Hlavní Výživa

Jak odlišit PMS od těhotenství?

Čas čtení: 6 minut

Když opravdu očekáváte těhotenství, používejte osvědčené lidové metody pro těhotenství, věřte ve známky, poslouchejte každý nový pocit, každý nový pocit uvnitř. Zpoždění je stále daleko, ale já už to chci vědět jistě tady a teď. A jak by to mělo štěstí, žádné známky údajného těhotenství. Nebo naopak, existuje mnoho příznaků, které se dříve nezdály, ale nechci se utěšit nadějí marně, protože zklamání, které přišlo s příchodem pravidelných období, je ještě horší než úplné ignorování. A tak se stává, že již existují všechny známky ICP, která začala, a naděje neumírá - ale co když!

Podívejme se, co se v těle děje s PMS a co v raných stádiích těhotenství.

Obsah článku:

Příčiny PMS - proč si to všimneme?

Předmenstruační syndrom lze nalézt přibližně u 50–80% žen. A to není fyziologický proces, jak si mnoho žen myslí, ale onemocnění, které je charakterizováno řadou symptomů, které se objevují 2 až 10 dní před nástupem menstruace. Jaké jsou však příčiny výskytu? Existuje několik teorií.

 • Ve druhé fázi měsíčního cyklu je poměr progesteronu k estrogenu náhle narušen. Množství estrogenu se zvyšuje, dochází k hyperestrogenismu a v důsledku toho funkce korpusu luteum oslabuje a hladina progesteronu klesá. To má silný vliv na neuroemocionální stav..
 • Produkce prolaktinu se zvyšuje a v důsledku toho dochází k hyperprolaktinemii. Pod jeho vlivem dochází k výrazným změnám mléčné žlázy. Zvyšují se, bobtnají a jsou bolestivé..
 • Různá onemocnění štítné žlázy, narušená sekrece řady hormonů, které ovlivňují ženské tělo.
 • Porušení práce vede k metabolismu voda-sůl, který také hraje roli ve vývoji příznaků PMS.
 • Významným způsobem přispívá nedostatek vitamínů, zejména B6 a stopových prvků vápník, hořčík a zinek - to se nazývá hypovitaminóza.
 • Genetická predispozice má také své místo.
 • A samozřejmě, časté stresy nepřecházejí bez poškození zdraví žen. U žen, které jsou jim vystaveny, se PMS vyskytuje několikrát častěji a příznaky se objevují v závažnější formě.

Všechny tyto teorie existují, ale nejsou zcela prokázány. Přesto považují teorii nevyváženosti hormonů estrogen a progesteron za nejspolehlivější, nebo kombinaci několika důvodů.

Pokud nechcete jít z lékařského hlediska, pak, jednoduše řečeno, PMS je fyzické a emoční nepohodlí, ke kterému dochází v předvečer menstruace. Někdy cítí takové nepohodlí žena jen několik hodin, ale obvykle několik dní.

Skutečné příznaky PMS - ženy sdílejí zkušenosti

Projevy jsou velmi rozmanité a individuální pro každou ženu, navíc lze v různých cyklech pozorovat odlišnou sadu symptomů.

Zde jsou hlavní:

 • Slabost, rozptýlení, únava, letargie, necitlivost v rukou;
 • Nespavost nebo naopak ospalost;
 • Závratě, bolesti hlavy, mdloby, nevolnost, zvracení a nadýmání, horečka;
 • Otok prsu a těžká bolestivost;
 • Podrážděnost, slza, dotyk, nervózní napětí, nálada, úzkost, bezohledný hněv;
 • Edém, rovnoměrný přírůstek na váze;
 • Bolest v zádech nebo tažení v dolní části zad a v břiše, bolestivé fyzické pocity v kloubech a svalech, křeče;
 • Alergické kožní reakce;
 • Útoky paniky a bušení srdce;
 • Změny vnímání pachů a chutí;
 • Náhlé zvýšení nebo snížení libida;
 • Oslabená imunita a následně zvýšená náchylnost k různým infekcím, exacerbace hemoroidů.

Nyní víte, že existuje mnoho symptomů, ale všechny se samozřejmě neobjeví u jedné ženy. Není divu, že mnoho z nich zaměňuje příznaky PMS se známkami raného těhotenství, protože jsou téměř totožné. Ale během těhotenství je hormonální pozadí úplně jiné. Hladiny estrogenu jsou sníženy a progesteron stoupá, zabraňuje nástupu menstruace a udržuje těhotenství. Teorie o příčině PMS v rozporu s hormonálním poměrem se tedy jeví jako nejvíce pravdivá, protože v PMS a během těhotenství existují zcela odlišné kvantitativní ukazatele stejných hormonů, ale podobnost je ve velkém rozdílu v jejich počtu a ve skutečnosti, že oba procesy jsou hlavně regulovány progesteron:

 • PMS - hodně estrogenu a malého progesteronu;
 • Předčasné těhotenství - nadbytek progesteronu a nízká hladina estrogenu.

Co by to mohlo být - PMS nebo těhotenství?

