Hlavní Analýzy

Když je dovoleno jíst meloun s HS?

Kojení, stejně jako těhotenství, není chorobou, ale přirozeným procesem v životě ženy, a proto by nemělo způsobovat nepříjemnosti. Během kojení může matčina strava mít řadu potravin, pokud u dítěte nevyvolávají negativní reakci. Meloun v nabídce pro HS je celkem přijatelný, ale od 4 měsíců po narození. Vysoce kvalitní plod přinese pouze výhody, riziko alergické reakce a gastrointestinálních poruch pro dítě je minimální, ale při první zkoušce produktu byste měli být opatrní.

Kdy a jak vstoupit do stravy?

Je možné jíst meloun v prvním měsíci kojení? Odpověď na tuto otázku bude od pediatra rozhodně negativní. Navzdory všem výhodám může tento produkt způsobit nenapravitelné poškození nestabilního trávicího systému dítěte a způsobit útok na koliku, průjem nebo zácpu. Existuje také riziko vzniku akutních alergických reakcí, až po nouzové, jako je Quinckeho edém, doprovázený útokem zadušení..

S ohledem na přítomné nebezpečí se zavedení melounu do stravy vyplatí čekat, navzdory jeho výhodám. Ochutnávku je nutné odložit o nejméně 4 měsíce. Odborníci na přirozenou výživu a pediatři doporučují, abyste se seznámili s melounem až na 6 měsíců.

Optimální okamžik pro doplnění stravy musí být stanoven individuálně. Pokud dítě nemá predispozici k alergickým reakcím, můžete zkusit jíst malý kousek produktu poprvé po 4 měsících. Pokud má alergie tendenci se vyskytovat, se zavedením melounu stojí za to oddálit, odložit vzorek na 6-8 měsíců.

Takže je možné jíst meloun pro kojící matku? Ano. Plod není zahrnut do seznamu potravin zakázaných na hepatitidu B, ale jeho konzumace musí být normalizována kvůli riziku střevních poruch a alergických reakcí u dítěte. Optimální načasování zavedení produktu je individuální, ale musíte jej vyzkoušet podle pravidel:

 1. Malý kousek melounu se sníst k snídani.
 2. Je nutné vyříznout maso, protože vrstvy umístěné v blízkosti slupky obsahují maximální množství škodlivých látek.
 3. Při prvním ochutnávání spotřebujte nejvýše 50 ga kontrolu reakce.
 4. V tento den není strava doplněna neznámými jídly.

Pokud má dítě individuální citlivost na složky přípravku, projeví se reakce během prvního dne. Takové znamení znamená, že meloun by měl být odstraněn ze stravy matky. Jsou-li příznaky intenzivní, mělo by být dítě prokázáno alergologovi.

Důležité! Příznaky potravinových alergií u kojenců jsou eliminovány nezávisle, během 3-4 dnů. Pokud vyrážka nebo zarudnutí na těle trvá déle, je třeba se poradit s lékařem, abyste vyloučili patologie vnitřních orgánů..

Když se zdá, že dítě má zažívací potíže, je možné, že produkt samotný konzumovaný matkou byl špatné kvality. V tomto případě jsou pro odstranění intoxikace potřebné sorbenty a pro obnovení střevní mikroflóry jsou zapotřebí enzymatické přípravky. Dávky, multiplicita a délka přijetí stanoví pediatr.

Užitečné vlastnosti melounu pro kojící matku

Meloun je prospěšný pro kojící matku díky obsahu užitečných vitamínů a minerálů v jeho složení. Při měřeném použití produktu meloun:

 • zlepšuje náladu, pomáhá zbavit se poporodní deprese;
 • normalizuje metabolismus, podporuje hubnutí;
 • posiluje imunitní systém díky vysokému obsahu vitamínu C ve složení;
 • obnovuje střevní mikroflóru, normalizuje proces jejího vyprazdňování;
 • doplňuje zásoby tekutin v těle, zajišťuje prevenci dehydratace;
 • Pomáhá zabránit ledvinovým kamenům
 • zajišťuje čištění krevních cév odstraněním škodlivého cholesterolu;
 • poskytuje prevenci kardiovaskulárních chorob.

Pozornost! Složení buničiny z melounů a tykví obsahuje kyselinu listovou - hlavní vitamín nezbytný pro ženy, které kojí dítě.

Kdy se zdržet hlasování?

Meloun byste neměli používat pro kojení, pokud má dítě nějaké poruchy ve střevech. Produkt je schopen zlepšit fermentační procesy, způsobit plynatost a plyny. Dítě bude po krmení příliš neklidné. Meloun nepatří do seznamu příliš alergických přípravků, přestože může vyvolat reakci přecitlivělosti. Projevuje se ve formě vyrážky na kůži dítěte a je důvodem pro odmítnutí použití šťavnatého plodu.

Výrobek je rovněž zakázán pro použití u žen trpících cukrovkou během jeho dekompenzace. S jeho použitím lze pozorovat nežádoucí účinky během období exacerbace různých lézí gastrointestinálního traktu. Přímou kontraindikací pro konzumaci melounu je žaludeční vřed a dvanáctníkový vřed.

Pravidla pro výběr kvalitního produktu

Tyto tipy vám pomohou koupit kvalitní produkt:

 1. Meloun si můžete koupit pouze v období přirozené zralosti. Pro dlouhodobé skladování nejsou tykve vhodné, rychle hnijí. Ve skleníkových podmínkách se proto kultura přirozeně netvoří, aby se urychlil proces jejího zrání, agronomové používají hormony a jiná hnojiva. Zůstávají v šťávě a dužině produktu..
 2. Na přírodních trzích byste neměli kupovat produkt. Je lepší dát přednost osvědčeným obchodům nebo prodejnám zeleniny. Stojí za to prostudovat si certifikát kvality, v něm najdete důstojnost závěru. stanice, rostoucí region a datum sběru.
 3. Nedoporučuje se nakupovat řezaný produkt. Patogenní bakterie se na řezu okamžitě začnou množit..
 4. Nemůžete koupit ovoce ležící na zemi pod spalujícím sluncem. Meloun musí být zastíněn, jinak se může potulovat uvnitř.

Je třeba si uvědomit, že kůra všech tykví absorbuje všechny toxické sloučeniny, takže je lepší koupit produkty pěstované v ekologicky čistých oblastech. Neměli byste nakupovat u zeleninových pavilonů podél svahů. Meloun bude během laktace prospívat ženě a dítěti, pouze pokud je vysoce kvalitní.

Meloun a ženská krása

Složení buničiny plodu obsahuje vitamin B8, který je zodpovědný za mladistvost pokožky. S měřeným použitím produktu a použitím buničiny pro léčebné masky se můžete zbavit vrásek na obličeji. Tato složka také zrychluje růst vlasů a podporuje přirozený metabolismus a zajišťuje bezpečný úbytek hmotnosti..

Pozornost! Vitamin B8 - řídne krev, zajišťuje prevenci kardiovaskulárních chorob, hypertenze, aterosklerózy.

