Hlavní Zdraví

Proč dítě po krmení plivne? Proč dítě často hodně plivá?

Mladá matka čelí spoustě starostí a starostí, z nichž jedním je důvod, proč dítě vyplivne. Je téměř nemožné najít odpovědi na všechny otázky během jednoho dne, ale neměli byste problém nechat bez dozoru. Aby bylo dítě zdravé, musíte se o něj dobře starat od prvních minut jeho života.

Pravděpodobně každá matka narazila na problémy s krmením svého dítěte, v podstatě jsou typické pro každého. Bohatá regurgitace dítěte je obzvláště frustrující. Neměli byste však zoufat, protože dítě cítí emoční náladu matky. Je nezbytné hledat důvody, proč dítě plivá, protože možná potřebuje lékařskou péči.

Kde začít hledat

Existuje mnoho faktorů, které způsobují regurgitaci. Maminky by měly vědět, že drobné a občasné jevy jsou variantou normy, jsou fyziologické a vyskytují se u většiny dětí. Ale regurgitace fontány by měla upozornit. Někdy mohou být vyvolány stejnými příčinami, které způsobují menší praskání. Patří k nim gastrointestinální selhání, svalová slabost, nesprávné sevření prsu nebo bradavek na lahvi, jakož i nedostatečný vývoj enzymatického systému..

Dalším důvodem, proč dítě plivá, může být následující. Když je dítě velmi rychlé a chamtivé, spolkne vzduch, který pak musí někam jít. Stejná situace může nastat, místo pro krmení je zvoleno nesprávně, například dítě hází hlavou příliš daleko.

Každý novorozenec má koliku, nadýmání a dysbiózu, což vede k hojné regurgitaci. Pokud dítě jí směsi, může jejich změna také vést k problémům s gastrointestinálním traktem. Únava vede k těžkému říhání.

Anatomické rysy

Kromě fyziologických důvodů, proč dítě často plivá, existují ještě závažnější: patologie trávicího traktu a anatomické rysy. Pediatrové se domnívají, že takový problém může způsobit nitroděložní hypoxie, předčasnost, retardace intrauterinního růstu.

Jaká opatření je třeba přijmout

Máma musí nejprve stanovit proces krmení. Je nutné správně aplikovat dítě na hrudník. Dítě by mělo zachytit nejen bradavku, ale také část dvorce. Jinak vzduch vstoupí do střev dítěte. Dítě by mělo jíst v takové poloze, aby bylo pohodlné: je lepší udržovat mírně nakloněné zvednuté horní tělo.

Dýchavičnost může také vést k polykání vzduchu. Abyste tomu zabránili, musíte pečlivě sledovat hygienu nosu dítěte. Pokud je to nutné, vyčistěte jej před každým krmením. Kojenci někdy spočívají na prsou svými nosními dírkami. V tomto případě byste měli pro krmení zvolit jinou polohu..

Pokud je dítě na umělém nebo smíšeném krmení, je nutné si vybrat správnou láhev a dudlík. Pokud je směs velmi tekutá, musí být otvor vybrán velmi malý, aby jídlo nevycházelo v nepřetržitém proudu. Dejte dítěti lahvičku, aby bradavka byla zcela naplněna směsí. V opačném případě může krmení způsobit, že dítě plivne často..

Před jídlem musíte dítě rozšířit na bříško. Zpočátku se mu tato událost nemusí líbit, ale postupem času si na ni zvykne, kromě toho, že tělo roste silnější a tato situace nezpůsobuje velké nepohodlí. Šíření dítěte tímto způsobem, musíte být velmi opatrní, aby nedošlo k poškození dítěte. Je důležité sledovat dýchání, zatímco hlava musí být odstraněna.

Masáž před krmením

Aby nedošlo k obavám, proč dítě plivá, a aby se odstranil problém se zvracením, je vhodné mít před jídlem masáže pro dítě. Dlaň by se měla pohladit kolem pupku ve směru hodinových ručiček a trochu přitlačit na pobřišnici. Poté, co dítě jí, musíte ho držet „sloupcem“, jemně hladit nebo poplácat po zádech.

Pokud dítě spí, neměli byste ho probudit, protože začne plakat a může prasknout. Některé děti opravdu nechtějí být ve stálé poloze, takže nestojí za to mučit malého muže. Měl by se nosit, dokud nezačne vykazovat známky úzkosti. Takové opatření pomůže vzduch ven z těla a nebude mít žádné potíže v bříšku.

Aby dítě správně „dalo“, musí ho matka položit na břicho, zatímco se opírá o opěradlo židle v sedu. Můžete dát dítěti „doprostřed“ doprostřed krmení, aby vzduch vypustil, a potom musíte dítěti znovu dát potravu.

Pokud zvratky „střílí“ ostře a dost daleko, matky se začnou bát, proč dítě plivá do fontány. Příčinou může být křeč pyloru. Při častém opakování tohoto jevu byste měli informovat pediatra, který vám předepíše další vyšetření. V takovém případě nepřerušujte mezi krmením dlouhé přestávky, mělo by být dítěti nabízeno jídlo v malém množství. Pak bude vždy plný a nebude se přejídat.

Aby dítě nezůstalo viset na hrudi a nepřebíralo přebytečné mléko, vyplatí se mu nabídnout figurínu. Pokud potřebujete rozptýlit, můžete hanobit dítě na pažích, zpívat mu píseň nebo si hrát s prsty. Když bude brát prsa výhradně pro výživu, bude matce i dítěti mnohem pohodlnější. Přebytečný vzduch se nedostane dovnitř a matka se nebude muset starat o to, proč dítě vyplivne fontánu.

Jak se chovat po krmení

Když dítě jí, je třeba mu na chvíli poskytnout mír. Neměli byste s ním měnit oblečení, směňovat se nebo si s ním hrát. V postýlce by mělo být dítě položeno na hlavu matrace malý ručník nebo tenký polštář. Děje se to tak, že dítě je pod mírným zaujatím. Je také nutné zajistit, aby během spánku hlava ležela správně.

Abychom se nedivili, proč dítě hodně plivá, není nutné zavinování a je lepší nahradit kalhotky „malými muži“, aby se nevytlačil žaludek. Někdy dítě vyplivne jen kvůli tomu, že ho jeho matka nepřesně oblékla.

Stává se, že dítě začne plakat po velkém zvracení. Může to být způsobeno tím, že dochází k krátkodobému zadržování dechu a dítě se bojí.

Pokud dříve takový problém neobtěžoval matku a dítě, a pak dítě začalo plivat - to může být příznak začínajícího ARI.

