Hlavní Testy

Hypotenze a atomie dělohy

Hypertenze dělohy - snížení tónu a kontraktility děložních svalů - je reverzibilní stav.

Děložní atonie - úplná ztráta svalového tonusu a kontraktility - je mimořádně vzácná a je to ireverzibilní stav.

V časném poporodním období je masivní krvácení zpravidla spojeno s narušenou hemostázou, která je způsobena buď vrozenou patologií, nebo je získávána podle typu diseminované intravaskulární koagulace (DIC). S vývojem DIC blokují produkty degradace fibrin / fibrinogen receptory zodpovědné za tvorbu aktomyosinu, což způsobuje masivní krvácení.

Rizikové faktory pro děložní hypotenzi jsou následující:


 • - mladý primiparous, jehož věk je 18 let nebo méně;
 • - patologie dělohy: malformace; myoma; jizvy po chirurgických zákrokech (myomektomie, císařský řez); dystrofické změny ve svalech (multiparous, endometritis); přetížení tkání během těhotenství (mnohočetné těhotenství, polyhydramnióza, velký plod);
 • - těhotenské komplikace (dlouhodobá hrozba ukončení);
 • - porušení práce: slabá práce s dlouhodobou aktivací oxytocinu, násilná práce;
 • - prezentace nebo nízké umístění placenty;
 • - DIC, vyvíjející se na pozadí šoku jakékoli geneze (anafylaktický, Mendelssohnova syndrom, embolie plodové vody);
 • - přítomnost extragenitálních patologických a těhotenských komplikací spojených se zhoršenou hemostázou (kardiovaskulární onemocnění, endokrinopatie, chronická žilní nedostatečnost, gestóza atd.);
 • - vícečetné selhání orgánů, které se vyvíjí s extragenitální patologií a těhotenskými komplikacemi a také s masivní ztrátou krve, současně přispívá k vytvoření „šokové dělohy“ s vývojem její hypotenze nebo atonie.

Hlavní příznaky hypotenze dělohy a atony jsou:

Krev s hypotenzí v počátečních stádiích se vylučuje sraženinami, obvykle po externí masáži dělohy. Tón dělohy je snížen: děloha je ochablá, její horní hranice může dosáhnout pupku a výše. Po vnější masáži se může zotavit a poté opět klesat a krvácení pokračuje. Krev může vytéct. Při absenci včasné pomoci ztrácí krev svou schopnost koagulace. Při výrazné ztrátě krve, při přeměně na masivní, se objevují příznaky hemoragického šoku: bledost kůže, tachykardie, hypotenze.

Při atonii dělohy je krvácení nepřetržité a hojné, kontury dělohy nejsou určeny. Příznaky hemoragického šoku se rychle rozvíjejí.

Diagnóza hypotonického krvácení nezpůsobuje potíže. Diferenciální diagnóza by měla být provedena s traumatem dělohy a pohlavního ústrojí.

Opatření k zastavení krvácení v případě hypotenze a atonie dělohy by měla být prováděna včas s povinným zvážením výše ztráty krve..

V počátečních stádiích krvácení je nutná katetrizace žil, obvykle krychlová a infuze. Následně se katétr zavede do subclaviánské nebo jugulární žíly. [DALŠÍ STRANA]

Opatření k obnovení ztráty krve jsou určena jeho velikostí. Při ztrátě krve v rozmezí 400 - 500 ml se provádí vnější masáž dělohy. Když položí ruku na dno dělohy, začnou lehce masírovat pohyby. Jakmile se děloha stane hustou, nahromaděné sraženiny se z ní vytlačí pomocí techniky připomínající Crede-Lazarevichovu techniku. Terotonické léky se podávají současně: oxytocin, enzaprost. Na spodní část břicha se umístí ledová bublina..

Při ztrátě krve více než 400 - 500 ml v anestezii se provádí ruční vyšetření dělohy.

V procesu, který pomáhá zastavit krvácení, můžete tlačit břišní aortu na páteř přední stěnou břišní. To snižuje průtok krve do dělohy.

Následně se externími metodami kontroluje uterinní tón a uterotonika se i nadále podává intravenózně.

Při pokračujícím krvácení, jehož objem je 1000 ml nebo více, nebo reakce ženy na menší ztrátu krve, je nutná operační metoda. Nemůžete počítat s opakovaným podáváním oxytocinu, ručním vyšetřením a masáží dělohy, pokud byly poprvé neúčinné. Ztráta času při opakování těchto metod vede ke zvýšení ztráty krve a zhoršení stavu puerpera: krvácení se stává masivním, hemostáza je narušena, hemoragický šok se vyvíjí a prognóza pro pacienta se stává nepříznivou.

Jako přechodná metoda můžete v rámci přípravy na chirurgický zákrok upnout děložní tepny podle Baksheeva nebo provést intrauterinní balónkovou tamponádu (tamponádový test). Pro upnutí děložních cév je děložní čípek vystaven zrcátkům. Po stranách jsou umístěny 3-4 abortzanga. V tomto případě je jedna větev svorky umístěna na vnitřním povrchu krku, druhá na vnějším povrchu. Reflexní účinek na děložní čípek a možné stlačení větví děložních tepen přispívají ke snížení ztráty krve. Pokud se krvácení zastaví, potratové kroužky se postupně odstraní.

Pro tamponádu dělohy se používají válce Wapp.

Při absenci účinku je indikována laparotomie. V první fázi, pokud je to možné (přítomnost cévního chirurga), se provede ligace vnitřních iliakálních tepen.

Pokud neexistují podmínky pro ligaci vnitřních iliakálních tepen, je možné zastavit krvácení, ligaci děložních cév nebo použití vertikální komprese dělohy pomocí stehu B-Lynch. Po laparotomii se provede příčný řez v dolním segmentu dělohy a provede se další vyšetření dutiny dělohy. Poté, 3 cm od řezu a od postranního okraje dělohy ve spodním segmentu, se provede injekce do děložní dutiny vpichem 3 cm nad horním okrajem řezu a 4 cm střední od postranního okraje dělohy. Následně se nit niti (monokryl nebo jiný absorbovatelný materiál stehu) hodí přes dno dělohy. Na zadní stěně v úrovni sakrálních vazů se provede injekce do děložní dutiny a vpich z ní na opačné straně. Potom nitě procházejí kolem dělohy zezadu dopředu; injekce se provádí na přední stěně o 3 cm výše a propíchnutí 3 cm pod příčnou částí. Potom jsou vlákna vytažena, uzel je svázán a je sešita řez ve spodním segmentu dělohy. Účinek šití trvá dalších 24–48 hodin.

