Hlavní Výživa

Během těhotenství létáme na dovolené. Pravidla, doporučení, tipy

„Vestnik ATOR“ s pomocí gynekologů a pojišťoven sestavil řadu nejdůležitějších tipů a doporučení, které těhotné ženy budou potřebovat při plánování, přípravě, letu a pobytu na letní letní dovolené - od výběru pojištění až po pravidla bezpečného opalování a výživy.

Podrobnosti a nuance organizace letní dovolené během těhotenství byly hlášeny Vestnik ATOR:

Natalia Badiková, porodník-gynekolog s 13letou zkušeností, urogynekolog, kandidát na lékařské vědy

Julia Alcheeva, výkonná ředitelka ERV Insurance Company, největšího hráče na pojistném trhu monotourismu v Rusku.

Z naší recenze se dozvíte:

 • V jakém období těhotenství můžu létat na dovolené a ve kterém je lepší zůstat doma
 • Jaký týden těhotenství můžete letět na dovolené v zahraničí
 • Jaké pojištění si vybrat pro těhotné
 • Co musíte udělat před opuštěním těhotné ženy a jaké dokumenty je třeba vzít
 • Jaké příznaky je lepší odložit těhotnou ženu?
 • Letadlo, auto, vlak - což je bezpečnější pro těhotné ženy?
 • Je možné, aby těhotné ženy procházely skenerem během inspekce na letišti
 • Letecká doprava během těhotenství: jak se chovat a co s sebou vzít
 • Která země si vybrat pro dovolenou na pláži během těhotenství
 • Jak se opalovat během těhotenství
 • Kde je bezpečné plavat těhotné - moře nebo bazén
 • Jak jíst těhotné na dovolené
 • Co dělat, když se dozvíte o těhotenství během vaší dovolené

I. PLÁNOVÁNÍ VACIONŮ V PREGNANCII

KDYŽ PREGNANT MŮŽE LETÍ NA DOVOLENÁ A KDYŽ JE LEPŠÍ POBYT V DOMU

V každém případě by rozhodnutí o cestě v průběhu těhotenství mělo být učiněno až po absolvování nezbytných vyšetření a analýz - za účelem ověření normálního průběhu těhotenství vyloučte patologické stavy.

Aby se vyloučilo riziko včasné rezervace, měly by těhotné ženy při zakoupení prohlídky vždy uzavřít rozšířené pojištění - se zapnutou možností pojištění zrušení cesty. Pokud jste se dozvěděli o těhotenství později, než si koupíte prohlídku - toto pojištění by mělo být zakoupeno samostatně, jakož i speciální zdravotní pojištění (ale o tom více později).

Podle lékařů a pojistitelů, pokud neexistují lékařské kontraindikace, je nejlepší jít na plážovou dovolenou s leteckou dopravou v druhém trimestru těhotenství, s určitými omezeními - v první a první polovině třetího trimestru (až 31 týdnů)

"Gestační věk je podle lékařské praxe od 14 týdnů do 23 týdnů nejklidnějším a relativně nejbezpečnějším obdobím pro lety a cesty," říká Natalya Badíková, porodnice-gynekologka.

Těhotenství od 14 týdnů do 23 týdnů, podle lékařské praxe, nejklidnější a relativně bezpečné období pro lety a cesty

Podle lékařů nejde pouze o to, že těhotné ženy mají často toxikózu až 12 týdnů, což se projevuje únavou, nevolností, špatným zdravotním stavem, změnami chuťových preferencí atd., Které samozřejmě nepřispívají k klidnému odpočinku. Faktem je, že až do 14. týdne včetně v ženském těle je intenzivní základní „pokládání“ všech dětských systémů a orgánů - a je důležité, aby nezasahovala. Navíc v Rusku se nejdůležitější screening během těhotenství provádí až na konci prvního trimestru - od 11 do 14 týdnů. Tento screening zahrnuje specializovanou ultrazvukovou diagnostiku, výpočet individuálního rizika porodu dítěte s chromozomální patologií a řadu dalších komplexních studií. Je nesmírně nežádoucí nechat si ujít, takže výlet daleko od místa lékařského pozorování od 11 do 14 týdnů těhotenství je lepší zcela vyloučit.

Stejné pravidlo platí po dobu 18–21 týdnů - v této době se těhotné ženy podrobují druhému screeningu (perinatální diagnóza abnormalit vývoje plodu, velmi důležitá studie), proto je nutné být na dosah kliniky, kde se provádí, a naplánovat datum zahájení a ukončení prohlídky správně projít touto zkouškou.

PŘED KAŽDÝM TÝDENEM PREGNANCY MŮŽETE LETAT NA VACAČNÍCH ZAHRANIČÍCH PREGNANCY

Uvědomte si, že třetí trimestr těhotenství se obecně nedoporučuje pro cestování s leteckou dopravou a změnou klimatu. Lékaři považují za mimořádně nežádoucí jít na dovolenou od 28. týdne těhotenství do porodu, pokud:

 • existuje zatížená porodnická a gynekologická anamnéza (potrat dříve, potraty, zmeškaná těhotenství, vážná gynekologická onemocnění atd.)
 • existují závažná somatická doprovodná onemocnění, včetně autoimunitních onemocnění
 • je to vícenásobné těhotenství (dvojčata nebo trojčata).

Pokud však těhotenství postupuje normálně, bez komplikací, může turista jít na plážovou dovolenou do zahraničí, ale skončí nejpozději do 31 týdnů těhotenství..

Proč přesně toto období? Jde nejen o zvýšené riziko v této fázi, ale také o to, že všechny existující speciální pojistné produkty v Rusku s možnostmi pro těhotné ženy poskytují pojištění těhotných žen na pojištění maximálně do 31 týdnů. Z tohoto důvodu není veškerá cestovní cesta těhotných žen od 32 týdnů pojištěna žádnou pojišťovnou. Jednoduše neexistují takové politiky - což znamená, že komplikace nebo předčasné porody v zahraničí ohrožují obrovské částky účtované za léčbu.

Po 32 týdnech lékaři i pojišťovny dávají všem dobrou radu: necestujte do zahraničí, pokud se nejedná o záležitost složitých životních situací. Tuto radu je třeba brát velmi vážně. Statistiky největší cestovní pojišťovny, ERV, jsou zklamáním: 9 z 10 žen, které hledají lékařskou pomoc v zahraničí kvůli těhotenským komplikacím, ztratilo své dítě.

Nakonec si vzpomínáme na další faktor. U gestačního věku 30–34 týdnů se provádí ultrazvukové vyšetření v místě pozorování těhotné ženy. To znamená, že v tomto období je také lepší být v dosahu zdravotnického zařízení, kde se provádí sledování těhotenství.

KTERÉ POJIŠTĚNÍ ZVYŠUJTE PREGNANT

„První věc, které by turisté měli pochopit: pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebují zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy. Žádná ze základních pojistných smluv na trhu, která přichází „ve výchozím nastavení“ v pravidelném zájezdovém balíčku, nepokrývá žádné riziko komplikací těhotenství po dobu 12–31 týdnů. V takovém případě musí turista požádat cestovní agenturu nebo si zajistit zvláštní pojištění v rámci zvláštního programu, “uvedl výkonný ředitel pojišťovny ERV.

Pro těhotné ženy cestující do zahraničí potřebujete zvláštní a oddělené pojištění s možnostmi specificky pro těhotné ženy - nejedná se o pojištění, které je již součástí zájezdového balíčku

Převážná většina ruských pojišťoven nezařazuje do základních programů a rizika těhotenských komplikací po dobu až 12 týdnů. Jedinou výjimkou na trhu je pojištění ERV, které i v „základní“ verzi rozpoznává komplikace těhotenství až 12 týdnů jako pojistnou událost, protože je možné, že pojištěná nemohla vědět o jejím těhotenství v raných stádiích.

Pojistné produkty pro těhotné ženy, počínaje 12-13 týdny, jsou v sortimentu všech hlavních hráčů na pojistném trhu, turista si může vybrat takové pojištění podle sady možností, výše pojistného krytí nebo ceny.

Pokud jde o pojištění, která kryjí rizika do 31 týdnů těhotenství (toto je maximální doba), je jich relativně málo. Nejkompletnější pojištění je opět u ERV (sazba Optima): kromě doby do 31 týdnů včetně zahrnuje krytí zdravotní výdaje nejen pro ženy, ale také 10 000 eur za péči o dítě ve zdravotnickém zařízení v případě předčasného porodu (ostatní společnosti kryjí) pouze výdaje na zdravotní péči matky). Tato částka je dostatečná pro dlouhodobé kojení dítěte pomocí speciálního vybavení v Evropě nebo Turecku.

Pojištění musí samozřejmě zahrnovat možnost „zrušení cesty“ (v každodenním životě se také nazývá „cestovní pojištění“). Stav těhotné ženy se mění a může se stát, že těsně před cestou bude mít kontraindikace k letu. Je důležité si uvědomit, že pokud turista letí se svým manželem, dětmi, dalšími příbuznými, obdrží celou částku celé prohlídky, pouze pokud je pro všechny vydáno „cestovní pojištění“ (nejen pro těhotnou ženu)..

