Hlavní Zdraví

Kdy není příliš pozdě mít dítě a proč existuje riziko v pozdním těhotenství?

Většina mladých žen tak či onak dříve či později přemýšlí o tom, kdy je nejlepší porodit. A je dobré, že mateřství je plánováno, ale často se stává, že zpoždění je velmi velké.

Mnoho žen přemýšlí dopředu a rozhoduje se, že před porodem dítěte musí udělat spoustu věcí:

 • budovat kariéru;
 • získat vzdělání;
 • Chcete-li koupit dům;
 • cestovat.

Ve skutečnosti lze všechny tyto věci dělat s dětmi. Nakonec, až budou splněny všechny plánované cíle, může být příliš pozdě porodit dítě.

V jakém věku je lepší porodit první dítě?

Když v dobrých starých časech, kdy mnozí věřili v pohádky, že pták přináší děti, bylo obvyklé porodit první dítě ve věku 16–18 let, což se zdálo zcela normální. Od té doby se změnilo mnoho věcí a lidé zcela změnili všechny priority a hodnoty. Bohužel dnes jsou lidé a vzdělání na prvním místě než rodina a potomci.

Toto zobrazení podporuje několik důvodů:

 • V tomto věku je ženské tělo plně formováno.
 • Absence chronických onemocnění, která přicházejí s věkem.
 • Snadné vnímání nedostatku spánku.
 • Klouby pánevních kostí jsou docela mobilní.
 • Všechny tkáně a svaly jsou elastické.
 • Nízké riziko potratu.
 • Rychlé zotavení po porodu.

Jak starý mohu porodit druhé dítě??

Většina žen se bojí rozhodnout o druhém dítěti. Snad hlavním důvodem je strach, který zůstal v ženském podvědomí po prvním narození. Ale druhé narození ženy není zpravidla tak problematické a méně bolestivé. Ideální pauza mezi prvním a druhým narozením je 3-4 roky. Během tohoto časového období se tělo dokáže plně zotavit a zadruhé nebyly zapomenuty dovednosti péče o děti. Psychologové se zase domnívají, že nejlepší interval mezi dětmi je 6-10 let. V tomto věku opravdu první dítě přestává vyžadovat zvýšenou pozornost a je psychicky připraveno na narození sestry nebo bratra.

Otázka: v jakém věku musíte porodit druhé dítě, považuje se to za stejné jako narození prvního - zatímco žena sama může otěhotnět a porodit, samozřejmě je lepší, pokud toto období není příliš pozdě.

Po jakém věku se nedoporučuje porodit dítě?

V jakém věku je příliš pozdě na porod, je těžké odpovědět jednoznačně. Jsou případy, kdy může žena ve 45 letech porodit zdravé dítě a někdy ve 20 letech není její tělo na takovou zátěž připraveno. Ve skutečnosti je pojem „pozdní“ nebo „časný“ spíše abstraktní, pokud jde o věk, ve kterém by se žena měla stát matkou..

Dříve, na konci 19. století, bylo normou porodit ve věku 16–18 let, naše matky se rozhodly učinit tento obtížný krok ve věku 22–24 let, a my jsme zase připraveni stát se rodiči ve věku 35 let a dokonce i později. Ve skutečnosti je velké množství odborníků přesvědčeno, že žena by měla určitě porodit do 35 let. Poté, co žena dosáhne 35 let, má již mnohem menší šanci na otěhotnění a riziko potratu, zmeškané těhotenství se stává mnohem vyšší. Rovněž po 35 letech se výrazně zvyšuje pravděpodobnost rozvoje gestačního diabetu, preeklampsie, prevence placenty, mrtvě narozených a předčasně narozených dětí.

Porod po 40 letech je samozřejmě možný, je však problematičtější a přirozeně riskantní.

V každém případě se žena sama rozhodne, v jakém věku budou mít děti, hlavní věcí však nesmí být příliš pozdě, když tělo jednoduše odmítá tuto funkci vykonávat..

Zde se můžete dozvědět o originálních způsobech, jak říct svému manželovi a příbuzným o těhotenství..

Pozdní děti: recenze

Až do věku, kdy žena může porodit dítě, je mnoho pozdějších matek rozděleno do fór. Zde jsou některé dojmy žen, které rodily „mimo čas“:

přístav

Ve skutečnosti v pozdním těhotenství není čeho se obávat. Sám porodila druhé dítě ve věku 35 let a nic špatného se nestalo. Doktoři řekli, že porodila jako dívka, bez jakýchkoli komplikací a slz. Druhé těhotenství bylo snazší než první. Vlastně jsem prakticky necítil bolest. Porodila se svým manželem (partnerské narození). Dívky, chci vám říct, že byste měli porodit společně se svým partnerem. Je tak hezké sledovat, jak se váš muž stará o vás a o vaše budoucí dítě. První narození jsem se držel sám.

Karina

Oh, nevím. Je pro mě trapné, když se s vámi podělím o svůj zármutek, ale přesto to udělám. Otěhotněla jsem ve věku 35 let. To bylo moje první těhotenství. Byla docela těžká a dítě se narodilo předčasně. Vyzkoušeli jsme velmi dlouhou dobu a podporovali jsme jeho život na speciálním aparátu, ale všechno bylo marné. Zemřel. Upadl jsem do příšerné deprese. Doktoři mávli a řekli mi, že to bylo všechno kvůli věku. Příliš pozdě a komplikované těhotenství. Možná je to tak. Takže dívky neztrácejí šanci. Porodte své anděly včas, neotahujte, jak jsem to udělal já.

Samira

Je mi 46 let a mám tři krásné syny. Nejstarší z nich je 20, nejmladší z nich je 13 a nejmenší z nich je 5. Všechny tři těhotenství snadno prošla. Upřímně řečeno, když jsem toho porodila, byl jsem trochu vyděšený. Koneckonců, už jsem nebyla mladá dívka, ale díky Bohu, porod byl snadný. Porodila jsem chlapce 4,600. Můj syn se ukázal být silný, zdravý a velmi dobře vyvinutý. Dámy, nebojte se porodit. Nepřemýšlejte o stereotypech - v jakém věku je lepší porodit vás a ne někoho, kdo říká, co už... a nejste schopni. Sledujte svůj sen a porodte co nejvíce dětí. Je to tak krásné.

Alla

Porodila jsem své první dítě ve věku 30 let. Zdálo se mi, že je toho hodně. Těhotenství bylo obtížné, lékaři říkali, že prakticky neexistuje šance, že se dítě narodí naživu, ale můj manžel a já jsme plně věřili, že budeme mít štěstí. Porodila jsem dlouhou dobu, ale porodila jsem živé dítě. Dnes je náš syn 4 roky starý a jsme rádi a vděční, že jsme dostali šanci stát se rodiči. Milujeme našeho syna a těšíme se z jeho každého kroku a úspěchu. Dívky, věřte, že uspějete. Vychovávejte své děti v lásce a míru. Vyberte si dobrého a flexibilního manžela pro sebe. Nebojte se porodit, když je vám 30. Koneckonců, kdybych se bál, pak bych teď neměl tohoto krásného anděla.

