Hlavní Výživa

Jak se korek před dodáním

Od prvních dnů těhotenství začne cervikální hlen produkovaný buňkami děložního hrdla během každé ovulace zesílit. Postupně vytváří docela hustou sraženinu, která uzavírá děložní hrdlo po celou dobu porodu dítěte. Kvůli této funkci „ucpávání“ se tomu říkalo sliznice. Chrání dělohu před infekcemi a blokuje přístup k ní pro všechny patogenní mikroorganismy. Toto je další příklad nepochopitelné přirozené moudrosti..

Je však logické předpokládat, že před narozením by se měl vstup (a pro dítě - východ) otevřít. Stává se to krátce před porodem, i když je to pro každého jiné: u někoho začíná porod za pár hodin a pro někoho za pár dní a dokonce týdnů poté, co sliznice prošla. Ale vždy to naznačuje, že se tělo připravuje na nadcházející události.

Nulliparous ženy mají jistě zájem o otázku, jak sliznice odchází před porodem. Nic nadpřirozeného, ​​děsivého nebo nepochopitelného. Vypadá to jako sekrece hustého hlenu nebo sliznice z pochvy. Tento hlen má bělavě nažloutlou (béžovou, narůžovělou) barvu, velmi často s pruhy nebo nečistotami krve, protože malé kapiláry praskají, když se děložní hrdlo rozšíří. Korek však může být čistý a transparentní..

Ve většině případů se sliznice zhasne ráno při sprchování nebo při záchodu. V tomto případě můžete cítit, ale nemáte čas vidět, že něco vyšlo z pochvy. Pokud by korek vypadl ve chvíli, kdy jste se nosili, určitě uvidíte tento charakteristický hlen na spodním prádle nebo na prostěradle (pokud byla ještě v posteli). Velmi často tomu předchází vyšetření gynekologem. A stává se, že korek odchází současně s vodami.

Druhé narození: korek odešel, kdy začne narození? Konzultace s gynekologem

Těhotenství je nejzajímavější období v životě každé ženy. Nezáleží na tom, jaký bude účet dítěte, každá žena, která nosí dítě pod svým srdcem, řekne, že po všech těch devět měsíců byla pod neustálým stresem, vzrušením a trápila ji strach. Aby se alespoň nějak uklidnila nestabilní psychika, těhotné ženy se snaží najít více a více informací o svém stavu, číst lékařskou literaturu, komunikovat na ženských fórech a klást otázky týkající se speciálních služeb. Otázka: „Pokud se druhé narození a korek odešly, když začíná narození“ - je to téměř jedno z nejpopulárnějších mezi všemi ostatními. Zkusme to vyřešit a dát všechno na police.

Jaký je rozdíl mezi druhým a následným narozením od prvního?

Hlavním rozdílem mezi druhým a následným narozením od prvního je možná to, že žena již ví o nadcházejících obtížích, lépe zná své tělo a méně náchylná k nesmyslným obavám. Nicméně, bez ohledu na to, jak jste mentálně připraveni, je třeba si uvědomit, že všechna těhotenství se od sebe liší a všechno se může pokazit. I stejná žena se může pokaždé cítit úplně jiná. Je možné, že ve druhém těhotenství nebudete toxikózou mučeni, zatímco jste se poprvé otočili naruby. Nebo například mnoho matek říká, že ve druhém těhotenství se objevily nenávistné strie, přestože se jim nejprve podařilo vyhnout se jim.

Pokud jde o přímou fyziologii:

 1. V prvním těhotenství trvají pracovní bolesti mnohem déle (ideálně se krk otevírá 1 cm za hodinu). V následných dodávkách dochází ke zveřejnění 2krát rychleji (vzhledem k tomu, že mezi nimi nepřešlo příliš mnoho času).
 2. Proces vyhoštění plodu z dělohy, tj. Pokusů, také ve druhém těhotenství trvá mnohem méně času a jsou méně bolestivé.

Proto si pamatujte na hlavní věc - pokaždé, když je všechno jiné a ne jako v předchozích případech. I když máte druhé těhotenství a korek odešel, je na začátku porodu velmi těžké říci.

Co se děje v posledních týdnech těhotenství

Počínaje 38 týdny těhotenství je plod připraven existovat mimo dělohu a porod se od nynějška považuje za aktuální. Placenta začíná stárnout a ztrácí své schopnosti, takže dítě dostává signál, že je čas jít k mámě. Ale neměli byste do tohoto procesu zasahovat - příroda ví nejlépe, když je nejlepší čas pro dítě. K tomu může dojít po 38 týdnech i po 42 letech.

Navzdory skutečnosti, že poslední dny jsou nejobtížnější, těhotná žena cítí určitý nárůst síly, je snazší dýchat. Důvodem je skutečnost, že děloha je snížena a výrazně uvolňuje bránici. Před narozením sliznice postupně ustupuje, což celou tu dobu spolehlivě blokuje děložní hrdlo. A na otázku mnoha matek: „Co mám dělat, když je korek odstraněn a kdy začne porod během druhého těhotenství?“ Odpověď odborníků je uvedena v tomto článku níže..

Co je korek a jak to vypadá?

Upřímně řečeno, naše matky ani nevěděly, že došlo k určité dopravní zácpě, mnoho si ani neuvědomilo, že stejný podivný výboj naznačuje přístup k porodu. Naštěstí žijeme v informačním věku a můžeme získat téměř všechny informace, které nás zajímají. Takže to, co je opravdu korek?

Korek - děložní hlen, který se objevuje v prvních týdnech těhotenství, každý den ztloustne a kondenzací se stává určitou bariérou. Díky ní je vstup a výstup do děložního čípku spolehlivě blokován. V posledních fázích těhotenství se korek začíná postupně odcházet, což znamená, že tělo matky je připraveno k porodu.

Když korek vyjde?

Obvykle odchází pár dní před narozením, ale někdy může tento proces trvat až týden. Současně si žena všimne malých sraženin žluté, světle hnědé barvy na povlečení nebo na každodenních kalhotkách. Krevní pruhy mohou být také přítomny a nepředstavují žádnou hrozbu. S největší pravděpodobností se objevily s expanzí dělohy a poškozením kapilár.

Ještě jednou stojí za zmínku, že i když korek prošel, jak dlouho začne druhé narození, je velmi těžké říci. Zde se musíte podívat na celý stav ženy jako celku. Existuje řada dalších příznaků, na které se při vyšetřování těhotné ženy spoléhá zkušený gynekolog.

Co jiného mohou být předchůdci porodu?

