Hlavní Analýzy

Drotaverinum a těhotenství: přínos nebo poškození

Drotaverinum je antispasmodikem široké akce. Snižuje úroveň bolesti, uvolňuje křeče. Ale stojí za to vzít si lék během těhotenství? Jak neškodné je pro plod a nastávající matku? Jaké jsou kontraindikace? V tomto článku se budeme zabývat všemi těmito otázkami..

Složení a forma uvolňování

Účinná látka léčiva odpovídá názvu - drotaverin. K dispozici ve dvou formách: tableta a ampule s roztokem (pro injekci). Tablety jsou kulaté, potažené žlutou skořápkou. Barva, tvar a počet tablet se může lišit v závislosti na výrobci. Roztok v ampulích má obsah 20 ml účinné látky na miligram. K dispozici v 10 kusech. zabaleno.

V Rusku je droga vyráběna 20 farmaceutickými společnostmi. Účinná látka je vždy jedna, mění se pouze pomocné složky.

Jak fungují různé formy drogy

Po užití tablety se léčivo rozpustí a absorbuje se za 12 minut. Poté jsou účinné látky distribuovány do tkání a lék začíná působit. Účinnost léku je vysoká, intenzita bolesti začíná klesat po několika minutách (2-4) a maximálního snížení dosáhne do půl hodiny.

Doporučená dávka (denně): až 6 tablet ve třech rozdělených dávkách (ne více než dvě na jedno použití).

Pokud je potřeba zavést lék během porodu, aby se snížila fáze otevření dělohy, v úvodním období zveřejnění se zavedou 2 ml drotaverinu. Je-li to nutné, předepíše se stejná dávka po dvou hodinách. Pro terapeutické účely se injekce drotaverinu provádějí 1-3krát denně, dávka je 2-4 ml.

I když vám lékař předepsal drotaverin, je přísně zakázáno samostatně pokračovat v jeho příjmu nebo zvyšovat dávku.

Může být drotaverin používán těhotnými ženami

Léková látka může proniknout placentou. Lékař předepisuje jeho použití, pokud je to nezbytné pro zdraví těhotné ženy, a tato potřeba je vyšší než potenciální ohrožení dítěte. Pokud během kojení existuje potřeba drotaverinu, doporučuje se jej nejčastěji přerušit. Podle mezinárodního standardu má hodnocení účinku drotaverinu na plod kategorii „není definováno“.

Ve většině evropských zemí nebyl přípravek Drotaverinum testován na použití během těhotenství. V jiných zemích je droga oficiálně registrována, ale těhotenství je jasně indikováno při kontraindikacích. V naší zemi je Drotaverin předepisován od Sovětského svazu. Tento lék je známý všem - No-Shpa.

V Maďarsku byly provedeny seriózní studie ke studiu účinku drogy. Během jejich chování byl sledován účinek Drotaverinu na plod v různých obdobích těhotenství. Vědci dospěli k jednoznačnému závěru - tento lék nevede k vývoji anomálií nebo mutací v embryu.

Navíc je na Západě aktivně a nebojácně jmenován Duspatalin, který je ve složení téměř totožný s Drotaverinem. Pokud vám lékař předepsal užívání léku, ale máte obavy a pochybnosti, požádejte vás, abyste vám napsali analog, který byl plně testován a zapsán do mezinárodního registru léčivých přípravků..

Během těhotenství lze užívat lék Drotaverinum. Je to bezpečné, ale říci, že je zcela neškodné, je také nemožné.

Pokud je drotaverin předepsán těhotným ženám

Specifické léky, které zahrnují Drotaverinum, lze předepsat v kterékoli fázi těhotenství, pokud dojde ke křečím cév nebo hladkým svalům. Tato podmínka může vyvolat potrat. V zájmu zachování je tento lék předepsán.

Nastávající matky by neměly považovat drotaverin za antispasmodikum. Neprovedli s ním vědecké experimenty a nezbytné laboratorní studie, ale neměli přímý zákaz léčby. Gynekologové na základě praktických zkušeností tvrdí, že pro zmírnění děložního tónu a snížení křečí je to prostě nenahraditelné.

V porodnictví a gynekologii je předepsán drotaverin:

 • aby odstranil výrazný tón dělohy, který může způsobit potrat;
 • zabránění nástupu předčasné porodu;
 • po porodu - za účelem zastavení poporodní kontrakce;
 • během porodu - pokud je děloha ve stavu křeče, její pomalé otevírání.

Má následující účinek:

 • pomáhá porodit snadněji;
 • částečně snižuje bolest při kontrakcích;
 • snižuje bolest v pooperačním období.

Ale i přes pozitivní účinek léku, pouze lékař může předepsat a stanovit dávkování.

V tomto videu hovoří přední porodnice-gynekologka o účinných antispasmodikách, které lze během těhotenství použít. Mezi nimi je nejúčinnějším lékem drotaverin (no-shpa).

Drotaverine v časném a pozdním těhotenství

Pokud pociťujete bolesti břicha nebo bolest v břiše, měli byste se okamžitě poradit s gynekologem. Pokud vám lékař připsal drotaverin - pak je to nutné. Děložní tón vyvolává pro vaše dítě nedostatek kyslíku a představuje mnohem větší nebezpečí než tento lék.

Lék může být předepsán v různých stádiích těhotenství:

 • v rané fázi odstraní hrozbu potratu;
 • ve druhém a třetím trimestru - pomáhá předcházet předčasnému porodu;
 • během porodu (častěji se používají injekce) - pomáhá při úplném otevření dělohy.

Kontraindikace a vedlejší účinky

Droga Drotaverinum má široké kontraindikace, jejichž vedlejší účinky musíte znát. Těhotné ženy jsou kontraindikovány při výskytu následujících onemocnění:

 • srdeční selhání;
 • nesnášenlivost (přecitlivělost) na sloučeninu;
 • ateroskleróza;
 • arteriální hypotenze;
 • ledvina, selhání jater (v exprimované formě);
 • krvácející
 • malabsorpce (glukóza-galaktóza).

Při užívání léku se mohou objevit následující nežádoucí účinky:

 • poruchy spánku;
 • lehkost;
 • nevolnost
 • únava, apatie;
 • snížení tlaku;
 • zvýšené pocení
 • alergická vyrážka;
 • rychlý puls;
 • problémy se stolicí.

