Hlavní Bolest

Ginipral během těhotenství

Žádný z odborníků nebude schopen poskytnout absolutní záruku, že i předem naplánované těhotenství bude probíhat systematicky a v souladu s normou. Bohužel ani pečlivá příprava na tak zásadní krok, jako nosit dítě, není schopna zaručit ochranu nastávající matky před jakýmikoli, dokonce i nejvýznamnějšími komplikacemi radostného období. Co mohu říci, když těhotenství předběhne nepřipravenou ženu! V tomto případě se zvyšuje riziko výskytu nepředvídaných komplikací, a proto je nutné udělat vše pro to, aby se těmto komplikacím zabránilo..

Jedním z nich je zvýšený tón dělohy, hypertonicita. Katalyzátorem rozvoje takovéhoto stavu se může stát mnoho faktorů - když se svaly dělohy stahují zbytečně často nebo jsou neustále ve stavu napětí. Tento hrozný stav je nebezpečný s nepředvídanými a složitými důsledky - až po spontánní potrat nebo předčasný porod v pozdějším těhotenství.

Ginipral během těhotenství: výuka

Při diagnostice hypertonicity dělohy jsou specialisté nuceni uchýlit se ke všem druhům drog, aby zmírnili napětí. V tomto případě se člověk neobejde bez drog: zvýšený tón dělohy může vést nejen k potratu, ale také „inhibuje“ příjem živin a kyslíku do plodu, což mu způsobuje hypoxii a zpomaluje normální vývoj dítěte. Pokud se v počátečních stádiích těhotenství používá k uvolnění dělohy stále více hormonálních léků (hypertenze v tomto období je často spojena s narušenou syntézou hormonů), pak blíže k druhé polovině těhotenství dávají lékaři přednost vážnějším lékům. Ginipral se může stát jedním z nich - lék, který má přímý účinek na cévy dělohy a placenty, čímž přispívá k jeho relaxaci Ginipral během těhotenství může být předepsán nejdříve 16–20 týdnů: první trimestr je kontraindikací jeho jmenování. Rozhodněte, zda je potřeba Ginipral potřebovat, může být určen pouze lékařem, stanoví také dávkování a délku léčby. Ginipral během těhotenství může být předepsán jak ve formě tablet, tak ve formě injekcí: v tomto případě se podává intravenózně pomocí kapátka.

Ginipral během těhotenství - pokyny

Proč je Ginipral předepsán během těhotenství??

Pokud vám lékař během těhotenství přisoudil Ginipral, proč je tento lék předepsán, možná to nevíte. Pokusme se tento problém objasnit. Lék existuje v různých formách. Vzájemně se doplňují a používají se v různých klinických situacích..

Ginipral se během těhotenství používá intravenózně nebo v tabletách. Intravenózně může být léčivo podáváno v proudu nebo kapání.

Vstřikování tryskou Ginipral se provádí v těchto situacích:

Nekomplikovaný průběh předčasné práce. Normální narození jsou ta, která uplynou 38 týdnů nebo později. Pokud začnou po 37 týdnech nebo dříve, považují se za předčasné. To je nepříznivá událost pro plod, která ohrožuje jeho zdraví. Protože tělo zcela dozrává a připravuje se na setkání s vnějším světem přesně za 38 týdnů. Proto je těhotenství prodlouženo. Udělejte to s Ginipralem.

Lék může být používán od 22 týdnů a končící 37 týdny těhotenství. Před jeho zavedením je nutně vyhodnocen stav těhotné ženy. Protože zavedení Ginipralu intravenózně má několik kontraindikací. Tokolytická terapie, pokud je k dispozici, se neprovádí..

Při porodu, který začal v normálním čase, ale je třeba ho odložit. Taková potřeba může vzniknout z různých důvodů. Například žena je v sanitce, která jde do porodnice. Aby nedošlo k okamžitému porodu a pacientka byla přivedena na místo určení, byla mu injekčně podána Ginipral intravenózně. Tocolytic terapie se také používá v případě příčné polohy plodu. Lékař může provádět rotaci, která usnadní a umožní fyziologické porod. K tomu je však nutné, aby se děloha přestala stahovat. Tento účinek je dosažen intravenózním podáním Ginipralu..

V této formě se lék používá pouze v případě, že je nutné dosáhnout rychlého účinku. Ale je krátkodobý. Pokud je nutné dosáhnout dlouhodobého účinku, aby se prodloužilo těhotenství o několik týdnů nebo dokonce měsíců, lék se užívá v tabletách. V nemocnici je také možné Ginipral podávat intravenózně ve formě infuzního roztoku.

Některé ženy se zajímají o to, proč jsou kapradiny Ginipral předepsány během těhotenství. Mají určité výhody oproti jiným lékovým formám. Roztok pro parenterální podávání nevstupuje do krevního řečiště současně, ale postupně. Proto poskytuje dlouhodobě výrazný tokolytický účinek..

Jak Ginipral působí během těhotenství

Podle mechanismu účinku je toto léčivo selektivním stimulátorem beta-2-adrenoreceptorů. Velké množství z nich je umístěno v děloze. Interakce s těmito receptory proto vede ke snížení svalového tonusu orgánu.

Ginipral potlačuje kontrakce. Tento proces se nazývá tokolýza. Potlačuje jakékoli kontrakce dělohy: přirozené i kontrakce způsobené podáváním léků hormonu oxytocin, který se používá ke stimulaci porodu..

Vzhledem ke snížení kontraktility dělohy vám Ginipral umožňuje prodloužit těhotenství až do doby, kdy je porod dítěte bezpečný. Koneckonců, čím déle se vyvíjí uvnitř lůna, tím lépe. Dnes je většina porodnic schopna nést i těžká předčasně narozená děti. V každém případě to však ovlivňuje jejich zdraví. Pokud tedy můžete prodloužit těhotenství a zabránit předčasnému porodu, lékaři jej vždy používají.

Při intravenózním podání lék funguje rychle, ale na krátkou dobu. Pokud například zadáte jet Ginipral, efekt bude trvat pouze 20 minut. Ale pak to bude maximum. V budoucnu se provádí dlouhodobá tokolýza, na kterou se používají kapátka a tablety Ginipral.

