Hlavní Analýzy

Určení pohlaví dítěte

Pohlaví dítěte - na této stránce najdete všechny známé metody určování pohlaví nenarozeného dítěte. Tento web vám pomůže zjistit pohlaví dítěte..

Existuje mnoho druhů starověkých čínských tabulek, metod předpovídání krve, ale jejich účinnost je nízká. Podle našich zkušeností je ideální metoda výpočtu založena na věku otce v době početí a na měsíci, ve kterém bylo dítě počato. Přesný sexuální test pro své dítě si zde můžete vzít zdarma. Vyzkoušejte tuto metodu a budete ohromeni její přesností..

Zjistěte pohlaví dítěte

Populární a osvědčené metody pro určování pohlaví dítěte

Dnes neřeknete nikomu, kdo měl nápad plánovat pohlaví dítěte, ale skutečnost, že to bylo velmi dávno, je už axiom. Říká se, že zakladateli metod pro určování pohlaví dítěte byli Číňané, kteří na tomto problému pracovali na úsvitu milénia. Od té doby teklo hodně vody a pozorné matky a otcové přišli s dalšími tisíci sofistikovanými technikami, které pomohou určit pohlaví nenarozeného dítěte. Pojďme mluvit o nejzajímavějších.

Seznam moderních plánovacích technik může pokračovat donekonečna. Demontovali jsme nejspolehlivější a nejoblíbenější. Nezapomeňte, že bez ohledu na pohlaví vašeho dítěte je to vaše štěstí. A nestěžujte si na osud, který představoval dítě špatného pohlaví. Kdo ví, možná se za mnoho let stane slavným umělcem nebo hudebníkem!

Sdílejte se svými přáteli na sociálních sítích:

Jak určit pohlaví dítěte bez ultrazvuku?

Když žena zjistí, že je těhotná, obává se samozřejmě, že všechno bude v pořádku a těhotenství pokračuje normálně. Ale také se stará o otázku, kdo se narodí - chlapec nebo dívka? Ultrazvuk není vždy účinnou metodou při určování pohlaví, a proto se mnoho uchyluje k lidovým metodám, jak zjistit pohlaví dítěte bez ultrazvuku..

Omeny

Lidové znaky jsou při určování pohlaví nenarozeného dítěte velmi často účinnější než ultrazvuk. Dále uvádíme seznam nejdůvěryhodnějších znaků, které mohou přesně určit, kdo se narodí:

 • Pokud těhotná žena vezme kulatou část klíče, bude chlapec, pokud z dlouhé části bude dívka. Pokud však těhotná žena dává přednost klíči uprostřed, pak stojí za to čekat na dvojčata.
 • Pokud se těhotná žena při jídle dusila, požádejte ji, aby pojmenovala jakékoli číslo. Potom číslo porovnejte s písmenem abecedy a poté mu dejte jméno. Název bude označovat pohlaví nenarozeného dítěte.
 • Aby bylo možné přesně určit pohlaví dítěte, je nutné porovnat věk matky v době početí a v jakém roce. Pokud jsou čísla sudá nebo lichá, bude tu dívka, pokud je jedno číslo a druhé chlapec.
 • Pokud chcete, aby se chlapec narodil, jezte před těhotenstvím více soli, pokud je dívka sladká.
 • Aby se na počátek osud na vás usmál a vy jste se ukázali jako dívka, musíte pod matraci položit dřevěnou lžíci a nůžky a růžový luk pod polštář.
 • Pokud si během těhotenství všimnete otoku nohou, narodí se chlapec.
 • Pokud je během těhotenství žena pozorována, zvyšuje se podrážděnost, pak bude mít dívku.
 • Během těhotenství se vyskytují hromady chleba, narodí se chlapec.
 • Pokud ruce během těhotenství vyschnou a prasknou, narodí se chlapec.
 • Chcete-li určit, kdo se narodí, můžete použít staré vyprávění: musíte projít řetízkem přes snubní prsten těhotné ženy a zavěsit ho na břicho. Žena by měla být v ležné poloze. Pokud se prsten otáčí tam a zpět, narodí se dívka, pokud je v kruhu - chlapec.
 • Pokud je těhotná žena elegantnější, narodí se dívka.
 • Pokud těhotná žena ráda spí na levé straně, narodí se jí chlapec.
 • Pokud jim těhotná žena ukáže ruce vzhůru, narodí se dívka.

Čínský stůl

K přesnému určení pohlaví nenarozeného dítěte se velmi často uchylují k výpočtům podle čínské tabulky. Ve většině případů poskytuje 100% výsledek. Někteří učenci naznačují, že byl sestaven na základě čínského lunárního kalendáře, zatímco jiní naznačují, že starověcí Číňané dokázali identifikovat vztah mezi věkem matky a měsícem početí..

Níže jsou uvedeny dva typy čínských stolů. Jedna tabulka ukazuje věk matky, měsíc navrhované koncepce a druhá ukazuje měsíc, věk a procentuální pravděpodobnost, že bude mít dítě jednoho pohlaví nebo jiného. Abychom pochopili, kdo se narodila, je nutné v tabulce nakreslit čáru mezi věkem matky, ve které otěhotněla, a měsícem, kdy k tomu došlo. Chcete-li se ujistit, že výsledky jsou pravdivé, můžete se obrátit na příbuzné nebo přátele.

Jak určit pohlaví nenarozeného dítěte pro obnovu krve?

Díky této metodě můžete určit pohlaví dítěte. Je založeno na skutečnosti, že mužská krev se obnovuje každé čtyři roky a ženská krev každé tři roky. Rodič, jehož krev bude „čerstvější“, bude mít dítě tohoto pohlaví. Zohledňuje se také ztráta krve. Chcete-li použít tuto metodu, můžete provést test na kterémkoli místě plánování těhotenství..

Metody kalendáře

Existuje několik metod kalendáře, které vám mohou pomoci naplánovat těhotenství. Těhotenství je velmi důležitým okamžikem v životě každé ženy, a proto s ní zachází se vší vážností. Každá budoucí matka má svá vlastní přání týkající se pohlaví dítěte, někdo chce chlapce, někdo chce dívku. Chcete-li přesně naplánovat nejen den početí, ale také to, jaké pohlaví bude dítě, můžete použít kalendářní metody. Tyto zahrnují:

 • Měsíční kalendář.
 • Japonský kalendář.
 • Čínský kalendář.

Jak půjde těhotenství, od této metody početí nebude záviset.

Toxikóza

Velmi často se snaží určit pohlaví dítěte toxikózou, ale nikdo nemůže říci, jak účinná je tato metoda. Někdo má stejné předpovědi, ale někdo ne. Bývalo to tak, že pokud jste velmi nemocní na začátku těhotenství, pak bude dívka, a pokud prakticky neexistuje toxikóza, bude to chlapec. V 20. století vědci dokonce pozorovali, a bylo zjištěno, že v těch ženách, jejichž těhotenství pokračovalo se zvýšenou toxikózou, se nakonec narodila dívka. Tvrdí, že ranní zvracení je důsledkem zvýšené hladiny hormonů..

Jak vypadá žaludek??

