Hlavní Bolest

Mohu otěhotnět, pokud používáte antikoncepci

Čas čtení: min.

Mohu otěhotnět, pokud si vezmete antikoncepční pilulky?

Dnes, antikoncepční pilulky, navzdory velkému množství mýtů, které jsou s nimi spojeny, jsou na vrcholu své popularity. Proč? To je výhodné, žena si nedělá starosti s výskytem nechtěného těhotenství a ze sexuálního styku se skutečně těší. Ale paradoxně jsou někdy antikoncepční pilulky spojeny s touhou otěhotnět.

Je možné otěhotnět zastavením antikoncepčních pilulek? Jistě že ano. Tomu se říká perorální antikoncepční abstinenční účinek..

Na fórech jsou často tyto otázky:

 • Piju antikoncepci, jaká je pravděpodobnost otěhotnění?
 • Kdo vypil antikoncepci, aby otěhotněla?

Tento článek si klade za cíl vysvětlit ženám mechanismy pravděpodobnosti početí při užívání antikoncepčních tablet..

Je možné otěhotnět, pokud používáte antikoncepci?

Mohu otěhotnět, pokud užíváte antikoncepční pilulky? Odpověď je ano. Důvodem je skutečnost, že některé dívky a ženy někdy mohou zapomenout vzít další pilulku z zábudlivosti. Proto můžete otěhotnět, pokud používáte antikoncepci. Pokud však užíváte antikoncepční pilulky, můžete otěhotnět pouze tehdy, když žena přestane pít tyto léky..

Kromě toho někteří úmyslně vynechají pilulku k dosažení těhotenství, a tím se psychologicky a finančně přiblíží ke svému manželovi. Ale teď to není o tom, ale o případech, kdy takové pilulky selhaly ve své akci.

Během užívání pilulek a léků, jakož i bylin, může dojít ke snížení antikoncepčního účinku. Obzvláště intenzivně jsou antibiotická léčiva schopna ovlivňovat účinnost tablet..

Kolik a jak pít antikoncepci k otěhotnění při zrušení?

Kolik musíte pít antikoncepční pilulky, abyste otěhotněli? Lékaři obvykle předepisují tyto prášky na tři až čtyři měsíce, aby dosáhli tak zvaného odrazového efektu. Tento efekt bude trvat i několik měsíců po zrušení. Jaký je důvod? Při užívání hormonální antikoncepce jsou vaječníky neaktivní, k ovulaci nedochází. Po zrušení hormonálních léčiv začíná jejich intenzivní a aktivnější aktivita než obvykle. To vede k úplné ovulaci a je ještě výraznější než obvykle.

Kolik dní po porodu můžete otěhotnět?

Kolik antikoncepčních pilulek otěhotní? Na tuto otázku neexistuje jediná odpověď, vše bude rozhodnuto po konzultaci se zkušeným odborníkem. Kolik musíte pít antikoncepci, abyste otěhotněla - tato otázka také zahrnuje zohlednění zdravotních problémů, které žena měla před a během užívání těchto tablet. Často jsou antikoncepční pilulky předepisovány ženě, pokud nebyla dlouho těhotná. Po zrušení těhotenství nastane ve většině případů.

Je možné otěhotnět zastavením pití antikoncepce?

Když žena pije takové pilulky, zpravidla si nemyslí o budoucím těhotenství. To se týká zejména žen, které již mají děti. Pokud ale mluvíme o mladé dívce, stále se trochu bojí o své zdraví, přemýšlí o tom, jaký účinek mohou mít tablety na její tělo. Jak pít antikoncepci a potom otěhotnět? Je obtížné poskytnout jakoukoli konkrétní radu, protože každý organismus vnímá takové závažné léčivo svým způsobem..

Je třeba si uvědomit, že účinek tablet na ženské tělo není zcela pochopen. Hormony gynekologové často používají a předepisují například pro léčebné účely, aby se eliminoval výskyt různých cyst ve vaječníku..

A co přerušení perorální antikoncepce? K tomuto problému existují diametrálně protichůdná hlediska. Například někteří odborníci se domnívají, že přerušení mohou zbytečně podkopat hormonální systém, jiní říkají, že vaječníky by měly pravidelně pracovat nezávisle. Názor druhé skupiny lékařů dodržuje takový režim, jako je rok podání a poté dva až tři měsíce. Tento názor však lze jen stěží nazvat jednoznačným.

Pokud pijete antikoncepční pilulky, můžete otěhotnět později?

V tomto případě samozřejmě může dojít k těhotenství. Musíte si však také uvědomit, že pokud pijete takové pilulky příliš dlouho, může to vést k syndromu ovariální hypertrofie, u kterého následně přestanou fungovat. Zotavení, nebo spíše jeho načasování, se bude lišit v závislosti na tom, kolik žena pil prášky. Například, pokud byla ochrana prováděna tímto způsobem po dobu kratší než jeden rok, pak by obnovení trvalo jeden až tři měsíce.

Riziko po užití perorální antikoncepce lze považovat za nástup stavu zvaného amenorea, při kterém menstruace zmizí. Podle statistik je tento stav po užití OK pozorován u dvou procent žen.

Žena by měla zvážit klady a zápory před přijetím antikoncepčních pilulek. Některé z nich mohou mít opravdu negativní vliv na ženské tělo, například mohou přispět k rozvoji křečových žil a způsobit migrénu.

Kromě toho, pokud žena nebyla schopna dosáhnout takového požadovaného těhotenství po dlouhou dobu, pak při předepisování tablet lékařem, aby se odrazil, může být vhodné dohodnout se, jinak se budete muset uchýlit k jiným radikálnějším metodám, například k oplodnění in vitro..

Zeptejte se zde.

Po zpracování obdržíte na požádání komplexní informace.

Jaká je šance na otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet??

Autor: Rebenok.online · Zveřejněno 30/30/2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Pokud se žena uchýlí ke způsobu antikoncepce, chce si být jistá účinností tohoto nástroje. Statistiky ukazují, že těhotenství s použitím antikoncepčních prostředků je možné. Poznání důvodů pomůže chránit před nepředvídanými situacemi..

Jak antikoncepční prostředky fungují?

Perorální antikoncepční prostředky (OK) jsou léky, které mají antikoncepční účinek. Jejich působení je založeno na obsahu hormonů, které blokují ovulaci. Účinek přetrvává po dobu užívání tablet v aktuálním cyklu.

OK jsou přijímány denně, ve stejnou dobu, počínaje prvním dnem cyklu. K tabletám je přiložen podrobný návod k použití. Každá pilulka je očíslovaná. Číslo se musí shodovat s dnem cyklu, ve kterém je příjem.