Výhody

Ginipral zdaleka není jediný lék, který lze použít k prevenci předčasného porodu. Existují i ​​jiné prostředky. Ale Ginipral má několik výhod. Díky nim mnozí lékaři dávají přednost této drogě než analogům. Tyto výhody jsou následující:

  Prakticky nemá žádný vliv na srdeční sval těhotné ženy. Proto je léčivo bezpečnější než jiné léky ze skupiny stimulátorů beta-adrenoreceptorů. Tato bezpečnost je dosahována vysokou selektivitou. Jakékoli látky, které stimulují receptory druhého typu, mohou také působit na receptory prvního typu. Jedinou otázkou je, jak intenzivně je ovlivňují..

Čím je léčivo selektivnější, tím jsou stimulovány méně beta-1-adrenergní receptory umístěné v srdci a krevních cévách. Ginipral - z těch prostředků, které je minimálně ovlivňují.

 • Nepříznivě neovlivňuje fetálně placentární průtok krve. Lék nezpůsobuje křeče krevních cév. Proto neexistuje riziko hypoxického poškození fetálních tkání. Při delším používání se nerozvinuje nitroděložní retardace růstu nebo jiné nežádoucí účinky spojené s poruchami oběhu v systému matka-placenta-plod.
 • Má vysokou stabilitu. Díky tomu je lék vysoce účinný. Na rozdíl od některých jiných beta-2-adrenergních agonistů neobsahuje pouze jednu, ale dvě katecholaminové skupiny. A droga přestane působit, pouze pokud methylace obou skupin.

  V těle je lék stabilnější, méně citlivý na enzymy, které ničí účinnou látku. Je to kvůli vysoké době trvání klinického účinku. Lék se používá méně často než jeho méně stabilní analogy. Je to pro pacienta výhodnější..

  Uvolněte formuláře

  Ginipral je k dispozici ve třech formách:

  • tablety;
  • injekce;
  • koncentrát infuzního roztoku.

  Lék tak může být použit u těhotných žen třemi způsoby. Je předepisován ve formě intravenózních injekcí, je ve formě kapátka a používá se v tabletách. Pacienti se často ptají, proč je zapotřebí kapátko Ginipral, pokud existují tablety. Jsou pohodlnější a lze je používat doma. Faktem však je, že intravenózní podání způsobuje rychlejší klinický účinek. Pokud je třeba dosáhnout tocolytického účinku okamžitě, pak bude takové zavedení výhodnější. V budoucnu je žena převedena z intravenózní injekce na tablety.

  V injekčních roztocích se léčivo uvolňuje v ampulích po 2 ml. Toto množství roztoku obsahuje 10 μg hexoprenalinu. Pouze 5 ampulí v balení.

  Ve formě koncentrátu pro přípravu roztoku s jeho následným podáním ve formě intravenózního kapátka je Ginipral k dispozici v 5 ml ampulích. Každá taková ampule obsahuje 2krát méně hexoprenalinu v 1 ml. Ale jeho celková částka je vyšší. Pouze 1 ampule obsahuje 25 mikrogramů účinné látky. V balení takových ampulí 5 kusů.

  Po podání Ginipralu se tablety používají intravenózně. Mohou být používány po dlouhou dobu - až do 38 týdnů těhotenství, kdy bude možné porodit dítě v nejvýhodnější době poté, co budou plně vytvořeny všechny jeho orgány a systémy. Lék je k dispozici v tabletách, z nichž každá obsahuje 500 mikrogramů hexoprenalin sulfátu..

  Jak používat lék intravenózně?

  Intravenózní roztok je léková forma, s níž je léčba zahájena v případě předčasných kontrakcí. A také v případě, kdy dodání z jakéhokoli důvodu není možné včas a je třeba je odložit o několik hodin nebo dní.

  Ginipral se nikdy nepoužívá samostatně. Tokolytická terapie je prováděna pouze lékařem nebo speciálně vyškoleným ošetřujícím personálem (porodníkem). Droga je předepsána okamžitě po nástupu předčasného porodu. Čím dříve lékař zahájil léčbu, tím lepší výsledek.

  V různých klinických situacích se používají různé dávky Ginipralu. Pokud porod začíná včas a z nějakého důvodu je musíte odložit na krátkou dobu (např. Otočit plod z příčné polohy nebo doručit ženu při porodu do nemocnice), pak se jednou předepíše 10 mg hexoprenalinu. Toto je jedna ampule o objemu 2 ml. Zředí se v 10 ml fyziologického roztoku. Vstupte do trysky, ale pomalu, v průběhu několika minut.

  Pro krátkodobou léčbu předčasného porodu v případě odhalení nebo zkrácení děložního čípku se podá prvních 10 mg (1 ampule) léčiva. Poté je předepsána intravenózní infuze. K tomu lze použít roztok i koncentrát. Přidá se do isotonického roztoku chloridu sodného. Optimální rychlost infuze - 0,3 mcg za minutu.

  Pravidla správy Ginipralu

  Optimální množství fyziologického roztoku je 0,5 litru. Přidá se potřebné množství koncentrátu. Na základě toho je stanovena rychlost administrace. Aby pacient mohl dostávat 0,3 μg hexoprenalinu za minutu, potřebujete:

  • rozpusťte 1 ampulku po 5 ml a vstříkněte rychlostí 120 kapek (6 ml za minutu);
  • pokud se 2 ampulky rozpustí, je rychlost podávání 2krát nižší (60 kapek nebo 3 ml);
  • když jsou 3 ampulky rozpuštěny ve fyziologickém roztoku, roztok se podává rychlostí 40 kapek za minutu (2 ml);
  • pokud jsou rozpuštěny 4 ampulky po 5 ml, pak je nastavena rychlost podávání 30 kapek nebo 1,5 ml za minutu.

  Pokud nedojde ke zkrácení nebo odhalení děložního čípku, může být dávka Ginipralu snížena dvakrát. To znamená, že léčivo je podáváno 4krát pomaleji. To znamená, že 1 ampule o objemu 5 ml se rozpustí v 0,5 litru 0,9% chloru sodného a zavede se rychlostí 1,5 ml za minutu. Nebo se rozpustí 2 ampulky a rychlost injekce je 0,75 ml nebo 15 kapek za minutu.

  Použijte intravenózní terapii Ginipralem po dobu nejvýše 2 dnů v řadě. Nedává smysl používat produkt déle. Pokud je gestační věk krátký, pak je žena převedena na tablety, které má doma. Pokud se jedná o dodávku včas, kterou je třeba odložit na chvíli, pak je s pomocí tokolýzy možné zpoždění pracovní činnosti pouze o 48 hodin.

  Jak brát Ginipral tablety během těhotenství?