Předpokládejme, že příští vstup na prenatální kliniku je stále daleko a nastávající matka touží zjistit, kdy začne porod, pokud bude korek odstraněn. Druhé těhotenství je stále krásné, protože zkušená žena, která nečeká poprvé na narození dítěte, dokonale ví o tzv. Předchůdcích porodu. Zde je krátký seznam toho, co je pozorováno před porodem:

 • děloha sestupuje, žena poznamenává, že najednou bylo snazší dýchat;
 • aktivita plodu klesá - dítě je tlačeno celým tělem k východu, mrzne a čeká v křídlech;
 • hmotnost ženy se mírně snižuje - otoky a otoky zmizí, tělo se zbaví všeho zbytečného;
 • hnízdní syndrom - žena v žádném případě necítí nárůst síly, chce v bytě naléhavě provést opravy nebo jarní úklid;
 • Brexton-Hicksovy kontrakce jsou imaginární kontrakce, které se liší od skutečné neperiodicity a bezbolestnosti. Takové kontrakce začnou obtěžovat ženu od 32 týdnů;
 • porucha příjmu potravy je další způsob, jak očistit tělo od všeho zbytečného před porodem.

Samozřejmě, že ne všechny ženy mají všechny tyto příznaky a porod se může objevit v nejpředvídatelnější chvíli. Zároveň, i se všemi příznaky, může dlouho očekávané setkání s dítětem trvat několik týdnů. Proto, pokud máte druhé narození a korek odešel, kdy vám může lékař sdělit, kdy začne narození, protože nejviditelnějšími příznaky porodu jsou změkčení a zkrácení děložního hrdla, otevření a únik plodové vody.

Druhý porod: korek se uvolnil a začala práce, co dělat?

Jak jsme psali výše, korek může odejít týden před očekávaným narozením, ale také se stává, že k tomu dochází těsně před narozením a kontrakce začnou okamžitě. Jakmile si všimnete, že se nezastaví, ale naopak, pokaždé intenzivnější - to jsou skutečná narození. Okamžitě byste měli zavolat sanitku nebo jít sami do nemocnice. Obzvláště ostražitý by měl být vícečetný, protože druhé narození vždy trvá mnohem méně času.

Kdy zazní alarm?

Ne pokaždé, když je korek považován za normální. Těhotná žena by měla být vždy v pohotovosti a měla by být schopna odlišit děložní hlen od jiných druhů sekretů. Měli byste okamžitě zavolat sanitku a jít na porodnici v případech, kdy:

 1. Korek začal ustupovat před 37 týdny - to naznačuje předčasné narození.
 2. Vyskytuje se krvavý výboj (ve velkém i malém množství) - jasný znak oddělení placenty a v důsledku toho okamžitá hospitalizace.
 3. Spolu s korkem voda ustoupila - to platí i pro případy, kdy nevytekají úplně, ale mírně unikají. Možné poškození integrity močového měchýře a infekce dítěte.

Došlo k dopravní zácpě - kdy čekat na porod (druhé těhotenství): názor gynekologa

Pokud shrneme všechny výše uvedené, není výstup sliznice přesným ukazatelem nástupu okamžité práce. Dítě se může narodit za pár hodin a za týden. Jedná se spíše o jasné znamení, že tělo budoucí matky je připraveno na tak důležitý proces a zbývá jen velmi málo času. I když je porod druhý a korek odešel, na začátku porodu je velmi obtížné říci bez vyšetření na gynekologickém křesle.

Harbingers of Multiparous Births: Doctor's List

Předchůdci narození v multiparous obvykle přicházejí rychleji

Příznaky bezprostředního nástupu práce

Při narození dítěte tělo mobilizuje všechny své síly a radikálně restrukturalizuje práci endokrinního a nervového systému. Maximální změny nastávají přímo při narození dítěte, přípravné fáze však začínají v několika předcházejících týdnech. Seznam zřejmých předchůdců práce ve vícerozměrném stavu je podobný příznakům blížícího se prvního narození. Hlavními rozdíly jsou doba trvání takových výstražných signálů a jejich průběh..

Jaké předchůdce budou pro každého bez ohledu na počet těhotenství:

 1. Prolaps břicha. Tzv. Vnější změny, které jsou patrné nejen pro těhotnou ženu, ale i pro ostatní. Pokud po celé týdny těhotenství bylo břicho ženy nejvýznamnější v centrální části poblíž pupku, na konci třetího trimestru se jeho objem zvětšil ve spodní části a dno dělohy již není tak vysoké. Důvodem je, že hlava dítěte klesá do pánve matky a připravuje se na nadcházející datum. To vede k uvolnění určitého prostoru v horní části břicha a ke snížení tlaku dělohy na bránici. Nezapomeňte, že tento příznak nenaznačuje předčasné narození.
 2. Odjezd sliznice. V průběhu těhotenství byl vstup do děložního čípku zakryt speciálním hlenem, který sloužil jako ochranná bariéra proti infekci před dosažením plodu. Počátek procesu porodu je doprovázen rozšířením děložního hrdla, díky kterému je hlen uvnitř děložního hrdla oddělen a vyjde ven. Protože k tomu dochází již při otevření krku, je takové označení považováno za přesnější a je pozorováno blíže k datu narození.
 3. Zvýšené falešné kontrakce. Falešné nebo tréninkové kontrakce jsou kontrakce svalů dělohy, které způsobují bolest. Zmatení skutečných bojů s tréninkem selže, protože všechny pokusy o odpočinek během skutečného boje jsou zbytečné.
 4. Psychologické změny. V posledním trimestru těhotenství se ženské tělo připravuje na dítě nejen fyzicky, ale také psychologicky. Práce nervového systému je významně přestavěna, čímž se zvyšuje pocit sebezáchovy, potřeba pohodlí a útulnosti, zvyšování pedantry a náročnosti. Známým znakem brzkého setkání s dítětem je instinkt vnoření. Projevuje se v ostré touze ženy provést jarní úklid, dokončit započaté práce a dokonce provést zásadní změny. Zároveň nastávající matka zažívá emoční vzestup a cítí radost, navzdory fyzickému nepohodlí způsobenému velkými objemy břicha.
 5. Čištění těla. Když se blížíte k porodu, mění se hormonální pozadí, což vede k nepřiměřené poruše stolice. Žena může jít na záchod několikrát denně a její stolice se stává tekutější. Tak dochází k přirozenému čištění těla, aby se usnadnil průchod dítěte přes porodní kanál.

Budeme analyzovat možné rozdíly v příznacích, které naznačují přibližné datum narození během prvního a druhého těhotenství.

