Hlavní Zdraví

Top 10 nejlepší kojenecká výživa pro kojence

Není žádným tajemstvím, že nejlepší výživa pro novorozence je mateřské mléko. Bohužel ne každá žena má fyzickou nebo morální příležitost poskytnout jim své dítě. To může být způsobeno určitými chorobami užívanými léky a řadou dalších důležitých faktorů. V tomto případě se musíte uchýlit k takovým věcem, jako je kojenecká výživa.

V dnešní době mají obchody s potravinami a lékárny široký výběr těchto produktů. Mohou se vážně lišit svým složením, živinami a řadou dalších faktorů. Abychom se nemýlili v tak důležitém problému, rozhodli jsme se provést hodnocení nejlepších kojeneckých přípravků roku 2020. Než budeme pokračovat s analýzou tohoto produktu, rádi bychom vám poskytli řadu užitečných tipů ohledně kompetentní volby. Začněme s tím a v budoucnu přejdeme k samotné recenzi.

Jak si vybrat kojeneckou formuli?

Jak jsme řekli o něco výše, je velmi snadné se zmást v odrůdě prezentované na pultech obchodů. Nejprve musíte zjistit, jaké jídlo se děje. Podle své konzistence může být dvou typů - suchý a kapalný. Suché výrobky představují asi 90% všech dostupných na trhu. Obvykle se balí do lepenkové krabice nebo plechovky, vyrobené ve formě prášku, který musí být před použitím naředěn převařenou vodou při pokojové teplotě. Kapalné směsi jsou obvykle připraveny k pití - stačí je trochu zahřát. Prodávají se ve speciálních obalech na tetrapack, rozdělených do porcí po 200 ml - pro jedno plné jídlo. Není tak snadné setkat se s takovou směsí v běžných obchodech.

Téměř všechny tyto produkty jsou vyráběny na základě kravského mléka, ale protein je zde přítomen v pozměněné formě. I zde má svou vlastní klasifikaci - přizpůsobené, částečně přizpůsobené a neupravené. První jsou vyráběny na základě demineralizované mléčné syrovátky, a proto jsou co do složení a nutričních vlastností co nejblíže mateřskému mléku. Jsou dobře pohlceny a jsou navrženy speciálně pro novorozence. Díky složité výrobní technologii jsou tyto výrobky poměrně drahé..

Částečně upravené směsi obsahují laktózu a sacharózu a rovněž nemají stabilizované složení minerálních tuků. Druhý typ je založen na kaseinu - nezměněném proteinu, který se nachází v kravském mléce.

Při výběru mléčné směsi je třeba vzít v úvahu ukazatel věku. Pro novorozence nebo předčasně narozené děti je vhodný produkt označený 0, výrobek s číslem 1 je určen pro děti do šesti měsíců, 2 - od šesti měsíců do roku, 3 - pro starší děti.

První výběr správné směsi zdaleka není vždy pravda. Po krmení a reakci na směs je vhodné pečlivě sledovat stav dítěte. Pokud se objeví nejmenší známky alergie, musíte okamžitě opustit vybraný produkt a přejít na jiný. Totéž se děje, pokud má dítě volnou stolici, po jídle je nervózní a přibývá na váze. Připravte směs v přísném souladu s pokyny na obalu..

Když jsme si vybrali jídlo pro zařazení do našeho hodnocení nejlepších mixů roku 2020, byli jsme na prvním místě vedeni všemi zvažovanými body. Přesto byly vzaty v úvahu některé další faktory - to je poměr ceny a kvality výrobků (stojí za to zvážit, že dětská výživa je vždy docela drahá), stejně jako recenze uživatelů.

Deset nejlepších dětských směsí

10. Similac (Abbott) Gold

V oblasti dětské výživy vyráběné touto společností je tento produkt nejnovějším vývojem. Vyznačuje se inovativním složením, které je nyní ještě blíže k přirozenému mateřskému mléku. Zde se přidává původní složka - oligosacharid, který se do té doby objevoval pouze v mateřském mléce. Podobné produkty na dnešním trhu nenajdete. S touto složkou se prospěšné bakterie začnou aktivně vyvíjet ve střevech dítěte. Vzhledem k tomu, že až 70% buněk imunitního systému je umístěno v tomto orgánu, je možné při používání takového mléka posílit a do značné míry podporovat přirozenou obranu vyvíjejícího se a rostoucího organismu. Tato látka snižuje koliku v břiše dítěte, zklidňuje ji.

O týden později dítě začne plakat mnohem méně a po měsíci se imunitní systém stává dvakrát silnějším a lépe odolává různým infekcím. Součástí produktu je také Bifidobacterium B. lactis - je to velmi účinný a důkladně prostudovaný probiotikum. Přispívá k rozvoji přirozené mikroflóry střev dítěte a také podporuje trávicí systém v perfektním pořádku. Existují prebiotika FOS, která jsou potravou pro prospěšné střevní mikroflóru, přispívají k šetrnému vyprazdňování. Ve složení není palmový olej, takže je pravděpodobnost zácpy minimální a vápník se velmi dobře vstřebává..

 • Okamžitě se rozpustí ve vodě bez tvorby hrudek;
 • Zabraňuje výskytu koliky a zácpy;
 • Neexistuje žádný palmový olej;
 • Jsou zde všechny potřebné užitečné látky a mnoho z nich není obsaženo v jiných směsích..
 • Je to trochu drahé;
 • Není nalezen ve všech obchodech.

9. Friso VOM

Speciální antirefluxní směs, jejímž hlavním účelem je eliminovat různé negativní důsledky krmení dítěte, například koliku nebo regurgitaci. Složení má speciální zahušťovadlo, které je naprosto neškodné pro zdraví dítěte. Jeho funkce je následující: když dítě vstoupí do žaludku, nedovolí, aby se směs vrátila, jako je tomu při regurgitaci. Zde je rohovníková guma působící jako antirefluxní látka - speciální složka, která rovněž pozitivně ovlivňuje činnost dětských střev a zabraňuje zácpě. Obsahuje sušené odstředěné mléko a syrovátku. Laktóza zde působí jako zdroj uhlohydrátů. Galactooligosacharidy plní funkci prebiotika - pomáhají navázat správné fungování střeva.

Další užitečnou látkou je polynenasycená mastná kyselina Omega-3, -6. Takové sloučeniny jsou užitečné pro to, aby se dětská vize dobře rozvíjela a odpovídala věku. Nukleotidy jsou nezbytné pro rozvoj mozkových spojení a zažívacího traktu. Pro další zahuštění směsi se používá maltodextrin. Nepoškozuje jícen a žaludek dítěte, ale ve střevě se rozkládá na glukózu. Obsahuje celý komplex rostlinných olejů - slunečnicový, palmový, řepkový a speciální jednobuněčný olej. Všechny z nich jsou zaměřeny na vytvoření pružnosti pokožky..

