Hlavní Výživa

7 mýtů o tom, kdy porodit první dítě

Autor: Rebenok.online · Publikováno dne 04.10.2017 · Aktualizováno 02.14.2019

Touha stát se matkou je pro každou ženu přirozená. Ale pro každou z nich se vyskytuje v různých věkových stádiích. Existuje hodně debat o nejlepším věku pro první těhotenství. Nakonec každý vyvodí své vlastní závěry..

Plodnost ženy

Již při narození má každý člen spravedlivého pohlaví určitou zásobu vajec. Nemá schopnost se doplňovat. V období dospívání se začíná formovat menstruační cyklus. Tyto změny jsou charakterizovány příchodem první menstruace, nazývají se menarche.

Menstruace je proces odmítnutí vrstev endometria, nefertilizovaného vajíčka a krve. Je to poslední fáze předchozího cyklu a začátek dalšího. Menstruaci předchází ovulační proces, díky kterému má žena příležitost otěhotnět.

Vejce zraje ve folikulární fázi cyklu. Během ovulace je připravena na početí. Pokud těhotenství nenastane, ženská reprodukční buňka opouští tělo spolu s menstruací. Postupem času se dodávky vajec zmenšují. V důsledku toho je pravděpodobnost početí snížena. Proto je v mladém věku šance na úspěšné těhotenství vyšší.

V dospělosti je plodnost výrazně snížena. Mnoho žen, které to vědí, přestává být chráněno. Výsledkem je neočekávané těhotenství. Ačkoli schopnost otěhotnět s věkem je nižší, stále existuje.

Vhodný věk pro první dítě

Otázka nejlepšího věku pro první těhotenství je velmi kontroverzní. Názor odborníků se v tomto skóre liší. V gynekologii se obecně uznává, že optimální věk je v rozmezí 20 až 25 let.

Na Západě jsou hranice týkající se tohoto tématu rozmazané. Předpokládá se, že žena by se měla plně konat jako osoba. To znamená kariérní úspěch, finanční stabilitu a zralý výhled na rodinné vztahy. V tomto případě jsou velmi důležité následující faktory:

  Zdravotní stav ženy.

Pokud se objeví některá onemocnění, lékaři doporučují otěhotnět co nejdříve. Důvodem je skutečnost, že jakákoli odchylka má tendenci postupovat. Jeden z těchto onemocnění patří polycystický. Jeho vývoj je charakterizován menstruačními nepravidelnostmi.

Menstruace se po chvíli může stát štíhlá a bolestivá. K ovulaci dochází méně a méně a pak úplně zmizí. Nedostatek léčby může vést k absolutní neplodnosti. Překvapivě je hlavním způsobem, jak se této nemoci zbavit, početí.

Rysy pozdního těhotenství

Každá žena má určité důvody k plánování těhotenství po věku 30 let. Toto rozhodnutí může být ovlivněno touhou dát vašemu dítěti to nejlepší. Získání bydlení, nalezení dobré práce a vytvoření vztahu může trvat poměrně dlouhou dobu. Z psychologického hlediska se až po 30 letech objeví plné vědomí odpovědnosti za život jiné osoby.

V pozdním těhotenství existují výhody i nevýhody. Mezi hlavní negativní vlastnosti patří:

  Velký věkový rozdíl mezi matkou a dítětem. To může narušovat rodinné vztahy..

Tento přístup k porodu má své pozitivní aspekty. Mezi ně patří následující:

  Těhotenství v dospělosti příznivě ovlivňuje vzhled ženy.

Souhrnně lze říci, že v pozdním pojetí není nic špatného. Ale hodně záleží na vnějších a vnitřních faktorech. U některých žen je charakteristický vývoj časné menopauzy. Může to začít dříve, než se žena rozhodne otěhotnět. Rané těhotenství má zase vytrvalostní účinek na mnoho nastávajících matek. Podporuje rychlejší morální růst, což je také silný argument..

Zralý věk ovlivňuje kvalitu vajíčka. Genetické informace se mohou změnit. To je třeba vzít v úvahu. Pokud se podíváte na tento problém objektivně, pak období zvýšené plodnosti lze nazvat intervalem od 19 do 30 let.

Rozhodnutí o potřebě početí leží nejen na ramenech ženy, ale také na jeho sexuálním partnerovi. Měla by být přijata vzájemně, protože se jedná o velmi závažný a důležitý krok. Příprava ve fázi plánování by měla být také prováděna společně s milovanou osobou.