Vůbec jsem netušil, že jsem těhotná, protože, jako obvykle, týden před mým obdobím jsem se z jakéhokoli důvodu začal otrávit a plakat. Pak si hned myslela, že opět letí, dokud si neuvědomila, že mám zpoždění a že moje ICP nebude projít. A to vůbec není on, jak se ukázalo. Takže nevím, jaké příznaky jsou tak brzy. Měl jsem je každý měsíc..

Ilona:

Teď jsem si vzpomněl... Všechny příznaky byly jako v pravidelné měsíční bolesti v podbřišku, únava.... každý den jsem si myslel - no, dnes určitě půjdou, den uběhl a myslel jsem si: no, dnes... Pak to bylo nějak podivné vytáhnout žaludek (ukáže se, že tam byl tón).... udělal test a máš 2 tučné pruhy! A je to! Stává se tak, že se vůbec necítíte, že jste těhotná....

Rita:

Když jsem měl PMS, cítil jsem se strašně, že se to nezhoršilo, ale během těhotenství bylo všechno úžasné - vůbec nic neublížilo, moje hrudník se opravdu zvětšila. A také, z nějakého důvodu, byla taková super-duper nálada, že jsem chtěl obejmout každého, i když jsem ještě neměl ponětí o těhotenství.

Valeria:

Možná se někdo už usadil. Začal jsem uprostřed cyklu jako obvykle a všichni stále říkali: PMS! PMS! Proto jsem neudělal testy, abych nebyl zklamán. O těhotenství jsem se dověděl teprve 7 týdnů, kdy začala závažná toxikóza. Zpoždění bylo spojeno s nepravidelným cyklem uprostřed zrušení OK.

Anna:

A teprve když jsem zjistil, že jsem těhotná, uvědomil jsem si, že cyklus proběhl úplně bez obvyklého PMS, nějak se to začalo točit a nevšimlo si to, pak se zpožděním hrudníku začalo hodně bolet, bylo prostě nemožné dotknout se.

Irina:

Oh, zjistil jsem, že jsem těhotná! Hurá! Ale jaký druh PMS mě to až do testu zmatil, nic nerozuměl. Všechno bylo jako obvykle - unavené, chtěl jsem spát, bolelo mě hrudník.

Mila:

Nepochyboval jsem o tom, že všechno vyšlo poprvé, obvykle břicho vytáhlo týden před M, bolela mě hrudník, špatně spala, ale jako by se nic nestalo, nic jsem necítila, okamžitě jsem si uvědomila, že něco není v pořádku. Náš masik už rostl.

Ekaterina:

Bylo to pro mě taky.... A pak několik týdnů přetrvávaly stejné pocity: bolest na hrudi a žaludek usrkával, obecně to bylo jako před menstruací.

Valya:

Jak vidíte, rozlišení PMS a raného těhotenství není snadné. Co se dá dělat?

Inna:

Nejjednodušší způsob, jak čekat, není se znovu unervovat, ale udělat test hned ráno v první den zpoždění. Pro mnohé, i před zpožděním, se zobrazuje slabý pruh, ale ne pro všechny. Nebo proveďte analýzu hCG.

Jeanne:

Můžete doufat v těhotenství, pokud najednou, zázračně nemáte příznaky blížící se menstruace, tj. PMS.

Kira:

S nástupem těhotenství bude základní teplota stabilně nad 37 stupňů, zatímco před menstruací klesne pod. Zkuste měřit!

A navíc k výše uvedenému chci dodat: hlavní věcí není soustředit se na těhotenství a vše se ukáže dříve či později!

Pokud se vám náš článek líbil a máte o tom nějaké myšlenky, podělte se s námi! Je pro nás velmi důležité znát váš názor.!

Brzy těhotenství nebo ještě PMS

Ohodnoťte autora materiálu. Článek již ohodnocen 1 osobou.

Přihlaste se k odběru časopisu Kleo.ru na sociálních sítích:

Udělali jsme, co bylo v našich silách,
abyste získali nejzajímavější:

Pro partnery

soutěže

Pro tebe

Všechna práva na materiály zveřejněné v online časopise "Cleo.ru" jsou chráněny autorskými právy a souvisejícími právy. Materiály ženského portálu nelze použít bez aktivního odkazu na zdroj Cleo.ru. Redakce nezodpovídá za obsah reklamních materiálů na webových stránkách pro ženy. Uživatel stránky kleo.ru zaručuje, že umísťování materiálů, které předložil, neporušuje práva třetích stran (včetně, ale nikoli pouze autorských práv), aniž je dotčena jejich čest a důstojnost. Uživatel stránky kleo.ru, zasílající materiály, má tedy zájem o jejich zveřejnění na webu a vyjadřuje svůj souhlas s dalším používáním majiteli stránek kleo.ru..

Online publikace KLEO.RU (Kleo.RU) Osvědčení o registraci médií EL č. FS 77-74583, vydané Federální službou pro dohled nad komunikacemi, informačními technologiemi a hromadnou komunikací (Roskomnadzor) dne 14. prosince 2018. šestnáct+

Zakladatel: IP Ismagilov Evgeny Ramilievich
Hlavní šéfredaktor: Ismagilov Evgeny Ramilievich
Redakční kontaktní údaje pro vládní agentury (včetně Roskomnadzor): [chráněno e-mailem], +79677638370

Redakční kancelář: Samara, Turgenev str., Kancelář 7.

