Hlavní Zdraví

Během těhotenství létáme na dovolené. Pravidla, doporučení, tipy

„Vestnik ATOR“ s pomocí gynekologů a pojišťoven sestavil řadu nejdůležitějších tipů a doporučení, které těhotné ženy budou potřebovat při plánování, přípravě, letu a pobytu na letní letní dovolené - od výběru pojištění až po pravidla bezpečného opalování a výživy.

Podrobnosti a nuance organizace letní dovolené během těhotenství byly hlášeny Vestnik ATOR:

Natalia Badiková, porodník-gynekolog s 13letou zkušeností, urogynekolog, kandidát na lékařské vědy

Julia Alcheeva, výkonná ředitelka ERV Insurance Company, největšího hráče na pojistném trhu monotourismu v Rusku.

Z naší recenze se dozvíte:

 • V jakém období těhotenství můžu létat na dovolené a ve kterém je lepší zůstat doma
 • Jaký týden těhotenství můžete letět na dovolené v zahraničí
 • Jaké pojištění si vybrat pro těhotné
 • Co musíte udělat před opuštěním těhotné ženy a jaké dokumenty je třeba vzít
 • Jaké příznaky je lepší odložit těhotnou ženu?
 • Letadlo, auto, vlak - což je bezpečnější pro těhotné ženy?
 • Je možné, aby těhotné ženy procházely skenerem během inspekce na letišti
 • Letecká doprava během těhotenství: jak se chovat a co s sebou vzít
 • Která země si vybrat pro dovolenou na pláži během těhotenství
 • Jak se opalovat během těhotenství
 • Kde je bezpečné plavat těhotné - moře nebo bazén
 • Jak jíst těhotné na dovolené
 • Co dělat, když se dozvíte o těhotenství během vaší dovolené

I. PLÁNOVÁNÍ VACIONŮ V PREGNANCII

KDYŽ PREGNANT MŮŽE LETÍ NA DOVOLENÁ A KDYŽ JE LEPŠÍ POBYT V DOMU

V každém případě by rozhodnutí o cestě v průběhu těhotenství mělo být učiněno až po absolvování nezbytných vyšetření a analýz - za účelem ověření normálního průběhu těhotenství vyloučte patologické stavy.

Aby se vyloučilo riziko včasné rezervace, měly by těhotné ženy při zakoupení prohlídky vždy uzavřít rozšířené pojištění - se zapnutou možností pojištění zrušení cesty. Pokud jste se dozvěděli o těhotenství později, než si koupíte prohlídku - toto pojištění by mělo být zakoupeno samostatně, jakož i speciální zdravotní pojištění (ale o tom více později).

Podle lékařů a pojistitelů, pokud neexistují lékařské kontraindikace, je nejlepší jít na plážovou dovolenou s leteckou dopravou v druhém trimestru těhotenství, s určitými omezeními - v první a první polovině třetího trimestru (až 31 týdnů)

"Gestační věk je podle lékařské praxe od 14 týdnů do 23 týdnů nejklidnějším a relativně nejbezpečnějším obdobím pro lety a cesty," říká Natalya Badíková, porodnice-gynekologka.

Těhotenství od 14 týdnů do 23 týdnů, podle lékařské praxe, nejklidnější a relativně bezpečné období pro lety a cesty

Podle lékařů nejde pouze o to, že těhotné ženy mají často toxikózu až 12 týdnů, což se projevuje únavou, nevolností, špatným zdravotním stavem, změnami chuťových preferencí atd., Které samozřejmě nepřispívají k klidnému odpočinku. Faktem je, že až do 14. týdne včetně v ženském těle je intenzivní základní „pokládání“ všech dětských systémů a orgánů - a je důležité, aby nezasahovala. Navíc v Rusku se nejdůležitější screening během těhotenství provádí až na konci prvního trimestru - od 11 do 14 týdnů. Tento screening zahrnuje specializovanou ultrazvukovou diagnostiku, výpočet individuálního rizika porodu dítěte s chromozomální patologií a řadu dalších komplexních studií. Je nesmírně nežádoucí nechat si ujít, takže výlet daleko od místa lékařského pozorování od 11 do 14 týdnů těhotenství je lepší zcela vyloučit.

Stejné pravidlo platí po dobu 18–21 týdnů - v této době se těhotné ženy podrobují druhému screeningu (perinatální diagnóza abnormalit vývoje plodu, velmi důležitá studie), proto je nutné být na dosah kliniky, kde se provádí, a naplánovat datum zahájení a ukončení prohlídky správně projít touto zkouškou.

PŘED KAŽDÝM TÝDENEM PREGNANCY MŮŽETE LETAT NA VACAČNÍCH ZAHRANIČÍCH PREGNANCY

Uvědomte si, že třetí trimestr těhotenství se obecně nedoporučuje pro cestování s leteckou dopravou a změnou klimatu. Lékaři považují za mimořádně nežádoucí jít na dovolenou od 28. týdne těhotenství do porodu, pokud:

 • existuje zatížená porodnická a gynekologická anamnéza (potrat dříve, potraty, zmeškaná těhotenství, vážná gynekologická onemocnění atd.)
 • existují závažná somatická doprovodná onemocnění, včetně autoimunitních onemocnění
 • je to vícenásobné těhotenství (dvojčata nebo trojčata).

Pokud však těhotenství postupuje normálně, bez komplikací, může turista jít na plážovou dovolenou do zahraničí, ale skončí nejpozději do 31 týdnů těhotenství..

Proč přesně toto období? Jde nejen o zvýšené riziko v této fázi, ale také o to, že všechny existující speciální pojistné produkty v Rusku s možnostmi pro těhotné ženy poskytují pojištění těhotných žen na pojištění maximálně do 31 týdnů. Z tohoto důvodu není veškerá cestovní cesta těhotných žen od 32 týdnů pojištěna žádnou pojišťovnou. Jednoduše neexistují takové politiky - což znamená, že komplikace nebo předčasné porody v zahraničí ohrožují obrovské částky účtované za léčbu.

Po 32 týdnech lékaři i pojišťovny dávají všem dobrou radu: necestujte do zahraničí, pokud se nejedná o záležitost složitých životních situací. Tuto radu je třeba brát velmi vážně. Statistiky největší cestovní pojišťovny, ERV, jsou zklamáním: 9 z 10 žen, které hledají lékařskou pomoc v zahraničí kvůli těhotenským komplikacím, ztratilo své dítě.

Nakonec si vzpomínáme na další faktor. U gestačního věku 30–34 týdnů se provádí ultrazvukové vyšetření v místě pozorování těhotné ženy. To znamená, že v tomto období je také lepší být v dosahu zdravotnického zařízení, kde se provádí sledování těhotenství.

