Hlavní Zdraví

Proč chcete pít mléko?

Mléko je nepostradatelným produktem v lidské stravě, protože obsahuje všechny bílkoviny a látky, které jsou pro organismus nezbytné. Jedním z hlavních důvodů pro prospěch mléka je to, že v mléčných bílkovinách jsou všechny ty důležité aminokyseliny, které jsou téměř úplně, 96% absorbovány tělem.
Co ale tělo signalizuje, pokud chcete pít mléko neustále a je to tak prospěšné?
Dietitians tvrdí, že není důvod k obavám, protože mléko obsahuje hodně vápníku a možná je to jen vaše tělo. Denní norma vápníku je obsažena v litru mléka, i když může být nahrazena librou zakysané smetany nebo dvě stě gramů tvarohu.
Musíme si však uvědomit, že neustálá touha po mléce může říci, že se často ocitnete ve stresových situacích. Koneckonců, v mléce je aminokyselina, která produkuje hormon serotonin, takzvaný „hormon radosti“..

Proč po celou dobu chcete mléko, zejména v létě v žáru?

Opravdu i lidé, kteří za normálních podmínek nepijí mléko vůbec (nemají rádi) během horké denní doby, chtějí studené mléko.

Kromě uvedeného doplňování vápníku je tato potřeba způsobena skutečností, že psychologicky je mléko spojeno s pohodlím a ochranou, i když bylo dítě „umělé“, mléko je neoddělitelně spjato s mateřskou láskou. Během horka tělo prožívá nepohodlí, stres, panika, mléko psychologicky uklidňuje.

Kromě toho nechci jíst v žáru, protože člověk se snaží provádět méně pohybů, aby na srdce bylo méně stresu. Mléko v žáru je univerzální jídlo, nejen že uhasí žízeň, ale také aktivuje duchovní energii člověka, díky čemuž se zdraví těla dostává do pořádku, je to považováno za Ayurvedu.

Možná, že mléko je to, co lidé, kteří ho nepijí pravidelně, ale jen příležitostně, ale neměli byste pít velmi studené mléko, ale spíše chladné, je velmi snadné nachladnout a onemocnět. Mléko v žáru je skutečně jídlo i tekutina, to znamená, že uhasí žízeň a dává tělu potřebnou energii. Je těžké říci, zda je tato touha spojena se ztrátou minerálů potem. Spíše jen reakce na horké počasí.

Nikdy nechci mléko v žáru, protože je to již zahrnuto v mé stravě každý den - 250 ml. Piju to na oběd jen tak mírně zahřáté nebo smícháme s ovocem (maliny, jahody, borůvky, borůvky - čerstvé nebo zmrazené). Souhlasím s tím, že v horkém počasí je osvěžující chladné mléko a pravidelně doplňuji vápník, hořčík a vitamín D k doplnění vápníku v těle..

Pokud vás přitahuje konkrétní produkt..

nedávno hrozně hledané konzervované hrášky... co by to znamenalo.
To vše prošlo. Pak najednou chcete neodolatelně čokoládu nebo sledě nebo strašné útoky před kritickými dny. To znamená, že naše tělo potřebuje určité vitamíny nebo minerály. Níže je uveden podrobný popis toho, co znamená žízeň po určitých produktech a jak může být kompenzována bez poškození zdraví.

Chci čokoládu:
Nedostatek hořčíku.
Obsahuje: nepražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chci chléb:
Nedostatek dusíku.
Obsahuje: potraviny s vysokým obsahem bílkovin (ryby, maso, ořechy, fazole).

Chci hlodat led:
Nedostatek železa.
Obsahuje: maso, ryby, drůbež, mořské řasy, zelení, třešně.

Chci sladké:
1. Nedostatek chrómu.
Obsahuje: brokolici, hrozny, sýr, kuře, telecí játra
2. Nedostatek uhlíku.
Obsahuje čerstvé ovoce.
3. Nedostatek fosforu.
Obsahuje: kuře, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, luštěniny a luštěniny.
4. Nedostatek síry.
Obsahuje: brusinky, křen, kelímkovou zeleninu (bílé zelí, brokolice, květák), kale.
5. Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin).
Obsahuje: sýr, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory, špenát.

Chci mastná jídla:
Nedostatek vápníku.
Obsahuje: brokolici, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chtěli byste kávu nebo čaj:
1. Nedostatek fosforu.
Obsahuje: kuře, hovězí maso, játra, drůbež, ryby, vejce, mléčné výrobky, ořechy, luštěniny a luštěniny.
2. Nedostatek síry.
Obsahuje: brusinky, křen, kelímkovou zeleninu (bílé zelí, brokolice, květák), kale.
3. Nedostatek sodíku (soli).
Obsahuje: mořská sůl, jablečný ocet (sezóna s tímto salátem).
4. Nedostatek železa.
Obsahuje: červené maso, ryby, drůbež, mořské řasy, zelená zelenina, třešně.

Chci spálené jídlo:
Nedostatek uhlíku.
Obsahuje: Čerstvé ovoce.

Chci sycené nápoje:
Nedostatek vápníku.
Obsahuje: brokolici, luštěniny a luštěniny, sýr, sezamová semínka.

Chci slaného:
Chlorid Lack.
Obsahuje: nevařené kozí mléko, ryby, nerafinovaná mořská sůl.

Chci kysele:
Nedostatek hořčíku.
Obsahuje: nepražené ořechy a semena, ovoce, luštěniny a luštěniny.

Chci tekuté jídlo:
Nedostatek vody. Pijte 8-10 sklenic vody denně s přídavkem citronové nebo limetkové šťávy.

Chci pevné jídlo:
Nedostatek vody. Tělo je tak dehydratované, že již ztratilo schopnost cítit žízeň. Pijte 8-10 sklenic vody denně s přídavkem citronové nebo limetkové šťávy.

Chci studené nápoje:
Nedostatek manganu.
Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky

Zhor v předvečer kritických dnů:
Nedostatek: Zinek.
Obsahuje: červené maso (zejména maso vnitřních orgánů), mořské plody, listovou zeleninu, kořenové plodiny.

Obecný neporazitelný hor napadl:
1. Nedostatek křemíku.
Obsahuje: ořechy, semena; vyhněte se rafinovaným škrobovým jídlům.
2. Nedostatek tryptofanu (jedna z esenciálních aminokyselin).
Obsahuje: sýr, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory, špenát.
3. Nedostatek tyrosinu (aminokyselina).
Obsahuje: vitamínové doplňky s vitaminem C nebo v pomerančovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.

Chuť k jídlu úplně zmizela:
1. Nedostatek vitamínu B1.
Obsahuje: ořechy, semena, luštěniny, játra a další vnitřní orgány zvířat.
2. Nedostatek vitaminu B2.
Obsahuje: tuňák, halibut, hovězí maso, kuře, krůta, vepřové maso, semena, luštěniny a luštěniny
3. Nedostatek manganu.
Obsahuje: vlašské ořechy, mandle, pekanové ořechy, borůvky.

Chtěl bych kouřit:
1. Nedostatek křemíku.
Obsahuje: ořechy, semena; vyhněte se rafinovaným škrobovým jídlům.
2. Nedostatek tyrosinu (aminokyseliny).
Obsahuje: vitamínové doplňky s vitaminem C nebo v pomerančovém, zeleném a červeném ovoci a zelenině.