Kolik prekurzorů začíná, závisí na průběhu těhotenství

Možné rozdíly v příznacích u prvorozených a již držených matek

 1. Prolaps břicha. Během prvního těhotenství je tento signál nepřesný a objevuje se několik týdnů před narozením, protože ženské tělo potřebuje na přípravu na tak důležitý proces delší dobu. Při opakovaném porodu dojde k břišnímu prolapsu několik dní před setkáním dítěte, takže nastávající matka by neměla očekávat, že je ještě dost času na přípravu. Příbuzní nebo jejich vlastní pocity budou moci říct, že se žaludek snížil. Žena bude cítit, že je snadnější dýchat a jíst, a ustavičná dušnost a nepříjemné pálení záhy zmizely..
 2. Korkový výboj Znak je považován za docela přesný a označuje blížící se narození. Je však třeba mít na paměti, že míra dilatace děložního čípku, zejména během prvního těhotenství, je pro každou ženu individuální. Tento proces může trvat několik dní nebo dokonce týdnů. Ve vícečetných případech po opuštění korku by se mělo porod očekávat v příštích několika dnech. Důvodem je rychlejší otevření děložního čípku. Můžete odlišit vzhled korku od denních sekretů - je to malá hustá hrudka, která může obsahovat pruhy v krvi. Je třeba mít na paměti, že při pevném připevnění korku ke stěně děložního hrdla se může během porodu okamžitě odchýlit..

Mnoho rozmanitých žen přichází do druhé fáze porodu během několika hodin po začátku pravidelných bolestivých kontrakcí.

 1. Psychologické změny. K restrukturalizaci nervového systému a přípravě na setkání s dítětem dochází bez ohledu na sériové číslo těhotenství. Instinkt hnízda je stejně výrazný při porodu prvního a druhého dítěte. Navíc, pokud žena již má dítě, nemusí si takové psychologické změny všimnout nebo jim nedat smysl.
 2. Čištění těla. Uvolněná stolice několik dní před narozením je pozorována bez ohledu na počet těhotenství. Změny jsou způsobeny probíhajícími biochemickými procesy v těle a jsou nezbytné k usnadnění porodu.
 3. Lékaři tvrdí, že příznaky připravenosti dítěte k narození během druhého těhotenství přicházejí dříve, počínaje 36 týdny. K porodu navíc dochází také o něco dříve..

Takové příznaky, jako je vypouštění plodové vody a pravidelné kontrakce, naznačují začátek první fáze porodu.

Porod v multiparousu

Porovnejte první a druhé narození podle několika kritérií:

 1. Kolik přípravných změn začíná. Ve druhém těhotenství začne signál dřívějšího porodu dorazit dříve..
 2. Datum a čas. Předpokládá se, že druhé těhotenství trvá o něco méně než první, nicméně zde hrají roli individuální vlastnosti, takže byste se na toto tvrzení neměli spoléhat..
 3. Bolest. Druhé narození je podle žen mnohem bolestivější než první, protože děložní hrdlo se otevírá rychleji a intenzivněji.
 4. Porodnost. Mezera mezi prvními kontrakcemi a narozením dítěte je během druhého těhotenství kratší. Úplné otevření krku trvá až 8 hodin. To je způsobeno trénovanými svaly vagíny a již známým průběhem procesu nervové soustavy.
 5. Psychický stav ženy. Lékaři i pacienti říkají, že druhé narození se snáze přenáší. Neberte je však příliš lehce. Pamatujte, že když začnou kontrakce druhého těhotenství, může se dítě narodit za několik hodin.

Každá žena musí mít představu o klasických známkách připravenosti a o rozdílech mezi prvním a druhým narozením. Takové signály těla pomáhají správně posoudit, co se děje, a připravit se včas na narození dítěte. Zároveň musíte pochopit, že každé narození je individuální a jedinečné, a proto se nemůžete řídit scénářem, který měli vaši přátelé nebo příbuzní. Za jednu z důležitých složek se považuje psychický stav ženy, proto buďte klidní, uvolněte se co nejvíce, nebojte se a připravte se na včasné setkání s dítětem.

Těhotná žena má korek

Co dělat, když těhotná žena má korek

Těhotná žena má z děložního hrdla korek - tato událost si zaslouží pozornost gynekologa, který vede její těhotenství. Skutečností je, že se jedná o příznak předčasného porodu. Pojďme mluvit o tom, jak korek odchází před porodem, jak to vypadá a jaké kroky musí budoucí matka podniknout?

Korek je hustá hrudka hlenu, která je v děložním čípku téměř po celou dobu těhotenství. Účelem tohoto hlenu je jedna věc - zabránit mikrobům a patogenním bakteriím proniknout do dělohy a ovlivnit membrány a dítě. Sliznice před narozením potom vyjde, když se začnou strukturální změny v děložním čípku, to znamená, že změkčuje a začíná se otevírat. U některých žen k tomu dochází po 37 týdnech těhotenství, zatímco u jiných po 40 týdnech. A to je norma. Pokud je tento jev pozorován mnohem dříve - můžeme předpokládat hrozbu předčasného porodu.

A co dělat, když těhotná žena zastavila dopravní zácpu, kdy porodit? Je třeba věnovat pozornost především vašemu všeobecnému blahu a některým vnějším znakům.

Když se dítě připravuje na narození, může výrazně spadnout do pánve, díky čemuž břicho výrazně klesá. Žena může trpět nevolností a průjmem - je velmi důležité odlišit tento přirozený stav, který v mnoha případech doprovází otevření děložního hrdla, od střevní infekce nebo otravy..
Pokud vody zůstaly pozadu, je čas jít do nemocnice.

Hlavním znakem práce, která začala, jsou však stále pravidelné kontrakce. Výrazně se liší od přípravných. Při skutečných kontrakcích ženy obvykle nemají otázky, zda se porod již připravuje nebo jen připravuje. Skutečné boje jsou mnohem silnější, bolestivější a intenzivnější..

Pokud máte stále pochybnosti, můžete zkusit vzít pilulku No-shpa, ale je lepší si lehnout, zkusit spát, pokud pracujete, samozřejmě to nebude fungovat. Mnoho klidných přípravných kontrakcí teplou koupelí. To však není nejlepší řešení pro ženy, které již mají hlenovou zátku..

Můžete zkusit čas mezi souboji. Mezery by se neměly prodlužovat, ale spíše zkracovat. Jít do nemocnice s kontrakcemi méně než jednou za 5 až 7 minut nedává velký smysl, pokud se cítíte uspokojivě.

Je nutné shromáždit se v porodnici, pokud se objevilo špinění z genitálního traktu. To je normou při vypouštění sliznice, ale pouze pokud v ní jsou krvavé pruhy a krev z sliznice nevyteče. Druhá podmínka může být velmi nebezpečná pro matku a dítě, je příznakem předčasného placentárního narušení.

Kdy začne porod, pokud je korek odstraněn?

Velmi často se stává, že nastávající matka v posledních týdnech těhotenství čelí předchůdcům porodu. Lze je opakovat s určitou periodicitou a často nevedou k porodu. Ale když už konečná lhůta uplynula a začnou se objevovat zjevné příznaky porodu - ženy si je pletou s harckerem a nevěnují pozornost. Z toho snadno nemůžete být v nemocnici včas a porodit se po cestě, zejména pokud není porod první, takže k tomu nedojde, naučíte se, jak odlišit předchůdce porodu od symptomů jejich nástupu.