KTERÉ POJIŠTĚNÍ ZVYŠUJTE PREGNANT

„První věc, které by turisté měli pochopit: pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebují zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy. Žádná ze základních pojistných smluv na trhu, která přichází „ve výchozím nastavení“ v pravidelném zájezdovém balíčku, nepokrývá žádné riziko komplikací těhotenství po dobu 12–31 týdnů. V takovém případě musí turista požádat cestovní agenturu nebo si zajistit zvláštní pojištění v rámci zvláštního programu, “uvedl výkonný ředitel pojišťovny ERV.

Pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebujete zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy - nejedná se o pojištění, které je již součástí zájezdového balíčku

Převážná většina ruských pojišťoven nezařazuje do základních programů a rizika těhotenských komplikací po dobu až 12 týdnů. Jedinou výjimkou na trhu je pojištění ERV, které i v „základní“ verzi rozpoznává komplikace těhotenství až 12 týdnů jako pojistnou událost, protože je možné, že pojištěná nemohla vědět o jejím těhotenství v raných stádiích.

Pojistné produkty pro těhotné ženy, počínaje 12-13 týdny, jsou v sortimentu všech hlavních hráčů na pojistném trhu, turista si může vybrat takové pojištění podle sady možností, výše pojistného krytí nebo ceny.

Pokud jde o pojištění, která kryjí rizika do 31 týdnů těhotenství (toto je maximální doba), je jich relativně málo. Nejkompletnější pojištění je opět u ERV (sazba Optima): kromě doby do 31 týdnů včetně zahrnuje krytí zdravotní výdaje nejen pro ženy, ale také 10 000 eur za péči o dítě ve zdravotnickém zařízení v případě předčasného porodu (ostatní společnosti kryjí) pouze výdaje na zdravotní péči matky). Tato částka je dostatečná pro dlouhodobé kojení dítěte pomocí speciálního vybavení v Evropě nebo Turecku.

Pojištění musí samozřejmě zahrnovat možnost „zrušení cesty“ (v každodenním životě se také nazývá „cestovní pojištění“). Stav těhotné ženy se mění a může se stát, že těsně před cestou bude mít kontraindikace k letu. Je důležité si uvědomit, že pokud turista letí se svým manželem, dětmi, dalšími příbuznými, obdrží celou částku celé prohlídky, pouze pokud je pro všechny vydáno „cestovní pojištění“ (nejen pro těhotnou ženu)..

CO POTŘEBUJETE PŘED PREGNANTOVOU ŽENOU DOVOLENÁ A KTERÉ DOKUMENTY UŽÍVAT

Před cestou (3-7 dní) je nutné navštívit terapeuta a ošetřujícího gynekologa, poradit se a případně podstoupit předepsané testy a postupy.

Musíte požádat lékaře o vydání osvědčení letecké společnosti o délce těhotenství a nepřítomnosti lékařských kontraindikací (bez něj, pokud existují vnější příznaky těhotenství, někteří dopravci nemusí na palubě letadla povolit).

„Kromě pojištění, cestovních dokladů a pasů byste si měli vzít i výměnnou kartu - zejména pokud jedete do Ruska. Pro pohodlí a klid v duši může také rekreant vzít výpis od ošetřujícího lékaře s jeho anamnézou, jmenováním, výsledky nejnovějšího ultrazvuku, screeningem atd., A přeložit je, pokud ne do jazyka hostitelské země, pak alespoň do angličtiny, “radí lékař gynekologka Natalya Badiková.

Bylo by také dobré, kdyby ošetřující lékař mohl být během prázdnin v kontaktu s turistem. Moderní telemedicínské služby to umožňují. Například před cestou si můžete u svého lékaře zkontrolovat, zda konzultuje na dálku ve speciální aplikaci, nebo si koupit předplatné několika telemedicínských konzultací důvěryhodného operátora telemedicíny. Mimochodem, gynekologové také konzultují vzdáleně.

CO PREGNANTNÍ PŘÍZNAKY JE LEPŠÍ POSILOVAT TRIP

"Kreslení bolesti v dolním břiše v prvním trimestru těhotenství, tažení, křeče bolesti nebo napětí (falešné a skutečné kontrakce) - ve druhém a třetím trimestru těhotenství před cestou - poplašný zvonek." To jsou bezpodmínečné důvody pro okamžitou lékařskou pomoc. Hnědá skvrna nebo zejména šarlatová skvrna v kterékoli fázi těhotenství, vodnatá ve druhém a třetím trimestru je také příležitostí k okamžitému návštěvě u lékaře a necestování na letiště, “říká Natalya Badiková.

Mezi další „špatné“ příznaky, které ukazují na nutnost rychlé konzultace turisty s lékařem, patří prudká bolest hlavy, doprovázená tinnitem. To mohou být první známky gestózy nebo preeklampsie. Důvody odložení cesty těhotné ženy - zvracení, průjem, stejně jako exacerbace průvodních nemocí.

Aby těhotná žena mohla bezpečně zrušit cestu ze zdravotních důvodů a neztratit peníze, musíte při nákupu zájezdu nebo samostatně (nejpozději 5 dnů před odjezdem) sjednat cestovní pojištění pro všechny účastníky zájezdu, o kterých jsme již mluvili. Náklady zpravidla činí 5% z celkové prohlídky.

II. LETOVÉ LETY

PLÁN, AUTOMOBIL, VLAK - CO JE BEZPEČNÉ PRO PREGNANTNÍ ŽENY?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není letoun pro těhotné ženy vůbec „nejrizikovějším“ způsobem dopravy.

"Mnoho lidí si myslí, že nejbezpečnější věcí pro těhotné ženy, které cestují ve vlastním autě, je to, že se můžete zastavit kamkoli budete chtít." Ale není tomu tak. Takže, jak se třese v autě, netřese se nikde, dokonce ani ve vlaku. Nárazy, prudké brzdění, mimořádně nebezpečná situace na silnici - to vše velmi negativně ovlivňuje stav těhotenství. Plus, dlouhodobý nedostatek pohybu, nemoci z pohybu, zápach benzínu - to může vyvolat kaskádu patologických reakcí, “říká Dr. Badiková.

Pokud jde o vlak, pak, pokud je to pohodlný expresní vlak, a zejména pokud cesta není dlouhá (3-4 hodiny, Sapsan), pak to lze zvážit. Můžete také zvážit nový dvoupatrový výraz „Moskva-Soči“. V jiných případech, zejména pokud je vlak starý, s koupelnami odpovídajícími věku, lékaři doporučují myslet na letadlo místo na vlak.

MŮŽE ZPŮSOBIT ZPŮSOB ZPŮSOBOVAT SKENOVÁNÍ SKENERU PŘI PROVOZU NA LETIŠTĚ

Nebezpečné jsou pouze rentgenové přístroje - měli byste tedy zjistit, jaký typ skeneru na letišti. Pokud je na zařízení odpovídající ikona, musíte zaměstnankyni letiště ukázat těhotenský list a projít jinými screeningovými postupy.