Antikoncepční tablety se užívají 21 dní. Poté je přijata 7denní přestávka. V tomto období přichází menstruační krvácení. Otevření dalšího balení se provádí přesně 7 dní po skončení předchozího balení.

Určitá koncentrace hormonů poskytuje inhibici reprodukční funkce. Folikuly nerostou do požadované velikosti. Setkání spermatu s vejcem je nemožné. I když dojde k ovulaci, růst corpus luteum je blokován. Implantace nebude probíhat kvůli nedostatečné tloušťce endometria.

Existuje mnoho léků, které mají antikoncepční účinek. Jsou vybírány individuálně, počínaje hladinou hormonů ženy. V dospělosti jsou předepisovány léky s vysokým obsahem hormonů. Nízké dávky OK jsou poskytovány pro mladé dívky bez mušek.

Trvání tablet závisí na účelu jejich použití. Na antikoncepci můžete pít neomezené množství času..

Pro neplodnost jsou předepisovány perorální antikoncepční prostředky. V tomto případě se ošetření provádí od 3 do 6 měsíců. Ke koncepci dochází na pozadí abstinenčních příznaků.

V některých případech se antikoncepce používá k normalizaci cyklu a léčbě určitých nemocí. Pomocí antikoncepčních pilulek můžete dosáhnout následujících akcí:

Příznaky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet

Proč není hned jasné, že žena je těhotná?

Každá dívka si vybere antikoncepční metodu, kterou považuje za nejspolehlivější. Ale každá z nich není bez vad. Na ženských fórech si můžete přečíst mnoho zajímavých příběhů, kdy se páry vyhýbaly pohlavnímu styku ve dnech ovulace, dodržovaly všechna pravidla pro přijetí podle schématu, ale při užívání antikoncepčních pilulek Jess nebo Janine se objevily známky těhotenství. Proč se to stalo? Kdo je vinen?

Gynekologové poznamenávají, že byli léčeni těhotenstvím všemi způsoby ochrany, ale v každém případě existoval příběh, z nějakého důvodu lék nefungoval. Většina dívek si je jistá, že použití jakékoli pilulky je nejspolehlivějším způsobem, jak se chránit, a pijí všechno za sebou. Proto problémy.

Aniž by se ponořili do mechanismu účinku tablet, sami blokují účinek ostatních hormonálními léky. Výsledkem je, že sperma dosáhne cíle a dívka má při užívání antikoncepce zklamání a první známky těhotenství. Ale nevěnují pozornost novým příznakům a přisuzují je hormonálním výkyvům.

Důležité: Statistiky potvrzují, že OK (orální kontraceptiva) jsou 100% spolehlivé, pod jednou podmínkou - naplánovaný vstup.

Nikdo nebude ručit za spolehlivost této metody antikoncepce, pokud se tělo dosud nepřizpůsobilo (první balení tablet) a v určitých dnech žena zapomněla na svůj příjem a tentokrát se časově shodovala s ovulací. Pouze ve filmech si člověk může myslet na potěšení z pohlaví a zapomenout na preventivní opatření. Ve skutečném životě nastává těhotenství při užívání antikoncepčních pilulek a stojí za zvážení i nové příznaky. Ženy však jednají bezohledně a zcela se spoléhají na „magické pilulky“.

Kromě toho je ženské tělo velmi složité, období „zvyknutí“ na perorální antikoncepci v každém jde jinak. Existují případy, kdy došlo k nevysvětlitelné nevolnosti, nadýmání, trávení a dalším atypickým pocitům. Po takové adaptaci je snadné vynechat první známky těhotenství při užívání antikoncepčních prostředků. Je obzvláště obtížné pochopit, co se s vámi děje, když cyklus kolísá a zpoždění je běžný výskyt.

V takových případech musíte mít k dispozici lékárnický testovací systém, ale v ranných stádiích mohou mít špatný výsledek:

 • falešně pozitivní;
 • falešně negativní.
Důvod - hormonální pozadí je upraveno. Přestože je testovací činidlo navrženo k rozpoznání hormonu těhotných žen nebo hCG, je test při nízkých koncentracích nesprávný a poskytuje fantomové proužky. Pouze po návštěvě gynekologické místnosti a po laboratorním krevním testu na hCG bude přesnější odpověď.

Co nelze udělat s perorální antikoncepcí?

Perorální antikoncepční prostředky obsahují syntetické molekuly podobné ženským hormonům, takže jejich působení je podobné tomu, co se děje v těle. Hormonální antikoncepční prostředky jsou navrženy tak, aby blokovaly funkci dominantního folikulu, takže se vajíčko během ovulace netvoří..

Každý ví, že se estrogen a progesteron střídají a léky na nich založené ovlivňují celkovou koncentraci hormonů v těle. Je možné pít antikoncepci nekontrolovaně, bez konzultace s lékařem? Gynekologové tvrdí, že pokud konzultujete s lékárníkem, můžete, ale rozsah farmaceutického trhu je velký. Distributor v lékárně však nemůže vzít v úvahu ty rysy těla, které jsou uvedeny v lékařském záznamu.

Je zbytečné hledat osoby odpovědné za jejich těhotenství, když berou antikoncepční pilulky a mluví o symptomech na fórech. Nejlepší lékař si může vybrat pouze ošetřující lékař:

 • s maximálním antikoncepčním výsledkem;
 • s obecnou korekcí hormonálního pozadí;
 • žádné vedlejší účinky.
Při nesprávné volbě není vyloučeno nejen těhotenství, ale také můžete poškodit své vlastní tělo. Někdy si ženy stěžují, že zvýšení hmotnosti v důsledku otoku tkání, existuje spousta období a tendence ke vzniku křečových útvarů. Naléhavě je třeba opustit použitou drogu, pokud je to pozorováno, kontaktovat lékaře pro nové jmenování.

Upozorňujeme, že se nedoporučuje:

 • zrušit hormonální pilulky uprostřed cyklu tak, aby nevyvolával obecnou nerovnováhu;
 • ostře přejít na jiný lék bez pauzy;
 • po mnoho let užívat antikoncepční pilulky bez přestávky;
 • nevěnujte pozornost zmeškaným dnem bez tablet;
 • pokračovat v nekontrolovaném sexuálním životě pomocí antikoncepčních prostředků náhodně chycených v paži;
 • udělejte si velké přestávky a ok.
Podle statistik je pravděpodobnost těhotenství při perorální antikoncepci vyšší než 2–3%. Příznaky těhotenství s antikoncepčními pilulky jsou podobné obvyklým příznakům.

