Hlavní Bolest

Vilprafen během těhotenství

Mnoho léků předepsaných lékaři způsobuje starosti těhotným ženám: proč to brát, přinese to výhody nebo naopak poškození nenarozeného dítěte.

Pokud mluvíme o Vilprafenu, měli byste vědět, že tento lék je antibiotikum, které má antimikrobiální účinek. Základ drogy - josamycinu - se v medicíně používá od 70. let 20. století.

Vilprafen je předepsán pro různé bakteriální infekce - sinusitidu, bronchitidu, antrax a také pro genitální infekce - syfilis, chlamydie a kapavka. Pro léčení přesně urogenitálních infekcí lékaři často předepisují Vilprafen těhotným ženám. Někteří vědci si však nejsou jisti, že tento lék lze použít bez poškození dítěte..

Domácí medicína obecně nezakazuje jmenování Vilprafenu během těhotenství. Jeho použití je však vítáno, pouze pokud je přínos výrazně větší než možné poškození způsobené dítěti. Odborníci doporučují použití alternativní terapie. Někteří tedy mají sklon věřit, že chlamydiální infekce může být léčena azithromycinem..

Wilprafen (tablety, suspenze) - návod k použití, analogy, recenze, cena

Stránka poskytuje referenční informace pouze pro informační účely. Diagnóza a léčba nemocí by měla být prováděna pod dohledem odborníka. Všechny léky mají kontraindikace. Je nutná odborná konzultace!

Antibiotický Wilprafen

Vilprafen je širokospektrální antibiotikum ze skupiny makrolidů. Jeho aktivní složkou je josamycin..

V terapeutických dávkách působí léčivo na patogeny bakteriostaticky (inhibuje jejich životně důležitou aktivitu) a ve velkých koncentracích se jeho účinek stává baktericidním (škodlivý pro bakterie).

Lék je účinný proti mnoha mikroorganismům - gram-negativní (meningokoky, gonokoky, Haemophilus influenzae, Helicobacter pylori atd.) A gram-pozitivní (stafylokoky, streptokoky, pneumokoky, Corynebacterium diphtheria atd.). Předepisuje se také v boji proti intracelulárním mikroorganismům (chlamydie, mykoplazma, ureaplasma atd.) A také s některými anaerobními bakteriemi (peptococci, peptostreptococci, bakteroidy a klostridiemi).

Vilprafen se rychle vstřebává z trávicího traktu. Během jedné hodiny je dosaženo maximální koncentrace v krvi. Současně má Vilprafen dlouhý terapeutický účinek.

Lék prochází placentární bariérou a může být vylučován do mateřského mléka..

Tento léčivý přípravek není účinný proti enterobaktériím, a proto prakticky neovlivňuje střevní mikroflóru.

80% Vilprafenu se vylučuje žlučí, 20% - močí.

Uvolněte formuláře

Lék vyrábí dvě společnosti: Yamanouchi Pharma S.p.A. (Itálie) a Yamanouchi Pharma (Japonsko).

Vilprafen je dostupný v tabletách a v suspenzi:

 • Bílé, podlouhlé, potahované tablety obsahující 500 mg účinné látky josamycinu. V krabičce je blistr obsahující 10 tablet.
 • Dispergovatelné (rychle působící rozpustné) tablety Vilprafen Solutabu mají sladkou chuť a vůni jahod. Obsahují 1000 mg účinné látky josamycinu. V balení - dva blistry s 5 nebo 6 tabletami.
 • Suspenze Vilprafen obsahuje 300 mg josamycinu v 10 ml. Baleno v lahvích z tmavého skla po 100 ml.

Návod k použití Vilprafen

Indikace pro použití

Kontraindikace

 • Přecitlivělost na léčivou látku - josamycin nebo pomocné složky léčiva;
 • alergie na užívání jiných antibiotik ze skupiny makrolidů;
 • onemocnění jater, které vedou k vážnému poškození jeho funkcí nebo k narušení žlučových cest;
 • předčasnost dětí.

Vedlejší efekty

Léčba Wilprafenem

Tablety přípravku Wilprafen Solutab lze polykat celé nebo zředit ve 20 ml vody, smíchat a vypít suspenzi..

Pokud pacient zapomněl užít další dávku, musíte to udělat okamžitě, ale v žádném případě neužívejte dvojitou dávku (spolu s „zapomenutým“).

Nedoporučuje se přerušit léčbu nebo předčasně přerušit léčbu. V tomto případě je léčba nepravděpodobná..

Dávkování vilprafenu
Dávkování a léčba závisí na diagnóze. Wilprafen může předepisovat pouze lékař.

Obvykle je terapeutická denní dávka léku pro děti starší 14 let a dospělé 1 až 2 g a musí být rozdělena na 2 až 3 dávky (každá 500 mg). V těžkých případech může být dávka Vilprafenu zvýšena na 3 g denně.

Počáteční dávka léčiva je 1 g.

Průběh léčby může být 5 až 21 dnů; její trvání závisí na závažnosti zánětlivého procesu.

Mycoplasmosis - 500 mg (1 tableta) 2-3 krát denně, léčba - 12-14 dní.

Obyčejné a kulové akné - 500 mg (1 tableta) 2krát denně po dobu prvních 2 až 4 týdnů léčby a poté 500 mg 1krát denně po dobu dalších 8 týdnů, aby se stanovil výsledek léčby..

Při léčbě streptokokových infekcí by léčba měla trvat nejméně 10 dní.

Terapie Helicobacter pylori - 1 - 2 g denně po dobu 7-14 dní při komplexní léčbě jinými léky.

Rosacea - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, průběh léčby - 10-15 dní.

Pyoderma - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, průběh léčby - 10 dní.

Chronická periodontitida - 500 mg (1 tableta) 2krát denně, léčebný průběh - 12-14 dní.

Vilprafen pro děti

Pro děti je lék předepsán ve formě suspenze nebo ve formě tablet Vilprafen Solutab naředěných ve vodě. Indikace a kontraindikace pro použití - stejné jako u dospělých.

Vilprafen je kontraindikován u předčasně narozených dětí.

U novorozenců a dětí do 3 měsíců a také u dětí s hmotností nižší než 10 kg je Vilprafen předepisován ve vzácných případech, pouze po přesném zvážení.

Denní dávka pro děti s tělesnou hmotností menší než 10 kg je 40-50 mg / kg tělesné hmotnosti; rozdělen do 2-3 dávek.

U dítěte s hmotností 10–20 kg je přípravek Vilprafen předepsán 250–500 mg (1/4 nebo 1/2 tablety) 2krát denně. Tabletu je vhodné rozpustit ve vodě.

