Hlavní Výživa

Kdy se přihlásit k těhotenství

Těhotenství je celá „věda“. Existuje tolik různých nuancí, ve kterých je snadné se zmást nebo zmeškat něco důležitého. Například registrace. Každý ví, že těhotné ženy musí jít k lékaři a zaregistrovat se. Ale když je to nejlepší - názory se liší. Opravdu, někdo obecně nebude „chodit k doktorům“ před koncem těhotenství, zatímco jiní se s pomocí gynekologa ujistí, že se v bříšku usadil maličký muž, a tam jsou ti, kteří se prakticky „stěhují“ na prenatální kliniku po celou dobu těhotenství..

Nespěcháme z jednoho extrému do druhého a střízlivě diskutujeme o otázce registrace pro těhotenství.

Proč se musíte přihlásit k těhotenství?

Hlavním argumentem ve prospěch včasného započítání těhotenství je záruka zdraví nastávající matky a jejího dítěte. V prvním trimestru těhotenství se tvoří téměř všechny orgány plodu. A pokud má žena nějaké zdravotní odchylky, může se to velmi negativně odrazit na jejím budoucím dítěti. Ale s včasnou diagnózou nemoci - existuje každá šance, jak se chránit před mnoha problémy. Již při prvním vyšetření v nejbližším možném termínu může lékař určit možný průběh těhotenství. Od samého začátku „zajímavé situace“ je velmi důležité projít všemi nezbytnými vyšetřeními:

 • Stanovení krevní skupiny a faktoru Rh;
 • Obecná analýza krve;
 • Obecná analýza moči;
 • Bakteriální kultura moči;
 • Screening na HIV, syfilis;
 • Diagnostika virové hepatitidy B;
 • Nátěr pro cytologické vyšetření;
 • První ultrazvuk.

Váš lékař také změří krevní tlak, váhu a velikost pánve. Po shromáždění všech údajů určí nebo vyvrátí jakoukoli rizikovou skupinu, určí gestační věk a odhadovaný den narození.

Kromě toho již při registraci dostanete výměnu a rodný list, který bude nezbytný při vstupu do nemocnice. V průběhu těhotenství budou informace o průběhu, výsledcích analýz a vyšetření zaznamenány na výměnné kartě. Na vaší individuální těhotenské kartě budou zaznamenány vaše osobní údaje a všechny podrobnosti o anamnéze.

Kdy se zaregistrovat?

Optimální doba registrace je od 7 do 12 týdnů. Mnoho lékařů to nedoporučuje dříve, i když je těhotenství potvrzeno. Až 8 týdnů, vysoká pravděpodobnost libovolného potratu. A ačkoli praxe ukazuje, že od prvních týdnů se žena snaží chránit požadované dítě, je stále lepší důvěřovat matce přírodě. A po 8 týdnech můžete bezpečně přistoupit k provedení všech nezbytných testů a podstoupit vyšetření u správných lékařů. První ultrazvuk se obvykle předepisuje po 11 týdnech, poté je žena zaregistrována. Mimochodem, podle ruského práva je ženě, která se zaregistrovala k těhotenství před 12 týdny, vyplácen jednorázový příspěvek (od 1. ledna 2012 je její částka 465,20 rublů)..

Jak se registrovat?

Stačí jít na jakoukoli předporodní kliniku s pasem a povinným zdravotním pojištěním (nevypršela!) A napsat prohlášení určené vedoucímu. Zároveň nezáleží na registraci vašeho pobytu. Můžete být sledováni v jakémkoli zdravotnickém zařízení naší země. Pokud se nezaregistrujete na LCD v místě bydliště, budete také muset poskytnout výpis z vaší ambulantní karty a potvrzení o zrušení registrace na prenatální klinice v místě vašeho bydliště. Máte také veškeré právo být sledován na kterékoli placené klinice, která vám určitě musí dát směnku, se kterou porodíte ve 20-22 týdnech těhotenství.

Těhotenství není jen potěšením, ale také spoustou starostí. Jsme si jisti, že se se vším vyrovnáte a porodíte silné zdravé dítě! Hodně štěstí!

Jak, kdy a proč se přihlásit k těhotenství

Někteří se domnívají, že musíte uprchnout do nemocnice co nejdříve, a naopak, někteří se naopak zdržují až do poslední chvíle. Podívejme se tedy, co lékaři říkají o této příležitosti a kdy je třeba zaregistrovat těhotnou ženu?

Existují nějaká omezení pro registraci??

Chtěl bych hned začít tím, že stát žádným způsobem neomezuje těhotnou ženu a umožňuje jí, aby byla sledována na jakékoli předporodní klinice, bez ohledu na to, zda žije na uvedené adrese nebo ne. Má také právo zaregistrovat se na soukromé klinice a být tam pozorována před porodem. Jak však ukazuje praxe, ženy nejčastěji chodí do nemocnice v místě registrace, kde byly celý život sledovány. Tento přístup umožňuje nejen shromáždit kompletní anamnézu těhotné ženy, ale také vyhodnotit nemoci, které utrpěla, existující chronické patologie, jakož i celkový klinický obraz..

Skutečnost, že žena otěhotněla, se učí asi po 3–4 týdnech, kdy další menstruační období chybí. To je důležitá událost pro každý pár, který přináší spoustu nejen radosti, ale také odpovědnosti. Prioritou pro každou těhotnou ženu je včasná registrace.

Podle federálního zákona má bez ohledu na to, jak dlouho je žena zaregistrována, má právo poskytovat bezplatnou lékařskou péči po celou dobu, včetně bezplatného porodu. To znamená, že jít na kliniku pro registraci během těhotenství je čistě individuální touhou každého. Čím dříve však budete lékařem sledováni a sledujete stav svého zdraví a dítěte, tím méně je pravděpodobné riziko.

Kdy se zaregistrovat?

Jak jsme již řekli, lékařská péče během těhotenství je nezbytným předpokladem, bez ohledu na to, zda nastávající matka byla či nebyla zaregistrována. Žena by však měla v jakémkoli období těhotenství sledovat svůj zdravotní stav a správný vývoj plodu. Ve skutečnosti velmi často dochází k potratům právě v raných fázích. Proto je velmi důležité se včas zaregistrovat..

Nyní o nejdůležitější věci. Optimální doba pro staging je 7 až 12 týdnů těhotenství. Nejčastěji těhotné ženy chodí na kliniku v 8. týdnu. Před uzávěrkou, tj. 6-7 týdnů, se nemusíte registrovat. Platí to pouze pro ženy, které se cítí dobře a těhotenství není doprovázeno odchylkami v pocitu pohody, konkrétně neexistují bolesti v podbřišku, závratě a jiné neobvyklé příznaky.

