Hlavní Testy

Kojící léky proti kašlu

Mezi velké množství léků, které nejen úspěšně léčí respirační onemocnění, ale také mají příjemnou chuť, patří mezi nejoblíbenější pastilky Dr..

Různé formy uvolňování léčiva ho činí užitečným pro léčbu dospělých i dětí. Maminka z krku zmírňuje bolestivý stav a nepříjemné příznaky onemocnění dýchacích cest.

Dr. Mom Throat Lozenges: Složení

Složení léčiva také zahrnuje sacharózu, kyselinu citrónovou, dextrózu, ochucovadla a další pomocné látky..

Pastilky z bylinného kašle mají antipyretický, vykašlávací a antispasmodický účinek. Kalorická hodnota léčiva je 100 Kcal (418 KJ) na 100 g produktu.

Uvolňovací formuláře a obaly. Chutná.

Lék Dr. Mom se uvolňuje ve formě sirupu, pastilek / pastilek pro resorpci, mastí pro vnější použití.

Dospělí a děti si mohou vybrat chuť pastilek pro ně nejvhodnější: malina, citron, pomeranč, jahoda, ananas.

Nechybí ani bobule a ovoce. Tablety mají různou barvu v závislosti na chuti..

Mamka proti kašli: indikace

Záznamy Doctor Mom nevylučují příčiny mokrého nebo suchého kašle a jiných onemocnění dýchacích cest,

Fytopreparace se používá k léčbě nemocí, které se vyskytují v akutních a chronických formách, s mokrým kašlem a zdlouhavými záchvaty, které dráždí hrdlo.

Indikace pro použití:

 • tracheitida, faryngitida, laryngitida v akutním stadiu;
 • všechny typy akutní a chronické bronchitidy;
 • bronchiální astma se špatně odděleným sputem;
 • zápal plic;
 • akutní infekční choroby doprovázené kašlem, bolestmi v krku, hromadění sputa;
 • počáteční fáze černého kašle.

Je možné předepsat lék na chronická onemocnění krku nebo nadměrné zatížení hlasivek.

Jednou z hlavních výhod cukrovinek je jejich další terapeutický účinek, jmenovitě rychlé snížení tělesné teploty.
Zdroj: web

Kontraindikace

Hlavní kontraindikací k použití je individuální citlivost na jednotlivé složky léčiva.

S opatrností jsou pastilky z krku předepisovány pacientům s diabetes mellitus, protože zahrnují sacharózu. Tuto skutečnost je třeba vzít v úvahu u jednotlivců po hypocalorické stravě.

Nežádoucí použití pastilek u pacientů, kteří již dříve zaznamenali různé alergické reakce na jiné léky nebo bylinné složky.

Relativní kontraindikace zahrnují děti do tří let. Je to kvůli vlastnostem používání cukrovinek, které je třeba vyřešit.

Stojí za zmínku, že malé děti mohou polykat nebo nahlodávat záznamy, což neguje jejich pozitivní účinek.

Existují také omezení týkající se užívání léku těhotnými a kojícími ženami, která budou podrobněji popsána níže.

Možné vedlejší účinky

Při absenci kontraindikací je léčivo dobře tolerováno a nezpůsobuje negativní důsledky ani při dlouhodobém užívání.

Při zvýšené koncentraci aktivních složek v těle se může objevit mírné svědění a podráždění kůže, stejně jako drobné vyrážky..

V některých případech jsou zaznamenány bolest v krku a zvýšené kašel. Když se takové příznaky objeví, lék se zruší a vedlejší účinky se ohlásí lékaři. Tablety Dr. Maminka proti kašli nepříznivě neovlivňují fungování kardiovaskulárního systému, nezpůsobují poruchy trávení.

Mohou být užívány v přítomnosti chronických onemocnění, včetně nervového a endokrinního systému. Současně je třeba poznamenat, že dobrá tolerance a bezpečnost léku není omluvou pro samoléčení.

Kompozice obsahuje velké množství rostlinných výtažků, je nemožné předvídat reakci těla na každý z nich předem. Droga se používá pouze podle pokynů lékaře..

Pastilles Dr. Mom: návod k použití

Pro zajištění výrazného terapeutického účinku by mělo být podávání pastilek pro bolest v krku pravidelné. Proto je pacientovi předepsáno užívat jednu tabletu každé 2-3 hodiny, v závislosti na závažnosti poškození sliznic a celkové pohodě..

Akceptace léku pokračuje, dokud příznaky nemoci nejsou zcela eliminovány současně s jinými léky předepsanými lékařem.

Normální požití nevyvolává očekávaný účinek..

Resorpce je nutná, aby všechny aktivní složky měly terapeutický účinek na sliznice krku.

Zklidňující změkčovací účinek tablet zmírňuje bolest a podráždění, pomáhá zbavit se suchého kašle, zvyšuje intenzitu produkce sputa..

Měla by být přijata preventivní opatření, aby se zabránilo předávkování..

Denní počet tablet Dr. IOM by neměl přesáhnout deset kusů. Po resorpci po dobu 15–20 minut se nedoporučuje brát žádné jídlo ani pití.

Ve většině případů je pozitivní výsledek patrný již v prvních 2-3 dnech, kdy se kašel stává méně bolestivým, teplota klesá.

Celý průběh léčby je obvykle 10-14 dní. Při obecném pozitivním trendu se užívání tablet po dobu delší než 2-3 týdny nedoporučuje.

Pokud z jakéhokoli důvodu nedojde k žádnému pokroku v léčbě, lék se zruší. Je nutná další konzultace s lékařem.

Maminka kašle pro děti

Abstrakt uvádí, že krční pilulky jsou aplikovatelné na děti, pouze když dosáhnou dospělosti. To je způsobeno skutečností, že v kompozici jsou přítomny v moderních barvivech a příchutích.

Mnohaleté zkušenosti s používáním pastilek pro léčbu dětí různého věku však ukazují, že mohou být použity, když je na to dítě připraveno..

Jak starý můžete začít dávat bonbóny? Až tři roky mohou být „přísavkami“ buď masti. Většina dětí mladších 3–4 let zpravidla vnímá dětské lízátka jako obyčejné sladkosti, které můžete jíst.

Dítě musí být vysvětleno, že příjemná chuť není důvodem nekontrolovaného příjmu.

Pokud rodiče podávají lízátka dětem předškolního a základního školního věku, musí být zajištěno, že dítě vezme lék správně a drží tabletu v ústech, dokud se úplně nevstřebá..

Je nesmírně nežádoucí podávat Dr. Mom pastilky dětem, které již dříve zažily alergické reakce na jiné léky nebo jídlo.

Kontraindikací k použití bude diabetes u dětí nebo problémy se zažívacím traktem.

U dospívajících dětí je léčivý přípravek předepsán s ohledem na kontraindikace a s určitými preventivními opatřeními, pokud pro ně existuje důvod.

Během těhotenství a kojení

„Zajímavá situace“ patří mezi oficiální kontraindikace drogy. Důvodem je skutečnost, že složení léčiva obsahuje aromatické přísady. Zvláště nebezpečné pastilky v 1. trimestru těhotenství, kdy dozrávání hlavních systémů plodu.

Zároveň mnoho nastávajících matek zaznamenává rychlou účinnost této drogy, která jim pomáhá v rekordním čase zbavit se kašle..

S velkou účinností tablet je těhotná žena může užívat ve 2. a 3. trimestru v přiměřeném množství. Názor, že užívání těchto léků během těhotenství může vyvolat sklon k alergiím u nenarozeného dítěte, nemá spolehlivé důkazy.

V každém případě potřebujete předběžnou konzultaci s lékařem. Tato rada se vztahuje na kojící matky. Otázka vlivu složek lízátek na mateřské mléko nebyla dosud dostatečně studována..

Pokud se kojící matka rozhodne pomocí kašle léčit kašel, neměla by taková terapie trvat dlouho. Když se u dítěte objeví nejmenší známky alergie, musí být příjem zastaven.

Analogové pastilky

Neexistují žádné úplně identické bonbóny s Dr. Mom, existují však i jiné léky ve formě sání pastilek, které je mohou nahradit.

Travisile

Kombinované bylinné medicíny. Složky léku jsou velmi podobné přísadám obsaženým v pastilkách Dr. Mom..

Obsahuje kořen lékořice, zázvor, výtažky z emblémy, kurkumu, semena fenyklu, bazalku, mentol, černý pepř. Má expektoranční, antiseptický, imunostimulační účinek. Používá se k odstranění kašle různého původu.

Lízátka se vyrábějí s různými příchutěmi: máta, lesní plody, medově citron, malinový čaj. Zjemňuje bolest v krku, odstraňuje kašel a má osvěžující účinek na ústní dutinu..

Agisept

Antiseptikum s protizánětlivým účinkem. Účinné látky - dichlorbenzylalkohol, amyllitakresol, kyselina citronová, anýzový olej, máta peprná listová, sacharóza. K dispozici také s řadou aromatických látek. Kontraindikováno u dětí do 5 let.

Předávkovat

Důsledky předávkování lékem nejsou dobře známy. Při nekontrolovaném příjmu, kdy je lék omylem vnímán jako běžná sladkost, se může v těle objevit vyrážka, svědění, zarudnutí kůže.

Ve vzácných případech se může objevit nevolnost, zvracení a bolest břicha. Nezvyšujte doporučenou dávku, zejména pokud jde o děti.

Nepředepisujte současně s jinými léky potlačujícími kašel (Codelac, Libexin, Sinecode). Společný příjem se může stát překážkou při vypouštění sputa.

Podmínky dovolené z lékárny a doby skladování

Lék lze zakoupit na přepážce v jakékoli lékárně. Uchovávejte přípravek na suchém a tmavém místě, mimo dosah malých dětí. Skladovací teplota by neměla překročit 25 ° C.

Skladovatelnost je až 5 let. Po uplynutí této doby již nemůžete brát pastilky proti kašli. Sirup a masti Dr. Mom skladovaly dva a tři roky.

