenze těch, kteří tam již byli pozorováni), specialista, smlouva, uzavřít smlouvu, která má právní sílu. Náklady na smlouvy se liší: od 10 do 60 tisíc rublů - vše záleží na objemu vyšetření, konzultací s lékaři, gestačním věku atd. Je vhodné zjistit, zda zdravotní středisko, ve kterém budete sledováni, má povolení vydat výměnu karty, protože i dostupnost Licence pro některé typy porodnické péče nezaručuje dostupnost takového povolení. Mezitím je výměnná karta dokladem, ve kterém jsou zapisovány výsledky všech vyšetření provedených během těhotenství, a je to nezbytné pro přijetí do porodnice. Po 28. týdnu těhotenství žena obdrží v ruce výměnu. Zkontrolujte, zda komerční zdravotní středisko vydává svým klientům osvědčení o invaliditě v mateřství (jinými slovy, je možné tam čerpat pracovní neschopnost a mateřskou dovolenou). Postup pro komunikaci s porodníkem-gynekologem bude postaven podle schématu podobného ženským konzultacím..

Další možností registrace těhotenství je pozorování v lékařském centru v nemocnici; jeho výhodou je možnost těhotenství a porodu jedním porodníkem-gynekologem.

Doklady potřebné pro registraci těhotenství

Politika MHI je dokument, který dává právo na bezplatnou lékařskou péči ve všech státních zdravotnických zařízeních Ruské federace, bez ohledu na to, kde byla tato politika vydána a místo bydliště pacienta. Toto právo je zakotveno ve spolkovém zákoně ze dne 29.11.2010 č. 326-ФЗ „O povinném zdravotním pojištění v Ruské federaci“. Rozsah služeb pro tuto pojistku je stanoven základním programem povinného zdravotního pojištění. V případě neexistence povinné zdravotní pojistky má pacient nárok pouze na pohotovostní lékařskou péči.

Chcete-li se přihlásit k těhotenství, musíte napsat prohlášení adresované vedoucímu ženské konzultace o registraci a přiložit k němu potřebné dokumenty.

Konzultace žen pracují podle okresů, tj. Každému lékaři je přidělena určitá oblast. Těhotná žena je zpravidla spojena s porodníkem-gynekologem, což vede na místo, kam patří místo bydliště budoucí matky. Jak jsme však již řekli, žena si může vybrat lékaře samostatně (se souhlasem lékaře) a také změnit porodníka-gynekologa, pokud s ním nerozumí. Střídání porodnicko-gynekologa provádějícího těhotenství se provádí se souhlasem vedoucího zdravotnického zařízení, na jehož jméno je v tomto případě zapsána i žádost.

Dokumenty budoucí matky

 • Jedním z hlavních dokumentů vydávaných těhotnou ženou na prenatální klinice je výměnná karta. Obsahuje základní informace o průběhu těhotenství, které jsou nezbytné pro realizaci kontinuity mezi zdravotnickými zařízeními. Výměnná karta se vydává ve 22–23 týdnech těhotenství. Budoucí matka by ji měla mít vždy v případě nouzového ošetření pro lékařskou pomoc. Při každé následující návštěvě na prenatální klinice si musíte vzít s sebou výměnnou kartu, která zaznamená údaje o zkouškách a výsledcích výzkumu. Pokud není k dispozici výměnná karta, je těhotná žena asistována v observačním oddělení porodnice, kde jsou hospitalizovány neúplně vyšetřené nebo infikované ženy.
 • Osvědčení o invaliditě (prenatální a postnatální dovolená) vydává porodnice-gynekologka, která těhotenství provádí ve 30 týdnech těhotenství po dobu 140 kalendářních dnů (70 kalendářních dnů před porodem a 70 kalendářních dnů po porodu). U vícečetných těhotenství se vydává list se zdravotním postižením ve 28 týdnech těhotenství po 194 kalendářních dnů (84 kalendářních dnů před narozením a 110 kalendářních dnů po narození).
 • Kromě toho, pokud existují případy zdravotního postižení před mateřskou dovolenou (například hrozba ukončení těhotenství), porodník-gynekolog na prenatální klinice také vydává potvrzení o pracovní neschopnosti nastávající matce.

Termín registrace těhotenství: čím dříve, tím lépe?