Aby nedošlo k poškození vás a vašeho dítěte, dodržujte pravidla pro užívání léku, nezvyšujte dávku předepsanou gynekologem.

Analogy drogy

Drotaverin má několik analogů, které mají podobné složení a mají stejný účinek, z nich nejoblíbenější:

Nejčastěji vyvstává otázka: co je lepší vzít drotaverine nebo no-shpu? Ale shpa identické ve složení a akci, ale vzhledem k velkému jménu a patentu je vysoká poptávka, jeho cena je 5-6krát dražší.

Spazmonet za cenu je mezi no-shpa a drotaverin. Co se týče výkonu a účinku, léky jsou podobné: Spazmonet se z těla vylučuje dvakrát rychleji..

Během těhotenství mohou ženy Drotaverinum někdy potřebovat. Tento léčivý přípravek nemá negativní vliv na plod. Dávka se však doporučuje stanovit pouze podle pokynů lékaře. Samoléčení se důrazně nedoporučuje..

Drotaverinum - indikace a návod k použití (tablety, injekce), který pomáhá, jak brát v těhotenství, mohu dát dětem, analogům, recenzím a ceně léku. Jaký je rozdíl mezi drotaverinem a no-shpa?

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Odrůdy, názvy, složení a formy uvolňování

V současné době se několik odrůd Drotaverinu vyrábí pod následujícími názvy:

 • Vero-Drotaverinum;
 • Drotaverine;
 • Drotaverin MS;
 • Drotaverin-Teva;
 • Drotaverin-UBF;
 • Drotaverin-FPO;
 • Drotaverin Forte;
 • Drotaverin-Ellara.

Všechny tyto odrůdy léčiva se od sebe liší pouze názvy, protože jsou dostupné ve stejných lékových formách a dávkách a mají také stejné indikace, kontraindikace a pravidla pro použití. Rozdíly v názvech jsou také zanedbatelné a jsou spojeny s přítomností dalších písmen vedle slova „Drotaverin“, což jsou zkratky názvů farmaceutického podniku. Výrobci dělali taková rozlišení, aby jejich produkt byl poněkud odlišný od stejného, ​​ale byl vyroben v jiné farmaceutické továrně, a proto byl rozpoznatelný.

Všechny odrůdy drogy jsou obvykle kombinovány pod obecným názvem "Drotaverin". V budoucím textu článku budeme také používat tento název, což znamená všechny odrůdy Drotaverinu, a pouze v případě potřeby uvedeme přesné a celé jméno.

Drotaverin je k dispozici ve dvou dávkovacích formách - tablety pro perorální podání a injekční roztok. Jako účinná látka obsahují všechny odrůdy Drotaverinum hydrochlorid Drotaverinum ve stejných dávkách. Tablety drotaverinu tedy obsahují 40 mg účinné látky a roztok 10 mg / ml nebo 20 mg / ml. Tablety Drotaverin Forte obsahují 80 mg účinné látky.

Excipienty v každé odrůdě Drotaverinu se mohou lišit, protože jejich složení je určeno výrobní technologií přijatou v konkrétním farmaceutickém podniku. K objasnění složení pomocných složek je proto třeba si přečíst příbalovou informaci s pokyny přiloženými k tomuto konkrétnímu léčivu.

Drotaverin a No-shpa - jaký je rozdíl?

Ale-shpa a Drotaverinum jsou synonymní drogy, to znamená, že obsahují stejnou účinnou látku. Přes zjevnou identitu však existuje rozdíl mezi drogami. No-shpa je tedy původní lék, jehož účinná látka je vyráběna pod přísným dohledem a je podrobena vynikajícímu čištění od nečistot. Vzhledem k vysokému stupni čistoty účinné látky má No-shpa vysokou účinnost a minimální riziko vedlejších účinků.

Účinná látka pro druh Drotaverin není produkována samotnými farmaceutickými rostlinami, ale je zakoupena ve velkých chemických laboratořích v Číně a Indii. Stupeň jeho čištění je samozřejmě mnohem horší než stupeň aktivní složky No-shpa, v důsledku čehož je účinnost přípravku Drotaverin nižší a vedlejší účinky se vyvíjejí častěji a jsou horší tolerovány..

To znamená, že rozdíl mezi Drotaverinem a No-shpa spočívá v kvalitě jedné a stejné chemické látky, která je mnohem vyšší v No-shpa. Mnozí se proto potýkají se situací, že ve stejném případě je Drotaverin neúčinný a No-shpa se s úkolem vyrovná.
Přečtěte si více o No-shpa

Co pomáhá Drotaverinu (akce)

Drotaverinum je antispasmodické myotropické působení, má antispasmodické, myotropické, vazodilatační a antihypertenzivní účinky. Všechny tyto účinky jsou zajištěny schopností drotaverinu uvolnit hladké svaly vnitřních orgánů a krevních cév, díky čemuž se křeče a související bolesti zastaví, lumen cév se zvětší a krevní tlak se sníží.

Nejsilnější drotaverin uvolňuje hladké svaly orgánů trávicího traktu, žlučových cest a genitourinárního systému. V důsledku toho lék zmírňuje bolest a různé nepříjemné pocity způsobené křečemi nebo zvýšeným svalovým tonem těchto orgánů, například během menstruace, cholecystitidy, gastritidy, střevní nebo renální koliky atd. Jinými slovy, Drotaverinum je účinným analgetikem pro téměř jakékoli onemocnění a funkční poruchy zažívacího traktu, močového ústrojí a žlučových cest.

Antihypertenzní účinek Drotaverinu je způsoben tím, že se uvolňují i ​​svaly cév, takže se rozšiřuje jejich lumen. Vazodilatační účinek léčiva vede ke zlepšené mikrocirkulaci, a proto jsou tkáně lépe zásobovány kyslíkem a živinami..

Drotaverin neproniká do mozku, nezpůsobuje sedativní účinek, a proto jej lze použít v situacích, kdy jsou M-anticholinergika (Atropin a další) kontraindikována, například u glaukomu s uzavřeným úhlem, hypertrofie prostaty atd..

Při užívání léku dovnitř se účinek projeví po půl hodině, v případě intravenózního podání - po 2 - 3 minutách.

