Hlavní Testy

Délka děložního hrdla u těhotné ženy: normy, příčiny a typy patologií

Před těhotenstvím mnoho žen ani neuvažuje o tom, jak složité je jejich tělo, například o děložním hrdle, kde se nachází a jaké funkce plní. Blížící se mateřství nás však nutí věnovat více pozornosti našemu vlastnímu tělu a jeho vlastnostem. Krční kanál hraje v těhotenství důležitou roli, proto by se o tom měly dozvědět všechny nastávající matky..

Výsledek těhotenství do značné míry závisí na stavu děložního čípku a kanálu uvnitř něj. Na začátku porodu, jak budou postupovat, zda existuje hrozba předčasného porodu - to vše může lékař navrhnout během gynekologického vyšetření.

Umístění

Krční kanál je vnitřní část děložního hrdla, která kombinuje dutinu pohlavních orgánů a vagíny. V medicíně se běžně nazývá hltan, protože je to díra. Během menstruace se menstruační krev uvolňuje do pochvy prostřednictvím tohoto hltanu a v procesu nechráněného pohlavního styku do ní pronikají mužské pohlavní buňky - spermatozoa.

Průměr vnějšího a vnitřního hltanu umístěného v děložním hrdle je v průměru 2 až 3 mm. Během gynekologického vyšetření se vnější hrtan nulliparous ženy podobá bodu zvnějšku. Po porodu a potratu vypadá hltan jako specifická mezera.

Délka děložního hrdla je přibližně 4 cm u žen bez těla a 7–8 cm u žen s anamnézou porodu nebo umělého ukončení těhotenství. Mukózní membrána lemující stěny hltanu děložního čípku se nazývá endocervix.

Jak se děložní kanál mění během těhotenství

Když nastane těhotenství, krční kanál získává charakteristický namodralý nádech místo obvyklého růžového. Na tomto základě lékař často stanoví, že žena je na svém místě.

Po početí se uvnitř děložního kanálku vytvoří hustá sliznice, která se pro příštích 9 měsíců stane ochranou dítěte. Hlen je aktivně produkován endocervixem. Cork se stává spolehlivou bariérou pro patogenní bakterie a viry, které ohrožují zvenčí.


Krátce před nástupem porodu korek opouští, čímž se uvolňuje porodní kanál. K této události může dojít jak 2 hodiny před dodáním, tak 2 týdny - přesné načasování je obtížné předvídat. Zasunutá zátka vypadá jako žlutý nebo průhledný hlen s pruhy krve. Ne všechny ženy si všimly jejího odchodu, protože nejčastěji opouští ňadra budoucí matky v podobě malých sliznic. Přečtěte si více o tom, jak sliznice zmizí během těhotenství →

Norma děložního hrdla během těhotenství

Normálně jsou vnější hrtan děložního hrdla a děložní hrdlo během těhotenství uzavřeny v těsném kroužku. To umožňuje ženskému tělu držet plod uvnitř dělohy po celou dobu těhotenství..

Když se ženské tělo začne připravovat na porod, dochází k postupnému změkčení a vyhlazení děložního hrdla, jehož cílem je usnadnit průchod dítěte porodním kanálem. Současně začíná expanze děložního hrdla, která během těhotenství zůstala pevně uzavřena. S nástupem kontrakcí se děložní kanál otevírá postupně od 1 do 2 cm. Přečtěte si více o tom, jak se děložní hrdlo otevírá před porodem →

V závislosti na stupni otevření děložního hrdla lékaři určují odhadovaný čas narození a anatomickou připravenost ženy na ně. Když šířka děložního kanálu dosáhne 10 cm, vytvoří se jediný porodní kanál, který se skládá z dělohy, děložního hrdla a pochvy.

Pokud je cervikální kanál rozšířen

Ultrazvuk děložního hrdla během těhotenství může zjistit, že se předčasně rozšiřuje. Někdy je patologie detekována během plánované návštěvy prenatální kliniky.

Během vyšetření na židli si gynekolog může všimnout, že těhotná žena má děložní krční kanál a začalo se otevírání (děložní čípek míjí prstem lékaře). To znamená, že předčasné narození může začít kdykoli. K podobné situaci obvykle dochází po 20. týdnu.

Proč k tomuto stavu dochází? Za prvé, příčinou může být hormonální nerovnováha - přítomnost zvýšené hladiny mužských pohlavních hormonů v těle, které stimulují maturaci děložního čípku.

Za druhé, můžeme mluvit o vícenásobném těhotenství, v souvislosti s nímž je na krku pohlavního ústrojí vyvíjen vážný tlak. Za třetí, příčinou mohou být zranění a patologie vývoje samotného děložního hrdla.

Pokud nebudete konzultovat lékaře, můžete ztratit těhotenství. Léčba se provádí v nemocnici. S poskytováním včasné pomoci zůstává prognóza těhotenství před termínem příznivá.

Patologie

Hlavní funkcí cervikálního kanálu je udržovat těhotenství. Pokud se z nějakého důvodu tělo neplní s cílem, mohou nastat patologie, které ohrožují nastávající matku předčasným zahájením porodu.

Cervikální nedostatečnost

Pokud je hrtan děložního hrdla rozšířený a před očekávaným narozením je ještě hodně času, mluvíme o isthmicko-cervikální nedostatečnosti. V tomto případě nemůže genitální orgán plnit funkce, které jsou mu přiřazeny, a držet plod. S touto diagnózou se mnoho žen setkává v 18-20 týdnech těhotenství, v této době začíná dítě intenzivně přibývat na váze.

Obvykle je délka děložního kanálu během těhotenství po dobu 20 týdnů 5-7 cm a průměr není větší než 6 mm. Pokud tyto indikátory nesplňují obvyklá kritéria, například je krční kanál zkrácen na 2-3 cm, lékař představuje riziko potratu nebo předčasného porodu. Přečtěte si více o normách délky děložního čípku týdně →

Příčiny patologie jsou hormonální poruchy, vícenásobné těhotenství, anomálie cervikálního kanálu. Aby se předešlo potratu, je ženě předepsána droga zaměřená na posílení děložního čípku a je zřízen porodnický pesar. Pokud jsou tyto metody neúčinné, lékař umístí chirurgické stehy kolem cervikálního kanálu. Odstranění stehu se provádí před porodem..

Hltan

Polyp cervikálního kanálu během těhotenství, objevený během vyšetření, může vyděsit nastávající matku. Nejprve však musíte zjistit povahu nemoci, abyste zjistili, který polyp je zapojen - pravdivý nebo deciduální. Za tímto účelem gynekolog předepisuje kolposkopii pro nastávající matku, jakož i histologické a cytologické studie.

Decidní polyp je ve skutečnosti pseudopropylová nebo polypoidní formace, která se objevuje výhradně během těhotenství a po porodu zmizí sama..

Decidní pseudopyp je výsledkem hormonální nerovnováhy v těle. Nevyžaduje chirurgické odstranění, obvykle se ho snaží nedotýkat, je možná pouze antiseptická léčba. Samotný pseudo-polyp zmizí po narození dítěte nebo začíná proces zpětného vývoje v prvních dnech po narození.

Méně častý je skutečný polyp děložního hrdla během těhotenství. Obvykle se taková patologie objevuje ještě před počátkem početí a aktivně jí brání. Pokud žena chce otěhotnět, doporučuje se chirurgické odstranění pravého polypu, jakož i nezbytný průběh léčby drogami. Teprve potom můžete naplánovat dítě.

Ale někdy se skutečný polyp děložního hrdla vyvíjí po početí, již během těhotenství. V tomto případě se ho snaží nedotýkat a čekají na narození dítěte. Současně je po celou dobu pečlivě sledována jakákoli změna ve vzdělávání za účelem prevence komplikací.

Pouze ve vážných situacích by měl být takový polyp odstraněn na pozadí porodu dítěte. To je možné za předpokladu, že je ohrožen život ženy..

Endocervicitida

Tato diagnóza znamená přítomnost zánětu v děložním hrdle způsobeném infekcemi. Onemocnění je diagnostikováno během vyšetření, zatímco lékař vezme nátěr z děložního hrdla a pošle jej do laboratoře.