CO POTŘEBUJETE PŘED PREGNANTOVOU ŽENOU DOVOLENÁ A KTERÉ DOKUMENTY UŽÍVAT

Před cestou (3-7 dní) je nutné navštívit terapeuta a ošetřujícího gynekologa, poradit se a případně podstoupit předepsané testy a postupy.

Musíte požádat lékaře o vydání osvědčení letecké společnosti o délce těhotenství a nepřítomnosti lékařských kontraindikací (bez něj, pokud existují vnější příznaky těhotenství, někteří dopravci nemusí na palubě letadla povolit).

„Kromě pojištění, cestovních dokladů a pasů byste si měli vzít i výměnnou kartu - zejména pokud jedete do Ruska. Pro pohodlí a klid v duši může také rekreant vzít výpis od ošetřujícího lékaře s jeho anamnézou, jmenováním, výsledky nejnovějšího ultrazvuku, screeningem atd., A přeložit je, pokud ne do jazyka hostitelské země, pak alespoň do angličtiny, “radí lékař gynekologka Natalya Badiková.

Bylo by také dobré, kdyby ošetřující lékař mohl být během prázdnin v kontaktu s turistem. Moderní telemedicínské služby to umožňují. Například před cestou si můžete u svého lékaře zkontrolovat, zda konzultuje na dálku ve speciální aplikaci, nebo si koupit předplatné několika telemedicínských konzultací důvěryhodného operátora telemedicíny. Mimochodem, gynekologové také konzultují vzdáleně.

CO PREGNANTNÍ PŘÍZNAKY JE LEPŠÍ POSILOVAT TRIP

"Kreslení bolesti v dolním břiše v prvním trimestru těhotenství, tažení, křeče bolesti nebo napětí (falešné a skutečné kontrakce) - ve druhém a třetím trimestru těhotenství před cestou - poplašný zvonek." To jsou bezpodmínečné důvody pro okamžitou lékařskou pomoc. Hnědá skvrna nebo zejména šarlatová skvrna v kterékoli fázi těhotenství, vodnatá ve druhém a třetím trimestru je také příležitostí k okamžitému návštěvě u lékaře a necestování na letiště, “říká Natalya Badiková.

Mezi další „špatné“ příznaky, které ukazují na nutnost rychlé konzultace turisty s lékařem, patří prudká bolest hlavy, doprovázená tinnitem. To mohou být první známky gestózy nebo preeklampsie. Důvody odložení cesty těhotné ženy - zvracení, průjem, stejně jako exacerbace průvodních nemocí.

Aby těhotná žena mohla bezpečně zrušit cestu ze zdravotních důvodů a neztratit peníze, musíte při nákupu zájezdu nebo samostatně (nejpozději 5 dnů před odjezdem) sjednat cestovní pojištění pro všechny účastníky zájezdu, o kterých jsme již mluvili. Náklady zpravidla činí 5% z celkové prohlídky.

II. LETOVÉ LETY

PLÁN, AUTOMOBIL, VLAK - CO JE BEZPEČNÉ PRO PREGNANTNÍ ŽENY?

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není letoun pro těhotné ženy vůbec „nejrizikovějším“ způsobem dopravy.

"Mnoho lidí si myslí, že nejbezpečnější věcí pro těhotné ženy, které cestují ve vlastním autě, je to, že se můžete zastavit kamkoli budete chtít." Ale není tomu tak. Takže, jak se třese v autě, netřese se nikde, dokonce ani ve vlaku. Nárazy, prudké brzdění, mimořádně nebezpečná situace na silnici - to vše velmi negativně ovlivňuje stav těhotenství. Plus, dlouhodobý nedostatek pohybu, nemoci z pohybu, zápach benzínu - to může vyvolat kaskádu patologických reakcí, “říká Dr. Badiková.

Pokud jde o vlak, pak, pokud je to pohodlný expresní vlak, a zejména pokud cesta není dlouhá (3-4 hodiny, Sapsan), pak to lze zvážit. Můžete také zvážit nový dvoupatrový výraz „Moskva-Soči“. V jiných případech, zejména pokud je vlak starý, s koupelnami odpovídajícími věku, lékaři doporučují myslet na letadlo místo na vlak.

MŮŽE ZPŮSOBIT ZPŮSOB ZPŮSOBOVAT SKENOVÁNÍ SKENERU PŘI PROVOZU NA LETIŠTĚ

Nebezpečné jsou pouze rentgenové přístroje - měli byste tedy zjistit, jaký typ skeneru na letišti. Pokud je na zařízení odpovídající ikona, musíte zaměstnankyni letiště ukázat těhotenský list a projít jinými screeningovými postupy.

Moderní zařízení na letištích však nejsou pro těhotné ženy nebezpečná. „Moderní letištní skenery používají nízkofrekvenční elektromagnetické pole. Nejedná se o ionizující záření, nepoškodí tělo těhotné ženy a dítě z ní ani ultrazvuk, “říká Natalya Badiková.

LETOVÁ POČASNOST: JAK SE DĚLAT A CO SE ZÍSKAT

Letecká doprava má také své vlastní faktory, které mohou negativně ovlivnit zdraví těhotných žen. Existují rizika, ale pokud se těhotná žena cítí dobře a lékaři nemají námitky proti dovolené, můžete létat.

Za prvé, jedná se o rozdíly v krevním tlaku během vzletu a přistání. Obvykle se s tím potýkají tím, že vytvářejí klidový stav (za letu musíte vzít speciální polštář s nastavitelným zesílením, jednorázové ušní zátky, obličejovou masku) a hojný nápoj (čistá voda bez plynu). Po překročení hranice můžete na letišti bezpečně koupit vodu. Je také hezké vzít si s sebou tyčku horké čokolády (v případě poklesu tlaku a jen na svačinu).

Za druhé, jedná se o fyzickou nečinnost a dlouhodobý pobyt v sedu, takže těhotné ženy by si měly zvolit, pokud je to možné, během tohoto období svého života, destinace pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Kdykoli je to možné, těhotné ženy by si měly během tohoto období svého života zvolit místo pro odpočinek krátkým letem (3-5 hodin)

Proč? "Dlouhý pobyt v sedě vede ke stagnaci v pánvi." To může narušit průtok krve v pánevních orgánech, včetně dělohy, a způsobit změnu funkce střev. Oteklé střevní smyčky mohou vyvíjet tlak na dělohu, mohou způsobit hypertenzi, což v některých případech může způsobit potrat, “vysvětluje Natalya Badiková. Jak se vypořádat s tímto rizikem? Je to jednoduché: během letu se musíte snažit chodit po kabině častěji, vstávat, měnit polohu těla, dělat lehkou gymnastiku pro nohy a paže.

Při letu (v příručním zavazadle) by těhotná žena neměla zapomenout vzít hygienické prostředky (mokré ubrousky, jednorázové vycpávky atd.), Micelární vodu (nejvýše 100 ml na letadlo) - zvlhčit pokožku za letu, sadu přípravků (jsou-li přípravky vzácné a jsou na předpis, je lepší je na ně vzít předpis, někdy s notářským překladem - aby se zabránilo problémům na hranicích).

Také těhotné ženy by se měly během letu starat o kompresní úplety. Mělo by to být punčochy nebo výšce kolen (třída komprese by měla být stanovena ošetřujícím lékařem). Ve druhém a třetím trimestru by měla být k letu nošena předporodní bandáž. Po dobu letu by měla žena nosit bavlněné spodní prádlo a podprsenku se širokými řemínky.

Za letu je pro těhotné ženy lepší mít pohodlné boty - v lehkých dýchacích mokasínech nebo pantoflích.

III. BEACH REST V PREGNANCY

KTERÁ ZEMĚ VYBRAJE PRO PLÁŽOVOU VACACI POČAS PREGNANCY

Seznam těchto zemí je určen kombinací tří hlavních faktorů. Za prvé, jak jsme již řekli, měly by to být destinace s krátkým letem (maximálně 5 hodin).

Za druhé, mělo by to být Rusko nebo zahraniční neexotické země s relativně mírným podnebím a stravou přizpůsobenou naší kuchyni. Je třeba se vyhnout zemím s příliš horkým podnebím a exotickou kuchyní..

„Voda a potraviny, které nejsou pro naši stravu charakteristické, například v zemích jižní a střední Ameriky, jihovýchodní Asie, mohou vyvolat toxikózu těhotných žen v prvním trimestru, i když ji nemáte. Vyvolává se také žárem. Skutečností je, že podnětem pro rozvoj toxikózy u těhotných žen může být hypoglykémie (nedostatek glukózy). A vyskytuje se v horkém podnebí kvůli zvýšenému odpařování vlhkosti z kůže, silnému pití a v důsledku toho nedostatku chuti k jídlu a dlouhým intervalům příjmu potravy, “říká Dr. Badiková.

Lékaři doporučují těhotným ženám, aby si vybraly ty země na dovolenou na pláži, kde průměrná denní (pozor - ne denní, ale průměrná) teplota v místě a během odpočinku nepřesahuje 30,5 ° C.