Z příznaků nachlazení. Léčivé přípravky jsou navrženy tak, aby bojovaly proti příznakům onemocnění horních cest dýchacích: odstraňovaly kašel, lechtání a nachlazení. Drogy Dr. MOM ® se doporučují pro dospělé a děti od 3 let (platí pro sirup a mast), když se objeví první známky kašle a potu. Před použitím prostředků si musíte pozorně přečíst návod k použití. Podrobně popisuje, z čeho Doctor MOM ® pomáhá, poskytuje způsoby použití a také poskytuje informace o kontraindikacích tohoto léku. Nezapomeňte se poradit s lékařem, který vám sdělí, který konkrétní lék musíte použít..

Součásti Dr. MOM ®

Složení přípravků Doctor MOM® zahrnuje výtažky z léčivých rostlin (pro sirup a rostlinné pastilky pro kašel) a éterické oleje (pro masti). O léčivých vlastnostech rostlinných složek svědčí staletá lidová tradice i dlouhodobá odborná pozorování. Složení sirupových a zeleninových pastilek pro kašel Dr. MOM® zahrnuje speciálně vyvinuté „receptury FITO BRONHO“ 2 a „receptury FITO BRONHO 10“ 1 (v tomto pořadí), které:

 • zápasí s příčinou kašle - zánět;
 • odstranit infekci z těla 3;
 • eliminovat neproduktivní a neproduktivní kašel.

2 „FITO BRONHO Formula“ („Fito Broncho“) - kombinace výtažků ze 3 léčivých rostlin, které jsou součástí pastilky proti kašli rostlin Dr. MOM ® podle pokynů.

Kašel Sirup Doctor MOM ®

Tento nástroj se používá při léčbě chronických a akutních onemocnění dýchacích cest, doprovázených suchým kašlem nebo kašelem se sputem, které je obtížné oddělit (faryngitida, bronchitida, laryngitida, včetně „přednášky“, tracheitidy). Sirup obsahuje „recepturu FITO BRONHO 10“ 1, která:

 • zápasí s příčinou kašle - zánět;
 • odstraní infekci z těla 2;
 • eliminuje neproduktivní a neproduktivní kašel.

Díky pečlivě vybraným rostlinným složkám má léčivo bronchodilatační, expektoranční a mukolytické účinky.

Složení produktu zahrnuje levomenthol a výtažky: aloe vera Barbadosu, adatodu Vasiky, elecampanový kartáč, posvátnou bazalku, dlouhou kurkumu, zázvor officinalis, cubeba pepř, indický noční košilku, Belerika terminalia, lékořice.

Sirup je vhodný pro dospělé a děti od 3 let..

1 „Formula FITO BRONHO 10“ („Fito Broncho 10“) - kombinace výtažků z 10 léčivých rostlin, které jsou součástí sirupu Dr. MOM ® podle pokynů.

2 Expektorační účinek sirupu Dr. MOM ® znamená odstranění sputa, včetně infekčního agens a jeho odpadních produktů.

Pastilky na bylinné kašel

Vhodné pro komplexní léčbu dospělých a dětí od 3 let.

1 Lék obsahuje éterické oleje. Inhalačního účinku je dosaženo inhalací par éterických olejů.

Dr. Mom Cough Sirup je komplexní expektorans a protizánětlivé léky.

Obsahuje účinné rostlinné látky, které mají změkčovadlo, protizánětlivé, vykašlávání, sekreční, sekreční, bronchodilatační, mukolytické a vykašlávání působící na základě úplné normalizace porušení poměrů mezi jednotlivými složkami viskózního sputa, což přispívá k jeho snadnějšímu kašlání.

Na této stránce naleznete všechny informace o Doctor Mom: kompletní návod k použití pro tento lék, průměrné ceny v lékárnách, úplné a neúplné analogy této drogy, stejně jako recenze lidí, kteří již použili sirup Dr. Chcete zanechat svůj názor? Prosím, napište do komentářů.

Klinická a farmakologická skupina

Bylinné vykašlávání.

Podmínky lékárny

Over-the-counter.

Kolik je Dr. Mami? Průměrná cena v lékárnách je na úrovni 200 rublů.

Uvolněte formu a složení

Doctor Mom je propuštěna na kašel ve formě pastilek, roztoků, mastí a sirupů.

 1. Složení sirupu Dr. Mom zahrnuje extrakty z kořenů lékořice, kurkumy, léčivého zázvoru, elecampanu, semen listů, kořenů posvátné bazalky, listů, květů, kůry, kořenů Vasica adatoda, semen, ovoce, kořenů indického nočního třesku, pepře cubeba, ostružin terminály, listy, dužina, šťáva z Barbados aloe, menthol.
 2. V pastilkách Dr. Mom jsou mentol, výtažky ze skutečného zázvoru, léčivé emblémy, lékořice.
 3. Doktor Mom mast obsahuje kafr, mentol, tymol, terpentýn, eukalyptus, muškátové oleje.

Farmakologický účinek

Kašelový sirup Dr. MOM se vyrábí na bázi přírodních ingrediencí bez použití omamných látek a alkoholu. Vlastnosti akce jsou způsobeny vlastnostmi složek, které tvoří léčivo:

 • Vasikova adatoda se vyznačuje antispasmodickým, mukolytickým a expektorantním účinkem;
 • Nahá lékořice poskytuje sedativní, protizánětlivý, analgetický, vykašlávací účinek;
 • léčivý zázvor poskytuje silný protizánětlivý účinek;
 • Indický noční košilka se používá jako antipyretikum a expektorant;
 • cubeb pepper poskytuje expektorační a protizánětlivý účinek;
 • svatá bazalka má antiseptický, antipyretický, diaforický a expektorantní účinek;
 • Aloe Barbados má decongestant a expektorant účinek;
 • elecampanový kartáč má antiseptické, antispasmodické, expektoranční vlastnosti;
 • terminalium belerica poskytuje decongestant a expectorant akci;
 • dlouhá kurkuma se vyznačuje protizánětlivými a antibakteriálními vlastnostmi;
 • levomenthol působí jako analgetikum, antispasmodikum a antiseptikum.

Mechanismus účinku léku Dr. Mom spočívá v jeho výrazném expektorančním, sekretomotorickém a sekretolytickém působení. Tento přírodní rostlinný přípravek má také stimulační účinek na buňky žláz sliznice dýchacích cest, zvyšuje sekreci sliznic v průduškách a alveolech a stimuluje ciliární aktivitu epitelu dýchacího systému..

Mechanismus účinku tohoto rostlinného léčiva je založen na měkké aktivaci hydrolyzujících enzymů buněk bronchiálních žláz a alveol, a v důsledku toho se snižuje viskozita sputa, což vede ke snížení kašle. Složitá interakce všech složek bylinného přípravku a stimulace obranyschopnosti těla.

Indikace pro použití

Kašelový sirup je předepsán pro symptomatickou léčbu respiračních onemocnění (akutních a chronických), které jsou doprovázeny suchým kašlem nebo kašlem s obtížně oddělitelným sputem..

Indikace pro použití drogy jsou:

 1. Akutní.
 2. Akutní a chronické.
 3. Akutní tracheobronchitida.
 4. Akutní.
 5. Akutní.
 6. Chronická laryngotracheitida, chronická nasofaryngitida.
 7. (jako součást komplexní terapie).
 8. Infekce dýchacích cest komplikované bronchitidou, laryngitidou nebo tracheitidou.
 9. , doprovázený kašlem s obtížemi při vypouštění sputa.
 10. Mechanické podráždění sliznice dýchacích cest.

Kontraindikace

Navzdory vysoké účinnosti sirupu není v žádném případě vhodný pro každého. Nelze jej tedy podat dětem mladším 3 let, ani během kojení a těhotenství. Kromě toho je nutné před užitím vyloučit individuální netoleranci látek, které tvoří léčivo, tělem.

Pastilky Dr. Maminka proti kašli jsou zakázány v následujících případech:

 • negativní reakce na jednu ze složek léčiva;
 • věk do 18 let.

Masť se nepoužívá pro přecitlivělost na její složky, černý kašel, sklon ke křečím, narušení integrity kůže v místech použití, falešná záď. Kromě toho je mast pro děti do 3 let zakázána..

Těhotenství a kojení

S použitím tohoto léku při léčbě těhotných a kojících pacientů nejsou žádné zkušenosti, nedoporučuje se předepisovat jej během těhotenství a kojení..

Návod k použití

Návod k použití naznačuje, že lékař doporučuje dávkování sirupu Dr. Mom, s ohledem na věk pacienta.

 • Dospělí a děti od 14 let: 1-2 lžičky (5-10 ml) 3krát denně.
 • Děti ve věku 3 až 5 let, 1/2 lžičky (2,5 ml) 3krát denně; ve věku od 6 do 14 let - 1 / 2-1 čajová lžička (2,5-5 ml) 3krát denně.

Průběh léčby je 2-3 týdny. Na základě doporučení lékaře je možné prodloužit dobu trvání a opakovat léčebné cykly.

Vedlejší efekty

Složení léčiva zahrnuje pouze rostlinné složky, takže jde o poměrně mírný lék, který nemá žádný systémový účinek na organismus. V některých případech může Dr. Mom z kašle vyvolat nežádoucí účinky ve formě alergických reakcí různé závažnosti.

Předávkovat

V návodu k použití nejsou popsány případy předávkování léky, avšak s cílem zabránit vzniku a výskytu nežádoucích účinků se nedoporučuje užívat sirup déle než 7 dní..

Je třeba zvážit, že při delším používání léků na bázi kořene lékořice nebo podobných rostlinných výtažků se můžete setkat:

 • otok
 • vysoký krevní tlak;
 • hypokalémie;
 • myoglobinurie;
 • bolest v srdci;
 • hypokalemická myopatie.

speciální instrukce

 1. Droga obsahuje cukr, který je třeba vzít v úvahu jak u pacientů s diabetes mellitus, tak u lidí s nízkokalorickou dietou.
 2. Jedna jednorázová dávka pro dospělé (5-10 ml) obsahuje 3,75-7,5 g sacharózy, což odpovídá 0,31-0,62 XE.

Pokud se lék stal nepoužitelným nebo vypršela jeho platnost, nelikvidujte jej v odpadní vodě ani na ulici. Musíte dát lék do sáčku a dát jej do nádoby na odpadky. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí..

Léková interakce

Dr. Mom je farmaceutická značka, která prodává pastilky, sirup a mast pro léčbu nachlazení a těžkého kašle..

Všechny tyto léky jsou rostlinného původu a jsou vhodné pro použití i dětmi..