Karina

Nebojte se porodit, je to docela snadné a jednoduché. Zázrak, který porodíte, budete milovat více než cokoli jiného. Porodil jsem ve 30 a nic špatného se nestalo. Druhou porodila ve 36, tak co? Díky Bohu, že všichni jsou naživu a dobře. Dívky se nebojí, není to tak děsivé.

Na konci

V jakém věku je lepší porodit první, druhé a další děti, je stále lepší, aby se žena rozhodla sama pro sebe, hlavní věc je, že je připravena na svůj vzhled a schopná vychovávat. A aby těhotenství probíhalo hladce, musíte sledovat své zdraví: jíst správně, cvičit, odstraňovat špatné návyky, vše bude v pořádku.

V jakém věku může žena rodit děti na videu:

V jakém věku je žena lepší mít dítě a je pravda, že po 30 letech „už je příliš pozdě“?

Tradičně se věří, že je lepší porodit dítě do 25 let. Tělo je mladé, porod může projít snadno a bez komplikací. A bude se více starat o dítě. Ve skutečnosti se však lékaři domnívají, že žena nemůže být nikdy plně připravena na narození dítěte. Snažili jsme se přijít na to, kdy je lepší porodit.

Mýtus 25 let

Tlak na dívku ze strany příbuzných roste až o 23-26 let. Veřejnost ji nutí myslet si, že hodinky opravdu tikají, což znamená, že je čas porodit. Přes úplnou absenci vědeckého základu je mýtus, že člověk musí porodit 25, velmi běžný. Historie vzniku tohoto mýtu sahá až do poloviny minulého století, kdy v sovětských porodnicích byly ženy, které porodily své prvorozené po 30 letech, nazývány starými. Faktem je, že v době našich babiček se oženili a porodili své první dítě mnohem dříve než nyní, v průměru od 20 do 25 let. Na tomto obecném pozadí se dívka, která porodila ve věku 30 let, opravdu postavila.

V sovětské porodnictví se skutečně věřilo, že musíte porodit do 25 let, protože v tomto věku je ve většině případů méně chronických onemocnění a hormonální pozadí je v nejvýhodnějším stavu. Musíme však pochopit, že po 25 letech nedochází k dramatickým změnám v sexuální sféře. Je dokonale možné vydržet a bezpečně porodit dítě ve věku 25 a 30 let a dokonce ve 40 letech - stačí vést správný životní styl a nezanedbávat lékařské prohlídky..

Podle Eurostatu se věk mladé matky za posledních 20 let zvýšil. Ano, polovina žen v EU se stala matkami mladšími 29 let, ale 40,6 procent žen dává přednost dětem mladším 39 let. Průměrný věk mladé matky je 28 let. V Rusku také roste věk narození prvního dítěte, ale dosud nepřekročil třicetiletou hranici, v současné době na 27,2 roku (pro srovnání, v roce 1980 to bylo 23 let)..

Optimální věk podle vědců

Americká vysoká škola porodnictví a gynekologie tvrdí, že žena může otěhotnět v jakémkoli věku, zatímco se menstruuje, ale po 32 letech se reprodukční funkce ženy začnou postupně zhoršovat. Ano, nejúrodnější žena je v dospívání, ale neměli byste otěhotnět před 18. rokem - nervový systém a hormonální pozadí jsou stále nestabilní. Takže je lepší mít dítě po 20 letech.

Po 30 letech se zvyšuje riziko mrtvého porodu, předčasného porodu, gestačního diabetu a preeklampsie a v tomto věku je pravděpodobnější, že ženy porodí ženy. Moderní pokroky ve zdraví vám však pomohou otěhotnět a snadno přenést zdravé dítě. Pozdní těhotenství má své výhody - věří se, že děti mají lepší kognitivní dovednosti..

Někteří vědci jdou dále a sestavují kalkulačku plodnosti. Takže vědci z univerzity. Erasmus z Rotterdamu analyzoval údaje o těhotenství a porodu více než 58 tisíc žen. Časové období, které pokrývá údaje, trvá 300 let - do sedmdesátých let. Jeden z autorů článku tvrdí: „Potřebovali jsme informace o těch generacích, které chtěly mít maximální možný počet dětí a nepoužívaly antikoncepci.“ Během analýzy těchto dat byla sestavena kalkulačka plodnosti. Toto je tabulka, která ukazuje, ve kterém věku se žena doporučuje porodit první a následující dítě:

 • Pokud chcete mít tři děti, je třeba nejdříve narozené dítě pojmout nejpozději 23 let.
 • Pokud se chcete stát matkou dvou dětí, měli byste začít nejpozději 27 let.
 • Můžete porodit své první a jediné dítě ve věku 32 let.
 • Ve všech výše uvedených případech bude pravděpodobnost úspěšného vývoje situace a narození všech plánovaných dětí více než 90%.
 • Až 75% šancí na příznivý výsledek se sníží, pokud žena začne porodit děti ve věku 31 let (pokud chcete mít tři), 34 let a 37 let pro dvě a jedno dítě. Při odložení těhotenství na 35, 38 a 41 let se pravděpodobnost šťastného mateřství ještě sníží - až o 50%.

Něco kromě zdraví..

John Mirowski, sociolog na texaské univerzitě v Austinu, věří, že biologie a skutečný stav ve společnosti se skutečně neshodují. Pokud se první dítě objevilo ve věku 20 let nebo méně, je pravděpodobné, že se narodil mimo manželství. Dívka se z důvodu raného těhotenství velmi často nemůže dostat na vyšší vzdělání, sama se naplnit a najít si slušnou práci. Profesor Mirowski, s ohledem na výpočet emoční zralosti a biologického věku, tvrdí, že nejlepší věk, aby se poprvé stala matkou, je 29 let. Do této doby žena získá vysokoškolské vzdělání, bude schopna se věnovat kariéře, „žít pro sebe“ a budovat si pevný vztah se svým manželem, aby vydržela „test prvního dítěte“.

Žena ve věku 30 let a více má finanční stabilitu, má vyšší vzdělání, což přispívá k rozvoji intelektuálních schopností dítěte. Taková matka má velké životní zkušenosti. Kromě toho je dítě po 30 letech stále vítáno, což znamená, že se k výchově opatrně přistoupí maminka.

Sečteno a podtrženo: pokud plánujete mít jedno dítě, můžete těhotenství odložit o 30+. Pokud chcete více dětí, je lepší mít první dítě nejpozději 28 let.

Jak začíná a odchází první narození?

Příznaky blížícího se narození

První těhotenství je vždy doprovázeno vzrušením. Pro sledování vývoje plodu je důležité se včas zaregistrovat, pravidelně navštívit gynekologa a podrobit se vyšetření. Proces porodu do značné míry závisí na průběhu těhotenství.