Moderní zařízení na letištích však nejsou pro těhotné ženy nebezpečná. „Moderní letištní skenery používají nízkofrekvenční elektromagnetické pole. Nejedná se o ionizující záření, nepoškodí tělo těhotné ženy a dítě z ní ani ultrazvuk, “říká Natalya Badiková.

LETOVÁ POČASNOST: JAK SE DĚLAT A CO SE ZÍSKAT

Letecká doprava má také své vlastní faktory, které mohou negativně ovlivnit zdraví těhotných žen. Existují rizika, ale pokud se těhotná žena cítí dobře a lékaři nemají námitky proti dovolené, můžete létat.

Za prvé, jedná se o rozdíly v krevním tlaku během vzletu a přistání. Obvykle se s tím potýkají tím, že vytvářejí klidový stav (za letu musíte vzít speciální polštář s nastavitelným zesílením, jednorázové ušní zátky, obličejovou masku) a hojný nápoj (čistá voda bez plynu). Po překročení hranice můžete na letišti bezpečně koupit vodu. Je také hezké vzít si s sebou tyčku horké čokolády (v případě poklesu tlaku a jen na svačinu).

Za druhé, jedná se o fyzickou nečinnost a dlouhodobý pobyt v sedu, takže těhotné ženy by si měly zvolit, pokud je to možné, během tohoto období svého života, destinace pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Kdykoli je to možné, těhotné ženy by si měly během tohoto období svého života zvolit místo pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Proč? "Dlouhý pobyt v sedě vede ke stagnaci v pánvi." To může narušit průtok krve v pánevních orgánech, včetně dělohy, a způsobit změnu funkce střev. Oteklé střevní smyčky mohou vyvíjet tlak na dělohu, mohou způsobit hypertenzi, což v některých případech může způsobit potrat, “vysvětluje Natalya Badiková. Jak se vypořádat s tímto rizikem? Je to jednoduché: během letu se musíte snažit chodit po kabině častěji, vstávat, měnit polohu těla, dělat lehkou gymnastiku pro nohy a paže.

Při letu (v příručním zavazadle) by těhotná žena neměla zapomenout vzít hygienické prostředky (mokré ubrousky, jednorázové vycpávky atd.), Micelární vodu (nejvýše 100 ml na letadlo) - zvlhčit pokožku za letu, sadu přípravků (jsou-li přípravky vzácné a jsou na předpis, je lepší je na ně vzít předpis, někdy s notářským překladem - aby se zabránilo problémům na hranicích).

Také těhotné ženy by se měly během letu starat o kompresní úplety. Mělo by to být punčochy nebo výšce kolen (třída komprese by měla být stanovena ošetřujícím lékařem). Ve druhém a třetím trimestru by měla být k letu nošena předporodní bandáž. Po dobu letu by měla žena nosit bavlněné spodní prádlo a podprsenku se širokými řemínky.

Za letu je pro těhotné ženy lepší mít pohodlné boty - v lehkých dýchacích mokasínech nebo pantoflích.

III. BEACH REST V PREGNANCY

KTERÁ ZEMĚ VYBRAJE PRO PLÁŽOVOU VACACI POČAS PREGNANCY

Seznam těchto zemí je určen kombinací tří hlavních faktorů. Za prvé, jak jsme již řekli, měly by to být destinace s krátkým letem (maximálně 5 hodin).

Za druhé, mělo by to být Rusko nebo zahraniční neexotické země s relativně mírným podnebím a stravou přizpůsobenou naší kuchyni. Je třeba se vyhnout zemím s příliš horkým podnebím a exotickou kuchyní..

„Voda a potraviny, které nejsou pro naši stravu charakteristické, například v zemích jižní a střední Ameriky, jihovýchodní Asie, mohou vyvolat toxikózu těhotných žen v prvním trimestru, i když ji nemáte. Vyvolává se také žárem. Skutečností je, že podnětem pro rozvoj toxikózy u těhotných žen může být hypoglykémie (nedostatek glukózy). A vyskytuje se v horkém podnebí kvůli zvýšenému odpařování vlhkosti z kůže, silnému pití a v důsledku toho nedostatku chuti k jídlu a dlouhým intervalům příjmu potravy, “říká Dr. Badiková.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby si vybraly ty země na dovolenou na pláži, kde průměrná denní (pozor - ne denní, ale průměrná) teplota v místě a během odpočinku nepřesahuje 30,5 ° C.

Těhotné ženy by si měly vybrat pro dovolenou na pláži ty země, kde průměrná denní (ne denní, ale průměrná) teplota během prázdnin nepřesáhne 30,5 ° C

Rozhodně nestojí za to vybírat těhotné ženy na dovolenou v zemi, kde existuje riziko nákazy giardiázou a obecně infekčních chorob (japonská encefalitida, horečka dengue, Zika atd.). Mělo by být výslovně vyloučeno z návštěv v zemích, ve kterých se doporučuje očkovat předem (seznam je uveden na internetových stránkách Rospotrebnadzor). Lékaři důrazně doporučují, aby těhotné ženy nebyly očkovány proti žádné nemoci - to může mít pro dítě fatální následky, protože jakákoli vakcína prochází placentární bariérou.

Zatřetí, u těhotných žen by se kromě klimatu a jídla mělo při výběru místa pro odpočinek vzít v úvahu ještě jeden faktor: dostupnost a úroveň léků v zemi a v hotelu. Přednost v těhotenství by měla být dána zemím s pokročilým léčivem (alespoň v letoviscích) a při výběru hotelu byste se měli zeptat cestovní kanceláře, zda je v hotelu lékař (zpravidla navštěvuje hotely na vysoké úrovni).

Výběr těhotné ženy v prvním a druhém trimestru tedy spadá do následujícího seznamu destinací: jsou to Rusko, slušné hotely v Turecku, Španělsku, Itálii, Řecku, Kypru, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Slovinsku a České republice. Můžete také jít do zemí Perského zálivu (nejlépe do rozvinutých emirátů Spojených arabských emirátů - Dubaj a Abú Dhabí nebo do Kataru) a pečlivě si vybrat hotel, upřednostňovat vysokou úroveň.

Je lepší vyloučit ze svého seznamu země rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie a obou Amerik z jejich seznamu - z důvodu dlouhého letu, horkého podnebí, neobvyklého jídla, rizika infekčních chorob a v některých případech také kvůli potřebě očkování..

Jak se opalovat během těhotenství

Všechno je v pořádku a těhotná turistka je v letovisku. Léto a pláž znamenají slunce, a zde mají lékaři také své vlastní tipy. Slunce samozřejmě přináší těhotné ženě pozitivní (uvolňuje se více endorfinů), doplňuje nedostatek vitamínu D, který je typický pro obyvatele severních zemí.