Je-li nutná návštěva u lékaře

Pokud dodržíte všechna pravidla krmení, regurgitace by se měla stát velmi vzácnou nebo úplně zastavit. Ale pokud je zvracení stále hojné, měli byste se poradit s lékařem, možná důvod spočívá v neurologii nebo gastrointestinálních poruchách. Abychom poskytli lékaři kompletní obrázek, je lepší zaznamenat čas a povahu regurgitace tak, aby byl klinický obraz viditelný.

Pochopení toho, proč dítě plivá, je třeba sledovat jeho chování. Pokud se dítě po polovině krmení vyplivne a chová se neklidně, musíte to ukázat pediatrovi. V případě potřeby bude postoupen úzkému profilu lékaře. Rovněž stojí za to věnovat pozornost hmotnosti dítěte.

Pokud má zvracení nazelenalý nádech, může to nepřímo znamenat střevní obstrukci, takže byste neměli odkládat návštěvu u pediatra..

Je možné po jídle si dát dítě na záda

To je otázka, na kterou se mnoho matek ptá, zejména těch, kteří přemýšlejí o tom, proč dítě vypije mléko. Aby se předešlo problémům, je lepší nechat dítě v této póze po jídle samo. Lepší je dát na bok, aby se zvratky nedostaly do dýchacích cest.

Varianta normy nebo patologie

Mnoho odborníků se domnívá, že až tři měsíce starosti o to, proč dítě plivá, není nutné. Ale matky se obávají množství zvratků. Chcete-li rozptýlit pochybnosti, můžete provést test: nalít dvě polévkové lžíce vody na dětskou halenku a vyhodnotit velikost místa. Možná až se tato maminka trochu uklidní a objem vyplivnutí už nebude vypadat tak velký.

Nehledejte problém, pokud neexistuje...

Než se matka dostane do paniky, protože dítě plivá směs, musí si matky pamatovat, že základním faktorem je blaho dítěte. Pokud je klidný, veselý, chodí na toaletu dobře a přibírá na váze, není třeba se obávat regurgitace. O rok starý by se tyto jevy měly významně snížit nebo zcela projít. Někdy exacerbace jsou patrné během kubání.

Regurgitace je přirozený proces, který je nevyhnutelný během vývoje gastrointestinálního traktu. Vomit je považován za variantu normy, pokud jejich počet nepřesahuje dvě polévkové lžíce.

Míra regurgitace u novorozenců

Plivání (nebo regurgitace) u novorozenců je proces, ve většině případů jde o normu. Jedná se o fyziologický jev, který je reflexním refluxem obsahu žaludku spolu se slinami a žaludeční šťávou do ústní dutiny a hltanu..

To je důležité!

80% novorozenců regurgituje a obvykle nese patologie. V tomto případě proces probíhá pasivně, to znamená, že do něj nejsou zapojeny svaly přední břišní stěny, bránice a žaludek..

Vzácná regurgitace malého objemu po krmení nevyžaduje zvláštní pozorování a léčbu..

Mnoho mladých rodičů, když se projeví častým vyplivováním novorozenců po krmení, panikaří a snaží se podniknout nějaké kroky, aby tomuto procesu zabránilo. Ale hlavní věc je pochopit příčiny regurgitace a být schopen odlišit regurgitaci od zvracení. Tyto znalosti pomohou včas sledovat nesprávné procesy, což umožní včasné konzultace s lékařem, protože příliš velké nebo časté plivání u dětí může být příznakem nemocí nebo abnormalit ve vývoji..

Povaha regurgitace u novorozenců

Regurgitace u novorozenců je způsobena fyziologickými vlastnostmi struktury jícnu dítěte, jmenovitě neúplně vytvořeným dolním jícnovým svěračem (NPS), který zabraňuje vstupu žaludku do jícnu. Tento proces je navíc ovlivněn:

 • přítomnost poměrně krátkého břišního segmentu jícnu, rozšířeného úhlu Jeho (úhlu, pod nímž jícen teče do žaludku) a dosahuje u novorozenců a dětí prvního roku života 90 stupňů;
 • chaotická a ostrá relaxace dolního jícnového svěrače (nebo NPS), jakož i špatný vývoj vláken cirkulárního svalu srdeční sekce žaludku a současně vysoký tón pylorického svěrače;
 • zpožděná evakuace ze žaludku, vyvolaná nedostatečnou motilitou žaludku a střev;
 • dítě je během dne většinou vodorovné a relativně vysoký nitrobřišní tlak.

Podle amerických vědců se regurgitace vyskytuje u kojenců v prvních 3 měsících života ve 100% případů a až do roku - pouze u 20% dětí. Vyplácení novorozenců je problémem u 25% rodičů. Frekvence regurgitace u novorozenců po krmení se podle několika vědců pohybuje od 18 do 50%. Syndrom refluxu se u dětí obvykle začíná ztrácet po vstupu do hustšího krmení, asi po 4–6 měsících.

Hlavní příčiny regurgitace u dětí

Existuje mnoho příčin regurgitace u novorozenců po krmení. Dále popisujeme nejčastější příčiny regurgitace u kojenců, které mohou vyvolat zpětný reflux jídla ze žaludku do ústní dutiny dítěte.

Slabost svalů svěrače oddělující jícen a žaludek. Nejčastější příčinou časté regurgitace u novorozenců je nedostatečně vyvinutá svěračka, která zabraňuje vstupu potravy do jícnu. Tento jev obvykle mizí sám s tím, jak dítě stárne..

Přeplňování žaludku jídlem. Je také jednou z hlavních příčin časté regurgitace u novorozenců. Faktem je, že děti se nemohou cítit plné, takže příliš časté a nepravidelné krmení může způsobit reflux. K předávkování dochází stejně přirozeným i umělým krmením..

Vzduch v žaludku. Pokud je dítě velmi hladové a spolu s mlékem zachycuje vzduch, tlak v žaludku stoupá, což vyvolává regurgitaci. Stejný stav lze pozorovat při respiračních onemocněních, jako je nachlazení, kdy se hlen hromadí v nose a dítě musí dýchat ústy. V některých případech může vzduch vniknout, pokud dítě pláče po dlouhou dobu před krmením. Vzlykající a polykající mléko současně zachycuje vzduch.

Nesprávné krmení. Další běžná příčina regurgitace u dětí po jídle. Chcete-li se vyhnout regurgitaci, ujistěte se, že je dítě v poloze sklopné a polosedící během krmení a poté ve svislé poloze. Pokud je třeba dát dítě, položte dítě na záda, aby na bříško nebyl silný tlak. Pokuste se také eliminovat dráždivé faktory při krmení, jako jsou hlasité zvuky a jasná světla. To pomůže dítěti soustředit se a sát rovnoměrně..