Bazální teplota od A do Z

Plánování našich vládců. Zkuste vyjádřit svůj názor! ->

* Drazí přátelé! Ano, tohle je reklama, jak se má točit!

PMS a známky těhotenství

Ahoj! Prosím, řekněte mi dívky, které mají výrazné příznaky PMS a těhotenství již začalo. Měli jste nějaké známky těhotenství a lišili se od známek PMS? A pak jsem prohlásil PMS. A jakmile se začnou projevovat příznaky, okamžitě jsem v depresi.

Přečíst komentáře 29:

Jaké jsou příznaky PMS, které máte?

Sania, Nejprve, bolest na hrudi 5-8 dní před M, poté táhne spodní břicho 3 dny před M a křeče za jeden den

upraveno před méně než minutou

přidáno po 2 minutách

Sania, nyní 5 DPO a začal tahat dolní část břicha. a už jsem naštvaná

elenav, roztomilý))) Hrudník může bolet i při nástupu B. Můj duphaston bolí ve druhé fázi i ve všech třech těhotenstvích.
Nikdy jsem nevěnoval pozornost bolesti břicha. V prvním B jsem měl takové bolesti, že jsem si myslel „cystitida“. Desátý rok je už můj cysty))) Zároveň je M vždy bolestivý a začal bolestí.
Myslím, že byste si neměli otírat nervy, hledat známky těhotenství, nemusí být vůbec na velmi dlouhou dobu.

Sania, moje hrudník začala bolet 2 dny, doktor řekl, že to byla reakce na ovulaci. Ale opět se mi zdá, že to je PMS

elenav, bolest na hrudi v důsledku vysokých hladin progesteronu. VT je již cystická, tedy velká. Když B je často cystická VT.
PMS je syndrom, který léčí lékaři (pokud je skutečný).
Citlivost prsou, křehkost, citlivost na břicho, nadýmání, zadržování vody v těle (čtení na váze) - to není fatální a nebude se informovat o rozpětí, protože to může být během těhotenství a ve druhé fázi.

elenav, po O, moje hrudník byl vždy bolestivý ze stran, nelišil se to v cyklu stříbra nebo v ber. Osobně jsem neměl žádné známky B, všechno bylo rozzlobené jako předtím. Již za 10 dpo viděl //
Nemusíte hledat nic a řídit, protože rozhodně nejste zab, váš mozek vám nedá! Drop tyto pera a prostě si užívat života

nezhnov4ik, chápu to, ale po dva roky je to jako žádný jiný problém a konečně se zdá, že cyklus je normální, a ovulace byla 100% a teplota vyskočila. Ale ty tahající bolesti.

Nezavírejte. Pokud chcete, budete o tom vědět jednou. A pokud se nyní rozhodnete, že se jedná o příznaky B a pak M půjde, bude to ještě horší na mé duši, kromě bolestivé hrudi a dvou proužků při testu, že neexistují žádné známky.

elenav, myslím, že čekáte na ICP brzy. Pokud máte cystu žlutého těla. Přečetl jsem vaše komentáře, něco není jasné: první ultrazvuk ukázal ovulaci již nastanou nebo před ovulačním stavem s přítomností dvou dominik. podzim ?. Nebo došlo k ovulaci a stále zůstávají dvě dominantní? Na druhé straně je cysta corpus luteum jasná. Zde naopak může menstruaci prosadit další týden.

panda20111, 27,10 před ovulačním stavem, 28,10 test na O +, 29,10 test na O je slabý, to znamená, že O byl stále 28,10. a 31,10 již našli VT cystu.

elenav, jedná se tedy o luteum corpus a produkuje progesteron, který podporuje těhotenství. pokud dojde k těhotenství, roste corpus luteum a stává se cystou, pokud k těhotenství nedochází, mizí, progesteron není produkován a začíná menstruace. Toto je každý cyklus, takže každý cyklus ovuluje největší (dominantní) folikul a na jeho místě se vytvoří žluté tělo, roste až do 7. dne po ovulaci, sedmého dne vrchol, pak, pokud existuje těhotenství, roste dále, pokud ne, klesá. Nevím, napsal jsem to jasně, ale nějak to je všechno. to je fyziologie a s tím není nic špatného. začalo brzy panikaření

elenav, testy neukazují Oh sám, ukazují LH uvolnění, ale to nezaručuje Oh sám, nemusí se to stát

přidáno po 2 minutách

lilyyy, vše je v pořádku, pouze u B VT nedosáhne cysty vůbec, prostě funguje, pak mizí s tvorbou placenty. Cysta je spíše výjimkou, v ideálním případě by neměla být

nezhnov4ik, u B samozřejmě neroste, roste okamžitě a zůstává. Také jsem měl VT cystu v těhotenství