Indikace pro použití

Drotaverin je indikován k prevenci a léčbě bolesti a funkčních poruch způsobených křečem hladkých svalů vnitřních orgánů a krevních cév, jako jsou:

1. Křeče hladkých svalů a bolesti při nemocech žlučových cest:

 • Jaterní kolika;
 • Cholecystopatie;
 • Dyskineze hyperkinetického typu žlučových cest nebo žlučníku;
 • Cholecystitida;
 • Cholangitida;
 • Cholelitiáza;
 • Papillitida (zánět papily duodena);
 • Postcholecystektomický syndrom (stav po odstranění žlučníku).
2. Křeče hladkých svalů a související syndrom bolesti v močovém systému:
 • Renální kolika;
 • Urolitiáza (ledvinové kameny);
 • Cystitida;
 • Pyelitida;
 • Pylorospasmus;
 • Tenesmus močového měchýře (falešné močení, křeče močového měchýře atd.).
3. Křeče hladkých svalů a související syndrom bolesti zažívacího traktu:
 • Peptický vřed žaludku nebo dvanáctníku;
 • Gastritida;
 • Gastroduodenitida;
 • Kardie nebo pyloru;
 • Střevní kolika;
 • Spastická zácpa;
 • Spastická kolitida;
 • Syndrom dráždivého tračníku s nadýmáním (zvýšené nadýmání);
 • Proctitis;
 • Enteritida;
 • Tenesmus (falešné nutkání k defekaci).
4. Křeč krevních cév:
 • Odstraňování endarteritidy;
 • Napínací bolesti hlavy;
 • Mozkový křeč.
5 bolest během menstruace.

6. V porodnické a gynekologické praxi pro:

 • Odstranění hrozby potratu;
 • Odstranění hrozby předčasného porodu;
 • Křeč dělohy během porodu;
 • Prodloužené otevírání děložního hrdla během kontrakcí;
 • Afterpains.
7. Usnadnit lékařský výzkum související se zavedením nástrojů do těla, například cholecystografie, gastroskopie atd..

Návod k použití

Návod k použití tablet drotaverinu

Tablety drotaverinu by se měly užívat perorálně ihned po jídle, polykat je celé, ne kousat, žvýkat nebo sekat jiným způsobem, ale s malým množstvím vody. Potřeba vzít tento lék po jídle neznamená, že pokaždé před užitím pilulky musíte jíst úplně. Stačí jíst v malém množství jablko, banán, sendvič nebo jiné jídlo a pak vypít pilulku.

Pro různé nemoci a stavy se drotaverin užívá ve stejné dávce odpovídající věku. Proto se v závislosti na věku doporučuje užívat přípravek Drotaverinum v následujících dávkách:

 • Děti ve věku 3 až 6 let - užívejte 10 až 20 mg (čtvrtina nebo polovina tablety) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro děti ve věku 3 až 6 let je 120 mg (3 tablety), rozdělena na 2 až 3 recepce);
 • Děti ve věku 6 - 12 let - užívejte 20 - 40 mg (1/2 - 1 tableta) 2 - 5 krát denně (maximální denní dávka pro děti tohoto věku je 200 mg (5 tablet), rozdělena na 2 - 5 recepce);
 • Dospělí nad 12 let a dospělí - užívejte 40 - 80 mg (1 - 2 tablety) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro tuto věkovou kategorii je 240 mg (6 tablet), rozdělena do 2 - 4 dávek).

Trvání přípravku Drotaverinum pro děti a dospělé je 1 až 2 týdny. Pokud musí být lék užíván déle než 2 týdny, mělo by se to provést pouze po konzultaci s lékařem.

Ampule z Drotaverina - instrukce

Roztok drotaverinu pro děti i dospělé lze podávat intramuskulárně, intravenózně, subkutánně nebo intraarteriálně. Pro úlevu ledvinové nebo jaterní koliky se roztok podává intravenózně s periferním vazospazmem, intraarteriálně a ve všech ostatních případech intramuskulárně nebo subkutánně.

Dospělí a dospívající nad 12 let v různých podmínkách dostanou injekci 40 - 80 mg (1 - 2 ampulky) roztoku 1 až 3 krát denně nezbytným způsobem (intravenózně, intramuskulárně atd.). Maximální přípustná denní dávka roztoku pro dospělé a dospívající nad 12 let je 240 mg, což odpovídá 6 ampulím.

Pro děti se roztok podává v následujících nižších dávkách v závislosti na věku:

 • Děti od 1 do 6 let - injikujte 10 až 20 mg (0,5 až 1 ml roztoku) 1 až 3krát denně. Během dne můžete zadat maximálně 120 mg Drotaverinum (3 ampulky);
 • Děti ve věku 6 až 12 let - injikujte 20 mg (1 ml roztoku) 1 až 3krát denně. Během dne můžete zadat maximálně 200 mg Drotaverinum (5 ampulí).

Intravenózní podávání léčiva by mělo být prováděno v poloze na břiše, protože roztok může vyvolat kolaps. Před intravenózním podáním se obsah ampulky Drotaverinu naředí v 10 - 20 ml fyziologického roztoku nebo 5% roztoku glukózy. Celý objem roztoku se zavede pomalu. Pro subkutánní nebo intramuskulární podání není nutné ředit roztok Drotaverinum, lze jej použít v čisté formě.

Pro urychlení otevření děložního čípku se Drotaverinum podává intramuskulárně jednou v dávce 40 mg (1 ampulka). Pokud je účinek nedostatečný, pak se po 2 hodinách roztok Drotaverinum podává opakovaně.

Pro bolest proti exacerbaci žaludečních nebo duodenálních vředů se doporučuje kombinovat drotaverinum s přípravky atropinu nebo belladony..

Roztok drotaverina se doporučuje používat co nejméně. Jakmile se člověk může přepnout na užívání pilulek, měli byste přestat injikovat lék a vzít ho dovnitř.

speciální instrukce

Je třeba si uvědomit, že roztok Drotaverinum by měl být používán pouze za akutních podmínek nebo pokud není možné pít tablety. Jakmile je akutní stav zmírněn nebo osoba může tablety spolknout, měli byste přestat injikovat lék a jít vzít Drotaverinum dovnitř.

Drotaverin lze použít při léčbě hypertenzní krize.