Doporučuje se zaregistrovat se na prenatální klinice od raných stadií těhotenství (až do 12 týdnů), a to ihned po zjištění těhotenství. Pokud máte podezření na těhotenství, v každém případě byste se měli obrátit na svého porodníka-gynekologa, který určí jeho termín. Lékař také dá doporučení pro další chování a vysvětlí, kdy je lepší se zaregistrovat. Optimální období pro registraci těhotenství je 5–6 týdnů těhotenství. Sledování od raného těhotenství umožňuje porodníkovi-gynekologovi získat co nejobjektivnější a nejúplnější představu o zdravotním stavu ženy. Pokud dojde k odchylkám od normálního průběhu těhotenství, včasná registrace jim umožní včasnou diagnostiku a poskytnutí nezbytné lékařské péče..

V současné době existují testy na diagnostiku fetálních chromozomálních abnormalit. A jeden z nich (dvojitý test) se provádí přesně za 10-14 týdnů těhotenství. Když tedy budete kontaktovat později s provedením tohoto testu, můžete být pozdě. Tento test je spolehlivý pouze v případě, že se provádí během určitých období těhotenství: dvojitý test - v období 10–14 týdnů, trojitý test - v období 16–20 týdnů. Později nebudou provedeny. Existuje několik důvodů..

Za prvé, v těchto datech, kdy jsou detekovány malformace plodu, je stále možné relativně bezpečné ukončení těhotenství.

Za druhé, v období 10-14 týdnů těhotenství může být nárůst biochemických parametrů v krvi korelován se zesílením límcového prostoru plodu odhaleného během ultrazvuku. V pozdějších obdobích zahušťování límcového prostoru již není pozorováno.

Zatřetí je to nejspolehlivější a nejvýraznější zvýšení biochemických parametrů s malformacemi plodu v období 16–20 týdnů.

Důležitou roli hraje ultrazvuk plodu, který se provádí v raných stadiích těhotenství, optimální období je 5-6 týdnů těhotenství. Žena je poslána na ultrazvuk při první návštěvě zdravotnického zařízení v případě podezření na těhotenství. To nám umožňuje zjistit skutečnost děložního těhotenství, kromě mimoděložního těhotenství, potvrdit přítomnost srdečního rytmu plodu, diagnostikovat vícenásobné těhotenství, zvýšit tón dělohy atd. Důležitým bodem je měření tělesné hmotnosti na začátku těhotenství, aby se vyhodnotil celkový přírůstek hmotnosti po celou dobu očekávání dítěte. Toto zvýšení by nemělo překročit 10–12 kg. Zvýšení tělesné hmotnosti vyšší než tato hodnota je patologické, nejčastěji označuje přítomnost otoků a vyžaduje lékařskou opravu. Pokud se žena registruje k těhotenství později, je někdy obtížné posoudit nárůst tělesné hmotnosti, a proto určit další taktiku těhotenství.

Ženy, které jsou registrovány v raných stádiích těhotenství, navíc dostávají osvědčení na prenatální klinice, podle kterého stát vyplácí jednorázovou mateřskou dávku.

Zaregistrovali jsme se na těhotenství: první vstup na prenatální kliniku

Při prvním jmenování porodník-gynekolog zjistí zdraví těhotné ženy, ptá se na předchozí nemoci a operace, přítomnost chronických onemocnění, průběh předchozích těhotenství a porodu, přítomnost pracovních rizik. Kromě toho se ptá na zdravotní stav otce dítěte a dalšího příbuzného..

Dále je těhotná žena vyšetřena na gauči, během které lékař změří velikost pánve pomocí tazomeru a centimetrové pásky.

Dalším krokem je vyšetření na gynekologickém křesle, které vám umožní posoudit shodu velikosti dělohy s očekávaným gestačním věkem, její vzrušivost, jakož i stav děložního čípku a jeho přívěsky. Kromě toho se při vyšetření na židli hodnotí také vnitřní rozměry pánve. Určitě si vezměte tampón z vagíny do flóry.

Na konci vyšetření porodník-gynekolog učiní závěr o přítomnosti rizikových faktorů a sestaví plán těhotenství, poskytne nastávající matce doporučení ohledně denního režimu a racionální výživy. Vitaminy jsou předepsány a v případě potřeby i léky. Těhotná žena dostane pokyny pro vyšetření, která zahrnují obecný klinický krevní test, stanovení krevní skupiny a faktor Rh, krevní test na HIV, syfilis, virovou hepatitidu B a C, biochemický krevní test a obecnou klinickou analýzu moči. Navíc je povinný ultrazvuk plodu. Nastávající matka rovněž dostává doporučení specialistům: terapeutovi, specialistovi ORL, zubnímu lékaři a optometristovi.