Harbingers práce

Harbingers porodu a jejich příznaky jsou rozlišitelné, stačí pečlivě sledovat každou změnu stavu vašeho těla.

Hlavní předchůdci porodu, který může začít ve 32 týdnech a ve 38 - 39 týdnech:

 • U primiparů se přibližně v 38 týdnech začíná břicho snižovat, během následujících porodů břicho klesá těsně před narozením. Je pro vás snazší dýchat, protože dítě již netlačí na bránici, méně často trápí pálení žáhy a žaludek se stává snadnějším.
 • Vzhledem k tomu, že dítě klesá dolů a dolů, kosti vaší pánve se začínají postupně rozšiřovat, může to způsobit bolest dolní části zad. V tomto případě vám pomohou gymnastika pro těhotné ženy nebo plavání. Také vzhledem k tomu, že se dítě snížilo, je možné, že tlak na krevní cévy pánve způsobuje otoky nebo malé křeče..
 • Dobrý předzvěst porodu je změna hormonálního pozadí ženy. Po celou dobu byl hlavním hormonem zodpovědným za průběh těhotenství progesteron, který reguloval normální vývoj plodu, tón dělohy a potřebné množství živin a kyslíku, které přišly k dítěti. Bezprostředně před porodem je progesteron nahrazen estrogenem, který je zodpovědný za průchodnost porodního kanálu a elasticitu dělohy. Kontrakce vznikají z určité koncentrace estrogenu v krvi.
 • Mnoho žen hlásí zvýšenou aktivitu dělat něco kolem domu pár týdnů před porodem. Je to proto, že se žena podvědomě připravuje na setkání s dítětem a chce, aby se v domě cítil pohodlně.

Všechny tyto prekurzory porodu se mohou objevit týden před porodem, nebo možná dva nebo tři. Tělo každé ženy je individuální a nebojte se, pokud se něco takového nestalo tak, jak to čtete..

Jasné známky nástupu práce

Kontrakce jsou často jasným znakem nástupu porodu. Kontrakce před porodem se mohou objevit za den a jsou doprovázeny intenzivními kontrakcemi dělohy. První záchvaty mohou být krátké, například 30 sekund s frekvencí 20 minut.

S blížícím se narozením se trvání záchvatu zvyšuje na 1 - 2 minuty s frekvencí 10 minut a před začátkem porodu se délka záchvatu může rovnat jeho frekvenci.

Když cítíte začátek kontrakcí, zjistěte jejich trvání a frekvenci, protože existují takové jevy jako falešné kontrakce, které lze zaměnit, aniž by znaly jejich rozdíly..

Jak zjistit skutečné kontrakce nebo falešné?

 • Falešné kontrakce se také nazývají Brexton-Higgs. Mohou začít za 30 a 36 až 38 týdnů. Jejich významné rozdíly od skutečných bojů:
 • Nemají pravidelnou periodicitu, tyto kontrakce mohou být v intervalu 20 minut, pak 10, 15 minut. Ve skutečných bojích je frekvence stejná..
 • Vyskytují se podle stejného vzorce a nerozšiřují se jako skutečné s přístupem k porodu. Interval mezi nimi není pravidelný.
 • Falešné kontrakce se mohou podobat menstruaci, stejná tažná bolest je slabá v dolním břiše, zatímco u skutečných kontrakcí bolest roste v síle kontrakcí a může se projevovat v dolní části zad. Také při skutečných kontrakcích dochází k prasknutí bolesti v dolním břiše, což chybí v případě falešných kontrakcí.
 • Bolest při falešných kontrakcích zmizí, pokud ležíte v pohodlné poloze nebo stojíte ve sprše, skutečné kontrakce nezmizí a bolest jen zesílí.
 • Při pohledu na skutečné kontrakce, změkčení a otevření děložního hrdla a během období falešného děložního hrdla se děloha může mírně otevřít, ale její velikost se nemění.
 • Falešné kontrakce nejsou doprovázeny krvavým výbojem, může se objevit hnědý hlen, ale už ne. Během skutečných kontrakcí se může objevit krvavý výboj, což znamená, že se sliznice uvolnila.

Kontrakce budou méně bolestivé, pokud během těhotenství navštěvujete kurzy pro těhotné ženy, gymnastiku a plavání.

Korek odešel - když začne porod?

Sliznice uzavírá vstup do dělohy během těhotenství, takže se infekce nedostane k plodu a děloha se neotevře dříve, než je nutné. Mnoho žen si myslí, že pokud je korek odstraněn, kdy může začít porod? V tomto případě může dojít k nástupu porodu asi den po jejím odchodu.

Pokud korek odešel, nelze porod předvídat, dokud nezačnou kontrakce. U některých žen může sliznice zhasnout dva týdny před porodem a přibližně dvě hodiny před porodem. Existují také případy, kdy slizniční zátka vůbec neodejde a porod začíná tím.

Hlen, který vyjde po vypadnutí korku, může být bílý nebo narůžovělý. Oloupejte se úplně nebo trochu ve formě sraženiny. Pokud vypouštění získalo červenou barvu, je to možné znamení bezprostředního nástupu porodu.

Nejspolehlivějším znakem nástupu porodu jsou nicméně kontrakce a odtok plodové vody. Běžně se amniotická tekutina otevírá dříve než uprostřed prvního období nástupu porodu. Často je to bezbolestné a nebudete cítit, že by prasklo, uvidíte pouze unikající tekutinu z vagíny.

Aby nedošlo k záměně vaginálního výtoku s plodovou vodou, použijte malou podložku. Výtok zůstane na jeho vrcholu, zatímco je kapalina zcela absorbována. Voda může okamžitě vytéct úplně nebo může postupně vytékat během několika dnů.

Pokud si všimnete, že vaše voda opouští a postupně začínají stahy, okamžitě se začněte balit a jděte do nemocnice. Hlavní věc. Nebojte se a vězte, že za pomoci kvalifikovaných lékařů bude vše v pořádku.

Jaký je vztah mezi výtokem korku a začátkem kontrakcí?

Mnoho těhotných žen věří, že průchod sliznice je jistým příznakem nástupu porodu, a proto se v nemocnici, pokud odešla, spěšně shromažďují, nebo padají do poklony, pokud dorazil datum porodu a zátka neopustila své místo..

V tomto článku prozkoumáme, zda existuje vztah mezi výtokem z korku a následnými bolestmi v práci..