Kdy porodit? Vědci označili ideální věk pro vzhled dětí

V některých životních situacích je výběr obvykle zřejmý. Zda použít kondom během prvního sexu s novým partnerem (ano), zda existuje shawarma z pochybného stánku daleko od civilizace (ne). Ale když je čas mít dítě (a stojí to za to vůbec) - pro mnohé je tento problém diskutabilní. Co o tom říká věda?

Cosmo doporučuje

Dole s nudnými odstíny! Nejjasnější šaty pro horkou sezónu - trend léta 2020

Lehké, volné a stylové letní kalhoty pro uvolněný vzhled

Na první pohled je odpověď zřejmá: neexistuje věk, který by byl ideální pro všechny. K tomuto tématu by bylo možné uzavřít, ne-li za jedné okolnosti: plodnost netrvá celý život. Proto si můžete zvolit věk, ve kterém by těhotenství prošlo, s minimálními negativními zdravotními důsledky..

Trocha teorie

Je důležité si uvědomit, že žena se narodila s plným množstvím vajec: v průměru jich je 1-2 miliony. Teoreticky můžete otěhotnět po první menstruaci, s níž tělo ukazuje, že je připraveno. Pak je k dispozici celá sada vajec. Je to však zjevně špatná volba a ve většině zemí, kde věk souhlasu začíná později, je zakázán. Tělo je možná připravené, ale všechno ostatní... Obecně platí, že dospívající těhotenství a rané děti jsou drahé ve všech ohledech, nejen pro mladou matku..

Nejlepší věk pro porod dětí je tedy od 20 do 30 let. Během těchto let je tělo plně rozvinuté, zdraví se nezkazí, odpovědnost a další nezbytné vlastnosti jsou přítomny. V průměru po 32 letech plodnost klesá a po 37 letech tento proces zrychluje. Žena mladší 40 let má v průměru poloviční pravděpodobnost otěhotnění za příznivých dnů než žena starší 20 let. Obecně však můžete porodit zdravé dítě před menopauzou, ke které dochází asi 50–55 let..

Těhotenství po 30 letech (a dále, silnější) je spojeno se zvýšeným rizikem chromozomálních abnormalit, jako je Downův syndrom, a může také skončit předčasným porodem nebo být doprovázena gestačním diabetem. To samozřejmě neznamená, že byste se ani neměli snažit, stačí mít na paměti tyto funkce. Místo toho statistiky ukazují zajímavý výsledek. Studie ve Velké Británii zjistila, že děti ve věku 10–11 let, narozené matkám ve věku 35–39 let, mají v průměru rozvinutější kognitivní schopnosti než rané děti. Důvodem je především vyšší úroveň vzdělávání rodičů a lepší finanční situace..

A další aspekty?

Takže příroda „hlasuje“ pro těhotenství mezi 20 a 30 lety. Ale v naší době nekonečného švihnutí a módy pro dlouhé vzdělání, ne každý se rodí, aniž by stál pevně na nohou. Proto je třeba brát v úvahu také sociální faktory. Pokud má žena v budoucnu dítě, můžete začít plánovat dopředu. Například zjistěte, kolik vajec máte: máte čas manévrovat, než bude příliš pozdě.

Konečné rozhodnutí je v každém případě na ženě. Věda pokročila daleko dopředu a může pomoci velmi mladým i velmi zralým matkám, ale pokud je to možné, je lepší nezdržovat: s narozením dítěte všechno začíná.

Agatha Muceniece se po skandální přestávce s Priluchny opět sešla se svým synem

Kdy porodit dítě

Kdy je lepší porodit první dítě

Odborníci se domnívají, že se můžete stát matkou zdravého dítěte v mladém věku i v dospělosti. Hlavní věcí je vědět, jaké úskalí se mohou na vaší cestě setkat, a pokusit se je obejít. Současníci nejsou ve spěchu s mámou. 18–20leté ženy představují nejvýše 10% všech narozených. Včerejší školačky správně věří, že nejprve - profese a osobní život, a teprve pak - plenky a vesty. Život však někdy klade důraz.

„Neočekávaná radost“ (18 - doba květu)

Argumenty pro ". Většina dívek dozrává ve věku 13–14 let a ve věku 18 let jejich reprodukční systém funguje v plné síle. Přizpůsobení těhotenství v tomto věku je snadné: tělo nemělo čas na získání chronických vředů. Kromě toho je u 20 let snadné kombinovat těhotenství s dodáním sezení.