Něco chci...
Silná touha po určitých potravinách je druh signálu: tělo nám dá vědět, že něco chybí. Jaké jsou nejběžnější signalizované touhy po jídle??
Arašídy, arašídové máslo.
Touha po kousání arašídů je podle vědců především obyvatelům megacit. Pokud máte vášeň pro arašídy a luštěniny, vaše tělo nedostává vitaminy B.
Banány.
Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, potřebujete draslík. Milovníci banánů se zpravidla nacházejí mezi těmi, kteří užívají diuretika nebo kortizonové přípravky, které „jedí“ draslík. Banán obsahuje asi 600 mg draslíku, tj. Čtvrtinu denní potřeby dospělého. Tyto plody však mají velmi vysoký obsah kalorií. Pokud se bojíte přibývání na váze, vyměňte banány za rajčata, bílé fazole nebo fíky.
Slanina.
Vášeň pro slaninu a jiné uzené maso obvykle překonává dieters. Omezení produktů obsahujících tuk vede ke snížení hladiny cholesterolu v krvi a uzených produktů - to je produkt, ve kterém jsou nejvíce nasycené tuky. Nechcete omezovat účinek stravy na nic - nepodléhejte pokušení.
Meloun.
Melouny obsahují hodně draslíku, vápníku, fosforu, hořčíku, stejně jako vitamíny A a C. Lidé se slabým nervovým a kardiovaskulárním systémem mají zvláštní potřebu. Mimochodem, polovina průměrného melounu neobsahuje více než 100 kcal, takže se navíc nemusíte bát navíc.
Kyselé ovoce a bobule.
Touha po citronech, brusinách atd. pozorováno během nachlazení, kdy oslabené tělo zažívá zvýšenou potřebu vitamínu C a draselných solí. Závislý na kyselé kyselině a problémech s játry a žlučníkem.
Barvy, sádra, země, křída.
Touha žvýkat to vše obvykle nastává u kojenců, dospívajících a těhotných žen. Ukazuje na nedostatek vápníku a vitamínu D, ke kterému dochází v období intenzivního růstu u dětí a formování kosterního systému plodu během těhotenství. Přidejte do svého jídelníčku mléčné výrobky, vejce, máslo a ryby - takto můžete věci snadno opravit.
Cibule, česnek, koření a koření.
Akutní potřebu koření zpravidla zažívají lidé, kteří mají problémy s dýchacím systémem. Pokud je osoba přitahována česnekem a cibulí a místo džemu namáčí hořčičný chléb, může mu na nosu být nějaké respirační onemocnění. Zjevně se tímto způsobem - pomocí fytoncidů - tělo snaží chránit před infekcí..
Mléko a mléčné výrobky.
Fanoušci mléčných výrobků, zejména tvarohu, jsou nejčastěji lidé, kteří potřebují vápník. Náhlá láska k mléku může také nastat kvůli nedostatku esenciálních aminokyselin - tryptofanu, lysinu a leucinu.
Zmrzlina.
Zmrzlina, stejně jako jiné mléčné výrobky, je dobrým zdrojem vápníku. Lidé s narušeným metabolismem uhlohydrátů, kteří trpí hypoglykémií nebo diabetes mellitus, však pro něj mají zvláštní lásku. Psychologové vidí lásku ke zmrzlině jako projev touhy po dětství.
Plody moře.
S nedostatkem jódu je pozorována neustálá touha po mořských plodech, zejména mušlích a mořských řasách. tito lidé potřebují koupit jodizovanou sůl.
Olivy a olivy.
Láska k olivám a olivám (stejně jako okurky a marinády) vychází z nedostatku sodných solí. Kromě toho se u lidí s dysfunkcí štítné žlázy vyskytuje závislost na soli..
Sýr.
Je milován těmi, kteří potřebují vápník a fosfor. Zkuste nahradit sýr brokolicí zelí - obsahuje mnohem více těchto látek a téměř neexistují žádné kalorie..
Máslo.
Touha po ní je pozorována u vegetariánů, jejichž strava má nízký obsah tuku, au obyvatel severní části, kteří mají nedostatek vitamínu D.
Slunečnicová semínka.
Touha po hlodání semen se nejčastěji vyskytuje u kuřáků, kteří potřebují antioxidační vitamíny, které jsou bohaté na slunečnicová semínka.
Čokoláda.
Láska k čokoládě je univerzální fenomén. Oddaní kofeinu a ti, jejichž mozky zvláště potřebují glukózu, však milují čokoládu více než ostatní..

Tažené pro slané? Posílení imunity


Naléhavou touhu po jídle kilogramu okurek a kousnutí baru horké čokolády navštěvují nejen dámy ve „zajímavém postavení“. Chuťové závislosti mohou hodně říci o zdraví.
Takže, pokud vás nedávno přitáhla hrozná síla:
BONBÓN. Možná pracujete pro nošení a už jste zasadili nervy. Glukóza se aktivně podílí na tvorbě stresového hormonu - adrenalinu. Proto se při nervovém a duševním namáhání konzumuje cukr rychleji a tělo neustále vyžaduje stále více porcí..
V takové situaci není zacházení se sladkým hříchem. Ale je lepší neskočit kousky ozdobných dortů (obsahují hodně těžkých uhlohydrátů), ale raději se omezit na čokoládu nebo pastilku.
SŮL. Pokud zvíře spadne na nakládané rajčatové okurky a sledě, pokud se jídlo po celou dobu zdá být neobsazené, můžeme mluvit o zhoršení chronického zánětu nebo o objevení nového zaměření infekce v těle.
Praxe ukazuje, že nejčastěji jsou tyto problémy spojeny s genitourinárním systémem - cystitida, prostatitida, zánět slepého střeva atd..
Táhne také slané se sníženou imunitou.
KYSELINA. Často se jedná o signál snížené kyselosti žaludku. To se děje s gastritidou s nedostatečnou sekreční funkcí, když se produkuje málo žaludeční šťávy. To lze zkontrolovat pomocí gastroskopie..
Jídlo s kyselou chutí má také chlazení, svíravé vlastnosti, pomáhá vám lépe se cítit při nachlazení a horečce a stimuluje chuť k jídlu..
Hořké. Možná je to signál intoxikace těla po neléčené nemoci nebo strusce zažívacího systému.
Pokud často chcete něco s hořkou chutí, má smysl uspořádat dny půstu, provádět čištění.
HOŘÍCÍ. Vypadá to, že jídlo je nevýrazné, dokud do něj nenarazíte polovinu třepačky na pepř a než vaše nohy povedou k mexické restauraci? To může znamenat, že máte „líný“ žaludek, pomalu tráví jídlo, potřebuje k tomu motivaci. A pálení koření a koření jen stimuluje trávení..
Také potřeba akutní může signalizovat narušení metabolismu lipidů a zvýšení množství „špatného“ cholesterolu. Pikantní jídla ředí krev, podporují vylučování tuků a „čistí“ krevní cévy. Ale dráždí sliznici. Takže se nelíbí na chilli a salsu na prázdný žaludek.
POŘADAČ. Pokud jste najednou nesnesitelně chtěli poslat hrst bobulí třešní do úst nebo pokud nemůžete bezpečně projít tomelem, vaše obrana oslabuje a naléhavě je třeba živit.
Výrobky s adstringentní chutí přispívají k rozdělení kožních buněk (pomáhají hojit rány), zlepšují pleť. Pomozte zastavit krvácení (například fibroidy), odstraňte sputum s bronchopulmonálními problémy.
Ale svíravé jídlo zahušťuje krev - to může být nebezpečné pro lidi se zvýšenou krevní srážlivostí a sklonem k trombóze (s varixy, hypertenzí a některými srdečními chorobami).
ČERSTVÝ. Potřeba takového jídla často vyvstává z gastritidy nebo žaludečních vředů s vysokou kyselostí, zácpou a také problémy s játry a žlučníkem..
Čerstvé jídlo oslabuje, pomáhá zmírňovat spastické bolesti, zklidňuje žaludek.
Pokud se vám však zdá, že je všechno jídlo čerstvé, bez chuti, můžeme mluvit o formě deprese s narušením vnímání chuti.


Slané a kořeněné vášně
Pokud vás přitahuje konkrétní produkt - určete, co vás k němu přitahuje. Například, když cítíte ohromnou touhu jíst kus salámu nebo jste připraveni dát svůj život za pytel solených pistácií, neznamená to vždy, že vaše tělo nutně potřebuje klobásu nebo ořechy. Pravděpodobně mu chybí sůl.