Velmi často se při určování pohlaví můžete soustředit na tvar břicha. Toto je považováno za nejběžnější formu definice a nejspolehlivější populární znamení. Spočívá v tom, že pokud má těhotenství „ostrý“ žaludek, je žaludek viditelný zezadu, bude chlapec, a pokud bříško vypadá jako koule, bude dívka. Ale také stojí za to říci, že toto znamení není vždy účinné. Protože mohou existovat různé faktory ovlivňující tvar břicha.

Určení pohlaví nenarozeného dítěte pomocí prezenčního signálu

Je rozpoznána nejstarší metoda - určování pohlaví dítěte srdečním rytmem. Je založeno na skutečnosti, že chlapcovo srdce bije více měřitelně ve stejném rytmu jako srdce matky a dívčí srdce bije chaoticky. Také mnozí tvrdí, že chlapecké srdce bije ještě hlasitěji.

Krevní skupina

Nejoblíbenější metodou stanovení pohlaví dítěte u těhotných žen je stanovení pohlaví podle krevního typu rodičů. K tomu potřebujete znát krevní typ maminky a otce. Níže uvedená tabulka ukazuje srovnatelnost krevních skupin a pravděpodobnost, že dívka a chlapec budou záviset na otci a matce.

Krevní skupinaOtec
MatkyI skupinaII skupinaSkupina IIIIV skupina
I skupinaDívkaChlapecDívkaChlapec
II skupinaChlapecDívkaChlapecDívka
Skupina IIIDívkaChlapecChlapecChlapec
IV skupinaChlapecDívkaChlapecChlapec
Rh faktorOtec
Matky+-
+DívkaChlapec
-ChlapecDívka

Podle věku otce

K určení pohlaví bez ultrazvuku můžete použít metodu stanovení věku otce. Je považován za jedinečný a používá se velmi zřídka. K tomu se používá vzorec, pro který je třeba znát takové ukazatele jako:

 1. Věk otce při početí (X).
 2. Koncepční měsíc (U).

Je-li výsledek sudý, je třeba počkat na chlapce, pokud je to zvláštní, dívka.

Mateřský sex

Jak zjistit pohlaví dítěte bez ultrazvuku pomocí věku matky? K tomu se často uchylují k čínskému kalendáři, který ukazuje věk matky od 18 let do 45 let, protože to je reprodukční věk. Tento článek byl dříve představen v tomto článku, který jistě pomůže správně určit a naplánovat pohlaví budoucího dítěte.

Detekce prsu

Existuje přesvědčení, že pokud žena čeká na dívku, pak má problémy s krásou, mohou se objevit vyrážky na tváři a hrudi. Také, pokud jsou oblasti kolem bradavky tmavé, může to znamenat, že jste těhotná s dívkou.

Emoční pozadí

Rovněž můžete určit pohlaví dítěte podle emočního pozadí. Pokud se těhotná žena neustále bojí, pláče a pak se směje, je nervózní a otrávená malými věcmi, pak je to pravděpodobně to, co dívka musí čekat. Pokud je naopak těhotná žena neustále v dobré náladě, nepozoruje rozdíly a její chutě se neustále nemění, můžete bezpečně čekat na chlapce.

Chutná preference

Pokud jde o preference vkusu, existuje zcela jiná hypotéza. Mnoho lidí věří, že pokud je těhotná žena neustále přitahována k sladkostem, pak se pravděpodobně narodí dívka, ale pokud chcete maso a slané, bude tam chlapec. Ale hádejte se o této metodě, protože chuťové preference se nemusí vždy měnit během těhotenství, například, kdo miloval sůl před těhotenstvím, mohou ji milovat během těhotenství a nakonec čekat na dívku.

Vědci se domnívají, že v lidových znameních existuje několik mýtů, které mohou účinně označovat pohlaví dítěte:

 1. Fetální srdeční rytmus. Při této příležitosti byly dokonce provedeny studie, které vyvracejí tuto teorii determinace pohlaví, protože to nelze provést porazením. Dětský srdeční tep může být zvýšen nebo snížen, a to bude důvodem nějakého patologického stavu nebo jiného faktoru.
 2. Tvar břicha. Považováno za společné znamení, ale ne uvěřitelné.
 3. Ranní toxikóza. Způsobuje kontroverzi mezi gynekology a porodníky. I při těžké toxikóze můžete chlapce porodit. Toxikóza také závisí na matce..
 4. Aktivní dítě. Nemůžete jí věřit, protože každá těhotná žena má svou vlastní citlivost a jiný systém vnímání.
 5. Potravinové preference. Neexistují žádné důkazy, které by podporovaly tuto teorii. Chuť těhotné ženy se může neustále měnit, a proto, pokud jí sladkosti, bude mít dívku, protože za dva dny bude chtít maso nebo kotletku s marmeládou, neznamená to, že se stala těhotným klukem.
 6. Houpačky snubního prstenu. Tato metoda je podobná duchovnímu věštění a je považována za absurdní..
 7. Čínský kalendář. Byl sestaven ve 13. století, ale je populární v Číně, ale to neznamená, že to pomůže přesně představit dítě podle pohlaví, jaké chcete. Tento kalendář samozřejmě může brát v úvahu měsíční fáze, ale nikoli individuální charakteristiky ženy.

V současné době kromě navrhovaných metod pro určování pohlaví pomocí lidových léků stále existuje velké množství, které každým dnem roste s každým těhotenstvím. Neměli byste však všem důvěřovat a ověřovat, protože s tak složitým procesem, který probíhá v ženském těle, které stále zkoumají vědci, nemůžete přesně říci, koho budete mít.

Jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte bez ultrazvuku doma

Většina žen, které právě otěhotnily již v raných fázích těhotenství, je položena otázka: jak zjistit pohlaví dítěte bez ultrazvuku. Zvláště se o to zajímají matky, které již mají děti. To je ke koupi všeho, co potřebujete, a připravte se na vzhled syna nebo dcery.

p, blockquote 1,0,0,0,0 ->

Existuje kategorie párů, které se snaží plánovat pohlaví budoucího dítěte před početí. Bohužel ne každý uspěje..

p, blockquote 2.0,0,0,0 ->

Budoucí rodiče, které metody se nepoužívají, aby zjistili, kdo se narodí před ultrazvukem. Ultrazvukové vyšetření všech žen je jiné. Někdo to považuje za bezpečné a druhá kategorie žen se obává škodlivých účinků na plod a třetí kategorie žen chce udělat ultrazvuk jen z zájmu.

p, blockquote 3,0,0,0,0,0 ->

Jak určit pohlaví dítěte bez ultrazvuku

K dnešnímu dni bylo vyvinuto mnoho metod, pomocí kterých můžete zjistit, kdo bude: chlapec nebo dívka. Můžete to dokonce určit několik dní po početí.

p, blockquote 4,0,0,0,0,0 ->

To je samozřejmě obtížné bez „uzistského“ lékaře. Existují však různé lidové znaky, testy. Umožnit zjistit pohlaví budoucího dítěte doma.

p, blockquote 5,0,0,0,0 ->

Někdo se snaží pracovat se starým čínským stolem a studuje výpočet aktualizace krve rodičů. Níže budou tyto a další techniky zvažovány podrobněji..

p, blockquote 6.0,0,0,0,0 ->

Co říkají lidové znaky k tomuto tématu

Nejjednodušší způsob, jak zjistit, kdo se narodí, pomocí různých lidových znamení. Nikdo samozřejmě nebude mít 100% jistotu, že jedno nebo druhé znamení umožní určit pohlaví dítěte, které se dosud nenarodilo..