Lhůta pro registraci těhotné ženy je 30. týden. Od té doby si žena čerpá mateřskou dovolenou pro sebe. Pokud dříve nešla do nemocnice z jiných důvodů, pak ji samozřejmě můžeme pozorovat i od 30. týdne.

Existují samozřejmě i ti, kteří až do druhého měsíce stále nevědí, že nosí dítě, a proto je jejich návštěva v nemocnici z dobrých důvodů zpožděna. Během tohoto období je již možné posoudit správný vývoj embrya i celkový průběh těhotenství. První ultrazvuk se však provádí v těhotenství 11–12 týdnů.

Proč se registrovat?

Po registraci těhotenství můžete být pravidelně sledováni lékařem, který bude sledovat vaše zdraví a sledovat vývoj plodu. Termín je od 7 do 12 týdnů, kód musí být registrován pro těhotenství, odkazuje na první trimestr. Během této doby dítě vytvoří všechny potřebné orgány, a proto, pokud má žena doprovodná onemocnění nebo nedostatek stopových prvků, bude to mít přímý dopad na dítě. To je hlavní cíl včasné manipulace a pravidelného sledování..

Po registraci již lékař na první výzvě předepíše potřebné vyšetření:

 • Obecná analýza krve a moči;
 • Bakteriální kultura moči a nátěru;
 • Stanovení faktoru Rhesus a krevního typu;
 • Výzkum syfilis, HIV, hepatitida;
 • EKG;
 • Vyšetření úzkých specialistů - ORL, oftalmolog, kardiolog, terapeut;
 • Ultrazvuk (12 týdnů).

Kromě testů a podstupování ultrazvuku lékař také změří vaši hmotnost, výšku, velikost pánevní a tlak. Tato vyšetření budou prováděna v každém trimestru, aby bylo možné sledovat úspěšný průběh těhotenství a v případě potřeby předepsat terapeutická a wellness opatření. Pomocí ultrazvuku bude možné přesněji stanovit datum početí a také určit budoucí datum narození.

V prvním trimestru je předepsán screening. Jedná se o dražší metodu vyšetření, která kromě výše uvedeného ultrazvuku a sběru testů zahrnuje i studium genetických chromozomů rodičů, aby se vyloučily možné vrozené patologie.

Kromě sledování zdravotního stavu získává registrovaná těhotná žena další výhody:

 • Doporučení lékaře ohledně správné výživy a životního stylu;
 • Pokud se necítíte dobře, můžete zapsat nemocenskou dovolenou;
 • Další výhody a řada léků zdarma pro lékárny;
 • S včasnou registrací až 12 týdnů, těhotná po narození
 • dítě obdrží státní jednorázovou platbu.

Dalším důležitým bodem pozorování lékaře během těhotenství je výměnná karta. Při první návštěvě, bez ohledu na to, v jakém týdnu chodíte do nemocnice, ošetřující lékař otevře výměnnou kartu, ve které budou zapsány všechny údaje o výsledcích vyšetření a průběhu těhotenství. Je vyžadováno pro přijetí do nemocnice.

Co se musíte zaregistrovat na prenatální klinice

Již dříve jsme říkali, že vás můžete pozorovat na kterékoli klinice bez odkazu na registrační adresu, tj. Kde jste nejpohodlnější. Máte stejné právo vybrat si lékaře. Některé těhotné ženy dávají přednost soukromým klinikám. Před provedením servisu na placeném základě však specifikujte všechny nuance, jak dlouho vás povedou a kolik stojí další vyšetření - testy, ultrazvuk, EKG atd..

Ale před registrací těhotenství připravte všechny potřebné dokumenty předem. Budete potřebovat cestovní pas, zdravotní pojištění a SNILY a při podání žádosti musíte také napsat prohlášení. Výsledkem těchto akcí je vytvoření ambulantní karty. S ní můžete v budoucnu jít na jinou kliniku, v případě změny bydliště nebo nespokojenosti s kvalitou služeb kliniky.

Mohou se odmítnout zaregistrovat pozdě?

Zákon nestanoví žádné povinnosti pro těhotnou ženu, v jakém období těhotenství by měla být registrována a zda vůbec. Takové akce jsou iniciativou ženy, protože zde jsou sledovány její zájmy - zdraví dítěte a bezpečné dodání. A nedostatek pravidelného sledování spadá výhradně do odpovědnosti těhotné ženy a zvyšuje riziko rozvoje patologických procesů.

Pokud se však žena včas nezaregistruje, a to do 30 týdnů, nebude moci oficiálně chodit na mateřskou dovolenou a dostávat pravidelné platby. Toto je jediné omezení, které se vás týká. Ve všech ostatních případech, bez ohledu na dobu, po kterou pobýváte, antatologické kliniky nebudou moci odmítnout přijetí nebo další sledování. Proto se rozhodnete, kdy se zaregistrujete a který lékař vás bude sledovat.

Video: Proč se musíte registrovat v prvním trimestru těhotenství?

Pozornost! Tento článek je pouze informativní a za žádných okolností není vědeckým materiálem nebo lékařskou radou a nemůže sloužit jako náhrada osobní konzultace s profesionálním lékařem. Pro diagnózu, diagnostiku a léčbu kontaktujte kvalifikovaného lékaře!

Registrace těhotenství


Těhotenství není jen ranní toxikóza a pletení botiček. Je to také zodpovědná práce. Samozřejmě i v naší době budou maminky, které se v zásadě neregistrují, ale rodí doma, protože „to bylo dříve přijato“, zcela před zapomenutím statistik úmrtnosti novorozenců a žen v práci před sto lety.

Pokud jde o zdravé ženy, chápou: dnes máme všechny výhody civilizace k dispozici, včetně krevního testu a ultrazvuku. Odmítnutí je prostě hřích. Je to lékařské ošetření, které zaručuje narození zdravého dítěte. Nezanedbávejte tedy prenatální kliniku!

Jak dlouho bych tam měl jet poprvé?

 1. Protože na samém začátku těhotenství jsou položeny všechny důležité systémy a orgány dítěte, „trpící“ musí být s léky velmi opatrní. Kromě toho bude velmi dobré, pokud jí lékař předepíše vitamíny. Vybere je poté, co prostudoval analýzy a potřeby těla matky.
 2. Těhotenství je břemeno pro tělo a imunita ženy v tuto chvíli „ztrácí bdělost“, což dává šanci, aby se chronická onemocnění hlasitě projevovala. A to je pro dítě nebezpečné. V této poloze je lepší být pod pečlivým „křídlem“ medicíny.
 3. Podle ruských zákonů dostává pracovní (oficiálně!) Žena, která se zaregistruje do 12 týdnů, zvláštní platbu.