Když je spodní úsek přetažen, jsou na něj aplikovány utahovací švy.

Při pokračujícím krvácení je děloha vyhynulá. Pokud je to možné, místo ligace cév a odstranění dělohy se děložní cévy embolizují. Je velmi vhodné transfuzovat vlastní krev z břišní dutiny pomocí autologního intraoperačního reinfuzního aparátu..

Pokud dojde k prasknutí dělohy nebo měkkého porodního kanálu, jsou sešity; pokud dojde k narušení hemostázy, je to opraveno (viz hemoragický šok).

Současně se provádí infuzní-transfuzní terapie (viz hemoragický šok)..

1. Pečlivé a řádné řízení třetí fáze práce. Je třeba vyloučit zbytečné záškuby pupeční šňůry a prohmatání dělohy.

2. U pacientů s rizikem krvácení z děložní hypotenze na konci druhého období zavedení oxytocinu.

3. V případě dědičných a vrozených vad hemostázy je nutné před porodem nastínit plán řízení práce společně s hematology. Činností je zpravidla zavedení čerstvě zmrazené plazmy a glukokortikoidů.

Autoři: G.M. Savelyeva, R.I. Shalina, L.G. Sichinava, O.B. Panina, M.A. Kurzer

Ochablá děloha

Slyšel někdo o takové diagnóze? Když jsem porodila, očistili mě třikrát. Děloha se sama nesestavovala. Vyčistili to tak, aby nic teklo vůbec. A manažer, který provedl všechna tato očištění, řekl, že bych neměl mít potraty, pokud chci porodit vteřinu. Dokonce se zeptala, jestli chci více dětí... očividně bylo všechno tak špatné.
Doposud se nám zdá jen sotva vteřina a já ani svého manžela nenechám dovnitř bez „bundy“, protože nejsme připraveni. Je však skutečně možné, že se ze stagnace nevyčistí? Chodím do Uzi jednou ročně. Vypadá to tak dobře. Možná to někdo měl?

Ultrazvuk dělohy, vaječníky, vejcovody. Informace o pacientech

Proč se to děje?

Postup po porodu nemůže být vždy dokončen bez komplikací. Plodnost dělohy po porodu je jedním z takových jevů, které mohou být příznakem subinvoluce.
První měsíce poporodní periody jsou nejdůležitější, právě v této době dochází k převratu - obnovení orgánových funkcí, normalizace hormonálních hladin. Stává se však, že děložní hrdlo je blokováno částicemi membrán, placentárními zbytky nebo krevními sraženinami, nebo je ohnuté kvůli oslabení vazů; z důvodu mechanického nebo virového poškození se děloha nemůže stahovat do své přirozené velikosti. Tato podmínka se nazývá subinvoluce..

Příznaky onemocnění jsou zvětšená, uvolněná děloha a silné hnědé krvácení, které se nezastaví..

Někdy je nemoc doprovázena horečkou.

Jaké jsou hlavní příčiny tohoto jevu? To může způsobit mnoho funkcí a faktorů. Mezi ně patří například:

 • Časté mechanické poškození, například během potratů, operací, diagnostických testů, doprovázené zavedením nástrojů do dělohy prostřednictvím děložního hrdla;
 • Oslabení imunity obecné organické a / nebo místní tkáně (k čemuž často dochází po operacích nebo zraněních);
 • Výrazný pokles tónu dělohy a pánve jako celku;
 • Hormonální nerovnováha jak v reprodukčním systému, tak v důsledku různých endokrinních chorob;
 • Nedávná nebo relativně dlouhodobá obtížná porodnost;
 • Některé typy vrozených změn (hypoplasie, děložní infantilismus, jiné odchylky a patologie tohoto typu, malé množství elastických sloučenin v tkáních, dědičná predispozice k nízkému tonusu orgánů obecně a zejména pánve).

Je důležité pochopit, že tento jev není sám o sobě docela závažný (zejména v těhotenství), ale je způsoben i vážnými patologickými procesy. Proto, i když se neobjeví žádné negativní příznaky, mělo by být stále léčeno rychle.

Během těhotenství

Během tohoto období dochází pod vlivem hormonů ke změnám. Děloha v prvních dnech těhotenství zjemňuje, takže embryo se může lépe konsolidovat a má dobrou výživu. Ale postupně, během prvního měsíce, se tělo dostane do svého více či méně normálního stavu. Nyní během těhotenství podstoupí nějaké změny, ale příště se objeví jen pár dní před narozením volná děloha.

V tomto případě se cervikální kanál mírně zvětší, tón krku klesne a zkrátí se. To vše se děje v rámci přípravy těla na porod a je navrženo tak, aby usnadnilo proces porodu nastávající matky. To znamená, že takové změny jsou považovány za normální a nevyžadují léčbu.

Pokud se však tento jev vyskytne ve 20-30 týdnech těhotenství, je nutné zahájit léčbu, protože takový stav může vést k předčasnému porodu. Zároveň je v tomto ohledu považováno za nejkritičtější období 24 týdnů. Pokud dojde k uvolnění tento týden, není často možné předčasnému porodu zabránit.

Žádné těhotenství

Pokud je během těhotenství uvolnění považováno za normální v některých stádiích a za jiné patologické, pak v případě absence těhotenství je tento jev vždy známkou patologie. Nejčastěji je v těchto případech diagnostikována ICI - isthmicko-cervikální nedostatečnost. Může být funkční (vyvíjející se v důsledku nadbytku mužského pohlavního hormonu nebo s nedostatkem progesteronu) nebo organický (tvořený v důsledku zranění při chirurgických zákrokech a postupech nebo v důsledku obtížného porodu).

Ve skutečnosti první typ způsobuje snížení svalového tonusu, elasticitu orgánů a mírnou změnu složení tkáně (ne vždy). Druhý typ je nebezpečný, protože na krku se tvoří jizvy a slzy. V tomto případě jsou elastická vlákna tkáně nahrazena pojivovými, vláknitými, což v konečném důsledku také negativně ovlivňuje tón orgánu.

Závěr

Ze všeho výše uvedeného můžeme usoudit, že volná děloha je považována za normu pouze ve třech případech - v předvečer menstruace, ve velmi časných stádiích těhotenství a bezprostředně před porodem. Ve všech ostatních případech je nadměrné uvolnění orgánu, zejména jeho krku, patologií, která by měla být léčena včas. Pokud byla pacientka diagnostikována, musí dodržovat lékařský předpis, aby si zachovala reprodukční funkci, a co je nejdůležitější, celkové zdraví těla.