Obtížné otázky

 • Více než 80% těhotenství u 18–20letých matek je neplánovaných a dívky neměly čas na to, aby podstoupily lékařské vyšetření, včetně infekcí, před početím. Závěr: nezdržujte návštěvu u lékaře!
 • V mladém věku je pozorována hormonální nerovnováha. Kvůli nedostatku hlavního těhotenského hormonu, progesteronu, existují problémy s tvorbou placenty. Krevní testy na hormony vám umožní identifikovat a opravit odchylky v čase.
 • Tělo mladých matek se stále vyvíjí a ne všechny parametry mají čas „růst“ na 18 let do normálu. U 10-15% mladých matek je diagnostikována anatomicky úzká pánev. V některých případech je pozorována nezralost svalové vrstvy dělohy (hypoplasie), která je příčinou potratu. Riziko však můžete minimalizovat podle pokynů svého lékaře..
 • Ve věku 18 let dívky stále nedosahují psychologické zralosti. A těhotenství je pro mnohé stresem. Podpora blízkých je na nezaplacení.

Dokonalé těhotenství (25 - ještě přijde)

Argumenty pro ". Výhody početí do 30 let jsou zřejmé. Za prvé, ve věku 20–25 let je ženské tělo nejlépe připraveno na takový úkol, jako je porod a porod dítěte. Všechny systémy pracují na plnou kapacitu a mohou plod poskytovat nejlepším možným způsobem. Za druhé, nemoci související s věkem, které mohou komplikovat průběh těhotenství a porodu, se ještě neohlásily. Ale věková krize skončila.

Mladí rodiče jsou připraveni na roli odpovědných matek a tatínků, mnozí vědomě plánují těhotenství na toto období. Zároveň mládež nemá tendenci dramatizovat problémy, což znamená, že je snazší se s nimi vypořádat. A konečně je také důležité, aby do věku 25 let mnoho žen dosáhlo, ne-li materiální nezávislosti, alespoň materiální stability a mohlo si dovolit malou kariérní „časový limit“..

Zralé řešení (35 - horní)

Argumenty pro ". Podle lékařů jsou zralé matky zodpovědnější. Poté, co se rozhodli porodit dítě, podstoupí důkladné vyšetření, upraví jejich výživu, sleduje hmotnost, stav svalového systému a konzultuje genetika. Všechna tato opatření zpočátku pomáhají snižovat riziko komplikací. Kromě toho dnešní 35leté ženy často nemají nižší energii než 25leté ženy, mají dobré zdraví a mají vyškolené tělo. A po narození dítěte se mnoho dospělých matek stává ještě krásnějšími.

A není divu, protože v těle těhotné ženy je produkováno velké množství ženských hormonů, které mají příznivý vliv na vzhled. A konečně, žena po 30 letech zpravidla dosáhne určitých kariérních výšek, což znamená, že se může věnovat dítěti více času než „začínající“ matka. Mimochodem, mýtus, že pozdější děti jsou více talentované, je založen na skutečnosti, že dospělé matky věnují svým dětem více pozornosti, čímž vytváří lepší podmínky pro rozvoj jejich mysli a talentu..

Obtížné otázky

 • Čím blíže k 40 letům, tím více se změny v těle hromadí a čím těžší je žena těhotenství. Pozdější matky mají často diabetes mellitus, hypertenzi, toxikózu, problémy s placentou a častěji rodí císařským řezem. Ale „častěji“ neznamená všechno. Pokud nastávající matka vede aktivní životní styl, řídí se radou lékaře, pak je pravděpodobné, že se sama vyrovná s takovou odpovědnou misí jako mít dítě.
 • Dospělá matka také snáší stres a zatížení trochu obtížnější, takže ti, kteří jsou zvyklí pracovat po dobu 25 hodin, budou muset naléhavě přezkoumat denní režim a naučit se, jak se plně uvolnit!
 • Jakákoli budoucí matka se podvědomě bojí vrozených vad u svého dítěte a, bohužel, s věkem rodičů se zvyšuje riziko narození s chromozomálními abnormalitami. To je způsobeno různými a neúplně studovanými důvody, včetně stárnutí zárodečných buněk a doby, kterou různé patogenní faktory ovlivňují tělo a zvyšují se s věkem. Moderní diagnostické metody nám však umožňují včas identifikovat genetické poruchy a možná i dospělé matky budou uklidněny skutečností, že 97% žen, které se podrobí prenatálním studiím, obdrží potvrzení, že mají stejnou pravděpodobnost plnohodnotného dítěte jako u mladších žen..

Pozdní těhotenství. Jak starý mohu porodit?

Lidia Yudina, AMF: Leyla Vladimirovna, k významnému zvýšení porodnosti dosud nedošlo. Demografie je sociální nebo zdravotní problém.?