Těhotné ženy by si měly vybrat pro dovolenou na pláži ty země, kde průměrná denní (ne denní, ale průměrná) teplota během prázdnin nepřesáhne 30,5 ° C

Rozhodně nestojí za to vybírat těhotné ženy na dovolenou v zemi, kde existuje riziko nákazy giardiázou a obecně infekčních chorob (japonská encefalitida, horečka dengue, Zika atd.). Mělo by být výslovně vyloučeno z návštěv v zemích, ve kterých se doporučuje očkovat předem (seznam je uveden na internetových stránkách Rospotrebnadzor). Lékaři důrazně doporučují, aby těhotné ženy nebyly očkovány proti žádné nemoci - to může mít pro dítě fatální následky, protože jakákoli vakcína prochází placentární bariérou.

Zatřetí, u těhotných žen by se kromě klimatu a jídla mělo při výběru místa pro odpočinek vzít v úvahu ještě jeden faktor: dostupnost a úroveň léků v zemi a v hotelu. Přednost v těhotenství by měla být dána zemím s pokročilým léčivem (alespoň v letoviscích) a při výběru hotelu byste se měli zeptat cestovní kanceláře, zda je v hotelu lékař (zpravidla navštěvuje hotely na vysoké úrovni).

Výběr těhotné ženy v prvním a druhém trimestru tedy spadá do následujícího seznamu destinací: jsou to Rusko, slušné hotely v Turecku, Španělsku, Itálii, Řecku, Kypru, Chorvatsku, Bulharsku, Černé Hoře, Slovinsku a České republice. Můžete také jít do zemí Perského zálivu (nejlépe do rozvinutých emirátů Spojených arabských emirátů - Dubaj a Abú Dhabí nebo do Kataru) a pečlivě si vybrat hotel, upřednostňovat vysokou úroveň.

Je lepší vyloučit ze svého seznamu země rovníkové Afriky, jihovýchodní Asie a obou Amerik z jejich seznamu - z důvodu dlouhého letu, horkého podnebí, neobvyklého jídla, rizika infekčních chorob a v některých případech také kvůli potřebě očkování..

Jak se opalovat během těhotenství

Všechno je v pořádku a těhotná turistka je v letovisku. Léto a pláž znamenají slunce, a zde mají lékaři také své vlastní tipy. Slunce samozřejmě přináší těhotné ženě pozitivní (uvolňuje se více endorfinů), doplňuje nedostatek vitamínu D, který je typický pro obyvatele severních zemí.

Zaprvé by se těhotným ženám nemělo před sluncem vyhýbat a dokonce i plavat v moři (kvůli odrazu slunečního světla od vodní hladiny) od 12,00 do 16,00..

Za druhé a po zbytek času musíte pečlivě zvážit ochranu před slunečním zářením. „Během těhotenství má žena často hyperpigmentaci. Vzhledem k vystavení slunci během dovolené je velmi pravděpodobné, že věkové skvrny, pihy, které se objevují během těhotenství na otevřených částech těla, nezmizí. Proto je nezbytné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - lépe. Je žádoucí, aby vitamín E byl součástí takového produktu. A ihned po vystavení slunečnímu záření je třeba po opálení aplikovat speciální produkt, který navíc pokožku navíc zvlhčí, “říká Natalya Badikova.

Je nutné, aby těhotná žena brala na dovolené přípravky na ochranu proti slunci s ochranným faktorem nejméně 50 - nejlépe více. Je žádoucí, aby složení bylo vitamin E

Lékaři považují takovou řadu ochranných prostředků, jako jsou Sanosan, Lierak, Uriage, z rozpočtu, například Garnier, za osvědčené prostředky. Ale vše je individuální a při výběru značky a, co je nejdůležitější, složení produktu, je lepší postupovat podle rady ošetřujícího gynekologa.

Gynekologové důrazně doporučují, aby turisté uzavřeli plavky na pláži a eliminovali tak přímé sluneční světlo na břiše. "Bude velmi dobré vzít si čepici s velkým štítem nebo čepici s lemem - vyloučit účinky slunce na obličej, protože rizika stárnutí u těhotných žen jsou velmi vysoká," radí dr. ​​Natalya Badiková.

KDE BEZPEČNÉ PLAVÁNÍ PREGNANTU - MOŘE NEBO BAZÉN

Těhotné ženy mohou bezpečně plavat v moři, pokud je teplé, pohodlné pro ženskou teplotu. Délka pobytu v něm je až do prvního okamžiku, kdy se těhotná žena cítí „chilliness“. Další tip - těhotné ženy nechtějí být dlouho v mokrých plavkách. Při prvních nepříjemných pocitech je lepší vyměnit oblečení, a proto si vezměte s sebou více než jednu sadu.

Ve stejné době, odborníci říkají, moře pro těhotné ženy je rozhodně lepší než bazén.

"Příliš chlorovaná voda v některých bazénech může vést ke změnám mikroflóry vagíny a nakonec k bakteriální vaginóze nebo zánětu této zóny," říká Natalya Badiková. Po bazénu je také lepší, aby těhotná žena prováděla vnější (pouze vnější!) Ošetření intimních míst miramistinem nebo podobnými prostředky.

JAK PODÁVAT PREGNANT NA VACACI

Strava v hotelu je lepší nechat beze změny, blízko k sadě produktů, které žena jí doma, říkají lékaři. Proveditelné rady, zejména u systému all-inclusive - hotelový bufet vám umožní vybrat si téměř jakýkoli druh jídla.

Existují však určitá omezení: například by měly být vyloučeny jakékoli nápoje sycené oxidem uhličitým, místo zeleného čaje je lepší pít černou. A jakékoli exotické produkty pro nás, včetně jižního ovoce a zeleniny, by měly být přidávány do stravy postupně, v malých porcích, počínaje 3-4 dny dovolené.

„Více než dvě neobvyklé ovoce denně (například manga) nestojí za to jíst. Pokud mluvíme o čerstvě vymačkané šťávě, pak je to náhrada za ovoce (nebo ovoce - nebo džusy z nich). Takové šťávy by se měly pít přísně po jídle, nikoli na lačný žaludek, aby se zabránilo zvýšené sekreci kyseliny chlorovodíkové a pálení žáhy, “vysvětluje Badikova lékař..

CO DĚLAT, POČÍTAJTE SE O PREGNANCII BĚHEM VAKACE

Turista se dozvěděla o jejím těhotenství, zatímco už byla na dovolené, a ona odletí zpět. To se stává. Pokud neexistují žádné rušivé momenty (špinění, bolest atd.) - neměli byste kontaktovat místního lékaře. Co je třeba udělat již v tomto období?

Lékaři v tomto případě doporučují okamžitě změnit stravu na frakční, vyloučit alkohol, kávu, kouření (pokud je takový zvyk), zahrnout do stravy více masa, ryb, kuře. V tomto případě je nutné omezit spotřebu jasně oranžové a červené zeleniny a ovoce - aby se nevytvořil alergický syndrom.

Pokud jde o transfer na letiště a samotný let, musí těhotná žena v raných fázích vyloučit vzpírání.

POZORNOST:

Ještě zajímavější materiály od ATOR jsou v našem kanálu na Yandex.Zen.

Na portálu "Academy ATOR" najdete bezplatné online kurzy, webináře a elektronické katalogy cestovních kanceláří..

Aktuální SPECIÁLNÍ NABÍDKY touroperátorů na zájezdech do zahraničí a v Rusku najdete v sekci STR portálu ATOR.

Jak dlouho může být těhotenství ukončeno (potrat)

Jak dlouho lze potrat provést bez poškození zdraví a jak dlouho je lepší to udělat? Umělý potrat neprochází úplně beze stopy. Je možné ukončit těhotenství ve 29-30 týdnech, tj. v posledních měsících těhotenství? Ale pro informace o tom, jak dlouho můžete ukončit těhotenství, je třeba se poradit s lékařem. V některých případech se mohou vyskytnout jednotlivé nuance. Hlavní výhodou lékařského potratu je absence traumatické operace.

Dotazy:
Ukončení těhotenství: jak dlouho lze provést lékařský potrat? Jak nebezpečné je lékařské potraty během prvního těhotenství? Lze těhotenství ukončit na více než 12 týdnů? Je možné podniknout nějaké léky na potrat sám?
Odpovědi:
Absolutně bezpečné ukončení těhotenství neexistuje, jakákoli metoda potratu může vést ke komplikacím ve formě krvácení, zánětlivému procesu, v budoucnu se stane důvodem pro nesení požadovaného těhotenství. Proto by rozhodnutí o potratu mělo být promyšleno a zváženo na všech stranách párem, který se rozhodl pro tento vážný krok. Pokud vás přesto okolnosti přinutí ukončit těhotenství, pak nejšetrnější metodou je lékařský potrat. Zvláštní, pokud se jedná o první těhotenství.

Mnoho žen se zajímá, jak dlouho mají potrat.?