Žena nejčastěji vidí zpoždění, koupí si těhotenský test, druhý, a když sebevědomě ukáže dva proužky, potvrdí své těhotenství gynekologovi. V závislosti na jejím zaměstnání se do LCD dostane za 7 nebo 11 týdnů. Poté je zaregistrován.

V dřívějším termínu byste neměli navštívit kliniku. Zaprvé, lékař vás nedodá dříve než sedm týdnů, protože ne každé těhotenství je zachováno v tak brzkém termínu (příroda zde funguje - pokud má plod patologii, tělo zahájí potratový program). Za druhé, mnoho žen si dosud neuvědomuje, že jsou těhotné.

Většina žen začíná výměnu za 12 týdnů.

Kde se zaregistrovat?

Naše matky a starší sestry šly na okresní kliniku, kde je k vaší ulici připojen místní gynekolog. Jeho záležitostí je otevření vaší výměnné karty, nasměrování k analýzám, zkoumání, měření břicha a obecný směr k nemocnici. Pokud jste s okresním lékařem spokojeni, můžete k němu jít (mnoho žen tak činí, zejména pokud je klinika v blízkosti domu - s břichem, protože cestování není zdaleka pohodlné).

Moderní ruské právo vám však umožňuje vybrat si jinou kliniku nebo jiného lékaře. Žijete ve městě, ale jste zaregistrováni ve vesnici u své matky? Městští lékaři vás nemají právo odmítnout. Hlavní věcí je napsat prohlášení adresované vedoucímu nebo hlavnímu lékaři, v němž bude uvedena adresa vašeho bydliště a číslo pojistky. K vašim službám jsou také placené (soukromé) kliniky, zdravotní střediska a porodnice, kde jsou také registrovány.

Pokud jste se přestěhovali nebo se vám nelíbilo kliniku, kde jste se okamžitě zaregistrovali, můžete ji změnit. Nezapomeňte však požádat o výpis od svého bývalého gynekologa.

Důležitý bod: po výběru placené kliniky se okamžitě zeptejte, zda vám bude poskytnuta výměna, stejně jako mateřská dovolená.

Jak se připravit na registraci?

 1. Vyhledejte dokumenty: cestovní pas, jakož i zdravotní pojištění (bez něj není možné doprovod, pouze zavolání sanitky). Nebojte se, pokud se váš pas bez povolení k pobytu nezohledňuje od roku 2010.
 2. Budete vyšetřeni v křesle, takže bude lepší koupit jednorázovou soupravu k vyšetření (zkontrolujte, zda v ní nejsou rukavice - pokud ne, kupte je).
 3. Užitečné je také pero a notebook - zde si zapíšete jména lékaře a zdravotní sestry, jejich telefonní číslo.
 4. Při prvním vyplnění lékařského záznamu budete dotázáni na minulá onemocnění, potraty a nemoci vašich příbuzných. Dobře, můžete vědět všechno o vašich prarodičích, ale zeptejte se svého blízkého nebo jeho matky předem na příbuzné vašeho manžela. Kromě toho bude vaše karta obsahovat: hmotnost, výšku, tlak.

Další data, která budou uvedena na vaší kartě:

 • Jak se vaše minulá těhotenství (pokud byla), se všemi detaily.
 • Máte děti, jak jste porodila, jaká byla vaše výška a váha, onemocní.
 • Celá vaše historie: chronická onemocnění, špatné návyky, trpěli jste toxoplazmózou, zarděnkami, herpesem, pohlavně přenosnými chorobami, měli jste nějaké návštěvy u psychiatra.
 • Funkce vašeho měsíčního cyklu, jaký druh antikoncepce používáte.
 • Všechny údaje o jejím manželovi: jak je starý, znáte jeho krevní skupinu a Rhesuse, existují nějaké špatné návyky, dědičné nemoci.
 • V případě příbuzných (vašich a vašich manželů) bude lékař zajímat, zda byl jeden z nich nemocný: tuberkulóza, diabetes mellitus, hypertenze, rakovina, genetická onemocnění.

Po vyšetření lékař řekne o stavu děložního čípku, vagíny, změří šířku pánve, vezme stěr z mikroflóry. Může říci, zda jste těhotná, a pokud ano, jaký je váš současný termín. Může také vyšetřit vaše prsa (hodnocením mléčných žláz), změřit puls a tlak a vyhodnotit stav vašich očí a kůže, stejně jako vašich plic a srdce..

Nakonec řekne, kdy byste měli navštívit LCD na další schůzku.

A co se stane dál?


Všechny těhotné ženy jsou předávány dalším odborníkům i laboratoři. Musí jít a projít:

 • analýza stolice a moči (obecně),
 • moč pro bakteriální setí,
 • krev krve (obecná analýza),
 • krev z žíly (pro biochemii, krevní skupinu a Rh faktor),
 • krev na syfilis, HIV, hepatitida,
 • krevní cukr, koagulabilita,
 • vaginální výtěr pro infekci TORCH a mikroflóru,
 • v ordinaci terapeuta, ORL specialisty, endokrinologa, optometristy a zubního lékaře (nezapomeňte je navštívit - s dítětem v náručí bude velmi obtížné léčit zuby),
 • EKG a ultrazvuk.

Ve veřejných nemocnicích by měly být všechny tyto testy a vyšetření poskytovány bezplatně..

Lékaři vás někdy mohou odkázat na další testy nebo na specializovanější lékaře..

Zpravidla budete posláni do laboratoře po první návštěvě gynekologa a při vaší druhé návštěvě (za týden nebo dva) k němu přijdete s předem připravenými analýzami. Poté, co se na ně gynekolog podíval, může vám předepsat vitaminy a / nebo léky, které jsou ve vaší poloze bezpečné. Existuje však seznam léků, které jsou předepsány téměř všem těhotným ženám. Jedná se o: kyselinu listovou, multivitaminy, jód, přípravky obsahující vápník (zejména pokud zubař zaznamenal problémy se zuby).

Pokud vaše těhotenství postupuje podle očekávání, čeká na vás gynekolog jednou za měsíc a zubař a terapeut jednou za tři měsíce. Blíže k porodu (od 36 týdnů) byste měli častěji chodit k gynekologovi - každých sedm dní, až do narození.