V závislosti na typu patogenu si specialista zvolí nezbytný průběh léčby. U nastávajících matek je výhodné použít místní přípravky - vaginální čípky nebo tobolky s antimikrobiálními a protizánětlivými účinky. Léky se vybírají s ohledem na trvání a typ infekčního onemocnění. Aby se zabránilo infekci plodu, je nutné léčit endocervicitidu.

Prevence

Aby zde nebyla žádná půda pro zbytečné nepokoje, je důležité, aby nastávající matka sledovala své zdraví a neignorovala včasná lékařská vyšetření na prenatální klinice. Velice důležitý je přípravek na těhotenství, během kterého jsou vyloučeny jakékoli gynekologické a endokrinní patologie, a pokud je to nutné, jsou léčeny.

Žena musí také dodržovat hygienu intimní zóny - mýt každý den a často měnit oblečení. Během těhotenství je zakázáno používat metodu douchingu, protože vnější vystavení krčnímu kanálu může způsobit infekci nebo poškození sliznice. To platí také pro příliš aktivní sexuální vztahy - násilné sexuální činy mohou vést ke stejným důsledkům. Více o nebezpečných a bezpečných postojích k sexu během těhotenství →

Stav děložního hrdla během těhotenství je důležitým ukazatelem, na kterém narození dítěte závisí na čase. Aby se předešlo možným problémům, doporučuje se navštívit lékaře včas, provést testy a podstoupit ultrazvuk. Sledování vašeho zdraví a těhotenství může odrazit jakékoli komplikace.

Autor: Olga Rogozhkina, porodnice-gynekolog,
speciálně pro Mama66.ru

Cervikální kanál není rozšířen

Co znamená diagnóza „rozšířený cervikální kanál“ během těhotenství a v jeho nepřítomnosti?

Určení stavu děložního hrdla je nezbytným prvkem gynekologického vyšetření. Takové vyšetření může odhalit nejen řadu patologických změn na sliznici, ale také rozšíření cervikálního kanálu.

Tento příznak je v některých případech obrovským příznakem probíhajících patologických procesů, i když je někdy považován za součást přirozených změn v reprodukčním systému. Samostatný závěr o přítomnosti expanze děložního hrdla tedy není jasnou příčinou poplachu. Musí být vyhodnoceno s ohledem na konkrétní klinickou situaci..

Cervikální kanál - co to je a jaká je jeho funkce?

Cervikální kanál (canalis cervicis uteri) je přirozený lineárně umístěný prostor uvnitř děložního čípku, který spojuje dutinu dělohy s lumen vagíny. Za normálních podmínek má tvar fuziformy díky 2 fyziologickým terminálním kontrakcím. Říká se jim vnější a vnitřní hltan.

Krční kanál je lemován speciálním válcovým epitelem, který plní funkci bariéry a sekrece. Hlen produkovaný jeho buňkami obsahuje velké množství glykoproteinů a je v podstatě hydrogel s jemně porézní strukturou. Navíc její konzistence, kyselost a propustnost nejsou konstantní, ale liší se v závislosti na hormonálním pozadí ženy, dni jejího cyklu a řadě dalších faktorů.

Kanál děložního hrdla plní několik funkcí:

Hlen obsažený v lumen kanálu je přirozenou překážkou pro bakterie a viry, tvoří „korek“, a tím brání vzestupné infekci děložní dutiny. Kromě toho mají děložní tkáně lokální imunitní systém, který poskytuje dodatečnou ochranu proti většině mikroorganismů. Je reprezentována imunokompetentními buňkami produkovanými humorálními faktory a protilátkami. Díky krku si děložní dutina udržuje svoji sterilitu.

 • Vytvoření selektivně působící bariéry pro spermie

Hormonální pozadí, které se mění během ovariálně-menstruačního cyklu, ovlivňuje kyselost a viskozitu cervikálního hlenu, který má regulační účinek na samčí zárodečné buňky. Před ovulací tekutina sliznice zkapalní, její póry se zvětší v průměru, pH se zalkalizuje a cervikální kanál se mírně otevře. To vše vytváří příznivé podmínky pro pronikání spermatu z pochvy do děložní dutiny. A parietální reverzní hlen, který v tomto období protéká, je faktorem, který vám umožňuje „odfiltrovat“ funkčně neúplné mužské zárodečné buňky, které nejsou schopné progresivního účelného pohybu.

 • Odstranění menstruačních a poporodní sekrece z děložní dutiny

Krk je přirozený a jediný způsob, jak evakuovat krev, odmítnuté endometrium, fyziologická a patologická tajemství. Porušení jeho průchodnosti vede k hromadění sekrecí, postupnému rozšiřování děložní dutiny s obsahem hozeným do vejcovodů a vyvolává zánětlivý proces.

 • Tvorba porodního kanálu, zajišťující přirozené vyloučení plodu, jeho membrány a oddělenou placentu

To je zajištěno expanzí, zkrácením a centralizací polohy děložního hrdla během porodu v 1. generickém období.

Krční kanál je často považován za speciální anatomickou formaci, což mu při vyšetřování ženy dává zvýšenou pozornost.

Co to znamená - cervikální kanál se rozšiřuje?

Normálně je u dospělé ženy bez těla s dostatečně vyvinutými pohlavními orgány délka děložního hrdla průměrně 3,5–4,5 cm a průměr v nejširší části nepřesahuje 8 mm. Jeho vnější hltan má zaoblený tvar a průměr 5-6 mm. A po narození přirozeným způsobem získává štěrbinovitý tvar s několika radiálně rozbíhajícími se stopami tkáňových trhlin podél okrajů a není tak pevně uzavřen.

Přípustná světelná šířka děložního hrdla mimo pracovní proces je až 8 mm. Nárůst průměru nad tímto indikátorem je základem pro diagnózu expanze (dilatace). Toto je doplněno zkrácením děložního čípku, který se někdy používá jako nezávislé kritérium..

Uzavřený krční kanál je normou během těhotenství až do doby porodu. O jeho rozšíření nad průměrnou velikost hovoří v několika případech:

 • na konci prvního trimestru těhotenství je prodloužení vnitřního hltanu na 2 mm nebo více, s normálním průměrem zbývajících úseků děložního hrdla;
 • cervikální kanál je v horní třetině štěrbinový, zatímco často je pozorováno významné zvýšení počtu krčních žláz;
 • dochází k deformaci vnitřního hltanu ve tvaru trychtýře, při provádění 3D ultrazvuku a dostatečných odborných dovednostech je často možné opravit prolaps membrán;
 • expanze kanálu v celém rozsahu se současným snížením délky děložního čípku, jeho změkčení.

Diagnostika

Obvykle není možné potvrdit přítomnost dilatace při rutinním základním gynekologickém vyšetření, s výjimkou případů, kdy dojde ke zúžení vnějšího hltanu. Pro spolehlivou diagnostiku jsou vyžadovány intravitální zobrazovací metody a ultrazvuk je obvykle dostačující. V tomto případě se dává přednost vaginálnímu senzoru, ačkoli je možné použít obvyklý transabdominální senzor. Měření děložního čípku během ultrazvuku se nazývá cervikometrie..

Přesnější zobrazovací metoda je MRI pánevních orgánů. Taková technika se samozřejmě nepoužívá k počáteční diagnóze cervikální patologie. MRI se provádí ve druhé fázi vyšetření pacienta, aby bylo možné spolehlivě určit povahu jejích změn.

Analýza nátěru během expanze děložního hrdla je další diagnostická metoda, která vám umožní potvrdit přítomnost zánětlivého procesu a určit jeho povahu. Pro vyloučení pohlavně přenosných chorob jako příčin cervicitidy se provádí serologický krevní test na hlavní infekce.

Proč je to nebezpečné?

Pokud se krční kanál zvětší bez těhotenství, nepředstavuje to přímé nebezpečí pro život ženy. Ale taková dilatace je příznakem různých patologických procesů v děložním čípku nebo těle dělohy, což vyžaduje přiměřenou diagnózu a včasnou a úplnou léčbu.