Zuby. Tato událost vždy přináší dětem spoustu problémů. Každé dítě reaguje na první zuby jinak: někdo má horečku a problémy se zažívacím traktem. A někdo začne praskat častěji. Pokud se nálada a celkový stav dítěte nezhorší, rodiče by se neměli bát.

Trávicí malformace. Bohatá a častá (vícenásobná) regurgitace u novorozenců může být příznakem abnormalit jícnu a žaludku. Mezi ně patří obstrukce jícnu, nedostatečný vývoj žaludku, atresie jícnu, přítomnost píštěle a další. Tyto anomálie se zpravidla projevují i ​​v porodnici..

Video „Regurgitace u dítěte. Jak pomoci dítěti? “

Timofeeva Anna Georgievna, kandidát na lékařské vědy, lékař nejvyšší kategorie, zástupce hlavního lékaře pro pediatrii na klinice Doctor Near, odborník v oblasti dětské výživy

Patologická regurgitace

Navzdory skutečnosti, že regurgitace u novorozenců po jídle je přirozený proces, kterého byste se neměli bát, existuje řada důvodů pro častý reflux v patologiích.

To je důležité!

Pokud dítě hodně vyplivne a neustále by se měli rodiče poradit s lékařem. Kromě nepohodlí v každodenním životě dítěte to může být příznak, který signalizuje vážné zdravotní problémy..

Alergie na výrobky. Novorozenec dostává mateřské mléko všech druhů látek: od zdravých po ty, které způsobují těžké alergie. Plivání může být reakcí na jeden z alergenů. Reakce se může objevit i při přechodu na umělou výživu. Alergie na bílkoviny z krav je tedy u novorozenců nejčastější. V tomto případě si můžete vybrat léčebnou směs založenou na vysoce hydrolyzovaném proteinu kravského mléka, které v tomto stavu nezpůsobuje alergie.

Gastroezofageální refluxní choroba. Jedná se o závažné onemocnění, které způsobuje nedostatek hmotnosti dítěte a má primární příznaky podobné normální regurgitaci, takže kojence nemají jeden příznak nebo skupinu příznaků, které by diagnostikovaly toto onemocnění. V tomto případě lékaři vylučují poplašné signály a provádějí posturální terapii a také upravují stravu dítěte. Pokud má dítě po roce příznaky GERD, lékař předepíše další vyšetření.

Pylorická stenóza a blokáda střeva. První nemoc se vyskytuje u novorozenců mladších jednoho měsíce a je charakterizována zesílením stěny žaludku, což ztěžuje vstupu potravy do tenkého střeva. Zároveň dítě hojně praští, ale nedochází k horečce ani průjmu. Blokáda střeva je charakterizována přítomností nazelenalých žlučů v regenerované hmotě. Toto onemocnění vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc..

Jak odlišit zvracení od zvracení

Na rozdíl od zvracení je zvracení v každém případě příznakem onemocnění, a v tomto případě by rodiče měli neprodleně konzultovat lékaře, aby diagnostikovali onemocnění a jeho léčbu. Tyto procesy se často obtížně rozlišují, ale stále můžete rozlišovat mezi pozorováním následujících příznaků:

 • Míra regurgitace u novorozenců je hned po jídle. Pokud dítě vyplivne často a bez ohledu na jídlo, s největší pravděpodobností se vyskytne nějaký druh nemoci.
 • Zvracení lze mnohokrát opakovat. Zvracení je jednorázová reakce těla, zvracení se může vyskytnout mnohokrát.
 • Zvracení se vyskytuje na pozadí dobrého celkového zdraví, klidného chování a normální nálady, zatímco zvracení je doprovázeno špatným zdravím, bledostí, slabostí, náladou a zvýšeným slinováním a pocením..

Pokud se regurgitace u novorozenců stává častější, spíše jako zvracení nebo se opakuje bez ohledu na výživu, měli byste dítě rozhodně ukázat lékaři.

Regurgitace u novorozenců

V mladé rodině se koná velkolepá událost: narodí se milovaný a vyhledávaný prvorozený. Šťastná matka je propuštěna z nemocnice, přijímá květiny a blahopřeje, pak přijde pečlivá pracovní dny. Pro příjemné starosti a nepřetržité domácí práce, zavalení a krmení se první pochybnosti vplížily dovnitř. Jednou z prvních otázek mladých matek je hojná regurgitace u novorozenců..

Jedná se o normální proces vypouštění vzduchu a přebytečného obsahu ze žaludku nebo projevu nemoci? Co dělat v případě častého výskytu plivání, vážného narušení dítěte a doprovázeného nepochopitelnými příznaky? O tom, kdy se jedná o normální fyziologický proces ao možnostech, kdy se musíte starat o zdraví dítěte, dnes si promluvíme.

Regurgitace: norma nebo patologie?

Po krmení dítě vypouští právě konzumované mléko nebo směs ústy ven vzduchem. Vypadalo by to docela normálně. Spočívá v anatomických a fyziologických vlastnostech struktury a funkce trávicího systému novorozence.

Kruhový sval, který reflexně uzavírá komunikaci mezi žaludkem a jícnem (ostium cardiacum), je u kojenců stále příliš slabý. U dospělých plní funkci silné buničiny, soustředně se stahuje a pevně blokuje vstup do jícnu. Totéž platí pro horní sval (horní jícnový svěrač). Sfingery u dítěte jsou stále nedokonalé a nejsou schopny držet se toho, co jedí, takže je hozen do jícnu a dále do ústní dutiny.

Anatomické vlastnosti struktury trávicího traktu novorozenců přispívají k refluxu: jejich jícen a žaludek se spojují pod tupým úhlem, což také brání tomu, aby se směs udržovala v žaludku. K regeneraci dochází.

Toto se pravidelně děje u všech novorozenců a poté u většiny dětí prvního roku života a nepředstavuje nebezpečí. Pokud je však regurgitace po krmení někdy častá a hojná, stojí za zvážení, co způsobily. V některých situacích se zcela zdravými dětmi jsou viní neúmyslně rodiče. Důvody mohou být následující:

 • Kromě požadovaného objemu mléka nebo směsi a nadměrného krmení dítě vyplivne přebytek. K tomu dochází častěji při umělém krmení..
 • V procesu krmení dítě spolkne velké množství vzduchu. V žaludku se tvoří vzduchová bublina, která ovlivňuje určité množství jídla a je s ním vytlačena.
 • Dítě může prasknout, pokud bylo bezprostředně po jídle rozdrceno bříškem nebo prudkou změnou polohy těla. To samé se stane, pokud po krmení podniknete aktivní kroky: zamíchejte se, hrajte si s ním, masírujte.
 • Těsné zavěšení je spojeno s následky: stlačení břišní dutiny, přispívá ke zvýšení tlaku v ní a uvolňování obsahu ústy.
 • Pokud má dítě obavy z nadýmání a koliky, pak se spolu s regurgitací bude chovat neklidně, bude cítit bolest a nepohodlí. Kromě toho je narušen pohyb potravin trávicím traktem a proces trávení..