Leyla Adamyan: Když se žena rozhodne porodit, řídí se situací v její rodině a v její zemi. Demografie je proto především sociálním problémem, protože závisí na materiálním stavu, životním stylu, pracovních podmínkách, plánech do budoucna. Zvyšujeme však počet neplodných párů, takže lékařský příspěvek k demografickému problému je velmi vysoký. Samostatným příběhem je mateřská, perinatální a kojenecká úmrtnost. To jsou hlavní ukazatele hodnocení zdravotní péče ve všech zemích světa. V naší zemi se porodnost zvýšila a snížila se úroveň kojenecké a mateřské úmrtnosti. Vytvoření sítě perinatálních center, kde maminka a dítě mohou dostávat jakoukoli lékařskou péči, je nejambicióznějším projektem, který byl v posledních letech realizován ve zdravotnictví..

Porod je stres

- 32 perinatálních center po celé zemi - ne tolik, vzhledem k tomu, kolik venkovských porodnic je uzavřeno.

- Jsem proti uzavření malých porodnic, kde je zdravotnický personál a související vybavení. Ale jako porodnice-gynekologka se 45 lety zkušeností vím, kolik komplikací může nastat při porodu, a proto si myslím, že těhotná žena by měla být po vyšetření předána do porodnice nebo perinatálního centra, kde jí může být poskytnuta odpovídající lékařská péče.

- Stále narozeným ženám lze přičíst stále více žen.

- Dříve to byly tzv. 30leté ženy v práci. Nyní v Rusku, stejně jako po celém světě, rodí často 40 let. Termín „zrozený“ je v minulosti, ale problém nezmizel. Reprodukční úkoly je třeba řešit včas. Ve věku 40 let se ženy hromadí nemoci (kardiovaskulární, gynekologické), které nežádoucím způsobem přispívají během těhotenství a porodu..

- Těhotenství a porod jsou stresem pro tělo i v mladém věku a u zralých žen se mohou chronické zhoršovat a často mohou vznikat nová onemocnění. Omladit ne porod, ale radost z dítěte. Lékaři, bez ohledu na věk, však podporují ženu, která plánuje porod. Obzvláště pokud jde o první narození. Koneckonců, těhotenství a porod pro ženy slouží jako vakcína proti všem nemocem. Bylo prokázáno, že například kojení má velký význam nejen pro dítě (poskytuje stabilní imunitu vůči infekcím a přizpůsobení se vnějšímu prostředí), ale také pro matku, protože (což je prokázáno vědou a praxí) slouží jako prevence nemocí prsu.

Zmrazit a porodit

- Nedávno se objevily informace, že všechny ženy v práci v naší zemi budou podrobeny povinnému genetickému testování..

- Mám k tomu dvojí přístup. Vyšetření lze zahrnout do postupu poskytování lékařské péče až poté, co se objeví důvěra v jejich spolehlivost..

- Jak staré lékaři považují za důležité pro těhotenství??

- 38 let se považuje za kritický věk při plánování IVF. V tuto chvíli vypadá žena skvěle a cítí se dobře, ale vyšetření již ukazují vyčerpání folikulů a ovariální tkáně.

Nesmíme však zapomenout na individuální vlastnosti těla. Rozdíl mezi pasem a biologickým věkem může být velmi významný. Existují ženy, které nezávisle otěhotní ve věku 50 let, a jsou ženy, které jsou nuceny uchýlit se k IVF mnohem dříve. Žena může přesně zjistit svou reprodukční hranici absolvováním vyšetření (analýza hladiny pohlavních hormonů, ultrazvuk k určení ovariální rezervy vaječníků a krevní test na antimullerový hormon).

- Mohou lékaři dnes ženě pomoci prodloužit reprodukční věk??

- Dnes může žena porodit v každém věku. Za prvé, účinnost IVF je 30-35% (což odpovídá pravděpodobnosti přirozeného těhotenství) a roste z roku na rok. Za druhé, každá žena, která v nadcházejících letech neplánuje těhotenství, má příležitost uchránit se ke kryokonzervaci - zmrazit její vejce, ovariální tkáň nebo embrya, aby je mohla v budoucnu použít. Tento postup se doporučuje ženám s rakovinou před zahájením léčby, jakož i těm, které z objektivních důvodů neplánují těhotenství v dohledné budoucnosti. V naší zemi již existují děti narozené po kryokonzervaci.

Která z hvězd se stala matkou po 40 letech

46 let: Ilze Liepa. Porodila dceru ve 46 letech a po 3 měsících se vrátila na pódium.

44 let: Olga Kabo. Porodila druhé dítě - syna - ve věku 44 let.

42 let: Olga Drozdová. Porodila syna ve 42 letech. On a Dmitrij Pevtsov se pokusili porodit dítě 15 let manželství.

41 let. Kristina Orbakaite. Porodila třetí dítě - dceru - ve 41 letech.