Musíte navštívit gynekologa alespoň jednou nebo dvakrát ročně, pokud neexistují jiná doporučení lékaře. Pečlivý přístup ke svému zdraví pomůže ženě předcházet mnoha nemocem souvisejícím s reprodukční sférou.

Jedním z hrozných porušení sexuální funkce je isthmicko-cervikální nedostatečnost (volná děložní čípek), ve které žena nemůže otěhotnět. Pokud početí stále přetrvává, je obtížné dítě s takovou diagnózou porodit.

Co je děloha a děložní čípek?

Děloha je nepárový dutý orgán hladkého svalstva, který se může během těhotenství mnohonásobně zvětšit, aby byl plod vhodný. Cervix je spodní segmentová část dělohy, jedna strana se otevírá do dělohy, druhá do pochvy. Můžeme tedy říci, že se jedná o druh „brány“.

Normálně je děloha hladká, tvrdá, světle růžová. Před začátkem menstruace se uvolní, zjemní a mírně se otevře, což znamená, že tělo je připraveno k oplodnění a připevnění embrya. Pokud těhotenství nenastane, nastane menstruace a děloha se vrátí do předchozího stavu..

Cervikální drobivost obvykle nastává během těhotenství, v raných stádiích a v posledních týdnech, blíže k porodu. Toto je fyziologicky normální jev. Pokud však krk během poloviny těhotenství zjemní, může to vést k potratu nebo předčasnému porodu. Proč se to stane?

Příznaky patologie

Poruchy spojené s děložním čípkem se obvykle vyskytují bez závažných symptomů a lékař je může během vyšetření identifikovat. To platí zejména pro ženy bez dětí. Normálně je děložní čípek hustý, světle růžový a hltan je uzavřen tak, aby mu neunikl prst.

Žena by měla upozornit na následující příznaky:

 • bolest v podbřišku bolavé postavy;
 • nepohodlí s intimitou;
 • ostré nebo šicí bolesti uvnitř vagíny;
 • hojný výtok sliznice z pohlavních orgánů;
 • malé množství krve v leucorrhoea;
 • ne krvácení během menstruace.

Jak se léčí cervikální nedostatečnost??

Patologie může být detekována před těhotenstvím, pokud jsou na děložním čípku vady nebo těžké jizvy. V jiných případech je nemoc diagnostikována během gynekologického vyšetření po prvním potratu.

U zdravé těhotné ženy je děložní čípek dlouhý a hustý. Je nakloněna dozadu a její vnější otvor je pevně uzavřen. S ICI tato část pohlavních orgánů změkčuje (uvolňuje se), otevírá se vnitřní a vnější hltan. Pokud jsou během vyšetření viditelné membrány fetálního močového měchýře v zrcadlech, je zaznamenáno zkracování děložního hrdla na 2 cm, diagnóza je potvrzena.

Posttraumatická ICI u těhotných pacientů je léčena chirurgicky: provádí se cervikální plastická chirurgie. Léčba patologie během těhotenství závisí na typu, výskytu komplikací (viz tabulka).

Typ metody léčby ICI Essence

FunkčníDrogová terapiePředepisujte léky, které obnovují přirozenou rovnováhu hormonů v těle ženy.
Nechirurgická korekce děložního čípkuZajišťuje instalaci vykládací pesar (Mayerův kroužek).
Cervikální plastická chirurgieKorekce děložního krku šitím. Operace je možná v časných nebo pozdějších stádiích těhotenství (ale ne více než 28 týdnů). Datum jeho chování určuje lékař na základě individuálních charakteristik těla pacienta.
Posttraumatické (organické CPI)Provádí se, pokud jsou na děložním čípku hrubé anatomické defekty (zjizvení tkáně po prasknutí během porodu) a narušují těhotenství..
Léčba drogyAtributy léky, které eliminují děložní hypertonicitu, antibakteriální léky, léky proti bolesti.

Hormonální terapie trvá až 2 týdny. Poté lékař znovu vyšetří pacienta. Pokud se situace stabilizovala (riziko potratu je malé), léčba pokračuje. Současně se provádí kontrola průběhu těhotenství..

Pokud jsou změny ve struktuře orgánu nevýznamné, kromě hormonální terapie se uchylují k instalaci plastového prstence. Pesar vykonává funkce obvazu: přispívá k rovnoměrnému rozdělení tlaku na děložní čípek a snižuje zatížení svalů..

Po jeho složení by žena měla pravidelně navštěvovat lékaře, provádět testy na flóru, podstoupit ultrazvukové vyšetření. Pesar je odstraněn v posledních týdnech porodu dítěte. Avšak s výskytem krvavého výboje, předčasného porodu je předčasně odstraněn..

Pokud vykládací kroužek nestačí pro normální průběh těhotenství, drobivost děložního čípku se „sešívá“ sešíváním. Operace se provádí v lokální anestezii v nemocničním prostředí. Indikace pro chirurgickou léčbu ICI jsou:

 • potraty při předchozích těhotenstvích;
 • zvětšení vnějšího hltanu nebo celého kanálu děložního hrdla;
 • zkrácení těla, jeho ochablost.

Lékaři jsou povinni odpovědně přistupovat k výběru anestezie. Neměl by jednat příliš dlouho, protože to může ublížit dítěti..

Šití se zpravidla odstraňují dva týdny před datem údajného porodu, ale jsou možné výjimky:

 • předčasné kontrakce;
 • úplné nebo částečné vypuštění plodové vody (existuje riziko infekce uvnitř dělohy);
 • krvácející.

Pravděpodobnost komplikací po chirurgické léčbě isthmicko-cervikální nedostatečnosti je minimální, ale není vždy využita. Operace se neprovádí, pokud těhotná žena má:

 • patologie srdce a krevních cév těžké formy;
 • infekční genetická onemocnění;
 • zhoršená funkce jater a ledvin;
 • fetální malformace;
 • patogenní mikroflóra v děložním čípku, vagina.

Žena s ischemicko-cervikální nedostatečností zvyšuje riziko potratu. Ze stejného důvodu gynekologové často diagnostikují neplodnost. Proto po potvrzení diagnózy musíte okamžitě zahájit léčbu.

Léčba ishmicko-cervikální nedostatečnosti

Problém isthmicko-cervikální nedostatečnosti spočívá v tom, že je velmi často diagnostikována lékařem během těhotenství, kdy není možné provést komplexní vyšetření a léčbu. Pokud je diagnostikována těhotná žena, všechna opatření jsou zaměřena na její zachování, zabránění rozvoji předčasného porodu, infekce plodu, úniku plodové vody, jakož i narušení placenty, zejména nízké placenty. Příčinám uvolněného děložního hrdla je těžké předcházet, a proto jsou preventivní opatření velmi důležitá.

