Hlavní Analýzy

Může být kojen meloun pro novorozence

Sladký a voňavý meloun je jedním z nejlepších letních dobrot. Je však možné, aby ji kojící matka snědla? Na jedné straně přispívá k produkci mléka, k intenzitě laktace, na druhé straně může způsobit, že dítě ve střevech kvasí. To je to, co odborníci píšou o tom, zda se může jíst během kojení nebo ne..

Výhody nebo poškození melounu pro kojící matku a dítě

Jíst meloun je dobré pro matku i dítě. Především proto, že meloun:

 • meloun dělá mléko více tukovým a výživným;
 • saturuje ho vitamíny a karoten;
 • s vysokým obsahem organických cukrů a uhlohydrátů.

Ne všechny ženy však mohou kojit během kojení meloun: způsobuje fermentaci ve střevech a může vyvolat koliku u dítěte.

Proč nemůže jíst meloun v kojení

Meloun může u dítěte vyvolat alergii a rozrušení střev. Proto se do 3 měsíců nedoporučuje používat. i když se dítě narodilo zdravé a vše je v pořádku. Použití tohoto přípravku je přísně kontraindikováno u alergiků, protože meloun je také nejsilnějším alergenem a přípravkem pro dospělé, který zhoršuje a vyvolává alergické reakce na léky, ovoce, bobule nebo dokonce zvířecí vlasy, textilie a syntetická barviva. Pokud je tedy matka nebo dítě alergické, je použití melounu přísně kontraindikováno.

Pravidla pro konzumaci melounu během kojení

Pokud žena miluje meloun a nemůže se popřít voňavým kouskem tohoto tykve, měla by dodržovat následující pravidla:

 • zatímco dítě není staré 3 měsíce, nedoporučuje se matce jíst meloun;
 • nejméně alergeny místních plodů shromážděných v polovině srpna;
 • začít jíst meloun se doporučuje s malým kouskem;
 • měli byste pečlivě sledovat reakci dítěte: výskyt zarudnutí na kůži, vyrážky a kolika, bolest břicha naznačuje, že nemusíte jíst meloun;
 • rané bobule by se neměly jíst, protože mohou obsahovat velké množství alergenů, chemikálií a hnojiv.

Když nemůžete jíst meloun vůbec během kojení

Jíst meloun se nedoporučuje kojící matce v následujících situacích:

 • s jakoukoli formou gastritidy a kolitidy u matky a dítěte;
 • pokud matka trpí cukrovkou a je náchylná k nadváze a otoku;
 • pokud má plod zjevné poškození a promáčknutí. Rané plody by se neměly jíst, protože mohou být toxické a ošetřené chemickými hnojivy a škodlivými látkami;
 • pokud dítě po jídle meloun začalo plakat častěji, na kůži se objevilo zarudnutí, objevily se uvolněné stoličky a zesílila se úzkost.

Kdy mohu začít jíst meloun pro kojící matku?

Pediatrové doporučují začít s krmením melounu malým kouskem dříve, než dítě dosáhne věku 3 měsíců. Ale ti, kteří chtějí zhubnout po porodu, by měli mít na paměti, že kvůli vysokému obsahu cukru může meloun vyvolat nadváhu..

Měli byste pečlivě sledovat, jak dítě reaguje na mléko: pokud se mu to nelíbí nebo pokud je zarudnutí, úzkost, pláč, měli byste se zdržet konzumace melounu. Tento produkt by neměl být podáván, pokud je dítě nemocné, trpí alergickými reakcemi nebo proniká léky..

V jaké formě může kojící matka jíst meloun?

Tento produkt se konzumuje surový. Proto není nutné meloun vařit zvláštním způsobem, připravovat z něj koktejly, smoothies ani ho používat jako náplň do koláčů. Během kojení lze jíst několik kousků melounu bez semen a kůry.

Kolik můžete jíst meloun během kojení

Stačí spotřebovat malý kousek - asi 100 gramů. Pokud dítě normálně přijímá mléko, stačí jíst 1-2 kusy denně, ale matka by měla mít na paměti, že meloun může přispět k nadváze díky velkému množství cukrů.

Odrůdy melounu a jak je používat při kojení

Jakýkoli meloun obsahuje hodně vlákniny a cukru. Nejsladší kulaté odrůdy se žlutou nebo lehce oranžovou dužinou. Nejméně sladké melouny jsou ty, které jsou podlouhlé a tvrdé maso. Aby nedošlo k přibírání na váze během kojení, je nutné zvolit zelené ovoce. Melouny zrající v srpnu a září obsahují nejméně alergenů..

Jak vybrat meloun

Chcete-li vybrat meloun, musíte si vybrat zralé, nepoškozené ovoce bez trhlin, skvrn a shnilých míst. Vůně by měla být sladká a příjemná. Zralé ovoce může způsobit silné kvašení ve střevech, takže byste si je neměli vybrat.

Stanovisko Komarovsky k melounu během krmení

Dr. Komarovsky věří, že meloun by měl být během kojení konzumován s opatrností. Může vyvolat koliku, alergie, zvláště pokud dítě bere léky.

Recepty melounů pro kojení

Koktejl s kiwi a melounem. K vaření potřebujete 2-3 kousky melounových semen a kůry, 2-3 loupané kiwi a 100 gramů ovesné vločky a 100 gramů syrovátky. Všechny výrobky jsou smíchány v mixéru a použity jako osvěžující nápoj..

Koktejl se zmrzlinou, banánem a vanilkou. 2 kusy melounu se smíchají v mixéru s oloupanými banány, kopečkem vanilkové zmrzliny a čokoládové ovesné vločky. Případně přidejte lžičku tekutého medu. Nápoj lze konzumovat během kojení..

Recenze

Měl jsem zdravé dítě. Během kojení jsem si dovolil kousek melounu a nic. Baby líbilo mléko.

Nedoporučuji, abyste se během krmení zapojili do melounu. Můj Ksyusha netoleruje mléko vůbec, když budu jíst meloun. Začíná to zasténat a červenat se. Takže jsem zrušil produkt.

Ach, tento chutný a voňavý meloun: je možné jíst kojící matku při kojení?

Během období laktace se žena musí vzdát mnoha svých oblíbených jídel. I povolená jídla by měla být konzumována střídmě, podle řady pravidel..

Jinak může dojít k vážnému poškození zdraví dítěte. Například meloun během kojení může být prospěšný, pokud je konzumován správně, a poškození, pokud není zavedeno včas a negramotně.

Pro kojící ženy je důležité znát vlastnosti tohoto produktu, vlastnosti jeho zařazení do nabídky.

Výhody melounu pro tělo

Meloun je výživná, zdravá ovocná plodina, která se aktivně používá při hubnutí. Obsahuje:

 • vápník;
 • kyselina listová;
 • vláknina - stabilizuje stolici a zlepšuje trávení;
 • vitamín A;
 • sodík;
 • kyselina askorbová;
 • tokoferol;
 • hořčík;
 • kyselina nikotinová;
 • uhlohydráty - zlepšují náladu, dávají sílu;
 • železo - stimuluje obnovu krve;
 • draslík;
 • jód.

Tato kompozice má příznivý účinek nejen na hubnutí těla, ale také na jakoukoli osobu. Použití melounu během kojení dodává kojící matce energii, pomáhá posilovat vlasy a zuby. Současně bude mít pozitivní účinek také příjem malého množství melounu do těla dítěte spolu s mateřským mlékem..

Pravidla pro konzumaci melounu a melounu během kojení

Během kojení musí být matka zvláště opatrná - nekupujte melouny a melouny na sporných prodejních místech, proveďte test na dusičnany, zorganizujte alergický test.

Kromě těchto opatření existuje také řada opatření, která pomohou kojící matce bez aromatických šťavnatých plodů bez následků..

 1. Před použitím omýt meloun a meloun mýdlem.
 2. Jezte pouze tu část ovoce, která je blíže ke středu - nejméně 3-4 cm od slupky.
 3. Chcete-li uložit řezaný meloun nebo meloun v chladničce ne déle než jeden den.
 4. Nepřekračujte toto měření a spotřebujte nejvýše 3 až 4 plátky denně.
 5. Léčba se doporučuje konzumovat po jídle, ale ne okamžitě - po 30–60 minutách po těžkém jídle. To je nezbytné, aby nedošlo k fermentaci v gastrointestinálním traktu, což se projeví zvýšenou tvorbou plynu a nepohodlí u matky a bolestivou kolikou u dítěte.

Symbol vonné sladkosti konce léta tak může být zahrnut v omezeném množství do stravy kojící matky. Hlavní věcí je vybrat nejen chutný, ale i bezpečný produkt, a pak si můžete bezpečně vychutnat šťavnatou dužinu červeného melounu nebo zlatého melounu.

Doporučení

Aby se zabránilo rozvoji různých negativních důsledků, meloun by měl být správně zaveden do stravy. Specialisté nedoporučují užívat si šťavnaté ovoce, dokud dítě nebude mít tři měsíce. A to znamená, že byste neměli riskovat a jíst produkt, abyste nepoškodili tělo novorozence. A za 4 a 5 měsíců můžete tuto sladkou kulturu užít beze strachu.

Proč je termín označen odborníky za 3 měsíce? Faktem je, že během tohoto období střeva fungují a jakékoli změny ve stravě matky mohou negativně ovlivnit stav dítěte..


Meloun s gua můžete jíst, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců

Někteří odborníci doporučují odmítnout zavést produkt do stravy až do věku 6 měsíců. Takový zákaz není povinný pro každého z důvodu individuálních charakteristik těla.

Meloun je nutné do stravy zavádět postupně a pouze tehdy, je-li dítě zcela zdravé. Chcete-li začít, jíst trochu melounu ráno, a pak během dne sledovat reakce drobky. Při nepřítomnosti úzkosti, vyrážky nebo zhoršení stolice u dítěte následující den, snězte 2 kousky melounu, následujte dítě. Pokud se jeho zdraví nebo chování nezměnilo, můžete produkt beze strachu jíst. V této fázi je důležité nezkoušet nová jídla.