Mladé ženy, které se nedávno staly matkami, se však často ptají, zda mohou takové drogy užívat, protože během laktace je mnoho zakázáno.

Vzhledem k rostlinnému původu jsou léky této řady schváleny pro použití během laktace. V některých zvláště pokročilých případech může být Dr. Momka prostě k ničemu, a brát ji samostatně je nebezpečné.

Proto musí mladá matka nejprve navštívit lékaře, složit všechny potřebné testy a po konzultaci s odborníkem zahájit léčbu těmito léky.

Indikace pro použití

Pastilky a sirupy jsou dnes určeny k použití:

 • s faryngitidou;
 • s laryngiathou;
 • během léčby bronchitidy jakékoli etymologie;
 • pro léčbu tracheitidy.

Masť se používá jako komplexní terapie k léčbě všech výše uvedených nemocí a také pro:

 1. Odstraňte bolesti hlavy a kloubů způsobené různými vnějšími faktory.
 2. K léčbě osteochondrózy v zádech a krku.
 3. Chcete-li odstranit nosní přetížení.

Odkaz! Sirup, pastilky a mast můžete používat společně ve formě komplexního ošetření a odděleně od sebe. Skutečné společné používání urychluje nástup pozitivního účinku.

Vedlejší efekty

I přes svůj rostlinný původ nelze Dr. Mom použít v následujících případech:

 1. V přítomnosti alergické reakce na kteroukoli její složku.
 2. Ve věku méně než tří let.
 3. Při přenášení dítěte.

Masť je rovněž zakázána pro použití s ​​černým kašlem, záchvaty jakéhokoli původu a falešnou zádí. Tento lék také nemůžete aplikovat na kůži se žádným druhem poškození..

Někdy se mohou objevit negativní účinky z příjmu, jako například:

Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto příznaků, měli byste okamžitě přestat užívat léky a okamžitě informovat svého lékaře.

Jak to ovlivňuje kojení a dítě?

Doposud nebylo provedeno dostatečné množství studií o účinku léku na mateřské mléko a dítě z etických důvodů. Podle četných recenzí samotných mladých matek a odborníků však takové léky nemají absolutně žádný vliv na kojení.

Dr. Mom nemá negativní dopad na samotné dítě. Alergii se může u dítěte vyvinout pouze ve velmi vzácných případech, protože malé množství jeho účinných látek vstupuje do těla dítěte spolu s mlékem.

S výhradou pokynů a lékařských pokynů však nebude používání Dr. Moma nijak poškozeno.

Aby se zotavilo rychleji a udržovalo zdraví dítěte a mladé matky, měli bychom začít užívat tyto léky až po návštěvě lékaře a přísném dodržení předepsané dávky. Většina lékařů dnes důrazně doporučuje, aby mladé matky byly léčeny takovou drogou po dobu nejvýše sedmi dnů v řadě a její užívání by mělo být zahájeno nejpozději druhý den nemoci..

Vyberte si ze sirupu, pastilek nebo masti

Doktorka však nemá povoleno používat ženy během laktace ve všech formách uvolňování:

Přestože většina lékařů věří, že tento lék v jakékoli formě neovlivňuje kojení a dítě, stále se důrazně doporučuje přerušit kojení po celou dobu léčby. Pouze den po zrušení léku může být laktace znovu obnovena.

Alternativní léčba

Existují i ​​jiné možnosti. Navíc můžete použít oba analogy takového léku a uchýlit se k alternativním metodám medicíny. Hlavní věc je projednat zvolenou možnost s lékařem.

Analogy

Nejbližší náhradou za Doctor Mom dnes je:

Poraďte se s lékařem o nutnosti ukončit kojení, když je berete. Nezapomeňte také, že každý lék má své vlastní kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu.

Lidové léky

Doma se můžete pokusit zmírnit svoji pohodu a rychle se zlepšit tím, že využijete následující recepty:

Pro rychlé zotavení může kojící žena kombinovat použití určitých zdravotnických prostředků a receptů alternativní medicíny. Mluvíme o inhalaci brambor a opláchnutí. Správné a včasné léčení jakýchkoli nemocí mladé matky není jen zárukou její pohody, ale také zárukou zdraví jejího dítěte..

Než začnete užívat léky z řady Doctor MOM ®, měli byste si pečlivě přečíst pokyny. Obsahují informace o složení fondů, indikacích pro použití, vedlejších účincích, kontraindikacích atd. Informace o interakci s jinými drogami, dávkování, skladovacích podmínkách a době použitelnosti jsou důležité pro použití drog. Návod k použití léků pod ochrannou známkou Doctor MOM ® také obsahuje informace o výrobci a další užitečné údaje.

Před použitím léku byste se měli nejen seznámit s kontraindikacemi a indikací, ale také se poradit se svým lékařem.

Integrovaný přístup k léčbě kašle

Dr. MOM ® je řada léků proti kašli a nachlazení pro dospělé a děti. Prostředky jsou určeny k eliminaci příznaků virových infekcí horních cest dýchacích. Produktová řada zahrnuje rostlinné pastilky a sirup proti kašli, mast pro symptomy nachlazení.

Funkce aplikace

Podle pokynů k užívání léků z řady Doctor MOM ® jsou prostředky odebírány ústně (sirup, pastilky) nebo navenek (mast).

Doporučuje se rozpustit jeden kus každé dvě hodiny. Maximální denní dávka je deset pastilek.

Návod k použití sirupu: děti ve věku 3–6 let - 2,5 ml třikrát denně, děti ve věku 6–14 let - 2,5–5 ml třikrát denně; od 14 let - 5-10 ml třikrát denně. Průběh léčby je 2-3 týdny.

Masť na bolesti hlavy se aplikuje na chrámy, s nosní kongescí a rýmou - na křídlech nosu, na bolesti zad a svalů - na rušivou oblast 2. Více informací naleznete v pokynech * Dr. MOM ®.

1 Jednoduchý sirup - lékořice. Výrazný účinek sirupu Doctor MOM® byl zaznamenán třikrát častěji než při použití lékořice. (Bylinkový sirup proti kašli Doctor MOM ® v léčbě akutních respiračních infekcí u dětí. I.N. Zakharova, A.L. Zaplatnikov, E.M. Ovsyannikova, A.V. Suzdalenkov, V.A. Ivanov. Časopis Medicum ”, Pediatrics, No. 2, 2004.).

2 Podle pokynů pro lékařské použití masti Doctor MOM ® Phyto.

Dr. maminka během laktace. Prostředky pro kašel "Doctor Mom" ​​během kojení: měly by si matky dávat pozor na tyto bylinné prostředky

Bylinné vykašlávání

Účinné látky

Osivo, kořeny a listy svaté bazalky (Basil)
- kořen lékořice (lékořice)
- oddenky kurkumy dlouhé (Curcumae longae rhizoma)
- rhizomes of ginger officinalis (zázvor)
- listy, kořeny, květiny, adika kůra Vasiky
- kořeny, ovoce, semena indického nočního můstku
- Kořeny Elecampane (Helenii rhizoma)
- ovoce pepře cubeba
- ovoce terminalia bellerica
- listy, šťáva a dužina Aloe Barbados (Aloe)
- levomenthol (menthol)

Vypouštěcí forma, složení a balení

◊ Sirup tmavě zelené barvy, s vůní ananasu.

1 ml
suché extrakty izolované z:
adatoda z listů Vasiky, kořeny, květiny, kůra (Adhatoda vasika)6 mg
list aloe barbados, šťáva a dužina (Aloe barbadensis)5 mg
Bazilika Nejsvětějšího listu, semen a kořenů (Ocinum sanctum)10 mg
elecampane racemosa (Inula racemosa)2 mg
zázvorový léčivý oddenek (Zingiber officinale)1 mg
kurkumské oddenky (Curcuma longa)5 mg
indiánské kořeny, plody, semena (Solanum indicum)2 mg
ovocné papriky (Piper cubeba)1 mg
holé kořeny lékořice (Glycyrrhiza glabra)6 mg
Terminalia of Fruit bellerica (Terminalia belerica)2 mg
levomenthol0,6 mg

Pomocné látky: sacharóza - 750 mg, glycerol - 50 mg, monohydrát kyseliny citronové - 0,65 mg, benzoát sodný - 3,5 mg, methylparahydroxybenzoát sodný - 1 mg, propylparahydroxybenzoát sodný - 0,5 mg, kyselina sorbová - 0,5 mg, barvivo BQ Supra (barvivová směs) chinolinová žlutá a brilantní modrá) - 0,6 mg, ananasová příchuť - 0,002 ml, čištěná voda - do 1 ml.

100 ml - lahve ze zeleného polyetylén tereftalátu, korkové s hliníkovým nebo plastovým krytem s prvním ovládacím prvkem (1) s odměrkou z polypropylenu (15 ml) - kartonové obaly.
150 ml - láhve zeleného polyetylén tereftalátu, korkové s hliníkovým nebo plastovým víkem s prvním ovládacím prvkem (1) s odměrkou z polypropylenu (15 ml) - kartonové obaly.

farmaceutický účinek

Kombinované léčivo rostlinného původu; má bronchodilatační, mukolytický, vykašlávací a protizánětlivý účinek.

Farmakokinetika

Údaje o farmakokinetice léčiva nejsou uvedeny.

Indikace

Symptomatická léčba akutních a chronických respiračních onemocnění doprovázených suchým nebo kašlem se sputem obtížně oddělitelným:

- laryngitida, včetně "přednáška";

Kontraindikace

- přecitlivělost na složky léčiva;

- nedostatek sacharózy / isomaltázy, intolerance fruktózy, malabsorpce glukózy-galaktózy;

- děti do 3 let.

Upozornění: u pacientů s diabetem.

Dávkování

Děti ve věku 3 až 5 let - 1/2 lžičky (2,5 ml) 3krát denně; ve věku od 6 do 14 let - 1 / 2-1 lžička (2,5-5 ml) 3krát denně.

Dospělí a děti starší 14 let - 5-10 ml 3krát denně.

Průběh léčby je 2-3 týdny. Na základě doporučení lékaře je možné prodloužit dobu trvání a opakovat léčebné cykly.

Vedlejší efekty

Nevolnost a bolest břicha, alergické reakce.

V případě nežádoucích účinků, které nejsou popsány v pokynech, by měl pacient přestat užívat lék a informovat ošetřujícího lékaře.