*** Mírně slaná strava a nezapojujte se do diet bez obsahu solí. Podle nedávných studií, 1 gram soli, pokud ji pomalu rozpouštíte v ústech po večeři, podporuje dobré trávení a vstřebávání potravin. Tuto radu samozřejmě mohou přijmout pouze ti, kteří nemají žádné náznaky omezení solí..

Čokoláda a sladká vášeň
Častěji než ostatní ovlivňuje „čokoládová závislost“ fanoušky kofeinu a ty, jejichž mozek potřebuje glukózu. To platí také pro jiné sladkosti. Pokud budete jíst nevyvážený, vaše tělo bude také cítit potřebu glukózy - jako nejrychlejší zdroj energie. Konkrétně čokoláda s tímto úkolem dokonale zvládne. Ale mějte na paměti, že tento produkt obsahuje hodně tuku, jehož přebytek je nebezpečný pro vaše krevní cévy a postavu.

*** Jezte hodně zeleniny a obilovin - jsou bohaté na komplexní uhlohydráty. A jako dezert si vyberte sušené ovoce nebo med s malým množstvím ořechů.

Vášeň pro sýry
Kořeněné, slané, s kořením a bez... Nemůžete žít bez něj po celý den, jeho chuť vás šílí - jste připraveni absorbovat ho v kilogramech (v každém případě jezte alespoň 100 g denně). Odborníci na výživu tvrdí, že sýr milují ti, kteří potřebují vápník a fosfor. Sýr je samozřejmě nejbohatším zdrojem těchto látek, které jsou pro organismus tak nezbytné a nesmírně užitečné, ale tuky...

*** Zkuste nahradit sýr brokolicí zelí - má hodně vápníku a fosforu a téměř žádné kalorie. Pokud vaše tělo dobře vnímá mléko - vypijte 1-2 sklenky denně a trochu sýra (ne více než 50 g denně) a se syrovou zeleninou.

Vášeň, kyselá a citronová
Je možné, že ve vaší stravě převládají těžko stravitelná jídla a tělo se snaží zvýšit kyselost žaludeční šťávy, aby se usnadnila její práce. Při nachlazení vás také může přitahovat kyselé ovoce a bobule - vynikající zdroj vitamínu C.

*** Vyberte si jídlo s mírným obsahem tuku a nemíchejte mnoho potravin v jednom sezení. Vyhněte se smaženým, soleným a příliš kořeněným jídlům, stejně jako těm, které prošly nadměrným tepelným zpracováním. Pokud jste si všimli problémů s trávením (zejména ze strany jater a močového měchýře), ujistěte se, že je vyšetřen gastroenterologem.

Uzená vášeň
Vášeň pro uzené maso a podobné pochoutky obvykle překonává ty, kteří mají příliš přísnou stravu. Dlouhodobé omezení ve stravě potravin obsahujících tuky vede ke snížení hladiny „dobrého“ cholesterolu v krvi a u uzeného masa je hojnost nasycených tuků.

*** Nenechte se unést nízkotučnými jídly - vyberte tu, ve které je ještě trochu tuku. Kupujte například jogurt, kefír nebo fermentované pečené mléko s jedním nebo dvěma procenty tuku. Jezte alespoň polévkovou lžíci zeleniny a lžičku másla denně, i když jste na přísné stravě. Vědci experimentálně prokázali, že ti, kteří konzumují dostatek tuku, zhubnou rychleji.

Vášeň a nemoci z potravin
• Cibule, česnek, koření a koření. Akutní potřeba těchto potravin a koření obvykle naznačuje respirační problémy..
• Olivy a olivy. Tato závislost je možná s dysfunkcí štítné žlázy.
• Zmrzlina. Lidé s poruchami metabolismu uhlohydrátů, hypoglykémie nebo diabetes mellitus mají zvláštní lásku..
• Banány. Pokud ztratíte hlavu z vůně zralých banánů, věnujte pozornost stavu srdce.
• Slunečnicová semínka. Touha po hlodání semen nejčastěji vzniká u těch, kteří potřebují antioxidační vitamíny. To znamená, že vaše tělo má spoustu volných radikálů - hlavní provokatéry předčasného stárnutí..

Proč nás tak přitahoval konkrétní produkt?

Ahoj milí přátelé! Řekněte mi, máte takový stav, když je neuvěřitelné, nemožné a bezohledné chtít určitý produkt? Nemusíte mluvit o těhotenství a nemáte hlad, ale taková podmínka, že chápete, že v těle postrádá něco k úplnému štěstí, pokud je tak neodolatelné, že chcete jíst jen to...

Kamarádka dnes řekla, že neuvěřitelně chce mléko. Když jsem se zeptala, jaký je tento posedlý pocit, jak to vypadá, odpověděla: „Dívám se na mléko a rozpouštím se přímo v něm!“

Proto jsem se rozhodl hledat a shromažďovat společně informace o touze po určitých produktech, s čím je spojen a jak pomoci mému tělu, aby se zabránilo tomu, aby se stal hrdinou karikatury "Chip and Dale" Roquefort se sýrem, kterou jsme viděli?

Prostudujte si stůl, nakrmte své tělo správně, nesledujte své slabosti:

Co vaše tělo postrádá, pokud chcete tolik.