přidáno před méně než minutou

cysta vpravo 37 mm. 6 týdnů

přidáno před méně než minutou

Zkopíroval jsem ultrazvuk, po dobu 6 týdnů byla taková cysta

nezhnov4ik, také neumím jasně psát. Opravdu nevím, jak mluvit se všemi těmito podmínkami. Stručně řečeno, zdá se, že uzist, - na pravém vaječníku byly 2 folikuly, v jednom O to bylo 100% ve druhém 90%. Ale vzhledem k tomu, že jsou příliš velké, vytvořily se 2 cysty. Rozumím, extrémní míra

elenav, takže od 2 cyst pak 2 folikuly doporučovaly. teprve po ovulaci se vytvoří VT, pokud se folikulární (funkční) cysta objeví, pokud folikul vyrostl a neexistoval souběžně

lilyyy, dobře, uzist řekl, že 2 faul. doporučeno. Zeptal jsem se G., jestli existuje šance to vzít pryč. s těmito cystami řekla ano. předepsal uslug a dal směr hCG po 14 dnech, protože test může ukázat falešný výsledek, přesně kvůli VT cystám.

elenav, ano, ukáže něco kvůli cystám, ale G to ví lépe. Takže tam byly 2 ovulace, takže existuje mnoho šancí))))) bez šance, když není ovulace

elenav, no, nevím, co gynekologa vedl. Jen s cystou luteum v těle Můžete otěhotnět, pokud byla přítomna, a na druhém vaječníku dominantní ko-ovulace! Při současných cystách mám více než jednoho gyn. řekl, že těhotenství je pochybné, protože s cystou korpusu luteum roste korpus luteum po ovulaci a během těhotenství POUZE VYROBÍ PROGESTERON STRONGLY. Proto je s cystou menstruace odsunuta pryč, za tímto účelem je utrichovi nebo dufovi předepsáno, aby vypnuli svou práci a růst.

lilyyy, řekla mi to samé. musí být svázáno s věštím, počkat 10 dní a vše bude jasné. Ale pravděpodobně většina dívek na tomto webu ví, jak dlouho a bolestně trvá těchto 10 dní

elenav, Ověřeno sami. Prošel všemi cystami s opakovaným potvrzením ultrazvukové kontroly

Předmět: Pomoc! Jak začalo těhotenství??

Možnosti motivu

Holky, drahoušku, zachraň! Třetí den bolí dolní část břicha, tahá se jako první den menstruace. (Sníme o dítěti, plánovali jsme a dělali to ve velmi samém období). Je to pro mě 5 týdnů. Dnes jsem si koupil test. Udělám to zítra ráno. Ale je ještě příliš brzy?
Celá dolní část zad je horká, trochu oteklá. Bože, co je se mnou špatné?
Chápu - hloupé - musíte jít k lékaři. Teprve včera jsem doufal, že to projde, dnes je sobota, jak jinak zítra přežít? Jak se rozhodnout jít k tomuto hroznému lékaři? Konec světa, Mlyn (

Dekabrina, klid.
Řeknu vám o sobě. Zpočátku jsem ani nečichal, a to je důvod, proč. První den poslední menstruace byl 12. července. 2. srpna (přesně si pamatuji tento den, protože příští narozeniny mé matky) se mi začala bolet hrudník, moje břicho se táhlo - obecně typický PMS. Pouze řád silnější. Pořád jsem si myslel, že něco bylo příliš brzy. O něco později (někde v polovině srpna) - hrozná podrážděnost a zlost bez zjevného důvodu.
27. srpna se ukázalo, co se ukázalo.

Dekabrina
a jaký rozdíl začíná „naše“ těhotenství? Vaše může začít tak, jak chcete. Můžete začít zvracet pár hodin po početí (jako moje přítelkyně) nebo se budete cítit dobře a nádherně po celých 9 měsíců (jako já). Všechno je tak individuální. Bolí vás hrudník? Neříká nic, možná PMS.. Loin? To také neznamená nic. Nic mi neublížilo a nepředstavovalo jiné těhotenství než zpoždění. A vůbec mě nenabádala, abych přemýšlela o možném těhotenství. Myslel jsem na něco takového. jedl krátce, uklidnil se a počkal.

Bojím se o něco jiného. Co když mimoděje (odpusť mi, Bože)? Někdy se to stane s potratem. Ach bože, já budu blázen těmito myšlenkami. Nemůžu spát, nemohu pracovat, nemohu dělat nic!

Dekabrina
k lékaři, jinak se budete s těmito myšlenkami trápit.

Měl jsem také typický PMS, týden někde předtím, než měl naplánovat krok do kalendáře. Bolí mě žaludek atd. Pak všechno odešlo, ale nedošlo k menstruaci. Pak jsem se cítil úplně nechutný (už ne bolest, ale jen trochu neochota dělat cokoli a neschopnost nikoho vidět) a můj manžel si koupil test. A tak to začalo.