Důležité! Plivání samo o sobě nezpůsobuje nepříjemnost a bolest dítěte, takže děti jsou v klidu. Pokud je regurgitace doprovázena pláčem nebo neurologickými příznaky, stojí za to přemýšlet o závažnější patologii.

Když příznak mluví o nemoci

Ukazuje se, že existuje řada patologických stavů, kdy stojí za to se starat o zdraví dítěte. V této situaci je důležité odlišit zvracení (i když hojné) od zvracení. Zvracení je aktivní proces na rozdíl od regurgitace. Žaludek, intenzivně stahující, vyhodí svůj obsah pod tlakem, takže zvracení je vždy spojeno se zhoršením celkového stavu dítěte a narušením dalších orgánů. Při zvracení u dětí prvního roku života dochází k dehydrataci velmi rychle.

Příčiny zvracení a patologické regurgitace jsou spojeny s poruchou zažívacího nebo centrálního nervového systému.

 • Abnormality gastrointestinálního traktu (chalasie a achalasie, pylorická stenóza, bránice kýla).
 • Důsledky poranění a předchozí hypoxie mozku. Často k tomu dochází při použití porodnických kleští při porodu. Rizikové faktory jsou ukazatele pod 8 na Apgarově stupnici, zvýšený intrakraniální tlak. Při neurologických poruchách u dítěte lze spolu s regurgitací pozorovat jasné příznaky úzkosti, neklidného spánku, náhlého zvedání končetin a škubání brady..
 • Složité těhotenství s pozdní gestózou.
 • Infekce matky během těhotenství.
 • Těžké komplikace u dítěte ve formě sepse, meningitidy, selhání ledvin, hepatitidy.
 • Střevní infekce
 • Laktózová intolerance.
 • Dědičná onemocnění (fenylketonurie).

Každá z výše uvedených patologií je doprovázena závažným porušením, diagnózu a příčiny vzniku nemoci může určit pouze specialista. Nesnažte se zacházet s dítětem sami, můžete mu jen ublížit.

Pozornost! Pokud dítě trpí častým pliváním, které nesouvisí s jídlem, je neklidný a neztrácí na váze, je to přímá indikace pro návštěvu lékaře. Možné fatální následky zabrání pouze důkladné vyšetření dítěte, správná diagnóza a přiměřená léčba.

Důsledky patologické regurgitace a zvracení

Je regurgitace vždy bezpečná, jak se zdá na první pohled? Jaká opatření by rodiče měli učinit, aby zabránili negativním důsledkům??

Takzvaný gastroezofágový reflux se netýká jen matek a otců, ale také způsobuje spoustu problémů samotnému dítěti. Neustálé podráždění jícnu kyselými žaludečními obsahy může vyvolat zánět jícnu - jícnu.

Pokud se reflux často vyskytuje a ve velkých porcích ztrácí dítě značné množství tekutiny. Výsledkem je dehydratace těla. Metabolismus je narušen a blaho dítěte se zhoršuje. Snižuje se tělesná hmotnost, dítě se odmítá živit, je letargické, vyvíjí se špatně.

Jedním z nejnebezpečnějších důsledků je aspirace do dýchacích cest. Může to skončit udušením a smrtí. Nasávané hmoty, které vstupují do dýchacího systému, mohou také způsobit těžkou pneumonii..

V jakých případech je to norma

Během prvních tří měsíců života dítěte je říhání fyziologické a vyskytuje se u 50–60% dětí. Jak stárnou, anatomické vlastnosti zažívacího traktu se stávají pokročilejšími..

Široká forma jícnu ve tvaru trychtýře nabývá protáhlejších forem, svěrače jícnu jsou posíleny, což je odpovědné za to, že zabrání vhození obsahu žaludku do jícnu a ústní dutiny. Regulace nervového reflexu je stabilizovaná.

Dokud k tomu nedojde a dítě ještě není příliš malé, aby se vypořádalo s problémem regurgitace samo, měli by rodiče bděle sledovat jeho stav. Pro gastroezofageální reflux obtěžovalo dítě co nejmenší, jsou poskytována opatření a některé funkce krmení a péče. Každý rodič by s nimi měl být obeznámen..

 1. Množství krmení by se mělo zvýšit o jednu nebo dvě, čímž se sníží množství obsahu láhve o 10-15 mililitrů. Výsledkem bude, že dítě dostane stejné denní množství jídla, častěji však ve zlomcích.
 2. Při krmení by se mělo dítě držet polo vertikálně, aby hlava byla mírně zvednutá, aby nedošlo k udušení. Pokud dítě rychle absorbuje obsah láhve a spolkne směs se vzduchem, zkontrolujte velikost otvoru v bradavce: neměla by být příliš velká. Celý objem bradavky by měl být naplněn kapalinou bez vrstvy vzduchu, která by jinak byla spolknuta jídlem. Je povoleno přerušit krmení po dobu jedné až dvou minut a udržet dítě ve svislé poloze tak, aby vycházel vzduch.
 3. Pokud používáte kojení, musíte sledovat správné sání. Dítě by mělo volně dýchat, ujistěte se, že jeho nos nespočívá na hrudi. Aby nedocházelo k polykání vzduchu během sání, měla by být bradavka a pigmentovaná část, dvorce, zcela zachyceny..
 4. Po krmení musíte dítě znovu držet ve vzpřímené poloze, aby mu umožnilo rozdrtit zbývající množství vzduchu, zatímco obsah zůstane v žaludku.
 5. V období mezi krmením by mělo být dítě položeno na bříško. Neurodereflexní regulace tedy probíhá aktivněji, zlepšuje se činnost žaludku a střev a posilují se břišní svaly..
 6. Aby se zabránilo nadýmání u dítěte, měla by kojící matka vyloučit ze stravy produkty, které vyvolávají tvorbu plynu (fazole, hrášek, zelí, jablka, hrušky)..
 7. Nerozpíchejte dítě moc. To přispívá ke zvýšenému tlaku v břišní dutině ak uvolnění obsahu žaludku po krmení. Navíc moderní děti stále více preferují vedení „bezplatného“ životního stylu.

To je zajímavé. Od prvních dnů rodiče oblékají své děti do vest a sliderů, a to bez důvodu. V tomto stavu trávicí systém funguje lépe, méně regurgitace, silnější spánek a nervový systém dítěte, a zároveň matka.