Funkce

Korek je tvořen okamžitě po početí. Tekutý výtok, který byl pozorován během ovulace, se pod vlivem progesteronu zhoustne a cervikální kanál uvnitř děložního čípku (přechod mezi vaginou a děložní dutinou) se zužuje. Otevřel se, aby nechal spermie projít, ale po početí potřebuje děložní dutina dodatečnou ochranu proti pronikání z vnějšku. Kanál se uzavře a je spolehlivě blokován sliznicí - zátkou.

Během normálního těhotenství korek chrání dítě během těhotenství a odchází, pouze když jeho potřeba zmizí, když neexistuje žádná fyziologická schopnost zůstat uvnitř kanálu. K tomu dochází během přípravy děložního čípku na porod, protože před kontrakcemi by měl být děložní hrdlo dostatečně změkčeno.

Ve třetím trimestru, přibližně 4–6 týdnů před narozením, se spodní segment dělohy stává měkčí a dno dělohy (jeho horní část) se stává hustší.

Dítě mění polohu v lůně - jeho hlava je umístěna nad vchodem do malé pánve. Připravuje se jít ven. Břicho klesá. Od této chvíle se děložní čípek obvykle začíná připravovat, který jako součást reprodukčního ženského orgánu nemůže zůstat stranou.

Krk je kulatý sval a docela tuhý. Příprava spočívá v jeho změkčení. Vyskytuje se pod vlivem určitého poměru hormonů. Hormonální pozadí se rychle mění, začíná se uvolňovat relaxin, který uvolňuje děložní hrdlo a vazivový aparát dělohy. Několik dní před porodem začne aktivní vývoj hypofýzy a placenty oxytocinu, tento hormon uvede do pohybu dělohu, stimuluje její kontrakce.

Jak zjemňuje, cervikální kanál se mírně otevírá. V závislosti na rychlosti přípravy děložního hrdla se může kanál otevřít velmi rychle nebo to udělat velmi pomalu. V prvním případě sliznice, kterou již nelze uvnitř kanálu zadržet, vyjde úplně a vypadá jako železná sraženina nažloutlé, průhledné, růžové, nahnědlé barvy s nebo bez krevních pruhů.

Při pozvolném odchodu si žena může na vaginálním výtoku všimnout po dlouhou dobu přítomnost slizových fragmentů.

Kontrakce mohou začít, pouze pokud se v buňkách dělohy, myocytech hromadí dostatečné množství aktomyosinového proteinu. A tento proces nesouvisí přímo s rozšířením děložního hrdla.

Korek se tak může uvolnit dlouho před počátkem kontrakcí nebo v jejich procesu. Kontrakce mohou začít bez korku.

Někdy žena výtok z korku obecně nevšimne. V některých případech opouští želé podobná látka z děložního hrdla současně s plodovou vodou, když vypouští.

Kdy porodit?

V medicíně neexistuje jediný standard, který by reguloval normální nebo patologické načasování výtoku ze sliznice. Standardně se proto považuje za přijatelné opustit 7-14 dní před narozením (postupné) nebo 3-7 dní před narozením (simultánně). Je také zcela normální začít bojovat bez korku.

Podle žen často korek opouští své místo v cervikálním kanálu pár dní před porodem. Při opakovaném porodu se tento proces obvykle objevuje o něco rychleji - korek může zmizet za 4-5 dní. Důvodem je skutečnost, že při opakovaném porodu se děložní hrdlo připravuje rychleji, zjemňuje a vyhlazuje intenzivněji a méně bolestivě..

Je docela těžké přesně odpovědět na otázku, kdy kontrakce začnou po odchodu korku. Po jakém čase začínají skutečné pracovní bolesti, záleží nejen na připravenosti krku, ale také na množství dalších výchozích faktorů - hormonální hladina, koncentrace oxytocinu, akumulace aktomyosinu, psychologický stav těhotné ženy, období, vlastnosti současného těhotenství.

Proto někdy kontrakce začnou do 30-50 minut po korku a někdy odjíždí po dobu 38 týdnů a porod začíná teprve po 40 týdnech. Z tohoto hlediska je poměrně obtížné procházet průchodem slizovitých zátek podobajících se gelu jako předzvěstí porodu. Gynekologické vyšetření děložního čípku na dospělost bude mnohem více informativní..

Co dělat, když dojde k dopravní zácpě?

Hlen, který opustil krční kanál, není důvodem k okamžitému zavolání sanitky, ale je dobrým důvodem zavolat lékaře nebo ho navštívit neplánovaně, aby prodiskutoval další akční plán. Lékař vyhodnotí stupeň zrání děložního hrdla a řekne vám, kdy byste měli očekávat nástup porodu.

Od chvíle, kdy korek odejde, si musí žena pamatovat, že nyní je dítě chráněno před viry a bakteriemi, plísněmi a jinými mikroorganismy, které obývají náš svět, chrání pouze močový měchýř a plodová voda.

Ochrana je v zásadě silná, ale nespolehlivá, protože stejné viry a bakterie snadno ztenčují membrány fetálního vaku, v důsledku čehož může dojít k infekci, předčasnému vypouštění vody a infekci plodu, které zůstanou bez ochrany vůbec.

Proto od chvíle, kdy korek vyjde, musíte úplně omezit svůj sexuální život - žádný sexuální kontakt, mazlení.

Hygienické postupy budou vyžadovat zvláštní pozornost. Po vyprázdnění může být toaletní papír použit ve směru od pubis do kostrče, v žádném případě naopak, aby nevstoupil do vaginální flóry do vagíny..

Od chvíle, kdy korek vyjde, nemůžete se umýt ve vaně, ležet ve vodě, plavat v bazénu, v stojatých rybnících nebo v moři. Mikroorganismy z vody se mohou dostat do genitálního traktu.

Je nutné nosit bavlněné spodní prádlo, které nevymačkává pohlavní orgány, měnit denní hygienickou vložku by mělo být každé 2-3 hodiny, nejpozději později. To vytvoří nejpříznivější, ale bohužel ne sterilní podmínky..

Kromě toho, když korek prošel, žena by neměla zvedat závaží, běhat nahoru a dolů po schodech (někteří se snaží přiblížit kontrakce), dřepnout.

Pokud korek vyšel a stupeň zralosti krku vyvolá otázky od lékaře, může být žena hospitalizována a předepsány léky, aby se urychlilo zrání krku - zavedení řasy, hormonálních léků.

Mělo by být zřejmé, že hlavním úkolem není urychlit porod přímo z důvodu porodu, ale zkrátit dobu pobytu dítěte v lůně se zvýšeným rizikem infekce. Čím více času uplynulo od doby, kdy korek prošel, tím vyšší je toto riziko.

Pokud jste neodešli

Mohou existovat dvě možnosti. Buď byl korek odstraněn, žena si toho nevšimla, nebo zůstává v děložním hrdle kvůli pomalému změkčení dělohy, vysokému progesteronu a nízkým hladinám estrogenu.