Pokud osoba trpí hypotenzí (nízkým krevním tlakem) nebo aterosklerózou srdečních cév, měla by být Drotaverinum používána s opatrností.

Pokud osoba trpí přecitlivělostí na pyrosulfit sodný, je třeba se vyhnout injekci Drotaverinum, protože to může vyvolat závažné alergické reakce až do anafylaktického šoku. Lidé v této kategorii by měli užívat drotaverin pouze v tabletách..

Při léčbě peptického vředu dvanáctníku nebo žaludku by měl být Drotaverinum používán v kombinaci s jinými léky s protivředovým účinkem, jako je De-Nol, Ranitidin, Omeprazol atd..

Protože složení tablet zahrnuje laktózu, nedoporučují se pro osoby trpící nedostatkem laktázy, galaktosémií, glukózo-galaktózovým malabsorpčním syndromem.

Dopad na schopnost řídit mechanismy

Tablety nezhoršují stav centrálního nervového systému, a proto se na pozadí jejich příjmu můžete zapojit do jakékoli činnosti vyžadující vysokou rychlost reakce a koncentraci.

Injekce může zhoršit rychlost psychomotorických reakcí, proto byste se měli do hodiny po každé injekci zdržet provádění potenciálně nebezpečných činností, které vyžadují vysokou koncentraci pozornosti. Hodinu po injekci se můžete věnovat jakékoli aktivitě.

Předávkování Drotaverinum

Interakce s jinými léčivými látkami

Drotaverin zvyšuje účinek jiných antispasmodik - papaverin, atropin, bendazol, buscopan, halidor atd..

Drotaverin zvyšuje pokles krevního tlaku způsobený chinidinem, novokainamidem a tricyklickými antidepresivy (amitriptylin, klomipramin, imipramin atd.).

Fenobarbital zvyšuje účinek drotaverinu na úlevu od křečí.

Drotaverin snižuje schopnost morfinu vyvolat křeče vnitřních orgánů.

Drotaverin oslabuje účinek Levodopy a Carbidopy.

Drotaverinum pro děti

Pro děti jakéhokoli věku je lepší podávat Drotaverinum ve formě tablet, ale nesmí se podávat injekčně. Jakákoli injekce léku by měla být provedena pouze v naléhavých případech, kdy nemůžete pít pilulku.

Dávky drotaverinu jsou stejné za různých podmínek a jsou následující hodnoty pro děti různého věku:

 • Děti ve věku 1 až 6 let - 10 až 20 mg (1/4 až 1/2 tablety nebo 0,5 až 1 ml roztoku) 2 až 3 krát denně (maximální denní dávka pro děti ve věku 3 až 6 let je 120 mg (3 tablety nebo 3 ampulky), rozdělených do 2 až 3 dávek);
 • Děti ve věku 6 až 12 let - 20 až 40 mg (1/2 až 1 tableta, 1 až 2 ml roztoku) 2 až 5krát denně (maximální denní dávka pro děti tohoto věku je 200 mg (5 tablet nebo 5 ampulek) ), rozdělena na 2 - 5 recepcí);
 • Dospělí nad 12 let - 40 - 80 mg (1 - 2 tablety nebo 2 - 4 ml roztoku) 2-3krát denně (maximální denní dávka pro tuto věkovou kategorii je 240 mg (6 tablet nebo 6 ampulek), rozdělena do 2 - 4 recepce).

Tablety lze užít během 1 až 2 týdnů. Injekce drotaverinu by měly být provedeny co nejkratší, přenést dítě na užívání tablet nebo zrušit lék co ​​nejdříve.

Drotaverin u dětí se používá k úlevě od bolesti při cystitidě, gastritidě, nadýmání, střevní kolice, zácpě a ke zmírnění stavu při vysoké teplotě. Poměrně často se dětem předepisuje drotaverin s antipyretiky (paracetamol, ibuprofen, nimesulid atd.), Protože dilatuje krevní cévy a pomáhá snižovat tělesnou teplotu rychleji..

Kromě toho se Drotaverinum často předepisuje dětem s laryngotracheitidou a bronchospasmem, když dítě bolestivě kašle a trhá mu hrdlo. Přestože účinek léku na průdušky není prokázán, jeho použití v bronchospasmu je často účinné, dítě přestane kašel a jeho celkový stav se zlepšuje. Proto i přes absenci této položky v indikacích pro použití v oficiálních pokynech je Drotaverin docela úspěšně používán jako nouzová pomoc pro bronchospasmus a nesnesitelný suchý kašel. V takových situacích lékaři doporučují dítěti dávat drotaverin v noci, aby mohl klidně spát, aniž by trpěl kašlem..

Těhotenství

Drotaverin nemá nepříznivý účinek na plod a průběh těhotenství, takže léčivo lze použít po celou dobu těhotenství. Drotaverin by však neměl být považován za zcela a zcela bezpečný lék pro těhotné ženy, protože prostě neexistují a jakýkoli lék představuje potenciální nebezpečí. Proto by se během těhotenství měl drotaverin používat pouze v případě, že přínos převyšuje všechna rizika a poškození.

U těhotných žen se přípravek Drotaverinum obvykle předepisuje v případě hrozby potratu nebo předčasného porodu, jakož i na úlevu od bolesti vyvolané kontrakcemi a roztažením rostoucí dělohy. Droga se osvědčila a používá se velmi široce. Mnoho žen se obává, že pod vlivem Drotaverinu bude muset být způsobeno porod, protože práce nezačne sama. Takový strach je však neopodstatněný. Těhotné ženy by měly užívat tento lék v normálních dávkách pro dospělé.

Papaverine a Drotaverinum

Papaverin i Drotaverinum jsou drogy stejné skupiny - antispasmodics, to znamená, že působí přibližně stejně. Drotaverin je však účinnější a bezpečnější než Papaverine, který i přes zastaralost je i nadále předepisován a používán jako „starý a prokázaný“ lék.