Zaprvé by se těhotným ženám nemělo před sluncem vyhýbat a dokonce i plavat v moři (kvůli odrazu slunečního světla od vodní hladiny) od 12,00 do 16,00..

Za druhé a po zbytek času musíte pečlivě zvážit ochranu před slunečním zářením. „Během těhotenství má žena často hyperpigmentaci. Vzhledem k vystavení slunci během dovolené je velmi pravděpodobné, že věkové skvrny, pihy, které se objevují během těhotenství na otevřených částech těla, nezmizí. Proto je nezbytné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - lépe. Je žádoucí, aby vitamín E byl součástí takového produktu. A ihned po vystavení slunečnímu záření je třeba po opálení aplikovat speciální produkt, který navíc pokožku navíc zvlhčí, “říká Natalya Badikova.

Je nutné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - nejlépe více. Je žádoucí, aby složení bylo vitamin E

Lékaři považují takovou řadu ochranných prostředků, jako jsou Sanosan, Lierak, Uriage, z rozpočtu, například Garnier, za osvědčené prostředky. Ale vše je individuální a při výběru značky a, co je nejdůležitější, složení produktu, je lepší postupovat podle rady ošetřujícího gynekologa.

Gynekologové důrazně doporučují, aby turisté uzavřeli plavky na pláži a eliminovali tak přímé sluneční světlo na břiše. "Bude velmi dobré vzít si čepici s velkým štítem nebo čepici s lemem - vyloučit účinky slunce na obličej, protože rizika stárnutí u těhotných žen jsou velmi vysoká," radí dr. ​​Natalya Badiková.

KDE BEZPEČNÉ PLAVÁNÍ PREGNANTU - MOŘE NEBO BAZÉN

Těhotné ženy mohou bezpečně plavat v moři, pokud je teplé, pohodlné pro ženskou teplotu. Délka pobytu v něm je až do prvního okamžiku, kdy se těhotná žena cítí „chilliness“. Další tip - těhotné ženy nechtějí být dlouho v mokrých plavkách. Při prvních nepříjemných pocitech je lepší vyměnit oblečení, a proto si vezměte s sebou více než jednu sadu.

Ve stejné době, odborníci říkají, moře pro těhotné ženy je rozhodně lepší než bazén.

"Příliš chlorovaná voda v některých bazénech může vést ke změnám mikroflóry vagíny a nakonec k bakteriální vaginóze nebo zánětu této zóny," říká Natalya Badiková. Po bazénu je také lepší, aby těhotná žena prováděla vnější (pouze vnější!) Ošetření intimních míst miramistinem nebo podobnými prostředky.

JAK PODÁVAT PREGNANT NA VACACI

Strava v hotelu je lepší nechat beze změny, blízko k sadě produktů, které žena jí doma, říkají lékaři. Proveditelné rady, zejména u systému all-inclusive - hotelový bufet vám umožní vybrat si téměř jakýkoli druh jídla.

Existují však určitá omezení: například by měly být vyloučeny jakékoli nápoje sycené oxidem uhličitým, místo zeleného čaje je lepší pít černou. A jakékoli exotické produkty pro nás, včetně jižního ovoce a zeleniny, by měly být přidávány do stravy postupně, v malých porcích, počínaje 3-4 dny dovolené.

„Více než dvě neobvyklé ovoce denně (například manga) nestojí za to jíst. Pokud mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě, pak je to náhrada za ovoce (nebo ovoce - nebo džusy z nich). Takové šťávy by se měly pít přísně po jídle, nikoli na lačný žaludek, aby se zabránilo zvýšené sekreci kyseliny chlorovodíkové a pálení žáhy, “vysvětluje Badikova lékař..

CO DĚLAT, POČÍTAJTE SE O PREGNANCII BĚHEM VAKACE

Turista se dozvěděla o jejím těhotenství, zatímco už byla na dovolené, a ona odletí zpět. To se stává. Pokud neexistují žádné rušivé momenty (špinění, bolest atd.) - neměli byste kontaktovat místního lékaře. Co je třeba udělat již v tomto období?

Lékaři v tomto případě doporučují okamžitě změnit stravu na frakční, vyloučit alkohol, kávu, kouření (pokud je takový zvyk), zahrnout do stravy více masa, ryb, kuře. V tomto případě je nutné omezit spotřebu jasně oranžové a červené zeleniny a ovoce - aby se nevytvořil alergický syndrom.

Pokud jde o transfer na letiště a samotný let, musí těhotná žena v raných fázích vyloučit vzpírání.

POZORNOST:

Ještě zajímavější materiály od ATOR jsou v našem kanálu na Yandex.Zen.

Na portálu "Academy ATOR" najdete bezplatné online kurzy, webináře a elektronické katalogy cestovních kanceláří..

Aktuální SPECIÁLNÍ NABÍDKY touroperátorů na zájezdech do zahraničí a v Rusku najdete v sekci STR portálu ATOR.

Kolik týdnů porodí - první, druhé narození

Dítě je považováno za plně funkční od 38 týdnů, takže v této době začíná prenatální období. To pokračuje až do rozvoje práce. Pokud žena očekává, že se narodí dříve, potom se porod považuje za normální po dobu 38 až 42 týdnů.

Předběžné datum, kolik týdnů může začít porod, stanoví lékař. Nejčastěji je během prvního těhotenství 40 porodnických týdnů. Pokud se dítě později narodí - říkají o odloženém porodu.

Rozptyl při porodu prvního dítěte je velký - 4 týdny. Celé toto období nastávajících matek se velmi zajímá o otázku, v jakém týdnu rodí zdravé dítě a kdy se narodí. Odpověď se nenachází v knihách, ale ve zdraví ženy, stavu jejího těla.

V závislosti na tom, kolik týdnů rodí, tělo každé ženy ji varuje 2 dny před narozením.

Jaký týden rodí - normální podmínky

Při porodu prvorozence je normální doba 37 sedmi dnů. Pokud je načasování narození prvního dítěte dříve, záleží to na dni poslední menstruace. Statistiky ukazují, že porod se obvykle vyskytuje ve 39-40 týdnech. V této fázi porodu se narodí asi 70% dětí.

Není možné říci přesné datum, kolik týdnů doručení. Podle statistik, v primiparas tento termín přijde později než zbytek. Důvodem je pozdní rozpoznání příznaků těhotenství a předchůdců porodu, jakož i vývoj porodu.

V dlouhém čekání

První těhotenství trvá dlouho, děložní hrdlo se otevírá pomalu. Tělo se s tímto procesem seznámí, takže se nemusíte starat o to, kolik týdnů porod začne. Narozeniny později.

Podíváme se na hmotnost dítěte

Doktoři berou na vědomí, kolik týdnů rodí své první dítě, a mluví o období 37 týdnů. Během tohoto období je dítě připraveno k narození. Všechny životně důležité systémy a orgány jsou vytvořeny a připraveny k narození dítěte.