41 let. Marina Mogilevskaya

Porodila dceru ve 41 letech. Snil jsem o dítěti od 30 let, ale kvůli práci jsem ho odložil na dlouhou dobu.

40 let: Svetlana Permyakova. Dala dceru ve věku 40 let. Dlouho jsem nenašel vhodného kandidáta na roli manžela.

Ideální věk ženy při porodu

Asi před 30 lety se stále věřilo, že pokud dívka ihned po svatbě neotěhotní, pak je zde něco špatně a porod po 25 je velmi pozdě. Nyní těhotná žena nikoho nepřekvapuje ani po 40 letech. Moderní dívky chtějí žít pro sebe, bezstarostně, ušetřit nějaký kapitál, někdo kupuje byt, auto.

Každý si samozřejmě může svůj život řídit podle svého přání, pouze lékaři a psychologové na toto téma mají své vlastní názory a argumenty.

Z pohledu úřední medicíny

Lékaři, na rozdíl od psychologů, mají vlastní názory na optimální věk při porodu. Ženské tělo začíná kvést od 19 let, je zcela připraveno k těhotenství:

 • formování vnitřních pohlavních orgánů je úspěšně dokončeno;
 • vaječníky udržují normální hladinu hormonů;
 • svaly vagíny dosáhly požadované pevnosti a pružnosti;
 • pánevní kosti jsou dostatečně pohyblivé, což je důležité při porodu;
 • břišní tisk je silný a může pomoci při pokusech;
 • dívka dosud nemá chronická onemocnění;
 • během porodu v zásadě neexistují mezery a komplikace;
 • mladé ženy se zotavují rychleji.

Mnoho gynekologů doporučuje porod až 30 let. Čím je žena starší, tím je menší pravděpodobnost, že otěhotní. Kromě:

 • často takové ženy v práci nedodržují datum splatnosti;
 • může být komplikované těhotenství;
 • u žen starších 30 let je pravděpodobnost komplikací o 20% vyšší.

Další důležitá nuance: v tomto věku se zvyšuje riziko porodu s patologickým nebo vrozeným onemocněním.

Co říkají sociologové

Po průzkumu žen s vysokoškolským vzděláním ve věku 29–34 let bylo zjištěno, že téměř všichni respondenti uváděli na prvním místě kariéru a materiální pohodu.

Nemůžete se hádat s fakty

Fyziologie

S příchodem menstruace může již dojít k těhotenství, ale samotné tělo v tomto věku ještě není na takovou zátěž připraveno. Existuje riziko komplikací v ledvinách a srdci, přirozený porod nemusí být možný kvůli nesprávné divergenci pánevních markýz.

Plný vývoj končí ve věku 18 let. Ale po 25 letech věku tělo začíná stárnout. Hladina progesteronu je snížena. Naopak, testosteron se zvětšuje, a to je riziko, že dítě nebude informovat.

Celkem - fyziologové 20-25 let.

Psychologie

Porod vyžaduje změnu v jejich obvyklém životě pro blaho dítěte. Mnoho dívek, které se rozhodnou porodit, na to nejsou psychologicky připravené. Později to může vést k nechuti k vašemu vlastnímu dítěti, nárokovat si ho nebo vyústit v depresi mladé matky a špatné vztahy v rodině.

Rodiče se můžete stát pouze získáním potřebné sociální zkušenosti a absolvováním (nejlépe) testu ochoty.

Celkem - 24–27 let.

Sociologie

Malý muž potřebuje nejen péči a lásku své matky, ale také oblečení, léky, plenky, hračky a mnoho dalšího. V dnešní době to všechno není tak levné.

Nejprve je proto důležité rozhodnout o trvalém zaměstnání a získat důvěryhodnost, aby byla zajištěna spolehlivá finanční podpora pro péči o malého člena rodiny..

Celkem - 25–28 let.

O časném těhotenství

Důrazně se nedoporučuje otěhotnět a porodit před 16-18 lety. Dívka tohoto věku dosud nedosáhla plného fyzického vývoje. Tvorba placenty plodu vyžaduje hormony progesteron a estrogen, které v mladém těle nestačí. Možné komplikace, slzy, krvácení z dělohy.

Budoucí táta nemůže rodinu finančně podporovat, což způsobuje zážitky těhotné dívky, rozrušení jejího nervového systému a deprese.

Ze strany psychologů existuje kategorický zákaz, protože dívka nemá morální připravenost na obtížný život a mateřské povinnosti.

Těhotná ve věku 30-40 let se svým prvním dítětem

Ženy tohoto věku jsou docela zodpovědné, připravují se na nadcházející mateřství vědomě a zamyšleně. Navštěvují třídy na prenatální klinice, pečlivě sledují své zdraví a režim. Kromě toho se připravovali finančně a mají důvěru ve svou prosperující budoucnost..