První narození začíná ve 38–42 týdnech

Skutečnost, že se žena brzy stane matkou, je naznačena charakteristickými znaky:

 • Několik týdnů před narozením břicho padá. Pozorné ženy si všimnou vizuálních změn. Téměř všechny nastávající matky cítí, jak se mění jejich stav. Když je břicho sníženo, plod se přemístí do pánevní dutiny. Současně se snižuje tlak na zažívací trakt a bránice. Těhotná žena poznamenává, že se snadněji dýchá, přestala mučit pálení žáhy, pocit nepohodlí při jídle zmizel.
 • Průměrně korek odchází za týden. Toto vzdělání se nachází v děložním čípku a během těhotenství chrání plod před infekcí. Vizuálně se korek podobá hrudce hlenu a jeho celkový objem může dosáhnout 50 ml. Barva hrudky může být průhledná až hnědá a výboj se vyskytuje po částech.
 • Po dobu 1-3 dnů se tělesná hmotnost snižuje. Krátce před narozením si může nastávající matka všimnout snížení hmotnosti. Je spojena se změnou hormonálního pozadí, díky níž přebytečná tekutina opouští tělo. Kromě stupnic to může naznačovat zmizení otoků a zvýšená nutnost močit.

Načasování prekurzorů narození se může případ od případu lišit. Někteří si možná nevšimnou, že se korek pohybuje pryč, protože k tomu dojde v první fázi doručení. Jiní si také mohou všimnout bolesti pánve v kostech způsobené jejich divergencí. Mnozí zažívají nepohodlí v podbřišku, které je způsobeno zvýšenými pohyby plodu..

Jak rozpoznat tréninkové kontrakce

Všechny budoucí matky musely slyšet o falešných kontrakcích. Když rodí prvorozené, může být obtížné je rozpoznat. Mnoho žen, které pociťují bolest a nepohodlí v týdnu 20-25, se bojí. Je třeba se připravit na to, že v tuto chvíli existují tzv. „Školení“ nebo kontrakce Brexton - Hicks.

Charakteristickým rysem tohoto stavu z období aktivní práce je nedostatek stability. Tréninkové kontrakce děložní svalové vrstvy se objevují spontánně a zmizí stejně rychle. Nastávající matka cítí napětí v žaludku. Mnozí to srovnávají se zkamenělstvím. Zároveň se v pánvi objevují pocity prasknutí, neměly by však být doprovázeny bolestí nebo výtokem tekutin.

Těhotenství s prvním dítětem méně pravděpodobně skončí předčasným narozením.

Tréninkové zápasy se často objevují v reakci na dráždivé účinky - během fyzické aktivity, řízení vozidla a při provádění domácích úkolů. Když se blížíte k porodu, nastávající matka bude častěji pociťovat falešné kontrakce dělohy.

Jak dlouho a jak začíná první narození

Dodávka se považuje za naléhavou - nastává včas - pokud začíná v intervalu 37 až 42 týdnů. Průměrná matka, u níž se ložisko odehrálo bez komplikací, porodí v období 39–40 týdnů. Datum důležité události můžete určit přibližně podle data poslední menstruace.

Nouzové dodání bez komplikací obvykle začíná produktivními kontrakcemi dělohy nebo výtokem plodové vody. V této fázi musíte okamžitě kontaktovat nemocnici nebo zavolat sanitku.

Pokud jde žena do porodnického zařízení před 37 týdny s produktivními kontrakcemi, pak zdravotnický personál jedná podle situace. Pokud vám to umožňuje zastavit proces a zpozdit doručení, je tato příležitost využita. Narození začínající na období 22 až 37 týdnů jsou považována za předčasná.

Stává se, že se nic neděje za 42 týdnů. V tomto případě se provádí stimulace, jejíž technika závisí na stavu pacienta.

Jak dlouho?

Nastávající matky se zvláště zajímají o to, jak se rodí. Žádný odborník nemůže předem říct, jak dlouho se bude dítě muset objevit. Průměrná normální doba prvního narození je 9 až 12 hodin.

Rychlé dodávky se vyznačují kratší dobou trvání. V tomto případě porodí nastávající matka za 4-6 hodin. Díky tomuto výsledku jsou ženám věnována zvláštní pozornost v následujících porodech, protože mohou být ještě rychlejší.

Proces doručení může být zpožděn. Když se objeví prvorozený, stává se to často.

V této situaci porod trvá déle než 12 hodin a často vyžaduje použití stimulancií. Při zdlouhavém procesu je důležité sledovat stav plodu, protože se může prudce zhoršit.

Postup dodání zahrnuje období, z nichž každá má průměrnou dobu trvání. Musíte pochopit, že standardní čas je přibližný a může se u každé ženy lišit.

Jak pochopit, že práce začala

2 události mohou naznačovat nástup porodu: odtok plodové vody a začátek pravidelných kontrakcí. Obvykle není problém s odtokem vody, protože je docela obtížné tuto událost zaměnit s ničím. Další věc, pokud jde o tzv. Únik plodové vody. Toto je situace, ve které je integrita fetálního močového měchýře mírně narušena a plodová voda je uvolňována po malých částech. Proto by žena, která věnovala pozornost neustálému výtoku z vody, měla neprodleně konzultovat gynekologa. Existuje amniotický test, který vám umožní odlišit plodovou vodu od ostatních sekretů. Takový test se prodává také v síti lékáren, ale je lepší okamžitě kontaktovat odborníka.

Rozdíl mezi pravidelnými a tréninkovými souboji spočívá v tom, že skutečné boje nastávají po určitých stejných časových obdobích a postupně se zvyšují frekvence a trvání. Když se ponoří do teplé lázně a když berou léky proti bolesti, nezmizí. Žena v takové situaci by měla zaznamenat čas začátku záchvatu a jeho trvání. Pokud je interval mezi nimi 5 minut nebo méně, je čas jít do nemocnice.

Stále existuje tak hrozný příznak, jako je krvácení, což je také důvodem pro okamžité zavolání sanitky a pohotovostní hospitalizace, ale toto je již varianta patologie a nebudeme se v ní zdržovat..

První období je proces otevření děložního čípku

Otevření děložního čípku je nezbytné, aby se zajistil nerušený průchod dítěte porodním kanálem. Kontrakce je rostoucí kontrakce svalových vláken ve vrstvách genitálního orgánu. Tón se objeví v jednom ze segmentů dělohy a postupně se šíří po celé ploše. V této době se krk smrští a následuje malý otvor.

Narození prvního dítěte často trvá déle než další

Na začátku produktivní práce je otevření krku otevřené o 1-2 cm. Po dobu několika hodin se doba trvání hypertonicity zvyšuje a mezera mezi nimi se zmenšuje. První období práce je rozděleno do dvou fází:

 • latentní fáze - odhalení do 4 cm;
 • aktivní fáze - zveřejnění v plné výši

Počáteční část porodu je nejdelší. Končí, když přestane být cervix cíten..

Druhé období - týdenní - narození prvního dítěte

Budoucí matky se nejvíce bojí druhé fáze porodu, ale obvykle to netrvá déle než 30 minut. Při přenášení prvorozených většina žen nechápe, jak může dítě projít porodním kanálem. V tom pomáhá fyziologická struktura, hormonální změny, svalové reflexy a práce porodníků.

Ve druhém období cítí žena v práci úsilí. V tuto chvíli je pacient obvykle převeden do porodnice. Některé kliniky praktikují dodávku ve vodě nebo vertikálně. Tento okamžik je předem dohodnut..

K vypuzení plodu dochází při namáhání a kontrakci svalové vrstvy genitálního orgánu. Narozený se obvykle narodí po 2–4 pokusech. Pokud se vyskytnou komplikace, porodníci používají instrumentální zásah, jak je uvedeno - epiziotomie nebo vakuová extrakce.