 • Poskytuje klidný spánek pro dítě po večerním krmení;
 • Stabilizuje stolici;
 • Upravuje práci všech tělesných systémů dítěte;
 • Zabraňuje regurgitaci;
 • Komplex živin je dokonale vyvážený.
 • Je to docela drahé;
 • Velmi silný - neprochází dobře bradavkou;
 • Je třeba chovat poměrně horkou vodu - její teplota by měla být alespoň 50 stupňů, je také obtížné míchat.

8. Valio Baby

Další suchý přizpůsobený produkt a má příslušné označení, podle toho, která směs je určena pro děti určitého věku. Je optimální pro kojence v mnoha ohledech díky dokonale vyváženému složení a je blízké přirozenému mateřskému mléku. Neobsahuje palmový olej, ale existuje komplex prebiotik GOS (galaktooligosacharidů). Tyto látky se nacházejí ve velkém množství v mateřském mléce, dobře přispívají k růstu střevní mikroflóry, obnovují trávení. Kromě toho tyto látky jemně ovlivňují stolici a přispívají k aktivnímu rozvoji imunitního systému dítěte. Komplex vitamínů a minerálů je dokonale vyvážený, takže vývoj těla probíhá harmonicky v přísném souladu s věkem dítěte. To zahrnuje železo, zinek, vitamín C, vápník a fosfor, poslední dva jsou také určeny pro správný vývoj kostry..

Neexistuje žádný palmový olej, takže dítě bude mít málo kolik, regurgitaci a zácpu. Existuje přírodní mléčný tuk, který je zcela identický s komplexem tuků z mateřského mléka. Cholesterol v potravě je také na požadované úrovni. Neexistují žádné umělé příchutě nebo barviva ani konzervační látky nebo geneticky modifikované potraviny..

 • Dokonale vyvážené složení;
 • Přítomnost komplexu vitamínů a minerálů;
 • Příjemná vůně a chuť - většina dětí jedí tuto směs s neskrývaným potěšením;
 • Je dokonale rozpustný ve vodě, aniž by vytvářel hrudky a jiné inkluze.
 • U některých dětí může být alergická reakce na tuto směs..

7. Semper Baby Nutradefense

Směs obsahuje originální kombinaci složek MFGM a mléčného tuku, která zahrnuje membrány tukových kuliček mléka a určité procento přírodního mléčného tuku. Všechny tyto sloučeniny se nacházejí v mateřském mléce a jsou velmi důležité pro správnou tvorbu a vývoj dítěte. Klinické studie ukázaly, že použití kojenecké výživy s podobným komplexem snižuje pravděpodobnost infekčních onemocnění a zvyšuje kognitivní vývoj dětí ve srovnání s dětmi, které jedly přípravky bez takových složek. Balení se hermeticky uzavírá a zabraňuje vnikání vodní páry do směsi. Přímo na nádobě je podrobný návod k přípravě a použití směsi a také k objemu, v závislosti na věku dítěte.

Směs se dobře rozpouští i ve studené vodě a velmi dobře se rozkládá: na dně nebo na povrchu se netvoří hrudky, přestože výrobce doporučuje ředění produktu při teplotě 40 stupňů. Vhodné pro většinu dětí, policajti s kolikou a zácpou. Díky přítomnosti všech potřebných látek a minerálů získává dítě při použití takové směsi hmotnost podle plánu.

 • Originální složení směsi s přidáním všech potřebných živin;
 • U dětí mizí kolika, regurgitace, nevyskytují se alergické reakce;
 • Je dobře rozvedený i ve studené vodě;
 • Děti si takové jídlo užívají..
 • Měřicí lžíce, která přichází s kompozicí, se často nachází na samém dně nádoby;
 • Poměrně vysoké náklady.

6. Kabrita ZLATÁ

Složení je vyrobeno na základě kozího mléka a představuje jemnou a jemnou alternativu ke směsím vyrobeným na základě kravských výrobků. Je vhodné ke krmení, pokud matka nemá dostatek mléka a je také dobrou alternativou. Výrobky jsou vyráběny nizozemskou společností, všechny výrobky jsou absorbovány tělem dítěte rychle a snadno. Složení směsi zahrnuje výhradně moderní a funkční složky, které příznivě ovlivní zdravotní stav dítěte a zajistí jeho správný vývoj ve všech směrech. Existuje sloučenina DigestX, což je kompletní tukový komplex s přídavkem beta palmitátu. Téměř úplně opakuje tukový profil mateřského mléka. Poskytuje zvýšený komfort trávení..

Struktura obsahuje triglyceridy speciální struktury, které vám umožní urychlit energetický metabolismus, rychle absorbovat vápník, snížit pravděpodobnost zácpy téměř na nulu. Tukový profil této směsi je vytvořen na základě moderních studií, které potvrzují význam triglyceridů pro trávicí systém a celkové zdraví dítěte. Přidány prebiotika FOS a GOS, živé bakterie Bifidobacterium BB-12. Jejich účelem je posílit imunitu dítěte, učinit tělo odolným nejen vůči infekčním nebo virovým, ale také vůči jiným chorobám. Omega-3 a Omega-6 v kombinaci se železem a zinkem přispívají k rychlému rozvoji mozku a zraku. Přírodní oligosacharidy zvyšují protizánětlivé vlastnosti prostředku. Chuť je jemná, krémová - děti rádi takové jídlo jedí.

 • Relativně levné výrobky;
 • Vyrábí se na základě kravského mléka;
 • Slušné množství v jednom balíčku;
 • Existují všechny potřebné látky.
 • V obchodech je to velmi vzácné - musíte objednat online;
 • Některé děti jsou alergické na kozí mléko.

5. Nutrilonové superpremium

Tato společnost vyrábí dětskou výživu více než 40 let a odborníci v této oblasti vynikali. Vědci studovali mateřské mléko a snažili se najít optimální poměr živin, vitamínů a minerálů. Výsledkem bylo získání optimální směsi, kterou lze použít jako hlavní nebo doplňkové jídlo. Kromě toho jsou výrobky tak podobné mateřskému mléku, že se v případě potřeby doporučují pro hladký přechod z kojení na umělé krmení. Kompozice poskytuje pevný základ pro zdraví dítěte. Vývojáři k ní přidali významné množství mastných kyselin DHA / ARA, které přispívají k rychlému rozvoji inteligence dítěte. Dokonce i ve směsi jsou mléčné lipidy, díky nim je zajištěno celé spektrum minerálů a tento komplex je dokonale vyvážený.

Všechna prebiotika přítomná v kompozici jsou zaměřena na aktivní vývoj imunity. Směs se vyrábí v nádobách o hmotnosti 400 nebo 800 gramů. Obal je vyroben z materiálů, které vám umožní držet ho jednou rukou, aniž by se obávaly, že vám vyklouzne z dlaně. Příprava směsi trvá jen několik sekund a při pokojové teplotě můžete použít běžnou vařenou vodu, není nutné ji zahřívat. To vám umožní rychle připravit vaše dětské jídlo, například v noci, když není příliš času na vaření, a dítě křičí hodně a může probudit domácnost.