Vláknina obsahuje mnoho rostlinných vláken a zabraňuje tvorbě celulitidy na bocích. Díky zábalům z melounového pyré můžete dosáhnout bezprecedentních výsledků v léčbě strií, které se nevyhnutelně vytvářejí na břiše během těhotenství, hlavní věcí je pravidelnost postupu. Při použití melounu pro kosmetické účely není HB kontraindikací.

Možné poškození

Špatně kvalitní produkt může způsobit značné poškození těla ženy a dítěte. Pokud je meloun infikován bakteriemi, může dojít k akutním gastrointestinálním nepokojům. Pití žaludečních vředů může vést k vnitřnímu krvácení v důsledku podráždění sliznic. Nadměrná konzumace vyvolává zažívací potíže - uvolněné stoličky, možnou bolest břicha.

Riziko pro novorozence s použitím melounu matkou v období hepatitidy B je doplněno alergickými reakcemi v případě individuální nesnášenlivosti. Neformovaný gastrointestinální trakt nemusí být schopen vyrovnat se s velkým množstvím přicházející vlákniny a reakce bude kolika a plynatost. Vzhledem k těmto rizikům je vhodné odkládat produkt na nabídku ošetřovatelky.

Výběr a skladování

Aby byl meloun užitečný pro mámu a dítě, musíte věnovat pozornost jejímu výběru, konkrétně:

 • přírodní vůně;
 • nedostatek vad na povrchu (hniloba, škrábance, praskliny);
 • malé důlky na plod (po stisknutí cítit);
 • suchý stonek;
 • hmotnost - do 2 kg.

Pozornost! Hmotnost produktu je výrazně závislá na odrůdě. Protáhlý, podobný tvaru jako baseballový míč, může vážit více než 3 kg a být chutný. Kulaté melouny in vivo nerostou více než 1 kg.

 • plod se umývá pod tekoucí vodou;
 • vyříznout a vyjmout semena;
 • maso je nakrájeno a zanechává asi 5 mm v blízkosti slupky.

Dodržování těchto pravidel pomůže zabránit otravě potravinami. Řezaný meloun je uložen v lednici nejdéle na 1 den. Buničinu zakryjte přilnavou folií.

Výběr kvalitního melounu vhodného pro kojení ženy není snadný. Pokud produkt nesplňuje jeden nebo více požadavků, může být jeho použití v potravinách nebezpečné i pro zdravého člověka. Proto žena může jíst meloun s HB od věku 6 měsíců. Nejdříve se ale ujistěte o jeho kvalitě.

Bezpečné používání melounu během kojení

Melouny a melouny jsou převážně podzimní produkty. Můžete si je užít bez obav z dalších kalorií. Je meloun vhodný pro kojení??

Výhody tykví

Každý ví, že bobule, zelenina a ovoce obsahují vitamíny a důležité živiny pro zdraví. Meloun pro kojící matku je skladiště užitečných stopových prvků. Toto ovoce je bohaté na minerály a vlákninu, proto bude prospěšné pro dítě a matku. Je pravda, že je nutné do stravy striktně zavádět produkt, je důležité pečlivě sledovat reakci dítěte.

Meloun má málo kalorií, ale mnoho užitečných minerálů, jako je draslík, hořčík, železo a vápník, což činí produkt užitečným pro zdraví dítěte. Je to diuretikum, tonikum a mírné projímadlo, díky obsahu vlákniny pomáhá zlepšovat funkci střev. Vitamín C, vitamín A a beta-karoten pomůže mámě urychlit regeneraci těla po porodu. Kromě toho lze tento lahodný pokrm konzumovat pro zvýšení průtoku mléka..

Podle encyklopedie zdravých produktů obsahuje toto bobule niacin a kyselinu pantothenovou. Plátky bobule o hmotnosti 170 gramů, obsahují asi 61 kalorií, téměř 1 gram proteinu, velmi málo tuku a asi 15 gramů uhlohydrátů, z nichž 1,4 gramů je dietní vláknina, a o něco méně než 14 jsou přírodní cukry. Draslík obsažený v tomto produktu snižuje riziko hypertenze. Kyselina listová je také užitečná pro mámu a dítě.

Kojící matky potřebují zvýšené množství živin, protože vitamíny a minerály jsou do jejího dítěte přenášeny mateřským mlékem. Dítě potřebuje zejména folát, bílkoviny, jód, zinek, vitamin A, C a vitamin B6. Pediatrové často doporučují kojícím matkám, aby do své stravy zahrnovaly sezónní ovoce..

Jak vybrat meloun pro kojící matku?

Jak již bylo uvedeno výše, meloun během kojení je užitečný, avšak tento produkt musí být vybrán pečlivě. Zde je několik důležitých pravidel:

 • Zralý plod by měl mít výraznou příjemnou vůni. Pokud cítíte zelenou nebo plísní, je vhodné zdržet se nákupu.
 • Nekupujte bobule, ovoce a zeleninu poblíž silnice. Koneckonců produkt snadno absorbuje prach a výfukové plyny..
 • Na slupce by neměly být žádné trhliny nebo praskliny..
 • Pokud je na prstu ponechán zářez z prstu, je pravděpodobné, že celé ovoce je přezrálé.
 • Chcete-li zkontrolovat zralost, musíte jemně plácl meloun rukou, měl by vydávat tupý zvuk.
 • Není nutné kupovat řezané nebo prasklé ovoce, protože v nich se aktivně šíří mikroby.
 • Je třeba si uvědomit, že tykve jsou často hnojeny dusičnany, což zaručuje otravu matce a dítěti. Nedostatek zápachu naznačuje použití dusičnanů během kultivace.
 • Veškeré neobsažené části skladujte ve vzduchotěsné plastové nádobě. Tím se zabrání absorpci zápachu..

U HB musí být při nákupu potravin věnována zvláštní pozornost..

Meloun během kojení se nejlépe nakupuje v supermarketu nebo na důvěryhodných trzích. Tabulka ukazuje známky, jak vybrat meloun při kojení.

Ovoce, které by se nemělo kupovatKvalita a zralé
Při plácnutí vydává hlasitý zvuk.Při fackování vydává tupý zvuk.
Má vůni zeleně, plísně.Má sladkou, příjemnou vůni.
Na slupce jsou prohlubně, skvrny.Povrch je celý, bez skvrn a prohlubní.
Na prodej u silnice, dálnice.Prodává se v supermarketu nebo na trhu.

Pravidla pro konzumaci melounu během kojení

Samozřejmě je nejlepší konzumovat meloun s kojením opatrně. Pokud je to z vaší vlastní zahrady, určitě budete vědět, že se pěstuje bez dusičnanů a chemických přísad.

Chcete-li si všimnout reakce dítěte na nový produkt, je zpočátku vhodné jíst malé množství voňavé buničiny. Pokud nedochází ke kolice, průjmu a jiným potížím, může se část mírně zvýšit. Nejlepší je vyzkoušet si novou ránu ráno. Nejezte toto bobule na lačný žaludek. Pamatujte, že je povoleno kojící matce pouze v malém množství. Tento produkt je lepší jíst mezi hlavním jídlem.