  Tablety se užívají orálně s vodou. Léčba perorální formou léčiva začíná 1 nebo 2 hodiny před ukončením infuzní terapie. To znamená, že dříve, než hexoprenalin přestane nitrožilně vstoupit do ženského těla. To je nezbytné pro zajištění kontinuity účinku léku na svalovou vrstvu dělohy. Koneckonců, droga se vstřebává ze střeva ne okamžitě, ale po chvíli. Během této doby musí intravenózně hexoprenalin proniknout do krevního řečiště..

  Zpočátku se tablety užívají každé tři hodiny, jedna po druhé. Poté se dávka sníží. Jedna tableta se užívá každé 4 nebo 6 hodin. To znamená 4 až 6krát denně.

  Prášky jsou často podávány ženě po propuštění z nemocnice, kde dostala intravenózní infuze Ginipralu.

  Je velmi důležité vysvětlit pacientovi význam užívání léku v předepsané dávce včas. Používají-li jej každých pár hodin, mnoho z nich to není příliš pohodlné. Žena může zapomenout vzít další pilulku. Přeskočení několika dávek může vést ke zvýšení děložního tónu a narození předčasně narozeného dítěte. Proto musíte lék používat neustále, pravidelně a v dávce předepsané lékařem.

  Tablety mají dobrou biologickou dostupnost. Účinná látka Ginipral dostatečně rychle proniká ze střeva do systémového oběhu. Droga se většinou vylučuje močí. Po 4 hodinách zůstává v krvi pouze jedna pětina přijaté dávky. Malé množství hexoprenalinu se vylučuje žlučí.

  Vlastnosti užívání drogy

  Droga ovlivňuje všechny orgány a systémy. Přestože je vysoce selektivní, do jisté míry ovlivňuje kontraktilitu hladkých svalů nejen dělohy, ale také průdušek a cév. Ginipral také ovlivňuje funkci srdečního svalu.

  Proto je léčba prováděna pouze na klinice. Současně se neustále provádí monitorování:

  • srdeční aktivita (EKG);
  • srdeční frekvence (neměla by překročit 120 úderů za minutu, jinak je léčivo zrušeno nebo je sníženo dávkování);
  • elektrolytová rovnováha (plicní edém je možný zavedením velkého množství tekutiny intravenózně, aby se tomu zabránilo, je lepší připravit koncentrovanější infuzní roztok a vstříknout jej pomaleji);
  • glukóza a laktát v krvi - pokud pacient trpí cukrovkou, protože hexoprenalin může způsobit hyperglykémii;
  • hladina draslíku - může se snižovat pod vlivem beta-2 agonistů.

  Zavádění léku je zastaveno v případě bolesti na hrudi, patologických změn na elektrokardiogramu. Protože to může mluvit o útoku anginy pectoris.

  Při léčbě ginipralem existuje riziko plicního edému. Měla by být vyhodnocena před zahájením infuze. V přítomnosti více rizikových faktorů se lék nepoužívá. Tyto jsou:

  • vícenásobné těhotenství;
  • hypervolémie před zahájením infuze;
  • infekční choroby;
  • preeklampsie.

  Aby se snížilo riziko plicního edému, měla by být sůl z pacientovy stravy úplně odstraněna.

  Ginipral ovlivňuje srdeční činnost. Jeho zavedení zvyšuje puls o 20-50 tepů za minutu. Kromě toho se snižuje krevní tlak. Diastolic se může snížit o 10-20 mm Hg. Hexoprenalin minimálně ovlivňuje srdeční aktivitu plodu. Může mu zvýšit srdeční frekvenci o 20 tepů za minutu nebo méně.

  Během intravenózního kapání drogy je žena střídavě umístěna na levé straně a poté na pravé straně. Tím se zabrání kompresi nadřazené vena cava. Může to být způsobeno nadměrným snížením krevního tlaku..

  Vedlejší efekty

  Je třeba mít na paměti, že Ginipral:

  • zvyšuje hladinu glukózy v krvi;
  • může způsobit svalovou slabost;
  • inhibuje střevní motilitu a může způsobit zácpu.

  Poměrně často se při užívání léku pozorují nežádoucí účinky. U většiny žen se vyvinula tachykardie. Při delším používání tablet může dojít ke snížení tělesného tuku. Během léčby dochází k chvění prstů. U některých se projevuje úzkost, bolest hlavy, nevolnost.

  Ve vzácných případech je užívání Ginipralu doprovázeno komplikacemi kardiovaskulárního systému. Anginské útoky jsou možné. Zejména pokud má žena v době léčby koronární srdeční onemocnění. Lék zvyšuje spotřebu kyslíku v srdečním svalu. Zřídka to způsobuje komorové extrasystoly nebo fibrilaci síní..

  Jiné nežádoucí účinky:

  • zarudnutí obličeje;
  • pocení
  • snížená produkce moči;
  • závrať.

  Ve velmi vzácných případech se dýchací dušnost vyvíjí v důsledku bronchospasmu.

  Pokud je Ginipral během těhotenství kontraindikován?

  Lék se nepoužívá v 1. trimestru těhotenství. Nepoužívá se v dětství. Při kojení je zakázáno.

  • alergie;
  • ischemická choroba srdeční;
  • až 22 týdnů;
  • riziko těhotenství (nitroděložní infekce, pokračující krvácení, těžká eklampsie atd.);
  • smrt plodu;
  • fatální malformace jeho vývoje;
  • bronchiální astma;
  • srdeční vady a jiná závažná srdeční onemocnění;
  • tyreotoxikóza;
  • glaukom;
  • dekompenzované patologie ledvin a jater.

  Nemá smysl předepisovat lék v případech, kdy otevření děložního hrdla dosáhlo 4 cm nebo více. Je vysoce pravděpodobné, že bude neúčinný..

  Ginipral je důležitý lék, který v mnoha případech umožňuje prodloužit těhotenství na požadovaný čas a vyhnout se předčasnému porodu.

  Ginipral!

  Náš výběr

  Ve snaze o ovulaci: folikulometrie

  Doporučeno

  První známky těhotenství. Ankety.

  Sofya Sokolova publikovala článek v Příznaky těhotenství, 13. září 2019

  Doporučeno

  Wobenzym zvyšuje pravděpodobnost početí

  Doporučeno

  Gynekologická masáž - fantastický efekt?