Při tělesné hmotnosti dětí 20–40 kg je lék předepsán 500–1 000 mg (1/2 nebo celá tableta) 2krát denně.

Děti s tělesnou hmotností vyšší než 40 kg jsou předepisovány 1 000 mg (1 tableta) dvakrát denně.

Vilprafen během těhotenství a kojení

Gynekologové často jmenují Vilprafen těhotným ženám k léčbě chlamydiové infekce, ale zároveň pečlivě vyhodnotí stav těhotné ženy a zváží všechna rizika.

Lékové interakce Wilprafen

 • Nedoporučuje se předepisovat Vilprafen současně s baktericidními antibiotiky, například peniciliny a cefalosporiny, protože je možné snížení jejich účinnosti.
 • Lincomycin a Vilprafen nelze předepisovat společně, protože jejich terapeutický účinek se vzájemně snižuje.
 • Vilprafen zpomaluje vylučování teofylinu z těla, což může vést k intoxikaci těla.
 • Společným předpisem Vilprafenu a antialergických léčiv obsahujících astemizol nebo terfenadin se může jejich vylučování z těla zpomalit, což vede k rozvoji arytmie.
 • Současným podáváním Vilprafenu a námelových alkaloidů se zvyšuje vazokonstrikce (zúžení lumenu krevních cév).
 • Při užívání přípravku Vilprafen a cyklosporinů je možné zvýšit hladinu těchto látek v krvi, což může vést k toxickému účinku na ledviny. Proto je nezbytné neustále sledovat množství cyklosporinů v krvi..
 • Během léčby Vilprafenem může být snížena účinnost antikoncepčních tablet. V takových případech se doporučuje uchýlit se k dalším nehormonálním metodám antikoncepce během léčebného období..
 • Pokud vezmete Vilprafen s digoxinem, je možné zvýšit jeho koncentraci v krvi.

Wilprafen pro ureaplasmózu

Vilprafen je moderní léčba ureaplasmózy. V tomto případě se oba partneři podrobují terapii.

U ureaplasmózy je Vilprafen předepsán třikrát denně, 1 tab. 500 mg, nebo dvakrát denně 1 000 mg (Vilprafen Solutab).

Při přetrvávajícím průběhu ureaplasmózy existuje schéma, podle kterého je Vilprafen předepisován každé 2 hodiny. V tomto případě stanoví dávku pouze lékař.

Současně se předepisuje metronidazol spolu s Vilprafenem a v případě potřeby antimykotiky (například ženy - čípky Polygynax).

Trvání léčebného cyklu je nejméně 10 dní.

Během léčby se musíte zdržet sexuální aktivity. Odmítněte alkohol, kouření, slaná, kořenitá a kořenitá jídla.

Se sníženou imunitou se doporučuje předepsat současně imunostimulanty, jako je Cycloferon nebo Neovir.

Dva týdny po ukončení užívání antibiotika můžete provést první kontrolní analýzu.
Více o ureaplasmóze

Wilprafen pro chlamydii

Droga Vilprafen poskytuje nové příležitosti v léčbě chlamydií. Toto je hlavní lék, který lékaři nejčastěji předepisují. Navíc je dobře snášen pacienty.

Sám Wilprafen sám nezabije chlamydii, ale pouze potlačuje jejich životní funkce. Proto by měla být léčba chlamydií komplexní: Vilprafen je předepisován 2 g denně, tj. 500 mg 4krát nebo 1 000 mg 2krát. Současně pacient dostává jedno z následujících antibiotik: Rovamycin, Tetracyklin, Clindamycin.

Léčba je předepsána kurzy, z nichž každý trvá 7-10 dní. V každém následujícím cyklu pokračuje podávání Vilprafenu a mění se druhé antibiotikum.

Celkové trvání léčby stanoví lékař na základě výsledků kontrolních testů.
Více o Chlamydii

Vilprafen a alkohol

Nedoporučuje se kombinovat Vilprafen s alkoholem.

Při kombinovaném užívání alkoholu a Vilprafenu se mohou vyskytnout poruchy zažívacího traktu, které se projevují nevolností, zvracením, průjmem a bolestmi břicha..

Reakce může být také zpožděna a projevuje se časem ve formě cirhózy jater v důsledku toxických účinků vilprafenu a alkoholu na játra.

Analogy Wilprafenu

Recenze o drogě

Na internetu najdete mnoho pozitivních recenzí o Vilprafenu, kde si pacienti všimnou rychlého terapeutického účinku léku (již při užívání prvních dávek), zejména u anginy, zánětu středního ucha, sinusitidy, cystitidy. Vedlejší účinky jsou vzácné..

Někteří recenzenti popisují ošetření stolice a nevolnost při léčbě Vilprafenem. Je však třeba poznamenat, že tyto nepříjemné účinky spontánně zmizely po několika dnech..

Recenze lékařů schvalují možnost léčby Vilprafenem během těhotenství.

Cena drogy v Rusku a na Ukrajině

V Rusku stojí Vilprafen 500 mg od 524 do 613 rublů. za balení.

Na Ukrajině stojí Vilprafen 500 mg od 270 do 410 UAH. za balení.

Indikace pro použití Vilprafen 500 během těhotenství v 1., 2. a 3. trimestru, kontraindikace, princip expozice a dávkování

V článku se budeme zabývat otázkou, zda lze Vilprafen užívat během těhotenství a jaká jsou možná rizika při užívání léku pro matku a dítě. Abychom toho dosáhli, seznámíme vás s návodem k použití v různých trimestrech a také s hodnotnými analogy léku.

Vilprafen během těhotenství: je možné použít

Těhotné ženy mají sníženou imunitu, kvůli čemuž často trpí infekčními chorobami. Taková onemocnění jsou léčena antibiotiky, pokud jsou původci bakterií..

Wilprafen patří k antibakteriálním látkám makrolidové skupiny, která má široký účinek. Aktivní složky léku ničí většinu patogenů. Aby to přineslo pouze užitek, měli byste se seznámit s pokyny a mechanismem působení.

Lékařské použití

Vilprafen je předepsán k odstranění zánětlivého ohniska lokalizovaného v různých orgánech. Lék má rozpočet a dostupnost. Lékařům je předepisováno ženami, které jsou schopné bojovat s respiračními infekcemi a urogenitálními infekcemi.

Antibiotikum je indikováno za následujících podmínek.