p, blockquote 7,0,0,0,0 ->

Musíme však vzdát hold, že procento spolehlivosti je přesto vysoké. Tyto příznaky se týkají jak otce, tak matky, preferencí chuti, nálady a stavu vlasů.

p, blockquote 8,0,0,0,0 ->

O znameních spojených s matkou

Aby bylo možné zjistit pohlaví nenarozeného dítěte, musíte se podívat, jaký tvar břicha těhotné ženy, její nálada, během těhotenství. Lidé si tedy všimli:

p, blockquote 9,0,0,0,0 ->

 • Mladé dívky rodí poprvé častěji rodí chlapce. A ty dámy nad 30 let porodí, obvykle dívky.
 • Pokud jsou ženy „v poloze“, břicho je kulatější, nevyčnívá a „vyčnívá“ po stranách, skrývá pas, velkou šanci, že se dívka narodí. Když je břicho „vzpřímené“, pravděpodobně se narodí chlapec.
 • V případě, že nastávající matka v prvních měsících těhotenství zažije nepohodlí z toxikózy, bude se cítit špatně, vyvolá ji horečkou, pak bude dívka.
 • První tlačení dítěte na levé straně břicha znamená, že chlapec vyrůstá v bříšku.
 • Když je těhotná, zimnice, v prvních měsících těhotenství musí čekat na dívku. A pokud je pokryta žárem, chlapec pravděpodobně sedí v žaludku.
 • Těhotná žena začala milovat spaní na pravé straně, s největší pravděpodobností se narodí dítě.
 • Pokud těhotná žena začala častěji jíst pokrmy z masa, vytvořil se v jejím žaludku „malý muž“. Pokud těhotná žena chce mléčné výrobky a sladkosti, ovoce, jedná se o signál, že se na naší Zemi objeví jiná žena.
 • Když je žena v očekávání mateřství vždy v dobré náladě, veselá, hrdě ukazuje své bříško těm kolem, narodí se chlapec. Máma skrývá její žaludek před lidmi? Jistě, dívka sedí v bříšku.

O znameních spojených s otcem

Ne všichni lidé vědí, že existují známky, které vám umožňují určit pohlaví dítěte spojené s otcem. Není jich mnoho. Obecně se uznává, že:

p, blockquote 10,0,0,0,0 ->

 • Muži s plešatými skvrnami nebo ti, kteří jsou úplně plešatí, se s větší pravděpodobností stanou otci chlapců..
 • Pokud má hlava rodiny ráda chodit v rodinných spodních kalhotkách, ve spodním prádle zdarma, bude jeho manželka pravděpodobně mít dívku.
 • Je-li manžel v manželském páru, je o 10 let starší než jeho žena a více, může se chlapec narodit jako první.

p, blockquote 11,0,0,0,0 ->

Pohlaví dítěte podle data početí

Výpočet ovulace

Vědci Martin Young a Chesterman - Phillips studovali, jak je to možné, na krátké těhotenství, v den početí, aby zjistili pohlaví nenarozeného dítěte. Tuto metodu výpočtu pohlaví dítěte začaly nazývat jména vědců.

p, blockquote 12,0,0,0,0 ->

Je založeno na skutečnosti: Y-spermie jsou pohyblivé a pohybují se rychleji, ale první kostka. A X - spermie jsou pomalé, ale „houževnaté“ (mohou existovat od 7 do 10 dnů).

p, blockquote 13,0,0,0,0 ->

Ukazuje se, že následující tvrzení je pravdivé: v den ovulace je vysoká šance na otěhotnění. "Dívčí" spermie, jen se nedostanou k vajíčku. Pro otěhotnění je šance vysoká, když pár měl intimitu 2-3 dny před nástupem ovulace. Během této doby mají buňky Y-spermie čas zemřít a buňky X-spermatu dosáhnou vajíčka, které je zdarma.

Realizace „kontrolních výstřelů“ v den po ovulaci není žádoucí. Mladí se domnívají, že se zvyšuje riziko porodu s abnormalitami nebo těhotenství.

p, blockquote 15,0,0,0,0 ->

Jurij Zharkov, porodník-gynekolog a reproduktolog Lékařského a zdravotního střediska Ministerstva zdravotnictví Ruska, na základě této techniky, vyvinul svůj vlastní. Její podstatou je, že pro narození dívky se musíte zdržet sexu po dobu 7 dnů. A pro to, aby se chlapec narodil, potřebujete intimitu, tak často, jak je to možné.

p, blockquote 16,0,1,0,0 ->

Je to škoda, ale tato technika ke stanovení pohlaví dítěte bez ultrazvuku nebyla důkladně studována. Neexistují ani žádné statistiky, které by naznačovaly užitečnost nebo zbytečnost této metody.

p, blockquote 17,0,0,0,0,0 ->

Japonský stůl

Dává smysl zjistit pohlaví nenarozeného dítěte pomocí japonské techniky. Jsou v něm 2 tabulky. Chcete-li správně používat japonskou tabulku, musíte znát měsíc narození otce a matky a další měsíc, kdy došlo k početí.

p, blockquote 18,0,0,0,0 ->

Práce s koncepční tabulkou č. 1: musíte pečlivě najít číslo stojící na místě, kde se protínají měsíce narození mámy a táty.

p, blockquote 19,0,0,0,0 ->

p, blockquote 20,0,0,0,0 ->

Poté najdou stejné číslo, v tabulce č. 2, přejdou dolů na měsíc početí a zjistí výsledek. Řekne vám, jak vysoká je pravděpodobnost, že bude mít chlapce nebo dívku.

p, blockquote 21,0,0,0,0 ->

Tato metoda určování pohlaví nenarozeného dítěte je vynikající volbou pro páry, které plánují nebo sní o dítěti určitého pohlaví.

p, blockquote 22,0,0,0,0 ->

p, blockquote 23,0,0,0,0 ->

Čínský stůl

Před více než 700 lety byl vynalezen čínský dětský početí. Je velmi populární. Předpokládá se, že to dává vysokou pravděpodobnost skutečného určení pohlaví dítěte. Podle legendy byla tato tabulka nalezena ve starobylé hrobce čínského krále nedaleko Pekingu.

p, blockquote 24,0,0,0,0 ->

Existuje kategorie lidí, kteří věří, že tabulka může předpovídat pohlaví dítěte podle informací obsažených v čínském lunárním kalendáři. Další kategorie lidí věří, že starověcí Číňané prováděli výzkum.

p, blockquote 25,0,0,0,0 ->

V důsledku toho našli souvislost mezi mateřským věkem a měsícem početí. Spolehlivost dat této metodiky je 98% (což je působivé!).

p, blockquote 26,0,0,0,0 ->

Zde musíte vědět: jak stará je matka (když došlo k početí) a měsíc početí.

p, blockquote 27,0,0,0,0 ->

Co říká Wangiho stůl

Samotný stůl nebyl vyroben Wangem, ale jejím nástupcem. Žena se zabývala předpovídáním a léčbou lidí. Princip tabulky Wanga: porovnání momentu početí dítěte s věkem matky.

p, blockquote 28,0,0,0,0 ->

Bez obtíží v procesu používání této metody určení pohlaví dítěte by to nemohlo:

p, blockquote 29,0,0,0,0 ->

 • Dny, kdy se ukázalo, že ovulace byla v kombinaci měsíců.
 • V případě krátkého menstruačního cyklu klesají dny ovulace po dobu jednoho měsíce (začátek, konec). Zde je návod, jak vypočítat?
 • Dívčí narozeniny připadají na datum, kdy rok začal nebo kdy končí. Není jasné, jak provést výpočet celých let..