Papaverin lépe zmírňuje akutní křeče, ale v chronických stavech nebo onemocněních je jeho účinnost mnohem nižší než účinnost přípravku Drotaverin. Můžeme proto říci, že papaverin se lépe používá v akutních stavech a Drotaverin - pro dlouhodobou léčbu chronických onemocnění.
Více o Papaverine

Vedlejší efekty

Kontraindikace

Drotaverin: návod k použití a dávkování, terapeutický účinek, forma uvolňování, vedlejší účinky, kontraindikace - video

Analogy

Drotaverin má dvě varianty analogů - synonyma a ve skutečnosti analoga. Synonyma jsou léčiva, která stejně jako drotaverin obsahují jako účinnou látku hydrochlorid drotaverinu. Analogy jsou léčiva obsahující jiné aktivní složky, ale mající nejpodobnější spektrum terapeutické aktivity (jiná antispasmodika).

Následující léky jsou tedy označovány jako synonymum Drotaverin:

 • Tablety Biospa;
 • Tablety a injekce bez lázně;
 • Tablety bez lázní Forte;
 • Nosh-Bra tablety a injekční roztok;
 • Ple spa tablety;
 • Tablety spazmolu a injekce;
 • Tablety Spazmonet a Spazmonet Forte;
 • Spazoverinové tablety;
 • Spakovin tablety a injekce.

Analogy drotaverinu jsou následující léky:
 • Nicoverinové tablety;
 • Papaverinové tablety, rektální čípky, injekce;
 • Tabaverin hydrochloridové tablety;
 • Prášky na rozptyl;
 • Platifillin s papaverinovými tabletami;
 • Tablety hydratartrátu platifilinu.

Recenze

Převážná většina recenzí drotaverinu je pozitivní (více než 96%), což je způsobeno vysokou účinností léku při odstraňování křečí a bolestí vnitřních orgánů v kombinaci s relativně nízkými náklady. Recenze ukazují, že Drotaverin účinně zmírňuje bolest a křeče vnitřních orgánů a je vynikající náhradou za mnohem dražší No-shpe. Většina recenzí uvádí, že mezi No-shpa a Drotaverin nebyl žádný rozdíl v účinnosti, a proto je levnější domácí analog vynikající alternativou k dováženému léku.

Negativní recenze Drotaverinu jsou doslova jediné a jsou způsobeny neúčinností léku v každém konkrétním případě. Navíc v negativních recenzích se obvykle uvádí, že ve stejném případě Drotaverin nepomohl, ale No-shpa byl účinný. To znamená, že ve vážných případech nebo se závažnou křečí a bolestí je lepší použít No-shpu, protože jeho účinnost je stále vyšší než u Drotaverinu..

Drotaverinum - cena

Autor: Nasedkina A.K. Specialista biomedicínského výzkumu.

Může nebo nemusí drotaverin v časném těhotenství?

Dobrý den, naši milí čtenáři!

Během těhotenství v ženském těle existuje mnoho nových procesů, které nutí nastávající matku, aby změnila obvyklou rutinu. Ženy si velmi často stěžují na problémy se zažívacím ústrojím, výskyt koliky ve střevech a související nepohodlí.

Tyto nepříjemné příznaky se mohou objevit kdykoli, nejen během dne, ale také v noci, což velmi komplikuje proces porodu dítěte. Aby bylo možné regulovat střevní motilitu, odstranit svalové křeče a normalizovat celkovou pohodu, mohou lékaři předepsat lék ze skupiny antispasmodik Drotaverin během časného těhotenství, který se používá ve výjimečných případech.

Charakteristika léčiva: akce a indikace pro dívky „v pozici“

Lék má relaxační účinek na hladké svaly. Její složení jsou čistě syntetické prvky, jejichž činnost je zaměřena na střevní stěnu, orgány reprodukčního a cévního systému, žlučovody. Fórum žen o těhotenství obsahuje recenze potvrzující účinnost a významné trvání léku.

Proto je drotaverin předepisován dívkám „v poloze“:

 • silné bolesti hlavy nebo migrény;
 • kolika ve střevech, ledvinách nebo orgánech žlučového systému;
 • cholecystitida a její příznaky;
 • pyelitida;
 • křeče v děložním čípku během mateřského procesu;
 • gastroduodenitida;
 • hrozba ukončení předčasného porodu nebo těhotenství;
 • kolitida;
 • bolestivé kontrakce po porodu.

Indikace pro použití léku v gynekologii, porodnictví a dalších oborech medicíny jsou poměrně široké, což je vysvětleno bezpečností jeho složek pro zdraví a život, a to jak nastávající matky, tak dítěte v lůně..

Formy uvolňování léčiva: který typ léku je nejbezpečnější?

Aktivní složkou přípravku je látka stejného názvu, která je syntetickým antispasmodikem. Jeho účinek se vztahuje pouze na svaly, zatímco složka obchází centrální a periferní nervový systém.

To není ovlivněno formou uvolňování drogy, z nichž existují dvě varianty:

 1. injekce - roztok žluté se zeleným nádechem, umístěný do skleněných ampulí. Lék se vstřikuje do svalových vláken nebo do žíly;
 2. tablety - válcovité tablety žlutozeleného odstínu v blistrech balených v lepenkových krabičkách s pokyny uvnitř.

Dávka účinné látky v 1 ml roztoku je 10 nebo 20 miligramů. Standardní objem jedné ampulky je dva nebo čtyři mililitry. Ve formě tablet (1 kus - tableta) obsahuje 40 mg účinné látky.

V lékárně je také možné zakoupit lék „Drotaverin Forte“ s 80 mg látky v jedné ampuli. Lék tak může být používán během těhotenství až do 3 měsíců těhotenství.

Užívání drogy v prvním trimestru: odůvodněné či nikoli?

Navzdory skutečnosti, že na zakoupení léku není nutný lékařský předpis, nestojí za to jej používat bez předepisování specialisty během těhotenství. Droga hodně pomáhá tomu, co zlepšuje zdraví během těhotenství, ale častěji se však doporučuje ve druhé a první polovině třetího trimestru.

Ti, kteří pili Drotaverin v raných fázích, potvrzují jeho účinnost v případě hrozby potratu. Toto je extrémní případ, kdy lék dokáže udělat víc než poškození..

V prvním trimestru se lékaři snaží přetížit tělo budoucí matky léky, které jsou spojeny s aktivní tvorbou fetálních orgánů a neexistencí placentární ochranné bariéry. V prvních měsících a gestačním věku mohou dívky zažít zvýšené napětí ve svalech dělohy.

Křeče, které jsou považovány za důsledek této patologie, nepříznivě ovlivňují těhotenství. V tomto případě je otázkou, zda s Drotaverinum léčit, či nikoli, odpověď zní ano. Droga pomůže zachovat plod a zbavit se bolesti břicha.