Zklamaný pláč dítěte po zavedení nových produktů může být známkou koliky. Melouny jsou také neslučitelné s alkoholem. Je pravda, že během kojení jsou nápoje obsahující alkohol samy kontraindikovány. Za jeden den stojí za to zavést do stravy pouze jeden nový produkt, protože jinak bude pro ošetřující matku obtížné zjistit, který produkt má negativní reakci.

Je možné jíst meloun pro matky novorozenců? Je třeba mít na paměti, že trávicí systém dítěte do tří měsíců je velmi citlivý, proto je lepší jíst meloun pro kojence až do 3 měsíců. Tělo matky, po narození oslabené, může navíc reagovat s alergickou reakcí na exotické bobule..

Případy, kdy je meloun ženám během laktace zakázán

Debaty lékařů a vědců o tom, zda je možné jíst meloun pro kojící ženu, nezmizí. Pokud má dítě slabý žaludek, je lepší tento produkt při kojení nejíst. Je důležité si uvědomit, že v kombinaci s mlékem a mléčnými výrobky může toto bobule způsobit vážné podráždění trávení a někdy zvracení..

Během kojení se příliš neopírejte o melouny, jako byste se přejídali u dítěte, může dojít k nadýmání, kolice a nadýmání..

Melouny jsou alergen, proto je nutné pečlivě sledovat reakci dítěte. Příznaky alergie mohou být nejen vyrážka, ale také otok rtů a ústní dutiny, stejně jako kašel a rýma, kopřivka. Pokud se alergie nebo nepříjemné příznaky z gastrointestinálního traktu příliš dlouho nepodobají, měli byste se poradit s pediatrem.

U kojících matek jsou tykve přísně kontraindikovány:

 • s diabetem, protože obsahují velké množství glukózy;
 • během zánětlivého onemocnění střev;
 • s žaludečním vředem a gastritidou.

Je obtížné jednoznačně odpovědět na otázku, zda meloun může být kojící. Vše záleží na vlastnostech těla. Stejně jako jiné produkty má meloun řadu užitečných a škodlivých vlastností. Kojící matka musí dávat pozor na svůj jídelníček, pak jídlo prospěje jí i dítěti.

Je možné jíst meloun během kojení: rada Dr. Komarovského

Období kojení je charakterizováno nejrůznějšími zákazy, a to i v potravě. Koneckonců, jakýkoli produkt může ovlivnit kvalitu mléka a způsobit u dítěte negativní reakce. Velmi častá otázka u žen, je pro kojící matku meloun? Pojďme na to.

Odkud tyto obavy pocházejí? Mladé matky to oprávněně pochybují, protože kromě blahodárných vlastností, které jsou v ovoci obecně obecně a zejména v melounu, mohou mít negativní účinky. A vzhledem k ne vždy vysoce kvalitním výrobkům na našem trhu se tyto obavy ještě zesilují.

Výhody a nevýhody melounu pro kojení

Mnoho, včetně pediatrů, nedoporučuje jíst kojení během kojení. Zde jsou důvody jejich obav:

 1. Meloun je produkt, který výrazně ovlivňuje trávicí systém. V mateřském těle může způsobit nadýmání a kvašení v žaludku. U novorozeného dítěte může konzumace tohoto tykve z mléka kojící matky způsobit zvracení a průjem, které nelze vždy okamžitě zastavit.
 1. Je to silný alergenní produkt. I když jste v minulosti nezažili alergické reakce, během těhotenství a po porodu se mohou ženské tělo změnit a náhle se může objevit alergie. U dítěte se jeví jako kožní vyrážka (diatéza u kojenců na tvářích).
 2. Ne upřímní podnikatelé čerpají zeleninu a ovoce dusičnany, což jim dává nádhernou prezentaci.

  Na rozdíl od výše uvedených argumentů najdete mnoho argumentů ve prospěch konzumace tohoto ovoce matkami při kojení. I pediatrové potvrzují prospěšné vlastnosti této zeleniny:

  1. Tato tykev je obrovským zdrojem vitamínů C, B1 a B2, draslíku, hořčíku, železa, karotenu a kyseliny listové.
  2. Pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny z těla a tím je čistit.
  3. Vysoký draslík a železo jsou dobré pro ledviny. Pokud máte problém s ledvinovými kameny, pomůže vám to se jich zbavit..
  4. Užitečnost vitamínu C nestojí za co říct. Každý zná pozitivní vlastnosti tohoto vitaminu v prevenci a léčbě nachlazení. To platí zejména v zimních chladných a podzimních deštích..
  5. Vlákno v ní zlepšuje pohyblivost trávicího traktu u matky i dítěte během kojení.
  6. Karoten, který při kojení vstupuje do těla matky, zlepšuje vzhled a dodává vaší tváři zdravou barvu.

  Příznivé vlastnosti tohoto produktu jsou nepopiratelné. Ale ujistěte se, že nemáte alergie a poruchy trávení a neváhejte se najíst. A stojí za zvážení několik dalších bodů.

  Jak a co je lepší jíst meloun

  Pokud máte stále pochybnosti, zda je to možné při laktaci, ujistěte se, že je to „správně“..

  Nejezte, když máte hlad. Rovněž není nutné konzumovat s jinými produkty, jedná se o samostatnou misku. Nejlepší čas k jídlu tykev mezi jídly. Ať je to svačinu.

  Tento tykev dozrává na konci srpna. Všechno, co se prodalo dříve, je téměř jistě nasyceno dusičnany. Chemie je pro vás a vaše dítě velmi škodlivá. Ideální, pokud znáte místo svého původu. Máma během kojení by neměla experimentovat s nejasnými produkty.

  Kontrola reakce dítěte na nový produkt

  Chcete-li zkontrolovat, jak vaše dítě reaguje na ovoce během kojení, měli byste nejprve jíst několik kusů. Po několika hodinách kojení dítěte. Pokud ani po několika hodinách nemáte vy ani vaše dítě žádné negativní reakce, klidně jej vezměte k další spotřebě. dobrou chuť!

  Jak si vybrat tu správnou sladkou pochoutku pomůže odborníkům a Dr. Komarovskému.

  Může být meloun kojen, jak si vybrat a kolik jíst

  Hlavní otázka těhotné a kojící matky: co mohu jíst při kojení a co je lepší odmítnout? Názory pediatrů se liší, což dále matuje kojící matky. Je možné jíst meloun během kojení? A pokud ano, jaké jsou jeho přínosy, normy použití a pravidla zavedení do stravy - náš článek je věnován odpovědím na tyto otázky.

  Je možné kojit meloun?

  Mladé matky často dělají typickou chybu - omezují nebo zcela vylučují některá jídla z potravy, protože se bojí dítěte ublížit. Přítel a matka říkají jednu věc, pediatr - další, na fóru píší třetinu. Je snadné se zmást a učinit správné rozhodnutí je mnohem obtížnější..