Pokud porod začíná v tuto chvíli, je dítě považováno za plnohodnotné. Průměrná výška je asi 48 cm a tělesná hmotnost je 3 kg. Hmotnost dítěte se každý den zvyšuje na úkor podkožního tuku, který se nahromadilo v děloze.

Závisí na délce menstruačního cyklu

Gynekologové při výpočtu období, ve kterém týden těhotenství může žena porodit, použijte vzorec Negele. Při výpočtu data narození dítěte musíte brát 3 měsíce od začátku posledního menstruačního cyklu a přidat dalších 7 dní..

Tento způsob určení, který týden žena začne rodit, však není přesný. Používá se pro přibližné datum, kdy můžete porodit zdravé dítě, pokud budoucí menstruační cyklus matky je 28 dní. Pokud je delší, pak období, pro které můžete týden porodit, přijde později.

Při nepravidelném cyklu je obtížné zjistit datum ovulace, takže tento způsob stanovení, který týden bude porod považován za nevhodný.

Dědičnost

Pokud mají blízcí příbuzní žen své první narození dříve nebo později než ve stanoveném termínu - je to možné i ve vaší situaci. Zeptejte se, kolik týdnů porodila matka a babička. Dědičný faktor hraje důležitou roli, můžete zopakovat jejich příběh.

Průběh těhotenství - jako další faktor

Termín, ve kterém týden porodí, závisí na charakteristikách tohoto období. Během válek a devastace nebyly děti ve spěchu, aby se narodily. Cítili, že nečekali na teplou postel a dobrou výživu, takže zůstali v matčině žaludku déle.

Když se dítě cítí v lůně nepříjemně: placenta neplní svou funkci, matka utrpěla stres, dlouhotrvající nemoc - zvyšuje se pravděpodobnost předčasného porodu. Stejné důsledky jsou pozorovány při přetížení dělohy, velké hmotnosti plodu, polyhydramniích nebo vícečetném těhotenství.

Bez ohledu na to, jak dlouho ženy rodí primiparous, děti se mohou zdát zdravé a full-term. Načasování, kolik týdnů začíná normální porod, tedy není omezeno na přesný počet.

Kolik týdnů obvykle rodí první dítě?

Pokud se stanete matkou poprvé, existuje přibližně 70% šance, že porod bude doručen včas - asi 40 týdnů těhotenství. Je to proto, že ženské tělo dosud neprošlo procesy, které se objevují uvnitř, a vyhození plodu trvá dlouho.

Těhotná žena neví, jak porod začíná a v jakém týdnu porodí své první dítě, a proto by mohla zmeškat začátek této chvíle. Pracovní aktivita u prvních ročníků trvá dlouhou dobu, je slabá a dlouhotrvající, pracovní bolesti mohou trvat až 7 hodin.

Ale existují výjimky. Pokud neberete v úvahu příčiny předčasného porodu (až 36 týdnů), kdy se v těle nastávající matky vyskytnou poruchy, dochází k odloženým těhotenstvím. V tomto případě dítě vyjde s krátkým intervalem - po 42 týdnech.

Statistiky druhého narození

Vezmeme-li na vědomí, ve kterém týdnu se obvykle narodí druhé dítě, uvádí se období 36 týdnů. Druhé zrození začíná náhle, ale prochází rychleji a snadněji..

Cervix, stejně jako porodní kanál, se otevírají rychle, takže ženy, které již porodily, často nemají čas se dostat do nemocnice. Znovuzrození se objevují přibližně 38 týdnů, ale existují výjimky..

Třetí těhotenství

Když se žena připravuje na potřetí matku, zajímá ji otázka, v jakém týdnu častěji rodí své třetí dítě. Narození obvykle začíná dříve. Pokud dojde během prvního porodu těhotenství, počínaje 38 týdny, pak je třetí těhotenství spojeno s obdobím 36 týdnů.

Data pro chlapce a dívku se liší

Dívky obvykle chtějí vidět svět, než chlapci, kteří se neponáhlí opustit bříško své matky. Pokud si lékaři všimnou statistik o tom, který týden častěji rodí chlapce, pak mluví o podmínkách 40–41 týdnů. Někdy jsou šampióni, kteří zůstanou až 42 týdnů. Dívky jsou připraveny vydat první výkřik dříve - 38 týdnů.

Je důležité nezapomenout na cyklus budoucí matky. Pokud je cyklus standardní nebo krátký, narodí-li se ovulace 14. den po začátku menstruace, dítě se narodí v předepsaných 40 týdnech.

Existuje několik důvodů, proč se dívky rodí jako první:

 1. Narození chlapce trvá, než se připraví na existenci. Dívky zrají rychleji, vzhledem k jejich biologické roli v životě: plození.
 2. Který týden dívky obvykle porodí, závisí na stavu zdraví matky, ale zpočátku se dívky narodily silnější než chlapci. Ve spěchu rostou a rodí se a během života se vyvíjejí rychleji.

Od kterého týdne mohu porodit dvojčata

U člověka není vícenásobné těhotenství normou, proto je předčasný porod důsledkem komplikace. Děloha je dvakrát rychlejší než objem dětí a při přetížení způsobuje kontrakce.
Vzhledem k tomu, kolik porodnických týdnů porodí druhé dítě, hovořili jsme o období 37 týdnů. Když už mluvíme o vícenásobném těhotenství, zmíním se o 34-35 týdnech. Bez ohledu na skutečnost, že dvojčata se mohou narodit dříve, mají velmi vysokou šanci na přežití.

Nejlepší čas na zdravé dítě

Pokud vezmeme v úvahu, od kterého týdne můžete porodit 1 dívku nebo chlapce bez chronického onemocnění v budoucí matce, pak lékaři trvají na 38–42 týdnech. S tímto obdobím se objevují dobré, zdravé a plnohodnotné děti.

Lékaři jsou vedeni do 40 týdnů - toto období se zaznamenává do lékařského záznamu a nemocenská dovolená jako datum narození. Ale i po 38 nebo 42 týdnech se rodí zdravé dospělé děti.

Dalším problémem je vícenásobné těhotenství. V tomto případě je lepší porodit 4 týdny dříve, což je spojeno se zatížením těla, které žena zažívá. Pokud císařský řez není plánován, musíte se na porod připravit v 35. týdnu.

Příznaky a příčiny předčasného porodu

Neočekávaně zahájený porod u ženy způsobuje úzkost a stres. Zvažte, proč tato situace vzniká:

Tento důvod je jednou z nejčastějších těhotných žen, což vede k předčasnému porodu. Nastávající matka se necítí dobře a utrpení dítěte uvnitř lůna slouží jako spouštěč pro nástup porodu. Proto je nutné podstoupit vyšetření, aby bylo těhotenství bezpečné.