Ať už jsou vědecké pojmy použity k nahrazení jednoduchých slov popisujících proces potratu, potrat je zabití nenarozeného dítěte. V naší zemi je potrat legální pouze v případech znásilnění, smrti otce dítěte během těhotenství, zbavení rodičovských práv, ohrožení života matky a patologie plodu..

Potrat lze provést do 22 týdnů těhotenství.

Od osmého týdne těhotenství se u dítěte začíná tvořit nervový systém. V šestnácté dítě dělá první více či méně vědomé hnutí - začíná reagovat na zvuky.

Pozdní ukončení těhotenství se nazývá předčasné narození..

Ukončení těhotenství do 12 týdnů se nazývá předčasné potraty a tento postup se provádí na žádost ženy.

Před gestačním věkem 6 týdnů lze provést umělý potrat (pomocí tablet).

Potrat později, více než 6 týdnů, lze provést pouze chirurgicky (tzv. Kyretáž)..

Pokud gestační věk přesáhne 12 týdnů, lze potrat provést pouze v případě závažných zdravotních stavů (například patologie plodu, dekompenzované nemoci matky - epilepsie, diabetes mellitus) nebo sociální indikace (znásilnění, smrt manžela, vězení).

Všechny ženy by si měly pamatovat, jak dlouho mají potrat, protože ukončení těhotenství na dlouhou dobu je velmi nebezpečné.

V poslední době se stále častěji provádí lékařské ukončení těhotenství (potrat)..

V tomto případě je lékařský potrat omezený.

Tuto manipulaci lze provést až 49 dní (až 6 týdnů těhotenství), pokud počítáte od prvního dne poslední menstruace.

V tomto období je vajíčko stále slabě připojeno k děložní dutině, proto použití některých léků přispívá ke zvýšené kontraktilitě dělohy a odmítnutí vajíčka..

Pokud provedete lékařský potrat včas, nezdržujte čas, má to pro ženu několik výhod:

 • žádné mechanické poškození dělohy
 • není potřeba anestézie
 • vylučuje infekci v dutině dělohy.

Pro mladé dívky, které později plánují mít děti, je ukončení léčby lékem těhotenství metodou volby.

Ano, a psychologický přenos potratu pomocí drogy je mnohem jednodušší než souhlas s operativním potratem.

Pokud jste se již rozhodli pro lékařský potrat, nezdržujte se, protože nejmenší zpoždění může snížit účinnost této metody na nulu.

Zajistěte včas návštěvu odborného lékaře, starejte se o své ženské zdraví!

Jaké problémy mohou nastat s lékařským potratem?

Za prvé, těhotenství nemusí skončit. V tomto případě již nemůže být ze zdravotních důvodů zachráněna. Mini potrat je hotový. Za druhé, může dojít k velmi závažnému krvácení. I v tomto případě se někdy musíte uchýlit k operaci. Zatřetí, může to být velmi bolestivé, může vás to zvrátit, zvýšit tlak.

Nepochybnou výhodou této metody je nedostatek chirurgického zákroku, a tím i možnost poškození a infekce dělohy.

Mini - potrat nebo vakuový potrat (po dobu 5-7 týdnů, tj. Do 6-14 týdnů po poslední menstruaci)

Mini potrat - vakuové aspirace, předčasné ukončení těhotenství. Tento chirurgický potrat se provádí v časném stadiu těhotenství (ukončení těhotenství až 5-7 týdnů).

Operace se provádí v celkové anestézii. Zdravotnická centra používají anestézii, která nezanechává následky ve formě dlouhodobé bolesti hlavy, nevolnosti atd. To znamená, že to bude vypadat takto: ležel na židli, položil katétr do žíly, usnul, probudil se již těhotná. Během operace potratu lékař vloží do dělohy speciální trubici připojenou k zařízení. Po zapnutí zařízení se ve zkumavce vytvoří podtlak, díky kterému se vajíčko plodu odstraní z dělohy..

Před operací se svaly děložního hrdla protahují kovovými tyčovými rozpínači, dokud není otvor dostatečně široký, aby mohly aborativní nástroje projít do dělohy. Lékař připojí k zkumavce speciální stříkačku (je vložena do dělohy) a intrauterinní dítě je odsáto.

Ve skutečnosti, během vakua potrat, lékař otevře děložní hrdlo s kovovými dilatátory nebo řasy (tenké tyčinky, které jsou vloženy hodiny před procedurou sám); vloží zkumavku do dělohy a připojí ji k pumpě. Pumpa rozdrtí tělo dítěte na části a saje je z dělohy. Pokud plod nelze zcela odstranit, provede se následné kyretáž. V tomto případě může lékař použít kyretu (zaoblený nůž), aby seškrabal části těla dítěte z dělohy..

Ihned po potratu může dojít k menší bolesti v dolním břiše spojené s kontrakcí dělohy, pak na několik dní budete mít malý výboj typu menstruace. Lékař někdy předepisuje antibiotika po potratu. Fyzické nepříjemnosti jsou minimální, ale v tomto případě hodně záleží na dovednosti lékaře. Proto si vyberte lékaře, kterému důvěřujete. Tato metoda je spolehlivější ve vztahu k šancím, že těhotenství definitivně skončí. Případy, kdy po mini-potratu, těhotenství pokračovalo, jsou velmi vzácné. Ultrazvuk se používá ke zvýšení spolehlivosti během potratu. Ale protože dochází k rušení, existuje možnost zranění. Pokud byl nátěr před potratem špatný a léčba nebyla provedena nebo byla nedostatečná, může dojít k infekci.

Navzdory skutečnosti, že mini potrat je prováděn dříve než běžný potrat - mini potrat je prostředek k zabití počatého dítěte - lidský život.

Fyzické, morální a emoční následky mini potratů nejsou o nic méně složité a nebezpečné než komplikace chirurgického potratu. Od samého okamžiku početí je uvnitř živý, malý muž s vlastní individuální sadou DNA. S již definovanou barvou očí, vlasů a pohlaví vašeho dítěte. Nenechte se zmást slovy, že uvnitř vás je hromada buněk. To není pravda.

Lékařské potraty (po dobu 6 až 12 týdnů nebo 13–24 týdnů po poslední menstruaci).

Tento chirurgický potrat se provádí během druhého trimestru těhotenství. Můžete mít normální nebo chirurgický potrat po dobu až 12 týdnů. Vypadá to, že to bude stejné jako mini-potrat, ale místo zkumavky se do dělohy vloží speciální nástroj, který odstraní vajíčko plodu. Totéž pravidlo je zde velmi jasné: čím delší je období, tím obtížnější je operace, tím větší mohou být komplikace..

Vzhledem k tomu, že se vyvíjející dítě zdvojnásobuje mezi 11. a 12. týdnem těhotenství, je jeho tělo příliš velké na to, aby bylo možné ho odsát a projít trubicí. V tomto případě by měl být děložní čípek otevřen širší než během prvního potratu v trimestru. Proto je řasa zaváděna den nebo dva před samotným potratem. Po otevření děložního čípku lékař pomocí kleští odstraní části těla dítěte. Aby bylo možné dětskou lebku snadno odstranit, je nejprve broušena kleštěmi.

Přípustné jsou pouze tyto tři způsoby potratu a v naší zemi se nepovažují za „trestné potraty“, s výjimkou ukončení těhotenství podle důkazů lékaře v pozdějších fázích.

Pozdní potrat

Po 12 týdnech je potrat v naší zemi volitelně zakázán. Dělají to pouze ze zdravotních a sociálních důvodů: soudní rozhodnutí o omezení rodičovských práv, těhotenství v důsledku znásilnění; smrt manžela během těhotenství ženy. Těhotenství je ukončeno v pozdějších stádiích, buď uměle způsobuje porod, nebo vytvořením malého císařského řezu. To znamená, že dojde k porodu, ale žádné dítě. Takže, chápete, je lepší to nepřinést.

Tento lékařský potrat provádí:

Od 20 týdnů po posledním menstruačním cyklu. Postup pro potrat v pozdějších fázích trvá 3 dny. Během prvních dvou dnů rozložte děložní čípek a dejte ženě antispasmodická léčiva. Třetí den žena vezme lék, který vyvolá porod. Po zahájení porodu lékař provede ultrazvukové vyšetření, aby našel nohy dítěte. Doktor uchopil nohy za kleště a vytáhl dítě ven, přičemž uvnitř zůstal pouze hlava. V tomto případě se části těla dítěte mohou odtrhnout od těla samotného a protáhnout se vaginálním kanálem. Zbytek těla je sevřen a vytažen, hlava dítěte je sevřena a drcena, aby prošla vaginálním kanálem. Placenta a zbývající části jsou odsávány z dělohy.

Dříve byla použita potrat solí nebo plnění solí, ale tato metoda nebyla dostatečně účinná, jako je homeopatie (ne více než 20% účinná), akupunktura (účinek až 40% s mírným zpožděním a závisí na kvalifikaci specialisty), magnetická indukce („magnetická čepice“ s absence kontraindikací je účinná v 50% případů se zpožděním ne více než 3-5 dnů)

Mohu mít sex během těhotenství a jak dlouho?