A skutečnost, že se dítě někdy otřásá a probouzí se v důsledku reflexního házení kliky, je ve srovnání s pohodlím, které mu tímto způsobem poskytnete, nevýznamnou chybou..

Metody léčby gastroezofageálního refluxního syndromu

Pokud podobný příznak u novorozenců nenaznačuje závažnou patologii a nevyžaduje lékařskou nebo chirurgickou korekci, lze jeho projevy snížit pomocí speciálních léčebných směsí. Nazývají se antireflux a jsou vybírány v závislosti na individuálních vlastnostech a věku dítěte. Obsahují snížené množství tuku a doplněk přírodního zahušťovadla, který se extrahuje z plodů stromu rohovníku. Pomáhá zvyšovat viskozitu střevního obsahu a stimulovat střevní motilitu.

Pomáhá redukovat projevy refluxu zvýšeného obsahu kaseinu. Nejlepší v tomto ohledu je samozřejmě mateřské mléko. Kráva je v tomto ukazateli výrazně nižší. Pokud není možné používat kojení, považují se za nejoptimálnější antirefluxní směsi..

U některých nemocí, včetně malformací střeva, bohužel není možné zastavit negativní projevy drog a pečovatelských funkcí samostatně. Musíme se uchýlit k chirurgickým zákrokům. Indikací pro chirurgii je zúžení jícnu nebo střev, obstrukce střev v souvislosti s kontaminací konkrétního oddělení. S achalázií kardií, zúžením jícnu a dalšími abnormalitami se chirurgická korekce provádí také podle svědectví lékaře.

Kdy navštívit lékaře

Takže pokud si nevšimnete žádné odchylky v chování vašeho dítěte, jedí normálně a zároveň velmi dobře přibírá na váze - neexistují žádné předpoklady k obavám. Jakmile dítě začne vyrůstat, symptomy zmizí samy..

Pokud je dítě letargické, podrážděné, nespí a jí, je špatné zvýšení hmotnosti příležitost konzultovat s lékařem a zjistit důvod. Neváhejte navštívit kliniku. Pamatujte: zdraví dětí je ve vašich rukou. Včasná diagnóza a odpovídající léčba umožní dítěti následně růst a normálně se vyvíjet.

Proč dítě často plivá?

Plivání je nedobrovolné házení obsahu žaludku do ústní dutiny. Takové podmínky se často vyskytují u kojenců prvního roku života, ale pokud dítě často plivá, to velmi znepokojuje mladé rodiče. Ve většině případů se nebojte, časté říhání u dítěte obvykle probíhá hladce a situace je. Pojďme se podívat na důvody, které dítě po krmení často vyplivne, a mluvíme o tom, jak se těmto problémům vyhnout.

Hned musíme říci, že regurgitace nemá nic společného s zvracením. Během regurgitace dochází k vyhazování potravy spontánně, bez námahy a napětí břišních svalů. Zatímco zvracení způsobuje napětí v břišních svalech a jídlo je vypuzováno, jako by bylo pod tlakem, takže může vyjít nejen ústy, ale také nosem. Náhlý nástup zvracení bez předchozí nevolnosti je charakteristický pro děti. V očekávání zvracení má dítě zjevnou obecnou úzkost, kůže zbledne a končetiny zchladnou. Kromě toho jsou volné stolice a horečka častými satelity zvracení a ve zvracení jsou vidět stopy nezměněného mléka, hlenu, žluči nebo krve. Při regurgitaci chybí všechny výše uvedené příznaky.

Proč dítě často plivá?

Vaše dítě často plivá - co dělat? Nejprve byste měli zjistit příčinu toho, co se děje:

 • Častá regurgitace u dítěte je způsobena zejména speciální strukturou gastrointestinálního traktu. U kojenců je žaludek svislý a jícen je rovný a krátký.
 • Kromě toho dítě často vyplivne kvůli nedostatečnému rozvoji oběhového svalu - svěrač mezi žaludkem a jícnem, jehož kontrakce by měly zabránit průchodu potravy v opačném směru.

Přirozeně, jak dítě roste, trávicí systém se vyvíjí a plně se formuje a časté drcení dítěte zůstává v minulosti.

Ve vědeckém jazyce lze důvody, proč dítě často vyplivne, vysvětlit fyziologickými a patologickými faktory.

Příčiny fyziologické regurgitace zahrnují:

 • Překrmování. Pokud během přirozeného krmení dítě často vyplivne, pak s největší pravděpodobností patří do kategorie aktivně sajících dětí, které během jednoho krmení absorbují velkou část mateřského mléka. Často překrmuje dítě během přechodu z přirozeného na umělé krmení. V tomto případě dítě často vyplivne ihned po jídle nebo 5-10 minut po jídle. Mléko může protékat zkrácené i nezměněné.
 • Aerophagy nebo požití vzduchových hmot během krmení. Dítě spolkne vzduch s chamtivým sáním, a to nejen velká chuť k jídlu, ale také plochá obrácená bradavka matčina prsu. Porucha polykání vzduchu při umělém krmení dětí může být způsobena různými vadami krmení: velkým otvorem v bradavce láhve, malým naplněním bradavky mlékem (nesprávný stupeň sklonu láhve při krmení dítěte). Děti s aerophagy mají po jídle obecnou úzkost, oteklé bříško (vydutá břišní stěna). S aerophagy, dítě často rachotí s hlasitým zvukem praskajícího vzduchu 10-15 minut po krmení.
 • Střevní kolika nebo zácpa. Časté zvracení u dítěte se může vyskytnout v důsledku zácpy a střevní koliky, v tomto případě se zvyšuje tlak dítěte v břišní dutině a pohyb potravin podél kanálu gastrointestinálního traktu..

Pokud dítě často vyplivne z fyziologických důvodů a v přijatelném množství, neměli byste si dělat starosti. Normální množství regurgitace u dětí od 0 do 4 měsíců se považuje za výstup jídla po každém krmení v množství až 2 čajových lžiček mléka.

Patologické příčiny regurgitace jsou následující:

 • bránice kýly;
 • chirurgická onemocnění;
 • Patologie CNS;
 • poruchy trávicího systému;
 • zvýšený intrakraniální tlak;
 • potravinová nesnášenlivost.

Patologická regurgitace je charakterizována intenzitou, hojností vypuzeného mléka, systematičností. Porušení je patrné také v obecném stavu dítěte, častěji než obvykle plače, nejí předepsané množství jídla, dramaticky zhubne nebo se zlepší. V takové situaci byste se měli určitě poradit s lékařem a navštívit nejen pediatra, ale také chirurga, gastroenterologa, neurologa, alergologa a absolvovat vhodné testy.