Nepanikařte. Pokud sevření začne korkem, nic špatného se nestane, protože to vyjde při otevření krku, obvykle se to stane během prvních 1-3 hodin od začátku latentní (skryté) periody kontrakcí.

Pokud korek zůstane nějakým zázrakem v kanálu, určitě to opustí, když se plodová voda vylije pod tlakem samotné plodové vody. V tomto případě není co dělat. Jen počkej.

Některé ženy jsou úspěšně léčeny „mužskou terapií“, protože spermie mužů obsahují prostaglandiny, které pomáhají změkčit dělohu. Pokud neexistují kontraindikace intimního života, může být tato metoda dobře použita..

Některým pomáhá zvýšená aktivita až po porodu - ženy umývají podlahy, čisté, lesklé a krásné v dětském pokoji, kam brzy dorazí nový člen rodiny. Jakákoli proveditelná práce je vítána, hlavní věcí není přesunout skříňku nebo přesunout klavír do vedlejší místnosti.

Pokud před 41 týdny korek neodejde a porod nezačne, žena je hospitalizována, vyšetřena a je učiněno rozhodnutí o stimulaci porodu ve 41-42 týdnech. Po uplynutí této doby se podle stávajících standardů považuje těhotenství za odložené.

Na pozadí výcviku v nemocnici, zaměřeného na rychlejší zrání krku, je-li z nějakého důvodu „zpožděno“, mnozí si všimnou, že sliznice odejde doslova den po zahájení terapie.

V tomto případě může porod začít sám po 1-3 dnech. Jinak jsou stimulovány zavedením hormonálních léků intravenózně..

Názor odborníků na to, kdy je čas jít do porodnice, se dozvíte z následujícího videa.

Před porodem. Je dopravní zácpa pryč? Břicho dolů? Doručení brzy!

Harbingers porodu: falešné kontrakce, hubnutí, změna stolice. Kdy je opravdu čas na nemocnici?

Porodnice-gynekologka Marina Ershova, lékař ultrazvukové diagnostiky

Jak začíná porod? Existují nějaké náznaky, které znají jejich přibližování? Před porodem vždy dochází k určitým změnám v těle, které se nazývají prekurzory porodu a objevují se v důsledku prudkého zvýšení množství estrogenu v krvi těhotné ženy. Aktivita těchto hormonů ovlivňuje jak pohodu, tak chování ženy. Existuje několik únosců při porodu, ale jeden nebo dva z nich jsou dostačující, aby pochopili, že porod začne brzy.

Budoucí matka má obvykle dvě až tři známky blížícího se narození. Stává se však, že zde nejsou vůbec žádní spojovatelé. To neznamená, že se tělo nepřipravuje na porod: je zcela možné, že žena prostě nevnímá předchůdce, nebo se objeví hned před porodem..

U některých se prekurzory objevují již dva týdny před nadcházejícím narozením, zatímco u někoho jen pár hodin před nimi. V některých jsou předchůdci narození intenzivně vyjádřeni, pro jiné nepozorovaně. Předchůdci obecně říkají, že porod může začít jak během dvou týdnů, tak během následujících dvou hodin.

Falešné kontrakce

Mohou se objevit po 38. týdnu těhotenství. Falešné kontrakce jsou podobné kontrakcím Braxton-Hicks, které by žena mohla cítit již od druhého trimestru těhotenství (děloha po dobu několika sekund - jako by ztuhla po dobu několika minut, pak napětí v ní zmizí).

Falešné kontrakce trénují dělohu před porodem, jsou nepravidelné a bezbolestné, intervaly mezi nimi se nesnižují. Skutečné pracovní bolesti jsou naopak pravidelné, jejich síla se postupně zvyšuje, jsou stále delší a bolestivější a mezery mezi nimi se zmenšují. Pak už je možné říci, že porod začal opravdu.

Prolaps břicha

Přibližně dva až tři týdny před porodem je dítě, které se připravuje na porod, tlačeno předchůdcem (obvykle hlavou) na spodní část dělohy a stahuje ji dolů. V důsledku toho se děloha pohybuje dolů do pánevní oblasti, její horní část přestává vyvíjet tlak na vnitřní orgány hrudníku a břišní dutiny. U lidí se tomu říká - žaludek upadl. Jakmile břicho klesne, nastávající matka si všimne, že je snadnější dýchat, ale sedání a chůze je naopak obtížnější. Pálení žáhy a říhání také zmizí (konec konců děloha již netlačí na bránici a žaludek). Po pádu však děloha začne vyvíjet tlak na močový měchýř - samozřejmě dochází k častějšímu močení.

Pro někoho prolaps dělohy způsobuje pocit těžkosti v podbřišku a dokonce i mírnou bolest v oblasti tříselných vazů. Tyto pocity vznikají v důsledku skutečnosti, že hlava dítěte, pohybující se dolů, dráždí nervové zakončení pánevních orgánů.

Při druhém a dalším porodu sestupuje břicho později - těsně před porodem. Stává se, že tento předzvěst porodu není vůbec.

Cork hlen výtok

Toto je jeden z hlavních a zjevných harborářů porodu. Během těhotenství žlázy v děložním čípku vytvářejí tajemství (vypadá to jako hustá želé a tvoří takzvaný korek), který zabraňuje různým mikroorganismům proniknout do děložní dutiny. Před porodem, pod vlivem estrogenů, se děložní čípek změkčuje, cervikální kanál se mírně otevírá a korek může jít ven - žena uvidí, že na jejím spodním prádle zůstávají hlienovité sraženiny jako želé.

Korek může mít různé barvy - bílou, průhlednou, nažloutlou-hnědou nebo růžovo-červenou. Často je obarvena krví - to je zcela normální a může to znamenat, že k porodu dojde během následujícího dne. Slizniční zátka může okamžitě vystoupit (současně) nebo vyjít po částech během dne.

Ztráta váhy

Asi dva týdny před narozením se hmotnost může snižovat, obvykle se snižuje o 0,5–2 kg. K hubnutí před porodem dochází, protože přebytečná tekutina je z těla vylučována a otoky se snižují. Pokud dříve, během těhotenství, pod vlivem hormonálního progesteronu, tekutina v těle těhotné ženy se hromadí, nyní, před porodem, účinek progesteronu klesá, ale jiné ženské pohlavní hormony, estrogeny, začnou intenzivně fungovat, také odstraňují přebytečnou tekutinu z těla budoucí matky.

Kromě toho si často nastávající matka všimne, že na konci těhotenství pro ni bylo jednodušší oblékat si prsteny, rukavice, boty - to snížilo otok rukou a nohou.

