Hlavní Zdraví

Drotaverinum

Nejenže nepříjemný, ale také velmi znepokojivý pro každou těhotnou ženu může být pocit malby v dolním břiše předzvěstí extrémně nežádoucích událostí, z nichž nejnebezpečnější jsou spontánní potraty nebo předčasný porod.

Jak dokazuje většina budoucích matek, taková bolest se může objevit naprosto bezdůvodně. A i když ženy pečlivě pečují o těhotenství, snažte se být nervózní, fyzicky nezatěžovat, každá těhotná žena může být ohrožena.

V případě hypertonicity dělohy mohou být těhotným ženám předepsány Drotaverin, droga neznámá v západních zemích a používaná v zemích SNŠ od sovětských dob..

Lékaři, kteří předepisují tento lék, se vůbec nebojí stavu plodu - ve skutečnosti se díky Drotaverinu dostane plod k narození. Prokázané léta a zkušenosti generací, droga dosud nezklamala ani lékaře, ani ženy při porodu. Ale je to tak bezpečné, jak se říká?

Naše odpověď No-Spe

Pokud mluvíme o analogech Drotaverinu a jako bezpečnější nabídka slavné drogy No-Shpa, bude návrh poněkud nepravdivý. Proč? Ale Shpa není bezpečnější, je zcela identický s Drotaverinem co do složení i účinnosti.

Je to jen to, že maďarská značka je více populární, je známá jak v zemích východní, tak v zemích západní Evropy. A Drotaverin zůstává primárně naším produktem, „omezeným na cestování do zahraničí“ mimo CIS, tento lék používají výhradně naši lékaři, aby zachránil výhradně naše budoucí občany.

Droga je velmi účinná a občas levnější než maďarský protějšek. Je překvapivé, že i v postsovětském prostoru ho neznají velmi dobře a kupují zahraniční drahé drogy, aby zmírnili křeče.

Složení a farmakokinetika

Drotaverine je k dispozici ve dvou formách:

 • tabletované;
 • injekce.

Aktivní složkou léčiva je hydrochlorid drotaverinu. Působení léku je založeno na blokování fosfodiesterázy IV - speciálního enzymu, na kterém závisí stav hladkých svalů osoby (napětí nebo relaxace). Vystavení drotaverinu způsobuje eliminaci křečí.

Látka léčiva je velmi rovnoměrně distribuována v tkáních, rychle proniká do buněk hladkého svalstva. 98% se váže na plazmatické proteiny, vylučované ledvinami močí a částečně žlučí.

Nástup účinku drotaverinu je 15-20 minut po užití tablety a 5-10 minut po injekci.

Indikace pro těhotenství

Drotaverin je předepsán pro křečovité bolesti jiné povahy, pro těhotné ženy jsou nejdůležitější schůzky:

 • hrozící potrat;
 • potíže s otevřením hltanu dělohy během porodu;
 • poporodní kontrakce.

Kromě toho mají těhotné ženy často problémy se střevy (kolika, zácpa), žaludkem, močovým systémem (různé druhy zánětů) a oběhovým systémem (vazokonstrikce, která způsobuje vysoký krevní tlak). Ze všech těchto nešťastí lékaři doporučí nebo předepíší Drotaverin, pokud výsledek studie o celkové anamnéze těhotné ženy nevyvolá podezření a dotazy ošetřujícího lékaře..

Kontraindikace a nebezpečí samoléčení

Nechte Drotaverin být nejúčinnějším a třikrát nejbezpečnějším (což je pochybnost) lékem na světě, nemůžete jej použít samostatně. Užívání některého z antispasmodik může negativně ovlivnit celkový klinický obraz těhotenství a způsobit nesrovnalosti v reálném stavu těhotné ženy a jejích stížností. Jednoduše - zmást lékaře.

To je důvod, proč lékaři požadují těhotné ženy, a ve skutečnosti - pro všechny - pacienty se samy neléčí.

Hlavní kontraindikace užívání přípravku Drotaverinum:

 • nízký krevní tlak;
 • srdeční selhání;
 • zhoršené vedení srdce;
 • onemocnění ledvin a jater;
 • individuální nesnášenlivost.

Mezi vedlejší účinky patří:

 • poruchy gastrointestinálního traktu (zvracení, nevolnost, průjem, změny v chuti k jídlu);
 • poruchy nervového systému (nespavost, závratě, bolesti hlavy);
 • poruchy kardiovaskulárního systému (nízký krevní tlak, porucha rytmu pulsu, horečka);
 • porušení dýchacího systému (otok nosní sliznice, respirační selhání);
 • alergické reakce.

Drotaverin s hypertonicitou dělohy

Požadované těhotenství pro mnoho žen může být velmi obtížné udržet. Nejhroznější diagnóza pro budoucí matku, která má všechny své naděje v tomto dítěti, může být hypertonicita dělohy.

U hypertonicity existuje nejčastěji riziko nedostatku kyslíku plodu kyslíkem, což vede k smrti mozkových buněk dítěte. Při včasném lékařském zásahu lze situaci napravit a žena porodí zdravé dítě bez jakýchkoli odchylek v čase.

Pokud odložíte léčbu, mohou být nejsmutnější následky: od narození podřízené osoby až po smrt dítěte.

Drotaverin má silný relaxační účinek a je předepsán ženám s hypertonicitou dělohy v konečné fázi těhotenství, jako varování před předčasným porodem.

Injekce drotaverinum během těhotenství

Předepsány jsou intramuskulární i intravenózní injekce. Droga, která vstupuje do těla žílou, působí rychleji, proto se injekce používají v nejnaléhavějších případech.

Jmenování provádí ošetřující lékař po kontrole stavu pacienta.

Po injekci můžete pociťovat horečku, pocení, závratě, nevolnost.

Drotaverine tablety během těhotenství

Přiřaďte se ve druhém trimestru se silně vyjádřenými tažnými bolestmi v dolním břiše, což naznačuje zvýšený tón dělohy. Někdy může být důvodem jmenování vysoký krevní tlak, střevní křeče.

Droga pomáhá rychle se vypořádat s projevy bolesti a výrazně zlepšit pohodu pacienta. Při velmi silné a dlouhodobé bolesti lékař zvyšuje dávku (z 1–2 tablet 2-3krát denně na 2-3 tablety).