Rozšíření cervikálního kanálu během těhotenství je jasně patologickým příznakem. Může to být projev:

 • Ohrožení spontánního potratu v časném těhotenství. Kromě toho se kromě rozšíření cervikálního kanálu ultrazvukem zaznamenají také známky patologické hypertonicity dělohy. Může být také detekováno oddělení vajíčka plodu s retrochoriálním hematomem, při zachování životaschopnosti embrya.
 • Isthmicko-cervikální nedostatečnost, která je diagnostikována od 2. trimestru těhotenství. Dalšími diagnostickými ultrazvukovými příznaky tohoto stavu jsou trychtýřovité rozšíření vnitřního hltanu, zmenšení délky děložního hrdla za méně než 20 týdnů na 3 cm a snížení poměru délky krku k jeho průměru (na úrovni vnitřního hltanu) menší než 1,5. Isthmicko-cervikální nedostatečnost je příčinou obvyklého potratu.
 • Probíhá potrat nebo neúplný potrat (brzy na začátku těhotenství), předčasný porod (po 26 týdnech těhotenství).

Pokud je tedy během těhotenství diagnostikována expanze děložního hrdla, lékař musí co nejdříve stanovit léčebnou taktiku a posoudit proveditelnost urgentní hospitalizace pacienta.

Hlavní příčiny patologie

Proč je cervikální kanál rozšířen? Důvody této podmínky jsou četné:

 1. Hrozba potratu.
 2. Cervikální kanál Polyp.
 3. Cystická léze děložního čípku (tzv. Nabotovova cysta), obvykle s anechogenním obsahem. Může to být několik malých cyst do průměru 1 mm.
 4. Jiné benigní nádorové formace děložního čípku. Jsou možné fibromyomy, sarkomy, hemangiomy, leiomyomy.
 5. Vysoce kvalitní cervikální adenokarcinom.
 6. "Rodící se" myom nebo endometriální polyp.
 7. Endometrióza, adenomyóza.
 8. Akutní nebo chronická cervicitida (zánět sliznice cervikálního kanálu), včetně rozvoje v důsledku pohlavně přenosných chorob.
 9. Nádory těla dělohy významné velikosti, což vede k prodloužení vnitřního hltanu.

U žen v reprodukčním věku lze po určitou dobu po dokončení spontánního nebo lékařského potratu, v období zotavení po porodu, po lékařských a diagnostických zásazích s dilatací děložního hrdla, pozorovat rozšíření až o 12 mm nebo více.

V menopauze může být dilatace způsobena progresivní atrofií děložní tkáně na pozadí závažného nedostatku estrogenu. V tomto případě je cervikální kanál obvykle rozšířen nerovnoměrně, pravděpodobně doprovázen prolapsem vaginálního a děložního fornixu. A jak se v postmenopauzálním období vyvíjí proces reprodukční soustavy související s věkem, je dilatace nahrazena zúžením na 3 mm nebo méně a následnou síní (fúzí).

Co dělat?

Terapeutické taktiky jsou určeny hlavní příčinou cervikálních změn.

Porodnický pesar na děložním čípku, aby se zabránilo jeho otevření

V přítomnosti polypů a nádorů je vyřešena otázka chirurgické léčby, zatímco ženy v reprodukčním věku dávají přednost chirurgickým zákrokům na zachování orgánů. Výjimkou je adenokarcinom. V tomto případě, s rozsáhlým poškozením a známkami malignity s klíčení v okolních tkáních, může být rozhodnuto o radikální intervenci s extirpací dělohy a následnou chemo-a radiační terapií v souladu se zásadami léčby rakoviny děložního čípku.

U cervicitidy a endocervikálních cyst je konzervativní terapie indikována pomocí systémových a lokálních antibakteriálních a protizánětlivých léků. V případě potvrzené pohlavní choroby se navíc provádí pod dohledem dermatovenerologa se současným ošetřením všech sexuálních partnerů a vyšetřením členů rodiny. Následně by měla být žena dynamicky registrována a pravidelně by měla provádět kontrolní testy na pohlavně přenosné choroby a HIV.

V případě potvrzené adenomyózy se léčba provádí v souladu se současnými klinickými doporučeními. Obvykle začíná komplexní konzervativní léčbou hormonálními a protizánětlivými léčivy. Jako doplňková opatření jsou předepsána fyzioterapie, vstřebatelné látky, vitamíny. Při běžné a nekonzervativní léčbě adenomyózy je indikována chirurgická léčba.

Odhalená expanze děložního hrdla na ultrazvuku během těhotenství je základem pro naléhavé řešení problému hospitalizace těhotné ženy v souvislosti s hrozícím potratem nebo předčasným porodem. Předepisují se hormonální léky, antispasmodika, hořčíkové přípravky a další tocolytika a je zabráněno placentární nedostatečnosti. V případě diagnostikované ishmicko-cervikální nedostatečnosti a přítomnosti potratů v anamnéze jsou přijata další opatření k posílení děložního čípku.

 • Uložení na krk speciálních švů, které jsou odstraněny po dobu 38 týdnů. V současné době se používají různé možnosti šití s ​​přibližně stejnou účinností, volba metody zůstává na lékaři.
 • Instalace pesaru - speciální latexový kroužek nošený na děložním čípku, aby se zabránilo jeho otevření. Snad jen v raných stádiích ishmicko-cervikální nedostatečnosti, někdy kromě šití.
 • V průměru může být těhotenství v přítomnosti isthmicko-cervikální nedostatečnosti prokazováno ve 2/3 případech.

Zvětšení cervikálního kanálu je důležité diagnostické zjištění, které vyžaduje komplexní posouzení stavu ženy a hledání hlavní příčiny takové dilatace. Patologie vyžaduje zvláštní pozornost u těhotných žen, protože je to známka vysokého rizika ukončení současného těhotenství. Pravidelné preventivní prohlídky a návštěvy porodníka-gynekologa, provádění ultrazvuku podle předpisu lékaře, umožňují včasnou diagnostiku této patologie a výběr optimální léčby s minimální ztrátou pro pacienta.

Co říká expanze děložního hrdla??

Když těhotná žena od lékaře uslyší, že cervikální kanál je rozšířen, zejména pokud k němu dojde dlouho před narozením, nastávající matka se začne bát..

Cervikální kanál, který je umístěn v děložním čípku, který plní funkci udržování plodu v děložní dutině, chrání jej před předčasným odchodem z porodního kanálu a chrání jej před infekcí a viry, hraje obrovskou roli v procesu uchování a úspěšného porodu dítěte..

Obecné pojmy cervikálního kanálu

V děložním čípku je kanál nazývaný cervikální kanál, má schopnost se co nejvíce zužovat od okamžiku početí po porod. Z toho vychází veškerý výboj, jako je menstruace, sliznice během porodu. Aby se zabránilo tomu, aby se korek posunul dopředu, tento kanál se výrazně zužuje a chrání dítě před pronikáním škodlivých a patogenních bakterií a virů.

Během početí se v kanálu vytvoří hustý hlen, který se podobá korku, tento korek je pevně uzavřen před zahájením porodu. Obvykle její odjezd začíná několik hodin před porodem nebo několik týdnů.

Kanál má určitou délku: u žen bez těla je jeho délka v průměru 4 cm, pro ty, které rodí nebo mají potrat, prodlužuje se a je 7-8 cm.

Krční kanál během těhotenství

Korek pevně uzavírá dělohu a zabraňuje předčasnému porodu. Existují však případy, kdy se krční kanál začne rozšiřovat, hrozí potratem.

V raných stádiích mohou gynekologové snadno určit přítomnost těhotenství po délce kanálu, protože se zužuje, děložní hrdlo se pevně uzavře a začne plnit své ochranné funkce.

Po celou dobu nošení dítěte je děložní čípek elastický, stěny jsou husté a pevné. Po stanovení těhotenství gynekolog nařídí ženě, aby podstoupila všechny nezbytné testy. Provádí se ultrazvuk pánevních orgánů a přesně se stanoví stav cervikálního kanálu, jeho délka a uniformita..

V případě, že po vyšetření je zřejmé, že je děložní čípek měkký, kanál je rozšířen, diagnóza je „hrozící potraty“ a ženě je naléhavě doporučeno jít do nemocnice na.

Jaká by měla být délka děložního hrdla

Je třeba si uvědomit, že délka krčku je stanovena na prvním ultrazvuku. Normálně má těhotná žena délku kanálu 3,5–4 cm, zatímco vnější a vnitřní hltan by měl být pevně uzavřen..