V důsledku těchto nepochopitelných nuancí zpravidla může nastat situace, kdy tabulka ukáže špatnou odpověď. Jak ukazují recenze, mnoho párů zaznamenalo vysoké procento náhody, kdy bylo skutečně přesně předpovězeno pohlaví dítěte.

p, blockquote 30,0,0,0,0 ->

Co budoucí rodiče musí udělat, aby mohli používat stůl Wangi:

p, blockquote 31,0,0,0,0 ->

 • Svisle se přesuňte na hranici s věkem budoucí matky.
 • Vodorovně vyberte měsíc, ve kterém je plánováno počátek.
 • Pokud se čáry protínají, zjistěte výsledek: M (chlapec) nebo D (dívka).
 • Pokud výsledek nesplňuje očekávání, přejděte do dalších měsíců a vyberte si nejvhodnější měsíc pro otěhotnění dítěte.

Měsíc (nebo několik) je tedy vybrán k porodu chlapce nebo dívky. Například, pokud chce 25letá dívka mít dceru, ale neměla čas otěhotnět až do července, bude muset odložit své pokusy otěhotnět až do února příštího roku. Potom se bude muset podívat na linii, kde je její věk 26 let.

p, blockquote 32,1,0,0,0 ->

Nepochybnou výhodou tabulky je, že obsahuje impozantní počet věků. Nyní doktoři říkají, že ženy začínají stále častěji rodit své první dítě v mladém věku.

p, blockquote 33,0,0,0,0 ->

Třicetileté ženy velmi často rodí své první dítě a ty, které mají 35 a více let - druhé dítě. Pokud existují zdravotní problémy vyžadující léčbu, početí může nastat během několika let..

p, blockquote 34,0,0,0,0 ->

Krev rodičů

Určení pohlaví dítěte pro obnovu krve

Jak spočítat, kdo se narodí aktualizací rodičovské krve? Problémy by zde neměly vzniknout. Princip je tento: pokud v době početí byla mateřská krev mladší, narodí se dívka, pokud - z otce - se narodí chlapec.

p, blockquote 35,0,0,0,0 ->

V případě, že rodiče chtějí vědět předem, narodí se chlapec nebo dívka. Ve spěchu ke koupi potřebných věcí mohou použít tento výpočetní plán ve sloupci:

p, blockquote 36,0,0,0,0 ->

 • Otcovský věk se dělí 4;
 • Věk matky se dělí 3;
 • Zbytky musí být porovnány: rodič, jehož zbytek je menší (což znamená, že jeho krev je mladší) a dá svému pohlaví dědice.

Důležité! Pouze ve sloupci je nutné provést výpočty k určení pohlaví dítěte aktualizací krve. Pokud se použije kalkulačka, budou se výsledky spolehlivých značně lišit.

Například budoucí otec má v době početí 34 let. Když je počet jeho let dělen čtyřmi, zbytek je 2. Nastávající matka má 25 let. Její počet let je dělen 3, bude to 8 a zbytek je 1. Ukazuje se, že tento manželský pár může čekat na narození chlapce, protože papežova krev je „mladší“.

p, blockquote 38,0,0,0,0 ->

Když se po výpočtech ukáže, že rodiče mají stejné zbytky, mohou rodiče získat „překvapení“ ve formě dvojčat.

p, blockquote 39,0,0,0,0 ->

Je třeba věnovat pozornost funkcím! Obnovení krve ovlivňují různé faktory spojené se ztrátou krve: porod, chirurgie atd..

Stále máte otázky? Zeptejte se jich v komentářích!

Pokud byla matka nebo otec dárcem a on obdržel krevní transfuze, nebo ztratil velké množství krve v důsledku: zranění nebo potratu.

p, blockquote 41,0,0,0,0 ->

Možné operace, potrat a podobné události ovlivňují výsledky - pak musíte použít jinou metodu. Metoda studia obnovy krve k určení pohlaví dítěte není vhodná.

p, blockquote 42,0,0,0,0 ->

Například, když člověk ztratil více než jeden litr krve nebo byl nalit takový objem krve, krev byla zcela obnovena. Pokud má dívka transfuzi krve ve věku 22 let, podle plánu bude krev její matky aktualizována ve věku 25 let.

p, blockquote 43,0,0,0,0 ->

Stojí za zvážení, že ztráta krve v kritických dnech nemá významný vliv na obnovu krve. Kvůli menstruaci a krev je rychlejší, o 1 rok, u žen se obnovuje než u mužů.

p, blockquote 44,0,0,0,0 ->

Pohlaví dítěte podle krevního typu rodičů

Metoda je založena na předpokladu, že krevní typ otce a matky ovlivňuje pohlaví dítěte. Jak 2 mateřské krevní skupiny interagují, ovlivňují pohlaví budoucího dědice.

p, blockquote 45,0,0,0,0 ->

Oficiální medicína nepovažuje tuto techniku ​​za účelem určení pohlaví dítěte za hodnou, ani za to. V každém případě však existuje mnoho přívrženců této hypotézy.

p, blockquote 46,0,0,0,0 ->

p, blockquote 47,0,0,0,0 ->

Rh faktor

Kdo se narodí, zjistíme, pokud porovnáme faktor Rhesus mámy a táty. Vše je snadné. V případě, že manželé mají různé faktory Rhesus, může se narodit dívka. Když budou stejní, narodí se chlapec.

p, blockquote 48,0,0,1,0 ->

Tuto metodu lze ještě více kritizovat, protože ve světě jsou lidé, kteří mají negativní faktor Rhesus, pouze 20%.

p, blockquote 49,0,0,0,0 ->

Závěr sám naznačuje: pokud by faktor Rhesus ovlivnil to, jaké pohlaví bude mít dítě, pak by 80% všech lidí na Zemi představovalo silnou polovinu lidstva..

p, blockquote 50,0,0,0,0 ->

Může ultrazvuk udělat chybu s pohlavím dítěte?