 1. Zánět dýchacího systému infekční povahy. Tyto zahrnují:
 • bronchitida,
 • zápal plic,
 • sinusitida,
 • otitis,
 • bronchopneumonie,
 • zánět hltanu,
 • angína.
 1. Zánětlivé procesy v orofaryngu infekční povahy:
 • zánět dásní,
 • periodontální nemoc,
 • tok,
 • pro preventivní účely po extrakci zubu nebo cysty.
 1. Zánět kůže. Obsahují:
 • vaří,
 • tvář,
 • lymfadenitida,
 • antrax,
 • karbunky.
 1. Zánět močových cest:
 • uretritida,
 • pyelonefritida,
 • cystitida,
 • annexitis,
 • septický potrat.

Droga je také účinná u některých sexuálně přenosných nemocí - kapavka, chlamydie, ureaplasmóza. Antibiotikum uhasí životně důležité funkce koků, chlamydií, treponem a spirochete.

Vilprafen-500: je to možné pro těhotné ženy

Gynekologové považují za bezpečné pro těhotné ženy používat Vilprafen.

Důvodem je skutečnost, že negativní dopad na vývoj plodu infekčních patologií je mnohem vyšší než samotný lék.

Stručný popis drogy, proč ji mohou užívat těhotné ženy.

 1. Léčivou látkou je josamycin. Makrolidová antibiotika jsou považována za nejméně toxická a poskytují minimální negativní účinek na organismus. Účinná látka léčiva téměř neovlivňuje střevní bakterie a nezpůsobuje dysbiózu.
 2. 1 tableta obsahuje 500 miligramů josamycinu.
 3. Vilprafen má také protizánětlivé a baktericidní účinky.
 4. Vstřebává se zažívacím traktem za 1 hodinu a dostává se do krve.
 5. Lék prochází placentou.

1 trimestr

Vilprafen není předepsán před 10. týdnem v 1. trimestru. Toto rozhodnutí je způsobeno tím, že během tohoto období se vytvářejí fetální orgány. Od 11. týdne je riziko používání antibakteriálních látek sníženo, můžete zahájit terapii. Pokud lze léčbu ureaplasmy odložit na pozdější období, vyžaduje chlamydie neodkladná opatření. Pokud je tato diagnóza stanovena, může lékař předepsat tablety již od 10 týdnů. Podobná opatření mohou být přijata s jinými infekčními chorobami: sinusitida, zánět středního ucha, bronchitida a pneumonie..

2 trimestru

Ve druhém trimestru není embryo tak zranitelné, protože je chráněno fetálními membránami. Riziko získání antibiotických složek placentou je minimální. Dávkování je stanoveno individuálně nebo je předepsáno následující schéma:

 • 500-1000 miligramů 2krát denně,
 • vezměte lék po dobu 10 dnů.

Paralelně lze předepsat imunomodulační léčiva. To je nezbytné pro zvýšení ochranných funkcí, protože většina infekčních patologií se vyskytuje na pozadí oslabené imunity..

3 trimestru

Pokud má žena ve třetím trimestru urogenitální infekci, zvyšuje se riziko:

 • vývoj vrozené pneumonie u kojence,
 • hypoxie v důsledku zánětu dělohy a membrán,
 • předčasný porod.

Příjem Vilprafenu je oprávněný, protože nemoc musí být naléhavě léčena a antibiotikum nemá na plod negativní účinek. Lék se nejlépe vstřebává po 22 týdnech těhotenství.

Návod k použití a dávkování

Dávkování Vilprafenu určuje lékař individuálně. Vše záleží na závažnosti patologického procesu..

Obvyklá dávka je 500 miligramů, užívaná 3krát denně před jídlem.

Doba užívání antibiotik závisí na nemoci:

 • v případě chlamýdiové invaze je léčba trvat nejméně 10-14 dní,
 • s ureaplasma infekcí, terapie trvá 7-10 dnů.

Nemůžete to přestat brát sami. Pokud není nemoc zcela vyléčena, riziko negativního účinku infekce na plod je velké.

Analogy

Pokud se u budoucí matky zjistí, že má kontraindikace při užívání Vilprafenu, nebo pokud léčivo nemělo požadovaný výsledek, je předepsána antibiotika podobná mechanismu účinku. Liší se cenou, složkami a účinností..

Josamycin

Josamycin je považován za kompletní analog Vilprafenu, složení a mechanismus účinku jsou stejné. Antibiotikum má baktericidní účinek a ničí většinu bakterií. Zápalný proces je také odstraněn pomocí jeho pomoci.

Ilprafen 500

Ilprafen 500 je považován za kopii Vilprafenu, která má podobné složení a mechanismus účinku. Přípravek je ve formě suspenze v lahvičce po 100 ml.

Jak často se mohu přihlásit?

Antibakteriální činidlo můžete použít dvakrát denně, už ne. V závažných případech stanoví lékař individuální dávku. Je zakázáno samostatně překračovat normu, vzniknou negativní důsledky. Pro ženy s dysfunkcí ledvin a jater je vybrána zvláštní dávka.

Účinek na plod a placentu

Vědci neprováděli výzkum účinku drog na plod. Podle četných recenzí a praxe bylo zjištěno, že léčba Vilprafenem během těhotenství nezpůsobila anomálie ve vývoji dítěte..

Vilprafen mohou ženy používat v poloze, pokud na to mají indikace.

Je velmi důležité zabývat se infekčními patologiemi, protože jejich poškození plodu je významnější než u antibiotik. Pokud užíváte tento lék v souladu s doporučeními lékaře, nebudou mít žádné negativní důsledky. Vilprafen je také známý pro jeho dostupnou cenu, která v průměru 630 rublů.

Vilprafen během těhotenství

Vilprafen během těhotenství je předepsán poměrně často. Tento antibakteriální lék se používá k zbavení budoucí matky bakteriálních infekcí, které se v jejím těle vyvinuly, s využitím slabosti imunitního systému. Takové léky, i přes jejich potenciální nebezpečí pro těhotné a vyvíjející se dítě, lze předepisovat, ale pouze na základě rozhodnutí lékaře a pod jeho přísnou kontrolou.

Vliv léku na plod

Vilprafen patří k antibakteriálním látkám makrolidové skupiny, je k dispozici ve dvou dávkovacích formách - tablety, potažené speciální vrstvou, která chrání účinnou látku před účinky žaludeční šťávy. Druhou formou jsou tablety, které mají schopnost rozpouštět se pod vlivem kapaliny (název léku má v tomto případě předponu Solutab).

Účinnou látkou tohoto léku je josamycin. Má schopnost bojovat s různými chorobami:

 • zánět středního ucha;
 • sinusitida;
 • angína;
 • zánět hrtanu;
 • zánět hltanu;
 • bronchitida;
 • Černý kašel;
 • zápal plic;
 • bronchopneumonie;
 • akné
 • pyodermie;
 • lymfadenitida.