Drotaverine do trimestru

1 trimestr

Nejkontroverznější období pro užívání Drottverinu. Někteří lékaři tvrdí, že droga neobsahuje žádné látky škodlivé pro embryo, a praktikují jmenování drogy v raných stádiích těhotenství. Jiní, na základě skutečnosti, že účinek účinné látky léčiva na plod je nezkoušený, zdrží se takového jmenování v prvním trimestru a doporučuje kolegům, aby udělali totéž.

Praxe zachování těhotenství v raných stádiích stále ukazuje účinnost přípravku Drotaverinum, ale lékařská opatrnost jasně ukazuje vhodnost užívání drogy pouze v případě, že její přínosy jsou mnohonásobně vyšší než rizika.

2 trimestru

Ve druhém trimestru je používání Drotaverinu považováno za bezpečné, protože byla prokázána jeho neschopnost proniknout placentární bariérou. V polovině těhotenství se Drotaverinum ve formě tablet dobře vyrovnává s děložním tonem a spasmodickou bolestí, injekce se předepisují pouze ve výjimečných případech.

3 trimestru

Injekce drotaverinu jsou předepsány v případě hrozby předčasného porodu a zmírnění poporodních křečí, které narušují normální výtok placenty (placenta).

Drotaverinum - indikace a návod k použití (tablety, injekce), který pomáhá, jak brát v těhotenství, mohu dát dětem, analogům, recenzím a ceně léku. Jaký je rozdíl mezi drotaverinem a no-shpa?

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Odrůdy, názvy, složení a formy uvolňování

V současné době se několik odrůd Drotaverinu vyrábí pod následujícími názvy:

 • Vero-Drotaverinum;
 • Drotaverine;
 • Drotaverin MS;
 • Drotaverin-Teva;
 • Drotaverin-UBF;
 • Drotaverin-FPO;
 • Drotaverin Forte;
 • Drotaverin-Ellara.

Všechny tyto odrůdy léčiva se od sebe liší pouze názvy, protože jsou dostupné ve stejných lékových formách a dávkách a mají také stejné indikace, kontraindikace a pravidla pro použití. Rozdíly v názvech jsou také zanedbatelné a jsou spojeny s přítomností dalších písmen vedle slova „Drotaverin“, což jsou zkratky názvů farmaceutického podniku. Výrobci dělali taková rozlišení, aby jejich produkt byl poněkud odlišný od stejného, ​​ale byl vyroben v jiné farmaceutické továrně, a proto byl rozpoznatelný.

Všechny odrůdy drogy jsou obvykle kombinovány pod obecným názvem "Drotaverin". V budoucím textu článku budeme také používat tento název, což znamená všechny odrůdy Drotaverinu, a pouze v případě potřeby uvedeme přesné a celé jméno.

Drotaverin je k dispozici ve dvou dávkovacích formách - tablety pro perorální podání a injekční roztok. Jako účinná látka obsahují všechny odrůdy Drotaverinum hydrochlorid Drotaverinum ve stejných dávkách. Tablety drotaverinu tedy obsahují 40 mg účinné látky a roztok 10 mg / ml nebo 20 mg / ml. Tablety Drotaverin Forte obsahují 80 mg účinné látky.

Excipienty v každé odrůdě Drotaverinu se mohou lišit, protože jejich složení je určeno výrobní technologií přijatou v konkrétním farmaceutickém podniku. K objasnění složení pomocných složek je proto třeba si přečíst příbalovou informaci s pokyny přiloženými k tomuto konkrétnímu léčivu.

Drotaverin a No-shpa - jaký je rozdíl?

Ale-shpa a Drotaverinum jsou synonymní drogy, to znamená, že obsahují stejnou účinnou látku. Přes zjevnou identitu však existuje rozdíl mezi drogami. No-shpa je tedy původní lék, jehož účinná látka je vyráběna pod přísným dohledem a je podrobena vynikajícímu čištění od nečistot. Vzhledem k vysokému stupni čistoty účinné látky má No-shpa vysokou účinnost a minimální riziko vedlejších účinků.

Účinná látka pro druh Drotaverin není produkována samotnými farmaceutickými rostlinami, ale je zakoupena ve velkých chemických laboratořích v Číně a Indii. Stupeň jeho čištění je samozřejmě mnohem horší než stupeň aktivní složky No-shpa, v důsledku čehož je účinnost přípravku Drotaverin nižší a vedlejší účinky se vyvíjejí častěji a jsou horší tolerovány..

To znamená, že rozdíl mezi Drotaverinem a No-shpa spočívá v kvalitě jedné a stejné chemické látky, která je mnohem vyšší v No-shpa. Mnozí se proto potýkají se situací, že ve stejném případě je Drotaverin neúčinný a No-shpa se s úkolem vyrovná.
Přečtěte si více o No-shpa

Co pomáhá Drotaverinu (akce)

Drotaverinum je antispasmodické myotropické působení, má antispasmodické, myotropické, vazodilatační a antihypertenzivní účinky. Všechny tyto účinky jsou zajištěny schopností drotaverinu uvolnit hladké svaly vnitřních orgánů a krevních cév, díky čemuž se křeče a související bolesti zastaví, lumen cév se zvětší a krevní tlak se sníží.

Nejsilnější drotaverin uvolňuje hladké svaly orgánů trávicího traktu, žlučových cest a genitourinárního systému. V důsledku toho lék zmírňuje bolest a různé nepříjemné pocity způsobené křečemi nebo zvýšeným svalovým tonem těchto orgánů, například během menstruace, cholecystitidy, gastritidy, střevní nebo renální koliky atd. Jinými slovy, Drotaverinum je účinným analgetikem pro téměř jakékoli onemocnění a funkční poruchy zažívacího traktu, močového ústrojí a žlučových cest.

Antihypertenzní účinek Drotaverinu je způsoben tím, že se uvolňují i ​​svaly cév, takže se rozšiřuje jejich lumen. Vazodilatační účinek léčiva vede ke zlepšené mikrocirkulaci, a proto jsou tkáně lépe zásobovány kyslíkem a živinami..

Drotaverin neproniká do mozku, nezpůsobuje sedativní účinek, a proto jej lze použít v situacích, kdy jsou M-anticholinergika (Atropin a další) kontraindikována, například u glaukomu s uzavřeným úhlem, hypertrofie prostaty atd..

Při užívání léku dovnitř se účinek projeví po půl hodině, v případě intravenózního podání - po 2 - 3 minutách.