Ženy, které se dozví o těhotenství, jsou rozděleny do dvou typů. Někteří i nadále vedou stejný způsob života, provádějí drobné úpravy a vztahují se k tomuto období s lehkostí a radostí. Jiní se naopak ve všem omezují, protože se bojí ublížit dítěti a věří, že těhotenství je čas odpočinku a absence jakýchkoli rizikových faktorů.

Zahrnují intimní život jako rizikové faktory a opouštějí ho téměř od prvních dnů. Ale stojí za to oběť a jak dlouho mohou těhotné ženy mít sex?

Blízkost při přenášení dítěte

Sexuální odpočinek během těhotenství může být nezbytný ve velmi ojedinělých případech, kdy těhotenství pokračuje s komplikacemi a existují jeho hrozby. Pokud se žena cítí skvěle a lékaři se nezavazují vzdát se intimního života, pak není důvod zbavit se potěšení.

Nedostatek sexu během těhotenství může dokonce bolet. Jedná se především o vztah mezi manželi. Jen málo mužů pochopí, proč se milovaná žena najednou rozhodla opustit intimitu, ledaže by to samozřejmě bylo svědectví lékaře..

Pro ženu, která čeká dítě, je také nezbytný sex:

 • za prvé, je to užitečné pro psychický a emoční stav;
 • za druhé - pro zdraví.

Výhody intimního života během těhotenství jsou způsobeny mnoha funkcemi:

 1. Při pohlavním styku vznikají „hormony potěšení“ (estrogen, prolaktin a další), které pozitivně ovlivňují náladu ženy a dokonce i stav dítěte.
 2. Relaxace a potěšení, které provázejí intimitu, snižují úzkost a úzkost nastávající matky.
 3. Prostaglandiny obsažené v semenné tekutině změkčují děložní hrdlo a připravují jej na porod.
 4. Kontrakce dělohy během orgasmu - druh tréninku na orgán.
 5. Duchovní a emocionální blízkost partnera: nemůžete se chránit bez strachu z nástupu těhotenství, čímž cítíte maximální důvěru.
 6. Intimní život v těhotenství má pozitivní vliv na sebevědomí ženy, která se stále cítí sexy, žádoucí a atraktivní.

Samozřejmě, těhotné ženy, zejména v pozdějších stádiích, bude muset být mnoho experimentů odloženo na později. Je však zcela nemožné odmítnout sex, pokud žena nechce v budoucnu čelit následujícím důsledkům pro muže:

 • neuróza;
 • předčasná ejakulace;
 • problémy s endokrinním a kardiovaskulárním systémem;
 • riziko přetížení, problémů s prostatou, adenomů a dokonce maligních nádorů.

To vše negativně ovlivňuje vztah mezi mámou a tátou, což může vést dokonce ke krizi a dokonce k odloučení nebo rozvodu..

Někdy je takový přitěžující faktor, jako je změna libida ženy, tj. jeho silné oslabení nebo úplná absence. Postoj k sexu během těhotenství se u všech žen mění, ale ve kterém směru je to překvapení. V tomto případě by žena měla myslet nejen na sebe, ale také na svého milovaného muže, a pár bude muset najít způsob, jak zmírnit stres a získat uspokojení..

Během těhotenství byste se tedy neměli bát sexuální intimity. Navíc by její nepřítomnost měla být znepokojivější. Pokud neexistují žádné kontraindikace, můžete a měli byste mít sex a starat se o nejpohodlnější držení těla.

Jak dlouho můžu mít sex??

Tato otázka je zajímavá pro nastávající matky a budoucí tatínky. Zpravidla je těžké alespoň pro jednu osobu z páru představit si kontakt, když žena již má působivé břicho..

Podle měsíce

Přístup k pohlaví se u těhotných žen časem obvykle mění takto:

 • v prvním trimestru libido klesá v důsledku hormonálních změn, zvýšené úzkosti a toxikózy;
 • ve druhém trimestru se libido obnovuje nebo zvyšuje, jak toxikóza ustupuje, a žaludek moc nezasahuje do milostných radostí;
 • ve třetím trimestru libido opět klesá v důsledku konstantní závažnosti nošení velkého břicha, obavy ze stimulace předčasného porodu.

Pokud jde o první dva trimestry, o vlastnostech pohlavního styku manžela by se mělo rozhodovat pouze mezi sebou (samozřejmě po konzultaci s lékařem). Pokud toxikóza zastíní celý první trimestr, budete muset najít cestu ven, aby byli oba partneři spokojeni..

Ve druhém trimestru obvykle nedochází k nedorozumění a manželé hledají způsoby, jak se milovat v přijatelné poloze. Navíc během tohoto období žena zvyšuje pravděpodobnost orgasmu. Mnoho žen pouze během těhotenství poprvé dosáhne „vrcholu“ potěšení.

Ale třetí trimestr je plný nepříjemných překvapení:

 • Za prvé, žena se může cítit neatraktivní. Někdy, když viděla v zrcadle několikrát větší žaludek, jednoduše odmítla vystoupit, když je její manžel nahý, nemluvě o sexu. V tomto případě veškerá odpovědnost nese muž, který musí přesvědčit svého milovaného, ​​že je pro něj žádoucí v jakémkoli stavu..
 • Za druhé, emoční stres stoupá. Žena má strach z porodu, je často v depresivní náladě a nechce myslet na sex vůbec.
 • Zatřetí se zvyšuje riziko infekce. Otevřený cervikální kanál je bránou k infekcím a dysbakterióza a zánět ve třetím trimestru jsou extrémně nebezpečné, proto lékaři doporučují vzdát se intimního života v 9 měsících těhotenství.

Týdně

Třetí trimestr je také nebezpečný, protože kontrakce dělohy s orgasmem může způsobit předčasný porod. Pokud existuje hrozba předčasného porodu, lékař obecně zakáže sex v posledním trimestru.

Při normálním těhotenství lékaři doporučují, abyste se zdrželi intimity po 32-34. Týdnu. Nejpřísnější zákaz je uložen pouze na týdny začínající od 36., protože další blízkost může skončit v práci a na začátku předčasného porodu.

Když je však těhotenství odloženo, porodnice-gynekologka znovu doporučuje se svým manželem odejít do ložnice. Pokud se dítě nenarodilo v předepsané době (do 40. týdne), odborník ho pošle domů k sexu - to je jedna z nejjednodušších a nejdostupnějších metod kontroly porodnosti.

Když nemůžete mít sex?

Existují podmínky, za nichž je sex během těhotenství ze zdravotních důvodů zakázán. To jsou případy, kdy existuje nebezpečí pro zdraví a dokonce i život dítěte nebo budoucí matky. Lékař provede důkladný rozbor po důkladném vyšetření a jsou zohledněny údaje o minulých těhotenstvích.

Kontraindikace intimního života během těhotenství jsou:

 1. Tón dělohy. Pokud se děloha během těhotenství pravidelně stahuje, považuje se to za fyziologickou normu. Ale neustálý tón dělohy nebo přítomnost bolestivých pocitů současně zabraňuje sexu během těhotenství kvůli riziku potratu v raných stádiích nebo předčasnému porodu v pozdní fázi.
 2. Vícečetné těhotenství. Žena, která očekává dvě nebo tři děti najednou, je nucena vzdát se intimity po 20. týdnu, protože riziko předčasného porodu je vysoké.
 3. Placenta previa. Tato patologie - nesprávné umístění placenty - se vyskytuje u 1% žen a neměly by mít sex po celých 9 měsíců.
 4. Nízké umístění placenty. V tomto případě jsou na intimní život uvalena určitá omezení: sex by měl být pouze v určité poloze, krátkodobý a ne s hlubokou penetrací.
 5. Nepříjemné pocity v dolním břiše, výtok, kapky krve na spodním prádle mohou naznačovat různé patologie, ve kterých je intimní život zakázán, alespoň do lékařského vyšetření.
 6. Přítomnost zánětlivých nebo infekčních chorob u jednoho z partnerů (včetně sexuálně přenosných).
 7. Historie potratů a předčasných narození. Omezení jsou uložena na 4, 8, 12, 16 a všechny následující týdny, ve kterých měla být menstruace, pokud nedošlo k těhotenství.
 8. Hrozba potratu.
 9. Únik plodové vody.

Rovněž se nemůžete nechat unést bouřlivým sexem těhotným v prvních týdnech období porodu dítěte. Na oslavu mohou manželé zapomenout, že embryo ještě není pevně připojeno k endometriu dělohy, takže riziko potratu je velmi vysoké.

Intimní život v těhotenství přináší potěšení třem najednou: ženě, jejímu partnerovi a dítěti, které získává svůj prospěch z nadšení své matky. Jaký sexuální život bude v tuto chvíli záviset pouze na manželích, proto nejdůležitějším aspektem je emoční vztah manžela a manželky. Musí brát v úvahu potřeby a obavy navzájem, umět mluvit a najít kompromis, takže 9 měsíců bude radost, ne břemeno.

Užitečné video

Nabízíme vám sledovat informativní video o sexu během těhotenství:

Jak dlouho mohu zastavit těhotenství s prášky, kolik týdnů??