Co chceme?PříčinyJak vám mohu pomoci?
Arašídy, arašídové másloNedostatek vitamínů B.Jíst obiloviny, mléčné výrobky, vejce, maso, pivovarské kvasnice, vejce, játra, ořechy
BanányNedostatek draslíkuJezte rozinky, špenát, hrášek, vlašské ořechy, pohanka, kedlubny a růžičková kapusta
Perlivé nápojeNedostatek vápníkuJezte sýr, brokolici, kukuřici, tvaroh, luštěniny a luštěniny
GorkySignál intoxikace tělaOčistěte své tělo a chvilku „posaďte“ na čerstvou zeleninu
PohankaNedostatek hořčíkuJíst ovoce, fazole, luštěniny, pohanka, lískové ořechy, semena
Hlodat ledNedostatek železaJezte ryby, játra, čočku, zelení, mořské řasy, třešně
MelounNevyvážený nervový a kardiovaskulární systémMeloun obsahuje mnoho minerálů, jako je draslík, hořčík, vápník, fosfor a také vitaminy A a C
Smažené jídloNedostatek chromuJíst čerstvé ovoce, játra, krevety, ústřice, meduňka
Tekuté jídloNedostatek vodyPijte vodu s citronem a čistou vodou v množství 8 sklenic denně
Mastné jídloNedostatek vápníkuJezte sýr, sezam, brokolici, kukuřici, tvaroh, luštěniny a luštěniny
Zhor před menstruacíNedostatek zinkuJezte červené maso (zejména droby), kořenovou zeleninu, mořské plody, listovou zeleninu
Zhor je konstantníNedostatek křemíkuJezte ořechy, semena; vyhýbejte se konzumaci bílé rýže, brambor, cukru, kukuřičné mouky
Nedostatek tyrosinuJezte sýr, játra, rozinky, červené ovoce a zeleninu, vitamín C, zelení, jehněčí
Nedostatek tryptofanuJíst sýr, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory, špenát
KakaoNedostatek hořčíkuJezte nízkotučné ořechy, semena, ovoce, luštěniny, pohanka, křemičitanu
KyselýNedostatek hořčíkuJezte nízkotučné ořechy, semena, ovoce, luštěniny, pohanka, křemičitanu
Snížená kyselost nebo časté přejídáníTrávicí šťáva z citrusových a kyselých bobulí urychluje trávení
Uzené masoNedostatek tuku v těleJezte máslo z 82%, olivový olej, semena, ořechy. Často vlastní těm, kteří „stravují“
KávaNedostatek síryJezte brusinky, křen, brokolici, bílé zelí, listové, vejce, mořské plody
Nedostatek fosforuJezte kuře, vejce, hovězí maso, játra, ryby, ořechy, luštěniny a luštěniny, mléčné výrobky
Nedostatek sodíkuPoužijte mořskou sůl v miskách, oblékněte saláty s jablečným octem
Nedostatek železaJezte ryby, játra, čočku, zelení, mořské řasy, třešně
Sušené meruňkyNedostatek vitaminu AJíst borůvky, hovězí játra, žloutek, rakytník, mrkev, horský popel, meruňky, celer
KouřitNedostatek křemíku a / nebo tyrosinuJezte ořechy, semena, vitamín C a vyhýbejte se sodovým a škrobovým potravinám.
CitrónMožné problémy s játry a žlučníkemObnovte zdraví těchto orgánů. Citron pomáhá produkovat trávicí šťávy a bakterie jsou ničeny vitamínem C
Cibule a česnekDýchací problémyJe čas jim věnovat pozornost
Mléko a mléčné výrobkyNedostatek vápníkuJezte sýr, sezam, brokolici, kukuřici, tvaroh, luštěniny a luštěniny
Nedostatky aminokyselin, jako je tryptofan, lysin a leucinJíst sýr, játra, jehněčí, rozinky, sladké brambory, špenát, pšenice, ořechy, amarant, maso, ryba, čočka, oves, vejce
MrkveProblémy s pokožkou, sliznicemi, sníženým zrakem, nedostatkem vitamínu AJíst borůvky, hovězí játra, žloutek, rakytník, mrkev, horský popel, meruňky, celer
Plody mořeNedostatek jóduJezte mořské plody, vlašské ořechy, mořské řasy, jablka, žampiony, feijoa, tomel a tmavé hrozny
ZmrzlinaNedostatek vápníkuJezte sýr, sezam, brokolici, kukuřici, tvaroh, luštěniny a luštěniny
Poruchy metabolismu uhlohydrátů, hypoglykémie, diabetesZkontrolujte hladinu cukru v krvi, obraťte se na odborníka
Opijte se a kouřteNedostatek bílkovinJezte mléčné výrobky, červené maso, mořské plody, kuře, ořechy, krůtí maso
Nepoživatelný (omítka, křída, země, jíl)Nedostatek vápníku a vitamínu DJezte sýr, ryby, sezam, brokolici, kukuřici, tvaroh, luštěniny a luštěniny
Nedostatek železaJezte ryby, játra, čočku, zelení, mořské řasy, třešně
OlivyNedostatek jóduJezte mořské plody, vlašské ořechy, mořské řasy, jablka, žampiony, feijoa, tomel a tmavé hrozny
Nedostatek tyrosinuJezte sýr, játra, rozinky, červené ovoce a zeleninu, vitamín C, zelení, jehněčí
AkutníŠpatné tráveníJíst koření, bylinky, česnek večer
Signál intoxikace tělaOčistěte své tělo a chvilku „posaďte“ na čerstvou zeleninu
Soubory cookie a sladké pečivoNedostatek vitamínů B.Jíst obiloviny, mléčné výrobky, vejce, maso, pivovarské kvasnice, vejce, játra, ořechy
Parazitární nákazyAbsolvujte kurz parazitické léčby
NechutenstvíNedostatek vitaminu B1 a B2Jíst hovězí maso, kuře, krůtí maso, vepřové maso, tuňák, halibut, ořechy, játra, semena, pohanka, ovesné vločky
Nedostatek manganuJezte vlašské ořechy a mandle, pekanové ořechy, borůvky
Spálené jídloNedostatek uhlíkuJezte čerstvé ovoce
ČerstvýProblémy s kyselinou, gastritida, vředy, zácpa, onemocnění jater a žlučníkuČerstvé jídlo má projímavé vlastnosti, snižuje spastické bolesti a zklidňuje žaludek.
Všechno jídlo vypadá svěžíStav deprese s poškozenou chutí nebo problémy s chuťovými pohárky mozku
RybyNedostatek fosforu a železaJezte ryby, mléčné výrobky, játra, kuře, hovězí maso, vejce, luštěniny a luštěniny, čočka, zelenina, mořské řasy, ořechy, třešně
Duševní a duševní přepracováníUvolněte se, změňte krajinu
SleďOmega 3 vadaJezte mořské odrůdy ryb, ale ne solené (tuňák, makrela, sledě, losos, losos, makrela, pstruh)
Slunečnicové semenoNedostatek vitamínu EJíst saláty s nerafinovaným rostlinným olejem, ořechy
BonbónNedostatek chromuJíst čerstvé ovoce, játra, krevety, ústřice, meduňka
Nedostatek uhlíkuJezte čerstvé ovoce
Nedostatek fosforuJezte kuře, mléčné výrobky, hovězí maso, játra, vejce, ořechy, ryby, luštěniny a luštěniny
Nedostatek síryJezte brusinky, křen, brokolici, bílé zelí, listovou zeleninu, vejce, mořské plody
Nedostatek tryptofanuJíst sýr, špenát, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory
Parazitární nákazyAbsolvujte kurz parazitické léčby
MásloNedostatek tuku (typický pro vegetariány) nebo vitamín DJíst ořechy, semena, sledě, zakysanou smetanou, játra, máslo, žloutky
SlanýNedostatek chloriduJezte ryby, mořskou sůl (nerafinovaná), pijte kozí mléko (nevarené) a čistou vodu
SýrNedostatek vápníku a fosforuJíst sýr, brokolice a růžičková kapusta, sezamová semínka, tvaroh, špenát
Tuhé jídloNedostatek vodyTělo je extrémně dehydratované, natolik, že ztratilo schopnost cítit vodu. ČAS PRO ZAČÁTE PITNÍ VODU!
Členění, já nechci nicNedostatek železaJezte ryby, játra, čočku, zelení
Z chlebaNedostatek dusíkuJezte ryby, maso, ořechy, fazole
Studené nápojeNedostatek manganuJezte vlašské ořechy a mandle, pekanové ořechy, borůvky
TomelJsou pravděpodobné vaskulární problémy, nedostatek energie a dysbiózaVyšetření odborníkem. Persimmon obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, vlákniny a pektinu, posiluje krevní cévy, tóny, normalizuje činnost žaludku
ČajNedostatek síryJezte brusinky, křen, brokolici, bílé zelí, listové, vejce, mořské plody
Nedostatek sodíkuPoužijte mořskou sůl v miskách, přidejte jablečný ocet do salátů
Nedostatek železaJezte ryby, játra, čočku, zelení, mořské řasy, třešně
Nedostatek fosforuJezte kuře, ořechy, hovězí maso, játra, ryby, vejce, luštěniny a luštěniny, mléčné výrobky
ČokoládaNedostatek hořčíkuJíst ovoce, fazole, luštěniny, pohanka, lískové ořechy, semena
Nedostatek chromuJíst čerstvé ovoce, játra, krevety, ústřice, meduňka, klíčící zrna pšenice
Nedostatek síryJezte brusinky, křen, brokolici, bílé zelí, listové, vejce, mořské plody
Nedostatek fosforuJezte kuře, ořechy, hovězí maso, játra, ryby, vejce, luštěniny a luštěniny, mléčné výrobky
Nedostatek uhlíkuJezte čerstvé ovoce
Nedostatek tryptofanuJíst sýr, špenát, játra, jehněčí maso, rozinky, sladké brambory

Pokud si v poslední době uvědomíte, že vám žaludek říká, jak žít, dejte mu to, co skutečně potřebuje: minerály, vitamíny, aminokyseliny, enzymy a mastné kyseliny, a žijte pro své potěšení!