Máte-li alergické vyrážky, nadýmání, průjem nebo úzkost u dítěte, zkuste jíst meloun. Zkuste produkt znovu představit po 2 týdnech. Pokud se negativní účinky objeví znovu, zadejte produkt znovu po 1-2 měsících.

Výhody tykví

Každý ví, že bobule, zelenina a ovoce obsahují vitamíny a důležité živiny pro zdraví. Meloun pro kojící matku je skladiště užitečných stopových prvků. Toto ovoce je bohaté na minerály a vlákninu, proto bude prospěšné pro dítě a matku. Je pravda, že je nutné do stravy striktně zavádět produkt, je důležité pečlivě sledovat reakci dítěte.

Meloun má málo kalorií, ale mnoho užitečných minerálů, jako je draslík, hořčík, železo a vápník, což činí produkt užitečným pro zdraví dítěte. Je to diuretikum, tonikum a mírné projímadlo, díky obsahu vlákniny pomáhá zlepšovat funkci střev. Vitamín C, vitamín A a beta-karoten pomůže mámě urychlit regeneraci těla po porodu. Kromě toho lze tento lahodný pokrm konzumovat pro zvýšení průtoku mléka..

Podle encyklopedie zdravých produktů obsahuje toto bobule niacin a kyselinu pantothenovou. Plátky bobule o hmotnosti 170 gramů, obsahují asi 61 kalorií, téměř 1 gram proteinu, velmi málo tuku a asi 15 gramů uhlohydrátů, z nichž 1,4 gramů je dietní vláknina, a o něco méně než 14 jsou přírodní cukry. Draslík obsažený v tomto produktu snižuje riziko hypertenze. Kyselina listová je také užitečná pro mámu a dítě.

Kojící matky potřebují zvýšené množství živin, protože vitamíny a minerály jsou do jejího dítěte přenášeny mateřským mlékem. Dítě potřebuje zejména folát, bílkoviny, jód, zinek, vitamin A, C a vitamin B6. Pediatrové často doporučují kojícím matkám, aby do své stravy zahrnovaly sezónní ovoce..

Kontraindikace

Negramotná konzumace melounu může negativně ovlivnit jak pohodu ženy, tak dítěte. Tykve mohou způsobit tyto účinky:

 • Alergická reakce - existuje vysoká pravděpodobnost, že meloun způsobí u dítěte diatézu.
 • Zvýšená tvorba plynu, nadýmání - velké množství fruktózy je přítomno ve složení produktu, což může začít fermentačními procesy ve střevě.
 • Průjem - meloun má projímavé vlastnosti, v důsledku čehož může mít dítě žaludeční nevolnost.
 • Riziko otravy není tajemstvím, že mnozí zemědělci používají k pěstování melounu chemikálie, takže k otravě může dojít. Meloun musí být zakoupen pouze od důvěryhodných prodejců.
 • Nadměrná konzumace produktu může způsobit nárůst tělesné hmotnosti. To je důležité zvážit u matek, které se snaží co nejrychleji vrátit do svých předchozích podob..
 • Nedoporučuje se jíst bobule pro ty, kteří mají problémy se žaludkem (gastritida, vřed). Je také nutné opustit meloun se střevní nevolností.
 • Tykve jsou ideální jako dezert. Ale podle odborníků na výživu je nemíchejte s jinými produkty. Nekombinujte meloun s chlebem nebo produkty střevního kvašení. Po konzumaci melounu je zakázáno pít vodu, protože to může způsobit zvracení, průjem.

Na základě toho odpověď na otázku: Je možné, aby kojící matka snědla meloun, nemá jasnou odpověď. Vše záleží na individuálních vlastnostech těla dítěte a matky.


Správné zavedení melounu do stravy ochrání před mnoha negativními důsledky

Co je užitečné při kojení

Meloun je během kojení chutný a zdravý produkt.

Obsahuje vlákninu a bílkoviny, které jsou prospěšné pro ženské tělo, vitamíny, minerální soli a cukr, který je snadno stravitelný a nevyvolává nárůst tělesné hmotnosti..

Meloun je často doporučován pro ty, kteří mají problémy se srdcem, krevními cévami, játry, ledvinami, je užitečné pro anémii.

Důvod je ten, že obsahuje hodně draslíku a železa. Je prospěšný pro dnu a revmatismus..

Jedním z nejužitečnějších prvků pro ženy v kompozici je kyselina listová. Proto může být ovoce prospěšné jak při krmení dítěte, tak během těhotenství.

Tato složka ovlivňuje náladu. Bude to užitečné pro unavenou a nervózní novou matku. Kyselina listová pomáhá úspěšně bojovat s poporodní depresí.

Produkt je bohatý na vitamin C, který je také užitečný pro nastávající matku. V chladném období zásoby této látky pomáhají předcházet nachlazením. Kromě vitamínu C má mnoho minerálů, takže je tento produkt užitečný pro matky, jejichž imunita je velmi oslabená.

Pro ženy je tato kultura užitečná v tom, že zlepšuje vzhled. Předností je beta-karoten, který má pozitivní vliv na stav pokožky a vlasů.

Jíst ovoce pomáhá očistit tělo, normalizovat střeva a trávení, odstranit přebytek cholesterolu - to vše díky křemíku a vláknině ve složení.

Toto sladké a chutné ošetření neobsahuje mnoho kalorií, takže to nezkazí postavu. Meloun je alternativou k ne tak bezpečným dezertům.

Přečtěte si o vysokém počtu krevních destiček v krvi dítěte! Řekneme vám, za co jsou zodpovědní, jaká je norma pro lidi mladší než jeden rok.

V naší další recenzi najdete informace o tom, zda je možné během kojení jíst okurky - všechny výhody a nevýhody.

Je možné, že kojenci jedí rajčata? Vše o správné výživě mladých matek a novorozenců, podívejte se do tohoto materiálu.

Pravidla pro výběr melounu

Abyste maximalizovali výhody konzumace produktu, musíte se naučit, jak si vybrat správný meloun. Pro tohle:

 • Kupujte meloun nejdříve v polovině srpna, protože tykve dozrávají pouze blíže k podzimu. Výrobky, které se objevily na trhu dříve než toto datum, byly pěstovány s velkým množstvím chemických hnojiv. Takový vrchní obvaz u dospělých často způsobuje intoxikaci a pokud takový meloun vstoupí do těla novorozence spolu s mlékem, následky mohou být nepředvídatelné..
 • Pro kojící matku stačí koupit zralý meloun - je snadněji vstřebatelný tělem, sladký a voňavý. Chcete-li určit zralost, klepněte na klouby na povrchu produktu. Pokud je zvuk tupý, meloun je zcela zralý. Vůně zralého melounu je sladká, svěží. Pokud bobule nevydává žádný zápach, je lepší ji koupit..
 • Nekupujte řezaný nebo celý popraskaný meloun. Bakterie, které pronikají trhlinami nebo se usazují na povrchu, mohou způsobit průjem, otravu u matky a dítěte.
 • Nekupujte meloun s tmavými skvrnami, protože mohou naznačovat začátek kazení produktu.

Podle těchto jednoduchých pravidel si můžete být jisti, že si koupíte kvalitní produkt, který nepoškodí vás ani vaše dítě.

Jak a co je lepší jíst meloun

Pokud máte stále pochybnosti, zda je to možné při laktaci, ujistěte se, že je to „správně“..

Nejezte, když máte hlad. Rovněž není nutné konzumovat s jinými produkty, jedná se o samostatnou misku. Nejlepší čas k jídlu tykev mezi jídly. Ať je to svačinu.

Tento tykev dozrává na konci srpna. Všechno, co se prodalo dříve, je téměř jistě nasyceno dusičnany. Chemie je pro vás a vaše dítě velmi škodlivá. Ideální, pokud znáte místo svého původu. Máma během kojení by neměla experimentovat s nejasnými produkty.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen o konzumaci melounu během laktace.

Victoria, 25 let

Od dětství miluji melouny. Po porodu dlouho pochybovala, zda stojí za to jíst, nebo zda je lepší čekat rok. Poprvé jsem ochutnal meloun, když bylo dítě ve věku jednoho měsíce, neměl alergie ani špatné zdraví. Samozřejmě jsem snědl trochu, 1-2 plátky najednou.

Valentina, 31 let

Když bylo dítě 2 měsíce, rozhodla se jíst meloun. Obecně se mi moc nelíbí, ale v té době jsem se nemohl omezit. Poté, co jsem snědl 3 plátky sladkých bobulí, se dítě vyvinulo nadýmáním a průjmem. Proti tomuto produktu nemám nic, ale přesto si myslím, že při kojení je lepší se ho zdržet.

Během kojení je vhodné jíst meloun, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců. V tomto případě musí být produkt zaveden do stravy postupně. Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný! Přihlaste se k odběru našich oficiálních stránek v sociálních sítích a přidejte web do záložek, abyste drželi krok s novými články!

Jak bezpečně přidat do stravy vašeho dítěte

Pokud má dítě již jeden rok a chcete do jeho stravy zavést tykve, vyberte si produkt pečlivě.

Nakupujte žluté ovoce, které nemá zelené skvrny. Pokud má produkt suchý ocas, znamená to jeho zralost. Praskliny, promáčknutí, nepříjemná vůně nejsou povoleny. Plod musí mít dobrý zápach.

Opláchněte ji, je také lepší ji opláchnout vroucí vodou. Pokud dítě zkouší meloun poprvé, dejte mu velmi malý kousek. Sledujte reakce vašeho dítěte, aby neměly alergii.

Nemůžete krmit dítě melounem, který je uložen v lednici déle než jeden den v řezané formě. Pokud ovoce leží na stole déle než dvě hodiny, nedávejte jej..