Předávkovat

Informace o předávkování lékem dosud nebyly hlášeny..

Léková interakce

speciální instrukce

Pokud příznaky onemocnění přetrvávají nebo je pozorováno zhoršení, musí pacient léčivo přestat užívat a vyhledat lékaře.

Lék obsahuje sacharózu, kterou je třeba vzít v úvahu jak u pacientů s diabetes mellitus, tak u lidí s nízkokalorickou dietou. Jedna jednorázová dávka pro dospělé (5-10 ml) obsahuje 3,75-7,5 g sacharózy, což odpovídá 0,31-0,62 XE.

Lék by měl být uchováván mimo dosah dětí. V případě náhodného nebo úmyslného spolknutí léku dítětem okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Pokud byl léčivý přípravek nepoužitelný nebo vypršela jeho platnost, neměl by být vyhozen do odpadních vod nebo do ulice. Musíte dát lék do sáčku a dát jej do nádoby na odpadky. Tato opatření pomohou chránit životní prostředí..

Dopad na schopnost řídit vozidla a mechanismy

Droga neovlivňuje schopnost provádět potenciálně nebezpečné činnosti, které vyžadují zvýšenou koncentraci pozornosti a rychlost psychomotorických reakcí (řízení, práce s pohybovými mechanismy, práce dispečera a operátora)..

Těhotenství a kojení

Vzhledem k nedostatečným zkušenostem s těhotnými a kojícími ženami se nedoporučuje zařazení léku do této skupiny pacientů.

Použití v dětství

Užívání této drogy u dětí mladších 3 let je kontraindikováno.

Podmínky lékárny

Lék je vydáván bez lékařského předpisu.

Podmínky skladování

Lék by měl být skladován mimo dosah dětí při teplotě nepřesahující 30 ° C. Trvanlivost je 3 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

 • Dr. mami
 • Lazolvan
 • Rozpětí

  Když je nutné vybrat léky pro dítě, mnoho rodičů má tendenci bylinné prostředky. Jsou ve velkém sortimentu vyráběném různými farmaceutickými společnostmi ve formě sirupu, tablet, pastilek, mastí, krémů, lektvarů a dalších lékových forem. Jednou z populárních linií jsou drogy zvané Dr. Mom. Když jsou předepsány dětem a jak je správně používat v dětství?

  Formulář vydání

  Léky Dr. Mom jsou vyráběny v této podobě:

  1. Sirup Jedná se o ananasovou vůni tmavě zelené silné tekutiny, která se prodává ve 100 ml lahvích s odměrkou.
  2. Pastilky. Jsou zastoupeny kulatými bonbóny se 7 různými příchutěmi. Tyto rostlinné absorbovatelné sladkosti se prodávají v baleních po 16 až 24, balených v blistrech nebo proužcích..
  3. Mast. Představuje ji průsvitná bílá látka s vůní gáfru a mentolu. Masť je umístěna v plastových nádobách v množství 20 g v každém balení.

  Struktura

  Dr. Mom má v každém z přípravků své vlastní účinné látky, reprezentované zejména přírodními a rostlinnými složkami:

  • Sirup obsahuje výtažky z 10 rostlin, mezi nimiž jsou výtažky z lilku, lékořice, bazalky, zázvoru, kurkumy a aloe. Kromě toho tento lék zahrnuje levomentol a ananasovou příchuť, sacharózu, barviva, vodu, glycerol a další sloučeniny, které jsou dalšími látkami v této formě medicíny.
  • Masť je na bázi gáforu, muškátového oleje, terpentýnového oleje a levomentolu. Kompozice také obsahuje tymolový a eukalyptový olej a jedinou pomocnou složkou je měkký bílý parafin.
  • Hlavními složkami pastilek, poskytujících jejich terapeutický účinek, jsou výtažky ze zázvoru, lékořice a embliki, doplněné levomentolem. Kromě toho lízátka zahrnují glycerol, sacharózu, různá barviva, příchutě a další přísady.

  Provozní princip

  Drugs Dr. Mom působí komplexně na tělo nemocného dítěte:

  • Sirup má expektoranční a bronchodilatační účinek. Bylinné složení pomáhá odstraňovat hlen a čistit průdušky a také eliminuje zánětlivý proces. Díky mentolu má tento lék také antiseptické a antispasmodické účinky..
  • Masť má rušivý a lokální dráždivý účinek. Tento léčivý přípravek působí lokálně a zajišťuje aktivaci nervových receptorů kůže a krevních cév. Terpentýn jako součást produktu poskytuje oteplovací účinek a pomáhá zmírňovat bolest. Thymol a eukalyptový olej mají antiseptický a antimikrobiální účinek a díky muškátovému oleji tento lék snižuje aktivitu zánětu. Masť aplikovaná na hrudník nebo nosní kůži má také inhalační účinek..
  • U pastilek jsou zaznamenány protizánětlivé a analgetické účinky, což je způsobeno přítomností zázvoru a embliki v lízatkách. Mentol v takovém léku pomáhá zmírňovat křeče a má antiseptické vlastnosti, a díky lékořice má lék také expektorační účinek.

  Indikace

  Linka Dr. Mom je poptávka po nemocech, jedním z projevů je kašel. Léky jsou zvláště předepisovány na suchý kašel způsobený bronchitidou, tracheitidou, laryngitidou, faryngitidou, akutními virovými infekcemi dýchacích cest a dalšími patologiemi. Mast se také předepisuje nachlazení, aby se zbavil nazální kongesce. Tato forma je také účinná při bolestech ve svalech nebo bolestech hlavy..

  V jakém věku je dovoleno vzít?

  Sirup se smí používat u dětí starších 3 let. Použití masti je stejné věkové omezení. Obě léky jsou schváleny pro děti starší tří let, ale měly by se používat opatrně, aby nedošlo k vyvolání alergie..

  Instrukce pro pastilky varují, že tento nástroj by neměl být používán pro děti do 18 let. Důvodem je přítomnost chemikálií v kompozici, velká velikost lízátek a nedostatek klinických studií u dětí. V praxi je však tato forma často předepisována adolescentům ve věku 14 a více let.

  Kontraindikace

  Léky Dr. Mom nejsou podávány, pokud:

  • Dítě odhalilo přecitlivělost na jakoukoli složku léčiva.
  • Dítě má dědičné patologie, u kterých je narušen metabolismus uhlohydrátů (taková kontraindikace je relevantní pro sirup a pastilky).
  • Dítě má poškození kůže nebo kožních onemocnění, jako je ekzém nebo dermatitida (jedná se o kontraindikaci použití masti).

  Navíc opatrnost při léčbě sirupu vyžaduje přítomnost diabetu u dítěte a mast se nedoporučuje pro bronchiální astma.

  Vedlejší efekty

  Protože všechny léky Dr. Mom jsou založeny na přírodních složkách, může se na kteroukoli z nich objevit alergická reakce. Může to vypadat jako svědivá vyrážka, nepříjemný pocit v břiše, otok některé části těla nebo silné svědění. Při vdechování částic masti může dojít k bronchospasmu nebo hojnému slzení. Výskyt některého z těchto nežádoucích účinků vyžaduje ukončení léčby a konzultaci s lékařem o správné léčbě.

  Návod k použití a dávkování

  • Sirup se podává 3krát denně a lék se dávkuje lžičkou nebo odměrkou. Dávka se volí na základě věku malého pacienta. Pro děti od 3 do 5 let je to 2,5 ml léku, pro děti od 6 do 13 let - od 2,5 do 5 ml, ve věku 14 let a starších - od 5 do 10 ml.
  • Masť je lubrikována výhradně kůží 1-2krát denně (ne více než 3krát), snaží se dostat na sliznici. Po aplikaci se lék jemně otře lehkou masážou ošetřované oblasti. U rýmy jsou křídla nosu namazána kašlem, horní částí hrudníku a zad, bolestí svalů - bolestivou oblastí a bolestmi hlavy - oblastí chrámů..
  • Lízátka rostlin jsou pro dospělé předepisována 1 pastilkou každé dvě hodiny, ale ne více než 10 kusů za jeden den. Lék není žvýkat ani polykat, ale pomalu se vstřebává do úst.
  • Jak dlouho si sirup vezme, ošetří se mastí nebo rozpustí pastilky, musí lékař určit. Obvykle je doba podávání až 2 až 3 týdny. Pokud je nutné pokračovat v léčbě, poraďte se nejprve s odborníkem.

  Předávkovat

  V anotaci k lékům bylo uvedeno, že vysoké dávky některého z druhů Dr. Mom nepříznivě neovlivnily lidské tělo..

  Interakce s jinými drogami

  Žádné z léků by nemělo být kombinováno s léky, které blokují kašelový reflex nebo snižují tvorbu hlenu v průduškách. S touto kombinací se stav pacienta zhorší, protože sputum v plicním traktu stagnuje..

  Podmínky prodeje a skladování

  Všechny léky jsou dostupné v lékárnách jako volně prodejné léky. Průměrná cena balení pastilek je 120 rublů, sklenice masti - asi 140 rublů a jedna láhev sirupu - asi 160 rublů.

  Úložný prostor

  • Uchovávejte talíře s pastilkami, lahvičkou sirupu nebo sklenicí masti doma, kde je pro malé dítě nepřístupné. Je důležité, aby byl suchý..
  • Doporučená skladovací teplota masti je od 15 do 25 stupňů Celsia pro sirup a pastilky - ne vyšší než +30 stupňů Celsia.
  • Kromě toho je třeba sledovat dobu použitelnosti tohoto léčivého přípravku a po uplynutí této doby dítěti nedávat lék. V sirupu jsou to 2 roky, v masti - 3 roky a v pastilkách - 5 let.

  Dnes se nové kmeny chřipky objevují každoročně, některé z nich mohou být velmi nebezpečné, například tzv. „Prasečí“ nebo „ptačí chřipka“. Není překvapivé, že v období epidemií jsou kojící matky znepokojeny prevencí a léčbou chřipky při laktaci. Rovněž se obávají možnosti kojení během nemoci..

  Jsou chřipka a kojení kompatibilní??