Po 7 až 10 dnech je naplánována opakovaná návštěva s výsledky testů, závěry terapeuta a dalších specialistů. V budoucnosti, v první polovině těhotenství (do 20 týdnů), nastávající matka navštíví lékaře jednou měsíčně, po 20 týdnech těhotenství - 2krát měsíčně, po 32 týdnech těhotenství - 3-4krát měsíčně.

Pokud má těhotná žena průvodní chronická onemocnění nebo komplikace těhotenství, jsou předepsány další odborné konzultace a vyšetření. Možné doporučení na porodnická a gynekologická centra vyšší úrovně.

Pozorování na prenatální klinice pokračuje až do konce těhotenství, tj. Do porodu.

Registrace těhotenství: Obchodní zdravotní střediska

Alternativou k prenatálním klinikám jsou komerční lékařská centra, kde je také možné zvládat těhotenství. Tato zařízení obvykle nabízejí těhotenské smlouvy, které zahrnují všechny potřebné lékařské služby. Náklady na tyto smlouvy závisí na objemu poskytovaných služeb. Pozorování těhotné ženy porodníkem-gynekologem začíná okamžikem uzavření smlouvy a nastává zpravidla až 36 týdnů těhotenství, po kterém je těhotná žena nadále sledována lékařem provádějícím porod. Při výběru komerčního zdravotního střediska pro řízení těhotenství byste se určitě měli zeptat, zda má toto zdravotnické zařízení povolení vydávat výměnné karty a nemocenskou dovolenou. Jinými slovy, bude mateřská dovolená vydána předepsaným způsobem a bude vydána výměnná karta. Četnost návštěv porodníka-gynekologa a objem vyšetření v komerčním zdravotním středisku bude budována na stejném principu jako na prenatální klinice.

V placených zdravotnických střediscích se přijímací řízení a všechny studie (včetně ultrazvuku) provádějí po dohodě. Pacient dorazí v určený čas a to vám umožní neztrácet čas čekáním ve frontě. Dalším důležitým aspektem je nepřetržité spojení s lékařem provádějícím těhotenství. Tato služba je poskytována v mnoha komerčních lékařských centrech. Obvykle mají tyto instituce vhodný pracovní rozvrh, příjem pacientů a testování lze provádět o víkendech a svátcích, což je výhodné pro pracující pacienty. Termíny výzkumu jsou minimální..

Většina komerčních zdravotnických středisek má vlastní nepřetržitou nebo denní nemocnici s pohodlnou, útulnou atmosférou, jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje. Mnoho center má psychology. Mezi komerčními lékařskými středisky a státními klinikami žen nejsou žádné zásadní rozdíly v taktice a metodách lékařského pozorování, protože standardy péče jsou stejné.

Jak, kdy a proč se přihlásit k těhotenství

Někteří se domnívají, že musíte uprchnout do nemocnice co nejdříve, a naopak, někteří se naopak zdržují až do poslední chvíle. Podívejme se tedy, co lékaři říkají o této příležitosti a kdy je třeba zaregistrovat těhotnou ženu?

Existují nějaká omezení pro registraci??

Chtěl bych hned začít tím, že stát žádným způsobem neomezuje těhotnou ženu a umožňuje jí, aby byla sledována na jakékoli předporodní klinice, bez ohledu na to, zda žije na uvedené adrese nebo ne. Má také právo zaregistrovat se na soukromé klinice a být tam pozorována před porodem. Jak však ukazuje praxe, ženy nejčastěji chodí do nemocnice v místě registrace, kde byly celý život sledovány. Tento přístup umožňuje nejen shromáždit kompletní anamnézu těhotné ženy, ale také vyhodnotit nemoci, které utrpěla, existující chronické patologie, jakož i celkový klinický obraz..

Skutečnost, že žena otěhotněla, se učí asi po 3–4 týdnech, kdy další menstruační období chybí. To je důležitá událost pro každý pár, který přináší spoustu nejen radosti, ale také odpovědnosti. Prioritou pro každou těhotnou ženu je včasná registrace.

Podle federálního zákona má bez ohledu na to, jak dlouho je žena zaregistrována, má právo poskytovat bezplatnou lékařskou péči po celou dobu, včetně bezplatného porodu. To znamená, že jít na kliniku pro registraci během těhotenství je čistě individuální touhou každého. Čím dříve však budete lékařem sledováni a sledujete stav svého zdraví a dítěte, tím méně je pravděpodobné riziko.