Upozornění: Antikoncepční účinek je pozorován od prvních dnů cyklické medikace. Zpoždění je přijatelné s počátkem OK správy po dobu 3-5 dnů, počítáno od začátku menstruace. První cyklus je však nejlépe duplikován jinými bariérami ve dnech ovulace. Začít pilulky na konci menstruace je zbytečné - již se vytvořilo hormonální pozadí. Existují však balení po 21 a 28 tabletách, návod podrobně popisuje, jak a kdy je vypít, od kterého dne do začátku.

Když užívám prášky, kdy můžu otěhotnět?

 1. Špatná volba drog. Přestože mají přibližně stejnou hladinu aktivního hormonu, existují i ​​mini nápoje, které působí lokálně. Zvyšují objem děložního hlenu a brání semenné tekutině v dosažení „cíle“.
 2. Časté opomenutí v plánu vedou k tomu, že se obnovují normální hormonální hladiny.
 3. Porušení plánu užívání tablet je hlavním důvodem, kvůli kterému existují známky těhotenství při užívání antikoncepčních tablet Dima, Regulon nebo Lindinet.
 4. U nemocí trávicího traktu, doprovázených průjemem a zvracením, nemá účinná látka antikoncepčního prostředku čas absorbovat se do krve. Účinnost pilulek bude nízká nebo vůbec ne.
 5. Užívání léků, antibiotik a alkoholu, blokování účinku syntetických hormonů. Interakce s jinými léky a účinek organických sloučenin na aktivní složku tablet je uvedena v pokynech, ale až do konce se jen zřídka studuje. Silný čaj a káva, některé bylinky a zeštíhlující čaje mají podobný účinek..

Tip: Pokud nebylo možné vzít další pilulku včas, vypijte ji později a pak vezměte další pilulky přesně podle plánu. Je lepší je pít ráno, nosit pilulky s sebou ve vaší kabelce, v tajné kapse, takže v případě nouze jsou vždy s vámi.

U všech doporučení je pravděpodobnost otěhotnění téměř nulová. Statistiky „letů“ na úrovni 3% mají v každém případě své vlastní důvody.

Psychologický a lékařský aspekt účinku tablet na plod

Existuje mýtus, že pokud jste byli chráněni léky a během užívání antikoncepčních tablet došlo k těhotenství, došlo by k příznakům fetálních abnormalit. Avšak podle gynekologů, pokud početí již proběhlo, neovlivní to vývoj embrya. Ale pití antikoncepčních tablet již nemá smysl, jen to přeplňuje hormony.

Rada: Pokud existuje podezření, že došlo k oplodnění, musíte podstoupit testování lékárny a již v kanceláři gynekologa, abyste prodiskutovali, zda je „dvoupruhový přítel dívek“ správný.

Jakýkoli lékař vám vysvětlí, že pokud žena užívala antikoncepci, nemusíte mít potrat kvůli strachu, že dítě bude vadné. To jsou falešné obavy, pokud vezmete multivitaminy s kyselinou listovou, sníží se riziko patologií na minimum, pokud nejsou geneticky stanoveny..

Při užívání antikoncepčních tablet se vyplatí připomenout příznaky těhotenství:

 • zpoždění a absence menstruace;
 • malé zvětšení prsou; podprsenka je malá;
 • zatemnění halonů;
 • únava, ospalost a apatie;
 • přecitlivělost bradavek, bolest při kontaktu;
 • zažívací potíže, ráno nevolnost, někdy zvracení;
 • močení v noci, problémy se zácpou;
 • změna chuťových preferencí, vznikají podivné „gurmánské“ touhy;
 • zvýšená bazální teplota;
 • zvýšený vaginální výtok;
 • změny chuti k jídlu;
 • vyrážky na kůži, zvýšená pigmentace;
 • obvyklé pachy dráždí;
 • výrazně zvyšuje sexuální touhu;
 • podivná pachuť po jídle nebo kovová pachuť.

Důležité: Akné, mastné vlasy a tendence ke zvýšení hmotnosti jsou typickým příznakem těhotenství při užívání antikoncepčních tablet. Nový stav však lze posoudit pouze tehdy, existuje-li souhrn příznaků a neobvyklých pocitů..

Některé dívky drží v zajetí mylnými představami. Jsou si jisti, že pokud budete pít pilulky na kontrolu antikoncepce, můžete vyvolat potrat. Kromě hormonální nerovnováhy však neočekávejte žádné výsledky, pokud se fetálnímu vajíčku podaří implantovat do stěny dělohy. A u zdravé dívky ani Postinor ne vždy vytváří podmínky pro spontánní potraty.

I když dochází ke krvácení, není skutečností, že by byla děloha vyčištěna, gynekolog ji často musí seškrabat, aby se zabránilo nekrotickým procesům v děloze. K objasnění toho, zda jste těhotná nebo ne, můžete v ordinaci lékaře provést pouze krevní test na hCG.

Pravděpodobnost početí při užívání perorální antikoncepce

Prostředky, během kterých se ovulace nevyskytuje, se nazývají antikoncepční prostředky. Mladé páry, které neplánují doplnění rodiny, se poraďte s gynekologem, který vám poradí s užíváním hormonálních léků, aby se zabránilo těhotenství. Je však důležité pochopit, zda je možné otěhotnět při užívání antikoncepčních tablet a v jakých případech se to stane..

K ochraně před těhotenstvím se používají různé antikoncepční prostředky.

Jaká je pravděpodobnost početí?

Pouze výběrem správné pilulky na radu lékaře můžete dosáhnout požadovaného výsledku a nepoškodit své zdraví. Účinek každého léku nastává po určité koncentraci v krvi. K požadované koncentraci dochází po sedmidenním příjmu.

Každý lékař potvrdí, že můžete otěhotnět, pokud:

 • Žena právě začala brát prášky a předtím nikdy nepoužila žádné ochranné pomůcky.
 • Pokud přeskočíte užívání léku na jeden den, může dojít k nechtěnému těhotenství.
 • Existují léky, které se doporučují kojícím matkám - takové léky jsou ohroženy kvůli nižší koncentraci hormonu v jejich složení.
 • Pokud během užívání léku během dne dochází k periodickému zvracení nebo je nutné očistit žaludek a střeva.
 • Užívání penicilinových léků, léků proti plísním, křečím, odvarům nebo infuzi třezalky tečkované zvyšuje riziko těhotenství.
Pokud neberete pilulku včas, je možné těhotenství.