Je lepší, když se z masa stane svačina mezi hlavním jídlem. Dítě mladší dvou let by nemělo jíst více než 100 g buničiny denně. Po dvou letech lze množství zvýšit na 200 gramů.

Při absenci kontraindikací a negativních reakcí může být meloun pro dítě velmi užitečný. Posiluje imunitní systém, zlepšuje zrak, růst, práci srdce, střeva, žaludek, stav nervového systému.

Nejlepší čas na nákup

Především stojí za to poslouchat příběhy lidí, kteří jedli pruhované bobule mimo sezónu. Varují ostatní před vážným nebezpečím, protože je narušena přirozená doba zrání..

Kojící matky musí pochopit, že zralé bobule, které vstoupily do obchodů před plánem, mají vysoký obsah dusičnanů a dalších chemických látek.

Pokud matka během krmení sníst plod, vystaví své dítě riziku intoxikace a alergických reakcí..

Důležité! Pravděpodobnost těchto rizik může být snížena získáním proužkovaného ovoce ve správný čas. Melounové období je období, které začíná v posledních týdnech srpna a končí na začátku září.

Takový čas je samozřejmě považován za optimální, protože vodní melouny mají čas dozrát samy o sobě, bez dalších chemických „stimulantů“. Lze však plně pochopit, zda je produkt po laboratorní studii vysoce kvalitní.

Jak si vybrat bobule

Aby nedošlo k rozrušení trávicí soustavy, kupte bobule pouze v sezóně. Ovoce získané před datem zrání absorbuje velké množství dusičnanů, které jsou pro organismus škodlivé a také se dostávají do mléka.

Aby bobule přinesla pouze výhody a potěšení s velkou chutí, musíte pro výběr dodržovat jednoduchá doporučení:

 • nemůžete koupit řezané kopie;
 • na povrchu by neměly být žádné trhliny nebo důlky;
 • je lepší koupit na konci srpna a do poloviny září. Je zakázáno jíst kojící ovoce, které se objevuje v prodeji na začátku srpna;
 • nemůžete použít nezralé a zdlouhavé vzorky;
 • po stisknutí by bobule měla praskat;
 • horní vrstva by měla být lesklá;
 • bobule by měla mít suchou špičku a žlutou skvrnu na její straně;
 • upřednostňuje se průměrné ovoce vážící asi 5 kilogramů. Velké vzorky absorbují velké množství dusičnanů;
 • také neberte malé melouny. Obsahují málo užitečných prvků;
 • ovoce by mělo být velké, ale lehké;
 • Nemůžete získat ovoce, které je uloženo na hromadu na zemi a prodáváno po silnici;
 • při klepání by měl být zvuk hluchý;
 • na kůře by neměl být žádný plak;
 • dostat se pouze na kontrolované místo;
 • nemůžete koupit zlevněné exempláře, které ležely na slunci na jeden den;
 • Chcete-li zkontrolovat zralost, nemůžete požádat o sekání melounu. Při krájení nařezaných neomytých plodů padají infekce na kůře do masa a způsobují vážné poškození těla;
 • kůra by měla být silná, jasná, s nasycenými pruhy.

Kojící matka musí před použitím zkontrolovat obsah dusičnanů..

To doma je velmi jednoduché:

Může být meloun kojící mámou

Melouny a melouny nejsou kontraindikovány pro kojící matku, jak si někteří lidé mylně myslí. Pokud dítě není náchylné k potravinové alergii, mohou být melouny zahrnuty do stravy několik týdnů po porodu. Hlavní věcí je nezneužívat a být pozorný na jakékoli zdravotní poruchy: vaše a vaše dítě.

Co je užitečný meloun pro kojení

Hlavním pravidlem matek kojících dětí je jíst potraviny s maximálním obsahem kyseliny listové, vápníku, železa, vitamínu C a dalších základních prvků. To vám umožní obohatit složení mléka a obnovit zdroje vašeho vlastního těla. S mnoha pokrmy a výrobky je však třeba zacházet opatrně, protože u dítěte existuje riziko akutní reakce.

Meloun je užitečný pro kojení, protože neobsahuje agresivní organické kyseliny, nebezpečné pro sliznice. Stimuluje tok mléka, zlepšuje jeho chuť, reguluje biochemické složení krve, neutralizuje toxiny, zvyšuje hladinu serotoninu, zlepšuje náladu. Vitamíny a sloučeniny jižní melounové kultury se podílejí na tvorbě nervového systému novorozence, zajišťují správný metabolismus, podporují normální krevní oběh.

Pravidelné používání melounu má příznivý vliv na stav zubní skloviny, snižuje vypadávání vlasů, snižuje riziko otoku, posiluje imunitní systém, zbavuje emoční stav. Ale sladká zelenina není dobrá pro každého. U žen s obezitou, sníženou citlivostí na inzulin nebo cukrovku to může zhoršit stav.

Meloun je kontraindikován u pyelonefritidy, peptických vředů žaludku a střev. Dalším důvodem pro vyloučení ze stravy může být reakce trávení nebo alergií u dítěte.

Kdy a jak vstoupit do stravy

Může meloun kojit zdravá žena? Závisí to na období laktace a reakci dítěte na novinky. V prvním a druhém měsíci po porodu se doporučuje zdržet se hlasování spolu s dalšími produkty, které nejsou zahrnuty do kategorie životně důležitých potřeb. Toto omezení je spojeno s nezralým trávicím systémem kojenců. I mikrodózy neobvyklých látek pronikající jejich trávicím traktem mohou vyvolat zvýšenou tvorbu plynů, koliku nebo zvracení.

Od třetího nebo čtvrtého měsíce můžete jíst malý meloun. Poprvé - plátek nejvýše 100 g.

V průběhu následujících 2 dnů je monitorována pohoda dítěte. Možné příznaky netolerance:

 • nadýmání;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání;
 • volná stolička.

V takových případech to můžete zkusit znovu za 1-2 měsíce. Pokud je vše v pořádku s dítětem, meloun je povolen kojící matce.

Doporučuje se jíst sladké tykve odděleně od jiných potravin, jinak riziko trávení pravděpodobně není jen u dítěte. V kombinaci s chlebem, mlékem, výrobky obsahujícími cukr, droždí, vlákninu, meloun vyvolává kvašení ve střevech, plynatost, průjem. Nejlepší čas k jídlu je 30–40 minut po snídani nebo obědě, jako občerstvení v odpoledních hodinách. Před spaním je vhodné zdržet se melounů, jinak je pravděpodobné těžké žaludeční potíže.

Meloun v GV by neměl být zneužíván. Maximální dávka během dne není vyšší než 300 g. Předehřívání přispívá k rozvoji poruch trávení, přetížení slinivky břišní, ledvin.

Volba otázky

Jedná se o sezónní produkt, doporučený pouze během sklizně: od srpna do října. Melouny ležící na regálech v zimě nebo na jaře nejsou zázrakem, ale výsledkem agrochemického pokroku. Vitaminy v nich pravděpodobně nebudou nalezeny, ale dusičnany a různé akcelerátory růstu jsou hojné. Nestojí za to riskovat zdraví a užívat si těchto plodů. Jako ty, které se prodávají téměř v sezóně, dobře, možná o pár týdnů dříve.

Zralé melouny dorazí na trhy a obchody ve výšce podzimu. Měli byste si vybrat malé - o hmotnosti 2-3 kg: Dagestan, „kolektivní farmáři“, kompaktní „torpéda“.

Kvalitní se při stlačení nekroskají, reagují na klikání na boku, vydávají příjemnou vůni vanilky nebo medu. Jejich kůže je suchá, nelepivá, bez trhlin a skvrn. Dužina dobrého ovoce je dokonce krémová, bílá nebo žlutá, šťavnatá, bez kontrastních pruhů nebo teček.

Může být meloun kojen, jak si vybrat a kolik jíst

Hlavní otázka těhotné a kojící matky: co mohu jíst při kojení a co je lepší odmítnout? Názory pediatrů se liší, což dále matuje kojící matky. Je možné jíst meloun během kojení? A pokud ano, jaké jsou jeho přínosy, normy použití a pravidla zavedení do stravy - náš článek je věnován odpovědím na tyto otázky.

Je možné kojit meloun?

Mladé matky často dělají typickou chybu - omezují nebo zcela vylučují některá jídla z potravy, protože se bojí dítěte ublížit. Přítel a matka říkají jednu věc, pediatr - další, na fóru píší třetinu. Je snadné se zmást a učinit správné rozhodnutí je mnohem obtížnější..

Během kojení dáte svému dítěti spoustu živin, včetně bílkovin, vitamínů, cukru, fosforu a vápníku. Během tohoto období vaše tělo potřebuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jedlé pohanky, vařené kuře a mrkev povedou k nedostatku složek v těle a jsou plné zastavení laktace. Můžete dokonce ztratit vlasy a zuby. Nemluvě o tom, že monotónní strava rychle vadí.

Pozornost! Světová zdravotnická organizace říká, že pokud vaše dítě nemá alergie a trávicí systém je normální, můžete jíst většinu potravin, na které jste zvyklí. KDO nejen nezakazuje zavádění tykví do stravy, ale trvá i na melounu. Ve své voňavé a šťavnaté buničině skutečně obsahuje velké množství živin a živin, které mají příznivý vliv na zdraví kojící matky.

Přípustnost použití v závislosti na věku dítěte

Během kojení se tělo dítěte seznamuje s biochemickým složením produktů. A čím rozmanitější je mateřská strava, tím menší je pravděpodobnost vývoje alergických reakcí v budoucnosti.

Pediatrové doporučují zavádění melounu do mateřské stravy postupně od věku tří měsíců. Do této doby bude jeho trávicí systém silnější, pravděpodobnost negativní reakce se sníží.