Snížení hladiny estrogenového hormonu po 30 letech však může snížit pravděpodobnost početí nebo způsobit komplikace během těhotenství. Tento stav je doprovázen edémem, snížením tlaku, přítomností bílkovin v moči, což může vést k předčasnému porodu nebo smrti nenarozeného dítěte..

Kromě toho se tkáně, které se stávají méně elastickými, mohou roztrhat, bude to vyžadovat pomocné, neškodné, porodnické operace. Může předčasně začít oddělit placentu, opustit vodu brzy, nedostatečnou sílu při porodu, krvácení z dělohy, hypoxii mozku dítěte.

Dítě narozené matce po 30 letech má často tělesné a duševní postižení a matka je vystavena riziku rozvoje rakoviny prsu nebo cukrovky.

Je nebezpečné porodit po 40 letech

Lékaři obvykle takováto narození vítají, ale není jich tolik - pouze 50% žen je schopno otěhotnět a potraty jsou častější. Stejná rizika a komplikace přetrvávají i po 30. roce věku..

Narodily se většinou zdravé děti, ale pravděpodobnost vrozených patologií je vysoká. Dítě může být také narozeno s Downovým syndromem. Ale onkologie pánevních orgánů tyto ženy onemocní méně často. Kromě toho žijí déle..

Psychologové se zase obávají, že by věková matka byla příliš patronizována a rozmazlovala dítě, čímž by ho zbavila nezávislosti.

Jak staré jsou těhotné v různých zemích?

Statistici zjistili, že nyní ženy rodí poprvé o 4 až 5 let později, než tomu bylo před 20 lety, tedy častěji po 25 letech. To je patrné zejména v evropských zemích:

 • Bulharské a rumunské dívky - ve věku 25–26,
 • Španělsky a italsky - ve 30-31,
 • Rusové - ve 26-27.

Průměrný věk je celkem 20 až 26–27 let. Hlavní věc je, že všechny plánované děti se rodí do věku 30-34 let.

Pros první narození v 34 pro mámu

 1. Žena je v dobrém zdravotním stavu, protože vědomě podstupuje lékařská vyšetření a v průběhu svých chronických onemocnění.
 2. Tělo je omlazením uvolňováním hormonů.
 3. Z psychologického hlediska má žena tohoto věku stabilní psychiku, již vytvořený vztah se svým partnerem a spolehlivé znalosti pro správnou výchovu dítěte..

Všichni vědci mají odlišné názory na optimální věk pro první narození. Každý však souhlasí s tím, že by dívka měla zrát nejen fyzicky, ale také psychicky. Musí dokončit své vzdělání, získat specialitu, získat pracovní zkušenosti a nesmí být finančně závislá na nikém..

Ale obecně má každá žena právo zvolit si, kdy ji porodí. Hlavní věc je vzít v úvahu všechna rizika a pokusit se, aby dítě vyrostlo zdravé, šťastné a milované mámou a tátou..

Jak starý je lepší porodit

Ženské reprodukční buňky jsou dávány ženě v prvních týdnech po jejím početí. Jejich zásoby každoročně klesají..

Každá žena má své vlastní biologické hodiny - vše je zde individuální. Je nutné sledovat vaše ženské zdraví. Až 30 let stojí návštěva gynekologa 1krát ročně, pokud nejsou stížnosti. Po 30 letech - 2krát ročně.

Aktivní smrt vajec začíná 37-38 let. Proto je lepší porodit první dítě před tímto věkem. Samozřejmě můžete porodit ve věku 18 let, ale toto je zřídka úmyslné a žádoucí těhotenství.

Těhotenství stojí za plánování, aby se zabránilo rizikům a hrozbám..

Před početí, měli byste zkontrolovat své zdraví, a pokud je to nutné, pak uzdravit. Navštivte gynekologa, zubaře, zbavte se špatných návyků a sledujte správnou výživu, vyloučte rychlé občerstvení.

Dr. Komarovsky věří, že v případě neexistence zdravotních problémů pro rodiče je vhodné plánovat početí v lednu až únoru, aby porodila na podzim. To pomůže zorganizovat kalení dítěte před zimními měsíci..

Pokud zdraví není příliš dobré, pak je dobré se pokusit otěhotnět na podzim, když je ve stravě dostatečné množství zeleniny a ovoce a po letních měsících tělo odpočívá..