Kdy se zaregistrovat?

Jak jsme již řekli, lékařská péče během těhotenství je nezbytným předpokladem, bez ohledu na to, zda nastávající matka byla či nebyla zaregistrována. Žena by však měla v jakémkoli období těhotenství sledovat svůj zdravotní stav a správný vývoj plodu. Ve skutečnosti velmi často dochází k potratům právě v raných fázích. Proto je velmi důležité se včas zaregistrovat..

Nyní o nejdůležitější věci. Optimální doba pro staging je 7 až 12 týdnů těhotenství. Nejčastěji těhotné ženy chodí na kliniku v 8. týdnu. Před uzávěrkou, tj. 6-7 týdnů, se nemusíte registrovat. Platí to pouze pro ženy, které se cítí dobře a těhotenství není doprovázeno odchylkami v pocitu pohody, konkrétně neexistují bolesti v podbřišku, závratě a jiné neobvyklé příznaky.

Lhůta pro registraci těhotné ženy je 30. týden. Od té doby si žena čerpá mateřskou dovolenou pro sebe. Pokud dříve nešla do nemocnice z jiných důvodů, pak ji samozřejmě můžeme pozorovat i od 30. týdne.

Existují samozřejmě i ti, kteří až do druhého měsíce stále nevědí, že nosí dítě, a proto je jejich návštěva v nemocnici z dobrých důvodů zpožděna. Během tohoto období je již možné posoudit správný vývoj embrya i celkový průběh těhotenství. První ultrazvuk se však provádí v těhotenství 11–12 týdnů.

Proč se registrovat?

Po registraci těhotenství můžete být pravidelně sledováni lékařem, který bude sledovat vaše zdraví a sledovat vývoj plodu. Termín je od 7 do 12 týdnů, kód musí být registrován pro těhotenství, odkazuje na první trimestr. Během této doby dítě vytvoří všechny potřebné orgány, a proto, pokud má žena doprovodná onemocnění nebo nedostatek stopových prvků, bude to mít přímý dopad na dítě. To je hlavní cíl včasné manipulace a pravidelného sledování..

Po registraci již lékař na první výzvě předepíše potřebné vyšetření:

 • Obecná analýza krve a moči;
 • Bakteriální kultura moči a nátěru;
 • Stanovení faktoru Rhesus a krevního typu;
 • Výzkum syfilis, HIV, hepatitida;
 • EKG;
 • Vyšetření úzkých specialistů - ORL, oftalmolog, kardiolog, terapeut;
 • Ultrazvuk (12 týdnů).

Kromě testů a podstupování ultrazvuku lékař také změří vaši hmotnost, výšku, velikost pánevní a tlak. Tato vyšetření budou prováděna v každém trimestru, aby bylo možné sledovat úspěšný průběh těhotenství a v případě potřeby předepsat terapeutická a wellness opatření. Pomocí ultrazvuku bude možné přesněji stanovit datum početí a také určit budoucí datum narození.

V prvním trimestru je předepsán screening. Jedná se o dražší metodu vyšetření, která kromě výše uvedeného ultrazvuku a sběru testů zahrnuje i studium genetických chromozomů rodičů, aby se vyloučily možné vrozené patologie.

Kromě sledování zdravotního stavu získává registrovaná těhotná žena další výhody:

 • Doporučení lékaře ohledně správné výživy a životního stylu;
 • Pokud se necítíte dobře, můžete zapsat nemocenskou dovolenou;
 • Další výhody a řada léků zdarma pro lékárny;
 • S včasnou registrací až 12 týdnů, těhotná po narození
 • dítě obdrží státní jednorázovou platbu.

Dalším důležitým bodem pozorování lékaře během těhotenství je výměnná karta. Při první návštěvě, bez ohledu na to, v jakém týdnu chodíte do nemocnice, ošetřující lékař otevře výměnnou kartu, ve které budou zapsány všechny údaje o výsledcích vyšetření a průběhu těhotenství. Je vyžadováno pro přijetí do nemocnice.

Co se musíte zaregistrovat na prenatální klinice

Již dříve jsme říkali, že vás můžete pozorovat na kterékoli klinice bez odkazu na registrační adresu, tj. Kde jste nejpohodlnější. Máte stejné právo vybrat si lékaře. Některé těhotné ženy dávají přednost soukromým klinikám. Před provedením servisu na placeném základě však specifikujte všechny nuance, jak dlouho vás povedou a kolik stojí další vyšetření - testy, ultrazvuk, EKG atd..