  Někteří lékaři stále doporučují kojícím ženám, které mají během kojení chřipku, aby přestaly kojit, a tvrdily, že dítě může být nakaženo mateřským mlékem. Faktem však je, že v době, kdy matka zjistí chřipku během krmení, byl patogen již přenesen na dítě. Spolu s mlékem však dítě dostává nejen chřipkový virus, ale také mateřské protilátky, jakož i enzymy a hormony, vitamíny a minerály, které posilují imunitní systém. Proto by v žádném případě nemělo být dítě odstaveno nebo vařeno mléko.

  Léčivé přípravky proti chřipce

  Chřipka s kojením je nebezpečná nemoc s velkým počtem závažných komplikací. Proto musí kojící matka na samém začátku onemocnění vyhledat lékaře, aby předepsala léčbu.

  Většina kombinací chřipkových léků není kompatibilní s kojením. Při chřipce během kojení jsou povoleny interferonové přípravky (Viferon, Grippferon). Mimochodem, měly by být považovány za profylaxi chřipky během laktace během epidemií.

  Můžete snížit teplotu paracetamolu během kojení a léků na jeho základě, jakož i Nurofen. Usnadněte nosní dýchání „Nazivin“, „Nafthyzin“, „Pinosol“, nosní sliznice musí být navlhčena sprejem na bázi mořské vody. Sběr prsu, kořen lékořice, Lazolvan, Gedelix, Doctor Mom pomůže kašel.

  Bolest v krku může být prvním příznakem nachlazení nebo bolestí v krku. Každá osoba, která tento problém pocítila, se začíná intenzivně léčit: kdo nakupuje všechny léky nachlazení v lékárně a kdo používá alternativní metody. Bolest v krku během kojení se stává zvláštním problémem, protože kojící matka nemůže pít všechny léky v řadě.

  Jak zacházet s krkem kojící matky?

  Pokud má žena při kojení bolest v krku, je výběr metody léčby mnohem komplikovanější. Používání většiny léků během laktace je zakázáno. Důvodem je skutečnost, že většina z nich přechází do mateřského mléka a může mít řadu negativních důsledků: střevní kolika, alergická reakce a problémy s játry a ledvinami u dítěte. Před ošetřením krku laktací jedním nebo druhým lékem je nutné se seznámit s jeho kontraindikacemi. A přesto, z bolesti v krku s laktací existují tradiční a lidové léky:

  Tradiční léky na krk pro laktaci zahrnují použití tablet, sirupů, výplachů a sprejů. Prášky na krk během kojení by se měly užívat jednou při vysoké teplotě. Kloktání s laktací je nejnebezpečnější ošetření. K tomu se doporučuje přidat 1 lžičku soli na sklenici teplé vařené vody,? lžička sody a 4 kapky jódu a kloktání s tímto roztokem je nutné po celý den. Účinné jsou také výplachy roztokem furatsilinu..

  Ze sirupů můžete použít Doctor MOM, Gedelix, Elixir prsu a další (které neobsahují bromhexin). Hexoral je krční sprej, který není pro kojení zakázán. Je účinný při léčbě virových onemocnění a je vhodné jej používat (dost 2krát denně).

  Použití nekonvenčních prostředků, pokud má kojící matka bolest v krku

  Z lidových metod můžete použít vařené mléko s plátkem másla a lžičkou medu. Efektivní je použití medu s česnekem, stačí jen 1 stroužek česneku a 1 lžička medu. Můžete žvýkat část propolisu na určitou dobu, jen abyste sledovali, jak na to dítě bude reagovat. Propolis je vynikající protizánětlivé, antibakteriální a antivirové činidlo, ale může vyvolat alergické reakce..

  Pokud si kojící matka všimne příznaků nachlazení, pak se několik dní může pokusit o léčbu sama, ale při neexistenci účinku a zvýšení teploty byste se měli poradit s lékařem.

  Nachlazení s GV

  Gynekolog, zaměstnanec Ústavu klinické farmakologie Moskevské státní lékařské zubní univerzity, Ph.D..

  Doba nachlazení je od několika dnů do několika týdnů. K infekci ARI dochází při vdechování kapiček sputa obsahující viry, které vstupují do vzduchu od nemocných lidí při kašlání, kýchání a mluvení.

  V lidském těle se viry rychle rozmnožují ve sliznici horních cest dýchacích. Každý typ viru ARI má „tendenci“ ke specifickému hornímu dýchacímu traktu. Například virus parainfluenza - do sliznice nosních cest a hrtanu, nosorožce - hlavně do sliznice nosních cest. V důsledku toho se u pacientů vyvine otok, zánět sliznic dýchacích cest ovlivněných infekcí. Odtud viry vstupují do krevního řečiště a šíří se do různých orgánů..

  Citlivost na akutní respirační infekce u kojících matek je velmi vysoká: jejich dýchací orgány neustále pracují s velkou zátěží, protože výroba mléka vyžaduje velké energetické náklady a velké množství kyslíku.

  Od proniknutí viru do horních cest dýchacích až po vývoj nemoci prochází průměrně 1 až 3 dny.

  Hlavními příznaky všech nachlazení jsou horečka, rýma, kýchání, nosní kongesce, bolest v krku, kašel.

  Průběh akutních infekcí dýchacích cest není zpravidla závažný a krátký (od 3 do 10 dnů). Tyto nemoci (zejména chřipka) jsou však pro své komplikace nebezpečné. Zhoršují chronická onemocnění, včetně „tichých“ ložisek infekce. Proto by léčba neměla být opomíjena, pokud se vyskytnou akutní respirační infekce, i když je nemoc snadno tolerována..

  Léčba akutních respiračních infekcí by měla být zahájena co nejdříve. Při prvních příznacích nemoci musíte vyhledat lékaře, který vám doporučí vhodnou terapii. Doma musí nemocná matka nosit masku na jedno použití, kterou je třeba měnit každé 2 hodiny. Kojení by nemělo být zastaveno, když dojde k ARI, s výjimkou případů předepisování léků neslučitelných s kojením..

  Doposud nebyl vytvořen žádný účinný lék proti virové infekci horních cest dýchacích. Taková činidla jako REMANTADIN, RIBOVIRIN, ARBIDOL, která potlačují reprodukci téměř všech virů, jsou účinná pouze jako profylaxe nebo v prvních hodinách nemoci. Mají však vedlejší účinky, které se mohou objevit u dítěte: narušují gastrointestinální trakt, způsobují bolesti břicha a uvolněné stoličky; zvýšení nervové vzrušení; na kůži se může objevit alergická vyrážka. A když používáte IMMUNAL, komplexní homeopatický lék AFLUBIN, jsou možné alergické reakce v drobčkách.

  Lékaři nedoporučují kojícím matkám používat tyto léky. Při akutních respiračních infekcích však mohou za účelem prevence nebo léčby vštípit GRIPPFERON (rekombinantní lidský interferon alfa-2b získaný genetickým inženýrstvím) do nosních cest, které nemají žádné kontraindikace a nedávají vedlejší účinky..

  Kromě toho čípky VIFERON, které jsou komplexem rekombinantního lidského interferonu alfa-2b v kombinaci s tokoferol acetátem (vitamin E) a kyselinou askorbovou, lze použít při léčbě kojících žen..

  Je třeba si uvědomit, že při virové infekci není použití antibiotik opodstatněné. Antibakteriální léčiva nepůsobí na viry, proto se provádí symptomatická léčba zaměřená na snížení intoxikace a zvýšení obranyschopnosti těla. V některých případech však může lékař mít podezření na bakteriální komplikace, jako je bolest v krku nebo pneumonie, a předepsat antibiotikum, které je kombinováno s kojením (lékař musí tuto informaci objasnit). Je-li nutné předepsat konkrétní antibakteriální látku, která není kompatibilní s kojením, pak by mělo být během léčby kojení zastaveno a mléko by mělo být exprimováno ručně nebo pomocí odsávací pumpy a vylité.

  Symptomatická terapie zahrnuje jmenování velkého množství teplého nápoje. Jedná se o důležité opatření, které zabraňuje vysychání sliznic nosu a krku a pomáhá ztenčit sputum, pocení a snížit úroveň intoxikace..

  Je třeba si uvědomit, že horečka se zimou je důležitým ochranným mechanismem. Dokáže lékař včasně diagnostikovat vývoj bakteriálních komplikací akutních infekcí dýchacích cest a nekontrolované použití antipyretik může narušit obraz. Nejbezpečnějším způsobem snížení vysoké teploty (nad 38,5 ° C) u kojících matek je PARACETAMOL, který by měl předepisovat odborník. Takové oblíbené léky nachlazení jako TERAFLU, KOLDREX, FERVEX atd. Se pro kojící ženy nedoporučují, protože jejich účinek na tuto skupinu osob nebyl dosud plně prozkoumán.

  Pro snížení kašle jsou expektoranci předepsáni zředěný sputum, například AMBROXOL (LAZOLVAN), který vám umožní vyčistit průdušky a obnovit jejich funkci. Léky, jejichž hlavní účinnou látkou je bromhexin, jsou kontraindikovány pro kojící a těhotné ženy.

  Při kašlání budou kojícím ženám pomáhat bylinné přípravky na bázi kořene lékořice, anýzu, břečťanu, tymiánu, tymiánu, plantejnu a dalších rostlinných složek, které přispívají k vypouštění sputa z průdušek, jako je BREAST ELIXIR (brát 20-40 kapek několikrát denně), GEDELIX, TUSSAMAG, BRONCHIKUM, DOCTOR IOM.

  U rýmy mohou být užitečné vazokonstrikční kapky, které usnadňují nosní dýchání: nafazolin (naftosin), xylomethazolin (galazolin), tetrisolin (tizin), oximetazolin (nazivin). Můžete je používat ne déle než 3-5 dnů. Bude užitečný rostlinný přípravek - PINOSOL olejové kapky, které mají protizánětlivé a antimikrobiální účinky.

  S výtokem z nosu můžete pro zvlhčení nosní sliznice použít sprej AQUAMARIS, SALIN připravený na bázi mořské vody. Tyto léky ředí hlen, zlepšují jeho výtok a přispívají k normalizaci fungování nosní sliznice.

  Pro bolest v krku je možné použít lokální antiseptická (antimikrobiální) léčiva HEXORAL (roztok, sprej), CHLORGEXIDINE, IODINOL (roztok kloktání v krku), tablety pro resorpci SEBIDINU, STREPSILY. K lubrikaci sliznice hltanu se používá LUGOLOVÝ ROZTOK (vodný roztok jodidu draselného)..