Obecně platí, že registrace z roku na rok je pro „trpící“ výhodnější. Některé budoucí matky jsou samozřejmě několikrát za měsíc nepříjemné, když žádají o dovolenou v práci, aby navštívily gynekologa-zubařku-terapeutku... Ale šéfové nechte být ve vaší pozici - jste nyní těhotná, což znamená, že nemáte právo odmítnout... A nakonec, velmi brzy vaší mateřské dovolené, takže nemyslete na kariéru, ale na své dítě, pro které jsou testy zdravotního stavu velmi důležité. Postarej se tedy o sebe a všechno bude v pořádku!

Registrace pro těhotenství: data, důležité dokumenty a pravidla

Každá žena, která se dozvěděla, že se brzy stane matkou, se ptá: jak a kdy se přihlásit k těhotenství, kdo bude provádět její lékařské sledování. A nejběžnější možností je řízení těhotenství na prenatální klinice. Co potřebujete vědět pro nastávající matku o této instituci před její první návštěvou?

Lyudmila Spitsyna
Porodník-gynekolog, Moskva

Proč se přihlásit k těhotenství?

Není přehnané říkat, že být těhotná je věda. Od budoucnosti se matce často vyžadují takové praktické znalosti a dovednosti, o kterých předtím netušila. Náš článek vám pomůže najít odpověď na klíčové otázky: kde se přihlásit k těhotenství a na jak dlouho. Včasná registrace těhotenství pomůže vyhnout se komplikacím, vydržet a porodit zdravé dítě.

Kde se přihlásit k těhotenství?

Nejprve se nastávající matka musí přihlásit k těhotenství u porodnice-gynekologa. Kde se přihlásit k těhotenství: na prenatální klinice, v obchodním zdravotním středisku, v lékařském středisku v porodnici - rozhodnete se. Vše záleží na vašich preferencích a materiálních schopnostech..

Pro těhotenství se můžete bezplatně zaregistrovat na prenatální klinice v místě registrace nebo v místě skutečného bydliště, bez ohledu na registraci. Chcete-li se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, musíte předložit cestovní pas a povinné zdravotní pojištění. Existence pojistky, bez ohledu na to, kde byla vydána, umožňuje pacientovi ji prezentovat na jakékoli prenatální klinice nebo porodnici, kde musí být uznána za platnou - poskytuje jednotný systém povinného zdravotního pojištění. Existují normativní akty potvrzující právo na státní lékařskou péči bez ohledu na místo pobytu. V případě neexistence politiky vám bude poskytnuta pouze pohotovostní lékařská péče..

Je lepší se přihlásit k těhotenství na prenatální klinice, na které jste byli pozorováni již několik let, aby nedošlo k narušení kontinuity lékařského dohledu. Koneckonců, jsou tam všechny údaje o vašem zdraví, jsou zaznamenány diagnózy, výsledky vyšetření, léčby atd. To vše chybí na novém místě, takže některé nemoci zůstávají bez povšimnutí. Musíme se také zaměřit na místo pozorování: je dobré, pokud je vhodné se dostat ke konzultaci. Pokud není možné tyto dva požadavky kombinovat, můžete na antatologické klinice, kde jste byli dříve pozorováni, vzít výpis o předchozích nemocech, operacích.

Stává se, že žena je registrována (registrována) v jedné části města a žije v jiné oblasti. V tomto případě se můžete přihlásit k těhotenství v místě bydliště. Pacientky na prenatálních klinikách jsou zpravidla sledovány porodníkem-gynekologem přiřazeným k určitému místu, ale je třeba mít na paměti, že máte právo si vybrat jakéhokoli porodnicko-gynekologa pracujícího v této prenatální klinice. Pokud jste se z nějakého důvodu nedohodli s lékařem, můžete svého lékaře změnit.

Těhotenství lze pozorovat také v komerčních lékařských centrech. Je zde mnoho možností - samotná centra i rozsah poskytovaných služeb. Vyberete si centrum (nezapomeňte zjistit recenze těch, kteří tam již byli pozorováni), specialista, smlouva, uzavřít smlouvu, která má právní sílu. Náklady na smlouvy se liší: od 10 do 60 tisíc rublů - vše záleží na objemu vyšetření, konzultací s lékaři, gestačním věku atd. Je vhodné zjistit, zda zdravotní středisko, ve kterém budete sledováni, má povolení vydat výměnu karty, protože i dostupnost Licence pro některé typy porodnické péče nezaručuje dostupnost takového povolení. Mezitím je výměnná karta dokladem, ve kterém jsou zapisovány výsledky všech vyšetření provedených během těhotenství, a je to nezbytné pro přijetí do porodnice. Po 28. týdnu těhotenství žena obdrží v ruce výměnu. Zkontrolujte, zda komerční zdravotní středisko vydává svým klientům osvědčení o invaliditě v mateřství (jinými slovy, je možné tam čerpat pracovní neschopnost a mateřskou dovolenou). Postup pro komunikaci s porodníkem-gynekologem bude postaven podle schématu podobného ženským konzultacím..

Další možností registrace těhotenství je pozorování v lékařském centru v nemocnici; jeho výhodou je možnost těhotenství a porodu jedním porodníkem-gynekologem.

Doklady potřebné pro registraci těhotenství

Politika MHI je dokument, který dává právo na bezplatnou lékařskou péči ve všech státních zdravotnických zařízeních Ruské federace, bez ohledu na to, kde byla tato politika vydána a místo bydliště pacienta. Toto právo je zakotveno ve spolkovém zákoně ze dne 29.11.2010 č. 326-ФЗ „O povinném zdravotním pojištění v Ruské federaci“. Rozsah služeb pro tuto pojistku je stanoven základním programem povinného zdravotního pojištění. V případě neexistence povinné zdravotní pojistky má pacient nárok pouze na pohotovostní lékařskou péči.

Chcete-li se přihlásit k těhotenství, musíte napsat prohlášení adresované vedoucímu ženské konzultace o registraci a přiložit k němu potřebné dokumenty.

Konzultace žen pracují podle okresů, tj. Každému lékaři je přidělena určitá oblast. Těhotná žena je zpravidla spojena s porodníkem-gynekologem, což vede na místo, kam patří místo bydliště budoucí matky. Jak jsme však již řekli, žena si může vybrat lékaře samostatně (se souhlasem lékaře) a také změnit porodníka-gynekologa, pokud s ním nerozumí. Střídání porodnicko-gynekologa provádějícího těhotenství se provádí se souhlasem vedoucího zdravotnického zařízení, na jehož jméno je v tomto případě zapsána i žádost.