V budoucnu můžete zvýšit množství produktu na komfortní úroveň pro matku a dítě. Děti mohou dostat meloun od dvou let.

Viz také, je možné jíst meloun na lačný žaludek.

Výhody melounu pro kojící matku a dítě

Sladká drť obsahuje:

 • křemík, železo, zinek, kobalt, mangan, měď;
 • sodík, chlor, síra, vápník, draslík;
 • vitaminy A, B, C, E, PP, beta-karoten;
 • Trávicí enzymy;
 • monosacharidy;
 • vlákno;
 • organické a mastné kyseliny.

Použití melounu během kojení zvyšuje průtok mléka, protože obsahuje 90% vody, zabraňuje ukládání solí v ledvinách, odstraňuje toxiny.

Železo a vitamin C normalizují procesy tvorby krve, zvyšují hladinu hemoglobinu. Beta-karoten stimuluje imunitní systém, snižuje riziko onkologie. Vitamin C zmírňuje zánět, tónuje pokožku.

Vysoká hladina serotoninu zlepšuje náladu matky a dítěte. Vitamín mládí a růst B8 brání rozvoji aterosklerózy, odstraňuje cholesterol, reguluje fungování míchy a zvyšuje citlivost nervových vláken. Příjemným bonusem, který každá žena ocení, je vyšší růst vlasů..

Vlákno a enzymy zlepšují trávicí trakt, zvyšují počet bakterií mléčného kvašení, normalizují hmotnost a odstraňují přebytečnou tekutinu.

Při konzumaci melounu během kojení je nedostatek kyseliny listové zaplněn, což je odpovědné za správný vývoj imunitního, oběhového a nervového systému u dítěte.

Zinek a křemík mají antioxidační účinek, přispívají k regeneraci pokožky, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu. Po porodu pokožka rychle získá pevnost a pružnost..

Hořčík je zodpovědný za činnost kardiovaskulárního a svalového systému, normalizuje spánek a eliminuje záchvaty.

Kontraindikace

Přímé kontraindikace pro použití melounu v laktaci zahrnují:

 • alergické projevy u matky a dítěte;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida, pankreatitida (u matky);
 • urolitiáza.

U cukrovky by měla být spotřeba melounů omezena, ale ne úplně vyloučena, protože obsahuje fruktózu, která není pro diabetiky kontraindikována. Je nežádoucí jíst meloun po hlavním jídle, nelze jej kombinovat s mlékem a sodou.

Normy použití

Pokud jde o meloun, je vhodné připomenout pravidla oddělené výživy a jíst ji v malých kouscích jako samostatnou misku. Během kojení se doporučuje konzumovat ne více než 300 g týdně a zaměřit se na vaše vlastní pocity a stav dítěte. Pokud neexistují zjevné problémy, zvyšte rychlost postupně.

Jak zavést meloun do stravy

Melounové maso je produkt, který může vyvolat alergickou reakci. Pediatrové proto doporučují dodržovat určitá pravidla při zavádění melounu do stravy kojící matky..

Zahrnout do nabídky od třetího měsíce laktace. První porce není vyšší než 50 - 100 g. To stačí k tomu, aby se tělo dítěte seznámilo s biochemickým složením plodu.

Než budete jíst sousto, ujistěte se, že je dítě zdravé a nic neobtěžuje. Udělejte to ráno, pokud je dítě během dne rozmarné, bude snazší zjistit příčinu obav. Pokud není alergie a střevní kolika, další den můžete jíst další malou porci.

Pokud dojde k negativní reakci na nový produkt, vyloučte jej na dva týdny. Pokud se příznaky objeví tentokrát, nechte meloun na 1-2 měsíce.

Důležité! Při zavádění melounu do vaší stravy zkuste experimentovat s jinými novými potravinami..

Pravidla pro výběr kvalitního melounu

Jíst čerstvý meloun pouze v hlavní sezóně a pastilku, kandované ovoce a kompot v zimě. Rané plody jsou přesyceny dusičnany, které mateřským mlékem pronikají do těla dítěte a způsobují intoxikaci.

Chcete-li chránit sebe a své dítě, vezměte do provozu několik pravidel pro výběr kvalitního produktu:

 1. Nekupujte meloun nakrájený na kousky. Bakterie rychle pronikají do masa.
 2. Plody by měly být prosté poškození a tmavých skvrn. Zelené skvrny na slupce ukazují, že meloun není zralý nebo je přeplněn dusičnany.
 3. Vůně, ovoce by mělo vyzařovat nejsladší medovou nebo vanilkovou příchuť.
 4. Přitiskněte si prsty na povrch melounu, pokud se jedná o promáčknutí - nekupujte. Je přezrálá.
 5. Pokud je zvuk tupý, klikněte na prsty na povrchu - neváhejte ho vzít.
 6. Barva pokožky u kvalitního produktu sahá od světle žluté po sytě oranžovou.
 7. Zralý meloun má suchý ocas a měkký nos.
 8. Odmítají kupovat melouny na vedlejší kolej. Ovoce rychle absorbuje výfukové plyny automobilu a další škodlivé látky. Otrav se. Lepší je koupit na trzích nebo v supermarketech.

Závěr

Kojení je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě matky a jejího dítěte. K výběru potravin by se samozřejmě mělo přistupovat z hlediska bezpečnosti a užitečnosti pro tělo.

Vzhledem k tomu, že meloun není zahrnut do seznamu zakázaných produktů během laktace, podle standardů WHO jej neodmítněte používat jen proto, že to udělali vaši přátelé. Postupujte podle doporučení pediatrů, uvádějte produkt do nabídky postupně, sledujte reakci dítěte a užívejte si zdravé ovoce bez obav.

Je možné pro kojící matku meloun?

Meloun je výživná, zdravá ovocná plodina, která se aktivně používá při hubnutí. Obsahuje:

 • vápník;
 • kyselina listová;
 • vláknina - stabilizuje stolici a zlepšuje trávení;
 • vitamín A;
 • sodík;
 • kyselina askorbová;
 • tokoferol;
 • hořčík;
 • kyselina nikotinová;
 • uhlohydráty - zlepšují náladu, dávají sílu;
 • železo - stimuluje obnovu krve;
 • draslík;
 • jód.

Tato kompozice má příznivý účinek nejen na hubnutí těla, ale také na jakoukoli osobu. Použití melounu během kojení dodává kojící matce energii, pomáhá posilovat vlasy a zuby. Současně bude mít pozitivní účinek také příjem malého množství melounu do těla dítěte spolu s mateřským mlékem..

Když ne

Je tedy možné pro kojící matku meloun, kolik a kdy? Většina mladých matek může a měla by jíst meloun při kojení novorozence.

Existují situace, kdy byste během laktace absolutně neměli jíst voňavé ovoce:

Pokud tělo novorozence nereagovalo na produkt alergiemi nebo jinými negativními příznaky, lze jeho množství v mateřské nabídce bezpečně zvýšit. Meloun má další výhodu v laktaci, protože pozitivně ovlivňuje množství mateřského mléka. Tento efekt je v praxi přesvědčivě potvrzen, ale odborníci jej plně nevysvětlují..

Pokud se u vás vyskytne alergická reakce, bolestivé příznaky, poruchy trávicího systému novorozence, zlikvidujte aromatickou sladkost, dokud není konečně zjištěna příčina odchylky..

Pamatujte, že nadměrné množství aromatického ovoce v nabídce kojící matky může u novorozence způsobit nadýmání, emetický reflex a / nebo poruchu stolice..

Shrnutí - kojící matky mohou jíst meloun, to je přijatelné a dokonce užitečné, ale neměli byste zapomenout na opatrnost. Přísně dodržujte pravidla uvádění produktů, doporučení odborníků. Po narození novorozence ve věku tří měsíců se považuje za optimální zavést sladkosti do nabídky kojící matky.

Vyberte meloun

Nestačí přijít na to, jak správně přidat meloun do stravy pomocí HS. Musíme se také naučit, jak zvolit správné ovoce, abychom nezískali záměrně nekvalitní produkt:

Jak vidíte, výběr zralého, chutného a zdravého melounu není obtížný. Samozřejmě je lepší si ji koupit na spolehlivých prodejních místech, kde se prodávají osvědčené výrobky vysoké kvality..

Doufáme, že naše doporučení vám pomohou zavést meloun do vaší stravy bez poškození vašeho dítěte. Toto ovoce není jen chutné a voňavé, má zjevné výhody. Čerstvý a sladký meloun s kompetentním přístupem pomůže vytvořit židli, přidat energii. Kromě toho bude sloužit jako zdroj vitamínů, diverzifikovat nabídku a jednoduše potěšit kojící matku. Je pouze důležité naučit se, jak si vybrat toto ovoce a jak jej postupně zavést do stravy, přísně dodržovat pravidla.

Kdy a jak vstoupit do stravy?

Může meloun kojit zdravá žena? Závisí to na období laktace a reakci dítěte na novinky. V prvním a druhém měsíci po porodu se doporučuje zdržet se hlasování spolu s dalšími produkty, které nejsou zahrnuty do kategorie životně důležitých potřeb. Toto omezení je spojeno s nezralým trávicím systémem kojenců. I mikrodózy neobvyklých látek pronikající jejich trávicím traktem mohou vyvolat zvýšenou tvorbu plynů, koliku nebo zvracení.

Od třetího nebo čtvrtého měsíce můžete jíst malý meloun. Poprvé - plátek nejvýše 100 g.

V průběhu následujících 2 dnů je monitorována pohoda dítěte. Možné příznaky netolerance:

 • nadýmání;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání;
 • volná stolička.

V takových případech to můžete zkusit znovu za 1-2 měsíce. Pokud je vše v pořádku s dítětem, meloun je povolen kojící matce.