 • Kompozice obsahuje biologicky aktivní složky, které zajišťují růst a vývoj dítěte;
 • Složení je zaměřeno na prevenci většiny patologických procesů;
 • Produkt má stejný poměr tuků, bílkovin, uhlohydrátů a laktózy jako v mateřském mléce;
 • U dítěte dochází ke zlepšení činnosti celého gastrointestinálního traktu;
 • Vyrábí se na základě původní evropské technologie;
 • Nachází se téměř ve všech hlavních obchodech s potravinami;
 • Přiměřené náklady.
 • Je přítomno malé množství kokosového a palmového oleje;
 • Některým rodičům se zdá, že produkt nechutná dobře.

4. Nestogen

Pečlivě vyvážená strava zajišťuje normalizaci trávicího systému dítěte, a tím i správný vývoj celého těla dítěte. Směs je absolutně bezpečná, vstřebává se téměř okamžitě. Obsažená prebiotika nejen stabilizují trávicí proces a zmírňují zácpu, ale také přispívají k prospěšnému rozvoji střevní mikroflóry a inhibují regurgitaci. V závislosti na digitálním označení může být směs podávána dětem od okamžiku narození do dvou let. Vyrábí se v lepenkových obalech, ale prášek samotné směsi je utěsněn ve fóliových obalech..

Kompozice obsahuje všechny mikro a makro prvky, které jsou potřebné pro rostoucí tělo dítěte. Stále existují tuky a aminokyseliny, které mohou nahradit nedostatek živin.

 • Téměř okamžitě rozpustný ve vodě;
 • Složení je vyvážené, jeho cílem je zajistit, aby absolutně všechny složky směsi byly plně absorbovány tělem dítěte;
 • Existují mastné kyseliny, jejichž cílem je nejen zvýšení imunity, ale také zlepšení funkce mozku a rozvoj vidění;
 • Dobře přizpůsobeno pro děti s jakýmkoli zdravotním stavem;
 • Zavádí práci gastrointestinálního traktu, včetně normalizace stolice.
 • Rodiče často říkají, že směs je příliš sladká;
 • Fóliový vak nemá pojistný ventil;
 • Není zahrnuta žádná probiotika.

3. Nutrilak (InfaPrim) 1

Nakonec vám můžeme představit produkty, které otevírají tři nejlepší vůdce nejlepších kojeneckých přípravků. Toto složení je založeno na syrovátkovém proteinu nejvyšší kvality. Existují také polynenasycené mastné kyseliny, které příznivě ovlivňují stav kardiovaskulárního systému dítěte, zajišťují vývoj mozku a zraku. Kromě toho tato směs poskytuje vyvážený komplex vitamínů potřebných pro dítě, který byl vyvinut výzkumníky společnosti s ohledem na věkové charakteristiky dítěte. Je dobře promyšlený, přispívá k harmonickému růstu a vývoji těla..

Směs obsahuje také vitamín D a vápník, které jsou spolu s dalšími prospěšnými látkami dobře vstřebávány střevy dítěte a působí na kosti a zuby a posilují je. Obsažené železo a zinek jsou určeny k prevenci anémie. Komplex antioxidantů a biologicky důležitých živin je navržen tak, aby chránil dítě před nejvíce nepříznivými faktory prostředí..

 • Velmi rozumné náklady na směs - je to jedna z nejlevnějších ze všech v současnosti dostupných na trhu;
 • Ve složení není palmový nebo řepkový olej - mnoho rodičů má k těmto látkám negativní postoj;
 • Téměř okamžitě se rozpustí;
 • Každé dítě jí takovou směsici s radostí.
 • Není příliš pohodlné balení, včetně odměrky.

2. BIBICOL Nanny Classic

V závislosti na označení se používá od okamžiku narození až do dosažení věku dvou let. Složení je suchá plně přizpůsobená mléčná směs, která se vyrábí na základě kozího mléka získaného na farmách Nového Zélandu. Přírodní podmínky v této zemi umožňují zvířatům poskytovat po celý rok čerstvou trávu. Vývojáři produktů byli schopni plně zachovat všechny užitečné vlastnosti kozího mléka, hlavně díky původní výrobní technologii jeho složení. Ve srovnání se standardní kojeneckou výživou z kravského mléka obsahuje méně alfa-S1-kaseinu a beta-laktoglobulinu. Kromě toho kompozice obsahuje přírodní mléčný tuk a rostlinné oleje nejvyšší kvality.

V kozím mléku, nukleotidech, membránových složkách tukových globulí (například fosfolipidy) jsou oligosacharidy obsaženy v dostatečném množství pro tělo dítěte. Ke směsi je přidáno optimální množství omega-3 a omega-6 mastných kyselin, je přítomen pečlivě vyvážený a výhradně pro komplex vitamín-minerál dítěte..

 • Kozí mléko způsobuje méně alergických reakcí ve srovnání s kravami;
 • Skvělé pro děti s nesnášenlivostí laktózy;
 • Docela chutný produkt;
 • Snadno se vstřebává do dětských střev;
 • Minimální pravděpodobnost alergických reakcí.
 • O něco vyšší v porovnání s výrobky vyrobenými na základě kravského mléka.

1. NAN Optipro

Vůdci hodnocení byli produkty švýcarské značky, které mnozí rodiče preferují, hlavně díky svým dobrým kvalitám a příjemnému vkusu. Hlavním rozlišovacím znakem této směsi ve srovnání se všemi ostatními produkty, které jsme považovali za součást naší recenze, je přítomnost užitečných bifidobakterií. Pokud jde o zbytek, jedná se také o upravenou suchou mléčnou směs, kterou lze použít ke krmení dítěte již od narození. Složení je pečlivě vyvážené, takže výrobce s jistotou zaručuje, že dítě dostane v prvních měsících a letech života všechny potřebné výživné látky, vitamíny a minerály, které jsou potřebné pro jeho fyzický, psychický a duševní vývoj..

Existuje jedinečný komplex Optipro, který poskytuje dítěti požadované množství proteinu a bifidobakterie mohou vytvářet a zlepšovat imunitu. Směs obsahuje správné množství stopových prvků, minerálů a vitamínů. Výrobky jsou vyráběny na základě surovin nejvyšší kvality. Zde nebudete moci najít příchutě, geneticky modifikované potraviny, konzervační látky a barviva. Směs chutná velmi dobře, místo standardní stolní soli se používá řada rostlinných olejů a rybího oleje, používá se zde chlorid hořečnatý. Zředí se vodou o jakékoli teplotě - lepší než pokojová teplota, takže později nemusí být zahřívána.

 • Špičková kvalita produktu;
 • Široce distribuované v obchodech s potravinami;
 • Nezpůsobuje koliku a rozrušení stolice;
 • Pohodlné balení;
 • Snadno rozpustný ve vodě.
 • S výjimkou relativně vysoké ceny, ne.