Návod k použití: dávkování a doba podání

Použití drotaverinu ve formě tablet může být bez ohledu na jídlo kdykoli během dne, ale léčivo musí být spolknuto celé a zaplaveno sklenicí vody. Jedna dávka je jedna tableta. Lékaři tuto částku často zdvojnásobí..

Pak musí žena pít dvě standardní tablety po 40 miligramech najednou nebo jednu Drotaverin Forte s objemem aktivní složky 80 mg.

Pokyny pro použití u těhotných žen v raných stádiích jsou následující:

 • denní dávka je 120 až 140 mg;
 • rozdělit léčivo na dvě až tři dávky;
 • pokud jednotlivá dávka nefunguje a bolest přetrvává, nemůžete pilulku vzít.

Maximální objem léčiva je 240 mg denně. Pokud lék nemá požadovaný výsledek, je nutné kontaktovat ošetřujícího lékaře, aby vybral účinnější antispasmodická léčiva.

Injekční léčba je předepsána individuálně pro každého pacienta. Klasické schéma terapie zahrnuje zavedení 40-240 mg látky 1-3 krát denně intramuskulárně. V případě exacerbace je roztok injikován žílou v objemu 40 - 80 mg jednou za 24 hodin.

Analogy drogy

Jedním z nejpopulárnějších analogů Drotaverinu je No-Shpa. Obsahuje stejnou aktivní složku, tj. Léky jsou téměř identické.

Je možné zakoupit Drotaverin, který je k dispozici ve formě tablet a ampule pro injekci nebo No-Shpa ve stejné formě, až do 3 měsíců těhotenství, ale pouze ošetřující lékař může určit, co je nejlepší v každém jednotlivém případě. Největší rozdíl mezi těmito léky je jejich cena. Drotaverin je mnohem levnější No-Shpy.

Další účinné analogy, které si lékař může vybrat, jsou:

Droga při léčbě dětí: od jakého věku je povolen?

Tablety léku jsou předepsány pro děti od 3 let a injekce jsou povoleny pro děti od 1 roku. Věkový rozdíl závisí pouze na skutečnosti, že pro děti je těžší spolknout solidní formu.

Lékaři často předepisují lék na bolesti zubů, křeče v břiše, vazospazmy, bolesti hlavy a v případě silného suchého kašle. U těhotné ženy budou tyto informace užitečné jak při porodu dítěte, tak po jeho narození.

Mnoho budoucích matek je nuceno pečlivě sledovat jejich hmotnost a sedět na speciálních dietách. Správný výpočet podílů uvedených v nabídce pomůže kuchyňským váhám značky Xiangshan, vyrobené z nerezové oceli.

zjištění

Když je žena ve „zajímavém postavení“, musí při užívání léků myslet nejen na své zdraví a pohodu, ale také na to, jak nepoškodit dítě. Pokud tedy existuje příležitost obejít se bez léků, je lepší je neužívat, zejména v prvních měsících těhotenství..

Pokud se bez nich stále neobejdete, požádejte svého lékaře, aby předepsal léky, které obsahují více přírodních složek. Přečtěte si naše články a doporučte je všem, kteří jsou přihlášeni k odběru vaší stránky na sociálních sítích. Jsme rádi, že informace z našich článků budou pro vás přínosem. Čtěte dále! Až do!

S pozdravem Katherine Grimová, matka nádherné dcery!

Drotaverinum

Struktura

Kompozice obsahuje účinnou látku hydrochlorid drotaverinu.

1 tableta obsahuje 40 nebo 80 mg této látky. Další prvky: mastek, bramborový škrob, povidon, stearát hořečnatý, monohydrát laktózy.

1 ml injekce obsahuje 20 nebo 40 mg účinné látky.

1 ml roztoku pro IV a IM obsahuje 20 nebo 40 mg účinné látky, jakož i další prvky: injekční voda, disiřičitan sodný a ethanol.

Formulář vydání

K dispozici ve formě tablet, injekčního roztoku a také v ampulích pro intravenózní a intramuskulární podání.

farmaceutický účinek

Co je drotaverine? Je to myotropní antispasmodikum. Má vazodilatační účinek.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Ve srovnání s papaverinem má delší a výraznější účinek, navzdory podobnosti farmakologických vlastností a chemické struktury. Mechanismus účinku je zaměřen na snížení příjmu vápníku v tkáni hladkého svalstva. Drotaverinum hydrochlorid rozšiřuje krevní cévy, snižuje pohyblivost střeva a tonus tkáně hladkých svalů vnitřních orgánů. Lék neovlivňuje fungování autonomního nervového systému, neprochází hematoencefalickou bariérou. Lék je předepsán, pokud není možné použít m-anticholinergika. Při intravenózním podání se účinek projeví po 4 minutách, maximum se zaznamená po půl hodině. Vylučuje se více ledvinami a v menší míře žlučí..

Indikace pro Drotaverinum

Roztok a tablety drotaverinu - z čeho jsou? Lék je předepsán k prevenci a léčbě biliární dyskineze, biliární koliky, křeče hladké svalové tkáně, dyskineze žlučníku, cholecystitidy, pyelitidy, postcholecystektomického syndromu, střevní koliky, pilospasmu, proktitidy, spastické kolitidy, spastické zácpy, gastroduodenitidy. Často se používá pro menstruaci..

Lék Drotaverin z toho, co stále pomáhá? Indikace pro použití léčiva jsou také: cévní křeč, endarteritida, poporodní kontrakce, prodloužené otevření hltanu, křeč hltanu během porodu, hrozící potrat, algomenorea, cholecystografie.

Kontraindikace

Drotaverin není předepsán pro atrioventrikulární blokádu, kardiogenní šok, selhání ledvin, jaterní systémy. Během těhotenství je po konzultaci s odborníky předepsán glaukom s uzavřeným úhlem, celková ateroskleróza, kojení, hyperplazie prostaty.

Vedlejší efekty

Drotaverinum může vyvolat pocit horečky, bušení srdce, závratě, pokles krevního tlaku, zvýšené pocení, alergické reakce. Při intravenózním podání se může rozvinout arytmie, atrioventrikulární blok, kolaps, respirační deprese.