Každý, jak vím, je jiný. Některé mají bolesti žaludku, jiné jako slony skákají. Byl jsem tak mrtvý, moje sestra se ani nevrčila

Miláček
Měl jsem také typický PMS, týden někde předtím, než měl naplánovat krok do kalendáře. Bolí mě žaludek atd. Pak všechno odešlo, ale nedošlo k menstruaci.
totéž + strašné zvracení. Myslel jsem, že mě otrávily broskve (hodně jsem snědl). Zavolal jsem do práce, vzal si volno. Pak odešla, pracovala den a další den - znovu. a tak 1,5 týdne. Začali se na mě dívat v práci a můj žaludek znovu onemocněl. šel k lékaři, ukáže se období 5-6 týdnů. kladen na zachování. Strávil jsem týden v nemocnici, ukázalo se, že mě bolí žaludek, protože moje střeva byla silně strusková a s nástupem těhotenství začaly problémy s toaletou. Bolest byla z velkého množství plynů. Při konzervaci pili pouze šťávu a jedli ovoce. Bolesti prošly, byl jsem propuštěn. Chlapec se brzy narodí

Dekabrino, neboj se. Koupit test ano udělat ultrazvuk.
Zainko, ale neměl jsem problémy s toaletou.

Zázrak v peří
Zainko, ale neměl jsem problémy s toaletou.
velmi šťastné pro vás švestky nejedli?

nic nebolí, nic naruší.

jen když nebudeme jíst, způsobí ti to špatné.

2 proužky a PMS

Předejte hCG a netrpte

Ne v pátém měsíci.. Stále existují pouze buňky, milimetry

NE! No, poslouchejte, jste zkušenější, a)) No, nic tam není vidět! ukážou vám hrášek! pokud to něco ukazuje. Tři týdny jsou od data posledního měsíce a od početí týden od síly. Udělejte si čas ultrazvukem. Přijďte, když je měsíc po posledním. měsíce, dokonce i polovina nechat to projít. Tam vám ukážou váš hrášek a řeknou vám, zda se ovoce obvykle nachází. Nemusíte jen chodit a já zářím. Nesedejte))

[Zpráva upravená uživatelem dne 4. 6. 2012 12:10]

Těhotenství nebo jen PMS: jak rozlišit a zda je lze zaměnit?

Počáteční známky těhotenství jsou velmi podobné PMS a mnoho žen, které zažívají podivné pocity před začátkem období, se diví, co je způsobilo..

Aby vás „zajímavá situace“ nepřekvapila, musíte pečlivě poslouchat signály vašeho těla a naučit se rozlišovat příznaky PMS od příznaků těhotenství..

"Co mám: PMS nebo těhotenství?" Jak odlišit jeden od druhého? “ Budeme diskutovat o těchto otázkách v tomto článku..

Co je to premenstruační syndrom?

Předmenstruační syndrom nebo PMS je zvláštní stav doprovázený určitými psychologickými a fyzickými projevy..

Podle statistik si asi 3 až 10 dní před menstruací asi 50 procent žen v plodném věku všimne nástupu PMS. Ženy během tohoto období se stanou podrážděnými, mohou plakat z jakéhokoli důvodu a také zažívají bolesti hlavy a bolesti svalů.

Výrazné psychologické projevy - podrážděnost, nervozita, dokonce i agresivita, se staly příčinou různých incidentů. Podle statistik je většina trestných činů, nehod a jiných incidentů, jejichž viníky jsou ženy, spáchána během PMS.

To je také věřil, že ženy trpící neustálým duševním stresem jsou také náchylné k tomuto syndromu..

Jaké jsou příčiny PMS?

Přes rozsáhlou prevalenci premenstruačního syndromu nemohou lékaři přesně určit příčiny jeho výskytu. Existují dvě hlavní teorie:

 1. Cyklické hormonální změny. Za jednu z hlavních teorií vývoje PMS je považována nerovnováha mezi hladinami hormonu progesteronu a estrogenu způsobená různými faktory..
 2. Chemické procesy v mozku. Počet neurotransmiterů, jako je serotonin a dopamin, ovlivňuje emoční a duševní stav. Například nedostatečný serotonin může zhoršit náladu, způsobit únavu, nespavost a další problémy..

Hlavní příznaky PMS

Během tohoto období jsou ženy nejčastěji znepokojeny kombinací fyzických a psychologických projevů..

Fyzický:

 • otok prsu a citlivost prsou;
 • kreslení bolesti v podbřišku a dolní části zad;
 • bolesti hlavy;
 • kožní vyrážky (akné);
 • zácpa nebo průjem;
 • nevolnost nebo zvracení.

Psychologický:

 • náhlé výkyvy nálady;
 • deprese, podrážděnost;
 • agresivita;
 • plačtivost;
 • únava;
 • ospalost nebo nespavost;
 • změna libida;
 • obtížnost soustředění atd.

Všechny tyto pocity vznikají v důsledku nerovnováhy mezi progesteronem a estrogenem a lze je kombinovat různými způsoby. U některých žen je PMS doprovázena pouze malými bolestmi v dolním břiše, zatímco u jiných je mnoho příznaků, které způsobují těžké nepohodlí.

V každém případě příznaky PMS zmizí po nástupu menstruace nebo po něm.