  Během kojení dáte svému dítěti spoustu živin, včetně bílkovin, vitamínů, cukru, fosforu a vápníku. Během tohoto období vaše tělo potřebuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jedlé pohanky, vařené kuře a mrkev povedou k nedostatku složek v těle a jsou plné zastavení laktace. Můžete dokonce ztratit vlasy a zuby. Nemluvě o tom, že monotónní strava rychle vadí.

  Pozornost! Světová zdravotnická organizace říká, že pokud vaše dítě nemá alergie a trávicí systém je normální, můžete jíst většinu potravin, na které jste zvyklí. KDO nejen nezakazuje zavádění tykví do stravy, ale trvá i na melounu. Ve své voňavé a šťavnaté buničině skutečně obsahuje velké množství živin a živin, které mají příznivý vliv na zdraví kojící matky.

  Přípustnost použití v závislosti na věku dítěte

  Během kojení se tělo dítěte seznamuje s biochemickým složením produktů. A čím rozmanitější je mateřská strava, tím menší je pravděpodobnost vývoje alergických reakcí v budoucnosti.

  Pediatrové doporučují zavádění melounu do mateřské stravy postupně od věku tří měsíců. Do této doby bude jeho trávicí systém silnější, pravděpodobnost negativní reakce se sníží.

  V budoucnu můžete zvýšit množství produktu na komfortní úroveň pro matku a dítě. Děti mohou dostat meloun od dvou let.

  Viz také, je možné jíst meloun na lačný žaludek.

  Výhody melounu pro kojící matku a dítě

  Sladká drť obsahuje:

  • křemík, železo, zinek, kobalt, mangan, měď;
  • sodík, chlor, síra, vápník, draslík;
  • vitaminy A, B, C, E, PP, beta-karoten;
  • Trávicí enzymy;
  • monosacharidy;
  • vlákno;
  • organické a mastné kyseliny.

  Použití melounu během kojení zvyšuje průtok mléka, protože obsahuje 90% vody, zabraňuje ukládání solí v ledvinách, odstraňuje toxiny.

  Železo a vitamin C normalizují procesy tvorby krve, zvyšují hladinu hemoglobinu. Beta-karoten stimuluje imunitní systém, snižuje riziko onkologie. Vitamin C zmírňuje zánět, tónuje pokožku.

  Vysoká hladina serotoninu zlepšuje náladu matky a dítěte. Vitamín mládí a růst B8 brání rozvoji aterosklerózy, odstraňuje cholesterol, reguluje fungování míchy a zvyšuje citlivost nervových vláken. Příjemným bonusem, který každá žena ocení, je vyšší růst vlasů..

  Vlákno a enzymy zlepšují trávicí trakt, zvyšují počet bakterií mléčného kvašení, normalizují hmotnost a odstraňují přebytečnou tekutinu.

  Při konzumaci melounu během kojení je nedostatek kyseliny listové zaplněn, což je odpovědné za správný vývoj imunitního, oběhového a nervového systému u dítěte.

  Zinek a křemík mají antioxidační účinek, přispívají k regeneraci pokožky, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu. Po porodu pokožka rychle získá pevnost a pružnost..

  Hořčík je zodpovědný za činnost kardiovaskulárního a svalového systému, normalizuje spánek a eliminuje záchvaty.

  Kontraindikace

  Přímé kontraindikace pro použití melounu v laktaci zahrnují:

  • alergické projevy u matky a dítěte;
  • žaludeční a duodenální vředy, gastritida, pankreatitida (u matky);
  • urolitiáza.

  U cukrovky by měla být spotřeba melounů omezena, ale ne úplně vyloučena, protože obsahuje fruktózu, která není pro diabetiky kontraindikována. Je nežádoucí jíst meloun po hlavním jídle, nelze jej kombinovat s mlékem a sodou.

  Normy použití

  Pokud jde o meloun, je vhodné připomenout pravidla oddělené výživy a jíst ji v malých kouscích jako samostatnou misku. Během kojení se doporučuje konzumovat ne více než 300 g týdně a zaměřit se na vaše vlastní pocity a stav dítěte. Pokud neexistují zjevné problémy, zvyšte rychlost postupně.

  Jak zavést meloun do stravy

  Melounové maso je produkt, který může vyvolat alergickou reakci. Pediatrové proto doporučují dodržovat určitá pravidla při zavádění melounu do stravy kojící matky..

  Zahrnout do nabídky od třetího měsíce laktace. První porce není vyšší než 50 - 100 g. To stačí k tomu, aby se tělo dítěte seznámilo s biochemickým složením plodu.

  Než budete jíst sousto, ujistěte se, že je dítě zdravé a nic neobtěžuje. Udělejte to ráno, pokud je dítě během dne rozmarné, bude snazší zjistit příčinu obav. Pokud není alergie a střevní kolika, další den můžete jíst další malou porci.

  Pokud dojde k negativní reakci na nový produkt, vyloučte jej na dva týdny. Pokud se příznaky objeví tentokrát, nechte meloun na 1-2 měsíce.

  Důležité! Při zavádění melounu do vaší stravy zkuste experimentovat s jinými novými potravinami..

  Pravidla pro výběr kvalitního melounu

  Jíst čerstvý meloun pouze v hlavní sezóně a pastilku, kandované ovoce a kompot v zimě. Rané plody jsou přesyceny dusičnany, které mateřským mlékem pronikají do těla dítěte a způsobují intoxikaci.

  Chcete-li chránit sebe a své dítě, vezměte do provozu několik pravidel pro výběr kvalitního produktu:

  1. Nekupujte meloun nakrájený na kousky. Bakterie rychle pronikají do masa.
  2. Plody by měly být prosté poškození a tmavých skvrn. Zelené skvrny na slupce ukazují, že meloun není zralý nebo je přeplněn dusičnany.
  3. Vůně, ovoce by mělo vyzařovat nejsladší medovou nebo vanilkovou příchuť.
  4. Přitiskněte si prsty na povrch melounu, pokud se jedná o promáčknutí - nekupujte. Je přezrálá.
  5. Pokud je zvuk tupý, klikněte na prsty na povrchu - neváhejte ho vzít.
  6. Barva pokožky u kvalitního produktu sahá od světle žluté po sytě oranžovou.
  7. Zralý meloun má suchý ocas a měkký nos.
  8. Odmítají kupovat melouny na vedlejší kolej. Ovoce rychle absorbuje výfukové plyny automobilu a další škodlivé látky. Otrav se. Lepší je koupit na trzích nebo v supermarketech.

  Závěr

  Kojení je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě matky a jejího dítěte. K výběru potravin by se samozřejmě mělo přistupovat z hlediska bezpečnosti a užitečnosti pro tělo.

  Vzhledem k tomu, že meloun není zahrnut do seznamu zakázaných produktů během laktace, podle standardů WHO jej neodmítněte používat jen proto, že to udělali vaši přátelé. Postupujte podle doporučení pediatrů, uvádějte produkt do nabídky postupně, sledujte reakci dítěte a užívejte si zdravé ovoce bez obav.