Lékaři hodnotí stav placenty podle výsledků ultrazvuku a CTG. Nejdůležitější je pravidelná návštěva gynekologa a absolvování všech vyšetření. Pokud lékař odhalí stárnutí placenty nebo její oddělení, je předepsána léčba, která zlepšuje průtok krve a výživu plodu..

V pokročilých případech jsou předepisovány léky, které urychlují zrání dýchacího systému dítěte. Pak i předčasné měsíční děti přežijí a postarají se.

V období infekčních nemocí, které trpí nejen dýchací cesty, je možné infikovat plodovou vodu a narušit integritu jejich membrány. S předčasným vypouštěním nebo únikem vody dochází k předčasnému porodu.

Z komplikací je třeba poznamenat, že pokud je porušena celistvost močového měchýře a krk není vyhlazený, porodní kanál není připraven a slizniční zátka se neodklonila - je nutný nouzový císařský řez.

V tomto případě se zvyšuje tlak na vnitřní hltanu, děložní hrdlo se rychle vyhlazuje. Dodržováním doporučení gynekologa a dodržováním odpočinku v posteli lze zabránit předčasnému porodu..

Patologie děložního čípku.

Zkrácený krk a porušení funkce obturátoru jsou vrozené nebo jsou důsledkem zranění z předchozích narození nebo potratů. To vede k předčasnému porodu..

Někdy časný porod nepřichází spontánně, ale lékař předepíše nouzový císařský řez, aby se zachoval zdravotní stav matky a dítěte. Příčiny jsou onemocnění krevních cév, srdce nebo endokrinologické povahy.

Předčasné narození nastává v období 28-36 týdnů. Pokud žena pociťovala rušivé příznaky, je naléhavá potřeba navštívit lékaře:

 • usrkávání v dolní části břicha, které se podobá menstruaci;
 • pocit, že něco tlačí na močový měchýř;
 • malý výtok krve z pochvy;
 • křečovité bolesti, jejichž trvání přesahuje 30 sekund. Jen se nezaměňujte s tréninkovými zápasy;
 • únik plodové vody;
 • žádné pohyby plodu.

Gynekolog vyhodnotí stav a v případě potřeby nabídne hospitalizaci. Nepanikařte, není to děsivé. Porod můžete vždy zpomalit pomocí speciálních léků a postupů..

Proč se může narodit pozdě?

Odložené těhotenství není o nic méně nebezpečné než předčasné těhotenství, proto se zeptejte svého lékaře, kdy bude trvat třetí porod. Přicházejí dříve než ostatní a riziko nosit dítě je vyšší.
Zvažte příčiny pozdního porodu:

  Hormonální poruchy u matky.

Změny v hormonálním systému signalizují tělu počátek porodu. Pokud dojde k narušení hormonálních a metabolických hladin budoucí matky, signál nebude přijat a kontrakce nezačnou.

V té době, pokud pravidelně přicházelo ženské období, ale cyklus byl 30-35 dní, se dítě narodí později než ve stanoveném termínu. Je to přirozený fyziologický proces, nikoli patologie. Toto těhotenství se nazývá prodloužené..

Tento důvod je fyziologický. Dědičnost ovlivňuje časné a pozdní narození. S vědomím, jak dlouho se narodila maminka a babička, se můžete předem připravit na své pracovní činnosti.

Při užívání léků ke snížení tonusu dělohy se změny vztahují na porod. Nápravná opatření pro chronická onemocnění také ovlivňují pracovní aktivitu. Proto informujte svého gynekologa o vaší situaci, aby přizpůsobil jmenování.

Kdy se bát?

Jakýkoli nepříjemný pocit v břiše je příležitost konzultovat s lékařem. Důvody mohou být různé, ale pokud si neuvědomujete nebezpečí včas, dítě zemře. Při bolestech v dolní části břicha je potrat možný. K tomu je třeba včasné ošetření.

Pokud existuje bolest podobná zánětu močového měchýře nebo slepého střeva, existuje riziko předčasného porodu. Nespoléhejte se pouze na své pocity, zejména na vícečetné, ale vždy zjistěte přesnou příčinu od gynekologa.

V každém případě není výtok krve během těhotenství normou. Podezření způsobuje změnu barvy: hnědá, šarlatová, tmavě žlutá nebo vínová. Pokud k tomu dojde, okamžitě zavolejte sanitku nebo spěchejte do nemocnice v autě. Informujte svého gynekologa o tomto příznaku..

Břicho změnilo tvar.

Tento případ se nevztahuje na momenty aktivního míchání dítěte. Pokud je žaludek v uvolněném stavu asymetrický, pevný a napjatý déle než 30 minut, po pádu klesl nebo se změnil tvar - okamžitě přejděte do nemocnice.

Prosakující nebo rozlitá voda.

Je nemožné zmeškat takový okamžik. Pokud se voda v noci odkloní - postel bude mokrá, pokud během dne - proteče přes nohy. Netěsnost je obtížnější identifikovat: je pozorováno mokré spodní prádlo, což je nebezpečné pro předčasné těhotenství. Pokud dojde k odtoku - je poškozen močový měchýř, musí začít práce.

Dítě se nepohybuje.

Žena pociťuje první pohyby dítěte od 20. týdne, během druhého těhotenství - od 16. roku. Pokud zmizí - musíte si dát pozor. Nedostatek pohybu po dobu delší než 12 hodin je alarmující znamení, které by mělo být hlášeno lékaři.

Pokud k tomu dojde jednou, potom je dítě opět aktivní - to je normální. Alarmující znamení je pravidelný nedostatek pohybu nebo nízká aktivita.

Uchovávejte si deník s poznámkami a sledujte časovou aktivitu dítěte a poté ho předložte lékaři.

O autorovi: Olga Borovikova

Mini-potrat - co to je, jak dlouho to dělají, jak to jde, způsoby potratu

Co je to mini potrat??

Nežádoucí těhotenství v krátké době jsou přerušena krátkým potratem. Těhotenství by nemělo být delší než 6 týdnů, tak je to možné. Tento postup má jiné jméno, vakuové aspirace. Ovocné vejce se vysává speciálním vakuovým odsáváním.

Tato metoda je považována za jednu z nejbezpečnějších pro ženy..

Riziko komplikací po potratu se zvyšuje s gestačním věkem. Rovněž stojí za zmínku, že vakuové aspirace ve srovnání s lékařským potratem ve skutečnosti nepoškodí ženské tělo.

Opravdu, v tak krátké době jsou děložní dutina a samotný plod stále velmi malé, takže stěny dělohy a krevních cév nebudou vážně poškozeny. Podle toho bude regenerace těla mnohokrát rychlejší.

Je mini potrat bezpečný pro ženy?