  Irina Shirokova publikovala článek v Gynekologii 19. září 2019

  Doporučeno

  AMG - hormon proti mullerům

  Sofya Sokolova publikoval článek v Analýze a průzkumech, 22. září 2019

  Doporučeno

  Oblíbená témata

  Autor: // Lyalka 2017 //
  Vytvořeno před 18 hodinami

  Zaslal: PoMiDoRk @
  Vytvořeno před 4 hodinami

  Zaslal: * Medúza *
  Vytvořeno před 17 hodinami

  Zaslal: * Ма ** Ма *
  Vytvořeno před 16 hodinami

  Zaslal: Аlivka
  Vytvořeno před 15 hodinami

  Zaslal: ТаняПарф
  Vytvořeno před 6 hodinami

  Zaslal: * Noble *
  Vytvořeno před 7 hodinami

  Zaslal: Margarishka
  Vytvořeno před 5 hodinami

  Zaslal: tatani
  Vytvořeno před 22 hodinami

  Zaslal: Puzzled
  Vytvořeno před 12 hodinami

  O webu

  Rychlé odkazy

  Populární sekce

  Materiály zveřejněné na našem webu slouží pouze pro informační účely a jsou určeny pro vzdělávací účely. Nepoužívejte je jako lékařskou radu. Stanovení diagnózy a výběr léčebných metod zůstává výhradním právem vašeho lékaře!

  Ginipral během těhotenství: recenze, cena, co je předepsáno, pokyny

  Mnoho těhotných žen je zděšeno, když přemýšlí o zvýšení tónu dělohy - a ne nadarmo. Jedná se o velmi nebezpečný stav během těhotenství. To může být doprovázeno patologií - silné kontrakce svalů dělohy. K léčbě tohoto stavu lékaři obvykle předepisují léky, jako je Ginipral během těhotenství. Konec konců, děložní kontrakce mohou vést k problémům.

  Nejčastěji dochází k potratu nebo předčasnému porodu. Tomuto problému nelze zabránit nebo dokonce předvídat. Je důležité pečlivě sledovat a poslouchat změny ve vašem těle, abyste včas rozpoznali poplašný zvonek.

  Včasné vyhledání pomoci lékařů pomůže vyhnout se strašlivým následkům. Gynekologové užívají lék Ginipral mnoho let - je povolen těhotné ženě, ale má nesprávné užívání a má řadu kontraindikací a některé vedlejší účinky. Nejčastěji je považováno za pojištění pro zachování těhotenství nebo zpoždění neplánovaného porodu.

  Vlastnosti léku Ginipral pro těhotné ženy: složení, terapeutické vlastnosti, lékové formy

  Farmaceutická skupina je tokolytické léčivo, které uvolňuje hladké svaly děložní dutiny díky syntéze hormonu norepinefrinu (vylučovaného adrenálními žlázami). Díky této látce se lze vyhnout hypertonicitě. Děloha se vrací do svého obvyklého uvolněného stavu, což snižuje riziko potratu nebo předčasného porodu..

  Pokud zahájíte léčbu včas, existuje dobrá šance vydržet a porodit dítě včas, protože droga je schopna potlačit časné kontrakce. To zase pomáhá stimulovat plíce dítěte k rychlému rozvoji. Hexoprinaline sulfát - aktivní složka léku, pokud si zajistíte dostatečné množství v krvi, můžete získat delší účinek při používání.

  Při první léčbě hypertonicity lékaři často používají koncentrát léčiva - s jeho použitím je připravena infuzní tekutina. Po léčbě, v případě pozitivních výsledků, je pacientovi předepsán průběh tablet pro další udržení dělohy v dobrém stavu.

  Ginipral je vynikající absorbent, účinek jeho podání se projeví již 5 až 10 minut po injekci do žíly a trvá asi půl hodiny.

  Maximální účinek se objeví mezi 10 a 20 minutami po podání. Lék bude během týdne odstraněn z těla těhotné ženy žlučí a močí. Lék má tři formy uvolňování: tablety, intravenózní roztok a koncentrát používaný pro kapátka. Účinná látka zůstává stejná, ale pomocné látky jsou odlišné.

  Tablety jsou k dispozici v kulatém tvaru, bílé, 10 kusů v blistru. Ve složení se můžete setkat s takovými pomocnými známými látkami, jako jsou:

  Roztok pro intravenózní podání je implementován v uzavřených ampulích s celkovým objemem 2 ml. V každé ampuli je látka hexoprinalin, jejíž koncentrace je 10 μg. Není nutné ředit roztok, je zcela připraven k použití. V jednom kartonovém balení 5 kusů ampulek. Co je v ampuli kromě aktivní složky:

  • čistá voda pro injekce;
  • síran sodný;
  • edetát disodný.

  Koncentrát se používá pro kapátka a vypadá jako bezbarvá kapalina. Má vysoký obsah hexoprinalinu - téměř 25 mcg. Koncentrát musí být naředěn, v čisté formě, ve které není používán. Předředěno ve vodě na injekci a přidáno do infuzního roztoku. Další komponenty:

  • chlorid sodný;
  • čistá voda;
  • kyselina sírová.

  Vliv ginipralu během těhotenství na stav plodu

  Lék je povolen během těhotenství, ale nemůžete ho zneužít - není bezpečný. Když se však objeví hypertonicita dělohy, je to jediná možnost pro léčbu a prevenci předčasného porodu nebo potratu.

  Hlavním rizikem používání Ginepralu je průnik léku přes bariéru placenty do krve dítěte - při dlouhodobém nekontrolovatelném používání to může ovlivnit kardiovaskulární systém dítěte. Jaké by mohly být důsledky:

  • srdeční patologie - srdeční frekvence je příliš častá;
  • srdeční onemocnění (srdeční sval);
  • hladina glukózy klesá;
  • křeče v průduškách;
  • acidóza;
  • první den po narození se u dítěte může vyvinout anafylaktický šok;
  • obtížné a občasné dýchání po porodu.

  Ginipral během těhotenství: na co je lék předepsán?

  Pokud pacient nemá žádné kontraindikace (gynekologické nebo všeobecné lékařské), může být provedena tocolytická terapie. Je povoleno brát lék během těhotenství 22 - 36 týdnů, vzhledem k rozsahu indikací pro použití.

  Dávková forma ve formě tablet by se měla užívat po léčbě intravenózními injekcemi, jako pokračování kurzu. Indikace: hrozba předčasného doručení.

  Pro udržení účinku (po stabilizaci myometria) můžete užívat prášky podle pokynů svého lékaře. Pokud je hypertonicita mírná, můžete dělat pouze tablety, aniž byste přidali infuzní terapii.