V samotném kanálu se okamžitě vytvoří sliznice, která chrání dítě po dobu 9 měsíců od jeho vývoje. Když je korek odstraněn před porodem, může žena na spodním prádle pozorovat sraženiny nahnědlého hlenu. Někdy korek odchází okamžitě a někdy i několik dní po částech. V tomto případě může dojít k nahnědlým výbojům po několik dní v řadě. Když je korek odstraněn z děložního hrdla, může lehce popíjet spodní břicho.

Před samotným porodem se krk stává měkkým, začíná se pomalu otevírat: nejprve o 2 cm a před začátkem procesu porodu se kanál zvětší na 9 cm, čímž se vytvoří jediný porodní kanál z dělohy do vagíny.

Jsou chvíle, kdy sliznice nezmizí, porodní asistentka ji odstraní během práce, která již začala.

V jakých případech se cervikální kanál rozšiřuje?

Pokud ultrazvuk ukazuje, že došlo k rozšíření děložního čípku, bude s největší pravděpodobností žena umístěna do nemocnice, aby zjistila důvody, zúžila ji a zabránila nástupu porodu. Pokud došlo k expanzi děložního hrdla, znamená to, že děložní čípek je měkký a není schopen samostatně fixovat fetální vajíčko v děložní dutině.

Je důležité si uvědomit, že rozšíření kanálu je pozorováno v prvním trimestru těhotenství. Během tohoto období se vytvoří všechny orgány nenarozeného dítěte, takže tělo je ve stavu opatrnosti. Podle zákonů přirozeného výběru je v případě poruchy ve formování nějakého vnitřního orgánu nebo systému „nezdravý“ plod „vyloučen“..

Po prvním trimestru po dobu 18–20 týdnů se zvýšeným přírůstkem na váze dítě tlačí na děložní čípek a může se mírně otevřít. Ohroženy jsou ženy, které již porodily, protože jejich krk je o něco slabší a již tak pružný.

K otevření děložního hrdla může dojít, když žena očekává narození chlapce. V tomto případě je v těle nadbytek mužských hormonů, které přispívají k změkčení krku a otevření kanálu. Pokud včas vyhledáte lékařskou pomoc, můžete snadno zabránit hrozbě potratu.

V nemocničním prostředí může být cervikální kanál zúžen léky. Ve zvláštních případech je na krk kladen speciální kroužek, který napíná kanál a zabraňuje předčasnému otevření. Takový prsten se odstraní až po 37 týdnech těhotenství, kdy je dítě již zcela dospělé a připravené k narození.

Ve vzácných případech se na děložní čípek umístí stehy, tato manipulace se provádí v anestézii po dobu 16 až 18 týdnů. Po uplynutí času jsou stehy odstraněny, k tomu nedojde před počátkem 38 týdnů těhotenství.

Cervikální kanál Polyp

Někdy během těhotenství slyší mnoho žen na první pohled hroznou diagnózu: polyp cervikálního kanálu. Nebojte se. Takový polyp se často tvoří během těhotenství a po něm přechází beze stopy..

Existují případy, kdy polyp po narození dítěte neprochází a začne růst dále. V tomto případě pokračuje léčba a monitorování polypu až po porodu. Může být nutná chirurgie a lékařské ošetření..

Po detekci přítomnosti polypu v děložním hrdle se žena podrobí speciálnímu vyšetření, během něhož se objasní povaha jejího výskytu a další vyhlídky na růst a vývoj..

Ve vzácných případech se polyp vyskytuje před těhotenstvím, potom těhotenství nenastane. Žena, která má v děložním čípku polyp, prostě nemůže otěhotnět. Pokud nastane těhotenství, existuje vysoká pravděpodobnost potratu v raných stádiích.

Aby žena mohla otěhotnět, je nutné provést operaci odstranění polypu a teprve po určité době se můžete pokusit znovu otěhotnět..

Pokud je však během těhotenství detekován polyp, který ohrožuje zdraví matky, začnou jej léčit a pozorovat až poté, co žena porodí dítě. Během těhotenství je třeba pozastavit veškeré manipulace s intervencí a účinkem na polyp.

Lékaři především dělají vše pro to, aby se zdravé dítě narodilo včas. Zpravidla se polyp přestane během těhotenství růst a vyvíjet, i když není nepravdivý, ale pravdivý.

Pokud se krční kanál v období porodu rozšíří, hrozí to předčasné narození.

Je důležité poslouchat signály vašeho těla. Při rozšíření kanálu se obvykle vyskytuje tlak v perineu. Pokud je takový pocit pozorován, je nutné navštívit gynekologa. Včasná péče může zabránit možné hrozbě ukončení těhotenství a zachránit život nenarozeného dítěte.

Příčiny rozšíření děložního hrdla

Během počátečního vyšetření může být detekována expanze děložního hrdla děložního čípku u ženy. Při vyšetření v zrcadlech lékař nejen vyhodnocuje stav sliznic a eliminuje erozi, ale také zkoumá deformity vnitřních orgánů. Rozšíření děložního hrdla není pro ženu nebezpečné, hrozba je přítomna pouze během těhotenství. V tomto okamžiku by měl být krční element uzavřen. Jaké změny v práci vnitřních orgánů jsou patrné z rozšíření cervikálního kanálu, jaké jsou hlavní důvody těchto změn? Jaká je správná taktika léčby? Odpovědi na tyto otázky jsou čtenáři prezentovány.

Vlastnosti struktury děložního hrdla

Kanál děložního hrdla vykonává spojovací funkci a zajišťuje komunikaci mezi vnitřními a vnějšími orgány reprodukčního systému. Postupně se zvyšuje od chvíle, kdy se dívka narodí, až do puberty. Po narození změní svůj vzhled, otvor se stane štěrbinovým.

Taková struktura dívčích pohlavních orgánů je považována za normální: děložní dutina začíná vnitřním hltanem a přechází do děložního hrdla děložního hrdla, přechází do děložního hrdla a končí vnějším hltanem a potom vaginou. Díky této struktuře je zajištěn proces přirozeného dodání..

Hrtan dělohy se otevírá postupně. Proces odhalení při porodu začíná u vnitřního hltanu a poté dochází k kontrakcím až k vnějšímu. Zpětný proces uzavírání děložního hrdla nastává podle stejného schématu, ale netrvá několik hodin, ale asi 3 týdny. Zvláštnost spočívá v tom, že vnější hltan neobnoví svůj vzhled úplně, stává se štěrbinovým, což výrazně urychluje proces otevírání během opakovaného porodu. Proto se říká, že u těch, kteří rodí, se děložní kanál zvětší.

Při vyšetřování vagíny v zrcadlech může gynekolog okamžitě předpokládat vývoj patologie děložního hrdla. Lékař nejen hodnotí stav epitelu, ale upozorňuje také na soulad anatomických struktur s referenčními parametry.

Normální délka je považována za asi 3,5-4,5 cm, se šířkou ne větší než 5 mm. Nesoulad s těmito ukazateli naznačuje rizika patologie. Výjimkou je fyziologické zkrácení na konci 3. trimestru těhotenství. Taková změna je nezbytná pro zajištění běžného doručení. Pokud je kanál zkrácen na období až 30 týdnů těhotenství, projeví se riziko jeho nepříznivého výsledku, zvyšuje se pravděpodobnost předčasného porodu nebo potratu. Akutní stav se zastaví v důsledku uložení porodnické ligatury nebo pesaru. Tyto metody jsou navrženy tak, aby pomohly ženě porodit až 8 měsíců a zabránit předčasnému odhalení..

Rozšíření je určeno následujícími kritérii:

 • vnitřní hltan na ultrazvuku je odhalen o více než 2 mm, průměr zbývajících sekcí je v rámci normálních limitů;
 • v horní třetině je štěrbinová expanze se zvýšením počtu krčních žláz;
 • deformace má nálevkovitou strukturu;
 • na pozadí změkčení a zkrácení dochází k expanzi po celé délce.

Diagnóza patologie je poskytována ultrazvukem, ale zkušený lékař může mít podezření na problém během vaginálního vyšetření a bimanualního vyšetření.