Žena v počátečních fázích vývoje procesu nemusí vykazovat žádné příznaky, ale lékař během vaginálního vyšetření stanoví zkracování velikostí, otevření vnějšího a následně vnitřního hltanu, jakož i močového měchýře dostupného pro vyšetření. Nejnebezpečnějším příznakem je výhřez močového měchýře a také začátek úniku plodové vody. Způsoby léčby drobivého děložního hrdla jsou rozděleny do následujících typů.

Typ léčby závisí na příčině vývoje uvolněného děložního čípku, který způsobuje patologii. Ale vždy to začíná obecnými pravidly a nedrogovými metodami.

 • Režim. Obvykle je to postel nebo přísně postel, v závislosti na příznakech a době trvání.
 • Omezení fyzické aktivity jakéhokoli druhu.
 • Úplné vyloučení pohlavního styku, bez ohledu na hloubku penetrace.
 • Eliminace emočního přetížení, stresu.
 • Pravidelná kontrola specialisty a sledování dynamiky procesu.
 • U funkčního typu to začíná zavedením léčiv, ve většině případů se jedná o hormony založené na přírodním progesteronu.
 • Pro snížení zátěže na krku lze použít překryvné zařízení. Toto je pesar, což je prsten, který jej komprimuje a brání dalšímu odhalení.
 • Plastická chirurgie. Uložení tohoto typu stehu nastane nejpozději do 29 týdnů. Pokud je etiologie uvolněného děložního čípku spojena s porušením složení svalu a pojivové tkáně, vyžaduje v tomto případě po šití pečlivé sledování.
 • Pokud je příčinou patologie trauma, může se to projevit jako závažná deformace, přítomnost cicatrikálních změn a dalších defektů, při nichž se hltánek nezavře, a krk je lemován pro udržení těhotenství.
 • Dalším způsobem, jak léčit ischemicko-cervikální nedostatečnost, je předepsat léky. Obvykle k tomu dochází již v období vývoje komplikací, kdy nejčastěji dochází k narušení celistvosti močového měchýře a také k infekci.
 • Se zvyšujícím se svalovým tonem a rozvojem hrozby jsou přijímány antispasmodika, způsob podávání se volí hlavně intramuskulárně.
 • Pokud je diagnostikována předčasná porodnost, začíná akutní a následně prodloužená tokolýza..

Preventivní opatření

Drobné drobivosti dělohy během těhotenství lze zabránit dodržováním následujících doporučení:

 • před plánovaným pojetím dítěte důkladně zkontrolovat zdraví žen;
 • nemají potraty a nepoužívají účinné metody antikoncepce k zabránění těhotenství;
 • brát výběr partnera vážně a pravidelně kontrolovat infekce oblasti genitálií;
 • neberte si sami žádné hormonální léky, jejich použití je možné pouze po vyšetření;
 • ženy s anamnézou potratu nebo potratu by měly věnovat zvláštní pozornost identifikaci a léčbě možné patologie;
 • včasné návštěvě gynekologa během těhotenství a podrobte se nezbytnému výzkumu;
 • pravidelně provádějte cvičení Kegel, která posilují svaly perineum a pomáhají děloze udržovat potřebný tón;
 • posílit imunitní systém (jíst správně, brát vitamíny, jít na sport, trávit více času na čerstvém vzduchu a ztišit se).

Nerozvinutá děloha a její stupně

Hypoplazie dělohy se nazývá taková děloha, když je nedostatečně vyvinutá, tj. Na konci puberty nedosahuje velikosti, která odpovídá normálním indikátorům, a samotný orgán je formován správně, má tělo, dno, krk a vejcovody. „Malá“ děloha se často vyskytuje v kombinaci s nedostatečným vývojem přívěsků, vagíny a vnějších pohlavních orgánů, tj. Je to jeden ze symptomů infantilismu pohlavních orgánů..

Stupeň nedostatečného vývoje dělohy:

 • I stupeň - velikost dělohy v délce měřené sondou nedosahuje 3,5 cm, navíc děložní čípek patří k většině délky - taková děloha se nazývá základní nebo zárodečná;
 • II. Stupeň - měřeno sondou, délka dělohy je v rozmezí 3,5 - 5,5 cm a poměr krku a těla je 3/1 - tento nedostatečný vývoj se nazývá infantilní nebo kojenecká děloha.
 • III stupeň - délka děložní dutiny podél sondy je 5 - 7 cm a poměr děložního čípku k děloze je v normě - 1/3, mírné zpoždění ve velikosti dělohy od normy a nazývá se hypolastická nebo dospívající děloha.

Dynamika kontrakcí dělohy v normálním poporodním období

V následujícím období se spodní část dělohy během vyšetření nachází na úrovni pupku. Každý den spadá do 1,5–2 cm a do 6. dne je spodní část 4-5 cm nad ňadrem.

Pokud je kontrakce dělohy 24 hodin nebo více za normou, jedná se o patologii a vyžaduje lékařský zásah.

Pokud se děloha stahuje pomalu

V tomto případě se provádí ruční vyšetření dutiny orgánů, aby se odstranily zbytky membrán a krevních sraženin. Kromě toho jsou předepisovány uterotonické léky, jako je oxytocin, methylergobrevin.

Třetí den po porodu žena podstoupí pánevní ultrazvuk, který může vykazovat expanzi dutiny v důsledku:

 • hromadění krevních sraženin v něm;
 • zbytky membrán nebo placenty;
 • předčasné uzavření hltanu dělohy.

Jako léčba je nutné provést kyretáž děložní dutiny. V případě, že není možné dosáhnout kontrakce orgánů, uchylují se k chirurgickému zákroku.

Pokud se děloha stahuje pomalu, můžete postupovat podle jednoduchých doporučení:

 • kojení (během kojení je produkován oxytocin, který pomáhá snižovat dělohu);
 • fyzická aktivita;
 • včasné vyprázdnění močového měchýře;
 • hygiena, která snižuje riziko infekce;
 • lhaní a spaní na břiše.

Komplikace

Na základě toho, co patologie doprovází změkčení děložního čípku, budou zaznamenány určité důsledky. V zásadě je tento proces přirozený a fyziologický. Pokud však během těhotenství získá patologický charakter, může být v tomto případě výsledkem potrat. U těhotných žen je neustále měkký děložní čípek známkou nemocí různé geneze, což může vést k narušení jeho konzistence. Zánětlivé procesy chronické povahy, novotvary lokalizované v cervikální oblasti, mění svou strukturu.

Protože měkký děložní čípek není vždy normální, je důležité sledovat vaše zdraví jak v těhotenství, tak v běžném životě.