Ale před registrací těhotenství připravte všechny potřebné dokumenty předem. Budete potřebovat cestovní pas, zdravotní pojištění a SNILY a při podání žádosti musíte také napsat prohlášení. Výsledkem těchto akcí je vytvoření ambulantní karty. S ní můžete v budoucnu jít na jinou kliniku, v případě změny bydliště nebo nespokojenosti s kvalitou služeb kliniky.

Mohou se odmítnout zaregistrovat pozdě?

Zákon nestanoví žádné povinnosti pro těhotnou ženu, v jakém období těhotenství by měla být registrována a zda vůbec. Takové akce jsou iniciativou ženy, protože zde jsou sledovány její zájmy - zdraví dítěte a bezpečné dodání. A nedostatek pravidelného sledování spadá výhradně do odpovědnosti těhotné ženy a zvyšuje riziko rozvoje patologických procesů.

Pokud se však žena včas nezaregistruje, a to do 30 týdnů, nebude moci oficiálně chodit na mateřskou dovolenou a dostávat pravidelné platby. Toto je jediné omezení, které se vás týká. Ve všech ostatních případech, bez ohledu na dobu, po kterou pobýváte, antatologické kliniky nebudou moci odmítnout přijetí nebo další sledování. Proto se rozhodnete, kdy se zaregistrujete a který lékař vás bude sledovat.

Video: Proč se musíte registrovat v prvním trimestru těhotenství?

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Proč se přihlásit k těhotenství, jak požádat lékaře a kdy si vzít dovolenou

První a druhý trimestr těhotenství a legislativa Ruské federace

Regina Leeds je autorkou techniky čištění a několika knih

V éře internetu není obtížné zjistit vše o platbách splatných během těhotenství, ale musíte souhlasit s tím, že je vhodné, když jsou všechny tyto informace shromažďovány pod jednou obálkou. V nové knize „Kompletní objednávka nastávajících matek“ je vedle týdenního plánu věcí během těhotenství také velmi užitečná část, která je zcela založena na ruské legislativě. Co je obzvláště příjemné, je psáno se stejným respektem vůči muži obecně i vůči těhotné ženě jako celé knize. Po přečtení přímo cítíte sílu, která vám brání během těhotenství.

První trimestr těhotenství: proč se přihlásit k těhotenství?

Poté, co zjistíte, že jste těhotná, musíte se zaregistrovat na prenatální klinice nebo jiné lékařské organizaci v časných stádiích těhotenství (až 12 porodnických týdnů).

Kromě lékařského sledování těhotenství je tu ještě jeden bod. V souladu s čl. 9 federálního zákona č. 81-ФЗ ze dne 05/19/1995 „O státních dávkách pro občany s dětmi“ má žena právo na dodatečnou jednorázovou platbu za mateřské přídavky.

Jedná se o tzv. „Jednorázový příspěvek pro ženy při registraci v raných stadiích těhotenství“. Od 1. února 2017 je výše platby indexována o 5,4% a činí 613 rublů. 14 kopecks (pro studenty studující ve vzdělávací organizaci v prezenční formě - formou stipendia). Uvedená částka není zdanitelná a není zahrnuta do základu daně při výpočtu daně z příjmu fyzických osob.

Při první návštěvě prenatální kliniky nebo jiného zdravotnického zařízení si můžete při registraci vyžádat lékařský certifikát, který uvádí přesný gestační věk. Tento certifikát lze získat později, hlavní věc je skutečnost, že se registrace zaregistruje brzy. Toto bude váš první dokument o způsobu, jak požádat o státní dávky..

Tento příspěvek se zpravidla sestavuje a časově rozlišuje současně s mateřským příspěvkem. Proto vám certifikát, který vám vydá lékař, musíte do složky s lékařskými doklady vložit na těhotenství (pravděpodobně bude certifikát prvním dokumentem v této složce) - hodí se po 28–30 týdnech, kdy budete psát žádost o mateřskou dovolenou a platbu výhody a možná i dříve - pokud chcete využít svých práv k usnadnění práce na pracovišti.

Kde pozorovat během těhotenství?

Mohu jít na jakoukoli prenatální kliniku nebo potřebuji kliniku, ke které jste připojeni v místě registrace? Podle ruského práva a nařízení ministerstva zdravotnictví má těhotná žena právo být bezplatně sledována na jakékoli prenatální klinice v jakékoli lokalitě naší země, bez ohledu na její registraci (registraci), občanství a povinné zdravotní pojištění..