Jak fungují antikoncepční pilulky?

Drogy jsou užívány pouze podle pokynů gynekologa, protože nesprávně vybrané léky nemusí pomoci, ale spíše zhoršují stav. K dispozici jsou tři typy antikoncepčních prostředků:

 • Které sestávají ze správné kombinace progestinových a estrogenních hormonů - a nazývají se kombinované.
 • Prostředky, které obsahují pouze estrogen (progestin není v těle matky během kojení vnímán).
 • Pokud máte neočekávané přeskakování pravidelného příjmu finančních prostředků - můžete vzít levonorgestrel - jedná se o nouzovou antikoncepci.

Léky působí v době zrání buněk a inhibují ovulaci během cyklu. Účinek se také rozšíří na sliznici děložního hrdla a vejcovodů. Díky tomu je hlen viskózní, nevhodný pro průchod spermií skrz něj. Inhibují také připojení buněk k děložní stěně.

Drogy určené k prevenci početí

Mohu otěhotnět při pravidelném používání?

Těhotenství během užívání antikoncepčních tablet je možné, pokud vám léky nevyhovují podle pokynů, které si musíte před užíváním přečíst. Při krmení dítěte se berou prostředky se sníženým hormonálním složením, v tomto případě můžete otěhotnět. Účinek léku snižuje zvracení nebo průjem. Užívání léků, které snižují účinky léku, může způsobit těhotenství..

Při zánětlivých procesech a krvácení je působení hormonů omezené. Ale pokud berete léky pravidelně, můžete se vyhnout rizikům.

Jaké jsou důsledky vynechání jedné tablety

Aby se přípravek mohl užít, musí být stanoven přesný čas podání a musí být dodržen po celou dobu. Pokud dojde k přerušení užívání méně než půl dne, je třeba lék naléhavě vzít a poté podle režimu. Pokud uběhlo více času, musíte se po užití další pilulky chránit dodatečně po dobu jednoho týdne a poté podle režimu podávání. Po přerušení používání antikoncepčních tablet začnou tablety působit za týden.

Přetrvává účinek, pokud vynecháte dvě tablety

Cyklus užívání tablet je 21 dní a pokud vynecháte 2 tablety, rytmus příjmu se ztratí. Po přeskočení musíte pít dva společně a dále režimem, navíc je chráněno po dobu jednoho týdne. Pokud několik dní vynecháte, musíte také pít dva a navíc, pokud budete navíc chráněni, dokončete průběh podávání.

Pokud vynecháte pilulku, můžete dostat krevní výboj podobný vašemu období

Nový záznam musí být otevřen pouze první den po měsíčním cyklu. Zbývající tablety po předchozím podání by měly být zlikvidovány. Pokud dojde k přerušení léčby déle než tři dny, může dojít k výtoku krve, není třeba se bát - měli by se při dalším pravidelném užívání léku zastavit.

Antikoncepční pilulky se užívají pravidelně v určitých časech, pak bude mít požadovaný účinek užívání.

Jaké faktory snižují účinnost tablet

Každá žena musí pochopit, že užívání drog je dočasnou ochranou, pro pozitivní výsledek je třeba dodržovat určitá pravidla. Pokud nebudou dodrženy, očekávaný výsledek nebude:

 • Prvním faktorem, který snižuje účinnost, je nedostatek pravidelnosti přijímání.
 • Nesprávně definovaný čas nebo režim příjmu času.
 • Gastrointestinální problémy snižují účinek léku.
 • Při nesprávně zvolené skladovací teplotě podle pokynů.
 • Nezdravý životní styl (kouření, alkohol, drogy).
 • Příjem potravinových doplňků a potravinářských přídatných látek na bázi byliny třezalky.
 • Užívání určitých léků na bázi penicilinu proti plísním a záchvatům.
Pití alkoholu může snížit účinnost OK

Všechna tato jednoduchá pravidla musí být dodržena, aby nedošlo k neplánovanému těhotenství při užívání antikoncepčních tablet..

Jak zabránit těhotenství při užívání OK

Podle pokynů je ochrana 98 procent a další dvě mohou otěhotnět. Abyste tomu zabránili, při předepisování antikoncepcí se poraďte s gynekologem o užívání léků předepsaných pro jakékoli onemocnění. Musíte zjistit jejich vliv na fungování hormonů. Mnoho žen bere léky na hubnutí a doplňky stravy, což má také vliv na hormony. Stejný účinek má odvar ze třezalky tečkované a platí dva týdny po podání.

Pokud je žena dlouhodobě ve stresu - snižuje se tím účinek všech prostředků a mění se práce všech tělesných systémů.

Při užívání hormonálních léků se obnovuje měsíční cyklus do tří měsíců. Správně vyvážené hormony neporušují frekvenci a neovlivňují dobu, kdy se provádí antikoncepce. Zabraňují chorobám reprodukčního systému, zmírňují zánět a mají příznivý účinek na organismus při správném výběru a podání.

Je možné otěhotnět převzetím antikoncepce? O tom se dozvíte z tohoto videa:

Při správném výběru léků ovlivňuje dlouhodobé užívání antikoncepčních prostředků hormonální a reprodukční systém a celé tělo. Užívání léků po dobu až šesti měsíců, nemá čas na potlačení funkce vaječníků na vývoj vajíčka a v dalším cyklu měsíce může dojít k těhotenství.

Dlouhá doba příjmu několika let postihuje vaječníky a pro jejich zotavení je zapotřebí období několika měsíců. Po potlačení funkce vaječníky začnou pracovat s pomstou, takže existují případy narození dvojčat. Těhotenství po užití antikoncepčních pilulek by mělo být naplánováno po konzultaci s gynekologem a pozorováno v raných stadiích těhotenství..

Jak a kdy naplánovat těhotenství po ukončení antikoncepčních pilulek?

Po zrušení hormonálních kontraceptiv se zvyšuje šance na těhotenství. Lékaři dokonce tuto vlastnost používají k léčbě neplodnosti - krátkodobé podávání léku a jeho zrušení skutečně pomáhá některým pacientům počat dítě. Zároveň se však mnoho žen obává následujících otázek: dojde k těhotenství po tabletkách na kontrolu porodu, ovlivní dříve užívané hormony dítě a jsou bezpečné pro reprodukční systém??

Užívání antikoncepčních prostředků není v rozporu se skutečností, že v budoucnu se žena chce stát matkou. K tomu dochází nejčastěji. Pokyny pro perorální antikoncepci naznačují, že těhotenství může nastat v prvním cyklu po podání léku. V praxi však vše není tak bezmračné.