Doporučuje se jíst sladké tykve odděleně od jiných potravin, jinak riziko trávení pravděpodobně není jen u dítěte. V kombinaci s chlebem, mlékem, výrobky obsahujícími cukr, droždí, vlákninu, meloun vyvolává kvašení ve střevech, plynatost, průjem. Nejlepší čas k jídlu je 30–40 minut po snídani nebo obědě, jako občerstvení v odpoledních hodinách. Před spaním je vhodné zdržet se melounů, jinak je pravděpodobné těžké žaludeční potíže.

Meloun v GV by neměl být zneužíván. Maximální dávka během dne není vyšší než 300 g. Předehřívání přispívá k rozvoji poruch trávení, přetížení slinivky břišní, ledvin.

Užitečné vlastnosti melounu

Odborníci na výživu si vysoce cení prospěšných a nutričních vlastností melounů. Pokud na regálech uspořádáme složení tohoto slunečního ovoce, uvidíme pouze látky, které naše tělo potřebuje:

 • stopové prvky a makroprvky - železo, vápník, draslík, sodík, hořčík a jód;
 • vitamíny - A, C, P, E, B9 (jiné jméno je kyselina listová);
 • vlákno;
 • uhlohydráty.

Meloun během kojení pomůže ženě cítit nárůst energie a vápník ve složení tohoto plodu pomáhá posilovat zuby a vlasy, což je pro kojící matku nesmírně důležité. Kluk, který ochutnal mámino mléko, dostane také část živin a stopových prvků. Před užíváním tohoto produktu však musíte mít na paměti pravidla a kontraindikace..

Užitečné vlastnosti plodu

Vysoký obsah kyseliny listové, kterou mladá matka potřebuje ke zlepšení paměti a nálady, a proto pomáhá předcházet porodu po porodu.

Vitamíny C, B9, beta-karoten v melounech posilují imunitu, zlepšují zdraví vlasů a pokožky.

Nemoci ledvin, kardiovaskulární systém, játra brání železo, draslík, které jsou přítomny také v aromatické sladkosti.

Obsah křemíku normalizuje práci všech vnitřních orgánů.

Vlastnosti tykví očistit tělo od toxinů, toxinů, zlepšit pohyblivost střeva jsou známé mnoha.

Je velmi důležité, aby novorozenec měl dostatek mateřského mléka.

Jíst meloun zvyšuje produkci mléka.

Tyto výhody dělají pediatry tvrzení, že mladá matka může a měla by jíst tuto pochoutku, ale zároveň dodržovat některá pravidla.

Kontraindikace a důsledky

Meloun může ublížit nejen dítěti, ale i matce, pokud jej použijete negramotný. Je užitečné předem zjistit, jaké problémy mohou vzniknout pro ty, kteří se rozhodnou jíst při kojení:

 • Téměř každý produkt může být alergen a meloun - zejména. Existuje vysoká pravděpodobnost, že tento plod způsobí u dítěte diatézu.
 • Meloun má vysoký obsah fruktózy, což může způsobit fermentaci ve střevech. U kojenců se může objevit břicho a nadýmání.
 • Toto ovoce je známé svými projímavými vlastnostmi, takže dítě může reagovat na sladkost průjmu.
 • Bezohlední zemědělci krmí melouny chemickými hnojivy, která jsou plná otravy. Je nebezpečné koupit meloun od neověřených distributorů.
 • Ženy, které chtějí zhubnout po porodu, by si měly uvědomit, že tento bobule přispívá k přibírání na váze. Takové matky by je neměly používat příliš často.
 • Gastroenterologové nedoporučují meloun těm, kteří mají žaludeční problémy - trpí gastritidou nebo peptickým vředem. Během rozrušení střeva byste se měli zdržet tohoto dezertu..
 • Melouny a tykve mají chutné a sladké ovoce, které se nejlépe hodí jako dezerty. Měli by se však jíst odděleně, aniž by se míchali s jinými produkty - výživové to říkají. Zejména se nedoporučuje kombinovat meloun s chlebem a jinými potravinami, které způsobují kvašení ve střevech. Po tomto dezertu také nepijte vodu, aby nedošlo k průjmu nebo zvracení..

Jak vidíte, odpověď na otázku: Je možné, aby kojící matka snědla meloun, nemá jasnou odpověď, protože žádný produkt nemusí být absorbován tělem nebo není vhodný pro člověka. Pokud však žena nemá kontraindikace, může si během kojení dobře vychutnat chuť svého oblíbeného jídla.

Může být meloun kojící mámou

Melouny a melouny nejsou kontraindikovány pro kojící matku, jak si někteří lidé mylně myslí. Pokud dítě není náchylné k potravinové alergii, mohou být melouny zahrnuty do stravy několik týdnů po porodu. Hlavní věcí je nezneužívat a být pozorný na jakékoli zdravotní poruchy: vaše a vaše dítě.

Může být meloun kojen, jak si vybrat a kolik jíst

Hlavní otázka těhotné a kojící matky: co mohu jíst při kojení a co je lepší odmítnout? Názory pediatrů se liší, což dále matuje kojící matky. Je možné jíst meloun během kojení? A pokud ano, jaké jsou jeho přínosy, normy použití a pravidla zavedení do stravy - náš článek je věnován odpovědím na tyto otázky.

Normy použití

Pokud jde o meloun, je vhodné připomenout pravidla oddělené výživy a jíst ji v malých kouscích jako samostatnou misku. Během kojení se doporučuje konzumovat ne více než 300 g týdně a zaměřit se na vaše vlastní pocity a stav dítěte. Pokud neexistují zjevné problémy, zvyšte rychlost postupně.

Jak zavést meloun do stravy

Melounové maso je produkt, který může vyvolat alergickou reakci. Pediatrové proto doporučují dodržovat určitá pravidla při zavádění melounu do stravy kojící matky..

Zahrnout do nabídky od třetího měsíce laktace. První porce není vyšší než 50 - 100 g. To stačí k tomu, aby se tělo dítěte seznámilo s biochemickým složením plodu.

Než budete jíst sousto, ujistěte se, že je dítě zdravé a nic neobtěžuje. Udělejte to ráno, pokud je dítě během dne rozmarné, bude snazší zjistit příčinu obav. Pokud není alergie a střevní kolika, další den můžete jíst další malou porci.

Pokud dojde k negativní reakci na nový produkt, vyloučte jej na dva týdny. Pokud se příznaky objeví tentokrát, nechte meloun na 1-2 měsíce.

Důležité! Při zavádění melounu do vaší stravy zkuste experimentovat s jinými novými potravinami..

Je možné pro kojící matku meloun

Při kojení dítěte nemůže žena vždy jíst to, co chce, a měla by si dávat pozor na její stravu, zejména v prvních měsících po porodu, kdy je trávicí systém dítěte stále nedokonalý. To neznamená přísnou stravu pro kojení, ale některé potraviny by měly být vyloučeny. Zjistíme, co tělo melounu dodává lidskému tělu, kdy a jak ho může kojící matka jíst a zda to přinese výhody.

Kontraindikace

Přes přítomnost mnoha užitečných látek může meloun některým lidem ublížit. Důvodem je skutečnost, že může zhoršovat průběh řady nemocí.

Meloun je zakázáno používat za těchto podmínek:

 • diabetes;
 • pankreatitida
 • enterokolitida;
 • cholecystitida;
 • obezita;
 • individuální nesnášenlivost produktu;
 • infekční a zánětlivá onemocnění gastrointestinálního traktu;
 • peptický vřed.

Po vyšetření může žena vyloučit nebo potvrdit přítomnost kontraindikací.

Doporučení

Aby se zabránilo rozvoji různých negativních důsledků, meloun by měl být správně zaveden do stravy. Specialisté nedoporučují užívat si šťavnaté ovoce, dokud dítě nebude mít tři měsíce. A to znamená, že byste neměli riskovat a jíst produkt, abyste nepoškodili tělo novorozence. A za 4 a 5 měsíců můžete tuto sladkou kulturu užít beze strachu.

Proč je termín označen odborníky za 3 měsíce? Faktem je, že během tohoto období střeva fungují a jakékoli změny ve stravě matky mohou negativně ovlivnit stav dítěte..

Meloun s gua můžete jíst, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců

Někteří odborníci doporučují odmítnout zavést produkt do stravy až do věku 6 měsíců. Takový zákaz není povinný pro každého z důvodu individuálních charakteristik těla.

Meloun je nutné do stravy zavádět postupně a pouze tehdy, je-li dítě zcela zdravé. Chcete-li začít, jíst trochu melounu ráno, a pak během dne sledovat reakce drobky. Při nepřítomnosti úzkosti, vyrážky nebo zhoršení stolice u dítěte následující den, snězte 2 kousky melounu, následujte dítě. Pokud se jeho zdraví nebo chování nezměnilo, můžete produkt beze strachu jíst. V této fázi je důležité nezkoušet nová jídla.

Máte-li alergické vyrážky, nadýmání, průjem nebo úzkost u dítěte, zkuste jíst meloun. Zkuste produkt znovu představit po 2 týdnech. Pokud se negativní účinky objeví znovu, zadejte produkt znovu po 1-2 měsících.

Související videa

Dr. Komarovsky o výhodách a škodách melounů a melounů:

Meloun je tedy prospěšný pro kojící ženu a její dítě. Posiluje imunitní systém, zlepšuje srdeční funkce, cévní stav, aktivuje metabolické procesy, normalizuje fungování nervového systému. Abychom však mohli tento produkt těžit, je třeba konzumovat pouze kvalitní ovoce s mírou modernosti a také vědět, za jakých podmínek je meloun kontraindikován.

Je možné jíst meloun při kojení

V článku diskutujeme o melounu během kojení. Hovoříme o blahodárných vlastnostech produktu, zda může být konzumován během kojení. Dozvíte se, v jakých případech je nutné se zdržet používání tykví a jak je správně zvolit.

Může nebo nemusí meloun během kojení

Bezpečnostní pravidla pro mámu a dítě

Kojení je užitečné, pokud mladá matka přijme preventivní opatření.