Na závěr užitečné video

Naše recenze nejoblíbenější kojenecké výživy na ruském trhu se skončila. Pokud máte stále nějaké dotazy nebo se chcete podělit o své dojmy z používání tohoto nebo tohoto produktu, vítejte v komentáři k tomuto článku. Jak my, tak naši čtenáři budeme mít velký zájem znát váš názor..

Srovnání slavných kojeneckých přípravků (pro sebe)

Nejlepší mix
Nejlepší jídlo pro novorozence je mateřské mléko. Umělá směs je lepší než mateřské mléko dosud nebylo vynalezeno. Matky, které nemohou kojit, jsou však mučeny otázkou: Jaká nejlepší kojenecká výživa pro děti je dnes nejlepší. V tomto článku budeme zvažovat standardní startovací směsi určené k výživě zdravého dítěte od 0 do 6 měsíců. Samozřejmě, pro každé dítě a rodiče bude nejlepší směs nejlepší, v závislosti na tom, která kritéria vyberete.

V obchodech by měla být spousta kojenecké výživy, měli byste být schopni si ji kdykoli koupit v jakémkoli množství. Z tohoto hlediska jsou nejspolehlivější domácí směsi: Nutrilak, Agusha, Baby. Pravidelně chodím do obchodů a zajímám se o dětské směsi, vždy dobře reprezentované: Nan, Nestogen, Nutrilon. A například Semper, Humana nebo Semilak musí být stále prohledány. Dnes vám může internetový obchod pomoci, ale přesto si můžete vybrat směs a přemýšlet o tom, kde si ji koupíte.

Čím levnější směs, tím lepší pro rodiče. Levné jsou směsi s cenou nižší než 250 r za balení (300-400g). V této ceně najdete směs: Nutrilak, Nestogen, babiččina koš, Similak, Semper, Baby.

Nejlepší složení.
Žádná ze směsí není přírodním produktem. Výchozím materiálem pro většinu směsí je kravské mléko nebo syrovátkový prášek. Který se pomocí složitých chemických procesů přizpůsobí (přibližné složení) lidskému mléku.

Srovnání nejoblíbenější kojenecké výživy mezi sebou as lidským mlékem.

Srovnání slavných kojeneckých přípravků (pro sebe)

Srovnání slavných kojeneckých přípravků (pro sebe)

Nejlepší protein.

U kojenecké výživy je důležitý obsah bílkovin. Mateřské mléko obsahuje 0,8 - 1,2 g bílkovin na 100 g mléka. Jaký obsah bílkovin pro kojeneckou výživu je lepší než 1,2 nebo 1,4, je bod. Někteří výrobci se domnívají, že bílkovina ve směsi by měla být o něco větší než v mateřském mléce, protože bílkovina kravského mléka je absorbována horší než ženská bílkovina. Jiní se snaží maximálně přiblížit množství proteinu ve směsi jeho množství v mateřském mléce. Většina směsí obsahuje přibližně 1,4 g proteinu - dobré číslo. Z uvažovaných směsí tento požadavek vydrží všichni kromě Semper Babby, ale pro ty, kdo si přejí, má značka Semper směsi s nižším obsahem bílkovin - 1,3 g (Semper Bifidus).

Aminokyselina taurin nezbytná pro kojence se přidává do všech směsí. Je nezbytný pro vývoj nervového systému, očí a pro lepší vstřebávání a vstřebávání tuků. Jeho obsah ve směsi by měl být 4-5 mg na 100 ml. Frisolac mix se vyznačuje vyšším obsahem taurinu.

Nejlepší směs tuku.

Nyní, mezi rodiči, palmový olej je velmi relevantní ve směsi, nebo ne. Výrobce Similak aktivně propaguje škodlivost palmového oleje pro dítě. Ve svém výzkumu ovlivňuje palmový olej mineralizaci kostí. Stejný výrobce považuje řepkový olej za škodlivý. Nicméně obsah palmového a řepkového oleje v počáteční kojenecké výživě je oficiálně povolen všemi výživovými instituty. Palmový a řepkový olej jako zdroj polynenasycených mastných kyselin se vyskytuje ve všech směsích na ruském trhu, kromě Similaku a Nanny. Similak obsahuje slunečnicový, kokosový a sójový olej. Přečtěte si více o palmovém oleji zde: www.baby.ru/blogs/post/228679412-145814127/

Polynenasycené mastné kyseliny.

Ale jiní výrobci směsí, jako je MD mil, zkoumají účinek polynenasycených mastných kyselin z rodin omega 3 a omega 6 na růst a vývoj dítěte. Vědci dospěli k závěru, že poměr v kojenecké směsi linoleové a kyseliny linolenové by neměl být více než 7: 1, posun směrem k linolové kyselině je nepříznivý pro kardiovaskulární, imunitní a nervový systém. Tímto ukazatelem vypadají Similak a Nutrilak nejhorší, následují Hipp, Nan a Semper. Nutrilon, Baby, Agush a Humana vypadají v tomto ukazateli lépe než ostatní.

Přítomnost mastných kyselin arachidonové a dokosahexaenové v poměru 1/1 - 2/1 má velký význam pro vývoj nervového systému a sítnice. Podle tohoto ukazatele naše směsi zaostávají: Agusha, Nutrilak, Baby; Nestogen a Hipp je také neobsahují a směs Similak vyniká neobvyklým poměrem těchto kyselin.

Nejlepší v uhlohydrátovém složení.
Hlavní uhlohydrát ve všech směsích, laktóza, se přidává uměle, protože v kravském mléce je mnohem méně laktózy než v mateřském mléce. Podle složení uhlovodanů se všechny směsi vyznačují přítomností nebo nepřítomností škrobu a produktu jeho neúplného štěpení maltodestrinu. Ne všichni rodiče chtějí vidět tyto složky ve směsích. Tyto látky zvyšují viskozitu směsi, zpomalují její průchod gastrointestinálním traktem, pomáhají zvyšovat intervaly mezi krmivy a zajišťují pocit plnosti. Škrob je obsažen ve směsích Semper a maltodextrin v Agush, Nutrilak, Nestozhen, Human a Frisolak.

Ve směsi mohou být obsažena prebiotika (oligosacharidy, laktulóza, inulin, dietní vláknina) (zjemňují stolici a zabraňují zácpě). Téměř všichni výrobci mají směsi s prebiotiky, v případě potřeby najdete směs s prebiotiky jakékoli značky.

Nejlepší minerální složení.

Pro dítě je velmi důležitý poměr ve směsi vápníku a fosforu. Optimální poměr je 2: 1 (v tomto poměru je lépe absorbován vápník). Nejblíže tomuto číslu je poměr vápníku a fosforu ve směsi Similak, následovaná směsí Nutrilak a Humana s Hippem.

Požadovaný poměr draslíku a sodíku je 3: 1. Nejblíže ideálu tohoto ukazatele Similak a Humana.

Požadovaný poměr železa a zinku je 2/1, železa a mědi 20/1. Směsi Nestogen, Similac, Hipp splňují tyto požadavky lépe než ostatní..