Změna křesla

Těsně před porodem hormony často působí na střeva - uvolňují svaly, v důsledku toho začíná rozpad stolice. Někdy se tak často (až 2-3krát denně) a dokonce i uvolněné stoličky mylně považují za střevní infekci. Ale pokud nedochází k nevolnosti, zvracení, změně zbarvení stolice a jiným příznakům intoxikace, neměli byste si dělat starosti: to je jeden z únosců nadcházejícího porodu..

A v předvečer porodu často nemám vůbec chuť jíst. To vše je také příprava těla na přirozený porod..

Změna nálady

U mnoha žen se jejich nálada změní několik dní před porodem. Nastávající matka se rychle unavuje, chce se více uvolnit, spát, objevuje se i nějaký druh apatie. Tato podmínka je zcela pochopitelná - pro přípravu na porod musíte shromáždit sílu. Žena se před narozením často chce odejít do důchodu a hledat odlehlé místo, kde se můžete schovat a soustředit na sebe a své pocity..

Co když existují nějaké známky nástupu práce? Obvykle nemusíte nic dělat, protože prekurzory jsou zcela přirozené, říkají jen, že tělo se přestavuje a připravuje na narození dítěte. Proto se nemusíte bát a jít do nemocnice, jakmile například začnou tréninkové boje nebo zhasne sliznice. Musíme počkat na skutečné porodnické bolesti nebo odtok vody.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Kork před porodem: jak odjíždí, jak to vypadá (foto), kolik korku na primipara a více listů

Odjezd sliznice je jedním ze známek raného narození. Většina žen si tento proces všimne a začne se připravovat na šťastnou událost. Může sliznice zmizet bez povšimnutí a jakou roli plnila dříve?

Nyní pojďme na to podrobněji..

Co je to „sliznice“?

Na děložním čípku jsou žlázové buňky, které produkují sekrece. Zvýšené množství této sekrece se uvolňuje během ovulace, což si všimla téměř každá žena. Pokud těhotenství nenastane, nahromaděný hlen odejde spolu s menstruačním tokem. Když je vajíčko oplodněno, hlen se hromadí v děložním čípku a zhoustne, což způsobuje, že se lumen těsně ucpává. Příroda si to představovala tak, aby žádná infekce nemohla vstoupit do dělohy, kde se tvoří nenarozené dítě. Sliznice v děložním čípku tedy hraje důležitou ochrannou funkci. Složení formovaného korku je neustále aktualizováno, protože sekrece cervikálních buněk nekončí. Korek tak zůstává vždy čerstvý a plně vykonává své funkce..

Sliznice vyplňuje asi 5 cm děložního hrdla. Ucpává lumen velmi pevně a nezanechává žádné mezery mezi zdmi. Hlen obsahuje hotové protilátky, které okamžitě začnou bojovat s infekcí, pokud k tomu dojde.

Množství hlenu je poměrně malé, přibližně dvě polévkové lžíce. Podle konzistence se podobá želé nebo medúze. Korková barva se může mírně lišit. V některých případech jsou přípustné malé nečistoty krve..

Ne všechny ženy si všimnou výtoku korku. U každé těhotné ženy mohou být prekurzory porodu individuální - někdo začne vytahovat žaludek, někdo vytéká voda, někdo si všimne průchodu sliznice. Kromě vidění samotné želé podobné hmoty nelze pozorovat průchod sliznice. To znamená, že pokud odešla na záchod a žena ji necítila, pak těhotná žena nemusí vědět, že porod začne brzy. V některých případech hlen z děložního čípku listy spíše v částech než v celku.

Jak vypadá sliznice s fotografií

Co je sliznice znázorněná na obrázcích níže:

Sliznice každé ženy může vypadat jinak. Je však možné jej charakterizovat běžnými znaky:

 • Konzistence. Nejčastěji korek vypadá jako želé nebo želé. Hustota takové hmoty je poměrně silná, takže sliznice připomíná hrudku. Tvar je také způsoben skutečností, že sekrece krční sliznice je ve válcovém cervikálním kanálu. V některých případech se může konzistence měnit ve více tekutém směru a korek může vyjít po částech - pak bude připomínat rozmazaný výtok sliznice..
 • Velikost. Přibližný objem korku je 50 ml a jeho velikost nepřesahuje 2 cm. Pokud si těhotná žena všimne ve velkém množství sliznice, nemusí to být korek, ale příznaky zánětlivého nebo infekčního procesu. Je to malá velikost a želatinová hmota, která vám umožňuje nezaměňovat zátku s jinými sekrecemi.
 • Barva. Barva sliznice se může lišit. Přirozená barva sekrece děložního čípku je transparentní až bělavá žlutá. Povoleny jsou také změny ve směru hnědých odstínů. Tento parametr plug pro každou ženu může být individuální, proto univerzální kritéria neexistují. Změna barvy je vysvětlena vlastnostmi průběhu těhotenství a zdravotním stavem ženy. Pokud v průběhu přenášení dítěte došlo k nějaké nemoci, může to ovlivnit složení a konzistenci hlenu. Normální jsou považovány za žlutou průhlednou hmotu a hnědý hlen. Je však nutné vědět o patologických stavech, aby bylo možné v kritických případech rychle konzultovat lékaře. Korek tmavé nebo nasycené barvy by měl upozornit. Nepřirozený nebo jasný odstín může být důkazem patologií, například výboje placenty a hrozby potratu. Světlá šarlatová zátka, ve které je přítomno velké množství krve, je také špatným příznakem a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Takové podmínky jsou zvláště nebezpečné, pokud ještě zdaleka nenarodily. Normálně by sliznice měla zmizet pár dní před narozením dítěte.

Funkce sliznice

Nejsrozumitelnější funkcí sliznice je ochrana otevření děložního hrdla před infekcí. Jeho antibakteriální vlastnosti a mukózní konzistence jsou skutečně spolehlivou překážkou pro různé mikroby, díky nimž se embryo bezpečně vyvíjí.

Kromě toho sliznice plní funkci mechanické ochrany. Například spermie po nechráněném pohlavním styku nebo bazénové vodě nemohou vstoupit do dělohy. Antibakteriální vlastnosti sliznice jsou užitečné jak pro patogenní mikroorganismy, tak pro udržení správné rovnováhy přirozené mikroflóry.

Dokud sliznice nezmizí, může žena klidně vést svůj obvyklý životní styl. Když hlen odejde, děloha se stane nechráněnou a žena musí být opatrná, aby nekoupala na otevřené vodě, ne se dlouho koupat, aby byla více pozorná na své zdraví.