Příznaky raného těhotenství

Příznaky premenstruačního syndromu jsou velmi podobné rannému těhotenství. V těle těhotné ženy začíná aktivní produkce progesteronu - hormonu nezbytného k přípravě těla na porod dítěte.

Mezi hlavní příznaky těhotenství v raných stádiích patří:

 • zvýšená citlivost prsu;
 • nevolnost a zvracení
 • únava;
 • únava;
 • změny nálady.

Obecně platí, že příznaky těhotenství před zpožděním do značné míry připomínají PMS, takže může být docela obtížné odlišit jeden od druhého.

Jak zjistit příčinu malátnosti?

Aby bylo možné zjistit, co přesně způsobuje malátnost: PMS nebo těhotenství - musíte počkat na menstruaci. Pokud nepřijde v odhadovaném období, došlo s největší pravděpodobností k početí. Můžete to ověřit pomocí rychlého těhotenského testu.

Pokud nemáte trpělivost čekat na očekávané datum menstruace, můžete provést krevní test k určení úrovně lidského chorionického gonadotropinu (hCG)..

Těhotenské testy přesně reagují na zvýšení hladiny hCG po zpoždění, avšak hladina hormonu v krvi stoupá mnohem rychleji. Již 10. den po oplodnění bude analýza s téměř stoprocentní přesností ukazovat, zda jste těhotná nebo ne.

Užitečné video

V tomto videu se dozvíte více o tom, jak si nezaměňovat těhotenství s PMS..

Chcete-li se ujistit, že nedochází k žádným omylům a nedošlo k těhotenství, měli byste navštívit gynekologa. Během vyšetření lékař posoudí stav vnitřních pohlavních orgánů a zkontroluje tvar dělohy. Buďte připraveni, že po převzetí lékařem vás pošle na ultrazvuk k potvrzení přítomnosti plodu.

Fórum těhotenství. 9 měsíců časopis.

Těhotenství a porod. Diskuse o problémech

 • Nezodpovězená témata
 • Aktivní témata
 • Vyhledávání

První známky těhotenství.

 • Jdi na stránku:

První známky těhotenství.

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 12:06

Zveřejnil Daryushka »04.06.2007 12:44

Zveřejnil Daryushka »04.06.2007 12:45

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 12:47

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 12:49

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 12:59

Zveřejněno uživatelem Nadyushka2007 dne 04.06.2007 13:52

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 13:56

Zveřejněno uživatelem Nadyushka2007 dne 4. června 2007, 14:09

Zveřejněno uživatelem TAHbKA dne 4. června 2007 15:33

Příspěvek od Skazky »04.06.2007 18:30

Zveřejnil Nata dne 4. června 2007 20:58

Zveřejnil Alinka dne 4. června 2007 21:00.

Zveřejněno uživatelem NATALI dne 4. června 2007 21:42

Zveřejněno uživatelem Nadyushka2007 dne 05.06.2007, 10:05

Zveřejněno uživatelem Nadyushka2007 dne 5. června 2007, 10:06

Zveřejnil Bagmy dne 5. června 2007 10:57

Zveřejnil Bagmy dne 5. června 2007 10:59

Myslel jsem, že PMS a ukázalo se, že je těhotenství

Nováček

 • Příspěvky: 27
 • Registrováno: So 23. dubna 2005 18:55
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 11 409
 • Registrováno: Ne 11. ledna 2004 19:27
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Vlastní

 • Příspěvky: 121
 • Registrováno: Čt 31. března 2005 13:40
 • Umístění: Ukraine Kiev
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Super VIP

 • Příspěvky: 2598
 • Registrováno: Út 05.4.2005 15:26 hodin.
 • Z: Moskva
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Starý časovač

 • Příspěvky: 787
 • Registrováno: Čt 10. června 2004 11:16
 • Z: Petrohrad
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Super VIP

 • Příspěvky: 2504
 • Registrováno: Ne 3. července 2005 16:14
 • Od: Washington
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 18207
 • Registrováno: Út 3. května 2005 17:01
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 11819
 • Registrováno: čt 4. listopadu 2004 15:05 hodin
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 15 289
 • Registrováno: St 11. února 2004 16:31
 • Z: Ukrajina
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 14510
 • Registrováno: St 27. srpna 2003 18:06
 • Z: Moskva
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 18207
 • Registrováno: Út 3. května 2005 17:01
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 19211
 • Registrováno: Čt 14. října 2004 13:36
 • Z: Moskva
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Guru

 • Příspěvky: 7762
 • Registrováno: Út 20. července 2004 10:31 a.m.
 • Umístění: St. Petersburg
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Super VIP

 • Příspěvky: 2504
 • Registrováno: Ne 3. července 2005 16:14
 • Od: Washington
 • Profil
 • Na vrchol
 • Nahlásit tento příspěvek

Bůh

 • Příspěvky: 17717
 • Registrováno: St 3. září 2003 09:46
 • Z Francie
 • Profil

Jak odlišit PMS od začátku těhotenství?