Vysoký obsah manganu ve směsi však není vítán, kojenci nejsou schopni odstranit svůj přebytek z těla, v budoucnu to může vést k poruchám hyperaktivity a nedostatku pozornosti. V lidském mléce pouze 0,7 mcg manganu. Nejmenší z těchto prvků ve směsích Nestogen, Nutrilak, Semper a ze všeho nejvíce manganu obsahují Nan, Frisolak, Similak.

Nejlepší obsah vitamínu.
Protože vitaminy ze směsi se vstřebávají horší, měly by být o 15 až 20% vyšší než v mateřském mléce.

El karnitin se také nazývá růstový vitamin. Děti s retardací výšky a hmotnosti jsou předepisovány jako lék. Je však zodpovědný nejen za celkový růst, ale také za vývoj nervového systému a imunity, za syntézu mastných kyselin v těle dítěte. Ve směsi by měla být obsažena v množství 1-1,5 mg na 100 ml. Směsi Hipp, Humana a Friso se vyznačují vyšším obsahem karnitinu, proto jsou více než jiné vhodné pro krmení malých dětí.

Pro dobrou absorpci železa ve směsi by mělo být 5-10 mg kyseliny askorbové na 100 ml.

Směsi by měly obsahovat inositol - stabilizátor buněčných membrán, cholín - nezbytný pro vývoj nervového systému.

Nedávno byly provedeny studie, že kojenci potřebují lutein pro správný vývoj zraku. I když je to jen část Similaka.

Osmolarita.
Osmolarita kojenecké výživy by neměla být vyšší než 290-320 mOsm / l (tabulka ukazuje hodnoty v mOsm / kg, je vždy větší než v mOsm / l). Vysoká osmolarita vytváří zvýšené zatížení sliznice gastrointestinálního traktu a ledvin. U tohoto ukazatele splňují všechny směsi požadavky.

Nejlépe chutnat.

Nejbližší chuti k mateřskému mléku jsou Friso a Hipp. Ale každé dítě, stejně jako dospělý, má svůj vlastní vkus.

Nukleotidy.
V současné době je přidání nukleotidů do směsi velmi důležité. To je nezbytné pro správný vývoj sliznice trávicího traktu dítěte a vytvoření imunitního systému. Všichni výrobci nyní mohou najít směs s nukleotidy..

Poznámka: Upozorňuji na skutečnost, že tabulka obsahuje přibližné hodnoty. U dětských mixů se vše neustále mění: složení, cena a dokonce i země původu.

Všichni výrobci neustále pracují na složení směsí. Většina z nich má jednodušší a levnější možnosti a splňuje všechny nejnovější požadavky, ale dražší. Nestle produkuje Nestogen a Nan, Nutricia produkuje Baby a Nutrilon, Agusha také produkoval vysoce přizpůsobenou směs Agusha Gold, s nízkým obsahem bílkovin, dobrým poměrem proteinů kaseinu, obsahující arachidonovou a dokosahexaenovou kyselinu, nukleotidy a prebiotika, tj. Bez všech nevýhod běžných Agusha, ale tato směs je tedy dražší.

Nálezy:
Jakákoli upravená kojenecká výživa nemůže být lepší než mateřské mléko. I ty nejkvalitnější směsi uznávaných výrobců zůstávají jen složitým organickým chemickým produktem..

Nejdůležitější věcí je, že směs je vhodná pro dítě. Aby to dítě s radostí snědlo, nepraskalo, netrpělo střevní kolikou, že má pravidelné žluté želé podobné stolici a nevyskytují se žádné vyrážky. Aby dítě na této směsi přibývalo na váze. Pro každé dítě se mléčná směs vybere individuálně.

Mix hodnocení pro novorozence: 18 nejlepších mixů pro zdraví dítěte a matčin klid

Nejlepší jídlo pro kojence je mateřské mléko. Je to hlavní druh jídla v prvním roce života. Bohužel to ne všechny děti mohou dostat ve správné výši. Je velmi důležité zvolit správnou směs pro umělé krmení a je třeba se poradit s pediatrem.

Četní výrobci vyrábějí jak konvenční, tak terapeutickou dětskou výživu. Každé balení musí mít krmný stůl uvádějící věk dítěte a požadovaný objem tekuté směsi. Abychom pomohli rodičům, sestavili jsme hodnocení kojenecké výživy pro kojence, která zahrnuje nejlepší kojeneckou výživu domácích i zahraničních společností.

Protirefluxní směsi

Bellact AR (od narození do 12 měsíců) 400 g

 • vhodné vařit
 • příjemná chuť
 • perfektní poměr komponent
 • bez cukru a škrobu
 • v obchodech jen zřídka

Levné mléčné krmivo vyrobené z odstředěného kravského mléka s prebiotiky, vitamíny a minerály. Díky zahušťovadlu se zlepšuje střevní pohyblivost. Směs byla vytvořena pro děti s funkčními poruchami gastrointestinálního traktu. Vyrábí se v Bělorusku.

Humana AR (od narození) 400 g

 • příjemná vůně a chuť
 • bez cukru, konzervační látky, škrob, bez lepku
 • rychle zbavuje koliku
 • silný a uspokojivý
 • předražení

Skvělá směs pro novorozence se smíšeným krmením. Vyrábí se z odstředěného kravského mléka a syrovátky a je snadno stravitelný. Hlavními složkami jsou rostlinné oleje, laktóza, sójový lecitin, jakož i různé vitamíny a minerály. Směs se snadno ředí bez hrudek. Výrobek vyrobený v Německu.

Friso VOM 1 (od 0 do 6 měsíců) 400 g

 • bez cukru, škrobu a konzervačních látek
 • praktická nádoba se zvláštním místem pro odměrku
 • dobrý vkus
 • předražení
 • při míchání se vytvoří hrudky
 • jen zřídka na prodej

Hustá a výživná mléčná směs je vyrobena z odstředěného mléka. Obsahuje mastné kyseliny pro duševní vývoj, rostlinné oleje, rybí olej, kyselinu listovou. Pokud matka nemá mléko, směs ji může dokonale nahradit. Vyrobeno v Nizozemsku, skladovatelnost 24 měsíců.

Bezlaktózové směsi

Nutrilon (Nutricia) Bez laktózy (od narození) 400 g

 • snadno se připravuje
 • perfektní poměr komponent
 • skvělá chuť
 • pohodlné balení
 • předražení

Terapeutická směs neobsahující laktózu, vyrobená na bázi kaseinátu vápenatého, je určena dětem trpícím nesnášenlivostí na mléčný cukr (laktóza). Obsahuje glukózový sirup, minerály, rybí olej a bohatý vitamínový komplex. Směs normalizuje střevní mikroflóru a snadno se vstřebává. Země původu - Nizozemsko.

Bellact BL (od narození do 12 měsíců) 400 g

 • příjemná chuť
 • dostupná cena
 • kvalitní ingredience
 • bez cukru, škrobu a konzervačních látek
 • dlouhá trvanlivost
 • špatně rozpustné, hrudky zůstávají
 • není vhodné pro všechny děti
 • může způsobit zácpu

Mléčná výživa vyráběná v Bělorusku pro děti s nedostatkem laktózy. Hlavní složkou produktu jsou syrovátkové proteiny, které nezpůsobují alergie. Směs je nasycena vitamíny a minerály nezbytnými pro růst a správný vývoj dítěte.