Třetí období - narození dítěte

Několik minut po vyjmutí dítěte z porodu se znovu objeví mimovolní kontrakce dělohy. Jsou potřeba k vytlačení placenty fetálními membránami. Normálně by se to mělo stát samo o sobě, ale v některých případech je nutné manuálně oddělit místo dítěte.

Je důležité, aby se lékaři ujistili, že všechny prvky vyjdou neporušené. V případě narušení integrity placenty existuje vysoké riziko, že část místa dítěte zůstane v děložní dutině. To ohrožuje krvácení, infekci a vyžaduje následný chirurgický zákrok. Porod končí léčbou vnitřních a vnějších pohlavních orgánů.

Stav po porodu: rysy poporodní periody

V prvních minutách po dokončení je ženě poskytnuta nezbytná pomoc. Pokud to situace vyžaduje, jsou aplikovány stehy, jsou zavedena antibiotika, hormony ke snížení dělohy, jsou zavedena léčiva zabraňující poporodnímu krvácení.

Během 2-3 hodin je pacient pod dohledem zdravotnických pracovníků. Během této doby se na břicho aplikuje chlad, aby se zastavilo krvácení. Při absenci komplikací po 2-3 hodinách je pacient převeden na oddělení.

Dále se organizuje samostatný pobyt novorozence nebo společně s matkou v závislosti na stavu obou.

Doporučuje se aplikovat dítě na hrudník častěji, protože stimulace bradavek vyvolává kontrakci dělohy. Statistiky ukazují, že kojící ženy se zotavují rychleji. Do týdne po narození dítěte může nově razená matka cítit pohyby břicha podobné pohybům plodu. Jsou způsobeny střevní funkcí. V období po porodu je nutné sledovat pravidelnost močení, protože vyjádřené nutkání obvykle chybí.

Po prvním narození, které nebylo doprovázeno komplikacemi, jsou propuštěni 4. - 5. den. Dříve je pacient vyšetřen na židli a je proveden pánevní ultrazvuk. Lékař individuálně dává doporučení pro zotavení a v případě potřeby předepisuje léky.

První narození je vzrušující postup. Je důležité mít dobrou náladu a dodržovat porodníky. Je nezbytné předem vybrat porodnickou instituci. Po propuštění z porodnické instituce musí žena navštívit místního gynekologa nejpozději do 2 měsíců.

Ideální věk ženy při porodu

Asi před 30 lety se stále věřilo, že pokud dívka ihned po svatbě neotěhotní, pak je zde něco špatně a porod po 25 je velmi pozdě. Nyní těhotná žena nikoho nepřekvapuje ani po 40 letech. Moderní dívky chtějí žít pro sebe, bezstarostně, ušetřit nějaký kapitál, někdo kupuje byt, auto.

Každý si samozřejmě může svůj život řídit podle svého přání, pouze lékaři a psychologové na toto téma mají své vlastní názory a argumenty.

Z pohledu úřední medicíny

Lékaři, na rozdíl od psychologů, mají vlastní názory na optimální věk při porodu. Ženské tělo začíná kvést od 19 let, je zcela připraveno k těhotenství:

 • formování vnitřních pohlavních orgánů je úspěšně dokončeno;
 • vaječníky udržují normální hladinu hormonů;
 • svaly vagíny dosáhly požadované pevnosti a pružnosti;
 • pánevní kosti jsou dostatečně pohyblivé, což je důležité při porodu;
 • břišní tisk je silný a může pomoci při pokusech;
 • dívka dosud nemá chronická onemocnění;
 • během porodu v zásadě neexistují mezery a komplikace;
 • mladé ženy se zotavují rychleji.

Mnoho gynekologů doporučuje porod až 30 let. Čím je žena starší, tím je menší pravděpodobnost, že otěhotní. Kromě:

 • často takové ženy v práci nedodržují datum splatnosti;
 • může být komplikované těhotenství;
 • u žen starších 30 let je pravděpodobnost komplikací o 20% vyšší.

Další důležitá nuance: v tomto věku se zvyšuje riziko porodu s patologickým nebo vrozeným onemocněním.

Co říkají sociologové

Po průzkumu žen s vysokoškolským vzděláním ve věku 29–34 let bylo zjištěno, že téměř všichni respondenti uváděli na prvním místě kariéru a materiální pohodu.

Nemůžete se hádat s fakty

Fyziologie

S příchodem menstruace může již dojít k těhotenství, ale samotné tělo v tomto věku ještě není na takovou zátěž připraveno. Existuje riziko komplikací v ledvinách a srdci, přirozený porod nemusí být možný kvůli nesprávné divergenci pánevních markýz.

Plný vývoj končí ve věku 18 let. Ale po 25 letech věku tělo začíná stárnout. Hladina progesteronu je snížena. Naopak, testosteron se zvětšuje, a to je riziko, že dítě nebude informovat.

Celkem - fyziologové 20-25 let.

Psychologie

Porod vyžaduje změnu v jejich obvyklém životě pro blaho dítěte. Mnoho dívek, které se rozhodnou porodit, na to nejsou psychologicky připravené. Později to může vést k nechuti k vašemu vlastnímu dítěti, nárokovat si ho nebo vyústit v depresi mladé matky a špatné vztahy v rodině.

Rodiče se můžete stát pouze získáním potřebné sociální zkušenosti a absolvováním (nejlépe) testu ochoty.

Celkem - 24–27 let.

Sociologie

Malý muž potřebuje nejen péči a lásku své matky, ale také oblečení, léky, plenky, hračky a mnoho dalšího. V dnešní době to všechno není tak levné.

Nejprve je proto důležité rozhodnout o trvalém zaměstnání a získat důvěryhodnost, aby byla zajištěna spolehlivá finanční podpora pro péči o malého člena rodiny..

Celkem - 25–28 let.

O časném těhotenství

Důrazně se nedoporučuje otěhotnět a porodit před 16-18 lety. Dívka tohoto věku dosud nedosáhla plného fyzického vývoje. Tvorba placenty plodu vyžaduje hormony progesteron a estrogen, které v mladém těle nestačí. Možné komplikace, slzy, krvácení z dělohy.

Budoucí táta nemůže rodinu finančně podporovat, což způsobuje zážitky těhotné dívky, rozrušení jejího nervového systému a deprese.

Ze strany psychologů existuje kategorický zákaz, protože dívka nemá morální připravenost na obtížný život a mateřské povinnosti.

Těhotná ve věku 30-40 let se svým prvním dítětem

Ženy tohoto věku jsou docela zodpovědné, připravují se na nadcházející mateřství vědomě a zamyšleně. Navštěvují třídy na prenatální klinice, pečlivě sledují své zdraví a režim. Kromě toho se připravovali finančně a mají důvěru ve svou prosperující budoucnost..

Snížení hladiny estrogenového hormonu po 30 letech však může snížit pravděpodobnost početí nebo způsobit komplikace během těhotenství. Tento stav je doprovázen edémem, snížením tlaku, přítomností bílkovin v moči, což může vést k předčasnému porodu nebo smrti nenarozeného dítěte..

Kromě toho se tkáně, které se stávají méně elastickými, mohou roztrhat, bude to vyžadovat pomocné, neškodné, porodnické operace. Může předčasně začít oddělit placentu, opustit vodu brzy, nedostatečnou sílu při porodu, krvácení z dělohy, hypoxii mozku dítěte.