Důvody, proč chceme jíst tento nebo ten produkt

Cereální a fazolová jídla jsou široce zastoupena v mnoha kulinářských kulturách světa, jednak proto, že jejich kombinace slouží jako vynikající náhrada za maso, a za druhé, protože je neuvěřitelně chutná! Chuť a vůně fazolí a obilovin se tak harmonicky harmonizují, že po dlouhou dobu se uvažovalo - pokud tyto produkty nepoužíváte společně, lyzin a methionin v nich obsažené nebudou tělem absorbovány. Později byl tento názor shledán chybným, ale nemělo se o nic méně fazolí a obilovin. Popularita kulinářských duo fazolí - obilovin, která obsahuje potřebné aminokyseliny, naznačuje, že tělo řekne člověku, jaká jídla by měla mít rád.

Zatáhne na ostré, takže je třeba "vychladnout"

Pravděpodobně jste si všimli, že v zemích s horkým podnebím mají rádi neuvěřitelně kořeněná jídla - to je způsobeno tím, že ostré koření, zejména chilli papričky, vyvolávají intenzivní pocení a chrání lidské tělo před přehřátím. Kapsaicin, alkaloid obsažený v ostrých potravinách, stimuluje receptory v ústech a nosní dutině, které jsou zodpovědné za termoregulaci - jsou to právě oni, kteří způsobují potu člověka a zbavení přebytečného tepla.

Čaj s mlékem šetří taniny

Na rozdíl od mnoha reklam není černý čaj takovým neškodným nápojem. Stejně jako káva obsahuje taniny - fenolové sloučeniny, které dávají těmto nápojům svíravý a hořký charakter, a také pomáhají čistit zažívací trakt. Tělo nejasně reaguje na přítomnost tříslovin - řekněme, že po pití silného černého čaje ráno se můžete cítit nevolnost. Naštěstí existuje způsob, jak zjemnit hořkost čaje a kávy a chránit žaludek před nadměrnou aktivitou tříslovin - do nápoje přidat mléko.

Musím říci, že dospělí jedinci homo sapiens nejsou evolučně predisponováni ke konzumaci mléka - můžeme ho pít pouze proto, že lidské tělo se přizpůsobilo mléčným výrobkům několik tisíc let a upravilo produkci enzymů nezbytných pro zpracování laktózy. Jednotlivci jiných savců přestanou po dosažení dospělosti konzumovat potraviny obsahující laktózu, a pokud se řekne například tygr, je dojen, bude to mít za následek zažívací potíže, zatímco někteří lidé také mají nesnášenlivost laktózy, kterou lze nazvat zvláštní. "Trávicí základ." Je působivé, že lidstvo začalo pít mléko relativně nedávno, a naše chuťové pohárky již „radí“, že s jeho pomocí je možné snížit aktivitu taninů.

Led jako lokální anestetikum

Lidé s anémií často pociťují nutkání zahrnout led do své stravy. Samotný led samozřejmě nemůže uspokojit potřebu železa, ale z nějakého důvodu to opravdu pomáhá - s nedostatkem železa v lidském těle s anémií, začínají zánětlivé procesy, doprovázené bolestí v ústní dutině. Led vám nedovolí zvládnout hlavní příčinu nemoci, ale výrazně snižuje bolest, takže pokud chcete pravidelně kousat kostky ledu, je důvod přemýšlet o zahrnutí potravin s vysokým obsahem železa do vaší stravy.

Touha po zázvoru o srdečních problémech

Zázvor je jedním z nejužitečnějších koření rostlinného původu. Pomáhá zbavit se nevolnosti, zmírňuje kašel a pomáhá při bolestech hlavy. Lékaři však tvrdí, že i lidé, kteří netrpí výše uvedenými onemocněními, mají někdy silnou touhu jíst zázvor. Podle některých studií zázvor snižuje srážení krve, což může způsobit infarkty, posiluje srdeční svaly a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Díky zázračným vlastnostem může zázvor sloužit jako zdravá alternativa k vychvalovaným biologickým přísadám se třemi číslicemi cenovek..

Káva namísto léků proti bolesti

Pokud jste jedli zázvor, ale migréna neodejde, má smysl vypít šálek kávy - kofein také pomáhá s bolestmi hlavy a může dokonce zabránit jeho nástupu. Někteří lékaři hovoří o nebezpečí časté konzumace kávy, zatímco jiní tvrdí, že můžete vypít dva šálky tohoto nápoje denně bez jakéhokoli ohrožení zdraví. Kofein může zmírnit fyzické a emoční nepohodlí, navíc je tento přírodní stimulant účinný v raných stádiích deprese. Podle některých zpráv si mnoho lidí, kteří používají kávu, bez ohledu na to, jak divné to může znít, poskytuje zdravý spánek: lidské tělo si zvykne na určité množství kofeinu a když odmítá kávu, člověk začne mít problémy se spánkem.

Čokoládová láska

Když vítězný pochod čokolády po celém světě právě začínal, vůbec nevypadal jako moderní léčba, kterou všichni milovali. Kakaové boby byly podávány na stolech evropské šlechty ve formě specifického hořkého nápoje s kořením a mnoho šálků tohoto dezertu bylo doslova opilou aristokraty, než se cukráři uhodli přidat cukr k drceným kakaovým bobům, i když původní obyvatelé amerického kontinentu mají dlouho míchanou čokoládu s různými sladké ingredience. Později Evropané objevili recept na čokoládu s mlékem a od té chvíle byl svět odsouzen ke všemožné nezničitelné vášni pro všechny druhy čokoládových dezertů. Co je důvodem mimořádné popularity čokolády?

Někteří říkají, že fenylethylamin, který je obsažen v kakaových bobech, je „vinou“ pro látku uvolňovanou v mozku člověka, když je zamilovaný nebo se cítí šťastný. Určitě jste slyšeli výraz jako: „Milovat je jako jíst hodně čokolády.“ Současně například sýr obsahuje ještě více fenylethylaminu, ale jeho popularitu nelze srovnávat s univerzální láskou čokolády.

Někteří odborníci spojují čokoládovou horečku s anandamidem, analogem kanabinolu, hlavní psychoaktivní složky marihuany. Anandamid, nazývaný také „molekula blaženosti“, rozveseluje a zmírňuje únavu, ačkoli odborníci tvrdí, že pokud chce člověk dosáhnout účinku podobného marihuaně, bude muset jíst alespoň kilogram čokolády.

V kakaových bobech je kromě anandamidu a fenylethylaminu přítomen také theobromin - látka podobná kofeinu, která, jak víte, může způsobit závislost. Co přesně lidé mají rádi, čokoláda, vědci musí zjistit, protože obsahuje asi 380 účinných látek. Ale je to opravdu tak důležité? Láska je koneckonců iracionální pocit a místo toho, abychom se snažili zjistit její podstatu, je lepší si jednoduše užít každý její kousek.

Líbí se vám? Chcete mít přehled o aktualizacích? Přihlaste se k odběru našeho kanálu Twitter, Facebook nebo Telegram.

Velký příchod mléka a žízeň po pití?

Ahoj všichni, může mi někdo pomoct.
Porodila jsem před třemi dny a nyní přichází mléko. Jako vždy docela dost. S prvním dítětem bylo velmi mléčné.

Současně chci opravdu pít, ale bylo mi doporučeno trochu pít, aby mléko nepřijelo příliš mnoho (takže už jsem měla plná prsa, obávám se hned laktostázy, poprvé).

Jak se dostat z této situace? Velmi žízeň, žízeň. Nyní piju čistou vodu a po malých porcích.

HTML kód:
Fórum BB kód:

Jak to bude vypadat?