Samotný přístroj, na kterém se provádí ultrazvukové vyšetření, se nemýlí. Na obrazovce se objeví obrázek. Měl by ji správně přečíst odborník. V závislosti na úrovni profesionality lékaře dostává pacient informace o svém stavu.

p, blockquote 51,0,0,0,0 ->

Pokud přijde na to, když zjistí pohlaví budoucího dítěte. To se provádí po 21 týdnech těhotenství a později. V tuto chvíli jsou informace o pohlaví dítěte přesnější.

p, blockquote 52,0,0,0,0 ->

V raných stádiích těhotenství nebude 100% záruka, že „uzistský“ doktor řekne: těhotná žena čeká na chlapce nebo dívku. Stává se, že v pozdějších fázích se dítě v matčině břiše skrývá. Pak nevidíte jeho pohlaví, a to ani u ultrazvukového přístroje.

p, blockquote 53,0,0,0,0 ->

Může otočit zadek nebo zkřížit nohy. Stává se, že mezi nohama je pupeční šňůra. Studium určování pohlaví nenarozeného dítěte pak s obtížemi prochází.

p, blockquote 54,0,0,0,0 ->

Je nutné uvést skutečnost: na ultrazvuku budou rodiče získávat přesnější informace o tom, jaké dítě je sex, než určením pohlaví pomocí nekonvenčních metod.

p, blockquote 56,0,0,0,0 ->

Jídlo a pohlaví nenarozeného dítěte

Moderní vědci dali budoucím rodičům doporučení týkající se jejich výživy, aby se narodilo dítě stejného pohlaví.

p, blockquote 57,0,0,0,0 ->

Musíte pochopit, že jakákoli metodologie nemusí být přesná. Nelze zohlednit všechny osobní vlastnosti. Je to správné: zjistit pohlaví dítěte pomocí Wangiho stolu, japonského stolu a krevní skupiny. Pokud se výsledky shodují, můžete vyladit rodiče podle vzhledu dcery nebo syna.

p, blockquote 58,0,0,0,0 ->

Je vhodné provést úpravy stravy. V různých zemích vědci vyvinuli seznam produktů tak, aby se narodilo dítě určitého pohlaví.

p, blockquote 59,0,0,0,0 ->

Pokud chcete porodit dívku - věnujte pozornost používání potravin bohatých na vápník. Pokud chcete, aby se narodil syn, musíte jíst více potravin s draslíkem.

p, blockquote 60,0,0,0,0 ->

Poradenství těm, kteří se opravdu chtějí stát rodiči dcery. Upřednostňujte:

p, blockquote 61,0,0,0,0 ->

 • kakao a výrobky, které jej obsahují;
 • jablka
 • maliny, jahody;
 • pomeranče, citrony, mandarinky;
 • mrkev, okurky, lilek;
 • paprika, řepa, hrách;
 • cukr, džem, med;
 • lískové ořechy, arašídy, sušené ovoce;
 • mléčné výrobky, výrobky z kyseliny mléčné
 • vejce
 • maso (v omezeném množství);
 • pekárenské výrobky, bez kvasnic;
 • sůl.

K otěhotnění si musí rodiče opatřit:

p, blockquote 62,0,0,0,0 ->

 • uzeniny, uzené výrobky;
 • bramborová jídla;
 • bílky;
 • houby;
 • luštěniny;
 • banány
 • meruňky, třešně;
 • Termíny;
 • švestky.

Budoucí rodiče mohou metody používat podle svého uvážení. Někdo bude mít rád tabulky vytvořené Japonci. Někdo si vybere metodu Wangi.

p, blockquote 63,0,0,0,0 ->

Ostatní rodiče budou chtít studovat poměr krevních typů a faktor Rh. Pokud jsou použity všechny tyto metody, můžete se spolehnout na spolehlivější výsledek..

Informace pro budoucí rodiče - jak určit pohlaví dítěte: nejpřesnější způsoby a metody

Každá nastávající matka chce vědět, zda se jí narodí chlapec nebo dívka. Lidstvo přišlo s mnoha různými metodami. Můžete provádět testy a analýzy, nebo se můžete spolehnout na lidové metody, prověřené časem. Proč by tedy rodiče měli znát pohlaví budoucího dítěte? Možná je lepší spoléhat se na vůli osudu, přijímat jeho dary a nepřemýšlet - jak určit pohlaví nenarozeného dítěte?

Dobří rodiče se chtějí důkladně připravit na příchod dalšího člena rodiny. Vyberou si oblečení, plenky, podle toho zdobí místnost. Budou objekty kolem dítěte modré nebo růžové?

Pokud jsou v rodině genetická onemocnění, hraje důležitou roli i pohlaví dítěte. Když znáte možné nemoci dítěte, můžete mu poskytnout všechny nezbytné podmínky, aby vyrostl šťastný a zdravý..

Co říká medicína?

Pokud se k němu přistupuje čistě z biologického hlediska, bude zřejmé, že je velmi obtížné plánovat pohlaví nenarozeného dítěte. Zde byste se neměli spoléhat na rychlost a životaschopnost spermií. Moderní lékařské postupy a technologie jsou pro obyčejné lidi velmi drahé a často nepřístupné..

Podívejme se na tyto lékařské metody podrobněji:

 1. Hlavní myšlenkou metodiky je oddělení samčích chromozomů Y od ženských chromozomů X. Typ chromozomu je určen laboratorními testy. Za tímto účelem jsou provedeny všechny potřebné analýzy. Za účelem stanovení výsledku jsou spermie vylučovány barvivem. Tato technika se nazývá průtoková cytometrie a široce se používá v zemědělství k chovu hospodářských zvířat. Tato metoda však neposkytuje přesnou záruku vytvoření požadovaného pohlaví, protože v tuto chvíli nebyl tento jev dostatečně prozkoumán..
 2. Při vnějším oplodnění je nejprve zkoumán obsah zkumavky a jsou provedeny všechny testy. Můžete tak zjistit pohlaví embrya. Ne každý lékař provede takový postup, protože je složitý a vyžaduje vysoce kvalifikovaného odborníka. Navíc toto potěšení není levné a ne si to může dovolit každý.

Jak proces formování pohlaví dítěte?

Celý proces není obtížný. Samičí vajíčko je nosičem chromozomu X a samec je chromozom X nebo Y. Když je vajíčko oplodněno spermatem obsahujícím chromozom Y, měl by se očekávat chlapec. Jinak se zrodí dívka.

Jedná se o přirozený proces, takže je velmi obtížné předvídat pohlaví nenarozeného dítěte předem nebo jakýmkoli způsobem ovlivnit tento proces..

Jaké faktory mohou ovlivnit pohlaví dítěte?

V současné době existuje mnoho tradičních a moderních technik a metod, které ovlivňují utváření pohlaví dítěte, ale žádná z nich nebyla vědecky potvrzena.

Například existuje prohlášení, že je to ovlivněno životním stylem matky, její váhou a tím, co jí. Pokud je váha budoucí matky malá, narodí se dívka. U větších dám se nejčastěji objevují chlapci. Má se za to, že k porodu muže je zapotřebí hodně živin.

Existuje také teorie o vlivu věku rodičů, protože v různých životních obdobích hormonální pozadí významně mění jeho úroveň. Někteří mluví o speciálních dietách.

Účinnou technikou je použití kyselých nápojů a přírodních šťáv. Pokud chcete dívku, měli byste před počátečním procesem vypít jeden z těchto nápojů.

Všechny tyto metody samozřejmě nemusí mít požadovaný účinek, protože příroda hraje klíčovou roli, takže je velmi obtížné ovlivnit sex jakýmkoli způsobem. Jediné, co můžete udělat, je určit pohlaví nenarozeného dítěte pomocí speciálních zdravotnických prostředků.

Jaké jsou metody pro určování pohlaví?

První pokusy zjistit pohlaví budoucího dítěte byly vyzkoušeny ve starověku. Předpokládá se, že průkopníky jsou čínští astrologové. Nyní se však objevilo a bude přijato více metodik. Ale neměli byste se na ně zcela spolehnout. V článku se budeme zabývat nejoblíbenějšími technikami.