  V jakých případech existují indikace pro použití tekutin s účinnou látkou (koncentrát a roztoky pro intravenózní injekci):

  • krátkodobá předběžná léčba předčasného porodu, bez zhoršení celkového stavu a komplikací;
  • pokud je plod v příčném podání, když je obrácen;
  • pokud musí být žena v porodu přepravena jako urgentní opatření pro tonus dělohy.

  U těhotných žen se roztok používá intravenózně, pokud existují náznaky pro tokolýzu:

  • jestliže plod má těžkou hypoxii a současně akutní tokolýzu (časté a těžké kontrakce). Aby se zabránilo úmrtí nenarozeného dítěte, je roztok naléhavě injikován do žíly a účinná látka dilatuje cévy v děloze (v důsledku kontrakcí, když se zmenšují);
  • masivní tokolýza - vstřikuje se do žíly, aby se zastavily vážné a časté kontrakce, když je děloha plně otevřena;
  • prodloužené křeče (tokolýza) při zastavení časného těhotenství, pokud je gestační věk od 20 do 34 týdnů;
  • Další indikace: pokud jsou na děložní čípek umístěny stehy. Používá se k zachování těhotenství a k dalšímu bezpečnému nošení.

  Je třeba si uvědomit, že v prvním trimestru Ginpral není užíván: může poškodit plod, aniž by měl požadovaný účinek na problém, aniž by se snížila hypertonicita dělohy..

  Tento jev lze vysvětlit skutečností, že receptory, které jsou léčivem ovlivněny, se začnou tvořit do 20. týdne těhotenství..

  Ginipral: návod k použití během těhotenství

  Pokud je těhotné ženě předepsáno užívat tuto léčivou látku, je přísně zakázáno snižovat, zvyšovat dávku nebo ji nahrazovat analogy. Jedná se o velmi závažné léčivo, které může při nesprávně vypočítaném průběhu léčby způsobit komplikace nebo vedlejší účinky..

  Dávkování ginipralu během těhotenství: kapátko a tablety

  Přijatelná norma intravenózního roztoku je 10 mg. Koncentrát se zředí chloridem sodným a opatrně a pomalu vstříkne do žíly pomocí stříkačky. Přípustná dávka za den: 2 ampulky. Aby se stav vrátil do normálu a stabilizoval se po injekčním vstřikování roztoku dovnitř, používá se infúzní koncentrát. Rychlost zavádění 0,06 mcg / min.

  Infuze nelze použít nepřetržitě. Když se stav těhotné ženy normalizuje a hypertonicita zmizí, kapátka se nahradí tablety. Jak pít pilulky během infuze? 60 minut před ukončením postupu se jedna tableta užívá perorálně každé 2 až 3 hodiny. Pokud je stav normální, můžete pít 2 ks denně.

  Vedlejší efekty

  Nekontrolované léky mohou vést k nežádoucím důsledkům pro tělo těhotné ženy:

  • psychologické poruchy zdraví: těžké závratě a bolest, zvýšené pocení a pocit úzkosti;
  • alergické reakce: šok, potíže s dýcháním;
  • žal;
  • zvracení, průjem, nevolnost;
  • otok, nedostatek stopových prvků v krvi, vysoká hladina glukózy.

  Jak to ovlivní zdraví nenarozeného dítěte? Důsledky mohou být velmi odlišné: bronchospasmus, acidóza nebo glykémie.

  Omezení

  Pro použití této drogy může v anamnéze existovat řada nemocí, o nichž musí ošetřující lékař vědět. Pro odstranění těchto problémů v budoucnosti je důležité vzít v úvahu všechny rizikové faktory a důkladně prostudovat historii těhotenství. Pokud je jakýkoli lék užíván souběžně, musí si toho být lékař vědom, aby se vyloučila negativní interakce s jinými složkami..

  Interakce

  Existují některé silné látky, s nimiž by se hexoprenalin nikdy neměl použít: dopamin, vápník, vitamin D, antidepresiva nebo blokátory receptoru adrenalinu.

  Ginipral během těhotenství: pokyny k ukončení léčby

  Zrušení průběhu léčby by mělo být prováděno pečlivě: postupně snižujte množství léku a vyhněte se ostrým skokům. Redukce dávky je optimální, pokud k ní dochází pomalu. Každých několik dní se počet tablet snižuje o jednu. Později - půl tablety.

  Příklad: žena bere Ginipral během těhotenství s 6 tabletami denně. Aby mohla lék zrušit každé dva dny, musí snížit dávku o 1 tabletu. Když množství dosáhne dvě tablety denně, měla by žena snížit dávku o další polovinu tablety. A tak každé dva dny, dokud nebude Ginipral zcela zrušen.

  Kontraindikace Ginipral

  Pokud těhotná žena nesnáší hlavní látku, lék není předepsán. U kterých chorob je léčivo kontraindikováno:

  • hrozba potratu během 1 nebo 2 trimestrů těhotenství;
  • když se děložní čípek otevře více než 5 cm;
  • v případě prasknutí membrány kolem plodu;
  • problémy s ledvinami nebo játry;
  • bronchiální astma;
  • závažná a komplexní onemocnění, která ohrožují zdraví matky a dítěte a u nichž nelze těhotenství udržet. Může to být infekční onemocnění reprodukčního systému, ischemie nebo krvácení;
  • glaukom;
  • problémy s kardiovaskulárním systémem, tachykardie;
  • vážné onemocnění utrpěné před 20. týdnem těhotenství;
  • Potraty nebo potraty, nitroděložní smrt nebo jiné problémy s porodem.

  Vlastnosti použití Ginipralu

  Před předepsáním tohoto léčiva těhotné ženě je stav pacienta vyhodnocen podle všech kritérií. Existuje hodnocení mezi výhodami a poškozením nastávající matky a dítěte. Léčba probíhá pouze v nemocnici pod stálým dohledem ošetřujícího lékaře. Je nutné pravidelně měřit srdeční frekvenci a celkovou pohodu plodu a těhotné.

  Jak probíhá monitorování zdraví:

  • srdeční frekvence a tlak (arteriální) jsou řízeny. Faktem je, že srdeční kontrakce se výrazně zvyšují, až 50 úderů za minutu, a dávkování by mělo být vhodné. Pokud je léčivý přípravek podáván intravenózně, musí být neustále sledován krevní tlak;
  • klinicky měří laktózu a glukózu, jejich obsah v krvi. Taková léčiva mohou výrazně zvýšit hladinu glukózy v krvi. U těhotné ženy s diabetes mellitus musí být dávka inzulínu upravena při léčbě hypertenze;
  • při vícenásobném těhotenství je často pozorován rozsáhlý plicní edém. Abyste se tomuto problému vyhnuli, musíte regulovat vodu - elektrolytickou rovnováhu;
  • prevence nedostatku draslíku v séru. Pokud problém již existuje, je důležité provést vhodnou terapii..