Indikace pro použití

Drotaverin je indikován k prevenci a léčbě bolesti a funkčních poruch způsobených křečem hladkých svalů vnitřních orgánů a krevních cév, jako jsou:

1. Křeče hladkých svalů a bolesti při nemocech žlučových cest:

 • Jaterní kolika;
 • Cholecystopatie;
 • Dyskineze hyperkinetického typu žlučových cest nebo žlučníku;
 • Cholecystitida;
 • Cholangitida;
 • Cholelitiáza;
 • Papillitida (zánět papily duodena);
 • Postcholecystektomický syndrom (stav po odstranění žlučníku).
2. Křeče hladkých svalů a související syndrom bolesti v močovém systému:
 • Renální kolika;
 • Urolitiáza (ledvinové kameny);
 • Cystitida;
 • Pyelitida;
 • Pylorospasmus;
 • Tenesmus močového měchýře (falešné močení, křeče močového měchýře atd.).
3. Křeče hladkých svalů a související syndrom bolesti zažívacího traktu:
 • Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku;
 • Gastritida;
 • Gastroduodenitida;
 • Kardie nebo pyloru;
 • Střevní kolika;
 • Spastická zácpa;
 • Spastická kolitida;
 • Syndrom dráždivého tračníku s nadýmáním (zvýšené nadýmání);
 • Proctitis;
 • Enteritida;
 • Tenesmus (falešné nutkání k defekaci).
4. Křeč krevních cév:
 • Odstraňování endarteritidy;
 • Napínací bolesti hlavy;
 • Mozkový křeč.
5 bolest během menstruace.

6. V porodnické a gynekologické praxi pro:

 • Odstranění hrozby potratu;
 • Odstranění hrozby předčasného porodu;
 • Křeč dělohy během porodu;
 • Prodloužené otevírání děložního hrdla během kontrakcí;
 • Afterpains.
7. Usnadnit lékařský výzkum související se zavedením nástrojů do těla, například cholecystografie, gastroskopie atd..

Návod k použití

Návod k použití tablet drotaverinu

Tablety drotaverinu by se měly užívat perorálně ihned po jídle, polykat je celé, ne kousat, žvýkat nebo sekat jiným způsobem, ale s malým množstvím vody. Potřeba vzít tento lék po jídle neznamená, že pokaždé před užitím pilulky musíte jíst úplně. Stačí jíst v malém množství jablko, banán, sendvič nebo jiné jídlo a pak vypít pilulku.

Pro různé nemoci a stavy se drotaverin užívá ve stejné dávce odpovídající věku. Proto se v závislosti na věku doporučuje užívat přípravek Drotaverinum v následujících dávkách:

 • Děti ve věku 3 až 6 let - užívejte 10 až 20 mg (čtvrtina nebo polovina tablety) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro děti ve věku 3 až 6 let je 120 mg (3 tablety), rozdělena na 2 až 3 recepce);
 • Děti ve věku 6 - 12 let - užívejte 20 - 40 mg (1/2 - 1 tableta) 2 - 5 krát denně (maximální denní dávka pro děti tohoto věku je 200 mg (5 tablet), rozdělena na 2 - 5 recepce);
 • Dospělí nad 12 let a dospělí - užívejte 40 - 80 mg (1 - 2 tablety) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro tuto věkovou kategorii je 240 mg (6 tablet), rozdělena do 2 - 4 dávek).

Trvání přípravku Drotaverinum pro děti a dospělé je 1 až 2 týdny. Pokud musí být lék užíván déle než 2 týdny, mělo by se to provést pouze po konzultaci s lékařem.

Ampule z Drotaverina - instrukce

Roztok drotaverinu pro děti i dospělé lze podávat intramuskulárně, intravenózně, subkutánně nebo intraarteriálně. Pro úlevu ledvinové nebo jaterní koliky se roztok podává intravenózně s periferním vazospazmem, intraarteriálně a ve všech ostatních případech intramuskulárně nebo subkutánně.

Dospělí a dospívající nad 12 let v různých podmínkách dostanou injekci 40 - 80 mg (1 - 2 ampulky) roztoku 1 až 3 krát denně nezbytným způsobem (intravenózně, intramuskulárně atd.). Maximální přípustná denní dávka roztoku pro dospělé a dospívající nad 12 let je 240 mg, což odpovídá 6 ampulím.

Pro děti se roztok podává v následujících nižších dávkách v závislosti na věku:

 • Děti od 1 do 6 let - injikujte 10 až 20 mg (0,5 až 1 ml roztoku) 1 až 3krát denně. Během dne můžete zadat maximálně 120 mg Drotaverinum (3 ampulky);
 • Děti ve věku 6 až 12 let - injikujte 20 mg (1 ml roztoku) 1 až 3krát denně. Během dne můžete zadat maximálně 200 mg Drotaverinum (5 ampulí).

Intravenózní podávání léčiva by mělo být prováděno v poloze na břiše, protože roztok může vyvolat kolaps. Před intravenózním podáním se obsah ampulky Drotaverinu naředí v 10 - 20 ml fyziologického roztoku nebo 5% roztoku glukózy. Celý objem roztoku se zavede pomalu. Pro subkutánní nebo intramuskulární podání není nutné ředit roztok Drotaverinum, lze jej použít v čisté formě.

Pro urychlení otevření děložního čípku se Drotaverinum podává intramuskulárně jednou v dávce 40 mg (1 ampulka). Pokud je účinek nedostatečný, pak se po 2 hodinách roztok Drotaverinum podává opakovaně.

Pro bolest proti exacerbaci žaludečních nebo duodenálních vředů se doporučuje kombinovat drotaverinum s přípravky atropinu nebo belladony..

Roztok drotaverina se doporučuje používat co nejméně. Jakmile se člověk může přepnout na užívání pilulek, měli byste přestat injikovat lék a vzít ho dovnitř.

speciální instrukce

Je třeba si uvědomit, že roztok Drotaverinum by měl být používán pouze za akutních podmínek nebo pokud není možné pít tablety. Jakmile je akutní stav zmírněn nebo osoba může tablety spolknout, měli byste přestat injikovat lék a jít vzít Drotaverinum dovnitř.

Drotaverin lze použít při léčbě hypertenzní krize.

Pokud osoba trpí hypotenzí (nízkým krevním tlakem) nebo aterosklerózou srdečních cév, měla by být Drotaverinum používána s opatrností.

Pokud osoba trpí přecitlivělostí na pyrosulfit sodný, je třeba se vyhnout injekci Drotaverinum, protože to může vyvolat závažné alergické reakce až do anafylaktického šoku. Lidé v této kategorii by měli užívat drotaverin pouze v tabletách..