Dětské pohlaví a ultrazvuk

Nejběžnější metodou pro určování pohlaví je ultrazvuk, pomocí kterého můžete získat obraz embrya v mateřském bříšku.

Hlavním cílem postupu je určit úroveň vývoje plodu a jeho zdraví. Sex můžete zjistit přesně v pozdějších fázích těhotenství.

Může dojít k ultrazvuku??

Ultrazvuk nedokáže určit pohlaví dítěte se 100% přesností. Výsledek může být ovlivněn:

 • trvání těhotenství;
 • spotřebiče;
 • kvalifikace lékaře, který se podílí na analýze;
 • hmotnost budoucí matky;
 • polohu embrya uvnitř.

Přesnější metody jsou riskantní jak pro tělo matky, tak pro dítě. Lze je provádět v raných fázích:

 1. Amniocentéza. Jehla s roztokem se vloží do bubliny s plodem. Postup se provádí, pokud existuje podezření na abnormální vývoj dítěte..
 2. Biopsie choriových klků. Obvykle se používá, když existuje podezření na výskyt různých patologických procesů ve vývoji plodu..

Jak může krevní typ rodičů ovlivnit pohlaví embrya?

Klíčovým tvrzením v této metodologii je, že krevní typ rodiče má přímý účinek na krevní typ plodu.

Například, pokud mají oba rodiče první krevní skupinu, pak můžeme očekávat narození dívky s vyšší pravděpodobností, ale pokud čtvrtý - nejpravděpodobnější, bude to chlapec. Pokud má muž třetí skupinu a ženy sekundu, bude mít syna.

Pohlaví předpovědělo Wanga

V poslední době byly Wangiho předpovědi velmi populární. I ti, kteří jsou skeptičtí, souhlasí s tím, že většina jejích předpovědí se splní. Její student sestavil speciální stůl, který pomáhá určit pohlaví dítěte.

Princip stanovení je následující: musíte znát věk nastávající matky a přesné datum početí. Na průsečíku sloupců a řádků je napsáno písmeno, kterým je pohlaví dítěte.

Jaký je fetální sex a ovulace?

Tato metodika je založena na předpokladu, že hmotnost Y-spermatu je mnohem menší než hmotnost X-spermatu, takže je houževnatější a mobilnější. Můžeme dojít k závěru, že během ovulace si můžete představit chlapce. K koncepci dívky by mělo dojít několik dní před tímto jevem.

Ihned po ovulaci se nedoporučuje pokusit o početí, protože existuje pravděpodobnost abnormálních těhotenství, zvyšuje se pravděpodobnost potratů a zvyšují se všechny vrozené vady.

Freiman-Dobrotinova metoda

Pro tuto techniku ​​musíte znát věk matky, otce a přesné datum početí. Poté jsou výpočty prováděny pomocí speciálních kalkulaček. Tato technika je nejpřesnější a je velmi populární mezi budoucími rodiči..

Butyansky metoda

Studie této metody byla prováděna mnoho let, takže její spolehlivost byla prokázána. Podstata metody spočívá v tom, že pohlaví nenarozeného dítěte je určováno výhradně podle matky. To je ovlivněno jejím menstruačním cyklem, jakož i dnem, kdy došlo k početí..

Funkce čínského lunárního kalendáře a jeho vliv na pohlaví dítěte

Je to nejstarší a velmi oblíbená metoda u mnoha žen. S téměř 100% pravděpodobností umožňuje zjistit pohlaví dítěte. K tomu potřebujete znát lunární věk nastávající matky a datum početí.

Zvláštní metody Japonců

Tato technika je velmi podobná předchozí metodě. Hlavní rozdíl spočívá v tom, že oba rodiče používají lunární věk.

Jak pohlaví plodu závisí na procesu obnovy krve?

Odborníci se domnívají, že ženská krev se obnovuje každé 3 roky a mužská krev každé 4 roky. K určení pohlaví drobků je třeba rozdělit věk ženy v době početí 3 a věk muže - 4.

Výsledky by měly být rozděleny dalším 2. Pokud má muž větší rovnováhu, pak bude chlapec, jinak se narodí dívka.

Na tuto techniku ​​se nespoléhejte úplně. Někteří odborníci se také domnívají, že výsledky by měly být interpretovány naopak a měly by se dívat na nižší hodnotu..

Účinek věku matky

Všechny výpočty jsou založeny na datu narození matky, ale k tomu nemusíte používat speciální tabulku. Vypadají takto:

zde X - znamená věk budoucí matky,

Y - měsíc jejího narození,

M - měsíc, kdy došlo k početí.

Pokud je výsledkem sudé číslo, budete mít dívku. Jinak se narodí chlapec.

Tato metoda není vědecky podporována. Je to však zajímavé pro ty, kteří mají rádi numerologii. Výsledky se mohou lišit. Existuje také způsob, jak určit pohlaví dítěte podle Pythagorovy tabulky.

Vliv otcovského věku

Tato metoda je podobná předchozí. Pro výpočty se použije vzorec a jako základ se použije datum narození otce.

Vliv frekvence pohlavního styku

Je to jedno z lidových znamení, protože nemá vědecké potvrzení. K početí chlapce dochází po častém pohlavním styku a dívkám - po dlouhodobé abstinenci. Je to kvůli rychlosti zrání mužských spermií. Ale mějte na paměti, že tato metoda nefunguje ve všech případech..

Teplotní efekt

Teplota má přímý vliv na činnost reprodukčního systému žen i mužů. Mužské spermie jsou při nízkých teplotách méně houževnaté, proto byste se měli ujistit, že vaše spodní prádlo je teplé..

Omeny

Samozřejmě by se nemělo spoléhat na lidovou víru. Z důvodu zájmu je však třeba tyto znaky studovat, aby bylo možné výsledky porovnat s realitou, protože všechny tyto pověry nepocházejí od nuly. Zde je jen několik příznaků:

 1. Pokud nastávající matka ráda sníží kus chleba - je to jejímu synovi. Pokud žena raději sníst buničinu - bude dcera.
 2. Často jsou to holohlaví muži, kteří si představí chlapce. To lze vysvětlit skutečností, že mají zvýšené hladiny testosteronu..
 3. Pokud dítě zatlačí do břicha, budete mít chlapce. Dívky tlačí nahoru.
 4. Když nastávající matka spí na levé straně - jinak bude chlapec - dívka.
 5. Zajímavou metodou je věštění na ringu. Žena by měla ležet na zádech. Prsten je nošen na řetízku a zavěšen nad žaludek. Pokud se točí, pak se narodí chlapec. Pokud je pohyb směrován v přímé linii - je to pro dívku.

Emoční stav matky

Pokud má žena neustálé změny nálad, je neustále nešťastná, může se smát a pak náhle začne plakat, pak by měla očekávat narození dívky. Pokud má vždy dobrou náladu, je veselá a její stav je stabilní, narodí se chlapec.

Degustace preferencí žen

Stravovací návyky a preference mají značný dopad na pohlaví nenarozeného dítěte. Například, pokud matka neustále chce maso nebo něco slaného, ​​pak s největší pravděpodobností své mužské dítě. Pokud chce po celou dobu něco sladkého, jíst dort nebo čokoládu, pak je těhotná s dívkou.