Similac (Abbott) Alimentum (od narození) 400 g

 • snadno chováno
 • bez palmového oleje, lepku a laktózy
 • pomáhá vyrovnat se s alergickými vyrážkami
 • bohaté složení
 • nepříliš dobrý vkus a vůně
 • vysoká cena
 • nepohodlná lžíce se stranami
 • potíže se získáním

Pro děti trpící těžkou formou potravinových alergií, střevních poruch a intolerance laktózy se připravuje vysoce přizpůsobená směs na bázi kaseinového hydrolyzátu. Výrobek má hořkou chuť, děti potřebují čas, než si na něj zvyknou, a pak si tu směs smí. V obchodech není směs vždy k dispozici, maminky doporučují objednání online.

Hypoalergenní směsi

Friso Frisolac Gold PEP AC (od 0 do 12 měsíců) 400 g

 • eliminuje alergické příznaky
 • pohodlné uložení lžíce
 • nezpůsobuje koliku a otok
 • snadno chováno
 • drahý
 • hořká chuť
 • jen zřídka na prodej

Kompletní výživa pro děti alergické na bílkoviny kravského mléka. Hlavními složkami jsou kaseinový hydrolyzát, nukleotidy, kyseliny, vitamínové a minerální doplňky. Produkt se snadno vstřebává a dodává tělu životně důležité látky. Mámám se doporučuje, aby si tuto směs koupili v internetových obchodech nebo na objednávku.

Similac (Abbott) hypoalergenní 1 (0-6 měsíců) 400 g

 • eliminuje alergické příznaky
 • bez cukru, palmový olej, mléčné bílkoviny, škrob
 • pohodlné balení
 • přijatelná cena
 • špatně chovaný
 • krátká rukojeť měřicí lžíce
 • nepříjemná vůně

Hypoalergenní směs určená pro děti náchylné k alergiím. Vzhledem k nedostatku palmového oleje je snížena pravděpodobnost zácpy a zvýšena absorpce vápníku. Výrobek obsahuje maltodextrin, syrovátkový protein, prebiotika, stopové prvky nezbytné pro organismus. Je vynikající náhradou mateřského mléka..

Směsi pro předčasně narozené děti a kojence s nízkou porodní hmotností

Směs NAN (Nestlé) Pre (od narození) 400 g

 • bez GMO a konzervačních látek
 • snadno chováno
 • příjemná chuť
 • nasycená kompozice
 • předražení

Objemový odstředěný produkt na bázi odstředěného mléka je vytvořen speciálně pro předčasně narozené děti. Nenasycené mastné kyseliny ve svém složení posilují imunitní systém a nezbytný obsah vápníku a fosforu podporuje růst kostní tkáně. Děti, které jsou krmeny touto směsí, v noci klidně spí a rychle přibírají na váze..

Similac (Abbott) NeoShur (od narození) 370 g

 • bohaté složení
 • rychlé vaření
 • bez palmového oleje, lepku a konzervačních látek
 • skvělá chuť
 • předražení
 • malý objem plechovky
 • při vaření hodně pění

Výrobek obsahuje přesně ty vitamíny a minerály, které jsou nezbytné pro předčasně narozené děti. Vzhledem k vysokému kalorickému obsahu směsi získávají dobrou váhu a nezaostávají za svými vrstevníky ve vývoji. Produkt má vyšší obsah bílkovin a kalorií než běžné směsi a snížené množství laktózy, aby se snížila tvorba plynu.

Směsi pro koliku a zácpu

NAN (Nestlé) Třílůžkový komfort (od narození) 800 g

 • zmírňuje zácpu
 • zlepšuje trávení
 • skvělá chuť
 • snadno chováno
 • bez cukru a bez konzervačních látek
 • nepříjemná měřicí lžíce
 • vysoká cena
 • jen zřídka na prodej

Dětská výživa pro zácpu a koliku, určená pro děti s poruchami trávení. Seznam jeho složek zahrnuje laktózu, směs rostlinných olejů, škrob, syrovátkovou bílkovinu, různé vitamíny, minerály a prebiotika. Směs zlepšuje střevní mikroflóru, eliminuje střevní koliku.

MAMAKO 1 Premium (od 0 do 6 měsíců) 800 g

 • vhodný velký džbán
 • bez zácpy
 • bez vajec, škrobu, palmového oleje, cukru
 • příjemná chuť
 • vysoká cena
 • není k dispozici v běžných obchodech

Přizpůsobená směs na bázi kozího mléka připomíná složení mateřského mléka a obsahuje prebiotika a probiotika nezbytná pro dítě. Po užití této směsi u dětí se metabolismus zlepší a funkce střev. Doporučuje se pro umělé krmení dětí od 0 do 6 měsíců.

Směsi kyselého mléka

Nutrilak (InfaPrim) Prémiové fermentované mléko (od narození) 350 g

 • kvalitní ingredience
 • dostupná cena
 • nezpůsobuje nadýmání nebo zácpu
 • špatně rozpustný ve vodě
 • při vaření hodně pění

Směs kyselého mléka se doporučuje pro děti s nedostatkem nebo nepřítomností mateřského mléka. Výrobek je vyroben ze syrovátkového a odstředěného mléka s přídavkem tuků, minerálů a vitamínů. Bifidobakterie a bakterie kyseliny mléčné zlepšují střevní mikroflóru a vytlačují patogeny.

Baby (Nutricia) Kysané mléko 1 (od narození) 600 g

 • uvolňuje koliku
 • příjemná chuť
 • dostupná cena
 • bez cukru, škrobu a konzervačních látek
 • nevhodné balení

Vynikající a výživná směs na bázi odstředěného mléka určená k normalizaci trávení dětí od narození do 6 měsíců. Obsahuje maltodextrin, laktózu a také mléčné a bifidobakterie, které obnovují střevní mikroflóru. Při krmení dítě dostává všechny minerály a vitamíny, které potřebuje.

Směsi kozího mléka

BIBICOL Nanny 1 s prebiotiky (od 0 do 6 měsíců) 400 g

 • neobsahuje škrob, cukr, konzervanty
 • příjemná chuť
 • vhodný velký džbán
 • vysoká cena

Směs osloví děti s nesnášenlivostí na kravské mléko. Základem je celé kozí mléko s různými přísadami. Prebiotika normalizují střeva a vitamíny a minerály zajišťují správný vývoj dítěte. Ve všech ohledech je tato směs hodná vést hodnocení kojenecké výživy od 0 do 6 měsíců.

Kabrita 1 GOLD (0-6 měsíců) 400 g

 • příjemná chuť
 • vyvážené složení
 • kvalitní ingredience
 • snadno chováno
 • předražení
 • lžíce leží na spodní straně plechovky

Vysoce výživná výživa pro kojence. Složení je podobné mateřskému mléku, takže směs nevyvolává alergické reakce a normalizuje střeva. Směs může být dána dítěti jako hlavní jídlo a jako doplňková jídla..