  Je možné jíst meloun pro kojící matku

  Meloun je skutečný letní zážitek. Jen málo lidí odmítá ochutnat šťavnatý voňavý plátek melounu v žáru. Dokonale uhasí žízeň, tónuje tělo. Těhotné dívky mohou a měly by zahrnout meloun do seznamu použitých potravin - meloun obsahuje velké množství kyseliny listové, což je naprosto nezbytné pro vývoj nenarozeného dítěte ve všech třech trimestrech těhotenství. Je však povoleno mladým matkám během kojení meloun? Pokusíme se najít odpověď na tuto důležitou otázku..

  Moci nebo ne?

  Meloun je nemožný, pokud:

  První věc, o které je třeba přemýšlet, je, zda je kojící matka alergická osoba. Zohledňuje se také alergická predispozice k blízkým členům rodiny. Skutečnost je taková, že meloun je poměrně alergenní produkt a může způsobit, že dítě má vyrážky na kůži. Proto, s přinejmenším sebemenší pochybností, je lepší odložit zavedení melounu ve stravě kojící matky až na pozdější dobu.

  Další mínus meloun je, že obsahuje velké množství cukrů - rychlé uhlohydráty. Cukr způsobuje kvašení v žaludku, což vede ke zvýšené tvorbě plynu, kolika u dítěte. Proto první tři měsíce po porodu matky, která kojí své dítě, je lepší zdržet se melounu.

  Meloun může být:

  Pokud již máte zavedenou normální reakci na zeleninu a ovoce, můžete vyzkoušet také meloun. Ve skutečnosti je skladem vitamínů. A v kombinaci s vlákny a karotenem je to skutečný terapeutický produkt pro zácpu a střevní problémy.

  Meloun při kojení je velmi užitečný - stimuluje návaly mléka u matky. Meloun byste ale neměli jíst na lačný žaludek, a ještě více na nemoci žaludku - gastritida, peptický vřed a další. Meloun může vyvolat nástup akutního průběhu onemocnění. Meloun je také kontraindikován u cukrovky.

  Pokud kojící matka snědla meloun a vyvinula se příznaky - nevolnost, zvracení, průjem, podrážděný žaludek - musíte vzít absorbent a zavolat sanitku. Vše výše uvedené může mluvit o otravě..

  Jak si koupit dobrý meloun

  Připomínka: jak vybrat meloun

  Melouny byste neměli kupovat ani v sezóně, protože pro včasné zrání se používají chemikálie, které jsou při požití nebezpečné pro člověka. Vždy si pečlivě vyberte meloun - jeho povrch by měl být bez trhlin a odštěpků. Patogenní bakterie se v nich obvykle hromadí. Nikdy nekupujte řezaný meloun! Zkuste vybrat hladké, upravené vzorky s výraznou sladkou vůní..

  Podívejte se na video:

  Jak vstoupit do vaší stravy

  Meloun během kojení by měl začít zkoušet na malém kousku. Během dne pečlivě sledujte změny stavu dítěte. Pokud je vše v pořádku - další den si můžete dovolit dvě porce sladké dužiny ovoce. Na konci týdne si tedy s normální reakcí matky a dítěte můžete dovolit jíst tři nebo čtyři plátky melounu denně. Ne více - stále je nutné dodržovat opatření.

  Meloun, stejně jako jakýkoli produkt, má své výhody a nevýhody. Odpovědně za stravu během kojení vám jídlo přinese potěšení a užitek.

  Následující publikace:

  Chcete být první, kdo si přečte naše materiály? Přihlaste se k odběru našeho telegramového kanálu, stránky Facebook nebo skupiny VKontakte.

  Jsme v Yandex.Zen - připojte se!

  Voňavý meloun - je možné, aby ho maminka snědla při kojení novorozence v prvním měsíci?

  Po narození dítěte musí matky revidovat svůj jídelníček, protože v období kojení by menu mělo sestávat ze zdravých produktů, které podporují produkci mléka, a nezpůsobovat alergické reakce, rozrušení stolice nebo nadýmání.

  Ale v létě a na začátku podzimu je docela obtížné odmítnout čerstvé ovoce nebo ovoce, zejména pokud nejsou k dispozici v jiných obdobích roku. Ženy se proto často ptají, zda je možné během laktace jíst meloun a jak jej správně používat, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte..

  Je to možné pro kojící matku v prvním měsíci?

  Meloun má sladkou chuť a vonnou vůni a prospěšné látky obsažené v melounu mohou příznivě ovlivnit ženské tělo.

  Použití tohoto přípravku během kojení však vyvolává mnoho kontroverzí, protože dietisté věří, že to může u dítěte způsobit závažné reakce, jako je průjem a zvracení..

  Některé jsou jisté - plody dýňové rodiny mohou být konzumovány v prvním měsíci po narození, při dodržení následujících požadavků:

  1. Nepři přejídejte se - nadměrné množství těchto potravin může poškodit zdraví matky a dítěte;
  2. předem zkontrolovat reakci dítěte tím, že jí malý kousek;
  3. ujistěte se, že máma a její příbuzní nemají náchylnost k alergiím;
  4. jíst sezónní produkt a nekupovat dovážený meloun v zimě nebo brzy na jaře.

  Od jakého dne po narození vstoupit do stravy?

  Meloun obsahuje velké množství cukrů, které jsou rychlé uhlohydráty a pronikají do mateřského mléka a způsobují fermentaci v žaludku. Z tohoto důvodu se objevuje zvýšená tvorba plynu a kolika. Kromě toho může maso způsobovat alergie na jídlo, projevující se:

  Vzhledem k těmto faktorům by matky měly být opatrné a počkat, až imunita dítěte zesílí. Odborníci doporučují kojícím ženám začít zkoušet meloun nejdříve 3 měsíce po porodu. Některé jsou zcela jisté - produkt musíte představit od 6. měsíce života dítěte.

  Výhody pro matku a dítě

  Odborníci na výživu reagují na voňavý medový produkt pozitivně, protože jeho maso obsahuje mnoho užitečných látek, které mají příznivý účinek na tělo..

  Takže v melounu obsahuje následující látky:

  1. vláknina (pomáhá odstraňovat cholesterol, zlepšuje trávicí systém, obnovuje střevní mikroflóru);
  2. kyselina listová (zlepšuje zdraví kojící matky a přispívá k normálnímu vývoji novorozence);
  3. vitaminy A, P, E a C, které posilují imunitní systém a pomáhají bojovat proti nachlazení;
  4. draslík (normalizuje kardiovaskulární systém);
  5. karoten (zlepšuje stav vlasů a pokožky);
  6. křemík (poskytuje vyváženou práci všech vnitřních orgánů);
  7. železo (zlepšuje fungování ledvin, jater a podílí se na tvorbě krve).

  Také meloun ve stravě kojící matky stimuluje produkci mléka, má mírně diuretický účinek a pomáhá bojovat s otoky. Vynikající nálada a dobře organizovaná práce těla matky jsou klíčem ke správnému růstu a vývoji dítěte.