CO JE STATISTIKA MOŽNÁ

A tady je to, jak se změnil věk matky při narození prvorozených na světě

Průměrný věk matky při narození prvního dítěte v zemích OECD v letech 1995 a 2014

KDYŽ A S ČÍSLEM ROZDĚLENÍ JE LEPŠÍ NARODIT DRUHÉ A TŘETÍ DĚTI

Druhé a třetí dítě je zpravidla již naplánováno. Proto můžete předpovídat věkový rozdíl mezi dětmi.

Doporučený věkový rozdíl je 3–4 roky. Nejstarší dítě už ví, jak se oblékat, zná pravidla chování na veřejných místech. Dítěti se dá hodně vysvětlit a on to pochopí.

Rozdíl 6-7 let má také své výhody. Nejstarší dítě už chodí do školy a pro matku je snazší vypořádat se s mladším v jeho nepřítomnosti.

Je třeba si uvědomit, že čím větší je věkový rozdíl mezi dětmi, tím méně společných zájmů a společných východisek budou mít.

PŘED VĚKEM DOPORUČUJEME

Pozdní narození v moderním světě se stává normou a věk již není překážkou.

Ženské tělo si uchová plodnost až 45-50 let. Proto může druhé a třetí dítě během tohoto období bezpečně porodit.

Úroveň medicíny a života rostla. Ženy, které sledují své zdraví, vedou aktivní životní styl a jedí správné jídlo, a ve věku 40 a 50 let mohou snadno vydržet a porodit zdravé dítě.

Západní lékaři se domnívají, že těhotná žena ve věku 40–50 let může být ve svém zdravotním stavu srovnatelná s mladou dívkou, protože těhotenství a porod mají léčivý účinek na tělo..

Riziko mrtvice, cholesterolu je sníženo, menopauza přichází později a menopauza je snadná.

Rektorka Ústavu perinatální psychologie Galina Filippova věří, že porod v dospělosti dává rodičům dalších 15 let života a prodlužuje tak jejich psychologickou mladistvost. Získají cíl - vychovávat a postavit své novorozené dítě na nohy.

Vědci z Velké Británie píší, že děti narozené po 40 letech se snáze přizpůsobují světu a jsou rychlejší než jejich vrstevníci. Důvodem je to, že po 40 letech jsou rodiče klidnější a vyrovnanější, nejsou impulzivní a pozornější k dětem.

Hlavní úkoly během pozdního těhotenství:

Pozorujte lékaře a včas projděte všechny vyšetření.

Udělejte test na chromozomální abnormality plodu a další patologie.

Nebojte se porodu, neposlouchejte nikoho a nevěnujte pozornost negativním názorům ze strany.

Věda

Lék

Ideální věk pro porod

Vědci zjistili, v jakém věku je nejlepší porodit

Pokud se žena chce v budoucnu stát matkou tří dětí, měla by porodit své první dítě ve věku nejvýše 23 let, zjistili vědci. O ideálním věku při porodu ao tom, jak mateřské mléko ovlivňuje schopnost dítěte vnímat emoce, říká oddělení vědy "Gazeta.Ru".

V posledních několika desetiletích se věk, ve kterém se ženy poprvé staly matkami, neustále zvyšuje. Tento trend se týká především ekonomicky vyspělých zemí: podle zprávy Statistické služby Evropské unie (Eurostat), zveřejněné v roce 2015,

Více informací:

Žena porodila syna díky ovariální tkáni odebrané z ní v dětství

v roce 2013 porodilo své první dítě ve věku 20 až 29 let 51,2% žen žijících v zemích EU a 40,6% porodilo 30 až 39 let. Průměrný věk narození prvního dítěte je navíc 28,7 let.

Nejprve se první dítě narodí v Bulharsku (v průměru - 25,7 let), Rumunsku (25,8 let), Lotyšsku (26,1 let), Estonsku (26,5 let), Polsku a Litvě (26,7 let). ) a Slovensko (26,9 let). Později se všechny matky staly v Řecku (29,9 let), Lucembursku (30,0 let), Španělsku (30,4 let) a Itálii (30,6 let). V těchto zemích největší počet žen porodilo své první dítě po 40 letech. V Rusku také roste věk narození prvního dítěte, ale dosud nepřekročil třicetiletý práh, což je v současné době 27,2 roku (pro srovnání, v roce 1980 to bylo 23 let). Mezitím se lékaři nebaví opakovat: s věkem kvalita a množství vajec, které ženské tělo produkuje, neustále klesá. Tempo tohoto procesu je čistě individuální, ale v průměru začíná na 30.