Ahoj všichni, může mi někdo pomoct.
Porodila jsem před třemi dny a nyní přichází mléko. Jako vždy docela dost. S prvním dítětem bylo velmi mléčné.
Současně chci opravdu pít, ale bylo mi doporučeno trochu pít, aby mléko nepřijelo příliš mnoho (takže jsem už měl plná prsa, obávám se hned laktostázy, poprvé).
Jak se dostat z této situace? Přečtěte si úplně
+5 Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatovat v komentářích a mnohem více! ') "> Zaregistrujte se a získejte příležitost hodnotit materiály, chatujte v komentářích a mnohem více!')">> krasava13. 8. 201721319 komentářů
Všechny recepty
Recepty z Povarenok.ruVšechny recepty
Pečené zelí kotlety.
Tyto kotlety jsou pro mě jen záchranáři.
Více informací "
Svačiny
Váš nový rok ozdobí krásné a velmi chutné občerstvení.
Více informací "
Blitz Khachapuri
Dívky, spěchám, abych navrhl vašemu soudu nejúžasnější.
Více informací "
Omáčka z majonézy "Julia".
Tak jsem se rozhodl nějak vyrobit majonézu, prohlédl si všechno.
Více informací "

Komentáře

Jak se dostat z této situace? Velmi žízeň, žízeň

Nyní piju čistou vodu a malé porce

A teď se jim nedoporučuje vyjadřovat?

Mléko je stejná tekutina, v něm až 90% vody, kterou tělo bere od mámy. Protože maminka pravidelně ztrácí vodu s mlékem, touha po kojící ženě je větší než před těhotenstvím a po odstavení. Pokud matka nekonzumuje dostatek tekutin, tělo začne reagovat stejným způsobem jako na jakoukoli jinou dehydrataci. To znamená, že existuje pravidelný pocit žízně, sucho v ústech, kůže může opravdu vyschnout, zácpa, moč se stává koncentrovanější a člověk píše méně často. Tělo tak ušetří zbývající vodu v těle. Ukázalo se, že pro kojící matku je špatná situace: existuje riziko, že mléko také neochotně vyjde. To znamená, že prolaktin bude produkovat mléko, stává se čím dál tím víc, ale pokud je tam žízeň, nedostatek tekutin v těle matky blokuje odtok mléka z prsu - je obtížné jej rozpustit nebo dekantovat. Pro některé je to patrnější, pro někoho méně (zejména podle toho, jak malá maminka pije a jak mobilní je její hormonální systém).

Závěr: omezit kojící matku, aby pila během kojení, a ještě více, když je příval mléka EXTRÉMNĚ laktostáza, a ne naopak!

Pro normální oběh vody v matčině těle je důležité, aby vždy pila přesně tak, jak chce. Chci pít více při přílivu, stačí pít čistou vodu podle mých vlastních přání.

Voda z krku nevstoupí do hrudníku)), ale do žaludku, pak do střev, odkud je podle potřeby distribuována. To, co se může ukázat jako zbytečné, vyjde s močí, jako v jiných životních situacích. Hodně jsem pil - šel jsem hodně na záchod. A všechno.

A množství mléka je určeno hormonem prolaktinem. Je produkován hypofýzou..
Hypofýza ani účinek prolaktinu na tělo nezávisí na opilé tekutině. Naštěstí. )))

Brnění v hrudi při přílivu není v tomto konkrétním okamžiku rychlou produkcí mléka, jedná se o stlačení alveol, ve kterých se mléko kontinuálně produkuje. Toto zúžení způsobuje pocit mravenčení. A protože jsou alveoly stlačené, mléko se začíná tlačit směrem k východu, odtéká z hrudníku. Komprese může vyvolat teplotu nápoje nebo jídla, pokud je teplota vyšší než pokojová teplota. Čím je jídlo nebo pití teplejší, tím rychlejší je uvolňování mléka. A čím více to vyjde, tím více. )))
Proto je důležité, aby kojící matka pila tolik, kolik chce, ale jídlo a pití nejsou horké, ale při pokojové teplotě a nižší.

A množství mléka při odlivu po porodu je výsledkem zvýšení hladiny hormonu prolaktinu v mateřské krvi, která byla naprogramována na těhotenství.

Doporučení omezit pití maminky během přílivu se vrací do takových vzdálených časů, kdy se právě začaly zajímat o kojení. )) A je zastaralá.

Chci spát z mléka

Složení mléka

Kravské mléko nejvíce žádané většinou lidí kvůli jeho dostupnosti a známé chuti obsahuje bílkoviny takový jako mléčný tuk, laktóza, kaseiny, albumin a globuliny. Tyto látky se mohou tvořit v mléčných žlázách všech živých tvorů na planetě a kojit své potomky. Mateřské mléko je velmi výživné a asimilace trvá nějakou dobu. Proto po mléce chcete spát.

Bílkoviny jsou základem struktury všech živých organismů. Jedná se o aminokyselinové sloučeniny, které vytvářejí komplexní vazby a vitální funkce..

 • Mléčný tuk je komplexní složkou triglycerinu, mastných kyselin a vitamínů. Mastné kyseliny, jako je kyselina máselná, kaprinová a kaprylová, určují chuť a vůni mléka.

Výrobek také obsahuje látky jako mléčný tuk - fosfolipidy, mléčný lecitin, cefalin, cholesterol a ergosterol. Každá z nich hraje důležitou roli při vytváření zdravého mléka..

 • Kasein je druh bílkoviny tvořené vápníkem a fosforem. Kasein koaguluje a vysráží pomocí kyseliny při výrobě mléčných výrobků..
 • Albumin je jedním ze syrovátkových bílkovin..
 • Globulin - odpovědný za převod agentů odpovědných za imunitu.

Sérový albumin a globulin v koncentrované formě se používají jako plnivo do mléčných a jiných potravinářských výrobků.

Proč chcete mléko? Protože obsahuje cukr.

Mléčný cukr ve formě laktózy obsažené v mléce je prvním uhlohydrátem v životě každého novorozence všeho druhu. K asimilaci laktózy musí být enzym laktázy přítomen v živém organismu. Pokud to nestačí, dochází k intoleranci laktózy. Tato složka dělá mléčnou chuť sladkou a je zdrojem vitality..

Laktóza dlouho přetrvává v žaludku a ve střevech, kde slouží jako zdroj výživy bakterií mléčného kvašení, které pomáhají chránit mikroflóru orgánů před infekcemi.

Kromě komplexních sloučenin obsahuje mléko také minerály, které jsou nezbytné pro všechny živé organismy na Zemi.

 • Lysin - tvořený v rostlinách. Má mírnou antivirovou vlastnost, podporuje produkci růstového hormonu. Při nedostatku lysinu dochází k rychlé únavě, špatné chuti k jídlu, zpomalení růstu a ke snížení tělesné hmotnosti. S nedostatkem této aminokyseliny se člověk stává podrážděným, nemůže se koncentrovat, jeho oči zčervenají, vlasy příliš vypadávají. Nedostatek lysinu může vést k anémii nebo problémům s porodními funkcemi..
 • Tryptofan - je součástí bílkovin všech živých tvorů. Tato aminokyselina se podílí na tvorbě melatoninu a má uklidňující účinek a pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu v krvi.
 • Leucine - vstupuje do mléka z rostlin konzumovaných zvířaty. Aminokyselina je prospěšná pro zdraví jater a je nezbytná pro vstřebávání železa. Považováno za nezbytnou součást.

Minerály se dělí na makroprvky a mikroelementy:

 • Makronutrienty jsou sodík, vápník, draslík, hořčík, chlor a fosfor.
 • Stopové prvky jsou: železo, zinek, fluor, mangan, měď, kobalt, selen a jod.

Kravské mléko nejvíce žádané většinou lidí kvůli jeho dostupnosti a známé chuti obsahuje bílkoviny takový jako mléčný tuk, laktóza, kaseiny, albumin a globuliny. Tyto látky se mohou tvořit v mléčných žlázách všech živých tvorů na planetě a kojit své potomky. Mateřské mléko je velmi výživné a asimilace trvá nějakou dobu. Proto po mléce chcete spát.

Bílkoviny jsou základem struktury všech živých organismů. Jedná se o aminokyselinové sloučeniny, které vytvářejí komplexní vazby a vitální funkce..