Při léčbě peptického vředu dvanáctníku nebo žaludku by měl být Drotaverinum používán v kombinaci s jinými léky s protivředovým účinkem, jako je De-Nol, Ranitidin, Omeprazol atd..

Protože složení tablet zahrnuje laktózu, nedoporučují se pro osoby trpící nedostatkem laktázy, galaktosémií, glukózo-galaktózovým malabsorpčním syndromem.

Dopad na schopnost řídit mechanismy

Tablety nezhoršují stav centrálního nervového systému, a proto se na pozadí jejich příjmu můžete zapojit do jakékoli činnosti vyžadující vysokou rychlost reakce a koncentraci.

Injekce může zhoršit rychlost psychomotorických reakcí, proto byste se měli do hodiny po každé injekci zdržet provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti. Hodinu po injekci se můžete věnovat jakékoli aktivitě.

Předávkování Drotaverinum

Interakce s jinými léčivými látkami

Drotaverin zvyšuje účinek jiných antispasmodik - papaverin, atropin, bendazol, buscopan, halidor atd..

Drotaverin zvyšuje pokles krevního tlaku způsobený chinidinem, novokainamidem a tricyklickými antidepresivy (amitriptylin, klomipramin, imipramin atd.).

Fenobarbital zvyšuje účinek drotaverinu na úlevu od křečí.

Drotaverin snižuje schopnost morfinu vyvolat křeče vnitřních orgánů.

Drotaverin oslabuje účinek Levodopy a Carbidopy.

Drotaverinum pro děti

Pro děti jakéhokoli věku je lepší podávat Drotaverinum ve formě tablet, ale nesmí se podávat injekčně. Jakákoli injekce léku by měla být provedena pouze v naléhavých případech, kdy nemůžete pít pilulku.

Dávky drotaverinu jsou stejné za různých podmínek a jsou následující hodnoty pro děti různého věku:

 • Děti ve věku 1 až 6 let - 10 až 20 mg (1/4 až 1/2 tablety nebo 0,5 až 1 ml roztoku) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro děti ve věku 3 až 6 let je 120 mg (3 tablety nebo 3 ampulky), rozdělených do 2 až 3 dávek);
 • Děti ve věku 6 až 12 let - 20 až 40 mg (1/2 až 1 tableta, 1 až 2 ml roztoku) 2 až 5krát denně (maximální denní dávka pro děti tohoto věku je 200 mg (5 tablet nebo 5 ampulek) ), rozdělena na 2 - 5 recepcí);
 • Dospělí nad 12 let - 40 - 80 mg (1 - 2 tablety nebo 2 - 4 ml roztoku) 2-3krát denně (maximální denní dávka pro tuto věkovou kategorii je 240 mg (6 tablet nebo 6 ampulek), rozdělena do 2 - 4 recepce).

Tablety lze užít během 1 až 2 týdnů. Injekce drotaverinu by měly být provedeny co nejkratší, přenést dítě na užívání tablet nebo zrušit lék co ​​nejdříve.

Drotaverin u dětí se používá k úlevě od bolesti při cystitidě, gastritidě, nadýmání, střevní kolice, zácpě a ke zmírnění stavu při vysoké teplotě. Poměrně často se dětem předepisuje drotaverin s antipyretiky (paracetamol, ibuprofen, nimesulid atd.), Protože dilatuje krevní cévy a pomáhá snižovat tělesnou teplotu rychleji..

Kromě toho se Drotaverinum často předepisuje dětem s laryngotracheitidou a bronchospasmem, když dítě bolestivě kašle a trhá mu hrdlo. Přestože účinek léku na průdušky není prokázán, jeho použití v bronchospasmu je často účinné, dítě přestane kašel a jeho celkový stav se zlepšuje. Proto i přes absenci této položky v indikacích pro použití v oficiálních pokynech je Drotaverin docela úspěšně používán jako nouzová pomoc pro bronchospasmus a nesnesitelný suchý kašel. V takových situacích lékaři doporučují dítěti dávat drotaverin v noci, aby mohl klidně spát, aniž by trpěl kašlem..

Těhotenství

Drotaverin nemá nepříznivý účinek na plod a průběh těhotenství, takže léčivo lze použít po celou dobu těhotenství. Drotaverin by však neměl být považován za zcela a zcela bezpečný lék pro těhotné ženy, protože prostě neexistují a jakýkoli lék představuje potenciální nebezpečí. Proto by se během těhotenství měl drotaverin používat pouze v případě, že přínos převyšuje všechna rizika a poškození.

U těhotných žen se přípravek Drotaverinum obvykle předepisuje v případě hrozby potratu nebo předčasného porodu, jakož i na úlevu od bolesti vyvolané kontrakcemi a roztažením rostoucí dělohy. Droga se osvědčila a používá se velmi široce. Mnoho žen se obává, že pod vlivem Drotaverinu bude muset být způsobeno porod, protože práce nezačne sama. Takový strach je však neopodstatněný. Těhotné ženy by měly užívat tento lék v normálních dávkách pro dospělé.

Papaverine a Drotaverinum

Papaverin i Drotaverinum jsou drogy stejné skupiny - antispasmodics, to znamená, že působí přibližně stejně. Drotaverin je však účinnější a bezpečnější než Papaverine, který i přes zastaralost je i nadále předepisován a používán jako „starý a prokázaný“ lék.

Papaverin lépe zmírňuje akutní křeče, ale v chronických stavech nebo onemocněních je jeho účinnost mnohem nižší než účinnost přípravku Drotaverin. Můžeme proto říci, že papaverin se lépe používá v akutních stavech a Drotaverin - pro dlouhodobou léčbu chronických onemocnění.
Více o Papaverine

Vedlejší efekty

Kontraindikace

Drotaverin: návod k použití a dávkování, terapeutický účinek, forma uvolňování, vedlejší účinky, kontraindikace - video

Analogy

Drotaverin má dvě varianty analogů - synonyma a ve skutečnosti analoga. Synonyma jsou léčiva, která stejně jako drotaverin obsahují jako účinnou látku hydrochlorid drotaverinu. Analogy jsou léčiva obsahující jiné aktivní složky, ale mající nejpodobnější spektrum terapeutické aktivity (jiná antispasmodika).