Kdy přestat užívat antikoncepční pilulky?

Odborníci vám doporučuje opustit antikoncepci 3 měsíce před očekávaným plánováním těhotenství. Během tohoto časového období se ženský hormonální systém bude moci obnovit do stavu před začátkem perorální antikoncepce.

Pro vytvoření menstruačního cyklu a normalizaci vaječníků je nutná tříměsíční přestávka. Ale nebojte se, pokud byste hned neotěhotněli, neměli byste. Během procesu zotavení se můžete starat o své zdraví. Možná, během období hormonální antikoncepce v těle, vyvstaly určité problémy, které je třeba léčit před početí.

Jak rychle otěhotnět po zrušení nejoblíbenější antikoncepce?

Výběr hormonálních antikoncepčních prostředků je dostatečně široký. Zvažte nejoblíbenější..

Regulon

Pokud žena vzala Regulon, je možné plánovat počátek nejdříve 3 měsíce po jeho zrušení. Podle statistik, těhotenství nastane mezi 3 a 18 měsíci pokusů, a toto je považováno za normu.

V prvních měsících po zrušení Regulonu v ženském těle je reprodukční systém připraven na nezávislé fungování bez zbytečné stimulace. Tělo také zcela odstraňuje nahromaděné hormonální složky. Stojí za povšimnutí, že Regulon nemá toxický účinek na plod a pokud k početí dojde hned po podání, není čeho se obávat.

Yarina a Jess

Plánování početí může být zahájeno od 3. měsíce po zrušení Yariny. Měli byste však být připraveni na dvě možnosti pro vývoj událostí: těhotenství nastane okamžitě, v prvních dvou cyklech po přestávce, nebo početí nastane mnohem později - asi rok po úplném obnovení menstruačního cyklu. Ovlivňuje délku používání Yariny.

Stejně jako v případě Yariny lze koncepci po zrušení Jess naplánovat do 3 měsíců. Tyto léky mají podobné složení, ale v Jess je dávkování hormonů nižší. Normálně by těhotenství po ukončení této antikoncepce mělo dojít do jednoho roku.

Novinet

Po zrušení Novinet není nutné před plánováním těhotenství přestávku. Většina gynekologů však doporučuje počkat 3 měsíce, než nastane normální menstruační cyklus.

V této době často vznikají obtíže, například nedostatek pravidelné menstruace. Proto těhotenství může nastat později, než se očekávalo - do konce prvního roku plánování.

Existují však výjimky z pravidel. U některých žen nastává těhotenství po antikoncepčních pilulkách Novinet okamžitě, v prvním cyklu. Taková rychlá koncepce neovlivňuje průběh těhotenství, protože po užití léku je rychle vylučována.

Problémy, které mohou nastat

Po antikoncepci se mohou objevit následující nepříjemné změny:

 • selhání menstruačního cyklu, charakterizované prodloužením nebo zkrácením cyklu, někdy úplná absence menstruace;
 • problémy s početím, které se vyskytují u některých žen po dlouhodobém užívání drog (nejméně 3 roky);
 • kardiovaskulární patologie, zhoršená nebo vyplývající z používání antikoncepčních prostředků, jako je angina pectoris, křečové žíly, trombóza, plicní hypertenze;
 • narušení metabolismu lipidů a uhlohydrátů, zejména u žen, které kouří.

Pravidla pro rychlejší otěhotnění

Pokud chce žena v blízké budoucnosti přijít po antikoncepčních pilulkách, musí nejprve správně užívat drogy. Je důležité dokončit zahájené balení až do konce, v žádném případě neházet recepci uprostřed. Správným zrušením perorálních kontraceptiv se vyhnete komplikacím spojeným s hormonální nerovnováhou.

Ale odmítnutí antikoncepčních prostředků nemůže zaručit rychlé a snadné těhotenství. Hodně záleží na faktorech, jako je věk ženy, její zdravotní stav, délka užívání antikoncepce.

U mladých zdravých žen ve věku 18 až 24 let se vyskytuje méně problémů s početím, pokud se tablety na antikoncepci nepoužívají déle než 12 měsíců. V tomto případě se může menstruační cyklus zotavit velmi rychle - asi po 1-2 měsících, nebo dokonce dříve.

Ženy ve věku 25 až 30 let mohou vyžadovat asi jeden rok, aby obnovily reprodukční systém. Po 30 letech, ne všechny ženy otěhotní, proces obnovy vaječníků trvá déle, zvláště pokud hormonální antikoncepce byla používána několik let bez přestávky.

Neexistují žádné způsoby, jak zaručit těhotenství po antikoncepčních pilulkách. Můžete radit pouze plánování žen, aby se staraly o své zdraví, odstraňovaly špatné návyky, přijímaly vitamíny. Pozitivní přístup a absence zdravotních problémů zvyšují šance na požadované těhotenství. Více o plánování těhotenství →

Jak běžné mýty o účincích antikoncepce na těhotenství souvisejí s realitou

Bezpochyby užívání hormonálních léků neprojde beze stopy. Je však důležité oddělit pravdu o jejich dopadu od spekulací a fámy. Zvažte nejčastější mýty o účinku antikoncepčních tablet na těhotenství ženy a reprodukční zdraví..

Mýtus jedna: po hormonální antikoncepci dochází k častějšímu těhotenství

To opravdu je. Tento mechanismus lze snadno vysvětlit. Umělé hormony, které vstupují do těla, inhibují reprodukční funkci. Po jejich zrušení začnou vaječníky fungovat v rozšířeném režimu, čímž se obnoví jejich práce.

Během tohoto období se zvyšuje pravděpodobnost simultánního zrání několika vajec, a tím i nástupu vícenásobného těhotenství. Tento jev je charakterističtější pro první menstruační cyklus po zrušení antikoncepčních pilulek..

Mýtus dva: po zrušení antikoncepce nemůžete otěhotnět do 3 měsíců

Toto tvrzení je odůvodněné. Dodržování této podmínky však není vždy povinné.

Pokud byl lék předepsán ženě krátkou cestou ke stimulaci vaječníků, pak těhotenství po antikoncepčních pilulkách může být naplánováno okamžitě poté, co byly zrušeny. V případě dlouhodobého používání antikoncepčních prostředků je opravdu lepší opustit tento podnik a poskytnout tělu čas na zotavení.