Dítě narozené matce po 30 letech má často tělesné a duševní postižení a matka je vystavena riziku rozvoje rakoviny prsu nebo cukrovky.

Je nebezpečné porodit po 40 letech

Lékaři obvykle takováto narození vítají, ale není jich tolik - pouze 50% žen je schopno otěhotnět a potraty jsou častější. Stejná rizika a komplikace přetrvávají i po 30. roce věku..

Narodily se většinou zdravé děti, ale pravděpodobnost vrozených patologií je vysoká. Dítě může být také narozeno s Downovým syndromem. Ale onkologie pánevních orgánů tyto ženy onemocní méně často. Kromě toho žijí déle..

Psychologové se zase obávají, že by věková matka byla příliš patronizována a rozmazlovala dítě, čímž by ho zbavila nezávislosti.

Jak staré jsou těhotné v různých zemích?

Statistici zjistili, že nyní ženy rodí poprvé o 4 až 5 let později, než tomu bylo před 20 lety, tedy častěji po 25 letech. To je patrné zejména v evropských zemích:

 • Bulharské a rumunské dívky - ve věku 25–26,
 • Španělsky a italsky - ve 30-31,
 • Rusové - ve 26-27.

Průměrný věk je celkem 20 až 26–27 let. Hlavní věc je, že všechny plánované děti se rodí do věku 30-34 let.

Pros první narození v 34 pro mámu

 1. Žena je v dobrém zdravotním stavu, protože vědomě podstupuje lékařská vyšetření a v průběhu svých chronických onemocnění.
 2. Tělo je omlazením uvolňováním hormonů.
 3. Z psychologického hlediska má žena tohoto věku stabilní psychiku, již vytvořený vztah se svým partnerem a spolehlivé znalosti pro správnou výchovu dítěte..

Všichni vědci mají odlišné názory na optimální věk pro první narození. Každý však souhlasí s tím, že by dívka měla zrát nejen fyzicky, ale také psychicky. Musí dokončit své vzdělání, získat specialitu, získat pracovní zkušenosti a nesmí být finančně závislá na nikém..

Ale obecně má každá žena právo zvolit si, kdy ji porodí. Hlavní věc je vzít v úvahu všechna rizika a pokusit se, aby dítě vyrostlo zdravé, šťastné a milované mámou a tátou..

Kolik žen rodí

Ženské reprodukční buňky jsou dávány ženě v prvních týdnech po jejím početí. Jejich zásoby každoročně klesají..

Každá žena má své vlastní biologické hodiny - vše je zde individuální. Je nutné sledovat vaše ženské zdraví. Až 30 let stojí návštěva gynekologa 1krát ročně, pokud nejsou stížnosti. Po 30 letech - 2krát ročně.

Aktivní smrt vajec začíná 37-38 let. Proto je lepší porodit první dítě před tímto věkem. Samozřejmě můžete porodit ve věku 18 let, ale toto je zřídka úmyslné a žádoucí těhotenství.

Těhotenství stojí za plánování, aby se zabránilo rizikům a hrozbám..

Před početí, měli byste zkontrolovat své zdraví, a pokud je to nutné, pak uzdravit. Navštivte gynekologa, zubaře, zbavte se špatných návyků a sledujte správnou výživu, vyloučte rychlé občerstvení.

Dr. Komarovsky věří, že v případě neexistence zdravotních problémů pro rodiče je vhodné plánovat početí v lednu až únoru, aby porodila na podzim. To pomůže zorganizovat kalení dítěte před zimními měsíci..

Pokud zdraví není příliš dobré, pak je dobré se pokusit otěhotnět na podzim, když je ve stravě dostatečné množství zeleniny a ovoce a po letních měsících tělo odpočívá..

CO JE STATISTIKA MOŽNÁ

A tady je to, jak se změnil věk matky při narození prvorozených na světě

Průměrný věk matky při narození prvního dítěte v zemích OECD v letech 1995 a 2014

KDYŽ A S ČÍSLEM ROZDĚLENÍ JE LEPŠÍ NARODIT DRUHÉ A TŘETÍ DĚTI

Druhé a třetí dítě je zpravidla již naplánováno. Proto můžete předpovídat věkový rozdíl mezi dětmi.

Doporučený věkový rozdíl je 3–4 roky. Nejstarší dítě už ví, jak se oblékat, zná pravidla chování na veřejných místech. Dítěti se dá hodně vysvětlit a on to pochopí.

Rozdíl 6-7 let má také své výhody. Nejstarší dítě už chodí do školy a pro matku je snazší vypořádat se s mladším v jeho nepřítomnosti.

Je třeba si uvědomit, že čím větší je věkový rozdíl mezi dětmi, tím méně společných zájmů a společných východisek budou mít.

PŘED VĚKEM DOPORUČUJEME

Pozdní narození v moderním světě se stává normou a věk již není překážkou.

Ženské tělo si uchová plodnost až 45-50 let. Proto může druhé a třetí dítě během tohoto období bezpečně porodit.

Úroveň medicíny a života rostla. Ženy, které sledují své zdraví, vedou aktivní životní styl a jedí správné jídlo, a ve věku 40 a 50 let mohou snadno vydržet a porodit zdravé dítě.

Západní lékaři se domnívají, že těhotná žena ve věku 40–50 let může být ve svém zdravotním stavu srovnatelná s mladou dívkou, protože těhotenství a porod mají léčivý účinek na tělo..

Riziko mrtvice, cholesterolu je sníženo, menopauza přichází později a menopauza je snadná.

Rektorka Ústavu perinatální psychologie Galina Filippova věří, že porod v dospělosti dává rodičům dalších 15 let života a prodlužuje tak jejich psychologickou mladistvost. Získají cíl - vychovávat a postavit své novorozené dítě na nohy.

Vědci z Velké Británie píší, že děti narozené po 40 letech se snáze přizpůsobují světu a jsou rychlejší než jejich vrstevníci. Důvodem je to, že po 40 letech jsou rodiče klidnější a vyrovnanější, nejsou impulzivní a pozornější k dětem.

Hlavní úkoly během pozdního těhotenství:

Pozorujte lékaře a včas projděte všechny vyšetření.

Udělejte test na chromozomální abnormality plodu a další patologie.

Nebojte se porodu, neposlouchejte nikoho a nevěnujte pozornost negativním názorům ze strany.

Jak stará může žena porodit, je dost touha sama?

Instinktivně každá žena sní o dítěti. Touha každého z nich je předurčena přírodou a je obtížné se s tím hádat. Problémy však souvisejí s nepříznivým sociálním prostředím, neschopností mít děti ze zdravotních důvodů a dalšími.

Zvýšená délka života v posledních desetiletích ukazuje, že u dívek je méně pravděpodobné, že získají potomky ve věku 20–25 let, a otázka, kolik let porodíte, častěji obtěžuje starší ženy v podnikání, i když jejich šance na otěhotnění se snižují. Touha dělat kariéru pro mnohé z nich vylučuje možnost mít děti dříve a myšlenka porodu se odkládá na pozdější datum. Pro lékaře je obtížné dát jednoznačnou odpověď, jaká je hranice možností, protože individuální charakteristiky všech jsou různé, a proto jsou podmínky početí dítěte výlučně individuální.