Následující léky jsou tedy označovány jako synonymum Drotaverin:

 • Tablety Biospa;
 • Tablety a injekce bez lázně;
 • Tablety bez lázní Forte;
 • Nosh-Bra tablety a injekční roztok;
 • Ple spa tablety;
 • Tablety spazmolu a injekce;
 • Tablety Spazmonet a Spazmonet Forte;
 • Spazoverinové tablety;
 • Spakovin tablety a injekce.

Analogy drotaverinu jsou následující léky:
 • Nicoverinové tablety;
 • Papaverinové tablety, rektální čípky, injekce;
 • Tabaverin hydrochloridové tablety;
 • Prášky na rozptyl;
 • Platifillin s papaverinovými tabletami;
 • Tablety hydratartrátu platifilinu.

Recenze

Převážná většina recenzí drotaverinu je pozitivní (více než 96%), což je způsobeno vysokou účinností léku při odstraňování křečí a bolestí vnitřních orgánů v kombinaci s relativně nízkými náklady. Recenze ukazují, že Drotaverin účinně zmírňuje bolest a křeče vnitřních orgánů a je vynikající náhradou za mnohem dražší No-shpe. Většina recenzí uvádí, že mezi No-shpa a Drotaverin nebyl žádný rozdíl v účinnosti, a proto je levnější domácí analog vynikající alternativou k dováženému léku.

Negativní recenze Drotaverinu jsou doslova jediné a jsou způsobeny neúčinností léku v každém konkrétním případě. Navíc v negativních recenzích se obvykle uvádí, že ve stejném případě Drotaverin nepomohl, ale No-shpa byl účinný. To znamená, že ve vážných případech nebo se závažnou křečí a bolestí je lepší použít No-shpu, protože jeho účinnost je stále vyšší než u Drotaverinu..

Drotaverinum - cena

Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

Drotaverine během těhotenství: Správná léčba nebo poškození zdraví?

Po celou dobu těhotenství je žena vystavena riziku křeče hladkého svalstva. Podmínka je docela nepříjemná a nebezpečná, je zaznamenána v prvním a druhém trimestru.

S hypertonicitou dělohy dochází k odmítnutí plodu a vzniku hematomu, což ohrožuje nové postavení.

Detekce takového problému vybízí gynekologa k předepisování injekcí drotaverinu. Lék je k dispozici ve formě tablet a injekcí. Způsob použití je lékařem předepsán individuálně podle závažnosti situace..

Drotaverine během těhotenství: zakázáno nebo povoleno?

Drotaverin je antispasmodické léčivo, které není zahrnuto v mezinárodním registru léčivých přípravků, ale je předepsáno pouze v zemích bývalého SSSR..

Drotaverin je v naší době populární antispasmodikum

Bezpečnost a účinnost drotaverinu byla studována po celá desetiletí. Nebyl hlášen jediný závažný vedlejší účinek, který by v důsledku lékové terapie vedl k úmrtí, invaliditě nebo hospitalizaci..

Působení drogy v různých formách

Drotaverine je k dispozici ve formě:

Jedna tableta obsahuje 40 nebo 80 mg hydrochloridu drotaverinu, což je účinná látka léčiva. Uvolňuje hladké svaly bez ovlivnění centrálního nervového systému. Absorpce léčiva je velmi vysoká a distribuce v celém těle je značná díky jeho dobré snášenlivosti s krevní plazmou. Účinek jeho použití nastane za 15-20 minut.

Injekce drotaverinum jsou široce používány v nemocniční léčbě

Pokud lze tablety užít doma, roztok se používá pouze v nemocnici ke sledování stavu pacienta během a po injekci. V této formě lék začíná působit za 2–4 ​​minuty a po 30 se jeho účinek plně projeví.

Drotaverin, na rozdíl od jiných antispasmodických léků, například Papaverine, není dostupný ve formě svíček.

Vlastnosti mechanismu účinku léku

Hlavní aktivní složka farmakologického činidla (hydrochlorid drotaverinu) účinně uvolňuje křeče hladkého svalstva rozšiřováním krevních cév a pomáhá uvolňovat spazmodické svaly. Účinek léku je velmi podobný papaverinu, rozdíl je mírnější účinek na krevní tlak. Drotaverin má pouze mírnou hypotenzní funkci.

Hlavním účinkem léku je blokovat přebytek iontů vápníku vstupujících do buněk hladkého svalstva, což vede k uvolnění svalů a odstranění bolesti. Drotaverinum má dvě formy uvolňování - tablety a injekce. Pro bolesti hlavy se ve velké většině případů doporučuje užívat lék ve formě tablet. Ve vzácných případech se při těžkém křeči mozkových cév používají intramuskulární injekce podle pokynů lékaře.

Drotaverin, i když se používá k úlevě od bolesti antispasmodické povahy, se nevztahuje na léky proti bolesti. Spastické bolesti hlavy nebo konvulzivní svalové kontrakce v premenstruačním období se odstraní do 20 minut po užití tablety. Drotaverin na rozdíl od léků proti bolesti neovlivňuje nervová zakončení, ale pomáhá eliminovat příčinu bolesti, snižuje motorickou motilitu a svalový tonus.

Drotaverinum je široce známý antispasmodik. Účinné látky, které tvoří jeho složení, přispívají k relaxaci hladkých svalů biliárního, genitourinárního a cévního systému, zmírňují projevy spasmolytiky a bolesti.

Tento lék je k dispozici ve formě tablet s dávkou 40 mg, 80 mg (Drotaverin Forte) nebo v injekčních ampulích. Jedna dávka v jakékoli formě je 40–80 mg maximálně třikrát denně.

Použití drotaverinu v ampulích je způsobeno rychlým vstupem účinné látky do krve. Řešení se používá pro akutní útoky k dosažení okamžitého účinku..

Je nemožné podávat injekce bez lékařského dohledu, protože působí silněji než tablety. Proto je jejich použití v nemocničním zařízení pro těhotné ženy, které jsou na palubě, běžné.

Drotaverinum - antispasmodikum široké akce

Lékař může doporučit, aby byl přípravek Drotaverinum aplikován jednorázově i během kurzu. Má se za to, že žena s diagnózou hypertonicity dělohy by měla mít tento lék vždy ve své peněžence, aby jej v případě náhlé bolesti břicha rychle vzala. Drotaverin se tedy používá jako sanitka k rychlému zmírnění křečí.

Schéma dlouhého průběhu léčby může vypočítat a předepsat pouze lékař. Nejčastěji je toto jmenování prováděno s hrozbou potratu kvůli tónu dělohy.