Dokumenty budoucí matky

 • Jedním z hlavních dokumentů vydávaných těhotnou ženou na prenatální klinice je výměnná karta. Obsahuje základní informace o průběhu těhotenství, které jsou nezbytné pro realizaci kontinuity mezi zdravotnickými zařízeními. Výměnná karta se vydává ve 22–23 týdnech těhotenství. Budoucí matka by ji měla mít vždy v případě nouzového ošetření pro lékařskou pomoc. Při každé následující návštěvě na prenatální klinice si musíte vzít s sebou výměnnou kartu, která zaznamená údaje o zkouškách a výsledcích výzkumu. Pokud není k dispozici výměnná karta, je těhotná žena asistována v observačním oddělení porodnice, kde jsou hospitalizovány neúplně vyšetřené nebo infikované ženy.
 • Osvědčení o invaliditě (prenatální a postnatální dovolená) vydává porodnice-gynekologka, která těhotenství provádí ve 30 týdnech těhotenství po dobu 140 kalendářních dnů (70 kalendářních dnů před porodem a 70 kalendářních dnů po porodu). U vícečetných těhotenství se vydává list se zdravotním postižením ve 28 týdnech těhotenství po 194 kalendářních dnů (84 kalendářních dnů před narozením a 110 kalendářních dnů po narození).
 • Kromě toho, pokud existují případy zdravotního postižení před mateřskou dovolenou (například hrozba ukončení těhotenství), porodník-gynekolog na prenatální klinice také vydává potvrzení o pracovní neschopnosti nastávající matce.

Termín registrace těhotenství: čím dříve, tím lépe?

Doporučuje se zaregistrovat se na prenatální klinice od raných stadií těhotenství (až do 12 týdnů), a to ihned po zjištění těhotenství. Pokud máte podezření na těhotenství, v každém případě byste se měli obrátit na svého porodníka-gynekologa, který určí jeho termín. Lékař také dá doporučení pro další chování a vysvětlí, kdy je lepší se zaregistrovat. Optimální období pro registraci těhotenství je 5–6 týdnů těhotenství. Sledování od raného těhotenství umožňuje porodníkovi-gynekologovi získat co nejobjektivnější a nejúplnější představu o zdravotním stavu ženy. Pokud dojde k odchylkám od normálního průběhu těhotenství, včasná registrace jim umožní včasnou diagnostiku a poskytnutí nezbytné lékařské péče..

V současné době existují testy na diagnostiku fetálních chromozomálních abnormalit. A jeden z nich (dvojitý test) se provádí přesně za 10-14 týdnů těhotenství. Když tedy budete kontaktovat později s provedením tohoto testu, můžete být pozdě. Tento test je spolehlivý pouze v případě, že se provádí během určitých období těhotenství: dvojitý test - v období 10–14 týdnů, trojitý test - v období 16–20 týdnů. Později nebudou provedeny. Existuje několik důvodů..

Za prvé, v těchto datech, kdy jsou detekovány malformace plodu, je stále možné relativně bezpečné ukončení těhotenství.

Za druhé, v období 10-14 týdnů těhotenství může být nárůst biochemických parametrů v krvi korelován se zesílením límcového prostoru plodu odhaleného během ultrazvuku. V pozdějších obdobích zahušťování límcového prostoru již není pozorováno.

Zatřetí je to nejspolehlivější a nejvýraznější zvýšení biochemických parametrů s malformacemi plodu v období 16–20 týdnů.

Důležitou roli hraje ultrazvuk plodu, který se provádí v raných stadiích těhotenství, optimální období je 5-6 týdnů těhotenství. Žena je poslána na ultrazvuk při první návštěvě zdravotnického zařízení v případě podezření na těhotenství. To nám umožňuje zjistit skutečnost děložního těhotenství, kromě mimoděložního těhotenství, potvrdit přítomnost srdečního rytmu plodu, diagnostikovat vícenásobné těhotenství, zvýšit tón dělohy atd. Důležitým bodem je měření tělesné hmotnosti na začátku těhotenství, aby se vyhodnotil celkový přírůstek hmotnosti po celou dobu očekávání dítěte. Toto zvýšení by nemělo překročit 10–12 kg. Zvýšení tělesné hmotnosti vyšší než tato hodnota je patologické, nejčastěji označuje přítomnost otoků a vyžaduje lékařskou opravu. Pokud se žena registruje k těhotenství později, je někdy obtížné posoudit nárůst tělesné hmotnosti, a proto určit další taktiku těhotenství.

Ženy, které jsou registrovány v raných stádiích těhotenství, navíc dostávají osvědčení na prenatální klinice, podle kterého stát vyplácí jednorázovou mateřskou dávku.

Zaregistrovali jsme se na těhotenství: první vstup na prenatální kliniku

Při prvním jmenování porodník-gynekolog zjistí zdraví těhotné ženy, ptá se na předchozí nemoci a operace, přítomnost chronických onemocnění, průběh předchozích těhotenství a porodu, přítomnost pracovních rizik. Kromě toho se ptá na zdravotní stav otce dítěte a dalšího příbuzného..

Dále je těhotná žena vyšetřena na gauči, během které lékař změří velikost pánve pomocí tazomeru a centimetrové pásky.

Dalším krokem je vyšetření na gynekologickém křesle, které vám umožní posoudit shodu velikosti dělohy s očekávaným gestačním věkem, její vzrušivost, jakož i stav děložního čípku a jeho přívěsky. Kromě toho se při vyšetření na židli hodnotí také vnitřní rozměry pánve. Určitě si vezměte tampón z vagíny do flóry.

Na konci vyšetření porodník-gynekolog učiní závěr o přítomnosti rizikových faktorů a sestaví plán těhotenství, poskytne nastávající matce doporučení ohledně denního režimu a racionální výživy. Vitaminy jsou předepsány a v případě potřeby i léky. Těhotná žena dostane pokyny pro vyšetření, která zahrnují obecný klinický krevní test, stanovení krevní skupiny a faktor Rh, krevní test na HIV, syfilis, virovou hepatitidu B a C, biochemický krevní test a obecnou klinickou analýzu moči. Navíc je povinný ultrazvuk plodu. Nastávající matka rovněž dostává doporučení specialistům: terapeutovi, specialistovi ORL, zubnímu lékaři a optometristovi.

Po 7 až 10 dnech je naplánována opakovaná návštěva s výsledky testů, závěry terapeuta a dalších specialistů. V budoucnosti, v první polovině těhotenství (do 20 týdnů), nastávající matka navštíví lékaře jednou měsíčně, po 20 týdnech těhotenství - 2krát měsíčně, po 32 týdnech těhotenství - 3-4krát měsíčně.