Nejen touha po seberealizaci v posledním čtvrtletí století přiměla ženu k porodu po 30 letech, ale zvýšená hladina medicíny jí umožňuje udržet si zdraví po dlouhou dobu, takže případy, kdy musí nejprve otěhotnět ve věku 40 let, nejsou neobvyklé. Porodníci nicméně varují ženy, že riziko patologií je mnohem vyšší než u mladých žen, a v pozdním těhotenství, pokud je to první, se zvyšuje pravděpodobnost komplikací.

Pozitivní aspekty pozdního narození

V dospělosti se žena vědomě rozhodne pokračovat v porodu a těhotenství se pro ni stává vítanou a šťastnou událostí. V té době již má pevný materiální základ a všechny podmínky pro výchovu dítěte. Podle fyziologických ukazatelů lékaři považují průměrné optimální období pro plod za věk 22 let. Psychologové tvrdí, že žena je emocionálně připravena se vší odpovědností naplánovat těhotenství pouze na 30–35 let.

Dalším charakteristickým rysem pozdního porodu je, že období těhotenství je doprovázeno proměnou fyziologických procesů, díky nimž je tělo omlazeno. To se děje díky produkci speciálních hormonů, které prodlužují reprodukční funkce. Když žena otěhotní ve věku 35–40 let, zejména pokud má druhé nebo třetí dítě, později po menopauze, vyvstávají další pozitivní aspekty:

 • snížení hladiny cholesterolu v krvi;
 • snížení rizik spojených s výskytem chorob, jako je osteoporóza, cévní onemocnění a další;
 • vzdání se kouření, alkoholu a jiných špatných návyků (touha porodit zdravé dítě je obrovským podnětem, který ženě umožňuje zbavit se jich bez velkého úsilí).

V evropských zemích není obvyklé používat termín „narozený“, donedávna ho lékaři ve své praxi aktivně používali. Ale tam, kde žena žije, existují určitá rizika spojená s pozdějším narozením.

Rizika pozdního narození

Na světě existují příklady, kdy ženy rodí ve věku 50 let, existuje mnoho takových případů, ale pro mnoho z nich jsou potíže s porodem plnohodnotného dítěte.

 1. Ve věku 35 let dochází v těle jakékoli osoby ke snížení fyziologických mechanismů, které ovlivňují tvorbu vápníku. Tato nejdůležitější složka je nezbytná pro normální vývoj plodu. Ne ve všech případech, ale vliv tohoto faktoru se může stát problémem úplného nitroděložního růstu dítěte.
 2. Přítomnost chronických onemocnění se může také stát překážkou normálního průběhu těhotenství. Mnoho žen nemůže ani na své nemoci podezřívat, protože příznaky mnoha z nich se nevyjadřují v akutních projevech, ale probíhají v mírné formě.
 3. Od 35 let je žena v mimoděložním těhotenství vystavena mnohem častěji než mladé ženy. Důvodem může být pouze individuální fyziologická charakteristika, která se zhoršuje přítomností jakéhokoli onemocnění..
 4. Nyní každý ví, že riziko přenosu genetických chorob na potomstvo se s věkem zvyšuje. Faktory negativního dopadu na životní prostředí na fungování zárodečných buněk se každoročně zesilují. Nyní, když plánujete rodinu nebo během těhotenství po 30 letech, lékaři radí rodičům, aby podstoupili genetické vyšetření za účelem identifikace patologií.
 5. Statistiky ukazují, že většina dětí narozených s diagnózou Downova syndromu se narodila u žen, jejichž věk překročil hranici 35 let.
 6. Nastávající komplikace u těhotných žen po 30–35 letech mohou vést k narození předčasně narozených dětí. A přítomnost pozdní toxikózy je nebezpečná pro její destruktivní důsledky pro matku i dítě.
 7. Při pozdním porodu lékaři často rozhodují o chirurgickém zákroku, to znamená, že žena porodí cisařským řezem, a tato metoda je horší než přirozený proces, a pokud se žena rozhodne v budoucnu porodit druhé dítě, chirurgickému zásahu nelze zabránit.
 8. Porušení biochemických procesů ve tkáních vnitřních orgánů a nervového systému vede k vývoji nitroděložní hypoxie, která může vyvolat udušení plodu v důsledku nedostatku kyslíku a dalších nevratných procesů, které negativně ovlivňují zdraví dítěte..
 9. Ženy, které se rozhodnou porodit v dospělosti, s větší pravděpodobností zažijí psychický stres v období po porodu. Jsou také náchylní k napadení různými viry, krvácení a další vážné následky..

Nebezpečí, která čekají ženy během porodu pozdního dítěte, se nemusí vždy týkat každého z nich. Mnoho bezpečně porodí zdravé děti, a pokud těhotenství není první, pak se snižuje riziko výskytu různých patologií..

Aby se předešlo vážným problémům během těhotenství po 30 letech, musí žena s plnou odpovědností prozkoumat své tělo od různých odborníků před rozhodnutím o rozšíření rodu..

Optimální věk pro porod dítěte

Jednoznačně určit věkové hranice, kdy můžete porodit, nemůže jediný lékař, protože ani údaje z pasu neodpovídají vždy individuálním fyziologickým charakteristikám člověka. Lékaři samozřejmě musí varovat před možnými abnormalitami a předepisovat průběh důkladného lékařského vyšetření. Žena, která upřednostňuje zdravý životní styl, správnou výživu, pokud nekouří, nezneužívá alkohol, může obvykle doufat ve zdravé potomky. V každém případě potřebuje:

 • provádět pravidelné lékařské prohlídky nejen během těhotenství, ale také v předporodním období;
 • v případě potřeby brát vitamíny;
 • zajistit zdravou stravu konzumací více zeleniny a ovoce;
 • vyšetřit tělo na odolnost vůči virovým onemocněním, implicitně dodržovat všechna doporučení lékařů v procesu pozorování.

V době, kdy je žena pevně přesvědčena, že se může stát dobrou matkou, má stabilní finanční situaci - v každém věku je vždy možné porodit nejdražší osobu na světě. Podpora milovaných je důležitá, a pokud jsou připraveni pomoci, podpořit, pak vždy existuje naděje na úspěšný výsledek, protože žena středního věku s větší pravděpodobností zažije stres, je pro ni těžší otěhotnět a ne každý se může rozhodnout o zásadním kroku v životě.

Každá žena v reprodukčním věku je schopna porodit zdravé dítě, a pokud je starší 40 let, má všechno kromě dětí, je zřejmé, že se musíte odvážit podniknout odpovědný krok a dát nový život.

Jaký týden rodí?

Tuto otázku nejčastěji kladou ženy, které se blíží době narození dítěte. Koneckonců, každá nastávající matka chce přesně vědět datum této vzácné doby. Bohužel vám však nikdo neřekne konkrétní a přesné datum vašeho narození. Ano, lékař samozřejmě stanoví a zaznamená odhadované datum důležité události. V této záležitosti je však mnoho nuancí. Zkusme na to přijít.

Nejprve se podívejme na události, které se stanou nastávající matce a jejímu dítěti v posledních fázích těhotenství, a pokusme se určit nadcházející datum narození.