  Ginipral a Verapamil

  Pro odstranění problému zvýšeného tónu hladkých svalů dělohy jsou některým pacientům předepsány dvě léčiva v komplexu: Ginipral a Verapamil. Proč lze tyto dva léky předepisovat současně?

  Důvod je následující: během aplikace první určené látky můžete často slyšet stížnost na bušení srdce. Může být eliminován druhým výše uvedeným lékem - verapamilem. Jeho další vlastnost: je také schopen snížit kontrakce dělohy.

  Možné nežádoucí účinky po užití přípravku Ginipral

  Proč se mohou při užívání tocolytiků vyskytnout vedlejší účinky? Je to dáno farmakologickými vlastnostmi léčiva. Aby se předešlo těmto nepříjemným okamžikům, stojí za to pravidelně měřit krevní tlak a sledovat jasně standardizované dávkování. Po ukončení léčby zmizí všechny nepříjemné vedlejší účinky beze stopy.

  Co se může objevit při užívání drogy:

  • zhoršený metabolismus tuků;
  • existuje akutní nedostatek draslíku;
  • plíce mohou bobtnat;
  • otoky nohou a paží;
  • v průduškách se objevují křeče;
  • vyrážky na kůži, dermis se může loupat a svědit;
  • arytmie;
  • průjem a nevolnost, zvracení je možné;
  • gastrointestinální porucha.

  S extrémní opatrností se lék používá u pacientů s diabetes mellitus - může se vyvinout hyperkalémie. Pacienti si mohou stěžovat na zvýšenou srdeční frekvenci, silnou dočasnou bolest, zácpu a závratě..

  Pokud žena trpí astmatickými záchvaty, může mít sípání a šok.

  Jak lze Ginipral během těhotenství nahradit??

  Existuje několik farmaceutických produktů, které mají podobné složení: Ipradol a Hexoprenalin. Existují také známé léky, které mají podobnou účinnou látku a podobný terapeutický účinek: Partusitsen a Magnesia..

  Ginipral během těhotenství - recenze

  Existuje více pozitivních komentářů k použití Ginipralu než negativních. Pacientky vydávají okamžitou akci, která pomohla mnoha udržet normální těhotenství, vydržet a porodit zdravé dítě.

  Prevence předčasného porodu je velmi důležitým plusem léku. Pokud užijete pilulky nebo si podáte injekci v požadované dávce, lék okamžitě odstraní i ty nejsilnější kontrakce dělohy.

  Ginipral má, stejně jako jakýkoli lék, řadu negativních aspektů, které by měly být také zváženy před užitím. Mnoho těhotných žen po určitou dobu bezprostředně po užití tablet uvnitř prvních 40 až 45 minut vydává vážné nepohodlí.

  Po uplynutí této doby prošly nepříjemné pocity beze stopy. Tyto nevýhody na pozadí obrovských výhod se však zdají nevýznamné. Lze konstatovat, že Ginipral během těhotenství je účinný a rychle působící lék, který vám umožní informovat vaše dítě před datem splatnosti.

  Jaká jsou narození po užití Ginipralu?

  Ženy užívající drogu obvykle porodily v době určeném ultrazvukovým specialistou, poté, co čekaly na přirozené kontrakce. Samotný proces se však děje individuálně pro každého. Klidně a bez problémů se rodí ta kategorie žen v porodu, které byly léčeny Ginepralem s velmi silným tónem dělohy. Pracovní aktivita začala v pravý čas - nejčastěji je to 3 týdny po zrušení léčebného postupu.

  Druhá polovina těhotných žen má dítě do 42 týdnů a je nakreslena v nemocnici, protože nedošlo k přirozeným kontrakcím. Pro stimulaci kontrakcí je injekčně podán lék, nejčastěji oxytocin. Pokud se nehodí, jsou vybrány jiné metody.

  Pokud je děložní čípek zcela otevřený, ale nedochází ke kontrakcím, je pacient připraven k operaci. V tomto případě je nutně nutná císařská sekce..

  Prevence hypertonicity dělohy

  Pokud lékař diagnostikoval zvýšené napětí hladkých svalů a děložních stěn, je těhotné ženě předepsáno klidné prostředí, minimální stres, žádné starosti a stresy.

  Boty během krátkých dovolených procházek by měly být co nejpohodlnější - bez náznaku pat a nadměrné platformy. Pokud má žena chronická onemocnění, je nutné je léčit co nejdříve.

  V době ošetření se doporučuje navštívit méně navštěvovaná místa. Pokud hovoříme o jídle a jídelníčku v době ošetření, musí těhotná žena jíst hodně potravin s vysokým obsahem hořčíku. Můžete si vzít vitamíny, komplex nebo jediný stopový prvek. Hořčík pomůže snížit hypertenzi, excitabilita nervového systému je snížena.

  Je důležité převzít odpovědnost za početí a nést budoucí dítě: chodit více, jíst správně, poslouchat názory lékařů, dodržovat každodenní rutinu.

  Závěr

  Každá žena by si měla pamatovat: Je přísně zakázáno brát během těhotenství jakékoli vážné léky bez doporučení lékaře. Ginipral se používá pouze k léčbě hypertonicity dělohy, ale ne dříve než 20 týdnů. V prvním trimestru nemůžete tento přípravek užívat - to může způsobit velmi vážné poškození zdraví budoucí matky a dítěte.

  Ginipral pomůže informovat dítě a porodit včas

  Z různých důvodů těhotenství není vždy v pořádku. Tón dělohy je známý mnoha ženám v pozici, ale někdy existují vážnější situace, které skutečně ohrožují porod dříve, než je datum splatnosti, aby se zabránilo tomu, že je Ginipral v Rusku často jmenován.

  Ginipral akce

  Ginipral je moderní tokolytický lék, který ovlivňuje kontraktilní aktivitu hladkých svalů, snižuje svalový tonus. Účinná látka léčiva hexoprenalin selektivně stimuluje adrenergní receptory typu P2, které se nacházejí ve všech svalech těla: děloha, srdce, tkáň kosterních svalů, jakož i průdušky, játra a další orgány. Ginipral vám umožňuje udržovat těhotenství, odložit předčasný porod do plného stavu nebo na dobu nezbytnou pro nouzová opatření.