V těle ženy se před nástupem menstruace mohou objevit neobvyklé pocity. Žena často klade otázku: co to je - PMS nebo těhotenství? Některé příznaky premenstruačního syndromu ve svém projevu skutečně velmi připomínají rané příznaky nedávné koncepce.

Předmenstruační syndrom

Abychom pochopili, co se v těle ve skutečnosti děje, musíte věnovat pozornost nejen podobným příznakům těchto dvou podmínek, ale také poznamenat jejich charakteristické rozdíly..

PMS - premenstruační syndrom je zvláštní stav, který je doprovázen určitými fyzickými a psychologickými projevy. Malátnost se objevuje několik dní a někdy i týdnů před menstruací. Příznaky PMS jsou podobné nástupu těhotenství.

Mnoho žen se zajímá o otázku, co přesně se v těle děje během premenstruačního období. Pokud je odpověď na tuto otázku známa, je snadné rozlišit PMS od prvních příznaků těhotenství.

Podobnosti a rozdíly

Před nástupem menstruace má žena změnu v hormonálním pozadí. Tato skutečnost ovlivňuje nejen její duševní stav, ale projevuje se také navenek. Musíte také vědět, jak odlišit PMS od prvních příznaků těhotenství.

Hruď

Hlavním znakem PMS je, že ženská prsa bobtná. Mohou být mírně bolestivé. Stejný stav je charakteristický pro „zajímavou situaci“. Během premenstruačního období však prsa roste pouze o pár dní a během těhotenství tento stav přetrvává po celou dobu.

Nálada

Hormonální změny mohou ovlivnit náladu ženy. Rychle se unavuje a otráví ji maličkosti. Jakmile se krvácení otevře, stav ženy se ustálí. Situace je s těhotnou ženou mnohem komplikovanější, během celého období ji budou provázet ostré výkyvy nálad.

V prvním trimestru jsou rozmary a podrážděnost většiny dívek výraznější než během premenstruačního syndromu. Obvykle prožíváte období před vašimi obdobími relativně klidně, a teď máte oči na mokrém místě a „všechno se rozzlobí“? Mohlo dojít k početí.

Reakce vůně a chuti

Není daleko od tajemství, že těhotná žena mění chuťové preference. Nastávající matka může zažít nesnesitelnou touhu po všem slaném nebo sladkém. Chuť známých jídel jí nevyhovuje. Stejné touhy často vznikají před začátkem menstruačního cyklu.

Trvalá averze k určitému jídlu je však charakteristická pouze pro budoucí matku. Během PMS se žena nebude cítit nemocná vzhledem vzhledu žádných produktů, to je známka těhotenství.

A to je jasný rozdíl mezi těmito dvěma státy. Touhu vyzkoušet něco nového lze vysvětlit nedostatkem vitamínů nebo minerálů. Takový problém může nastat jak během těhotenství, tak s PMS.

Toxikóza

Pro těhotnou ženu je toxikóza charakteristickým znakem, podle kterého lze určit těhotenství. Kdy toxikóza začíná po početí? Nevolnost a další nepříjemné příznaky se začnou projevovat (pokud vůbec začnou) pouze dva až čtyři týdny po početí. Proto až do zpoždění menstruace nebude nauzea. A pokud ano, důvodem není nedávné oplodnění, ale některé jiné lékařské nebo psychologické faktory.

Bolest břicha

Před menstruací se mohou objevit křeče v dolním břiše. Tato skutečnost má pochopitelný důvod: děloha se připravuje na oplodnění, její stěny jsou pokryty silnou vrstvou sliznic, které se začínají odlupovat před menstruací a způsobují bolest. Tyto bolesti mají různou intenzitu a trvání, nemusí způsobovat velké potíže, ale v jiných případech obtěžují ženu během menstruace..

V raných stádiích těhotenství jsou možné i neobvyklé pocity, ale mají jinou povahu. Běžně se bolest v dolním břiše během normálního těhotenství zpravidla neprokazuje. Jinak tato skutečnost naznačuje určité onemocnění..

Bolesti zad

Bolest v dolní části zad a na zádech může ženu před menstruací obtěžovat, ale u těhotných žen se tyto projevy obvykle rozvíjejí do konce tohoto období. I když v některých případech se takové pocity mohou objevit pár týdnů po početí v důsledku hormonálních změn.

Závrať

Jak před menstruací, tak v prvním trimestru může mít žena závratě. Tato malátnost je spojena s hormonálními změnami a zvýšením objemu krve. Ale obvykle není závratě před zpožděním, může se objevit ve třetím nebo čtvrtém týdnu po početí.

Krvavé problémy

S nástupem menstruace se u ženy objevuje špinění. Ale v prvních týdnech po početí je tento jev možný. Je pravda, že během těhotenství bude výboj velmi vzácný a lehký. Zatímco menstruace se vyznačuje hojným výbojem jasně červené barvy.

Někdy je těhotenství menstruací. Ale ve většině případů, pokud je krvácení hojné, naznačuje to patologii.