K dispozici jsou čtyři možnosti. Dvě hlavní: konzultace žen v místě bydliště nebo při registraci. A další dvě: placená klinika nebo ženská konzultace výhodnější v místě (bude nutné se od konzultace v místě registrace odpojit).

Přemýšlejte o tom, která varianta by byla pro vás nejlepší: přečtěte si recenze, zeptejte se těhotných nebo nedávno porodených kamarádek. A nezapomeňte zvážit územní faktor: cesta k lékaři by neměla být dlouhá a nepohodlná, protože v pozdějších fázích mohou být dlouhé procházky obtížné.

Možná budete chtít navštívit placenou kliniku. Není žádným tajemstvím, že se zde vytvářejí pohodlnější podmínky pro těhotnou ženu. Zpravidla neexistují fronty, všechny zkoušky se provádějí na jednom místě. Jedinou, ale významnou, mínus placenou klinikou, jsou vysoké náklady na údržbu. Pokud zvolíte vedení placené těhotenství, nezapomeňte se ujistit, že klinika má odpovídající licenci.

Při první návštěvě u lékaře vezměte s sebou ruský pas a povinné zdravotní pojištění.

Druhý trimestr těhotenství: práce a výlety k lékaři

V moderním světě nikoho nepřekvapuje pracující těhotná žena. Většina nastávajících matek si plní své povinnosti téměř po celou dobu těhotenství, takže pokud vaše práce nesouvisí s pracovně škodlivými činnostmi, můžete pracovat až do narození.

Pojďme se podívat na to, co se nazývá „škodlivé činnosti“. Podle zákoníku práce platného v naší zemi to zahrnuje například barvírny, chemické a fyzikální laboratoře. Práce se zvýšenou nebo nižší teplotou, ionizujícím zářením, vibracemi, hlukem, zvýšenou tvorbou par a prachu je také považována za škodlivou pro nastávající matku.

Zákoník práce Ruské federace ze dne 30. prosince 2001 N197-ФЗ (ve znění pozdějších předpisů a vstoupil v platnost dne 1. ledna 2017) zavazuje zaměstnavatele k převodu těhotných žen z této práce při zachování stejného průměrného výdělku. A pokud to není možné, žena podléhá osvobození od práce se zachováním průměrného výdělku po všechny pracovní dny, které ztratily v důsledku tohoto rozhodnutí na náklady zaměstnavatele..

Není však vůbec nutné pracovat v extrémních podmínkách, abychom dosáhli usnadnění pracovních podmínek. Pokud máte pocit, že se nedokážete vyrovnat se svým obvyklým pracovním zatížením, nemlčte. S nejmenším zhoršením pohody, s výskytem únavy, promluvte se svým šéfem o snížení množství práce, vzdejte se povinností, které jsou pro vás obtížné. Zájmy vašeho zdraví a zdraví vašeho dítěte jsou nyní především.

§ 254 zákoníku práce vám dává právo:

 • zkrátit pracovní den nebo práci na částečný úvazek;
 • na lehkou práci, nižší rychlost výroby a údržby. Pokud zaměstnavatel není schopen zajistit usnadněné pracovní podmínky na stejném pracovišti, musíte být převedeni na jiné, jednodušší a bezpečnější zaměstnání při zachování průměrného výdělku;
 • odmítají pracovat v noci (od 22 do 6 hodin), služební cesty, práci přesčas a víkendy;
 • odmítají zvedat závaží. Celkové zatížení, které se těhotná žena může pohybovat dvakrát za hodinu, by nemělo během směny překročit 10 kg - ne více než 7 kg za hodinu;
 • Podle potřeby požádejte lékaře o schůzku. V případě komplikovaného těhotenství mohou být vyšetření i laboratorní testy poměrně časté. Zaměstnavatel musí těhotné zaměstnankyni poskytnout možnost podrobit se nezbytným vyšetřením. Během těchto průzkumů jí zároveň zůstává průměrný výdělek na pracovišti.

V těch dnech, kdy zaměstnanec potřebuje přijít do práce později nebo odejít dříve, může doklad o návštěvě lékaře sloužit jako doklad o návštěvě lékaře. Aby nedocházelo ke střetům se zaměstnavatelem, je lepší držet kupóny a prezentovat je podle potřeby.