  Vzhledem k selektivnímu (selektivnímu) principu účinku jsou vedlejší účinky při používání Ginipralu méně běžné ve srovnání s neselektivními léky, které ovlivňují současně různé typy tkáňových receptorů v těle.

  Z jakého týdne těhotenství a za jakým účelem

  Tento nástroj se aktivně používá k prevenci předčasného porodu. Ginipral se používá jako monoterapie, protože jeho současné použití s ​​jinými podobnými léky několikrát zvyšuje riziko nežádoucích účinků. Lék je povolen těhotným ženám od druhé poloviny druhého trimestru. Před 24–25 týdny je to neúčinné, protože receptory dělohy, které jsou touto drogou ovlivněny, se stávají citlivými pouze na toto období.

  Normální tón v první polovině těhotenství je podporován hormonální terapií..

  Ginipral tablety - nepostradatelný pomocník při ambulantní léčbě hypertonicity dělohy ve druhé polovině těhotenství

  Zvýšený tón dělohy a další indikace pro kapátka a tablety

  Ginipral tablety jsou předepisovány jednou nebo během kurzu pro ženy se zvýšeným tonem dělohy s předčasným vyhlazením a otevřením děložního čípku jako prostředku k zabránění předčasného porodu. Obvykle se používají k pokračování v terapii po intravenózním podání roztoku, ale mohou být také použity odděleně od něj - na ambulantní bázi, tj. Doma.

  V nemocnici, pokud je žena ve vazbě nebo převezena do sanitky do nemocnice, je předepsáno řešení pro intravenózní podání pomocí kapátků. Pokud 48 hodin po zahájení léčby nedochází k opětovnému výskytu kontrakcí, pokračuje těhotenství s Ginipralem ve formě tablet.

  Ve zvláštních případech se předepisují tablety a kapátka současně: tableta se užívá krátce před koncem roztoku.

  Ginipral ve formě řešení se používá jako nouzová pomoc v případě ohrožení nebo v případě předčasného porodu

  V případě porodu, které však začíná předčasně, je předepsáno řešení Ginipral:

  • pro prevenci kontrakcí, když jsou silné a velmi časté kontrakce dělohy bez vyhlazení krku nebo otevření hltanu;
  • pro inhibici kontrakcí s hladkým krkem a / nebo otevření děložního hltanu;
  • jako nouzové opatření před přijetím těhotné ženy do nemocnice.

  Lék se také používá během včasného dodání, aby se pozastavily kontrakce v následujících situacích:

  • s omezeným průtokem krve do plodu;
  • když pupeční šňůra vypadne;
  • s komplikovanou prací;
  • před císařským řezem;
  • před otočením plodu z příčné polohy k uvolnění svalů dělohy.

  Použití Ginipralu jako prostředku k uvolnění svalů dělohy je také nutné v případě šití na krátkém krku před operací, během a také po zákroku.

  Lék se podává velmi pomalu, asi 5-6 hodin.

  Co říkají odborníci

  Většina domácích specialistů mezi všemi dostupnými tocolytiky navrženými k prevenci předčasného porodu a zachování těhotenství dává přednost beta2-adrenergním agonistům, zejména Ginipralu.

  Na základě dlouhodobého užívání Ginipralu bylo zjištěno, že jeho účinnost je asi 90%.

  Serov V.N., Tyutyunnik V.L., publikace v Ruském lékařském časopise

  http://www.rmj.ru/articles/pediatriya/Taktika_lecheniya_ugroghayuschih_preghdevremennyh_rodov/#ixzz4FVFgXzN7

  Přes všeobecnou víru doktoři tvrdí, že tento lék neovlivňuje průběh práce. Po jeho zrušení žena vrací možnost přirozeného porodu bez komplikací.

  Kontraindikace

  Jmenování hexoprenalinu je zakázáno pro ženy s:

  • tyreotoxikóza;
  • tachyarytmie;
  • myokarditida;
  • onemocnění mitrální chlopně a aortální stenóza;
  • ischemická choroba srdeční;
  • arteriální hypertenze;
  • těžká onemocnění jater a ledvin;
  • glaukom s uzavřeným úhlem;
  • krvácení z dělohy, předčasné placentární abrupce;
  • chorioamnionitida a jiné nitroděložní infekce;
  • I trimestru těhotenství;
  • kojení (kojení);
  • přecitlivělost na složky léku (zejména u pacientů s bronchiálním astmatem a anamnéza přecitlivělosti na siřičitany).

  Roztržení amniotického močového měchýře a otevření děložního hrdla o více než 3 cm výrazně snižují účinnost Ginipralu..

  Vedlejší účinky a účinky na plod

  Během léčby jsou možné následující nežádoucí účinky:

  • bolest hlavy, závratě;
  • pocit úzkosti, chvění prstů;
  • snížení krevního tlaku, zvýšení srdeční frekvence u matky (zatímco srdeční frekvence u dítěte se zpravidla nemění), poruchy srdečního rytmu, bolest na hrudi, která zmizí po přerušení léku;
  • nevolnost, zvracení, střevní potíže, střevní obstrukce, dočasný skok v hladině jaterních enzymů v krvi;
  • dušnost, bronchospasmus, plicní edém, zhoršené vědomí až do bezvědomí, anafylaktický šok (u pacientů s bronchiálním astmatem nebo u pacientů s přecitlivělostí na siřičitany);
  • nedostatek draslíku a vápníku na začátku léčby, zvýšená hladina cukru v krvi;
  • pocení, snížená tvorba moči, otoky (zejména u pacientů s onemocněním ledvin).

  Frekvence nežádoucích účinků přímo závisí na dávce léku, takže pokud se objeví výše uvedené příznaky, bude možná nutné upravit předepsanou léčbu.

  U novorozence, v důsledku léčby matky s Ginipralem, může být snížena hladina cukru v krvi a rovnováha kyseliny a báze v těle může být posunuta na stranu kyseliny.

  Přes mnoho vedlejších účinků je díky Ginipralu možné předčasnému porodu zabránit nebo oddálit na dobu nezbytnou k převedení ženy do perinatálního centra a urychlení zrání fetálních plic.