Pokud má těhotná žena průvodní chronická onemocnění nebo komplikace těhotenství, jsou předepsány další odborné konzultace a vyšetření. Možné doporučení na porodnická a gynekologická centra vyšší úrovně.

Pozorování na prenatální klinice pokračuje až do konce těhotenství, tj. Do porodu.

Registrace těhotenství: Obchodní zdravotní střediska

Alternativou k prenatálním klinikám jsou komerční lékařská centra, kde je také možné zvládat těhotenství. Tato zařízení obvykle nabízejí těhotenské smlouvy, které zahrnují všechny potřebné lékařské služby. Náklady na tyto smlouvy závisí na objemu poskytovaných služeb. Pozorování těhotné ženy porodníkem-gynekologem začíná okamžikem uzavření smlouvy a nastává zpravidla až 36 týdnů těhotenství, po kterém je těhotná žena nadále sledována lékařem provádějícím porod. Při výběru komerčního zdravotního střediska pro řízení těhotenství byste se určitě měli zeptat, zda má toto zdravotnické zařízení povolení vydávat výměnné karty a nemocenskou dovolenou. Jinými slovy, bude mateřská dovolená vydána předepsaným způsobem a bude vydána výměnná karta. Četnost návštěv porodníka-gynekologa a objem vyšetření v komerčním zdravotním středisku bude budována na stejném principu jako na prenatální klinice.

V placených zdravotnických střediscích se přijímací řízení a všechny studie (včetně ultrazvuku) provádějí po dohodě. Pacient dorazí v určený čas a to vám umožní neztrácet čas čekáním ve frontě. Dalším důležitým aspektem je nepřetržité spojení s lékařem provádějícím těhotenství. Tato služba je poskytována v mnoha komerčních lékařských centrech. Obvykle mají tyto instituce vhodný pracovní rozvrh, příjem pacientů a testování lze provádět o víkendech a svátcích, což je výhodné pro pracující pacienty. Termíny výzkumu jsou minimální..

Většina komerčních zdravotnických středisek má vlastní nepřetržitou nebo denní nemocnici s pohodlnou, útulnou atmosférou, jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje. Mnoho center má psychology. Mezi komerčními lékařskými středisky a státními klinikami žen nejsou žádné zásadní rozdíly v taktice a metodách lékařského pozorování, protože standardy péče jsou stejné.

V jakém období těhotenství se mám zaregistrovat

Kdy je nejlepší se zaregistrovat do těhotenství

V jakém období těhotenství se musíte zaregistrovat u gynekologa - tato otázka je velmi důležitá. Pro některé je těhotenství dlouho očekávané a žádoucí, pro někoho to přichází docela nečekaně. Ale ve všech případech, kdy je zjištěna zvláštní situace, má žena obrovskou odpovědnost za porod a porod zdravé, plnohodnotné dítě.

Samozřejmě první pomocníci v tomto jsou lékaři. A právě pro péči o těhotenství by měli být konzultováni odborníci prenatální kliniky. Mnozí, zejména ti, kteří se s tím setkávají poprvé, se obávají otázky, kdy je podle zákona nutné těhotenství zaregistrovat na prenatální klinice. Není pochyb o tom, že je třeba uzavřít. Bez návštěvy odborníků neobdržíte výměnu a rodný list. Což je zase jakýmsi průchodem do porodnice.

A přesto, kdy je lepší se zaregistrovat u lékaře pro pozorování? Optimální doba pro registraci těhotné ženy je 8-10 týdnů. Před tím existuje vysoká pravděpodobnost ukončení těhotenství - spontánní potrat. Projděte všechny testy, různé lékařské prohlídky a nakonec zjistěte, že je vše marné - nikdo nechce.

Na druhou stranu, podle některých lékařů, čím dříve je vyšetření nastávající matka, tím větší je pravděpodobnost udržení těhotenství a zdravého dítěte. Pokud tedy žádáte o dřívější data, měli byste je samozřejmě přijmout. O potvrzení těhotenství se konzultuje alespoň lékař.

Skutečnost, že početí bylo dosaženo, je v první řadě naznačena neexistencí menstruace v obvyklém čase. Dále se obvykle moderní ženy obracejí na testovací proužky, které jsou citlivé na změny hladiny hCG, která se zvyšuje s oplodněním a vývojem těhotenství. Pokud je výsledek pozitivní, můžete jít k lékaři.

Nebo můžete počkat na doporučených 8 týdnů. Gestační věk musí být vypočten první den poslední menstruace. To je zcela nekomplikované. Samozřejmě, pokud máte ženský kalendář. Není třeba si pamatovat datum styku.

Ze zákona se můžete přihlásit na jakoukoli prenatální kliniku. Je však vhodné se zaregistrovat u toho, ke kterému patříte v místě bydliště. Koneckonců, takto získáte obrovské plus - lékaři budou poblíž vašeho domu. Při první návštěvě budete potřebovat cestovní pas, pojištění a SNILY.

Během vaší návštěvy vás lékař prozkoumá a dá pokyny pro různé testy. Na základě výsledků bude vypracován plán řízení těhotenství. Pro blaho budoucí matky a dítěte je nezbytný pravidelný lékařský dohled a přiměřená implementace doporučení.

A při registraci až na 12 týdnů obdržíte malý bonus ve formě jednorázového příspěvku ve výši o něco více než 500 rublů. Samozřejmě ne kapitál, ale pěkný. Navíc byste se pravděpodobně obrátili na lékaře, abyste byli klidní pro své potomky.

Poznámka pro nastávající matky: jaké výhody, jak a kdy dostávat

Můj přítel, těhotný, neustále běžel s některými kousky papíru k některým úřadům. Nemohl jsem pochopit, proč to potřebuje, protože stav naší země nijak zvlášť nepodporuje mladé matky. "Kvůli takovým centům byste se neměli obtěžovat," pomyslel jsem si. A mýlil se. Ukázalo se, že to za to velmi stojí. Hlavní věcí není „vynechat“ termíny a shromáždit všechny potřebné dokumenty. Pojďme to pochopit.

Výhody během těhotenství

Výhody jsou odlišné. Například, pokud se vám podařilo zaregistrovat v raných fázích těhotenství - až 12 týdnů, pak máte nárok na jednorázový příspěvek - 490 rublů 79 kopecks. Částka, byť skromná, nebude nadbytečná. Nepodléhá žádné dani. Abyste toho dosáhli, stačí vám přinést certifikát z prenatální kliniky o registraci do 12 týdnů těhotenství, osvědčení o pracovní neschopnosti pro těhotenství a porod, prohlášení na pracovišti nebo studiu - a to je vše! Počkejte na platby do 10 dnů.