Proč korek jde a jak dlouho před dodáním

Doba odtoku korku závisí na různých důvodech. Tento proces je ve většině případů fyziologický a dochází k němu několik dní před narozením kvůli kombinaci několika okolností. Hlavní roli v procesu vypouštění korku mají hormonální změny. Jeden z ostrých skoků je zaznamenán v 38 týdnech těhotenství - od té chvíle by se žena měla připravit na korek a další harckerky raného porodu. Důvody, které mohou vést k výtoku sliznice, jsou následující:

 • Změna hormonálních hladin. Po celou dobu těhotenství byl produkován progesteron, který přispíval k těsnému uzavření děložního hrdla. Po 38 týdnech se tento hormon nevytváří, takže děložní hrdlo změkčuje a jeho pomalé otevírání vede k prolapsu.
 • Výtok plodové vody automaticky vede k odmítnutí sliznice. Napětí svalů vagíny nebo naopak jejich relaxace. Například během sprchy nebo intenzivního sexu.
 • Kontrakce. V tomto případě sliznice odejde těsně před porodem, což se stává docela často.
 • Gynekologické vyšetření. Korkový výstup spuštěný mechanickým vniknutím.
 • Infekční choroby v oblasti gynekologie, jako je kolpitida nebo drozd, které se často vyskytují u těhotných žen. V tomto případě může být zástrčka předčasná a pacient musí naléhavě navštívit lékaře.

Průchod sliznice tedy může začít čekat po 38 týdnech. Nejčastěji k tomu dochází několik dní před dodáním. Tento ukazatel je pro každou ženu individuální a nezávisí na počtu předchozích těhotenství a porodu. U vícedarých a primiparousů dochází k východu korku přibližně stejným počtem dní před událostí a je doprovázeno stejnými znaky. Jediný rozdíl je v tom, že u těhotných žen bez těla je průměr děložního hrdla užší a stěny kanálu jsou poměrně husté. Z tohoto důvodu je korek držen silnější a častěji odchází v částech nebo s uvolňováním pruhů krve. Ženy, které již porodily, mají elastický povrch děložního hrdla. Epitel se protahuje dobře, takže sliznice často odchází zcela a bez krve. Fyziologicky by proces korekového výboje měl být bezbolestný.

Pokud si všimnete, že korek ustoupil, není nutné rychle jít do nemocnice. Pro klidná setkání můžete mít od několika dní do několika týdnů volného času.

Co dělat, když je odstraněna sliznice

Pokud cítíte změnu množství vypouštění, musíte se rozhodnout, o co jde. Pokud je výtok sliznicí a nemá známky patologie, musí těhotná žena počkat několik dní, než se přirozeně začne proces porodu. V některých případech může být sliznice zaměněna s výtokem plodové vody. Bezvodé období je pro dítě velmi nebezpečné, a proto když žena vypouští vodu, potřebuje naléhavou hospitalizaci. Můžete odlišit jeden stát od jiného podle několika kritérií:

 • Čas odjezdu. Korek odchází několik dní před porodem a voda často opouští přímo v procesu porodu. Zpravidla se při odtoku vody zesilují kontrakce. Pokud je žena v tomto období doma, musí pochopit, že porod začíná. Když je korek odstraněn, celkový zdravotní stav a frekvence kontrakcí v děloze se nemění.
 • Barva. Sliznice může mít bílý, žlutý, hnědý odstín a malé pruhy krve. Amniotická tekutina by měla být průhledná, ale v patologických situacích se změní na žlutozelenou.
 • Konzistence. Sliznice je hrudka želé a plodová voda je tekutina unikající z vody.
 • Periodicita. Hlenová zátka se může okamžitě uvolnit zcela nebo několikrát po částech. Amniotická tekutina neustále vytéká, žena si všimne mokrého spodního prádla, rychlé plnění denních polštářků, zvýšené vylučování během kašle.

Proces vypouštění korku může být doprovázen následujícími příznaky:

 • kreslení a bolavé bolesti v podbřišku;
 • nepohodlí
 • mokré spodní prádlo nebo rychlé plnění podložky.

Pokud se po odstranění korku vaše zdraví nezhorší, musíte počkat na přirozený nástup porodu. Pokud máte bolesti nebo zvýšené kontrakce, musí žena naléhavě navštívit lékaře. Sliznice z děložního čípku zanechává absolutně všechny těhotné ženy. Můžete pozorně sledovat a čekat, až se tato událost dozví o bezprostředním přístupu k porodu. Ženy, které tvrdí, že neměly zástrčku hlenu, si to nevšimly..

Pokud si všimnete, že sliznice je pryč, lékaři doporučují tyto tipy:

 • Nepoužívejte koupel, zvláště horké. Zkuste několik dní před porodem použít pouze sprchu. Užitečné jsou také omývání odvarem léčivých bylin (heřmánek, měsíček, dubová kůra) nebo manganistanu draselného..
 • Od chvíle, kdy korek odejde, neplavte v bazénech nebo na otevřené vodě ani nesedejte v chladu..
 • Zkuste se zdržet sexu nebo to dělat opatrněji.
 • Věnujte zvýšenou pozornost osobní hygieně - vyměňte spodní prádlo častěji, umyjte se speciálními hygienickými výrobky a zabraňte infekci v oblasti genitálií.
 • Buďte pozornější a sledujte další předchůdce porodu - vypouštění vody, četnost práce. Pokud existuje několik příznaků práce, musíte jít do nemocnice.
 • Připravte se na cestu do nemocnice předem. Nyní již víte, že se to stane dostatečně brzy, takže si udělejte čas a sbírejte věci a dokumenty.

Co potřebujete vědět o oddělení sliznice

Poškození cervikálního kanálu se může změnit v obecných statistických případech. Například sliznice se zbarví červeně v důsledku zánětu nebo loupání ze stěny děložního hrdla. Množství husté tekutiny, což je sliznice, je poměrně malé - stejné jako při normální ovulaci vylučuje cervikální sekreční vrstvu.

Oddělení sliznice je přirozený fyziologický proces. Označuje začátek hormonální úpravy a nevyžaduje lékařský zásah.

I když sliznice vyšla, dítě je díky husté membráně močového měchýře spolehlivě chráněno v lůně. Pokud je amniotická membrána poškozena, riziko infekce je extrémně vysoké. V tomto případě nouzová hospitalizace a porod.

Měli byste si být také vědomi nebezpečných případů, ve kterých se musíte dát pozor a nechat se konzultovat s odborníkem:

 • jeden z případů je, když si pletou sliznici a plodovou vodu. Hlavní rozdíl ve pocitech spočívá v tom, že plodová voda neustále teče a objem sliznice obvykle nepřesahuje 50 ml. S jakýmkoli napětím v břišních svalech začne voda pronikat intenzivněji. V tomto případě je nutná okamžitá hospitalizace..
 • Zhoršení korku dlouho před očekávaným datem porodu může naznačovat patologie, například placentární narušení nebo předčasný porod.
 • Když je výtok z korku doprovázen uvolněním světlé šarlatové krve. S vyšší pravděpodobností není tento proces normální, protože oddělení sliznice by mělo probíhat bez krvácení.
Články O Neplodnosti