Ukončení těhotenství: jak dlouho lze provést lékařský potrat? Jak nebezpečné je lékařské potraty během prvního těhotenství? Lze těhotenství ukončit na více než 12 týdnů? Je možné podniknout nějaké léky na potrat sám?
Odpovědi:
Absolutně bezpečné ukončení těhotenství neexistuje, jakákoli metoda potratu může vést ke komplikacím ve formě krvácení, zánětlivému procesu, v budoucnu se stane důvodem pro nesení požadovaného těhotenství. Proto by rozhodnutí o potratu mělo být promyšleno a zváženo na všech stranách párem, který se rozhodl pro tento vážný krok. Pokud vás přesto okolnosti přinutí ukončit těhotenství, pak nejšetrnější metodou je lékařský potrat. Zvláštní, pokud se jedná o první těhotenství.

Co je ukončení těhotenství s prášky??

Pokud mluvíme o způsobech, jak přestat rodit dítě, pak vše závisí na období, během kterého je žena na svém místě. Pokud bylo přijato pevné rozhodnutí zbavit se nechtěného dítěte, nejčastěji se provádí chirurgický potrat. Ne každý však chce pokračovat v podobném postupu. V některých situacích je povoleno ukončení těhotenství u tablet, ale je to možné pouze v raných stádiích.

Celkově droga vyvolá potrat. Z tohoto důvodu existuje velké riziko komplikací, pokud tento postup není prováděn správně nebo je prováděn doma, nikoli ve specializované instituci. Před užitím pilulek se musíte bezpodmínečně poradit s odborníkem, který vám pomůže určit skutečnost těhotenství a jeho trvání. Poté je nutné provést testy a ujistit se, že pacient nemá žádné kontraindikace k použití vybraného léku. Kromě toho vám může lékař přesně říci, jak dlouho můžete v konkrétním případě ukončit těhotenství s prášky..

Poté je předepsaný lék užíván na lačný žaludek (výhradně v přítomnosti lékaře). Několik hodin poté musíte určitě navštívit lékaře. Pokud je vše hotové správně, měla by žena začít s prodlouženou menstruací.

Pokud mluvíme o tom, kolik týdnů můžete ukončit těhotenství s prášky, pak tato doba zpravidla není delší než 48 dnů. Poté lze potrat provést pouze chirurgicky. V některých situacích se tento postup stává bezpečnějším..

Předčasné ukončení

Stanovili jsme tedy potrat, jak dlouho je přijatelná a jakým způsobem. Nejbezpečnější jsou považovány za potratové postupy provedené okamžitě po zjištění charakteristického menstruačního zpoždění. Čím dříve dojde k přerušení, tím méně je pravděpodobný výskyt nežádoucích důsledků. V prvních 30–40 dnech je plod dostatečně malý, takže manipulace s potraty půjdou bez poškození ženské reprodukce.

Specialisté zahrnují farmaceutický a mini-potrat k technikám časného potratu. Ale i takové jemné metody vyžadují určitou přípravu. Pouze kompetentní přístup k diagnostice před potratem zaručuje nepřítomnost komplikací spojených se sexuálními injekcemi a zánětlivými patologiemi reprodukčního systému. Ženy někdy trpí latentními infekčními lézemi, které si nejsou vědomy. Pokud nejsou identifikovány, bude po potratu zahájen vývoj komplikací.

Aby se nežádoucí plod zbavil šetrným způsobem, je nutné provést test již v prvních 3 dnech zpoždění, s pozitivním výsledkem se musíte okamžitě přihlásit k gynekologovi. Pouze rychlá reakce na zpoždění, včasný kontakt s odborníkem a provedení nezbytných testů zajistí včasné vyřešení problému s minimálním rizikem reprodukčních funkcí..

Přípravy

Otázka, jak dlouho můžete ukončit těhotenství s prášky, závisí přímo na vybraném léku. Dnes se pro tento typ potratu používají následující drogy:

 • Mifepriston Tento lék je indikován k potratu po dobu až 42 dnů se zpožděnou menstruací. Pokud je žena zdravá, snáší dobře léky. Kromě toho je tento lék považován za nejúčinnější mezi jinými prostředky..
 • Pencrofton. Složení tohoto léku také zahrnuje mifepriston. Tento lék se používá výhradně k ukončení předčasného těhotenství (v tabletách).
 • "Mifegin." Tento produkt vyrobený ve Francii lze použít až o 6 týdnů. Hlavním rozlišovacím znakem těchto tablet je jejich vysoká účinnost. Podle studií pracují téměř ve 100% případů.
 • "Mitholianus". Tento lék je považován za agresivnější, protože po jeho užití jsou tkáně děložní dutiny odmítnuty tělem spolu s embryem.

Když už mluvíme o tom, které tablety přerušují těhotenství v raných stádiích, mnoho lidí si vzpomíná na Postinora. Téměř každá dívka slyšela o tomto nástroji. Je však třeba si uvědomit, že tento lék se používá výhradně v prvních hodinách po nechráněném pohlavním styku..

Balení s „Postinor“ obsahuje 2 malé tablety. První z nich je přijata nejpozději 72 hodin po pohlavním styku a druhá - 12 hodin poté. Pokud užijete tyto tablety po 72 hodinách, pak v tomto případě lék nebude fungovat.

Druhy potratů: to, co potřebujete vědět, abyste při výběru neudělali chybu

Dnes existují takové typy potratů jako: mini-potrat (aka vakuum), lékařský potrat (v literatuře lze nalézt jako potrat bez chirurgického zákroku, potrat z tablet) a chirurgický potrat (lékařský).

Před provedením jakéhokoli druhu potratu musíte projít řadou testů a postupů, včetně:

 • Vaginální stěr, který se používá ke studiu flóry.
 • Vyšetření gynekologem.
 • Test na hepatitidu (B a C).
 • Analýza pro RW, HIV.
 • Ultrazvukové vyšetření.
 • Krevní test (pro B-hCG).
 • Rhesus, skupina a krevní faktor v primiparous.

Teprve po vyplnění výše uvedeného seznamu a získání výsledků stanoví lékař profesionální metody potratu.

Chirurgický potrat

Dnes je chirurgický potrat tradičním způsobem potratu. Chirurgický potrat není možný na osobní žádost těhotné ženy - všechna rozhodnutí přijímá komise. Chirurgické potraty jsou bohužel pro zdraví ženy velmi nebezpečné. Operace může být úspěšná nebo může mít za následek vážné komplikace. Tato metoda se často používá, pokud vypršel čas, za který můžete provést lékařské nebo mini-potraty.

Jak probíhá předčasné ukončení těhotenství na klinikách chirurgickou metodou? Dlouhodobé potraty se provádějí seškrabáním vajíčka plodu z děložní dutiny. Rozložte děložní hrdlo pomocí speciálního zařízení, po kterém je plod odstraněn pomocí kovových smyček. Dlouhodobý potrat je doprovázen ztrátou krve..

Lékařské potraty

Pokud mluvíme o vlastnostech tohoto postupu, pak vše přímo závisí na tom, kolik času je žena na svém místě. Čím kratší bude doba těhotenství, tím rychlejší, účinnější a bezbolestnější bude účinek léku. V delším období těhotenství jsou šance na jeho ukončení výrazně sníženy. Proto je vhodné sledovat stav vašeho těla.

Pokud mluvíme o tom, jak dlouho můžete ukončit těhotenství s prášky, pak to vše závisí na konkrétní situaci, zdravotním stavu pacienta a zvoleném léku. Podle lékařů je však nejlepší uvažovat o této metodě, jak se zbavit dítěte, nejpozději do 3–4 týdnů. Odborníci to připisují skutečnosti, že během tohoto období dochází k úplné hormonální restrukturalizaci těla, ale fetální vajíčko se dosud nezdařilo na stěnách dělohy. Z tohoto důvodu přináší lékařský potrat minimální poškození. Kromě toho léky pomáhají blokovat hormonální změny. V tomto případě dochází ke svalovým kontrakcím dělohy, které následně vytlačí vajíčko plodu z těla.

Pokud ukončíte těhotenství s prášky po dobu delší než 6 týdnů, pak v tomto případě může lék fungovat, ale žena bude mít docela vážné zdravotní problémy a možnost dalšího porodu dětí. Zároveň je účinnost tohoto nástroje v pozdním těhotenství pouze 65%.

Pokud by se stalo, že po užívání drogy je žena stále na svém místě, pak v tomto případě ze zdravotních důvodů byste v žádném případě neměli opustit dítě. To platí zejména pro ty, kteří vzali Mifepriston. Tento lék může způsobit vážné mutace a abnormality plodu..

Časté následky a komplikace potratu

Potratové postupy prováděné během prvních tří měsíců obvykle končí u pacientů bez nástupnictví. Po 12 týdnech těhotenství se však pravděpodobnost výskytu různých nežádoucích účinků a nežádoucích komplikací významně zvyšuje. Komplikace mohou ovlivnit zdraví dívky nebo způsobit nevratnou neplodnost.