Abychom věděli o stavu orgánu, měla by se provést cervikometrie pomocí ultrazvuku a palpace krku na židli. Největší komplikací měkkého krku je předčasné porod. Fetální močový měchýř se propadá do oblasti změkčené krční oblasti, která může prasknout jakýmkoli náhlým pohybem. Kromě toho mohou vaginální bakterie volně pronikat amniotickými membránami a způsobit nitroděložní infekci plodu.

Včasná diagnostika a léčba jsou klíčem k úspěšnému doručení včas.

Uvolněné děložní hrdlo během těhotenství může vést k potratům, předčasným porodům a zraněním během procesu porodu. Obecný ochablý orgán může teoreticky vést k jeho opomenutí a ztrátě. Nejnepříjemnějším důsledkem tohoto jevu mimo těhotenství je neplodnost..

Nedostatek pozornosti k tomuto problému vede k vážným důsledkům pro ženské tělo:

 • Spontánní potrat;
 • předčasný porod;
 • přechod zánětlivého procesu z děložního čípku na placentu;
 • porodní poranění;
 • subinvoluce dělohy (její neschopnost vrátit se po narození do normálu);
 • neschopnost otěhotnět.

Symptomatologie

Má tento jev nějaké negativní příznaky a lze ho podezření? Může to probíhat úplně asymptomaticky a může přinést některé nespecifické projevy. Mezi nimi:

 1. Bolest, těžkost nebo pocit plnosti v dolním břiše;
 2. Ve vzácných případech nepohodlí během pohlavního styku;
 3. Ostrá bolest nebo mravenčení v pochvě, krátkodobé povahy;
 4. Normální, ale příliš hojný výtok krčku hlenu;
 5. Směs krve ve vaginálním výboji;
 6. Krvácení mimo menstruaci.

Příčiny cervicitidy

Příčiny cervikálního zánětu mohou být velmi rozmanité. Leží ve specifických a nespecifických patogenech..

Nejčastější příčiny takového zánětu jsou specifické infekce. Patří sem: trichomonády, mykoplazmy, syfilis, chlamydie, gonokoky a herpes.

Všechny tyto patogeny vstupují do ženské genitální oblasti přímo během pohlavního styku..

Nespecificky podmíněně patogenní mikroflóra jsou méně častými faktory vyvolávajícími cervicitidu..

Taková mikroflóra zahrnuje stafylokoky, streptokoky, houby Candida a Escherichia coli. Taková podmíněně patogenní mikroflóra je přítomna v těle každé ženy, pak se tyto organismy začnou aktivně rozvíjet pouze v podmínkách, které jsou pro ně příznivé, se snížením ochranných funkcí těla.

Důvody, které mohou způsobit patologické procesy v oblasti ženských genitálií, zahrnují také potraty, potraty, kyretáž, které mohou také poškodit děložní hrdlo a způsobit patologické změny v jeho sliznici..

Mezi nejvzácnější faktory, které mohou vyvolat cervicitidu, patří alergické reakce na latex, různé spermicidy a všechny druhy intimní hygieny. Tyto příčiny jsou však velmi vzácné a pouze ve velmi pokročilém stadiu mohou způsobit cervicitidu.

S předčasnou detekcí a v pokročilém stádiu se může taková cervicitida transformovat na chronický zánět děložního čípku. A už je to mnohem horší léčitelné.

Proto je velmi důležité pečlivě sledovat váš zdravotní stav, včas se poradit s lékařem a podrobit se lékařské prohlídce, a to i bez stížností v oblasti genitálií..

Léčba cervicitidy

Abyste věděli, jak léčit zánět děložního čípku, musíte přesně určit původce nemoci. V závislosti na příčině cervicitidy spočívá léčba v užívání antibakteriálních nebo antivirových léků.

Pokud je nemoc vyvolána infekcemi, bude vhodná léčba sumamedem, monomycinem, maxaquinem, erytromycinem a dalšími antibakteriálními léčivy.

Pokud je nemoc vyvolána plísněmi rodu Candida, pak antibakteriální terapie není předepsána vůbec, bude vhodné užívat antimykotika, jako je diflukan a jeho analogy.

Při takovém onemocnění lékaři velmi často předepisují čípky pro zánět děložního čípku zvaného terzhinan. Jedná se o komplexní přípravu místních efektů. Také pro místní použití se používá chlorofylipt, dusičnan stříbrný, dimexid. Taková řešení zpracovávají vagínu.

Nejobtížnější léčit takové zánětlivé procesy virové etiologie. Obvykle takové problémy vyvolává genitální herpes virus. Taková léčba bude nejdelší a bude vyžadovat použití antivirových léčiv a imunostimulačních činidel a použití imunoglobulinu.

Zánětlivé procesy tohoto druhu mohou být vyvolány lidským papilloma virem. V tomto případě jsou cytostatika a interferony užitečné pro léčbu.

Pokud se nemoc již změnila v chronickou formu, nemusí léčba drogy přinést pozitivní výsledky.

V tomto případě bude vyžadováno použití moderních chirurgických technik. Mezi ně patří: laserová terapie, kryoterapie, diatermocoagulace.

Předpokladem účinné léčby je obnovení normální vaginální mikroflóry, bez ohledu na původce onemocnění.

V žádném případě nepoužívejte tradiční léky k odstranění nemoci sami. V tomto případě nebudou mít na tento problém žádný pozitivní dopad..

Je také důležité si uvědomit, že takový problém je mnohem jednodušší a rychlejší v počátečním stádiu, kdy se ještě nedostal do běžící chronické formy..

Křehký děložní čípek: příznaky, příčiny a léčebné metody


Termín „volné“ označuje snadno podrážděné tkáně, díky nimž jsou více náchylné k zánětu, krvácení nebo roztržení. Osoba s volným děložním hrdlem může po pohlavním styku zaznamenat bolest nebo krvácení.

Existuje několik důvodů, proč může mít člověk příliš citlivé děložní hrdlo, včetně sexuálně přenosných infekcí (STI) nebo fyzického podráždění. Léčba bude záviset na příčině..

V tomto článku zkoumáme příznaky, příčiny, příčiny, diagnostiku, léčbu a vyhlídky na vývoj uvolněného děložního čípku.

Definice

Jak vypadá děloha v obvyklém stavu? Pro většinu menstruačního cyklu je to docela pevné, husté. Má světle růžový odstín. Vnější povrch je hladký. Normálně se však její stav může změnit ve třetí fázi menstruačního cyklu. Po ovulaci se orgán uvolní, jeho hrtan se mírně otevře - k tomu dochází za účelem vytvoření optimálních podmínek pro početí a připevnění embrya. Pokud početí nenastane, začne menstruace a orgán se postupně vrací do normálního stavu.