Výrobek také obsahuje látky jako mléčný tuk - fosfolipidy, mléčný lecitin, cefalin, cholesterol a ergosterol. Každá z nich hraje důležitou roli při vytváření zdravého mléka..

Sérový albumin a globulin v koncentrované formě se používají jako plnivo do mléčných a jiných potravinářských výrobků.

Proč chcete mléko? Protože obsahuje cukr.

Mléčný cukr ve formě laktózy obsažené v mléce je prvním uhlohydrátem v životě každého novorozence všeho druhu. K asimilaci laktózy musí být enzym laktázy přítomen v živém organismu. Pokud to nestačí, dochází k intoleranci laktózy. Tato složka dělá mléčnou chuť sladkou a je zdrojem vitality..

Laktóza dlouho přetrvává v žaludku a ve střevech, kde slouží jako zdroj výživy bakterií mléčného kvašení, které pomáhají chránit mikroflóru orgánů před infekcemi.

Kromě komplexních sloučenin obsahuje mléko také minerály, které jsou nezbytné pro všechny živé organismy na Zemi.

Mléko jiných zvířat a jeho použití v potravinách

Můžete pít nejen kravské mléko, ale také produkt z jiných zvířat zkroutený osobou, která se naučila ho používat pro své gastronomické účely..

 • Podle svého chemického obsahu je kozí mléko podobné kravskému mléku, ale má vysoký obsah tuku. Má sladkou chuť a štiplavý zápach.
 • Ovčí mléko se používá k výrobě gastronomického sýra - sýru feta. Bohatý na vitamín A.
 • Mare's mléko se používá k výrobě kvašeného mléčného nápoje - koumiss. Má sladkou, ale nepříjemnou chuť a štiplavý zápach. Mléko je velmi husté v konzistenci. V jeho složení dominují syrovátkové proteiny. Existuje mnohem méně tuku a minerálů než kráva.
 • Oslí mléko je svým složením a vlastnostmi podobné klisnám. Má léčivý účinek.
 • Buvolí mléko má příjemnou chuť a vůni. Silnější než kráva kvůli vysokému obsahu tuku.
 • Velbloudí mléko je sladké chuti a husté konzistence. Obsah fosforu a vápníku je vyšší než v mléce jiných zvířat.

Můžete pít nejen kravské mléko, ale také produkt z jiných zvířat zkroutený osobou, která se naučila ho používat pro své gastronomické účely..

Role mléka v kojeneckém věku

Mateřské mléko pro lidské dítě a pro všechny novorozené tvory na planetě hraje velmi důležitou roli. Vital role. Nejedná se pouze o podporu energie v těle dítěte, které ještě není schopno samostatně jíst běžné jídlo, ale také o příspěvek k budoucímu fyzickému a psychickému zdraví dítěte..

Instinkt je geneticky položen v dítěti, takže je nutné ihned po narození hledat matčina prsa, aby se poprvé vypilo mléko a získaly se s ním důležité stopové prvky. První kapky kolostra mohou dítě chránit před nemocí po mnoho měsíců. To je způsobeno globuliny v něm obsaženými. Tyto složky tvoří imunitu. Dítě není náchylné k chorobám, u nichž se u matky vyvinula imunita.

Mléko obsahuje vápník, fosfor a další látky, které pomáhají s růstem a tvorbou kostí, svalů a duševního vývoje..

Pokud jde o emoční význam mateřského mléka, jedná se o vztah mezi dítětem a matkou, který pokračuje po dlouhé symbióze. Dítě je odděleno od těla matky a má strach. Když ho však matka drží v náručí a krmí ho, dítě prožívá jednotu se sebou samým a štěstí. Možná důvodem, proč dospělý chce mléko, je potřeba štěstí a tepla.

Mateřské mléko pro lidské dítě a pro všechny novorozené tvory na planetě hraje velmi důležitou roli. Vital role. Nejedná se pouze o podporu energie v těle dítěte, které ještě není schopno samostatně jíst běžné jídlo, ale také o příspěvek k budoucímu fyzickému a psychickému zdraví dítěte..

Instinkt je geneticky položen v dítěti, takže je nutné ihned po narození hledat matčina prsa, aby se poprvé vypilo mléko a získaly se s ním důležité stopové prvky. První kapky kolostra mohou dítě chránit před nemocí po mnoho měsíců. To je způsobeno globuliny v něm obsaženými. Tyto složky tvoří imunitu. Dítě není náchylné k chorobám, u nichž se u matky vyvinula imunita.

Mléko obsahuje vápník, fosfor a další látky, které pomáhají s růstem a tvorbou kostí, svalů a duševního vývoje..

Pokud jde o emoční význam mateřského mléka, jedná se o vztah mezi dítětem a matkou, který pokračuje po dlouhé symbióze. Dítě je odděleno od těla matky a má strach. Když ho však matka drží v náručí a krmí ho, dítě prožívá jednotu se sebou samým a štěstí. Možná důvodem, proč dospělý chce mléko, je potřeba štěstí a tepla.

Mléko pro dospělé

Účinek produktu na rostoucí organismus je prokázán a pochopitelný. Je však mléko dobré i pro dospělé

Ukázalo se, že množství užitečných mikro a makro prvků obsažených v tomto nápoji je zcela zanedbatelné, aby prospělo zdraví dospělých. Pití mléka ve vyšším věku neovlivní pevnost kostí. Ale stále to má nějaký účinek. Mléko pomáhá starším lidem udržet vápník v kostech a posílit nervový systém..

Účinek produktu na rostoucí organismus je prokázán a pochopitelný. Je však mléko dobré i pro dospělé

Ukázalo se, že množství užitečných mikro a makro prvků obsažených v tomto nápoji je zcela zanedbatelné, aby prospělo zdraví dospělých. Pití mléka ve vyšším věku neovlivní pevnost kostí. Ale stále to má nějaký účinek. Mléko pomáhá starším lidem udržet vápník v kostech a posílit nervový systém..

Proč chcete mléko?

V zásadě pro dospělé není nutné mléko. Všechny užitečné prvky v něm obsažené lze získat z jiných produktů, neméně užitečné.

Ne všichni dospělí rádi pijí mléko. Ale proč to pro některé přitahuje tolik, že ho chtějí používat každý den Proč vždycky chcete mléko?

Neodolatelné touhy po mléku a mléčných výrobcích se obvykle setkávají s podrážděnými, úzkostlivými lidmi z toho důvodu, že jejich tělu chybí potřebné aminokyseliny (lysin, tryptofan nebo leucin)..

Jiní lidé, kteří chtějí konzumovat mléko, mohou mít nedostatek vápníku a tělo je nutí ke konzumaci produktu..

Nebo je možná vše spojeno se vzpomínkami z dětství. Koneckonců, podvědomá mysl nic nezapomíná a v některých okamžicích, kdy člověk chce zažít zapomenuté pocity, teplo a lásku, kterou dostal od své matky, nalil si kávu s mlékem. Chtěl bych z nějakého důvodu pít teplé mléko večer před spaním, jako v dětství.

V zásadě pro dospělé není nutné mléko. Všechny užitečné prvky v něm obsažené lze získat z jiných produktů, neméně užitečné.

Ne všichni dospělí rádi pijí mléko. Ale proč to pro některé přitahuje tolik, že ho chtějí používat každý den Proč vždycky chcete mléko?

Neodolatelné touhy po mléku a mléčných výrobcích se obvykle setkávají s podrážděnými, úzkostlivými lidmi z toho důvodu, že jejich tělu chybí potřebné aminokyseliny (lysin, tryptofan nebo leucin)..

Jiní lidé, kteří chtějí konzumovat mléko, mohou mít nedostatek vápníku a tělo je nutí konzumovat produkt..