Abyste mohli uplatnit svá práva, musíte předložit zaměstnavateli potvrzení od zdravotnického zařízení potvrzující těhotenství. Certifikát vám také bude zaručovat, že za žádných okolností nebudete propuštěni nebo omezeni.

Těhotenství: kdy si vzít dovolenou

Dovolená se poskytuje nastávající matce v porodním období 30 týdnů těhotenství, a pokud je těhotenství více, pak ve 28 týdnech.

Pokud se v práci cítíte pohodlně, navíc tam získáte potřebnou komunikaci a příjemné dojmy, pak budete pravděpodobně chtít pracovat tak dlouho, jak je to možné, až do začátku porodu. Mnoho žen v Rusku dokáže pracovat současně na několika místech, což vysvětluje jejich zaměstnání ne tolik jako materiální nutnost, ale jako neochota sedět nečinně ve čtyřech stěnách, ponořená pouze do myšlenek na těhotenství.

Může se však ukázat, že ve druhém a třetím trimestru těhotenství se už nebudete tak pohodlně stěhovat mezi domovem a prací, nebo budete chtít udělat více prostoru pro dítě ve svém domě a budete chtít jít na dovolenou ještě dříve, než včas 30 týdnů těhotenství.

V takovém případě byste si měli být vědomi možnosti přidání vaší roční placené dovolené na mateřskou dovolenou (podle článku 260 zákoníku práce Ruské federace). Můžete tedy jít na dovolenou před oficiálním nařízením na 28 dní (nebo více v souladu s normami zákoníku práce).

Tato příležitost nezávisí na době práce s konkrétním zaměstnavatelem. I když jste se nedávno připojili ke společnosti, vaše zkušenost je kratší než šest měsíců a ještě nemáte nárok na dovolenou za kalendářní rok, můžete pro ni napsat žádost předem a zaměstnavatel nemá právo vás odmítnout. A pokud jste naopak za poslední období nevyužívali dovolenou a další plánujete na aktuální rok, můžete obě tyto svátky přidat do vyhlášky ve vhodném pořadí.

No, samozřejmě, nemůžete využít tuto příležitost, udržet roční dovolenou až do lepších časů. Mnoho matek dává přednost využití těchto dnů po mateřské dovolené (nebo po skončení období péče o dítě do 3 let), čímž se zvyšuje počet vzácných dní strávených s dítětem před odchodem do práce.

V každém případě se rozhodnete. Pečlivě sledujte svoji pohodu, naslouchejte svým touhám, konzultujte s lékařem a diskutujte o situaci se svým manželem a příbuznými. Poté proveďte předběžné rozhodnutí o načasování vaší dovolené. Vždy můžete změnit názor, ale věřte mi, že se budete cítit klidnější, pokud vytvoříte předběžný plán. Vždy je snazší provádět úpravy, než vznášet otázku od nuly.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Zaregistrujte se v časných stádiích těhotenství: kolik týdnů, příspěvek.

Pro těhotné ženy stanoví právní předpisy různé výhody a náhrady. Pokud se zaregistrujete pro těhotenství, načasování se může lišit. Při návštěvě konzultace před 12 týdny je však poskytována další platba.

Mateřský příspěvek.

Po 30 týdnech je těhotné ženě vydáno osvědčení o invaliditě v mateřství. Na jejím základě musí dostávat platby od zaměstnavatele po celou dobu vyhlášky.

Platí však i platba pro ty, kteří jsou registrováni k těhotenství v raných fázích. V případě, že těhotná žena přišla na konzultaci dříve než 12 týdnů, lékař udělí známku, která se poté převede na list zdravotního postižení.

Na jeho základě bude zaměstnavatel navíc muset platit a platit dávky ve výši 655,49 kopecks. Je jmenován po výkonu vyhlášky..

Výše dávek je indexována ročně. V některých regionech je zajištěno zvýšení plateb podle okresního koeficientu.

Náhrada je vyplácena zaměstnavatelem z jeho vlastních zdrojů, stejně jako všechny ostatní mateřské dávky. Následně je hlava částky vrácena z FSS.

V některých zřizujících se subjektech Ruské federace jsou finanční prostředky nejprve hrazeny Fondem sociálního pojištění. Zaměstnavatel však musí připravit a předložit všechny potřebné dokumenty státní struktuře..

Kdy a kde se přihlásit k těhotenství.

Mnoho žen se obává, kde se přihlásit k těhotenství, aby dostaly výhody..