Dítě často plivá - co dělat?

Pokud se dítě po krmení z fyziologických důvodů často vyplivne, není vhodné léčit. Mnozí rodiče však nechtějí nechat všechno jít náhodou a chtějí znát odpověď na otázku: Proč dítě často plivne? Můžete podniknout řadu preventivních opatření, která minimalizují pravděpodobnost „návratu“ jídla:

 • Po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze po dobu 15-20 minut, což přispívá k nerušenému výstupu vzduchu do žaludku.
 • Vyberte si vhodnou bradavku pro krmení lahví, vytvořte v bradavce malý otvor, aby jídlo přicházelo v malém množství.
 • Při krmení dítěte by mělo být udržováno v polo vertikální poloze, pokuste se během sání úplně zachytit bradavku paralosálním kruhem.
 • Před krmením nechte dítě ležet na břiše několik minut na pevném základu..
 • Po krmení by mělo být dítě v klidu, nemělo by měnit oblečení a zpomalovat.
 • Oblečení by nemělo mačkat bříško dítěte.
 • Pokud vaše dítě ráda jíst, krmit ho často, ale v malých porcích, ujistěte se, že žaludek nepoteče s jídlem.
 • Dětská postýlka by měla mít spodní část, zvednutou ke straně hlavy o 10 cm.

Dodržováním těchto jednoduchých pokynů můžete snížit frekvenci fukování..

Dítě plivá: norma a patologie. Kdy je čas navštívit lékaře

Když dítě plivá střídmě a mírně, není čeho se obávat. Uvolňuje tak místo v břiše pro nové podávání jídla. Některé děti to dělají častěji než jiné. To je také normální.

Je to špatné, když dítě plivá neustále a hojně, zatímco se chová neklidně, pomalu přibírá na váze. Pokud jsou tyto příznaky zřejmé, je naléhavě nutné požádat pediatra o pomoc. Zjistěte, proč se dítě po krmení vyplivne, jak je normální a co lze udělat pro snížení nepohodlí..

Proč dítě plivá

Regurgitace je proces uvolňování malého množství směsi nebo mléka zpět po krmení. Kojící dítě, umělé nebo smíšené krmení může plivat. Tak stanoveno od přírody.

Díky ochrannému mechanismu regurgitace žaludek dítěte nepraskne jako nafouknutá koule. Ve skutečnosti u novorozence nemá více než 35 ml potravy za měsíc - až do 100 ml a za šest měsíců - pouze asi 200 ml. A navíc v prvním roce života se nemá natahovat.

Normálně se plivne po krmení od 5 do 10 ml mléka nebo směsi. U dětí může dojít k nedobrovolnému zpětnému toku obsahu žaludku do ústní dutiny několikrát denně po jídle. To by rodičům nevadilo. A co je horší, pokud dítě vyplivne fontánou, dělá to často a ne ihned po krmení, ale po 2-3 hodinách.

Proces regurgitace je spojen s anatomickými a fyziologickými vlastnostmi struktury gastrointestinálního traktu u dětí do 1 roku věku. U novorozeného dítěte není úhel jícnu tak ostrý jako u dospělého, takže v horizontální poloze je pro žaludek snadnější vrátit se zpět do ústní dutiny. Naopak, v dospělosti je naopak více ohybů a posunů, které zabraňují jídlu snadno opustit jícen s lehkostí.

Možné důvody

Existuje několik důvodů. Hlavní jsou normální a nepředstavují zdravotní rizika..

Aerophagia

Prvním důvodem, proč dítě plivá, je to, že polyká vzduch. Tento jev se nazývá vzdušnost. To se stane, když se dítě příliš dychtivě drží na bradavce nebo matčině hrudi. Vděčně nebo volně. Například pokud dospělý drží láhev diagonálně. A pak spolu s jídlem vstupuje vzduch do ústní dutiny.

Chcete-li polykat vzduch s větší pravděpodobností jít ven, držte dítě "sloupec" okamžitě po jídle 2-3 minut.

Přejídání

Druhým častým důvodem je přejídání. To je možné jak při kojení, tak při umělém krmení. V prvním případě dítě vyplivne, takže žaludek doslova nepropadne. Stejná obranná reakce uvedená výše.

Krmení a bdělost

Aktivní hra s dítětem po krmení také podporuje regurgitaci (například pokud bylo dítě vyhozeno, obráceno). I když dítě snědlo dlouhou dobu, ale bylo mu nepříjemně zvednuto, může nedobrovolně strhnout malé množství jídla, zejména pokud mu byla dána směs. Směsi jsou hustší a těžší než mléko a zůstávají v žaludku po delší dobu..

Úzkostný stres

Zdravé děti jsou zřídka stresovány. Nicméně, když si rodiče všimnou úzkosti, nadměrné vzrušivosti, špatného spánku u dítěte, vyplatí se tomu věnovat zvláštní pozornost.

Regurgitace může být také výsledkem neurologického problému. V tomto případě by dítě mělo být nejprve vyšetřeno pediatrem. Dále se zpravidla provádí konzultace s chirurgem, dětským neurologem, gastroenterologem. Tito odborníci určují, zda v tomto případě existuje patologie nebo ne..

Jak často by mělo dítě plivat?

Čím je dítě mladší, tím častěji může plivat. To nebude patologie, pokud objem odmítnutého jídla nepřesáhne 5 ml. Pro starší děti - ne více než 10 ml. Hlavní věc je, že počet regurgitace nezvyšuje, ale klesá. Pokud je pozorován opak, mělo by to maminku upozornit.

Normálně trvá plivání zastavení o 12 měsíců, ve vzácných případech trvá až 18 měsíců. Po přechodu na pevná jídla končí úplně.

Ve většině případů není nutný zásah lékaře. Je nutné si dělat starosti, když se dítě necítí dobře.

Musím se krmit, pokud dítě prasklo?

Pokud dítě po krmení prasklo, není nutné ho krmit. S největší pravděpodobností se dítě přejídá. Měli byste počkat na další jídlo a nakrmit dítě podle plánu.

Pokud regurgitace není dostatečná, není nutné pro ně upravovat režim krmení. Bohaté, doprovázené řadou alarmujících příznaků - příležitost konzultovat s lékařem.

Je možné snížit počet regurgitací?

To můžete ovlivnit, pokud budete dodržovat řadu pravidel..

 • Nepřekrývejte dítě. Umělec musí nalít do láhve přesně tolik směsi, kolik má jíst. Doporučuje se také, aby dítě bylo zváženo před jídlem a po jídle. Pokud dítě sní příliš mnoho, přeneste ho na vzácnější krmiva po konzultaci s lékařem.
 • Během krmení by mělo dítě ležet se zvednutou hlavou. Poté je vhodné držet ho ve vzpřímené poloze a počkat na charakteristický zvuk burpování. Máma musí slyšet, jak vzduch vychází.
 • Ujistěte se, že dítě po krmení nezastává nepřirozené / nepohodlné držení těla, nemíchejte dítě po požití mléka nebo směsi.