Návod k použití Drotaverinum (způsob a dávkování)

Tablety drotaverinu, návod k použití

Tento léčivý přípravek je předepisován dospělým třikrát denně perorálně v dávce 40–80 mg. Ne více než 240 mg.

Injekce drotaverinu, návod k použití

Subkutánně a intravenózně podávané 1-3krát denně, 40-80 mg. Pro zastavení ledvin se jaterní kolika 40-80 mg pomalu podává intravenózně. Intraarteriální podání pro periferní vazospasmus je přijatelné..

Pro děti

Děti od 3 let do 6 let mohou být podány 10-20 mg najednou, ne více než 120 mg denně. Povolené 2-3 dávky denně.

Předávkovat

Předávkování se projevuje porušením atrioventrikulárního vedení, ochrnutím dýchacího centra, zástavou srdce, sníženou excitabilitou srdečního svalu.

Interakce

Lék je schopen oslabit účinek antiparkinsonik (např. Levodopa). Lék zvyšuje účinnost antispasmodik, bendazolu, papaverinu. Při současném podávání prokainamidu, tricyklických antidepresiv, chinidinu, je zaznamenán pokles krevního tlaku. Snižuje spasmogenní účinek morfinu. Fenobarbital zvyšuje účinek léku.

Podmínky prodeje

Není třeba žádný recept.

Podmínky skladování

Na tmavém a suchém místě nepřístupném dětem při teplotě nejvýše 25 stupňů Celsia.

Skladovatelnost

Ne více než 3 roky.

speciální instrukce

Drotaverinum kombinované s protivředovými léky při léčbě peptického vředu zažívacího traktu. Terapie zahrnuje odmítnutí provádět složité činnosti, řízení vozidel.

OKPD kód 24.42.13.727

Recept v latině:

Rp.: Tab. Drotaverini 0,04
D. t. d. N 20 v tabulce.
S.

Drotaverinum během těhotenství

Lék je v tomto období života kontraindikován. Lékaři však stále předepisují léky, pokud je potenciální přínos užívání léku vyšší než možné riziko pro nenarozené dítě.

Na co je drotaverin během těhotenství? Tento nástroj se používá k odstranění svalových křečí vnitřních orgánů, tj. Například k úlevě od děložního tónu. Je třeba si uvědomit, že tyto situace jsou výjimečné a tento lék byste neměli užívat nekontrolovaně.

Analogy

Analogy léku jsou Dolce, Drotaverin hydrochlorid, No-Shpa, Spazoverin.

Co je lepší drotaverin nebo no-shpa?

Léky jsou obecně podobné, protože mají podobný účinek a stejnou účinnou látku. Takže Drotaverin je v podstatě stejný. No-spa je však dražší prostředek, protože je dováženého původu.

Při výběru No-shpa nebo Drotaverin byste měli také pamatovat na to, že posledně uvedený není patentovaným lékem.

Recenze Drotaverin

Skvělá a účinná náhrada za No-shpa, levný lék s dobrým analgetickým účinkem.

Poznámka k minusům: nástroj ne vždy pomůže, chuť je hořká, někdy z něj může jazyk znecitlivět, existují i ​​kontraindikace.

Drotaverin cena, kde koupit

Cena Drotaverinum v tabletách po 40 mg je 20 rublů za balení po 20 kusech.

Drotaverin Forte 80 mg stojí 50 rublů v balení ve 20 kusech.

Drotaverin během těhotenství z bolesti v břiše

Samozřejmě, těhotenství v životě každé ženy je zvláštní období. Jeho hlavní účel spočívá v porodu, narození a následné výchově dětí. Těhotenství však zdaleka není vždy snadné, bez bolesti a komplikací. Budoucí matka často trpí bolestmi břicha, bolestmi páteře, snaží se bojovat s otoky. V některých případech jsou lidová léčiva bezpečná pro matku a dítě. Tradiční medicína však někdy nestačí a zde se používají účinnější léky. Můžete mít jiný přístup k lékům, někteří lékaři důrazně doporučují, abyste se jim během těhotenství vyhnuli. Moderní drogy však vykazují vynikající účinnost. Drotaverin během těhotenství je předepsán v případě bolesti, křeče v břiše, s hrozbou potratu. Jak efektivní a bezpečný je zároveň? Jak brát lék? Existují nějaké kontraindikace a vedlejší účinky??

Indikace pro použití

Abychom pochopili, kdy je třeba během těhotenství užívat Drotaverin, měli byste se seznámit s samotným lékem a zjistit jeho farmakologický účinek. Drotaverinum je moderní antispasmodikum, představované syntetickými komponenty. Ukázal se dobře jako vazodilatátor. S ním se můžete zbavit křečí hladkých svalů vnitřních orgánů, v tomto případě dělohy. Drotaverin dokonale eliminuje křeče, bolest, normalizuje oběhový systém.

Je drotaverin možný během těhotenství? Každá žena položí tuto otázku lékaři poté, co v předpisu uvidí neznámé jméno. Samozřejmě není vhodné brát lék během těhotenství. Existují však situace, kdy riziko pro matku není úměrné vedlejším účinkům, které má lék. Drotaverin během těhotenství je tedy předepisován pro hrozbu potratu, potíže s otevřením děložního hrdla během porodu, tažení a křeče v břiše před a po porodu. Lék má přímý účinek na děložní svaly, snižuje počet kontrakcí dělohy, normalizuje svalový tonus.

aplikace

K dnešnímu dni je povoleno Drotaverinum ve formě tablet nebo injekcí. Injekce jsou samozřejmě předepsány, když je nutné mít okamžitý účinek, například během porodu nebo porodu. Abychom zhodnotili účinnost a bezpečnost každé metody, podrobněji se o nich zabýváme.

  Injekce Injekce drotaverinu během těhotenství by měly být prováděny pouze podle pokynů odborníka. Je přísně zakázáno injikovat si roztok drogy sami, bez ohledu na to, jaké lékařské zkušenosti má žena nebo její příbuzní. Nejmenší předávkování může vést k celkové slabosti a dokonce i dýchacím potížím matky a dítěte. Injekce se provádějí intramuskulárně a intravenózně a v procesu podávání léku musí žena zaujmout přísně horizontální polohu. Po injekcích, zejména pokud jde o intravenózní metodu, by žena měla odmítnout řídit auto, mentální aktivitu po dobu nejméně 1,5 až 2 hodiny, a je lepší jít domů a relaxovat.