  DOCTOR IOM

  Akutní respirační onemocnění, doprovázená rýmou, kašel (jako součást komplexní terapie);

  Bolesti svalů, bolesti zad;

  U ARI, doprovázeného kašlem, se masti nanáší na oblast krku a hrudníku vpředu i vzadu a třením lehkými masážními pohyby. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výsledku, můžete si zahřát teplou zábal.

  U akutních infekcí dýchacích cest doprovázených rýmou nebo ucpaným nosem by se mast měla aplikovat na kůži na křídlech nosu..

  Pro bolest ve svalech v zádech se masti aplikují na postiženou oblast a tře se, dokud se neobjeví pocit tepla..

  Pro bolesti hlavy by měla být masti aplikována na kůži časové oblasti.

  U dospělých je možné použít léčivo ve formě inhalace páry. K tomu se 2 lžičky masti rozpustí v 1 litru horké vody, páry se několik minut vdechují. Vdechování lze provádět 2-3krát denně.

  Pastilky, sirup a mast Dr. Mom: návod k použití pro kašel, pro děti a během těhotenství, cena léku na medicalmed.us

  Pokud se vyskytnou nežádoucí účinky, musí být užívání léku přerušeno.

  Návod k použití Dr. Mom (způsob a dávkování)

  Pokyny pro sirup informují, že by měly být podávány děti ve věku 3–5 let? lžička znamená. U dětí mladších 14 let se podává 1 čajová lžička. Návod k použití Dr. Mom pro dospělé a dospívající od 15 let uvádí, že musíte užívat lék 3x denně po dobu 1–2 lžiček.

  Droga se užívá před jídlem. Chutná docela dobře, takže může být spotřebován nezředěný. Průběh podávání je navržen na 2-3 týdny, ačkoli symptomy mohou zmizet během několika dní.

  Pro dospělé, kteří užívají lízátka dr. Mom, je v návodu k použití uvedeno, že by to mělo být prováděno jednou pastilkou každé 2 hodiny. Lízátka (tablety) se vstřebávají do úst. Pastilky by se neměly užívat v dávce vyšší než 10 kusů denně. Průběh léčby trvá 2–3 týdny.

  Pro dospělé pacienty a děti od 3 let, které používají masti Doctor Mom, návod k použití naznačuje, že by se to mělo provádět 2-3krát denně. V případě výtoku z nosu nebo ucpání nosu se aplikuje určité množství produktu, aniž by se vtřel do kůže na křídlech nosu. Pro bolesti hlavy se mast používá v časové oblasti. Při kašli se lék aplikuje na hrudník a trochu tře. A v případě bolesti v zádech nebo ve svalech se masti lehce vtírají do oblasti, která bolí, a na chvíli ji zakryjeme teplou bandáží..

  Předávkovat

  Nebylo hlášeno žádné předávkování sirupem nebo pastilkami. V případě aplikace masti v množství přesahujícím normu se mohou objevit výrazné vedlejší účinky, stejně jako pocit pálení nebo silné teplo. V případě náhodného požití léku jsou možné bolesti v břiše, zvracení, příznaky deprese nervového systému, ataxie, návaly horka, dušnost, nauzea, průjem, závratě, křeče, ospalost. V případě předávkování mast vyperte z těla vodou a mýdlem. V případě požití je indikován výplach žaludku. Symptomatická léčba.

  Interakce

  Nedoporučuje se používat sirup a pastilky současně s jinými antitusickými látkami a také s léky, které snižují tvorbu sputa, protože to může komplikovat vypouštění zkapalněného sputa..

  Masť není žádoucí kombinovat s jinými mastmi a krémy.

  Podmínky prodeje

  Ve všech formách uvolňování je lék vydáván bez lékařského předpisu.

  Podmínky skladování

  Sirup a pastilky se musí udržovat při teplotách do 30 ° C. Masť může být skladována při pokojové teplotě do 25 ° C, po použití musíte pevně dotáhnout víčko. Tento léčivý přípravek by měl být chráněn před dětmi..

  Skladovatelnost

  Trvanlivost sirupu je 2 cíle, pastilky - 5 let, masti - 3 roky.

  Pro děti

  Maminka Sirup je často dána dětem, jakmile onemocní a objeví se kašel. Tento nástroj je docela populární. Ale pro děti do 3 let je sirup kontraindikován. U starších dětí jsou v pokynech uvedeny jejich dávky. Je snadné dát, protože chutná velmi dobře.

  Pastilky pro děti jsou kontraindikovány, protože v tomto případě neexistují žádné informace o povaze působení drogy.

  Masť je kontraindikována u dětí mladších dvou let.

  Dr. mami během těhotenství a kojení

  Pastilky Dr. Mom během těhotenství jsou kontraindikovány. Mnoho odborníků doporučuje nahradit je sirupem nebo mastí. Lízátka se také nepoužívají kojení. Sirup během těhotenství (a kojení) by se měl užívat 3x denně, 1 lžička. Masť Dr. Mom během těhotenství (a laktace) se používá stejným způsobem jako obvykle: přípravek se nanáší masážními pohyby na hrudník, aniž by se třel.

  Recenze Dr. Mom

  Recenze sirupu ukazují, že účinek užívání drogy je patrný po 2-3 dnech. Existuje mnoho pozitivních názorů na lék. Existují však recenze Dr. Momové, která tvrdí, že tento lék nepomohl..

  Po důkladném prostudování různých názorů lze dojít k závěru, že tento nástroj pomáhá hlavně pacientům, kteří jej začínají užívat při prvních známkách nachlazení a užívají lék v přísném souladu s pokyny.

  Někteří lidé zanechávají recenze o masti Dr. Mom, ve které se uvádí, že kombinovali drogu se sirupem a současně vzali pastilky. V důsledku toho se tito pacienti dokázali rychle a snadno zbavit negativních symptomů nachlazení. To vše nám také umožňuje posoudit Dr. Mom ve všech formách uvolňování jako účinný lék proti kašli..

  Cena Dr. Mami, kde koupit

  Cena Dr. Mom se může mírně lišit v závislosti na formě uvolnění a na prodejci. Sirup stojí asi 145 rublů. Cena masti Dr. Mom je zhruba stejná. Cena pastilek 16-20 kusů v balení je 90–100 rublů. U některých prodejců dosahuje cena pastilek 130 rublů.

  V online lékárně prodává Doctor Mom v Zaporizhia, Charkově, Kyjevě a dalších ukrajinských městech za 30 hřiven v podobě mastí a pastilek. A cena sirupu Dr. Mom je asi 80 hřiven.

  V podzimním období, kdy se dramaticky mění počasí, dochází často k chladu, který neprochází a kojící matky. Často bere překvapivě mladou ženu a její zdraví zůstává hodně žádoucí..

  S nachlazením je stále znepokojující, jak nakazit dítě a zda je možné kojit, pokud je žena nemocná, co lze léčit tak, aby nedošlo k poškození kojení a zdraví dítěte drogami..

  Kojení studená

  Běžné nachlazení je kolektivní koncept, který charakterizuje skupinu virových a mikrobiálních infekcí, spojenou společnými podobnými projevy. Obvykle se při nachlazení objevují zánětlivé léze v nose a krku, může dojít ke všeobecnému neklidu a horečce..

  V medicíně se nachlazení běžně označuje jako SARS (akutní respirační virové infekce) nebo ARI (akutní respirační infekce).

  Dnes je známo více než 200 respiračních virů a desítky mikrobiálních infekcí. Mohou ovlivnit kojící matku, způsobují její nepříjemné příznaky a vedou k narušení celkového stavu a pohody..

  Běžné nachlazení během kojení se často příliš neliší od projevů běžných SARS. Symptomy se objevují od několika hodin do několika dnů od doby infekce, zatímco infekční kojící matka může být několik dní od počátku nemoci.

  Nachlazení během kojení se obvykle projevuje příznaky jako:

  • svědění a suchý nos, časté kýchání
  • chraptivost, podráždění a bolest v krku
  • suchý nebo mokrý kašel
  • bolesti svalů a kloubů
  • celková nevolnost, slabost, ospalost
  • zvýšení teploty z malých na vysoká čísla
  • čirý, tekutý a bohatý výtok z nosu se zesílením, krusty
  • bolest při krku při polykání, bolest v krku
  • bolest v očích, slzení, fotofobie.

  U některých typů virových infekcí může být kombinace symptomů různá a projevy od mírných po silné, což ženě přináší značné nepohodlí.

  Běžné nachlazení během kojení je také nebezpečné, protože ženské tělo se po porodu úplně nezotavilo, pracuje s napětím a imunita ještě plně nefunguje.

  To může vést ke komplikacím, pokud je běžné nachlazení ignorováno nebo nesprávně zacházeno. Kromě toho si kojící matky starají s nachlazením o dítě a jeho zdraví.

  Nachlazení během kojení: jak neinfikovat dítě

  S rozvojem nachlazení během kojení u matky vždy vyvstává otázka, zda je možné pokračovat v krmení dítěte.

  Podle lékařů a specialistů na laktaci je nutné to udělat, dodržovat všechna preventivní opatření a aktivně léčit nachlazení.

  Maminko mateřské mléko je nejlepší lék pro dítě a pro prevenci nachlazení.

  S rozvojem akutních respiračních virových infekcí u matky bude dítě spolu s ní pravděpodobně také přijímat viry, ale kvůli protilátkám mateřského mléka buď onemocní vůbec, nebo rychle a snadno utrpí nachlazení..

  Proto je přísně zakázáno vylučovat dítě během období zima matky, aby to nesnižovalo jeho imunitu a nezvyšovalo jeho šance na nachlazení..

  Matky se často s nachlazením snaží nosit masku, izolovat dítě od sebe co nejvíce, ale tato opatření jsou neúčinná, maska ​​chrání pouze půl hodiny od okamžiku, kdy se obléká, pak je třeba ji změnit nebo vařit (pokud jde o obvazový gáz).

  Kromě toho, zatímco ve stejném domě, nemocná žena nedobrovolně kontaktuje dítě a přenáší na něj část virů.