Po 20 minutách po požití začne lék působit. Nejvyšší stupeň jeho koncentrace je pozorován přibližně 1,5 až 2 hodiny po podání. Vylučují se ledvinami a do jisté míry žlučou. Situace, ve kterých je vhodné použít drotaverin:

 • Křeče svalů močového systému.
 • Gastrointestinální svalové křeče.
 • Hrozba předčasného porodu.
 • Těžká bolest způsobená poporodní kontrakcí.
 • Riziko potratu.
 • Těžká bolest hlavy.
 • Pro bolest během menstruace.

Drotaverin se úspěšně používá k úlevě od bolesti při bolestivých diagnostických postupech.

Různé vnější příčiny často způsobují zúžení mozkových cév a jejich křeče. Toto je hlášeno komplexem takových příznaků:

 • Nízká pracovní kapacita, celková slabost.
 • Tinnitus, který se zvyšuje s fyzickou námahou.
 • Vzhled obecného nepohodlí během meteorologických změn.
 • Zvracení a nevolnost.

Je možné jmenovat drotaverin budoucí matkou?

Během těhotenství může být drotaverin předepsán s nejširším seznamem chorob. Používá se při křečích svalů nebo jejich skupin, které by měly být v normálním stavu uvolněné. To způsobuje bolest různé síly.

Drotaverin se používá v urologii (onemocnění ledvin), gynekologii (k úlevě od děložního tónu nebo k zastavení kontrakcí), stejně jako k problémům s gastrointestinálním traktem (syndrom dráždivého tračníku) v gastroenterologii.

Během těhotenství se Drotaverin používá po dlouhou dobu a je předepisován pro:

 • bolest hlavy a migréna způsobená cerebrovaskulárním křečí;
 • zácpa vyplývající ze křečí tlustého střeva;
 • zánět žlučníku;
 • kolická střeva a ledviny;
 • hrozba potratu a předčasného porodu;
 • cervikální křeč během porodu;
 • kontrakce po porodu.

Lékař vyhodnotí užitečnost drotaverinu v každém případě a předepíše jej v požadované dávce.

Antispasmodic v rané a pozdní fázi

V prvním trimestru je přípravek Drotaverinum předepisován v tabletách s tónem dělohy, tažením bolesti v podbřišku a hrozbou potratu. Mělo by se s nimi však zacházet opatrně, protože léčivo má syntetický původ a jakékoli chemikálie v raných stádiích těhotenství představují potenciální nebezpečí pro vývoj dítěte..

Ve druhém a třetím trimestru užívání Drotaverinu nevyvolává vážné obavy, protože se již vytvořila placenta, která chrání dítě před škodlivými látkami. To však neznamená, že lék lze použít nekontrolovatelně. Stejně tak je nutná konzultace s lékařem.

Drotaverin: účinná látka a její vlastnosti

Drotaverin je lék, který se prodává ve dvou formách:

 • nažloutlé zelené válcové tablety;
 • nažloutlý zelený roztok pro intravenózní nebo intramuskulární injekci.

Účinnou látkou je látka stejného jména drotaverin - syntetický myotropický antispasmodikum. Jakmile je uvnitř těla, inhibuje enzym fosfodiesterázu a podporuje intracelulární zvýšení cyklického adenosin monofosfátu. Díky tomuto účinku ionizovaný aktivní vápník nevstupuje do buněk hladkého svalstva vnitřních orgánů, díky čemuž klesá jejich tón.

Trvání léčby drotaverinem

Injekce drotaverinum se obvykle podávají ráno a večer. Při použití tablet se užívají 1 až 3krát denně. Přesné dávkování určuje odborník při předepisování léku.

Trvání léčby je určeno lékařem a obvykle je to 1-2 týdny. Pokud je potřeba delší terapie, tablety se používají v dávkách předepsaných lékařem..

Tablety drotaverinu se někdy užívají jednou bez konzultace s lékařem, například k úlevě od bolesti hlavy způsobené vasospasmem. Ale během těhotenství je nezávislé rozhodnutí o užívání této drogy nebezpečné.

Používejte během těhotenství

Jak již bylo zmíněno výše, Drotaverin by neměl být mezi nastávajícími matkami považován za antispasmodikum, neexistuje však žádný důkaz o zákazu tohoto léku během těhotenství. Důvodem je skutečnost, že ve vztahu k němu nebyly nutné žádné laboratorní studie a vědecké experimenty..

Ale tento lék byl navíc studován maďarskými odborníky, kteří odpověděli na otázku - je možné vzít Drotaverinum během těhotenství?.

Ukazuje se, že je to možné, pokud je to nutné, protože samotný lék nemá nepříznivý vliv na vyvíjející se plod a neovlivňuje průběh těhotenství.

Gynekologové předepisují drotaverin během těhotenství poměrně často a ne neúspěšně. Lékaři říkají, že droga odvádí dobrou práci, když odstraňuje zvýšený tón děložních svalů a omezuje křeče. Více: děložní tón během těhotenství →

Během procesu porodu pomáhá Drotaverin ženě snáze porodit a snášet bolestivé kontrakce a v období po porodu eliminovat těžké příznaky bolesti.

Těhotné drotaverin se předepisuje ústy až do 6 tablet denně (do 240 mg). Dávka léku závisí na patologii nastávající matky a závažnosti jejího stavu.

V 1. trimestru je léčivo předepsáno ve formě tablet. Počínaje 2. a 3. trimestrem, jakož i při porodu, je léčivo předepsáno ve formě injekcí, které mají výraznější terapeutický účinek.

Indikací ke jmenování Drotaverinem v průběhu těhotenství je bolest v břiše a zvýšený tonus dělohy, v souvislosti s nímž může plod trpět nedostatkem kyslíku, a může dojít k ohrožení spontánního potratu nebo předčasného porodu..

Pokud je lék ve formě tablet neúčinný, odborníci se uchylují ke jmenování injekcí Drotaverinum - 10 ml každé ráno a večer. Pokud injekce nepřinesou očekávaný výsledek a zdravotní stav ženy zůstává stejný, může lékař dávku zvýšit, v případě neúčinnosti, kterou je třeba zvolit lék podobný Drotaverinu.

Přes celý seznam výhod této drogy se nedoporučuje předepisovat ji a brát ji bez kontroly lékaře.