Co znamená volný děložní čípek? Toto je stav, ve kterém je hustota a elasticita tkání tohoto orgánu mírně (nebo významně) snížena. Tón krku je snížen, i hrtan se může mírně otevřít. To je normální v časných stádiích těhotenství, stejně jako bezprostředně před narozením. Pokud se však tento stav objeví během středních stádií těhotenství, může to vést k předčasnému porodu a potratu. A proto, po vyslechnutí takové diagnózy, se mnoho nastávajících matek začne bát. Je však odůvodněné, jsou takové změny vždy spojeny přesně s patologií?

Diagnostika endometriálních polypů

U hysteroskopie jsou endometriální polypy definovány jako výstupy ze sliznice vytvářející zaoblenou nebo podlouhlou formu nažloutlé nebo světle růžové barvy.
V případě poruch oběhu získají polypy tmavě karmínovou barvu. S průchodem proudu mycí kapaliny polypy na rozdíl od nehybných myomatózních uzlů kolísají.

Vláknité polypy jsou definovány jako zaoblené útvary s bledou barvou.

U hysterografie je endometriální polyp detekován ve formě defektu výplně v dutině dělohy zaobleného tvaru, někdy s jasným, ale nerovnoměrným obrysem.

Hysterografie: poruchy vyplnění děložní dutiny endometriálním polypem

U ultrazvuku je žlázový polyp děložní dutiny definován jako relativně hypoechoická formace na pozadí echopitivního obrazu sliznice.

Ultrasonografie: hypoechoická zóna zaobleného tvaru v echo obrazu endometrium glandulárního polypu

Optimální akustické podmínky pro detekci žlázových polypů jsou zaznamenány ve druhé fázi cyklu, když je na pozadí echopositivního obrazu endometria jasně viditelná echo-negativní tvorba v děložní dutině..

Ultrasonografie: žlázový endometriální polyp ve formě echo-negativní formace

V první polovině cyklu jsou malé žlázové polypy obvykle méně rozeznatelné, protože jejich hustota ozvěny se může blížit hustotě ozvěny proliferujícího endometria.

Ultrazvuk: hustota ozvěny proliferujícího endometria se blíží hustotě ozvěny žlázových polypů

Žlázový-fibrinózní polyp děložní dutiny se obvykle vyznačuje větší velikostí, nerovným obrysem, heterogenitou struktury a vyšší (ve srovnání s žlázovými polypy) echovou hustotou.

Ultrazvuková struktura takových polypů závisí na závažnosti části pojivové tkáně tumoru.

Glandulární vláknitý polyp je jasně vizualizován na echopositivním pozadí postovulační sliznice.

Ultrazvuk: žlázový fibrinální endometriální polyp

Vláknitý polyp je ultrasonograficky definován jako relativně malá ozvěna uniformní, hyperechoická, kruhová formace umístěná v děložní dutině a nejlépe se vizualizuje v první fázi menstruačního cyklu..

Ultrazvuk: fibrinální endometriální polyp

Společná pro všechny varianty více endometriálních polypů je podobnost diagnostických příznaků se vzorem pozorovaným u jednotlivých polypů.

Hysterografie: mnohočetné defekty při plnění děložní dutiny endometriálními polypy

Proč se to děje?

Jaké jsou hlavní příčiny tohoto jevu? To může způsobit mnoho funkcí a faktorů. Mezi ně patří například:

 • Časté mechanické poškození, například během potratů, operací, diagnostických testů, doprovázené zavedením nástrojů do dělohy prostřednictvím děložního hrdla;
 • Oslabení imunity obecné organické a / nebo místní tkáně (k čemuž často dochází po operacích nebo zraněních);
 • Výrazný pokles tónu dělohy a pánve jako celku;
 • Hormonální nerovnováha jak v reprodukčním systému, tak v důsledku různých endokrinních chorob;
 • Nedávná nebo relativně dlouhodobá obtížná porodnost;
 • Některé typy vrozených změn (hypoplasie, děložní infantilismus, jiné odchylky a patologie tohoto typu, malé množství elastických sloučenin v tkáních, dědičná predispozice k nízkému tonusu orgánů obecně a zejména pánve).

Je důležité pochopit, že tento jev není sám o sobě docela závažný (zejména v těhotenství), ale je způsoben i vážnými patologickými procesy. Proto, i když se neobjeví žádné negativní příznaky, mělo by být stále léčeno rychle.

Během těhotenství

Během tohoto období dochází pod vlivem hormonů ke změnám. Děloha v prvních dnech těhotenství zjemňuje, takže embryo se může lépe konsolidovat a má dobrou výživu. Ale postupně, během prvního měsíce, se tělo dostane do svého více či méně normálního stavu. Nyní během těhotenství podstoupí nějaké změny, ale příště se objeví jen pár dní před narozením volná děloha.

V tomto případě se cervikální kanál mírně zvětší, tón krku klesne a zkrátí se. To vše se děje v rámci přípravy těla na porod a je navrženo tak, aby usnadnilo proces porodu nastávající matky. To znamená, že takové změny jsou považovány za normální a nevyžadují léčbu.

Pokud se však tento jev vyskytne ve 20-30 týdnech těhotenství, je nutné zahájit léčbu, protože takový stav může vést k předčasnému porodu. Zároveň je v tomto ohledu považováno za nejkritičtější období 24 týdnů. Pokud dojde k uvolnění tento týden, není často možné předčasnému porodu zabránit.

Žádné těhotenství

Pokud je během těhotenství uvolnění považováno za normální v některých stádiích a za jiné patologické, pak v případě absence těhotenství je tento jev vždy známkou patologie. Nejčastěji je v těchto případech diagnostikována ICI - isthmicko-cervikální nedostatečnost. Může být funkční (vyvíjející se v důsledku nadbytku mužského pohlavního hormonu nebo s nedostatkem progesteronu) nebo organický (tvořený v důsledku zranění při chirurgických zákrokech a postupech nebo v důsledku obtížného porodu).

Ve skutečnosti první typ způsobuje snížení svalového tonusu, elasticitu orgánů a mírnou změnu složení tkáně (ne vždy). Druhý typ je nebezpečný, protože na krku se tvoří jizvy a slzy. V tomto případě jsou elastická vlákna tkáně nahrazena pojivovými, vláknitými, což v konečném důsledku také negativně ovlivňuje tón orgánu.

Cervikální inverze po porodu

Everse krční sliznice se nazývá ektropion. Vyskytuje se, když k vážnému poškození dělohy dojde v důsledku narození velkého plodu, nesprávné prezentace plodu, tvrdosti tkání děložního čípku v důsledku nesprávného šití po prasknutí nebo po řezu císařským řezem.