Ve srovnání se všemi ostatními možnostmi potratu se mini-potrat provádí na jak dlouho, konkrétně, termín je nejdůležitějším faktorem minimálního traumatu. Všechna možná rizika jsou minimalizována, ale nemyslete si, že žádná rizika neexistují.

Podobný lékařský zásah se provádí pod vlivem anestézie. Dopad jakékoli anestézie, dokonce i místní, může vést k anafylaktickému šoku. Má nepříznivý vliv na fungování jater, ledvin a cévního systému.

Ženské tělo se během těhotenství mění, tělo se připravuje k porodu dítěte. Hormony jsou produkovány ve větším množství, aby zajistily život plodu.

Odstranění tohoto plodu může způsobit ostrou hormonální krizi. A důsledky tohoto jevu mohou velmi negativně ovlivnit zdraví žen. Takový důsledek jako dysfunkce vaječníků a dokonce i neplodnost nejsou vyloučeny. Menstruační selhání není vyloučeno.

Také po potratu, bolestech hlavy a bolesti dolní části zad může prudce vrhnout horečku, to znamená, že celkový zdravotní stav bude docela špatný. Pokud je žena, která potřebuje ukončit těhotenství, první, pak existuje riziko poškození úzkého děložního kanálu. Pokud žena porodila, je pravděpodobnost takové škody mnohem menší.

Výhody a nevýhody mini potratů

Při provádění vakuového potratu není nutná hluboká mechanická expanze dělohy kovovým bougie. Do ní se vloží plastová tenká kanyla a cervikální kanál zůstává téměř nepoškozený. A to je velké plus pro následné nasazení dítěte a celkové zdraví ženy.

V krátkém těhotenství není vejce hluboce fixováno. Pod vlivem vakua se snadno odděluje od stěny, aniž by způsobovalo poškození stěn dělohy. Díky tomu je tělo rychle obnoveno. Samotný postup netrvá déle než 10 minut, pokud nezohledníte přípravnou fázi.

Mini potrat. Jak dlouho? Neměla by přesáhnout 6 týdnů

Významným plusem tohoto postupu je, že pár hodin po minibortu může pacient již jít domů a další den se vrátí do svého normálního životního rytmu. Díky těmto výhodám je tento druh potratu nejbezpečnější. Vakuové potraty jsou téměř 9krát bezpečnější ve srovnání s chirurgickým potratem.

Navzdory těmto pozitivním aspektům postupu má však i své nedostatky. Nejvýznamnější z nich je, že postup je možný ve velmi rané době. Asi 21 dní od poslední menstruace. Samotný postup zahrnuje pronikání cizího předmětu do děložní dutiny, což nějak zvyšuje riziko infekce z pochvy.

Ve vzácných případech může plod nebo některé jeho částice po zákroku zůstat v děloze. A následně je nutné opětovné čištění, aby se zabránilo možnosti zánětu nebo sepse. V každém případě zůstává tento způsob, jak se zbavit nechtěného těhotenství, nejbezpečnější.

Indikace a kontraindikace

Nejdůkladnějším údajem o potratu je ochota samotné ženy potratit. Také s přijatelným obdobím se takový postup používá pro zmrazené těhotenství nebo anembryo. Vakuové potraty se provádějí, pokud porod plodu ohrožuje život a zdraví ženy.

Indikace jsou různá infekční onemocnění přenášená v době těhotenství (zarděnky, chřipka). Ukazatelem mini-potratů se mohou stát také sociální aspekty: pobyt v místě zadržení, zdravotní postižení, znásilnění nebo smrt manžela v době těhotenství.

Pomocí vakuového odsávání se odstraní částice vajíčka plodu, které zůstaly po chirurgickém potratu. Tento postup se používá k oddálení částic placenty po císařském řezu nebo po porodu. Selhání menstruačního cyklu, hromadění krve nebo serózní tekutiny v děloze, ne úplné spontánní potraty, jedná se o řadu situací v řešení, z nichž je tento typ minimálního potratu nejlepším pomocníkem.

Nejlepší čas na mini-potrat

Mini potrat je považován za operaci a vyžaduje chirurgický zákrok, má kontraindikace. Vakuové odsávání není možné při mimoděložním těhotenství nebo pokud uplynulo méně než šest měsíců od posledního potratu.

Přítomnost onemocnění, jako je horečka nebo zánětlivý proces (nejjednodušší nachlazení na rtu), je kontraindikací pro použití tohoto postupu. Přítomnost různých onemocnění pánevních orgánů (včetně chronických), porušení krevní srážlivosti, zákaz potratů.

Jak dlouho můžu mít mini-potrat??

Nejlepší čas na ukončení těhotenství s mini potratem je 3-5 týdnů. V takovém časném termínu je plod stále velmi malý a existuje riziko, že ho lékař nevnímá nebo nebude zcela odstraněn. Časový limit vyšší, než který je považován za extrémně přípustný. V 7. týdnu těhotenství je pacientka již před chirurgickým potratem.

Šest týdnů je, jak dlouho se provádí mini potrat. Pokud překládáte do dní, pak je to 6-14 dní po skončení poslední menstruace.

Nezbytné vyšetření před manipulací

Mini potrat je operace a provádí ji výhradně lékař a výhradně ve zdravotnickém zařízení. Před provedením takových manipulací je nutná lékařská prohlídka a předepsány testy. Tento krok je nezbytný, aby se zabránilo možným následkům po potratu..

Před potratem se musíte nechat otestovat

První věc, kterou potřebujete, je vyšetření gynekologem a poté již předepíše testy. Vykoná obecný test na moč, krevní test na faktor Rhesus, test na HIV, syfilis a hepatitidu, test na hCG, fluorografii, obecný nátěr a ultrazvukové vyšetření.

Individuální přiřazení dodatečných analýz v jednotlivých případech je také možné. Pokud je například žena zaregistrována u jednoho z odborníků úzkého profilu (kardiolog, neurolog, dermatolog).

Je možné provádět v den ošetření

Mini potrat za kteréhokoli z platných podmínek lze provést v den ošetření. K tomu musíte podstoupit vyšetření a ujistit se, že v době zákroku a po něm nebude ohroženo zdraví žen. Všechny následné akce budou záviset na osobním přání pacienta..

Lékařské potraty

Jednou z mnoha metod potratu, která se také praktikuje v raných stádiích, je lékařský potrat. Výhodou této konkrétní možnosti je to, že k potratům dochází v důsledku používání speciálních drog. Není nutná žádná operace.

Lhůta, po kterou se provádí tato minimální potrat, by neměla přesáhnout čtyři týdny. V tomto období hormonální restrukturalizace těla teprve začíná a fetální vajíčko samo nemá čas na to, aby se správně upevnilo na stěnu dělohy. Tento postup by měl být nutně prováděn pod vedením kvalifikovaného odborníka na klinice. To vyžaduje přípravu a má kontraindikace.