Pokud dojde k přerušení v pozdních týdnech těhotenství, může dojít k poškození děložních stěn. Podobný jev je charakteristický pro nouzové potraty a odkazuje na nebezpečné podmínky. Pokud části vajíčka plodu zůstanou v těle dělohy, musí být odstraněny, jinak začne zánětlivý a pak hnisavý septický proces. Někdy během pozdního potratu dochází k cervikálnímu prasknutí. On sám není tak nebezpečný, je prostě šitý. Ale v budoucnu, když dívka otěhotní a chce porodit, mohou existovat určité potíže s přirozeným porodem.
Nekontrolované krvácení způsobené hormonálním příjmem je považováno za běžný výskyt po farmaceutickém přerušení početí. Po každém potratu žena často zažívá nejhlubší zklamání a vinu, vyjadřovala psychologické nepohodlí a stresující pocity. Poměrně často pacienti začínají litovat toho, co udělali, což jen zhoršuje psychoemocionální stav. Předtím, než učiníme takové odpovědné rozhodnutí, je tedy třeba vše zvážit a přemýšlet tisíckrát. Potratová opatření pro ženy jsou k ničemu, vždy mají negativní barvu.

Indikace pro lékařské potraty

Když už mluvíme o tom, jak dlouho můžete ukončit těhotenství s prášky, stojí za zmínku situace, kdy odborníci doporučují potrat. Za prvé, lékař může po průchodu ultrazvukem zjistit mimoděložní těhotenství. V takovém případě téměř všichni odborníci radí k potratu, protože jinak by takové těhotenství mohlo ohrozit nejen život plodu, ale také jeho matku.

Kolik týdnů dělá mini potrat

Vakuové aspirace je relativně bezpečná technika potratu, během které je vajíčko plodu nasáváno speciálním vakuovým zařízením. Provádí se pod anestézií nebo anestézií. Jak dlouho potrvá potrat? Mini potrat má několik jedinečných funkcí a vyžaduje splnění určitých podmínek..

 • Maximální doba pro takový potrat trvá až 7 týdnů..
 • S výhradou těchto omezení probíhá vakuové odsávání vajíčka bez komplikací a nepříznivých důsledků.
 • Metoda přerušení ve srovnání s chirurgickou kyretáží je považována za šetrnější, protože nástroje, které rozšiřují cervikální kanál, se pro mini-interupci nepoužívají. Zavádí se pouze speciální flexibilní sání, takže prakticky nehrozí riziko perforace děložní stěny.
 • Po takovém potratu včas je obnovení menstruace kompletně dokončeno po 40-45 dnech.
 • Toto přerušení trvá několik minut a po půl až dvou hodinách může dívka jít domů.

Přerušené období těhotenství při použití vakuové aspirace nemá prakticky žádné komplikace. Po zákroku pacient zažije charakteristickou bolest dělohy, podobnou menstruačnímu nepohodlí, brzy však zmizí. Někdy po mini-potratu může část vajíčka zůstat v děloze, proto je 5 dní po zákroku žena poslána na ultrazvukové sledování.

Funkce lékařského potratu po dobu delší než 6 týdnů

Pokud se žena stále rozhodne užívat tablety, pokud byla v pozici po dlouhou dobu, pak v tomto případě musíte být připraveni na velmi závažné komplikace. Kromě nepříjemné bolesti, slabosti, závratě a dalších příznaků se může vyvinout také těžké krvácení. Proto byste v žádném případě neměli riskovat své zdraví. Chirurgický potrat je lepší než riskovat život. Zvažte některé z charakteristických příznaků, které se objevují u žen v pozdějším stadiu těhotenství při užívání agresivních drog.

Po kterém měsíci nemůžete mít potrat

Počínaje 28 týdny, tj. 7. porodním měsícem, nelze potratovou proceduru provést.

Příklad č. 1. Těhotná Litvinenko I.V. přišla na mateřskou kliniku po dobu 18 týdnů, neexistují žádné lékařské nebo jiné indikace k potratu. Současně žena trvá na provedení zákroku, protože to nevěděla,
kolik týdnů stále můžete potratit. Vedoucí zdravotnického zařízení potvrzuje, že jednání nemocničního personálu jsou legitimní, protože bez dokladů potvrzujících dobré důvody k potratu je operace po dobu delší než 12 týdnů nemožná.

Nízký výboj a horečka

Pokud je krev velmi pomalá, pak je tento příznak také určitou patologií. V takovém případě byste se měli určitě obrátit na svého lékaře. Obvykle po užití léků mohou teplotní indikátory dosáhnout až 37 °. Pokud však teplota přesáhne 38 °, pak to také naznačuje, že v těle se vyskytují velmi závažné reakce, které mohou vést ke komplikacím.

Je tedy možné přerušit předčasné těhotenství s prášky? Ano, je to možné, ale nejpozději 6. týden.

Etický problém

V moderní společnosti existují 2 kategorie lidí - odpůrci a ti, kteří jsou ohledně potratů neutrální. Každá strana má své vlastní argumenty. Lidé, kteří jsou vůči rozhodnutí o potratech neutrální, tj. Takové ženy neodsuzují, předložili následující argumenty:

 • každá žena má právo rozhodnout se, zda se chce stát matkou a převzít odpovědnost za dítě;
 • je lepší ukončit těhotenství, než přivést na svět nechtěné dítě a odsoudit ho k utrpení v budoucnosti.

Odpůrci potratů v naší společnosti jsou bezpochyby mnohem více. Svou pozici zdůvodňují následujícími body:

 • člověk existuje od okamžiku početí;
 • potrat - zabití nevinného dítěte;
 • nikdo nemůže požádat, aby mu dal život, a nikdo nemá právo to vzít;
 • dítěti musí být dáno právo na život a poté předáno páru bezdětných.

Příprava na Farmabort

Předcházejte tomuto postupu:

 • všeobecné gynekologické vyšetření;
 • bimanální výzkum;
 • Ultrazvuk (k určení přesného gestačního dne, stavu dělohy);
 • EKG;
 • moč, krev, testy na glukózu;
 • brát skvrny z pochvy;
 • jmenování koagulogramu je možné (pokud se vyskytly nebo mají problémy s koagulací krve);
 • jiné, případně povinné vyšetření (stanoví lékař).

Vyžaduje se také znalost následujících ukazatelů:

 • puls;
 • arteriální tlak;
 • dechová frekvence.

Efekty

Ukončení těhotenství jakoukoli metodou je vždy zásahem do ženského těla, proto jsou možné různé komplikace.

Zdravotní potrat je považován za nejméně nebezpečný, ale stejně jako chirurgický potrat by se měl provádět pouze pod lékařským dohledem..

Možné důsledky chirurgického potratu:

 • krvácení z dělohy;
 • částečné odstranění embrya;
 • perforace stěn dělohy;
 • poškození cervikálního kanálu;
 • hromadění krve v děložní dutině;
 • zánětlivá a infekční onemocnění.

Z pozdních komplikací je možné v budoucnu zaznamenat potrat, jakož i další komplikace následných těhotenství..

Jak dochází k ukončení léku těhotenství? Přečtěte si článek o načasování zákroku, použitých lécích, indikacích a kontraindikacích, možných komplikacích, rehabilitačním období.

Jaké prášky na potrat se používají? Podrobnosti zde.

Z jakýchkoli důvodů se žena rozhodne podstoupit potrat, je třeba věci promyslet a nezapomenout na možné důsledky. Je-li přerušení iniciováno těhotnou ženou, je nutné ji provést co nejdříve, což umožní minimální poškození jejího fyzického a duševního zdraví.

Tuto metodu používají ženy v raných fázích, kdy není možné použít metodu medikace..

Jak okamžitě ukončit těhotenství?

Existují situace, kdy těhotenství musí být ukončeno co nejdříve. Ale k tomu, aby se to nestalo v životě, se takové akce bez konzultace s lékařem nedoporučují. Můžete se poradit se svým lékařem a on urychlí postup potratu. Vše záleží na gestačním věku. Pokud je to až 6 týdnů, pak je to mnohem snazší. Existují alternativní metody potratu. Tady jsou některé z nich:

 1. Posypeme trávou vroucí vodou a poté nasekáme. Pomocí gázy vytlačte šťávu z výsledné hmoty, přidejte do ní 2 polévkové lžíce vody. Výsledná směs by pak měla být několik minut vařena. Konzumujte 3-4 krát denně po dobu 1 polévkové lžíce.
 2. Dušené hřebíček strouhající vodou, nechte hodinu. Pijte 3krát denně před jídlem.
 3. Vařte 1 polévkovou lžíci zploštěného zploštěného po dobu 5 minut. Kmenový vývar a použití. Konzumujte 3krát denně před jídlem.

Nezapomeňte, že žádná metoda nezaručuje 100% výsledek, ale budou zajištěny vedlejší účinky. Protože tyto byliny jsou dostatečně silné, nepříznivě ovlivňují žaludek a játra..