Mýtus tři: dlouhodobé používání antikoncepčních tablet negativně ovlivňuje reprodukční funkci ženy

Tento strach je vysvětlován skutečnostmi z minulosti, kdy byly antikoncepční přípravky vyráběny s poměrně vysokými dávkami hormonů. Tyto prostředky byly pro ženy obtížnější tolerovat, vyžadovaly povinné přerušení vstupu, aby si tělo vzpomnělo na jeho okamžitou funkci.

Léky vyráběné dnes lze brát nepřetržitě. Ale musíte si uvědomit, že dlouhá recepce vyžaduje povinné plánování menstruačního cyklu před plánováním těhotenství.

Mýtus čtyři: Hormony mohou ovlivnit budoucí děti

Je prokázáno, že hormony, které tvoří perorální antikoncepci, se v těle nehromadí. Neměli byste se tedy starat o zdraví budoucí generace.

I když k početí došlo přímo na pozadí užívání drogy (taková pravděpodobnost existuje, i když je velmi malá - asi 1%), není to náznak ukončení těhotenství. V tomto případě se antikoncepční prostředky zruší a další porod dítěte nastane bez funkcí.

Těhotenství po porodu

Tablety po porodu probíhají stejně jako všechny ostatní - s vlastními riziky a problémy v závislosti na věku a zdraví nastávající matky. Informace, že umělé hormony užívané dříve mohou způsobit malformace plodu, jsou neopodstatněné. Pokud těhotenství přišlo a vyvíjí se, užívání hormonální antikoncepce v minulosti neovlivní jeho průběh..

Jedinou věcí, kterou mohou antikoncepční pilulky ovlivnit, je počet dvojčat, trojčat atd. Riziko vícenásobného těhotenství se zvyšuje, pokud žena používá perorální antikoncepci déle než 6 měsíců. Tento účinek přetrvává během prvního cyklu po vysazení léku..

Pokud těhotenství nenastane po hormonální antikoncepci déle než jeden a půl roku, musíte se poradit s odborníky. S největší pravděpodobností bude problém vyřešen hormonální terapií a stimulací ovulace, ale neměli byste váhat konzultovat s lékařem. Čím dříve žena zahájí léčbu, tím méně času a úsilí bude vyžadováno k dosažení požadovaného těhotenství.

Autor: Olga Rogozhkina, doktorka,
speciálně pro Mama66.ru

Jak otěhotnět? Jaké antikoncepční pilulky se nejlépe pijí, aby se zvýšila šance na dítě?

Těhotenství je nejlepší čas v životě každé ženy. Chci samozřejmě trávit tento čas s maximálním potěšením ze svého stavu, bez ztrát a rizik.

Aby období očekávání dítěte dokonale teklo, měla by každá nastávající matka myslet na své zdraví před početím. Jedním z populárních prostředků rychlé a úspěšné početí jsou hormonální drogy. Zjistíme, které z nich mohou přispět k těhotenství a které z nich mohou jen ublížit.

Vyplatí se po porodu otěhotnět po jejich zrušení?

Hlavní otázka, která se obává většiny, je: „Jak brzy po užití pilule přijde těhotenství a dokonce k němu dojde?“ Odpověď je jednoznačná - přijde. Jak brzy - otázka je čistě individuální. Stačí, když někdo počká měsíc a někdo potřebuje asi šest měsíců, aby obnovil fungování reprodukčních orgánů.

Je zajímavé, že při plánování těhotenství jsou předepisovány hormonální léky. Výskyt těhotenství po vysazení léků v medicíně se nazývá „odrazový efekt“. To se děje proto, že zastavení užívání OK vyvolává změnu hormonálního pozadí.

Díky této akci jsou ženám během léčby neplodnosti předepsány antikoncepční prostředky. Průběh podávání těchto pacientů je obvykle krátký - asi 2-4 měsíce. Pravděpodobnost těhotenství se však v důsledku takového hormonálního „houpání“ občas zvyšuje..

Nezapomeňte však, že prášky nelze předepsat sami. Teprve po diagnostice a vyšetření vám lékař pomůže s výběrem léků, které skutečně pomáhají a neubližují.

Nabízíme vám sledovat video o významu antikoncepčních tablet při plánování těhotenství:

Jaké hormonální léky jsou nejlepší pro početí??

Bohužel ne všechny ženy jdou na konzultaci s gynekologem. Důsledky užívání nesprávné pilulky mohou být katastrofální. A také nedodržování důležitých pravidel ohrožuje zdravotní problémy. Jedním z nich je povinné přerušení užívání antikoncepčních prostředků po 3-6 měsících užívání. Jinak existuje vysoké riziko závislosti na hormonálních lécích, které mohou vést k mimoděložnímu těhotenství nebo neplodnosti..

Takže před nákupem jakéhokoli léku, musíte se poradit se svým gynekologem. Je třeba zohlednit věk ženy, frekvenci pohlavního styku, celkový stav těla a počet kontaktních partnerů..

Specialisté izolují řadu léků bez vedlejších účinků pro mladé ženy - jedná se o antikoncepční mikrodosy s nejnižším obsahem hormonů. Mezi léky s nejnižším obsahem hormonů patří:

Pokud léky s malými dávkami hormonů nepomohou, měly by být použity léky s nízkou dávkou, jako například:

Vlastnosti některých nástrojů

Ginepriston

„Ginepriston“ označuje kategorii hormonálních léků, které účinně brání nechtěnému těhotenství, pokud užíváte lék včas (během prvních 72 hodin po pohlavním styku). Jinými slovy, Ginepriston je nouzová antikoncepce..

Aby dítě mohlo otěhotnět v těle ženy, tělo produkuje určitý hormon - progesteron. Většina nouzových antikoncepčních prostředků potlačuje působení tohoto hormonu, který může negativně ovlivnit menstruační cyklus ženy..

„Ginepriston“ působí odlišně: složky blokují spojení mezi hormony a receptory, což zabraňuje vzniku početí. Lék je proto klasifikován jako antikoncepční prostředek pro mírnou expozici bez negativních důsledků..

Akce "Ginepristonu" nastává okamžitě: v prvních dvou hodinách je dosaženo maximální účinnosti, která trvá dvanáct hodin. Po 72 hodinách je produkt zcela neutralizován a vyloučen.

Jess, na rozdíl od Ginepristonu, je monofázická perorální antikoncepční látka s antiandrogenními vlastnostmi.

"Jess" - antikoncepční pilulky. Jejich hlavní oblastí je hormonální antikoncepce. Používá se však také jako lék pro jiné než podstatné účely:

 1. Pro regulaci ženského cyklu.
 2. Jak se zbavit negativních příznaků PMS.
 3. Snížit menstruační dny.
 4. Snížit krevní ztráty.
 5. Jako pomůcka při zbavování se akné, černých teček.
 6. Odstranit otoky a kontrolovat hmotnost.