Proč se přípravek Drotaverinum používá během těhotenství, lékař by měl ženě sdělit - o tom, jaké dávkování má rozhodnout, se rozhodne on,.

Kontraindikace a vedlejší účinky během léčby podle pokynů

Drotaverin není vhodný k léčbě:

 • vysoká citlivost na složky léčiva;
 • těžké formy renální a jaterní nedostatečnosti;
 • glaukom s uzavřeným úhlem;
 • syndrom neúplného srdečního výdeje;
 • nesnášenlivost laktózy (vyskytuje se pouze v tabletách).

Po užití drogy se můžete setkat s:

 • pocení,
 • závrať,
 • pocit tepla,
 • tlukot srdce.

Intravenózní podání je také spojeno s poruchami kardiovaskulárního systému (ztráta tlaku, výskyt arytmií) a dýchacího systému (deprese dýchacího centra)..

Podle pokynů by měla být léčba Drotaverinem přerušena, pokud se objeví vedlejší účinky. V tomto případě lékař vybere lék, který má podobný terapeutický účinek, ale s jinou účinnou látkou.

Droga během těhotenství by měla být vybrána tak, aby ji žena klidně tolerovala a je přesvědčena, že pro matku a dítě neexistují nepříjemné důsledky..

Užívání léků během těhotenství - video

Kontraindikace

Injekce drotaverinu během těhotenství jsou zakázány předepisovat, pokud má pacient individuální nesnášenlivost s účinnými látkami.

Renální, jaterní nebo srdeční selhání je důvodem k nahrazení antispasmodika. Nízký krevní tlak zakazuje léky.

Lék je kontraindikován pro vlastní podání. Pokud má budoucí matka stížnosti na pocit nevolnosti, je nutné se poradit s lékařem.

Spasmolytické injekce mohou způsobit nežádoucí účinky: závratě, slabost, ospalost, dyspeptické poruchy nebo alergie. Pokud se objeví neobvyklé příznaky a vaše zdraví se zhorší, měli byste okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Drogy nahrazující Drotaverinum

Známým analogem Drotaverinu je No-Shpa. Má patentovanou recepturu, vyrábí se v zahraničí pod přísnou kontrolou z vysoce kvalitních surovin. Výsledkem je, že cena léku je vyšší, ale zároveň je účinnější..

Papaverinové čípky jsou vhodné pro použití v prvním trimestru těhotenství: toxikóza není zhoršena a účinek přetrvává déle díky pomalé absorpci léčiva. Papaverinová injekce byla dříve široce používána v nemocnicích, ale v průběhu času byla nahrazena Drotaverinem, což je považováno za účinnější..

Nejprve byl vynalezen lék Papaverine. Poté v továrně, kde byla tato droga vyráběna, maďarští vědci objevili hydrochlorid drotaverinu. A v roce 1961 se objevilo obchodní jméno No-Shpa. Droga Drotaverin je generik No-Shpa, tj. Levnější lék, ale se stejnou účinnou látkou.

Magnesie je indikována na riziko potratu a předčasného porodu, vysokého krevního tlaku, otoku a nedostatku důležitého stopového prvku - hořčíku, který se během těhotenství rychle vymývá z těla..

Nejoblíbenější drogy nahrazující drotaverinum - stůl

TitulÚčinná látkaFormulář vydáníKontraindikaceVedlejší efektyTěhotenství
Ne-lázněhydrochlorid drotaverinu
 • tablety,
 • injekce
 • selhání ledvin, jater a srdce;
 • hereditární intolerance galaktózy, deficit laktázy, malabsorpční syndrom glukózy-galaktózy;
 • období kojení;
 • přecitlivělost na drotaverin
 • bušení srdce
 • závratě, bolesti hlavy, nespavost;
 • alergické reakce;
 • nízký krevní tlak;
 • nevolnost, zácpa
Studie neodhalily mutagenní a toxické účinky drotaverinu na plod ani nepříznivé účinky na průběh těhotenství. Pokud je to však nutné, postupujte opatrně
Papaverinepapaverin hydrochlorid
 • tablety,
 • injekce,
 • svíčky
 • přecitlivělost na lék;
 • atrioventrikulární blok;
 • závažné selhání jater;
 • glaukom
 • ospalost;
 • snížení krevního tlaku;
 • zácpa;
 • nevolnost;
 • Nadměrné pocení;
 • poruchy srdečního rytmu
V těhotenství nebyla stanovena bezpečnost a účinnost papaverinu. Použijte lék po posouzení poměru potenciálních přínosů pro matku a možného rizika pro plod.
MagnesiaSíran hořečnatýroztok pro intravenózní podání
 • arteriální hypotenze;
 • těžká bradykardie;
 • AV blok
 • deprese respiračního centra;
 • apendicitida, krvácení z konečníku, střevní obstrukce, dehydratace (pro orální podávání);
 • selhání ledvin;
 • přecitlivělost na síran hořečnatý
 • útlak srdce;
 • dušnost
 • snížení krevního tlaku;
 • spláchnutí obličeje;
 • slabost;
 • bolest hlavy;
 • zvracení, nevolnost, průjem, plynatost;
 • křečová bolest
Během těhotenství se síran hořečnatý používá opatrně pouze v případech, kdy očekávaný terapeutický účinek převyšuje potenciální riziko pro plod. Intravenózní podání je kontraindikováno v prenatálním období (2 hodiny před narozením).

Analogy drotaverinu schválené pro použití během těhotenství - fotogalerie


No-Shpa - nejoblíbenější analog Drotaverinu


Gynekologové ošetřují Papaverine pozitivně a předepisují jej rektálně v časném těhotenství


Těhotenství je používáno jako sedativum, dekongestant, antispasmodikum a anti-gestační agens

Co pomáhá Drotaverinu?

- myotropické antispasmodikum s vazodilatačním účinkem. Droga je synonymum (absolutní analog) takové populární drogy jako No-shpa.

Složení a dávkové formy drotaverinu

Drotaverinum je k dispozici ve formě tablet a injekcí.

Jedna tableta léčiva obsahuje 40 mg drotaverinu ve formě hydrochloridu, jakož i pomocné látky - laktóza, škrob, povidon, stearát hořečnatý. Kromě toho existují tablety přípravku Drotaverin forte, ve kterých je koncentrace účinné látky 80 mg. Žluté tablety, malé, bikonvexní, balené v blistrech po 10 kusech a v lepenkových obalech.