Když potřebujete navštívit lékaře při regurgitaci?

Norma

Při normální regurgitaci se dítě cítí skvěle, přibírá na váze a je vyvíjeno v souladu s věkem. Nejsou žádné známky dehydratace, intoxikace nebo poruchy, onemocnění - dítě je aktivní, dobře jí a dobře spí.

Je důležité nezaměňovat plivání s zvracením. Regurgitace neporušuje celkový stav dítěte: zůstává veselý a spokojený, nečiní, nekřičí. Mléčné mléko může být stočené, ale není to nutné. Na rozdíl od zvracení hmota nemá nažloutlou barvu a nepříjemný zápach, nemá hlen.

Pokud dítě ve snu pije mléko, zkuste mu dát vyšší polohu - mírně zvedněte horní část dítěte v postýlce.

Ne norma

To je neobvyklé, když dítě hodně vyplivne, dělá to příliš často a ne bezprostředně po krmení mlékem nebo směsí, ale po chvíli. Situaci zhoršují průvodní poruchy: horečka, letargie, podrážděnost, rozrušení stolice, špatný přírůstek hmotnosti nebo úbytek hmotnosti. V takovém případě ihned kontaktujte svého pediatra.

Fontána regurgitace může indikovat přítomnost virové infekce nebo intoxikace, netoleranci do mateřského mléka nebo směsi. To se stává, když tělo není schopné trávit jídlo a musí ho odtrhnout.

Lékařská pomoc je také potřebná, pokud jídlo částečně vytéká nosem při silné regurgitaci. Pokud k tomu dochází často, existuje riziko vzniku zánětlivých onemocnění v nosní dutině. V takovém případě musí být dítě předvedeno odborníkovi.

Pokud dítě jednou skočilo nosem, nemusíte se bát. Postačí očistit nos nosní odsávačkou.

Proč dítě plivá?

Proč je dítě řítí a stojí za to se starat? Ve většině případů ne. Existuje však řada situací, kdy plivání u novorozenců může znamenat onemocnění nebo poruchu zažívacího traktu..

Příčiny regurgitace u kojenců

Dítě může plivat z jednoho důvodu nebo z několika současně. Až 6 měsíců je regurgitace u dětí považována za normu a je to kvůli zvláštní struktuře gastrointestinálního traktu. Příčiny regurgitace u kojenců do šesti měsíců se nazývají fyziologické. Tyto zahrnují:

 • krátký jícen;
 • nedostatečně vyjádřil zúžení jícnu;
 • svalový svěrač není dobře vyvinut (část těla, která reguluje přechod potravy z jednoho orgánu na druhý);
 • nedostatečně vytvořený systém propagace potravin v zažívacím traktu.

Když se po každém krmení mateřským mlékem vyplivne dítě, je to také normální, počínaje věkem od dvou měsíců do jednoho roku..

? Od čtyř měsíců by dítě nemělo zvracet více než jednou denně. Existuje řada důvodů, které jsou způsobeny chybami v péči o děti. V těchto případech je třeba chyby rychle opravit a poté se plivání zastaví. Tyto důvody zahrnují:

 1. Požití potravinářským vzduchem. Stává se to, když dítě saje nesprávně: ne úplně ovinuje rty kolem bradavky nebo hrudníku, jí ve špatné poloze, špatnou bradavku, nedostatečně zkroucené víčko lahve. Abyste se těmto důvodům vyhnuli, musíte se ujistit, že dítě zcela uchopí matku bradavku, aby jeho láhev byla vždy pevně zavřená a v ní nebylo nic než směs.
 2. Přejídání. Dalším běžným důvodem. K tomu může vést krmení dítěte na požádání a nikoli podle plánu. Podobné experimenty je třeba minimalizovat okamžitě.
 3. Kolika a plyn. Bubliny plynu tlačí na stěny žaludku a střev, což způsobuje odmítnutí jídla.
 4. Nesnášenlivost mateřského mléka. Vzácná příčina způsobená podvýživou matek. V tomto případě musíte jít k lékaři, jsou jim předepsána vhodná směs.
 5. Nadměrná činnost. Nedotýkejte se dítěte ihned po jídle.
Fyziologická regurgitace po krmení

Druhy regurgitace

Je jich několik. Všechny z nich jsou způsobeny různými důvody, některé naznačují nebezpečí onemocnění a některé jsou pro dítě přirozené. Každý z nich je lepší se učit více, protože dítě může jít z jednoho druhu na druhý. Takový přechod může být způsoben jak přírodními, tak nebezpečnými změnami v zažívacím traktu.

"Fontána" říhání

Tento typ regurgitace je velmi nebezpečný. Pokud si to matka všimla u svého dítěte, měla by se okamžitě poradit s lékařem. To je věřil, že dítě může trpět až do smrti (to může jednoduše dusit). Mimochodem, Komarovsky popírá nebezpečí ani takových typů regurgitace s tím, že dítě je schopno se dusit, pouze pokud leží na zádech. Tak či onak, v takových případech může pomoci pouze specialista. Příčiny regurgitace fontánou zahrnují:

 • vážné problémy se zažívacím traktem;
 • porodní poranění;
 • otrava nebo infekce.
 • dysfagie (poruchy trávení).
Roztržení fontány je pro dítě nebezpečné

Proražení nosem

Stává se také, že novorozenec vyplivne nosem. To také není norma. Tento typ regurgitace vede k vývoji polypů. Integrita sliznic nosu je narušena. Chcete-li pomoci novorozence, musíte se poradit s lékařem.

? Důvod regurgitace nosem je často způsoben nesprávným krmením. Je nutné zajistit, aby dítě jíst ve správné poloze a přesně podle hodin, správně uchopilo bradavku. Chcete-li pomoci dítěti, můžete si ho dát na břicho nebo provést speciální masáž. To pomůže dítěti přestat škytat..

Jak snížit regurgitaci u dítěte po jídle

Nejjednodušší věc, kterou můžete udělat, je počkat. Novorozenec by měl přestat říkat ve věku šesti měsíců. Neexistuje žádný způsob, jak tento proces uměle zastavit - neexistují žádné univerzální prostředky pro regurgitaci. Vše, co může matka udělat pro své dítě, je pokusit se tento proces omezit, učinit jej bezbolestným. Za tímto účelem existuje řada konkrétních opatření, zejména ta, která by měla brát v úvahu matky, jejichž děti se ve dne i v noci chovají neklidně.