Jak zjistit rozšíření cervikálního kanálu

Během gynekologického vyšetření nelze detekovat dilataci nebo rozšíření cervikálního kanálu s vnitřní lokalizací problému. K určení dat pomocí ultrazvukových metod. Chcete-li získat přesný klinický obraz, gynekologové doporučují provedení studie transvaginální metodou, pak bude cervikometrie přesná.

Pokud přesnost a obsah informací této metody nestačí k provedení MRI pánevních orgánů. Tento způsob vyšetření není zahrnut do seznamu manipulací doporučených pro primární diagnostiku z důvodu nedostatečné prevalence a vysokých nákladů na vyšetření.

Rozsah doporučených diagnostických kroků také zahrnuje analýzu cervikálního nátěru. Tato studie vylučuje pravděpodobnost rozvoje zánětlivých procesů a určuje povahu jejich průběhu. Ve fázi diagnózy je důležité vyloučit přítomnost pohlavně přenosných infekcí, protože mohou způsobit expanzi.

Při provádění ultrazvuku u pacienta s expanzí děložního hrdla může být detekována anechogenní hmota. Jedná se o objekt, který nepřenáší vlny a je vizualizován na obrazovce monitoru ve formě hustého útvaru, který má tmavou nebo téměř černou barvu. Její dutina je naplněna tekutinou, kterou lze sledovat na monitoru jako místo s hladkou nebo nerovnou strukturou. Jeho hranice mohou být vymezeny nebo ne. Nejčastěji je exprimována cysta nebo polypy.

Hlavní důvody expanze

Dilatace není zvlášť nebezpečná pro těhotné ženy. Taková odchylka se nepovažuje za patologii, ale je příznakem některých nemocí:

 • přítomnost polypů v děložním hrdle (novotvary zajišťují mechanickou expanzi);
 • jednoduchá nebo vícenásobná cystická léze způsobuje expanzi kanálu až na 3-5 mm;
 • adenokarcinom;
 • myoma;
 • leiomyom;
 • adenomyóza;
 • cervicitida;
 • děložní nádor.

Odchylka od normálních parametrů může naznačovat vývoj závažných zdravotních problémů, a proto je zakázáno takový příznak ignorovat. Expanze může být přirozená během menopauzy a změna průměru lumenu u žen bez zastoupení má nejčastěji patologický základ..

Během těhotenství

Gynekologové věnují zvláštní pozornost vyšetření genitálií u těhotných žen. Poruchy, jako je zvětšení, předčasné změkčení nebo zkrácení děložního hrdla, jsou hlavními diagnostickými kritérii, která deklarují riziko předčasného porodu. Hlavní důvody odchylky:

 • vysoká koncentrace mužských pohlavních hormonů v krvi;
 • vícenásobné těhotenství;
 • historie porodu;
 • zranění a patologie struktury pohlavních orgánů žen.

V případě, že příčinou je nadbytek mužských pohlavních hormonů, se ke stabilizaci stavu používají různé léky. Léčba se nejčastěji provádí v nemocnici pod stálým dohledem gynekologa. U vícečetných těhotenství a strukturálních abnormalit se doporučuje ženě odpočinek a následná instalace porodního pesaru na děložní čípek. Toto zařízení je druh prstenu, který vám umožní přinést těhotenství do požadovaného času..

Během menopauzy

Cervikální kanál během menopauzy mění svou strukturu pod vlivem hormonálních změn. Její stěny ztrácí pružnost a produkují hlen v menším množství. Vagína uschne. Na pozadí těchto změn se vytvářejí předpoklady pro vývoj infekčních chorob v důsledku snížení místní imunity. Pravděpodobnost jejich vývoje se zvyšuje u žen s anamnézou potratů a kyretáží děložní dutiny.

Hlavní důvody expanze během postmenopauzy:

 • cervicitida;
 • serosometr;
 • myoma;
 • polypy;
 • endometriální hyperplázie.

Základem pro vývoj této patologie u žen s blednoucí reprodukční funkcí je nedostatečná produkce ženských pohlavních hormonů. Strukturální změny se mohou objevit na pozadí dlouhodobého používání antikoncepčních prostředků k eliminaci příznaků menopauzy. Navzdory přirozenému základu nelze tento problém ignorovat. V případě, že se projeví na pozadí patologie, měla by být léčba včasná, protože všechny zánětlivé procesy během menopauzy postupují rychle.

Rozšíření u bezcitné ženy

U dospělých žen bez rozdílu je problém patologické expanze děložního hrdla velmi vzácný a má vždy patologický základ. Ve většině případů je příčinou změny v přirozené formě vývoj novotvarů v dutině děložního hrdla, jmenovitě nabotových cyst nebo polypů. V tomto případě nehrozí žádné nebezpečí, ale léčba je nutností.

Pokud je důvodem expanze rozvoj patologického procesu, mohou se na cestě k početí a otěhotnění objevit překážky. U ženy s expanzí může dojít k neplodnosti nebo potratu. Problém je vyřešen po požadované léčbě..

Metody léčby

Pokud žena neplánuje těhotenství a nezjistí významné stížnosti na své zdraví, léčba se neprovádí. Expanze je nebezpečná pouze v případě, že způsobuje masivní ztrátu krve, projevuje se v důsledku nádorů v lumenu nebo zabraňuje těhotenství.

Když jsou identifikovány nádory a cysty, je rozhodnuto o potřebě chirurgického zákroku. Lékaři dávají přednost chirurgii chránící orgány. Aby nedošlo k tomu, že by žena byla v budoucnu připravena o možnost stát se matkou, nelze tuto taktiku použít v případě maligních procesů, například u adenokarcinomu..

Non-traumatická léčba rakoviny je použitelná pouze v raných fázích procesu. Při klíčení v sousedních orgánech se provádí radikální operace ve spojení s ozařováním a chemoterapií. Takový algoritmus účinku je nejúčinnějším protokolem pro léčbu zhoubných novotvarů..

Pokud je příčinou rozšíření cervicitida nebo cysta, používají se konzervativní metody. Léčba by měla být komplexní s použitím protizánětlivých léčiv, systémových a lokálních antibakteriálních léčiv. Hormonální léky poskytují léčbu CM adenomyózy. Léčebný režim těchto onemocnění lze doplnit fyzioterapeutickými metodami..

Dilatace cervikálního kanálu není o nic méně nebezpečná během těhotenství. Nastávající matce je ukázána pohotovostní hospitalizace z důvodu rizika předčasného ukončení těhotenství. Je třeba si uvědomit, že riziko vzniku ishmicko-cervikální nedostatečnosti se zvyšuje s vícenásobným těhotenstvím a opakovaným porodem, takže se musíte předem obávat dodržování dodržování preventivních pravidel. Díky včasnému lékařskému zásahu a neustálému sledování může žena úspěšně informovat a porodit zdravé dítě.

Rozšíření cervikálního kanálu může znamenat, že se v těle ženy vyvine závažná patologie, ale není vždy nutné ji uzavřít. Pokud se patologie projevila během postmenopauzálního období a nevyvolávala výskyt akutních příznaků, je indikováno lékařské sledování, léková terapie se používá pouze tehdy, jsou-li identifikována rizika pro zdraví ženy.

U pacientů v reprodukčním věku, a zejména u žen plánujících těhotenství, je nutná léčba. Je třeba mít na paměti, že cervikální kanál musí spojit děložní dutinu s výstupem z pochvy a zajistit, aby se obsah odstranil z děložní dutiny ve formě krvácení. Porušení může znamenat změnu plodnosti, protože spermie se nemohou dostat do děložní části.

Proč nemůže ignorovat výskyt poruch ve struktuře reprodukčních orgánů? Nemoci reprodukčního systému jsou vždy rychlé a mohou způsobit vážné problémy. Protože se mnoho nemocí neprojevuje symptomaticky a nelze je odhalit samostatně, WHO doporučuje, aby ženy navštívily gynekologa alespoň jednou ročně, dívky s historií historie 2krát ročně. Mnoho chorob je úspěšně léčeno v počátečních fázích a nevedou k neplodnosti, zatímco v pokročilých případech je sotva možné zachránit pacientův život.