Směsi bez palmového oleje

Nestogen (Nestlé) 1 (od narození) 700 g

 • příjemná chuť a vůně
 • pohodlná lžíce s klipem
 • snadno ředitelný vodou
 • přijatelná cena
 • nevhodné balení

Chutná a snadno připravitelná mléčná směs je dobře vstřebávána a nezpůsobuje dětem nepohodlí. Unikátní laktobacily zlepšují střevní motilitu a vitamíny a minerály přispívají k plnému rozvoji dítěte. Výrobek je vyráběn ve Švýcarsku..

BIBICOL Nanny Classic (od narození do 1 roku) 800 g

 • bez cukru, škrobu a palmového oleje
 • pohodlné velké balení
 • příjemná chuť a vůně
 • kvalitní ingredience
 • vysoká cena

Suchá směs na bázi celého kozího mléka s přídavkem rybího oleje, minerálů a vitamínů. Díky svému bohatému složení je produkt velmi výživný a snadno stravitelný. Děti přibývají na váze a nezažívají nepříjemné příznaky. Produkt je jedním z prvních míst na vrcholu dětské formule 2019.

Doufáme, že vám naše recenze pomůže vybrat přesně ten produkt, který vyhovuje vašemu dítěti. Správně vybraná výživa zlepší funkční poruchy trávení a poskytne jí kompletní komplex živin. Kéž vaše děti rostou silně a zdravě!

2018 hodnocení dětské výživy

2018 hodnocení kojenecké výživy s cílem seznámit matky s trhem s kojeneckou výživou. Výrobci se snaží maximalizovat složení složení kojenecké výživy do mateřského mléka. Existují produktové řady určené pro zdravé děti as terapeutickým účinkem pro děti s predispozicí k alergiím na organické složky mléka. Ta jsou předražená, protože ve výrobním procesu je budoucí produkt založen na kravském nebo kozím mléku, které prochází několika stupni filtrace, aby se minimalizoval obsah laktózy a kaseinu v konečném produktu.

Všechny kojenecké výživy jsou rozděleny do „kroků“: 1 - novorozenci, 2 - od 6 do 12 měsíců, 3 od 1 roku, 4 od 18 měsíců. Také věnujte pozornost syrovátkové bílkovině. Podle předpisů WHO jsou právní předpisy Ruské federace a celní unie dovážené nebo vyráběné v Ruské federaci upravené směsi považovány za výrobky s obsahem syrovátkových bílkovin nejméně 50% pro děti od 0 do 6 měsíců a nejméně 35% pro děti od 6 měsíců. Toto hodnocení se provádí s ohledem na názory odborníků a spotřebitelské recenze na nejlepší kojeneckou výživu. TOP 10 kojeneckých vzorců:

Dítě 4 (Nutricia)

Značka Baby od Nutricia otevírá žebříček směsí pro kojeneckou výživu. Tato směs je vhodná pro děti od 18 měsíců. Složení eliminuje přítomnost cukru, škrobu, lepku, škodlivých přísad, příchutí a zanechává dítěti pouze to nejnutnější: odstředěné mléko, prebiotika, komplex rostlinných olejů, spoustu vitamínů a minerálů a taurin. Poměr kaseinu k syrovátkovým proteinům je 4: 1 - to je zcela uspokojivé a ještě více. Komplex vitamínů a minerálů zahrnuje v každém složení 13 kusů. Cena za balení 600 gramů je 300 rublů.

Kabrita 3 ZLATÁ

Dětská formule Kabrita GOLD od 12 měsíců zaujímá 9. místo v hodnocení. Vyvážená kojenecká výživa obsahuje 37% syrovátkové bílkoviny a 63% kaseinu. Výrobce vytvořil optimální změkčovací stolici receptur, která zlepšuje trávení a vstřebávání vápníku a také přispívá k optimalizaci metabolismu a nazývá tento komplex DigestX. Cabrite Gold je 100% složeno z koncentrátu kozí mléčné syrovátkové bílkoviny smíchaného s tukem, s výjimkou přidání maltodextrinu, cukrů, příchutí a jiných škodlivých přísad. Receptura je také bohatá na prebiotika FOS, extrahovaná z extraktu čekanky, GOS, které jsou součástí kozího mléka, a také užitečné bifidobakterie BB-12 - to vše umožňuje udržovat střeva ve „zdravé formě“. Cena 800 g plechovky je 1600 rublů. Doporučeno pro zdravé děti..

MD mil Koza 2

8. místo v žebříčku kojenecké výživy od 6 měsíců zaujímá MD mil. Kozochka 2. Španělská značka MD se může pochlubit svými produkty v kozím mléku, vyrobeným v souladu s doporučeními Unie společností DA-CH: German Food Society (DGE), Austrian (ÖGE) a Švýcarské výživové společnosti (SSG / SSN). Kompozice však bohužel obsahuje palmový olej a laktózu, takže je produkt vhodný pouze pro zdravé děti. Palmový olej se nedoporučuje konzumovat neustále, protože Kyselina palmitová se váže ve střevě s vápníkem, blokuje pronikání strukturálního materiálu nezbytného pro dítě kostí přes střevní stěny, na druhé straně, když NENÍ systematicky konzumováno, palmový olej má příznivý účinek pro děti do 2 let, protože během tohoto období pomáhá zvyšovat potřebný cholesterol. Podle standardů výrobců je poměr syrovátkových bílkovin a kaseinových proteinů 1: 1. V kompozici dominuje slušné množství prebiotik GOS a PUFA omega 6, omega 3 v poměru 7: 1 - nejlepší indikátor. Cena za 400 gram sklenice je asi 900 rublů.

Nestogen (Nestle) 1

V hodnocení Kojenecká kojenecká výživa pro kojence zaujímá 7. místo - Nestogen 1. Tento produkt je vhodný pro děti od prvních narozenin. Neobsahuje nic nadbytečného, ​​včetně palmového oleje, pouze odstředěného a demineralizovaného mléka, slunečnicového a řepkového oleje, maltodextrinu a probiotik a prebiotik. Role probiotika hraje laktobacily Reuteri, které podporují ústní hygienu a zkracují dobu průjmu průjem. Krmivem laktos a bifidobakterií ve střevě jsou prebiotika FOS a GOS, díky nimž živé mikroorganismy „jedí více“, množí se a bojují proti patogenním bakteriím. Maltodextrin je zdroj energie, která v těle štěpí glukózu. Kukuřičný maltodextrin se používá v Nestogenu a, jak je známo, kukuřice neobsahuje lepek - častý původce alergických reakcí. Tato směs není hypoalergenní kvůli způsobu zpracování mléka, ve kterém zůstává velké množství laktózy. Cena za balení 700 gramů je 475 rublů.