Kontraindikace

Výše uvedené léky mohou způsobit vážné vedlejší účinky. Existují tedy následující kontraindikace pro lékařské potraty:

 • gestační období po dobu dvou měsíců (závažnost krvácení se zvyšuje souběžně s termínem);
 • identifikované mimoděložní těhotenství;
 • anémie (pokud je hemoglobinový index menší než 100 g / l), může být následkem farmaceutického potratu v tomto případě snížení koncentrace hemoglobinu;
 • velké myomy, které mění dutinu uvnitř dělohy (v tomto případě je zde také riziko krvácení; farmaceutický potrat je však přípustný s největším uzlem do velikosti 4 cm a pokud nedošlo k změnám dutiny dělohy);
 • porphyria - nemoc, která narušuje výměnu základního pigmentu hemoglobinu;
 • špatná koagulace krve a také ředění krve (to povede k většímu krvácení kvůli prodloužení doby koagulace krve);
 • onemocnění ledvin a jater v akutní nebo chronické formě, jakož i závažná onemocnění jiných orgánů;
 • exacerbace infekčních chorob genitálií;
 • dlouhodobé používání glukokortikoidů;
 • těžké vyčerpání;
 • kouření ženy starší 35 let, v tomto případě existuje riziko trombózy;
 • bronchiální astma;
 • trvalé zvyšování tlaku;
 • glaukom;
 • onemocnění endokrinního systému a diabetes;
 • období laktace (v tomto případě je po podání příslušného léčiva nutné mléko exprimovat nejméně po dobu 5 dnů; dítě je na toto období převedeno na umělé krmení).

Mimo jiné je nutné brát v úvahu zejména kontraindikace jednotlivých léků. V podstatě se shodují s výše uvedenými.

Kromě toho lze naznačit, že pečlivé používání Misoprostolu je indikováno také pro srdeční ischemii, aterosklerózu..

Jak potraty?

Ženy se obávají strachu z neznáma a často vyvstává otázka: jak se provádí vakuum potratu? Nejprve musí žena nutně přijít ke konzultaci s gynekologem. Naplánuje sérii zkoušek, poradí s vámi a pomůže vám připravit se na postup..

Operace se provádí uvnitř zdí nemocnice. Přestože to netrvá dlouho a pacient v ten den odejde z domova, musíte si nechat nějaký čas. V případě potřeby se provádí lokální nebo celková anestézie, která závisí na těle ženy.

Proč jsou produkty na bázi mifepristonu tak populární?

Léky na bázi mifepristonu, Mifegin, Mifepriston, Miropriston, Pencrofton, Mifolian, blokují produkci progesteronu, ženského pohlavního hormonu vylučovaného od okamžiku oplodnění ve velkém množství až do 12 týdnů. Progesteron je zodpovědný za relaxaci hladkých svalů, což přispívá k implantaci embrya do děložní dutiny. Mifepriston inhibuje produkci progesteronu a způsobuje tvorbu prostaglandinů, které stimulují děložní kontrakce. Výsledkem je otevření děložního hrdla a rytmické kontrakce dělohy vypudí embryo.

Výhody léků zahrnují:

 • účinnost 98,6%;
 • není třeba provádět anestézii, jako při potratu nebo kyretáži;
 • vylučuje možnost infekce, vytváření přilnutí vejcovodů a jizev;
 • děložní dutina není poškozena;
 • potrat se provádí bez rizika sekundární neplodnosti;
 • žena nemá velké psychologické trauma, jako po chirurgickém potratu;
 • při řádném dodržování pokynů nedochází ke krvácení a silné bolesti.

Možné komplikace

Komplikace po potratovém vakuu mohou nastat okamžitě, zahrnují:

 • prudké zvýšení teploty na 38,5 ° C nebo více;
 • silné krvácení;
 • nesnesitelná bolest;
 • prodloužené krvácení (více než 14 dní);
 • nepřirozená barva a vůně sekrecí.

Pokud se tyto příznaky objeví, měli byste okamžitě kontaktovat svého lékaře nebo zavolat sanitku. Zpoždění může mít velmi závažné důsledky..

Existují další komplikace, které nelze okamžitě zjistit..

 • Pokud je potrat proveden několikrát, zvyšuje se tím riziko neplodnosti. Jizvy na děložním čípku a v děložní dutině narušují konsolidaci a normální výživu budoucích embryí.
 • Pokud se po potratu objeví zánět, mohou se ve vejcovodech tvořit adheze, které vůbec neumožní oplodněnému vejci vstoupit do dělohy. Riziko mimoděložního těhotenství se mnohokrát zvyšuje..
 • Hormonální poruchy nejsou o nic méně nebezpečné. Od prvních dnů těhotenství začíná ženské tělo postupně restrukturalizovat. Je přirozené, že zpětný proces nastává po porodu a také trvá dlouho. Vakuová minibortáž, stejně jako kterákoli jiná, nutí endokrinní systém téměř okamžitě k návratu do původního stavu. To je plné dlouhých hormonálních poruch, nedostatku progesteronu v následujícím těhotenství.

Výhody vakuového potratu

Po několik desetiletí byl jediným způsobem, jak se zbavit nenarozeného dítěte, kuretta, zatímco těžkým komplikacím je těžké se vyhnout.

Vakuum bylo potratem asi půl století a tato metoda má mnohem menší negativní důsledky pro ženské tělo.

Po dobu až 6-8 týdnů se do dělohy vloží nástroj, kterým se vstřebává fetální vajíčko a část endometria. Přestože vakuové potraty jsou chirurgickým zákrokem, trvají pouze několik minut a mohou být provedeny v lokální anestézii..

Mezi hlavní výhody potratu vakuem:

 • riziko zranění s rozšířením děložního hrdla je sníženo;
 • ostré chirurgické nástroje se nepoužívají;
 • rychlé zotavení ženského těla;
 • bolest po operaci je minimální;
 • hojné krvácení je extrémně vzácné;
 • riziko průniku děložní stěny prakticky neexistuje.

Pokud je operace provedena v důsledku zmrazení plodu, tato metoda vám umožní provést histologické vyšetření plodu a zjistit příčinu patologie. Někdy se uchylují k vakuové aspiraci jako další metodě po spontánním potratu (potrat).

Což je lepší: postinor, zhenale nebo escapel?

Chcete-li odpovědět na tuto otázku, musíte zvážit několik bodů..

 • Postinor a escapel obsahují hormony, proto je jejich účinnost vyšší než účinnost genitálu.
 • Zhenale jedná déle než postinor a escapel. Zhenale je účinný třetí den po nechráněném sexu. Postinor nebo escapel pomůže pouze v první den.
 • Po užití postinoru a escapelu dochází častěji ke zpoždění v kritických dnech a krvácení z dělohy.
 • Hormonální léky zvyšují šanci mimoděložního těhotenství.

Ve všech případech, pokud dojde ke zpoždění při užívání jakéhokoli léku, musíte kontaktovat gynekologa, podstoupit těhotenské vyšetření a v případě potřeby podstoupit lékařský potrat bez prodlení.

Náklady na postup

Mnoho žen se obává nákladů na lékařské potraty. Stojí za zmínku, že stále není k dispozici pro všechny, protože Mifepriston a Mifegin jsou drahé drogy a nelze je zakoupit v lékárnách, protože postup se provádí pod dohledem odborníka.

Náklady na farmabort závisí na:

 • v první řadě z úrovně kliniky, která je vybrána pro zákrok;
 • množství a kvalita požadovaného výzkumu;
 • výrobce použitých léčiv (čínský, ruský nebo francouzský), v souladu s tím, ceny kolísají - od 20 do 75 $.

Kde mohu provést farmaceutický potrat??

Distribuce výše uvedených léků je prováděna pouze farmaceutickými společnostmi a lékařské potraty používající takové léky jsou prováděny v soukromých nebo na některých státních klinikách..

Co je zahrnuto v nákladech na lékařské potraty:

 • konzultace;
 • lékařské vyšetření;
 • dva ultrazvuk;
 • analytické studie.

Náklady na řízení jsou také ovlivněny skutečností, ve kterém městě žena žije. Ceny na klinikách za služby a léky se liší: v malých městech, velkých a velkých městech.

Zotavení

Obnovení z procedury trvá asi měsíc. Aby byla obnova úspěšná a rychlá, musíte dodržovat několik pravidel:

 • nezvedejte závaží;
 • vyloučit fyzickou aktivitu;
 • neužívejte horkou koupel;
 • Nenavštěvujte lázně, saunu, bazén;
 • Neplavte na otevřené vodě;
 • vyhněte se podchlazení.

Během období zotavení je důležité věnovat zvýšenou pozornost posílení imunity. Vyvážená strava a vitamínové komplexy pomohou zvýšit ochranné funkce těla. Vitamíny by měl vyzvednout lékař. Alkohol by měl být zlikvidován. V prvním měsíci nelze tampony používat, povoleno je pouze pokládání. Do první menstruace se doporučuje vyhnout se intimitě..

V prvních šesti měsících je důležité vyloučit možnost těhotenství. Stane se to pro tělo vážnou zátěží. S otázkou výběru spolehlivých antikoncepčních prostředků musíte kontaktovat svého gynekologa.

Články O Neplodnosti