Tato metoda není indikativní, protože dívky mohou také milovat maso. Naopak, chlapci mohou být milými zuby.

Vzhled nastávající matky

Pokud má žena dívku, její vzhled se výrazně zhorší. Objevují se otoky, akné a věkové skvrny. Chlapec pomáhá udržovat krásu. Pokud tedy vaše pokožka svítí a vypadá zdravě, budete mít syna.

Nebojte se změn. Po porodu se vše vrátí do normálu.

Tvar dítěte a břicha dítěte

U každé nastávající matky může mít tvar břicha významné rozdíly. Pokud je břicho široké a je dobře vidět zezadu, pak byste měli očekávat dívku. Pokud má žaludek podlouhlý tvar a vágně připomíná velkou okurku - je to pro chlapce.

Když je svah břicha vpravo, bude syn, se sklonem vlevo bude dcera. Často se také na povrchu břicha matky objeví malý pruh. Pokud je zcela pokryt malými chloupky, pak stojí za to čekat na narození chlapce. Se silnou pigmentací se narodí dívka.

Vliv výživy

Pokud nastávající matka bude jíst jistým způsobem, může to mít významný dopad na pohlaví nenarozeného dítěte. Měli byste se držet speciální stravy několik měsíců před plánovaným početím. Přesnost této techniky je asi 80% podle výsledků statistických pozorování Francouzů. Nezapomeňte, že výživa by měla být vyvážená. Jinak by mohlo dojít k selhání těla.

Pokud budete jíst více brambor, červeného masa, lískových ořechů, broskví a také vyloučíte mléčné výrobky a salát, pak existuje šance stát se chlapcem.

Při konzumaci ryb, mléčných výrobků a zeleniny, jakož i vyloučení brambor a exotického ovoce se zvyšuje možnost otěhotnění dívky.

Moderní metody

Jak již bylo zmíněno dříve, lze provést ultrazvuk nebo složitější chorionickou biopsii..

Za účelem určení pohlaví dítěte mohou také provést analýzu plodové vody. Nedoporučuje se však provádět na samém začátku těhotenství, pokud to není nezbytně nutné. Stojí za zmínku, že náklady na postup jsou vysoké.

Analýza moči

Můžete provést obvyklý test. Ready-made testery se prodávají v jakékoli lékárně. K tomu nepotřebujete ani lékařský předpis. Jejich pokyny podrobně popisují algoritmus akcí. Když moč reaguje s testovanou látkou, změní se barva proužku. Pokud je oranžová, pak bude dcera, pokud zelená - stojí za to čekat na narození syna.

DNA test

Tato metoda je nákladná, ale jedna z nejspolehlivějších. Pokud DNA embrya obsahuje chromozom Y, narodí se chlapec, pokud je chromozom X, máte dítě. Za účelem provedení analýzy je odebrána mateřská krev. Je však mnohem levnější koupit si pravidelný test na moč..

Zkušební podlaha

Je zástupcem testů, které mohou zjistit pohlaví dítěte chemickým složením moči. Takto můžete zjistit pohlaví nenarozeného dítěte dva týdny po oplodnění. U dětí různého pohlaví je hormonální pozadí odlišné, na kterém je založen princip práce s drogami.

Pro úspěšné provedení testu je třeba odebrat moč do injekční stříkačky a umístit do speciální nádoby. Pokyny obsahují podobný popis algoritmu vašich akcí..

Jak spolehlivé jsou předpovědi pohlaví dítěte?

Žádná z metod popsaných v tomto článku nemůže poskytnout přesnou předpověď pohlaví dítěte. Dokonce i mnoho odborníků se může mýlit, protože při provádění výzkumu může jakýkoli faktor ovlivnit správnost výsledků..

Pokud provádíte testy v raných fázích, pak i ten nejzkušenější lékař může udělat chybu v analýze.

Přesné pohlaví lze určit takto:

 1. Umělé oplodnění. Lékaři již předem vědí, které chromozomy mají embryo in vitro.
 2. Vnitřní zkoušky. Mohou být provedeny brzy. Ale je lepší to nedělat, protože při vývoji dítěte můžete způsobit různé patologie.

5 způsobů, jak zjistit pohlaví nenarozeného dítěte - vědecké a nikoli

Určení a plánování pohlaví dítěte

Emily Osterová je profesorkou ekonomie na Brown University v USA a je na seznamu „Sto žijících génů“. Uplatnila ekonomický přístup ke studiu rizik během těhotenství.

I když se nestaráte o to, kdo se narodil, chlapec nebo dívka kolem vás se na to během těhotenství více než jednou zeptají. A budou dokonce dávat své předpovědi o pohlaví dítěte - ve formě břicha, vzhledu nastávající matky nebo srdeční frekvence plodu. Jaké studie vám skutečně umožňují určit pohlaví dítěte a zda je možné se 100% pravděpodobností naplánovat koncepci chlapce nebo dívky?

Na samém začátku těhotenství - možná i při prvním ultrazvuku - jsem zjistil tepovou frekvenci mého nenarozeného dítěte, Penelopovy dcery. Srdce plodu v průměru bije mnohem rychleji než dospělý. Průměr je někde v rozmezí 120 až 160 úderů za minutu. Penelope měla asi 150, což se blížilo k horní hranici. Moje švagrová, Joyce, okamžitě uvedla, že je dívka. Jistě.

Podle ní mají dívky rychlejší tep než chlapci. Její lékař použil tento příznak k určení pohlaví obou svých dětí a oba časy jej správně pojmenoval. Můj manžel Jesse byl nadšený: opravdu chtěl dceru.

Mezi prvním ultrazvukovým vyšetřením a časem, kdy jsme se dozvěděli, že naše dítě je dívka, uplynulo mnoho týdnů. Během této doby našel Jesse článek o srdeční frekvenci plodu a jeho vztahu k pohlaví. Autoři shromáždili údaje o 500 ženách: asi polovina z nich porodila dívky, ostatní - chlapci. Průměrná srdeční frekvence u dívek byla 151,7 tepů za minutu, u chlapců - 154,9.

Počty se příliš nelišily (chlapci měli přes Joyceovu teorii vyšší srdeční frekvenci). Článek řekl: „Na rozdíl od přesvědčení převládajícího u těhotných žen a jejich rodin (myslím vás, Joyce), během prvního trimestru neexistují žádné významné rozdíly mezi srdeční frekvencí u chlapců a dívek“ 1.

Jesse o tom poslal mámě dopis. Joyce byl vůči němu skeptický: „Chci jen říct, že můj doktor měl pravdu obojí. Takže je v tom něco.“ Nikdy jsme ji nepřesvědčili a náš případ nepomohl, protože v důsledku toho měla pravdu.

Jak dlouho mohu zjistit pohlaví dítěte na ultrazvuku

Pokud se nespoléháte na srdeční frekvenci plodu, existuje několik způsobů, jak znát pohlaví dítěte před narozením.

Pokud provádíte invazivní diagnózu (ať už jde o biopsii choriových klků nebo amniocentézu), můžete zjistit pohlaví dítěte, protože soubor pohlavních chromozomů se liší pro chlapce a dívky (XY - pro chlapce a XX - pro dívky).