Cervikální kanál je rozšířen, co to znamená

Dívky, vylezly na celý internet a nechápaly nic. Dnes jsem byl na ultrazvuku, řekl uzistce, že mám polypy v dutině dělohy pod? V srpnu jdu na hyster. Před tím byla ovariální cysta, všechno bylo vyřešeno. Na ultrazvuku se děložní kanál neustále rozšiřuje. Předtím to bylo až 4,5 mm. Nyní až 6 mm. Uzistka řekla rozšířená a slušně, ale nevysvětlila nic jasně. Co to znamená? Možná to někdo měl? Číst dál →

Desátý den cyklu začal Yab ráno, Guinea poslala na ultrazvukové vyšetření. Poprvé v mém životě to udělali vaginálně. A to znamená, že mám Df v PY - 21 mm, Endik - 9 mm. Také řekla, že cervikální kanál děložního hrdla byl rozšířen (proč? Měl jsem COP? Čtěte více →

dnes byla v doktorském domě na pátém screeningu, ve 12,3 týdnech KTR 60.2, TVP-1 říká, že je vše perfektní. Ale další věc mi vadí. Je psáno, že cervikální kanál je rozšířen na 3,00 mm. Délka krku je 30,9. Vnitřní hltan je uzavřen. A nakonec je zapsána kontrola stavu. Číst dál →

Dnes jsem šel na ultrazvuk s dopplerometrií a cervikometrií ve směru k lékaři z LCD. Muž se díval. Hrubý. Ale to není důležité). Číst dál →

Když těhotenství nenastane. Dívky, jednou jsem věnoval hodně času studiu problému mého nedostatku těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat zejména, takže přeskočte minulé uši). Možná, že někdo přijde vhod, protože se mi to hodí pro mě :) Ačkoli informace jsou již více než 9 let staré a medicína pokročila v mnoha ohledech, základy zůstaly stejné. Autor: Rainbow 11/10/2006, 16:28 Pro začátečníky bych rád vložil obrázek s představou o tom, jak k početí dochází. co pochází a odkud se dostane. Číst dál →

Den menstruačního cyklu; 10 velikostí dělohy; Délka 56 mm, tloušťka; 36 mm, šířka 52 mm Objem dělohy; 49,1 normální velikosti; struktura myometria; tloušťka přední stěny je 18 mm, zadní 13 mm; tloušťka endometria; 5,0 mm obrysy endometria; jasná struktura endometria; in / 3 echopitivní inkluze 1,5 mm; 3 mm (.) Děložní dutina; expandováno na 2, 4 mm pomocí (.) děložního hrdla obsahujícího tekutinu; není zvětšený tvar správný; dlouhý; Tloušťka 33 mm; 29,0 mm šířka; 27,0 mm cervikální struktura; v distálních echopositivních lineárních inkluzích 1,5 - 3,5 mm (.). Číst dál →

Jak dešifrovat testy těhotné ženy? Jak složit testy během těhotenství a naučit se dešifrovat jejich výsledky? Následuje rozpis základních testů: - Klinický krevní test je nejrychlejším a nejúčinnějším způsobem „vidět“ tělesný stav těhotné ženy. Krev je odebírána z prstu ráno na lačný žaludek. Před analýzou večer nejezte mastná jídla, pokud je to možné, zdržte se stresu. Rozluštíme výsledky klinického krevního testu - Dolní hranice hemoglobinu v těhotenství je 110. Pokud je hladina hemoglobinu nižší, těhotná žena. Číst dál →

Přesněji to už končí (22 + 5). Hmotnost od okamžiku, kdy jsem se dozvěděl o B. - 5,3 kg, od okamžiku registrace - 4 kg. Navštívili jsme druhé promítání (20 + 5). Všechno v naší zemi odpovídá termínu, potvrdili, že bude chlapec, jediný, koho ležíme, je již velmi nízký, ale v hlavní prezentaci. Z tohoto důvodu nemohli nosní kost dlouho měřit, museli dokonce projít, aby se otočili. Je tu ještě jedna věc, která upozornila. Na závěr, ultrazvukový specialista napsal: rozšíření děložního hrdla až na 3-4 mm. Doktor mě ale ujistil. Číst dál →

Dívky, opravdu potřebuji vaši radu. Dnes konečně proběhlo třetí promítání, ukázaly mi moji dceru.. rty s lukem, dotkly se nohou uchy)) Už vážíme 1300 g. Ale pak tam bylo mnoho zklamání, protože u dítěte, dvojité zapletení na závěr také psalo, že spodní okraj placenty je o 31 mm vyšší než vnitřní hltan, délka krku je 33,4 mm. A také to, že krční kanál je rozšířen v oblasti vnitřního hltanu až na 2,5 mm. Porušení placentární cirkulace o 1 stupeň B. Co to znamená?? jak nebezpečné ?? vyrobeno kgg, vše je v pořádku. Způsoben. Číst dál →

Takže ve spěchu nahlásit, že jsem zapomněl napsat podrobnosti! Disk jsem nedostal po dobu 7 minut, kde moje dítě dělá všechny druhy akrobatických triků, mává nám rukama, tlačí mu nohy, jako když mu zajíček umyje obličej))))) A tak podrobně: Yolk sac - vizualizuje se průměrný vnitřní průměr LM (žloutkový vak) - 3 mm Heartbeat - 171 úderů za minutu KTR - 38 mm 10 týdnů, 4 dny Obvod hlavy - 55 mm Nosní kost: vizualizovaná (to je nejdůležitější, protože pokud chybí, znamená to, že je patologie) Fetální rozměry odpovídají: 10-11 týdnů. Číst dál →

Pomozte dívkám to přijít. Už jsem si zlomil hlavu. Při 9 dc se stal ovulační test super-pozitivní. No, myslím, že v 11 dts to znamená, že bude ovule. Je samozřejmě příliš brzy, ale co mohu dělat. Šel jsem se podívat na endometriální ultrazvuk. A uzistka hoří: už jste měli ovulaci. Korpus luteum našel 16x15 mm, cervikální kanál je rozšířen a tekutina v sousedním prostoru. Jsem v šoku. 9 dts, BT 36,5, a ona mi vypráví o ovulaci. Ale zábavné je, že ovulační testy jsou jasně pozitivní na třetí den. BT. Číst dál →

Jsem smutný. Včera šel na ultrazvuk. poslal endokrinolog, řekl, že jakmile jsou na štítné žláze cysty, pak by to mělo být na vaječníku. celkový. neexistuje žádná ultrazvuková cysta. ale je zde chronický oboustranný zánět přívěsků. PPC vaječníky, normální velikost dělohy. cervikální kanál je mírně zvětšený. střední komplex 3 mm. endometrium 7,2 mm. dnes přišel M. co teď dělat? s tím můžete otěhotnět. takže všechny náklady.. lol. jen na rok - gastritida, hypotyreóza, nyní také. se rozhodl dnes léčit přídavky a v létě poté, co studoval na moři po dobu 2 týdnů. Číst více →

Dívky, které ví, co, odhlásit pliz. 15 DC. Velikost dělohy: délka 49, tloušťka 33, šířka 47 mm, obrys zadní stěny je nerovný, struktura je homogenní. Echogenita je průměrná, stěny jsou symetrické, podél zadní stěny je myomatický uzel 7 x 6 mm, bez kapslí. Cervikální kanál 5 (.) Mm. Dívky, pomoc, co to znamená, proč takový rozšířený kanál? pokud se nemýlím, měl jsem to 1 mm. S čím to může souviset? M-echo 7 mm. PY: 34 * 20, 5-6 folikulů v zorném poli (toto jsou multifolikulární vaječníky chtoli.) AY: 30 * 19, v zorném poli 4-5 folikulů. Číst dál →

Když těhotenství nenastane. Dívky, jednou jsem věnoval hodně času studiu problému mého nedostatku těhotenství. Při hledání informací jsem narazil na užitečné informace (toto je fórum, není čas je upravovat zejména, takže přeskočte minulé uši). Možná, že někdo přijde vhod, protože se mi to hodí pro mě :) Ačkoli informace jsou již více než 9 let staré a medicína pokročila v mnoha ohledech, základy zůstaly stejné. Autor: Rainbow 11/10/2006, 16:28 Pro začátečníky bych rád vložil obrázek s představou o tom, jak k početí dochází. co pochází a odkud se dostane. Číst dál →