Dojde-li k těžkému traumatu dělohy a jsou postiženy všechny vrstvy, včetně svalové vrstvy děložního čípku, dochází k zjizvení následkem toho, že tkáně nejsou dostatečně zásobeny výživou. V důsledku mezery ve vagíně je sliznice dělohy poškozena kyselým vaginálním prostředím, v důsledku čehož se mohou připojit infekce a reprodukční dysfunkce.

Specifické projevy nemoci nejsou pozorovány, je diagnostikována vyšetřením gynekologem (otevřená děložní sliznice, nejasné sekrece hlenu, cikatrické změny na děložním čípku způsobující deformaci). Pro potvrzení diagnózy je předepsána kolposkopie a buněčný výzkum (cytologie), aby se potvrdila benignost procesu..

Inverze děložního hrdla může vyvolat narušení fyziologického stavu děložního hrdla, vývoj zánětlivého procesu, zhoršení reprodukční funkce a některé další patologie.

Podstatou léčby je přizpůsobit strukturu děložního čípku takovými způsoby, jako je diatermookoagulace a diatermopunktura, plastická chirurgie a rekonstrukce, ztuhnutí děložního čípku.

Ať už vás jakékoli otázky týkající se stavu vašeho reprodukčního systému trápí, vždy je nutná konzultace gynekologa. Dodržováním všech doporučení můžete udržovat zdraví a zabránit rozvoji mnoha nemocí.

Video: cervikální zralost. Příprava na porod

Symptomatologie

Má tento jev nějaké negativní příznaky a lze ho podezření? Může to probíhat úplně asymptomaticky a může přinést některé nespecifické projevy. Mezi nimi:

 1. Bolest, těžkost nebo pocit plnosti v dolním břiše;
 2. Ve vzácných případech nepohodlí během pohlavního styku;
 3. Ostrá bolest nebo mravenčení v pochvě, krátkodobé povahy;
 4. Normální, ale příliš hojný výtok krčku hlenu;
 5. Směs krve ve vaginálním výboji;
 6. Krvácení mimo menstruaci.

Nejtěžší diagnostikovat tento stav u žen, které nenarodily. Důvodem je skutečnost, že v naprosté většině případů se u této kategorie pacientů nepatří patologie vůbec a je detekována náhodou.

Co ukazuje

Především stojí za to říci, že určuje ultrazvuk dělohy. Velikost dělohy, její struktura, soulad s lékařskými standardy, velikost reprodukční, jakož i orgány genitourinárního systému. Díky tomu lze včas odhalit vznik nádorů nebo nádorových procesů..

Jaký je postup

V procesu provádění dekódování (norma pro ultrazvuk dělohy) můžete také určit přítomnost nebo nepřítomnost následujících patologických procesů:

 • Genitální choroby vrozené povahy;
 • Identifikujte skutečnost těhotenství, zhruba určete období a pochopte, zda existují nějaké odchylky;
 • Diagnostikovat komplexní onemocnění, jako je rakovina, fibróza nebo endometrióza;
 • Je ultrazvuk překračován normu dělohy, stejně jako velikost jiných reprodukčních orgánů, existují odchylky od přirozeného umístění.

Mnoho gynekologických chorob může nastat dlouhou dobu bez charakteristických příznaků. Aby nedošlo k zahájení patologie a její identifikaci v počáteční fázi, odborníci radí ženám, aby jednou ročně podstoupili ultrazvukové vyšetření nebo ultrazvuk..

Rozluštění pánevního ultrazvuku pomůže ženám dozvědět se o stavu jejich reprodukčního systému a v případě potřeby provést léčbu. Doporučení týkající se správnosti postupu se vztahují na všechny pacienty ve věku 18–40 let. Následně je vyžadována diagnostika jednou za šest měsíců..

Léčba

Léčba závisí na typu patologie a jejích příčinách:

 • Pokud se stav vyvinul v důsledku hormonální nerovnováhy, pak je léčen progesteronem (Duphaston) po dobu dvou nebo více týdnů. Také v tomto případě lze nainstalovat Mayerův kroužek - pesar, který nyní nese celou zátěž;
 • Pokud je stav způsoben zraněním, jsou předepisovány nesteroidní léky proti bolesti a protizánětlivé léky (Diclofenac), širokospektrá antibiotika (Amoxiclav) a léky, které obnovují tón dělohy. Antibakteriální léky se používají až dva týdny, léky na děložní tonus - až dva měsíce.

S traumatickou povahou léze se chirurgický zákrok provádí pouze v přítomnosti významných defektů a jizev. Během těhotenství a když tento stav má hormonální příčiny, může být krk šitý, aby nedošlo k potratu. Taková manipulace se provádí dříve nebo později..

Ultrazvuk dělohy a vaječníků proti různým nemocem

Fteromy dělohy se v ultrazvuku projevují zvýšením celkové velikosti těla dělohy, změnou jejích obrysů a přítomností uzlu v myometrii (hyperechoická zóna). https://www.sitemedical.ru/content/%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0 % B5-% D0% BC% D0% B8% D0% BE% D0% BC% D1% 8B-% D0% BF% D1% 80% D0% B8% D1% 87% D0% B8% D0% BD% D1 % 8B-% D1% 81% D0% B8% D0% BC% D0% BF% D1% 82% D0% BE% D0% BC% D1% 8B-% D1% 87% D0% B5% D0% BC-% D0% BE% D0% B0% B0% D1% 81% D0% BD% D0% B0-% D0% BC% D0% B8% D0% BE% D0% BC% D0% B0-% D0% BB% D0% B5% D1% 87% D0% B5% D0% BD% D0% B8% D0% B5.

Endometrióza - projevuje se na ultrazvuku dělohy ve formě malých vesikul ve svalové vrstvě dělohy, v děložním čípku nebo ve vejcovodech. https://www.sitemedical.ru/content/%D0%BE%D0%B1%D1%8A%D1%8F%D1%81%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0 % B5-% D1% 8D% D0% BD% D0% B4% D0% BE% D0% BC% D0% B5% D1% 82% D1% 80% D0% B8% D0% BE% D0% B7% D0% B0-% D1% 87% D1% 82% D0% BE-% D1% 8D% D1% 82% D0% BE-% D0% B7% D0% B0-% D0% B1% D0% BE% D0% BB% D0% B5% D0% B7% D0% BD% D1% 8C-% D0% BF% D1% 80% D0% B8% D1% 87% D0% B8% D0% BD% D1% 8B-% D1% 81% D0% B8% D0% BC% D0% BF% D1% 82% D0% BE% D0% BC% D1% 8B-% D0% BC% D0% B5% D1% 82% D0% BE% D0% B4% D1 % 8B-% D0% BB% D0% B5% D1% 87% D0% B5% D0% BD% D0% B8% D1% 8F.