Další platba je mateřství. Pokud žena pracuje, dostává platbu na místě výkonu práce, a pokud je nezaměstnaná, pak na sociální službě. Výše příspěvku závisí na počtu dní strávených na mateřské dovolené. V případě jednorázového nekomplikovaného těhotenství je vyplaceno 140 dní, u komplikovaného těhotenství je vyplaceno 156 dní, ale pokud očekáváte dvojčata nebo trojčata, bude vám vyplaceno 194 dní. Chcete-li získat mateřství, v účetním oddělení na pracovišti musíte vzít nemocenskou dovolenou z předporodní kliniky a napsat prohlášení. Mateřství se počítá podle následujícího vzorce: sčítáme platby s platem na dovolenou a bonusy, ale bez nemocenské dovolené za poslední dva roky. Vydělíme je 740 a výslednou částku vynásobíme počtem kalendářních dnů pro pracovní neschopnost pro těhotenství a porod. Celkově je výše mateřského příspěvku.

Poporodní dávky

Nastal okamžik narození dítěte a máte právo na několik dalších plateb, například jednorázový příspěvek při narození dítěte. V roce 2013 činí 13 tisíc 87 rublů. Při narození několika dětí se dávka vyplácí pro každé zvlášť. K získání této výhody musí být k práci přiřazeny následující dokumenty: osvědčení od matriky a rodný list dítěte.

Mimochodem, my, obyvatelé Karélie, bude také poskytnut další jednorázový příspěvek. Pro první dítě - 2 tisíce, pro druhé - 3 tisíce, a pro třetí a následující - 4 tisíce rublů.

Následující dávky, které můžete získat, jsou měsíční dávky pro děti pro děti do 1,5 roku. Výše těchto dávek v tomto roce činí 40% platu. Minimální platba za první dítě je 2453,93 rublů a za druhé a následující - 4907,85 rublů za měsíc.

Chcete-li takové platby získat, musíte na pracovišti poskytnout žádost o výpočet dávek, žádost o dovolenou, kopii rodného listu dítěte..

Zaregistrujte se v časných stádiích těhotenství: kolik týdnů, příspěvek.

Pro těhotné ženy stanoví právní předpisy různé výhody a náhrady. Pokud se zaregistrujete pro těhotenství, načasování se může lišit. Při návštěvě konzultace před 12 týdny je však poskytována další platba.

Mateřský příspěvek.

Po 30 týdnech je těhotné ženě vydáno osvědčení o invaliditě v mateřství. Na jejím základě musí dostávat platby od zaměstnavatele po celou dobu vyhlášky.

Platí však i platba pro ty, kteří jsou registrováni k těhotenství v raných fázích. V případě, že těhotná žena přišla na konzultaci dříve než 12 týdnů, lékař udělí známku, která se poté převede na list zdravotního postižení.

Na jeho základě bude zaměstnavatel navíc muset platit a platit dávky ve výši 655,49 kopecks. Je jmenován po výkonu vyhlášky..

Výše dávek je indexována ročně. V některých regionech je zajištěno zvýšení plateb podle okresního koeficientu.

Náhrada je vyplácena zaměstnavatelem z jeho vlastních zdrojů, stejně jako všechny ostatní mateřské dávky. Následně je hlava částky vrácena z FSS.

V některých zřizujících se subjektech Ruské federace jsou finanční prostředky nejprve hrazeny Fondem sociálního pojištění. Zaměstnavatel však musí připravit a předložit všechny potřebné dokumenty státní struktuře..

Kdy a kde se přihlásit k těhotenství.

Mnoho žen se obává, kde se přihlásit k těhotenství, aby dostaly výhody..

Právní předpisy stanoví, že lékařská organizace, která vyhotovuje dokumenty, musí mít oprávnění k provádění lékařských činností. Kromě toho se může vztahovat jak na komunální, tak na soukromé vlastnictví.

Jinými slovy, těhotná žena může jít na prenatální kliniku v místě svého bydliště nebo na placenou kliniku. V posledně uvedeném případě však musí mít instituce licenci.

Bez povolení k výkonu činnosti nebude lékař schopen vystavit osvědčení o invaliditě v mateřství ani jiné dávky, včetně osvědčení o porodu, které je vydáno ve státních institucích.

Žena má právo rozhodnout o tom, jaký týden těhotenství je registrován.

Abyste však mohli využívat výhod, musíte kontaktovat lékařskou organizaci do 12 týdnů.

V některých případech FSS odmítá platit, pokud je těhotná žena zaregistrována přesně 12 týdnů. Soudní praxe však ukázala, že je možné dosáhnout převodu dávek, protože legislativa stanoví toto období.

Jak získat výhody až 12 týdnů.

Zaměstnavatel je povinen vyplatit náhradu, s výjimkou následujících situací:

 • žena má status samostatného podnikatele a uzavřela s FSS smlouvu o dobrovolném zdravotním pojištění
 • v případě bankrotu nebo likvidace podniku.

V takových situacích musíte kontaktovat přímo FSS. Dávka se poskytuje nejpozději 6 měsíců od data pojistné události.

Pokud žena požádala o odškodnění později, pak pracovníci FSS samostatně rozhodnou, zda jí bude přidělena platba.

K získání požadovaných finančních prostředků budete muset do státní struktury předložit doklady potvrzující existenci platného důvodu pro chybějící termín.

Zaměstnanec tedy musí požádat o jmenování dávek nejpozději do 6 měsíců ode dne ukončení mateřské dovolené.

Vzhledem k tomu, že je výše dávek indexována, mohou vzniknout otázky ohledně dlužné částky. Musí odpovídat datu vydání pracovní neschopnosti, tj. 30 (28) týdnů těhotenství.

Kromě toho může FSS požádat o odškodnění žen:

 • studenti denního studia ve vzdělávacích institucích;
 • vojenskou službu na základě smlouvy;
 • dočasně pobývající na území Ruské federace.

V takovém případě musí těhotné ženy poskytnout pracovní povolení, povolení k pobytu, vízum nebo jiné doklady potvrzující legálnost jejich pobytu v zemi..

K získání náhrady musí žena připravit následující doklady:

 • osvědčení lékařské organizace o včasné registraci;
 • osvědčení o invaliditě pro BiR;
 • kopie občanského průkazu a potvrzení o místě registrace;
 • prohlášení.

Pokud byl certifikát obdržen později, než byly přiděleny dávky v mateřství, musí být předložen zaměstnavateli nebo Fondu sociálního pojištění do 10 dnů ode dne vydání.