  Možné poškození

  Navzdory skutečnosti, že pediatři mají povoleno jíst meloun během kojení, existuje řada kontraindikací. Například, zdržet se produktu je s gastritidou a peptickým vředem.

  Rovněž je zakázáno používat buničinu pro choroby gastrointestinálního traktu způsobené infekcemi, protože to zhoršuje problém a vede k průjmu nebo zácpě. Vzhledem k vysokému obsahu cukru by melouny neměli jíst diabetici.

  Nebezpečný bude také produkt zakoupený mimo sezónu, protože bezohlední prodejci prodávají nezralé nebo přesycené chemickým ovocem, což může způsobit otravu.

  Výběr a skladování

  Chcete-li získat maximální užitek z nabídky buničiny, musíte si vybrat správný meloun. O kvalitě produktu svědčí tyto ukazatele:

  • aroma (mělo by být příjemné);
  • zvuk (při klepnutí na kůru by neměl být vyslovován);
  • suchý cop a měkký vaječník;
  • nepřítomnost poškození na kůře (nebezpečné bakterie pronikají trhlinami a skvrnami).

  Ovoce by se nemělo kupovat dříve než na konci srpna, pouze od důvěryhodných prodejců a meloun předem neřežte. Zároveň by produkt neměl ležet na zemi, ale na dřevěných paletách.

  Odborníci také připomínají, že správné skladování vám umožní hostinu o chutném a zdravém produktu v každém ročním období. Chcete-li to provést, můžete sušit meloun, z kandovaného ovoce z něj, a také vařit džem nebo džem z něj, výběr vhodného receptu.

  Doporučení pro použití u hepatitidy B

  Pokud v období kojení matka netrpí výše uvedenými problémy, může bezpečně zavést do stravy svou oblíbenou léčbu při dodržení pravidel:

  1. Před řezáním musí být meloun omyt tekoucí vodou.
  2. Produkt můžete jíst až ráno, počínaje malým kouskem, abyste mohli sledovat reakci dítěte.
  3. Jezte výhradně zralé a kvalitní ovoce.
  4. Nejezte meloun na lačný žaludek (můžete si dát jako svačinu mezi hlavním jídlem).
  5. Meloun není omyt mlékem, vodou a není kombinován s alkoholem.
  6. Nejezte studené maso, které může dráždit žaludeční sliznici.

  Kromě toho byste neměli používat produkt v kombinaci:

  • s pečením;
  • Ryba
  • mastné maso;
  • žitný a pšeničný chléb.

  Při prvních známkách otravy musíte vyhledat lékařskou pomoc, aby se z těla odstranily nebezpečné látky.

  Pokud nedojde k negativní reakci na nový produkt v mateřské stravě, může být jeho množství postupně zvyšováno na 2-3 plátky. Zároveň bychom neměli zapomenout, že maximální denní dávka by neměla překročit 200-300 gramů.

  Matka s potěšením může dodržovat všechna preventivní opatření a pravidla a vychutnat si voňavý produkt a nebát se zdraví dítěte.

  Mohu použít meloun při kojení

  Kojení je obdobím v životě ženy, kdy je důležité při výživě dodržovat opatrnost. Mnoho produktů musí být opuštěno, aby nedošlo k poškození zdraví dítěte. V této situaci často panují pochybnosti o tom, zda je možné kojit meloun a zda to přinese potíže dítěti. (V tomto článku si můžete přečíst, zda při kojení můžete jíst meloun.)

  Užitečné vlastnosti melounu

  Tento tykev je zdrojem uhlohydrátů, jeho sladká chuť je způsobena vysokým obsahem cukru. Glukóza dokonale ovlivňuje emoční stav ženy, zlepšuje náladu, pomáhá vyrovnat se se stresem po porodu, včetně poporodní deprese.

  Melounové maso obsahuje mnoho vitamínů, mikro a makro prvky, prospěšné kyseliny, vlákninu. Takové bohaté složení umožňuje odborníkům na výživu doporučit kojící matce meloun, protože všechny prospěšné látky budou také v mléce.
  Výhody melounů pro regeneraci ženského těla:

  • zlepšuje všechny metabolické procesy;
  • Má projímavý účinek, pomáhá očistit tělo a normalizovat hmotnost;
  • příznivě ovlivňuje vzhled a libido;
  • podporuje duševní činnost a tón.

  Když je kojící maminka lepší jíst meloun

  Vzhledem k vysokému obsahu cukrů a vlákniny ve výrobku by měla být vyloučena ze stravy žen s chorobami, jako je gastritida, žaludeční vředy, cukrovka. Nemůžete jíst meloun se žaludeční nevolností (dokud není problém úplně odstraněn).

  Pediatrové doporučují kojícím ženám opustit meloun nejméně v prvním měsíci, nejlépe v prvních 3 měsících po narození dítěte. Během tohoto období je dítě v procesu úpravy střev, a aby se předešlo problémům, měla by žena dodržovat přísnou stravu.

  Existují individuální doporučení, pokud stojí za to opustit tyto výrobky po delší dobu, ale jde spíše o výjimku způsobenou zvláštností těla žen nebo dětí..

  Jak vybrat meloun

  Znalost nuancí volby vám pomůže vyhnout se nákupu nekvalitního produktu, ochrání si vlastní zdraví a nepoškodí vaše dítě.

  Princip výběru melounů je založen na přirozeném načasování jejich zrání s ohledem na region. Meloun, který se objevuje na policích počátkem léta, byl s největší pravděpodobností dozráván z důvodu chemického krmení. Takový produkt by měl být zlikvidován, jinak budou dusičnany, které vstupují do mateřské krve, také do mateřského mléka. Počkejte do poloviny srpna - je to čas přirozeného zrání melounů.

  Nakupujte pouze ve spolehlivých maloobchodních prodejnách, které prošly hygienickou kontrolou. Při výběru dávejte pozor na vzhled melounu, nikdy nekoupejte řezané ovoce. Při externím vyšetření by také neměly existovat žádné praskliny nebo skvrny - takový plod může obsahovat patogenní bakterie nebo se již začíná zhoršovat.

  Tělo kojící matky bude mít velký prospěch z zralého melounu, je nejen chutnější, ale také snáze vstřebatelné tělem. Při výběru klepněte na kůru: nudný zvuk bude znamenat plnou zralost a zralost. Druhý test zralosti může být proveden po řezu: pokud existuje vůně čerstvosti a sladkosti - meloun je zralý, může ho jíst kojící matka; pokud zápach není - produkty nejsou zralé, nepřinese to výhody ženě a jejímu dítěti.

  Základní pravidla pro jíst meloun v HB

  Pokud po porodu již uplynuly 3 měsíce, je žena zdravá a sezóna vám umožňuje zahrnout tuto melounovou kulturu do nabídky, mělo by se to provést s ohledem na stav dítěte. Ujistěte se, že je zdravý, má normální stolici a nemá alergické vyrážky. Pokud je vše v pořádku, můžete jíst meloun. Nedoporučuje se však jíst bezprostředně po hlavním jídle a míchat s mléčnými výrobky, nápoji.