  Proto je často nezbytné a aktivně krmit dítě, aby na něj přenášely protilátky, a aby byla prováděna veškerá opatření k prevenci nachlazení a aby byly aktivně léčeny léky a metodami kompatibilními s kojením.

  Chlad během kojení: jak se má léčit?

  Běžné nachlazení během kojení vyžaduje zvláštní přístup k léčbě, aby byl účinný pro matku a bezpečný pro dítě. V mnoha případech se aktivně používají lokální terapie a alternativní metody léčby, avšak s takovými přístupy projevy běžného nachlazení trvají déle než u klasické terapie.

  Nejlepší ze všech, pokud lékař zachází s nachlazením s kojící matkou, vybere a předepíše všechny potřebné a bezpečné léky, včetně bylin a lidových léčivých přípravků..

  Dnes se mnoho léků prodává na policích lékáren, ale ne všechny jsou určeny kojícím matkám a jsou bezpečné pro děti. Je zakázáno užívat takové léky, jako je aspirin, teraflu, flucold, coldrex a podobně.

  Nachlazení během kojení vyžaduje pečlivý výběr léčiv s převážně lokálním účinkem a nízkou penetrací do mateřského mléka.

  Ošetřovatelské léčebné metody

  Při bolestech v krku je nutné aktivně eliminovat zánět a patogenní předměty, které ho způsobují.

  Pro tyto účely se používají lokální antiseptika - miramistinový sprej, hexoral, strepsilské kosočtverce, lugol roztok, tantum verde spray a další místní přípravky. Mají analgetické, antiseptické a protizánětlivé účinky..

  Kašelové přípravky by měly být vybírány pouze u lékaře, protože některé rostlinné přípravky mohou ovlivnit kojení a dítě. Při suchém kašlu se používají expektorans a zkapalňování sputa lazolvan, ambroxol, Dr. Mom, Herbion.

  Můžete také použít bylinné přípravky - hedelix, bronchicum, elixír prsu.

  Je zakázáno používat kojící léky s bromhexinem, může pronikat do mateřského mléka a způsobit komplikace u dítěte.

  Při kašlání je důležité pít hodně tekutin, alkalických nápojů, inhalací, což pomáhá při ředění a odstraňování sputa z průdušek. Musíte si dát pozor na čaj s malinami, citronem a medem, mohou to být silné alergeny..

  Pokud máte nachlazení, měli byste také pečlivě zvážit výběr léků - vazokonstrikční kapky a spreje se nesmí používat déle než tři dny, nejbezpečnější jsou bylinné přípravky - pinosol, Dr. Mom.

  Je důležité propláchnout a zvlhčit nosní dutinu léky, jako je fyziologický roztok, aqualor, aquamaris, mořská voda. Při silném přetížení s otoky pomůže sprej vibracím a vazokonstrikčním lékům - snup, tizin, nasol.

  Léky k orálnímu podávání během kojení

  V přítomnosti obecné malátnosti a horečky, při zvýšení teploty o více než 38,5 stupňů, může být nutné užívat antipyretika. Nejbezpečnější pro kojící matky jsou paracetamol a ibuprofen.

  S dobrou tolerancí byste neměli snižovat teplotu na 38,0-38,5, což pomáhá tělu v boji proti virům. Pokud potřebujete užívat antipyretika, měli byste začít s paracetamolem nebo používat metody fyzického chlazení - dostatečný příjem tekutin, tření vlhkou houbou. Pokud je paracetamol neúčinný, lze použít ibuprofen..

  Použití antibiotik nachlazení je nezávisle zakázáno. Měl by je předepisovat pouze lékař a pouze podle přísných indikací (zánět mandlí, bronchitida, zánět středního ucha).

  Některé skupiny antibiotik (tetracykliny, gentamicin) a sulfonamidy jsou během kojení zakázány..

  Zbývající antibiotika jsou předepisována v krátkých kurzech a pod dohledem lékaře.

  Během kojení nachlazení na rtu

  Zvláštní možností pro malátnost je nachlazení na rtu během kojení. Jedná se o zhoršení herpetické infekce, nebezpečné z hlediska přenosu na její dítě.

  Proto se při výskytu oparu na rtech vyžaduje aktivní lokální antivirová léčba - acyklovir, zovirax a dodržování nejpřísnějších opatření osobní hygieny..

  Herpes se při kontaktu přenáší se slinami - je zakázáno líbat dítě, olizovat lžíce a bradavky.

  V závažných případech herpetické infekce s celkovou malátností a horečkou je nutné prodiskutovat s lékařem možnosti systémové léčby acyklovirem..

  Autor publikace: Pediatr, konzultant výživy, trenér kurzu mateřství, CPMiD "Momino Solnyshko" a DS "Karapuz" Pokud si všimnete chyby v textu, vyberte jej a stiskněte kombinaci kláves Ctrl + Enter. poděkovat!

  DOCTOR MOM - návod k použití, popis léku, abstrakt

  Příprava: DOCTOR MOM®KFG: Fytomedikace s expektorančním účinkem Reg. číslo: P č. 015983/01 majitel reg. doc.: UNIQUE PHARMACEUTICAL Laboratories

  DÁVKOVÁ FORMA, SLOŽENÍ A BALENÍ

  ? Tmavě zelený sirup s vůní ananasu.

  100 ml semen, kořenů a listů svaté bazalky 1 červy, kořeny, květiny, kůra adika Vasika 600 mg kořenů, ovoce, semena indického lichotníku 200 mg listů, šťávy a dužiny aloe barbados 500 mg mentolu 60 mg

  Pomocné látky: sacharóza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, benzoát sodný, methylhydroxybenzoát sodný, propylhydroxybenzoát sodný, kyselina sorbová, barvivo BQ Supra, příchuť ananasu, čištěná voda.

  100 ml - lahve z tmavého skla (1) s odměrkou - balení z kartonu 100 ml - láhve ze zeleného polyethylen tereftalátu (1) s odměrkou - balení z kartonu.

  Popis léku je založen na oficiálně schválených návodech k použití.

  Kombinovaná bylinná medicína s protizánětlivým účinkem a vykašláváním. Účinky léčiva jsou určeny vlastnostmi jeho základních složek: Nakládaný lékořice (Glycyrrhiza glabra) má protizánětlivé, expektorantní a antispasmodické účinky. Léčivý zázvorový extrakt (Zingiber officinale) má protizánětlivé a antialergické vlastnosti. Léčivé a embryo.Mentol má analgetický a antispasmodický účinek..

  Účinek drogy Dr. Mom bylinné kašel pastilky je kombinovaný účinek jeho složek, takže kinetická pozorování nejsou možná; souhrnně nelze komponenty sledovat pomocí značek nebo biotestů. Ze stejného důvodu nelze zjistit metabolity léčiv..

  Symptomatická léčba chorob horních cest dýchacích doprovázených suchým kašlem: - akutní a chronická onemocnění horních cest dýchacích (faryngitida, laryngitida, tracheitida, bronchitida); - profesionální „přednášková“ laryngitida.

  Dospělí jsou předepisována 1 pastilka každé 2 hodiny, pastilky by se měly pomalu vstřebávat do úst. Maximální denní dávka je 10 pastilek.

  Jak léčit kašel s laktací? / Fórum / U-MAMA.RU

  těžký kašel, trhající hrdlo

  Nechte ho dokonce poslouchat;) Když jsem uslyšel mou touhu, zlatá rybka zemřela. Víla je v psychiatrické léčebně. Hottabych se oholil plešatě a Gene má mentální trauma (y) MoskvaamamaRotokan, hexoral a tantum verde působí pouze lokálně a mohou zmírnit zánět z hrtanu hrtanu a kašel se, bohužel, nemůže uklidnit (((Pro léčbu kašle u kojících žen se používají drogy) na rostlinné bázi: bronchipret, prospean, gedelix a také homeopatický stodal. Můžete také provést inhalaci páry s heřmánkem nebo eukalyptem a pomocí viferonu bojovat proti viru. Pokud během několika dnů symptomatická léčba neumožňuje V důsledku toho se poraďte s lékařem, možná budete muset pít antibiotikum, nebojte se, protože nyní existují léky, které během léčby nevyžadují zrušení HB. - inhalace. A sirupy atd., které uklidňují nervový systém, protože jsme zvyklí na prášky. Dobře. Zpráva byla uživatelem změněna dne 08.21-2012 v 17:40

  Dr. Mom - návod k použití, recenze

  Nástroj by měl být užíván třikrát denně při dodržení výše uvedené jednotlivé dávky. Délka léčby může být 2-3 týdny. Pokud existují důkazy, může lékař prodloužit léčebný postup nebo předepsat opakované léčebné cykly užívání léku.

  Jak je uvedeno v pokynech, Dr. Mom by neměla být užívána s žádnými antitusickými léky, protože taková kombinace vede ke zhoršenému výtoku sputa a tím významně snižuje expektoranční účinek..

  Kromě toho je třeba mít na paměti, že Dr. Mom kašel obsahuje cukr (jedna dávka pro dospělého obsahuje 3,75–7,5 sacharózy, nebo 0,31–0,62 chleba). Při užívání léku u pacientů s diabetes mellitus, jakož i u lidí, kteří dodržují nízkokalorickou dietu, je důležité striktně dodržovat dávkování předepsané lékařem, aby nedošlo k nežádoucím vedlejším účinkům.

  Pastilky proti kašli dr. Mámy se předepisují jeden po druhém každé dvě hodiny. Denní dávka by neměla překročit 10 pastilek.

  Masť Doctor Mom je určena pouze pro vnější použití. Použijte tuto lékovou formu léku s rýmou, nosní kongescí, bolestmi v zádech a svalech a také s bolestmi hlavy. V závislosti na indikacích se masti Dr. Mom aplikují na křídla nosu, časovou oblast hlavy, záda nebo jiné bolestivé oblasti. Při léčbě kašle u dětí se mast nanáší na hrudník.

  Kontraindikace a vedlejší účinky sirupu Dr.

  Podle pokynů je Dr. Mom kontraindikována pro použití s ​​přecitlivělostí na kteroukoli její složku a také pro léčbu dětí mladších 3 let. Pastilky se nepoužívají k léčbě dětí a dospívajících mladších 18 let a masti Dr. Mom je kontraindikována u dětí mladších 2 let.