Nejprve je třeba chránit sebe a dítě před otravou při krmení.

Pro urychlení zrání, růstu melounů, bezohlední výrobci používají dusičnany. Tyto látky způsobují otravu. Na začátku a v polovině léta je velká šance získat ovoce s vysokým obsahem dusičnanů. Konec srpna si můžete bez obav vychutnat meloun.

Je lepší vybrat ovoce bez skvrn, prasklin, se suchým ocasem. To je záruka, že meloun dozrával na melounu, ještě předtím, než se do něj nedostaly škodlivé bakterie.

Před krájením voňavého ovoce je třeba je umynout. Pokud se meloun ukáže jako nezralý, je pro kojící matku lepší opustit jeho používání. Půst, ani zralé ovoce, se nedoporučuje. Nelze kombinovat meloun s jinými produkty, zejména při kojení. Nejlepší je, když se zdravé občerstvení podává jako občerstvení například mezi snídaní a obědem.

Po ranním jídle si můžete zkusit sníst malý kousek přírodní sladkosti. To je nutné ke sledování reakce novorozence na neznámý produkt během dne. Pokud na kůži dítěte není vyrážka, nebude mít průjem nebo zvracení, nadýmání, kolika, další den můžete jíst trochu melounu. Ale nezapojujte se do toho. V tomto případě může dítě během kojení skutečně projevit negativní reakce, kterým je třeba se vyhnout.

Nadměrná konzumace melounu se může pro matku proměnit v řadu problémů. Za prvé, s nadváhou. Aromatická pochoutka skutečně obsahuje vysoký obsah snadno stravitelných uhlohydrátů. Ale jen mohou pomoci mladé matce při kojení opustit cukrářské výrobky, které nepříznivě ovlivňují trávení dítěte. Pokud dítě na meloun nereaguje, může nahradit sladkosti, sušenky a jiné sladkosti..

Jíst meloun nebo ne během kojení, každá žena určuje pro sebe. Spousta užitečných vlastností je plná přirozené pochoutky, ale dítě a jeho blaho jsou na prvním místě. Koneckonců, pro matku není nic důležitějšího než zdraví jejich drobků.

Co je užitečný meloun pro kojení

Hlavním pravidlem matek kojících dětí je jíst potraviny s maximálním obsahem kyseliny listové, vápníku, železa, vitamínu C a dalších základních prvků. To vám umožní obohatit složení mléka a obnovit zdroje vašeho vlastního těla. S mnoha pokrmy a výrobky je však třeba zacházet opatrně, protože u dítěte existuje riziko akutní reakce.

Meloun je užitečný pro kojení, protože neobsahuje agresivní organické kyseliny, nebezpečné pro sliznice. Stimuluje tok mléka, zlepšuje jeho chuť, reguluje biochemické složení krve, neutralizuje toxiny, zvyšuje hladinu serotoninu, zlepšuje náladu. Vitamíny a sloučeniny jižní melounové kultury se podílejí na tvorbě nervového systému novorozence, zajišťují správný metabolismus, podporují normální krevní oběh.

Pravidelné používání melounu má příznivý vliv na stav zubní skloviny, snižuje vypadávání vlasů, snižuje riziko otoku, posiluje imunitní systém, zbavuje emoční stav. Ale sladká zelenina není dobrá pro každého. U žen s obezitou, sníženou citlivostí na inzulin nebo cukrovku to může zhoršit stav.

Meloun je kontraindikován u pyelonefritidy, peptických vředů žaludku a střev. Dalším důvodem pro vyloučení ze stravy může být reakce trávení nebo alergií u dítěte.

Výhody melounu pro kojící matku a dítě

Sladká drť obsahuje:

 • křemík, železo, zinek, kobalt, mangan, měď;
 • sodík, chlor, síra, vápník, draslík;
 • vitaminy A, B, C, E, PP, beta-karoten;
 • Trávicí enzymy;
 • monosacharidy;
 • vlákno;
 • organické a mastné kyseliny.

Použití melounu během kojení zvyšuje průtok mléka, protože obsahuje 90% vody, zabraňuje ukládání solí v ledvinách, odstraňuje toxiny.

Železo a vitamin C normalizují procesy tvorby krve, zvyšují hladinu hemoglobinu. Beta-karoten stimuluje imunitní systém, snižuje riziko onkologie. Vitamin C zmírňuje zánět, tónuje pokožku.

Vysoká hladina serotoninu zlepšuje náladu matky a dítěte. Vitamín mládí a růst B8 brání rozvoji aterosklerózy, odstraňuje cholesterol, reguluje fungování míchy a zvyšuje citlivost nervových vláken. Příjemným bonusem, který každá žena ocení, je vyšší růst vlasů..

Vlákno a enzymy zlepšují trávicí trakt, zvyšují počet bakterií mléčného kvašení, normalizují hmotnost a odstraňují přebytečnou tekutinu.

Při konzumaci melounu během kojení je nedostatek kyseliny listové zaplněn, což je odpovědné za správný vývoj imunitního, oběhového a nervového systému u dítěte.

Zinek a křemík mají antioxidační účinek, přispívají k regeneraci pokožky, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu. Po porodu pokožka rychle získá pevnost a pružnost..

Hořčík je zodpovědný za činnost kardiovaskulárního a svalového systému, normalizuje spánek a eliminuje záchvaty.

Kontraindikace

Přímé kontraindikace pro použití melounu v laktaci zahrnují:

 • alergické projevy u matky a dítěte;
 • žaludeční a duodenální vředy, gastritida, pankreatitida (u matky);
 • urolitiáza.

U cukrovky by měla být spotřeba melounů omezena, ale ne úplně vyloučena, protože obsahuje fruktózu, která není pro diabetiky kontraindikována. Je nežádoucí jíst meloun po hlavním jídle, nelze jej kombinovat s mlékem a sodou.

Když po porodu můžete zkusit

V prvních třech měsících po narození pediatrové nedoporučují jíst meloun. Důvodem, proč nemůžete tento produkt během tohoto období konzumovat, je nedokonalost trávicího systému u novorozence a přítomnost cukru obsaženého v melounu, který může způsobit kvašení ve střevech dítěte. Tento produkt se zhoršuje s kolikou a musí být vyloučen, dokud dítě již nemá nadměrné hromadění plynů a gastrointestinální trakt nezlepší.

Obvykle kolika zmizí do konce třetího měsíce, a pokud během melounového období dítě nemá vyrážky nebo průjem, tak proč nevyzkoušet sladkou dužinu. V období od 4 měsíců je ve stravě povoleno laktace a dítě je dítěti zavedeno umělým krmením. Teprve po čtyřech měsících mohou lékaři zavést meloun do jídla kojící matky.

Samozřejmě pak, zda můžete tento nebo ten produkt zavést do své stravy při kojení ženy, do značné míry závisí na těle dítěte a zralosti jeho střev. Pokud dítě již ve druhém měsíci života nemá alergické reakce, kolika a trávení dobře fungují, mohou matky vyzkoušet jídlo doporučené od čtyřměsíčního období.

Jak vstoupit do vaší stravy

Při kojení by měl být do stravy zaveden šťavnatý meloun, počínaje malými kousky (100 - 150 g). Produkt je lepší jíst na odpolední svačinu. V takovém případě je třeba věnovat velkou pozornost zdravotnímu stavu dítěte. Pokud je vše v pořádku a na toto jídlo neexistují žádné negativní reakce (nadýmání, průjem, alergie), můžete na dvě plátky povolit malé zvýšení množství buničiny tohoto ovoce. Pokud je do konce týdne vše v pořádku, můžete vyzkoušet 3-4 kusy denně. Toto ovoce však nezneužívejte - nadměrná konzumace může u dítěte způsobit vyrážky a jiné alergické reakce.

Meloun by se měl jíst správně, aby nepoškodil sebe a své dítě.

Jako samostatný produkt

Při kojení nejezte meloun na lačný žaludek. Měl by být považován za nezávislý produkt mezi jídly. Nejlepší je nakrájet ovoce na malé kousky a jíst hodinu před jídlem nebo hodinu po něm.

Kombinujte s jinými produkty.

Meloun je zcela nekompatibilní s jinými produkty. Toto sladké ovoce je ve střevě rychle tráveno, ale při konzumaci s jinými potravinami se proces trávení zpomalí a začíná proces fermentace. To vše způsobuje takové negativní jevy, jako je nadýmání, zažívací potíže a zvracení. Proto se meloun konzumuje odděleně od ostatních potravin.

Obzvláště negativní reakce se vyskytují při konzumaci ovoce mléčnými výrobky. Koneckonců, jakýkoli proteinový produkt v kyselém prostředí se přehýbá.

Příznivé vlastnosti

Díky malému množství kalorií je tento dietní plod důležitým produktem v poporodní fázi života mladé matky. Dužina ovoce obsahuje ve velkém množství snadno stravitelné vitamíny, minerály, uhlohydrátovou složku, sacharózu.

100 gramů aromatické sladkosti neobsahuje více než 35 kcal. Pro kojící ženy můžete jíst meloun, což vám umožní obohatit mateřské mléko o mnoho užitečných prvků.

Při laktaci je zvláště důležité, aby tělo matky bylo opatřeno dostatečným množstvím tekutiny. Meloun obsahuje více než 90% vlhkosti, což přispívá k doplnění zásob tekutin, zvýšení toku mateřského mléka.

Ovoce dokonale odstraňuje usazeniny solí z ledvin, osvobozuje buňky a mezibuněčný prostor od negativních účinků metabolismu.

Během kojení je emocionální stav sestry rozhodující. Pozitivní náladu doprovází hormon serotonin. Jíst sladký dezert přispívá k intenzivní produkci tohoto hormonu..

V souladu s tím je zajištěna dobrá nálada pro sestru, pak je spolu s mateřským mlékem přenášen serotonin na dítě, což zvyšuje jeho náladu.