Kromě toho lék aktivně bojuje proti infekcím genitourinárního systému, jako je syfilis, uretritida, kapavka, ureaplasma, chlamydie.

Vlastnosti užívání léku u těhotných žen v různých časech:

1. trimestr: až do 10 týdnů těhotenství není tento lék předepisován, až do této chvíle dochází k pokládání a formování všech orgánů a systémů těla dítěte. Následky pro dítě mohou být nejnepříjemnější, antibiotikum může způsobit poruchy v procesu buněčného dělení v časných stadiích těhotenství.

Vzhledem k tomu, že Vilprafen negativně ovlivňuje plod, může způsobit poškození jater, ledvin a dalších systémů, může jej během tohoto období těhotenství předepsat pouze lékař, a to pouze ze zdravotních důvodů. Mezi analogy léku lze nyní použít azithromycin (například pro léčbu chlamydií).

2. trimestr: po začátku 20. týdne těhotenství je antibakteriální směs schválena pro použití těhotnými ženami. Pro takové ošetření však musí být přítomny přísné lékařské indikace potvrzené testy..

3. trimestr: během tohoto období se lék používá pouze v případě, že tělo matky nemůže infekci samostatně překonat. A jeho přítomnost v těle vytváří skutečné nebezpečí pro intrauterinní infekci plodu. Obecně se užívání léku v pozdějších fázích nedoporučuje, vzhledem k vysokým rizikům zvýšeného tonusu dělohy a nástupu předčasného porodu..

Jaké je nebezpečí ureaplasmózy v těhotenství

Ureaplasmóza je nemoc, která může člověku způsobovat mnoho problémů a může se stát životem plodu. bakterie tohoto patogenu mohou žít po dlouhou dobu v těle zdravého člověka, ale při oslabení imunitního systému, ke kterému nutně dochází během těhotenství, je onemocnění aktivováno.

Důležité! Aktivní reprodukce bakterií s jejich průnikem do děložní dutiny může zvýšit riziko infekce plodu v důsledku těžkého zánětu. Tato situace je nebezpečná pro život dítěte, a proto vyžaduje okamžité ošetření.

Před několika lety nebyla ureaplasmóza léčena tak účinně, jak je tomu dnes, proto její přítomnost u těhotné ženy téměř vždy vedla k potratům..

Opomíjené fáze ureaplasmózy mohou vyvolat tyto důsledky:

 • těhotenství mizí;
 • výskyt patologií vývoje dítěte;
 • potrat (když dojde k infekci v raných stádiích těhotenství);
 • předčasný porod (pokud se vyskytne infekce ve 2. a 3. trimestru);
 • polyhydramnios;
 • neplodnost ženy;
 • podvýživa (včetně kyslíku) plodu;
 • vývoj novorozenecké pneumonie u dítěte;
 • vzhled adhezí ve vejcovodech.

Případy, kdy ureaplasmóza neovlivnila průběh těhotenství a vývoj plodu jsou velmi vzácné, nejčastěji toto onemocnění mělo negativní důsledky.

K identifikaci patologie stačí sledovat výskyt charakteristických příznaků:

 • průhledný výtok z pochvy, který není hojný;
 • bolest v podbřišku;
 • výskyt nepohodlí během močení;
 • zánětlivé procesy vyvíjející se v děloze a přívěsky.

Jak brát, aby nedošlo k poškození

Vilprafen pro kojení a těhotenství, jak brát, aby nedošlo k poškození dítěte? Zaprvé, lék by měl být určen pouze lékařem, ve druhém - musíte pít tablety podle dávkovacího režimu, který předepsal, nebo postupujte podle pokynů.

Při kojení dítěte, jakož i během těhotenství, je použití antibiotik možné pouze na doporučení lékaře, pouze pokud je přínos pro matku vyšší než potenciální riziko pro dítě.

Ukázalo se, že Vilprafen je užíván, bez ohledu na jídlo. Tableta by měla být spolknuta a zaplavena dostatečným množstvím tekutiny, žvýkat ji nebo jinak mlet, není dovoleno..

Lékař stanoví specifické dávky antibiotika, přičemž bude věnovat pozornost závažnosti infekce, individuálním charakteristikám zdravotního stavu ženy. Průběh protidrogové terapie zpravidla trvá 8 až 12 dní.

Je zakázáno předčasně přerušit průběh léčby, což může vést k rozvoji rezistentních forem bakterií, zhoršit průběh nemoci a vyžadovat použití jiných, „těžších“ antibakteriálních látek.

Těhotné ženě je předepsáno 1 000 až 2 000 mg léčiva, rozdělených do 2 nebo 3 dávek. Je-li tabletka vynechána, musí se užít okamžitě, jak je zřejmé. Užívání léku v době, kdy je na řadě další dávka (pít 2 tablety současně), však není povoleno.

Účinnost josamycinu může být snížena, pokud pacient současně pije antibiotika penicilinové skupiny nebo antacida. Pokud osoba podstupuje antikoagulační terapii, je nutné dávku snížit, aby nevyvolávala riziko krvácení.

Vedlejší efekty

Při používání antibakteriálních látek pro těhotné ženy i pro ostatní pacienty existuje riziko vzniku negativních příznaků způsobených působením účinné látky na organismus.

Vedlejší efekty:

 • orgány gastrointestinálního traktu: epigastrická bolest, nevolnost, poruchy trávení, zhoršená funkce jater;
 • alergické reakce: vývoj stomatitidy, vaginální kandidóza, vyrážka, kopřivka, angioedém.

Kontraindikace

Ne každý pacient může používat antibiotikum, u některých kategorií pacientů je tento lék přísně zakázán.

Kontraindikace pro použití:

 • osobní nesnášenlivost nebo přecitlivělost na složky léku;
 • selhání jater;
 • těhotenství (droga se používá pouze podle pokynů lékaře);
 • období kojení dítěte;
 • předchozí závažné alergické reakce na makrolidy.

Analogy Wilprafenu

Je možné vzít Vilprafen během těhotenství, jak Vilprafen ovlivňuje plod? Na všechny tyto otázky může odpovědět gynekolog pozorující ženu a rozhodující o jmenování takové drogové terapie..

Vilprafen Solutab v těhotenství není vždy vhodný pro lékovou terapii, na ruském farmaceutickém trhu však neexistují žádné úplné analogy tohoto léku..

Existuje však řada analogů, které jsou povoleny (na doporučení lékaře, které se používají až po druhém trimestru) pro použití u těhotných žen. Například léčiva s účinnou látkou erytromycin se používají k léčbě urogenitálních, respiračních, očních a jiných stejně nebezpečných infekcí.