Narození dítěte zpravidla trvá 40 týdnů nebo 280 dní od poslední menstruace ženy. Od tohoto data můžete trvat tři měsíce a přidat dalších sedm dní. Toto bude očekávané datum narození vašeho dítěte.

Pro přesnější určení tohoto období je třeba si pamatovat datum prvního fetálního hnutí. Obvykle rodící se nastávající matky pociťují tyto pohyby ve 20. týdnu funkčního období a ve druhém narození - někde v 18. týdnu těhotenství.

Datum narození může také stanovit lékař na základě výsledků ultrazvukové diagnostiky plodu. Předpokládá se, že těhotenství je plně ukončeno po 37 týdnech, tj. Po 259 dnech a po dobu 42 týdnů (294 dní)..

Tradičně jsou dodávky v medicíně až 37 týdnů považovány za časné a po 42 týdnech - pozdě. Na konci fyziologického těhotenství dítě v lůně matky poroste a narodí se zdravé, s plně formovanými tkáněmi, orgánovými systémy. Pokud mluvíme o odloženém těhotenství, musíte vzít v úvahu rizika traumatu pro dívku nebo chlapce v procesu porodu. Je také možné narození mrtvého dítěte, když je odloženo o deset dní nebo dva týdny. Proto se lékaři rozhodují o stimulaci porodu těhotné ženy, která nezačne kontrakce včas. Tradičně odloženému těhotenství je snazší zabránit, než zastavit proces předčasného porodu.

Porod po 40

Kirill

Správce

Jak daleko je riziko nezdravého dítěte, pokud je matka starší 40 let? Existují nějaké kroky, například 40, 42, 45 let?
Jak starý může průměrná žena otěhotnět a stát se matkou? Nebo pokud otěhotněla, měla by porodit bez ohledu na věk (což znamená potraty).

Veronika Vyacheslavovna

gynekolog

Jak daleko je riziko nezdravého dítěte, pokud je matka starší 40 let? Existují nějaké kroky, například 40, 42, 45 let?
Jak starý může průměrná žena otěhotnět a stát se matkou? Nebo pokud otěhotněla, měla by porodit bez ohledu na věk (což znamená potraty).

Ahoj, Cyrile! Na vaši otázku nemůže být definitivně krátká odpověď, protože každá žena je z hlediska reprodukčního zdraví individuální, měla by se zvážit nejen věk, ale také kombinace dalších faktorů - přítomnost doprovodných nemocí, špatné návyky, počet těhotenství a potratů do 40 let.

Teoreticky je žena schopna porodit a porodit dítě před menopauzou (tj. Až 50-55, někdy 60 let), ale často to mladí lidé nemohou udělat bez dalších reprodukčních technologií. Statisticky nejvýhodnějším obdobím pro narození dětí pro ženy je věk 18 až 35 let, přičemž se rozumí, že první úspěšné těhotenství bude v období 18–25 let. Proto je pro nově těhotné ženy starší 35 let a pro těhotné ženy starší 25 let v současnosti používán termín „žena v pozdním reprodukčním období“ (dříve se uvádělo „narození náchylné k věku“)..

Věk 40 nebo 42–45 let se v praxi u porodních a gynekologů neobjevuje, byl vyvinut jednotný přístup ke všem těhotným ženám starším 35 let, zvláštní vztah byl vytvořen z hlediska řízení těhotenství a laboratorního vyšetření. Genetické testování a prenatální screening (včetně invazivních metod, jako je amniocentéza a chorionická biopsie) jsou povinné pro všechny těhotné ženy ve věku nad 35 let a více, aby bylo možné zjistit možné fetální abnormality..

Pokud jde o vaši otázku ohledně pravděpodobnosti porodu nezdravého dítěte matkou starší 40 let, existuje skutečně vzorec: čím je těhotná žena starší, tím vyšší je riziko potratu, genetických abnormalit a malformací plodu, předčasného a patologického porodu. Proto každá žena ve věku 35 let a více musí rozhodně přijít s plnou odpovědností za údajné těhotenství, v maximální možné míře prozkoumat její zdraví a konzultovat genetiku, aby minimalizovala všechny možné problémy a rizika. Zdraví pro vás děti v každém věku!

Jaký týden těhotenství rodí nejčastěji a na čem to záleží?

Každá nastávající matka chce vědět, kdy dojde k jejímu narození. A přesná odpověď na tuto otázku je možná pouze v případě, že je ze zdravotních důvodů naplánován císařský řez a datum již bylo stanoveno. Ve všech ostatních případech zůstává tato otázka otevřená..

Průměrné statistiky

Porod začíná, když je na to připravena žena i dítě. Tento přípravek je velmi pečlivý, probíhá na různých úrovních - od hormonálních po svalové. Nikdo tedy nemůže dát definitivní odpověď na otázku, kdy porodit, protože tempo přípravy ženských a dětských organismů k porodu se u různých žen liší.

Existují lékařské statistiky, které vám umožňují vytvořit přibližný obrázek o tom, co se děje, a pochopit, který týden rodí nejčastěji. Pokud se domníváte, že těhotenství trvá 40 porodnických týdnů (při počítání od prvního dne posledního po počátek menstruace), považuje se těhotenství od 37 do 42 týdnů za celé období. Přesně na konci 40. týdne je úplně stejný DAW (očekávaný den dodání), na který mnoho matek má tak velké naděje.

Doufat v PDR nestojí za to určitě, protože existuje pouze jako přibližná „signální vlajka“, která umožňuje ženě a lékařům lépe se orientovat v gestačním období.

V tento den, který se hrdě chlubí ve výměnné kartě každé nastávající matky od okamžiku registrace v konzultaci, dochází podle WHO k narození dítěte pouze v 5% případů.

První narození se často vyskytují mezi 39–40 týdny a 40–41 týdny (až 75% z těchto dvou týdnů) prvorozených. Opakovaná porodnost se nejčastěji vyskytuje ve 38–39 týdnech a ve 39–40 týdnech (30 a 50%). Až 41–42 týdnů nosí děti přibližně 4% žen.

Pokud vezmeme v úvahu předčasné porodu, které nastane od 22 týdnů těhotenství do 37 týdnů, pak je nejčastější termín porodu od 32 do 34 týdnů. Velmi zřídka porodit ve 24-26 týdnech. Plod z 22. týdne těhotenství je považován za životaschopný, přežití v tomto období je však velmi nízké a riziko přeživších osob se zdravotním postižením - naopak.

Se zvyšujícím se těhotenským obdobím je prognóza přežití příznivější. Děti narozené ve věku 23 týdnů přežijí v 16% případů a děti narozené ve věku 29 týdnů přežijí v 90% případů, se zrajícím rizikem nezvratných následků z předčasného porodu rovněž klesá.

Plánovaná císařská sekce se provádí podle klinických doporučení Ministerstva zdravotnictví Ruska po dobu 39 úplných porodnických týdnů. Nouzový císařský řez pro naléhavé indikace lze provést kdykoli je to nutné.

Co může ovlivnit?

Délka těhotenství závisí na zdraví ženy a na zdraví dítěte, jakož i na vlastnostech současného těhotenství. Všechny faktory jsou příliš četné na to, abychom je vyjmenovali, a proto se dotkneme pouze těch nejběžnějších.