Právní předpisy stanoví, že lékařská organizace, která vyhotovuje dokumenty, musí mít oprávnění k provádění lékařských činností. Kromě toho se může vztahovat jak na komunální, tak na soukromé vlastnictví.

Jinými slovy, těhotná žena může jít na prenatální kliniku v místě svého bydliště nebo na placenou kliniku. V posledně uvedeném případě však musí mít instituce licenci.

Bez povolení k výkonu činnosti nebude lékař schopen vystavit osvědčení o invaliditě v mateřství ani jiné dávky, včetně osvědčení o porodu, které je vydáno ve státních institucích.

Žena má právo rozhodnout o tom, jaký týden těhotenství je registrován.

Abyste však mohli využívat výhod, musíte kontaktovat lékařskou organizaci do 12 týdnů.

V některých případech FSS odmítá platit, pokud je těhotná žena zaregistrována přesně 12 týdnů. Soudní praxe však ukázala, že je možné dosáhnout převodu dávek, protože legislativa stanoví toto období.

Jak získat výhody až 12 týdnů.

Zaměstnavatel je povinen vyplatit náhradu, s výjimkou následujících situací:

 • žena má status samostatného podnikatele a uzavřela s FSS smlouvu o dobrovolném zdravotním pojištění
 • v případě bankrotu nebo likvidace podniku.

V takových situacích musíte kontaktovat přímo FSS. Dávka se poskytuje nejpozději 6 měsíců od data pojistné události.

Pokud žena požádala o odškodnění později, pak pracovníci FSS samostatně rozhodnou, zda jí bude přidělena platba.

K získání požadovaných finančních prostředků budete muset do státní struktury předložit doklady potvrzující existenci platného důvodu pro chybějící termín.

Zaměstnanec tedy musí požádat o jmenování dávek nejpozději do 6 měsíců ode dne ukončení mateřské dovolené.

Vzhledem k tomu, že je výše dávek indexována, mohou vzniknout otázky ohledně dlužné částky. Musí odpovídat datu vydání pracovní neschopnosti, tj. 30 (28) týdnů těhotenství.

Kromě toho může FSS požádat o odškodnění žen:

 • studenti denního studia ve vzdělávacích institucích;
 • vojenskou službu na základě smlouvy;
 • dočasně pobývající na území Ruské federace.

V takovém případě musí těhotné ženy poskytnout pracovní povolení, povolení k pobytu, vízum nebo jiné doklady potvrzující legálnost jejich pobytu v zemi..

K získání náhrady musí žena připravit následující doklady:

 • osvědčení lékařské organizace o včasné registraci;
 • osvědčení o invaliditě pro BiR;
 • kopie občanského průkazu a potvrzení o místě registrace;
 • prohlášení.

Pokud byl certifikát obdržen později, než byly přiděleny dávky v mateřství, musí být předložen zaměstnavateli nebo Fondu sociálního pojištění do 10 dnů ode dne vydání.

V některých základních jednotkách Ruské federace se používají regionální koeficienty, které se vztahují na mzdy. V takových regionech je také stanovena indexace příspěvku, jehož výše je stanovena na federální úrovni.

Vzhledem k tomu, že výše náhrady není vázána na mzdy a nebyla indexována (na rozdíl od plateb v listu zdravotního postižení), je třeba ji indexovat samostatně. Podrobná vysvětlení lze získat na oficiálních zdrojích místní pobočky FSS nebo při osobní návštěvě státní struktury.

Příspěvek na včasnou registraci se nejčastěji vyplácí spolu s mateřskou dovolenou. V některých případech může být náhrada přiznána později, a to i v případě, že osvědčení o včasném odvolání ke konzultaci nebylo obdrženo okamžitě.

Výše příspěvku není zdaněna. Nezohledňuje se také v celkovém příjmu ženy, protože se jedná o dodatečnou platbu, i když byla přijata na pracovišti.

Fondu sociálního pojištění není vyplácena žádná náhrada..

Závěr.

Příspěvek na včasnou návštěvu lékařské organizace je určen k tomu, aby povzbudil ženy k návštěvě lékaře v raných stadiích těhotenství, aby mohly identifikovat a napravit možné problémy během těhotenství..

Pokud vynecháte období 12 týdnů, žena nedostane další náhradu, která je sice malá, ale užitečná.

Pokud máte oficiální pracoviště, musí peníze platit zaměstnavatel. Pokud žena studuje nebo nepracuje, musí se obrátit přímo na FSS.

Články O Neplodnosti