Malformace dělohy (hypoplasie dělohy, děloha dvou rohatých, sedlová děloha) - projevují se změnou kontury dělohy a její dutiny.

V moderní době je metoda ultrazvuku dělohy a příloh známa každému. Dostupnost a jednoduchost dělaly to velmi populární. Zároveň si mnozí lidé velmi zřídka uvědomují nezbytné kroky před studiem, týkající se dešifrování dat a jeho dalších nuancí. Proto je často nutné zopakovat vyšetření kvůli nedostatku informací o předchozím. Většina vnímá ultrazvuk jako magický způsob, jak vidět všechno uvnitř, ale není tomu tak, a jeho možnosti jsou omezené. Takže a za jakých podmínek můžete vidět, když je provádíte?

Závěr

Ze všeho výše uvedeného můžeme usoudit, že volná děloha je považována za normu pouze ve třech případech - v předvečer menstruace, ve velmi časných stádiích těhotenství a bezprostředně před porodem. Ve všech ostatních případech je nadměrné uvolnění orgánu, zejména jeho krku, patologií, která by měla být léčena včas. Pokud byla pacientka diagnostikována, musí dodržovat lékařský předpis, aby si zachovala reprodukční funkci, a co je nejdůležitější, celkové zdraví těla.

Fyziologie

Během těhotenství děloha podstoupí řadu změn - její hmotnost se zvyšuje ze sedmdesáti gramů na kilogram, kapacita se zvyšuje tisíckrát. K těmto procesům dochází v důsledku napínání a proliferace retikulární struktury - svalových vláken, pojivové tkáně. Tělo získává nezbytnou vzrušení, kontraktilitu. Schopnost stahovat se přenáší z svalových buněk na pojivovou tkáň. Stěna vejcovodu je silnější a silnější.

Jak se gestační věk zvyšuje, zvyšuje se počet cév a nervových receptorů, svalová stěna se stává tenčí a měkčí. Rychlost růstu jednotlivých částí dělohy je odlišná, asymetrie je sledována v místě připojení placenty, dole. Během těhotenství dochází k periodickým spontánním kontrakcím myometria, které se předem připravují na pravidelnou porodu.

Přes úspěchy moderní medicíny jsou příčiny nástupu porodu před člověkem stále skryté. Mechanismus vývoje kontrakcí byl studován celkem dobře, obecně se uznává, že se na něm podílí neurohumorální systém. V pozdním těhotenství se tvoří vazby, které zvyšují nervové podněty v gangliích periferního nervového systému a aktivují kontrakce myometria.

Humorální faktor je spojen s produkcí látek, které zvyšují aktivitu svalových buněk. Patří mezi ně serotonin, norepinefrin, oxytocin, estriol, prostaglandiny, melatonin. Kortizol a fetální melatonin stimulují zvýšení hladiny hormonu estriolu, který je považován za zodpovědný za přípravu dělohy pro proces porodu..

Podle normální fyziologie, toku krve v děloze, syntéze proteinů, zvýšení ATP v této době probíhají všechny biochemické procesy intenzivněji. Zvyšuje se propustnost buněk na draslík, vápník a sodík. Děloha se připravuje na dlouhou kontraktilní zátěž. Dominují alfa-adrenergní receptory, zvýšená syntéza prostaglandinů, citlivost na oxytocin.

Preventivní opatření

Prevence atonie se skládá z několika bodů:

 1. Kvalifikovaný lékař, který povede porod. Protože během porodu nemůžete při provádění palpace silně zatlačit na bříško. Také, bez ohledu na to, co provokuje děložní atonii, neměli byste během porodu tahat pupeční šňůru.
 2. Pokud je žena v porodu ohrožena atonií, pak je jí v určitém okamžiku porodního procesu podán oxytocin, aby se aktivněji snížila děloha..
 3. Taková těhotná žena, ještě před nástupem porodu, hematolog píše ve zvláštním listu, který podává léky, stejně jako plazma dárce, pokud má žena masivní krvácení.

Aby se zabránilo rozvoji této patologie, je nutné připravit tělo ženy před porodem a provést včasnou prevenci.

Vlastnosti struktury děložního hrdla během menstruačního cyklu

Bezprostředně před menstruačním krvácením je děložní hrdlo pevně na dotek. V ovulačním období se děložní hrdlo uvolní, hltan se mírně otevře, aby se zajistilo, že spermie vstoupí do dělohy. Během menstruace se zvětší hltan, což je nezbytné pro uvolnění krevních sraženin z děložní dutiny.

Tato funkce může vyvolat vniknutí patogenů do těla, proto během menstruačního krvácení nemůžete plavat v bazénu a na otevřené vodě a také vést aktivní sexuální život. Při menstruaci je nutné dodržovat hygienická pravidla, prát dvakrát denně.

Známky

Pokud je děloha umístěna nízko ke vstupu do pochvy, objeví se charakteristické příznaky, které nelze ignorovat.

Známky označující nízké umístění:

 • konstantní bolest tahu, lisovaná povaha různých stupňů intenzity může uvolnit sakrální nebo bederní páteř,
 • existuje pocit, že v pochvě má ​​cizí tělo,
 • žena je obtěžována častým nutkáním vyprázdnit močový měchýř, při močení a pohlavním styku dochází k nepohodlí,
 • pokud je orgán umístěn nízko, zvyšuje se objem sekrecí, někdy se v bílých vyskytují pruhy krve.

Nízko položenými společníky jsou zácpa, bolestivá a těžká období, selhání cyklu, opakující se drozd, časté zánětlivé procesy pánevních orgánů.

Funkce děložního čípku během těhotenství


První týdny těhotenství - začátek závažných změn v těle ženy
Děložní hrdlo hraje důležitou roli v procesu porodu dítěte od velmi raných stadií těhotenství. Cervix v této době prochází významnými změnami: jeho hustota, velikost, stín, tvar a poloha se liší. Kromě toho se žlázy ve sliznici sliznice děložního hrdla rozšiřují a větví ještě více.

Pokud však infekční a zánětlivý proces začíná, pak se struktura krku výrazně změní, cervix získá patologickou nerovnoměrnou drobivost. Takové změny jsou pro lékaře signálem o nutnosti dalších diagnostických postupů a přijatelném průběhu terapeutické korekce pro těhotnou ženu.

Články O Neplodnosti