Týden doma. Prvních 10 dní v zemi odpočívalo, vše je v pořádku. 23. dne museli jít na CPC & R na ultrazvuk, chtěli jet 23. do Moskvy ráno, ale rozhodli se něco večer 22. večer jít. 23. sedím na ultrazvukovém vyšetření, jsem docela šťastný, těším se, až uvidím své dítě, pak si myslím, že to není to, o co se bojím, náhle to tak není, ale okamžitě jsem odvezl špatné myšlenky, nebolí to. Podívali se na dítě, potvrdili, že dívka a pak uzistka udělali ustaraný obličej a zeptali se, který doktor jsem. Číst dál →

Dívky, v neděli šly k novému lékaři. Znovu jmenován ultrazvukem. Od dnešního dne začala znovu sledovat skladbu O. Číst více →

Dívky, opravdu potřebuji vaši radu. Dnes konečně proběhlo třetí promítání, ukázaly mi moji dceru.. rty s lukem, dotkly se nohou uchy)) Už vážíme 1300 g. Ale pak tam bylo mnoho zklamání, protože u dítěte, dvojité zapletení na závěr také psalo, že spodní okraj placenty je o 31 mm vyšší než vnitřní hltan, délka krku je 33,4 mm. A také to, že krční kanál je rozšířen v oblasti vnitřního hltanu až na 2,5 mm. Porušení placentární cirkulace o 1 stupeň B. Co to znamená?? jak nebezpečné ?? vyrobeno kgg, vše je v pořádku. Způsoben. Číst dál →

Takže, mini-příběh o dnešním... Ráno, po přečtení jedné z mých přítelkyň v BB, že šli na ultrazvuk se svým manželem, já, sakra, to také vzplalo) Koho to zajímá, žádám o kočku. existuje mnoho písmen) Číst více →

Tělo dělohy 48x33x50 mm, pravidelný tvar, AFV polohové obrysy jsou rovnoměrné, čiré. Myometrium je homogenní. Nebyly identifikovány žádné patologické léze. Děložní dutina není deformována, není rozšířena, bez patologických změn. Endometrium 7 mm, homogenní, tajný typ. Cervix 41 x 25 mm, děložní kanál bez patologie, Pravý vaječník: 42x15 mm, kontury jsou rovnoměrné, umístěné na typickém místě, linie normální hustoty ozvěny, folikuly jsou četné po celé ploše až do 3-5 mm, bez patologických formací Levý vaječník: 36x16 mm, kontury jsou rovnoměrně umístěny na typickém místě, linie normální hustoty ozvěny, folikuly mnohonásobné po celém povrchu až do 5 mm nebo méně, bez patologických formací. Tekutina v malé pánvi je umístěna; stopy toho, o co jde. Číst dál →

Byl jsem rozrušený. Dítě je normální, všechny parametry po dobu 13,2 dne. Ačkoli 13 začne teprve zítra, ale to nejde. Krev, která prošla číslem 4, přijde, ale problém je v tom, že cervikální kanál je rozšířen v různých oblastech od 3-4 mm a obsah je anahagenní (děložní čípek je bez znaků (co to znamená?) G., dostal jsem se k ní (3. ber. Pozoruji), řekl jsem, že piji duphaston 2krát denně + jednou je svíčka utrozhestan. Je toho hodně? Mír a mír znovu (to je nejobtížnější) Jak je to se dvěma dětmi ?! Kontrola ultrazvuk po květnu Pouze můj lékař nerozuměl zkrácení ultrazvukového vyšetření! nebo Pokračujte ve čtení →

Dívky, nějaký druh stráže: (((Ráno jsem ráno našel hnědé skvrny, sanitku, do nemocnice. Podívali jsme se - máte hrozbu! Všichni se chvěním, čekám na ultrazvuk. Udělali to - dobře, všechno je normální! Neck 2, 9. Nejprve uzist řekla, že je trochu krátká po dobu 30 týdnů, pak říká, to samé, norma. Vnitřní hltan je uzavřen, krční kanál není rozšířen. Placenta, průtok krve jsou ve výborném stavu. s normálním ultrazvukem na křesle, abych se ukázal, ale bylo pro mě důležité najít. Pokračovat ve čtení →

Kanálek ​​děložního čípku se zvětšuje: příčiny, diagnostika, léčba

Každý zástupce slabšího pohlaví by měl pravidelně navštěvovat gynekologa a sledovat stav svého zdraví žen. Lze pozorovat různé podmínky děložního čípku, a jeden z nich je stav, ve kterém je děložní kanál rozšířen. Je velmi důležité pochopit, o čem to mluví. To je to, co zjistíme v tomto článku. Zjistíme příčiny tohoto jevu a také zvážíme diagnostické metody a metody jeho léčby. Pečlivě si přečtěte poskytnuté informace, abyste se ochránili a vyzbrojili se.

Co je cervikální kanál?

Ve skutečnosti má většina žen pouze obecnou představu o struktuře jejich reprodukčního systému. A gynekolog vám řekne, co je děložní krček (ať už je rozšířený nebo ne), většina žen o tom ani neuvažuje. Tento orgán reprodukčního systému však hraje v těle velmi důležitou roli.

Krční dutina má poměrně zajímavou strukturu. Představuje dutý kanál, který lze porovnat s vřetenem se dvěma kontrakcemi na koncích. Taková dutina je umístěna v děloze a má délku asi čtyři až pět centimetrů. Pokud však žena porodila nebo měla potrat, může být krční kanál prodloužen na sedm až osm centimetrů. V některých případech je možné ji rozšířit. Kanál děložního čípku je spojením dělohy a vagíny.

Vnitřní povrch samotné dutiny sestává z epitelových buněk, které produkují zvláštní sekreci sliznice. Tato tkáň se skládá ze speciálních receptorů, které mohou reagovat na hladinu hormonů v těle. To je důvod, proč množství a viskozita menstruačního hlenu závisí na tom, jakou fázi menstruačního cyklu ženy v daném časovém období.

Jak víte, určení těhotenství ve velmi krátké době není vždy snadný úkol. Zkušený lékař to však bude schopen určit podle barvy sliznice. Pokud došlo k oplodnění, obvykle získá namodralý nádech..

Kanál děložního hrdla je rozšířen nebo ne, lze jej určit pouze při návštěvě gynekologa. Doktor vloží do vagíny speculum, a tak prozkoumá vstup do dutiny. Pokud se dívka dosud nenarodila, bude vchod vypadat jako malá tečka. Ale u ženy, která rodí, se promění v malou mezeru.

Co funguje

Někdy gynekologové říkají, že cervikální kanál děložního hrdla je rozšířen. Co to znamená, můžete číst dál. Mezitím byste měli zjistit, jaké funkce tento dutý orgán vykonává. Podívejme se na každou z nich podrobněji..

Bariérová a ochranná funkce

Právě na tomto místě vzniká speciální hlen, který slouží jako vynikající bariéra proti různým bakteriím a virům, které pronikají do těla z vnějšku. Takový hlen může tvořit korek, který poskytuje spolehlivou ochranu. Tato dutina má navíc svůj jedinečný imunitní systém, schopný produkovat imunitní buňky. Díky krčnímu kanálu může být ženský reprodukční systém naprosto sterilní.

Koncepce početí

Mnoho pacientů se zajímá, proč je cervikální kanál rozšířen. Je velmi důležité zjistit, zda se jedná o normu nebo patologii, abychom pochopili, v jakém stavu je vaše zdraví..

Jak je známo, pro početí, ke kterým by mohlo dojít, je velmi důležité, aby spermie prošlo dlouhou cestu od vagíny krční kanálkem. Už jsme řekli, že v tomto místě je produkováno velké množství hlenu, který plní ochrannou funkci.

V určitých dnech cyklu (před nástupem ovulace) však hlen začíná zkapalňovat a v důsledku toho se vyskytuje zásaditější prostředí. Aby spermie přešly na vajíčko, je velmi důležité, aby byl cervikální kanál děložního hrdla mírně zvětšený. To přispívá k početí početí. Proto, pokud se pár rozhodl mít dítě, je velmi důležité zvolit pro to nejvhodnější období. Mimochodem, hlen produkovaný tímto kanálem je schopen vypudit slabá a neživotaschopná sperma, takže k cíli se budou pohybovat pouze nejsilnější a nejzdravější.