Pokud nedostanete tuto diagnózu, stále můžete zjistit pohlaví plodu ultrazvukem po dobu asi 20 týdnů těhotenství. V tomto okamžiku se provádí ultrazvukové vyšetření druhého trimestru. Dítě je již dostatečně vyvinuté, aby lékaři mohli vidět všechny funkce: jak dobře srdce pumpuje krev, počet prstů a prstů, umístění orgánů atd. - a samozřejmě genitálie.

Sex plodu můžete zjistit ultrazvukem po 12 týdnech, zejména pokud jde o chlapce. Do 15. nebo 16. týdne to lze určit v každém případě. Samozřejmě, protože určení pohlaví dítěte není skutečně považováno za lékařskou nezbytnost, většina lékařů neudělá další ultrazvuk jen za tímto účelem. Musíte jen počkat, nebo pokud jste opravdu zvědaví, zajděte na soukromou kliniku. Když se moje zvědavost stala nesnesitelnou, rychle jsem přišel na všechny možnosti.

Jak zjistit pohlaví dítěte krevním testem

V posledních několika letech vědci dosáhli velkého pokroku při určování pohlaví plodu ze vzorku mateřské krve. To lze provést téměř okamžitě po těhotenství. Testování je založeno na skutečnosti, že fetální buňky jsou přítomny v malém množství ve vašem krevním řečišti, takže v každém vzorku krve vaší matky je určitá část fetálních buněk.

Pokud máte chlapce, obsahují tyto buňky chromozom Y. Pokud ne, pak s největší pravděpodobností dívka. Říkám „s největší pravděpodobností“, protože nepřítomnost chromozomu Y lze vysvětlit také tím, že do vzorku krve se nedostala ani jedna dětská buňka..

Tato technologie je relativně nová, ale spíše citlivá. Ve studii z roku 2010 vědci odebrali vzorky krve od 201 těhotných žen. V 10 případech byly výsledky testu neprůkazné. V roce 77 bylo výsledkem testu ženské pohlaví plodu a v 71 z nich bylo dítě opravdu dívkou (ze zbývajících těhotenství čtyři skončily potratem a zůstaly neznámé u dvou pohlaví dítěte). Ve 112 případech bylo výsledkem mužské pohlaví plodu a v 105 z těchto případů se dítě skutečně ukázalo jako kluk (ve zbytku bylo pět potratů a ve dvou pohlaví zůstaly drobky také neznámé) 2.

Nyní se tento test používá nejen k určení pohlaví dítěte. Častěji se používá pro klinické účely. Například rodiny, jejichž členové mají genetické onemocnění spojené s chromozomem Y, by předem chtěli vědět, zda budou mít chlapce, který by vyžadoval další diagnózu. Stále více a více aktivních kroků ve směru komercializace však znamená, že za několik let bude tento test pravděpodobně k dispozici pro rodiče, kteří prostě nemohou čekat, až začnou nakupovat své dítě, s přihlédnutím k jejich pohlaví.

Je možné zjistit pohlaví dítěte podle tvaru břicha?

Můj manžel a já jsme jen umírali touhou zjistit, kdo se narodí, a nedokázali jsme si představit, že bychom na to museli počkat, až na tuto chvíli narození. Když byla dívka konečně informována o ultrazvuku, Jesse byl v takovém spěchu, aby se podělil o tuto zprávu, že mě nechal v ordinaci, šel ven a začal posílat zprávy (v ultrazvukové ordinaci nebyla žádná síť). Průzkumy veřejného mínění však ukazují, že pouze polovina párů dává přednost znát pohlaví dítěte 3.

I když nemáte v úmyslu zjistit podlahu předem, je stále těžké nespekulovat. Je ještě těžší přimět ostatní, aby to neudělali. Někdy vás může zastavit na ulici a říct něco jako: "Ach, vím, že musíte čekat na chlapce, máte tak vysoké (nízké, velké, malé) břicho." Už jsme odhalili teorii srdečního rytmu plodu. Existuje alespoň nějaká pravda v příbězích těchto babiček?

Pečlivě jsem studoval lékařskou literaturu, ale lékaři mají samozřejmě mnohem důležitější věci než zkoumat, zda tvar břicha určuje pohlaví plodu. Nemohl jsem najít nic, co by bylo možné potvrdit nebo vyvrátit. Pravděpodobně žádné z těchto znaků nelze považovat za přesné. Všichni pracují v asi 50% případů; zřejmě takto měl Dr. Joyce pravdu: se dvěma těhotenstvími měla moje tchána šanci 25%, dokonce i s náhodnými odhady!

Jak plánovat pohlaví dítěte

Můžete se zeptat, jako tolik: je možné nějak ovlivnit pohlaví dítěte před početí? Mám přítelkyni, která opravdu chtěla dívku. Zeptala se mě, jestli by to mohlo nějakým způsobem pomoci..

Pokud jste opravdu vážní, odpověď zní ano. Různé reprodukční technologie mohou zvýšit vaše šance mít dítě určitého pohlaví. Během IVF je možné vybrat sperma s určitou sadou chromozomů pro další umělé oplodnění vajíčka.

Tato metoda má vysokou, i když zjevně nedokonalou úspěšnost. U IVF je také možné provádět preimplantační genetickou diagnostiku k výběru pouze embryí samců nebo samic (ale pouze podle indikací se tento postup neprovádí k určení pohlaví za účelem výběru na žádost páru).

Existuje také tradiční způsob - metoda Shettles, která zahrnuje závislost pohlaví plodu na době sexu. Teorie je tato: spermie obsahující chromozom Y (ty, které jsou zodpovědné za mužské pohlaví) jsou o něco mobilnější, ale umírají rychleji; sperma obsahující X chromozom (zodpovědný za ženské pohlaví) jsou pomalejší, ale žijí déle.

Pokud tedy chcete otěhotnět, měli byste mít sex několik dní před ovulací (ne však tento den). Než dojde k ovulaci, spermie nesoucí chromozom Y zemřou a sperma s chromozomem X budou aktivní. Pokud potřebujete syna, máte sex hned v den ovulace. Sperma s chromozomem Y dosáhnou vajíčka rychleji a oplodní jej.

Neexistuje žádný vědecký důkaz, že by to fungovalo. Studie z roku 1995 zveřejněná v New England Journal of Medicine zkoumala skupinu žen, které se několik měsíců snažily otěhotnět. Nebyla spojitost mezi časem pohlaví a pohlavím potomstva 4. Promiňte, ale musíte mít šanci.

1 D. S. McKenna a kol., „Rozdíly v srdeční frekvenci plodu během prvního trimestru“, „Fetální diagnostika a terapie 21 (2006): 144–47“.
2 P. Scheffer a kol., „Spolehlivost stanovení fetálního pohlaví pomocí plazmy“, Porstetrics & Gynecology 115, no. 1 (2010): 117–26.
3 T. Shipp a kol., „Jaké faktory jsou spojeny s rodiči - sexem jejich nenarozeného dítěte?“ Narození 31, ne. 4 (2004): 272–79.
4 A. J. Wilcox, C. R. Weinberg a D. D. Baird, „Načasování pohlavního styku ve vztahu k účinkům ovulace na pravděpodobnost početí, přežití těhotenství a pohlaví dítěte“, New Journal of Medicine 333, no. 23 (1995): 1517–21.

V případě lékařských otázek se nejprve poraďte s lékařem.

Články O Neplodnosti