  Jak používat a správně ukončit léčbu

  Ginipral lze použít jak dlouhou dobu (až několik měsíců) k eliminaci hrozby předčasného porodu, tak i jednou, pokud existují specifické indikace. Dávka léčiva a léčebný režim se volí vždy individuálně. Dávky doporučené v pokynech jsou informativní informace pro odborníky. Snížení předepsané dávky a další úplné zrušení léku provádí lékař pouze 5–7 dní po odstranění hrozby potratu, a to i v případě:

  • potíže s dýcháním;
  • významné změny krevního tlaku, bolesti na hrudi, výskyt podezření na srdeční selhání;
  • přecitlivělost.

  Lék je nutné zrušit ne ostře, ale postupně snižovat dávku. Pokud náhle přestanete pít pilulky, může to vést k opětovnému výskytu hypertenze dělohy.

  Pokyny ke zmírnění rizika

  Vzhledem k tomu, že Ginipral má významný účinek na tělo jako celek, musí být během léčby přijata řada preventivních opatření..

  1. V souvislosti s účinkem léku na kardiovaskulární systém musíte sledovat tlak a srdeční frekvenci jak u matky, tak u plodu. V případě potřeby se kontrola srdce provádí pomocí EKG.
  2. V prvních dnech léčby existuje vysoká pravděpodobnost zvýšení hladiny cukru v krvi, a proto jsou ženy s diabetem pečlivě sledovány z hlediska metabolismu uhlohydrátů, aby se vyloučila hyperglykémie..
  3. Snížení diurézy vyžaduje sledování příznaků svědčících o zadržování tekutin v těle.

  Během léčby ginipralem by měl být omezen nadměrný příjem tekutin a solí.

  Proč může lékař Ginipral zrušit a jak jej nahradit

  Terapeutická taktika zaměřená na prevenci předčasného porodu závisí na délce těhotenství, stavu matky a dítěte, integritě plodové vody, povaze kontrakcí děložních svalů, stupni připravenosti děložního hrdla k porodu, přítomnosti a závažnosti krvácení. V závislosti na těchto ukazatelích jsou předepisována určitá léčiva.

  Ginipral způsobuje mnoho vedlejších účinků, které je navíc třeba předepisovat pečlivě v souvislosti s působivým seznamem kontraindikací. Někteří lékaři proto ve své praxi používají drogy založené na fenoterolu (například Partusisten).

  Mnozí známí, že síran hořečnatý (magnézia) je široce používán v domácím lékařství, navzdory absenci výrazného tocolytického účinku. Avšak v metodických doporučeních Ministerstva zdravotnictví Ruské federace k léčbě předčasného porodu se nedoporučuje jako prostředek ke snížení frekvence a intenzity kontrakcí dělohy..

  V mezinárodní praxi jsou Nifedipin a Indomethacin považovány za nadějné. Podle pozorování je výskyt nežádoucích účinků během léčby těmito léky nižší než při léčbě ginipralem (zejména nifedipinem). K dnešnímu dni jsou v Rusku předepsány ke zmírnění tónu, ale prakticky se nepoužívají k zastavení předčasných kontrakcí..

  Fotogalerie: tocolytic drogy pro prevenci předčasného porodu

  Dámské recenze

  Na internetu existuje spousta recenzí o Ginipralu. Ženy, které sdílejí zkušenosti s používáním tohoto léku, píšou, že v případě, že hrozí porodem dítěte, hodně pomůžou porodit dítě předem. Mnozí si však všimnou velmi silných vedlejších účinků, které způsobují mnoho nepříjemností. Nastávající matky jsou však připraveny je snášet, aby se předešlo nebezpečí a porodily se včas.

  Viděl jsem Giniprala od 24 týdnů, díky němu mě informoval, protože krk byl velmi špatný, byly vyrobeny stehy a pesar. Necítil jsem boční kop. Do 36 až 37 týdnů jsem pil, spolu se sešíváním a pesarem. Porodila se ve 41 týdnech bez problémů, což všem přeji!

  Anna

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/?page=4

  Pijeme ginipral od 30. týdne, 1/2 každých 6 hodin, Verapamil vyloučený pro sebe, piju valeriána (2 tablety) 1/2 Ginipral, žádné vedlejší účinky, díky Bohu, do konce 36 snížíme dávku, takže o 37 přestat brát úplně.

  Daria Porhuleva

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/?page=3

  Mám hypertonicitu zadní stěny dělohy (ve spodní části dolní části zad byly hrozné bolesti a žaludek mi tahal). Doktor mi předepsal Ginipral 1/2 = 4krát denně, pak se snížil 1/2 krát třikrát denně = 3 dny atd. Pil jsem to po dobu 7 dnů - bolesti pominuly... Budu pít tolik, jak řekl lékař, hlavní věc porodit zdravé dítě...

  Anastasia

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/?page=2

  Také mi to bylo předepsáno, ale stále jsem nechápal, proč jsem to potřeboval po 33 týdnech? Neexistuje žádný tón, vypadá to, že hltan je mírně pootevřený a děložní čípek je trochu měkký... Ale to není pilulka, ale noční můra. Je nemožné řídit pod ním jeho ruce, třesoucí se ruce, nějaký delirium, nedbalost - není jasné, jak jsem dnes řídil - obecně, nějaký problém... Zítra zavolám doktorovi, abych objasnil, zda ho opravdu potřebuji pít správně...

  Dana

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/

  Můj přítel nedávno porodil. Před tím, po dobu 34 týdnů, byla v konzervaci - její krk se začal otevírat, Ginipral byl jmenován, aby zabránil předčasnému. Během porodu se děložní čípek nechtěl otevřít, doktoři říkali - kvůli Ginipralu... Stimuloval, porodil, všechno je v pořádku, ale bez Ginipralu by to asi bylo lepší...

  Sophie

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/

  Zdá se, že s touto drogou nesnáším. Dostal jsem kapátko s Ginipralem, o minutu později jsem byl vržen do tepla a zvracen.

  Rozrazil

  http://www.baby.ru/sp/67182/blog/post/752250/?page=3

  Video: zpětná vazba o intravenózním používání Ginipralu

  Video: co potřebujete vědět o předčasném porodu

  Navzdory možným vedlejším účinkům pomáhá Ginipral mnoha ženám udržovat těhotenství a vyhnout se předčasnému porodu. Tento nástroj lze předepsat jako kurz nebo jako sanitku. Hexoprenalin se používá také v situacích, kdy porod již začal, pokud potřebujete dočasně přerušit kontrakce, například, abyste přivedli ženu do práce do nemocnice. V jakých případech bude Ginipral lékem volby a kdy může být nahrazen jinými léky - rozhodne pouze lékař.

 • Články O Neplodnosti