 • Genetická predispozice. Abychom pochopili, zda je pravděpodobné, že žena porodí předčasně nebo že rodí své potomky, je třeba zjistit, v jakém časovém rámci se porodilo se svou vlastní matkou, babičkou. Pokud ženy v rodině porodily předčasně, existuje důvod domnívat se, že v tomto případě příroda opakuje genetický program.
 • Věkový faktor. Příliš mladé těhotné ženy (do 20 let) a věkové matky, které jsou starší 36 let, častěji než jiné, se významně odchylují od jednoho dne označeného jako PDD, v jednom nebo druhém směru.
 • Pořadí narození. Nulliparous ženy se připravují na porod déle - svalová tkáň je méně napnutá, děložní čípek je pevnější, a proto mají sklon k pozdnímu porodu. Čím více porodů jste měli ve své osobní historii, tím vyšší je pravděpodobnost, že k porodu dojde před termínem DA.
 • Zdraví. Chronická onemocnění nastávající matky vždy zvyšují pravděpodobnost předčasného porodu a endokrinní patologie naopak často vedou k předávkování.
 • Negativní vnější podmínky. Kouření, alkohol během těhotenství, stejně jako dlouhodobý stres, který nastává nastávající matka, zvyšují pravděpodobnost porodu v předstihu. Malá fyzická aktivita, obezita přispívají k přejídání.
 • Emoční nečestnost ženy při porodu. Strach z porodu často vede k tomu, že děložní čípek nezraje včas, pracovní činnost nezačne dlouho. Touha porodit rychle, pokud je silná, může dobře vést k porodu v předstihu.
 • Vícečetné těhotenství. Dvojčata a trojčata vyvíjejí silnější tlak na vnitřní hltanu dělohy - druh pojistného kroužku. Čím silnější je tento tlak, tím rychlejší je narození. Proto se dvojčata a trojčata obvykle rodí před 39 týdny.
 • Jednotlivé biologické rytmy. Ženy s krátkým menstruačním cyklem (méně než 28 dní) obvykle porodí před PDD po ​​dobu 1–2 týdnů a ženy s dlouhým menstruačním cyklem přenášejí děti do 41 týdnů a ještě více.

Příčina porodu před těhotenstvím nebo prodloužením těhotenství ve většině případů nelze spolehlivě stanovit. Období těhotenství měřené přírodou pro konkrétní ženu je proto jednoduše považováno za samozřejmost.

Předčasné doručení

Když už mluvíme o předčasném porodu, neměli bychom si myslet, že situace, kdy se dítě narodí o 2-3 týdny dříve než narození v den narození, lze za takové považovat. Je to přesně o porodu, ve kterém je plod funkčně a fyzicky nezralý - od 22 do 37 týdnů.

Pro lékaře stále není vše jasné v příčinách a mechanismech vývoje takového porodu. Ani dítě, ani matka nejsou zjevně připraveny k pracovní činnosti ve 22. týdnu a o něco později, ale něco v těle těhotné ženy vyvolává stejného porodního dominanta, což zahajuje proces vyhnání plodu. Přesnou příčinu porodu, ke které došlo před datem splatnosti, obvykle nelze zjistit. Proto existují pouze faktory, které jsou považovány za predispozice:

 • ze strany matky - chirurgické operace na děloze, potraty a potraty v anamnéze, dřívější předčasné narození;
 • na straně dítěte - vývojové anomálie, Rh konflikt, pánevní prezentace;
 • těhotenské rysy - polyhydramnios a oligohydramnios, ICI, novotvary v děloze, děložní čípek, genitální infekce, časné virové infekce.

Měli byste však také zvážit prostředí, ve kterém nastávající matka žije. Pokud žena žere špatně, je často nervózní, postrádá důležité vitamíny, zvyšuje se pravděpodobnost porodu před časem.

Plod od 22 týdnů je pouze podmíněně životaschopný, vše záleží na tom, do jaké míry je jeho tělo připraveno na mimomaternicový život. Životaschopnost se postupem času zvyšuje. Bylo pozorováno, že chlapci se pravděpodobně narodí předčasně než dívky.

Dodávka po PD

Velmi rozšířená je také situace, kdy údajný den porodu již uplynul a žena ani nedodržuje předchůdce nouzové práce. Hlavní věc je udržet vytrvalost a klid a nesnažit se samostatně stimulovat a vyvolat porod. Až do 42 týdnů těhotenství není odloženo, ale prodlužováno, a to jsou dvě různé věci.

Zvažte, jaké důvody mohou vést k prodloužení těhotenství.

 • Chybně stanovené termíny. Obvykle to není běžné. Chcete-li dělat chyby s výpočty, musíte vědět, nebo úplně zapomenout, kdy přesně byla poslední menstruace, ne pamatovat nejen den, ale také měsíc. To se děje po dlouhodobé hormonální léčbě, dlouhodobém používání perorálních kontraceptiv a po poruše vaječníků. V prvním trimestru se pak určí ultrazvuk pomocí gestačního věku a PDD. Odchylka 2 týdnů od norem fetometrie se nepovažuje za vývojové zpoždění a žena má v těhotenství 2 týdny navíc..
 • Velké a obří děti. Porodní hmotnost 4 kilogramů dává důvod k tomu, aby se plod označoval jako velký, a hmotnost 5 kilogramů - obří. Takové děti obvykle raději sedí v matčině lůně až do posledního.
 • Hormonální poruchy. Malé množství oxytocinu, estrogenu a vysokého progesteronu nevytváří nejpříznivější pozadí pro nástup porodu. Dokud progesteron zůstává vysoký, nedochází ke sčítání generické dominance na hormonální úrovni.
 • Sedavý a neaktivní životní styl. Svaly jsou oslabené, jejich tón je snížen, to platí pro všechny svaly, včetně svalů dělohy, děložního čípku.
 • Hrozba potratu během těhotenství. Ženy často říkají, že „tak úspěšně udržely své těhotenství, že nemohly přesvědčit dítě o narození“. Nejde o to, že léky byly používány k zachování těhotenství, ale že žena byla tak psychologicky nakloněna pokračovat v těhotenství, že je nyní velmi obtížné přesvědčit ji, aby propustila dítě na psychogenní úrovni, které bylo tak těžké udržet.

Jak se zbavit břemene včas?

Jak vidíte, pojem „včas“ je poměrně široký a žena nemůže ovlivnit mnoho faktorů. Ale to, co na ní záleží, by mělo být provedeno v přísném souladu s doporučeními lékaře. Pomůže to zachovat těhotenství a zabránit předčasnému porodu a nepřekonat těhotenství..

V tom vám pomohou jednoduché tipy:

 • Nezakrývejte svou porodnickou historii před lékařem (i když opravdu chcete skrýt fakt potratu);
 • Nenechte si ujít příští naplánované návštěvy na prenatální klinice;
 • vést zdravý a aktivní životní styl během těhotenství;
 • Nezanedbávejte vyšetření a screening, abyste včas identifikovali patologie, komplikace a rizikové faktory.

O tom, jak dlouho těhotenství trvá, říká odbornice ve videu níže.

Články O Neplodnosti