Clarithromycin je semi-syntetické antibiotikum, které patří do makrolidové skupiny. Je vysoce účinný proti infekcím ovlivňujícím orgány genitourinárního, dýchacího systému, kůže a měkkých tkání. Tato účinná látka je součástí takových léků, jako jsou Klacid, Klabaks, Fromilid. Přestože je lék schopen proniknout placentární bariérou, je předepsán během těhotenství (pouze za předpokladu, že přínosy pro matku budou vyšší než zdravotní riziko drobků)..

Terzhinan je topický přípravek, který vypadá jako vaginální čípky. Používá se k léčbě infekcí přenášených pohlavně. Terzhinan obsahuje neomycin, antibiotikum s antimykotickým účinkem. Lék se zpravidla používá v posledních týdnech těhotenství, aby se očistil porodní kanál.

Genferon je kombinovaná látka obsahující taurin, interferon, benzocain. Používá se k léčbě bakteriálních virových patologií (kandidóza, cystitida, chlamydie, salpingitida, mykoplazmóza).

Ženy, které se podrobují antibiotické terapii, aniž by čekaly dítě, se často ptají, kdy mohou otěhotnět po užití Vilprafenu?

Jakýkoli lék je vylučován mimo tělo po určitou dobu, při zachování potenciálního nebezpečí pro plod. Každý lék se liší v období, po kterém se tělo musí plně zotavit z teratogenních účinků léku. V zájmu ochrany sebe a svého nenarozeného dítěte odborníci doporučují naplánovat těhotenství nejdříve šest měsíců po ukončení lékové terapie.

Wilprafen (Wilprafen) během těhotenství 1-2-3 trimestru. Návod k použití, důsledky

V gynekologii se lék Vilprafen používá během těhotenství k účinnému boji proti závažným mykoplazmatám, ureaplazmům a chlamydiovým infekcím. Lék patří do nejbezpečnější kategorie antibiotik, má nízkou úroveň toxicity..

Nejbezpečnější je užívat lék na konci druhého trimestru těhotenství. Abyste snížili pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků před léčebným cyklem, musíte si prostudovat pokyny a poradit se s gynekologem, který vyloučí přítomnost kontraindikací..

Formy uvolňování a složení léčiva

Vilprafen Solutab je dostupný ve formě tablet, z nichž každá obsahuje účinnou složku v dávce 1000 mg. Kromě toho obsahuje stearát hořečnatý, celulózu, příchutě a oxid křemičitý. Lék se prodává v lepenkových krabičkách po 10 nebo 12 tabletách..

V lékárně si můžete také koupit Vilprafen v nižší dávce (1 tableta obsahuje 500 mg účinné složky). Kromě josamycinu obsahuje léčivo polysorbát, celulózu, oxid titaničitý, makrogol. Balení obsahuje 10 tablet.

Lék je antibiotikum, které patří do třídy makrolidů. Jako účinná látka se používá josamycin získaný ze speciálně vybraných hub. Hlavní účinná látka má silný bakteriostatický účinek, čímž snižuje pravděpodobnost množení patogenních mikroorganismů.

Tento účinek léku je dosažen blokováním práce ribozomů, díky čemuž patogeny nemohou syntetizovat své vlastní proteiny. Ve vysoké koncentraci má josamycin baktericidní účinek na ženské tělo, což způsobuje smrt patogenních mikroorganismů.

Vilprafen je širokospektrální lék, protože může být použit k boji proti mnoha gram-pozitivním kmenům (například streptokoky, stafylokoky, korynebakterie).

Antibiotikum také způsobuje smrt některých gramnegativních patogenů - gonokoků, shigel, Pseudomonas aeruginosa. Aktivní složka léčiva je účinná v boji proti intracelulárním parazitům - mykoplazmy, chlamydie, ureaplasmy. Lék prakticky neovlivňuje stav střevní mikroflóry pacienta, díky čemuž je minimalizována pravděpodobnost rozvoje dysbiózy.

Farmakologické vlastnosti

Vilprafen během těhotenství (3. trimestr je nejbezpečnější pro užívání drogy) lze použít pouze po předchozí konzultaci s gynekologem, aby se vyloučila pravděpodobnost negativního účinku složek drogy na tělo nenarozeného dítěte.

Princip léku je založen na blokování proteinových látek, které používají patogenní mikroorganismy:

 • Pokud je v místě lokalizace zánětu dosaženo vysoké koncentrace léčiva, lze dosáhnout silného baktericidního účinku.
 • Popsaným přípravkem je makrolidové antibiotikum, které má ve standardní dávce pozitivní bakteriostatický účinek, což výrazně zpomaluje růst a následný růst bakterií.

Gynekologové doporučují užívání této drogy u žen, u kterých byla diagnostikována chlamydie, mykoplazma, legionella nebo ureaplasma. Vilprafen je účinný v přítomnosti záškrtu bacilu, streptokoků, stafylokoků a dalších grampozitivních patogenů.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po použití tablet Vilprafen pronikají složky léčiva oběhového systému pacienta střevní sliznicí. S pomocí krevního toku se lék rychle šíří do všech tělesných systémů.

V malém množství lék proniká placentární bariérou, ale pokud žena dodržuje doporučené dávkování, vylučuje se negativní účinek na plod.

Maximální koncentrace aktivní složky v krvi je pozorována 1,5 hodiny po užití léčiva. Tento léčivý přípravek je zcela odstraněn z těla do 2 dnů. Složky, které jsou součástí, prochází játry, kde se přeměňují na metabolity. Hlavní část léku se vylučuje spolu se žlučí střevy a zbytek - močí ledvinami.

Indikace pro těhotné ženy

Vilprafen během těhotenství (3. trimestr je nejobtížnější, z čehož nelze vyloučit vývoj ureaplasmy nebo trachomu, který lze regulovat popsaným antibiotikem) pečlivě a dodržovat doporučené dávkování.

V porodnické praxi bylo opakovaně prokázáno, že tento lék pomáhá překonat nebezpečná intrauterinní atypická infekční onemocnění, jejichž přítomnost může způsobit vážné poškození zdraví ženy a jejího nenarozeného dítěte..

Mezi hlavní indikace k použití patří následující nemoci:

 • Infekce Chlamydia nebo Chlamydia.
 • Trichomonas colpitis.
 • Infekce močovinou nebo mykoplazmózou. Lék je účinný v přítomnosti patogenů ureaplasmy v ženském těle. Pokud je nemoc asymptomatická, bez zjevných příznaků zánětlivých procesů, nepotřebují popsané infekční patologie během těhotenství lékařské ošetření.
 • Smíšené infekce sliznic močové trubice a pochvy.
 • Kandidiáza vulvovaginitida.
 • Bakteriální vaginóza.