Nutrilon (Nutricia) Pepti Gastro

Nutria byla uznána jako nejlépe hodnocená testovací kojenecká výživa. Pepti Gastro je speciálně navržen pro děti s gastrointestinálními problémy a nesnášenlivostí k určitým složkám potravin. Pepti gastro mléčný základ je syrovátkový proteinový koncentrát, který prošel další hydrolýzou, pomocí které je možné rozložit sérum na oddělené frakce - peptidy, a poté pomocí ultrafiltrace ponechat pouze ty nejpotřebnější z nich, téměř úplně eliminovat laktózu, tuky a kasein, čímž se spektrum co nejvíce přiblíží mateřské mléko. Díky takové šetrné metodě vaření se zaujetím hypoalergenicity je komplex Pepti Gastro lídrem v hodnocení kojenecké výživy podle kvality. Výrobce také přidává do svého produktu nukleotidy, aby se směs co nejvíce přiblížila mateřskému mléku. Nukleotidy hrají důležitou roli v syntéze protilátek - zbraň imunity, slouží jako hlavní stavební blok pro DNA a RNA, jsou zodpovědné za syntézu proteinů atd. Náklady na 450 gramů hypoalergenního produktu jsou 950 rublů.

NAN (Nestle) 1 Optipro

Nestlé bere na 5. místo nejlepší kojenecké výživy od narození pro zdravé děti, to znamená ty, které nemají intoleranci k určitým složkám, včetně bez laktózy. Nestle NAS vylučuje přidávání palmového oleje, příchutí, GMO, barviv a dalších škodlivých přísad do vašeho produktu. Kojenecká výživa se připravuje z demineralizované syrovátky s vysokým obsahem albuminu a globulinů a opačným obsahem kaseinu, komplexního proteinu, který často vyvolává alergie. Kromě důležitých aminokyselin je NAS nasycen 13 vitaminy a 14 minerály, jakož i kulturami bifidobakterií. Charakteristickým rysem NAS je přidání oleje jednobuněčných hub Mortirella Alpina - producentů kyseliny arachidonové, přesně stejné jako u mateřského mléka. Kyselina arachidonová je olejovitá kapalina obsahující omega-6 mastné kyseliny nezbytné pro zrání mozku. Cena za 800 gramové kontejnery se pohybuje od 700-750 rublů.

Similac (Abbott) Premium 1

4. místo v žebříčku zaujímá nejlepší kojenecká výživa bez palmového oleje. Podle některých studií má palmový olej negativní vliv na vstřebávání tuků a vápníku ve střevech, protože kyselina palmitová - derivát palmového oleje, váže se na vápník a tvoří nerozpustné sloučeniny, které brání vstřebávání některých dalších složek. Složení Similak Premium 1 obsahuje lutein, který není syntetizován samotným lidským tělem, což pomáhá zvyšovat zrakovou ostrost a filtruje „škodlivé“ spektrum paprsků pro lidské oko. Similak také obsahuje „živé“ bifidobakterie, vybavené pro ně potravou - prebiotikum. Tento produkt je vhodný pro krmení dětí od prvních dnů života, které nejsou alergické na laktózu (protože je k dispozici v Similake). Cena 900 gr. banky - asi 1000 rublů.

BIBICOL Nanny Classic

Výrobce Bibikol otevírá TOP 3 hodnocení pro kojeneckou výživu od 0 do 6 měsíců. Při přípravě svých produktů společnost používá přírodní kozí mléko z farem na Novém Zélandu. Tato směs je tedy připravena z kozího mléka, což je velké plus z několika důvodů: zaprvé neobsahuje frakci alfa-S1 proteinu kaseinu, což u některých lidí způsobuje „odmítnutí“; za druhé, kozí mléko chutná méně sladce, což znamená, že v něm je méně laktózy - mléčný cukr, který způsobuje alergie; za třetí, kozí mléko obsahuje oligosacharidy - prebiotické, omega 3 a omega 6 polynenasycené mastné kyseliny, což přispívá k „správnému“ vývoji mozku u novorozenců a kojenců. Vlastnosti kozího mléka lze psát donekonečna, shrneme-li tedy, můžeme říci, že kozí mléko je lépe snášeno dětmi než kráva, a není z hlediska přínosu pro zdraví horší. Za 800 gramů sklenice Bibicol Nanny classic bude muset zaplatit asi 1800 rublů.

Friso frisopep

Friso se v našem žebříčku stává nejlepší kojeneckou výživou od 0 do 6 měsíců. Za prvé, tato kompozice je zcela hypoalergenní a za druhé, má výrazný terapeutický účinek. Přes skutečnost, že hlavními složkami kojenecké výživy jsou deriváty kravského mléka, Frisco zajistil, aby směs obsahovala laktózu v nejmenším množství. To bylo možné díky technologii separace proteinu z laktózy a tuku hydrolýzou syrovátkové bílkoviny, jejímž výstupem je proteinový koncentrát z 50% hmotnostní frakce všech ostatních látek. Frisco má také asi 5 nukleových esterů, které pomáhají syntetizovat imunoglobulinové M a A - protilátky, prebiotický galaktooligosacharid - potravu pro prospěšné bifidobakterie žijící ve střevech, jakož i obrovské množství esenciálních a neesenciálních aminokyselin, vitamínů a minerálů. Cena 400 gramové nádoby je asi 900 rublů.

Nutrilon (Nutricia) 1 Premium

Nutrilon od společnosti Nutricia je považován za nejlepší kojeneckou výživu pro novorozence. Tato směs není vhodná pro děti, které jsou alergické na laktózu, protože složení obsahuje demineralizovanou syrovátku - jemně rozdělený sušený tvaroh, ze kterého se odstraňují soli, ale zůstává velké množství bílkovin a laktózy. Kromě syrovátky obsahuje komplex oleje (řepkový, slunečnicový, kokosový, palmový atd.), Rybí olej, vitamíny, taurin, nukleotidy, prebiotika atd. Výrobce používá patentovaný komplex prebiotik s názvem IMMUNOFORTIS. Jedná se o dvousložkové „výživné menu“ pro prospěšné bakterie ve střevě, které se skládá z fruktooligosacharidů, které nejsou štěpeny a nemohou být tráveny lidským gastrointestinálním traktem, a oligosacharidů obsažených v mateřském mateřském mléce, které jsou také doplňkovými potravinami pro bifidobakterie ve střevech, které jsou konzumovány a absorbovány pouze jimi. Na nádobě s obsahem je výživný kroužek v rámečku „zlepšuje imunitu a inteligenci“, zjistili jsme první, což je usnadněno prebiotiky a komplexem vitamínů s nukleotidy, ale polynenasycené mastné kyseliny ARA a DHA jsou zodpovědné za vývoj mozku, jednoduše řečeno, jsou to omega kyseliny 3 a Omega 6. Cena za 800 gramů je 650 rublů. Je to jasná výhoda kvality oproti ceně Nutrilon Premium, která umožňuje, aby se produkt stal nejlepším mixem pro kojeneckou výživu v žebříčku.

Články O Neplodnosti