  Nejprve proveďte test jídla - začněte kouskem melounové buničiny. Je vhodné ji sníst ráno, pak budete mít dostatek času na odpolední pozorování reakce. Pokud bude dítě normálně tolerovat změnu ve stravě, nevyskytnou se žádné alergické projevy a bolesti břicha, další ráno sníst další sousto a znovu věnovat pozornost pozorování tělesných reakcí dítěte. Pokud je vše v pořádku, můžete postupně zvýšit konzumaci porce na 200 g.
  Nová jídla ve stravě musí být zadávána po jednom. Pokud jste snědli nový produkt, pak by ostatní jídla měla zůstat stejná, pak se kvalita vašeho mléka dramaticky nezmění.

  Reakce těla dítěte, které naznačují, že použití melounu by mělo být odloženo:

  • kožní vyrážky jako možná alergická reakce;
  • nadýmání nebo průjem naznačují obtížnost asimilace tohoto produktu dítětem.

  Má smysl opustit meloun nyní a zkusit opakovat podobnou změnu ve stravě po 2 týdnech. S podobnou nepříznivou reakcí se doporučuje použít tento produkt příště ne dříve než za 1-2 měsíce.

  Je možné pro kojící matku meloun

  Při kojení dítěte nemůže žena vždy jíst to, co chce, a měla by si dávat pozor na její stravu, zejména v prvních měsících po porodu, kdy je trávicí systém dítěte stále nedokonalý. To neznamená přísnou stravu pro kojení, ale některé potraviny by měly být vyloučeny. Zjistíme, co tělo melounu dodává lidskému tělu, kdy a jak ho může kojící matka jíst a zda to přinese výhody.

  Jak bohaté jsou plody

  Sladký meloun obsahuje tolik kalorií - 35 kcal / 100 g.

  Těchto 100 g obsahuje tyto živiny:

  • proteiny - 0,6 g;
  • tuky - 0,3 g;
  • sacharidy - 7,4 g;
  • organické kyseliny - 0,2 g;
  • dietní vláknina - 0,9 g;
  • voda - 90 g;
  • popel - 0,6 g.
  • A - 0,067 mg;
  • beta-karoten - 0,4 mg;
  • B1 - 0,04 mg;
  • B2 - 0,04 mg;
  • B4 - 7,6 mg;
  • B5 - 0,23 mg;
  • B6 - 0,06 mg;
  • B9 - 0,006 mg;
  • C - 20 mg;
  • E - 0,1 mg;
  • K - 2,9 μg;
  • PP - 0,5 mg;
  • niacin - 0,4 mg.
  • draslík - 118 mg;
  • vápník - 16 mg;
  • hořčík - 13 mg;
  • sodík - 32 mg;
  • síra - 10 mg;
  • fosfor - 12 mg;
  • chlor - 50 mg;
  • železo - 1 mg;
  • jod - 0,002 mg;
  • kobalt - 0,002 mcg;
  • Mangan - 0,035 mg;
  • měď - 0,047 mg;
  • selen - 0,7 mcg;
  • fluor - 0,02 mg;
  • zinek - 0,09 mg.

  Jaké je použití melounu v laktaci

  • Pro ženu, která kojí své dítě, může být maso melounu užitečné takto:
  • cukry v ní dodají sílu;
  • zlepšuje náladu - obsahuje serotonin;
  • nezkazí to číslo - je to nízkokalorický produkt;
  • předá vitamíny a minerály ženskému tělu a při krmení dítěte;
  • zvýšení hemoglobinu;
  • uhasit žízeň a nasycení těla vlhkostí nezbytnou pro příval mléka;
  • zvýšit imunitu a zlepšit metabolismus;
  • pozitivně ovlivňují vzhled kojící matky, protože látky obsažené v ní zlepšují stav kůže a vlasů;
  • příznivý účinek na činnost kardiovaskulárního systému;
  • pomoc se zácpou.
 3. Riziko konzumace melounu kojící matkou

  Samozřejmě, pokud žena měla alergické reakce na tento produkt před těhotenstvím nebo se poprvé projevila během těhotenství dítěte, pak je u HS lepší, když se zdrží tohoto produktu. Kromě toho může být na dítě přenesena alergie na meloun.

  • Existují i ​​další kontraindikace pro jíst meloun:
  • diabetes;
  • průjem;
  • gastritida, peptický vřed;
  • exacerbace pankreatitidy a gastrointestinálních chorob.
  Nadměrný příjem může způsobit průjem a bolesti břicha nejen u matky, ale i u dítěte.

  Meloun, stejně jako všechny ostatní povolené zeleniny a ovoce, by měl být konzumován v sezóně, protože může obsahovat značné množství chemikálií. Nemůžete si koupit nezralé nebo krájené ovoce - to může negativně ovlivnit zdraví ženy, a tím i dítěte.

  Výběr produktu pro spotřebu musí být zpracován odpovědně. Pokud ovoce pochází ze zahrady a není pochyb o jeho nákupu, je lepší jej odmítnout.

  Když po porodu můžete zkusit

  V prvních třech měsících po narození pediatrové nedoporučují jíst meloun. Důvodem, proč nemůžete tento produkt během tohoto období konzumovat, je nedokonalost trávicího systému u novorozence a přítomnost cukru obsaženého v melounu, který může způsobit kvašení ve střevech dítěte. Tento produkt se zhoršuje s kolikou a musí být vyloučen, dokud dítě již nemá nadměrné hromadění plynů a gastrointestinální trakt nezlepší.

  Obvykle kolika zmizí do konce třetího měsíce, a pokud během melounového období dítě nemá vyrážky nebo průjem, tak proč nevyzkoušet sladkou dužinu. V období od 4 měsíců je ve stravě povoleno laktace a dítě je dítěti zavedeno umělým krmením. Teprve po čtyřech měsících mohou lékaři zavést meloun do jídla kojící matky.

  Samozřejmě pak, zda můžete tento nebo ten produkt zavést do své stravy při kojení ženy, do značné míry závisí na těle dítěte a zralosti jeho střev. Pokud dítě již ve druhém měsíci života nemá alergické reakce, kolika a trávení dobře fungují, mohou matky vyzkoušet jídlo doporučené od čtyřměsíčního období.

  Jak vstoupit do vaší stravy

  Při kojení by měl být do stravy zaveden šťavnatý meloun, počínaje malými kousky (100 - 150 g). Produkt je lepší jíst na odpolední svačinu. V takovém případě je třeba věnovat velkou pozornost zdravotnímu stavu dítěte. Pokud je vše v pořádku a na toto jídlo neexistují žádné negativní reakce (nadýmání, průjem, alergie), můžete na dvě plátky povolit malé zvýšení množství buničiny tohoto ovoce. Pokud je do konce týdne vše v pořádku, můžete vyzkoušet 3-4 kusy denně. Toto ovoce však nezneužívejte - nadměrná konzumace může u dítěte způsobit vyrážky a jiné alergické reakce.