Lék má velký seznam indikací k použití, vzhledem k jeho široké škále terapeutických účinků. Lék je indikován v přítomnosti infekčních lézí genitourinary (kapavka, uretritida), trávicího traktu (žaludeční a dvanáctníkový vřed, gastritida), respiračního systému (sinusitida).

Výrobce doporučuje použití přípravku Vilprafen u zubních, očních a kožních bakteriálních a zánětlivých infekcí (např. Furunkulosa, abscesy)..

Kontraindikace

Vilprafen lze užívat během těhotenství, ale pouze po předběžné konzultaci s gynekologem, který vyloučí pravděpodobnost negativního účinku složek léku na tělo nenarozeného dítěte. V 1. trimestru se léčivo nedoporučuje užívat, protože existuje vysoké riziko nežádoucích účinků.

Droga je kontraindikována v přítomnosti následujících onemocnění a stavů:

 • Kojení (v době užívání léku se doporučuje kojení ukončit).
 • Přítomnost zvýšené citlivosti těla na složky léčiva.
 • Obstrukční žloutenka.
 • Přítomnost chronického selhání jaterních buněk.
 • Porušení metabolismu bilirubinu.
 • Nesnášenlivost na klarithromycin, erythromycin a další makrolidy.
 • Přítomnost chronického selhání ledvin ve fázi dekompenzace.

S výhradou doporučeného dávkování lék neovlivňuje zdraví pacienta. V ojedinělých případech může žena na pozadí užívání drogy trpět nevolností, plynatostí, zvracením..

Návod k použití v 1., 2. a 3. trimestru těhotenství, dávkování

Vilprafen během těhotenství (1 trimestr - v tomto období se doporučuje zdržet se užívání léků, protože ženské tělo reaguje negativně na drogu po dobu prvních 10 až 12 týdnů těhotenství) je zakázáno používat bez jmenování gynekologa.

Pokyny pro Vilprafen během těhotenství

V opačném případě nejsou vyloučeny odchylky ve vývoji plodu, a to kvůli zásahu složek léčiva do embryonálního vývoje. Od 10 týdnů se lék stává bezpečným pro dítě a nastávající matku, a co je nejdůležitější, jasně dodržovat režim užívání tablet a doporučené dávkování.

Pro každou ženu je antibiotický režim sestavován individuálně porodníkem-gynekologem, který sleduje průběh těhotenství. Doporučuje se užívat 500 mg tablety maximálně 3krát denně na lačný žaludek.

Tento léčivý přípravek by měl být omyt dostatečným množstvím neperlivé vody. Tablety se nejlépe užívají v pravidelných intervalech. Dvojitá dávka léčiva je zakázána. Standardní léčebný cyklus je navržen na 1-2 týdny.

Přesné dávkování antibiotika je určeno gynekologem, který věnuje pozornost závažnosti infekčního onemocnění a individuálním charakteristikám zdraví ženy..

Je zakázáno předčasně přerušit léčebný průběh, protože to je spojeno s rozvojem rezistentních forem bakterií, zhoršováním průběhu nemoci, což může vyžadovat použití silnějších antibiotik.

Vedlejší efekty

V ojedinělých případech může užívání léku Vilprafen vyvolat výskyt nežádoucích účinků. Nejčastěji jsou ženy znepokojeny nerovnováhou střevní mikroflóry. Tyto tělesné reakce jsou typické pro všechna antibiotika a projevují se ve formě střevních poruch (například ztráta chuti k jídlu, zvracení, průjem, pálení žáhy).

Pokud má pacient individuální citlivost na složky léčiva, není vyloučen vývoj alergické reakce, žloutenky a dalších patologií. Existuje pravděpodobnost kandidózy a dalších onemocnění spojená se zvýšenou aktivitou podmíněně patogenních mikroorganismů, s nimiž se lék nedokáže vyrovnat..

Předávkovat

Případy předávkování lékem Vilprafen v lékařské praxi nejsou zaznamenány.

Výrobce léčiva však nevylučuje, že v důsledku překročení přípustného dávkování se mohou objevit následující příznaky:

 • Nevolnost.
 • Zvracení.
 • Průjem.
 • Závrať.
 • Dysbakterióza.
 • Kardiopalmus.

Pokud se objeví výše uvedené příznaky, musí žena přestat užívat lék a vyhledat radu gynekologa, který v případě potřeby předepíše účinnou symptomatickou léčbu.

speciální instrukce

Droga Vilprafen získala velkou poptávku v gynekologii, protože ji lze použít k překonání nebezpečných intrauterinních infekcí.

K dosažení pozitivního terapeutického účinku je třeba zvážit následující nuance použití:

 • Léky mohou reagovat s různými léky, včetně srdečních glykosidů, antihistaminů, námelových alkaloidů, inhibitorů xanthinu.
 • Nebyly zaznamenány žádné údaje o předávkování, ale se zvýšením dávky doporučené výrobcem existuje riziko nežádoucích účinků. Obzvláště nebezpečné jsou situace, kdy těhotné ženy nezávisle zvyšují přípustné dávkování, protože nelze jednoznačně říci, jak takové akce ovlivní těhotenství a vývoj plodu..
 • Při nesprávně zvolené komplexní terapii není vyloučeno zvýšení nebo snížení užitečných vlastností antibiotika, které ovlivňuje terapeutický účinek a tělo pacienta. Pro účinnou léčbu musíte konzultovat kvalifikovaného lékaře.
 • Je zakázáno brát Vilprafen s přetrvávajícím průjmem, jinak se zvyšuje riziko vzniku pseudomembranózní kolitidy, což je pro pacienta velmi nebezpečné..
 • Lék neovlivňuje rychlost reakce, nezpůsobuje ospalost, díky čemuž v průběhu terapeutického cyklu můžete řídit auto a složité mechanismy.

Pokud v důsledku užívání léku dojde k nerovnováze ve střevní mikroflóře, je nutné s lékařem prodiskutovat možnost využití probiotik k obnovení normální střevní mikroflóry. Ale s krátkým průběhem antibiotické terapie jsou takové poruchy mikroflóry prakticky vyloučeny.

Během léčby by se mělo zdržet intimity. Doporučuje se vzdát se kouření, alkoholu. Se snížením ochranných funkcí imunitního systému by měly být použity imunostimulanty. Například Neovir, Cycloferon. 2 týdny po skončení antibiotika se doporučuje provést první kontrolní analýzu.