  Vzhledem k tomu, že neexistují žádné zkušenosti s používáním tohoto léku při léčbě těhotných a kojících pacientek, nedoporučuje se předepisovat jej během těhotenství a kojení..

  Protože složení léčiva zahrnuje pouze rostlinné složky, jedná se o poměrně mírné činidlo, které nemá žádný systémový účinek na organismus. Ale v některých případech může Dr. Mom z kašle vyvolat vývoj vedlejších účinků. Zpravidla se projevují jako alergické reakce různé závažnosti.

  Popis drogy zveřejněné na této stránce je doplněnou a zjednodušenou verzí oficiální verze anotace drogy. Informace jsou poskytovány pouze pro informační účely a nepředstavují návod pro samoléčení. Před použitím léku se poraďte s odborníkem a přečtěte si pokyny schválené výrobcem.

  Evidenční číslo:

  Název značky: Dr. MOM ® Cough Lozenges

  Pastilky (pomeranč, citron, malina, jahoda, ananas, ovoce, bobule)

  Složení (na 1 pastilku)

  suché extrakty izolované z:

  Holé kořeny lékořice (Glycyrrhiza glabra). 15,0 mg
  Ginger officinalis rhizomes (Zingiber officinale).......... 10,0 mg
  Emblica officinalis (Emblica officinalis)........ 10,0 mg
  Levomenthol …………………………………………………………. 7,0 mg

  U pomerančových pastilek: sacharosa, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, propylparaben, pomerančová příchuť, máta peprná (esence máty peprné), žlutá barva na západ slunce;

  Pro citronové pastilky: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, propylparaben, citronový olej, máta peprná (esence máty peprné), barvivo chinolinová žlutá;

  Pro malinové pastilky: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, methylparaben, propylparaben, aroma malin, barvivo azorubin;

  Pro jahodové pastilky: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, propylparaben, jahodová příchuť, karmínové barvivo (Ponceau 4R);

  Pro ananasové bonbóny: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, methylparaben, aromatická máta peprná (esence máty peprné) (esence máty blankytně modrá a žlutá chinolinová barva);

  Pro ovocné pastilky: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, propylparaben, ovocná příchuť, hroznové barvivo (směs modrých diamantů a azorubinových barviv);

  Pro bonbóny bobule: sacharóza, tekutá dextróza, glycerol, monohydrát kyseliny citronové, methylparaben, propylparaben, aroma bobule, barviva: kosočtverec modrá a azorubin.

  Oranžové pastilky: oranžové kulaté bikonvexní pastilky. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Citronové pastilky: kulaté bikonvexní pastilky ze zelenavě žluté do žluté. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Malinové pastilky: kulaté bikonvexní pastilky od červené do tmavě červené. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Jahodové pastilky: kulaté bikonvexní pastilky z červené na třešňově červenou. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Ananasové pastilky: kulaté bikonvexní pastilky zelené barvy. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Ovocné pastilky: kulaté, bikonvexní pastilky od červeno-fialové do fialové. Přítomnost vzduchových bublin v pastilkách a nerovných okrajích;

  Berry pastilky: kulaté, bikonvexní pastilky od narůžovělé do hnědé. Jsou povoleny vzduchové bubliny v pastilkách a nerovných okrajích..

  Bylinné vykašlávání

  Kombinovaný bylinný přípravek s protizánětlivými a vykašláváními účinky. Účinek léku je způsoben vlastnostmi jeho složek. Extrakt kořenů lékořice má protizánětlivý, expektorantní, antispasmodický účinek; extrakt zázvoru zázvoru má protizánětlivé a analgetické účinky; Extrakt z léčivých znaků - protizánětlivý a antipyretický účinek. Mentol, který je součástí léku, má antispasmodický, antiseptický účinek..

  Indikace pro použití

  Symptomatická léčba akutních a chronických zánětlivých onemocnění dýchacích cest, doprovázených „suchým“ kašlem (faryngitida, laryngitida včetně „přednášky“, tracheitida, bronchitida).

  Přecitlivělost na složky léku, věk dětí (do 18 let)
  (kvůli nedostatku klinických údajů).

  Používejte během těhotenství a kojení

  Dávkování a podávání

  Dospělí se pomalu rozpustí v ústní dutině 1 pastilka každé 2 hodiny.
  Maximální denní dávka je 10 pastilek. Průběh léčby je 2-3 týdny.

  Alergické reakce možné.

  Interakce s jinými drogami

  Informace o předávkování lékem dosud nebyly hlášeny..

  Droga obsahuje cukr, který je třeba vzít v úvahu jak u pacientů s diabetes mellitus, tak u lidí s nízkokalorickou dietou.

  Formulář vydání:

  Pastilky (pomeranč, citron, malina, jahoda, ananas, ovoce, bobule).

  Hliníkový pásek pro 4 pastilky; 5 hliníkových proužků v krabici spolu s návodem k použití;

  Blister al / pvc pro 8 pastilek; 2 blistry v krabici spolu s návodem k použití;

  Blister al / pvc pro 8 pastilek; 3 blistry v krabici spolu s návodem k použití;

  Blister al / pvc pro 8 pastilek; 2 blistry ve vícevrstvé vrstvené tašce. 1 sáček v krabici spolu s návodem k použití;

  Blister al / pvc pro 8 pastilek; 3 blistry ve vícevrstvé vrstvené tašce. 1 taška v krabici spolu s návodem k použití. Podmínky skladování Na suchém místě při teplotě nepřesahující 30 ° C.

  Udržujte mimo dosah dětí..

  5 let. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti.

  Podmínky výdeje z lékáren:

  Unikátní farmaceutické laboratoře
  (Pobočka společnosti "J.B. Chemicals and
  Pharmaceuticals Ltd. "), Vorley, Bombaj - 400 030, Indie
  Zastoupení v Rusku:

  Moskva 123242, st. Sadovaya Kudrinskaya, 3

  Dr. Mom je farmaceutická značka, která prodává pastilky, sirup a mast pro léčbu nachlazení a těžkého kašle..

  Všechny tyto léky jsou rostlinného původu a jsou vhodné pro použití i dětmi..

  Mladé ženy, které se nedávno staly matkami, se však často ptají, zda mohou takové drogy užívat, protože během laktace je mnoho zakázáno.

  Vzhledem k rostlinnému původu jsou léky této řady schváleny pro použití během laktace. V některých zvláště pokročilých případech může být Dr. Momka prostě k ničemu, a brát ji samostatně je nebezpečné.

  Proto musí mladá matka nejprve navštívit lékaře, složit všechny potřebné testy a po konzultaci s odborníkem zahájit léčbu těmito léky.

  Indikace pro použití

  Pastilky a sirupy jsou dnes určeny k použití:

  • s faryngitidou;
  • s laryngiathou;
  • během léčby bronchitidy jakékoli etymologie;
  • pro léčbu tracheitidy.

  Masť se používá jako komplexní terapie k léčbě všech výše uvedených nemocí a také pro:

  1. Odstraňte bolesti hlavy a kloubů způsobené různými vnějšími faktory.
  2. K léčbě osteochondrózy v zádech a krku.
  3. Chcete-li odstranit nosní přetížení.

  Odkaz! Sirup, pastilky a mast můžete používat společně ve formě komplexního ošetření a odděleně od sebe. Skutečné společné používání urychluje nástup pozitivního účinku.

  Vedlejší efekty

  I přes svůj rostlinný původ nelze Dr. Mom použít v následujících případech:

  1. V přítomnosti alergické reakce na kteroukoli její složku.
  2. Ve věku méně než tří let.
  3. Při přenášení dítěte.

  Masť je rovněž zakázána pro použití s ​​černým kašlem, záchvaty jakéhokoli původu a falešnou zádí. Tento lék také nemůžete aplikovat na kůži se žádným druhem poškození..

  Někdy se mohou objevit negativní účinky z příjmu, jako například:

  Pokud se vyskytne kterýkoli z těchto příznaků, měli byste okamžitě přestat užívat léky a okamžitě informovat svého lékaře.

  Jak to ovlivňuje kojení a dítě?

  Doposud nebylo provedeno dostatečné množství studií o účinku léku na mateřské mléko a dítě z etických důvodů. Podle četných recenzí samotných mladých matek a odborníků však takové léky nemají absolutně žádný vliv na kojení.

  Dr. Mom nemá negativní dopad na samotné dítě. Alergii se může u dítěte vyvinout pouze ve velmi vzácných případech, protože malé množství jeho účinných látek vstupuje do těla dítěte spolu s mlékem.

  S výhradou pokynů a lékařských pokynů však nebude používání Dr. Moma nijak poškozeno.

  Aby se zotavilo rychleji a udržovalo zdraví dítěte a mladé matky, měli bychom začít užívat tyto léky až po návštěvě lékaře a přísném dodržení předepsané dávky. Většina lékařů dnes důrazně doporučuje, aby mladé matky byly léčeny takovou drogou po dobu nejvýše sedmi dnů v řadě a její užívání by mělo být zahájeno nejpozději druhý den nemoci..

  Vyberte si ze sirupu, pastilek nebo masti

  Doktorka však nemá povoleno používat ženy během laktace ve všech formách uvolňování:

  Přestože většina lékařů věří, že tento lék v jakékoli formě neovlivňuje kojení a dítě, stále se důrazně doporučuje přerušit kojení po celou dobu léčby. Pouze den po zrušení léku může být laktace znovu obnovena.

  Alternativní léčba

  Existují i ​​jiné možnosti. Navíc můžete použít oba analogy takového léku a uchýlit se k alternativním metodám medicíny. Hlavní věc je projednat zvolenou možnost s lékařem.

  Analogy

  Nejbližší náhradou za Doctor Mom dnes je:

  Poraďte se s lékařem o nutnosti ukončit kojení, když je berete. Nezapomeňte také, že každý lék má své vlastní kontraindikace, které je třeba vzít v úvahu.

  Lidové léky

  Doma se můžete pokusit zmírnit svoji pohodu a rychle se zlepšit tím, že využijete následující recepty:

  Pro rychlé zotavení může kojící žena kombinovat použití určitých zdravotnických prostředků a receptů alternativní medicíny. Mluvíme o inhalaci brambor a opláchnutí. Správné a včasné léčení jakýchkoli nemocí mladé matky není jen zárukou její pohody, ale také zárukou zdraví jejího dítěte..

 • Články O Neplodnosti