Dávkování a podávání

Jak používat drotaverine? Instrukce říká, že maximální denní dávka je 240 mg, bez ohledu na to, v jaké formě se přípravek používá. Průběh léčby obvykle trvá 1-2 týdny.

Jedna dávka je 40–80 mg, což odpovídá 1-2 tabletám, lze je vypít 2-3krát denně. Tablety začínají působit poměrně rychle - po 15–20 minutách.

Pokud je injikován lék, pak je povolená dávka 10 ml (1 ampulka) dvakrát denně. V těžkých podmínkách je povoleno zvýšit dávku na 3 ampulky za den. Při křečích periferních tepen je povoleno podávat roztok intraarteriálně.

Užívání drogy nezávisí na příjmu potravy nebo denní době. Přípustná jednotlivá dávka je 80 mg, což odpovídá dvěma tabletám. Množství vstupného není více než třikrát denně. Účinek léku se začíná objevovat 20 minut po užití, maximální účinek se objeví po 40 minutách. Účelem tohoto léku je zmírnit bolestivé příznaky, nedoporučuje se užívat déle než 3 dny. Chcete-li zjistit příčiny a léčbu, musíte se poradit s lékařským specialistou.

Další důvody předepisování drotaverinu těhotným ženám

Instrukce naznačuje, že účinná látka je schopna proniknout placentární bariérou. To znamená, že nástroj teoreticky může ovlivnit plod. Z tohoto důvodu je drotaverin během těhotenství předepisován pouze v naléhavých případech..

I přes nedostatek důkazů o nepříznivém účinku léku na plod je však užívání drotaverinu v časných stádiích stále považováno za nežádoucí. V naléhavých případech je však užívání drogy přípustné. Počínaje druhým trimestrem, pokud je uvedeno, je lék předepsán beze strachu.

Indikace

Proč je lék předepsán těhotným ženám? V raných stádiích je hlavní indikací hrozba potratu. V pozdějších stádiích může být lék předepsán, je-li to nutné, k úlevě od křečí a bolestí, které způsobují..

Tento nástroj může být například doporučen k použití k úlevě od bolesti hlavy způsobené cévními křečemi..

Droga zmírňuje křeče:

 • střevní kolika;
 • nemoci močového systému;
 • cholecystitida;
 • gastritida, kolitida, ulcerativní léze žaludku nebo dvanáctníku;
 • mozkový křeč mozku, způsobující bolest;
 • zácpa způsobená křečemi určitých částí střeva;
 • vysoký tlak způsobený zúžením krevních cév.

Dámské recenze

Tento lék je vždy v mém lékárničce, piju ho v první bolestivý den menstruace as bolestmi hlavy. Ale během druhého těhotenství jsem pil největší množství Drotaverinu. S mými problémy nebylo možné, aby byla děloha zesílena. Proto dvě tablety Drotaverinu ráno a večer - už to bylo jako „Náš otec“. Opravdu jsem neměl tón, ale postaral jsem se o sebe, nenačítal jsem nic a „nosil jsem se jako křišťálová váza“. Moje dítě a já jsme dosáhli až 39 týdnů a 2 dní, šli bychom dál a dále, ale rozhodli jsme se riskovat s lékařem a plánovaně se oslabit. Přirozeně jsem si vzal Drotaverin během těhotenství po jmenování gynekologa. A teď piju podle potřeby.

korobok77https: //otzovik.com/review_1642017.html

V obou těhotenstvích je hojný jak Papaverin, tak Drotaverin. První těhotenství skončilo včasným porodem, nezavolali, avšak důkladně ho přerušili. Druhé těhotenství - porod způsobil (ale není spojen s užíváním těchto drog) období bylo 38 týdnů a 5 dní, a znovu krásně řez.

Pinchanka https: //mamochki.by/forum/3/514693/

Pila jsem obě těhotenství No-shpu - byla jsem velmi nemocná žlučí, pomáhala - vypila jsem před narozením, ve druhém těhotenství jsem ji nahradila analogem - Drotaverin - je to levnější.

máma "speciální síly" https://www.minibanda.ru/u/1240/note/drotaverin— pit-ili-ne-pit

Během svého těhotenství jsem pil Drotaverin i No-shpa, od nejranějších dat byl můj žaludek velmi nemocný! Neboj se!

Mariahttps: //www.baby.ru/blogs/post/61397807-50667646/? Page = 3

Ale Shpa a Drotaverin jsou stejní! Jejich složení je stejné, takže netrpí pochybnostmi a injikujte Drotaverin, je to prostě levnější než No-shpa. Jsem prvních 12 týdnů. Drotaverin jsem držel před tónem (pouze v tabletách) - téměř 34 týdnů. Nevidím žádný důvod k přeplatení peněz za značku, pro srovnání: Drotaverin 50 tablet stojí 30-40 rublů a No-spa pro 20 tablet - od 100 rublů a výše.

Egoistka1993https: //www.babyplan.ru/otvety/_/srochno-pomosch-drotaverin-r22500

Drotaverin a No-Shpa - dvojčata?

Jedním z nejčastějších léčivých přípravků, které obsahují drotaverin jako aktivní složku, je No-Shpa. Téměř v každé rodině je tento nástroj.

Léky jsou identické. Obě jsou k dispozici ve formě tablet a roztoků, tablety obsahují 40 mg drotaverinu, ampule 20 ml. Drobné rozdíly jsou pouze v dalších komponentách.

Tyto dva léky lze nazvat úplnými analogy. Pacienti užívající jak Drotaverin, tak No-Shpa si uvědomují, že rozdíl není v terapeutickém účinku, ale v nákladech. Důvodem je skutečnost, že No-Shpa vyrábí maďarská farmaceutická společnost a Drotaverin vyrábí domácí.

Složení a farmakokinetika

Drotaverine je k dispozici ve dvou formách:

 • tabletované;
 • injekce.

Aktivní složkou léčiva je hydrochlorid drotaverinu. Působení léku je založeno na blokování fosfodiesterázy IV - speciálního enzymu, na kterém závisí stav hladkých svalů osoby (napětí nebo relaxace). Vystavení drotaverinu způsobuje eliminaci křečí.

Látka léčiva je velmi rovnoměrně distribuována v tkáních, rychle proniká do buněk hladkého svalstva. 98% se váže na plazmatické proteiny, vylučované ledvinami močí a částečně žlučí.

Nástup účinku drotaverinu je 15-20 minut po užití tablety a 5-10 minut po injekci.

Články O Neplodnosti