Léková interakce

Při současném použití léku Vilprafen s jinými baktericidními antibiotiky je konečný terapeutický účinek snížen. Při užívání lincomycinu je terapeutický účinek obou léků výrazně snížen. Použití antihistaminik s antibiotikem Vilprafen je plné rozvoje arytmie.

Popsané antibiotikum se doporučuje užívat s cyklosporiny opatrně, protože to negativně ovlivňuje ledviny. Terapeuti doporučují, aby krevní cyklosporiny byly monitorovány co nejčastěji.

Analogy

V Rusku nebyly zaznamenány kompletní analogy léku Vilprafen pro aktivní složku obsaženou v kompozici.

Existuje mnoho antibiotik ve skupině makrolidů na prodej, které mají podobné spektrum účinku. Je lepší svěřit výběr kvalitního analogu gynekologovi, který vyloučí pravděpodobnost negativního účinku složek drogy na tělo ženy a nenarozeného dítěte..

Genferon 500 000 svíček

Název lékuPopis
ClarithromycinJedná se o polosyntetické antibiotikum makrolidové skupiny. Lék je účinný při potírání urogenitálních infekcí, mikrobiálních lézí dýchacích cest, kůže a měkkých tkání. Antibiotikum proniká do placenty, díky čemuž je jeho účel možný pouze podle přísných indikací, kdy je ohrožen život nastávající matky. Droga je zakázána v 1. trimestru těhotenství.
GeneferonKombinované léčivo, které obsahuje taurin, interferon a benzocain. Droga se doporučuje použít k boji proti virovým a bakteriálním patologiím. Produkt má anestetické, imunomodulační a regenerační účinky. Genferon lze použít k léčbě mykoplazmózy, cystitidy, chlamydie a salpingitidy. Lék je k dispozici ve formě vaginálních čípků. Během druhého a třetího trimestru je tento lék naprosto bezpečný pro tělo ženy i pro plod.
TerzhinanJedná se o kombinované vaginální čípky, které jsou určeny k léčbě sexuálně přenosných nemocí. Lék lze také použít k prevenci výskytu poporodní infekce v posledních týdnech těhotenství. Pokud je dodrženo doporučené dávkování, je léčivo pro plod bezpečné..
SumamedToto antibakteriální činidlo se vyrábí na bázi azithromycinu. Lék patří do kategorie makrolidů, streptograminů, linkosamidů. Sumamed má výrazný bakteriostatický účinek, zabraňuje dělení bakteriální flóry. Tento léčivý přípravek se používá k léčbě dospělých a dětí. Toto antibiotikum je určeno pro systémové použití, přičemž se bere v úvahu indikace pro použití a funkce výběru dávky.
HemomycinTento lék patří do kategorie širokospektrálních antibiotik. Účinná látka léčiva patří do podskupiny azalidů - makrolidových antibiotik, která ve vysokých koncentracích mají baktericidní účinek. Lék je předepisován dětem starším 12 let, jakož i dospělým s infekčním onemocněním, 2 tobolkami nebo 1 tabletou denně. Standardní terapeutický kurz je určen na 3 dny.
DoramycinToto antibiotikum patří do kategorie makrolidů. Nástroj má bakteriostatický účinek na lidské tělo a narušuje syntézu intracelulárních proteinů. Lék může být použit k boji proti infekčním onemocněním způsobeným mikroorganismy citlivými na spiramycin. Během těhotenství lze lék užívat pouze na doporučení gynekologa.
EsparoxyPolosyntetické antibiotikum makrolidové skupiny. Nástroj je účinný proti grampozitivním bakteriím. Esparoxy se užívá perorálně v dávce 150 mg 2krát denně, ráno a večer. Průběh léčby je stanoven individuálně v závislosti na indikacích, závažnosti infekčního procesu a aktivitě patogenu.

Vyberte kvalitní analog by měl být kvalifikovaný gynekolog. V opačném případě není vyloučen vývoj nežádoucích účinků, což může výrazně zhoršit pohodu pacienta..

Podmínky prodeje a skladování

Lék Vilprafen lze zakoupit pouze na lékařský předpis. Lék může být uložen na dobře větraném a suchém místě mimo dosah dětí. Doba použitelnosti léčiva je 4 roky od data vydání. Po uplynutí doby použitelnosti musí být léčivo zlikvidováno..

V gynekologii se může lék Vilprafen během těhotenství používat k boji proti grampozitivním mikroorganismům. Ve 3. trimestru je lék často předepisován ženám, aby odstranil nitroděložní infekční onemocnění. Cena léku se pohybuje v rozmezí 180 až 1400 rublů. Cena léku závisí na dávce, regionu a okraji vybraného lékárenského řetězce.

Vilprafen

Struktura

Složení Vilprafen je následující:

 • jedna tableta obsahuje 500 mg josamycinu;
 • suspenze (10 ml) obsahuje 300 mg josamycinu.

Kromě toho obsahuje Vilprafen pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, methylcelulóza, polysorbát 80, bezvodý koloidní oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylcelulózy, stearát hořečnatý, talek, oxid titaničitý (E171), makrogol 6000, poly (ethakrylátmethylmethakrylát) -30%.

Formulář vydání

Lék je dostupný ve formě potahovaných tablet. Blistrové balení obsahuje 10 takových tablet. Balení je uloženo v krabici. Kolik tablet je v balení, tolik v balení.

Lék je také k dispozici ve formě suspenze. Obsahuje v lahvích z tmavého skla, 100 ml v lahvi. Sada obsahuje odměrku. Suspenze v láhvi obsažené v lepenkové krabici..

K dispozici jsou také čípky s touto účinnou látkou..

farmaceutický účinek

Nástroj je antibiotikum, které patří do makrolidové skupiny. Má bakteriostatický účinek na tělo, což je způsobeno inhibicí syntézy proteinů bakteriemi. Pokud je v centru zánětlivého procesu zaznamenána vysoká koncentrace léčiva, má to výrazný baktericidní účinek.

Vysoká aktivita účinné látky je pozorována ve vztahu k řadě intracelulárních mikroorganismů: Chlamydia pneumonuae, Chlamydia trachomatis, Mycoplasma hominis, Mycoplasma pneumoniae, Legionella pneumophila, Ureaplasma urealyticum. Lék působí také na grampozitivní aerobní bakterie: Streptococcus pyogenes, Staphylococcus aureus, Corynebacterium diphtheriae, Streptococcus pneumoniae (pneumokok). Účinky na gramnegativní aerobní bakterie Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoeae, Bordetella pertussis, Neisseria meningitidis, jakož i na některé anaerobní bakterie Peptostreptococcus, Clostridium perfringens, Peptococcus.