 • Není třeba příliš krmit dítě. Jídlo musí být vyvážené a podle plánu..
 • Nedoporučuje se krmit dítě ve vodorovné poloze. Ideální by byla poloha v úhlu šedesáti stupňů.
 • Je nutné zajistit, aby dítě bradavku zcela uchopilo. U IV je důležité sledovat kvalitu směsi a správné plnění lahve.
 • Při jídle je nutné sledovat polohu dítěte, jeho hlava by měla být umístěna nad trupem.
 • Před krmením můžete z dítěte udělat lehkou masáž břicha. Můžete dát dítěti malou lež na břiše, čímž se sníží tvorba plynu a kolika.
 • Po krmení je dítě přepravováno ve svislé poloze, dokud nezačne praskat.
 • Během spánku můžete pod hlavu dítěte umístit několik plenek, čímž zvednete hlavu a usnadní regurgitaci.
 • Mléčná směs by měla být teplá. Musíte krmit dítě současně. Je nutné zajistit, aby směs nebyla stočená, nezahřívejte ji příliš dlouho.
 • Nekrmte plačící dítě. Po jídle byste měli opustit činnost.
 • Před spaním můžete dítěti dát figurínu, což trochu uvolní koliku a stimuluje střeva.
Správná poloha podávání

Masáž před krmením

Před jídlem by měla být prováděna lehká masáž. Trvá to asi pět minut. Nejprve je žaludek pohladen lehkými uklidňujícími pohyby, zatímco během masáže byste se neměli dotýkat oblasti pravé hypochondrium, v játrech je játra. Poté lehce přitlačte pohyby rukou zprava doleva. Následující pohyby se provádějí shora dolů podél střední části břicha. Pak je jedna ruka ponechána na břiše a druhá je pohladěna nejprve vlevo, pak na pravé straně.

Nyní hladí jednu ruku dolů a druhou současně nahoru. Potom se břicho dítěte pohladí do kruhu. Nejprve jednou rukou, poté dvěma rukama. Můžete masírovat dítě a "P" figurativní pohyby. Nejprve zleva doleva, potom zleva doprava, potom shora dolů a tak dále.

?Po masáži se doporučuje pomoci dítěti uvolnit přebytečné plyny ohýbáním nohou a zatlačením na žaludek na třicet sekund.?

Samotná masáž musí být provedena ve směru hodinových ručiček. Každý pohyb musí strávit asi 1,5 minuty.

Jak se chovat po krmení

Skutečnost, že dítě po jídle praští, je naprosto nevyhnutelná. Takže jsi dala svému dítěti něco k jídlu. K plivání by mělo dojít asi po dvaceti minutách. Poté, co se to stane, vyměňte dětské oblečení. Uklidněte dítě, nechte ho lehnout si na bok. Pokud škytavka začala, pomůže vařená voda v malém množství. Pokud dojde ke zvýšení teploty nebo má odmítnuté mléko zvláštní barvu, musíte zavolat lékaře.

Po krmení držte dítě ve vzpřímené poloze

Příčiny patologické regurgitace

Patří sem gastrointestinální choroby, infekce, otravy, zranění a další. Příčiny patologické regurgitace jsou obecně uvedeny v seznamu na základě počtu mikrobů:

 • vývojové zpoždění;
 • patologie gastrointestinálního traktu;
 • kolika nebo nadýmání;
 • zácpa, dysbióza;
 • abnormální vývoj žaludku;
 • neurologické abnormality.

Právě o takových patologiích lze říci, pokud jde o časté, hojné a těžké regurgitace u dětí. Nyní podrobněji.

Poruchy trávení

 • Dysbakterióza může způsobit regurgitaci v raném věku. Může to být způsobeno antibiotiky nebo podvýživou dítěte. V důsledku toho je narušena střevní mikroflóra, dochází k nerovnováze prospěšných a škodlivých mikroorganismů.
 • Různé infekce jsou provázeny horečkou, letargií, úzkostí, průjmem, těžkou kolikou. U odmítnutých hmot lze pozorovat nečistoty hlenu..
 • Alergie na potraviny, pokud jde o VI, se vyskytují na bílkovinách kravského mléka. V tomto případě musí být dětské sérum nahrazeno jiným. Pokud je dítě na GV, musí matka lépe sledovat její stravu.
 • Nedostatek laktázy je způsoben nedostatkem laktázy v těle dítěte. V této situaci lékaři předepisují dítěti speciální směsi a vitamíny..
 • Nadýmání a zácpa. Lze se tomu vyhnout, pokud jde o HB. Matka prostě musí ze své stravy vyloučit vše sladké a plynotvorné.
Poruchy trávení - příčiny regurgitace

Vrozená gastrointestinální patologie

 • Pylorická stenóza. Zúžení průchodu mezi žaludkem a částí střeva, což vede ke stagnaci jídla. Výsledkem je, že dítě začne zvracet první dva týdny jednoduše hojně, pak fontánou a po jiném čase začne zvracení. Masa regenerovaná dítětem má často tvarohu. Patologie patří do skupiny nebezpečných a dítě potřebuje hospitalizaci.
 • Pylorospasmus. Stejné zúžení jako u pylorické stenózy, ale způsobené křečí pylorických svalů. V tomto případě musíte projít lékařskou konzultací, přejít na směsi, které předepisuje, a na další léky.
 • Rozšíření svěrače. Otvor mezi žaludkem a jícnem je příliš široký. Lékař předepisuje vitamíny a vápník, další léky. Jídlo se bere ve zlomcích. Je přijatelné jíst malé množství tvarohu.
Struktura jícnu a žaludku u dítěte

Neurologie

 • Dítě se narodilo předčasně. U těchto dětí je svěrač méně rozvinutý, v tomto případě bude dítě i nadále plivat až šest měsíců, dokud se nedopustí svých vrstevníků ve vývoji gastrointestinálního traktu..
 • Patologie vznikající během vývoje plodu. Jedná se o poruchy centrálního nervového systému a poruchy spánku, zvýšený intrakraniální tlak, vysoká vzrušivost zvracení a další.
 • Poškození krční páteře. Během porodu by mohlo být dítě zraněno komplikacemi. Léčbu zde předepisuje neurolog, jedná se o speciální masáž, fyzioterapii, léky.

Jaké vyšetření je třeba, pokud existují obavy?

Aby se zajistilo, že regurgitace není nebezpečná, je nutné podstoupit následující vyšetření: rentgen, ultrazvuk, krevní test a fekální analýza. Všechny tyto postupy předepisuje neurolog nebo pediatr. V některých případech mohou být nutné další vyšetření..

Články O Neplodnosti