Nebo je možná vše spojeno se vzpomínkami z dětství. Koneckonců, podvědomá mysl nic nezapomíná a v některých okamžicích, kdy člověk chce zažít zapomenuté pocity, teplo a lásku, kterou dostal od své matky, nalil si kávu s mlékem. Chtěl bych z nějakého důvodu pít teplé mléko večer před spaním, jako v dětství.

Poškození mléka v noci

Pro zdravého člověka nepředstavuje mléko žádné nebezpečí. Pokud však dospělý nebo dítě s nesnášenlivostí laktózy pije mléko, může mít nejnepříjemnější a dokonce i vážné následky. To je zvracení a nadýmání, průjem a alergická reakce.

Hlavním poškozením mléka je obsah kalorií a možnost zvýšení cholesterolu v krvi, což může způsobit problémy s krevními cévami a srdcem. Nadváha je také důsledkem používání mastného mléka a mléčných výrobků. Ale když dospělý chce mléko, z nějakého důvodu o tom nepřemýšlí. Nebo si vzpomíná, když se problémy již objevily.

Existuje mnoho produktů vyrobených z mléka a jeho složek. Jsou to různé druhy sýrů, zakysaná smetana, kefír, smetana, jogurt, tvaroh, máslo, katyk, koumiss a ayran. Všechny tyto výrobky jsou stejně zdravé jako mléko samotné a neméně chutné..

Pokud chcete mléko, proč nevyzkoušet všechny jeho vlastnosti..

Zpravidla si každou noc vypít sklenici mléka před spaním, je důležité mít na paměti:

 1. Diuretický účinek. Jakýkoli mléčný nápoj je především tekutina. Pokud tedy s danou částkou zacházíte příliš daleko, budete se muset dostat na záchod více než jednou v noci.
 2. Nadýmání. Pokud se při práci zažívacího traktu vyskytnou problémy, postačí i jedna sklenice mléka v noci na nadýmání, bolest a koliku v žaludku.
 3. Extra libry. Pro ty, kteří již mají nadváhu, odborníci na výživu nedoporučují pít mléčné koktejly každou noc. Sklenice produktu obsahuje nejméně 120 kcal, což v kombinaci se zpomaleným metabolismem v noci může vyvolat zvýšení tělesného tuku.
 4. Vysoký obsah laktózy. Jakmile se v těle změní na glukózu, způsobí prudký skok v hladině cukru v krvi. Je proto možné, že příští ráno se člověk probudí ze silného pocitu hladu.
 5. Zatížení jater. Jeho hlavním úkolem v noci je očistit tělo toxinů. A proteiny a laktóza, které vstupují do těla spolu s mléčnými výrobky, tuto práci komplikují a narušují detoxikační proces..

Mléko má také mnoho kontraindikací. Za prvé, individuální nesnášenlivost na produkty tohoto druhu, alergie na látky, které je tvoří, a diabetes mellitus. Stejně jako tendence k tvorbě solí, střevních poruch a závažných patologií zažívacího traktu.

Například nadbytek benzoanu sodného způsobuje bolesti hlavy, hyperaktivitu a narušuje trávicí proces a antibiotika potlačují imunitní systém a zvyšují riziko vzniku plísňových onemocnění. A dokonce obyčejná soda, považovaná za bezpečnou konzervační látku, se během zpracování mléka stává zdrojem amoniaku - skutečným jedem pro zažívací trakt, který způsobuje vážné problémy se střevem a dvanácterníkem.

Mléčné výrobky bohužel také způsobují únavu a ospalost. Obzvláště u starších lidí. Čím je člověk starší, tím horší jeho tělo absorbuje mléčné bílkoviny (kasein a syrovátku). Únava je charakteristickým příznakem nesnášenlivosti mléčných výrobků. Proveďte experiment a na chvíli se vzdejte mléčných výrobků a všimnete si nějaké další energie.

Vědci dosud plně nechápali mechanismus vývoje únavy. Jedna verze zní následovně. Tělo mylně vyvíjí imunologickou reakci na mléčné bílkoviny a vytváří protilátky, které proti nim bojují. To nevyhnutelně vede k únavě pokaždé. Ve skutečnosti se mléčné výrobky nacházejí v mnoha našich známých pokrmech. A pokud si myslíte, že zpracované potraviny, jako jsou jogurty a měkké sýry, z velké části neobsahují mléčné bílkoviny, mýlíte se.

Pro zdravého člověka nepředstavuje mléko žádné nebezpečí. Pokud však dospělý nebo dítě s nesnášenlivostí laktózy pije mléko, může mít nejnepříjemnější a dokonce i vážné následky. To je zvracení a nadýmání, průjem a alergická reakce.

Hlavním poškozením mléka je obsah kalorií a možnost zvýšení cholesterolu v krvi, což může způsobit problémy s krevními cévami a srdcem. Nadváha je také důsledkem používání mastného mléka a mléčných výrobků. Ale když dospělý chce mléko, z nějakého důvodu o tom nepřemýšlí. Nebo si vzpomíná, když se problémy již objevily.

Existuje mnoho produktů vyrobených z mléka a jeho složek. Jsou to různé druhy sýrů, zakysaná smetana, kefír, smetana, jogurt, tvaroh, máslo, katyk, koumiss a ayran. Všechny tyto výrobky jsou stejně zdravé jako mléko samotné a neméně chutné..

Pokud chcete mléko, proč nevyzkoušet všechny jeho vlastnosti..

Jak koupit správné mléko

Chcete-li získat maximum z mléka, musíte vědět, že někteří výrobci nepoužívají přírodní mléko k výrobě mléčných nápojů, ale chovají sušené mléko v prášku. To musí být uvedeno na obalu nápoje. Obal nebo krabička také udává obsah tuku v procentech. To je důležité pro ty, kteří sledují postavu a jejich zdraví..

Pokud opravdu chcete mléko, proč zkusit parní lázeň V tomto případě si můžete být jisti přirozeností produktu. Musíte však vědět, že kráva dávající toto mléko je zdravá. A samotný nápoj musí být podroben tepelnému ošetření ihned po jeho obdržení od zvířete, protože bakterie, které přicházejí ze vzduchu, se rychle začnou vyvíjet v tekutině. To dělají producenti dobrého mléka v dobré víře, vystavují jej ultrapasterizaci.

Při výběru mléka v obchodech můžete věnovat pozornost tomu, že je v různých obalech. Plastové láhve s výrobkem se snadno používají a ukládají v lednici, ale průhledný plast propouští světlo, které má škodlivý účinek na vitamíny a mléčné bílkoviny. Chcete-li získat chutný produkt s výhodou, měli byste si vybrat mléko v lepenkových krabicích nebo měkkých plastových sáčcích, které nedovolují světlo.

Chcete-li získat maximum z mléka, musíte vědět, že někteří výrobci nepoužívají přírodní mléko k výrobě mléčných nápojů, ale chovají sušené mléko v prášku. To musí být uvedeno na obalu nápoje. Obal nebo krabička také udává obsah tuku v procentech. To je důležité pro ty, kteří sledují postavu a jejich zdraví..

Pokud opravdu chcete mléko, proč zkusit parní lázeň V tomto případě si můžete být jisti přirozeností produktu. Musíte však vědět, že kráva dávající toto mléko je zdravá. A samotný nápoj musí být podroben tepelnému ošetření ihned po jeho obdržení od zvířete, protože bakterie, které přicházejí ze vzduchu, se rychle začnou vyvíjet v tekutině. To dělají producenti dobrého mléka v dobré víře, vystavují jej ultrapasterizaci.

Při výběru mléka v obchodech můžete věnovat pozornost tomu, že je v různých obalech. Plastové láhve s výrobkem se snadno používají a ukládají v lednici, ale průhledný plast propouští světlo, které má škodlivý účinek na vitamíny a mléčné bílkoviny. Chcete-li získat chutný produkt s výhodou, měli byste si vybrat mléko v lepenkových krabicích nebo měkkých plastových sáčcích, které nedovolují světlo.

Články O Neplodnosti