Hlavním pozitivním účinkem melounu na tělo matky je přítomnost vitamínu C a kyseliny listové. To je významný faktor při zodpovězení otázky - je možné, že kojící matka má meloun.

Ovoce také obsahuje mnoho dalších prospěšných složek. V přístupné formě jsou bílkoviny, různé vitamíny a minerály, sacharóza, minerální sůl, kyseliny organického původu. V tabulce jsou podrobně uvedeny jednotlivé složky, jejich vliv na matku a dítě:

Jak bohaté jsou plody

Sladký meloun obsahuje tolik kalorií - 35 kcal / 100 g.

Těchto 100 g obsahuje tyto živiny:

 • proteiny - 0,6 g;
 • tuky - 0,3 g;
 • sacharidy - 7,4 g;
 • organické kyseliny - 0,2 g;
 • dietní vláknina - 0,9 g;
 • voda - 90 g;
 • popel - 0,6 g.
 • A - 0,067 mg;
 • beta-karoten - 0,4 mg;
 • B1 - 0,04 mg;
 • B2 - 0,04 mg;
 • B4 - 7,6 mg;
 • B5 - 0,23 mg;
 • B6 - 0,06 mg;
 • B9 - 0,006 mg;
 • C - 20 mg;
 • E - 0,1 mg;
 • K - 2,9 μg;
 • PP - 0,5 mg;
 • niacin - 0,4 mg.
 • draslík - 118 mg;
 • vápník - 16 mg;
 • hořčík - 13 mg;
 • sodík - 32 mg;
 • síra - 10 mg;
 • fosfor - 12 mg;
 • chlor - 50 mg;
 • železo - 1 mg;
 • jod - 0,002 mg;
 • kobalt - 0,002 mcg;
 • Mangan - 0,035 mg;
 • měď - 0,047 mg;
 • selen - 0,7 mcg;
 • fluor - 0,02 mg;
 • zinek - 0,09 mg.

Kdy a jak vstoupit do stravy

Může meloun kojit zdravá žena? Závisí to na období laktace a reakci dítěte na novinky. V prvním a druhém měsíci po porodu se doporučuje zdržet se hlasování spolu s dalšími produkty, které nejsou zahrnuty do kategorie životně důležitých potřeb. Toto omezení je spojeno s nezralým trávicím systémem kojenců. I mikrodózy neobvyklých látek pronikající jejich trávicím traktem mohou vyvolat zvýšenou tvorbu plynů, koliku nebo zvracení.

Od třetího nebo čtvrtého měsíce můžete jíst malý meloun. Poprvé - plátek nejvýše 100 g.

V průběhu následujících 2 dnů je monitorována pohoda dítěte. Možné příznaky netolerance:

 • nadýmání;
 • ztráta chuti k jídlu;
 • říhání;
 • volná stolička.

V takových případech to můžete zkusit znovu za 1-2 měsíce. Pokud je vše v pořádku s dítětem, meloun je povolen kojící matce.

Doporučuje se jíst sladké tykve odděleně od jiných potravin, jinak riziko trávení pravděpodobně není jen u dítěte. V kombinaci s chlebem, mlékem, výrobky obsahujícími cukr, droždí, vlákninu, meloun vyvolává kvašení ve střevech, plynatost, průjem. Nejlepší čas k jídlu je 30–40 minut po snídani nebo obědě, jako občerstvení v odpoledních hodinách. Před spaním je vhodné zdržet se melounů, jinak je pravděpodobné těžké žaludeční potíže.

Meloun v GV by neměl být zneužíván. Maximální dávka během dne není vyšší než 300 g. Předehřívání přispívá k rozvoji poruch trávení, přetížení slinivky břišní, ledvin.

Jaké je použití melounu v laktaci

 • Pro ženu, která kojí své dítě, může být maso melounu užitečné takto:
 • cukry v ní dodají sílu;
 • zlepšuje náladu - obsahuje serotonin;
 • nezkazí to číslo - je to nízkokalorický produkt;
 • předá vitamíny a minerály ženskému tělu a při krmení dítěte;
 • zvýšení hemoglobinu;
 • uhasit žízeň a nasycení těla vlhkostí nezbytnou pro příval mléka;
 • zvýšit imunitu a zlepšit metabolismus;
 • pozitivně ovlivňují vzhled kojící matky, protože látky obsažené v ní zlepšují stav kůže a vlasů;
 • příznivý účinek na činnost kardiovaskulárního systému;
 • pomoc se zácpou.

Pravidla pro výběr kvalitního melounu

Jíst čerstvý meloun pouze v hlavní sezóně a pastilku, kandované ovoce a kompot v zimě. Rané plody jsou přesyceny dusičnany, které mateřským mlékem pronikají do těla dítěte a způsobují intoxikaci.

Chcete-li chránit sebe a své dítě, vezměte do provozu několik pravidel pro výběr kvalitního produktu:

 1. Nekupujte meloun nakrájený na kousky. Bakterie rychle pronikají do masa.
 2. Plody by měly být prosté poškození a tmavých skvrn. Zelené skvrny na slupce ukazují, že meloun není zralý nebo je přeplněn dusičnany.
 3. Vůně, ovoce by mělo vyzařovat nejsladší medovou nebo vanilkovou příchuť.
 4. Přitiskněte si prsty na povrch melounu, pokud se jedná o promáčknutí - nekupujte. Je přezrálá.
 5. Pokud je zvuk tupý, klikněte na prsty na povrchu - neváhejte ho vzít.
 6. Barva pokožky u kvalitního produktu sahá od světle žluté po sytě oranžovou.
 7. Zralý meloun má suchý ocas a měkký nos.
 8. Odmítají kupovat melouny na vedlejší kolej. Ovoce rychle absorbuje výfukové plyny automobilu a další škodlivé látky. Otrav se. Lepší je koupit na trzích nebo v supermarketech.

Volba otázky

Jedná se o sezónní produkt, doporučený pouze během sklizně: od srpna do října. Melouny ležící na regálech v zimě nebo na jaře nejsou zázrakem, ale výsledkem agrochemického pokroku. Vitaminy v nich pravděpodobně nebudou nalezeny, ale dusičnany a různé akcelerátory růstu jsou hojné. Nestojí za to riskovat zdraví a užívat si těchto plodů. Jako ty, které se prodávají téměř v sezóně, dobře, možná o pár týdnů dříve.

Zralé melouny dorazí na trhy a obchody ve výšce podzimu. Měli byste si vybrat malé - o hmotnosti 2-3 kg: Dagestan, „kolektivní farmáři“, kompaktní „torpéda“.

Kvalitní se při stlačení nekroskají, reagují na klikání na boku, vydávají příjemnou vůni vanilky nebo medu. Jejich kůže je suchá, nelepivá, bez trhlin a skvrn. Dužina dobrého ovoce je dokonce krémová, bílá nebo žlutá, šťavnatá, bez kontrastních pruhů nebo teček.

O melounu

Podle botanické klasifikace je meloun melounový kultivar patřící do rodiny dýně rodu Cucumber.

Ovoce je falešné bobule, někdy dorůstá až 20 kilogramů. Meloun byl původně pěstován v asijských zemích. To je populárně vnímáno jako “dezertní zelenina”, spolu s melounem.

Většina prospěšných vlastností melounu přímo souvisí s jeho rozmanitostí:

 1. Torpedo je nejsladší druh ovoce. Jedná se o pozdní odrůdu, dobře udržovanou po dlouhou dobu, která obsahuje velké množství železa, mědi.
 2. Cantaloupe - odrůda široce rozšířená v Evropě, je vlastní oranžové barvě, sníženému množství fruktózy, sacharózy. Odborníci umožňují vstup melounů této odrůdy do nabídky lidí trpících cukrovkou.
 3. Kolektivní zemědělec - distribuovaný na domácím trhu, sousední země. Tato odrůda obsahuje v porovnání s Torpedem polovinu užitečných prvků, vitamínů, minerálů. Kolektivní farmáři se vyznačují silnými diuretickými vlastnostmi..

Tradiční medicína považuje meloun za účinné terapeutické činidlo s mnoha pozitivními vlastnostmi..

Pravidla pro výběr melounu

Abyste maximalizovali výhody konzumace produktu, musíte se naučit, jak si vybrat správný meloun. Pro tohle:

 • Kupujte meloun nejdříve v polovině srpna, protože tykve dozrávají pouze blíže k podzimu. Výrobky, které se objevily na trhu dříve než toto datum, byly pěstovány s velkým množstvím chemických hnojiv. Takový vrchní obvaz u dospělých často způsobuje intoxikaci a pokud takový meloun vstoupí do těla novorozence spolu s mlékem, následky mohou být nepředvídatelné..
 • Pro kojící matku stačí koupit zralý meloun - je snadněji vstřebatelný tělem, sladký a voňavý. Chcete-li určit zralost, klepněte na klouby na povrchu produktu. Pokud je zvuk tupý, meloun je zcela zralý. Vůně zralého melounu je sladká, svěží. Pokud bobule nevydává žádný zápach, je lepší ji koupit..
 • Nekupujte řezaný nebo celý popraskaný meloun. Bakterie, které pronikají trhlinami nebo se usazují na povrchu, mohou způsobit průjem, otravu u matky a dítěte.
 • Nekupujte meloun s tmavými skvrnami, protože mohou naznačovat začátek kazení produktu.

Podle těchto jednoduchých pravidel si můžete být jisti, že si koupíte kvalitní produkt, který nepoškodí vás ani vaše dítě.

Užitečné a negativní aspekty konzumního melounu při kojení novorozence

Strava kojící matky v počátečním období laktace je mnohem přísnější než v těhotenství. Důvodem je skutečnost, že dítě s mateřským mlékem dostává celý komplex složek obsažených ve výživě matek.