Pokud je těhotenství plánováno během užívání Jessu, můžete kdykoli přestat užívat prášky. Podle lékařů je lék účinným lékem a hormonální antikoncepcí, která ani při dlouhodobém užívání nezpůsobuje vedlejší účinky.

Proto se pomocí "Jess" nemůžete bát, těhotenství nastane téměř okamžitě po zrušení. Prášky však mohou pomoci zbavit se akné, bolesti s PMS a dalších nepříjemných příznaků..

Vizanne

„Vizanna“ je lék, který se široce používá v porodnické a gynekologické praxi. Hlavní složkou drogy je dienogest. "Vizanna" má výrazné gestagenní vlastnosti, které potlačují působení ženských pohlavních hormonů, estrogenů.

Hlavní indikace užívání drogy:

 • Léčba endometriózy.
 • Eliminace těžkého krvácení během menstruace.
 • Snížení a odstranění bolesti během menstruace.
 • A co je nejdůležitější, příprava na početí.

Přípravek "Vizanna" potěšil vzhled dítěte mnoha žen, protože jeho hlavní složky pomáhají obnovit reprodukční funkci. K obnovení hormonálního pozadí, ovulace a endometriální vrstvy dochází během dvou měsíců.

Diana 35

Diane 35 je orální antikoncepční látka. Jeho aplikace je stejně široká jako Vizanne. Hlavním zaměřením drogy je prevence nechtěného těhotenství. Kromě toho může být předepsán k léčbě určitých patologických stavů endokrinního a reprodukčního systému, které jsou doprovázeny hormonální nerovnováhou..

"Diane-35" je účinný a bezpečný lék. Lékaři poznamenali, že ženám, které užívaly drogu a následně přestaly, se podařilo otěhotnět dítě ve třetím nebo čtvrtém cyklu.

Účinné látky „Diane-35“ se rychle vstřebávají do systémového oběhu ze střevního lumenu. Metabolizují se v játrech za vzniku inaktivních produktů rozpadu, které se vylučují močí (ve větší míře) a žlučí. Proto lze „Diane-35“ bezpečně připsat počtu léků, po kterých dochází k rychlému pojetí dítěte.

Novinet

Antikoncepčním účinkem přípravku Novinet je mírná inhibice gonadotropinů a zastavení ovulace. Protože dávka estrogenové složky v jejím složení nepřesahuje 20 mcg za den, Novinet je nová generace mikrodosovaných antikoncepčních prostředků.

Jeho hlavním účelem je blokování nástupu těhotenství. Novinet má však řadu terapeutických vlastností:

 1. Pomáhá snižovat menstruační ztráty.
 2. Pomáhá eliminovat akné a čistí pokožku obličeje a těla.
 3. Normalizuje cyklus.
 4. Pomáhá eliminovat všechny příznaky PMS.
 5. Při pravidelném užívání vylučuje riziko zánětu pánve a mimoděložního těhotenství.

Logest

„Logest“ označuje počet kombinovaných antikoncepčních prostředků. Hlavními účinnými látkami jsou gestoden a ethinylestradiol. „Logest“ - jedná se o stejný lék, jehož použití neohrožuje výskyt negativních a destruktivních důsledků, i když jej užijete několik let.

Lék prošel četnými klinickými studiemi, v důsledku čehož bylo zjištěno, že Logest nepříznivě neovlivňuje reprodukční systém ženy. Chcete-li dosáhnout početí, jednoduše přestaňte brát.

Úplné obnovení reprodukční funkce nastane během tří měsíců. Po jejich uplynutí můžete začít otěhotnět. Za normu se však považuje fyziologická koncepce v průběhu roku. Pokud těhotenství nenastalo, má smysl vyhledat lékařskou pomoc.

Stává se, že příčinou dočasné neplodnosti může být nervózní napětí z myšlenky, že žena „zabila“ příležitost porodit dítě s prášky. Jakmile bude tento problém vyřešen a obavy zmizí, dojde k početí..

Logest pouze podporuje těhotenství.

"Regulon"

„Regulon“ je jednou z nejčastějších antikoncepcí. Hlavními složkami této drogy jsou ethinylestradiol a gestagen, které již známe. Kromě perorální antikoncepce může léčivo pomoci eliminovat menstruační nepravidelnosti, dysmenoreu a dysfunkční krvácení v děložní dutině. Užívejte „Regulon“ během těhotenství a kojení je kontraindikováno. Během plánování početí však může být léčivo indikováno k normalizaci hormonálních hladin..

Nabízíme vám sledovat video o účinku drogy "Regulon" na početí:

Yarina

Yarina je příklad antikoncepční drogy, u které je poměr cena-výkon ideální.

Jednou v ženském těle, složky "Yarina" snižují aktivitu mužských hormonů, které zase mohou ovlivnit vzhled akné a černých teček na kůži.

Gynekologové a specialisté v oboru reprodukční léčby tvrdí, že droga "Yarina" pomáhá očistit pokožku od nedokonalostí, zmírňuje akné a přispívá k včasnému početí dítěte.

Jak rychle otěhotnět, které hormony pilulky pít?

Jak jsme zjistili, existuje mnoho léků, které stimulují těhotenství při zrušení. Po vysazení hormonálních léků je však stále nutné zachovat pauzu tři až čtyři měsíce před početí. Nespěchejte, protože můžete poškodit své zdraví.

I když má žena nějaké problémy se zdravím žen, včetně neplodnosti, užívání těchto antikoncepčních prostředků také pomůže odstranit je a dostatečně rychle po zrušení viz dva cenné proužky.

Připomeňme, že jakékoli hormonální činidlo by mělo být vybráno odborníkem pouze na základě výsledků zvláštního krevního testu na hormony v něm obsažené. Pokud je orální antikoncepční prostředek zvolen správně, bude jeho působení nejen co nejúčinnější, ale samozřejmě přispěje k normalizaci reprodukčních orgánů, což znamená vzhled dítěte ve vaší rodině.

Šance na otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet

V moderním světě existuje mnoho různých metod antikoncepce. Perorální antikoncepční prostředky jsou jedním z nejspolehlivějších způsobů plánování rodiny. Ale otěhotnění při užívání antikoncepčních tablet je stále možné. Závisí to na mnoha faktorech, jako je užívání určitých léků, pravidelnost užívání antikoncepcí a konzumace určitých potravin..