Přípravná fáze pro téměř všechny typy potratů je identická, jedná se o řadu testů a vyšetření gynekologem. Probíhá také podrobná konverzace, ve které jsou popsány všechny rysy postupu a účinek léků..

Kontraindikace při lékařských potratech jsou faktory jako:

 1. Individuální nesnášenlivost zařízení.
 2. Jakékoli zánětlivé onemocnění ženských pohlavních orgánů.
 3. Děložní myomy.
 4. Extragenní patologie.
 5. Nedostatek adrenalinu.

Odborníci také klasifikují ženy s poruchou koagulace, s negativním faktorem Rh, ženy s přítomností sexuálně přenosných infekcí.

Vakuové aspirace

Dlouhodobá mini-interupce, na rozdíl od lékařské, se nazývá vakuová aspirace. Jak dlouho to může být dosaženo, určuje profesionalitu odborníka, který ho bude provádět. Většina lékařů to ne déle než 5 týdnů (21 dní).

Odborníci, kteří absolvovali speciální školení, však mohou tuto metodu potratu použít až 12 týdnů. Ve vzácných případech mohou velmi zkušení lékaři provádět tento postup po dobu 15 týdnů, pokud máte kanyly, které potřebujete.

Čištění (kyretáž)

Podle způsobu provedení se kyretáž podobá potratovému řízení. Aby se odborník provádějící operaci mohl dostat do dělohy, je nutné rozšířit krční děložní dutinu. Během procedury je vnitřní sliznice genitálního orgánu seškrábána.

Technologie a velký sortiment různých léků proti bolesti v současnosti tuto manipulaci nechávají naprosto bezbolestně.

Existuje řada indikací pro čištění: krvácení z dělohy, potvrzení nebo vyvrácení diagnózy v případě detekovaného nádoru, odstranění zbytků neúplného potratu nebo při komplikovaném zánětu po potratu, spontánním potratu nebo při léčbě polypů dělohy..

Okamžité ukončení těhotenství ihned po početí

Těhotenství je možné ukončit ihned po početí. To znamená v období od několika hodin do několika dnů po pohlavním styku. K ukončení těhotenství je třeba užít 2 tablety postinorového léku s rozdílem 12 hodin. Pokud náhle po užití druhé došlo ke zvracení, je v tomto případě povolena třetí pilulka.

První pilulka by měla být přijata co nejdříve. Lék bude nejúčinnější během prvních 24 hodin po blízkosti, pravděpodobnost, že se zbaví nechtěného těhotenství, je 95%. Pokud to trvá 24 až 48 hodin, pak je úspěšnost 85%.

Pokud po početí uplynulo 48 až 72 hodin, pak je v takové situaci pravděpodobnost úspěšného ukončení těhotenství 59%. Lék působí tak, že potlačuje oplodnění a ovulaci pomocí skupiny léků. Je důležité vědět, že užívání postinoru je povoleno pouze jednou během jednoho menstruačního cyklu.

Chování a náklady na mini-potrat

Vakuové odsávání je v průměru dvě minuty.

Fáze řízení:

 • Placenta a vajíčko plodu jsou pomocí vakuového odsávacího odsávače vtaženy katétrem do speciálního kolektoru.
 • Charakteristické znaky určují úplnost postupu. V některých případech se také používá postup kyretáže kočárku, který eliminuje riziko, že částice embrya zůstanou v dutině dělohy..
 • Dále se provede kontrola přítomnosti všech částic embrya. Také ověřeno hmotností období charakteristického pro plod.
 • Na konci operace se doporučuje pacientovi ležet půl hodiny, pokud byl místní komisař lidu. Pokud byl postup proveden v celkové anestézii, trvá odpočinek přibližně dvě hodiny.

Cena vakuové aspirace na většině klinik je 4900. Na jiných klinikách se pohybuje kolem 5 tisíc. Náklady na lékařské potraty zcela závisí na použitém léku, jehož cena se může pohybovat od 6900 do 12000.

Období po zákroku

Po zákroku se děloha stahuje, až se vrátí na velikost, která byla před těhotenstvím. V příštích několika dnech dojde k očištění pohlavních orgánů.

Sliznice dělohy se obnoví v následujících 2-3 dnech po zákroku. Sexuální jednání a vkládání tampónu během prvních 5 až 8 dnů po potratu jsou přísně zakázány.

Možné komplikace a důsledky

Nejnebezpečnější a hroznou komplikací potratu je perforace dělohy. Perforaci může povolit nejen začínající lékař, ale i zkušený chirurg, protože postup při mini-potratu se provádí slepě.

Také neméně nebezpečné pro ženské tělo je neúplný potrat. To znamená, že částice fetálního vajíčka nebo placenty zůstávají v děložní dutině. Projevuje se to bolestí v podbřišku a silným krvácením.

Kvůli neúplné kontraktilitě a cervikálním křečím se krevní sraženiny hromadí v děložní dutině, což se nazývá hematometr. Vyjadřuje se akutní bolest v podbřišku bez krevního výboje..

Tato komplikace se projevuje následujícími příznaky: bolest břicha, nevolnost a zvracení. Lékař předepíše další postup pro vakuové aspirace a léčbu speciálními léky..

Progresivní těhotenství, pokud embryo zůstává na místě během vakuové aspirace.

Těhotenství může být mimoděložní, a pokud lékař není přesvědčen, že plod je umístěn v děloze, mini-potrat nepřinese žádnou výhodu. Mimoděložní těhotenství se bude i nadále rozvíjet. Bolest v dolním břiše a bolest v průběhu pohlavního styku, já jsem měl známky známek mimoděložního těhotenství.

Nejnebezpečnějším důsledkem potratu je neplodnost. Podle statistik 40-50% žen, které ukončily nechtěné těhotenství, nemůže mít děti. Dlouhodobé následky potratu jsou: menstruační nepravidelnosti, mimoděložní těhotenství, děložní myomy a rozvoj endometriózy..

Vliv mini-potratů na menstruační cyklus

Menstruační cyklus jde na scestí, je možné zhruba spočítat začátek další menstruace. Pokud žena měla 28denní cyklus, její období začne přibližně po potratu.

Je povoleno zpoždění až jednoho a půl týdne. K úplnému obnovení menstruačního cyklu dojde za šest měsíců. Pokud žena dříve porodila, pak pro úplné uzdravení bude trvat 3-4 měsíce.

Uvolněte po mini-potratu

Přidělení může začít okamžitě po mini potratu a být přítomno po dobu 2-3 dnů. Které jsou v počátečním stadiu podobné menstruaci, je mnohem hojnější pouze propouštění během menstruace. Může být také přítomno hnědé vypouštění asi 5-7 dní. A pak před začátkem menstruace může být pozorována normální leucorrhoea.

Články O Neplodnosti