Při sestavování nabídky sestry je hlavním úkolem minimalizovat obsah škodlivých a pochybných složek s maximálním množstvím živin. Mnoho mladých matek se zajímá: je možné kojit meloun?

Někteří pediatrové jsou opatrní při konzumaci melounu během kojení, protože se to týká alergenů. Zvláštní otázkou je, zda může být meloun kojen v prvním měsíci nebo ne.?

Většina odborníků však tvrdí, že jíst meloun během kojení je možné a nutné! Ovoce obsahuje mnoho užitečných látek, vitamínů, minerálů - životně důležité pro mladou matku a dítě.

Pravidla, která se mají dodržovat

Někteří pediatrové nedoporučují jíst meloun dříve než šest měsíců po narození dítěte. Tento zákaz však není povinný pro všechny, protože přenositelnost produktu je jeho individuální vlastností.

Před zavedením nového jídla do vaší stravy se musíte ujistit, že dítě je zdravé, nemá alergické vyrážky, má normální stolici. Poprvé můžete jíst malý kousek buničiny z melounu, nejlépe ráno. Pokud je dítě úzkostné, zvládnutí problémů bude snazší. Je důležité sledovat, zda existují nějaké projevy alergie, zda dítě trpí bolestmi břicha. Pokud dítě nic neobtěžuje - další den můžete jíst další kousek melounu a znovu ho následovat. Při zavádění tohoto produktu do stravy nemusíte vyzkoušet nová jídla.

Kožní vyrážky, nadýmání nebo průjem u kojence jsou známkou toho, že stojí za to chvíli konzumovat meloun. Pokud dítě projevilo podobnou reakci, má smysl odstranit toto ovoce ze stravy a pokusit se jej znovu představit po dvou týdnech. Pokud se nežádoucí důsledky opakují znovu - je lepší nepoužívat meloun v příštím měsíci nebo dvou.

Pokud se u dítěte vyskytnou nějaké reakce na meloun, měli byste odložit použití přípravku o měsíc nebo dva

Riziko konzumace melounu kojící matkou

Samozřejmě, pokud žena měla alergické reakce na tento produkt před těhotenstvím nebo se poprvé projevila během těhotenství dítěte, pak je u HS lepší, když se zdrží tohoto produktu. Kromě toho může být na dítě přenesena alergie na meloun.

 • Existují i ​​další kontraindikace pro jíst meloun:
 • diabetes;
 • průjem;
 • gastritida, peptický vřed;
 • exacerbace pankreatitidy a gastrointestinálních chorob.

Nadměrný příjem může způsobit průjem a bolesti břicha nejen u matky, ale i u dítěte.

Meloun, stejně jako všechny ostatní povolené zeleniny a ovoce, by měl být konzumován v sezóně, protože může obsahovat značné množství chemikálií. Nemůžete si koupit nezralé nebo krájené ovoce - to může negativně ovlivnit zdraví ženy, a tím i dítěte.

Výběr produktu pro spotřebu musí být zpracován odpovědně. Pokud ovoce pochází ze zahrady a není pochyb o jeho nákupu, je lepší jej odmítnout.

Recenze

Níže jsou uvedeny recenze žen o konzumaci melounu během laktace.

Victoria, 25 let

Od dětství miluji melouny. Po porodu dlouho pochybovala, zda stojí za to jíst, nebo zda je lepší čekat rok. Poprvé jsem ochutnal meloun, když bylo dítě ve věku jednoho měsíce, neměl alergie ani špatné zdraví. Samozřejmě jsem snědl trochu, 1-2 plátky najednou.

Valentina, 31 let

Když bylo dítě 2 měsíce, rozhodla se jíst meloun. Obecně se mi moc nelíbí, ale v té době jsem se nemohl omezit. Poté, co jsem snědl 3 plátky sladkých bobulí, se dítě vyvinulo nadýmáním a průjmem. Proti tomuto produktu nemám nic, ale přesto si myslím, že při kojení je lepší se ho zdržet.

Během kojení je vhodné jíst meloun, pouze když je dítě ve věku 3 měsíců. V tomto případě musí být produkt zaveden do stravy postupně. Doufáme, že náš článek byl pro vás užitečný! Přihlaste se k odběru našich oficiálních stránek v sociálních sítích a přidejte web do záložek, abyste drželi krok s novými články!

Meloun a kojení: jak nepoškodit novorozence

Od prvních hodin života dítěte musí mladá matka čelit problému výběru stravy. Koneckonců vás kojení nutí myslet na sebe, na zdraví a pohodu dítěte.

Proto neustále otázky: mohu jíst nebo ne? Především to platí pro potraviny (včetně zeleniny, ovoce a bobulovin), které mohou vyvolat alergie. Mezi nimi je meloun.

Je možné, aby kojící matka snědla meloun: všechny výhody a nevýhody bobulí během kojení

Kojící žena by měla pečlivě sledovat její stravu. Je důležité, aby produkty, které podporují produkci mléka, byly na stole, ale nezpůsobovaly alergii, nadýmání nebo rozrušení stoličky u dítěte. Mladé matky se často ptají: je možné jíst meloun, pokud kojíte dítě? Zda sladké a voňavé ovoce poškodí dítě a jaké je použití tohoto produktu?

Sladký voňavý meloun prostě žádá, aby byl jeden. Je však možné tento produkt používat během kojení? Tato otázka vzrušuje mnoho matek.

Možná reakce dítěte

I při dodržování opatření a pravidel pro zavádění melounu do stravy není možné předvídat, jak bude dítě reagovat na nový produkt. Je důležité znát všechny možné reakce těla dítěte na tykve. To pomůže ošetřovatelské matce okamžitě zjistit vývoj patologického stavu a vyloučit meloun z jejího menu.

Pravděpodobné reakce na produkt lze rozdělit do dvou typů:

 • alergický Objevují se na kůži s vyrážkou, zarudnutím, otokem, svěděním. Vývoj alergií je způsoben přítomností profilového proteinu v produktu. Nachází se také v pylu rostlin, citrusových plodů, březové šťávy;
 • zažívací trakt. Může být vyjádřeno ve zvýšené tvorbě plynu. Potom má dítě oteklý žaludek. Možné záchvaty koliky. Když se objeví, dítě přitáhne nohy k břišní stěně, stiskne ruce do pěst, křičí a křičí. Při špatném trávení jsou pravděpodobné otravy, nevolnost, zvracení a ztráta chuti k jídlu. Tělo dítěte také může reagovat na nový produkt se zácpou nebo průjmem.

Pokud se u dítěte objeví patologické stavy, měli byste ihned kontaktovat pediatra. Lékař vyzvedne drobky léků pro zlepšení pohody. V případě alergické reakce lékař předepíše antihistaminika a v případě otravy absorbenty. Mnoho léků má věková omezení. Vyberte léky, jejich dávkování by mělo být specialistou.

Závěr

Kojení je důležitým a rozhodujícím obdobím v životě matky a jejího dítěte. K výběru potravin by se samozřejmě mělo přistupovat z hlediska bezpečnosti a užitečnosti pro tělo.

Vzhledem k tomu, že meloun není zahrnut do seznamu zakázaných produktů během laktace, podle standardů WHO jej neodmítněte používat jen proto, že to udělali vaši přátelé. Postupujte podle doporučení pediatrů, uvádějte produkt do nabídky postupně, sledujte reakci dítěte a užívejte si zdravé ovoce bez obav.

Proč nemůžete jíst tuto přirozenou pochoutku pro kojící ženu

Až do nedávné doby by kterýkoli pediatr řekl, že meloun je kontraindikován u matek při kojení, i když neexistují žádná onemocnění. Existuje několik důvodů:

 • požití melounu do těla dítěte mateřským mlékem může vyvolat nadýmání, koliku, průjem, dokonce i zvracení;
 • u dětí s alergií dochází k diatéze z aromatických léčiv;
 • existuje riziko otravy (pokud byly tykve pěstovány dusičnany).

Moderní pediatrové však doporučují, aby se při kojení tak rychle nevzdávali myšlenky užívat si přirozenou sladkost. Je těžké přeceňovat výhody melounu.

Je možné kojit meloun?

Mladé matky často dělají typickou chybu - omezují nebo zcela vylučují některá jídla z potravy, protože se bojí dítěte ublížit. Přítel a matka říkají jednu věc, pediatr - další, na fóru píší třetinu. Je snadné se zmást a učinit správné rozhodnutí je mnohem obtížnější..

Během kojení dáte svému dítěti spoustu živin, včetně bílkovin, vitamínů, cukru, fosforu a vápníku. Během tohoto období vaše tělo potřebuje velké množství vitamínů, minerálů a bílkovin. Jedlé pohanky, vařené kuře a mrkev povedou k nedostatku složek v těle a jsou plné zastavení laktace. Můžete dokonce ztratit vlasy a zuby. Nemluvě o tom, že monotónní strava rychle vadí.

Pozornost! Světová zdravotnická organizace říká, že pokud vaše dítě nemá alergie a trávicí systém je normální, můžete jíst většinu potravin, na které jste zvyklí. KDO nejen nezakazuje zavádění tykví do stravy, ale trvá i na melounu. Ve své voňavé a šťavnaté buničině skutečně obsahuje velké množství živin a živin, které mají příznivý vliv na zdraví kojící matky.

Přípustnost použití v závislosti na věku dítěte

Během kojení se tělo dítěte seznamuje s biochemickým složením produktů. A čím rozmanitější je mateřská strava, tím menší je pravděpodobnost vývoje alergických reakcí v budoucnosti.

Pediatrové doporučují zavádění melounu do mateřské stravy postupně od věku tří měsíců. Do této doby bude jeho trávicí systém silnější, pravděpodobnost negativní reakce se sníží.

V budoucnu můžete zvýšit množství produktu na komfortní úroveň pro matku a dítě. Děti mohou dostat meloun od dvou let.

Viz také, je možné jíst meloun na lačný žaludek.

Články O Neplodnosti