  Jak používat

  Meloun by se měl jíst správně, aby nepoškodil sebe a své dítě.

  Jako samostatný produkt

  Při kojení nejezte meloun na lačný žaludek. Měl by být považován za nezávislý produkt mezi jídly. Nejlepší je nakrájet ovoce na malé kousky a jíst hodinu před jídlem nebo hodinu po něm.

  Kombinujte s jinými produkty.

  Meloun je zcela nekompatibilní s jinými produkty. Toto sladké ovoce je ve střevě rychle tráveno, ale při konzumaci s jinými potravinami se proces trávení zpomalí a začíná proces fermentace. To vše způsobuje takové negativní jevy, jako je nadýmání, zažívací potíže a zvracení. Proto se meloun konzumuje odděleně od ostatních potravin.

  Obzvláště negativní reakce se vyskytují při konzumaci ovoce mléčnými výrobky. Koneckonců, jakýkoli proteinový produkt v kyselém prostředí se přehýbá.

  Meloun pro kojící matku

  Podzim je obdobím melounů a melounů. V této roční době jsou zralé a sladké, přirozeně zrající, takže obsah dusičnanů je minimální. Může být meloun kojící mámou?

  Mnoho pediatrů doporučuje přísnou stravu pro kojení a zakazuje jíst řadu produktů, včetně bobulí, ovoce, zeleniny. Mají však tolik výhod, zejména sezónních.

  Nemůžete úplně opustit tyto produkty. Ve většině případů potřebuje kojící matka jíst meloun. Toto ovoce přinese mnoho výhod pro ženu a dítě, ale musí být zavedeno do stravy s opatrností, počínaje malými porcemi a pozorováním reakce dítěte..

  Užitečné vlastnosti melounu pro kojící matku

  Meloun patří do rodiny dýní, rodu - okurky. Nazývá se také dezertní zelenina a falešné bobule. Obsah kalorií v melounu je nízký, takže konzumace mateřské postavy nepoškodí a obsah užitečných složek v mateřském mléce se zvýší:

  • železo, křemík, kobalt, zinek, mangan a měď;
  • chlor, sodík, síra, vápník a draslík;
  • vitaminy skupiny B, PP, A, beta-karoten, vitamin C, E;
  • enzymy;
  • celulóza;
  • organické kyseliny;
  • monosacharidy;
  • nenasycené a nasycené mastné kyseliny.

  Meloun zvyšuje tok mléka během přirozeného krmení, protože se skládá z 90% vody, doplňuje zásoby tekutin v těle, čistí ledviny z usazenin solí, odstraňuje škodlivé metabolické produkty z buněk a mezibuněčný prostor.

  V důsledku obsahu železa a vitamínu C se zlepšuje tvorba krve, zvyšuje se hladina hemoglobinu. Beta-karoten je přírodní imunostimulant, který neutralizuje volné radikály a snižuje riziko onkologických procesů. Vitamin C má protizánětlivý účinek, zlepšuje stav a imunitu pokožky..

  Při přirozeném krmení je emoční pozadí matky velmi důležité. Vysoká hladina serotoninu v krvi přispívá k dobré náladě. Jíst meloun zvyšuje produkci tohoto hormonu. Vyskytuje se v mateřském mléce, což má příznivý vliv na náladu dítěte.

  Ovoce obsahuje vitamín B8, který se nazývá vitamín mládí a růstu. Chrání krevní cévy před výskytem aterosklerotických usazenin, odstraňuje „škodlivý“ cholesterol z těla, zajišťuje fungování buněk míchy a zlepšuje citlivost nervových zakončení. Vitamín B8 stimulátor růstu vlasů, nezbytný pro normální fungování orgánů zraku, eliminuje nespavost a zabraňuje srážení krve.

  Meloun je zdrojem trávicích enzymů a vlákniny, takže zlepšuje fungování střev a trávicích orgánů, podporuje růst bakterií mléčného kvašení a stabilizuje mikroflóru těla, zabraňuje vzniku tukových depozit a snižuje účinky celulitidy.

  Použití melounu s přirozeným krmením pomáhá ženskému tělu doplnit kyselinu listovou (vitamin B9). Optimální množství vitamínu B9 v mateřském mléce přispívá ke správnému vývoji oběhového, imunitního a nervového systému u dítěte.

  Stopové prvky křemík a zinek, které jsou bohaté na tento tykev, mají antioxidační účinek a podílejí se také na procesech regenerace a opravy pokožky a zajišťují syntézu nových kolagenových a elastinových vláken. Proto konzumace této rostliny pomůže zlepšit stav pokožky po porodu, obnoví pružnost a pevnost.

  Meloun je zdrojem hořčíku. Tento makronutrient je součástí molekul 300 enzymů lidského těla, zajišťuje normální fungování srdečního svalu (zabraňuje jeho křečím) a kosterního svalu, zlepšuje mozkovou aktivitu, spánek, eliminuje podrážděnost, svalové křeče a jevy vegetativní-vaskulární dystonie.

  Meloun je zdravý produkt, ale také alergenní. Proto by mělo být při přirozeném krmení dávkováno: od 1 řezu za den až po 2-4, při pozorování reakce dítěte. Toto množství je dostatečné pro zvýšení koncentrace živin v mateřském mléce.

  Když by kojící matka neměla jíst meloun

  • Alergické reakce u dítěte (vyrážky na kůži, střevní poruchy).
  • Máma má ulcerózní defekty žaludku a dvanáctníku, velké kameny v ledvinách, močovém měchýři a žlučových cestách, exacerbace gastritidy a pankreatitidy, diabetes.

  Meloun by neměl být konzumován bezprostředně po jídle ve směsi s mléčnými a kyselými mléčnými výrobky, alkoholem, studenými nápoji.

  Jak vybrat meloun pro kojící matku

  1. Při přirozeném krmení lze melouny konzumovat pouze v sezóně (pozdní léto - začátek a polovina podzimu). Rané plody obsahují dusičnany, které budou v krvi mateřského a mateřského mléka, což ohrožuje otravu.
  2. Nemůžete koupit melouny nakrájené na kousky a zabalené do plastové fólie, s prasklinami, skvrnami a poškozením kůže. Patogeny vstupují do masa a množí se v něm. Pomocí takového produktu můžete získat střevní infekci.
  3. Zralý meloun vydává znatelnou vůni.
  4. Šupka je elastická (při stisknutí prstem nezůstanou žádné důlky).
  5. Zralé ovoce vydává při klepnutí tupý zvuk.
  6. Barva je stejná, ocas suchý a nos měkký.
  7. Neměli byste kupovat melouny, které se prodávají na okraji silnice, ovoce snadno absorbuje výfukové produkty automobilové dopravy.
  8. Je lepší nakupovat na místech speciálně určených pro prodej ovoce a zeleniny, které podléhají hygienické kontrole. Plody by měly být umístěny ve speciálních paletách nebo bednách, pod markýzou a ne na zemi.
Články O Neplodnosti