V některých základních jednotkách Ruské federace se používají regionální koeficienty, které se vztahují na mzdy. V takových regionech je také stanovena indexace příspěvku, jehož výše je stanovena na federální úrovni.

Vzhledem k tomu, že výše náhrady není vázána na mzdy a nebyla indexována (na rozdíl od plateb v listu zdravotního postižení), je třeba ji indexovat samostatně. Podrobná vysvětlení lze získat na oficiálních zdrojích místní pobočky FSS nebo při osobní návštěvě státní struktury.

Příspěvek na včasnou registraci se nejčastěji vyplácí spolu s mateřskou dovolenou. V některých případech může být náhrada přiznána později, a to i v případě, že osvědčení o včasném odvolání ke konzultaci nebylo obdrženo okamžitě.

Výše příspěvku není zdaněna. Nezohledňuje se také v celkovém příjmu ženy, protože se jedná o dodatečnou platbu, i když byla přijata na pracovišti.

Fondu sociálního pojištění není vyplácena žádná náhrada..

Závěr.

Příspěvek na včasnou návštěvu lékařské organizace je určen k tomu, aby povzbudil ženy k návštěvě lékaře v raných stadiích těhotenství, aby mohly identifikovat a napravit možné problémy během těhotenství..

Pokud vynecháte období 12 týdnů, žena nedostane další náhradu, která je sice malá, ale užitečná.

Pokud máte oficiální pracoviště, musí peníze platit zaměstnavatel. Pokud žena studuje nebo nepracuje, musí se obrátit přímo na FSS.

Jak se přihlásit k těhotenství

U vícečetných žen není otázka, kdy se přihlásit k těhotenství, relevantní. Pro ty, kteří se chystají poprvé jít do mateřství, jsou i počáteční kroky záhadou. V této fázi si bude muset nastávající matka vybrat hlavního lékaře - gynekologa, který ji bude během těhotenství doprovázet..

Jak dlouho je lepší se zaregistrovat

Těhotenství je podezřelé, zvláště pokud to není první, žena může být dostatečně brzy. Ve 3–5 týdnech to potvrdila ultrazvuková studie s pravděpodobností 95%.

Do poloviny druhého měsíce se děloha mírně zvětšuje, což umožňuje gynekologovi identifikovat těhotenství během vyšetření na křesle. Nemá tedy smysl přijít na prenatální kliniku dříve než 6-7 týdnů.

Důležité! Musíte se podívat na lékaře při prvních známkách těhotenství, pokud žena opravdu chce dítě, ale dříve měla problémy s početím, porodem.

Stát podporuje včasnou registraci - až 12 týdnů. Těhotná žena má ze zákona nárok na jednorázovou platbu 632 rublů 76 kopeck (od 1. února 2018). Lze jej získat v místě výkonu práce, studia nebo bydliště - v regionální správě sociálního zabezpečení.

Mohu se zaregistrovat po 12 týdnech? Ano, a v tomto případě žena nebude potrestána. Je však důležité si uvědomit, že včasná registrace často pomáhá udržovat těhotenství, identifikovat a zabránit malformacím plodu.

Jak se registrovat

Těhotná žena má právo zvolit si místo registrace. Můžete být sledováni v soukromé lékařské klinice, porodnici nebo ve státních ženských konzultacích. Poslední možnost je nejoblíbenější. Při konzultaci si může žena vybrat porodníka-gynekologa, pro kterého chce být sledována, a napsat prohlášení. Stejná volba zůstává s ní v lékařském centru. Těhotná žena dostává služby na soukromé klinice na základě podepsané smlouvy.

Při registraci u sebe musíte mít dokumenty: zdravotní pojištění a cestovní pas. Pokud byla žena dříve pozorována při jiné konzultaci, bude třeba vzít výpis. Těhotná žena bez politiky může zdarma získat pouze pohotovostní pomoc. Za všechny ostatní služby - výzkum, analýzy, konzultace - bude muset zaplatit.

Při registraci musí žena projít:

 • krevní test na hepatitidu B;
 • krevní test na skupinu a faktor Rh;
 • krevní test na syfilis, HIV;
 • analýza moči pro bakteriální inokulaci;
 • klinický krevní test;
 • obecná analýza moči;
 • cytologická analýza;
 • podstoupit první ultrazvukové vyšetření.

Při první konzultaci se gynekolog zeptá, zda došlo k potratům, potratům, jak šla předchozí těhotenství. Zjistí, jaké operace a zranění žena utrpěla, zda má pro své dítě chronické a potenciálně nebezpečné choroby, alergii.

Lékař bude měřit hmotnost, výšku, krevní tlak, velikost pánve. Na základě kalendářních výpočtů a údajů z gynekologického vyšetření určí gestační věk, datum navrhovaného narození. Gynekolog zaznamenává všechna data získaná do výměnné karty. Je to tento dokument, stejně jako rodný list, že žena bude muset vzít do nemocnice po vhodném čase.

Optimální doba registrace je tedy 6-12 týdnů těhotenství. Musíte si vzít s sebou politiku a cestovní pas, třeba výpis z prenatální kliniky.

Poslední registrační období

Dívky! Mám 2 těhotenství, 13 týdnů.
Není touha jít a užít si bezplatnou službu našeho LCD.

A možnosti: nyní v létě bydlím mimo město a ani dvouleté dítě není snadné opustit, nesedí s nikým.

V prvním B jsem letěl do nemocnice za 5 týdnů, bylo to zajímavé))) Právě teď chci
abyste odložili tuto „radostnou událost“. Otázka: Kolik týdnů může
skrýt?

Nosím první dítě, byl jsem přesvědčen, že mnoho testů jen zhoršuje psychologický stres.

Ano, a ne o tomto tématu.
Chtěl jsem vědět, podle zákona obecně, jak by to mělo být? Jaký týden se dívat? Nebo je to jen moje věc?

Co bude dál? Stejně tak porodím.

a tvoří 300 rublů

Bohužel neustálá návštěva LCD to ani nezaručuje, ba dokonce ani není blízko,
ale vápno pro analýzu a neustálé dravé posezení ve frontách - takže je to snadné

Ultrazvuk lze provést sami v placených centrech, okamžitě říkají, že existují odchylky nebo ne

Zdá se mi, že se můžete zaregistrovat kdykoli, stačí složit nejnovější screeningové testy - krev, moč, HIV, infekce, stěr
dobře uzi
ačkoli bych požádal o CTG, zdá se, že je volitelný

[Zpráva upravená uživatelem dne 07/09/2011 00:05]

Články O Neplodnosti