Všechny antikoncepční prostředky mají jiný mechanismus účinku. Pro vyhodnocení jejich účinnosti byl vynalezen Pearlův index. Ukazuje, kolik žen ze 100, které byly v průběhu roku chráněny, stále otěhotní.

Pravděpodobnost

Při správném používání kombinovaných perorálních kontraceptiv (COC) a minimálních nápojů (nízkých dávek progesteronu) je Pearlův index nižší než 1. V praxi ženy ne vždy dodržují všechny podmínky pro používání léků na kontrolu antikoncepce, takže se snižuje jejich spolehlivost.

Hlavní chyby v ochraně antikoncepčních pilulek:

 • přeskakování léků;
 • aplikovat je současně s jinými léky;
 • ignorujte průjem nebo zvracení.

COC dočasně inhibují tvorbu dominantního folikulu ve vaječníku. Vejce to neopustí a v důsledku toho nemůže dojít k dočasnému těhotenství. Mezi ně patří: Regulon, Yarina, Jazz.

Mini-pily mají odlišný mechanismus účinku: zesilují děložní hlen, zabraňují proniknutí spermií do dělohy a inhibují motorickou aktivitu vejcovodů. Mezi ně patří: excluton, microlute a kontinuum. Pokud by při užívání antikoncepčních tablet došlo k chybám, budou COC jednat spolehlivěji než mini-nápoje.

Zmeškaná pilulka

Všechny hormonální antikoncepční přípravky by se měly užívat každý den v určitou denní dobu. Pokud žena z nějakého důvodu nepila antikoncepční pilulku včas, může se účinnost antikoncepce snížit.

Pokud po průchodu COC uplynulo méně než 12 hodin, znamená to, že účinek hormonů se nesnížil. V tomto případě je nutné vzít pilulku, která byla vynechána..

Pokud po zamýšleném antikoncepčním příjmu uplynulo více než 12 hodin, existuje možnost otěhotnění při kontrole antikoncepce. Taktika akce se bude lišit v závislosti na množství času, který uplynul mezi užitím tablet. K dispozici jsou 2 možnosti:

 1. Pijte vynechanou tabletu okamžitě, i když to znamená, že si vezmete 2 tablety současně. Poté pokračujte v používání tablet v obvyklou denní dobu. Do 7 dnů musíte použít další metody ochrany před nechtěným těhotenstvím, například kondom.
 2. Přestaňte užívat prášky z tohoto balíčku, počkejte 7 dní a spusťte nové balení. Pokud nedojde k menstruačnímu krvácení, musí žena podstoupit těhotenský test.

Více informací o akcích v případě přerušení užívání COC si můžete přečíst v návodu k použití nebo se poraďte se svým lékařem, který vypíše přesný akční plán.

Léky Snižte antikoncepci

Existují určité skupiny léků, které mohou výrazně ovlivňovat účinek antikoncepčních prostředků. Ženské pohlavní hormony, které jsou obsaženy v tabletách, začínají cestou těla z gastrointestinálního traktu (GIT). Bakterie je ovlivňují ve střevech a mikrozomální enzymy v játrech.

Některá léčiva mohou stimulovat účinek těchto enzymů, v důsledku čehož rychleji rozkládají hormonální sloučeniny. Mezi tyto léky patří:

 • barbituráty;
 • karbamazepin;
 • fenytoin;
 • topiramát;
 • griseofulvin;
 • pyrimidon;
 • rifampicin.

Po aplikaci těchto léků je funkce jater obnovena během týdne. Při užívání těchto léků musíte užívat antikoncepční pilulky s vyšší koncentrací hormonu nebo použít další metody antikoncepce (například kondom). Třezalka tečkovaná, která se často používá v metodách tradiční medicíny, působí podobně jako tyto léky..

Také léky, které ovlivňují střevní bakterie, mohou způsobit snížení aktivity antikoncepční pilulky. Jedná se například o antibiotika:

 • peniciliny;
 • tetracykliny;
 • cefalosporiny se širokým spektrem.

Průjem, zvracení

Existují situace, kdy se během 4 hodin po užití léku objeví zvracení nebo průjem. Protože část hormonu může být vyloučena, je účinek antikoncepce nespolehlivý. Proto byste měli postupovat podobně jako vynechaná tableta a užít další dávku antikoncepčního prostředku. Pokud příznaky přetrvávají déle než 12 hodin, musí žena do 1 týdne použít další antikoncepci.

Všechna onemocnění gastrointestinálního traktu a infekční onemocnění, která jsou doprovázena zvracením, průjmem a zhoršenou trávicí funkcí, mohou snížit účinnost antikoncepčních tablet, což nepřímo přispívá k těhotenství..

Velké množství alkoholu také narušuje trávicí funkce a negativně ovlivňuje absorpci léčiva.

Grapefruitový efekt

Dříve se věřilo, že těhotenství při užívání antikoncepčních tablet může nastat kvůli příjmu grapefruitu, což oslabuje jejich účinek. To však není úplně pravda. Podle studie Weber A., ​​Jäger R., provedené v roce 1998, toto ovoce může blokovat rozklad estrogenu v těle, a naopak, zvyšuje množství hormonu v krevní plazmě.

Zvýšené množství estrogenu v krvi často způsobuje vedlejší účinky. V tomto případě lze pozorovat následující důsledky užívání antikoncepčních tablet: nevolnost a zvracení, zvýšené riziko trombózy a rakovina prsu (která dosud nebyla prokázána).

Pokud žena často jedí grapefruity na jídlo, raději se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče. Někteří odborníci doporučují užívat antikoncepční pilulky a grapefruit v různých časových intervalech. Například COC se konzumují večer a grapefruit se konzumuje k snídani..

Pokud došlo k těhotenství

Přestože při používání antikoncepčních prostředků je pravděpodobnost otěhotnění velmi nízká, přesto existuje. Pokud žena, která je na perorální antikoncepci, nemá mezi baleními menstruační krvácení, může to znamenat možné těhotenství.

V takovém případě musíte okamžitě přestat užívat antikoncepci a udělat test k určení těhotenství, nebo lépe, jít k gynekologovi. Důvodem je skutečnost, že orální antikoncepční prostředky jsou přísně kontraindikovány u těhotných žen. Užívání COC během porodu může způsobit onemocnění srdce u plodu nebo vést k jiným, neméně závažným, malformacím.

Nesprávné použití antikoncepčních hormonů může mít mnoho následků. Jedním z nich je možné těhotenství. KOC by měl být vybrán lékařem na základě individuálních charakteristik pacienta. Jediný způsob, jak se vyhnout chybám při užívání a výběru léku.

Články O Neplodnosti