Močení

Hormonální restrukturalizace v těle budoucí matky vede ke změně fungování mnoha vnitřních orgánů. Pokud je žena těhotná, kvůli zvýšené koncentraci hormonálního progesteronu se stěny močového měchýře uvolní a žena se obává častého močení. To se nestane všem těhotným ženám, ale vyskytuje se to docela často. U PMS není tento jev charakteristický..

Vzhledem ke hře na hormony dochází před menstruací k viditelnému edému, který přechází na druhý nebo třetí den menstruace. Žena může dokonce získat 1-1,5 kg na hmotnosti. před menstruací. V prvních dnech po početí je také možné otoky, ale k tomu dochází jen zřídka. Obvykle naopak přebytečná tekutina zmizí.

Jak rozlišovat mezi nimi?

Diagnóza těhotenství v raných stádiích je plná řady obtíží. Příznaky, které se objeví před nástupem očekávané menstruace, lze interpretovat dvojznačně a nemusí vždy znamenat těhotenství.

Předčasné těhotenství má implicitní příznaky. To není vždy možné rozpoznat v prvních dnech a dokonce i týdnech. Někdy mladé ženy užívají PMS pro včasné projevy prvních příznaků těhotenství. Opak se stane, očekávajíc počátek menstruace, žena si nevšimne, že se v jejím těle začíná objevovat nový život a nemoci, které zažívá, jsou prvními příznaky těhotenství, které začalo.

PMS a těhotenství mohou mít stejné projevy. Abychom se nemýlili a včas nezjistili počátek oplodnění, existuje několik metod.

Nejprve musíte pravidelně udržovat kalendář nástupu menstruace. Tato rada není gynekologům dávána pacientům náhodou. Znáte-li den nástupu menstruace, můžete rychle odhalit zpoždění a skutečnost těhotenství.

Jak to určitě zjistit

Můžete se zkontrolovat doma. K tomu je třeba zakoupit expresní test v lékárně. Existují testy, které mohou stanovit těhotenství v nejranějších stádiích, již jeden až dva dny před zpožděním menstruace. Po zpoždění však zobrazí nejpřesnější výsledek. Jeho účinek je založen na stanovení hormonu hCG (chorionický gonadotropin), k němuž dochází pouze u těhotných žen..

Chcete-li se konečně ujistit, že příznaky, které trápí ženu před menstruací, naznačují nástup těhotenství, můžete jít k lékaři. Specialista předepíše testy, které potvrdí nebo popírají fakt těhotenství.

Krevní test na hCG (chorionický gonadotropin) je nejvíce informativní metodou pro diagnostiku těhotenství. Tělo začne produkovat hCG hormon pouze tehdy, když se v dutině dělohy objeví vajíčko plodu. Každý den se množství tohoto hormonu zvyšuje.

Zkušená gynekologka může těhotenství určit již v raných stádiích pomocí rutinního gynekologického vyšetření. V případě potřeby může předepsat laboratorní testy a ultrazvuk. Kdy je během těhotenství vidět ultrazvuk? S pomocí transvaginálního ultrazvuku je těhotenství určeno již ve třetím nebo čtvrtém týdnu ode dne početí. Ale nepokračujte v tomto zkoumání z vlastní iniciativy! Pro tento postup musí být stanoveny přísné údaje.

S věkem se žena naučí rozpoznávat signály vydávané tělem. Začne si všímat a správně interpretovat změny, které v něm nastanou. A i když jsou příznaky PMS a těhotenství podobné, pozorná dívka je rozezná.

Těhotenství nebo PMS: jak je nezamíchat

Tyto dvě podmínky jsou často podobné. Jak odlišit jeden od druhého? Můžete jít do lékárny a koupit test. Objevily se dva pruhy a nebylo co uhodnout. Pokud dovolenou trávíte někde v regionu Belukha nebo v poušti Karakum?

Všechno to začíná houpačkami nálad, podrážděností jako „všechno mě rozzlobí“ a slzami, přesně jako v dětství, když moje matka nekoupila panenku v „dětském světě“. Co je tato podmínka? Existují dvě možnosti: dívka očekává, že dítě nebo její období brzy začne. Podobnost těchto dvou různých stavů je vysvětlena především hormonálními vlnami. Hladina hormonu estrogen klesá, progesteron, ten, který destabilizuje naše emoční pozadí, se zvyšuje. A my sami nemůžeme nic dělat.

1. Výkyvy nálady jsou charakteristické jak pro období těhotenství, tak pro PMS, avšak u těhotných žen nejsou tak dlouhé a jdou mnohem rychleji.

2. Bolest zpět, která se vyskytuje u PMS, se nevyskytuje v časném těhotenství

3. K rychlému močení nedochází u PMS, ale je to možné během těhotenství.

4. S vyvíjejícím se těhotenstvím může dojít k propuštění, ale není hojné, má nahnědlý nebo narůžovělý nádech a projde během jednoho dne..

5. V počátečních stadiích těhotenství mléčné žlázy vždy bobtnají. V oblasti bradavek je možná bolest a brnění.

6. Nejčastěji se během těhotenství mění chuť a vůně potravin, což u PMS nikdy neplatí, ledaže byste si samozřejmě chtěli jen srandu.

Články O Neplodnosti