Skupina vědců z univerzity. Erasmus z Rotterdamu analyzoval údaje o těhotenství a porodu více než 58 tisíc žen. Časové období, které pokrývá údaje, trvá 300 let - do sedmdesátých let. Jak uvedli autoři v rozhovoru s vědeckým portálem New Scientist, někteří vědci „obviňovali“ studovaný materiál z toho, že je již zastaralý a neodráží současnou situaci. Dick Hubbema, jeden z autorů článku, však uvádí: „Potřebovali jsme informace o těch generacích, které chtěly mít maximální možný počet dětí a nepoužívaly antikoncepci.“ V důsledku práce se vědcům podařilo sestavit tzv. Kalkulačku plodnosti - tabulku, která ukazuje, v jakém věku se ženě doporučuje porodit své první a následující dítě, pokud se chce stát matkou jednoho, dvou nebo tří dětí.

V průběhu práce vědci obdrželi následující údaje:

Více informací:

Malé ženy riskují předčasný porod

chce-li žena porodit tři děti, musí porodit své první dítě nejpozději 23 let, pokud se chce stát matkou dvou dětí, měla by začít nejpozději 27 let a první a jediné dítě se může narodit ve 32 letech.

Ve všech výše uvedených případech bude pravděpodobnost úspěšného vývoje situace a narození všech plánovaných dětí více než 90%.

Až 75% šancí na příznivý výsledek se sníží, pokud žena začne porodit děti ve věku 31 let (pokud chcete mít tři), 34 let a 37 let pro dvě a jedno dítě. Při odložení těhotenství na 35, 38 a 41 let se pravděpodobnost šťastného mateřství ještě sníží - až o 50%.

Jak ukazují výpočty odborníků, pokud se žena lékařsky porodí pomocí oplodnění in vitro (vědecké oddělení hovořilo o úskalích tohoto postupu před několika měsíci), má více času na přemýšlení. Chcete-li porodit tři děti s více než 90 procentní šancí na úspěch, můžete začít ve věku 28 let, dvojčata ve věku 31 let a s jedním dítětem můžete čekat až 35 let.

Pokud se nebojíte 75% pravděpodobnosti úspěchu, pak se věková úroveň zvýší na 33, 35 a 39 let..

Pokud je dáma připravena využít šanci a pokusit se vydržet dítě počaté s pomocí IVF s 50% pravděpodobností pozitivního výsledku, můžete začít ve věku 36, 39 a 42 let..

Více informací:

Proč mohou kojící matky pít alkohol?

Alan Pacy, účastník výzkumu a profesor na University of Sheffield, komentuje: „Každý si myslí, že můžete počkat s narozením dětí, náš výzkum ukazuje, že je to nemožné. Náš stůl by měl být vytištěn a zavěšen na stěnách na klinikách. "Musíme se zaměřit na informování studentů a studentů středních škol, aby mohli začít plánovat svůj život předem." Kromě toho se vědci zaměřují na následující skutečnost: média často uvádějí, že se určitá zpěvačka nebo herečka stala matkou ve velmi malém věku, a to i prostřednictvím IVF. Podle vědců se tato informace v žádném případě nemůže řídit, protože si myslí, že „pokud by to dokázala, i já.“ Španělská vědkyně Marta Devesa říká, že nevíme, kolik neúspěšných pokusů o IVF tyto ženy prošly a jakou léčbu potřebovaly k tomu, aby těhotenství proběhlo bez komplikací.

Ale pro ženy, které se již staly matkou, byl ještě jeden důvod, proč nezanedbávat rady lékařů a krmit dítě mateřským mlékem. V posledním čísle PNAS byl publikován článek o otevření výzkumného týmu pod vedením Kathleen Krol a Tobiase Grossmanna z Institutu pro výzkum mozku společnosti Max Planck. Vědci zjistili:

jak malé děti reagují na emoce lidí kolem nich, záleží na dvou faktorech - zda mají specifickou variaci genu CD38 a délku kojení.

Výsledky experimentu, kterého se zúčastnilo 98 sedmiměsíčních dětí a jejich matek, ukázaly: děti, které v prvních měsících života jedly mateřské mléko, upřednostňovaly pohled na tváře, které ukazovaly šťastné emoce, a projevily menší zájem o zlé nebo smutné fyziognomie. Mateřské mléko dokázalo vyrovnat výsledky speciální variace genu CD38, která snižuje hladinu hormonu oxytocinu v těle dítěte. V důsledku toho nevidí rozdíl mezi šťastnými, smutnými nebo rozzlobenými tvářemi a dívá se na ně stejně dlouho. Díky stejné verzi CD38 je dítě náchylné k autismu. Autoři práce ujišťují: dokázali prokázat, že mateřské mléko zvyšuje hladinu oxytocinu natolik, že se dokáže vyrovnat s genetickou predispozicí ke špatné schopnosti rozpoznat emoce a autismus..

Články O Neplodnosti