Výstupní funkce

Krev a patologické výboje prochází děložním hrdlem. Pokud je kanál v patologickém stavu, bude výstup těchto sekrecí narušen, což znamená, že existuje větší pravděpodobnost zánětlivých a infekčních chorob.

Porodní kanál

Pokud je cervikální kanál rozšířen po celou dobu, pak to nejčastěji znamená nástup porodu. Během porodu dochází k centralizaci a zkracování děložního hrdla přímo během porodu.

Jak pochopit, že cervikální kanál je rozšířen

Může to mít několik důvodů. U normálně vyvinuté nulliparous ženy je maximální šířka kanálu obvykle až osm milimetrů. Pokud se však tento indikátor zvýší, může to znamenat přítomnost patologie. Pokud zástupce silnějšího pohlaví otěhotní, krční kanál je uzavřen. Rozšíření je však obvykle pozorováno v takových případech:

 • Vnitřní hltan je rozšířen na dva milimetry. V tomto případě je cervikální kanál rozšířen ve střední třetině.
 • Lze pozorovat také štěrbinovou expanzi v horní třetině, která je obvykle doprovázena aktivní prací žláz..
 • Expanze zahrnují případ, kdy je cervikální kanál rozšířen po celé své délce. Současně je také pozorováno změkčení dělohy a zkrácení jejího krku..
 • Existuje také stav, ve kterém je děložní kanál ve tvaru trychtýře a vnitřní hltan je uzavřen.

Důvody rozšíření

Ve skutečnosti jsou důvody vzniku takového stavu mnoho. Pokud není cervikální kanál rozšířen, co to znamená? Pokud se zavře a na konci se vytvoří sliznice, pak to znamená, že žena otěhotněla. Pokud se však kanál během těhotenství rozšíří, bude to znamenat jeho potrat.

Existují také další důvody pro expanzi. Uvažujme, které z nich:

 • V cervikálním kanálu jsou přítomny polypy nebo cysty. V tomto případě je nejčastěji rozšířen cervikální kanál a jsou přítomny anechogenní obsahy. Tento obsah nejčastěji zahrnuje tekutinu nebo krev..
 • Přítomnost dalších benigních formací v kanálu, jako je sarkom nebo fibriom. Výskyt zhoubných nádorů však není vyloučen..
 • Expanze může nastat v přítomnosti patologií, jako je endometrióza a adenomyóza, jakož i ve výskytu zánětlivých chorob a patologií, které jsou pohlavně přenosné.

U spravedlivého sexu, který je schopen nést potomky, lze pozorovat expanzi po potratu, při porodu i během některých diagnostických postupů. Podmínka se však brzy normalizuje, protože tělo potřebuje období zotavení.

S nástupem menopauzy může dojít k expanzi i zúžení kanálu. U postmenopauzálních žen není cervikální kanál obvykle rozšířen. Co to znamená? To naznačuje, že reprodukční věk ženy skončil a hladina ženských hormonů v těle se významně snížila. Kanál se může zužovat na více než tři milimetry. Následně se obvykle pozoruje jeho přerůstání..

Jaké je nebezpečí

Pokud je cervikální kanál rozšířen a zbývající ukazatele jsou normální, obvykle to nepředstavuje smrtelné nebezpečí pro spravedlivý sex. Tento jev však nejčastěji naznačuje, že v ženském reprodukčním systému existují některé patologické procesy, které vyžadují diagnózu a výběr optimální metody léčby..

Pokud se krční kanál během těhotenství rozšíří, může to být vážně ohroženo. Zvažte možná rizika:

 • Pokud je žena v raných stádiích těhotenství, pak existuje prostě velké riziko spontánního potratu. Během ultrazvukového vyšetření je obvykle diagnostikován jev, jako je hypertonicita dělohy..
 • Existuje něco jako isthmicko-cervikální nedostatečnost, kterou lze diagnostikovat od druhého trimestru těhotenství. Tento jev obvykle vede k jeho přerušení, protože dítě se může narodit předčasně.

Proto, pokud byla těhotná žena diagnostikována jako jev, jako je například rozšíření děložního hrdla, je velmi důležité včas přijmout všechny druhy diagnostických opatření a naléhavě předepsat pacientovi nezbytnou léčbu..

Diagnostické testy

Během počátečního gynekologického vyšetření lze obvykle pozorovat změny, pouze pokud je externí hltan v rozšířeném stavu. K získání přesnějších výsledků však obvykle provádějí diagnostický postup jako ultrazvuk. Proces měření děložního čípku se nazývá cervikometrie. Maximálních výsledků lze dosáhnout provedením MRI pánevních orgánů. Obvykle je tento postup prováděn, pokud pacient již detekoval patologické procesy v reprodukčním systému.

Je také velmi důležité udělat nátěr. S jeho pomocí můžete určit přítomnost zánětlivých procesů a sexuálně přenosných nemocí.

Léčebné metody

V závislosti na tom, proč je cervikální kanál rozšířen a bude vybrána léčebná metoda. Pokud v něm byly nalezeny polypy nebo nádorové útvary, pak se v tomto případě lékaři obvykle uchylují k chirurgickému zákroku. Zástupce spravedlivého pohlaví má zároveň příležitost zachovat funkce reprodukčního systému. Pokud se však formace stanou maligními, pak by v tomto případě měl být proveden radikální zásah, který je obvykle doprovázen použitím záření a chemoterapie.

V přítomnosti endocervixových cyst, jakož i cervicitidy, lékaři obvykle předepisují konzervativní metody léčby, které zahrnují antibakteriální i protizánětlivé léky (azithromycin, cefixim, erythromycin, doxycyklin). Pokud bylo zjištěno, že žena má pohlavně přenosné nemoci, měla by být v tomto případě zaregistrována. Současně musí podstoupit kontrolu av případě potřeby by měla zahájit léčbu její sexuální partner.

Pokud žena měla adenomyózu, pak je v tomto případě předepsána komplexní konzervativní léčba, při které se používají protizánětlivé a hormonální léky (Marvelon, Dufaston, Anteovin, Dysmenorm). V některých případech lékaři také doporučují, aby spravedlivější sex podstoupil další rehabilitační terapii, která zahrnuje používání doplňků vitamínů, vstřebatelných léků a fyzioterapie. Pokud konzervativní metody léčby nedávají požadovaný výsledek, pak v tomto případě lékaři rozhodnou o chirurgickém zákroku.

Pokud byla během těhotenství detekována expanze děložního hrdla, měla by být žena v tomto případě naléhavě hospitalizována, protože v tomto případě existuje vysoké riziko potratu nebo předčasného porodu. V tomto případě je pacientovi předepsána hormonální léčba, antispasmodika, vitamíny a vše se dělá, aby se zabránilo placentární nedostatečnosti. V případě potřeby se taková ochranná opatření provádějí také:

 • Uložení speciálních stehů na děložní čípek, které jsou obvykle odstraněny třicátým osmým týdnem těhotenství;
 • Někdy je nainstalován pesar. Tento postup je obvaz na děložním čípku speciálního latexového prstence, který mu neumožňuje otevření. Nejčastěji se tato metoda používá sama o sobě a někdy v kombinaci se šitím.

Každá žena by měla sledovat stav svého zdraví, včetně zdraví reprodukčního systému. Pro rutinní vyšetření je velmi důležité pravidelně navštěvovat gynekologa. Obvykle k expanzi děložního hrdla nedochází samostatně (pokud se to samozřejmě nevztahuje na přirozený proces porodu). Nejčastěji to signalizuje, že v ženském reprodukčním systému jsou přítomny infekční a zánětlivé procesy, jakož i benigní nebo maligní formace. Proto neignorujte návštěvy u gynekologa, zejména u žen během těhotenství. Včasná diagnostická a terapeutická opatření mohou chránit vaše zdraví i život vašeho budoucího dítěte.

Postarej se o své zdraví právě teď. To vám pomůže eliminovat další rizika a nebezpečí. opatruj se.

Články O Neplodnosti