Některé ženy po injekci roztoku Drotaverinum pozorovaly rychlý srdeční rytmus, jiné se vrhly do horečky, migréna začala, doprovázené závratěmi. V některých případech se u těhotné ženy mohou vyskytnout poruchy spánku, nevolnost a zvracení. Proto by měl být proces podávání léčiv doprovázen přítomností specialisty a provádí se až po důkladném vyšetření ženy a plodu..

 • Tablety. Tablety drotaverinu během těhotenství se vyznačují vynikající absorpcí, díky níž je účinek pozorován přibližně po 15 až 20 minutách po užití léku. Drotaverin během těhotenství v raných stádiích je často předepisován ve formě tablet, které normalizují tón, s hrozbou potratu, výskytem tažných bolestí v břiše. Drotaverin během těhotenství v pozdějších stádiích je nejčastěji injikován do ženského těla.

 • Dávkování léčiva

  Drotaverin se předepisuje v celém průběhu 1–2 tablet třikrát denně, v závislosti na závažnosti případu. Poté, co tablety nedají požadovaný výsledek, jsou předepsány injekce. Dávkování je nejčastěji 10 ml roztoku 2krát denně. Dávku může ošetřující specialista snížit nebo naopak zvýšit. Experimentování s ním však nestojí za to. Pokud zvýšení dávky nedává požadovaný účinek, má smysl zcela opustit užívání tohoto léku a nahradit jej analogem s podobným účinkem..

  Vedlejší účinky léku a jeho účinek na vyvíjející se plod

  Každá žena se může dozvědět o kontraindikacích a možných vedlejších účincích přečtením pokynů k danému léku. Je však lepší poradit se s gynekologem provádějícím těhotenství, protože vedlejší účinek může být v každém případě zvláštní. Stále více závisí na struktuře ženského těla, průběhu těhotenství.

  Z dostupných kontraindikací chci poznamenat:

  1. arteriální hypertenze;
  2. alergická reakce na určité složky léčiva;
  3. selhání ledvin.

  V některých zemích je užívání této drogy zakázáno. Četné studie v této oblasti však nemohly odhalit její negativní dopad na ženské tělo a tělo dítěte, vývoj patologií a mutací. Nicméně stále ještě nestojí za to vyloučit možnost vedlejších účinků:
  1. závratě a celková slabost těla;
  2. zvýšená tělesná teplota, zvýšené pocení;
  3. poruchy spánku;
  4. alergie;
  5. bušení srdce, dušnost.

  Nyní, pokud jde o účinek Drotaverinu na plod. Maďarští odborníci provedli výzkum této drogy, protože se objevila poprvé v Maďarsku. V rámci studie byl studován účinek všech složek léčiva v různých stádiích vzniku a vývoje plodu. Drotaverin představuje největší nebezpečí pro budoucí dítě právě v prvních týdnech početí, kdy není jmenován vůbec. Žena si nemusí být vědoma její zajímavé situace. Avšak užívání této drogy během tohoto období hrozí ukončením těhotenství a rozvojem patologií.

  Od druhého trimestru Drotaverin neohrožuje ženské tělo a plod, a proto je předepsán s hrozbou potratu, zvýšeným tonem dělohy. Je důležité sledovat dávkování a přesně. Faktem je, že to může vést k zástavě srdce, a to jak u matky, tak u dítěte. To opět potvrzuje skutečnost, že jakýkoli způsob zavádění léku do ženského těla, drogy i injekce, by měl probíhat výhradně pod dohledem kvalifikovaného odborníka, nejlépe v nemocnici..

  Recenze o drogě jsou rozděleny do dvou velkých skupin, které jsou v počtu téměř rovnocenné s někým, opravdu pomohl, a někdo neviděl žádný účinek kromě mnoha vedlejších účinků. V CIS je Drotaverinum považováno za bezpečné antispasmodikum, ale ani samotný zdravotnický personál nedoporučuje jeho zneužití a jeho použití bez zvláštního důvodu. I když žena vidí tento lék na předpis, ale pochybuje o jeho bezpečnosti, má právo požádat lékaře, aby jej nahradil bezpečnějším analogem. Pokud jde o život dítěte, riziko je pravděpodobně oprávněné. Znovu se musí sama rozhodnout, protože je to její dítě a její zdraví.

  Analogy

  nejběžnější analog drotaverinum je považován za obyčejný papaverin. Je naprosto neškodný, bezpečný, lze jej použít bez lékařského předpisu v případě nejmenších nepohodlí. Musím přiznat, že ve většině případů vykazuje dobrý výkon.

  Ve své strukturální struktuře Drotaverinum s No-shpa, proč se s touto drogou docela často nahrazuje. Má celkový relaxační účinek, potlačuje křeče, rozšiřuje krevní cévy a uvolňuje svalovou aktivitu. Některé těhotné ženy získají No-shpu a v případě nejmenšího nepohodlí ho vezou s sebou do peněženky. Opravdu, mnoho lidí bere tuto drogu po celou dobu, protože ji považuje za naprosto bezpečnou. Podobně mohou brát Drotaverin do zubů během těhotenství, aniž by došlo k sebemenšímu podezření. Stojí za to rozptýlit existující mýtus. Podávání No-shpa během těhotenství je povoleno pouze v extrémních případech a jako „první pomoc“ před plánovanou návštěvou u lékaře.

  Těhotenství není jen příjemné, ale také zásadní období života ženy. Musí se připravit na to, že dítě nese předem, posílí tělo, jeho imunitní systém. Správná a vyvážená výživa během těhotenství je klíčem k obohacení ženského těla a těla dítěte o vše potřebné pro jeho správný a včasný vývoj. Bolest hlavy během těhotenství, horečka během těhotenství, výskyt bolesti břicha, křeče - to vše může doprovázet proces porodu dítěte. Takže Drotaverin může být dobrým nástrojem v boji proti těmto příznakům. Každá žena by si však měla jednou provždy vzpomenout na sebe: jakýkoli lék, i ten nejnebezpečnější na první pohled, by měl být užíván pouze s jistotou lékaře a pod jeho pečlivým dohledem.

  Články O Neplodnosti