Je zaznamenána aktivita Vilprafenu ve vztahu k Treponema pallidum.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Po perorálním podání je zaznamenána rychlá absorpce látky z gastrointestinálního traktu. Nejvyšší koncentrace léčiva se dosáhne 1-2 hodiny po požití. Po 45 minutách po užití léku v dávce 1 g je průměrná koncentrace josamycinu v krevní plazmě 2,41 mg / l.

Účinná látka se váže na krevní bílkoviny ne více než 15%. Pokud je lék užíván v intervalu 12 hodin, je v tkáních udržována dostatečná koncentrace josamycinu po celý den. Po 2-4 dnech je dosaženo rovnováhy jejího obsahu..

Josamycin je schopen snadno proniknout přes membrány. Hromadí se v lymfatických, plicních tkáních, palatinových mandlích, močových orgánech i v měkkých tkáních.

Nejvyšší koncentrace léčiva je pozorována v mandlích, slinách, plicích, potu, slzné tekutině.

Biotransformace josamycinu se vyskytuje v játrech, v důsledku čehož se mění na méně aktivní metabolity.

Vylučuje se hlavně z těla žlučí, méně než 20% látky se vylučuje močí.

Indikace pro použití

Před zahájením léčby byste se měli určitě poradit s lékařem a přečíst si anotaci, která popisuje, z čeho jsou prášky..

Indikace pro použití jsou následující:

 • Infekční onemocnění, která vyvolávají zánětlivé procesy způsobené mikroorganismy s vysokou citlivostí na lék.
 • Infekční onemocnění orgánů ORL a horních cest dýchacích (používá se pro angíny, faryngitidy, angíny, sinusitidy, laryngitidy, otitis media).
 • Infekce dolních cest dýchacích (s pneumonií, akutní bronchitidou, černým kašlem, bronchopneumonií).
 • Infekce dutiny ústní (u parodontu, gingivitidy).
 • Infekce kůže a měkkých tkání (s varem, pyodermou, lymfadenitidou atd.)
 • Infekce genitourinárních orgánů (s chlamydií, s ureaplazmem, kapavkou, uretritidou, prostatitidou atd.)
 • Používá se při léčbě záškrtu vedle antitoxinové terapie záškrtu.
 • Lidé s přecitlivělostí na penicilin jsou předepisováni pro šarlatovou horečku..

Kontraindikace

Lék nemůžete vzít v následujících případech:

 • s přecitlivělostí na makrolidová antibiotika;
 • se závažným porušením funkce jater.

Vedlejší efekty

Během léčby tímto činidlem jsou zaznamenány následující nežádoucí účinky:

 • Ve funkcích zažívacího systému: zřídka jsou pozorovány projevy nevolnosti, pálení žáhy, zvracení, průjem. Při těžkém přetrvávajícím průjmu se může díky působení antibiotik na organismus vyvinout těžká pseudomembranózní kolitida..
 • Reakce přecitlivělosti se zřídka vyvíjejí: alergické reakce na kůži jsou velmi vzácné..
 • Ve funkcích jater a žlučových cest: někdy dochází k přechodnému zvýšení aktivity jaterních enzymů v krevní plazmě, což může být doprovázeno narušením odtoku žluči, následovaným žloutenkou.
 • Porucha sluchu závislá na dávce je vzácná.

Návod k použití přípravku Vilprafen (způsob a dávkování)

Antibiotikum se užívá následujícím způsobem. Dospělí a adolescenti, kteří jsou již ve věku 14 let, užívají 1-2 g drogy ve dvou až třech dávkách. Doporučuje se začít dávkou 1 g.

Při léčbě chlamydií by se mělo 500 mg užívat dvakrát denně po dobu 12–14 dní. Terapie rosacea zahrnuje užívání 1 000 mg léku, který by měl být rozdělen do dvou dávek denně. Léčba trvá 10 dní.

Dávkování, ve kterém by tablety měly být užívány pro řadu dalších nemocí, určuje pouze ošetřující lékař s přihlédnutím k individuálním charakteristikám průběhu nemoci. V podstatě však léčba trvá nejméně 10 dní.

Instrukce pro Vilprafen Solutab stanoví, že lék může být užíván různými způsoby: můžete si vzít tabletu s vodou nebo před rozpuštěním ve 20 ml vody. Suspenze, která se vytvořila po rozpuštění tablety, musí být velmi pečlivě promíchána.

Tablety Vilprafen se musí polykat celé. Pacienti se často zajímají, jak brát před jídlem nebo po jídle. Pokyny ukazují, že tablety musí být spolknuty mezi hlavním jídlem.

Předávkovat

Dosud neexistují žádné údaje o předávkování a příznacích otravy drogami. Pokud dojde k předávkování, objeví se ty příznaky, které jsou popsány jako vedlejší účinky léku.

Interakce

Pokud jde o interakci s jinými drogami, je třeba mít na paměti, že Vilprafen je antibiotikum. Před použitím jakéhokoli léku je nezbytné určit, zda se jedná o antibiotikum nebo ne..

Pokud je Vilprafen předepisován současně s antihistaminiky, které obsahují terfenadin nebo astemizol, proces vylučování těchto látek se někdy zpomalí, což nakonec vede k projevům život ohrožujících srdečních arytmií.

Při současném jmenování Vilprafenu s námelovými alkaloidy se může vazokonstrikce zesílit. Proto je v tomto případě nutné pečlivě sledovat stav pacienta.

Současné podávání josamycinu a cyklosporinu vyvolává zvýšení hladiny cyklosporinu v krevní plazmě. V krvi je také zaznamenána nefrotoxická koncentrace cyklosporinu. Při takovém ošetření je nutné neustále sledovat plazmatickou koncentraci cyklosporinu.

Pokud budete užívat Vilprafen a Digoxin současně, můžete zvýšit hladinu digoxinu v krevní plazmě.

Při užívání Vilprafenu s hormonální antikoncepcí může být účinek této antikoncepce snížen. V takové situaci se doporučuje použít další nehormonální antikoncepci..

Podmínky prodeje

K dispozici pouze na lékařský předpis.

Podmínky skladování

Patří do seznamu B. Léky je nutné uchovávat na tmavém místě při teplotě nejvýše 25 ° C. Droga by měla být chráněna před dětmi.

Skladovatelnost

Vilprafen lze skladovat 4 roky.

speciální instrukce

Lidé se selháním ledvin musí vzít v úvahu výsledky laboratorních testů.

Je nutné vzít v úvahu možnost rezistence na různá makrolidová antibiotika.

Články O Neplodnosti